,,Moj MC " [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ,,Moj MC "

dobri duh
19-04-2010, 23:36
Mene zanima koji je maksimum koji mogu postići u karijeri, na žalost jedino kod sebe ne mogu biti objektivna :( Te ako ima znalaca po pitanju karijere rado ću ih ugostiti :)

Što se tiče svih ostalih delova u mom životu eto prilike za vežbu većinu sam prošla, osim ove teme gore.

ginger
19-04-2010, 23:39
jel se ti baviš nekakvom umjetnošću, plesom, kazalište, pozornica i sl?

dobri duh
19-04-2010, 23:41
jel se ti baviš nekakvom umjetnošću, plesom, kazalište, pozornica i sl?

Pa ne baš, ja sam totalno sakrivena u mom poslu :o babica sam po struci, trenutno na III godini studija imam još jednu, a onda me zanima šta može ,,da bidne" :)

zvjezdica
19-04-2010, 23:44
Joj ova tvoja karta mi je teška za gledanje, što ne uradiš na astro comu..tu smo navikli na takve :)

Mc u biku, a venera u prvom polju, spaljena od tebe same tj sunca, i u konjukciji sa mjesecom vladarom 12...

Ja bih ovako naoko rekla da možda samu sebe nekako kočiš u toj karijeri...ipak je VE spaljena od SO...mada to ti je u životu bitno ili nekako značajno jer ti je u 1 polju...Konjukcija VE i MO, a MO vladar 12, sve mi to liči na neku umjetnost, iza scene..a VE je i vladar tvoje 3..pa možda nešto vezano uz pisanje?

ginger
19-04-2010, 23:45
nekako mi je tvoj horoskop "za pokazivanje "
a ovo šta kažeš za sebe: možda to djeluje mjesec vladar 12 na asc

venera vl 10 radi prvi apliakac aspekat sa sunce vl 1

možda je to saturn u 10 (sa vl 6- medicina)
ha?
jel studiraš vezano za medicinu?

dobri duh
19-04-2010, 23:47
nekako mi je tvoj horoskop "za pokazivanje "
a ovo šta kažeš za sebe: možda to djeluje mjesec vladar 12 na asc

venera vl 10 radi prvi apliakac aspekat sa sunce vl 1

možda je to saturn u 10 (sa vl 6- medicina)
ha?
jel studiraš vezano za medicinu?

Da, studiram Zdravstvenu negu na Medicinskom fakultetu :)

Joj ova tvoja karta mi je teška za gledanje, što ne uradiš na astro comu..tu smo navikli na takve :)

Mc u biku, a venera u prvom polju, spaljena od tebe same tj sunca, i u konjukciji sa mjesecom vladarom 12...

Ja bih ovako naoko rekla da možda samu sebe nekako kočiš u toj karijeri...ipak je VE spaljena od SO...mada to ti je u životu bitno ili nekako značajno jer ti je u 1 polju...Konjukcija VE i MO, a MO vladar 12, sve mi to liči na neku umjetnost, iza scene..a VE je i vladar tvoje 3..pa možda nešto vezano uz pisanje?

Piskaram za sebe, slikati sam prstala pre milion godina, u medicini sam

zvjezdica
19-04-2010, 23:51
A sada kužim! a dvoumila sam se da li je za djecu nešto vezano zbog MO :)

vrh MC-a u biku (majka zemlja)...vladar VE u 1 polju u lavu..u konjukciji sa MO ( majke, i sve vezano za trudnoće) vladar 12 polja ( skriveno, opasno zanimanje), i u konjukciji sa SO ( život)...e spaljenost VE od SO bi značila upravo tu opasnost u karijeri. Tebi karijera može biti ugrožena ako neki porod ne prođe dobro...

A vladar 6 kao zdravlja i svakodnevnog posla je saturn ( ozbiljan i odgovoran posao, ne prašta grešek) u konjukciji sa vrhom 11 ( to je i kuća koja se gleda za porođaje zar ne?)

dobri duh
19-04-2010, 23:55
A sada kužim! a dvoumila sam se da li je za djecu nešto vezano zbog MO :)

vrh MC-a u biku (majka zemlja)...vladar VE u 1 polju u lavu..u konjukciji sa MO ( majke, i sve vezano za trudnoće) vladar 12 polja ( skriveno, opasno zanimanje), i u konjukciji sa SO ( život)...e spaljenost VE od SO bi značila upravo tu opasnost u karijeri. Tebi karijera može biti ugrožena ako neki porod ne prođe dobro...

A vladar 6 kao zdravlja i svakodnevnog posla je saturn ( ozbiljan i odgovoran posao, ne prašta grešek) u konjukciji sa vrhom 11 ( to je i kuća koja se gleda za porođaje zar ne?)

Pa ne baš svaka tudnoća ima drugo mesto porođaja.
- prva trudnoća 8.k. - porođaj vrh 9.k.
- druga trudnoća 10.k. - porođaj vrh 11. itd
nije generalno kuća za porođaje

zvjezdica
20-04-2010, 00:07
a neznam negdje tu je bilo riječi o tome da se npr i u solaru ako je uz ostale pokazatelje naglašeno gleda i ta 11 kuća..u vezi trudnoće i tih stvari pa ju ja tako igledam...

Ali ostalo što sam navela paše :)
ja sami nače početnik pa se vježbam.

dobri duh
20-04-2010, 00:20
a neznam negdje tu je bilo riječi o tome da se npr i u solaru ako je uz ostale pokazatelje naglašeno gleda i ta 11 kuća..u vezi trudnoće i tih stvari pa ju ja tako igledam...

Ali ostalo što sam navela paše :)
ja sami nače početnik pa se vježbam.

Vežbaj slobodno, ajd pusti mozak pa vidi u kom pravcu mi karijera može ići

zvjezdica
20-04-2010, 00:24
nemogu na ovoj karti jer nisam navikla..i ne vidim aspekte kao na astro comu gdje su nacrtani ispod karte...

ovo je ipak karta za neke malo vičnije..a mi bebe navikli na one sa astro.coma :)

ako možeš da ju postaviš, pa da vidimo i druge stvari :)

dobri duh
20-04-2010, 07:06
nemogu na ovoj karti jer nisam navikla..i ne vidim aspekte kao na astro comu gdje su nacrtani ispod karte...

ovo je ipak karta za neke malo vičnije..a mi bebe navikli na one sa astro.coma :)

ako možeš da ju postaviš, pa da vidimo i druge stvari :)

Zvezdice zašto ti je komplikovana karta?

http://img156.imageshack.us/img156/8626/kompletjasmanjeno.jpg
Debele linije su aplikacioni aspekti, tanke linije su separacioni. Čak bi trebalo da je lakše :eam:

Ako ti je problem zbog obeženih planeta evo ojašnjenja:

sedište - obeleženo bordo bojom
egzaltacija - obeleženo crveno - žutom bojom
izgon - obeleženo braon bojom
pad - obeležen tj podvučen crnom bojom

Pa je tako Sunce:
- u sedištu u Lavu - Sunce je bordo
- u egzaltaciji u prvoj kući - uokvireno žuto-crveno

Pa je tako Venera:
- bez dostojanstva u Lavu - nije obojena sama Venera
- u izgonu je u prvoj kući - uokvirena je sa braon bojom
- nalazi se na 24* (stepen Riba) - pa je egzaltirana i stepen je obeležen crvenom...

Kapiraš, karta je baš bez tajni :D uopšte ne moraš da misliš samo gledaš ,,bojanku"

uranija
20-04-2010, 09:11
prvo sto sam primetila je 15* lava asc,budi sigurna da ce sve sto zamislis i ozbiljno krenes biti propraceno dobrim stvarima i uspehom,tvoj nik dobri duh nije neporavdan,par planeta u lavu govori o osobama velikodusnim,naglasena zarada kroz merkur,ucenje,ruke,deca,5.-i stepen saturna u blizancima,odnosi se na uspesne stvari,saturn je sigurno ucitelj i nauka,venera je vladar mc-a,naglasava se opet stepen lava 17.-i,to je i stepen dece i uopste 5.a kuca su deca,odlican prodoran i analitican um sa plutonom u devici na 28*,i to na skoro vrh 3.,sto opet naglasava merkura i decu,ruke,komunikaciju,malo ces da saltas sa studijama zbog retro marsa kao vladara 9.-e ali ja bih rekla da ce sve biti kako treba,venera je na stepenu neptuna odnosno zatvorenih ustanova,bolnice,lekari,ovaj posao ce ti ispunjavati dusu zbog raka kao vladara 12.e a mesec u konj sa asc sa orbisom 2* su mogucnosti licnosti koja pita,a mesec svi znamo koliko daje na intuitivnosti,naglasava rad sa vrlo malom decom jer je mesec period uzrasta do 8.-e god cini mi se

skorpijica
20-04-2010, 09:24
vladar 10 u 1k a i vladar 1 u 1k.osoba koja je svesna sebe i svojih kavaliteta sa izazovnim aspektima kvadrata samo pojačava želju za karijerom
saturn u 10k je znak uspešne karijere sa puno odricanja i pri tom je deo velikog trigona .tako da bez obzira na one kvadrate iz prve kuće daje istrajnost ovaj trigon
a mesec kao vladar 12k u 1k daje mogućnost dobitaka i priznanja od zatvorenih ustanova .pa to mogu biti upravo bolnice sto tebi i odgovara jer to i studiras
pri tome drugi deo 10k je u blizancima a tu je saturn a dispozitor merkur u devici u svom sedistu u drugoj kuci pa ti profitiras od svoje karijere i od toga zaradjujes.malo me bune kvadrati ali dobro
a sama devica u kojoj se nalazi merkur odgovara medicini i njezi
ovaj prvi deo kuce u biku a venera u lavu .neka javna karijera .scena pa to moze biti i umetnost venera u konjukciji sa suncem

nedda
20-04-2010, 09:25
Dragi duse,

ja mislim da si svoju profesiju odabrala zaista dobro, a objasnicu ti ukratko i zasto.

Pretpostavljam da je retrogradni mars kao vladar tvoje devete kuce pravio malko problema oko izbora i toka skolovanja, ali on je u konjukciji sa severnim cvorom, pa je tako verovatno i trebalo da bude :) Polozaj severnog cvora nam i govori da je za tebe dobro da radis za druge.

Juzni svor je na kraju 12. kuce, pa nam to govori da je za tvoj razvoj btno da se ne izolujes, kako od drugih ljudi, tako i od vlastitih emocija. Ipak, govori nam i to da ti rad u zatvorenim institucijama lako ide. Vladar 12. kuce je u prvoj, i to bas mesec koji simbolizuje odojcad i majke. Upravo bavljenje njima ce te sprecavati da se mnogo zatvoris kada ti se javi potreba za time. I kada god osetis da ides ka tome (nesigurna si, preplavljena emocijama, potreban ti je mir, razmisljanje), treba da polako, sa godinama ucis da razmisljas o tome na nacin koji je iskren prema sebi, i da prihvatas svoje emocije. Ne kazem da je to lako, ali polozaj meseca nam govori da je moguce.

Ako gledamo polje tvoje karijere, njegov vladar je venera, skoro sprzena od strane sunca, u kuci svog izgona. To nam govori da ce ti karijera, generalno ici uz odricanje. Venera si i ti kao devojka, pa mozda zbog stvari koje ces prolaziti, truda da zaradis novca, ili cvrstih stavova i principa (sunce, vladar druge, jako) ne stizes da uzivas, budes malo hedonista i ponasas se malo kao 'razmazena devojcica' Ali rad i napredovanje i jesi ti (vladar desete u prvoj), kao i rad za blisko okruzenje - grad, opstinu... (vladar trece je isto venera).

Dalje, rad sa porodiljama spada u oblast rada 'jedan na jedan' - ti, kao babica si vrlo vazna za porodilje, i ja bih 7. kucu racunala kao njih (one su sa druge strane, a zajedno radite na necemu). Njihova trudnoca i porodjaj je osma kuca od sedme, znaci tvoja druga kuca, kojom vlada merkur u svom sedistu, ali retrogradan i u kvadratu sa saturnom. Govori nam da bi mogla da radis na problematicnim porodjajima, odrzavanjima trudnoce i sl.Pluton se takodje nalazi u osmom polju zena sa kojima radis, a pluton u osmom polju se vezuje i za promene tela tokom trudnoce, i za sam porodjaj.

Vladar pete kuce je jupiter, u skorpiji (opet porodjaj - radjanje dece), i u kvadratu sa suncem (vladarom polja porodjaja za trudnice). Kvadrat pokrece akciju - znaci pokretanje porodjaja. Konjukcija sa neptunom opet govori o tome da postoji mogucnost da budes u kontaktu sa bebama koje primaju lekove. Ne bi bilo lose da pazis da ne budes ti ta koja donosi odluku o tome, jer neptun (iako vec simbolizuje bolnicu), moze da ukaze i na pogresnu procenu. Obzirom na to da je u kvadratu sa 'sprzenim' valdarom karijere (venere) i suncem, mogla bi da napravis sebi problema.

Jos da vidimo i tu jedanaestu kucu, koja je polje svog rada za zajednicu, udruzenja u kojima se nalazis i slicno - vladar je merkur, on je otisao u drugu kucu. Mozes preko toga zaradjivati novac, a posto je retrogradan mozda malo kasnije u zivotu.

Saturn kao vladar tvoje seste kuce (svakodnevnog posla) govori o strpljenju, odgovornosti i naporu koji ces ulagati. On se nalazi u 10, prirodnom polju, u blizancima - puno price i rad kroz pricu. Blizu je vrha jedanaeste kuce, pa obzirom na to da je dispozitor onaj isti retrogradni merkur, mozda ces resiti da odlozis penziju kada za to dodje vreme :)

I za kraj, par upozorenja: sunce u prvoj kuci moze dati usmerenost na sebe, a mesec usmerenost na svoje emocije. Venera kao vladar 10 nam govori da za tvoj posao treba davati ljubav drugima, a saturn kao vladar seste da treba strpljenja, Severni cvor je u sestoj, juzni u dvanaestoj - treba raditi za druge, i biti svestan da oni zavise od nas (sesta kuca), i nikako ne teziti zatvaranju, izolaciji i usmerenosti na sebe. To se odnosi na bilo koje zanimanje (ako nekada odlucis da ga menjas).

Druga stvar, trece polje ti je prilicno problematicno. Ne znam da li imaš bracu/sestre, ali ovde ti svakako stoji da moras biti oprezna u saobracaju/kratkim putovajima, te ne bi trebalo da odaberes posao koji to podrazumeva. Uran se smestio ovde (neocekivani dogadjaji), dispozitor venera sprzena. Mozda bi trebalo da izbegavas poslove koji podrazumevaju porodjaje u kucama (kao patronazne).

Zatim, pluton na kraju druge kuce moze govoriti o vecoj teznji za zaradom. Mislim da za tvoje sticanje novca i sigurnosti jako bitno da ides malim koracima, vrlo strpljivo. Novca ce biti, ali polako.

I na kraju, vec sam pomenula, al ajde ponovo: jupiter koji je vladar pete kuce (dece) je u konjukciji sa neptunom, sto te je verovatno i opredelilo za profesiju (idealizacija dece), ali moze ukazivati i na pogresne procene, greske u pregledima dece. U pitanju su spore planete, pa njihovi tranziti nece biti toliko cesti, ali svejedno treba da pazis, i dobro se skoncentrises kada to radis.

Ima jos dosta simbolike ovde, ali mislim da sam rekla najvaznije. Ti dalje razradju. Volim kada vidim da je kroz profesiju aktivirano vise stvari u karti, a kod tebe to jeste tako.
Jos samo da izguras sa tim studijama :)

dobri duh
20-04-2010, 11:24
Baš ste dragi :4kiss:

Evo idem redom:

prvo sto sam primetila je 15* lava asc,budi sigurna da ce sve sto zamislis i ozbiljno krenes biti propraceno dobrim stvarima i uspehom

Ovo je istina, čega god sam se dovatila ja sam uradila tj. ostvarila. Samo jedno pitanje da li postoji neko posebno značenje za 15*? Ja ne znam, ali bih volela znati ako postoji.

malo ces da saltas sa studijama zbog retro marsa kao vladara 9.-e

Studije mi idu fantastino, da kucnem u drvo, bar za sada. Upisala sam ih 2007. sad sam III godina, sve iza mi je čisto u januaru sam dala svih 6 ispita iz prvog semestra, na budžetu sam. Pošto sam studije upisala uz rad (Mars vladar 9.k. u 6.k.) a zbog određenih ljudi nisam mogla uskladiti posao i faks otišla sam na neplaćeno. Možda taj Mars znači povratak na posao nakon studija.
Mada da budem iskrena kad sam upisivala fax plašila sam se R Marsa
ovaj posao ce ti ispunjavati dusu

Istina, istina :group: obožavam ga.

mesec u konj sa asc sa orbisom 2* su mogucnosti licnosti koja pita,

:eam: šta ovo znači?
vladar 10 u 1k a i vladar 1 u 1k.osoba koja je svesna sebe i svojih kavaliteta sa izazovnim aspektima kvadrata samo pojačava želju za karijerom [/QUOTE
jesteeee jako mi je važno
[QUOTE]pa ti profitiras od svoje karijere
ovo do sad nije bio slučaj možda kasnije?
za tebe dobro da radis za druge.
ja se jako dobro osećam kad pomažem drugima
btno da se ne izolujes, kako od drugih ljudi,
:kompjuteras: nisam sama imam net, ali u životu izolovana sam, volim samoću, prija mi tišina, retko izlazim iz kuće čak i iz svoje sobe, ljudi mi dolaze kad imaju probleme, zovu me kad su tužni ili nemoćni, kad ne mogu da se odluče (ovo nema veze sa astrologijom) i čim se podignu oni odlaze i ne dolaze dok niti zovu dok opet ne budu sami, usamljeni, nesrećni ili u problemima. Često me to boli pa se povučem još dublje i dalje :( ali oni kad opet dođu, ja opet otvaram vrata i svoje srce
Tako da bih mogla reći da jesam izolovana na žalost, mada se ni ne trudim da to promenim.
karijera, generalno ici uz odricanje.
ovo je skroz tačno, zbog studija ostajem bez 3 godine staža i 3 godine plate...
Venera si i ti kao devojka, pa mozda zbog stvari koje ces prolaziti, truda da zaradis novca, ili cvrstih stavova i principa (sunce, vladar druge, jako) ne stizes da uzivas, budes malo hedonista i ponasas se malo kao 'razmazena devojcica'
Nisam uživala kao devojka, tata mi je bio veoma strog i ja sam poštovala sva njegova pravila. San mi je bio da što pre osnujem svoju porodicu. odmah nakon škole sam počela raditi, svašta sam radila: trgovac, dadilja, na njivi, volonterski po Domovima zdravlja, bolnicama, privatno patronažu...
Ali rad i napredovanje i jesi ti (vladar desete u prvoj), kao i rad za blisko okruzenje - grad, opstinu... (vladar trece je isto venera).
Puno ulažem u svoje znanje i to stalno radim i volela bih napredovati, a jako bih volela uraditi nešto dobro za svoju opštinu, u poslednje vreme često o tome razmišljam samo mi ništa ne pada na pamet, odlučih da prvo završim studije.
Ne bi bilo lose da pazis da ne budes ti ta koja donosi odluku o tome, jer neptun (iako vec simbolizuje bolnicu), moze da ukaze i na pogresnu procenu.
ovo ne spada u opis mog posla tako da nema bojazni od ovoga
Jos da vidimo i tu jedanaestu kucu, koja je polje svog rada za zajednicu, udruzenja u kojima se nalazis i slicno - vladar je merkur, on je otisao u drugu kucu. Mozes preko toga zaradjivati novac, a posto je retrogradan mozda malo kasnije u zivotu.
šta bi ovo moglo biti?
mozda ces resiti da odlozis penziju kada za to dodje vreme
ja neću dočekati penziju, umreću na poslu 11 godina mi je trebalo da dobijem posao, taman se zahuktala, prekinula zbog studija i tako...Ali ko zna
sunce u prvoj kuci moze dati usmerenost na sebe, a mesec usmerenost na svoje emocije.
Istina, ulažem u sebe i emocije su mi merilo za akcije
treba raditi za druge, i biti svestan da oni zavise od nas
Da, moja deviza je ,, mi svo ovde zbog pacijenata, nisu oni ovde zbog naše plate" i to jako ljuti moje koleginice :mad:
trece polje ti je prilicno problematicno. Ne znam da li imaš bracu/sestre, ali ovde ti svakako stoji da moras biti oprezna u saobracaju/kratkim putovajima, te ne bi trebalo da odaberes posao koji to podrazumeva. Uran se smestio ovde (neocekivani dogadjaji), dispozitor venera sprzena. A ja obožavam Urana u tom velikom trigonu i jedva čekam da mi tu dođe Saturn, sve sam ubeđena da će ga aktivirati i očekujem veliiike dooobre promene sa ovim tranzitom. prosto nikako ne mogu Veneru da doživim kao lošeg dispozitora :( vladar je solidnih kuća i u 1 je sa vladarem 1. Pa uz Sunce u Lavu. Razmišljala sam često o tome i ne nađoh da mi je loše činila:
- vlada mi 3.k. lepo pišem, komunikacija mi je prijatna, sa bratom i sestrom imam dobar odnos, vozim siguran auto, radim posao koji volim
- čini mi loše u drugom pravcu - imam problema sa zdravljem, volim da jedem i tako to, ali vrag će ga znati, možda bi trebala da pripazim, ali ne znam kako...
Zatim, pluton na kraju druge kuce moze govoriti o vecoj teznji za zaradom. Mislim da za tvoje sticanje novca i sigurnosti jako bitno da ides malim koracima, vrlo strpljivo. Novca ce biti, ali polako.
Nisam usmerena na materiju baš, a i novac koji sam za ovih 38 godina zarađivala je bio prilično sitan, srećom Bog me gleda odgore pa mi muž zarađuje dovoljno da pokrijemo osnovne potrebe bez odricanja i bez razbacivanja, ponekad nas svekrva ,,gađa" devizama iz inostranstva i eto to je to.
Jos samo da izguras sa tim studijama
Planiram poslednji ispit da dam u junu iduće godine (u roku) da napišem molbu za što pre branjenje diplomskog i odmah da krenem na pripravnički kako bi što veći deo toga odradila pre nego se vratim na posao u januaru 2012.

Hvala devojke divne ste, samo hoću li biti bezobrazna ako pitam još nešto?
Ja sam sada babica, školujem se za mesta koja su u organizacionom vrhu sestara, pa me konkretno zanima dokle ću stići u karijeri koji je to moj vrh ili maksimum u poslu?

uranija
20-04-2010, 11:48
ne znam da li si razmisljala o sestri koja odlazi kucama porodilja,kako se to ono zove,meni tako deluje,lecila bi ih u nekim hitnim slucajevima kad te pozovu jer ima veze sa 3.-om kucom,komunikacija i kraci putevi,dakle onda povratak na posao posle studija,moguce,u pitanju su bas odlasci i dolasci u vezi studija i posla,nemas brige onda,to je to,mesec kao mogucnost osobemdakle rad sa narodom kroz zatvorene institucije ali ipak sa narodom,sve sto smo vec rekli

dobri duh
20-04-2010, 12:03
Da kraća putovanja su mi u opisu života :D
Živim u jednom mestu, studiram u drugom mestu a radim u trećem mestu pravi Bermudski trougao :( Kad krenem na sva tri napravim preko 100km, tako je bilo prvih godinu ipo studiranja i rada. Sada sam na dve relacije.

Dokle ću stići u karijeri koji je to moj vrh ili maksimum u poslu?

uranija
21-04-2010, 00:10
da li postoji neko posebno značenje za 15*?

ovako 15* je kraljevska grupa,pogotovo 15* lava,on je najaci,tako ces i ti uspeti,sta god naumis,nemoj da pitas za maximum,zar ovaj stepen nije dovoljno rekao?

dobri duh
21-04-2010, 00:18
ovako 15* je kraljevska grupa,pogotovo 15* lava,on je najaci,tako ces i ti uspeti,sta god naumis,nemoj da pitas za maximum,zar ovaj stepen nije dovoljno rekao?

Hvala, jeste sad kad znam to značenje :)

uranija
21-04-2010, 00:24
kroz medije,javnost,krace puteve,komunikaciju,to su sve tvoji domeni,sa decom zajedno:)

dobri duh
21-04-2010, 00:27
kroz medije,javnost,krace puteve,komunikaciju,to su sve tvoji domeni,sa decom zajedno:)

Sve se uklapa u moje vizije :D sem dece :cool: gde njih da stavim, možda predajem u nekoj školi...ko zna...
A znaš li koliki mi je san? Velik koliko i svemir, a meni se čini da bih ga ostvarila za cirka pola godine kad bih dobila priliku.

uranija
21-04-2010, 01:19
angliana samoostvarenje kroz rad u grupi jer su blizanci i devica vladari 2.-e(mogucnosti sopstvenika karte) i 11.-e(prijatelji,drustvene grupe),a posto je fixna zvezda rigel na 15* blizanaca,rad u drustvenim grupama,trgovini,jezicima,na kracim putevima,sa rukama,evo recimo venera ima sekstil sa merkurom,rad sa rukama,venera je odeca,pa neka krojacka,posto ti je venera i suvladar 12.-e,a opet 9*bika je visi intelekt,dakle ne malo zvanje,nesto na jacem nivou,e sad,u zaledjini i kancelarijama su i menadzeri sa svom simbolikom uspesnih blizanaca

dobri duh
21-04-2010, 01:30
angliana samoostvarenje kroz rad u grupi jer su blizanci i devica vladari 2.-e(mogucnosti sopstvenika karte) i 11.-e(prijatelji,drustvene grupe),a posto je fixna zvezda rigel na 15* blizanaca,rad u drustvenim grupama,trgovini,jezicima,na kracim putevima,sa rukama,evo recimo venera ima sekstil sa merkurom,rad sa rukama,venera je odeca,pa neka krojacka,posto ti je venera i suvladar 12.-e,a opet 9*bika je visi intelekt,dakle ne malo zvanje,nesto na jacem nivou,e sad,u zaledjini i kancelarijama su i menadzeri sa svom simbolikom uspesnih blizanaca

Izvini ja ovo ne razumem, kome si ovo pisala? :eam: jeste Merkur R i jesam pročitala par puta ali...ne kontam :wconfused:

uranija
21-04-2010, 01:46
angliana 75 me pitala pa joj odgovorih,nije tvoja karta

dobri duh
21-04-2010, 07:01
Hvala ivamatic na postu :) Nije ona spominjala R Merkur, ja sam ga ubacila u moje raymišljanje, ona se veoma potrudila da mi da odgovor na moje postavljeno pitanje na početku teme, a poslednji njen post mi nije bio jasan tačnije mislim da se obraćala nekom drugom, ali ne znam kome :o zato sam ja to napisala ;)

angliana 75 me pitala pa joj odgovorih,nije tvoja karta

E pretostavila sam :) ok

Angliana75
21-04-2010, 17:28
znam da sijem....bavila sam se time kad sam bila mladja,bas ono naplacivala ...
radila sam i kao trgovac posle skole a pre udaje,..
a sad radim u skoli kao nastavnik....i mrzim to!:mad:
ali opet nije mi jasno sta ce mi doneti taj moj vladar MC-a venera u 12.polju u lavu??znam uranija i ja da su to zatvorene institucije...ali sta?koji domen posla??
pa i skola je zatvorena institucija...kako deca divljaju u skoli jos malo pa ce stavljati resetke da ne iskacu kroz prozore...i to ti je to!
ali ja sam pitala da li ce mi taj MC i njegov vladar doneti nesto boljw,bolji posao,drugaciji?:confused:
Kad ti je Merkur R..ovakva planeta je obicno vezana za komunikaciju,analize,prevozna sredstva,novac (finansije),ucenje,mladost decu,saobracaj i automobil,nesrece...i slicno.Njeno delovanje j neocekivano,brzo,kratkotrajno..Oznacava krace puteve,bracu i sestre,decu,pisanje,govor,emotivni potencijal,tehniku,pisma i trgovinu.
Ne znam sta je ona mislila pod tim R Merkurom,ali osoba koja ga ima u svojoj natalnoj karti je cesto neshvacena u porodici u drustvu,pogovovu ono sto ta osoba govori.
Tesko mogu da je razumeju osobe koje nemaju Retrogradnog Merkura.Tesko uci i potrebno joj je mnogo vise vremena da provede u ucenju,cesto je koncentracija jako usporena.Osoba sa R Merkurom tesko podnosi kritike,cak i dobronamerne savete i vrlo cesto burno reaguje na istu.Ta retrogradacija Merkura se posebno odrazava na osobu,a i na osobe u njenom okurenju gde ona za druge ljude postaje opterecujuca i konfuzna..Iako je nekad u pravu,ne razumeju je bas najbolje.

Dobri duh....ovo sam ti ja napisala deskriptivno,to ne mora da znaci da se odnosi na tebe,vec uopsteno o R MErkuru.:)

potpisjem :)

svaka ti cas ivamatic!:)