Tanja potencijali [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Tanja potencijali

tanjaiv
03-04-2010, 23:29
Naucila sam za pocetak da trigon So Mo daje dugovecnost,sposobnost izlaska iz kriza...kazu sunce u petoj je dobro ali usamljeno,pluton uran konj u petoj daje lepe veze,koje se nazalost naglo zavrsavaju...

Mnoge stvari ne znam da citam iz karte...znacila bi mi vasa rec...sta je ovde na mestu a sta nije...na sta da obratim paznju,sta da pokusam da menjam...

Nisam udata,bez dece...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2r6fileWOjbOu-u1264942981&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=3&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&node=-Yn&ast=

Hvala na pomoci...

Sve me zanima...malo pomalo, a i malo vise...:)

...nema nikog da nesto kaze...

Vladarka
04-04-2010, 01:02
pa zapocetak trigon izmedju Sunca i meseca nema, jer je orbis preveliki
evo sredila sam malo kartu OVO JE TANJIN HOROSKOP:
http://img695.imageshack.us/img695/1015/tanjanatal.gif

pa ti postavi konkretno pitanje, da li te nesto posebno zanima ili hoces da ti se prica o natalu malo pomalo...;)

spomenka
06-04-2010, 15:23
vrh tvoje sedme kuće je u škorpijonu što može govoriti da su ti partnerstva dosta nejasna. U braku ćeš biti prije svega odana, ali nadasve ljubomorna. Te ćeš morati naučiti kontrolirat svoju ljubomoru da s njom ne "ugušiš" partnera.

vladar sedme pluton ti pravi kvadrat sa mjesecom pa mi to opet ukazuje na tvoju dozu posesivnosti i ljubomore u odnosima.

venera ti pravi kvadrat sa neptunom pa si sklona pretjeranom idealiziranju partnera i gledanju na svijet kroz ružičaste naočale!

Mjesec ti je smješten u sedmoj kući pa bih rekla da je tvoj najčešći psihološki light-motiv traženje srodne duše!
Preosjetljiva si na utisak koji ostavljaš u svemu.

smještaj mjeseca u znaku strijelca govori da je tvoja psihička mobilnost velika; iz najvećeg optimizma si sklona otići u najveći pesimizam, katkad bez razloga.
Mislim da voliš sanjariti o dugim putovanjima, dalekim zemljama...

evo toliko od mene!;)

tanjaiv
06-04-2010, 19:20
Ima tu necega...da,partnerstva su pomalo cudna...lepe,ozbiljne veze i odjednom puf,nestanu...pa bi se posle nekog vremena deckici opet vratili...idealizovanje partnera...o da,izgleda da mi je to najveci problem.Kad spadnu ruzicaste nacare,razocarenje je neminovno.Ljubomore ima,ali mislim da je u granicama,vise mozda posesivnost.DC mi je na 29,da li je tu dominantniji vladar skorpije ili strelca,sta kaze opis mog bracnog ako ga bude...volela bih.
Kazu da mi je racio izrazen,ali mi se cini da sa godinama emocije sve vise preuzimaju primat,jesam osetljiva,i taj mesec mi jako smeta....raspolozenja mi variraju.

Posao?Sta biste rekli sta mi najvise odgovara...

uranija
07-04-2010, 10:41
trigon izmedju sunca i meseca ima,jer su to sunce i mesec,ipak,za njih uzimamo malo vece orbise,jedan ocit primer bi bio da li su majka i otac u srecnom braku?ako jesu,aspekt postoji!
dobro bi se snasla sa poslom vezanim za racunar ili neku masinu sa kojom bi glavno upravljanje bilo prstima,u ovo spada i fotoaparat,a sunce je odlicno u 5.-oj kuci pa jos u devici,cesto musko dete je sunce e sad devica,pogledamo u kakvom je znaku merkur,a ono odlicno u lavu,dete jakog intelekta i sposobnosti za vodjstvom i sefovanjem,odnosno sin

Vladarka
07-04-2010, 10:56
Pa mesec je u 8. kuci, sto opet vodi u ljubomoru.
On daje los odnos sa majkom , zbog kvadrata teskih planeta, ili da je majka imala tezak zivot, njene teske trudnoce.
SO suplje, bez aspekta, tesko izrazavanje same sebe, srecom ima uzajamnog dejstva izmedju merkura i sunca, pa i jedan i drugi rade bolje. Muskarce predstavlja i ovaj MA u raku pa jos na 29 stepenu (placa), kakvi li su ovo muskarci?
Vladar 7. polja je u konjukciji sa uranom, a u tom slucaju je bolje da imas zajednicki zivot sa nekim, bolje nego da udjes u klasican brak.
Ovo moze da bude muskarac koji je i razveden, pa MA trigon SA i po deriv. kucama njegova 10 u lavu, on je na polozaju. Ima jedno dete iz tog braka. Saradjuje sa strancima, odatle mu dolazi novac, mozes da ga upoznas u svojoj neposrednoj blizini....

Problem pravi ovako slab mesec, a ona je zensko, to jeste MO u strelcu, ali ona je verovatno u stanju da pada u crna raspolozenja i da sklona nezadovoljstvu.

uranija
07-04-2010, 11:31
muz ti se pojaviljuje negde oko radnog mesta,skorpionske crte svakako jer tamo pocinje dsc i to na mestu velike snage i moci,fatale,aman i muz neki sef ili glavna faca,otud i takvo dete,i ti sama bi trebalo da imas te crte,izrazajnije bi bilo posle udaje,moja seka je radila u fotografskoj radnji,nisu mogli bez nje,pa ako volis,kreni kao hobi ili plus posao pa ces i sama videti,inace plejade na asc su multitalenti,takva je bar moja sestra i njoj je tamo asc,nije rodjena al nju najvise volim ona je vaga/bik u mesecu blizanaca,jezici joj odlicno idu zbog blizanaca
za posao ne brigaj,uvek ces ga naci u velikoj firmi(mocnoj),jer dsc su sve vrste partnerstva pa i poslovnih,a uran,heh,imala sam problem sa njim dok sam bila mladja,otkad sam sa astrologijom u ljubavi,tih problema nema,i nace pre u roku od godinu dana bar 3-4veze sto krace,sto malko duze

Vladarka
07-04-2010, 11:40
Uh vladarka,upropasti me...:)

ma daj... sve je za ljude! Uzmi knjigu od Irine Sestak "Kako preziveti sopstveni horokop", da vidis da nema loseg polozaja planete koji ne moze da se odradi, samo treba imati otvoren um, i volju za promenama.
Ima i moja najbolja drugarica, jes malo ljubomorna kad su momci u pitanju, ali ovako je super. I Ona se bavi astrologijom.

tanjaiv
07-04-2010, 11:48
Hvala na preporuci,imam knjigu ali nikako da je nacnem...Uh,ima stvari koje bih malko promenila,ublazila...

Procitala sam da ovaj 29 stepan na ASC daje talenat za astrologiju,okultizam...imam izrazeno sesto culo,odlican sam medij,neke stvari bolje vidim i osecam od drugih...ajd da malo poradim na tome...potrajace...

muz ti se pojaviljuje negde oko radnog mesta,skorpionske crte svakako jer tamo pocinje dsc i to na mestu velike snage i moci,fatale,aman i muz neki sef ili glavna faca,otud i takvo dete,i ti sama bi trebalo da imas te crte,izrazajnije bi bilo posle udaje,moja seka je radila u fotografskoj radnji,nisu mogli bez nje,pa ako volis,kreni kao hobi ili plus posao pa ces i sama videti,inace plejade na asc su multitalenti,takva je bar moja sestra i njoj je tamo asc,nije rodjena al nju najvise volim ona je vaga/bik u mesecu blizanaca,jezici joj odlicno idu zbog blizanaca
za posao ne brigaj,uvek ces ga naci u velikoj firmi(mocnoj),jer dsc su sve vrste partnerstva pa i poslovnih,a uran,heh,imala sam problem sa njim dok sam bila mladja,otkad sam sa astrologijom u ljubavi,tih problema nema,i nace pre u roku od godinu dana bar 3-4veze sto krace,sto malko duze

komentarisala si mi pre par dana dejvison sa "mutivodom",bas me interesuje da li je to on,tu je oko radnog mesta,ali to je vec za drugu temu...cucemo se tamo...

malo me plase moje emocije,kao da godinama nadiru sve vise i vise, a ja im se jednostavno prepustim pa kad padnem bas zaboli...

neki zivot u inostranstvu?

uranija
07-04-2010, 12:26
komentarisala si mi pre par dana dejvison sa "mutivodom",bas me interesuje da li je to on,tu je oko radnog mesta,ali to je vec za drugu temu...cucemo se tamo...

malo me plase moje emocije,kao da godinama nadiru sve vise i vise, a ja im se jednostavno prepustim pa kad padnem bas zaboli...

neki zivot u inostranstvu?

veruj mi sve takve veze ako se i lose zavrse nauce necemu iako boli,posle znas cega da se klonis,kao i ja,ali i tacno znas sta zelis ili ne jer iskustvo donosi sigurnost:)hajd na temu

tanjaiv
07-04-2010, 13:26
Pa mesec je u 8. kuci, sto opet vodi u ljubomoru.
On daje los odnos sa majkom , zbog kvadrata teskih planeta, ili da je majka imala tezak zivot, njene teske trudnoce.
SO suplje, bez aspekta, tesko izrazavanje same sebe, srecom ima uzajamnog dejstva izmedju merkura i sunca, pa i jedan i drugi rade bolje...

Problem pravi ovako slab mesec, a ona je zensko, to jeste MO u strelcu, ali ona je verovatno u stanju da pada u crna raspolozenja i da sklona nezadovoljstvu.

Dobar odnos sa majkom,ona je zaista imala teske trudnoce(spontane pobacaje),te ostadoh jedinica...
Neko mi je nekad rekao ili klasican brak ili dete...

A da padam u tamna raspolozenja..padam,i onda k'o da mi prija sto sam na dnu...bas cudno...

uranija
08-04-2010, 09:59
vladarka@
SO suplje, bez aspekta, tesko izrazavanje same sebe

otkud sad to??ima deo o neaspektovanim planetama,procitajte ga,bice vam jasnije dejstvo neaspektovanih planeta.tamo je opisano kako svaka neaspektovana planeta deluje u natalu,to bas izrazava potencijal za necim

tanjaiv
09-04-2010, 21:41
Malo sam citala o neaspektovanim planetama...pise sa godinama takva planeta jaca...u mom slucaju,5 kuca,na samom pocetku device... sta bi to konkretno znacilo...