Ju 90 Pl [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Ju 90 Pl

ArijeL
16-03-2007, 01:36
pored tvrdoglavosti, neobuzdanosti i sl...kakvo dublje značenje može da nosi ovaj aspekt?

Ako izuzmemo Veneru iz prve kuće, moj ludi horoskop je očigledno pravi pravcati primjer nedostatka harmonije i opuštenosti...a i ta Venera samo dodatno komplikuje situaciju pojačavajući nesklad između duha i tijela...i velikog mi dobra od nje:p

oh, kakva sudbina!!:D :D :eek:

Sto se znanja tice privlaci te ono sto nazivamo okultnim. Opet ovo je previse smrti u blizini, opterecenost zbog njenog prisustva...

ovo kao da ti je moja podsvjest šapnula...
baš je tako, i kad se radi o smrti dalekih osoba, znam danima s tim da se opterećujem...ma pravi užas za psihu.

:52: imam i PL 90 ASZ... :eek:

Merkur
25-05-2007, 13:58
Retko se slazete sa utvrdjenim pravilima ponasanja. Ponasate se kao da ste sami sebi zakonodavac, ali vam je potom tesko da prihvatite posledice. Dogmata ste, skloni preterivanju i aroganciji, mogli biste biti avanturista ili kockar. Balansirajte izmedju preterane samouverenosti i velikih sumnji u sebe samog, i morate uciti iz sopstvenog iskustva. Budite izuzetno oprezni, kako vam se ne bi dogadjalo da eksploatisete druge u zelji da postignete korist za sebe.
:)

skorpijica
24-01-2008, 20:35
Balansirajte izmedju preterane samouverenosti i velikih sumnji u sebe samog, i morate uciti iz sopstvenog iskustva.

:)

ovo ne da je tipično za mene nego sto posto je tako ja sam jako samouverena osoba ali u trenutku se zapitam i počnem da smnjam jeste da to kratko traj ei da to drugi ne vide ali ponekad mi smeta kad se javi
jesam sama sebi zakonodavac jer ne priznajem visu silu i ne podnosim nikakvu vrstu nametanja od strrane drugih jer se ja nikome ne namećem
a znam da bidem i arogantna

Doyda
16-11-2008, 22:07
negde sam procitala da ovaj aspekt donosi Makjavelizam ali i da u zenskom horoskopu moze davati mogucnost silovanja, sexualnih exploatacija i slicno.. Ili je to mozda samo za moj Pluton u Skorpiji u 8 i Jup u vod u 12? Ali rekla bih da aspekt sam po sebi donosi jako malo prostora za dijalog i toleranciju in general. My way or the highway.... ( I always say... :) )

zvjezdica
20-02-2011, 17:09
Imam ja JU90PL, i to je dosta jak kvadrat jer je u uglovima.. Pl na ASC u Ško...i Ju u lavu na MC-u,..stvarno za sve do sada sam se morala jako potrudit i postepeno gradit..nema ništa preko noći...učim da budem strpljiva iako bi u žaru nekad odmah sve promjenila preko noći..i ne volim autoritete... :)

nedda
20-02-2011, 18:32
U mojoj karti ovoaj kvadrat je egzaktan, na liniji 1kuca-4 kuca. A u pitanju su vladari 2. i 3.

Sada, sa ponavljanjem ovog aspekta na nebu...doslo je vreme za njegovu realizaciju. Cini mi se da nas ima vise ovde sa njime, a posto su to spore planete...ocekujem zanimljive price.... :)

Meni se trenutno prcia trenutno vrti oko razdvajanja nekretnina i finansijskih sredstava (4. kuca, druga kuca) od sestrinih (3. kuca).

Materijalno, da materijalnije ne moze biti :D

miramax
20-02-2011, 18:55
[QUOTE=nedda;251431Cini mi se da nas ima vise ovde sa njime, a posto su to spore planete...ocekujem zanimljive price.... :)[/QUOTE]

Ja imam opoziciju Ju i P,l ulazim li i ja u ovu priču?

nedda
20-02-2011, 19:00
Ta 'opozicija' ima orbis od 9. stepeni i separaciona je.
Ne ulazis, orbisi za plutona i jupitera su mnogo manji - iako je astro.com iscrtao aspekt - ne bih rekla da ga imas.

miramax
20-02-2011, 19:33
Ta 'opozicija' ima orbis od 9. stepeni i separaciona je.
Ne ulazis, orbisi za plutona i jupitera su mnogo manji - iako je astro.com iscrtao aspekt - ne bih rekla da ga imas.

ok hvala,znači nema veze ni što je Pl vladar Asc

nedda
20-02-2011, 20:00
Ne, orbisi sa time nemaju veze.
A kada god je skorpija na Asc-u, posmatra se i mars i pluton kao vladar Asc-a.

Lahadima
16-04-2012, 00:58
Ja imam jupiter u desetoj, u kvadratu sa plutonom u sestoj :) Procitala sam negde da je to diktatorski polozaj (uzas), i da ga imaju osobe koje su fasisti, ako su na nekom rukovodecem polozaju haha. Mada ja bas i ne volim nesto da popujem, mada ko zna, mozda jednog dana ako budem... :D