§ Prijatelji i mi § [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : § Prijatelji i mi §

Shmishonja
09-02-2010, 12:47
S obzirom da je pokrenuta ideja o izradi uporednih / dejvisona / sinastrije izmedju nas i naših prijatelja, po meni to zaslužuje posebnu temu, jer su ipak naši prijatelji nešto posebno i zaslužuju tako nešto :)

Poppy
09-02-2010, 12:58
Niko ne postavlja sinastrijske chartove sa prijateljima - a nama je Vodolijama to vrlo bitno, mene interesuje kako vidite ovo moje prijateljstvo sa jednom duplom Vodolijom koja ima Mo u Raku :p

http://i48.tinypic.com/6ymdk1.jpg

naravno da je kompozit nesto drugo...
meni izgleda da ce samo ona da trpi i da pati, jer ti samo pojacavas neki emotvni nesklad koja ona ima i sama...

Definitivno je u dubljim vodama kada su emocije u pitanju, nego ja... :) No, kako da ja doprem do nje, a kako ona do mene?

ibis
09-02-2010, 13:13
Definitivno je u dubljim vodama kada su emocije u pitanju, nego ja... :) No, kako da ja doprem do nje, a kako ona do mene?

ne bih da budem negativna, ali kada su njena osecanja u igri, bolje da uvedete u pricu jos nekog, ko ima bar neki skladan apsekt prema njenom Mo....tvoja osecanja su ok, a lep je aspekt So 0 Ve, ocigledno je da u prijateljstvu ima puno naklonosti...

nedda
09-02-2010, 13:14
Odlicna tema!

- sa svim prijateljima, koji su 'knjiski primeri prijatelja' - vidjenje minimum par puta mesecno, poverenje, medjusobno poznavanje i prihvatanje vrednosti, stavova, ponasnja...:

- imam aspket od 0, 60 ili 120 stepeni izmedju Ascedenata.
- Imam neki sekstil sa Mesecom
- Svima osim jednoj osobi je uran u opoziciji sa mojim mesecom. (ovo mi je zanimljivo, imate li vi odeju zbog cega je ovo?)
- Vecini ljudi je moj saturn (neaspketovani) na suncu ili mesecu - brrrrrr....zaledim se kad procitam vase komentare o tome kako se osecate u takvim odnosima! Sta mu ja dodjem - univerzalni strogi ucitelj :D

Eto, za pocetak....

Chither
09-02-2010, 13:18
Odlicna tema!

- Svima osim jednoj osobi je uran u opoziciji sa mojim mesecom. (ovo mi je zanimljivo, imate li vi odeju zbog cega je ovo?)

Pa verovatno zato sto ste pribliznih godina, Uran se sporo krece.

nedda
09-02-2010, 14:00
Naravno da sam racunala na to.
Ali stvar je u tome sto od blizu 50 ljudi sa kojima odrzavam redovni kontakt, oko 30 njih je vise od 7 godna starije od mene. Sa svima sam na istom - zaposleni, samostalni i bez dece - to nas cini ujednacenim po aktuelnim zivotnim temama, i daje sadrzinsku bliskost. Interesovanja su im veoma razlicita, od ekonomije do ezoterije - svega ima. Gotovo nijednu od ovih osoba nisam upoznala tokom svog skolovanja - tako da godine stvarno nikada nisu bile nista posebno u mom odabiru prijatelja.

Ipak, najvise njih koji su mi prvi plai na pamet imaju taj uran na tom mestu (180st od mog meseca).
Ne poricem da su ista generacija, ali definitivno to nije bilo presudno da pocnemo da se zblizavamo.

Chither
09-02-2010, 17:07
Ne poricem da su ista generacija, ali definitivno to nije bilo presudno da pocnemo da se zblizavamo.

Upravo sam to i htela da ti kazem:). Nisam mislila da su godine presudne, nego da taj aspekt nije presudan jer ga imas sa par generacija.

ibis
09-02-2010, 18:31
Odlicna tema!

:D

verovatno zato sto ti je vladalac 11 kuce u kvadratu sa Ur ;)

CARAPICA
09-02-2010, 21:53
imam jednu zanimljivu stvar, a to je da su mi 3 najblize prijateljice s podznakom djevice, dobro pitanje je zašto? ako mi je u djevici 12 kuća, vladar 11 sunce u 6 , a 6 prirodno pripada djevici? je moguće radi toga?

Chither
09-02-2010, 23:49
Gde im pada AC u tvoju 11 ili 12 kucu? Da li njihov DC kaci tvoje Sunce ili Merkur?

loreley
10-02-2010, 00:14
evo ja sa mnostva prijatelja SREZALA kontakte na tri prije- 2 vodenjacice ko i ja i jednu blizanku..nije li ovo sasvim knjiški?:)

nedda
10-02-2010, 10:33
Zasto je vodolija za tebe knjiski?

Sad se setih jedne stvari!

Kao mala, i posle do sredine srednje skole, uvek sam imala drugaricu koja je bila blizanac (moj mesec je u blizancima). Svako nase prijateljstvo se zavrsavalo tako sto bo ina mene povredila, ostavila...
Na svu srecu, bila sam drustvena, pa mi to nije donelo probleme sa celim drustvom. Ali me je bas povredjivalo, i bila bih usamljena u drustvu i pored ostalih drugarica
. Sada se druzim samo sa muskim bliznacima (ne, naravno, ne pitam prvo svakoga gde mu se nalazi sunce u natalu, samo posle primetim, ako se povede prica oko toga).

Kakva su vasa iskustva sa time? Imate li prijatelja kojima je sunce u vasem mesecevom znaku?
Postoji li nacin da takav odnos potraje bez velikih povreda?
(naravno, ako ne predje u partnerski :D)

CARAPICA
10-02-2010, 21:09
Gde im pada AC u tvoju 11 ili 12 kucu? Da li njihov DC kaci tvoje Sunce ili Merkur?

da, da vidiš... asc pada u 12, ali sunce je na njihovom dc,koje je ujedno i vladar 11 valjda je to to...

nedda kod mene ima tih situacija sunce u blizancima a tamo imam i mjesec, i to prijateljstvo traje već dugo godina ,ali nije bilo povreda :cool:

loreley
12-02-2010, 18:04
hm knjiški zato sto se ja vodenjak-druzim vecinom samo sa zracnim znakovima:)

tinna-bg
12-02-2010, 18:42
Ja sam se 30 godina intezivno druzila sa jednom prijateljicom. Odrasle zajedno, zivimo na istom spratu, vrata preko puta vrata (tj. vise ne, ona se pre dve godine odselila). Druzile se zajedno u pesku, posle zajedno prosle pubertet, prva zaljubljivanja, izlaske, pa njenu udaju, moju udaju, njeno rodjenje deteta, moje rodjenje deteta, njen razvod, moj razvod..itd Za sve te godine, bukvalno nije prosao dan da nismo bile zajedno (sem kad jedna od nas otputuje). Januara 2004 ja resim da se krstim i odlucimo da mi ona bude krstena kuma. I sa tim cinom ona postane moj merkur (posto mi on vlada dvanestom, a to je kuca kumova). A u sinatriji imamo konjukciju njen uran, moj merkur. Novembra 2004, bukvalno preko noci prestade nas odnos tj. prijateljstvo, bas onako kako uran radi. Tada je tranzitni saturn pravio kvadrat sa tom nasom konjukcijom u sinastriji.

Inace imamo i egzaktan sekstil moja venera, njen mesec. Trigon moj mesec, njena venenera. Marsevi ni njoj ni meni nisu aspektovani u sinastriji. Imamo i moj mesec njen saturn.

Imamo i lose aspekte, njeno sunce i venera su u jarcu i prave kvadrat sa mojim planetama u vagi, ali uran na mom vladaru 12-e, a i na mom suncu, zavrsi nas 30 god. dugacak odnos dok si reko keks.

thalatte
12-02-2010, 19:25
Heee da znate da ću ja polako zakljičiti da kvadrati Venera jako smetaju kada su u pitanju ženska prijateljstva :) Iz vlastitog iskustva...

ibis
13-02-2010, 07:27
ne mora da znaci Pep...imam egzaktni kvadrat Venera sa jednom od najboljih drugarica i za 20 god posvadjale smo se dva puta...ali moja Ve 120 njen Me i So, njena Ve 120 moje So...kod tebe je to izrazeno mozda jer ti je Ve dupli vladalac...

thalatte
13-02-2010, 21:58
Jup! zeletila sam se...(toliko mi se puta ponovilo kad sam gledala usporedbe sa nekim poznanicima...da sam skoro izvrnula u pravilo za sve :D)

Što mislite o tome da neki autori drže Ve0Sa aspektom vječnog prijateljstva...nesumnjivo mi je zanimljiv aspekt jer ga dosta susrećem :)

skorpijica
13-02-2010, 22:00
a sta kad mars moje drugarice koji je u biku kvadrira moj mesec u lavu.......jel to znaci da negativno deluje na moje osecaje
a njeno sunce u ovnu 120 sa mojim mesecom

ibis
14-02-2010, 09:56
Što mislite o tome da neki autori drže Ve0Sa aspektom vječnog prijateljstva...nesumnjivo mi je zanimljiv aspekt jer ga dosta susrećem :)

logicno je...svi aspekti Ve i Sa drze ljude na okupu bez obzira koja je vrsta odnosa u pitanju...nekad i previse :D

nedda
14-02-2010, 20:01
a sta kad mars moje drugarice koji je u biku kvadrira moj mesec u lavu.......jel to znaci da negativno deluje na moje osecaje
a njeno sunce u ovnu 120 sa mojim mesecom

Verujem da kada bi njen mars bio jak (u ovnu ili jarcu recimo), i kada bi bio napadnut u njenoj karti kvadratima, da bi mogla da na razne frustracije reaguje 'iskaljivanjem' na tebe.
Ako je, pak, slb, u vodenom znaku, i oslobodjen teskih aspekata onda bi samo neki izuzetno nezgodan tranzit mogao da ga pokrene - dakle kratkotrajni problemi.

Nikita
15-02-2010, 00:19
Bas dobra tema,evo podataka moje najbolje prijateljice (08.12.1978 16:00h Split)kojoj sam bila i kuma na njenom vencanju(verovatno se onda u njenom natalu oslikavam kao kroz 12.kucu).Pa sta kazete na staz od 18 god.,e da imale smo prekid od jedno dve godine,to je bilo 1993.,tada se zaljubila i nismo bile u kontaktu,a posle dve godine se vratila placuci i rekla da je shvatila da sam joj jedino ja pravi prijatelj i da li mogu da joj oprostim.Naravno da sam oprostila i rekla da ce vreme pokazati svoje i evo ove godine cemo slaviti punoletstvo i stvarno se ne razdvajamo i pored njenog braka,dece i drugih nasih obaveza.Krstila sam i njenu decu.Zanima me da li i sta moze da zaskripi u nasem odnosu.Inace smo nebo i zemlja,ali se neverovatno dopunjujemo u svemu:)

zvjezdica
15-02-2010, 01:16
evo sinastrija Uranije i mene :D

nešto ne razumijem..njezina svjetla obasjavaju moju 8 i 12 kuću..definitivno me zaokupirala okultnim stvarima,intuicijom..tu se snjom nalazim...
a moja svjetla obasjavaju njenu 3 i 4...komunikacija i dom??

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=nkjfiledNETbd-u1258642746&lang=e&gm=a1&nhor=432318&nho2=11229455&btyp=61&mth=gw&sday=03&smon=3&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ls=1&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&add=15&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&ast=

uranija
15-02-2010, 01:30
kod mene je 4.-ta kuca okultna i mesto za takva istrazivanja,vidis li,dotakle smo jedna drugoj sa hironom bolne tacke i lecimo se medjusobno:D ja tebi vestu,ti meni asc,moja fortuna je tebi u konj sa plutonom a tvoja fortuna meni na ic,ovo je prica o zastiti sa tvoje strane,da li znas da sam ja osoba sa 80%-ak slusnog ostecenja i nosim slusne aparate,ti si mene nesvesno nasla

zvjezdica
15-02-2010, 19:44
hehe kad bi mi bar izlječila ovu Vestu :D
A vidi stvarno, nisam znala to za sluh. Intuitivno je onda. Sviđa mi se konjukcija tvoje venere i mog jupitera. :) Ja te usrećujem :D

uranija
15-02-2010, 19:52
ja tebe ucim kako da postupas u ljubavi,jupiter(ucitelj),venera,kako voleti:)

gasimetrija
18-02-2010, 13:29
Devojke hocu i ja,hocu i ja..:) .ali ne znam da postavim kartu...:(

Bas ste slatke sto sve iznosite dokumentovano,bas moze da se nauci!!!:)

Inace, moja prijateljstva traju godinama...
-imam drugaricu ona ima Sunce u Lavu-meni je Venera u Lavu - druzimo se 26 godina,na obostrano zadovoljstvo:)
-pa druga-ima Sunce u Blizancima-meni je Jupi u Blizancima-sa njom sam super vec 38 godina...kao sestra mi je!:)

-a imala sam i jednu ...,ona imal Sunce u Vagi,a meni je Mars u Vagi,i to je zanimljivo-nekako sve vreme druzenja (oko 23 godine)ja sam njoj oprastala (razne spletke,lajavost,sitne bezobrazluke,lazi,namestaljke,..i ne znam uopste zasto sam toliko zelela da zadrazim takvu osobu pored sebe)dok mi se nije smucilo,i...sad, pricamo mi ,ali samo na distanci,jer je ne pustam blizu
-e sad,nekako logicno, da, posto moj Mars napada njeno Sunce-trebalo bi da ja nju povredjujem,ali NE sve vreme sam ja povredjena,kako to?
Slican slucaj-bivsi decko(idealan veza 3,5 godine)medjutim ostavi me (slomio mi srce)i ode ...a on ISTO ima Sunce u Vagi a moj Mars je tamo-znaci opet ista prica...kao za drugaricu.Kako?:confused:

uranija
18-02-2010, 19:16
Devojke hocu i ja,hocu i ja..:) .ali ne znam da postavim kartu...:(

Bas ste slatke sto sve iznosite dokumentovano,bas moze da se nauci!!!:)

Inace, moja prijateljstva traju godinama...
-imam drugaricu ona ima Sunce u Lavu-meni je Venera u Lavu - druzimo se 26 godina,na obostrano zadovoljstvo:)
-pa druga-ima Sunce u Blizancima-meni je Jupi u Blizancima-sa njom sam super vec 38 godina...kao sestra mi je!:)

-a imala sam i jednu ...,ona imal Sunce u Vagi,a meni je Mars u Vagi,i to je zanimljivo-nekako sve vreme druzenja (oko 23 godine)ja sam njoj oprastala (razne spletke,lajavost,sitne bezobrazluke,lazi,namestaljke,..i ne znam uopste zasto sam toliko zelela da zadrazim takvu osobu pored sebe)dok mi se nije smucilo,i...sad, pricamo mi ,ali samo na distanci,jer je ne pustam blizu
-e sad,nekako logicno, da, posto moj Mars napada njeno Sunce-trebalo bi da ja nju povredjujem,ali NE sve vreme sam ja povredjena,kako to?
Slican slucaj-bivsi decko(idealan veza 3,5 godine)medjutim ostavi me (slomio mi srce)i ode ...a on ISTO ima Sunce u Vagi a moj Mars je tamo-znaci opet ista prica...kao za drugaricu.Kako?:confused:

kako?pa postoje i drugi elementi u karti,mislim da nije sunce mars zasluzno za to,ocita karta je da je sunce u vagi u padu(cast,polozaj,muz,otac),neka razocarana

gasimetrija
19-02-2010, 08:47
...draga Uranija,hvala na pomoci.Naravno i drugi aspekti su ukljuceni.Definitivno.:)

Chither
20-02-2010, 10:55
Moj najbolji drug i ja ...http://slike.hr/slike/mv_442e6.gif.html
Nerazdvojni smo vec vise od 10 godina, takoreci postao je vec clan moje porodice i ja njegove. Ladno mu AC-DC osa pada na moje Sunce i Mesec, sa sve Saturnom!

skorpijica
20-02-2010, 11:02
Moj najbolji drug i ja ...http://slike.hr/slike/mv_442e6.gif.html
Nerazdvojni smo vec vise od 10 godina, takoreci postao je vec clan moje porodice i ja njegove. Ladno mu AC-DC osa pada na moje Sunce i Mesec, sa sve Saturnom!

marijana ukoliko mesec jedne osobe pada na ascedent druge to je znak da te ta osoba istinski razume.razume tvoja osecanja i potrebe ......e sad za sunce bi bilo isto samo razlika u tome da te razume kao osobu ...tvoj ego i tvoje svesno:) to je lepo imam i ja jednu takvu osobu i savrseno se sa njom slazem

uranija
20-02-2010, 12:00
...draga Uranija,hvala na pomoci.Naravno i drugi aspekti su ukljuceni.Definitivno.:)

imas ovde medju opcijama kad pises post i da ubacis link pa ti link vazi za samo taj jedan post,koristis dejvison,corrected chart,ubacis vase podatke rodjenja i eto karte,ostalo je save page as,uploudujes na hosting program...to vec znas,link ubacis ovde gde kucas post ima ikonica da se ubaci link,ona sa katancem

Bosnian GirL
20-02-2010, 15:30
evo moja drugarica i ja...samo ne znam dali sam pravilno stavila ...

pa ako mozete bila bih zahvalna da komentirate sta..kako vam se cini odnos.
Evo kazem da ima ponekad tu i ljubomore, svadja..ali ne prevelikih..aLi mislim da nije bas iskrena ponekad...
http://i46.tinypic.com/2ccpi8i.gif
ili ova..posto ne znam kako se treba postavit :o
http://i46.tinypic.com/hs6lfm.gif

hvala

ginger
11-03-2010, 22:12
primjetila sam u davison kartama sa svojim prijateljima povoljno 11 polje: vladar 11 je obavezno u dobrom dostojanstvu ili je prisutan stelij u 11 polju

imala sam sa jednom prijateljicom u davisonu aktivirano 7 polje (više nismo prijatelji): ona se oduvijek ponašala prema meni kao da gaji neke emocije više no prijateljske
:4lol: :cool:
osoba je heteroseksualna inače

svašta:( :cool:

ginger
11-03-2010, 22:21
evo moja drugarica i ja...samo ne znam dali sam pravilno stavila ...

pa ako mozete bila bih zahvalna da komentirate sta..kako vam se cini odnos.
Evo kazem da ima ponekad tu i ljubomore, svadja..ali ne prevelikih..aLi mislim da nije bas iskrena ponekad...
http://i46.tinypic.com/2ccpi8i.gif
ili ova..posto ne znam kako se treba postavit :o
http://i46.tinypic.com/hs6lfm.gif

hvala

nije ti baš nešto to prijateljstvo..uostalom i sama si navela tako

ima mnogo tajni među vama (gledam davison):
vladar 12 polja na asc (mjesec)
vladar 11 u lošem dostojanstvu (me u strijelcu)
također vladar 3 polje je isti taj merkur

dakle komunikacija je među vama upitna
u davisonu je jaka škorpija i lav..jake strasti..svađe, koflikti ljubomore... kako si navela..
nije odnos totalno loš ali postoje i kvalitetnija prijateljstva ;)

*Invisibleshadow*
31-08-2010, 17:54
evo pošto mi je tema izbrisana
http://i387.photobucket.com/albums/oo320/nensilovepink/synastry.gif
Zanima me kako utječe to što moje 4planete upadaju u njeno prvo polje?
Da li me ona dobro može razumijeti osjećaje (mjesec) i razmišljanja (merkur)

Rivendell
13-02-2011, 14:47
Moja prijateljstva su čudna. Uvijek duboka i onda se prekidaju iznenadada i zauvijek. Pretpostavljam da je to zato što previše tražim (jednako toliko i dajem). Ljudi često ne mogu podnijeti preveliku količinu iskrenosti i osjećaja da moraju vratiti onoliko koliko su primili. Inače najviše se volim družiti sa Škorpionima (Mo mi je u sco)i Ribama jer ih smatram dovoljno jakima i jer i oni sami puno traže i puno primaju. Volim Blizance i Rakove ali njihovo poimanje prijateljstva se previše razlikuje od moga tako da su sva prijateljstva s njima kratkog vijeka ili površna (što mene ponekad zaboli).

majabl
13-02-2011, 17:56
e ovo mi je interesantno bas bliska prijateljica ima mo na 26 riba , ja na 26 blizanca,inace je dupli blizanac njena prva, moja cetvrta,..a druga prijateljica ima sunce 0 sunce ve0 ve ma 0 ma , i slican raspored kuca i bik- ovan je, .:):):)

Poppy
03-01-2012, 18:54
Nepravedno zaboravljena tema! Da cujem sta imate da kazete za ovo moje prijateljstvo sa drugaricom koja je malo mladja od mene i pocele smo da se druzimo krajem 2009. godine. Lijepo se slazemo, mada znamo da se podzapamo vrlo konstruktivno, da li je to sto moje sunce pravi kvadrat na njen Merkur i Mjesec u Biku ili nesto drugo, ali recimo da se fino dopunjavamo. Kad ja zablesim i odlutam, ona me fino spusti na zemlju. Inace u posljednje vrijeme mi se neka prijateljstva sa starijim curama raspadaju, sto je moguce uticaj Saturna 90 na moju matoru Jarchevsku veneru u 11. polju. Da cujem vase komentare, molim lijepo :)

http://my.picresize.com/X7VKZH3Z68

Moon_1989
21-01-2012, 02:02
Najbolje je kad da nekom svojoj frendom/icom imate konjunkciju SO 0° MO i to u vodoliji;) , ja to imam sa svojom frendicom i jako smo bliske:cool:

Wicca
21-01-2012, 12:14
Meni se zaista nesto cudno desava sa prijateljima. Naime ja sam uvek imala srece sa svojim prijateljima. Nikad nisam imala situacije gde mene neko izda,zabode mi noz u ledja,gde me ogovaraju,napustaju,lazu. No,prekidaju se iznenada. I uvek mi se menja profil ljudi, npr sada,trenutno,se druzim sa osobama sa kojima mi ne bi padalo na pamet da se sprijateljim pre mozda godinu ili dve..Ima li neko ideaju po mom natalu zasto je to tako?

Inace,moja najbolja drugarica, Ovan-Jarac sa stelijumom u Vodoliji u prvoj kuci :D Ve u Aqua medju njima,meleskinja,prelepa je :aha: i voli lepotu i kod drugih jako :D