Moja natalna [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna

pirat
16-04-2010, 14:06
posto se ne mogu da povezem osnovne pojmove oko tranzita,evo ko je raspolozen da pogleda ...

jadrankar
17-04-2010, 10:01
posto se ne mogu da povezem osnovne pojmove oko tranzita,evo ko je raspolozen da pogleda ...

meni i klikom na sliku otvara .sto se tice tranzita saturn ce biti u vagi u naredne 2 1/2 god.moze ti doneti problem vezano za karijeru.nastaju problemi sa radnicima ,ako si u privatnom poslu dolazak dosadnih inspekcija .kako je tebi sa vladar 2 kuce fin.ukazuje i na tesku fin.situaciju.zbog plutona u 10 moze ti i doneti promenu posla ili nacina rada sto se poslovanja tice.baci pogled na moju natalnu ukapiraces zasto

pirat
17-04-2010, 10:30
:) hvala, jarac 2. k devica 10.k, pluton , isto jel da ili ....,pa taj saturn se kod mene vec oseti, a sta mi je na ljubavnom planu postavila sam pitanje na temi opis buduceg partnera i niko mi ne odgovara pa nije valjda lose kao ovo...

pirat
19-04-2010, 14:05
Ivamatic u pravu si,uglavnom je tako, ali zar mi nije sunce u skorpiji 12.kuci,a jupiter u 8.kuci

gasimetrija
22-04-2010, 09:00
Evo malo da probam i ja -fizicki izgled...
Podznak ti je Skorpija,i na ASC je Sunce-sirokog lica,pravilnim i naglasenim nosem,rumeni okrugli obrazi,iskosene,mackase tamno braon oci,visoke jagodice,naglasena donja usna,bujna kosa(vladar asc Jupi otisao u Lava),siroka ramena ,uzi bokovi,sklonost gojaznosti u kasnijim godinama,(svi vodeni znaci su skolni gojenju).
Mesec u Raku-okruglo lice,
Posto imas vise planeta u Sko(Sunce , Uran i Venera) jako si magneticna,privlacna...
A imas 3 planete i u Strelcu,pa se i to gleda-trebalo bi da si sportski tip(ali i malcice lenja za vezbanje)
Pliz , ovo mi je prvi put da nekom radim fizicki opis pa uradi feed

pirat
22-04-2010, 11:09
g.sutanovac hvala :)pogodila si to za lenja - vezbanje,sportski tip jesam ,magneticna,privlacna bar tako kazu ,e sad kosa mi je svetla,talasasta ,tanka,oci jesu braon ,a lice mi je ovalno-sitno ,nos mali,oci vise bademastog oblika,za sada sam jos uvek mrsava .Negde sam procitala da jupiter donosi i celavost,kao i lav ko zna....:))))

jadrankar
23-04-2010, 17:11
piret baci pogled na moju natalnu.vrh 2 u jarcu ukazuje na nasledstvo u 8 jupi i mesec sa tim polozajem osoba moze da dodje do nasledstva preko bracnog partnera.sa tim novcem osoba ima uspeha drugim recima oplodjuje taj novac.moj primer.od dede mog supruga koji ga je usvojio poslednja dedina zelja pred smrt bila je da prodamo stan i kupimo kucu stim da se kuca vodi na moje ime jer kaze deda ja cu to sacuvati za svoju decu bolje od mog supruga tako je i bilo. posle samo mesec dana posle kupovine kuce deda je umro. .usla sam u privatan biznis i i u roku od 6 godina na tu istu kucu napravili 2 stana od po 60 m 2 za oba sina .trenutno izdajemo oba stana dok se deca ne ozene novac znaci i dalje radi od te kirije ja platim kiriju za lokal koji mi je u zakupu vec 10 god .novac koji zaradjujem u radnji unosim u nasu kucu i onda se trosi.nisam ni bila svesna zasto sam to tako radila god.a u stvari na taj nacin je ispunjena ova simbolika moje 8 kuce .ti to sve imas u svom natalu zato sam ti rekla da pogledas moj natal i opisala ono sto se meni ostvarilo.ja bih volela da i ti tako nesto ispunis kroz svoj natal

pirat
23-04-2010, 19:50
Hvala Jadranka,ooo pa to bi bilo super da mi se dogodi,jos samo partnera da nadjem:)

gasimetrija
26-04-2010, 09:50
Pirat, evo malcice i od karmicke...

ASC u Devici..zemljana karma
Bila si zenskog pola u proslom zivotu.I imas primarnu ulogu da primas sudbinu kroz iskustva koja ti sada dolaze kao posledice(proslog zivota).
Zemljana karma(celijski,odnosno fizicki nivo pamcenja dogadjaja).Ovo je najlaksa karma jer je nastala kao posledica povredjivanja iz “nehata”Ova karma se vezuje za element zemlje u horoskopu,I odigrava se na celijskom nivou.
Prva meseceva konjukcija sa Saturnom-…
To upozorava osobu da je u sadasnjoj inkarnaciji ocekuje svodjenje racuna.Retko kada se Saturn odnosi na radost.Jedino kada je on u svom znaku,onda mozemo govoriti o odredjenoj misliji,koja se I tada u ovom zivotu ispoljva najpre kroz suocavanje sa tezim okolnostima,koje teba da podsete osobuna iskustva iz proslog zivota.Povoljan Saturn predstavlja simbol pravde koja ce trajati kroz vreme.Osoba svakog dana postaje sve pouzdanija I drugima uliva poverenje.Pravilno isklesan Saturn natusu daje kvalitet istinoljubivosti,nepotkupljivosti,esencijalnog postenja I skromnosti.To su prave vrline najboljih politicara koji se ne bore za svoju fotelju,vec za optimalni drustveni sistem.Takvi ljudi se mogu nositi sa vaznim projektima kojima se obnavlja tradicija I buducim generacijama prenosi zaostavstina predaka.Kada Saturn predstavlja ucitelja u ovom zivotu ,onda natus treba da se nauci skromnosti,sluzenju I prihvatanju.U protivnom,stalno ce nailaziti na zid,na ozbiljne prepreke koje ce ga onemogucavati da nesto realizuje.U psiholoskom smislu,postoje velike sanse da osoba oseti duboki bol,da bude cesto potistena I da se osca odbacenom.Osoba mora da se potrudi da se u svakom trenutku ponasa korektno,a to znaci da treba da se uzdrzi od osudjivanja ljudi ili situacija.

SMC u Jarcu, JMC u Raku
Ova postavka spada u teze karmicke slucajeve.Osoba je ambiciozna I tezi apsolutnoj sigurnosti.Orijentisanost na karijeru I potreba za licnim ostvarenjem.Ovo moze biti dobro samo ukoliko porodicni zivot ne trpi zbog toga.Potrebno je postovati Saturn biti uporan I posten.Mora se delovati iz mira I udobnog emotivnog stanja.Osoba ce znati da ispravno deluje samo ako je emotivno zadovoljna I stabilna.Ukoliko je mesec lose postavljen,vidimo da osoba iz emotivnog nezadovoljstva
Deluje kruto I bezosecajno,sto je cini jos nesrecnijom.Ovaj zivot nosi jednu od vaznih karmickih lekcija.

Retrogradni Uran-
Opisuje ljude koji su bili revolucionari,utopisti,buntovnici,ateisti.Tako sada ti ljudi prozivljavaju kolektivnu karmu zemljotresa,bombardovanja, I drugih kataklizmi.To su ljudi koji su u proslosti napravili pogresan izbor ili na pogresan nacin koristili slobodnu volju.Tokom ovog zivota osoba ce biti u situaciji da brzo donese odluku ili da sprovede svoju volju u kljucnom momentu.Potrebno je biti samostalan,I ostati pribran,budan I miran u ozbiljnoj IZNENADNOJ situaciji,da bi se donela ispravna odluka I resila uranovska proslost.
Trebamo videti poziciju I aspekturu Urana,pa opisati situaciju koja se odigrala u proslosti,a ponovice se tokom zivota.Ukoliko Uran ima los aspect sa Marsom,vidimo da se radilo o ratu,,sa Merkurom znaci da je na brzinu doneta pogresna odluka,I los aspect sa Venerom,da je greska napravljena I u emotivnom zivotu-osoba je povredila nekoga.
Potreba retrogradnosti je da se osoba vrati u slicnu situaciju,da bi se ISPRAVILA greska Koja je napravljena.

pirat
10-05-2010, 07:45
ASC je u strelcu,JMC ribe I MC devica,a uran nije retro....