Novi clan [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Novi clan

vanjuska
11-04-2010, 00:33
Ne razumijem se mnogo u astrologiju ali sam voljan da ucim. Kao i svakog, za pocetak me interesuje tumacenje moje natalne karte.Ukoliko je neko zainteresovan...stavljam vam je na raspolaganje.

Srdacan pozdrav

Ramona
11-04-2010, 10:37
Kao prvo dobro dosla :)

vanjuska
11-04-2010, 21:12
Kao prvo dobro dosla :)

Hvala na dobrodoslici.:)

Merkur
11-04-2010, 23:01
...me interesuje tumacenje moje natalne karte..
Vecinu ovde ineteresuje bas to ali kako je ovo forum za pocetnike a ne forum za tumacenje, molila bih te da ne ostavljas svoje postove svuda po forumu na manje vise istu temu. Ukljuci se u razmenu misljenja, nauci nesto i pitaj. Znam da ti je tesko ali ces morati da probudis tvoje planetice i da ih aktiviras na bilo koji nacin.;)
Dakle, tvoja karta mi je ludilo, ne bih volela da budem prva koja ce kuckati o njoj. Ja sam osoba koja mora da kaze ono sto misli, bez obzira na tezinu istog. A u tvom slucaju ne mogu jer ne bih volela da me pogresno razumes. Posto si clan tek nekoliko sati, budi strpljiv i citaj. Za to vreme ce se neko vec naci i zapoceti razmenu misljenja po pitanju tvog natala.

vanjuska
11-04-2010, 23:11
Ok. Hvala. Postujem! Molio bih Vas samo za jedan odgovor zasto mi je karta ''ludilo''?U pozitivnom smislu ili negativnom?

Hvala

Merkur
11-04-2010, 23:22
E pa kad me vec vuces za jezik a lepo sam te zamolila.:D Sad cuti i trpi.:D
Uzasno si orjentisan na ljubavni zivot, u stvari jos uvek si mlad pa ce tako neke stvari da ti budu sada malo cudne. Suvise idealicujes ljubav, nenormalno si posesivan a nisi ni sam spreman na vernost. Za tvoju informaciju, uvek ces biti okruzen zenama, nemas razlog za brigu. Uh, ne, ne mogu dalje, necu da budem zla vestica.:D
Polako, budi strpljiv.

Ramona
12-04-2010, 14:49
uh pa ti si decko :o sorry na ono dobro dosla :D dobro dosao ;)

nego kakva koncentracija planeta ne jednom mjestu WOW jesi zatvoren tip? Cini mi se da si uvijek u masi, okruzen mnostvom, svima pristupacan, ali kao da te slabo ko zaista poznaje? Mora da si samozatajan heheh

nenormalno si posesivan a nisi ni sam spreman na vernost.
A kako gledas da li je sklon nevjeri? Prema slabom MA ili?

gasimetrija
12-04-2010, 15:29
Vanjuska,dobro dosao.
Imas dosta prijatelja,i od njih mozes ocekivati podrsku za ostvarivanje zelja.
Tvoj polozaj Mesecevih cvorova je kao kod mene u natalu,samo nisu u istim kucama)
evo malo objasnjenja iz polozaja cvorova -vezano za karmicku astrologiju;
Juzni cvor u Strelcu,Severni u Blizancima
````````````````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi (prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- kocenje sopstvenih ideja;
- previse kategoricko misljenje;
- privrzenost subjektivnim vrednostima;
- nedostatak osecaja za prioritete;
- osecanje neprijatnosti u velikom drustvu;
- povremeno,nediplomatsko ophodjenje (divlja priroda);
- subjektivan osecaj pravde i nepravde;
- strah od promena;
b) osobine koje treba forsirati:
- prilagodljivost,komunikativnost i druzeljubivost;
-slusanje sagovornika;
- konstruktivna radoznalost;
- otmena pojava;
- prilagodjavanje sopstvene teorije praksi;
- tolerantnost uz potrebnu dozu opreza;
- ucestvovanje u drustvenim zbivanjima;
- dar za trgovinu i strane jezike;
- sklonost prirodi i prirodnom.
U proslim zivotima ove duse ostvarile su nezavisnost i slobodoljubivost,ali i dosegle crtu neobuzdanosti i pomalo divljeg ponasanja.Zbog velike potrebe za slobodom,nezavisnoscu,kao i zbog neshvatanja tudjih gledista dolazi do nerealnosti u proceni sopstvenih stavova.Otud sklonost preterivanjima,ali i velike prepreke u odnosima sa okolinom.U sadasnjem zivotu treba nauciti pravilnu komunikaciju,saradnju,takticnost,sagledavanje problema sa vise strana i primenu znanja usvojenog u proslim inkarnacijama.Tako ce se steci mudrost.Okolina je veoma vazna za ispunjenje njihove karme.

vanjuska
12-04-2010, 15:50
[QUOTE=n.gemini;175958]uh pa ti si decko :o sorry na ono dobro dosla :D dobro dosao ;)

nego kakva koncentracija planeta ne jednom mjestu WOW jesi zatvoren tip? Cini mi se da si uvijek u masi, okruzen mnostvom, svima pristupacan, ali kao da te slabo ko zaista poznaje? Mora da si samozatajan heheh

A kako gledas da li je sklon nevjeri? Prema slabom MA ili?[/QUOTE

Da veoma zatvoren tip.A po cemu se to vidi?
I Merkur je sve u pravu.
Hvala svima

mirab
12-04-2010, 16:09
Vidi se po tome sto su ti planete skoncentrisane ispod horizinta.Zatom Merkur ti je u Strelcu u izgonu i verovatno da za sve ono sto volis ne umes recima ispoljiti.U 4 kuci imas planete koje ukazuju na neko prokletstvo kroz kucu ili porodicu, pa najverovatnije imas neke teskoce u tom pravcu, nije sve idilicno kroz porodicu.Tvoja dusa je hladna jer je do sada cesto ranjavana, imas neki osecaj tegobe kroz dusu.Drugi su te mnogo povredjivali, a ti im nisi mogao adekvatno uzvratiti, iako bi to itekako zeleo- ne mislim lose vec samo da im das do znanja da se sa tobom ne moze kako to oni cine.Mozda ce neko da se jos doda, ti javi da li sebe prepoznajes po ovim osobinama?

Ramona
12-04-2010, 18:16
Da veoma zatvoren tip.A po cemu se to vidi?
I Merkur je sve u pravu.
Hvala svima

Kao sto mirab rece prema planetama ispod horizonta, skoncentrisane na jednom mjestu plus Mjesec u Skorpiji :)

Merkur
12-04-2010, 18:25
.A kako gledas da li je sklon nevjeri? Prema slabom MA ili?
Za pocetak stelijum (naglaseno) u petom polju (ljubav, udvaranje) u Strelcu (otvorenost) a zatim u Strelcu postavljeno Sunce (Vanjuska) na 10 stepenu. stepenu Saturna (prevere:D ) pa jos i starije i zrelije partnerke u konjukciji sa vladarom sedme (partnerke) Uranom (posebnost, sloboda...) pa sve to "zacnjeno" od strane Marsa i to ka Uranu aplikaciono a Suncu separaciono sa orbisom od 1*. A sam Mars kao suvladar petog polja se nalazi u Vagi u svom padu dok njegov dispozitor Venera(emocije) vladar 11 polja (prijatelji) toplo greje Neptuna (prevare:D , iluzije...). Sve u svemu, decko ce" jesti devojke za dorucak". I da dodam jos i Jupitera (istrazivac, logika, obilje, uzitak, vaznost...) koji je kod Vanjuske dominantna planeta postavljena ni manje ni vise nego i sred stelijuma u petoj.:D Verujem da je dosta potvrde da je sa nama u drustvu mladii Kazanova.:D :)
Sve u svemu interesantan decak.

jellenajeca
12-04-2010, 18:39
Merkur sjajna si u analizama!
I meni se cini, na prvu, da je sklon starijim partnerkama? Ali me budi ovaj mjesec vladar asc na 18 stepenu. Cini mi se da nije ni malo naivan ili ima nesto ''demonsko'' sto privlaci zene?!
I ovaj asc na 29 stepenu?Kraj raka i pocetak lava. Da li seosoba gleda kao rak u podznaku sa osobinama lava. Rak i nije bas najsretniji znak za muskarca, a i mjesec u skorpiji se bas ne osjeca najbolje...ne bih da budem pogresno shvacena, ali ne djeluje bas kao osjecajna osoba.

Ramona
12-04-2010, 18:43
ovako kako je ja bih tu gledala Lava, s tim da posljednji stepen donosi svoju karmu.. ali cesto moze biti netacan sat rodjenja, tako da je moguce da je rodjen ranije pa da je bas u Raku.. svakako bi trebalo provjeriti.. :)

Hvala Merkur :)

vanjuska
12-04-2010, 18:54
Za pocetak stelijum (naglaseno) u petom polju (ljubav, udvaranje) u Strelcu (otvorenost) a zatim u Strelcu postavljeno Sunce (Vanjuska) na 10 stepenu. stepenu Saturna (prevere:D ) pa jos i starije i zrelije partnerke u konjukciji sa vladarom sedme (partnerke) Uranom (posebnost, sloboda...) pa sve to "zacnjeno" od strane Marsa i to ka Uranu aplikaciono a Suncu separaciono sa orbisom od 1*. A sam Mars kao suvladar petog polja se nalazi u Vagi u svom padu dok njegov dispozitor Venera(emocije) vladar 11 polja (prijatelji) toplo greje Neptuna (prevare:D , iluzije...). Sve u svemu, decko ce" jesti devojke za dorucak". I da dodam jos i Jupitera (istrazivac, logika, obilje, uzitak, vaznost...) koji je kod Vanjuske dominantna planeta postavljena ni manje ni vise nego i sred stelijuma u petoj.:D Verujem da je dosta potvrde da je sa nama u drustvu mladii Kazanova.:D :)
Sve u svemu interesantan decak.

Hvala Merkur. Sjajna si.
Sto se tice casa rodjenja mislim da je tacan.
Hvala svima

Merkur
12-04-2010, 18:59
ovako kako je ja bih tu gledala Lava, ...cesto moze biti netacan sat rodjenja,..
Tacno tako, po podatcima koje imamo njegov ASC pocinje na 29* 55' Raka i ja ga posmatram kao da je na 1* Lava. Dakle, po meni je on cist Lav/Vodolija.
Sto se tice njega i Cini mi se da nije ni malo naivan , pa nije, odnosno nece biti naivan, kazem to jer je jos uvek jako mlad pa ce se vecina ovih stvari desavati tek kasnije u zivotu. Dakle, nece biti naivan ali nije los. Kada pogledas Mesec, da on jeste u Skorpiji na 18* ali nije ugrozen od drugih planeta a njegov dispozitor Pluton je u svom sedistu i ne ugrozava druge planete ja bih se pre zabrinula za njega nego za njegovo okruzenje. U njegovom natalu nema naznaka koje bi ukazale na njegov los karakter ali ima dosta povredjivanja od strane drugih ka njemu. Kako je decko suvise mlad ne bih se usudila da iznosim detalje jer je ovo ipak forum za pocetnike i ne zelim da imam ikakvu odgovornost pa bila ona minimalna. Mozda za neku godinu iznesem svoje misljenje o tim ozbiljnijim desavanjima. No, bez brige, ipak je on dete srece, to ce tek saznati.;)

Hvala Merkur. Sjajna si.

Zahvaljujem ! :)

jellenajeca
12-04-2010, 19:06
Da i ja mislim da je sretna osoba.I duboko u sebi veoma, veoma osjetljiv. Ali to ne pokazuje javno.

vanjuska
12-04-2010, 20:13
[QUOTE=mirab;175976] verovatno da za sve ono sto volis ne umes recima ispoljiti.... nije sve idilicno kroz porodicu.Tvoja dusa je hladna jer je do sada cesto ranjavana, imas neki osecaj tegobe kroz dusu.Drugi su te mnogo povredjivali...

Mozda je tako najbolje ne pokazivati osjecanja ...

Hvala na analizi.

vanjuska
21-04-2010, 22:18
Evo mene opet. Upustio bih se u jedan projekat ali mi je za to potreban novac. Sudeci po horoskopu, koliko sam , kao pocetnik mogao shvatiti, nista dok ga sam ne zaradim?

nedda
28-04-2010, 22:11
Jel ti to pocinjes projekat u vezi sinatrije? :D
Gde ti je karta?

I....na osnovu cega si zakljucio da moras sam?

vanjuska
28-04-2010, 23:27
Nedo, imas lijepo ime.:-)
ma ne, sinastriju sam postavio jer me interesuje da li moja veza sa ovom djevojkom ima buducnost, a u sinastriju se ama bas ne razumijem. Tako da ne znam ni odakle da pocnem analizirati i uciti. Totalno mi je konfuzna. A sto se love tice, vladar druge mi je sunce, a to sam ja. :-)

nedda
29-04-2010, 09:40
.....pa gde ona ode? (Milsim, lova, tj. ti?) Ipak, sunce je i otac....

Sto se sinastrije tice...ne vidi se dal' si ti 'plavi' ili 'crveni'. U svakom slucaju onaj ko je crveni ima prilicno tesku kartu, sam za sebe, pa i u sinastrijama 'teze' prolazi.

Za pocetak...za emocije gledas da li postoje lepi aspekti izmedju venera, meseca, vladara petih kuca. Za seksualnost - znas i sam - venera/mars odnosi, kontakt sa plutonom, ispunjenost osmih kuca i kontakt njihovih vladara... Za komunikaciju i prijateljstvo - merkur, uran, trece polje, 11 polje...