Maca - Natal [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Maca - Natal

maca_
26-03-2010, 04:40
Evo ovako,
moj život je dovoljno komfuzan (bio i ostao) i sigurna sam da se o tome može dosta videti kroz ovu kartu.
Davno sam se zanimala za astrologiju i jako je volela.
Karma me je naročito zanimala ali sam ostala bez odgovora pa bih volela ako neko nešto više zna da mi odgovori koliki uticaj ona ima na moj život.

....Pre tri godine sam imala totalni preokret i krah....

Nadam se da je ovo dovoljno da bi pogledali moju natalnu kartu i izneli svoje tumačenje.
http://img195.imageshack.us/img195/6416/astro24gw109marija20103.gif
Unapred hvala! :22:

Još samo da naglasim treću kuću (neptun) jer sam često za volanom i taj aspekt me posebno zanima.

spomenka
28-03-2010, 04:07
ja bih rekla da daješ jednu magnetičnu sliku sebe u javnosti zbog ove konjukcije plutona i venere u prvoj kući! i mislim da si izrazito komunikativna, brzo sklapaš poznanstva---po to me si nekako "prepoznatljiva" (merkur konjukcija venera u prvoj kući)!

mislim da si zbog ovog mjeseca u desetoj kući dosta izdržljiva i strpljiva i imaš osjećaj dužnosti "usađen" u sebe!
al budući da ti je vladar desete rak, mislim da možeš očekivat dosta promijena u karijeri, a neuspijeh u karijeri možeš očekivat eventualno zbog svoje nesigurnosti i neodlučnosti, koju ti i te kako imaš zbog toga što ti je vladar desete mjesec, smješten upravo u desetoj kući!

i još bih posebno obratila pozornost na opoziciju mjeseca i marsa...budući da ti je mars vladalac sedme mislil da ti postavljaš prevelike zahtjeve partneru i znaš pomalo biti "sarkastična" u odnosima sa drugim i na to posebno pripazi, jer bi ti se moglo dogodit da te baš zbog toga ostavljaju, a to bi u tebi stvorilo dozu gorčine i usamljenosti (ako već do sada to nisi iskusila?!)

evo toliko od mene!;)

maca_
29-03-2010, 18:33
Ovaj Neptun u trecoj kuci govori da imas sposobnost da se saosecas sa drugima i imas neku vrstu empatije...

Ivana, napokon da čujem nešto novo sa tim neptunom :) jer mi ga uglavnom tumače kao opasnost u saobraćaju ili lošim odnosom sa bratom (što nema neke logike jer smatram da me je sreća poslužila u mnogim rizičnim situacijama). Tačno je da saosećam sa drugima, čak mogu doživeti i fizički bol gledajući tuđi ili čak slušajući o tome.

Takođe je tačno da ponekad previše maštam i idealizujem nekoga a čim me to prođe, nadjem milion mana.

Za uran je takođe tačno jer jednom rečju, ja sam trajno nemirna i bez stalnih promena kao da nisam živa :D

Hvala ti na ovome, ali bih te zamolila još nešto...
Ovaj mars u 4-oj kući....
Ima li veze sa gubitkom oca jer sam kod još nekih osoba koje su ostale bez oca zapazila istu poziciju marsa!?

ja bih rekla da daješ jednu magnetičnu sliku sebe u javnosti zbog ove konjukcije plutona i venere u prvoj kući! i mislim da si izrazito komunikativna, brzo sklapaš poznanstva---po to me si nekako "prepoznatljiva" (merkur konjukcija venera u prvoj kući)!...

:D :) Potpuno tačno :15:
Taj pluton zaista čuda čini da se nekad i sama pitam zašto tako delujem na okolinu.
A što se tiče desete kuće... Popravlja li nešto aspekt meseca u lavu?

Mars-mesec... Potpuno tačno! Ponekad previše tražim, i često se zapitam postoji li neko kome ja neću naći manu posle par dana.
Ali obično prva ostavljam tako da nisam dozvolila sebi da postanem ogorčena zbog nekoga.
Svi su ok dok smo drugovi i imam sjajnu komunikaciju, ali kad mi se neko približi osetim blokadu i postavim kineski zid iz straha da to nije ono što je meni dovoljno da bih izgubila slobodu.

Zanima me inostranstvo... Postoji li neki problem za odlazak jer imam hiron u devetoj?

Hvala puno na ovome! :)

jadrankar
30-03-2010, 08:43
maco ja bih presla na tvoje desavanje od pre 3 god.(kazes totalni preokret krah)u to vreme saturn je bio u lavu (sunce).i pravio je opoziciju sa nat.jupiterom.vreme kada te zivot stavlja na proveru tvoje vere i cestitosti..sumnja nepoverenje i nemar su preovladali tvojom dusom.mozda si imala gubitke novca ugleda koji su te doveli na ivicu ocaja. tvoja dusa je bila ocajna,povredjena.emocije hladne.imala si konj.sa moo.mozda si imala probleme vezane za majku .tvoja pokretacka energija bila je ravna o .sledeci tezi aspekt u to vreme je i opozicija saturna na nat.mars.naporan period zivota.mnogo prepreka i suprotstavljanja. sledeci tezi aspekt je kvadrat saturna na nat.sunce.vidim da pominjes gubitak oca (pitanje u vezi marsa ) tako da ne znam da li si izgubila oca ali ako jesi (izvini mozda gresim ) mozda je i to bio taj period. ne razumem se puno u formiranje t kvadrata ali cini mi se da je u to vreme bio aktiviran.ko se bolje razume neka me ispravi.inace i jedan od tezih perioda u zivotu je tranzit saturna na nat. mesec i to cak 2 1/2 god pre i 2 1/2 god. posle nat.meseca. taj period si izgurala i glavu gore.eto ja probala da rastumacim tvoj preokret ili krah kako ti kazes.da li je bar nesto od ovoga tacno?

maca_
30-03-2010, 13:00
maco ja bih presla na tvoje desavanje od pre 3 god.(kazes totalni preokret krah)u to vreme saturn je bio u lavu (sunce).i pravio je opoziciju sa nat.jupiterom.vreme kada te zivot stavlja na proveru tvoje vere i cestitosti..sumnja nepoverenje i nemar su preovladali tvojom dusom.mozda si imala gubitke novca ugleda koji su te doveli na ivicu ocaja. tvoja dusa je bila ocajna,povredjena.emocije hladne.imala si konj.sa moo.mozda si imala probleme vezane za majku .tvoja pokretacka energija bila je ravna o .sledeci tezi aspekt u to vreme je i opozicija saturna na nat.mars.naporan period zivota.mnogo prepreka i suprotstavljanja. sledeci tezi aspekt je kvadrat saturna na nat.sunce.vidim da pominjes gubitak oca (pitanje u vezi marsa ) tako da ne znam da li si izgubila oca ali ako jesi (izvini mozda gresim ) mozda je i to bio taj period. ne razumem se puno u formiranje t kvadrata ali cini mi se da je u to vreme bio aktiviran.ko se bolje razume neka me ispravi.inace i jedan od tezih perioda u zivotu je tranzit saturna na nat. mesec i to cak 2 1/2 god pre i 2 1/2 god. posle nat.meseca. taj period si izgurala i glavu gore.eto ja probala da rastumacim tvoj preokret ili krah kako ti kazes.da li je bar nesto od ovoga tacno?

Sve je potpuno tačno!
Pre tri godine sam izgubila oca...
Cele te godine sam imala užasan period i osećala kao da su kolica krenula nizbrdo i nikako ne mogu da se zaustave.
Uz sve okolnosti, još sam se i igrala sa životom i pravila dosta gluposti, stalno kušala sudbinu i samo čekala šta je sledeće.
A onda krenula da posvećujem pažnju drugima (majka) kako bih njima pomogla i izvukla ih iz ponora. Verovatno sam tako i sama izašla.
Ali Sam početak lošeg perioda se desio jednim saznanjem za moj 19-i rođendan. Sudbina se baš poigrala da za rođendan dobijem takav poklon, saznanje da će mi se život pretvoriti u pakao.

E ovo sto su ti tumacili opasnosti u saobracaju i odnos sa bracom je zato sto je to simbolika III kuce..;)
Ovaj Mars u cetvrtoj kuci znaci neke "opasnosti" u kuci,nesrece roditelja,raspad doma,pljacke, pozari i td.....Mars je uniforma i uniformisana lica,,pistolj,ali i kriminalci...:D

Ja sam jedini razobjnik i kriminalac u porodici :D hehehe

gasimetrija
31-03-2010, 13:24
Maco,nemam utisak da ti je losa karma,imas malo retrogradnih planeta (samo Veneru)i malo kvadrata i opozicija u natalnim aspektima....evo malo texta ...o karmickoj.
Podznak Vaga
Vazdusna karma (kvantno-mehanicki,odnosno kauzalni nivo pamcenja dogadjaja).
Najdublja I najtvrdja karma uzrokovana je zlodelima koja su nastala iz cistog predumisljaja.To znaci da osoba nije bila emotivno isprovocirana ni strahom,ni revoltom.Imala je izbora,ali je hladnokrvno planirala svoj zlocin.Kao I svaka druga intelektualna aktivnost,I ova se vezuje za element vazduh.Karmicka kazna dolazi preko kauzalne ravni,odnosno iz serije 11.Natus dozivljava takve udarce sudbine za koje se na prvi pogled misli da nemaju nikakve veze sa njim.Ovoga puta nije u poziciji da bira,posto je svoju volju pogresno usmerio onda kada je imao punu slobodu izbora.
Saturn I Jupiter u losem aspektu(kvadrat)-
predstavljaju konflikt na nivou pravednosti.Osoba se oglusila o svoju savest,grubo prekrsila neku moralnu normu,ili zakon,za sta nije ‘platila”.
Najslikovitiji primer u kome se osoba bogati kroz placku,prevaru,od rata.Ili je mogao imati problematican odnos prema crkvi,ili nekoj duhovnoj instituciji.Mozda je doslo do skrnavljenja nekog svetog mesta.Kada je bio u poziciji da ucini nekom drzao se previs strogo I propustio je da pomogne.Mozda se lose poneo prema nekom strancu.
KARMICKA kazna stize u vidu stogog profesora,problema sa vlastima,kada se nadje u inostranstvu.Gubitak imovine je sasvim izvestan.Osobi je vrlo dobro poznat osecaj imanja pa nemanja.Drustvene promene nikad ne idu na ruku natusu.
Problem se moze prevazici ako osoba nauci da daje I da cini drugima bez ikakvog ocekivanja da joj se to vrati.Najbolje bi bilo siriti znanje,davati korisne informacije I blagotvorne reci.

Juzni cvor u Vagi,Severni u Ovnu
````````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi (prepreka ostvarenju karmickog cilja):
- zavisnost spram drugih;
- neodlucnost i dvoumljenje;
-trazenje odobravanja iz okoline;
- potreba za pomirenjem nepomirljivog;
- teskoce za preuzimanjem inicijative,tesko donosenje odluka;
- preosetljivost za "klimu"( tesko opustanje u nepoznatom drustvu);
b) osobine koje treba forsirati:
- afirmacija sopstvene licnosti;
-autonomnost i nezavisnost;
-sposobnost samostalnog delovanja i suprotstavljanja problemima;
- prihvatanje razlika ( kako medju ljudima tako i uopste)
- postavljanje sopstvenih uverenja;
- formiranje sopstvenog misljenja bez odobravanja i uticaja sa strane;
- hrabro i odlucno zapocinjanje svih akcija;
- hrabro i odlucno startovanje u svim akcijama;
- odrzavanje utvrdjenog smera bez obzira na prepreke;
- na putu ka cilju ne obazirati se okolo.
U ranijim zivotima osobe sa ovim polozajem cvorova previse su zivele za druge ,pa nisu shvatale- sebe.Bili su neodlucni, nesigurni, nesamostalni i tesko su se usmeravali bez tudje pomoci.Previse popustljivi,mirno su se prepustali i prilagodjavali tokovima zivota.Mnogo su cinili za druge,zrtvovali se i podredjivali svoje potrebe njihovim,a oni to nisu znali da cene.Mnoge od tih osobina teze da se ispolje i danas.Opet su podlozni uticajima i sugestijama, osetljivi na komplimente i laskanje.Teze da budu u drustvu umetnika i produhovljenih ljudi,imaju umetnickog dara i prefinjen ukus,a to im moze biti velika smetnja ako se nadju u neharmonicnom okruzenju.Veoma su osetljivi na emotivnom planu i povredljivi ako ne dobiju zahvalnost za ucinjenu dobrotu.U ovom zivotu treba,na prvom mestu,da steknu samostalnost i nezavisnost u duhu i akcijama.Ovo je inkarnacija upoznavanja sebe,akcije i promena kao i preuzimanja odgovornosti za sopstveni zivot.Treba da nauce da im sam cin delovanja bude cilj,a ne bilo kakva nagrada ili zahvalnost.Poverenje u sebe takodje je vazna lekcija koju moraju nauciti.Danas,oni treba da budu oslonac drugima,a brak ce biti njihovo zivotno iskusenje.

KARMA RETROGRADNE VENERE

Kada je Venera retrogradna, osoba sa sobom nosi veliki nesporazum u ljubavi iz
prošlog života. Obično je postojao tako jak bol da se sada odriče punog doživljaja bogatstva
ljubavi, jer se plaši da će ponovo biti toliko povređena. Bez obzira na to da li je osoba
muškarac ili žena, u sadašnjem životu ima veliku teškoću u odnosima sa suprotnim polom.
Dok pokušava da živi u sadašnjosti, bezgranično vraća sećanje na ljubav iz prethodne
inkarnacije, koje joj neprestano izmiče. Reaguje na sadašnjost kao da u stvari živi u
prošlosti. U tom smislu je koncentrisana na jednu tačku u vremenu i, bez obzira na to šta
čini, teško pravi ikakav pomak kojem teži.

Najuočljivija karmička slika je da osoba, bilo muškarac bilo žena, ima snažnu težnju
da ne veruje osobi koja joj nudi ljubav, misleći da osobe koje to čine obično imaju
prikrivene namere.

RETROGRADNA VENERA U ŠKORPIONU

Ovo je veoma teška pozicija za retrogradnu Veneru, jer škorpionski nagon stalno tera
osobu da se veže za vlastito zaovoljstvo. Nikada se ne oseća ispunjenom, već smatra da je
sve za čime traga, tik iza ugla ili sahranjeno u rupi u njenoj svesti. Provodeći dosta vremena
u prvoj fazi, žudi za budućim zadovoljstvom, ali nažalost, neprestano misli da će pronaći
svoj ideal u nekoj drugoj osobi, mestu ili situaciji, a ne u najdubljem kutku svoga bića.
Ljubavna priroda joj je intenzivna i tajnovita, a u isto vreme čudno zainteresovana za
intimna osećanja drugih. Teško joj je da uvidi šta traži u sebi, zbog onoga što primećuje kod
drugih. Prolazi kroz dugotrajne periode u kojima je sigurna da njeno nezadovoljstvo ima
uzrok u seksu, ali je ono mnogo dublje. Istina je da je u prošlim inkarnacijama prošla kroz
iskustva koja su je naterala da podsvesno ne voli sebe. Oseća da joj nedostaju ideali koje u
sebi oseća. Ne može sebe da uveri u vlastitu vrednost, zbog svega što bi trebalo da pokuša.
Pošto se taj šablon ponavlja, sklona je ponašanju koje jedino pojačava unutrašnje
osećaje neuspeha i deli je od svega što istinski želi. U nekim slučajevima koren problema
može biti u nekoj ljubavi iz prošlog života od koje je zavisila i koja joj je na kraju raspršila
sve iluzije. Kada je u pitanju takav slučaj, obično se u ranim godinama života ponavlja isto
iskustvo. Teško joj je da se emotivno veže za osobu suprotnog pola, i sve dok se ne sukobi
sa sobom, može pronaći mnogo izgovora da bi ga izbegla. Ipak, duboko u podsvesti ne
dozvoljava sebi da postane ranjiva u odnosu na druge, jer je već bila povređena u prošlosti.
Onima koji imaju ovaj položaj Venere, važno je da nauče da opraštaju, ali bi osoba
morala da shvati da opraštanje nije mogućno bez zaborava. Osoba sa ovakvim položajem
može biti aktivna tokom sve tri faze, ali najveći pomak doživljava tokom treće faze, u kojoj
može transcendentirati osećanja nižih karmičkih nivoa iz prošlosti, preispitavši sve kroz šta
je prošla.

RETROGRADNA VENERA U PRVOJ KUĆI

Ovoj osobi je potrebno mnogo pažnje, a ipak se nikada ne oseća potpuno
ispunjemom. Zaokupljena je predstavom koju drugi o njoj imaju. Veoma je egocentrična,
pošto se osećanja samoljublja daleko više ispoljavaju svesno nego podsvesno. Ispod
neprestanog traganja za većom pažnjom krije ambivalentnost na unutrašnjem planu. Iako
sebe smatra stvorenjem ljubavi, ne pokušava da dokuči koliko ljubavi treba da pruži
drugima. Drugim ljudima ili pruža previše ili premalo. Uopšte uzev, količina ljubavi koju
pruža ili prima ne odgovara određenoj situaciji.
Želi da je drugi puste da živi vlastiti život, ali može postati preterano posesivna
prema drugima u strahu da će ostati sama. Taj sukob može prouzrokovati mnogo problema
u odnosu sa drugima, kao i u braku.
U ljubavnim iskustvima prolazi kroz trostepeni retrogradni procec koji stalno
naglašava pozitivnu ili negativnu prirodu više u zavisnosti od faze u kojoj se nalazi nego od
okolnosti u odnosima na koje drugi očekuju njen odgovor. Ne mora puno da pruža ljubav,
ali može primiti mnogo ljubavi od drugih. Ona joj je potrebna zbog samouverenosti.
Ovaj položaj je najteži tokom druge faze retrogradnog procesa, jer potreba za
harmonijom u kombinaciji sa izražavanjem jedinstva sa sobom u prvoj fazi može tolerisati
ukrštene vibracije u toku bilo kojeg dugog vremenskog perioda. Tokom prve faze se oseća
kao da je na svom terenu gde očekivanje dostiže kulminaciju. Čak i u toj fazi, kada
pokušava da svoju Veneru izrazi pozitivno, da bi je pokrenula ka budućnosti, i dalje
doživljava prirodno negativni magnetizam Venere kroz koju očekuje da počne da prima
ljubav. Najveći ključ za sreću u ovoj poziciji je zasnovan na realnom prihvatanju sebe same.

maca_
31-03-2010, 21:41
Šutanovac, hvala na textu. :)
Uglavnom se dosta stvari podudaraju i ima dosta istine.
Samo mi nije jasna kontradiktornost textova karme vage i južnih čvorova.
S jedne strane
Najdublja I najtvrdja karma uzrokovana je zlodelima koja su nastala iz cistog predumisljaja.To znaci da osoba nije bila emotivno isprovocirana ni strahom,ni revoltom.Imala je izbora,ali je hladnokrvno planirala svoj zlocin.Kao I svaka druga intelektualna aktivnost,I ova se vezuje za element vazduh.Karmicka kazna dolazi preko kauzalne ravni,odnosno iz serije 11.Natus dozivljava takve udarce sudbine za koje se na prvi pogled misli da nemaju nikakve veze sa njim.Ovoga puta nije u poziciji da bira,posto je svoju volju pogresno usmerio onda kada je imao punu slobodu izbora.
Problem se moze prevazici ako osoba nauci da daje I da cini drugima bez ikakvog ocekivanja da joj se to vrati.Najbolje bi bilo siriti znanje,davati korisne informacije I blagotvorne reci.
dok sa druge
U ranijim zivotima osobe sa ovim polozajem cvorova previse su zivele za druge ,pa nisu shvatale- sebe.Bili su neodlucni, nesigurni, nesamostalni i tesko su se usmeravali bez tudje pomoci.Previse popustljivi,mirno su se prepustali i prilagodjavali tokovima zivota.Mnogo su cinili za druge,zrtvovali se i podredjivali svoje potrebe njihovim,a oni to nisu znali da cene.
To mi nema smisla ovako odvojeno... Kako bih to mogla da protumačim? Ako neko zna nešto više, zamolila bih da napiše...

gasimetrija
01-04-2010, 08:34
Maco, prepisala sam textove raznih autora...tako da to je to...
(dobro je ako si se bar negde pronasla) ima tu nijansi...a mi smo tek pocetnici
:)

maca_
01-04-2010, 10:40
Maco, prepisala sam textove raznih autora...tako da to je to...
(dobro je ako si se bar negde pronasla) ima tu nijansi...a mi smo tek pocetnici
:)

Znam to, zato bih i volela da neko ko ima više iskustva mi razjasni malo...

Hvala ti na tekstovima jer se jesam pronašla i u nekim rečima koje nisu pohvalne, ali jbg, to smo mi (ja i moj ego). :wink_6:

Nije mi jasno kako mi je u jednoj natalnoj karti hiron u devetoj kući, a u drugoj u devetoj. Sada sam radila sa označenim fiksnim zvezdama, lilitom i fortunom i opet mi je hiron u osmoj kući.
http://img515.imageshack.us/img515/6/natalq.gif
Kako su mogle da mi se pomere granice kuće ako ništa od podataka nisam menjala? hmmm

uranija
02-04-2010, 22:34
maco sledi neke prave puteve,prave pozive,kao clan neke grupe ne pokusavaj da se istices jer ces pasti ko krushka,regulus ti je na vrhu 11.-e,verovatno si imala i velike uspone i velike padove sa prijateljima,isticaces negativni deo,vise tolerancije,ti padovi su pokazali da nisi bogom dana,zar ne?to sto ti mislis da dajes i previse,to je umisljeno jer dajes osobama kojima ne treba ni pogledati gde su pa dobijes taj utisak

mirab
02-04-2010, 22:59
Da ponesto dodam i ja.Sa Merkurom kao vladarem 12 kuce u prvoj tvoja Karma je u ovom zivotu naglasena.Ovde su ti napisali sta ti je Karma kao zadatak u ovom zivotu postavila pa nebi da se ponavljam. Kada bi pokusala samo malo da se menjas popravila bi taj haos u svom zivotu.Nakako nastojis uvek menjati druge oko sebe a to nije pravi put do srece.Dozvoljavas da te drugi jako brzo iznerviraju, moras se uciti vecoj toleranciji i time bi uspela mnogo lakse i bolje uspostaviti komunikaciju sa suprotnom stranom.Uvredljiva si i tesko prihvatas savete drugih; a za srecniji i uspesniji zivot tebi je potrebno upravo to. Poznato je da na nas horoskop imaju uticaja svi oni sa kojima dolazimo u kontakt, jer svojom blizinom i odnosima sa nama menjaju i nase energije planeta.Tako ti cesto imas osecaj kao da ti je neko isisao svu energiju- pa se osecas ponekad bez snage i volje.Ovo bi bilo ukratko o tebi ako prihvatas.

uranija
02-04-2010, 23:02
tesko miro,imam utisak da nesto nije u redu,a savet je upravo dobronameran,na temi je a ne pise
maco odstupanja su moguca u vrhovima kuca jer si ubacila sistem kuca regiomontanus,on je za horarce,to ti ne treba

maca_
02-04-2010, 23:09
maco sledi neke prave puteve,prave pozive,kao clan neke grupe ne pokusavaj da se istices jer ces pasti ko krushka,regulus ti je na vrhu 11.-e,verovatno si imala i velike uspone i velike padove sa prijateljima,isticaces negativni deo,vise tolerancije,ti padovi su pokazali da nisi bogom dana,zar ne?to sto ti mislis da dajes i previse,to je umisljeno jer dajes osobama kojima ne treba ni pogledati gde su pa dobijes taj utisak

hmmm, ne znam koliko tu ima istine jer mi je na drugoj karti granica 11. kuće ispod regulusa, tačnije u 10. kući (nulti stepen device)... to pokušavam da shvatim, šta je sada istina i zašto su mi se deveta i jedanaesta pomerile...
moraću u nekom programu da proverim tačnost natalne.
Što se tiče isticanja, to je neminovno jer retko u kojoj životnoj situaciji nisam u prvom planu (bez želje da to budem).

Da ponesto dodam i ja.Sa Merkurom kao vladarem 12 kuce u prvoj tvoja Karma je u ovom zivotu naglasena.Ovde su ti napisali sta ti je Karma kao zadatak u ovom zivotu postavila pa nebi da se ponavljam. Kada bi pokusala samo malo da se menjas popravila bi taj haos u svom zivotu.Nakako nastojis uvek menjati druge oko sebe a to nije pravi put do srece.Dozvoljavas da te drugi jako brzo iznerviraju, moras se uciti vecoj toleranciji i time bi uspela mnogo lakse i bolje uspostaviti komunikaciju sa suprotnom stranom.Uvredljiva si i tesko prihvatas savete drugih; a za srecniji i uspesniji zivot tebi je potrebno upravo to. Poznato je da na nas horoskop imaju uticaja svi oni sa kojima dolazimo u kontakt, jer svojom blizinom i odnosima sa nama menjaju i nase energije planeta.Tako ti cesto imas osecaj kao da ti je neko isisao svu energiju- pa se osecas ponekad bez snage i volje.Ovo bi bilo ukratko o tebi ako prihvatas.

Prihvatam, naravno.
Samo se ne slažem potpuno :)
Ne menjam druge, ali ne dozvoljavam ni drugima da menjaju mene i moje stavove (mogu se do jutra ubeđivati s nekim da je moj stav moj i da ne mora da bude isti kao tuđi, jer su moja razmišljanja možda drugačija od drugih).
Prihvatam savete (neretko ih i sama tražim), čak i kritike, ali samo kad vidim da je neko u pravu.
Ali kad znam da radim nešto ispravno, ne prihvatam kritike od osobe koja me ubeđuje u suprotno.

Što se tiče energije... Tačno je da me prisustvo pojedinaca i razgovor sa njima naprosto ubije u pojam i izvuče i poslednji atom iz mene.

tesko miro,imam utisak da nesto nije u redu,a savet je upravo dobronameran,na temi je a ne pise
šta misliš da nije u redu?

uranija
02-04-2010, 23:25
jesi procitala moj post,editovan je vrhovi kuca su se zbog regiomontanus sistema kuca pomerili taj si ubacila umesto placidusa,tako da je placidus sistem ispravan i kiron je u 8.-oj

mislila sam da nesto nije u redu jer si na temi a ne pises,nista vise,ezoterija i astrologija bi trebalo da daju odlicne rezultate i nemoj astrologije da se odrices,imas dara samo polako ponovo napred,merkur u skorpiji je na 13.-om stepenu koji daje naglasak na mars i nesrece pa si zato mozda uvek uspela da uocis nesrece,pre ostalog,treba i takav neko,ja samo pozitivno vidim,uglavnom i u losem nadjem dobro,treba biti i realista,zar ne

maca_
02-04-2010, 23:32
jesi procitala moj post,editovan je vrhovi kuca su se zbog regiomontanus sistema kuca pomerili taj si ubacila umesto placidusa,tako da je placidus sistem ispravan i kiron je u 8.-oj

u redu, videla sam tek sad. Hvala!

mislila sam da nesto nije u redu jer si na temi a ne pises,nista vise,ezoterija i astrologija bi trebalo da daju odlicne rezultate i nemoj astrologije da se odrices,imas dara samo polako ponovo napred,merkur u skorpiji je na 13.-om stepenu koji daje naglasak na mars i nesrece pa si zato mozda uvek uspela da uocis nesrece,pre ostalog,treba i takav neko,ja samo pozitivno vidim,uglavnom i u losem nadjem dobro,treba biti i realista,zar ne
Ma googlala sam nešto, pa nisam odmah odgovorila.
Ja volim iskrene ljude koji mi bez uvijanja kažu sve šta misle, zato bih volela da mi lepo izneseš i dobru (ako postoji) i lošu stranu svog tumačenja. Nemaš potrebe da oklevaš i ne kažeš mi da sam loša osoba, ako si tako zaključila iz natalne karte. Ok? :)

nije regulus u 10-oj vec na vrhu 11.-e,a sunce ti je u drugoj kuci,pruza velike finansijske mogucnosti jer je dispozitor jupiter,novcani benefik

Sunce jeste u drugoj, ali je tu i saturn koji sve to usporava... ili se varam?
Hiron u osmoj? Gubici?

uranija
02-04-2010, 23:43
nije regulus u 10-oj vec na vrhu 11.-e,a sunce ti je u drugoj kuci,pruza velike finansijske mogucnosti jer je dispozitor jupiter,novcani benefik

Ma googlala sam nešto, pa nisam odmah odgovorila.
Ja volim iskrene ljude koji mi bez uvijanja kažu sve šta misle, zato bih volela da mi lepo izneseš i dobru (ako postoji) i lošu stranu svog tumačenja. Nemaš potrebe da oklevaš i ne kažeš mi da sam loša osoba, ako si tako zaključila iz natalne karte. Ok? :)

ne razumes,ja sam se malo igrala,kad pogledas videces i u mojoj karti intuicija nije losa,kad sam pomislila lose ti si to odmah osetila citajuci,proverala sm ti ribe iz trece,kako vizuelizujes reci:) ja sam imala problema sa cistkom prijatelja i zakljucila da ih je vrlo malo,sad sam nonsalantna i prestala da se vezujem za njih i da trazim svoju slobodu,dobrotu dajem kad god sam dobre volje i ne merim je,nista vise,samo se opusti i ne razmisljaj,budi bez opreza sta drugi kazu,ja se jos uvek trudim,recimo na poslu:(

maca_
03-04-2010, 00:04
ne razumes,ja sam se malo igrala,kad pogledas videces i u mojoj karti intuicija nije losa,kad sam pomislila lose ti si to odmah osetila citajuci,proverala sm ti ribe iz trece,kako vizuelizujes reci:) ja sam imala problema sa cistkom prijatelja i zakljucila da ih je vrlo malo,sad sam nonsalantna i prestala da se vezujem za njih i da trazim svoju slobodu,dobrotu dajem kad god sam dobre volje i ne merim je,nista vise,samo se opusti i ne razmisljaj,budi bez opreza sta drugi kazu,ja se jos uvek trudim,recimo na poslu:(

intuicija... nekad mi je to i loša strana jer jako brzo pročitam osobe i nestaje onaj osećaj postepenog upoznavanja i početničko poverenje :D

U redu je, skontale smo se nekako :D

Lav - 29° je stepen na kome se nalazi fiksna zvezda Regulus. Daje veliku slavu,kretanje u jrugu uticajnih i mocnih i poznatih ljudi. Dosta cesto daje i dobar novac ( muz moj Sunce na Regulusu u 2 ),ali je za njega karakteristican i pad posle uspona
Uranija, nađoh ovo. To znači da mi XI kuća nije na regulusu već beži za jedan stepen (jer je na prvom stepenu device).

uranija
03-04-2010, 22:09
Uranija, nađoh ovo. To znači da mi XI kuća nije na regulusu već beži za jedan stepen (jer je na prvom stepenu device).

nema veze orbis je 2*,ako se ja dobro secam vrh 11.-e je bas na 29*59' lava:)dobro sam videla,dakle markantno mesto u drustvu,kao clan neke grupe itd

maca_
09-04-2010, 18:38
nema veze orbis je 2*,ako se ja dobro secam vrh 11.-e je bas na 29*59' lava:)dobro sam videla,dakle markantno mesto u drustvu,kao clan neke grupe itd

Ok, hvala Uranija! :)
Imam nedoumicu oko nasledstva. U solarnom su mi uran i jupiter u osmoj kuci i ne znam da li je dobro sada da to odradim ili da odlozim za neko drugo vreme. :confused: