Venera - Mars ( konjunkcije i ostali aspekti) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Venera - Mars ( konjunkcije i ostali aspekti)

Luftballon
16-03-2010, 18:18
Ovo je tema namjenjena Venera/Mars kontaktima s naglaskom na konjunkcije.
Svi znamo da je ključ svake privlačnosti ili djelovanja sinastrijskog aspekta, pa i same sinastrije u našem natalu, no interesiraju me vaša iskustva sa sinastrijskim aspektom konjunkcije Venere i Marsa.
Evo, iz vlastitog primjera mogu potvrditi kako je riječ o neoborivoj privlačnosti i aspektu, između ostaloga, i braka. ( posjedujem nemali broj primjera iz bliže i dalje okolice).

Po pitanju slavnih partnera definitivno neke od najčvršćih veza vezala je def. konjunkcija Ve/Ma.
Recimo poznatiji primjeri bi bili Antonio Banderas i Melanie Griffith, te Victoria i David Beckham. U potonja 2 primjera riječ je bila o egzaktnim konjunkcijama (na dsc kod Banderas/Griffith, kod Beckhama obostrane konjunkcije Ve/Ma)

Zanima me vaše iskustvo vezano uz Ve/Ma konjunkcije, ako je moguće popraćeno uz natalnu kartu partnera, pa da vidimo kako se kod koga ta konjunkcija manifestirala

http://z.about.com/d/arthistory/1/0/b/g/03_Veronese_WW.jpg

tinna-bg
16-03-2010, 18:31
Ja sam mojim bivsim patnerom imam dvostruku konjukciji venera/mars.

Njegova venera na 18* vodolije, moj mars na 16* vodolije.

Druga konjukcija je egzaktna, razlika 1 minut.
Moja venera na 22*50 vage
Njegov mars na 22*51 vage

Veza je trajala dve godine, bila intezivna dok je trajala.

Meni je venera vladar prve i osme, a mars sedme.
Njemu je venera vladar ukljestene vage u sedmoj, i druge kuce.
Mars mu je vladar ukljestenog ovna u prvoj i suvladar osme kuce.

Nismo Beckham-ovi :D

interglossa
16-03-2010, 18:34
Zdravo Luftbalon

Citala sam tvojih par postova na drugom forumu i slazem se...mada nemam sopstveni primer
ali me zanima ono sto znas na temu ASC/DSC odnosno Sunca/Meseca kroz tu osu i odnosa - braka...itd pa to mozda negde drugo...

koliko je orbis, kako gledas npr. konj Sunca na DSC ali iz 6. polja...itd...cvorove...

moja natalna:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=16&smon=3&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

thalatte
16-03-2010, 18:36
Ja sam namjerno probala dečka :D jer je imao Mars točno na mojoj Veneri a i bio mi je slatki...ali ništa ....totalno bezveze :D mogu čak reć bljeeee

A imali smo i Ma 60 Ve orbis 3

Margoth
16-03-2010, 18:48
Nedavno okončana veza...čini mi se da je veća privlačnost bila u kombinaciji kvadrata venere i marsa (i veza je bila mnooogo duža - ova je trajala mesec dana!)....Moguće da je fora u tome što je aspekt separacioni i orbis oko 6 stepeni? Mada,u nekim momentima je i bilo jake privlačnosti....kao i u vreme muvanja

SINASTRIJA - http://i40.tinypic.com/117qxxc.jpg

thalatte
16-03-2010, 18:56
Ma ovisi o natalu...

Natalno imam Ma 60 Moon i mislim da sexualnu energiju bolje doživljavam kada mi se aspekt te 2 planete pojavi u sinastriji....

Moja zapažanja su također da mi je mnogo dobar kvadrat :D opet do natala...treba mi nešto da me pokrene...iziritira, zapali...

Šta će mi ma u Biku :D

Tako da...možda više sreće za nekog drugog i tu konjukciju :D

tori
16-03-2010, 19:04
Moja Ve iz 4 kuce je u trigonu sa suprugovim MA iz njegove 2 kuce.
To bi valjda trebala da bude ok kombinacija....

a kvadrat naravno da ovde nije los, jer tera na akciju:)

ginger
16-03-2010, 19:47
ni meni nema logike taj aspekt

nekako ga se svi hvataju zdravo za gotovo, ali potrebni su drugi faktori koji pospješuju

svugdje se spominje kao ideal privlačnosti, seksualne kompatibilnosti i sl
:(

@Luftballon: malo off ali nema veze: reci mi za one sinastrije šta si tamo pisala, kada si spomenula mjesec na desc- dal je taj mjesec vladar nečijeg asc ili dispozitor sunca, ili je tako bezveze..vladar nekog drugog polja
ili je možda vladar 7 polja?

Luftballon
16-03-2010, 19:53
Da, sve potječe iz natala, otuda vjerojatno činjenica da ga neki od vas nisu osjetili. Također, ne smiju se zapostaviti niti tranziti, upravo oni u konačnici i AKTIVIRAJU naše sinastrije, aspekte i sinastrijski potencijal!! Kod mene radi i to vrlo. Pače, kada radi, onda je to-to. Nema aspekta koji može nadomjestiti tu strast. Konkurirati može samo opozicija, o kvadratu ne bih. Smatram da on budi strasti na određeno, kratko vrijeme, no kada početna strast prestane, krenu svađe i sveopće neslaganje jer je u konačnici ipka riječ o totalno različitim energijama, sem ako u natalu ne fale kvadrati, pa osobu privlače takvi aspekti.Imam primjer i iz bliže obitelji obostrane konjunkcije, od koje je jedna egzaktna i osobe su već na prvom spoju završile u krevetu, za par mjeseci se vjenčali i imaju danas 4 djece. U braku skoro 30 godina. Kod njih je to centralni aspekt čitave sinastrije. Naravno, gledaju se i drugi faktori, no kada je aspekt egzaktan, mislim da je sve jasno.U konačnici, što manji orbis - jače se osjeća i ne vidim tu nikakve nelogičnosti.

@Ginger
ne, mjesec nije ničiji dispozitor, niti vladar nekog bitnijeg polja.
Dovoljno je što je kao svjetlo upao točno na dsc.

Jel bi mogao netko od vas koji niste osjetili ve/ma konjunkcije staviti natale partnera i tranzite koji su harali u trenucima druženja?

ginger
16-03-2010, 20:04
opet malo off:
a ako je mjesec vladar 7 polja u konjunkciji sa osom 7 polja- kako ti to izgleda?

tinna-bg
16-03-2010, 20:11
Da, sve potječe iz natala, otuda vjerojatno činjenica da ga neki od vas nisu osjetili. Također, ne smiju se zapostaviti niti tranziti, upravo oni u konačnici i AKTIVIRAJU naše sinastrije, aspekte i sinastrijski potencijal!! Kod mene radi i to vrlo. Pače, kada radi, onda je to-to. Nema aspekta koji može nadomjestiti tu strast. Konkurirati može samo opozicija, o kvadratu ne bih. Smatram da on budi strasti na određeno, kratko vrijeme, no kada početna strast prestane, krenu svađe i sveopće neslaganje jer je u konačnici ipka riječ o totalno različitim energijama, sem ako u natalu ne fale kvadrati, pa osobu privlače takvi aspekti.Imam primjer i iz bliže obitelji obostrane konjunkcije, od koje je jedna egzaktna i osobe su već na prvom spoju završile u krevetu, za par mjeseci se vjenčali i imaju danas 4 djece. U braku skoro 30 godina. Kod njih je to centralni aspekt čitave sinastrije. Naravno, gledaju se i drugi faktori, no kada je aspekt egzaktan, mislim da je sve jasno.U konačnici, što manji orbis - jače se osjeća i ne vidim tu nikakve nelogičnosti.

@Ginger
ne, mjesec nije ničiji dispozitor, niti vladar nekog bitnijeg polja.
Dovoljno je što je kao svjetlo upao točno na dsc.

Jel bi mogao netko od vas koji niste osjetili ve/ma konjunkcije staviti natale partnera i tranzite koji su harali u trenucima druženja?

Iz licnog iskustva mogu da kazem da Ve0Ma donosi strast, seksualnu kompatibilnost, iz mog iskustva donosi i dosta neznosti..itd.
Ali ne mislim da taj aspekt moze da odrzi vezu, cak i ako je egaktan, kao kod mene.
Inace sa ovom osobom sa kojom sam imala duplu konjukciju ve0ma, prvo sam se neko vreme (kratko) druzila, pa onda smo usli u vezu, pa tek posle nekih mesec ipo dana veze imali seksualne odnose. Kad smo usli u vezu jedino je neptun pravio egzaktan trigon na tu nasu konjukciju ve0ma u vagi, a sto se tice druge konjukcije u vodoliji, ne mogu da se setim da li je neka tranzitna planeta pravila aspekt sa njom. Jupiter je bio u jarcu, uran u ribama, saturn tek usao u devicu, znaci nije bilo aspekata tranzitnih planeta sa tom konjukcijom.

Luftballon
16-03-2010, 20:25
Pa niti jedan aspekt sam za sebe ne može ništa, ali kada imaš egzaktnu konjunkciju Ve/Ma koja je jedan od klasičnih aspekata za brak(naravno, sama za sebe ne nosi brak, ali je jedan od klasičnih pokazatelja), ipak joj poklanjaš malo više pažnje od, ne znam separacionog sekstila između Mjeseca i Marsa orbisa 6. Naravno da se gleda sve i svašta da ne pišem stalno istu pjesmu, ali ovdje se pokušavam fokusirati na Ve/Ma konjunkciju i primjere. Zavisi i kojim je poljem tranzitirala koja planeta. Posebice recimo Saturn ili Jupiter.

Ginger
Samo za sebe zvuči super, ali opet samo po sebi ne može ništa ako nije podržano i kakvim aspektima.

Dajte samo kad pišete, malo opišite i u kojem se polju konjunkcija nalazi, znaku kako se odrazilo to sve na vas,
ako se sjećate tranzita i tako. :)

tinna-bg
16-03-2010, 21:05
Pa niti jedan aspekt sam za sebe ne može ništa, ali kada imaš egzaktnu konjunkciju Ve/Ma koja je jedan od klasičnih aspekata za brak(naravno, sama za sebe ne nosi brak, ali je jedan od klasičnih pokazatelja), ipak joj poklanjaš malo više pažnje od, ne znam separacionog sekstila između Mjeseca i Marsa orbisa 6. Naravno da se gleda sve i svašta da ne pišem stalno istu pjesmu, ali ovdje se pokušavam fokusirati na Ve/Ma konjunkciju i primjere. Zavisi i kojim je poljem tranzitirala koja planeta. Posebice recimo Saturn ili Jupiter.

Dajte samo kad pišete, malo opišite i u kojem se polju konjunkcija nalazi, znaku kako se odrazilo to sve na vas,
ako se sjećate tranzita i tako. :)

U ovoj mojoj sinastriji imam nekoliko egzaktih aspekata, jedno je ma0ve, kao sto sam napisala, drugi je moj pluton120njegovo sunce, treci moj pluton120njegov mesec..itd. Samo tim egzaktim aspektima sa mojim plutonom ne pridajem puno znacaja jer pluton nije vladar neke planete u mom natalu, niti nekog bitnog polja.

Prva konjukcija(ona egzaktna) ma0ve se nalazi u mojoj prvoj, njegovoj sedmoj
Druga se nalazi u mojoj cetvrtoj, njegovoj 12-oj.
Kad smo se zapoceli vezu, tranzitni jupiter je bio egzaktno na mom IC-u, a njemu u desetoj kuci. Saturn je bio u mojoj 11, a u njemu u sestoj.

Iskreno, posto ova sinastrija ima mnogo aspekata, stvarno ne znam da odredim sta je tacno koji aspekt doneo. Znam da je ta kunjukcija Ve0ma donela neku vrstu obostrane vezanosti, ali nisam 100% sigurna da li je to delo samo te konjukcije. Ima tu i njegov mesec konjukcija moj saturn, moj saturn trigon njegovo sunce/merkur...moj smc konjukcija njegova venera, njegov smc konjukcija moj mesec, a i osa smc-jmc nam je u egzaktom kvadratu. Njegov smc na 12* bika, a moj na 12* vodolije.
Ima tu mnogo toga, da bih mogla konkretno samo jedan aspekt izdvojiti i reci, e to je to. Ja to sa sada jos uvek ne umem :)

ginger
16-03-2010, 21:11
primjetila sam nekad na nekim primjerima sljedeće:

mars 0 mars i
mars 150 mars

šta kažete na to?

najvjerovatnije je do same karte (tj osobe u kompletu) dal će djelovat

možda ukoliko je marsova energija istaknuta u karti (prevladavajući kvalitet znakova, polaritet..) ta osoba će ispoljavat preko svog marsa tu enegiju

netko možda sa naglašenom zemljom ili saturnom neće reagirat na to, ili mu je mars da ne kažem "oštećen" na neki način lošim postavom ili aspektima
dok netko sa vatrenom prirodom ili pak naglašenim Sco trza na svaki bikvintil nad njegovim marsom :D

makar, u zadnje vrijeme sve mi se više sviđa promatranje karte (bilo kakve) kroz prizmu tradicionalne ..budući da, iskustveno, nailazim na oprečne zaključke i primjere

nedda
17-03-2010, 13:57
Evo, kao 'vlasnik' ovog aspekta u natalu, mogu da kazem svasta o njegovom ispoljavanju u zivotu :)

Pored toga sto su u egz. konjukciji, mars i venera su vladari mog 1. i 7. polja, a nalaze se u ovnu, na kraju 6, odnosno vrhu 7. polja.

Izrazena seksualnost -tacno!
Rano razvijanje seksualnosti - tacno!
Brzo sagorevanje - po dosadasnjim vezama ne bih rekla, seksualna privlacnost sa bivsim partnerima traje i nakon duge veze...ako se odnosi na to to da se seksualna zelja tokom zivota rano uzgubi, za sada mi je nezamislivo :rolleyes:
Prioritet seksualna provlacnost u vezi - netacno! Nikada nisam bila u vezi sa nekim od koga ne ocekujem da bude i prijatelj i ljubavnik.
Sklonost perverzijama, nimfomaniji, frigidnost sa druge strane... bla, bla, bla.... - apsolutno netacno!
Sklonost eksperimentisanju - apsolutno tacno!
sklonost cestom zaljubljivanju - delimicno tacno! (ali verujem da nema veze sa ovim aspektom, Uran mi od 18. godine do danas prolazi 5. kucu)
Izrazen uticaj majke na razvoj seksualnosti - netacno! (mada, ko ce li ga znati....psihoanaliza je cudo:D )
Teskoce u pristupu seksu, definisanju njegove uloge u zivotu i sl - apsolutno netacno!

*komentari se odnose na moje iskustvo...odnosno na to da li prolazim kroz njih ili ne u svom zivotu. Ispisala sam neke stvari kojih sam se setila da sam procitala/cula/videla...ako se neko seti jos necega, mogu da dopunim...

E, sad... sto se tice veza...
Velika privlacnost je postojala izmedju mene i mog bivseg koji je imao sunce egz. na ovoj mojoj konjukciji. Par godina smo bili partneri na plesu, a posle jos 1,5 godinu zajedno. Prilicno intenzivna veza...:)

Ipak, najvise emocija sam osetila, i dan-danas imam prema svom bivsem decku, sa kojim sam zapocela vezu 28.6.2002. (veliki minus za astro.com - nema mogucnost dodavanja tranzita na sinastriju!)
Evo nase sinastrije:

http://i42.tinypic.com/2i9mc0g.jpg

U tom trenutku, retrogradni pluton je bio na nasim uranima, u trigonu sa konjukcijama marsa i venere, Uran je bio na vrhu mog 5. polja, a saturn egz. na njegovom mesecu.
Raskinuli smo 23. januara 2004. godine, kada je pluton prosao nase natalne urane, Uran promenio znak - iz vodolije u ribu, a sunce se naslo na nasim jupiterima (koji su u recepciji sa uranom).

Pitam se da li cemo ikada biti opet zajedno, jer i pored vise duzih veza, stalno se mislima i emocijam vracam nekako na njega... Za sve je, izgleda kriv Uran...

Ja pretpostavljam da bi smo se mogli sresti (posto nismo u kontaktu od tada) 2016, kada Uran stane na ove nase konjukcije marsa i venere...al mi nesto ne stima u toj pretpostavci, jer je i nas odnos promenio simboliku - nije vise nov (uran), vec mator (saturn), pa bi mozda pre trebalo ocekivati od njegovog tranzita tako nesto...

I ko posle kaze da je za veneru/mars konjukcija romantika i duga ljubav nepostojeca stvar? :rolleyes:

tinna-bg
17-03-2010, 14:18
Neddo, po sinastriji se vidi da ste vas dvoje rodjeni sa jedan dan razlike. Zbog toga je po meni okidac vaseg odnosa konjukcija njegovog SMC-a sa tvojim vartex-om. To je bio okidac, a za obnavljanje odnosa po meni treba da se gleda tranzitni saturn.

I da li imas kartu upoznavanja za ovaj odnos?

nedda
17-03-2010, 14:43
Rodjen je cetiri dana posle mene, ali u drugoj zemlji...

Evo karte upoznavanja.
Meni odmah upade u oci da je Asc na mom i njegovom suncu!

http://i41.tinypic.com/149cih5.jpg

A izmedju marsa i venere...nista direktno...

gasimetrija
17-03-2010, 14:46
Nedo,a sto ne pogledas kroz derivatne kuce...da li ce ti on biti muz?;)

nedda
17-03-2010, 14:55
Jel moze link ka uputstvu ili uputstvo za to istrazivanje derivatnih kuca?

Ja ih retko koristim, sem one najcesce, jer mi je tesko da i sebi odredim koja kuca mi je majka a koja otac...zamisli tek drugima!

Ali konkretno upustvo bi mi ovde zaista koristilo....

tinna-bg
17-03-2010, 15:04
Rodjen je cetiri dana posle mene, ali u drugoj zemlji...

Evo karte upoznavanja.
Meni odmah upade u oci da je Asc na mom i njegovom suncu!

http://i41.tinypic.com/149cih5.jpg

A izmedju marsa i venere...nista direktno...

U karti upoznavanja saturn egzaktno, skoro u minut na Ic-u. Rekla bih da je tranzitni saturn veoma bitan za vas odnos.

Sada kad je saturn bio u devici, da li je bilo nekog kontakta izmedju vas. bilo kakvog, e-mail, porukica?

nedda
17-03-2010, 15:19
Ne, poslednji kontakt, prvi i jedini put posle raskida je bio 23.aprila 2007, oko 20 i 30h, telefonski.

U tom trenutku Saturn je bio na 18 st lava, i pravio veliki trigon sa mars-venera konjukcijom i uranom. Istovremeno u kvadratu sa mojim vertexom - sve egzaktni aspekti (do 1st. orbisa). Ima smisla, Tina, ima smisla :) :) :)

Onda da ocekujem nesto kada bude ev. na 18-19 vage? Opet ja treba da pokusam? Cccccccc.....

gasimetrija
17-03-2010, 15:33
Jel moze link ka uputstvu ili uputstvo za to istrazivanje derivatnih kuca?

Ja ih retko koristim, sem one najcesce, jer mi je tesko da i sebi odredim koja kuca mi je majka a koja otac...zamisli tek drugima!

Ali konkretno upustvo bi mi ovde zaista koristilo....

Uradicu ti ja,sutra(jer sad idem kuci ) pa cu postaviti na temi, ili hoces na p.p. sve jedno.
Nemam link...ali ja sam to malo znanja na temu derivatnih pokupila sa naseg foruma.

tinna-bg
17-03-2010, 15:39
Ima smisla.

Trigoni su lepi, ali nisu aktivni, oni ne donose da se sa reci predje na delo.

Tebi je asc na stepenu egzaltacije saturna, mada ne mozemo 100% biti sigurni u to. Vrh pete ti pocinje u vodoliji. Znaci za ljubav je bitan saturn.

Kad saturn bude oko 20*vage, pravi opozociju na vasu konjukciju venere/marsa, opoziciju sa tvojim dc-om. U karti odnosa vladar asc-a je jupiter na 20* raka i saturn ce praviti kvadrat na njega. Kvadrat=pokretanje, konkretna akcija.
Treba videti i tranzit na dejvison.
Mislim da saturn moze da ti donese obovu neku u vezi njega, pogotovo kad bude oko 20*vage retro.

nedda
20-03-2010, 00:53
Eto sta uradi saturn....a sa venerom i marsom u konjukciji nikakve veze natalno!
Uz to, u Davisonu nam je saturn neaspketovan, u 6. kuci!

@Draga Goco,
bilo bi to jako lepo od tebe. Moze i na pp, a moze i na temi o derivatnim kucama...ili bolje mozda na onoj o buducim bracnim partnerima...ovde nista ne krijem od ostalih clanova ;)

viksi72
20-03-2010, 01:25
Eto sta uradi saturn....a sa venerom i marsom u konjukciji nikakve veze natalno!

i upravo je to razlog prekida, posto je sesta kuca devisona prelaz iz veze u brak.. a kada tu sedne saturn, do jednog prekida mora doci.. ili bar razlaza, na neki nacin.. pogledaj direkcije na devison, bice ti jasno sta moze da se desava, naravno ako nisi isuvise subjektivna.. a za ogromnu privlacnost medju vama, krivac je uran, jer gde se on umesa, to se dugooo pamti, ve-ma konjukcija je mala beba za njega..

p.s. odlicno si objasnila ono za natalnu konjukciju ve-ma:)

nedda
20-03-2010, 01:38
Ma pricala bih ja i jos, malo i sa medicinskog stanovista...al ne verujem da je ova tema zbog toga pokrenuta. A to je jako nezgodan aspekt sa te strane za zene...

Vidim da ga i ti Viksi imas...

Meni je Uran umesan u svaku vezu, jer je on vladar mog petog polja, i uz to u trigonu sa konjukcijom marsa i venere! Na to se nekako i naviknes - svaka moja veza i jeste bila jaka, verovatno i stoga sto je Uran vec 7 godina u tranzitu kroz petu kucu....Mozda sada kada izadje nastane malo primirje....

Ja imam u natalu neaspketovani saturn, i on mi zaista ne smeta, cak se lepo druzimo...vrlo sam disciplinovana, odricanje mi ne pada tesko...Mislim da saturn u sestom polju Davisona moze da znaci dugo cekanje na brak, ali da ne mora da znaci i prekid.

viksi72
20-03-2010, 01:57
znas kako.. u mojoj ex prici bilo je dosta urana, ali zato kada je cika saturn umesao prste, e to je vec postala prica za pamcenje.. omah da ti naglasim da ni jedan, ni drugi nismo saturnovski tipovi.. dok je bio lose aspektovan, nije bilo sanse da se nesto normalno i lepo desi, ondak je iz raka napravio sjajne aspekte sa njegovim natalnim planetama, pa je covek odjednom postao najbolji na svetu, ali vec u lavu i prelasku preko meseca, ponovo je odlepio.. kod mene nije lose aspektovan, sem opozicije sa neptunom, ali ga tako dobro osecam i tako me dobro radi, da ne mogu da ti opisem.. neko moje misljenje je da ga nikada ne treba zanemarivati, bez obzira kako je postavljen u natalu..

Luftballon
20-03-2010, 15:13

i upravo je to razlog prekida, posto je sesta kuca devisona prelaz iz veze u brak.. a kada tu sedne saturn, do jednog prekida mora doci.. ili bar razlaza, na neki nacin.. pogledaj direkcije na devison, bice ti jasno sta moze da se desava, naravno ako nisi isuvise subjektivna.. a za ogromnu privlacnost medju vama, krivac je uran, jer gde se on umesa, to se dugooo pamti, ve-ma konjukcija je mala beba za njega..

p.s. odlicno si objasnila ono za natalnu konjukciju ve-ma:)

Oprosti, ali jesi li ti ikada imala Ve/Ma konjunkciju, pa da možeš tvrditi da je mala beba za Uran?
Iz mog iskustva Uran je vrlo histeričan planet koji kada se zalijepi za neku personalnu planetu, nastaje prvenstveno onaj pomalo bolan osjećaj u stomaku koji je jedno 55 puta gori od leptirića. Dakle, opasan je po zdravlje. Od tresenja, preko naglih prekida, stalnih mučnina, svađe. Imam jako puno iskustva s Uranom, pošto natalno imam jako aspektiran Uran, a i vladar mi je horoskopa, te sam prošla mnoge sinastrije bilo prijateljske, bilo ljubavne gdje je Uran radio konjunkcije, kvadrate i tako dalje i bogami sam svaki puta bila na rubu da se ispovraćam. Ima tu nekakve nagle privlačnosti, ne seksualne(bar u mom slučaju, što je vjerujem različito kod osobe kojoj je vodenjak vladar 8.kuće ili 5.kuće;)) ali ne zadugo. Točnije do prve svađe iz ničega. Slon iz muhe. Ako bih mogla uspoređivati, Venera i Mars su neusporedivi s Uranom. Neovisno o kojem se aspektu radi. Sekstil, trigon, konjunkcija, opozicija. Pače, s posebnim naglaskom na opoziciju. To je bila najveća strast u mom životu i najbolji seks ujedno. Uran je u toj sinastriji doduše radio aspekt s mojim mjesecom i to je bila blaga katastrofa. Nisam uopće mogla normalno razgovarati s vlasnikom Urana bez mucanja, tresenja, jake histerije u grudima...Totalno sam se transformirala u drugu osobu. Sramežljivog histerika. A mars/uran aspekti su najgori ikad. Vjerujte, znam što pričam. Te svađe, nagli prekidi,pa ponovno spajanje, pa nagli prekidi, pa svađe koje buknu u času...nisam osobno nikad osjetila neku privlačnost naspram svog najboljeg prijatelja s kojim imam obostrane aspekte Ma/Ur i oboje natalno imamo Ma/Ur.
Fujić. Očaj. Ježim se Urana.

viksi72
20-03-2010, 16:06
hm, luftballon, nisam bas ukapirala tvoj post, posto si opet objasnjavala urana, a ne konjukciju ve-ma, sem da je bio dobar sex.. sve ostalo je objasnjenje vezano za uran.. i da, imala sam takvu pricu, trajala je dugo godina, bio je umesan i mars i uran, s time sto se uran mnogo vise osecao.. imali smo mo0ur, ve0ur, ve/ma120ur, uglavnom dosta toga, i da, desavalo se mucanje, treskanje vratima, izludjivanje, podrhtavnje ruku.. mada su ovo mnogo vise odlike urana (sem onog treskanja vratima, tu ima i dosta marsa).. ah, da nisam pomenula so0ma, pa plus 180mo, cisto da ne bude dosadno ;).. po meni su uplivi urana kod nas bili jaci, a mars je dodavao ulje na vatru stalnim provociranjem i ne imanjem mira..

Luftballon
20-03-2010, 19:17
Željela sam reći kako teško mogu uspoređivati Ve/Ma aspekte s Uranom jer je Uran u mom slučaju histeričan planet koji ne nosi seksualnu energiju koliko mučninu i stalnu iritaciju. Dakle, po mom mišljenju Ve/Ma aspekti su mi donijeli najviše strasti i zdrave seksualnosti, dok su mi Uran aspekti suviše mučni i naporni te ih niti ne mogu uspoređivati s Ve/Ma.

malibiser
20-03-2010, 21:21
da se ukljucim i ja sa primerom .
Ovo je ksinastrija jednog macana sa kojim imam obostarno ve 0 ma , oba su egzaknta ali i separaciona:( da ne pricam o osecaju prepoznavanja u sexu , strasti , fizickoj privlacnosti..... :)
Kad sam prvi put otvorila nasu kartu pre par godina jako malo sam znala o astrologiji , i jedna astrologica mi je rekla : 'ovako izgleda karta supruznika ' ..... sta reci dalje nego da sam se ja primila :) ...

sinastrija (http://i41.tinypic.com/x0w4ck.gif%5B/IMG%5D)

Hajd bas da cujem ako ima raspolozenih da kazu sta misle o tome , a ja cu da Vam nakuckam sta se stvarno desilo..

viksi72
20-03-2010, 22:27
da, kapiram, ali je nedda u svom slucaju opisala i upliv urana i kako se to odrazilo na njenu veze.. i slazem se sa tobom da je upliv ve/ma mnogo lepsi:)!

Luftballon
20-03-2010, 22:43
da se ukljucim i ja sa primerom .
Ovo je ksinastrija jednog macana sa kojim imam obostarno ve 0 ma , oba su egzaknta ali i separaciona:( da ne pricam o osecaju prepoznavanja u sexu , strasti , fizickoj privlacnosti..... :)
Kad sam prvi put otvorila nasu kartu pre par godina jako malo sam znala o astrologiji , i jedna astrologica mi je rekla : 'ovako izgleda karta supruznika ' ..... sta reci dalje nego da sam se ja primila :) ...

sinastrija (http://i41.tinypic.com/x0w4ck.gif%5B/IMG%5D)

Hajd bas da cujem ako ima raspolozenih da kazu sta misle o tome , a ja cu da Vam nakuckam sta se stvarno desilo..

Nema veze separacija, kada su mini orbisi u pitanju;)
Nešto drugo vas je razdvojilo ako jest. Točnije, da bi pojedini aspekt iz sinastrije UOPĆE funkcionirao
potrebno je prvo dobro proučiti svaki natal ponaosob jer je natal ključ baš svega!
Recimo razlika je kad netko u sinastriji ima VE0MA, a istu ima i u natalu i još mu je k tome naprimjer bik vladar 8. polja
ili 5. polja, nego kada je recimo vladar 3 polja...hoću reći da sve potiče iz natala zato je možda nezahvalno govoriti
generalno o aspektu jer kako će se on odraziti zavisi od natala pojedinca.

Uglavnom, želim reći da bi svima nama bilo korisnije i bolje kada bi ti, pošto si SIGURNA SAM puno više studirala vašu sinastriju i natale(danima, tjednima:)), pošto je za kvalitetno tumačenje i razumijevanje karte potrebno puuuno vremena, pa si bolje upućena, napisala svoj osvrt i opis vaše sinastrije. (točnije referirala se specifično na vezu ve/ma ako je postojala i nešto ekstra eventualno)
Mislim da bi to svima puno više pomoglo na ovoj temi jer već postoji tema Sinastrije gdje se postavljaju karte i gdje ti onda pojedinci daju tumačenje, a ova tema je više zamišljena kao mjesto gdje ćemo mi sami davati vlastita zapažnja iz osobnog iskustva, a ne da ovo pretvorimo u još jednu temu o gledanju sinastrija :)

nedda
20-03-2010, 22:51
Meni (i mom partneru o kome sam govorila) je uran jako vazan za pricu, jer je u trigonu sa konjukcijama marsa i venere, u oba natala. Ja licno volim njegov uticaj, ali to je zbog njegove fine pozicije u mom natalu - obicno mi je lako da koristim njegovu energiju.

@malibiser:

Meni se ne cini u redu da ovde trazis tumacenje sinastrije. Jeste zanimljiva zbog neaspketovanih saturna, ali za to postoje druge teme. Ovde bi bilo lepo da napises sta je po tvom misljenju dovelo do toga da se dvoje sa takvim aspektima venere i marsa povezu, a sta da se rastave, da li je bilo trzavica i promena u odnosu, da li su druge stvari (emocije, spoljasnje okolnosti i sl) uticale na odnos, i generalno tvoje iskustvo u tom odnosu.

malibiser
20-03-2010, 23:06
Jao cure niste me razumele... nisam trazila tumacenje sinastrije , nego sam samo htela cuti da kazete sta mislite jel bilo necega zbog te VE 0 MA
Ne bitno... ja cu vam reci da nije bilo nicega , niceg ozbiljnog:) licno sam misljenja da ovaj aspekt ne moze sam za sebe doneti puno toga . Neko je napisao kako je to bracni aspekt, i rekoh i meni su to rekli , a to mi je tako besmisleno sa ovim Me 90 Me ... elem , da ne idem u off Aspekt konjukcije je po meni uzasno spor i trom i cim se ostvario kroz strast u par vidjanja , fatalnu privlacnost , jednostavno je izceznuo....Ja verujem da ove konjukcije govore da se mi znamo od 'ranije'
Ne aspektovani Sa ( dobro primeceno ) nisu mogli doneti u ovoj prici nista dugorocno .
Drugo sama sinastrija je po meni troma sve je idilicno a nigde akcije :D

Luftballon
20-03-2010, 23:20
Pa niti jedan aspekt ne može ništa donijet sam za sebe, ali dolazi u fokus zbivanja ukoliko recimo planeti koji su u pomenutom aspektu imaju jaku ulogu u natalu ili su pak vladari važnijih kuća.Osobno sam se ponadala iskustvu pojedinaca kojima je recimo venera ili mars na neki način naglašen u natalu, pa kao takvi osjećaju Ve/Ma aspekte. Da sada ne idem u širinu. Interesiraju me različita iskustva, ali prvenstveno i osvrt na sam natal, pa da možemo vidjeti zašto su neki osjetljivi na sinastrijske Ve/Ma aspekte, zašto neki nisu, kako se kod njih to odrazilo i sl. Dakle, interesiraju me različita iskustva vezana uz Ve/Ma aspekte i osvrt s obzirom na natale. Opis energije koju su osjetili ili nisu. ukus, boju, miris..:D
Inače, sinastrija je samo ogled potencijala, tu su puno važnije stvari poput tranzita i samog natala koje pokreću aspekte iz sinastrije. Nadam se da je sada malo jasnije što želim reći. Možda se konfuzno izražavam, no ako nekome nije jasno, neka slobodno pita

A aspekt konjunkcije nipošto ne može biti spor niti trom. Pače, što manji orbis, to već 'iritacija'. Nije to nimalo lak
aspekt. Ajde da si spomenula trigone koji su meni osobno pojam sporog, lijenog, ali konjunkcije...ne znam
Zavisi od tvog natala, ali i tadašnjih tranzita zašto se nešto jest ostvarilo, a nešto nije.

nedda
21-03-2010, 00:08
Verujem da bismo primer Malibiser bolje razumeli kada bismo znali vreme upoznavanja, pocetka veze, kraj...

ginger
04-08-2010, 00:48
kako god..u svakoj sinastriji koju sam otvorila (šta ovdje, šta drugdje, i "u živo") je bila neka veza između marsa i venere
to ne znači da svaka sinastrija gdje je zadovoljavajuć kontakt Ma i Ve uspijeva (na ovaj ili onaj način), ali svakako svaka sinastrija gdje je veza aktivna ili je postojala je bio taj kontakt

nedda
04-08-2010, 12:30
U mojoj sinastriji trenutnoj, nema kontakta marsa i venera, ali zaista ima i seksualnosti, i privlacnosti, i svega.

Nije to uslov ni za privlacnost ni za nesto vise.

Ako vas zanima postavicu sinastirju.

capella
04-08-2010, 12:34
Zanima, ja sam mislila dan nas bas VE0MA drzi na okupu, bez obzira sto su nam merkuri i so-mo varijente dobre .....misila msa da bas ta konjunkcija ne dozvoljava da dodje do monotonije i stalno na novo unosi vatru....

nedda
04-08-2010, 12:41
Evo je:

http://i33.tinypic.com/732lo4.jpg

ochajna domacica
04-08-2010, 12:47
U mojoj sinastriji trenutnoj, nema kontakta marsa i venera, ali zaista ima i seksualnosti, i privlacnosti, i svega.

Nije to uslov ni za privlacnost ni za nesto vise.

Ako vas zanima postavicu sinastirju.
Bravo....otpozdravljam onda pretpostavljam So i Mo rade, ili Pl i Sa sa Ve i Ma...mislim da u zrelim godinama ipek pocnu ti aspekti da bivaju aktuelni i tako i ostane...naravno samo povrsno.
Mada nedda, na kraju balade nekako Ma i Ve ne odigraju ulogu trajnosti...

nedda
04-08-2010, 13:58
Ja bih rekla da je najvise do povezanosti vladara osmih kuca...

I inace, cela sinastrija deluje slabasno, izuzev trigona meseca i venere, i jakih saturna.

A u pitanju je divan odnos, vrlo emotivan, uz puno komunikacije i razumevanja.

Venera i mars jesu postavljeni u opozitne znakove, ali ne prave opoziciju.

select81
04-08-2010, 15:30
Da li ova konjukcija znaci i strastvenu vezu koja se uglavnom brzo i zavrsi?

nedda
04-08-2010, 15:52
Zavisi u kom znaku je, i kakve aspekte pravi u natalima.

Ako je u vagi recimo, onda ne...ako je u ovnu, moze da znaci. Naravno, ako nema drugih aspekata koji bi to promenili.

ochajna domacica
04-08-2010, 16:01
Ja bih rekla da je najvise do povezanosti vladara osmih kuca...

kako su ti povezani vladari 8 kuca kada Venera i Neptun nemaju aspekt direktan, Inace moj vladar 8 je Pluton a ovog decka Jupiter, pa konjukciju rade, dok moj Jupiter i njegov Pluton konjukcija na Spici u Vagi, nista..........

nedda
04-08-2010, 16:37
Dispozitor neptuna (koji njemu inace nije posebno jak u karti) je jupiter. On na je na mom uranu i pravi trigon sa mojim venerom i marsom u konjukciji (znaci u jakoj vezi sa mojim vladarima 1, 2, 5, 7 i 8 kuce)
On je ujedno i tradicionalni vladar riba, veoma jako postavljen u njegovoj karti, dispozitor tri njegove planete, u svom sedistu.
Uz to pravi i kvadrat na mog suvladara osme kuce - merkura u petoj (akcija ;))

Postoji jos dosta veza preko dostojanstava, ali se to ne vidi u sinastrijskoj karti, pa necu duziti...

Dalje, njegov suvladar osme kuce je mars (u vagi, uravnotezen sa godinama), koji pravi vise aspekata sa mojim planetama, a njegov dispozitor venera pravi trigon sa mojim mesecom u osmoj kuci.
Njegov mesec je takodje u mojoj osmoj kuci, i pravi sekstil sa merkurom, mojim suvladarom osme, i dispozitorom mog meseca...

Sve u svemu...prilicno emotivno, ali i seksualno ;)

ochajna domacica
04-08-2010, 17:12
Dispozitor neptuna (koji njemu inace nije posebno jak u karti) je jupiter. On na je na mom uranu i pravi trigon sa mojim venerom i marsom u konjukciji (znaci u jakoj vezi sa mojim vladarima 1, 2, 5, 7 i 8 kuce)
On je ujedno i tradicionalni vladar riba, veoma jako postavljen u njegovoj karti, dispozitor tri njegove planete, u svom sedistu.
Uz to pravi i kvadrat na mog suvladara osme kuce - merkura u petoj (akcija ;))

Postoji jos dosta veza preko dostojanstava, ali se to ne vidi u sinastrijskoj karti, pa necu duziti...

Dalje, njegov suvladar osme kuce je mars (u vagi, uravnotezen sa godinama), koji pravi vise aspekata sa mojim planetama, a njegov dispozitor venera pravi trigon sa mojim mesecom u osmoj kuci.
Njegov mesec je takodje u mojoj osmoj kuci, i pravi sekstil sa merkurom, mojim suvladarom osme, i dispozitorom mog meseca...

Sve u svemu...prilicno emotivno, ali i seksualno ;)ovu rec dugo nisam "cula"..dakle ;) odoh da gledam sex&grad...

select81
04-08-2010, 18:52
Zavisi u kom znaku je, i kakve aspekte pravi u natalima.

Ako je u vagi recimo, onda ne...ako je u ovnu, moze da znaci. Naravno, ako nema drugih aspekata koji bi to promenili.

Da, konjukcija je u znaku vage, u pitanju su tranziti planeta, mada mi je Ve i natalno u vagi u 4.kuci?

nedda
04-08-2010, 18:56
Ne razumem bas...mars ti je presao preko venere, a ti si zapocela vezu sa nekim u tom trenutku?

select81
04-08-2010, 18:58
Ne razumem bas...mars ti je presao preko venere, a ti si zapocela vezu sa nekim u tom trenutku?

Ne, gledala sam tranzite i negde polovinom meseca imacu tranz. Ve konj.tranz.Ma, pa me zanima da li moze znaciti strastvenu, kratku vezu?

select81
04-08-2010, 19:28
Samo da dodam, ovu konjukciju imam i u solarnom 2010/2011, u 11.solarnoj odnosno 4 natalna

nedda
04-08-2010, 19:42
Mars i venera ti nisu natalno povezani...ne moze bez togam... Mozda koja prilika vise za flert ili tako nesto, jer su povezani preko dispozicije.

select81
04-08-2010, 19:49
Mislim da nisu, Ve je u vagi u svom sedistu, a Ma u lavu dispoziter u vagi isto, samo je veliki orbis

ochajna domacica
04-08-2010, 20:14
Ne razumem bas...mars ti je presao preko venere, a ti si zapocela vezu sa nekim u tom trenutku?ja sam zapocela odnos kada su tranzitni Mars i Venera prosle godine izmedju ostalog dela aktivacije bili na Vertexu u Biku u Dejvisonu...

Princess77
04-08-2010, 20:20
Mislim da nisu, Ve je u vagi u svom sedistu, a Ma u lavu dispoziter u vagi isto, samo je veliki orbis

Mislim da ipak nije prevelik orbis jer je u pitanju Sunce.

ginger
04-08-2010, 21:14
Evo je:

ima-opozicija marsa i venere :) valjda je orbis malo veći ali ipak postoji

nedda
05-08-2010, 00:26
Orbis je oko13 stepeni, suvise veliki da bi se racunao.

Fiorellino
05-08-2010, 09:49
Jednom prilikom mi se desila konjukcija moje venere u skorpiji sa njegovim marsom u skorpiji. Fizicka privlacnost i seks su bili za desetku (bilo je tu jos nekih lepih aspekata...), ali nekako nije bilo ostalih elemenata, kako bi potrajalo...

Sa svojim suprugom nemam povezanost mars-venera, cak ni preko dispozitora. A dugo smo zajedno i mnogo se volimo. Ovo je za drugu temu, ali on, npr. izmedju ostalog, ima smc i vertex egzaktno na mom descedentu.

Ono sto mi se desavalo sa svim muskarcima sa kojima sam bila: Kvadrat marsa i venere u Dejvisonu!! U razlicitim je uvek znacima i kucama, ali je uvek bas kvadrat!
Inace, i sama imam spomenuti kvadrat u svom natalu (ve-sco 90 ma-leo).

djurafigura
07-08-2010, 18:45
Krajem meseca tranzitni MaOVe staju na SoOPl u natalu u III polju, Ma vladar IX, a Ve vladar III i X...a u isto vreme tranzitni retro Me pravi konj sa natalnom Ve...može li ovo šta pokrenuti?
http://img685.imageshack.us/f/97496619.gif/

ochajna domacica
08-08-2010, 02:34
Mars i venera ti nisu natalno povezani...ne moze bez togam... Mozda koja prilika vise za flert ili tako nesto, jer su povezani preko dispozicije.Neddo, bas sam nesto mislila da je to normalno da ne moze, nego ni meni nisu povezani a eto ova tranzitna konjukcija ce mi biti na Vertexu, u Vagi, a kasnije u Skorpiji mislim i na So.... :confused: nego ne znam sto sam ovo stavila ovde, nema veze...smo nadam se da cu bar jednom u zivotu biti i lep primer za nesto!!!1

alea
28-08-2010, 18:44
Šta mislite, da li aspekti MA i VE jednako rade i u separaciji, recimo 2* ?

gasimetrija
02-09-2010, 12:29
Da dodam...
na ASC mars i venera u konjukciji-znace:da taj covek voli da gleda za devojkama,tj.okrece se za njima (i to ceo zivot)provereno!;)

Beba977
29-10-2010, 11:22
Razvodim se drugi put :(
Postoji li sansa da se pomirimo ili bidemo nekad zaedno jer ga jos volim...
Vencali smo se 25.09.2009,medzutim nismo imali bracni zivot,jer on zivi u stranstvo,pa je trebalo i ja da idem tamo zajedno sa sinom.
Medzutim ja sam imala gorko iskustvo u prvom braku isto u stranstvu pa me bilo strah da napustim sve sto sam gradila posle prvog razvoda.
Inace on je divan-drugi suprug-intelektualno jak,pametan strasno,nezan u ljubavi,isto i veoma potentan,ne voli laz i nikada ne laze,po prvi put sam srela takvu osobu.
Sada je ljut na mene jer je ispao prevarenim i kako vidim jedva ceka da se razvede !
moja natalna-http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?lang=e&cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&btyp=w2gw&stx2=s=outs=24
njegova-http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&stx2=s%3Douts%3D24&btyp=w2gw&lang=e&cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&nhor=2&go.x=19&go.y=3&go=Go

mini_mimi
24-04-2011, 16:31
Ve120Ma i Ve0Ma
puca sve na sve strane :-) energija,hemija,ludilo...ali ,uvek ima ono ali :-)))

dunja2501
24-04-2011, 17:29
ja bih volela da mi se neko pojavi sa njegovim ma ili ve i da bude u konjukciji sa mojim ve0mo0ma ...uff, to bi bilo dobro,prstale bi varnice na sve strane :D...za sada sam imala iskustva jedino sa kvadratima...ali i oni daju bas jaku privlacnost :) ...dok trigoni mi uvek donesu lepu ljubavnu pricicu sa nekim,ali onako romanticniju :)

MoonEma161834
04-07-2011, 18:40
sto kad su ve i ma u istom znaku ali nisu u konjukciji ? ima li to ikakvo znacenje ili ? udaljeni su recimo 12-13 stepeni :)

tatjanaj
11-07-2011, 21:54
Ja sam s jednim deckom imala egzaktnu konjukciju njegovog marsa i moje venere (u sekundu) i gomilu dobrih aspekata (obostrano sunce mesec, venera trigon pluton, mesec trigon mars i sl...), ali....... se decko toliko uplasio te strasti, da od nas nije bilo nista :)

ssssanjaaaa
11-07-2011, 23:34
VENERA konjukcija MARS. Pozitivan aspekt: Ovo je o najsnažnija od svih naznaka za seksualnu privlačnost. Bilo da ovo vodi, ili ne, prema osećajnijim, romantičnim osećajima ili prema braku, sve ovisi o ostalom delu usporedne analize natalnih horoskopa. Ako su Venera i Mars loše aspektirani u jednoj od karata, seksualna ljubomora i posesivnost mogu biti problem. U bilo kojem slučaju, u ovoj vezi će biti verojatno mnogo strasti i uzbuđenja. Zajednica se temelji na fizičkoj privlačnosti i strastvenoj ljubavi.

NIKOLINA NIKOLOINA
12-07-2011, 13:36
Ja imam u natal. ve konj. mars,ali ja vec 4 god.u nazad razmisljam o jednom decku,jel to ima veze sa mojim ma u blizancima i ve u ovnu i njegovim ma u ovnu i ve u blizancima?

mirab
12-07-2011, 13:49
To ima veze sa tvojim srcem i tvojim umom.

silver006
13-07-2011, 01:11
Ja sam s jednim deckom imala egzaktnu konjukciju njegovog marsa i moje venere (u sekundu) i gomilu dobrih aspekata (obostrano sunce mesec, venera trigon pluton, mesec trigon mars i sl...), ali....... se decko toliko uplasio te strasti, da od nas nije bilo nista :)
Kod mene je obrnuto, moja venera na njegovom marsu, ali i njegovo sunce na mom mesecu, ludilo u pravom smislu te reci...

tatjanaj
13-07-2011, 03:00
Jako su bitne natalne karte. Ja sam s jednim deckom imala konjukciju venere i plutona i trigon sunca i meseca, ali je njegova venera u kvadratu s plutonom, a i njegovo sunce je aflikovano od strane urana i saturna, tako da nasi uporedni aspekti nisu bas bog zna kako radili. Prijalo mi je njegovo sunce, ali sam shvatila da samo glumi.....

tatjanaj
13-07-2011, 03:03
Osim toga, bitan je i trenutak kad ste se sreli. Ja sam recimo posle saturnovog povratka toliko isijavala energijom saturna, i dan danas, da ni moj natal niti jedan uporedni horoskop ne moze da radi kako treba....

MoonEma161834
02-08-2011, 14:09
venera na 10, a mars na 14 lava, je li to konjukcija ?

molim vas pomoc :)))

CARAPICA
02-08-2011, 14:12

Da, konjukcija je.

dunja2501
02-08-2011, 14:42
Ne znam da li cu mozda omasiti temu sad ali radi se o Ve i Ma :)

Svideo mi se jedan decko koji ima Ve0Ma u 1 kuci isto kao i ja ali je njemu to u ovnu a meni u ribama... mislim da ce ovo tesko ici, ne samo zato sto ovan i ribe nisu bas kompatabilni...vec sto su nam oboma 1 kuce naglasene...borba ega.

Ja nikad nisam imala Ve-Ma kontakt u sinastriji,ali su obicno dispozitori odradili posao :)

Angelika
02-08-2011, 17:38
dovoljno je sto ti je ma u prvoj kuci,to ti automatski daje da se tako izrazim marsovski oklop sto njega privlaci jer mu je ve u ovnu. imas jos dosta planeta u prvoj kuci,iako u ribama,ali to je jaka energija i nastup na prvi pogled,a to voli ve u ovnu.

dunja2501
02-08-2011, 18:22
dovoljno je sto ti je ma u prvoj kuci,to ti automatski daje da se tako izrazim marsovski oklop sto njega privlaci jer mu je ve u ovnu. imas jos dosta planeta u prvoj kuci,iako u ribama,ali to je jaka energija i nastup na prvi pogled,a to voli ve u ovnu.

To si u pravu da imam neke ovnovske i marsovske karakteristike zbog naglasene 1 kuce...mada imam direktivnu i sekundarnu Ve0Ma u ovnu takodje, verovatno i to utice sto sam okruzena marsovskim tipom ljudi...a i privlace me a ocigledno i ja njih :)

Verra
02-08-2011, 18:41

Jeste konjukcija!

MoonEma161834
02-08-2011, 18:49
Jeste konjukcija!

Da, konjukcija je.

hvala vam puno, to sve objasnjava :) :)

djina
03-08-2011, 00:20
A jel konjukcija venera na 3 a mars na 9 stepenu lava iako je venera u prvoj a mars u drugoj???

cvetak
03-08-2011, 00:29
A jel konjukcija venera na 3 a mars na 9 stepenu lava iako je venera u prvoj a mars u drugoj???

Pa posto je Ve brza, onda je aplikacija i mislim da jos moze da se racuna.

djina
03-08-2011, 01:04
:confused: :p nisam razumela

cvetak
03-08-2011, 01:31
Ako je Ve na 3 st a Ma na 9st, Ve se inace krece brze i zato je taj aspekt aplikacioni (Ve ide ka Ma) i iako je 6 stepeni mislim da mozes da racunas da imas tu konjukciju

djina
03-08-2011, 20:10
hvala cvetak:)

AleksT
26-10-2011, 19:39
A jel može neki komentar za moja Ve kvadrat njegov Mars i moj Mars trigon njegova Venera? Neko mi reče da njegov Mars ˝napada˝moju Veneru i da to znači da on misli da sam ja malo slobodnija devojka....da ne kažem nešto ružnije! Ali ja se ne bih složila sa tom pričom!

TigaBg
27-10-2011, 00:29
A jel može neki komentar za moja Ve kvadrat njegov Mars i moj Mars trigon njegova Venera? Neko mi reče da njegov Mars ˝napada˝moju Veneru i da to znači da on misli da sam ja malo slobodnija devojka....da ne kažem nešto ružnije! Ali ja se ne bih složila sa tom pričom!

To je fina kombinacija, bez obzira što je kvadrat u pitanju, daje jaku seksualnu privlačnost. Sa druge strane imate trigon kao potvrdu dobrog seksa. Meni se ovo dopada.
Blago vama :)

mysty
27-10-2011, 00:36
To je fina kombinacija, bez obzira što je kvadrat u pitanju, daje jaku seksualnu privlačnost. Sa druge strane imate trigon kao potvrdu dobrog seksa. Meni se ovo dopada.
Da taj kvadrat bas daje dobar sex... :D

AleksT
27-10-2011, 22:04

Da taj kvadrat bas daje dobar sex... :D

Wow,super!!!! :) :) A sekstil?Jel isto dobar sex? Ili je to malo slabiji aspekt?

natalija67
27-10-2011, 23:31
Wow,super!!!! :) :) A sekstil?Jel isto dobar sex? Ili je to malo slabiji aspekt?

Kvadrat je odlican aspekt, ali i stvara ljubomoru Marsa, koja moze biti uzasno jaka, posebno ako Mars zeli seks, a Venera to nece...onda moze biti gadna kombinacija...ali ako se kvadrat trosi, znas vec na koji nacin, onda je cak stavise odlican..Ipak u ovoj kombinaciji, Mars moze biti jako ljubomoran, iako to mozda inace nije uobicajeno tj nije njegova osobina..
Sekstil je slabiji aspekt ali naravno deluje..samo sto mora da mu se pomogne nekom inicijativom, jer kod sekstila da bi proradili, moramo da se trudimo, za razliku od trigona, koji sve odrade sami...:)

I da, ne misli Mars da je Venera slobodnija, vec da ne odgovara dovoljno strastveno na njegovu pojavu, jer je on ovde agresivan i napadan..

AleksT
28-10-2011, 19:03
Kvadrat je odlican aspekt, ali i stvara ljubomoru Marsa, koja moze biti uzasno jaka, posebno ako Mars zeli seks, a Venera to nece...onda moze biti gadna kombinacija...ali ako se kvadrat trosi, znas vec na koji nacin, onda je cak stavise odlican..Ipak u ovoj kombinaciji, Mars moze biti jako ljubomoran, iako to mozda inace nije uobicajeno tj nije njegova osobina..
Sekstil je slabiji aspekt ali naravno deluje..samo sto mora da mu se pomogne nekom inicijativom, jer kod sekstila da bi proradili, moramo da se trudimo, za razliku od trigona, koji sve odrade sami...:)

I da, ne misli Mars da je Venera slobodnija, vec da ne odgovara dovoljno strastveno na njegovu pojavu, jer je on ovde agresivan i napadan..
Pa pošto ne trošimo,za sad taj kvadrat,verovatno je Mars ljuboran,a još je i Bik pa je,rekla bi,to sve pojačano! A interesantno je što ovo dvoje koji imaju sekstil su olako ostvarili vezu,a nas dvoje sa trigonom i kvadratom se cimamo već neko vreme(a sad živimo i u drugim gradovima :( )...mada kad bolje razmislim ovo dvoje su prvo bili 2 godine super drugovi,pa su nju drugarice pogurale ka njemu :) :)...tako da je možda to to! :)

Gloria
28-10-2011, 19:40
Meni je mars u 3 kući sa plutonom, ne znam koliko je to dobro ili loše, pošto njihovo dejstvo ne osećam...

coca
03-11-2011, 13:42
O je konjukcija, L je los aspekt, D dobar aspekt, K 150

u sinastriji

VENERA-VENERA NAJVAZNIJI INDIKATOR USKLADJENOSTI NA PLANU ODNOSA
VENERA-D-VENERA
Moguce je vrlo TOPLO ZAJEDNISTVO koje moze doneti puno zadovoljstva i srece. Ukusi su slicni i medjusobno partneri predstavljaju zadovoljstvo jedno drugom i cinice ustupke. Astrolog se izvinjava - ovo je kontakt kada ce jedno od partnera reci drugom: "Pa gde si bio(la) do sada!"
VENERA-L-VENERA
Partneri ne uvazavaju medjusobne potrebe ili postoji nenaklonost pa cak i sukobi jer nisu spremni da se mozda suoce sa problemima koji se gomilaju sve vise. Moguce je da postoji nesklad u zahtevima i ukusima. Dzabe gubite vreme.
VENERA-0-VENERA
Dobar susret koji ukazuje na zajednicki ukus i medjusobno poverenje. Velika mogucnost svega dobrog, ali pazite ovo nije garancija za skladan brak jer partneri mogu da se opuste da vremenom njihov odnos preraste u ravnodusnost. Ali ovde nema mrznje - ima beskonacnog tracenja vremena.
VENERA-K-VENERA
Problemi jer postoji nesklad u zahtevima i ukusima.

VENERA-MARS = DA LI CE ODOLETI: OSNOVNI INDIKATOR USKLADJENOSTI NA FIZICKOM NIVOU!
VENERA-D-MARS
Sigurno ce postojati simpatija, naklonost, zaljubljenost, sklonost da se trosi novac i zajedno da se uziva. Ljubav u svoj prirodnoj i fizickoj velicini jer je prisutan veliki erotski naboj pa svoju potrebu za ljubavlju partneri ne bi trebali da kriju. Lako mogu sve postici. Dobro poslovno partnerstvo jer znaju kako da se prilagode i "odigraju svako svoju ulogu". Prihvatanje izazova.
VENERA-L-MARS
Tezak je put do zarade. Partneri mozda nece moci lako da se prilagode jedno drugom na fizickom i emotivnom planu, A Mars moze biti jako agresivan ili neotesan, a Venera previse nezainteresovana ili probirljiva, pa mozda i sramezljiva. Mars moze priredjivati neprilike partneru ili da se od silnog navaljivanja umori i odustane. Nezadovoljstvo partnerom moze voditi u neverstvo, potom u ljubomoru, mada u nekim slucajevima i antipatija nije isljucena. Takodje ovde se moze govoriti i o prolaznoj vezi, zaljubljivanju koji je odraz neskladnog seksualnog zivota. GOODBYE LOVE! jer je slucaj kada se kaze: partner koji ne odgovara, jer ce uvek nesto stvarati probleme, pa cak i nasilje.
VENERA-0-MARS
LJUBAVNI IZAZOV: Susret jakih strasti, pa ne pogoduje toliko bracnom zivotu. Moguc je uspeh u ljubavnoj vezi, ali partneri su mnogo zahtevni, pa ce cesto biti nezadovoljni ljuti i besni. s druge strane Mars zahteva slobodu jer ne podnosi vezanost, deluje nasrtljivo jer je neskroman, sto uzrokuje rasprave. Aspekt nepromisljene aktivnosti sa novcem.
VENERA-K-MARS
Ovaj susret moze da stvori probleme jer govori o teskocama da se zadovolje zelje. Trebalo bi da naucite da vise paznje poklanjate sebi, umesto da brinete o tome sta drugi od vas ocekuju. Morate prevazici nepovoljnu sliku koju imate o sebi, stoga vas drugi cesto koriste. Mozete biti preterano ambiciozni i morate nauciti da ne smete zrtvovati ljubav.

the*earth
27-11-2011, 00:02
Jako interesantna tema...meni se desilo da sretnem momka s kojim sam osetila ogromnu privlacnost- i bez verbalne komunikacije, to se osetilo non stop. Pogledi su bili dovoljni. Ne znam, mogla bih to opisati kao stalnu ustreptalost kada samo naslutim da je u blizini. Bilo je obostrano, imala sam utisak da me stalno trazi pogledom u gomili ljudi i pratio me u stopu.

Kada sam saznala kada je rodjen... moja Ve 0 na njegovu Ma 0 Ve, sve to u mojoj 5. kuci- u ribama. Moj vladar AC je venera. Mars mi je u ovnu ( vladar DC ) i ja sam ovnica ( mozda je i ovaj podatak bitan? )
Inace, tada tranziti venere i marsa nisu bili ni njemu ni meni naklonjeni i ja sam bila u fazi ucenja, citanja knjiga i u mislima daleko od strasti i "leptirica".

Kako vi vidite ovo? :)

MoonEma161834
03-12-2011, 20:12
Kakva je razlika izmedju konjukcije zenskog MA i muske VE u odnosu na muski MA i zenska VE ?

I koja je bolja opcija ?

Bojana_NS
03-12-2011, 20:15
ja mislim da je bolje njegov mars na njenu veneru,meni je bar bolja ta opcija

AutumnFlower
03-12-2011, 20:35
ja mislim da je bolje njegov mars na njenu veneru,meni je bar bolja ta opcija

Slazem se!

MoonEma161834
02-02-2012, 04:45
Ima li neko iskustva sa VE180MA

Muski MA, zenska VE ? Mars je egzaltiran u Jarcu :)

coca
02-02-2012, 09:51
trenutno imam vezu gde je moj mars u vagi a njegova venera u ovnu-inverzijom kad zamene mesta-venera je u svom sedistu a i mars-i nasa je veza upravo to-on je pravo musko u vezi, a ja prabvo zensko, i sve je na svom mestu...:-) kazem ovo iz iskustva, izgleda sasavo ali deluje;-)

andjelikadepeures
02-02-2012, 10:04
Ima li neko iskustva sa VE180MA

Muski MA, zenska VE ? Mars je egzaltiran u Jarcu :)

moja Ve u Biku, njegov Ma u Skorpiji...
iskustvo slichno kao shto Coca kaze. i ubedljivo najjacha hemija

coca
02-02-2012, 10:11
da, Andjo-hemija je neverovatna
divno je to osetiti

ps

dodatno imamo i isti raspored kuca, sto je poklapanje zelja, htenja, misljenja, ciljeva...stavova

nymeria
02-02-2012, 11:46
Ja sam sa jednim bivsim imala medjusobne konjukcije Ve i Ma, i jos kad u obzir uzmemo u kojim su znacima, jarcu i skorpiji...:dance: Fizicka privlacnost na kub.Al od trajnosti i razumevanja nista...A cak ni ostali aspekti nisu bili toliko losi, npr. medjusobni aspekti Mo i So, itd...mrzi me i sinastriju da nam radim, ovo je ono cega se provereno secam :)
Sada-imam njegov Ma na mojoj Ve (razliciti znaci, doduse) i moj Ma polusekstil njegova Ve...ali ima bezbroj drugih, lepih stvari u sinastriji i kompozitu i duga je veza u pitanju, nevencani brak...Po mom misljenju ovaj Ve-Ma aspekt uopste ne govori o tome da li bi dvoje bili dobar par, samo o sexu i privlacnosti ;)

coca
02-02-2012, 11:52
Nymerija, u pravu si da mars-venera govori o privlacnosti(kao i pluton-venera)...uvek se gleda sire, i ostali aspekti,al ovde je rec o marsu i veneri-takva je tema.
ps
Ucenje astro na forumu je odvojeno po temama,
i sad, jedni drugima tumacimo pojedine aspekte,koji se razradjuju po temama,
i cesto ZABORAVLJAMO, da je uvek da bi se neki dogadjaj zaista i odigrao, potrebno BAR 3 aspekta da se poklope da bi se nesto desilo...i ja to cesto napominjem u razlicitim temama

MoonEma161834
02-02-2012, 12:35
trenutno imam vezu gde je moj mars u vagi a njegova venera u ovnu-inverzijom kad zamene mesta-venera je u svom sedistu a i mars-i nasa je veza upravo to-on je pravo musko u vezi, a ja prabvo zensko, i sve je na svom mestu...:-) kazem ovo iz iskustva, izgleda sasavo ali deluje;-)

moja Ve u Biku, njegov Ma u Skorpiji...
iskustvo slichno kao shto Coca kaze. i ubedljivo najjacha hemija

Da, ali samo se svadjamo, ne znam jel to do ovog aspekta ili sta ? Trebalo nam je oko 2 mjeseca samo da se dogovorimo za sastanak, oboje se inatimo, oboje tvrdoglavi. Ali zato privlacnosti ima i previse bas previse, ipak vise sa njegove strane, proganja me doslovno

Njemu je Ma vladar 4, a meni Ve vladar 1 kuce... Sta bi to moglo znaciti, znam da 1 kuca predstavlja mene i moj izgled a ovu 4 kucu ne znam bas objasniti :D

andjelikadepeures
02-02-2012, 12:56
Da, ali samo se svadjamo, ne znam jel to do ovog aspekta ili sta ? Trebalo nam je oko 2 mjeseca samo da se dogovorimo za sastanak, oboje se inatimo, oboje tvrdoglavi. Ali zato privlacnosti ima i previse bas previse, ipak vise sa njegove strane, proganja me doslovno

vi ste odlichni, meni s ovim trebalo 6 meseci da me nagovori da izadjemo na kafu... a izashla sam jer bio u mom komshiluku, pa sam izashla sva shlogirana od spavanja, u nekoj staroj trenerci, sa mishlju da posedim pola sata i zbrishem kuci... zasedeli smo se samo 6 sati iz mesta...
nazalost, on ima obichaj da neke stvari utripuje, da me pogreshno tumachi, a ja nemam volju da se ganjam bzv sa nekim i onda je sve puklo pre nego shto i pochelo

MoonEma161834
02-02-2012, 19:11
vi ste odlichni, meni s ovim trebalo 6 meseci da me nagovori da izadjemo na kafu... a izashla sam jer bio u mom komshiluku, pa sam izashla sva shlogirana od spavanja, u nekoj staroj trenerci, sa mishlju da posedim pola sata i zbrishem kuci... zasedeli smo se samo 6 sati iz mesta...
nazalost, on ima obichaj da neke stvari utripuje, da me pogreshno tumachi, a ja nemam volju da se ganjam bzv sa nekim i onda je sve puklo pre nego shto i pochelo

Hahahha 6 mjeseci :) Pa dobro on se meni prvi put javio u maju prosle godine, bio odbijen i tek prije 2 mjeseca ponovo se javi i tako je pocelo...

Upravo tako, kao da pricamo na dva razlicita jezika, igramo se macke i misa, njemu je mars u konjukciji s neptunom pa kaze da fantazira i razmislja o meni haha ali nisam se pokajala, pametan je i prezgodan vodenjak :D

andjelikadepeures
02-02-2012, 19:27
Hahahha 6 mjeseci :) Pa dobro on se meni prvi put javio u maju prosle godine, bio odbijen i tek prije 2 mjeseca ponovo se javi i tako je pocelo...

Upravo tako, kao da pricamo na dva razlicita jezika, igramo se macke i misa, njemu je mars u konjukciji s neptunom pa kaze da fantazira i razmislja o meni haha ali nisam se pokajala, pametan je i prezgodan vodenjak :D

i ova "moja" budala Vodolija...
jeste pametan, ne sporim..
pa i prilichno zgodan, mada ja volim malo krupnije tipove, al' da ne sitnicharim..
ali shto ume da se istripuje, da laze sebe i josh veruje u to... e za takve igre ja nisam. ima previshe godina da bi se ponasao kao klinac

Akarui
07-09-2012, 19:50
Najjacu hemiju do sad sam imala sa deckom sa kojim uopste nije bilo kontakta venere i marsa tj. bio je neki kvintil Ali je bila konjukcija venera, venera trigon uran, kvadrat pluton ali sve separacije sem sa plutonom..Ni dan danas, u natalnoj ne znam da "potvrdim" tu privlacnost...a tlo mi se ljuljalo pod nogama intezivno..mislim da mi se takvo nesto vise nikad nece desiti:(

danica_91
07-09-2012, 19:55
Najjacu hemiju do sad sam imala sa deckom sa kojim uopste nije bilo kontakta venere i marsa tj. bio je neki kvintil Ali je bila konjukcija venera, venera trigon uran, kvadrat pluton ali sve separacije sem sa plutonom..Ni dan danas, u natalnoj ne znam da "potvrdim" tu privlacnost...a tlo mi se ljuljalo pod nogama intezivno..mislim da mi se takvo nesto vise nikad nece desiti:(

i kod mene isto, imali smo kvintil izmedju Ve i Ma...Ma180Pl i Pl90Ve, mada je i tu 3 obris i separacija...ne znam sta je uticalo...

Akarui
07-09-2012, 20:00
Izgleda da u tvom i mom slucaju marsevi i venere ne rade, tj kontakti medju njima:p :D

danica_91
07-09-2012, 20:04
Izgleda da u tvom i mom slucaju marsevi i venere ne rade, tj kontakti medju njima:p :D

pa izgleda, nisam pametna :D mozda jer mi je vladar 8. kuce Me...pa mozda on vise utice na koga se palim...

Rabiosa
07-09-2012, 20:05
kod mene je radio njegov mars0moja venera
nisam imala slucaj moj ma0ve

Mimiza
14-09-2012, 13:37
Da li biste uzeli u obzir Ve0Ma sa orbisom od 6st.separacionim. Njegova retro Ve u blizancima na 24st, a moj Ma na 0st.raka... Meni je to nekako slabasno ali ga na astro.com ipak prikazali... :confused:

TigaBg
14-09-2012, 13:39
Da li biste uzeli u obzir Ve0Ma sa orbisom od 6st.separacionim. Njegova retro Ve u blizancima na 24st, a moj Ma na 0st.raka... Meni je to nekako slabasno ali ga na astro.com ipak prikazali... :confused:

Da, iz iskustva

Mimiza
14-09-2012, 14:09
Da, iz iskustva

Heheh, onda da cekam da taj aspekt pocne da radi... :D Da li to znaci da bih u ovom slucaju ja bila ta koja je tako da kazem "agresivnija",s obzirom da je moj Mars?

nita
14-09-2012, 14:31
Sa bivšim sam imala njegov MA 90 moja VE, orbis 6, aplikacioni.
Moj MA (jako širok orbis)120 njegova VE.
Ali i sjajnu komunikaciju ME-MO u zagrljajima...
Veza je trajala pet godina, + nekoliko godina prije toga nekog šarmiranja.
Strast je izgorila, a bila je prevelika. Jedino što nas je držalo tako dugo je bila dobra komunikacija. I danas smo prijatelji, i sjajno nam ide.

Sadašnji partner - Venere u egzaktnoj konjukciji (malo manje od jednog stepena), njegova VE egz. 60 moj MA (a ja to imam i u natalu), moja VE konjukcija njegov MA (orbis 6, separaciona).
To se zove strast! Tako nešto nikad prije nisam doživjela. To je čovjek kojeg sam morala imati, i uopšte se nisam htjela kontrolisati (prilike su zahtijevale, ali nisam ni mogla ni htjela, a nije ni on). Nije mi svojstveno da tako poludim, pa je to onda siguran pokazatelj da smo se "našli". Još traje, i lijepo je - što se tiče samo tog dijela. Ostalo ne štima, okolina, neke sitnice... Venera i Mars još funkcioniraju kao prvog dana. :)

Moj brat i njegova supruga - duplo 60 VE-MA.

Mogu reći da generalno 60 odlično radi, bar u ovim primjerima koje sam ja imala priliku da pogledam.

kaiserin
14-09-2012, 14:45
njegov Ma pravi sekstil sa mojom Ve.....sta bi to bilo ?

nita
15-09-2012, 00:34
njegov Ma pravi sekstil sa mojom Ve.....sta bi to bilo ?

A gdje mu je taj MA? U tvojoj II ili X?

Generalno, sekstil se u primjerima koje sam ja vidjela odlično pokazao. Naročito kad je njegova VE, ženski MA, ali radi i obrnuto.

Ako je u II, budi spremna da mu prepustiš finansije, i da se ne kačiš oko toga, jer neće popustiti. :) A tebi sa ovom slikom to neće biti lako.

U X... Mogla bi na neki način biti žrtva njegove ambicije, posla. Još ako ti kači 0 sa ovim SA-NE gore... Ali da ne širimo, pričamo o MA-VE. :)

danica_91
15-09-2012, 01:19
jel smem da gledam kao Ma0Ve...ako je Ve 1. stepen lava, a Ma 27. stepen raka?
koliki je obris dozvoljen za konjukcije? :)

ali kod nas je i separacija je :S

GGirl
15-09-2012, 02:40
A jel bolje kad su u aspektu zenska venera i muski mars, ili zenski mars i muska venera? :)

Mimiza
15-09-2012, 11:04
Za @Danicu:
ja sam postavila slicno pitanje i dobila sam odgovor "da", mada naravno takav se aspekt sigurno slabije oseti, ili bar kasnije pocne da deluje. Valjda dok se usklade te razlicite energije, ipak su Ma i Ve u razlicitim znacima... ;)

nita
15-09-2012, 13:21
jel smem da gledam kao Ma0Ve...ako je Ve 1. stepen lava, a Ma 27. stepen raka?
koliki je obris dozvoljen za konjukcije? :)

ali kod nas je i separacija je :S

Orbis 6 je dozvoljen za ove dvije planete, ali su Lav i Rak različite energije, pa mi je to malo slabije... Mars u Raku može biti privučen Venericom u Lavu, a da li će biti sretan dugoročno...
Teško je pričati uzimajući u obzir samo MA-VE.

Ja ne bih mnogo polagala na ovu konjukciju, ali neka ostali kažu šta misle.

nita
15-09-2012, 13:25
A jel bolje kad su u aspektu zenska venera i muski mars, ili zenski mars i muska venera? :)

Kažu da je bolje kad je ženski Mars u aspektu sa muškom Venerom. Feminina strana muškarca i muška strana žene - trebaju da se prepoznaju, i bla, bla...

Ja to imam sa sadašnjim partnerom, 60 - egzaktan, i odlično je. :) Imamo i konjukciju moje VE i njegovog MA, orbis 6, separacioni, pa na to ne obraćam pažnju pretjerano.

GGirl
15-09-2012, 13:47
Hvala puno :) Bas to i imamo, samo je orbis 2, aplikacioni :D

danica_91
15-09-2012, 13:57
Orbis 6 je dozvoljen za ove dvije planete, ali su Lav i Rak različite energije, pa mi je to malo slabije... Mars u Raku može biti privučen Venericom u Lavu, a da li će biti sretan dugoročno...
Teško je pričati uzimajući u obzir samo MA-VE.

Ja ne bih mnogo polagala na ovu konjukciju, ali neka ostali kažu šta misle.

oket, hvala ;)

kaiserin
15-09-2012, 17:52
A gdje mu je taj MA? U tvojoj II ili X?

Generalno, sekstil se u primjerima koje sam ja vidjela odlično pokazao. Naročito kad je njegova VE, ženski MA, ali radi i obrnuto.

Ako je u II, budi spremna da mu prepustiš finansije, i da se ne kačiš oko toga, jer neće popustiti. :) A tebi sa ovom slikom to neće biti lako.

U X... Mogla bi na neki način biti žrtva njegove ambicije, posla. Još ako ti kači 0 sa ovim SA-NE gore... Ali da ne širimo, pričamo o MA-VE. :)

njegov Ma i moja Ve,a njegov Ma u mojoj 10.oj, i da, jeste njegov Ma u konjukciji sa Sa i Ne...o neee

andjelikadepeures
16-09-2012, 01:21
njegov Ma 0 moja Venera... nestvarno dobar sex... pozitivan shok, definitivno

Kora
16-09-2012, 10:21
Mozda slabije deluje ali osetim i separacije: u pitanju je njegova Ve u lavu u kvadratu sa mojim Marsom u biku separacija 4* i
njegov Mars u Biku konjukcija moja Venera u Biku separacija 5*

kaiserin
16-09-2012, 12:23
njegov Ma 0 moja Venera... nestvarno dobar sex... pozitivan shok, definitivno

i kod mene deluje taj aspekt isto :D :D :D

lilyrose
30-05-2013, 02:08
Nedavno okončana veza...čini mi se da je veća privlačnost bila u kombinaciji kvadrata venere i marsa...

Kvadrat je odlican aspekt, ali i stvara ljubomoru Marsa, koja moze biti uzasno jaka, posebno ako Mars zeli seks, a Venera to nece...onda moze biti gadna kombinacija...ali ako se kvadrat trosi, znas vec na koji nacin, onda je cak stavise odlican...

Kažu da je bolje kad je ženski Mars u aspektu sa muškom Venerom. Feminina strana muškarca i muška strana žene - trebaju da se prepoznaju, i bla, bla...

Hm, do sad sam promatrala naš kvadrat kao nešto negativno, ali sad ću očito morati promjeniti mišljenje...
Dakle, njegov Mars u kvadratu sa mojom Venerom nije sam po sebi negativan. Dapače.:D
A što sa konjukcijom Mars/Mars?!:D

TigaBg
13-07-2013, 18:30
Sviđa mi se jedan momak koji ima Sa180Ma, s tim što je Ma u konjukciji sa mojom Ve, koja je tako tačno naletela na ovaj njegov nesrećni natalni aspekt. Naravno da sam se ja odmah zalepila za njegov Ma :D Šta mi savetujete?

sunce01
13-07-2013, 18:44
Sviđa mi se jedan momak koji ima Sa180Ma, s tim što je Ma u konjukciji sa mojom Ve, koja je tako tačno naletela na ovaj njegov nesrećni natalni aspekt. Naravno da sam se ja odmah zalepila za njegov Ma :D Šta mi savetujete?

pa nisi se ti samo zalijepila za njegov Ma nego i automatski za njegov Sa koji ti radi 180 na tvoju Ve ...

Aeria Gloria
13-07-2013, 20:52
Gledajte antisticione konjukcije takodje... Jedini momak sa kojim sam imala seks iste veceri kad sam ga i upoznala (i bio je zaista dobar) je osoba koja je imala veneru na mom suncu sto je antisticiona konjukcija sa mojim marsom.
Naravno sve je bilo tajno :)

noddy
14-07-2013, 00:51
Ovo me navelo da bacim pogled na sinastriju izmedju moje prve velike ljubavi i mene,veze koja je bila jaaako intezivna i zavrsila se jako neslavno, i trebalo mi je vremena da se povratim iz tog haosa;

Naime,doticna gospodjica i ja smo imali konjunkciju Venere i Marsa i konjunkcija Mars-Mars; Njen Mars iz 4.polja i moja Venera iz 8.polja;
Njen Mars je pravio kvadrat sa mojim Plutonom...i njen Mjesec kvadrat sa mojim Merkurom,sto je zivjelo kroz patoloske mogu reci slobodno svadje i uvrede putem rijeci,pa cak i fizickih napada,doduse sa njene strane.Njen Mjesec je pravio trigon sa mojim Uranom,pa je bilo dosta dinamicno i puno nekog neobjasnjenog elektriciteta koji se odvijao medju nama zaista.
Potom,njeno Sunce konjunkcija moja Venera,pa i jesmo jedno drugom bili prva ljubav.
Njena Venera 180 moj Saturn,sto rezultira time da je bila starija od mene 6 godina... Toliko od mene.

TigaBg
15-07-2013, 01:58
pa nisi se ti samo zalijepila za njegov Ma nego i automatski za njegov Sa koji ti radi 180 na tvoju Ve ...
Više volim da verujem da sam Ma rvo primetila a da ću Sa posle :)

Gledajte antisticione konjukcije takodje... Jedini momak sa kojim sam imala seks iste veceri kad sam ga i upoznala (i bio je zaista dobar) je osoba koja je imala veneru na mom suncu sto je antisticiona konjukcija sa mojim marsom.
Naravno sve je bilo tajno :)

Ja ne znam šta su antisticione konjukcije :(

aldebaran
15-07-2013, 12:23
Ve0Ma u Ovnu, VIII kuća...sirove strasti...hahahahahaha...peta u Jarcu se ne stigne ni pokrenuti, a ne zakočiti...:D

Aeria Gloria
15-07-2013, 13:48
Ja ne znam šta su antisticione konjukcije :(

evo teme (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/2508-antiscije.html?highlight=antisticija)

u principu antisticioni kontakti u sinastriji govore o skrivenim stvarima, o skrivenim emocijama, događajima (kao kod mene)

pogledas antisticije ako ne možeš sinastrijom da objasniš jak kontakt između dvoje, onda bi trebalo da postoje antisticioni aspekti
a antisticije nalazis tako sto povuces liniju kroz 0Raka 0Jarca i kao u ogledalu projektujes planete, odnosno planeta na 10 stepeni raka ce imati antisticiju na 20 stepeni blizanaca (0 stepen raka -10 )

U programu "Zet lite" imaš mogućnost da upališ antisticije u svom natalnom horoskopu i u sinastrijama

andjela pizelli
17-07-2013, 13:26
Ve0Ma u Ovnu,

Ali ne zaboravite da je Ve u Ovnu u izgonu a Ma u Ovnu kod kuce, samim tim Ve voli Ma, a Ma ne Ve jer mu ne prija, agresivna je, napadna, onako muska...

andjela pizelli
17-07-2013, 13:32
pogledas antisticije ako ne možeš sinastrijom da objasniš jak kontakt između dvoje, onda bi trebalo da postoje antisticioni aspekti

ovo se ne dogadja sa svakim normalno....ali ako bas nemozete da objasnite sinastrijom tako jak kontakt naci cete odgovor u antiscijama sigurno
meni nije bilo logicno da osobi sa marsom u ovnu odgovara osoba sa marskom u djevici i nasla sam odgovor kroz antisciju iako cak aspekt nije bio egzaktan, orbis je bio 4 stepena al osjetilo se da je to to!!
(jednoj osobi je mars bio na 8. st. ovna a drugoj na 26. st. djevice)

aldebaran
17-07-2013, 14:19
Ali ne zaboravite da je Ve u Ovnu u izgonu a Ma u Ovnu kod kuce, samim tim Ve voli Ma, a Ma ne Ve jer mu ne prija, agresivna je, napadna, onako muska...

Presvlačenje je moderno, teško sirotinji...;) ..hahahahahahaha...

Nisam ja ništa zaboravila, sve je na svom mjestu, osma kuća je i vodena kuća...Ma je ženski, dobro je što je Venera tu agresivnija, ne mislim bukvalno na agresivnost, ali da nije mrljava...to je ok, jer je sada već u Biku, ne bih mijenjala...;) ...nježnosti ne fali...i prija...i te kakooooooo...:D ;)

euroneuro
17-07-2013, 16:49
Presvlačenje je moderno, teško sirotinji...;) ..hahahahahahaha...

Nisam ja ništa zaboravila, sve je na svom mjestu, osma kuća je i vodena kuća...Ma je ženski, dobro je što je Venera tu agresivnija, ne mislim bukvalno na agresivnost, ali da nije mrljava...to je ok, jer je sada već u Biku, ne bih mijenjala...;) ...nježnosti ne fali...i prija...i te kakooooooo...:D ;)

Ve u Ovnu je iskrena,otvorena a samim tim i "laka" jer daje prednost strastima u odnosu na razum,pa se Ma u Ovnu brzo od nje i hladi jer je on prije svega osvajac,pa ako lako dodje do "plijena" brzo prelazi na novi:D
Imam Ma u 1 u Jarcu pa se pronalazim i u opisu Ma u Ovnu pa znam;)

euroneuro
17-07-2013, 16:52
ovo se ne dogadja sa svakim normalno....ali ako bas nemozete da objasnite sinastrijom tako jak kontakt naci cete odgovor u antiscijama sigurno
meni nije bilo logicno da osobi sa marsom u ovnu odgovara osoba sa marskom u djevici i nasla sam odgovor kroz antisciju iako cak aspekt nije bio egzaktan, orbis je bio 4 stepena al osjetilo se da je to to!!
(jednoj osobi je mars bio na 8. st. ovna a drugoj na 26. st. djevice)

Vodeci se logikom tih antiscija bi trebalo da se skoro slaze svako sa svakim(ako ne "normalnim"polozajima planeta. onda valjda tim antiscijskim tackama),sto naravno nije slucaj.Mogu da nadjem neke slicnosti izmedju susjednih znakova Blizanca i Raka ,ili Jarca i Strijelca(jer nisu u nikakvom napetom odnosu),ali da je planetama u Lavu npr "alternativa" u kvadratnom Biku,ili Skorpiji u kvadratnoj Vodoliji nigdje veze.
Sa ovim Mo u Lavu bi znaci trebao da se slazem i da me privlace zenski Bikovi ili ja njih (ili zene sa naglasenim Bikom) sto nikada nije bio slucaj,bas zbog planeta u Lavu koje imam.Pa Racice prve dekade da mi antiscijama padaju tacno na DC(a ionako rade 120 na moju Ve) i opet nikakva iskustva nisam imao niti su me privlacile te zene(bar za sada)

Santijen
17-07-2013, 19:46
Ve u Ovnu je iskrena,otvorena a samim tim i "laka" jer daje prednost strastima u odnosu na razum,pa se Ma u Ovnu brzo od nje i hladi jer je on prije svega osvajac,pa ako lako dodje do "plijena" brzo prelazi na novi:D

imam i ja veneru u ovnu u 10 kuci pa znam da nije bas tako ;)

mars u ovnu kao vatreni se relativno brzo ohladi od svake ne zbog ve u ovnu nego zbog doze egoisticnosti koju oboje u sebi kao vatreni nose

to sto je ve u ovnu u izgonu to je izgon vagine venere pa je samim tim sva kf vagina prefinjenost tu umanjena ali nema veze sa lakocom ili tezinom u osvajanju nje..cak i kad osvaja sa ve u ovnu nemoj nikad biti siguran da je ona vec osvojena rekoh vec egoizam kod vatrenih nije zaobisao ni ovu veneru...

euroneuro
17-07-2013, 19:59
imam i ja veneru u ovnu u 10 kuci pa znam da nije bas tako ;)

mars u ovnu kao vatreni se relativno brzo ohladi od svake ne zbog ve u ovnu nego zbog doze egoisticnosti koju oboje u sebi kao vatreni nose

to sto je ve u ovnu u izgonu to je izgon vagine venere pa je samim tim sva kf vagina prefinjenost tu umanjena ali nema veze sa lakocom ili tezinom u osvajanju nje..cak i kad osvaja sa ve u ovnu nemoj nikad biti siguran da je ona vec osvojena rekoh vec egoizam kod vatrenih nije zaobisao ni ovu veneru...

Nesretno sam se izrazio,nisam mislio bukvalno laka u smislu kojem si ti mozda pomislila,ali da je jeste lakse "skinuti" u odnosu na neke druge(naravno ako joj se svidis,Ve u Ovnu reaguje na fizicki izgled prvenstveno) je stvarno istina,bar ja imam takva iskustva.
Tebe vadi ta 10 kuca,pa razmisljas kako ce okolina da reaguje:D
Salim se,tvoj dispozitor Venere Mars je u Biku pa ti daje na stabilnosti;)

Santijen
17-07-2013, 20:09
Nesretno sam se izrazio,nisam mislio bukvalno laka u smislu kojem si ti mozda pomislila,ali da je jeste lakse "skinuti" u odnosu na neke druge(naravno ako joj se svidis,Ve u Ovnu reaguje na fizicki izgled prvenstveno) je stvarno istina,bar ja imam takva iskustva.
Tebe vadi ta 10 kuca,pa razmisljas kako ce okolina da reaguje:D
Salim se,tvoj dispozitor Venere Mars je u Biku pa ti daje na stabilnosti;)
Ma sve si fulio kod mene :D a i ur na ic ne benda bas na okolinu hahah
salim se mislim da se malo previse uopsteno tumace planete osim toga imamo mi i svoje licne venere pored onih uopstenih tj kod tebe su to saturn i merkur tj serija 2 i serija 7 a kod mene mesec i saturn...ali posto se ovde samo izgleda uopsteno tumaci ajd recimo ve u ovnu brzo plane al se brzo i ugasi uostalom to su osobine kardinalnih vatrenih znakova:D

euroneuro
17-07-2013, 20:33
Dobro ako je Ur na Ic dogovoricemo se za tu kafu:D
Sala,Ve u Ovnu mi je draga zato sto sa njom uvijek znam na cemu sam,nije proracunata,ne taktizira mnogo(naravno zavisi i od dispozicije),ide srcem i strascu,i nece silom favorizirati onog partnera do kojeg moze da dodje nego onog do kojeg joj je zaista stalo.

Santijen
17-07-2013, 20:38
Dobro ako je Ur na Ic dogovoricemo se za tu kafu:D
Sala,Ve u Ovnu mi je draga zato sto sa njom uvijek znam na cemu sam,nije proracunata,ne taktizira mnogo(naravno zavisi i od dispozicije),ide srcem i strascu,i nece silom favorizirati onog partnera do kojeg moze da dodje nego onog do kojeg joj je zaista stalo.

sto bi nas narod reko i corava koka hahhaha salim se ...sad si pogodio...sto rece Domagoj ve u ovnu zna sta oce al treba takvog naci :D

euroneuro
17-07-2013, 20:43
sto bi nas narod reko i corava koka hahhaha salim se ...sad si pogodio...sto rece Domagoj ve u ovnu zna sta oce al treba takvog naci :D

E ako je Domagoj rekao onda povlacim sto sam ja rekao:D
Svaka Venera zna sta hoce,ali ih ima da im odgovara da upravo hoce to da ne znaju sta hoce:D

Santijen
17-07-2013, 20:49
E ako je Domagoj rekao onda povlacim sto sam ja rekao:D
Svaka Venera zna sta hoce,ali ih ima da im odgovara da upravo hoce to da ne znaju sta hoce:D

:D....ja sam samo prenela sta je Domagoj rekao...jeste vala nahvalio Ve u ovnu svaka mu cast ( Bravo druze sa montenegro:D)

pa promenjljivi znaci su poznati po nepostojanosti i promenjlivosti :D

Aeria Gloria
17-07-2013, 21:30
Vodeci se logikom tih antiscija bi trebalo da se skoro slaze svako sa svakim(ako ne "normalnim"polozajima planeta. onda valjda tim antiscijskim tackama),sto naravno nije slucaj.Mogu da nadjem neke slicnosti izmedju susjednih znakova Blizanca i Raka ,ili Jarca i Strijelca(jer nisu u nikakvom napetom odnosu),ali da je planetama u Lavu npr "alternativa" u kvadratnom Biku,ili Skorpiji u kvadratnoj Vodoliji nigdje veze.
Sa ovim Mo u Lavu bi znaci trebao da se slazem i da me privlace zenski Bikovi ili ja njih (ili zene sa naglasenim Bikom) sto nikada nije bio slucaj,bas zbog planeta u Lavu koje imam.Pa Racice prve dekade da mi antiscijama padaju tacno na DC(a ionako rade 120 na moju Ve) i opet nikakva iskustva nisam imao niti su me privlacile te zene(bar za sada)
od antisticija u sinastrijama gledam samo konjukciju i opoziciju i sto manji orbis
sto znaci da ti ne odgovaraju zenske sa suncem u biku vec mogu da ti odgovaraju zene kojima je sunce na odgovarajucem antisticionom stepenu bika, mada pre pogledaj zene kojima je mars na antisticionom stepenu bika pa javi kakav je seks :D
i naravno antisticije govore o skrivenim stvarima

euroneuro
18-07-2013, 00:16
od antisticija u sinastrijama gledam samo konjukciju i opoziciju i sto manji orbis
sto znaci da ti ne odgovaraju zenske sa suncem u biku vec mogu da ti odgovaraju zene kojima je sunce na odgovarajucem antisticionom stepenu bika, mada pre pogledaj zene kojima je mars na antisticionom stepenu bika pa javi kakav je seks :D

Ma gledam zene koje mi se svide bez obzira na natalne karte i na antisticie,a eto sa Bikicama sam najcesce na Vi :D a i one samnom,tako da nemam neku zelju da experimentisem sa njima.Mene privlace samopouzdane i nezavisne zene kojima nije cilj po svaku cijenu ispuniti ulogu majke i domacice.Tako da nema ni skrivenih tajni nikakvih.Ali ko zna sta zivot nosi;)

zvjezdica
18-07-2013, 02:31
Da li nuzno VE90MA kod muškarca mora dati da je nasilan ili agresivan?

TigaBg
18-07-2013, 03:49
Da li nuzno VE90MA kod muškarca mora dati da je nasilan ili agresivan?

Ja ne bih rekla, mislim da je Ma u lošem aspektu sa Mo više agresija nego sa Ve

ganci
18-07-2013, 07:24

I patiteika.

caramaja3008
18-07-2013, 10:23
a muskarci sa Ve180Ma? kakva su vam iskustva sa njima?

noddy
19-07-2013, 15:36
a muskarci sa Ve180Ma? kakva su vam iskustva sa njima?

Trebalo bi da je tim muskarcima najteze da shvate ljubavni odnos i sta je to sto cini vezu... obzirom da je opozicija,kao izazovna i koja se inace tice partnerskih veza. Takodje moze oznacavati i narusenost muskog i zenskog principa zbog neslaganja roditelja recimo,pa on u kasnijem dobu ne moze razaznati sta je to ono pravo u ljubavi.
Ali generalno nije los aspekt. Uvijek podstice na rad na otkrivanju poente.

medijum
19-07-2013, 18:23
ovo je istina,ja imam VE0MA i to u ovnu tako da je moja VE bas ovnovska, a ja sam muska zena :D ali bukvalno kad je ljubav u pitanju sto na um to na drum bez okolisanja..kad volim volim,kad prestanem izbrisem bez savesti :)

euroneuro
19-07-2013, 19:51
ovo je istina,ja imam VE0MA i to u ovnu tako da je moja VE bas ovnovska, a ja sam muska zena :D ali bukvalno kad je ljubav u pitanju sto na um to na drum bez okolisanja..kad volim volim,kad prestanem izbrisem bez savesti :)

Ma ja,postenski:D ,dok je strasti traje i maskenbal,cim se ugasi dovidjenja:D Samo to i jeste posteno,sve ostalo predstavlja kukavicluk i strah od samoce upakovanoj u ko fol "ljubavi" prema drugima;)

Zato i cijenim planete u Ovnu,mozda sto imam taj stelijum u 1 polju u Jarcu:)

dunja2501
20-07-2013, 00:22
Ja natalno imam Ve0Ma u 1 polju, do sada nisam upoznala niti imala momka sa istom konjukcijom u natalu, ali zato moj sadasnji momak svojom venerom kaci moj stelijum Ve0Ma0Mo, njemu je ta Ve vladarka ascedenta, a i on natalno ima lep odnos Ve i Ma,trigon. Veza nam je super, da kucnem u drvo :D, naravno tome doprinose i neki drugi aspekti u uporednom koje imamo. Ve-Ma je koliko ja znam, zasluzno za privlacnost izmedju dvoje ljudi. Mene su vecito privlacile osobe sa Ve90Ma, a sa Ve180Ma nisam nikako mogla da uskladim.

aldebaran
21-07-2013, 18:21
Ve u Ovnu je iskrena,otvorena a samim tim i "laka" jer daje prednost strastima u odnosu na razum,pa se Ma u Ovnu brzo od nje i hladi jer je on prije svega osvajac,pa ako lako dodje do "plijena" brzo prelazi na novi
Imam Ma u 1 u Jarcu pa se pronalazim i u opisu Ma u Ovnu pa znam

Ma vidi ti njega...što mi nagrdi mog Marsića...:D...a samo brzopleto, kao da ti Me nije u jarcu...

Ne znam da li je ve u Ovnu laka, možda i jeste, ko zna...:D ...ja sam Mars...;) hahahahahahahaha...šalim se...

I Ma u Ovnu i u 8-oj kući, naglasila sam i u kojoj je kući, ne mogu biti isti, voda je voda, ipak nije kamen, pa drugačije i reaguju, pretpostavljam i da su aspekti drugačiji...i nemoj da mi diraš Sunce i Marsić, ja sam ponosna na njih...;) ...eto ti Me i Ve, po njima si već raspalio...:D...ti si pogledao ove loše aspekte mog Marsa i odmah da ga nalijepiš...eeeee...ne možeeeeee...ima i Ma60So i Ma0Ju...nije on baš takav kakav je tvoj...:D ...hahahahahahaha...neću više...pozzz...:)

euroneuro
21-07-2013, 19:13
Sta ga ocrni,pa to i jeste snaga,brza "obrada" i promjena terena.:D

Veni,Vidi,Vici:D

aldebaran
21-07-2013, 19:27
Sta ga ocrni,pa to i jeste snaga,brza "obrada" i promjena terena.:D

Veni,Vidi,Vici:D

hahahahaha...neću više...bolje da prešutim...evo...ujela sam se za jezik...:D

ginger
22-07-2013, 11:15

imam i ja primjera za priložit:

vezano za antiscije, ja imam antisciju njegovog sunca i mojeg JMČ. njegova venera i moj saturn, anticija isto.

imamo konjunkciju ve i ma. i njegova venera 90 moj pl.

ništa se još nije dogodilo među nama, ali izgleda da hoće. zasad se samo gledamo.
primjetila sam da osjetim na određen način i prije nego ga ugledam da mi se približava. kao da imam radar za njega.

namjerno kvotam tvoj post Aeria- zbog antiscija. još uvijek ih ne kontam skroz. ali da ne djeluju, to nikako. čak jače nego uobičajeni aspekti, čak više nego konjunkcija. kontrascija neznam. skoro da je niti ne gledam. a kod antiscija dozvoljavam si orbis do +/- 1.5 stupnja.

ginger
22-07-2013, 11:20

nasilne i konfliktne osobe- MA 180 SO.
generalno- svjetla 180, 90 Ma

rođeni 4,13,22 u mjesecu.

Bojana_NS
22-07-2013, 12:27

Jel to samo za muškarce ili i žene ?
Gde nađe te datume ? :D

ganci
23-07-2013, 09:45

Ijuuu, imam oba faktora zadovoljena :D a samo sam se tukla kao mala sa decacima :D

Desdemonia
21-02-2014, 02:27
Može li mi netko objasniti ovo.. Njegova Venera u mom 8-om polju u Blizancima, jedini aspekti Ve 180 Ma i Ve 180 Me u mojoj drugoj kuci. S tim da ja natalno imam Me konjukciju Ma u drugoj i to su jedini aspekti koje prave ako ne računam MC i fiksne zvijezde. Uglavnom, plaši me to :D pogotovo taj Ve 180 Ma.

nedda
21-02-2014, 12:46
Desdemonia, za sinastriju vazi pravilo za kontakt Marsa i Venera: bolje bilo kakav, nego da ga nema. Ta opozicija moze da bude veoma privlacna.

danica_91
21-02-2014, 15:28
i ja se slazem, meni su Ma i Ve jako bitni u horoskopu, i skontala sam da cim nema bar nekog aspekta ovih planeta sa partnerovim Ma ili Ve u sinastriji ja ne reagujem, ne lozim se na tu osobu nimalo...cak reagujem jos vise i kad je Pl umesan...ali npr. ne reagujem na Ur iako kazu da je to isto neka velika sexualna energija, u mom slucaju nije tako...mozda jer mi Ur ne pravi bitne aspekte sa planetama, pa mi niciji Ur nije doneo mnogo strasti...takodje jako reagujem i kad mi aspektuju Mo, jer mi je on dosta naglasen u karti i plus u 5. kuci...

a mislim da na Ve i Ma reaguju najvise oni kojima te planete vladaju kucama na uglovima, ili kad su naglseni u karti....onima kod kojih to nije slucaj, oni ce onda da reaguju mozda na neke druge planete :)

Desdemonia
21-02-2014, 16:28
Hvala Nedda.. vjerujem da daje tu veliku privlačnost, ali me zabrinjava što je Ve u osmoj kući. I osim te velike strasti, privlačnosti, može označavati i smrt ljubavi ja mislim.

danica_91
21-02-2014, 18:09
Hvala Nedda.. vjerujem da daje tu veliku privlačnost, ali me zabrinjava što je Ve u osmoj kući. I osim te velike strasti, privlačnosti, može označavati i smrt ljubavi ja mislim.

Ja mislim da je lepo kada se Ve nadje u 8. kuci partnera jer je to mnogo dobar sex, stapanje duse i tela sa partnerom, i mislim da to nema veze sa smrcu ljubavi...moze jedino da da neke promene, mozda nezeljene posle odredjenog vremena, odnosno kraj veze ali zbog nekih spoljnih okolnosti...ali smrt ljubavi cisto sumnjam, mada jesam citala isto da pise to sto kazes...ja sam imala sa deckom jednim u dejvisonu Ve u 8. kuci u blizancima i iako smo raskinuli jaka bliskost medju nama i dalje traje, ljubav takodje ali to nije ona ljubav da budes sa tom osobom i imas decu, nego je to transformisana ljubav koja ce celi zivot da traje ali je realno neostvariva, a ta osoba ostaje deo tebe zauvek i uvek ces biti tu da joj pomognes ...samo mislim da osoba cija je 8. kuca se cak vise veze za tu Ve, jer 8. kuca je jako emotivna kuca...na najdubljem nivou, mada ni Ve nije ravnodusna naravno :)

TigaBg
21-02-2014, 19:30
Desdemonia, za sinastriju vazi pravilo za kontakt Marsa i Venera: bolje bilo kakav, nego da ga nema. Ta opozicija moze da bude veoma privlacna.

Ne znam zašto se ne slažem sa ovim. Trebalo bi da je tako, ali opet znam nekoliko skladnih i dugih veza gde nema kontakta Ve i Ma, a postoji jaka seksualna privlačnost.

snupy
21-02-2014, 19:46
Ni ja ne znam zašto,ali ja se ne slažem oko te famozne 8.kuće i sexa...pobogu to je kuća gubitaka,tuđe svojine,mučenja,sex je isuviše lep za tako nešto :D

Desdemonia,sve zavisi od toga kojim poljem vlada ta Ve,tj.odakle dolazi,kako je natalno postavljena,itd.
Ve180Ma,će doneti privlačnost,ali na duže staze sukob,tenzije,pogotovo ako je to jedan od vladara asc/dsc.

Ja inače primat dajem kontaktu svetala,osama asc/dsc,msc/ic,postavkom vladara asc.

nedda
22-02-2014, 10:22

O, ne, ne moze. Njegova venera je u tvojoj osmoj kuci, a ne u njegovoj. Inace, to je u tvojoj karti njegova druga kuca, pa joj je tu i mesto. To moze da znaci, na taj nacin gledano i da je to osoba koja ce te materijalno podrzavati, davati poklone, sitnice (blizanac) i slicno (tvoja osma kuca - tudj novac).
A ako ipak gledamo veneru kao nosioca te telesne ljubavi, onda to sto ona pada kod tebe u osmu kucu, znaci da ga ti taj njegov aspekt gledas kroz osmu kucu - mozda te seksualno privlaci upravo nezniji deo njegove prirode? Mozda ces tokom vremena biti posesivna upravo prema njoj?

I tako dalje, i tako dalje...ne moze se to gledati bez karti detaljnije.

Ja mislim da je lepo kada se Ve nadje u 8. kuci partnera jer je to mnogo dobar sex, stapanje duse i tela sa partnerom, i mislim da to nema veze sa smrcu ljubavi...moze jedino da da neke promene, mozda nezeljene posle odredjenog vremena, odnosno kraj veze ali zbog nekih spoljnih okolnosti...ali smrt ljubavi cisto sumnjam, mada jesam citala isto da pise to sto kazes...ja sam imala sa deckom jednim u dejvisonu Ve u 8. kuci u blizancima i iako smo raskinuli jaka bliskost medju nama i dalje traje, ljubav takodje ali to nije ona ljubav da budes sa tom osobom i imas decu, nego je to transformisana ljubav koja ce celi zivot da traje ali je realno neostvariva, a ta osoba ostaje deo tebe zauvek i uvek ces biti tu da joj pomognes ...samo mislim da osoba cija je 8. kuca se cak vise veze za tu Ve, jer 8. kuca je jako emotivna kuca...na najdubljem nivou, mada ni Ve nije ravnodusna naravno :)

Davison je druga prica, sinastrija nema veze sa time, a ovde je u pitanju sinastrija...

Ne znam zašto se ne slažem sa ovim. Trebalo bi da je tako, ali opet znam nekoliko skladnih i dugih veza gde nema kontakta Ve i Ma, a postoji jaka seksualna privlačnost.

Ja pod kontaktom gledam i vladarstva/dostojanstva. A znam i ja parove sa manje kontakta medju planetama Ma/Ve - kod njih to onda ide preko veza vladara 5, 7, 8. kuce... To je ona prica: moraju postojati jedni drugima u karti na neki nacin, Ve i Ma su jedna varijanta "postojanja", tj. toga da "se planete vide".

Ni ja ne znam zašto,ali ja se ne slažem oko te famozne 8.kuće i sexa...pobogu to je kuća gubitaka,tuđe svojine,mučenja,sex je isuviše lep za tako nešto :D

Desdemonia,sve zavisi od toga kojim poljem vlada ta Ve,tj.odakle dolazi,kako je natalno postavljena,itd.
Ve180Ma,će doneti privlačnost,ali na duže staze sukob,tenzije,pogotovo ako je to jedan od vladara asc/dsc.

Ja inače primat dajem kontaktu svetala,osama asc/dsc,msc/ic,postavkom vladara asc.

8. Kuca je kuca onoga sto dobijamo uspstavljajuci kontakt sa svojom 7. kucom (svim onim sto je nasuprot nas). Tu spada i smrt, jer zivot dozivljavamo kao "nase, pripadajuce" (pa on dolazi u 2. kucu, nasuprot osmoj). Tu dolazi i transformacija, jer je druga kuca nasuprot njoj nas sistem vrednosti. Tu dolazi i sve ono sto osecamo da nemamo sami (druga kuca), pa trazimo, ocekujemo od odrugih (nemam novac - podici cu kredit, ne osecam se ispunjeno, celo - kroz seks se sjedinjujem sa drugim...). Dobre veze sa 7, 8, 9 kucom daju nam mogucnost da lako dobijamo od drugih sve - emocija, osecaje koj nam nedostaju, materijalne stvari, statusne, fizičke, seksualne...

snupy
22-02-2014, 11:05
8. Kuca je kuca onoga sto dobijamo uspstavljajuci kontakt sa svojom 7. kucom (svim onim sto je nasuprot nas). Tu spada i smrt, jer zivot dozivljavamo kao "nase, pripadajuce" (pa on dolazi u 2. kucu, nasuprot osmoj). Tu dolazi i transformacija, jer je druga kuca nasuprot njoj nas sistem vrednosti. Tu dolazi i sve ono sto osecamo da nemamo sami (druga kuca), pa trazimo, ocekujemo od odrugih (nemam novac - podici cu kredit, ne osecam se ispunjeno, celo - kroz seks se sjedinjujem sa drugim...). Dobre veze sa 7, 8, 9 kucom daju nam mogucnost da lako dobijamo od drugih sve - emocija, osecaje koj nam nedostaju, materijalne stvari, statusne, fizičke, seksualne...

Nedo,ja sam usvojila da 8.kućom vlada Sa...iz prostog razloga što sam uvidela da je TA,mnogo preciznija od MA.
8.kuća jedino ima veze sa sexom ukoliko se radi o dvijacijama i nastranosti.Jer je Sa u ovom slučaju povezan sa tanatosom(smrt,koja prati simboliku ove kuće)
Zato sam rekla da ja ne vidim mnogo povezanosti oko famoznog seksa i seksualnosti u 8.polju.A za većinu stvari što si napisala se slažem. :)

nedda
22-02-2014, 11:35
Snupy,
mozemo mi gledati po kom sistemu hocemo - moderan covek je komplikovan i sklon intelektualizaciji, pa je i modrena astrologija verovatno komplikovanija i sa vise informacija nego sto ima potrebe da bude...ali sustina je ista.
Seksualnost i seks ne postoji bez tanatosa. Ni najnezniji na svetu.
Tanatos nije tako strasan kao sto je cika Frojd verovao (mada je i on govorio da ako iskljucimo tanatos, mozemo da se oprostimo od seksualnog dela braka).
Tanatos mora da zivi kroz ljude u određenoj meri, jer on daje i konstruktivnu agresiju, konstruktivnu proaktivnost, postavlja granice, da znamo sta je cije. Ako bi smo propustali iskljuivo libido kroz nas, bili bi smo u simbiozi sa celim svetom, a kada smo u simbiozi - onda nam nista ne znaci sta od koga dobijamo - tanatos je taj koji postavlja granice, i daje nam da znamo sta je od koga doslo, i pruza priliku da budemo zahvalni tom nekom, i da svoju ljubav umserimo ka toj određenoj osobi.
U seksu je posebno vazno i taj deo: sa sjedinjavanjem sa drugom osobom, mi "umiremo" (simbolicki) - i ostaje jedno ("mi") umesto dvoje. Dakle, ko ne zna da "umre", ne moze ostvariti taj osecaj jedinstva. Istocanjaci su davno pre ovih nasih zapadnjaka (sa Jungom na celu) ucili o tome da je svaki seks "mala smrt". Smrt nekog dela nas (nasih granica, nasih nesigurnosti, nepoverenja, nase odvojenosti - vidis, sve same osobine Saturna?), vodi transformaciji. Baviti se Saturnom zbog toga znaci bavit se svojim razvojem.
Ljudi danas lako prihvataju da treba nesto da nauce, da steknu nesto novo, razviju u sebi - ali stalno zaboravljaju da da bi nesto novo razvili, moraju i da se oproste od necega starog, da puste da u njima umre nesto sto su do tada koristili ili imali.
Na primer - devojcica koja je naucila da treba da bude oprezna u kontaktu sa nepoznatim muskarcima, ili da bude zatvorena i u kontakltu sa poznatim, jer oni mogu da je povrede - ce kao devojka, zena - polako uciti da poverenje moze da ima u neke od njih, i polako ce pocinjati da razlikuje muskarce koji su drugaciji. Međutim, sa svakim novim korakom u uspostavljanju odnosa sa njim, ona ce morati da otpusti deo opreza, razuma koji joj je koristio ranije. Morace da pusti svoja znanja i iskustva da "umru" u njoj - parce po parce i deo po deo, kako bi se otvorila za neko novo iskustvo. Te male psihološke smrti su neophodne za razvoj, a u samom seksualnom razvoju i razvoju sposobnosti za to jedinstvo, to se mozda i najbolje vidi...
Nema ni seksa ni bilo kog drugog razvoja bez tanatosa i sposobnosti da se pusti da u nama umru stvari koje ga sprecavaju...

danica_91
22-02-2014, 13:15
da dodam jos jedno zapazanje, imala sam sa 2 lika njihov i moj Ma na istom mestu skoro u lavu, plus sto ja imam natalno Ve0Ma0Ju pa je njihov Ma pao tu gde su mi i Ju i Ve...ali uglavnom je doslo do toga da se prvo zalepimo jedni za druge, slazemo se, stalno smo zajedno...a onda posle odredjenog vremena pocnu ti likovi da me smaraju i krenemo stalno da se svadjamo ko ce biti dominantniji i ko ce koga da slusa, i na kraju ti odnosi zavrse hladnocom i udaljavanjem...to je mozda jer imam i Ma180Sa...a plus sto su planete u lavu, pa je jos teze ne biti centar paznje kod neke osobe, jer svako sa Ma u lavu gleda najvise sebe...tako da nekad i Ma0Ma moze vrlo tezak odnos da da, i nisam primetila da je ova moja Ve to nesto poboljsala, cak ni sto se sexa tice...ocigledno je bitno i u kom znaku se nadje konjukcija...mozda bi se u nekom drugom znaku bolje slagale planete :( cak mi bolje ide sa kvadratima sa nekim osobama :)

Mia
22-02-2014, 15:52

kako mozes da znas koliko seksualne pivlacnostio ima u nekoj tudjoj vezi, ko god da ti je ta osoba?

pa sigurno niko ko ima skladnu vezu i ko nije preterano seksualna osoba nece reci, e znas mi se ne privlacimo dovoljno?!

danica_91
22-02-2014, 16:17
kako mozes da znas koliko seksualne pivlacnostio ima u nekoj tudjoj vezi, ko god da ti je ta osoba?

pa sigurno niko ko ima skladnu vezu i ko nije preterano seksualna osoba nece reci, e znas mi se ne privlacimo dovoljno?!

slazem se potpuno...ja cak mnogo vise ljudi znam kojima su sexualnost i strast najmanje vazni u vezi, koji su vise romanticne duse ili traze vise intelektualno poklapanje, tako da njima onda Ve i Ma mozda i nisu bitni :) svako od nas ima drugacije potrebe, a vecina i ne prica otvoreno o tome, nego glume da bi se uklopili u "sablone"

Desdemonia
22-02-2014, 18:03
Hvala cure na objašnjenju :)

moze jedino da da neke promene, mozda nezeljene posle odredjenog vremena, odnosno kraj veze ali zbog nekih spoljnih okolnosti...ali smrt ljubavi cisto sumnjam, mada jesam citala isto da pise to sto kazes...ja sam imala sa deckom jednim u dejvisonu Ve u 8. kuci u blizancima
Pa al to onda mi ništa ne vrijedi ako nisam s tom osobom u braku, itd. :) Mislim, znam da treba gledati i druge aspekte, al zanimao me konkretno ovaj. Kužim za dejvison, al ja sam gledala sinastriju.

.
Pa tako i ja mislim da bi donijelo svađe nakon nekog vremena. Misliš ako je Ve njegov vladar asc/dsc? Jer nemam njegov sat rođenja, pa ne znam. A meni je dsc vladar Venera (bik) u drugoj kuci.

O, ne, ne moze. Njegova venera je u tvojoj osmoj kuci, a ne u njegovoj. Inace, to je u tvojoj karti njegova druga kuca, pa joj je tu i mesto. To moze da znaci, na taj nacin gledano i da je to osoba koja ce te materijalno podrzavati, davati poklone, sitnice (blizanac) i slicno (tvoja osma kuca - tudj novac).
A ako ipak gledamo veneru kao nosioca te telesne ljubavi, onda to sto ona pada kod tebe u osmu kucu, znaci da ga ti taj njegov aspekt gledas kroz osmu kucu - mozda te seksualno privlaci upravo nezniji deo njegove prirode? Mozda ces tokom vremena biti posesivna upravo prema njoj?
I tako dalje, i tako dalje...ne moze se to gledati bez karti detaljnije.
Kužim. I mislila sam da nekako ima veze s novcem između ostalog jer moje osmo polje Blizanci je u 2k, a Me radi aspekt jedino sa Ma (konjukciju) koji je isto u drugoj. Onda mi je zanimljivo da njegova Ve u mojoj osmoj radi baš samo na Me i Ma opoziciju.
Znam da treba gledati sve detaljno, ali ovo me baš zanimalo konkretno. Posebno zato što sam zbog tih opozicija mislila da je to jedino nešto loše :)

TigaBg
24-02-2014, 01:05
Hm, ne znam, možda na spostvenom iskustvu???

Ne znam ni šta ovo treba da znači

Mia
24-02-2014, 18:53
ako je na sopstvenom iskustvu, tiga, onda se nismo razumele

mislila sm da si pisala o paraovima koje poznajes, pa mi je bilo cudno kako je moguce da tvrdis tako nesto, kad je to totalno subjektivna stvar

a u ovom sto pitas da ne znas sta znaci, mozda tj sigurno nisam uspela da se izrazim htela sam da kazem da postoje vise i manje seksualne osobe i da ne pricaju svi o svom seksualnom zivotu, a da i ovi sto pricaju znaju da "lazu" u jednom ili drugom smeru

no sve je to ne bitno ako se tvoja tvrdnja zasniva na tvom iskustvu, nisam skontala

nale777
29-04-2014, 18:39
Njegov MA iz prve(koje mu vlada ukljestenom 2.kucom) i nj. SO(koje mu je vladar DC) prave 0 sa mojom VE na MC)koja mi vlada ukljestenom 6 i 12, aplikacija, na 4 minuta.Vrlo zanimljiva kombinacija.Pritom je on umetnik i psiholog iz inostranstva,a ja imam NE na samom DC u strelcu i MA mi je u 7. dok je njemu rSA u 7. koja obuhvata i Devicu pa mu je suvladar ME, a ja sam ME u ASC i jarac u znaku,gde mi recepcijom SO,MA i ME, isti znaci koje on ima u stelijumu na ASC, ide u lava.
Ni sa kim nisam imala ovakvu kombinaciju.Pritom u sinastriji ima dosta 0 aspekata.Koliko je ovo znacajno za nas susret, jer je jos sve u povoju?

andjela pizelli
10-07-2014, 23:02
Konjukcija Marsa i Venere u Ovnu, Venera voli Marsa u Ovnu, a Mars ne voli Veneru jer je u izgonu!!! Moje iskustvo

TigaBg
11-07-2014, 02:01
Moje iskustvo je da su mi često muškarci sa Marsom u Blizancima blizu moje Ve veoma fizički neprivlačni, a ja se njima dopadnem. Ne znam zašto je to tako.

Mad Max
11-07-2014, 09:04
U uporednim horoskopima koje sam gledao iz nekog meni nepoznatog razloga trigoni i sekstili mnogo bolje funkcionišu nego konjukcije. Ne znam da li sam nešto prevideo ili je to neki moj subjektvini utisak al eto, tako mi deluje.

karma1983
11-07-2014, 14:14
U uporednim horoskopima koje sam gledao iz nekog meni nepoznatog razloga trigoni i sekstili mnogo bolje funkcionišu nego konjukcije. Ne znam da li sam nešto prevideo ili je to neki moj subjektvini utisak al eto, tako mi deluje.

Ovo je istina,a kvadrati najjače djeluju,bar iz mog iskustva i bliskih mi ljudi

lilyrose
11-07-2014, 14:25
Ovo je istina,a kvadrati najjače djeluju,bar iz mog iskustva i bliskih mi ljudi

Hm... jel i pozitivno ili negativno?
Njegov Mars je u kvadratu s mojom Venerom, a Marsevi su nam u konjukciji...
Meni to ne zvuči baš dobro, previše napetosti... :confused:
Iako u stvarnosti, mi se uopće ne svađamo. Mi se jednostavno - udaljimo... :confused:

karma1983
11-07-2014, 19:18
Hm... jel i pozitivno ili negativno?
Njegov Mars je u kvadratu s mojom Venerom, a Marsevi su nam u konjukciji...
Meni to ne zvuči baš dobro, previše napetosti... :confused:
Iako u stvarnosti, mi se uopće ne svađamo. Mi se jednostavno - udaljimo... :confused:

Ispočetka pozitivno,poslije negativno ;)
Najstrastveniji aspekt,užasna privlačnost,al mač ima dvije oštrice...
S oba lika s kojima sam imala ovaj aspekt danas ne da ne pričam,nego smo završili s prilično burnim svađama zbog njihove ljubomore,al oba su Ma u Sco,pa sad zamisli kako je kad napadnu lepršavu Ve u Vodoliji :D

TigaBg
17-07-2014, 02:18

Zato što u trigoni i sekstili uvek povoljni a konjukcija nije

drblavur
17-07-2014, 09:40
Ne moraju biti povoljni, posebno kada su planete u tom aspektu bez snage

Mad Max
17-07-2014, 09:43
U pravu si! Mada obično kažu da je konjukcija VE0MA dobra stvar koliko vidim po natalima i sinastrijama to i nije baš slučaj.

TigaBg
19-07-2014, 03:08
Ne moraju biti povoljni, posebno kada su planete u tom aspektu bez snage
Istina
U pravu si! Mada obično kažu da je konjukcija VE0MA dobra stvar koliko vidim po natalima i sinastrijama to i nije baš slučaj.

Šta misliš (i ostali) ko je u konjukciji Ve i Ma privučen drugom planetom? Hoću reći, da li je Mars, zbog prirode planete, agresivniji?

noddy
19-07-2014, 10:09
Po meni, jako fatalna konjunkcija :) Ja je imam natalno u Djevici, sa orbisom od 2*, a njen Mars je bio na moju Veneru. I nije se baš slavno završilo. Trajalo jedno godinu dana, i dan danas u nekom bunilu :)

drblavur
21-07-2014, 08:13
I
Šta misliš (i ostali) ko je u konjukciji Ve i Ma privučen drugom planetom? Hoću reći, da li je Mars, zbog prirode planete, agresivniji?
Ne, zavisi od znaka i stanja u kojem je

noddy
22-07-2014, 12:10
Mene zanima kako tumačiti sljedeće? Ja imam Ma0Ve u 8.polju u Djevici. Obzirom da je Venera u padu u Djevici, ona dakle i ne daje navodno neke emocije, čak i više koristi i kalkulacija. Ali, da li podrazumijeva položaj u VIII polju, da to pojačava recimo strasti? I s obzirom da je u konjunkciji sa Marsom? Dakle, da priroda planete igra veću ulogu, u odnosu na znak u kojem je?

TigaBg
22-07-2014, 14:55
Ne, zavisi od znaka i stanja u kojem je

Misliš, zavisi od dostojanstva?

drblavur
22-07-2014, 17:38
Ali, da li podrazumijeva položaj u VIII polju, da to pojačava recimo strasti?
Zašto bi 8. polje ukazivalo na strast?
Misliš, zavisi od dostojanstva?
Da, i od slučajnog i od esencijalnog, a dobar pokazatelj je dodekatemorion

noddy
22-07-2014, 17:39
Zašto bi 8. polje ukazivalo na strast?

Da, i od slučajnog i od esencijalnog, a dobar pokazatelj je dodekatemorion

Pa, jer je prirodno škorpionsko polje. Što znam...

Skorpija83
22-07-2014, 17:53
Mene zanima kako tumačiti sljedeće? Ja imam Ma0Ve u 8.polju u Djevici. Obzirom da je Venera u padu u Djevici, ona dakle i ne daje navodno neke emocije, čak i više koristi i kalkulacija. Ali, da li podrazumijeva položaj u VIII polju, da to pojačava recimo strasti? I s obzirom da je u konjunkciji sa Marsom? Dakle, da priroda planete igra veću ulogu, u odnosu na znak u kojem je?

Ja mislim da ova tvoja Venera nije nimalo djevičanska, štaviše sklona je jako strastvenim vezama, jer je u konjukciji sa Marsom, koji je vladar 11. i 4. kuće i u trigonu sa Uranom, pa su ovo jako interesantne veze prepune iznenađenja, preokreta i strasti, nimalo dosadne i rutinske. Zasnovane na prijateljstvu i strasti, možda zbog Urana i položaju u 8. polju nijesu trajne, ali šta da se radi.

noddy
22-07-2014, 17:56
Ja mislim da ova tvoja Venera nije nimalo djevičanska, štaviše sklona je jako strastvenim vezama, jer je u konjukciji sa Marsom, koji je vladar 11. i 4. kuće i u trigonu sa Uranom, pa su ovo jako interesantne veze prepune iznenađenja, preokreta i strasti, nimalo dosadne i rutinske. Zasnovane na prijateljstvu i strasti, možda zbog Urana i položaju u 8. polju nijesu trajne, ali šta da se radi.

Moja Venera je djevičanska onda kad treba da se razgovara o tome šta valja, a šta ne valja u vezi :) pa ja onda to ubijem po analizi :) ali generalno nije... i tačno je, veze koje su interesantne, koje se završavaju burno veoma. Zato sam i prokomentarisao da ima uticaja to što je u VIII polju.

Skorpija83
22-07-2014, 17:59
Moja Venera je djevičanska onda kad treba da se razgovara o tome šta valja, a šta ne valja u vezi :) pa ja onda to ubijem po analizi :) ali generalno nije... i tačno je, veze koje su interesantne, koje se završavaju burno veoma. Zato sam i prokomentarisao da ima uticaja to što je u VIII polju.

Generalno Venera u djevici želi da stvari idu glatko, da sve savršeno funkcioniše, ali tvoja je izazvana od Urana pa se završavaju burno. Pa naravno da ima veze u kom je polju.

drblavur
22-07-2014, 18:20
Pa, jer je prirodno škorpionsko polje. Što znam...

Nije, ne ide to baš tako. Saturn je signifikator 8. polja, a pod tom simbolikom strast i nije nešto što se ispoljava.
zaboravi ideju o "serijama" i sličnim uprošćavanjima astrologije, Ovan, Mars i 1. polje nisu jedno te isto

Skorpija83
22-07-2014, 18:38
Nije, ne ide to baš tako. Saturn je signifikator 8. polja, a pod tom simbolikom strast i nije nešto što se ispoljava.
zaboravi ideju o "serijama" i sličnim uprošćavanjima astrologije, Ovan, Mars i 1. polje nisu jedno te isto

Može li meni da se pojasni, nije mi jasno, šta to znači da je Saturn signifikator 8. polja?

drblavur
23-07-2014, 10:10
To znači da postoji podela signifikacija-vladavine planeta i polja koja nije zasnovana na pretpostavci prvo polje=prvi znak=mars
osim signifikacije postoje i planetarna radovanja u određenim poljima što im uvek ide u prilog kada se tu nađu

Nina Sofia
23-07-2014, 10:31
To znači da postoji podela signifikacija-vladavine planeta i polja koja nije zasnovana na pretpostavci prvo polje=prvi znak=mars
osim signifikacije postoje i planetarna radovanja u određenim poljima što im uvek ide u prilog kada se tu nađu

Ovo je tabela :

http://www.dodaj.rs/f/2L/109/sKKvu33/planetary-joys.gif

Skorpija83
23-07-2014, 13:26
Hvala Vam, nijesam znala za ovu tabelu.

biriboza
26-07-2014, 00:02
Mali off, po ovome, Sa se raduje kad se nadje u 12. polju? A poznato je da vecini ljudi taj tranzit bude horor. Ili se misli na natalnu postavku planeta? Mada je slicno.

TigaBg
26-07-2014, 19:00
Možemo o razlici između TA i MA na svakoj temi, do nedeogled. Ako hoćete kvalitetnu raspravu o bilo kojoj temi, dajte informacije, objašnjenja, iskustva, zaključke. Škrti odgovori ne znače ništa i interes za temu opada.

azraela
26-07-2014, 22:07
sto se mars raduje u sestoj kuci, ako dobro kapiram tabelu? to je kuca device, a tu marsu bas i nije prijatno?

drblavur
27-07-2014, 15:19
A što mu ne bi bilo "prijatno"?
Natalna astrologija je derivat mundane, pa tim redosledom kad gledaš više je nego dobro da tu bude

azraela
28-07-2014, 12:34
da, ali mars u devici koliko god bio dobar radnik, sexulano je frustriran i nema najbolje osobine muskarac. a moze ga frustrirati i pozicija sluge sa losim aspektima. analogno tome mars u 6 kuci ne vidim cemu bi se radovao. ja imam marsa na vrhu 6, ali u strelcu i sport mi je jako bitan, a ne podnosim da nekome sluzim i tada nastane sukob...volela bih da znam kako se to moj mars u 6 raduje. ljudi stalno nesto ocekuju od mene, bukvalno da im sluzim i onda kada to ne dobiju, naljute se...sad ne znam da li da to pripisem iskljucivo tom aspektu.

i nisam dobar radnik....jeidni podsticaj da radim su pare, osim ako nesto nme radim iz zadovoljstva. :D

osim toga ne trpim autoritet, osim ako ne procenim da je muskarac zaista autoritet, ali se tada i zaljubim.

Skorpija83
28-07-2014, 16:32
Kakve su to pridike na račun Marsa u djevici, a? :D
Ja sam sa mojim zadovoljna. Nema boljeg radnika od Marsa u djevici. I ovaj Mars ne priča, već djela, radi i to brzo. Što obeća, to i ispuni.

azraela
28-07-2014, 17:14
pa to i kazem odlican radnik....samo radi, radi, radi, radi....nego ima tu jedan momcic sa marsom u devici, pa malo brinem zbog njega, ipak je on mars, a malo mi je smusen :D:lol:

moji mars u 6 se ne raduje izgleda. :( raduje ga sport, ali ne i da radi.

Skorpija83
28-07-2014, 17:39
pa to i kazem odlican radnik....samo radi, radi, radi, radi....nego ima tu jedan momcic sa marsom u devici, pa malo brinem zbog njega, ipak je on mars, a malo mi je smusen :D:lol:

moji mars u 6 se ne raduje izgleda. :( raduje ga sport, ali ne i da radi.

Pa to se i očekuje od šeste kuće - da slušaš šta ti šef kaže i da za njega radiš najbolje što možeš. Mars u djevici ili u 6. je dobar za svako pružanje usluga. A tvoj možda, jer je u strijelcu, pa ne voli krutost, poslušnost i sistematičnost koja se traži od običnog radnika, već mu treba prostor da se sam iskaže, tako da ti možda odgovaraju više poslovi u kojima slobodno, samostalno i dobrovoljno odrađuješ posao bez pritisaka sa strane, ali opet ga odrađuješ kako treba i najbolje što možeš, jer je Mars u 6. Možda bi se kao privatnik najbolje iskazala.

Katjasr75
25-09-2014, 18:10
Konjukcija Marsa i Venere u Ovnu, Venera voli Marsa u Ovnu, a Mars ne voli Veneru jer je u izgonu!!! Moje iskustvo
a da li se ovo moze uopste smatrati konjukcijom gde je njegov mars u biku a moja venera u ovnu??
znam da moja venera ne mrzi njegovog marsa:) ma gde god bio

http://i59.tinypic.com/qsa61u.jpg

alea
30-09-2014, 23:14
Mali off, po ovome, Sa se raduje kad se nadje u 12. polju? A poznato je da vecini ljudi taj tranzit bude horor. Ili se misli na natalnu postavku planeta? Mada je slicno.

Zato što je SA esencijalni i prirodni malefik, kao i MA, oni se raduju u 12. i 6. polju. SA se raduje kada se nadje u tom mračnom polju, jer tu najviše može da ispolji svoje osobine.
Ali isto tako, ljudi sa SA u 12. često su i najduhovniji ljudi jer su naprosto prinudjeni da se odreknu svog ega, svoje sujete, svega onoga što ljude odvraća od duhovnosti a gura ka materijalizmu i zemaljskim uživanjima.
Oni se često osećaju ( a i jesu ) kažnjeni za svaku moguću pogrešku u životu i to najstrožim kaznama, mnogo strožim nego neko za mnogo manji zločin.
Upravo iz tog straha od kazni koja ih uvek stigne, ljudi sa SA u 12. često su prinudjeni da se osećaju i ponašaju vrlo uslužno, servilno, i često ih proganja savest ako nešto zgreše. Sa ovom pozicijom ljudi su često na neki način izolovani. Mnogi završe u zatvoru, bolnici, ili potpuno suprotno, u nekom vrstu izolacije koju su sami odabrali.
SA iz 12 im ne da mira, jer u 12. su svi naši tajni neprijatelji, ono što nas proganja i od čega ne možemo da pobegnemo. Pa su ljudi sa SA u 12. na kraju najmirniji i najsrećniji kada se potpuno odreknu materijalnog a posvete duhovnom životu i strogoj disciplini - recimo molitvi, meditaciji, postu... Ali oni ujedno imaju i najveću šansu i priliku da postanu duhovna i najčistija ljudska bića.
Mnogi sveštenici, monasi i duhovnjaci imaju ovaj položaj.

Lahadima
01-10-2014, 10:05
Imam Ma u šestom, plus je u devici :D Uuuu jeeee.
U konjukciji je sa Ve u vagi, takođe u šestom :)
To je slaba konjukcija od 9 stepeni ali je opet tu, pa ne znam ni da li da je uzimam u obzir...

wesnaw
01-10-2014, 11:59
Imam Ma u šestom, plus je u devici :D Uuuu jeeee.
U konjukciji je sa Ve u vagi, takođe u šestom :)
To je slaba konjukcija od 9 stepeni ali je opet tu, pa ne znam ni da li da je uzimam u obzir...

Ma i njegov dispozitor su zamenili mesta :), Ve je u vagi gde joj je super, a i ta konjukcija je u separaciji i plus razliciti znaci. Ja se nesto ne bih obazirala na ovaj aspekt.
Ja cak imam apliakciju sa isto tako velikim orbisom samo kvadrat, i ne vidim neko ispoljavanje koje bi mogla da pripisem tom aspektu.

alea
01-10-2014, 21:34
Da ne prepričavam, evo ko želi da pročita:

Sinastrijski metod Klaudija Ptolomeja

Sinastriju Ptolomej obrazlaže u 5. i 7. poglavlju IV knjige Tetrabiblosa kada govori o braku , prijateljstvima i neprijateljstvima. On je prvi pisac koji je uveo standarde u ovom metodu koji se tiču muško-ženskih planetarnih parnjaka (Sunce-Mesec i Mars-Venera). U ljubavnim i bračnim vezama od primarnog je značaja da luminari budu u bliskom aspektu trigona ili sekstila do 5 stepeni od perfekcije. Ukoliko se desi da su luminari iz dve natalne pozicije u aspektu kvadrata trajnost veze je i dalje moguća pod uslovom da se svetla nalaze i u međusobnoj recepciji koju Ptolomej naziva ’’izmenom, razmenom’’. Raskidi i razvodi i zbog najmanjih povoda po njemu se dešavaju kada se luminari iz dva natalna dijagrama ne vide (kada ne formiraju jedan od 5 tradicionalnih aspekata) ili su u opoziciji ili kvadratu bez recepcije i najmanjeg zodijačkog dostojanstva. U tom smislu i dekanat može ’’spasiti’’ stvar ako je jedan od luminara sa luminarom druge karte povezan preko pozicije u njegovom licu. Sinastrija je dobra i onda kada luminar jednog partnera pada u znak benefika drugog ili od njega prima blizak aspekt. Suprotno ovome postoji u slučaju deljenja iste zodijačke pozicije luminara i malefika. Benefici mogu popraviti i loš aspekt između luminara ili odsustvo istog ukoliko blisko stoji u vezi sa njima u natalnoj razmeni. Ptolomej je standardizovao ne samo signifikatore profesije već i opšte signifikatore sinastrije, a to su Venera, Mars i Saturn koji obavezno moraju biti u vezi sa luminarima u natalnoj razmeni kako bi se procenio opšti kvalitet jednog odnosa. Pretpostavka kvalitetnog i trajnog ljubavnog odnosa jeste ’’familijarnost’’ opštih signifkatora sa mestima luminara. Odnos između partnera reflektuje se kroz odnos koji Venera ima prema Marsu i Saturnu. Mars je relevantan u onim vezama u kojima su partneri generacijski bliski dok je Saturn preuzima primat u vezama u kojima postoji veća razlika u godinama. Ovo Ptolomej objašnjava prostom astrološkom činjenicom da Venera i Mars ostvaruju svoje zodijačke egzaltacije preko trigona sa domicilom one druge dok u slučaju Venere i Saturna imamo direktnu vezu preko domicilnog trigona. Na ovaj način Ptolomej u prvi plan ističe snagu trigonskog aspekta.

Posebno sinastrijsko istraživanje izloženo je u 7. poglavlju pomenute knjige i za njega je karakteristično to što se kao primarni faktori analize ističu: Sunce, Mesec, ascendent i tačka fortune koje po osnovnoj svojoj prirodi simbolizuje odnos između luminara projektovan od stepena ascendenta. Po njemu najčvršće veze nastaju iz sinastrija u kojima su pomenuti faktori u istoj znakovnoj poziciji ili u poziciji susednih znakova ukoliko razmak između njih preko granice nije veći od 17 lučnih stepeni. Ovde se Ptolomej poziva, u suštini, na solarni orbis, odnosno, na solarni radius koji prenosi na sve primarne sinastrijske faktore. Suprotno ovome najdublja neprijateljstva i neslaganja biće prikazana u onim sinastrijama u kojima su ovi faktori u razdvojenim ili znacima opozicije. Sekstil i trigon benefično vezuju, ali takve veze nemaju kvalitet kao veze preko konjunkcije koje se smatraju najsnažnijim i najtrajnijim. On prijateljstva i neprijateljstva deli u tri kategorije u zavisnosti od poveznog primarnog faktora. Tako, recimo, ako je jedna sinastrija bazirana primarno na vezama luminara odnos će biti posledica najdublje privlačnosti i naklonosti. U slučaju neprijateljstva, ukoliko su luminari ti koji su u međusobno lošem odnosu, ono će biti duboko, ozbiljno i trajno. Kada su tačke fortuna stožeri sinastrije ljudi se povezuju prema interesu dok ascendenti povezuju, pre svega, preko fizičke privlačnosti ili zajedničkih tragedija, nevolja, incidenata. Dominantan partner u vezi biće onaj čiji su sinatsrijski faktori u dekster poziciji prema faktorima drugog partnera. Do upoznavanja i početka jednog odnosa obično dolazi kada se primarnom direkcijom faktor iz jednog natala nađe u egzaktnoj vezi sa faktorom iz drugog natala. Trajne i snažnije veze između dvoje ljudi dešavaju se u vreme kontakta 4 primarna faktora, a prolazne ukoliko ekvatorijalni luk poveže planete iz drugog plana, izvan sistema 4 glavna. Takođe, od značaja u proceni intenziteta novog poznanstva biće i povezivanje direkcijom preko uglova, odnosno, kadencije.

Iako Klaudije nije poseban značaj pridavao dodekatemorijama ( dvanaestinama ) većina drugih autora jeste pa se sinastrija 4 primarna faktora jednako može primenjivati i preko ovog sistema. Tako, recimo, ukoliko ascendenti dvoje ljudi ne stoje u posebnoj vezi mogu biti povezani preko stepena svojih dodekatemoria. Jednako važi i za ostala 3 faktora: Sunce, Mesec, i fortunu i njihove međusobne kombinacije. Veze preko sistema dodekatemorija jednako su snažne kao i osnovne zodijačke veze.

U mom iskustvu, VE0VE je mnogo lepši aspekt kao i VE120MO, a naročito kada su svetla u medjusobnom aspektu.
Najvažnije je ipak za jedan odnos, da se osobe slažu po temperamentu.

alea
01-10-2014, 22:47
Raskinuli smo 23. januara 2004. godine, kada je pluton prosao nase natalne urane, Uran promenio znak - iz vodolije u ribu, a sunce se naslo na nasim jupiterima (koji su u recepciji sa uranom).

Neddo, 2002. godine kada si upoznala tog dečka, godišnja profekcija ti je došla tačno na natalno SO ( muška figura ) u 5 polje ljubavi, romantike, zabave i sexa.
SO je bilo vladar godišnje profekcije.
2004. godine godišnja profekcija je došla u tvoje 8 polje natala, kojim ti vlada VE, koja je natalno u izgonu u Ovnu.Ovo polje je polje naših duševnih patnji i nemira, tuge, samoće....Ona je počela da vlada od marta, kada ti je počeo novi solar, a do tada, pa i u januaru vladao je MA u Ovnu, pa je velika verovatnoća da si ti u stilu MA u Ovnu bila veoma odlučna i čvrsta u svojoj odluci, ali se taj osećaj verovatno promenio kada je počela vladavina VE, jer ona je ipak u Ovnu u svom lošem dostojanstvu i nema tu snagu kao MA.

Ne zaboravi da je 2004. godine SA bio u znaku Raka, u svom izgonu i u kvadratu ka vašoj zajedničkoj konjunkciji. Tranzitni MA je bio u Ovnu, i oba su uticala na vašu natalnu konjunkciju u kojoj se nalazi tvoj vladar VE, koja je prilično impulsivna i nestrpljiva ( kardinalna ) narčito ako je pod pritiskom.
Za sve to vreme tranzitni JU je bio u padu u Devici praveći opoziciju na tvoje natalno 5. polje i na SO, i prilično je zamaglio i zacrnio celu sliku, jer nije bio ni od kakve pomoći.

U suštini, razdvojio vas je tranzitni SA iz Raka uz pomoć impulsivnog MA u Ovnu na tvom natalnom DSC i VE0MA. Ovaj kardinalni kvadrat dva malefika gotovo je nemoguće savladati...

Deina D
25-10-2014, 19:38
Moj Ma pravi egzaktni trigon sa Ve muskarca kojeg sam skoro upoznala...moj Ma je u 11 kuci u strelcu a njegova Ve u ovnu u njegovoj drugoj kuci...privlcnosti svakako ima...mada ja sam veoma jaku privlacnost osecala sa muskarcima s kojima sam imala cak teske aspekte izmedju Ve i Ma, mislim da je bitno da postoji aspekt pa bilo kakav...ja sam sa svakim deckom imala aspekt izmedju ove dve planete....samo su se ti aspekti kasnije odrazili i kroz svadje i postajalo je sve napornije...ali meni licno da bih se dobro osecala u vezi potreban je dobar odnos njegovog So prema mom Mo, cak da njegovi malefici ne ugrozavaju moj Mo to je najpozeljnije. Do sada iz mog iskustva sam to shvatila...da pored odnosa Ve i Ma koji je obavezan za privlacnost, za trajnost veze je potrebno da on svojim planetama ne ugrozava moj Mo...:)
A sta ce biti sa ovim trigonom, videcemo...imamo i konjukciju njegovog So i mog Mo...;)

Luftballon
23-12-2014, 12:23
Kvadrati mogu donijeti privlačnost, ali ona nije dugog vijeka. Imala sam kvadrat s bivšim i privlačio me makar mi je istodobno bio odbojan, a kroz vrijeme mi se skroz zgadio i danas ga navodim kao primjer mog antitipa.

Istovremeno, čitala sam svojevremeno kako je John Mayer dok je bio u vezi s Jennifer Aniston izjavio da bi platio bilo koju sumu za jednu večer u krevetu sa svojom bivšom Jessicom Simpson koliko im je bilo dobro. Interesantno, sinastrijski su imali egzaktnu konjunkciju venere i marsa.

Sapienti sat.

alea
26-12-2014, 21:55
Kvadrati mogu donijeti privlačnost, ali ona nije dugog vijeka. Imala sam kvadrat s bivšim i privlačio me makar mi je istodobno bio odbojan, a kroz vrijeme mi se skroz zgadio i danas ga navodim kao primjer mog antitipa.

Istovremeno, čitala sam svojevremeno kako je John Mayer dok je bio u vezi s Jennifer Aniston izjavio da bi platio bilo koju sumu za jednu večer u krevetu sa svojom bivšom Jessicom Simpson koliko im je bilo dobro. Interesantno, sinastrijski su imali egzaktnu konjunkciju venere i marsa.

Sapienti sat.

Ono sto vezuje ljude to su slicnosti. Iako mnogi isticu da nas spajaju razlike, ipak razlike pa tako i losi aspekti deluju jako stresno, i pocinju da trose ljude, kidaju zivce, stvaraju nemire, dusevne patnje, a to niko ne voli. I logicno je da se kroz vreme coveku smuci da se oseca lose i da mu neko izaziva losa osecanja...benefici i dobri aspekti su ti koji spajaju i odrzavaju vezu, dok je losi aspekti i narocito ako su ukljuceni malefici, trose i izazivaju tenzije, koje vremenom prerastaju u iritantnost i odbojnost.

Marcipa
28-12-2014, 01:06
ako je zenski mars u ovnu u konjunkciji sa muskim ve?

karma1983
15-01-2015, 18:10
Da li je moguće da postoji ogromna privlačnost ako nema uopće kontakta Ma i Ve u sinastriji? Kod mene i momka ne postoji kontakt,al npr. imamo Ur120Mo,a Ur je dispozitor moje Ve a Mo njegovog Ma. Je li moguće da dispozitori odigraju tu ulogu?

gbruthbg
22-01-2015, 19:03
Mars 180 Venera u uporednom
Kad je Mars u Ovnu a Venera u Vagi ,jel jaci aspekt od Mars0Venera ili Mars120Venera ?

Alkmene
25-01-2015, 11:05
Elena, svakako jace djeluju konjukcije. Koliki su orbisi između tih uporednih aspekata?

gbruthbg
25-01-2015, 11:48
Elena, svakako jace djeluju konjukcije. Koliki su orbisi između tih uporednih aspekata?

-1' 52'' s

Moja Venera njegov Mars

Alkmene
25-01-2015, 12:44
Jak je orbis i bez obzira na to sto je separacija, mislim da moze dugo djelovati a i da se odnosi na nesto neodvrseno iz nekog od ranijih karmickih susreta/odnosa.

gbruthbg
25-01-2015, 12:53
Nije nas odnos je jako lep, ovo daje fatalnu privlacnost i super sexualno slaganje a jedna clanica mi je napomenula da su svi nasi odnosi i bitni partneri negde karmicki, usli su u nas zivot sa razlogom,tako da ja vise u te karmicke/sudbinske veze ne verujem
Ne verujem ni u karmu ..Karma is a bitch xaxaxax
Hvala pa ti kad bi videla nasu sinastriju tek bi pala od karmickih intrepretacija xaxaxax

Alkmene
25-01-2015, 12:58
E ovo sad sto si napisala sam ti pokusala recu u privatnoj poruci koju sam ti prije minut poslala. :) Svi smo mi karma i sudbina, ja sam samo tumacila kako sam ucila od autora Astroloških knjiga.... :)

gbruthbg
25-01-2015, 13:15
da da isto mislimo ... slazem se skroz :) :)

gbruthbg
25-01-2015, 13:37
E ovo sad sto si napisala sam ti pokusala recu u privatnoj poruci koju sam ti prije minut poslala. :) Svi smo mi karma i sudbina, ja sam samo tumacila kako sam ucila od autora Astroloških knjiga.... :)

Draga pun ti inbox ne mozes da primis poruke pa ne moze da ti stigne moj odgovor :)

Alkmene
25-01-2015, 14:03
Hvala ti, primjetila sam kad sam htjela da saljem odg :)) moracu jos da ga protresem. :)))

elza
25-01-2015, 19:16
Nedavno okončana veza...čini mi se da je veća privlačnost bila u kombinaciji kvadrata venere i marsa (i veza je bila mnooogo duža - ova je trajala mesec dana!)....Moguće da je fora u tome što je aspekt separacioni i orbis oko 6 stepeni? Mada,u nekim momentima je i bilo jake privlačnosti....kao i u vreme muvanja

SINASTRIJA - http://i40.tinypic.com/117qxxc.jpg

Ovo je takva istina!
Opet moram priznati da moj Mars u Devici i nije u nekom položaju, a momak koji ima Veneru na mom Marsu, jednostavno je podložan razočarenjima. Zato nisam ni htela da se upuštam ni u šta, jer sam i ja sa svojom Ve0Ne sklona razočarenjima. Lako je "probati" ;) ali teže je ostaviti nekog razočarenog, pa i sebe. Moram priznati sladunjav kontakt, samo dok se "gledamo". I to je ono kao "volim kad si tu", jedan drugom pumpamo :D ego!

Definitivno mi se više puta desilo da neki Rak ili Blizanac ima Mars u Blizancima, naspram moje Venere(Strelac). Ili Mars u Devici(koji mogu razumeti i osetiti, tj.pročitati) 90° moja Venera. Taj mi i dalje uključi sistem i na daljinski :o

Luftballon
02-04-2015, 15:01
Evo je:

Ja tek sada ovo vidim.

Možda ove planete nisu unutar dozvoljenog orbisa, ali ako pogledamo njihovu prirodu apsolutno je jasno zašto se privlačite.

Mars i Venera su ona iskra na prvu.

Netko tu ima Veneru i Marsa u Vagi, druga strana ima Veneru i Marsa u Ovnu, čista prirodna opozicija.

Ja inače nisam baš neki zagovornik pravocrtnog sjecanja granice orbisa i upravo su ovakvi primjer dokaz da sam u pravu.

Ako su tebi (ili njemu) venera i mars obojani u boje vage onda je to energija koja je tebi usađena, a tvoj partner ima veneru i marsa u ovnu, to je prirodna opozicija, prirodno nadopunjavanje, a mnogi se astrolozi kunu kako je upravo opozicija najjača privlačnost između parova.
Zar je logično da radi konjunkcija koja je unutar orbisa između npr venere u biku i marsa u blizancu, a ovo se ne osjeti? Ne, ne slažem se.
Ja baš mislim da konjunkcija bik/blizanac ne rade, ali da zato planete kada su u znakovima koji su ili u istom znaku ili u opoziciji rade kao da su u aspektu neovisno od orbisa. Ti ili on (ne znam sada tko je tko) definitivno imaš mars i veneru u vagi, a energiji planeta u tom znaku prirodno najbolje paše ovan i ne znam kako se te planete ne bi mogle nadopunjavat neovisno o orbisu.
Plus, ova jedna osoba ima veneru i marsa u 3. i 2. kući, a druga u 9. kući što je isto prirodna opozicija.

Stoga, možda doista orbisno ovo nije "by the book" ali vi po meni imate odličan odnos venera i marseva.

danica_91
02-04-2015, 15:29
Ja tek sada ovo vidim.

Možda ove planete nisu unutar dozvoljenog orbisa, ali ako pogledamo njihovu prirodu apsolutno je jasno zašto se privlačite.

Mars i Venera su ona iskra na prvu.

Netko tu ima Veneru i Marsa u Vagi, druga strana ima Veneru i Marsa u Ovnu, čista prirodna opozicija.

Ja inače nisam baš neki zagovornik pravocrtnog sjecanja granice orbisa i upravo su ovakvi primjer dokaz da sam u pravu.

Ako su tebi (ili njemu) venera i mars obojani u boje vage onda je to energija koja je tebi usađena, a tvoj partner ima veneru i marsa u ovnu, to je prirodna opozicija, prirodno nadopunjavanje, a mnogi se astrolozi kunu kako je upravo opozicija najjača privlačnost između parova.
Zar je logično da radi konjunkcija koja je unutar orbisa između npr venere u biku i marsa u blizancu, a ovo se ne osjeti? Ne, ne slažem se.
Ja baš mislim da konjunkcija bik/blizanac ne rade, ali da zato planete kada su u znakovima koji su ili u istom znaku ili u opoziciji rade kao da su u aspektu neovisno od orbisa. Ti ili on (ne znam sada tko je tko) definitivno imaš mars i veneru u vagi, a energiji planeta u tom znaku prirodno najbolje paše ovan i ne znam kako se te planete ne bi mogle nadopunjavat neovisno o orbisu.
Plus, ova jedna osoba ima veneru i marsa u 3. i 2. kući, a druga u 9. kući što je isto prirodna opozicija.

Stoga, možda doista orbisno ovo nije "by the book" ali vi po meni imate odličan odnos venera i marseva.

totalno se slazem. Mene su mnogo vise lozili likovi sa Ma i Ve u biku i vodoliji, iako su obrisi bili bas bas veliki, nisu mogli da se racunaju ali sam se ja kao luda lozila na njih...vise su me zanimali od ljudi sa planetama u lavu iako ih ja tu imam sve na gomili :D

alea
02-04-2015, 20:59
Nije nas odnos je jako lep, ovo daje fatalnu privlacnost i super sexualno slaganje a jedna clanica mi je napomenula da su svi nasi odnosi i bitni partneri negde karmicki, usli su u nas zivot sa razlogom,tako da ja vise u te karmicke/sudbinske veze ne verujem
Ne verujem ni u karmu ..Karma is a bitch xaxaxax
Hvala pa ti kad bi videla nasu sinastriju tek bi pala od karmickih intrepretacija xaxaxax

Pametno, i kloni se takvih prica. :) ;)

Da li je moguće da postoji ogromna privlačnost ako nema uopće kontakta Ma i Ve u sinastriji? Kod mene i momka ne postoji kontakt,al npr. imamo Ur120Mo,a Ur je dispozitor moje Ve a Mo njegovog Ma. Je li moguće da dispozitori odigraju tu ulogu?

Naravno da je moguca.
Mnogi aspekti daju lepo sexualno slaganje medju partnerima, recimo aspekt dve VE, cak i VE i MO...uopste ne mora da postoji aspekt izmedju MA i VE da bi se osobe dobro slagale.
MO120/60/0SO je cak jedan od najlepsih aspekata koji daje divno dusevno i emotivno slaganje, ali najvise kontak VE i VE ( jer VE je planeta zaduzena za uzivanje, ljubav, sex kod oba pola, ona se raduje u V kuci, a ovo je kuca uzivanja, ljubavi, romantike pa izmedju ostalog i sexa ) . :)

thalatte
02-04-2015, 22:36
Isto tako ako u natalnom horoskopu imate aspekt MO-MA, onda cete i u sinastriji veci dojam ovog što spominjete imati sa osobom koja Marsom aspektira vaš MO, ili obratno ili sam u natalu ima Ma-Mo aspekt...

Pa onda može da se desi lijep aspekt vaše Ve i njegovog Ma...ili obratno naravno...a sve bez aspekta Ma-Mo i ono, čuda gle mlako, mlako...
(isto vrijedi ako Vi imate VE/Ma natalno a on Mo/Ma)..

Kako koja osoba i kroz šta doživljava strast? Neš u tom smislu..

karma1983
29-10-2016, 11:56
Zanima me jedna stvar, ako je meni Ve na 10 Vodolije a doticnoj osobi Ma na 0'17 Lava, da li se to moze gledati kao opozicija posto su u opozicijskim znakovima, iako ga astro program ne ocitava zbog orbisa 10?

mandrak-21
29-10-2016, 21:36
Zanima me jedna stvar, ako je meni Ve na 10 Vodolije a doticnoj osobi Ma na 0'17 Lava, da li se to moze gledati kao opozicija posto su u opozicijskim znakovima, iako ga astro program ne ocitava zbog orbisa 10?

Ne, sirok je to orbis.

karma1983
30-10-2016, 11:27
Ne, sirok je to orbis.

Hvala puno. :) Tako sam i mislila, pogotovo sto je separacija

Lanna
30-10-2016, 21:49
Kakav bi aspekt bio Ve30Ma. Moja Ve je neaspektovana a sa Ma pravi polusekstil.

andjelikadepeures
30-10-2016, 22:01
moja Ve je neaspektovana...
ali je u istom znaku kao Ma...
pa mi pade na pamet.... ipak je to neka vrsta konjukcije? ili nije?

Pipa Midlton
30-10-2016, 22:10
Skoro sam pokušala zbog toga što se često povede razgovor da neko oseća neki "nepriznati" aspekt, da na temi Aspekti-kontradikcije u tumačenju o tome malo diskutujemo i razvijemo temu ali uvek se nađe neko ko minira. Zanimalo me je kako su se kod njih manifestovali ti kontradiktorni aspekti. Da li možda nešto pripisuju tom aspektu a ustvari je do toga došlo usled nečeg drugog u njihovom natalu. Marsh je napisala baš opširan post, citirala astrologe koji nisu bili saglasni po tom pitanju, pročitaj. Da, ima onih astrologa koji bi ti priznali tu konjukciju.
Da li se ti pronaliziš u opisu tog aspekta?

tiramisu
30-10-2016, 22:41
Jeste, samo šira. Tim više što je taj Ma pod ingerencijom Ve koja je njegov krajnji dispozitor.

andjelikadepeures
30-10-2016, 23:04
sad vidim, nisu natalni aspekti vec sinastrija....

u sinastriji sam imala Ma0Ve, njegov Ma
odlican se, sema koja trajala 4 godine

danica_91
05-11-2016, 18:44
imala sam likove sa Ma u lavu, koji imam i ja, i tu ses i nije bio nesto...cak dosta los, al, naravno, nisam smela to da im kazem jer su bili jako ponosni na sebe, pa nisam zelela da ih unistim totalno ali sam prekinula veze vrlo brzo...

mislim da je tacno da se Ve i Ma kontakti u karti najvise loze na likove koji takodje imaju kontakt ovih planeta...tu se najvise oseca, ovako sve drugo je mlako...oseca se naravno i ako je PL umesan u to... ali sve drugo je slabije...

ali, nekad, veze sa manje strasti uspeju...a kad je mnogo jako pukne od tolike strasti...meni se sa MA I VE konjunkcijom stalno desava da mi veze sa mnogo strasti zacas puknu i pretvore se u rat...