Roditelji u natalnoj karti [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Roditelji u natalnoj karti

Majana
30-03-2010, 21:01
Ne mogu da nadjem sličnu temu a zanima me kako ste otkrili kojim poljem vam je predstavljena majka, a kojim otac?
Po Milekiću je majka IV polje a otac X ako je natus muškarac, IV otac a majka X ako je natus žena.
Medjutim ova teorija se nije kod svih pokazala kao tačna.
Dakle majka/otac ~ IV/X

jupiter
30-03-2010, 22:26
u mojoj karti,po meni je majka IV kuca gde je neptun(ona je u znaku ribe),dok otac X mi je u biku (otac je rodjen u znaku bika).Tako se meni cini gledajuci njihove karaktere.

Majana
30-03-2010, 22:48
u mojoj karti,po meni je majka IV kuca gde je neptun(ona je u znaku ribe),dok otac X mi je u biku (otac je rodjen u znaku bika).Tako se meni cini gledajuci njihove karaktere.

Aha, zbunilo me, gledam IV ti je u Škorpiji, a sad vidim da si povezala zbog Ne, ok. E sad, X u Biku, Ve u XII, i ima trigon sa Ne, i sekstil sa Sa, jel nalaziš povezanost. Ve120Ne - umetnik ili Ve u XII, njegova IV - okrenut porodici?

spomenka
30-03-2010, 22:54

ako ćemo tako gledat moja mama nije četvrta kuća, jer moja četvrta počinje u blizancima, nastavlja se u raku. moja mama nit je rak nit blizanac po horoskopu, pa ćak ni u podznaku... čak i gledajući planetu, a to je jupiter, koji je u četvrtom polju ni to ne mogu povezat sa maminim horoskopskim znakom... Naime mama mi je škorpijon po horoskopu, u podznaku je vaga!

dok je sa desetim poljem već drugačije!
počinje u strijelcu, a nastavlja se u jarcu. tata mi je jarac u horoskopu!

a mamu na ovakav način ne mogu povezat sa četvrtom kućom!:confused:

valjda ima još neki drugi način!

al mora bit četvrta, sam ne znam na koju foru! hmmmm.....?

monika21
30-03-2010, 22:54
moja majka je predstavljena 4 kucim jer mi je tu mesec u vodoliji koji moja majka takodje ima
a otac je 10 kuca jer mi je tu rak i zbog aspekata sunca

Majana
31-03-2010, 10:41
Meni X počinje u Strelcu, a Ju je u Vodoliji, tata je Vodolija, pa u XI, dispozitor Uran u IX, što bi ga totalno opisalo. Tom logikom, mama je IV, dakle Merkur u Strelcu, a ona je dupli Jarac, dakle uopšte nikakve simbolike. Jedino da je onda tata IV pa kao Me na stepen od Urana u IX, to je on. A X je na poslednjim stepenima Strelca, a cela u Jarcu, što bi bila ona. Ne znam...

nedda
01-04-2010, 11:15
Niste fer, kada gledajuci svoju kartu tumacite i Asc, i konacnog dispozitora, i polozaj meseca, a roditelje pokusavate da nadjete u svojoj samo na osnovu znaka/podznaka...
Roditelji se uvek lepo vide u kartama, ali ih treba posmatrati kao cele licnosti, ne samo po znaku Asc-a i Sunca.

Evo nekoliko ideja:

Uradite isnastriju. Moj vladar 4. kuce (saturn) je u konjukciji sa suncem mog oca. Vladar 10. kuce moje sestre je u konjukciji sa konacnim dispozitorom njegove karte.

Vidite kako su vladari 4. i 10. kuce povezani sa ostalim planetama u vasoj karti. Moj vladar 4. kuce je neaspketovan, izuzev neke siroke separacione opozicije sa mesecom, vladarom desete. Moji su se razveli kada sam bila jako mala, i veci deo zivota sam ima sasvim malo kontakta sa ocem. Ni na koju moju odluku nije uticao (vladar bez aspekata).
Sa druge strane, mesec kojim je predstavljena majka je u osmoj kuci u konjukciji sa Chironom (umrla je), u trigonu sa jupiterom u cetvrtoj (ostavila u nasledstvo nekretninu, ali i imala snazan pozitivan uticaj na moj moralan razvoj), i u konjukciji sa Ceres (ceo zivot posvetila samo deci).

Rabiosa
01-04-2010, 11:31
neddo šta znači mesec u kvadratu sa hironom?

Vidim da vam je svima majka IV polje, ali meni je mnogo više otac IV, mnogo ga više pronalazim u Merkuru i aspektima. Majka neka bude X :D

nedda
01-04-2010, 12:16
Moze da bude svasta...Mesec je valjda najtezi za izdvojena tumacenja.
Ja sam ovaj aspekt povezala tek nakon njene smrti, a opet - zar nije najnormalnije da se majka (mesec) jednog dana izgubi i da se oseca tuga zbog toga, pa da se posle isceljuje ta rana(chiron)? Zasto onda svi nemaju mesec Chiron aspekte?
Zato sto su neki maje a neki vise vezani za svoje majke. Neki su u stanju da posle rade sa decom bez roditelja (ja radim sa decom nestalih lica), neki su daleko od toga.
Chiron je generalno tacka licne traume, koja se zalecuje tako sto se radi na zalecivanju tudjih takvih trauma/povreda.
Mesec je: majka, znacajne (majcinske) zenske figure, beba (tvoja beba, na nivou odojceta, ali si i ti bila mesec kada si bila beba :) )
Kombinacijom njihove simbolike dobija se znacenje...

Rabiosa
01-04-2010, 12:24
Tvoji odgovori su tako lepi za slušanje. :) To kažem jer pišeš milo.

Majana
01-04-2010, 12:34
Tvoji odgovori su tako lepi za slušanje. :) To kažem jer pišeš milo.

Odlazim u off, ali apsolutno se slažem. Mene naša draga nedda uvek smiri u toj meri da mi posle dugo bude osmeh na licu. ;)

Rabiosa
01-04-2010, 12:37
Ni ti Majana ne zaostaješ. Čitala sam te tu i tamo i imaš dobar pristup. ;)

Majana
01-04-2010, 13:07
Ni ti Majana ne zaostaješ. Čitala sam te tu i tamo i imaš dobar pristup. ;)

Hvala, ali ja stalno zaboravljam suštinu a pokušavam da uradim nešto, nekad uspe nekada ne.
@neddo pokušala sam i ja tako. Otac je tipična Vodolija, sa sve Uranom u I u natalu, neobičan, filozof, opterećen tehnologijom, jako inteligentan, maštovit, kreativan, u oblacima stalno. A njega nalazim i kroz IV i X. A majka je mirna, staložena, jaka, stoji na zemlji, svašta je preživela a to je ojačalo. Meni je osa IC,DC na 28st, pa je cela IV u raku, a Mesec je na 2 stepenu Vodolije, st Bika, a Bik je smiren, stabilan, istrajan, VREDAN, ne razume svet ideala (moj otac), ceo život grabi i stvara za mene i sestru, sada unuke, onda je ona IV. Mesec je u sekstilu sa Saturnom, što joj daje ozbiljnost i u kvadratu sa Plutonom u VII, razaranje porodice, ali je ona Plutonskom snagom obnovila sve od temelja...

nedda
01-04-2010, 14:40
Devojke, odlicne ste obe! I entuzijazam, i volja za ucenjem i usavrsavanjem...ma, sve ;)

:31:

Majana (nemoj mi persirati, isto smo godiste ;) ),
kod tebe jste malo neobicno sto su vladari 4. i 10. toliko povezani, ia aspketima, i recepcijama...
Ja bih se slozila sa tvojim tumacenjem. Jos bih dodala da je tvoja majka verovatno osoba sa specificnim, prihvatajucim stavom, moralnim sistemom koji je u najmanju ruku napredovao i razvijao se u pozitivnom smislu tokom njenog zivota. Osoba koja ume da neocekivano iznenadi mogucnoscu da napreduje i razvija se u svakom smislu.

Radi vezbanja, mozes jos pogledati tranzite na tvojoj karti u trenutku kada su se tvojim roditeljima desavale bitne stvari koje su uticale na tvoj zivot. Npr. gubitak posla koji rezultira preseljenjem ili besparicom... Ili nagli dobitak od rodjaka koji tebi nesto omogucava... Da li se to vidi u aspketu tranzita na vladare tvojih 4. i 10. kuce, ili vladara neke derivatne kuce (brat/sestra od oca/majke...majka od oca/majke i sicno...)

Majana
01-04-2010, 14:57
Devojke, odlicne ste obe! I entuzijazam, i volja za ucenjem i usavrsavanjem...ma, sve ;)

:31:

Majana (nemoj mi persirati, isto smo godiste ;) ),
kod tebe jste malo neobicno sto su vladari 4. i 10. toliko povezani, ia aspketima, i recepcijama...
Ja bih se slozila sa tvojim tumacenjem. Jos bih dodala da je tvoja majka verovatno osoba sa specificnim, prihvatajucim stavom, moralnim sistemom koji je u najmanju ruku napredovao i razvijao se u pozitivnom smislu tokom njenog zivota. Osoba koja ume da neocekivano iznenadi mogucnoscu da napreduje i razvija se u svakom smislu.

Radi vezbanja, mozes jos pogledati tranzite na tvojoj karti u trenutku kada su se tvojim roditeljima desavale bitne stvari koje su uticale na tvoj zivot. Npr. gubitak posla koji rezultira preseljenjem ili besparicom... Ili nagli dobitak od rodjaka koji tebi nesto omogucava... Da li se to vidi u aspketu tranzita na vladare tvojih 4. i 10. kuce, ili vladara neke derivatne kuce (brat/sestra od oca/majke...majka od oca/majke i sicno...)

He :D, pa ja sam mislila, zbog mirnog načina na koji pišeš i zbog takvih saveta i znanja, da imaš oko 50-ak god. To je bio kompliment, čisto da znaš. ;)
Pa jeste takva, mučenica koja je bila zarobljena u lošem braku, nije bilo nikakvog maltretiranja, već totalno odsustvo komunikacije, sada posle rastanka je procvetala, emancipovala se, sredila i kao devojčurak je.

zvjezdica
01-04-2010, 18:17
Ajoj pa tko je ikada rekao da oca i majku u karti gledamo prema znaku u kojem su rođeni? To je pogrešno i vjerojatnost da se potrefi znak sa znakom rođenja roditelja je mala vjerojatnost. Kao što nedda lijepo kaže gleda se sve, dakle derivatne kuće se gledaju za opis posla, karaktera isvega ostaloga.

Meni je otac IC jer je vrh u vodoliji, vladar uran u konjukciji sa mojom 3 kućom tj. njegovom 12tom. Bio je genije za računala, mašine, tenkove i sve moguće tehnologije. Nažalost, bio je lošeg zdravlja što ukazuje uran u konjukciji sa derivatnom njegovom 12tom i umro je.

Vladar njegove druge je neptun u njegovoj 12toj u jarcu a tu je i saturn...pa je to znak da je sa financijama uvijek imao problema. 12 kuća nešto skriveno. Često je posudio novac a nije mu bio vraćen,m često su mu organizacije bile dužne tj vojska.

Majku gledam kroz x polje. U lavu, sunce u 12, tj. derivatno njezinoj 3..tu je sunce u padu...Dosta je u životu postigla riječima tj pisanjem. mada nekakav uspjeh u životu nije imala. Pokušava biti i nametati autoritet, mora biti glavna , u centru pažnje...pa se s njom i ne slažem.

Ovaj jupiter koji bi došao na nezin asc iz 5 derivatne mi s ečini kao uspjesi u hobbyma u mladosti tj. sportovima raznim, ali i rekla bih da možda jupiter iz 5 derivatnoga opisuje mene kao njezino djete pa bi to bilo neko dijete koje je poštivano od strane drugih ljudi i uspješnu u borbi protiv nepravde ( jupiter)

mirab
01-04-2010, 18:34
Ja ne znam kako da tumacim moje roditelje; jer Lav mi je na vrhu desete kuce i to bi bio otac u mojoj 4 kuci.On je uvek bio glava porodice i sve je uvek od njega zavisilo, slusao se i postovao a majka kao vladar 4 polja Uran- e tu ima mnogo price.Ona je uvek bila losa majka prema svoj deci( mojim dvema sestrama i meni) Uran -cudna i posebna- bas tako. Nije imala ljubavi za nas ni emocija a ponajmanje sluha za nase potrebe.Moj Uran ima lose aspekte. Interesantno Sunce i Mesec imaju trigon a moji roditelji se nikada nisu slagali jer su bili razlicitih karaktera.Mozda o tome govore aspekti sa Saturnom? Uglavnom majka mi je veoma losa i kao covek i kao majka, gde se to vidi??

jupiter
04-04-2010, 20:29
Aha, zbunilo me, gledam IV ti je u Škorpiji, a sad vidim da si povezala zbog Ne, ok. E sad, X u Biku, Ve u XII, i ima trigon sa Ne, i sekstil sa Sa, jel nalaziš povezanost. Ve120Ne - umetnik ili Ve u XII, njegova IV - okrenut porodici?

Slucajnost je horoskopski znak...Majka je kucni tip,posvecena veri,okrenuta duhovom.Otac je osoba koja je veoma okrenuta porodici,ali da se pojavi negde uvek privlaci paznju i osoba je koja sto zacrta,mora da ostvari-kad tad.Nisam uzela samo ona je riba,on je bik.

vagica
04-04-2010, 22:24
Ja sam uvek mislila da nije slucajno-moja mama lav, moj mesec i Asc u lavu, moja kcerkica mesec u lavu.

Majana
07-04-2010, 11:36
Do sada nisam gledala natal mog sina i ćerke ali sada sam se malo udubila i zaprepastila se. Ako posmatram svetla kao signifikatore oca i majke, onda oboje imaju SO60NE i MO60PL. Moj suprug je totalno Neptunovski tip, a takodje mu je Ne izražen, a kod mene je to slučaj sa Pl. Pretpostavljam da se ovi aspekti odnose na nas dvoje, a takodje imaju oboje i So i Ju, kod sina u sekstilu, a kod ćerke trigon. NAJČUDNIJE mi je što imaju oboje MESEC na 25 stepenu u IX kući. Jel to može da znači da ću ja kao majka(mesec) imati jak uticaj na njih MO60PL u vezi životne filozofije, mišljenja, istraživanja (Mo u IX)?

nedda
07-04-2010, 12:43
I sam mesec u devetoj kuci opisuje njihovu majku kao zenu usmerenu ka visim vrednostima, moralu, vucenju, razvoju i slobodi. Na konkretnijem niovu moze ukazivati i na majku u inostranstvu. Kroz sekstil sa plutonom je u njihovoj karti izrazeno tvoje sunce u osmom polju u skorpiji. Jer i pored toga sto je mesec majka (tj, ti) u karti svoje dece, on je ujedno i njihova dusa, koja ima veliki deo indidividualnog i samo njihovog.

Majana
07-04-2010, 13:11
I sam mesec u devetoj kuci opisuje njihovu majku kao zenu usmerenu ka visim vrednostima, moralu, vucenju, razvoju i slobodi. Na konkretnijem niovu moze ukazivati i na majku u inostranstvu. Kroz sekstil sa plutonom je u njihovoj karti izrazeno tvoje sunce u osmom polju u skorpiji. Jer i pored toga sto je mesec majka (tj, ti) u karti svoje dece, on je ujedno i njihova dusa, koja ima veliki deo indidividualnog i samo njihovog.

Zar nije divna ta povezanost? To znači, što mi je jako bitno, da će me doživljavati isto, dakle uspeću da im prenesem deo moje ljubavi prema ezoteriji. Ostali aspekti sa Mesecom su im totalno različiti, ovaj sam izdvojila jer ga imam i ja ali kvadrat Mo90Pl.

Santijen
08-04-2010, 00:24
kod mene nigdje veze u vezi znakova koje vi pominjete, deseta kuca se smatra kucom dominantnijeg roditelja, tj onog od kojeg smo dozivljavali veca ogranicenja ili strogocu a to je uglavnom otac, to je kuca saturna i roditelj koji ima vise njegovih osobina to je njegova kuca, kod mene je to otac......cetvrta kuca je rakova kuca i simbol majke tj meseca i ona se uglavnom smatra kucom majke...ja sam nekako tako usvojila tumacenja oca i majke...a obzirom da mi je otac umro poklopila se sva simbolika planeta koje ukazuju na njegovu smrt po 10-oj kuci

Marlen
08-04-2010, 02:07
Sad cu mozda i da lupim nesto.
Evo meni npr, tata je verovatno IV, tu je Ju, naslednik sa velikom starinskom kucom, na njega sam, dobrotvor, a mama X, vladar Ma ukljesten u mojoj VII, mesa mi se u zivot, ubi me zena, a i Mo je u 7 kao vladar VII gde se nalazi taj Ma pa ima logike.

pirat
16-04-2010, 13:20
konacno ....evo ovako mislim da je tacno to sa dominantnim roditeljem,posto imam brata blizanca pa nikako nisam mogla da povezem to sa IV i X otac i majka u muskom i zenskom natalu ,a sad znammm u X nam je otac a tu je i saturn u devici to nam opisuje oca....

capella
16-04-2010, 14:57
Moji IC i MC stoje u istim znacim (doduse ne egzaktan stepen) gdje i mojim roditeljima ASC.

Takodje je u X Mars, bas kao kod majke u I kuci i onda nekkao se samo po sebi namece da je ona ta X a otac IV

I po temperamentima mi se uklapa

interglossa
16-04-2010, 17:34
Kod mene je situacija pomesana...dok sam bila mladja otac strog...majka na njegovoj strani i popustljiva...

Otac Devica/Lav, majka Vaga/verov.Ribe...

E sad otac se sa godinama, posle razvoda menja...ostaje prgav ali smeksan...mnogo zena...umeo je samnom da ne prica godinama...sad je to sleglo

Majka pritajeno posesivna...nikada nije pozelela da joj se cerka zaista uda...ranije klela sa varijantom sad se smejes, a plakaces...pa kad me je doticni ostavio u 8.mesecu nabila joj sve to na nos...

Sad sa ovih mojih 44. g. vidim da sam skroz pomesana...kucni moljac kad se ucaurim sa Sa u 4 kao majka...a opet kad mi prorade leptirici...isti otac drustvo, zezanje, kafane, provod...

To vezujem za onog blesavog Urana kao vladara 4p koji je u 10p...

Prepoznajem sa godinama oboje u sebi...cak i istovetne recenice....kad sam mirna ista sam majka (doduse energetski ne, ali ovako) a kad "odlepim" isti otac...(fizicki vise na njega)

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=16&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

oktobar
02-10-2010, 14:11
nadovezala bih se da kod mene je majka IV kuca a mislim otac X. u to me uvjerio ovaj Kiron(r) ma vrhu IV, jer koliko ja god daleko otisla od kuce moja vjecita je briga moja majka. Nikad nismo razvile neku bliskost i ja mozda jos uvijek negdje trazim majku,ali ja sam njen ljecnik,psihijatar,podrsak bez obzira koliko meni tesko je ona svoje uzima(kiron).
Pisem to zato jer je ona skorpion i bilo bi normalno da je ona X kuca ali ja po svom zivotu nju vidim kroz tog kirona + sto mi je takav odnos i sa bratom, jer retro ide u III kucu

nena peric
04-10-2010, 21:38
Kod mene je otac -4.kuca , a majka 10.kuca. Otac mi nije vise ziv, a sunce mi je u 6.kuci u konjukciji sa neptunom.Neptun je vladar mog 11.polja, a ocevog 8.polja, sto je jedan od pokazatelja da niko od nas nije saznao uzrok oceve smrti (sunce 0 neptun). Majka mi je onda predstavljena uranom u 6.kuci u trigonu sa jupiterom i mesecom. Zena modernih shvatanja,koja je uvek bila uspesna i cenjena u svom poslu.

P.S. Kako bi mogla da vidim babu u natalu, majcinu majku?

moja natalna http://img210.imageshack.us/img210/3198/mojanatalna.gif

nedda
04-10-2010, 21:49
Kao i roditelji, i babe i dede se gledaju po istom principu derivatnih kuca - ako je tvoja majka oznacena MC-om, njena majka moze opet biti oznacena njenim 4. ili 10. poljem - odnosno tvojim Asc, ili Dsc-om.
Upadljiva je pri tome ova venera na tvom Dsc-u, pa mozes pokusati prema tome :)

nena peric
04-10-2010, 22:25
Kao i roditelji, i babe i dede se gledaju po istom principu derivatnih kuca - ako je tvoja majka oznacena MC-om, njena majka moze opet biti oznacena njenim 4. ili 10. poljem - odnosno tvojim Asc, ili Dsc-om.
Upadljiva je pri tome ova venera na tvom Dsc-u, pa mozes pokusati prema tome :)

Hvala Neddo, probala sam ja da "provalim" babu:D u natalu, gledala kroz 7.kucu, mesec, derivatna polja (kao sto si napisala), ali nigde je ne vidim u toj simbolici :D :confused:

nedda
04-10-2010, 22:28
Pa, nije uvek moguce da se svi ucrtaju u nas natal...malo je premali da bi sve stalo. Obicno se primecuju oni koji su na neki nacin znacajni za nas, i to onda par aspekata.
Citala sam negde da se za te starije generacije gledaju samo separacioni aspekti, ali nisam sigurna koliko takva informacija moze da bude tacna...

Angliana75
04-10-2010, 22:40
i kod mene i kod moje cerke majka je predstavljena 10tim poljem a otac 4tim! ;)

nedda
04-10-2010, 22:46
I kod mene i sestre isto...mislite da ima veze sa smohranim majkama?

nena peric
04-10-2010, 22:50
Pa, nije uvek moguce da se svi ucrtaju u nas natal...malo je premali da bi sve stalo. Obicno se primecuju oni koji su na neki nacin znacajni za nas, i to onda par aspekata.
Citala sam negde da se za te starije generacije gledaju samo separacioni aspekti, ali nisam sigurna koliko takva informacija moze da bude tacna...

E vala bas, i to sto kazes. Nemogu svi biti ucrtani u natalu:D

moja natalna http://img210.imageshack.us/img210/3198/mojanatalna.gif

dunja2501
05-10-2010, 13:12
Uh,mnogo mi ovo kompolikovano deluje,al ajd da pokusam sa mojim roditeljima :) ... otac mi je valjda predstavljen 1o-om kucom u strelcu ( on je inace strelac u znaku) , u zivotu je dosta boravio u inostrantsvu, neki duzi period, sto takodje povezujem sa karakteristikama strelca.jupiter koliko znam ,predstavlja i poroke. on se nalazi u mojoj 12-oj kuci, a moj otac je imao problema sa alkoholom i dosta puta bio hospitalizovan.... 4-ta kuca mi je u blizancima,i tu mi se nalazi kiron retrogradni...e to sad ne razumem....jel to mozda ima veze sa razvodom mojih roditelja?

sladjana
05-10-2010, 19:02
Moji roditelji se baš ne vide u mom natalu IV kuca u Biku a mama je Lav poznak BIka ?! A otac je Devica a moja 10 je u Škorpiji , medjutim osa 4-10 odmah se vidi razvod Uran razaranje i Kiron slabost...

Majana
05-10-2010, 19:31
Gledaš 4 i 10
i tražiš ko pripada kojoj kući i to tako što gledaš vladara kuće, pa gde je otišao i probaš da nadješ sličnost. I onda npr, 4 polje više odgovara tvojoj majci, pa gledaš tvoje 4 kao njeno 1, tvoje 5 kao njeno 2, tvoje 6 kao njeno 3...tvoje 12 kao njeno 9, tvoje 1 kao njeno 10...Isto tako i za 10 polje, tj drugog roditelja.

oktobar
05-10-2010, 19:35
Ja imam osu 4/10 Ur Kiron pa mi starci nisu rastavljeni. Cak su na neki cudan nacin jako vezani iako su imali svade koje bi druge stresle,ali oni su skupa

sladjana
05-10-2010, 19:43
Gledaš 4 i 10
i tražiš ko pripada kojoj kući i to tako što gledaš vladara kuće, pa gde je otišao i probaš da nadješ sličnost. I onda npr, 4 polje više odgovara tvojoj majci, pa gledaš tvoje 4 kao njeno 1, tvoje 5 kao njeno 2, tvoje 6 kao njeno 3...tvoje 12 kao njeno 9, tvoje 1 kao njeno 10...Isto tako i za 10 polje, tj drugog roditelja.

lakse mij e onda otvroti njenu natalnu a?!
Mnogo je to :worthy:

dunja2501
05-10-2010, 19:52
Ja imam osu 4/10 Ur Kiron pa mi starci nisu rastavljeni. Cak su na neki cudan nacin jako vezani iako su imali svade koje bi druge stresle,ali oni su skupa

Palo mi je na pamet da to moze da simbolise razvod....kod mene je kiron retrogradan i neaspektovan....mada ko zna sta je....ipak mi treba strucno misljenje :) :)

sladjana
05-10-2010, 19:55
Palo mi je na pamet da to moze da simbolise razvod....kod mene je kiron retrogradan i neaspektovan....mada ko zna sta je....ipak mi treba strucno misljenje :) :)

Da ne idemo u :spam: , ima tem načeta o razvodu roditelja ...tamo i pronađoh ovu konstataciju urana na osi...

dunja2501
05-10-2010, 19:58
Da ne idemo u :spam: , ima tem načeta o razvodu roditelja ...tamo i pronađoh ovu konstataciju urana na osi...

ok,hvala :) ...ici cu da pogledam tu temu :)

Akarui
07-10-2010, 12:23
Da li tranzitni saturn kroz moju desetu kucu moze da donese lose vezano za mog oca..u bolnici je i nadjeno mu je nesto na plucima..plasim se..dijagnoza je losa...

zujalica
13-10-2010, 14:19
Kod mene je tata IV, a mama X polje... ja sam to i bez sinastrija zakljucila, a kada sam njih pogledala samo sam to i potvrdila. Vladar 4-tog Ma koji je otisao u Vodoliju, tata je bio Vodolija. Pa ako je 4-to, njegovo 1-vo, onda je 10-to njegovo 7-mo, a tu je pored ostalog i Ur koji je mojima dao razvod, (mada su nastavili zajedno da zive).
Sinastrijski (ne znam vreme rodjenja) - njegovo So u egz. 0 sa mojim SMC , pa i u 0 sa mojim Ma -vladarom 4-te. Njegov Sa iz svog sedista je radio 90 na moj stelijum i Ve, a njegov Ur na sve to 180, pa nije cudo sto je odnos ponekad nosio napetost u sebi, zapravo ja sam ga se plasila jer je bio strog. Njegov Ma na mojoj antisciji Mo tj. srednjoj tacki izmedju So i Mo , a opet u egz. 120 sa mojim Ju (vladarom mog Asc), opet govore o lepim emocijama koje su ipak postojale. Za Mo ne znam tacan polozaj, ali kako je tu oko njegovog Ma verovatno je i on pravio tih 120... Njegova Ve je iz Strelca pravila 60 na moju Ve tj. 150 na moj Mo... pa opet malo fino, pa malo prilagodjavanja zbog strogoce.
Za mamu sam bila ubedjena da je Skorpija :) , kad ono ispade da je mozda i Vaga..., a meni 10-ta pocinje u Vagi, nastavlja u Skorpiji i vladar 10-te je u Vagi. Ne znam vreme rodjenja, ali So je na mamin dan rodjenja islo od 29, 38 Vage do 0, 38 Skorpije... :) Mamin Ceres je tacno na mom Me u 10-tom (i u 0 sa ostalima oko Me) ; njen Me sa 17 st. Vage pravi 0 sa mojim MC-om, Me, So, Ur, Lilit, Ve... pa nije cudo sto imamo dobru komunikaciju... Njena Ve pravi isti aspek kao tatin Ma , dakle 60 moja Ve tj. 150 moj Mo... pa mi se cini da se njena Ve prilagodjava meni, zaista mama mi je popustljiva... :) Mo se na dan njenog rodjenja kretao od 21, nesto Device do 4 Vage, pa je moguce da je i on u 0 sa stelijumom. Zaboravih za druge planete sta tacno rade..., ali mislim da je ovo dovoljno - dakle kod mene je tata IV polje, a mama X .

mala_m
17-10-2010, 21:08
negdje sam čitala (valjda je to spomenuto i na ovom topicu), da prilikom određivanja kojom kućom nam je predstavljen otac a kojom majka, gleda se da je stariji roditelj 4. kuća a mlađi 10. kuća.

e sad, moj primjer: majka je starija 1g.

ali nisam sigurna kojom kućom mi je predstavljen koji roditelj. možda ipak 4. otac... ne znam...
šta vi mislite? i baš me zanima od nekog tko je voljan vježbati malo, što bi mi mogao reći o svakom od roditelja?

Santijen
17-10-2010, 22:24
negdje sam čitala (valjda je to spomenuto i na ovom topicu), da prilikom određivanja kojom kućom nam je predstavljen otac a kojom majka, gleda se da je stariji roditelj 4. kuća a mlađi 10. kuća.

e sad, moj primjer: majka je starija 1g.

ali nisam sigurna kojom kućom mi je predstavljen koji roditelj. možda ipak 4. otac... ne znam...
šta vi mislite? i baš me zanima od nekog tko je voljan vježbati malo, što bi mi mogao reći o svakom od roditelja?

smatra se da je 10 kuca kuca dominantnijeg i strozijeg roditelja, onog koji nam je usadjivao disciplinu..cesto je to kuca i samohranih majki...roditelje po sistemu kadentnih kuca gledamo kao i sve ostale u nasoj karti znaci ako je tvoj otac imao odlike ovna tj ako je podsecao na nekog ko je podzank ovan..itd..nas osdnos sa roditeljima pogotovo u detinjstvu predstavljen je odnosom saturna sa licnim planetama... ali i vladar i planete u 4 kuci su jako bitni...sunce ce opisati i oca a mesec majku tj nas subjektivni dozivljaj....po tvojoij karti reklo bih se da si imala nesuglasica da ne kazem problema sa oba roditelja mada je majka emotivniji i bolji roditelj..vrlo tezak i los odnos sa ocem o kojem se ne prica mogla bi biti pokazatelj ova konjukcija so i sa...itd..a mars u 4 kuci nije bas dobrodosao mada je u tvojoj karti mars u svom sedistu.. strogo i definisano detinjstvo..prvo obaveze i mozda religijska pravila..bez mnogo neznosti i osecanja..

sladjana
18-10-2010, 16:55
Moji roditelji se baš ne vide u mom natalu IV kuca u Biku a mama je Lav poznak BIka ?! A otac je Devica a moja 10 je u Škorpiji , medjutim osa 4-10 odmah se vidi razvod Uran razaranje i Kiron slabost...

Uradila sam i moji roditelji se vide u mojoj natalnoj, mama je dupli Lav a tata Devica -ovan ...Zato mi je odnos sa mamom ponekad/često/ na udaru sa svađama a Oca nema u karti jer je zbog razvoda sa njim jako loša komunikacija u početku bila a sada je nešto bolja mars retro kod njega se sve vraća na staro!!!

ZzZz
18-12-2010, 01:49
ja ne znam tacno vreme rodjenja mojih roditelja...ali po onome sto oni kazu ispada da je majka u podznaku strelac (moja 4. kuca), a otac blizanac(moja 10. kuca)......bas me interesuje, ako neko zna da opise moju majku...sve planete iz 4te kuce prave kvadrat sa venerom..

TigaBg
18-12-2010, 02:40
Meni je majka X kuća, a otac IV. Otac ne može biti Mesec sve ni da hoće :D

Uranus_princes
18-12-2010, 13:41
Posto se planetarno roditelji predstavljaju sa So i Mo,ako imaju vise djece,vjerovatno ce ta djeca imati u razlicitim znacima pozicionirano So i Mo,pa ako ja imam Mo u Sco,a moj brat Mo u Vir,prepostavljam da to znaci da je majka u odnosu sa mnom ima karakteristike Sco,a u odnosu sa bratom karakteristike Vir,jer iako nam je majka ista,iako smo brat i sestra nastali u istoj utrobi,opet smo individue za razlicitim emocionalnim potrebama.Iz cega zakljucujem da,iako je jedna majka oboma,svoje ponasanje prilagodjava emocionalnim potrebama brata i mene.Neki moj zakljucak,koji sam izvela iz onoga sto me nekada zbunjivalo.Voljela bih da cujem vase komentare u odnosu na moje misljenje...:) Da li sam na pravom putu?

majabl
18-12-2010, 13:51
ne znam ja mislim da ne mozes gledati samo po tome gdje ti je mo gledas kuce cetvrtu i desetu, pa zavisi koja ti je otac koja majka planete u njima i aspekte...to za mo kod mene nije tacno mo mi je u blizancima...komunikacija s mamom nikakva doslovno, po to me bi morlo biti u ovnu jeste meni taj mo u blizncima 0 mars, ali je presiroka ne znam da moze djelovati, a potome mom bratu je mo u djevici a on i mama imaju jako dobar odnos, ...ali kad gledam me otisao u raka i tako kad pogledam sve aspekte tek onda mozes sklopiti pricu...a ima to nesto vezano za odnos..ali gledas i aspekte i dispozitore ne znak samo...

Uranus_princes
18-12-2010, 14:03
Hvala za objasnjenje,nastojacu da uvrstim sve to na sta si mi ukazala...:)

dunja2501
04-03-2011, 13:09
Nedavno mi je jedna prijateljica rekla da joj je jedan astrolog rekao da ono sto smo u podznaku je So od nekog od roditelja...Licno mislim da je teorija bezveze i da asc nema nikakve veze sa znakom nasih roditelja...ako bi tako gledali ja bi trebalo da imam asc jarac ili strelac...jedino ako se racuna i znak babe i dede, pa se onda tu nekako uklapam :D ... ono sto sam konkretno htela da pitam, da li i vi primecujete slicnost u kartama sa vasim roditeljima? ... na primer, uporedjivala sam karte mame, bake i mene. Sve tri imamo Ve u ribama isto tako Mo je meni i baki takodje u ribama, jedino je mami u strelcu....sto se tice marsa, moj u ribama a i mom tati je tamo....Nedavno je jedna prijateljica dobila cerkicu sa ve u skorpiji a i ona je ima u tom znaku :) ...da li je ovo cista slucajnost da se nase licne planete nadju u istom znaku kao i od roditelja ili stvarno postoji ta neka povezanost? :)

mirab
04-03-2011, 14:17
Sigurno nema nikakve povezanosti sa tim da se nase planete nadju u istom znaku kao i nasih roditelja.Svaciji horoskop je slika ukocenih planeta u trenutku naseg rodjenja i samo slucajnost moze doneti da planete budu u istom znaku kao sto su neke nasih roditelja, draga dunja2501.

dunja2501
04-03-2011, 14:47
Sigurno nema nikakve povezanosti sa tim da se nase planete nadju u istom znaku kao i nasih roditelja.Svaciji horoskop je slika ukocenih planeta u trenutku naseg rodjenja i samo slucajnost moze doneti da planete budu u istom znaku kao sto su neke nasih roditelja, draga dunja2501.

U pravu si skroz za to da je svacija karta posebna, al bilo mi cudno da neke planete budu u istim znacima jer sam u par slucajeva to videla :) ... imam jedno pitanjce za gledanje roditelja u nasem natalu...ja zivim sa ocuhom kako njega da vidim u svojoj karti? ... koje je polje za ocuhe i macehe? :)

Majana
04-03-2011, 22:13
Pa sada, o tome smo već polemisali ali se ne sećam do kog zaključka smo došli.
Ako je to drugi muž tvoje mame, a mama ti je 4 polje onda je on 3/4 dakle 6, a ako je mama 10, onda je očuh 3/10 tj 12. Tako nekako, problem je što ja baš nisam pristalica tog 7 je 1 muž, 9 je 2...

Neda 86
23-02-2012, 02:37
Ne mogu da pronadjem smrt svog oca koja se desila pre mog rodjenja. Majka 4 kuca u raku odlazi u 8 kucu (vise bih tumacila izostanak nje). 10 jarac, satun u 7 kuci strelaca.. da se nisu zamenuli? :\ http://www.astro.com/tmpd/cn6qfiler4nMsS-u1231859041/astro_2gw_01_natal.2372.19959.gif?23291

TigaBg
23-02-2012, 19:28
Ne mogu da pronadjem smrt svog oca koja se desila pre mog rodjenja. Majka 4 kuca u raku odlazi u 8 kucu (vise bih tumacila izostanak nje). 10 jarac, satun u 7 kuci strelaca.. da se nisu zamenuli? :\ http://www.astro.com/tmpd/cn6qfiler4nMsS-u1231859041/astro_2gw_01_natal.2372.19959.gif?23291

Ne vidi ti se karta. Ako ostaviš samo link do astro.com profila, mi ne možemo da vidimo

tori
23-02-2012, 20:08
ja mislim da moja 4 kuca predstavlja mog oca (vojno lice i ceste selidbe zbog njega), a 10 kuca mi predstavlja majku, upornu kao bik.
kako se vidi u karti velika vezanost za roditelje, posebno za majku?

nymeria
23-02-2012, 20:22
ja mislim da moja 4 kuca predstavlja mog oca (vojno lice i ceste selidbe zbog njega), a 10 kuca mi predstavlja majku, upornu kao bik.

Uh, pa tebi je 4. puna, i to u njoj Mo0Ve, mislim da to ukazuje na lep odnos sa majkom. A ceste selidbe su Ur u 4. kuci :)

lili
23-02-2012, 20:44

meni je isto cetvrta u skorpiji a deseta u biku,jos mi je tata u sedistu,tacnije pluton u skorpiji ali na kraju treci u konjukciji sam venerom-mamom isto u skorpiji,jasno je da je i moj matori vojno lice..ali mi je uran na kraju cetvrte tako da nije bilo selidbe,mislim kompletne porodice..samo jednom...a brak im je
ocigledno cvrst ko stena..

Neda 86
24-02-2012, 02:27
Hmm..kako li se ne vidi.. :( Mene opasno zanima izostanak oca.. a ne mogu ga pronaci u natalu. Roditelji su najzasluzniji tome sto postojimo, mora da ima jaka simbolika u nasem natalu i o njima. http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_natal_hp.5240.3459.gif&res=63&va=&cid=n6qfiler4nMsS-u1231859041

Majana
24-02-2012, 11:26
Istekla ti je karta, moras se registrovati na taj sajt ili da je uploadujes preko www.tinypic.com npr

manuela
24-02-2012, 11:51
moja mama je riba,

a tata lav....nigdje se to nevidi?

Neda 86
24-02-2012, 13:26
Vidi li se..? http://i1174.photobucket.com/albums/r620/Vodolija1/astro_2gw_01_natal237219959.gif

moja mama je riba,

Kako ne? Majka ti ti se lepo vidi, neptun se smestio u 4 kucu.

gagonija
24-02-2012, 15:44
moja mama je blizanac,a tata vaga...kako mogu da povezem ko je gde..tacnije ko je u cetvrtoj a ko u desetoj kuci mog horoskopa...?

Neda 86
25-02-2012, 02:25
Ok, gledamo karakteristike nasih roditelja, znak i podznak jesu jedan od njih ali nisu ni presudni.. Sad moja mama je blizanac a tata lav..ne gledam tu simboliku tako nego kakav oni imaju uticaj na nas.

zvjezdica
25-02-2012, 03:34
moja mama je riba,

Pa to se ni ne može vidjeti u astrologiji niti je bitno.

Ajmo redom kako se to analizira:

*1. Gledate znak koji je na vrhu 4. polja i planete u 4. polju da bi dobili atmosferu i situaciju u djetinjstvu i obitelji

*2. Gledate znak na vrhu 4. polja i vladara tog znaka-kakva je planeta po svojoj osnovnoj prirodi, u kojem znaku se nalazi, u kojoj kući (natalnoj i derivatnoj) te kakve aspekte pravi. Ovo daje opis prvog roditelja.

*3. Gledate znak na vrhu 10. polja i vladara tog znaka-kakva je planeta po svojoj osnovnoj prirodi, u kojem znaku se nalazi, u kojoj kući ( natalnoj i derivatnoj) te također kakve aspekte pravi. Ovo daje opis drugog roditelja.

milupino
26-02-2012, 10:51
meni je jasno da je otac u mojoj karti predstavljen IX kucom,a majka X.... Kako u istim kucama imam ukljestene znakove(jarac u IX,rak u X) oni meni i danas deluju kao stranci,njihove navike i celokupno ponasanje me iznova zbunjuje...ucaureno i jednolicno zive od kad ih znam,ne pokazuju izlive osecanja (s razlikom sto je on predstavljen simbolikom jarca i saturna i osecanja ima skoro kao i kamen:D ,a ona malo popustljivija u emocijama ,u simbolici raka,koji je opet predstavljen mesecom u jarcu ali nije dovoljno ) hehehe roditelji,bez lepe reci za nas odnos .....:cool:

Mina
26-02-2012, 11:07
..zanimljivo..strelac na vrhu 4 kuce..a tu je ne..znaci nesto nejasno?..ne ima kvadrat sa sa i ne..

..jupiter je u 9 kuci u biku i ima kvadrat sa so-to je 1 roditelj..

..a drugi roditelj-blizanac na vrhu 10 kuce a me u 1 kuci u devici koji ima konjukciju sa ma..i jos nesto sa jupiterom al ja to ne znam..

..majka je strelac a otac rak..

Acting_Me
26-02-2012, 13:16
Ja nisam sigurna, jer sam dugo mislila da je majka 4to polje a otac deseto, da bih procitala da je u zenskom horoskopu obrnuto. Oboje ima nekog smisla. (pricam o mojoj karti) Medjutim, oni su slika i prilika mog Sunca i Mjeseca tako da ih ja gledam kroz to. Kad bih morala da odlucim, ipak bi majka bila 10to.

Majana
26-02-2012, 13:29
Majka je Mesec, Rak dok je otac Saturn, jarac. Sunce kao autoritet. Najlakse se moze odrediti ukoliko bas oni imaju veze sa 4 ili 10, ukoliko imaju blizak aspekat sa vladarem 4 ili 10 ili se pak nalaze u 4 ili 10 polju, bilo znak bilo planeta. Pogresno je traziti njihove zodijacke znakove i podznak u nasim kartama. Kod mene su oni predstavljeni drugacije nego u karti moje sestre, jer ih ne dozivljavamo isto, tako da...

lili
26-02-2012, 13:33

*1. Gledate znak koji je na vrhu 4. polja i planete u 4. polju da bi dobili atmosferu i situaciju u djetinjstvu i obitelji

*2. Gledate znak na vrhu 4. polja i vladara tog znaka-kakva je planeta po svojoj osnovnoj prirodi, u kojem znaku se nalazi, u kojoj kući (natalnoj i derivatnoj) te kakve aspekte pravi. Ovo daje opis prvog roditelja.

*3. Gledate znak na vrhu 10. polja i vladara tog znaka-kakva je planeta po svojoj osnovnoj prirodi, u kojem znaku se nalazi, u kojoj kući ( natalnoj i derivatnoj) te također kakve aspekte pravi. Ovo daje opis drugog roditelja.

meni si bas fino objasnila,i uklapa se,cetvrto polje u skorpiji-tata vojno lice,pluton je u sedistu,dominira covek,definitvno,deseto u biku,venera-omama je vaga,venera u skorpiji u konjukciji sa plutonom,ja da zakljucim da je tata glavni,ali ne znam sta znaci sto su mi u trecoj kuci oboje,a i saturn u skorpiji ga definise lepo,strog,ali pravican..a i simbolika pocetka cetvrte u skorpiji,ratom zahvaceno podrucje,oboje su iz bosne,a i tata mi ima veze preko posla sa eto tim...

Lalica
26-02-2012, 19:51
Pozdrav!
Prvo sam otvorila novu temu, ali evo me ovde!
Kod mene je mama 4 kuca, a tata 10!
To sam potvrdila kada mi je Sa presao preko 4 kuce u kojoj je Ma - tada mi je mama imala operaciju!

Inace, interesuje me kako i kad ce (tj da li ce IKADA) prestati moje muke sa ocem! Majku vise nemam, a sa ocem sam uvek imala problema, a pogotovo sada!

Vise od pola mog zivota nije pricao samnom! Uvek sam u zivotu , da bih do necega dosla morala da idem "glavom kroz zid"! Okolini smo licili na skladnu porodicu, a ja na PREvoljnu cerku!

manuela
28-02-2012, 07:45

da? a meni se tata lav nigdje nevidi :confused:

zvjezdica
28-02-2012, 17:00
da? a meni se tata lav nigdje nevidi :confused:

Pa jel ti čitaš što sam napisala uopće? :)

Znak zodijački roditelja ti se nigdje ne vidi, a ne smao u osi 4/10. Kakve veze ima što je on Lav? Misliš da samo to izgrađuje njegovu osobnost?

Kako uostalom misliš da ti se tata lav ne vidi? Kakav je on tiš čovjeka karakterno? Ti ga opiši, a ću ti dokazati da ti se i majka i otav cide kroz ove ose.

Ali, napominjem opet: ne vidi se zodijački znak, nego karakter.

Ja nisam sigurna, jer sam dugo mislila da je majka 4to polje a otac deseto, da bih procitala da je u zenskom horoskopu obrnuto. Oboje ima nekog smisla. (pricam o mojoj karti) Medjutim, oni su slika i prilika mog Sunca i Mjeseca tako da ih ja gledam kroz to. Kad bih morala da odlucim, ipak bi majka bila 10to.

E vidiš, literatura je podjeljena oko podjele, a ja sam naučila d aje najispravnije gledati po simbolici tko ti se uklapa u koje polje. Tako da ako si sebi pronašla roditelje po simbolici, neka te "pravila" ne opterećuju :)

Meni je IC u Vodenjaku, a MC u Lavu.

Kao i kod @lili moj pokojni Tata je bio vojno lice, autoritet, ali dobar čovjek. Bio je genijalac za računalne sisteme, navigaciju avionima i tenkovima i imao je teško djetinjstvo.

*Njega gledam kroz IC u Vodoliji (računalni sistemi,navigacije,avioni itd. te neobično-teško djetinjstvo odrastao je bez oca).

* Vladar je Saturn u Jarcu u sjedištu-pa je bio autoritet i relativno stroži, ali je znao pokazat emocije i bio je pravedan. Inače Vaga/Škorpija u horoskopu.

* Kako se nalazi u derivatnom svom 12. polju-bio je izoliran, povučen od ostalih, obiteljski tip, nakon rata naročito jer je proživio sve i svašta.

Moja majka je MC-lav, Sunce u vagi u Padu...nekad me mučilo da možda ona nije IC. a tata MC zbog Jupitera ovdje - ali kad je Tata umro, Saturn je bio na Mjesecu, derivatnom njegovom 8. polju smrti i Mjesec je vladar njegovog derivatnog 6. polja Zdravlja. Pa sam tako povezala da je on ipak IC.

Majka je dominatna ličnost, ali u negativnom kontekstu (Sunce u padu).

majabl
28-02-2012, 17:40
e kod mene ic u blizancima, na belatriks 20 blizanaca, tu su ma i mo koji prave opoziciju na sa0ur iz desete, pa su to moji roditelji koji su suprotnosti i nije bas da se slazu, mama je radiolog bas dobar, i svi je bas vole i dobra je s ljudima bas..osim sa mnom, tata je ekonomista onako zivi vise na mamin racun, cudniji covjek i voli popiti , nikako se nesto ne slazemo, on je jedan od onih ljudi kojima svi drugi smetaju, kao hodajuca, ali neprimjenjljiva enciklopedija je, sad posto ur perdstavlja radiologiju , i mama je ovan vodolija, ne znam je li njena deseta, mada mislim da je njena ipak cetvrta,jer mi je tu mjesec, a nju bas volim, a i opis belatriks na kojoj je ic, je bas opisuje, tata je ovan lav...

nymeria
28-02-2012, 18:41
Uh, meni ovo sa tim derivatnim poljima nikako nije jasno, jel moze mala pomoc u tumacenju?:confused: :)
E sad, gledam ovako, vrh 4. u devici, Me u 8., afliktovan zestoko. Znam da kuce ne pokazuju horoskopski znak roditelja, ali govore karakteru a moja mama jeste devica (i to prava) i dosta se dzapamo, pa se meni cini da mi je majka 4. polje. E sad, MC u ribama ce pre biti moj otac nego majka. On je vaga/devica, ali je po meni dosta emotivniji i blazi od nje, ima dosta jacu empatiju. Oboje se bave istim poslom pa na taj nacin ne mogu da odredjujem ko je ko.

venerica1
28-02-2012, 18:49
Ja ne znam ko mi je cetvrta, a ko deseta kuca. Sunce koje predstavlja oca mi je u osmoj u jarcu i to nije dobro za njega, sto je i tacno. Otac mi je bio dosta stariji od majke i umro je kad sam imala 3 godine.
U horoskopu je bio riba, deseta mi je u znaku ribe, vladalac neptun mi je u sedmoj u jarcu. Cetvrta kuca pocinje u lavu, pa se zavrsava u devici. Vladalac sunce mi je u osmoj u jarcu.

majabl
28-02-2012, 20:13
evo karte moje mame ja sam joj prvo dijete, peta u blizancima, znaci ja sam ovdje me o ma, nikako se samoj sebi ne uklapam u ovaj me iz njene karte..http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_shtjtujtutr_thttuyuu.69419.21423.gif&res=100&va=&cid=ohwfilexO4NP6-u1289292907

DaFFe
28-02-2012, 21:46

Meni je vrh 4. u Strelcu, ali se onda nastavlja u Jarcu u tu mi se nalazi Uran, Neptun, Saturn. Sta onda to znaci, nije u vrhu 4.kuce..

No, meni je Mars u Biku, mama je Bik , Mesec u Ovnu, tata je Ovan. Sunce je u Ribama, imam sestru koja je Riba i sestricu koja je Skorpija. Meni je ta 8. u Ovnu i vladar je Mars u 9. u Biku..

Vladar 4. polja je Jupiter, otisao u bika u 9., to mi vise odgovara za mamu. Vladar 10 polja je Mesec, otisao u 7. ali u Ovnu je, pa mi to odgovara za tatu. Ima li ovo smisla?

Lalica
29-02-2012, 14:44
Evo moja karta je čist primer loše postavljenog Mo!

Meni je majka 4 kuća, vladar Mo u 8 kući i to u Jarcu!
Kad je Sa prešao preko Ma u 4 kući, a sve u Lavu operisala je tumor na dojci! Bilo je maligno i čekalo je da Pl pređe preko Mo u jarcu - kosti, kad su se pojavile metastaze na kostima!
Imače otac mi se ponaša kao u vojsci, poslednjih godina se i oblači u maslinasto i vojničko .... očekuje od nas da se ponašamo po njegovoj naredbi i dopuštenju - sve ovo ukazuje na Ma u mojoj 4 kući.
Čak mislim da je i Sa u mojoj 5kući pokazatelj strogosti koja je usađena, pa ja sada imam problema da se opustim, što dovodi do nenormalne savesnosti na mom poslu.

wanja
29-02-2012, 15:06
Gledajuci moj natal objasnjeno mi je ovako:
-Otac predstavljen Marsom.On je poginuo je na bicikli pre 17 godina ..Znaci on je moje 10 polje...a njegovo 4 polje,vladar Mars/..njegovo 8 polje je moje 5 polje...po tome bi vladari bili Pl i Ma...
Vladar 8 je u konjukciji sa Mo...pa se time objasnjava njegova smrt blizu kuce...
-Mama je moje 4 polje...u natalu imam PL u konjukciji sa Mesecom...ona je umrla od raka..a kazu a ta konjukcija se cesto vezuje za tu bolest...:(

zvjezdica
29-02-2012, 15:56
Gledajuci moj natal objasnjeno mi je ovako:
-Otac predstavljen Marsom.On je poginuo je na bicikli pre 17 godina ..Znaci on je moje 10 polje...a njegovo 4 polje,vladar Mars/..njegovo 8 polje je moje 5 polje...po tome bi vladari bili Pl i Ma...
Vladar 8 je u konjukciji sa Mo...pa se time objasnjava njegova smrt blizu kuce...
-Mama je moje 4 polje...u natalu imam PL u konjukciji sa Mesecom...ona je umrla od raka..a kazu a ta konjukcija se cesto vezuje za tu bolest...:(

Baš mi žao :(

Tvoj Tata jest 10 polje, jer r.Mars u Raku ima opoziciju i na Merkura- koji je vladar njegove 3. - promet, pa to dođe kao stradanje u prometu.

A majka da, MO0PL-rak.

manuela
01-03-2012, 06:52
zvjezdica...tata mi je ambiciozan, čak i previše, hoče sve odjedaput, uporan, nestrpljiv, n etaktičan ponekad, ima problema sa zdravljem več dugo godina (transplatiran je) sad je ok ali mora se čuvati, policajac bio....pa sad jel se to di vidi? :)

zvjezdica
01-03-2012, 19:03
zvjezdica...tata mi je ambiciozan, čak i previše, hoče sve odjedaput, uporan, nestrpljiv, n etaktičan ponekad, ima problema sa zdravljem več dugo godina (transplatiran je) sad je ok ali mora se čuvati, policajac bio....pa sad jel se to di vidi? :)

Ok, a majka? Oba roditelja u natalu su komplicirane ličnosti, tako da mi treba i opis majke :)

manuela
02-03-2012, 06:56
a majka je profesorica kemije, malo u svom filmu, ali jako dobra, osjećajna , sve bi učinila, puna ljubavi...riba u horoskopu podznak vodenjak

nale777
02-03-2012, 08:14
Ja uopste ne mogu da se opredelim ko mi je 4.a ko 10. kuca.
Otac je umro 2005. u novembru i tada je negde SA prelazio preko natalnog SA na ICu u lavu,a vladar SO mi je natalno u 8.kuci - kuci smrti.Po tome bih mogla da zakljucim da je on 4. kuca. Inace je imao tesku narav, problem sa svojim rodacima, sudenja, tesko detinjstvo, ostao bez imovine, problem sa alkoholom kasnije.
Majka je uvek bila u njegovoj senci i ona bi mogla biti predstavljena 10. kucom i UR, koji je u 6oj, pa je uvek bila podredena.Glavni poslovi su joj bili kucni - domacica.Tu je i ta VE,vladar 6te pa se ona bavila dizajnom.
S druge strane majka je uvek bila ta koja je bila jaca licnost,a otac slabija.Otac je uvek bio sklon da izmislja nove stvari - inovator.
A mozda je i obrnuto?Ima li neko misljenje o roditeljima u mojoj karti?

manila
06-11-2012, 10:22
jel zna netko kako bi se u karti gledali roditelji koji su nas posvojili?
neznam jel pitam to na dobroj temi, ali nigdje ne mogu naći ništa o posvojenju, čak ni početak, koja kuća uopće predstavlja krvne roditelje i one koji osobu odgajaju?

Rabiosa
15-08-2013, 11:13
Meni su oba roditelja Lavovi na ASC, i to nije baš srećna kombinacija za brak. Dva slična temperamenta koja ne popuštaju, sebični i misle prvo na sebe. Venčali su se kad je Mo bio u Lavu, a tata u drugoj fazi sade sati. Kod mene je 10 u strelcu Jupiter u Lavu na stepenu tatinog asc. Natalno imam JU180SA, aplikacija, i kada je tranzitni Saturn bio egzaktno na mom Jupiteru a na očevom asc otac je umro. Zbog toga ja mislim da je moja 10 kuća moj otac a ne majka, mnogo se više uklapa.

dunja2501
15-08-2013, 12:24
Meni se cini i da je moj otac predstavljen 10 poljem, mada je najvise opisan kroz moju poziciju sunca.
Moje So je u vodoliji u 12 polju, od aspekata jedino kvadrat plutona iz 8 polja, sunce gradi i konjukciju sa jupiterom, ali ne znam da li to uzimam u obzir jer su razliciti znaci. U glavnom, moji roditelji su razvedeni, oca nisam videla jako dugo...razveli su se kad sam imala 4 a ponovo sam ga videla sa 20 godina. Imao je velikih problema sa alkoholom (So u 12) veoma nezgodne naravi, ranijih godina tj. u njegovoj mladosti i agresivan to je potpuna slika So90Pl, fizicki jako visok, mrsav, karakteristican nos i kosa (vodolija).
Po tranzitima za dan kad smo se videli sam povezala kojim je poljem predstavljen. Tog dana sam imala egzaktnu opoziciju tranzitnog saturna na sunce, saturn je tad bio u lavu, njegov dispozitor je sunce u vodoliji a dospitor sunca moj natalni uran u 10 polju u strelcu, inace mi je natalni uran lose aspektovan, kvadrira Ve,Ma i Mo pa to moze opisati njegov buran temperament, nervozu i razne ispade. U vreme naseg susreta tranzitni uran je kvadrirao natalni....tako da mislim da je kod mene tata 10 polje a mama 4.

Rabiosa
15-08-2013, 13:18
Mislim da je tako najbolje, da svako na osnovu svoje karte odredi koja je kuća svaki roditelj.

dunja2501
15-08-2013, 14:16
Mislim da je tako najbolje, da svako na osnovu svoje karte odredi koja je kuća svaki roditelj.

Imam jos jednu nedoumicu, kako se gleda ocuh u karti? Po knjigama je isto osa 4/10 ali to meni nije logicno, jer ako uzmemo u mom slucaju da je mama 4 polje,njeno 7 polje je moje 10, al to je prvi brak zar ne? Ne mogu 10 polje gledati i za ocuha, onda bi trebalo da to bude moje 12, odnosno mamino 9 polje-drugi brak. Totalna zbrka :), a pogotovo jer mi mama nije zvanicno udata.

TigaBg
15-08-2013, 19:44
Meni su oba roditelja Lavovi na ASC, i to nije baš srećna kombinacija za brak. Dva slična temperamenta koja ne popuštaju, sebični i misle prvo na sebe. Venčali su se kad je Mo bio u Lavu, a tata u drugoj fazi sade sati. Kod mene je 10 u strelcu Jupiter u Lavu na stepenu tatinog asc. Natalno imam JU180SA, aplikacija, i kada je tranzitni Saturn bio egzaktno na mom Jupiteru a na očevom asc otac je umro. Zbog toga ja mislim da je moja 10 kuća moj otac a ne majka, mnogo se više uklapa.

U kom polju ti je Saturn?

Rabiosa
15-08-2013, 22:11
U XII polju, noćno rođenje.

vanjchika
16-08-2013, 09:04
Hajde sad ovako da probam... Moj otac je detinjast, površan, sebičan, uvek je samo mislio na sebe, uopšte nije postojan, tj. uvek te ispali kad se najmanje nadaš, težak, osećanja su mu nepostojana, odnosno on misli da nekog voli, ali kad to u realnosti pokazuje, to je sve samo ne ljubav :D Dugo nismo komunicirali, a i kad jesmo, to je odnos pas i mačka :D Bavi se tehnikom, samo landara, uopšte nije porodični tip, svud lunja kao gluva kučka. Zato ja mislim da ne može biti predstavljen mojom desetom kućom. Ona je u Jarcu, znači vladar je Sa, tako da teško. Pre će biti da je četvrtom kućom, vladar Mo je na 0 stepeni Blizanaca, a to je valjda ta detinjarija i površnost, landranje, nesposobnost da se nečemu ozbiljno posveti. Za ostalo ne znam kako bih opisala. S druge strane, s majkom imam jako prisan odnos, ona je zaista emotivac,od njega je dosta zrelija, imamo slične stavove, kad voli ona voli... ali zna da bude teška. I ona se nekad ponaša kao dete, bilo je momenata kad se osećam kao da sam ja njima roditelj, a ne oni meni. Isto tako, malo je hipohondar i ceo život se nadvlačim sa njom po tom pitanju. Šta god radili, putovali negde, bilo šta da se novo dešava, ona u glavi uvek ima prvo apokaliptični scenario :D Inače je prosvetni radnik, brižna, ali kad joj staneš na put, jooooooooj, zna da bude otrovnog jezika. Inače oboje su Lavovi. On je Lav/Vaga, a ona Lav/Rak.

noddy
16-08-2013, 14:14
Ja imam Mjesec na MC-u,stoga je to moja majka; A Mjesec mi je u Vagi i on perfektno opisuje moju majku.
Otac mi dodje onda IV polje,vrh je Ovan a vladar je Mars u Djevici... ima elemenata. I vladar X i IV polja su mi u konjunkciji :)

Wicca
19-08-2013, 18:43
Ja sam mislila da su mi roditelji u karti Sa i So dok nisam bila kod Sanje Peric koja mi je rekla da su Ma0Ve.

Moj tata- pa, Ovan sa Ma u Blizancima,Venerom u Ovnu,Mo u Vagi... siledzija, voleo da ponizava preko reci, vredja svakog, zajebava, nipodostava, obozavao je da se svadja stalno je hteo konflikte u kuci,mrzeo mir, ponasao se prema ljudima kao siledzija stalno ih ponizavajuci ali se izivljavao nad onima koje je video kao slabije od sebe,u neku ruku kukavica zbog toga. Mnogo reci,ja cu ti ovo,ono, pretnje a nista od toga na delu,pas koji laje mnogo a ne ujeda.

Mama- jako opasna zena, ali voli da drami malo,mada je strasna kad se naljuti ( napala je jednog partnera kuhinjskim nozem )

TigaBg
20-08-2013, 01:42
Ja sam mislila da su mi roditelji u karti Sa i So dok nisam bila kod Sanje Peric koja mi je rekla da su Ma0Ve.

I ti joj veruješ, logično...

Wicca
20-08-2013, 05:52
I ti joj veruješ, logično...

Pa ima mi smisla,pogotovo za mamu da je Ve u vodoliji,jer je i opisuje,a tata Ovan- Mars isto mi ima smisla. A i sav opis roditelja koji mi je dala je bio potpuno tacan,ako zelis napisacu ti.

milicica21
20-08-2013, 08:33
Moj otac je Vodolija, stoprocentna, filozof. Moja 10. kuća počinje u Vodoliji, i mislim da je baš on predstavljen njome. Majka je Rak,mislim da je predstavljena mojim Mjesecom u Raku, baš tako bih je i opisala.

vanjchika
20-08-2013, 09:03
Da li ja onda grešim što gledam IC za oca, a MC za majku? :confused: Pošto mi je vladar IC Mo :confused:

noddy
20-08-2013, 11:25

Moj tata- pa, Ovan sa Ma u Blizancima,Venerom u Ovnu,Mo u Vagi... siledzija, voleo da ponizava preko reci, vredja svakog, zajebava, nipodostava, obozavao je da se svadja stalno je hteo konflikte u kuci,mrzeo mir, ponasao se prema ljudima kao siledzija stalno ih ponizavajuci ali se izivljavao nad onima koje je video kao slabije od sebe,u neku ruku kukavica zbog toga. Mnogo reci,ja cu ti ovo,ono, pretnje a nista od toga na delu,pas koji laje mnogo a ne ujeda.

Mama- jako opasna zena, ali voli da drami malo,mada je strasna kad se naljuti ( napala je jednog partnera kuhinjskim nozem )

Ne slazem se sa njom,iz razloga sto konjunkcija Venere i Marsa ce ukazati na ravnotezu muskog i zenskog principa u natusu,koji je naslijedio to od roditelja u zavisnosti od toga da li su se roditelji voljeli,da li su harmonicni itd... isto kao i Sunce i Mjesec.. ali serija kuca IV/X su roditelji,ako hoces konkretno nesto da gledas vezano za roditelje.

milupino
22-08-2013, 00:59
kakva mene losa sreca prati sa ovim mojim...on je IV kuca ...ukljesteni jarac tj saturn ...mozda i jupiter ali mu ne pristaje...pre ce biti spaljeni saturn a ona je X kuca, ukljeseteni rak tj mesec u jarcu ...ni srece ni pameti ...ona je strahovito naporna u svojim tvrdnjama ,on lako potpada pod uticaj,postaje haotican,treba ga usmeravati.. ...postuju zacrtane sablone,a ne lepotu zivota....
oni ne treba da se menjaju...takvi kakvi su najbolji su! :cool:

Wicca
23-08-2013, 20:35
Ne slazem se sa njom,iz razloga sto konjunkcija Venere i Marsa ce ukazati na ravnotezu muskog i zenskog principa u natusu,koji je naslijedio to od roditelja u zavisnosti od toga da li su se roditelji voljeli,da li su harmonicni itd... isto kao i Sunce i Mjesec.. ali serija kuca IV/X su roditelji,ako hoces konkretno nesto da gledas vezano za roditelje.

pa,moji roditelji su se razveli,a Ma0Ve u razlicitim znakovima,i nikad se nisu slagali,a moji odnosi su jako dinamicni, puni drame.opasnosti itd.

Mogu i oba pretpostavljam, samo ja mog oca tesko mogu da povezem sa Sa.

dunja2501
25-08-2013, 13:35
Moji su se razveli, a isto imam Ma0Ve a isto tako i konjukciju vladara 4 i 10, odnosno Me0Ju. Za razvod mojih roditelja, mislim da je zasluzan Ur u 10 i kvadrat sa Ve0Ma0Mo.