Iii...analiza moje karte [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Iii...analiza moje karte

ivana1009
10-04-2010, 18:05
Zdravo!:) Ne razumem se baš puno u astrologiju ali verujem u natalnu kartu... Da li bi neko mogao da je analizira i napiše mi svoje mišljenje o ljubavi, poslu, porodici...? Hvala! :o

Zašto niko ne želi da mi analizira kartu...:( Pa zar je toliko loše...?:confused:

Merkur
11-04-2010, 19:29
... Ne razumem se baš puno u astrologiju ali verujem u natalnu kartu... ...
Nadam se da si bas iz tog razloga na ovom forumu. Sto se tice same analize tvoje natalne karte to je poprilican posao, to ti je verovatno jasno. Ovde na forumu su skoro svi clanovi ljubitelji astrologije i pocetnici. Ljubav, posao, porodica, sirok pojam. Zato kreni lagano u iscitavanje osnova astrologije i pokusaj da sama sebi das neke odgovore a mi cemo ti pomagati. Za pocetak jedna Devica (detaljista) sa Marsom u Ovnu (energija) lako moze savladati bar osnove, za pocetak. Cisto da bi ti bilo jasnije kako sve to funkcionise.

ivana1009
11-04-2010, 22:22
hvala :-) drugarica se bas zanima za astrologiju, ali, kao i ja, malo se razume pa pokusavamo na neki nacin zajedno da naucimo, ili bar da pocnemo od necega.

Merkur
11-04-2010, 22:47
... ili bar da pocnemo od necega.
Bas lepo, pocnite onda od pocetka. Ono sto je vazno, citaj redom i uvek prati svoj natal. Sebe najbolje poznajes pa ces tako i najlakse nauciti jer najbolje poznajes sebe. Da ne gnjavim sa redosledom ucenja o tome imas dosta toga na temi: Za totalne neznalice, a zatim i svuda po forumu. Pa kada pohvatas neke pocetke, pokusaj da analiziras polje po polje. Za pocetak pogledas svoj natal i vidis da se veci broj planeta nalazi ispod horizonta, to ukazuje da su kod tebe izrazene pobude i nagoni. Cesto reagujes bez razmisljanja.... Zatim imas najveci broj planeta u vatrenim znacima, one ukazuju na tvoju energiju a kako ti se i sam Mars nalazi u Ovnu u svom sedistu, sticem sliku veoma energicne osobe..... I tako dalje, i tako dalje, interesantno je. Samo sto je mnogo interesantnije kada sami pocnemo da upoznajemo sebe.

P. S. "Coveku ne treba dati ribu, treba ga nauciti da sam peca.";)

Marlen
11-04-2010, 22:57
Sa Ju u 12 kuci, bices ti dobar astrolog;)
Ne u 7, idealizujes partnera, Ur i Sa90 So teska si kao osoba...:D
Ve90Pl imas temu na forumu, interesantan aspekt za zene, obicno su 'fatalne', i tako....

jadrankar
12-04-2010, 11:31
ivana 1009 tvoja venera koja se nalazi u 2 kuci u lavu govori o tome da si nemirne prirode,otvorena za saradnju i iskrena.uzivas na svim zabavama,volis luksuz I da si vrlo kreativna osoba.volis da si u luksuznom okruzenju,lepo se oblacis mozda extravagantno.tvoja osecanja su strasna i lako pridobijes okolinu.zaljubljive si prirode sa tendencijom na 1 pogled.ne skrivas svoje drazi,volis da se ljubis i da flertujes.u brak ces mozda uci u ranijim godinama.imas srece sa finansijama.materijalno si zbrinuta .novac ti puno znaci i tezis da ga sto vise zaradis.ulaskom u brak tvoja fin.sit.se poboljsava.mislim da si ti zadovoljna sobom i svojim zivotom.

ivana1009
12-04-2010, 11:39
Hvala puno,tacno je sto ste napisali, jako sam zadovoljna, ali se trudimda ne tezim savrsenstvu jer ona covek nije zadovoljan koliko god da ima. Evo upravo sada trazim po Internetu izvore odakle bih mogla da saznam nesto vise astrologiji, natalnoj karti, polozaju planeta :) Valjda cu uspeti u nameri da budem valjan astrolog :D

Merkur
12-04-2010, 19:30
.. Evo upravo sada trazim po Internetu izvore ...
Sve sto ti je potrebno za pocetak imas ovde na forumu pa i vise od toga. Tako da ne moras da gubis vreme po net-u, iscitavaj temu po temu i prati svoju kartu. A mi smo tu da ti pomognemo.

ivana1009
12-04-2010, 21:30
Hocu, naravno. Sad bas pokusavam da nadjem vezano za Veneru 90 Pl

Imam jedno poitanje za pocetak: kako se gleda natalna karta? Odnosno odakle pocinju simboli znakova? Da li da gledam simbole na spoljasnjem krugu ili simbole planeta pa da pocnem lepo od pocetka :)
Znam da su glupa pitanja ali sta da radim kad bas nista ne znam. Nadam se pomoci.
Hvala

Merkur
13-04-2010, 17:21
.kako se gleda natalna karta? ...Hvala
Ovde ces naci sve odgovore na tvoja pocetnicka pitanja.
http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/163-za-totalne-neznalice.html

bela
13-04-2010, 23:17
ivana meni tvoja natalna na prvi pogled govori o jako ,jako emotivnoj esobi.imas jako duboke emocije i jako se lepo izrazavas.u razgovoru si uvek odmerena i jako pazis kako se izrazavas.imas urodjenu eleganciju i verovatno imas jako lep glas i mozda cak volis i da zapevas ponekad za svoje prijatelje.privlace te jako i samosvesni muskarci koji znaju sta hoce od zivota i mislim da tu ne pravis kompromise.sunce i mesec u devici ti daju jako analiticnu prirodu i mozda ponekad i sebe i druge mucis sa 1000 zasto u vezi svega i svacega.ali to si ti.bitno za tebe je da naucis ponekad da se prepustis emocijama bez mnogo razmisljanja.a jupiter u 12.ti je mocna zastita i recitost koje ti sigurno ne nedostaje,ipak je on u blizancima .e,sad koliko sam pogodila a koliko omasila,nadam se da ces mi reci.:rolleyes: :cool: :rolleyes:

ivana1009
14-04-2010, 10:51
ovako: jesam jako emotivna, ali ne pokazujem to previse jer se uvek trudim da budem raspolozena. uvek me privlace jaki muskarci, fizicki i mentalno. volim da pevam ali ne znam, mislim sramota me je..:)
a teska sam kao osoba jer sam cepidlaka, pa to ljudima ide na nerve jer ne mogu neurednost da podnesem. tako da jesi pogodila :D valjda cu i ja za koji period znati da gledam valjano :)

Majana
14-04-2010, 12:12
A pisanje? Imaš li dara za pisanje? Ti ćeš tek Saturnovim povratkom, oko 30-te otključati Strelca u VI, i Jupiter u XII, tu su i Sa i Uran u VI, interesantan posao. Vladar uklještenog Blizanca je Merkur u Vagi u V, ispoljićeš kreativnost kroz pisanje, komunikacije u Vagi - javnost, umetnost u V polju -talenti. A sve iz XII, skriveno, pa Jupiter u XII iz VI, to će ti biti hobi kojim ćeš zaradjivati. A tu je i Venera u Lavu - pokazaćeš svoje talente svima sa ponosom u II polju - finansije i svest o sopstvenoj vrednosti.;)

ivana1009
14-04-2010, 21:50
majana, pa imam, ali samo kad imam inspiraciju. najvise dara, od svih grana umetnosti, imam za glumu, tu se potpuno pronalazim. u soli sam imala ok ocene iz pisanje samo kad mi legne tema, tako da pretpostavljam da je to to. zivot me odveo na tehnicku stranu pa najvise ukljucujem logiku :) ako bude tako, bice divno, tu lezi dobar novac :)

Majana
14-04-2010, 22:01
Pogledaj malo simboliku XII pronaćićeš se već, mislim da gluma spada pod simb tog polja, kao i režija i sl, sve što se dešava iza očiju javnosti. Čime se baviš?

mirab
16-04-2010, 16:59
Kao sto vidis mnogi clanovi su pokusali sa analizom tvog carta, vec do sada su ti mnogo toga kazali, pa ostaje da se i ti malo potrudis,ako nisi ovde samo da ti se analizira tvojakarta. Kako je tvoj Merkur u losem aspektu(kvadrat) sa Neptunom ja bi se dodala na tu temu; Ovo ce ukazivati na lose zakljucke,pogresne procene,pa kako ovo vezuje 5 i 7 polje moglo bi se odnositi na partnere koje ces sretati.Bilo bi dobro da u odnosu na njih budes vise iskrena a i prema svima sa kojima dolazis u neki odnos.Dosta si brzopleta i nestrpljiva pa bi i to moglo zasmetati svima sa kojima dolazis u kontaktTo bi uslovilo donosenje brzih odluka sto svakako nece biti dobro.Tvoj odnos prema drugima zna biti ostar na recima.Nisi tolerantna pa cesto uradis losu stvar u losem trenutku, bilo bi pozeljno nauciti se vecoj toleranciji i strpljivosti jer bi to znatno popravilo tvoje odnose u partnerskim odnosima(mislim na sve vrste partnerskih odnosa).Kako i Sunce pravi kvadrat sa Uranom to pojacava sve napred receno, uz to da ti dodaje crtu tvrdoglavosti.Sve ovo ti navodim kako bi na vreme ispravljala ono sto bi ti moglo pokvariti jednog dana odnos u braku i dovesti do razvoda.Ti imas neka svoja pravila i norme koje se razlikuju od drugih, pa ce ti biti potrebno mnogo mudrosti da naucis neke zakonitosti srecnih odnosa.Sa ascedentom u Raku moze se reci da ces imati dosta sudbinskih upliva.Tvoje emocije su vrlo promenljive, ali zato su ti osecanja podlozna analizi i reakcije vrlo proracunate. Mesec u kvadratu sa Jupiterom ce ukazati na promenljivu finansijsku situaciju,cesto i problematicnu, , ukazuje u na laku i brzu zaradu- pa nije lose biti pazljiviji u trosenju.U ljubavi moras biti oprezna jer posedujes jake strasti koje te mogu odvuci na dno.Na to ukazuje aspekt Venere i Plutona, narocito sto se Venera nalazi u Lavu a Pluton u 5 kuci.Treba kontrolisati strasti a kasnije povesti mnogo racuna i o zdravlju.
Eto Ivana1009 moglo bi se to analizirati jos mnogo i dugo ali bilo bi pozeljno da pocnes sa ucenjem astrologije kako bi mogla sama sebi pomoci, ovo je divna nauka koja nas prvenstveno upoznaje sa samima sobom- a to je i najteze, uvek bezimo od sebe i trazimo krivicu u drugom, zar ne/ Mogla bi sada jos dodati komentara na ovo sto sam ti napisala.

ivana1009
16-04-2010, 21:58
studiram, smer telkomunikacije. iako mi dosta vise idu predmeti gde je potrebna i logika i improvizacija, gde vise mogu da se iskazem recima..

mirab, hvala puno na analizi. zaista je tacno te sto ste napisali. trudicu se da na sto bolji nacin i sto pre to ispravim. pokusavam ovih dana da povezem kvadrate, konjukcije, aspekte ali na koju god temu naidjem to mi se nekako provuce i promakne. shvatila sam da kvadrat znaci lose, ali za ove ostale aspekte moracu da jos dosta ucim..koliko sam ja shvatila, imam 3 ili 4 kvadrata na koje moram da obratim paznju. a sto se tice zdravlja, vec sad kuburim sa reproduktivnim sistemom...nadam se da cu moci da postavljam pitanja u vezi detalja koji mi nisu jasni i da mi clanovi pomognu. hvala puno jos jednom :)

mirab
16-04-2010, 22:19
Drago mi je da sam ti bar malo pomogla u upoznavanju sebe.Mislila sam da ti napisem i za probleme oko zdravlja ali veruj jedan horoskop trazi vremenski dugu analizu.Bar ja kada nekom pravim horoskop utrosim mnogo,mnogo vremena jer to radim detaljno.Ovako ovde je sve po malo- po nesto.Imati izradjen svoj licni horoskop je danas velika potreba, narocito mladim osobama, to je prava blagodat za pripremu i odredjivanje sebe u nekom pravcu zivotnog puta.Kada covek sebe upozna moze i da se menja a promena donosi uvek boljitak.

ivana1009
16-04-2010, 22:32
slazem se potpuno. razmisljam da otrvorim novu temu vezano za veneru sam nasla sledece:

Venera u kvadratu, inkonjunkciji ili opoziciji sa Marsom
Sa magnetičnom privlačnošću koju iz sebe isijavate, imate sposobnost opčiniti ljude oko sebe. Problem s ovim aspektom jest taj da se bojit u potpunosti opustiti i prepustiti. Ljudi oko vas moraju znati što želite, a skrivanjem ćete samo sebi priuštiti frustracije.

Venera u kvadratu, inkonjunkciji ili opoziciji sa Plutonom
Emotivna i seksualna iskustva su izuzetno intenzivna, a ovaj aspekt može privući partnera za koje imate osjećaj da se zanate iz prošlog života. Često i nakon što je veza završila, vi i dalje osjećate vezanost za tu osobu. Pripazite na moguće suptilne načine manipulacije u vezi koja može ići u oba smjera. Po pitanju novca i ljubavi za vas ne postoji sivo područje, nego ili sve ili ništa.

ima ovde mnooooooooogo da se uci i analizira. takodje sam na jednoj temi pronasla ( zivot bez oca ) i da se vidi u natalnoj karti. koliko sam shvatila, to se vi di u konjukciji, vezi venere i plutona, mada neki kazu i drugo, ali ne sumnjam da se to vidi u karti posto je meni tata preminuo skoro, a imam tu konjukciju.

gasimetrija
21-04-2010, 13:30
Ivana 1009,Devica -ASC Rak-dobro pamcenje,ocekujes podrsku prijatelja i okoline,dobar osecaj duznosti,nenametljiva,oprezna,tacna,volis knjizevnost,bon-ton,popustas i kad znas da si u pravu,nemas samopouzdanja,slabo varenje.
Mesec u Devici-ne zelis da vladas,dubinska melanholija.
Mesec kvadrat Jupiter-teskoce na poslu.

Malo karmicke...
Podznak si rak-dakle vodena karma.
Zenski pol u proslom zivotu.Zato imas primarnu ulogu da primas sudbinu kroz iskustva koja ti sada dolaze kao posledice…
Vodena karma-(molekularni,odnosno etericni nivo pamcenja dogadjaja)-Osoba pati od ove “boljke”ako je u nekom proslom zivotu cinila lose stvari iz straha,odnosno braneci se,te iz odredjenog emotivnog bola.Ovde spada I sva karma koja nastaje iz laganja I prevara.Ona se u horoskopu vezuje za poremecaj u elem. Vode,sto se cesto odrazava kroz relativno nestabilno psihicko I emotivno stanje u ovom zivotu.

SMC U RIBAMA -JMC U DEVICI

```````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi (prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- um koji stalno pretresa (stalno "mozganje");
- preterana zaokupljenost detaljima ( "od drveca ne vidi se suma");
- dvoumljenje i nesigurnost koji uzrokuju nepoverenje prema okolini;
- kritikovanje i trazenje perfekcije u svemu;
- nedostatak poverenja u sebe;
- sitnicavost do granice sopstvene nesigurnosti i stalno samoispitivanje;
- preterano sluzenje logikom,a zapostavljanje intuicije;
b) osobine koje treba forsirati:
- spontanost i sposobnost zivljenja na "prvu loptu ";
- brzo donosenje odluka,brzo biranje;
- poverenje u sebe,bliske osobe i zivot uopste;
- oslanjanje na intuiciju;
- davanje bez ocekivanja za uzvrat;
- neopterecivanje detaljima;
- ziveti DANAS,OVDE i SADA;
- ne muciti duh pitanjima bez odgovora;
- ne opterecivati se problemom pre nego sto se pojavi.
Iz proslosti,ove osobe nose "secanje" na rad,red i disciplinu.Otuda njihove dobre radne navike,ali i odredjena teskoba i skucenost u stavovima.Previse su bili kriticni i cepidlake,nisu shvatili ono sto je bitno,samu srz zivota.Sada pocinju da shvataju sopztvenu krutost i ogranicenja koja iz toga proisticu,ali ipak im je tesko da napuste te navike.Vaznije im je da budu postovani nego cak i voljeni.Tesko prihvataju bilo sta osim ako iza toga ne stoji kakav "autoritet".Trude se da nadju nacin da se oslobode velike napetosti,ali i tu postavljaju nekakve uslove.Kod mnogih sa ovim polozajem cvorova prisutni su oderedjeni seksualni problemi,emocionalni strahovi i blokade kao posledica nekadasnjih negativnih iskustava.Sa druge strane,um je postao toliko analitican da se moze desiti da izgube perpektivu.Iako imaju veliku jasnocu misli tesko postizu smirenost uma.U ovom zivotu nudi im se da zavrse jedan ciklus karmickih iskustava.To je dovrsavanje lekcija, ali i prevazilazenje skucenosti i uskogrudosti. Apsolutno je potrebno da pocnu da koriste svoju intuiciju i da se slobodno oslanjaju na nju.Zbog toga je duhovni razvoj i predanost bozanskom principu nesto sto je vazno za njih.

ivana1009
21-04-2010, 23:47
wow!g.sutanovac, svaka cast!apsolutno apsolutno tacno! jedino onako vezano za samopouzdanje, to varira od okolnosti i perioda, ali pretpostavljam kad nije stalno na cvrsim nogama da je poljuljano. jedina karakteristika za sve device mene ne opisuje-tacnost-uvek kasnim :D a za nametljivost-opet varira, zavisi od situacije. recimo trudim se bas da budem demostrant na faxu..ali bas karakteristike ste pogodili, svaka cast! sad cu naci temu vezanu za karme, nisam ni znala da iz natalne moze da se vidi sta si bio u proslom zivotu :eek: