i moja natalna karta :-) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : i moja natalna karta :-)

mini_mimi
19-03-2010, 00:10
Odusevljena sam sajtom...moram priznati da jako volim astrologiju..ne razumem se,ali me interesuje.Ako neko zeli,mogao bi moju da protumaci maloo :-)
28.05.1987.U Beogradu u 19;30

http://i44.tinypic.com/s41fkm.jpg

jel bi mogao neko da mi pogleda ljubav i karijeru :-)

spo
15-09-2010, 14:07
Draga Mini, ti si pravi sampion opozicija :) Da li je tvoj zivot dinamican?

Evo, da ja krenem od Jupiter u petoj...nadam se da ce se neko pridruziti....:)

Ovaj polozaj donosi dosta ljubavi,uspeh u finansijskim spekulacijama,kreativnost,lepu i vaspitanu decu.
Često predstavlja znak da će osoba u životu imati jednu veliku ljubav, ali i mnogo ljubavnih iskustava. Možda ljubav sa profesorom ili sa nekom drugom obrazovanom osobom, možda ljubav u inostranstvu. Jupiter u petoj kući znači i uspeh u igrama na sreću i špekulacijama. Osoba voli da se zabavlja, i pravi je majstor da sve, čak i teške prilike učini zabavnim. Voli zadovoljstva i lep život. Ima obično dosta dece i uživa u pružanju roditeljske ljubavi.
Jupiter i ako siroko poznati benefik ne donosi sve u najboljem svetlu sa ovim polozajem,svakako u zavisnosti od aspekata i znaka ali u samom polju moze dati veliku plodnost ali uz lose aspekte i velike preprke.Kada je privlacnost u pitanju svakako vas privlace duhono i karakterno zrele licnosti.Veze su uglavnom duge a mogu biti i tajne s obzirom da ovaj polozaj cesto donosi prepreke u vidu verskih ili papiroloskih pitanja.Ovaj polozaj Jupitera svakako daje i kasniji ulazak u brak,starijeg partnera ili pak dosta zreliju osobu.

Da li se pronalazis u ovom?

mini_mimi
15-09-2010, 15:02
O da...Potpuno se pronalazim....:-)))) Uvek su stariji....ne znam zbog cega....A i decu jako volim...(trenutno cak i radim nesto sa njima)...

spo
15-09-2010, 22:36
ajde, ljudi....ovu devojku zanima karijera....vrlo je znimljiva natalna
ima li neko nesto da kaze, sa vise znanja od mene.....?

viksi72
15-09-2010, 23:41
minika, evo i mene konacno, ne stizem puno ovih dana.. pravi si mali blizanac, sa merkurom i venerom u sedistu, pa mislim da si jedno slatko stvorenjce.. karijera, draga, je veoma moguca, i to dobra, a mislim da bi mogla biti vezana za neku trgovinu, prevodjenje, sve one poslove gde se dosta prica, mada me ganja osecaj da ces ti to menjati, jer ce ti na prethodnom poslu biti dosadno.. uzasno si znatizeljka i veoma inteligentna, pamtis ono sto cujes u prolazu i posle takve informacije koristis, kada su ti potrebne.. vladar seste ili ti posla je venera u svom sedistu, pa ces raditi i da bi bila dobro materijalno potkovana, a ako budes osetila da ti taj posao ne donosi dovoljno novca, menjaces ga.. ponekada si nazovi nervozna, odnosno imas potrebu da pricas sa ljudima i to dosta, jer tako puno saznajes, a kako kada objasnjavas, pokazujes rukama, mnogi pomisle da si nervozna, a ja ne bih tako to nazvala, nego po meni si energicna.. cini mi se da bi majcinstvo mogla da odlazes zbog karijere i po malo me plasi ova opozicija saturna i meseca, jer to je poznati aspekt, koji volim da zovem klackalica, pa se plasim da se previse ne zaneses, zaboravljajuci da su deca ipak jedna sjajna stvorenja u nasim zivotima i da posao nikada ne moze doneti toliko radosti kao njihov osmeh.. pomalo me plasi i ovaj mars u raku, jer se on tu ne oseca dobro, pa se moze desiti da u svom zivotu nailazis na mlakonje muskarce, koji ce te gusiti svojom ljubomorom, zeljom da ti nabace keceljicu i ubace te u kuhinju, sto ce kod tebe stvarati jos vecu odbojnost ka stvaranju porodice.. imas i pluton u opoziciji sa plutonom, pa ces u svom zivotu proci jednu tesku, nerazumljivu ljubavnu pricu, ispunjenu strascu , ali i nerazumevanjem.. i tog muskarca ces upoznati negde krajem 2012-te ili 2013-te.. uf, zelim ti da se sto manje opeces u toj prici.. sada ti je saturn u trigonu sa suncem, pa ako si pri kraju fakulteta, zavrsavaj ga, sada su najvece sanse.. a do kraja 2-12 trebalo bi da pocnes da radis, bas ono sto zelis i uzivaces u tome;)..

mini_mimi
15-09-2010, 23:54
pomalo me plasi i ovaj mars u raku, jer se on tu ne oseca dobro, pa se moze desiti da u svom zivotu nailazis na mlakonje muskarce, koji ce te gusiti svojom ljubomorom, zeljom da ti nabace keceljicu i ubace te u kuhinju, sto ce kod tebe stvarati jos vecu odbojnost ka stvaranju porodice..

Ovo je najtacnija definicija mog zivota..ljubavnog,do sada :-))))
Videcemo za karijeru..ja sam glumu zavrsila,i bas bih zelela time da se bavim..

Hvala ti mnogooooooooo...........A jel postoji neka mogucnost selidbe u skorije vreme...?

viksi72
16-09-2010, 00:00
ej, naravno, gluma je takodje super.. izrazavanje recima, ali i telom.. da, svidja mi se..
a sto se tice muskaraca, bice bolje sa suprugom, on ce biti potpuno drugi tip.. moguce pomalo picajzla, uredan, fin, ponekada previse samokritican ali.. sa druge strane pricalica, zanimljiv do besvesti.. tako da se ne sekiraj.. samo pomalo pokusaj da nekada pomiris razlike u samoj sebi..
da, postoji mogucnost preseljenja od pocetka sledece godine, ali ti se decko i jedan od roditelja nece bas nesto slagati sa time :).. mada mislim da ces to da uradis i pored toga.. i mislim da o tome ramisljas vec neko duze vreme:)

ej, minika, imas opciju ispod koja se zove edit, pa onda dopises sta hoces, da ne redjas poruke jednu za drugom.. hajde, please, je koristi;)

mini_mimi
16-09-2010, 00:04
Hm...pa da,i to je problem kod mene...ali probacu :-)))
Pih..a taman sam se ponadala da ce ta fatalna ljubav da mi bude muz..pa gde je tu pravda :-) ?

o hvala..nisam znala za tu opciju...valjda sam ukapirala ;-))))
Pa da...razmisljam,da krenem da zivim sama,ali nikako da mi se poklope finansije,vreme,mesto...ali se nadam da ce se i o srediti....

viksi72
16-09-2010, 00:06
hm, nikada se ne zna.. zivot, draga, pise romane:).. mada kada se pokrene ta opozicija, nije lako, veruj mi;)

Uranus_princes
16-09-2010, 23:43
Pored zaista velikog broja opozicija,koje bar po mom misljenju,upucuju na extremizam,situacije koje tebi teze padaju, i u kojima ti je tesko da se odlucis,ovdje je izrazen i tvoj Merkuric.To je planeta intelekta,koja je kod tebe u svom prirodnom znaku,Blizancima.Dakle,blizanacki intelekt(volis biti u toku,informisana,brzo razmisljas,sposobna da upravljas istovremeno sa velikim fondom informacija,ali malo od tih informacija poznajes u srz,tj ne zamaras se previse analizom,vecinu stvari procjenjujes gledajuci ih kao cjelinu,umjesto da ih sjeckas na detalje,kako to radi Merkur Djevice)A s druge strane,kada je potrebno da analiziras,ili kad ti nesto zaista privuce paznju,mozes da se pohvalis detektivskom sposobnoscu analize..Vjerujem da ce ti suprug biti inetelektualac,prefinjen,znace kako da izrazi svoje emocije na pravi nacin,a vjerujem da ce biti emotivniji tip,pazljiv.Ti mozes da se pohvalis samosvjesnoscu...imas uvid u svoje emocije,i u toku nekih problema,rekla bih da mozes da stvar posmatras iz objektivne perspektive i da ti to pomaze.Veoma dobro pamcenje.Moguce je da ti je jedna od mana nezasitost.Volis putovati i na putovanjima sticati nova saznanja.Vjerujem da si religiozna.Moguce je da je majka davno donijela pogresnu odluku po pitanju neceg(njoj) vaznog.Vjerujem da si muskom polu veoma provlacna...vjerovatno imas izrazene obline,lijepu gradju tijela,urodjen sexypil,harizmu...sem toga,zanimljiva si,ubjedljiva,znas kako da drzis paznju,optimisticna si,nasmijana.Moguce je da si u dubini duse ranjiva,i da na nekom visem nivou psihe,imas potrebu da se od neceg odbranis,da budes zasticena u necijem toplom narucju,poput djevojcice.Cini se da,kad nekog svjesno povrijedis,patis vise nego ta osoba i kajes se,dakle empatija.Kada si zaljubljena,volis biti vema bliska sa tom osobom,vjerujes joj,zelis otkriti neki dublji dio sebe,a to znaci da si samim tim i ranjivija...jer to losi ljudi mogu iskorisiti kada zele da te povrijede.Iako si slobodnog duha,volis svoju slobodu,tezis tome da se jednog dana sretno skrasis.
I jos po pitanju karijere,za tebe su isplativi poslovi,u kojima ces djelovati iz pozadine,bez mnogo pompe,a biti veoma precizna i uspjesna.Strateg si,i znas kako doci do pozicija za koje mislis da zasluzujes.
Eto,toliko od mene....voljela bih da cujem tvoj komentar u odnosu na tacnost gore navedenog,posto je ovo vjezba za mene...:D Pozdrav

mini_mimi
17-09-2010, 00:06
Pa recicu ti da je skoro sve tacno...t.j sve...
."Moguce je da je majka davno donijela pogresnu odluku po pitanju neceg(njoj) vaznog."ne znam samo na sta si ovde konkretno mislila...t.j mozda mislimo na isto.
A jel se vidi mozda,zbog cega me privlace stariji muskarci,a i ja njih(kao neka karma :-))) )
A i zanimljivo mi je da niko ne spominje oca

Uranus_princes
17-09-2010, 00:35
Draga,ne znam sta je konkretno u pitanju to za majcinu odluku,samo vidim da je bilo u proslosti.Sto se tice medjusobne privlacnosti sa muskarcima starijim od tebe,ti imas Sa u prvoj kuci(doduce u O sa Ur),mozda je i to uticalo,ali mislim i da je do tvog intelekta....mimo astrologije,hajde da razmislimo malo,ti si izuzetno inteligentna,mozda se muskarci tvoje dobi ne mogu nositi sa tvojim intelektom?Sa obzirom da je MC u Vir,vjerovatno imas imidz koji potice ljude da te smatraju zrelijom od tvojih vrsnjakinja...Gledala sam u natalu,ali ta neka iskljuciva spona sa starijim pripadnicima suprotnog pola mi nije zapala za oko...:) Mozda neko drugi primijeti,ali ja nisam.Pozzic

mini_mimi
17-12-2010, 23:13
Uranus...hvala...mogu ti reci da si skoro sve pogodila :-)))

Jel bi mogao neko jos malo da pogleda karijeru? Imam neku ponudu za jedan veliki projekat,ali nisam sigurna da li da prihvatim

Da li je moguc zivot u inostranstvu.....i da li neko zna sta znaci kada je moj severni cvor u konjukciji sa muskaom venerom :-)

Filip
06-02-2011, 23:26
ja sam nov ali pogledao sam tvoj natal pa mogu nesto da pokusam

imas neaspektovano sunce i cini mi se da si rasla bez oca ili da jednostavno sa njim nemas bas neku komunikaciju...

sa ovim punim 7mim poljem mi deluje da ces biti poznata ...

ako 1polje simbolise baku onda mozda ce ona imati dosta uticaja u tvom uspehu--vladar jupiter gradi lepe aspekte iz 5 sa saturnom i uranom u prvoj---ili je i inace imala dosta uticaja na tebe tokom tvog odrastanja...

nalupah se ziv

mini_mimi
06-02-2011, 23:34
Sto se tice oca,pogodio si.Ziv je,ali nemam nikakav odnos sa njim....Potpuno je nebitan lik u mom zivotu.
Sto se tice 7 polja,pa valjda hocu,bilo bi realno,zavrsila sam glumu :-)))) A sto se tice bake,ne...mozda je to pre mama....

gasimetrija
07-02-2011, 09:51
Mimi,
zanimljiv natal!Tvoje 7 polje fascinantno.
Bices pozanta siroj javnosti, cak ces verovatno imati nadimak, ili neki pseudonim...(blizanci)...jer je mesec u polju javnosti i jos u blizancima.
Sunce u 7, tvoj 1muz poznata faca,zanimljiv,dobar govornik,upoznajes ga preko posla.
Tvoj uspeh nece doci preko noci-vec sa tvojomvelikim trudom i zalaganjem,jer natalni saturn u 1 kuci i u opoziciji sa planet. u 7 to donosi.Nesto m govori da ce ti se vise nuditi posao vezan za pozoriste nego film(uran i saturn u opoziciji sa mesecom...)

Dok tranz. saturn ne izadje iz tvoje 10 natalne kuce...slaba vajda od posla,jer je natalni saturn u 1 kuci.
Licno -ne svidja mi se polozaj tog nat. saturna u 1 kuci, kazem to iz iskustva ,jer je i kod mene u 1 kuci...(tezi zivot, mnogo truda,rada, zalaganja, vecita sumnja "dal je sve dobro uradjeno",a to pitanje je uglavnom bespotrebno....
Karmicki dug kroz emocije vracas u ovom zivtu...(ASC u vodenom znaku,iako je na 29 stepenu...)
Ponekad znas da uvredis ljude ostrim recima,ili komentarom...(konjukcija merkura i marsa u 7).
Srecno!:)

mini_mimi
07-02-2011, 15:12
uh......a jel postoji mogucnost braka sa osobom iz druge drzave ili ce da bude nas :-) ?

kosmopolita
07-02-2011, 17:23
uh......a jel postoji mogucnost braka sa osobom iz druge drzave ili ce da bude nas :-) ?

Moze i inostranstvo,Su vlad 9p,je smesteno u 7p:)

mini_mimi
20-02-2011, 13:02
zensko..odmah pita za brak...ha ha ha...u kontaktu sam sa jedinim strancem,sad da ne objasnjavam celu pricu...elem moj severni cvor je u konjukciji sa njegovom venerom,pa zato pitam :-))

a gde se vide tacno putovanja...skoro sam bila u Budimpesti,sad u Grcku...planiram i do Italije...jer se gleda 3 kuca.....meni su sad u trecoj Neptun,Sunce,Mars i Merkur.....u vodoliji

A gde moze da se vidi zbog cega me privlace stariji muskarci? Ili ja njih...na isto dodje :-)
I sto se tice preseljenja,jel sama ili sa nekim?

majabl
20-02-2011, 13:14
hahaha...ne bi ja bila ja kad ne bih nesto pogrijesila...:):):) ajde ponovo ma ti je u raku mo u blizancima, pa sad ma predstavlja kakvi nas muskarci privlace ..nema kontakt sa sa, ali mu je dispozitor mo koji ima 180 sa sa..a posto ako pitas za nesto starije poput mojih...onda gledas i ur pa i mo i ma imaju 180 ur..pa ne znam mozda to..a imas i bq sa ve pa kao inace kontakt ve i sa moze biti..ali ja to samo onako posto sam pocetnik..:):):)

mini_mimi
20-02-2011, 13:43
to je strasno...mislim,nije ,ja volim,mene privlace..sto bih ja rekla ciljna grupa mi je od 35 do 45 :-) I takve i upoznajem..mada su mi rekli da ce prvi muz biti stariji 4,5 god....to mi se nikako ne uklapa :-)

majabl
20-02-2011, 13:45
to je strasno...mislim,nije ,ja volim,mene privlace..sto bih ja rekla ciljna grupa mi je od 35 do 45 :-) I takve i upoznajem..mada su mi rekli da ce prvi muz biti stariji 4,5 god....to mi se nikako ne uklapa :-)

e pa da i mislila sam pa ne znam je li se tu gleda sa ili ur posto je prevelika razlika za staijeg..ali mi opet nije jasno ako za sa gledas 7 i 14 i sto ne bi gledali i 21 ako je to saturnov ciklus..ali kao ja nisam sigurna milslim da se za tolike razlike gleda ur...:):):)

mini_mimi
21-02-2011, 10:42
Dobro...meni treba muskarac da se pored njea osecam kao devojcica,a ne da nekome budem mama....:-)

majabl
21-02-2011, 10:45
nije tema...ali posto su i svi moji partneri toliko stariji...ali ne da bih se osjecala kao djevojcica, vec da bi izdrzali moj karakter..pa sad odoh da trazim to sto hoces da se osjecas kao djevojcica u tvojoj karti...je li ti ono i ono imas ma u raku, a jos kod tebe mo u blizancima, pa kud ces vise ,eto sto bi da budes djevojcica..,a imam ja prijateljicu sa ma u raku isto hoce da se osjeca kao djevojcica, a ima problem s tim da joj nekako bude svakom liku kao mama..pa mislim da to ima veze i s tim..:):):)

mini_mimi
24-03-2011, 12:42
I nekako nikad nisam bila ludo zaljubljena...t.j mozda jednom...uvek nekoga zavolim posle nekog odredjenog perioda,kao provedem neko vreme sa tom osobom....
taj ma u raku ce da me ubije....kao i jupiter u 5....jako sam osetljiva...Mada uopste tako ne delujem..i jedino mama moze da me provali kad sam neraspolozena,jer se generalno uvek smejem.A osetljiva sam na sve i svasta...deca,stari ljudi ,zivotinje....i sama imam 2 psa i macku :-)

evo i jednog uporednog...pa ako neko moze malo da pogleda,bilo bi super :-))

http://tinypic.com/view.php?pic=35li4r6&s=7

Ja ne znam sta je svima sa tim javnim partnerom,mislim ja vise volim anonimne ljude :-))))
Juce mi je jedna devojka gledala natalnu,i tvrdi da me od aprila ocekuje neka veza,sa nekim javnim tipom,uz neke skandale...sta vi mislite,jel to moguce? Pritom,ja imam decka

da stavim i pitanje na svojoj temi...jel to moje Sunce aspektovano ili nije? hi hi

ognjenka724
12-04-2011, 18:06
da stavim i pitanje na svojoj temi...jel to moje Sunce aspektovano ili nije? hi hi

Već sam ti negdje pisala o tome. Aspektirano je - ima 2 inkonjukcije, a inkonjukcije su glavni aspekt.
Tvoje SO je dio konfiguracije koja se zove yod.

mini_mimi
12-04-2011, 22:48
e tek mi sad nista nije jasno......sta je yod?

ognjenka724
12-04-2011, 23:06
Yod je konfiguracija u kojoj su 2 planete u sekstilu i prema trećoj imaju inkonjukcije. Ta treća planeta je žižna planeta.

U tvojoj karti je ta žižna planeta SO. NE i PL imaju sekstil i oba prave inkonjukciju na SO.

Yod je konfiguracija koja izaziva stalnu napetost i traži prilagodbu (inkonjukcija je uvijek neka prilagodba). Dvije planete u sekstilu surađuju i napeto aspektiraju treću. Kao rašlje - kao da držiš u rukama NE i PL, a SO se trza, da budem slikovita.

U literaturi ga zovu još i Božji prst.

http://astroriznica.com/index.php/topic,152.0/msg,363.html

mini_mimi
12-04-2012, 18:09
pih....pa nekako mi se vise svidjalo da bude neaspektovano,nego ovaj jod..ne svidja mi se ta promena...posto ne znam dovoljno,ne znam da li mene tu neka promena ocekuje kroz brak,ili kroz karijeru..posto je Sunce u 7.....

Nasla sam na netu ovo.....sto je negde ,sto se tice mene ,tacno....Osoba sa ovom figurom pre nego što dosegne najviši stepen mora da prođe kroz mnoge promene u životu i često mora da donosi dalekosežne odluke (obično kada godinska tačka prelazi preko planete na zelenom vrhu). Tada je obično obuzima unutrašnji nemir koji ne može da objasni, muči je nagrizajuća sumnja da je to što je do tada činila ispravno i mada je uverena da je vreme za promene, većinom na zna šta treba da učini i kuda da ide. Pada se u krizu odlučivanja, javlja se velika nesiguranost, a odluka uprkos tome mora da se donese. Zapravo tu se duhovno gledano radi o unutrašnjem obrtu, o transformaciji i promeni svesti, kada se čovek zapita: “Koji smisao ima celokupna životna igra?” i donosi nekakvu odluku koja menja njegove dotadašnje životne navike, da bi živeo pravi život.
Naglašen idealizam, ekspanzivnost i mudrost. Sposobnost konceptualizacije i stvaranja na asptraktnoj ravni.Osoba je društveno radoznala, širokih pogeda i tolerantna, no možda ne strastveno i duboko vezana za ljude. Prirodni je poriv ostati nevezan, posmatrač i u osnovi slobodan za istraživanje. Potreba za puno nezahtevnih odnosa. Velika sposobnost učenja,izvrstan intelekt i sposobnost za širu životnu perspektivu. Ovaj veliki trigon može povećati društvenu popularnost. Harizma.

Retka i izuzetno moćna konfiguracija, zove se još i "božiji prst",

jer pojedincima koji je imaju u svojim natalnim kartama donosi neočekivane obrte u najdrasticnijim životnim situacijama.

Jel bi mogao neko malo da protumaci taj moj jod....zanima me jer je u pitanju sunce,a meni je sunce u 7 kuci,u blizancima...polju braka i ljubavi...onoga sto mene najvise i zanima...sta je tu moja sudbina?

jel moze jos neko da baci pogled :-) ?

Jel ne mrzi nekoga da jos nesto napise :-)

a jel moze jos neko da pogledaaaa? Kada ce ova nesrecna karijera da se pokrene? Mislim ,pokrenula se,ali ja bih jos :-) I hocu li u nekom momentu da se preselim u inostranstvo,malo da se provodim :-)) ?

nymeria
22-04-2012, 19:18
Ne znam kako da editujem svoj prvi post (ne postoji ta opcija vise:( ), a ne zelim da otvaram novu temu, te molim moderatore za razumevanje sto redjam post na post...(ne pokusavam da "dizem" temu, vec sam konacno smislila sta bih zelela da pitam clanove foruma u vezi svoje natalne karte, a niko mi je nije protumacio do sada...:D )

Elem, nesto me jako muci, a to je moje tacno vreme rodjenja (kao i sve nas cije mame nisu gledale na sat dok su nas radjale...) Moja je rekla da postoji mogucnost da su promasili za 15 minuta...te sam ja uradila tu alternativnu kartu gde mi je ASC na 29 stepenu Blizanaca, i koja menja dosta toga u natalu...Pa ako se neko iole razume i rektifikaciju i moze da mi pomogne, ili zeli samo da mi protumaci nesto iz "primarne" natalne koja se nalazi u mom potpisu , bila bih mu vrlo zahvalna...:D

Evo te "alternativne" natalne karte...

http://i43.tinypic.com/5b75dw.gif

nedda
22-04-2012, 19:26
ODakle ti ideja da nisi podznak rak? Sta se tacno uklapa bolje ukoliko si blizanac?

nymeria
22-04-2012, 19:55
ODakle ti ideja da nisi podznak rak? Sta se tacno uklapa bolje ukoliko si blizanac?

Uf, pa aj ovako...Znam da me taj Mo u raku na asc dosta boji kao raka kako god da okrenes, ali citajuci opis podznaka u blizancima, mogu da se prepoznam u dosta toga, a kada smo u skoli ili na raznim radionicama igrali igre tipa "kazi nesto o osobi iz razreda" svi, ali bukvalno svi daju odgovore kao sto su "luckasta, komunikativna, uvek pricljiva i sl." dosta sam fizicki nervozna, brza, duge ruke, noge, manekenska gradja, visoka (lice je rakovsko, gradja blizanacka)...Umem biti povrsna i dosta nestalna, 100 interesovanja i samo letim s jednog na drugo... Emoc. reakcije su mi rakovskog tipa, i sve mi pise na faci,(zato sam pomerila kartu unazad, a ne unapred 15 min. posto ne verujem da mi je Mo u 12.kuci) i ne mogu da provalim da li ta cesto cudljiva narav dolazi od rakovskog meseca ili je tamo i podznak.

I da, nekako mi se vise svidja ideja da mi je vladar 1. u 1. i u sedistu, nego u 8. kuci sa svim mogucim aflikcijama, to bi me malo zabrinulo...

nedda
22-04-2012, 20:12
Sta je sa tvojim fakultetom? volis da ucis?
I sa poslom?

nymeria
22-04-2012, 20:26
Sta je sa tvojim fakultetom? volis da ucis?
I sa poslom?

Zavrsila sam odavno, sve u roku...bila sam super djak, dobar student ali ne mogu da nadjem za stalno posao u struci (radila sam na odredjeno, menjala poslove), a trenutno radim sa srednjom skolom kao trgovac, lep i lak posao, ok plata ali je dosadno. Stalno nesto cituckam, upisujem stalno neke kurseve, jezik, psiholoski treninzi, mada sam trenutno u zastoju (dobijem diplomu, ali je ne iskoristim...)
Psiholog sam po zanimanju.

nedda
22-04-2012, 21:28
Sve do poslednje recenice skoro si me ubedila da si blizanac...ali merkur i vladari 12. u 8. su cesti kod psihologa.
Jel te zanimala klinicka, ili si vise bila za one druge stvari?

I jos nestoL da li nekog od tvojih roditelja zanima jako okultno/ezoterija ili se bavi encim takvim.

nymeria
22-04-2012, 21:55
Zanimala me izuzetno, to gradivo najlakse ucim. Sve dok nisam videla sta rade na klinikama (ophodjenje prema pacijentima i (ne)funkcionisanje celokupnog sistema ) a taj klinicki pogled na svet je bas poceo da me odbija (svrstavanje ljudi u kategorije i lupanje etiketa-pre ili kasnije dosta klinicara pocne tako da razmislja...) Edukant sam porodicne psihoterapije (pala sam pre mesec dana 3. godinu jer ne radim u struci pa ne znam kako da nahvatam klijente za praksu) Ali to je po mom (trenutnom :D ) misljenju grana psihologije od koje ima najvece prakticne koristi i dobrobiti za ljude...Najbolje sam se osecala dok sam radila u besplatnom savetovalistu.
Pa ne bi ih bas nazvala okultistima :) (mada ih ja ih zezam da su druidi u dusi :)) . Mislim da tatu vise zanima bas ezoterija, voli alternativnu medicinu, budizam, to nam je zajednicko, a mama se bavi svacim jer joj je stalno dosadno pa ne mogu ni ja vise da pohvatam te njene hobije...Ja licno umem povremeno da "brljavim" tu i tamo s okultizmom (imam dosta poznanika pagana i hermetista, blizak mi je taj svet)

nedda
22-04-2012, 22:55
Pa, vidis, pokusala sam preko tih nekih osnovnih stvari videti ovog tvog merkura - dal je u 8. il u 9. kuci, ali izgleda da si bas u svemu, a i venera kao vladar 5. kuce (onoga sto volimo, na sta trosimo energiju) je u 8. kuci svakako, pa me to buni.

Jedino ostaje da se isprate tranziti, Uran je prosao merkura, to je moralo da se oseti. Sta se tada desavalo?

nymeria
22-04-2012, 23:15
Konj. Ur sa Me, decembar 1997.? Uuuuu, davno to bese...Pa nista spektakularno, ucila sam za prijemni, bila sam u 8. razredu, bas nista ...Najvise promena mi se izdesavalo kada je Pl poceo da se mota oko DC-a, 2008. pa nadalje, bas smo vodili raspravu na temi, kazu da nije Pl, nego Mars u solaru (ugrozeno zdravlje, sukobi u ljubavi itd.) ali su se desile neke dublje transformacije u licnosti i stavovima, te ja i dalje krivim Plutona...I ovaj Ur mi je drmao nedavno ovu asc-dc osu, to sam bas osetila....Ali Ur i Me-nemam pojma :confused:
Pa i meni je tesko bas zbog tih silnih preklapanja simbolike da odredim o cemu se radi, taj Me je svakako uticajan kako god da okrenes i cini mi se da je bas zbog tih kvadrata dao neku vrstu intelektualnog nemira, jedino da se okrenem zivotnim dogadjajima...Sta u natalu govori o nasem temperamentu i interesovanjima kada smo bili deca? (od rodjenja do 4-5 godine npr.) Da li je ascedent tada jednako izrazen?
I da, sad skontah da u slucaju da sam blizanac, Me bi se svakako tumacio kao da je u 9., jer je na kraju 8. kuce...A opet i So u 9. vrlo dobro pokazuje sta mi je cilj u zivotu (ucenje)+ je vladar 3...
Zabolela me glava :)

Mia
22-04-2012, 23:41
Ne znam kako da editujem svoj prvi post (ne postoji ta opcija vise:( ), a ne zelim da otvaram novu temu, te molim moderatore za razumevanje sto redjam post na post...(ne pokusavam da "dizem" temu, vec sam konacno smislila sta bih zelela da pitam clanove foruma u vezi svoje natalne karte, a niko mi je nije protumacio do sada...:D )

Elem, nesto me jako muci, a to je moje tacno vreme rodjenja (kao i sve nas cije mame nisu gledale na sat dok su nas radjale...) Moja je rekla da postoji mogucnost da su promasili za 15 minuta...te sam ja uradila tu alternativnu kartu gde mi je ASC na 29 stepenu Blizanaca, i koja menja dosta toga u natalu...Pa ako se neko iole razume i rektifikaciju i moze da mi pomogne, ili zeli samo da mi protumaci nesto iz "primarne" natalne koja se nalazi u mom potpisu , bila bih mu vrlo zahvalna...:D

Evo te "alternativne" natalne karte...

http://i43.tinypic.com/5b75dw.gif

3 st je stepen blizanaca. . . mozda te to boji kao blizanca:confused:

nymeria
23-04-2012, 20:40
3 st je stepen blizanaca. . . mozda te to boji kao blizanca:confused:

Mislim da se 3. stepen gleda kao 4., jer ne postoji nulti :) I onda sve pomeras za 1...:)

milupino
23-04-2012, 20:59
Mislim da se 3. stepen gleda kao 4., jer ne postoji nulti :) I onda sve pomeras za 1...:)

gledaj 3* kao 3....4* kao 4.....itd ,nema smisla brisati 0 * moja sugestija,mozda se nekom vise svidja simbolika onog sledeceg ,onda neka gleda tako....

nymeria
19-08-2012, 23:02
Uran je krenuo retrogradno pa ce uskoro da mi pravi kvadrat na AC-DC osu i da kaci planete koje se tamo nalaze (Mo, Ju, Ne)
Da li iko ima pojma sta mogu da ocekujem kada se to desi za par meseci? :confused:
Prosli put sam se zestoko svadjala s deckom i nasla posao (kraj 2011. godine). Sta sad? Da li je moguce da opet nadjem neki novi posao? Ju i Ne vladaju Mc-om...