MO90VE [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : MO90VE

LosT_in_SpaCe
05-03-2007, 02:28
Opet neshto razmishljam (ovo nece na dobro da izadje :D ) o mom Mesecu i onome shto je Bamby pisala tamo a ima veze i sa Venerom i Mesecom...
Poshto je moja Venera katastrofa, al' da se ne lazhemo - ni Mesec mi nije bash najsjajniji - da li bi onda moglo da znachi da bu brak za mene bio "pogodniji" od "devojcharenja"? hehe, glupih li izraza majko moja...
Nego, to bash razmishljam o Mesecu sad, i toj zameni... Ima li ovde logike ili ne?:confused:

Hm... vidish, imam jednu tetku (rodjena sestra moje majke) koja se bash ovih dana razvodi...
Koliko znam, nema nekog stranca u vidu, ali ko zna...
Mozhe li recimo ova Venera u Biku da se povezhe sa radom u kafani?
Pa kvadrat Mesec u Lavu - ima dva sina, sada im je bukvalno i otac i majka ...?

sana
05-03-2007, 13:05
:3smilie_haendehoch: i ja bih da se udam i da ostanem vjecno lijepa i mlada i u liniji, a htjela bih i da imam djecu. Mo90Ve :p bojim se braka i mislim da bih bila grozna supruga. bojim se da cu jedan dan reci: ma hajde svi razgulite i pustite me da zivim na miru! a onda bi me to vjerovatno unistilo.
treba mi jedan da me uhvati na blef i da se udam u roku od 2 dana :D
e nek se onda Venera kofrci koliko joj volja!

Nenita
05-03-2007, 14:10
Opet neshto razmishljam (ovo nece na dobro da izadje :D ) o mom Mesecu i onome shto je Bamby pisala tamo a ima veze i sa Venerom i Mesecom...
Poshto je moja Venera katastrofa, al' da se ne lazhemo - ni Mesec mi nije bash najsjajniji - da li bi onda moglo da znachi da bu brak za mene bio "pogodniji" od "devojcharenja"? hehe, glupih li izraza majko moja...
Nego, to bash razmishljam o Mesecu sad, i toj zameni... Ima li ovde logike ili ne?:confused:

Ja mislim da ne treba zaboraviti ni ostale aspekte koje Venera i Mesec prave, kao i dispozitore koji najavljuju dalju pricu..Venera nema svog dispozitora, a nema ni dobrih aspekata, sto bi moglo da znaci da se kao devojka nikada neces dobro osecati..Mesec jeste u T kvadratu, ali ima i nekoliko dobrih apekata, izmedju ostalog i trigon sa vladarem 7. kuce- Neptunom i sekstil sa Jupiterom, suvladarem 7. kuce..Takodje ima i sekstil sa Plutonom i Fortunom..Mesec je jos u uzajamnoj recepciji sa Suncem, sto bi znacilo da vrlo vole jedno drugo..Jedno drugom su dispozitori..Nekako mislim da ces se kao majka i zena ipak bolje osecati..Kao da imas vise izlaza u tom slucaju..Tako meni izgleda..:D

LosT_in_SpaCe
05-03-2007, 19:22
Hahaha, hvala na utehama Nenita :D
Jesi u pravu, ja se nikada ne osecam dobro u svojoj kozhi, sa svima bih se radije tukla nego ljubila
(ne znam ima li i Sana ovakve simptome? :p )
a na pomen braka - ja zapalim cigaru i 'odvrnem' Dnevnik :hysterical:
Ono shto Bamby reche gore - "shta ce meni kuvanje, spremanje, kuca..?" - to kao da sam ja pisala :-)

ladybag
03-04-2007, 09:29
A sta biste rekle za decake sa ovim aspektom......mislim da sam negde procitala da oni cak i nisu tako skloni preljubama kao sto bi se to ocekivalo......
Ja znam jednog......i zivotna deviza mu je - "da sam vecno mladjan momak ja" :) ......... i stalno govori da se nece zeniti do 35.......e da mi je da to vidim....

Skorpija
03-04-2007, 11:56
Pa mozda vise to da se njegova mama nece sloziti sa nj.izborom devojke.

ladybag
03-04-2007, 12:01
Da, da...skorpijice...i to sam isto negde procitala.........a i kako bi se slozila.....kad je njegova mama jedna od onih posesivnijih, koja odlepi ako jos se sin ne javi ocekivanih 17 puta dnevno :)

Skorpija
03-04-2007, 12:07
Ma ne bih ja tu krivila MO i VE,covek je edipovac,a sta ce ti takav.;)

ladybag
03-04-2007, 12:10
To mi je samo drug, koji me zamolio da bacim pogled na natal....a ja ne znam kako da mu neke stvari upakujem........inace je fin momak.....mali off top.....

Merkur
24-05-2007, 21:29
Ovaj aspekt cesto ukazuje na tugu zbog prijateljstva i ljubavi. Vasim roditeljima se ne dopada vas partner, a moze se dogoditi i da u vasem roditeljskom domu ne vlada harmonija. Promenljivog ste raspolozenja, lakoverni i skloni preteranom uzivanju u zivotnim zadovoljstvima. Cesto osecate snaznu potrebu da budete u centru paznje, sto je svojevrsna kompenzacija za urodjeno osecanje inferiornosti. U horoskopu zene ovaj aspekt cesto ukazuje na povremene zdravstvene probleme ili, pak na razvod.

swoozie
19-06-2007, 12:51
- iritantne navike,
- drugi obavljaju naporan posao, a vi žanjete slavu
- točno zna reći ono što ljudi žele čuti
- konfliktne emocionalne želje i potrebe
- što zapravo želite u vezi: ljubavnika ili roditelja?
- sklonost prejedanju kao kompenzaciji osjećaja koji nedostaju
- osjećaj neprivlačnosti, bez obzira što drugi mislili i govorili o tome

LosT_in_SpaCe
19-06-2007, 19:13
- iritantne navike,
- drugi obavljaju naporan posao, a vi žanjete slavu
- točno zna reći ono što ljudi žele čuti
- konfliktne emocionalne želje i potrebe
- što zapravo želite u vezi: ljubavnika ili roditelja?
- sklonost prejedanju kao kompenzaciji osjećaja koji nedostaju
- osjećaj neprivlačnosti, bez obzira što drugi mislili i govorili o tome

Hahahaha, bravo, bravo :lol:

Tristran
28-12-2007, 02:58
A neslaganje izmedju majke i cerke, ili dve sestre? Milekic kao da je opisivao mene i moju mamu, kad je pisao o ovom aspektu, ostala sam bez teksta. Muskarci sa ovim aspektom ne moraju biti neverni- nego kao u tarot karti Ljubavnici- bira izmedju dve zene, zene-mame i zene-ljubavnice, odanosti i erosa. Ponekad jedno prevagne, najcesce Mesec, ali ostaju nezadovoljni.

Little Warrior
28-12-2007, 03:47
A neslaganje izmedju majke i cerke, ili dve sestre? Milekic kao da je opisivao mene i moju mamu, kad je pisao o ovom aspektu, ostala sam bez teksta. Muskarci sa ovim aspektom ne moraju biti neverni- nego kao u tarot karti Ljubavnici- bira izmedju dve zene, zene-mame i zene-ljubavnice, odanosti i erosa. Ponekad jedno prevagne, najcesce Mesec, ali ostaju nezadovoljni.

neslaganje izmedju majke i cerke
izmedju sestre koja je majka i sestre koja je venera
kada osoba postane majka moze imati problema sa svojom cerkom(venera)
cesto kada postanu majke ove osobe odbacuju veneru
svadja izmedju ljubavnice i majke u samom natusu
preovlada sta je jace u horoskopu

u muskom horoskopu majka ne voli devojke ovih osoba-ali pod obavezno!
a ni devojke majku:D

mesec i venera u losem aspektu nikada nece doneti nesto strasno
nije to kvadrat marsa i saturna ili plutona i meseca koji je tezak

ovo ne ugrozava zivot
ali ugrozava srecu,

jer mesec i venera su male stvari koje nas svakodnevno cine srecnim
a male stvari su najbitnije
i u tome je problem kod osoba kod kojih postoji los aspekt ove dve planete
Sve one male stvari koje zacinjuju zivot, zbog kojih se smejemo
kao da ovde izostaju

Skorpija
28-12-2007, 15:26
i u tome je problem kod osoba kod kojih postoji los aspekt ove dve planete
Sve one male stvari koje zacinjuju zivot, zbog kojih se smejemo
kao da ovde izostaju
:placljivica: ovo si dobro rekla. Koliko orbis je dozvoljen kada su ova dva svetla u pitanju?

Little Warrior
28-12-2007, 17:05
za mesec je uvek dozvoljen veci orbis, a i za veneru(ne tako velik kao za mesec, ali posto je licna planeta u pitanju vise se tolerise)

to ide od slucaja do slucaja
1.da li je aplikacija ili separacija-nije isto 10 stepeni aplikaciono i separaciono
2.koji je aspekt-ne uzima se isti orbis delovanja za sve aspekte
3.dakle pravi se kombinacija
cak ide i do 12 stepeni u aplikaciji!-

skorpijica
19-02-2008, 15:23
MO 90 VE -MOZE DA OZNAČAVA LJENOST JOS AKO JE SLAB MARS TO JE JOS JAČE IZRAZENO

Angliana75
06-03-2008, 14:56
Ovaj aspekt cesto ukazuje na tugu zbog prijateljstva i ljubavi. Vasim roditeljima se ne dopada vas partner, a moze se dogoditi i da u vasem roditeljskom domu ne vlada harmonija. Promenljivog ste raspolozenja, lakoverni i skloni preteranom uzivanju u zivotnim zadovoljstvima. Cesto osecate snaznu potrebu da budete u centru paznje, sto je svojevrsna kompenzacija za urodjeno osecanje inferiornosti. U horoskopu zene ovaj aspekt cesto ukazuje na povremene zdravstvene probleme ili, pak na razvod.

ma ne mogu da verujem koliko me prochita??!mislim...ima neshto i netachno...ali definitivno shto sam dozivela je razvod!
znachi to je moj MO90VE kriva???....hmmm....pa nije ni cudo...a za roditelje...ma pun pogodak:D :D

TrilianSi
06-03-2008, 16:59
Mo 90 Ve žudi za samostalnošću a onda pak ima potrebu da se neko o njoj brine...:)

Angliana75
06-03-2008, 17:29
Mo 90 Ve žudi za samostalnošću a onda pak ima potrebu da se neko o njoj brine...:)

@Triliansi draga....ma jesi li ti vidovita??;) :D

upravo tako kao shto ti i reche:D :D

:192:

zoka57
06-03-2008, 22:08
Ove osobe tesko mire u sebi ulogu zeme i devojke,pa odbijaju ili odlazu da promene status devojke.Ceznu da postanu majke a onda kukaju sto nisu lepe devojke.Komplikovane i sklone preterivanju.

Tristran
06-03-2008, 23:42
E ovako kod mene deluje:

Ve u Blizancima hoce intelektualnu razmenu i da joj bude zabavno.

E sad, zabavni tipovi obicno nisu pouzdani.

A Mesec u Devici hoce stabilnog i pouzdanog coveka, da bude obezbedjena i zasticena, i da sve bude zemaljski ostvarivo, konkretno.

Otud...nikad zadovoljna.

I uvek-izmedju dva potpuno razlicita muskarca.:mad:

Skorpija
07-03-2008, 15:40
Sko ovo mi je
interesantno,što si ti već treća osoba koja mi je rekla
ovo u vezi žena,da zavide i ljubomorišu----ovo je
apsolutno tačno,kroz život mi je to i donelo dosta
problema,samo ne znam na osnovu kojeg aspekta se
to tumači?
Hehe,i sama imam taj aspekt Mo 90 Ve,meni je venera i vladar 11,pa se kod mene odnosi na prijateljice? Naravno ne sve,ali vecina ih je bila (proslo vreme-otkacila sam na vreme):p

zoka57
07-03-2008, 15:52
Hehe,i sama imam taj aspekt Mo 90 Ve,meni je venera i vladar 11,pa se kod mene odnosi na prijateljice? Naravno ne sve,ali vecina ih je bila (proslo vreme-otkacila sam na vreme):p

Ja bih dodala i umetnutog raka u desetoj kuci ,a meseca u osmoj .Mogle su cak i da budu vrlo opasne po tvoj imidz ,a u stvari su pretendovale na tvoju ili vasu lovu

Skorpija
07-03-2008, 15:54
Zoko,na koga se ovo odnosi,i ja imam umetnutog raka u 8.
Sad smo otisle off.

zoka57
07-03-2008, 16:00
Na jupitera u raku ,njoj je u desetoj kuci ,
ti imas srece da se brze i lakse izboris sa pokusajima meseca tj zena iz osme kuce da i uticu na imidz mesec u 10 ,zato sto taj mesec ima dobre aspekte a i opasna si brate pa cim osete gusto laskaju ti i dodvoravaju se.

Skorpija
07-03-2008, 16:03
ti imas srece da se brze i lakse izboris sa pokusajima meseca tj zena iz osme kuce da i uticu na imidz mesec u 10 ,zato sto taj mesec ima dobre aspekte a i opasna si brate pa cim osete gusto laskaju ti i dodvoravaju se.
Jaoj Zoko:5rotfl: :5rotfl: ,nasmeja me,tacno tako,a tek ovaj trigon sa jupiterom na algolu....one ce si izgubu glavu:5rotfl:

Veruj mi da uopste nisam opasna,kod mene je sve crno ili belo,ili volim ili ne volim,a kada volim ta ljubav je beskrajna i nesebicna i zato nikada nikoga ne diram,a zavist i licemerstvo kod mene ne pali dugo.

veg
06-12-2008, 20:26
Kod muškaraca i žena ovaj aspekt različito deluje, pa pošto sam sticajem okolnosti muškarac, i ponosni vlasnik MO90VE,(MO na ASC, VE na stepenu egzaltacije) izneću par zapažanja.Meni je doneo težnju ka dopadanju, izbegavanje konflikata, nekad preteranu ljigavu ljubaznost, lenjost nezadovoljstvo, zaljubljivanje u osobe koje mi ne odgovaraju, čudan odnos sa majkom gde postoji dobra namera ali uvek ispadne problem.Ono što je posebno, po meni, interesantno je da mi je doneo dosta jak uticaj ženskog principa, koji je u harmoničnom odnosu(SO120MO, VE60MA), sa muškim( MA u Jarcu u 8.).Sve u svemu mislim da je ovaj aspekt dosta neprijatan, ali da se na kraju posle mnogo frustracija isplati.

zivota ti, kako se isplati?

Pa isplati se tako što pomoću njega dosta naučiš, sve to pod uslovom da uspeš da prevaziđeš osećaj frustriranosti.

Merkur
25-12-2008, 23:58
Pa isplati se tako što pomoću njega dosta naučiš, sve to pod uslovom da uspeš da prevaziđeš osećaj frustriranosti.
Svi aspekti ove dve planete ukazuju na reakcije uslovljene emocijama i problemom za harmonijom. U igri su dva zensak, meka i prijemciva principa. Veoma je izrazeno pasivno ocekivanje. Sa jedne strane, nastojanje da se do necega dodje po svaku cenu, ustupaju mesto iscekivanjima punim poverenja prema dolazecem. Sa druge strane, moze se razviti jedno drzanje, takodje rezultat pasivnog ocekivanja, kojem je cilj da drugima pruzi srecu i zadovoljstvo. Pri tome nedostaje spremnost da se do zeljenog dodje putem sopstvene delatnosti. Pored dublje osetljivosti, prijemcivosti i jednog neopterecenog, skoro decijeg ponasanja prema zivotu, pasiven su i teskoce kada treba prihvatiti licnu odgovornost. Kada nesvesna ocekivanja dovedu do razocarenja, onda se neobjasnjivo raspolozenje ili bolje cudljivost i prkosno i tvrdoglavo drzanje smenjuju sa zadovoljstvom i harmonijom.Kod ovih aspekata ove veze "Amora i Psihe"primetan je vrlo izrazen i razvijen senzibilitet. Resenja svih problema, pre leze u "pustanju"nego u "delovanju". Ovde je uvek cilj da se obezbedi harmonican i prilagodjen zivot.:)

Tristran
17-01-2009, 01:26
Ne znam sta mi je gore, da budem Venera, ili Mesec?

Mesec mi je vladar 10. i ovaj polozaj perfektno opisuje moju mamu.
I jako se brinem da ja jednog dana ne postanem taj slupani Mesec.
Kako da to izbegnem, da ostanem Venera?
Jer ako je ona vladar mog asc. to sam ipak prava ja, zar ne?

sto mu gromova
17-01-2009, 19:02
Ne znam sta mi je gore, da budem Venera, ili Mesec?

Mesec mi je vladar 10. i ovaj polozaj perfektno opisuje moju mamu.
I jako se brinem da ja jednog dana ne postanem taj slupani Mesec.
Kako da to izbegnem, da ostanem Venera?
Jer ako je ona vladar mog asc. to sam ipak prava ja, zar ne?

Ta teorija kako mi postajemo meseci kada dobijemo dete po meni bas i ne pije vodu...tj. hocu da kazem sledece-nas prvo sto predstavlja je znak,podznak,planeta na podznaku i mesec-dakle to je primarno...glupo je reci da sam ja kao devojka predstavljena venerom,a kao majka mesecom ili bolje reci stoji da je to tacno ali to je nesto sekundarno,primarni su znak,podznak,planeta na ASC i mesec...moja venera je u skorpiji i da li se ja osecam kao devojka skorpija-ne,jer ja nisam skorpija,vec strelac-ribe sa mesecom u lavu,a ova moja venera u skorpiji pokazuje kakva sam ja u ljubavi i sta ocekujem,pa se moze reci da sam strastvene,jako su mi potrebne emocije,puno dajem sebe itd...dobijanjem detete nama vise proradi taj mesec ,ali ne stojim iza toga da se mi ponasamo kao meseci,vec se kroz mesec prikazuje nase majcinstvo,a to je opet jedan segment naseg celokupnog karaktera....ne znam koliko sam bila jasna...

i kada dobijemo dete mnogo je bitnije kako mi stojimo u natalnoj karti tog deteta,tj. kakav je njihov mesec,jer taj mesec u karti naseg deteta smo mi,a mesec u nasoj karti je nasa majka i nase majcinstvo,a ne mi sami...

kao i uvek ovaj odgovor nema veze sa postavljenim pitanjem...:D

Tristran
17-01-2009, 20:04
Ima veze, itekako. Ja sam pristalica ovih koji tvrde da je u vladaru asc. 80 posto nase sudbine, i zato kazem da sam Venera, ne zbog Venere same, vec zbog toga sto mi je ona vladar asc., a to je sasvim deseta stvar...

Primetila sam da sam i previse, dosadno brizna sa decom-jao , nemoj da padnes, da se ubodes, da prospes vrelo mleko na sebe , da te ne udari struja i sl...:) , verovatno cu malo previse biti dosadna sa tim da budu cisti, siti i bezbedni, mozda cu mnogo polagati na njihovo obrazovanje...pa nek tu bude dosta Meseca...

Al da postanem sasvim Mesec u Devici i batalim sebe, tj. svoju veselu vladarku, e to malo sutra...

Angliana75
17-01-2009, 21:11
Hoce li sad registrovati da sam poslala? Opet prolupao forum...

e vala bas!:mad:

inace ja sam Tristi takva majka:o ..previse duse-brizno-dosadna ,:o ..kaze meni ona cesto "mama, smaras!":D ...zato sto preterujem...stalno brinem da je cista,uredna,da pospremi iza sebe svoje stvari,da uredno radi domace zadatke , da uci, da bude vredna i marljiva,itd. :o

Rivendell
31-01-2009, 00:31
Također imam taj kvadrat i Merkur me savršeno opisala. Još mi je Mjesec u Škorpionu, a Venera u Vodenjaku, sami po sebi su dosta različiti, nije lako...

dadiska
31-01-2009, 07:29
e vala bas!

inace ja sam Tristi takva majka ..previse duse-brizno-dosadna , ..kaze meni ona cesto "mama, smaras!" ...zato sto preterujem...stalno brinem da je cista,uredna,da pospremi iza sebe svoje stvari,da uredno radi domace zadatke , da uci, da bude vredna i marljiva,itd.

Hahahaha kao da opisujes mene i moju mamu, i sad razmisljam kako cu ja to isto raditi mojoj deci. Jer mama i ja imamo MO90VE, i obe imamo MO u Lavu, a VE u Skorpiji. :)

capricorn
06-02-2009, 15:23
Ne znam MO90VE, Bik-Vodolija,III-I...iskreno ne razumem sta hoce moja Venera, teznja ka idealnom, nikako da se opustim, stalno u potrazi..mislim da ovaj asp. mene ubi u pojam...

mia2432
11-02-2009, 12:21
Moj mjesec i venera su ok ali moja kćer ima kvadrat mjesec, venera i kvadrat mjesec pluton (pluton prva kuća)? Njen mjesec je 24 djevice a venera 01 raka i to 9 i 7 kuća. To znači da je smaraju moji prohtjevi za urednošću, redom, radom i disciplinom i "udaraju joj na život"?
Rođena je 5. 7. 2003. u 18:30 Mostar

skorpija_strelac
11-02-2009, 15:14
Moj mjesec i venera su ok ali moja kćer ima kvadrat mjesec, venera i kvadrat mjesec pluton (pluton prva kuća)? Njen mjesec je 24 djevice a venera 01 raka i to 9 i 7 kuća. To znači da je smaraju moji prohtjevi za urednošću, redom, radom i disciplinom i "udaraju joj na život"?
Rođena je 5. 7. 2003. u 18:30 Mostar

hehe to imam i ja(Mo 90 Ve, Mo 90 PL) i jeste mama me smara s tim stvarima...:D

ne znam jel to od tih aspekata

makialele
11-02-2009, 15:53
verovatno su sve mame takve, ali i ja imam i ove aspekte i takvu mamu :)
uprono pokusava da prodrma moju lenjost i neorganizovanost i gnjavi me urednoscu, redom i disciplinom :p

skorpija_strelac
11-02-2009, 16:00
verovatno su sve mame takve, ali i ja imam i ove aspekte i takvu mamu :)
uprono pokusava da prodrma moju lenjost i neorganizovanost i gnjavi me urednoscu, redom i disciplinom :p

mozda ima veze sto mi je mama dupli lav sa sve hladnim Mesecom u jarcu...bilo je i batina pre:D

sad kad se zezam sa njom podsetim je na to.... a ona kao sta lazes kad sam te tukla ?!
a tukla me samo tako, kolike sake ima:D
to je sve Mo 90 Ve
sad me samo moli da se ne udam za crnca i muslimana....valjda nece i tu proraditi aspekt:D

makialele
11-02-2009, 16:28
eh, sta fali muslimanima i crncima ;)

da, mozda i to sto je Lav ima veze, moj Mo, koji kao predstavlja majku, je u Lavu.

A mislite li da ovaj aspekt nepovoljno utice na zenske principe kod zena koje ga imaju? Ja sam se, recimo, kao mala uvek igrala auticima, loptama, igrala fudbal i karate, a danas mi malo teze ide komunikacija sa zenama (ono - ispijanje kafe, gde su snizenja u gradu, ogovaranja, sta se juce desilo kumi svastikine sestre i tako to...), a Mo mi vl. 3. kuce...

skorpija_strelac
11-02-2009, 16:42
A mislite li da ovaj aspekt nepovoljno utice na zenske principe kod zena koje ga imaju? Ja sam se, recimo, kao mala uvek igrala auticima, loptama, igrala fudbal i karate, a danas mi malo teze ide komunikacija sa zenama (ono - ispijanje kafe, gde su snizenja u gradu, ogovaranja, sta se juce desilo kumi svastikine sestre i tako to...), a Mo mi vl. 3. kuce...

kod mene suprotno
brdo drugarica, barbike, lutkice i to

a recimo smaraju me price o sminki, garderobi, snizenjima..cemu?

cesarica
11-02-2009, 19:57

Kao mala, izgledala sam kao decak a citave mladosti se sukobljavam sa zenama, jednostavno me ne vole:cool: , kroz posao opstruisu, kroz drugarstva zaziru...

Klara
11-02-2009, 20:14
Kao mala, izgledala sam kao decak a citave mladosti se sukobljavam sa zenama, jednostavno me ne vole:cool: , kroz posao opstruisu, kroz drugarstva zaziru...

Možda to nije najpresudniji aspekat za tako nešto...mada,užasavaju me neke modernizovane ženske slabosti.U stilu,hoću jakog muškarca pored mene,da me štiti,izdržava i to,ali,kao,na istim smo talasnim dužinama.To ukazuje na postojeće slabosti ka tradicionalnom poimanju muškarca i pokušaju da se svoj ego u tome netakne.Po meni,ravnopravno je kada ste zaista na istim talasnim dužinama,bez onog "ipak je on muško".Kad nije bitno ko kuva,ko zaradjuje....ljubav se uzdiže u obliku zavisnosti i to je ono što me užasava,a što znam da ovaj aspekat donosi-strah od vezivanja i zavisnosti....

cesarica
11-02-2009, 20:52
Klaro, ne vidim jasnu vezu medju postovima, eventualno da se nadovezem na strah od vezivanja ali nije primaran sem ako ga ostatak karte ne podrzava. Ako sam ja tzv muskobanjasta feministkinja, greska opet, kardinalna!

Klara
12-02-2009, 17:14
Ma,čitala sam da taj aspkat donosi strah ili neki čudan odnos prema vezivanju,preziru tipično ženskih interesovanja,pa samo kažem da se kod mene na takav način ogleda.

dadiska
13-02-2009, 03:27
Mozda se bojimo vezivanja, zelimo slobodu, a u isto vreme nekoga vernog pored sebe, nekoga ko ce nas zastititi! ;)

Klara
13-02-2009, 16:52
Za zaštitu bih unajmila telohranitelja,meni je najbitnije da je inteligentan i neograničen.Sama o sebi želim da brinem.

lokix
19-05-2009, 16:42
.Meni je doneo težnju ka dopadanju, izbegavanje konflikata, nekad preteranu ljigavu ljubaznost, lenjost nezadovoljstvo, zaljubljivanje u osobe koje mi ne odgovaraju, čudan odnos sa majkom gde postoji dobra namera ali uvek ispadne problem..Sve u svemu mislim da je ovaj aspekt dosta neprijatan, ali da se na kraju posle mnogo frustracija isplati.

ja imam MO 13stepeni virgo 1polje 90 VE 14 stepeni blizanci 10 polje,
imam i 90 T-square sa Neptunom u strelcu 4 polje....i uvek se nadjem izmedu moje majke i moje zenske ......damn!!! haha (nije bas prijatno, uopste)

Klara
19-05-2009, 21:08
ja imam MO 13stepeni virgo 1polje 90 VE 14 stepeni blizanci 10 polje,
imam i 90 T-square sa Neptunom u strelcu 4 polje....i uvek se nadjem izmedu moje majke i moje zenske ......damn!!! haha (nije bas prijatno, uopste)

Ili se tvoja majka nađe tamo gde joj nije mesto,tj. između tebe i tvoje ženske?http://www.topsmileys.net/smilies/larger/larger052.gif (http://www.topsmileys.net)

Angliana75
19-05-2009, 21:21
to je sve Mo 90 Ve
sad me samo moli da se ne udam za crnca i muslimana....valjda nece i tu proraditi aspekt:D

je li to ovaj MO90VE aspekt nosi udaju za drugu veru??:confused: ..zna li neko?

skorpija_strelac
28-05-2009, 22:42
je li to ovaj MO90VE aspekt nosi udaju za drugu veru??:confused: ..zna li neko?

ma ne...to ja o sukobu sa mamom:D

za drugu veru je zaduzen strelac mada sam cula i Ve90Ju..tako nesto

Angliana75
28-05-2009, 22:52
ma ne...to ja o sukobu sa mamom:D

za drugu veru je zaduzen strelac mada sam cula i Ve90Ju..tako nesto

a ja opet cula da je JU u 7.polju ili u svom prirodnom 9.polju moze da donese muskarca druge vere ako je RW radix...;) da li zna neko je li to istina?ima li neko muskarca druge vere pa da vidimo koji je to aspekt?:D
ali inace i ja imam MO90VE i isto cesto,cesto sukob u misljenjima sa majkom... :(...ona kad cuti je najbolja :D

The Neptune
08-07-2009, 11:40
Najgori aspekt u mojoj karti (po mojoj strucnoj proceni :p).

Najgori aspekt koji zena moze da ima.

U ljubavi dajemo mnogo vise nego sto primamo, to je jedan vid karme, vecito nezadovoljne, iskompleksirane, lenje... :D

Lunita
24-11-2009, 16:17
Ma ne mora da znači da ovaj aspekt donosi sukob između vlasnika i majke. Ako veneru posmatramo kao ženu dok nije postala majka, a mesec kao ostvarenu ženu majku, možemo zaključiti da je u trenutku začeća majka bila nespremna za to dete, te je to detetov prvi kompleks još iz materice. Da vlasnik horoskopa ima majku koja je večito u sukobu sa samom sobom (npr. burna mladost i naglo primirivanje, nemogućnost izmirenja prošlosti i sadašnjosti) pa iz toga dolaze kasniji sukobi sa sličnim devojkama koje sin bira...Šta bi značilo Mo u škorpiji 4. kuća 90 Ve u raku 12. kuća?

Rivendell
25-11-2009, 19:33
Ovaj aspekt donosi nesklad na emocionalnom i psihičkom nivou žene kao majke i žene kao žene/ljubavnice. Gotovo garantirano predstavlja žrtvovanje za ljubav, nezadovoljstvo, neispunjene nade, nesviđanje partnera majci i sl. Ne mora ispoljavati sve ovo i ne mora biti nužno jako negativan ako se shvati njegova priroda te žena uspije kontrolirati to i živjeti s tim.

thalatte
25-11-2009, 20:17
:)
Muškarac kojeg poznajem ima Ve 90 MO i nije da njegova mama mu ne voli djevojku....već mama od djevojke (''punica'') NE Podnosi njega :D ( Venera mu vlada 7.)

ssssanjaaaa
27-03-2010, 17:02
Moze li mi objasniti neko Aspekt Mo opozicije Ve u muskom horoskopu...
Ve u ribama u 4 kuci, a Mo u devici u 10 kuci...
Mo ima opoziciju i sa Merkurom , a Ve sem tog aspekta ima 120 Ur i 90 Ne...
Majka ga je napustila kad je bio mali, za nju nece da cuje, odrastao je sa ocem i sestrom...Sta bi mogao ovaj aspekt da se odnosi?

Stoic Watchman
28-03-2010, 10:42
Imam 3 drugarice sa MO90VE aspektom, od kojih su 2 razvedene,a 1 nije bila udata iako ce sada 40 godina. Prosto kako neko rece, Rivendall mislim, tesko je objediniti ulogu majke i zene, ne moze u isto vreme. Jedna je zapostavljala muza zbog deteta, a druga obratno....Jedna ima veneru u 8.polju i ne planira drugi brak, vec zivi sa drugim tipom u vanbracnoj zajednici.

thalatte
28-03-2010, 11:57
Za muškarce sa Mo - Ve aspektom astrolog sa linka kaže sljedeće...

U mladosti taj muškarac ima brdo žena prijateljica i ni jedna ga ne želi kao muškarca...već sve žene u njemu vide prijatelja...i to ga fustrirra...i onda kada on nekako neku oženi skrasi se i napokon je miran...poslje 40-te ga krenu jurit žene na sve strane a on se pita zašto, kako di ste bile dok sam imao 20 nego sad kad sam oženjen....i tako...

ssssanjaaaa
28-03-2010, 16:20

U mladosti taj muškarac ima brdo žena prijateljica i ni jedna ga ne želi kao muškarca...već sve žene u njemu vide prijatelja...i to ga fustrirra...i onda kada on nekako neku oženi skrasi se i napokon je miran...poslje 40-te ga krenu jurit žene na sve strane a on se pita zašto, kako di ste bile dok sam imao 20 nego sad kad sam oženjen....i tako...

auuuu, bas meni pise da cu imati problem sa njim posle 40-te... Znaci to je :(

ginger
28-03-2010, 22:21
kakva su vam iskustva sa ve 180 mo?
(muški)

supernova
28-03-2010, 22:32

Evo, ja poznajem muškarca kod kojeg je situacija obrnuta...u mladosti je imao brdo zena-ljubavnica, a sada u 33-oj godini ima samo zenu i jednu ljubavnicu (VE u 12. kući). :D Ovaj aspekt u muskom horoskopu opcenito ukazuje na to da ce tesko u svojoj zeni prihvatiti majku svoga djeteta i ljubavnicu, tako da muskarac gubi seksualni interes za nju poslije njenog porodjaja, javlja se osjecaj familijarnosti i ravnodusnosti...veoma zeznut aspekt, umanjuje osjecaj srece i zadovoljstva...

ssssanjaaaa
28-03-2010, 22:55
Moj decko ima ovaj aspekt Mo 180 Ve , sto se tice njegove mladosti ne znam kakav mu je bio zivot, posto nece da prica o tome... Posto mu je ujedno i Mo 180 Me, sa njim je jako tesko razgovarati... Skoro svakodnevno se svadjamo... Njegova Ve je u 4 kuci u ribama a Mo u devici u 10.kuci...

marla turista
31-12-2010, 12:13
E ovako kod mene deluje:

Ve u Blizancima hoce intelektualnu razmenu i da joj bude zabavno.

E sad, zabavni tipovi obicno nisu pouzdani.

A Mesec u Devici hoce stabilnog i pouzdanog coveka, da bude obezbedjena i zasticena, i da sve bude zemaljski ostvarivo, konkretno.

Otud...nikad zadovoljna.

I uvek-izmedju dva potpuno razlicita muskarca.:mad:

i kod mene isto, potpuno :(
ne mogu da verujem da to ne mogu da prevazidjem, a potpuno sam svesna :rolleyes:

Beba977
02-01-2011, 22:24

Jao Pepuu moj sin ima ovaj aspekat,uf ne bih zelela da mu se ovo izdesava,opisana sam da necu voleti njegove devojke,zene,ma ja samo hocu da je on sretan,MO mu je na samom ASC jarca,a dolazi iz VII,SA na 2*blizanaca dolazi iz I gde mu lezi na ASC mesec,sta sve to znaci????

http://www.dodaj.rs/?3b/LS/1M2VyeRm/omarov-natal.gif -njegov natal

mirab
02-01-2011, 23:28
Los aspekt ovih dveju planeta je takodje u stanju da privuce partnera i veze, ali brzo dolazi do razocarenja,jer osoba brzo shvata da to nije ono sto je trazila. S obzirom da se radi o dobrim planetama, koje ne iniciraju razilazenje, ostanak u vezi ili braku svodi se na neispunjenost i nezadovoljstvo.

kosmopolita
07-02-2011, 16:09
Meni je Ve u 7p 90 Mes iz 3p.Kasno sam se udala,i on mi uopste ne odgovara,cak mislim da zbog kvadrata i nemoguce imati emotivno zadovoljstvo:(

TigaBg
07-02-2011, 17:29
kakva su vam iskustva sa ve 180 mo?
(muški)

Neveran, bez izuzetka. Kako mi je rekao jedan koji je hteo da mu budem švalerka: "Kad nađeš momka i budete u dugoj vezi, on tebe posle nekog vremena jednostavno mora da vara, ali ne radi to zato što te ne voli, nego jednostavno mora."
To je njegov doživljaj ljubavi viđen kroz aspekt Ve180MO

pantarei87
22-02-2011, 01:29
Nakon večerašnje analize aspekata Venere i Marsa, tačno će se aktivirati Mo90Ve :)

jole
22-02-2011, 01:48
Los aspekt ovih dveju planeta je takodje u stanju da privuce partnera i veze, ali brzo dolazi do razocarenja,jer osoba brzo shvata da to nije ono sto je trazila. S obzirom da se radi o dobrim planetama, koje ne iniciraju razilazenje, ostanak u vezi ili braku svodi se na neispunjenost i nezadovoljstvo.

Imam Ve180Mo i slazem se sa ovim,ostajala sam u vezi i kada nisam bila ispunjena i zadovoljna;verujte nije lak aspekt,tesko za pronalazenje nekoga ko vam drzi paznju i ko vam brzo ne dosadi,a opet ostajete,ne odlazite-kontradiktorno skroz!

Beba977
27-02-2011, 11:16
Ovaj aspekt u muskom horoskopu opcenito ukazuje na to da ce tesko u svojoj zeni prihvatiti majku svoga djeteta i ljubavnicu, tako da muskarac gubi seksualni interes za nju poslije njenog porodjaja, javlja se osjecaj familijarnosti i ravnodusnosti...veoma zeznut aspekt, umanjuje osjecaj srece i zadovoljstva...
Tacno,imam prijatelja sa ovim aspektom,druga zena treba da mu se porodi za neki dan,a mene zvrcka svaki cas.Mi smo bili zajedno u periodu kada je bio razveden od prve,a razveo se odma posle njenog porodjaja.

pantarei87
07-03-2011, 01:59
Mesec kvadrat Venera – Mada se radi o kvadratu, veoma je dobar za sklapanje braka, zapošljavanje, kao i sport i sportska dešavanja.

Izvor: http://www.treceoko.novosti.rs/code/navigate.php?Id=182&editionId=17&articleId=93

Dobar za sklapanje braka... Ja bih rekla baš suprotno :)

ljubic bejbic
10-01-2012, 11:33
Ja znam da meni taj kvadrat Meseca i Venere smeta,ali da mnogo vise smeta mome muzuhttp://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_haha.gif.Definitivno se nekad ponasam kao da smo cimeri,ne volim te,,uzde,,,i samo kad mi neko kaze gospodjo ubila bih ga..ne volim tradiionalno poimanje braka gde muz podrazumeva da zena stoji za sporetom celi dan i te radnje.Mada mozda jos i moj Mo u Vodoliji jasno ide protiv Ve koja je u Biku.Pa sam malo ovako pa malo onako..umem da budem brizna,i domacica i sve,a umem vala i da budem..pfffffffffffff..ladovina.

milupino
10-01-2012, 14:03
Ja znam da meni taj kvadrat Meseca i Venere smeta,ali da mnogo vise smeta mome muzuhttp://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_haha.gif.Definitivno se nekad ponasam kao da smo cimeri,ne volim te,,uzde,,,i samo kad mi neko kaze gospodjo ubila bih ga..ne volim tradiionalno poimanje braka gde muz podrazumeva da zena stoji za sporetom celi dan i te radnje.Mada mozda jos i moj Mo u Vodoliji jasno ide protiv Ve koja je u Biku.Pa sam malo ovako pa malo onako..umem da budem brizna,i domacica i sve,a umem vala i da budem..pfffffffffffff..ladovina.

pa nije nem lako biti u kozi,je l da? Na meni se vidi da nisam nacisto sta osecam prema nekome ,ili kako se sama osecam....A tvoja venera u biku, nije joj lose obzirom da je u sedistu,mesec ti nosi distanciranost i rezervisanost i onda zahladnis prema muzu ....Ve u biku bude topla,porodicna i domacinski raspolozena....Ovaj avatar potice od ovog meseca kako mi se cini,neuobicajeno,dekadentno.... pozdrav

ljubic bejbic
10-01-2012, 15:05
pa nije nem lako biti u kozi,je l da? Na meni se vidi da nisam nacisto sta osecam prema nekome ,ili kako se sama osecam....A tvoja venera u biku, nije joj lose obzirom da je u sedistu,mesec ti nosi distanciranost i rezervisanost i onda zahladnis prema muzu ....Ve u biku bude topla,porodicna i domacinski raspolozena....Ovaj avatar potice od ovog meseca kako mi se cini,neuobicajeno,dekadentno.... pozdrav:D Pa nikome nije lako..hahah..al nekako mi se cini da se losi aspekti Mo najcesce i najvise osecaju,jer on mnogo bre leti,konstatno je tu optrcava:rolleyes: i samo nas nervira.Malo malo pa op..mnogo cesce nego neki drugi:) Pozdravce.

Marshmallow86
08-05-2016, 22:32
Ve 90 Mo (doduse separativni, orbis 9)
Odbojnost, ne prema ideji braka, djece i majcinstva, vec prema ideji uloge supruge/majke zastupljene u nasem drustvu, a to je da mozes biti ili Venera ili Mjesec. A moze se oboje, sve je stvar volje i organizacije, ali u danasnjem drustvu je prisutna tiha propaganda da mozes biti ili jedno ili drugo (pogledajmo samo "ogroman" izbor trudnicke odjece- pastelno, cvjetasto, bljutavo, haha), a seksualnost i majcinstvo nisu pojmovi koji se nuzno moraju uzajamno ponistavati :)

Mislim da u muskom natalu donosi konflikt izmedju onoga sto muskarca privlaci (Venera) i onoga sto ozeni (Mo). Pa onda decko kad se ozeni, dok zenica cami za sporetom, noci provodi po birtijama, jureci za raznoraznim Venerama :)

Rejhana al Mahmud
08-05-2016, 22:35
Jame meni,meni Venera dispozicijom radi opoziciju na Mjesec (vladar 7),ali se ovo računa????
😕😕😕

Pipa Midlton
08-05-2016, 22:39
Jame meni,meni Venera dispozicijom radi opoziciju na Mjesec (vladar 7),ali se ovo računa????
������
Ne, Rejhana nisi ti taj slučaj. Već smo pričali kod tebe su Mesec i Mars u antisciji.
Da dodam, mada verovatno svi već znaju u muškom natalu ovaj aspekt govori o majci i devojci koje se ne slažu.

Rejhana al Mahmud
08-05-2016, 22:42
A Dobro si,ja sam se potpuno pomela i zaboravila da se kod mene to hvala bogu ne važi.....
Antisicija moja mi je draza iz više razloga :)
Nadam se da ce me i muškarci sa tim aspektom zaobići ;)

andjela
08-05-2016, 22:59
Ja imam Ve 90 Mo...Cini mi se da celi zivot nemam nesto srece u ljubavi...Iako sam u vezi,do ove veze nista nije valjalo,a i ova je sa preprekama...Da,strah me od prelaska iz statusa devojka-zena,cak ponekada mislim da se nikada necu udati i tada se najbolje osecam...
http://www.astro.com/tmpd/cxctfile8rQhey-u1460393012/astro_2gw_01_sreca.75567.44122.gif

Marshmallow86
08-05-2016, 23:45
Ja imam Ve 90 Mo...Cini mi se da celi zivot nemam nesto srece u ljubavi...Iako sam u vezi,do ove veze nista nije valjalo,a i ova je sa preprekama...Da,strah me od prelaska iz statusa devojka-zena,cak ponekada mislim da se nikada necu udati i tada se najbolje osecam...
http://www.astro.com/tmpd/cxctfile8rQhey-u1460393012/astro_2gw_01_sreca.75567.44122.gif

Bacila sam pogled, ne bih ja rekla da tebi Mo90Ve prave prevelike probleme, jesu u kvadraturi, ali separativnoj, oboje u znacima domicilima, te Mo u svojoj prirodnoj, 4. kući. Venera u 6. polju, kažu, nije najpovoljnija, ali rekla bih odokativno, da se to kod tebe više manifestovalo u smislu da si previše fina & uslužna prema drugima, isuviše stavljaš potrebe & želje drugih u prvi, a sebe (Venera ti je i vladar ASC) u drugi plan. Moguće da si imala i problema sa pronalaženjem posla (uklještena Vaga u 6.), i hormonalnih problema, zadržavanje tečnosti u tijelu (grudima pogotovo).

Što se tiče ljubavi - mislim da je uzrok nezadovoljstva više konjukcija So (vladara 5.) sa Uranom - narušava ovaj Uran stabilnost gdje i šta god aspektuje.
Ne znam jesi ispucala 7. polje, ali na vrhu imaš Sa (prepreke, ograničenje, čekanje, hladnoća, pragmatičnost).
Mars je otišao u 6. polje (navika & obaveza), u znak svog izgona & još kvadratura sa Neptunom u (vladar 12. u 8.), što zna dati platonske ljubavi, nerealno viđenje partnera, eventualne laži & prevare. Suvladar Pl - u domicilu, ali opet 6. polje, u kvadratu sa tvojim Mo. Mislim da je kod tebe rješenje u ovom Jupiteru, dispozitoru ove So0Ur, koji je fino postavljen :)

Lahadima
09-05-2016, 09:49
Kako tumačite ovaj aspekt u muškom natalu? Mo je u vagi, Ve u jarcu. Majka mu odavno nije živa, tako da to ne može da ode na "neslaganje žene i majke" kao što često nalazim u opisu ovog aspekta...

Ve je vladar druge, u četvrtoj je.
Mo je u drugoj, vladar je 11-te kuće.

Pipa Midlton
09-05-2016, 10:21
Kako tumačite ovaj aspekt u muškom natalu? Mo je u vagi, Ve u jarcu. Majka mu odavno nije živa, tako da to ne može da ode na "neslaganje žene i majke" kao što često nalazim u opisu ovog aspekta...

Ve je vladar druge, u četvrtoj je.
Mo je u drugoj, vladar je 11-te kuće.

Lahadima, to je verovatno tvoj čovek, samo jel stari ili novi? Mo na tvojoj Ve, a Ve na tvom Mo.
Vladar druge, Venera u četvrtoj može da mu donese da zarađuje kroz neki rad u sopstvenom domu ili rad sa nekretninama. Mesec, vladar jedaneste u drugoj, kroz rad sa prijateljima može zarađivati i sada kada sve ovo spojimo to bih ja tumačila da ako sa prijateljima pokrene neki posao i rade u njegovoj kući može doći do nekih komplikacija, problema. Međutim, Mo i Ve su dva benefika i nije to neki opasan aspekt.

Lahadima
09-05-2016, 10:29
Naravno da je moj, ovaj stari :D Meseci i venere nam zamenili mesta, ali džabe sve, nije nam uspelo... Hvala za odgovor :)

Taj aspekt me je oduvek zanimao kod njega, jer nisam uspela da protumačim kako se taj kvadrat na njega odrazio, i i dalje mi nije jasno... Kod žena mi je još i jasno kako se ispoljava, ali kod muškaraca baš i ne...

Pipa Midlton
09-05-2016, 10:37
Naravno da je moj, ovaj stari :D Meseci i venere nam zamenili mesta, ali džabe sve, nije nam uspelo... Hvala za odgovor :)

Taj aspekt me je oduvek zanimao kod njega, jer nisam uspela da protumačim kako se taj kvadrat na njega odrazio, i i dalje mi nije jasno... Kod žena mi je još i jasno kako se ispoljava, ali kod muškaraca baš i ne...

Imam rođaka koji ima taj aspekt, Mo u Jarcu a Ve u Ovnu, još je vladar ove Ve, Mars u Raku, dok je vladar Mo Saturn u Jarcu, u opoziciji, majka i žena samo što se nisu klale. Nisu se majci ni devojke njegove dopadale a kad se oženio, nastala je potpuna katastrofa.

Marshmallow86
09-05-2016, 10:46

Pa smatram da se kod muškaraca može manifestovati kako sam gore napisala.
U suštini, na wikipediji je ljepše objašnjeno, nego što sam ja navela u prethodnom postu

https://en.wikipedia.org/wiki/Madonna%E2%80%93whore_complex

Navodno muškarci koji pate od sindroma opisanog u wiki članku "ne mogu istovremeno voljeti i željeti ženu". One koje ih privlače ne mogu voljeti, a one koje vole ih ne privlače seksualno. Mislim da se i Ve180Mo manifestuje slično.

Interesantno, ja u natalu imam ovaj aspekt i kod mene o ljubavi prema muškarcu (u odnosima gdje nema hemije & strasti) nema govora. Takve volim kao prijatelje, al to je to. O TOJ vrsti ljubavi nema govora :)

Rejhana al Mahmud
09-05-2016, 10:50
Uh...srećom da nemam tu "napast" :)
Inače u protivnom ne bih toliko željela porodicu i djecu ...
Kupujem haljine i sve ostavljam širu garderobu i neke majkine haljine ,i sve govorim ,neka mi to kada budem noseća ...nakupovala sam flašica , i onih aparata za lakši protok cijedjenja mlijeka kod dojilja ,,,,i sve to kako mi se svidi ,ne mogu da odolim da ne kupim ...malo nije normalno ,ali od velike želje...i za razliku od većine žena ,ja jedva čekam da budem trudna :)

Marshmallow86
09-05-2016, 10:53
Stari mi u natalu ima ovaj kvadrat, još Venera u Ovnu (8. polje) 90 Mo (5. polje) u Jarcu.

Manifestovalo se u praksi kako sam opisala - zadnje dvije decenije moji ne spavaju u istoj sobi, a mojoj mami, koja ima 58 godina, dvadesetogodišnjakinje bi na ljepoti pozavidjele.

Također, kod mog starog je ovaj kvadrat donio gotovo patološku vezanost za njegovu majku, moju baku.
Što se tiče odnosa svekrva/snaha, baka je do smrti živjela s nama, s mamom mojom se slagala bolje nego s vlastitom kćerkom :)

Lahadima
09-05-2016, 10:53
Imam rođaka koji ima taj aspekt, Mo u Jarcu a Ve u Ovnu, još je vladar ove Ve, Mars u Raku, dok je vladar Mo Saturn u Jarcu, u opoziciji, majka i žena samo što se nisu klale. Nisu se majci ni devojke njegove dopadale a kad se oženio, nastala je potpuna katastrofa.

Njegova mama je umrla odavno, tako da njegovu ženu nema ko da mrzi :) Kod nas je bio slučaj da moja mama njega nije podnosila hahaha.

Pa smatram da se kod muškaraca može manifestovati kako sam gore napisala.
U suštini, na wikipediji je ljepše objašnjeno, nego što sam ja navela u prethodnom postu

https://en.wikipedia.org/wiki/Madonna%E2%80%93whore_complex

Navodno muškarci koji pate od sindroma opisanog u wiki članku "ne mogu istovremeno voljeti i željeti ženu". One koje ih privlače ne mogu voljeti, a one koje vole ih ne privlače seksualno. Mislim da se i Ve180Mo manifestuje slično.

Interesantno, ja u natalu imam ovaj aspekt i kod mene o ljubavi prema muškarcu (u odnosima gdje nema hemije & strasti) nema govora. Takve volim kao prijatelje, al to je to. O TOJ vrsti ljubavi nema govora :)

Tako je i kod njega, ako ga devojka ne privlači - nema šanse da uđe u bilo kakav odnos sa njom, osim prijateljskog. Dobro, ovo kapiram, iako nemam taj aspekt jer i sama tako funkcionišem...
E sad, ne znam da li je ovaj sindrom kod njega, jer mene jeste voleo a i jesam ga privlačila fizički... Ko zna, možda mu se to ispolji kasnije. Ili na neki drugi način, ko zna...

Marshmallow86
09-05-2016, 11:03
Uh...srećom da nemam tu "napast" :)
Inače u protivnom ne bih toliko željela porodicu i djecu ...
Kupujem haljine i sve ostavljam širu garderobu i neke majkine haljine ,i sve govorim ,neka mi to kada budem noseća ...nakupovala sam flašica , i onih aparata za lakši protok cijedjenja mlijeka kod dojilja ,,,,i sve to kako mi se svidi ,ne mogu da odolim da ne kupim ...malo nije normalno ,ali od velike želje...i za razliku od većine žena ,ja jedva čekam da budem trudna :)

Vidi, ja imam tu "napast" pa djecu obožavam. Da sam oduševljena idejom trudnoće, poroda i godine dana koje mame presjede manje-više same s bebom, u kući, NISAM.
Ali, nema to veze sa Ve90Mo, mislim da je generalno, rijetko koja žena oduševljena svim "krasotama" koje dolaze u paketu s trudnoćnom & porodom.

Ali da se može roditii potpuno formirani 2-godišnjak ili 2-godišnjakinja, dosad bih troje djece imala :)
Jednostavno, bebe kao bebe me pretjerano ne oduševljavaju. Jesu slatke i sve, ali šta radi beba konkretno, osim što jede, spava, kaki/piški i kad ne radi ništa od navedenog, gnjavi sve oko sebe, hahahahaha
Meni su djeca daleko slađa i zanimljivija kad prohodaju, propričaju i krenu ličiti na male ljude :)

Marshmallow86
09-05-2016, 11:09
Njegova mama je umrla odavno, tako da njegovu ženu nema ko da mrzi :) Kod nas je bio slučaj da moja mama njega nije podnosila hahaha.

Tako je i kod njega, ako ga devojka ne privlači - nema šanse da uđe u bilo kakav odnos sa njom, osim prijateljskog. Dobro, ovo kapiram, iako nemam taj aspekt jer i sama tako funkcionišem...
E sad, ne znam da li je ovaj sindrom kod njega, jer mene jeste voleo a i jesam ga privlačila fizički... Ko zna, možda mu se to ispolji kasnije. Ili na neki drugi način, ko zna...

Zna se to kod muškaraca manifestovati kada postane otac, tj. kada mu žena rodi djecu i od seksualne partnerice postane majka.

Ako Mo simbolizira suprugu, a Ve ljubavnice - kvadratura/opozicija mogu i puno afera donijeti. Kada povežemo cijelu stvar sa psihološkom manifestacijom (konflikt između onoga što "želi" i onoga što "voli"), prevare su logična materijalizacija ovog aspekta na fizičkom planu.

Rejhana al Mahmud
09-05-2016, 11:09
Vidi, ja imam tu "napast" pa djecu obožavam. Da sam oduševljena idejom trudnoće, poroda i godine dana koje mame presjede manje-više same s bebom, u kući, NISAM.
Ali, nema to veze sa Ve90Mo, mislim da je generalno, rijetko koja žena oduševljena svim "krasotama" koje dolaze u paketu s trudnoćnom & porodom.

Ali da se može roditii potpuno formirani 2-godišnjak ili 2-godišnjakinja, dosad bih troje djece imala :)
Jednostavno, bebe kao bebe me pretjerano ne oduševljavaju. Jesu slatke i sve, ali šta radi beba konkretno, osim što jede, spava, kaki/piški i kad ne radi ništa od navedenog, zajbaje sve oko sebe, hahahahaha
Meni su djeca daleko slađa i zanimljivija kad prohodaju, propričaju i krenu ličiti na male ljude :)
Ja volim sve što ima veze sa djecom...
Ali najsladji su kada krenu prvi koraci ,,,pa bauljanje po kući ...mazukenje ...i kada već to predje u cjelodnevno dijeljenje ljubavi.Imam u familiji pa sam nadoknadila tu svoju veliku ljubav koju imam za djecu ,dok svoju ne dobijem ,nadam se

andjela
09-05-2016, 11:59
Marshmallow86,hvala ti na tumacenju...Ne znam,ali mene nekako nece,i za sve sam se debelo namucila u zivotu...Mo90Ve-los odnos i sa majkom...oduvek.Ok smo nas dve ali smo dva razlicita sveta...Ona n.p.ima Ma u ovnu,sva je energicna,cak "agresivna"(previse muske neke energije),a ja sam nezna,osecajna dusa...

Sto se posla tice...imam i sada problema u smislu da ostvarim svoj cilj-da radim bas sta ja zelim...

Za partnerstva-cista 0.Lepa sam,simpaticna(tako kazu),ali nekako sam specificna,previse normalna za 21.vek,i mene ne zanimaju stvari koje su interesantne 99% zenske populacije...Dosta sam nekako usmerena na neki rad,ne umem ja ni da se provodim.U zivotu se nisam ni jednom napila...Momci su me zaista "jurili"ali nekako ja vidim da nisu za mene,sve mi nesto to dodje povrsno...sem sada u ovoj vezi,ali je ovde zbog udaljenosti prostorne bilo i suvise problema...

http://www.astro.com/tmpd/cxctfile8rQhey-u1460393012/astro_2gw_01_sreca.35966.21700.gif

Marshmallow86
09-05-2016, 12:25
Ti imaš malo teže postavke ljubavnih polja, a i lične planete (osobito one koje u natalu predstavljaju emotivnu stranu tebe) su ti malkice ugrožene.

Sa ti jeste na vrhu 7. polja (i to u Škorpiji, gdje je pomalo brutalan). Kako na mjestima svog domicila/egzaltacije donosi stabilnost, u znakovima gdje se ne "osjeća" dobro donosi ograničenja i odugovlačenja.
Razumijem da nije jednostavno kada su neke stvari "na čekanju", ali (okay, sacu zvučati kao life coach iz motivacionog videa) pesimizam i manjak samopouzdanja su najveći neprijatelji uspjeha i prosperiteta, na bilo kojem planu.

Tvoji odnosi vjerovatno nikada neće biti superlagani & harmonični, ali gledaj, i moji su natalno "ugroženi". Od odnosa s roditeljima, sestrom, prijateljima, muškarcima...nikada nije bilo jednostavno. Što ne znači da nije lijepo, odnosno da ne vrijedi/nije vrijedilo truda :)

andjela
09-05-2016, 13:06
Nema ti od toga nista...Nisam ja pesimista,cak naprotiv,imam puno energije,ali me malo smorila bolest majke i dede,koja je dugo godina trajala...tako da bas nesto i nisam sada kao ranije,nesto sam se i sama obolestila (problem sa kostima,kilogramima-manjak kg,zeludac...)...Trebace mi vremena da se povratim,ali me ni tada ljubav nece bas interesovati-samoj sam sebi dovoljna.

Svesna sam ja da od braka kod mene nema neke vajde-nisam taj tip,to me nekako i ne interesuje...Sta cu kada sam takva...

Mad Max
09-05-2016, 14:31

Jednostavno, bebe kao bebe me pretjerano ne oduševljavaju. Jesu slatke i sve, ali šta radi beba konkretno, osim što jede, spava, kaki/piški i kad ne radi ništa od navedenog, zajbaje sve oko sebe, hahahahaha
Meni su djeca daleko slađa i zanimljivija kad prohodaju, propričaju i krenu ličiti na male ljude :)Tvoji MO90VE je kvadrat u orbisu 9stepeni separaciono. To je prevelik orbis za kvadrat.

Marshmallow86
09-05-2016, 14:54
Tvoji MO90VE je kvadrat u orbisu 9stepeni separaciono. To je prevelik orbis za kvadrat.

I ja sam u dilemi dal da ga "pikam" ili ne, meni su trigon/kvadrat - 7/8, sekstil - 5/6, opozicija/konjukcija - 9/10
Za svjetla valjda trebalo uzimati vece orbise, mozda su ga zato astro softwari po netu uporno izracunavali. I Mo 120 Ma (a orbis 10). E pa, ako za svjetla treba uzimati vece, ja cu pikati i Mo60 Ju i So 120 Ju, hahahahaha

Morinus mi ne ocitava ni taj navodni trigon, ni kvadrat.

Mad Max
09-05-2016, 15:11
Ma i bolje da nemaš taj kvadrat, koji će ti ;)

Marshmallow86
09-05-2016, 15:20
I ja kazem, haha
Ne treba ni meni ni Mo.

Medjutim, sa ovim Mo na 29. stepenu, u siroj konjukciji s Algolom, kojem opozicionira ovaj Sa (aplikacioni & granicama orbisa), I need all help I can get, hahaha

Pod help mislim na imaginarni sekstil s Jupiterom i trigon s Marsom, 90 sa Venus bi u tom razmatranju bio kolateralna steta :)

Marshmallow86
09-05-2016, 15:33
Ja volim sve što ima veze sa djecom...
Ali najsladji su kada krenu prvi koraci ,,,pa bauljanje po kući ...mazukenje ...i kada već to predje u cjelodnevno dijeljenje ljubavi.Imam u familiji pa sam nadoknadila tu svoju veliku ljubav koju imam za djecu ,dok svoju ne dobijem ,nadam se

Imam i ja u familiji 7-8 komada, dobna grupa 3-7. Luda ja za njima, ludi oni za mnom, medjutim, dok su bili u baby fazi, nisam ih zarezivala 2%, hahaha

Jedina beba prema kojoj imam ikakve emocije i koju sam uzela u ruke je sin moje najbolje prijateljice, kojem sam kuma :)

Rejhana al Mahmud
09-05-2016, 15:40
Imam i ja u familiji 7-8 komada, dobna grupa 3-7. Luda ja za njima, ludi oni za mnom, medjutim, dok su bili u baby fazi, nisam ih zarezivala 2%, hahaha

Jedina beba prema kojoj imam ikakve emocije i koju sam uzela u ruke je sin moje najbolje prijateljice, kojem sam kuma :)

Ja sam ove odgajala od malena,i zato smo toliko vezani jedni za druge za njih ...ma toliko vezani smo da ljudima je čudno što vole mene više nego roditelje,,,,a ja stvarno i previše volim djecu ,a kad i vidim ko ih sve ima :rolleyes: ,

Mad Max
09-05-2016, 16:12

Jedina beba prema kojoj imam ikakve emocije i koju sam uzela u ruke je sin moje najbolje prijateljice, kojem sam kuma :)Čini mi se da nekome zvoni biološki :4lol:
http://www.netanimations.net/Artsy-alarm-clock-animation-rocking-back-and-forth.gifhttp://giphy.com/gifs/clock-clocks-4RME6o7y1wNDW

Marshmallow86
09-05-2016, 16:29
Čini mi se da nekome zvoni biološki :4lol:
http://www.netanimations.net/Artsy-alarm-clock-animation-rocking-back-and-forth.gifhttp://giphy.com/gifs/clock-clocks-4RME6o7y1wNDW

Kao što sam rekla, da se mogu roditi kompletno formirani dvogodišnjaci/dvogodišnjakinje, odmah bi se na trojke odlučila, hahaha :banana: :banana: :banana:

Ali bebe ... :insert emoticon koji koluta očima:

Mad Max
09-05-2016, 16:44
Prođe dve godine dok trepneš ;)

Олимпија
09-05-2016, 21:10
Marshmallow86,hvala ti na tumacenju...Ne znam,ali mene nekako nece,i za sve sam se debelo namucila u zivotu...Mo90Ve-los odnos i sa majkom...oduvek.Ok smo nas dve ali smo dva razlicita sveta...Ona n.p.ima Ma u ovnu,sva je energicna,cak "agresivna"(previse muske neke energije),a ja sam nezna,osecajna dusa...

Sto se posla tice...imam i sada problema u smislu da ostvarim svoj cilj-da radim bas sta ja zelim...

Za partnerstva-cista 0.Lepa sam,simpaticna(tako kazu),ali nekako sam specificna,previse normalna za 21.vek,i mene ne zanimaju stvari koje su interesantne 99% zenske populacije...Dosta sam nekako usmerena na neki rad,ne umem ja ni da se provodim.U zivotu se nisam ni jednom napila...Momci su me zaista "jurili"ali nekako ja vidim da nisu za mene,sve mi nesto to dodje povrsno...sem sada u ovoj vezi,ali je ovde zbog udaljenosti prostorne bilo i suvise problema...

http://www.astro.com/tmpd/cxctfile8rQhey-u1460393012/astro_2gw_01_sreca.35966.21700.gif

Isto tako i moj odnos s mamom. Dva sveta razlicita. Pride ona je blizancica pa sam ja sa svojih 10 godina imala osecaj da sam ja njoj mama a ne ona meni. Ja nju sve razumem„ saslusam ona mene jok. Nit me saslusa niti je interesuje moj zivot u globalu. Koji god problem sam imala i pitala za savet„ uvek isti odgovor - radi kako ti hoces.. U mladjim danima je bilo tesko„ ono niko da te posavetuje ali očeličilo me to sve i furam dalje. Jos mi Ve u petoj. Tesko„ jako tesko. Ljubav u bilo kom kontekstu da pomenem mogu samo reci da je dajem maximalno a meni se ne vraca ni šačica iste.

P.S. ni ja se ne uklapam u ovaj vek. :)

andjela
09-05-2016, 22:03
Imam Ve u vagi i Mo u raku,i to su odlicne pozicije...a nekako gajim skromnost u ponasanju i svesna sam da zivot izuzetno kratko traje...i nisu mi jasni nadobudni ljudi,niti prazne price...iU penziji cu se vratiti na selo...i ziveti u skladu sa prirodom i univerzumom...Priroda i ja...

Lahadima
10-05-2016, 09:20
Imam Ve u vagi i Mo u raku,i to su odlicne pozicije...a nekako gajim skromnost u ponasanju i svesna sam da zivot izuzetno kratko traje...i nisu mi jasni nadobudni ljudi,niti prazne price...iU penziji cu se vratiti na selo...i ziveti u skladu sa prirodom i univerzumom...Priroda i ja...

Pa baš zato što su ti planete u sedištu, zato i jesi normalna. To i jeste njihova suština. Da su u padu, izgonu ili nekako loše postavljene, onda bi verovatno "preterivala" na neki način...
Mene to ne čudi, planeta u sedištu pokazuje svoje najbolje osobine, a ovo što si navela jesu dobre osobine...