Moja Natalna Karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja Natalna Karta

BINA
04-04-2010, 21:18
Cao!

Zamolila bi da prokomentarisete moju kartu. Vec duze vrijeme sam brez posla i nikako da mi krene, mada imam sve kvalitete za uspijeh cak i u karti sam to vidjela koliko ja znam ))). Proucila sam znakove, planete i gdje leze i sta znaci ali nikako neznam da povezem planete izmedju jedne druge. Uglavnom zamolila bi da mi se kaze sta me koci kad ce doci povoljnije vrijeme? i kako ste dosli do toga? hvala unaprijed

link za kartu http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=gznfileTOeXfn-u1270323904&nhor=427861

gasimetrija
14-04-2010, 12:01
Draga Bina,evo malo texta o polozaju Planeta u 1 kuci.:)

Uticaj Sunca u prvom polju
"Sve planete pa naravno i Sunce,najjace deluju kada su polozene na samom ASC,odnosno u prvom polju horoskopa.Licnost koja ima ovde polozeno Sunce,mora pre svega imati ogroman osecaj za prakticnu ,jasno vidljivu stvarnost,neprevazidjen smisao za organizaciju ljudi ili kakvog sistema drustva,te nesagledivu sposobnost jasnih planova.
Licnost mora biti moralna i pravedna,ako Sunce nije u losim aspektima,te u svakom slucaju hrabra,odvazna,casna.
U fizickom pogledu ovo je krupna,markantna,otmene,klasicne lepote osoba,koja zraci svojom voljom,uticajem.U kasnijim godinama zivota ona se nesto ugoji,sto jos bolje pristaje njenom visokom polozaju,statusu i ugledu koji je u zivotu stekla svojim sposobnostima za duboko,logicno razumevanje stvarnosti.

U svakom slucaju,ovo je ozbiljna,ambiciozna osoba zeljna vlasti,uspona,slave a i bogatstva.Uvek deluje mirno,a i eksplozivno,aristokratski.Osnovne osobine su:hrabrost,snaga duha i tela,dobri nervi,smisao za planiranje,organizaciju,ambicije koje se u zivotu moraju ostvariti,ako je sunce makar malo dobro polozeno i aspektovano.Uvek pomoc od oca,autoriteta,muskarca od ugleda,koji daju dobre savete.Osnovna potreba ove licnosti je stvoriti red od svog zivota."

Uticaj Jupitera u prvom polju horoskopa
Od svih intelektualnih uticaja osobina Jupiter polozen u prvom polju cesce daje duh i intelekt pravnika ili organizatora drustva,politicara ili diplomate,a u redjim slucajevima metafizicara,religioznu osobu ili filozofa,pa i sposobnost za nauku,ucenje,obrazovan i svestran duh,plod su ovog Jupiterovog polozaja.Bez sumnje da je ovo casna,moralna,pravedna osoba,kojom vlada mir,stalozenost,znanje i spokojstvo,a njen izgled ostavlja narociti utisak poverenja,pa je ovo covek kome se najcesce sa opravdanjem veruje,te on preuzima brigu o resavanju ekonomskih i moralnih problema drugih ljudi.Ovo je narocito dobar polozaj za pravnika,zakonodavca,jer Jupiter ovde daje i putovanja,zivot u inostranstvu,te uticaj bogatih i visoko intelektualnih ljudi kao i stranaca na sudbinu natusa.Ovakva osoba cesto je aristokratskog porekla,a ponekad i preerano otmena,pa cak nije ni sklona da se ni fizicki mesa i dodiruje sa narodom,siromasnima,seljacima,radnicima,ionako o njima moze voditi racuna.Ovakva licnost sa lakocom uspeva da stvara novac,pa ako nema narocito losih aspekata,bogatstvo je sasvim prirodno.Boreci se za pravednost zivljenja,licnost podrzava danas kapitalisticki princip hijerarhije i kroz organizaciju drzave i zakona ostvaruje svoje moralne potrebe,a manje u modernom socijalistickom ili kumunistickom konceptu pravde.

Inace,osoba je dobrog zdravlja,korpulentna,otmenog izgleda i odevanja,a ako ima jos dobrih aspekata,sredinom zivota se dobro ugoji,no ovo nije znacajno.
Jupitera u prvom polju ima De Gol(kao vladara suncevog dispozitora)svakako covek visokog obrazovanja i duha,te sudbinski znacajna licnost za zivot Francuske i Evrope.Jedino sto mu se moglo zameriti,je to,sto nikada nije doruckovao sa nekim radnikom.

JUŽNI MESEČEV ČVOR PO KUĆAMA (NERAŠČIŠĆENI PROBLEMI)

Astrolozi greše kada prednost daju Severnom čvoru, jer na taj način zanemaruju uzroke. Time saučestvuju i učestvuju direktno sa odnosnom osobom u skrivanju onoga što je evidentno – i što je u krajnjem slučaju: prvi zadatak na putu prosvetljenja svakog bića. Doklegod se ne osveste razlozi ove inkarnacije, besmisleno je «nagađati» šta će biti u (n)ovoj.

PRVA KUĆA
- nerašćisćeni problemi koje donosi i koje treba da osvesti ogledaju se kroz: neprimereno ponašanje, karakter, način ophođenja.

mirab
21-04-2010, 17:58
Dupli Strelac, ali sa Mesecom u 4 kuci u znaku Ovna.Mesec se ovde ne oseca udobno, on ce poprimiti one osobine koje ima Ovan.Tako da si ti veoma impulsivna, ponekad i agresivna(zavisi od situacije), nije ti problem da se brzo posvadjas, vices ali sve brzo i zaboravis.Kod tebe je sve naglo i brzo ali kratkog daha.Mesec se u 4 kuci nalazi u slucajnom sedistu jer je to prirodna kuca Raka.Mesec ima kvadrat sa Merkurom i opoziciju sa Marsom, pa atmosfera u kuci nije najsjajnija.Moguci su problemi koji te prate iz detinjstva.Opozicija Meseca i Marsa moze biti teska, i pored toga sto ti moze doneti i neke dobre osobine kao sto su hrabrost,sposobnost da se uhvatis u kostac sa opasnostima, borbenost, strastvenost.Nebi trebala dozvoliti da ti zivot bude izlozen bilo kakvim opasnostima jer bi u tom slucaju opasnost iskusila na svojoj kozi.Poprilicno si osetljiva pa te i najmanja sitnica tesko povredi.Ovaj aspekt nece biti dobar za emotivan zivot.Kako ti je Sunce i Jupiter u egzaktnoj konjukciji u prvoj kuci ti ces uvek imati dobru srecu-zastitu.Vladar tvog 10 polja karijera i 6 polja posla je Venera u 11 kuci u Skorpiji gde je u padu i u konjukciji sa Saturnom.Ovde treba traziti uzrok sto cekas na posao jer Saturn odugovlaci, odlaze.Venera je i vladar 5 kuce-ljubavi, pa sa ovim polozajem ne donosi uvek srecu kroz ljubav.Sa Mesecom u kvadratu sa Merkurom u tebi je sukob izmedju emocija i intelekta.Dusa zeli jedno a intelekt govori drugo, pa nikako ne mogu da se usklade. Cuvaj se brzih i pogresnih odluka, jer i to bi moglo da ti stvara probleme.Svaki savet primljen od zena treba oprezno prihvatati. Tolerancija i strpljivost su dobar nacin da se ovaj aspekt umanji ili prevazidje.Treba razvijati takticnost i dusevni mir.Ne znam da li si vozac?
Pokusala sam samo malo da ti ukazem na neke aspekte u tvom natalu, da vidis kako se to gleda(jer si pitala kako se sklapa prica0, mozda ce ti i druge clanice ponesto protumaciti, pa ces dalje morati sama.Napisi kako ti se ovo uklapa u tvoju zivotnu pricu?

Miraceti
21-04-2010, 18:02
Mali doprinos ovoj temi. Kroz rad sa ljudima i kroz analizu natalnih karata primetila sam da su ljudi koji imaju stelijum u 1 kuci jako okrenuti sebi. Ako su losi aspekti u pitanju sa planetama u 1 kuci onda su ti ljudi bili sebicni i usamljeni i obicno su tesko ostajale sa jednim partnerom duze vreme. Stalno bi nalazili mane ljudima i bili su jako skloni ogovaranju i spletkama. Kod ljudi koji su imali i dobre i lose aspkte je bila borba sa samim sobom, dok oni koji su imali dobre aspekte sa planetama u 1 kuci ascedentu su bili duhovnije osobe i radili su na poboljsanju sebe.