Kada progresivne planete na partnerove natalne [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kada progresivne planete na partnerove natalne

zvjezdica
06-02-2010, 23:57
Evo...čitala sam malo knjigu o uporednim horoskopima i naišla na ovu zanimljivu temu...

Naime na dan upoznavanja partnera ili pak započinjanja veze, pogledamo naše progresivne planete i onda ih smjestimo na partnerv natal da vidimo da li naše progresivne planete padaju na neke njegove planete ili točke...

I zaista mogu reći da djeluje... Išla sam ja odmah provjeriti svoje progresije na njegov natal, i njegove progresije na moj natal...

Zanima me da li to može simbolički prikazati odnos kakav nastaje sa tom osobom ...poslovni, ljubavni, stras, prijateljstvo ili ne?
Još sam početnik pa učim, pa bi voljela da vi usporedite sa svojim nekim partnerima ili prijateljima da vidimo da li se vidi razlika između nečeg ljubavnog, prijateljskog i poslovnog :)

Moj progresivni ME..(vladar moje 8) je radio konjukciju sa njegovim suncem u 6 kući u Škorpiji.
Moj progresivni MA (vladar moje 6 ,ali u 8) je radio egzaktnu konjukciju sa njegovim ASC.
Moj progresivni JU ( vladar moje 2) je radio konjukciju na njegov IC.
Moj progresivni UR ( vladar moje 4) je radio konjukciju na vrh njegove 8 kuće.
Moj progresivni PL ( vladar moje prve) je radio konjukciju od 4 orbisa na njegovo sunce u 6 kući.
Moj progresivni JUNO u konjukciji sa njegovim EROSOM.
Moja FORTUNA u konjukciji sa njegovim ASC.

E sada NJEGOVE PROGRESIVNE PLANETE NA MOJ NATAL:

Njegov ME u konjukciji sa mojim Lilitijem
Njegov MA u konjukciji sa moji NE i SA
Njegov JU ( vladar njegove 7) u konjukciji sa mojoj FORTUNOM
Njegov SA u konjukciji sa mojom FORTUNOM
Njegov UR u konjukciji sa mojim JUNOM
Njegov Pl u konjukciji sa mojim SO, i sa ME i VE ( ali orbis 5)
Njegov S.čvor u konjukciji sa mojim MC i JU
Njegov Vertex u konjukciji sa mojim JUNOM
Njegov JUNO u konjukciji sa mojim SO.

moja karta:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=nkjfiledNETbd-u1258642746_1156520083&lang=e&gm=a1&nhor=427110&nho2=6050051&btyp=25&mth=gw&sday=15&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ls=1&ano=1&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&add=15&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&ast=

njegova karta: http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=nkjfiledNETbd-u1258642746_1156520083&lang=e&gm=a1&nhor=6050051&nho2=6050051&btyp=25&mth=gw&sday=15&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ls=1&ano=1&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&add=15&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&ast=

thalatte
07-02-2010, 09:34
Ne znam koliko je potrebno za svako otkriče otvarati zasebnu temu...ovo nije nikakva novost....ne ljutiš..

Progresivne planete jedne osobe na natal druge pokazuju zapravo kada dolazi do odnosa - upoznavanja ili kada odnos započinje...naravno da kroz simboliku tih aspekata se može i zaključiti od prilike kakav će biti odnos...

Pa umjesto da si nabrojala to što vas dvoje imate....probaj sama iz tog niza zaključiti na što ti odnos liči...dal su više uključeni ljubavni aspekti, da li prijateljki...ili poslovni (koje kuće su uključene?)

kada se 2 osobe sretnu...i da bi se vidjelo što svaka osoba očekuje ili ''za što je spremna-u kojoj je fazi'' gledaju se progresije sa natalima zasebno...
Znači ti gledaš svoje progresije na svoje natalne planete ...a za njega njegove sa njegovim natalnim...
I onda izvlačiš zaključak...da li tvoje progresije ukazuju na zaljubljivanje? Ili pokazuju da ti to tenutno nije bitno nego se više brineš o karijeri?? Da li njemu njegove najavljuju ljubav, posao ili nešto treće...

Eto...

zvjezdica
07-02-2010, 15:59
Hvala na rastumačivanju kako se to gleda...
Ja sam pročitala da se gleda moje progresije na njegov natal, i njegove na moj.

ovo za progresije na moj, i na njegov mi se podrazumjeva.

A temu sam otvorila jer neznam gdje bi to svrstala..ako počen o tome na progresijama reći će mi netko da to nije tema za to..ako odem na uporedne neznam di bi ju stavila..tak da sam otvorila zasebnu temu :)

Imaš kakav primjer nekog odnosa kod sebe?

interglossa
07-02-2010, 16:40
Gledala i ja jadna pa sagledala :(

Njegov progr. Uran opozicija moja Venera
Njegova progr.Venera trigon sep. moj Mesec
Njegov progr.Mars kvadrat moje Sunce

Moj progr.Mars kvadrat njegovo Sunce
Moj progr.Neptun kvadrat njegov Jupiter
Moja progr. Venera trigon njegov Merkur i JMC
Moj progr.Merkur inkonj njegov Jupiter

on (nepouzdan sat)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=246&mth=gw&sday=7&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

ja
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=246&mth=gw&sday=7&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Da li sam ja luda ili sludjena...odnosno zar ne bi trebao odnos trajati? (Znam za Urana nemojte mi o tome :()

ako gledam solarni luk\
moj Mars trigon njegova Venera
Moj Uran sep. trigon njegova Venera
Moj Pluton apl. trigon njegova Venera
Moj Saturn trigon njegov Pluton

njegova solar arc venera trigon moj solar arc saturn

Dakle moze li mi neko rastumaciti ? Ima li ovde perspektive? Ili se uzalud nadam pomirenju?

thalatte
07-02-2010, 17:03
Stvar je u tome da se ne treba ništa odvajati...

Neće samo jedna od ovih tehnika odrediti sudbinu odnosa...znači gledati i jedno i drugo i nešto treće...i probati donjeti neki zaključak...naravno da je teže kad se radi o osobnim chartovima...

Evo kad već spominjemo razne cake....ima nešto i na onom linku koji je kolao prije nekog vremena...kad nadjem stavit ću...

Čovjek kaže da je moguće raditi Davison imeđu ...Davisona(ti+on) i njegovog natalnog charta...to je ono kako on doživljava vezu (ako ju uopče doživljava, ovisno što kažu aspekti)
A kad napraviš Davison Davisona (ti+on) i tvoje natalne...navodno se dobije što ti osjećaš i kako vidiš taj odnos...

zujalica
07-02-2010, 17:18
Stvar je u tome da se ne treba ništa odvajati...

Neće samo jedna od ovih tehnika odrediti sudbinu odnosa...znači gledati i jedno i drugo i nešto treće...i probati donjeti neki zaključak...naravno da je teže kad se radi o osobnim chartovima...

Evo kad već spominjemo razne cake....ima nešto i na onom linku koji je kolao prije nekog vremena...kad nadjem stavit ću...

Čovjek kaže da je moguće raditi Davison imeđu ...Davisona(ti+on) i njegovog natalnog charta...to je ono kako on doživljava vezu (ako ju uopče doživljava, ovisno što kažu aspekti)
A kad napraviš Davison Davisona (ti+on) i tvoje natalne...navodno se dobije što ti osjećaš i kako vidiš taj odnos...

Raditi Dejvison od postojeceg Dejvisona i natala !? Meni to deluje kao trazenje igle u plastu sena... :D
Znam da se Dejvison uporedjuje sa natalom i da se na Dejvison mogu uraditi direkcije, progresije... al' Dejvison na Dejvison... meni to deluje suvise, ali ja nemam pojma, pa cu cutati...
Interglossa, sekund. progresije se gledaju za brze planete, za spore Sa, Ur, Pl, Ne... ne, jer je jako malo pomeranje.

thalatte
07-02-2010, 18:01
Pa istina...možda i je...ali pošto se stalno vrtimo okole i pokušavamo razumjeti i predvidjeti odnose...a tako često u tome ne uspjevamo....onda je ovo jedna od opcija za istraživanje ;)

interglossa
07-02-2010, 18:07
Ma bojim se da covek uvek nesto trazi da bi "dokazao" zasto i kako nesto stima ili ne stima...e pusta glava...a toliko ljudi zivi zivot bez astrologije ne trazeci zasto i kako...to sam se uvek pitala kako ili zasto neki ljudi traze odgovore, a neki jednostavno prozive i kazu ma sve je to sudbina...ili kako doslo tako proslo.

:)

Draga Zujalice znaci ne uzimam uran opozicija venera :) e sad mi je lakse :)
posto je uran spor uuufff eto opet sebi nalazim razloga da ipak ima ljubavi medju nama...a odnos je nece pa nece druga strana....uuuufff

interglossa
08-02-2010, 15:48
Znam da je poprilicno varljivo ako se ne zna necije tacno vreme...medjutim onda se ne gleda progresivni i direktivni mesec koliko znam bas zbog brzine kretanja...a u solar arc se zaista ne pomeraju kao i u progresivnim puno..u pitanju je mozda nekoliko lucnih minuta...problem je verovatno zbog kuca odnosno ne postoji sigurnost kojim kucama vlada koja planeta...

jer ionako je dozvoljen orbis jedan stepen znaci u proseku jedna godina...

Ali zar se ne gleda i priroda planeta...?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=8&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

tinna-bg
08-02-2010, 16:07
Gledala i ja jadna pa sagledala :(

Njegov progr. Uran opozicija moja Venera
Njegova progr.Venera trigon sep. moj Mesec
Njegov progr.Mars kvadrat moje Sunce

Moj progr.Mars kvadrat njegovo Sunce
Moj progr.Neptun kvadrat njegov Jupiter
Moja progr. Venera trigon njegov Merkur i JMC
Moj progr.Merkur inkonj njegov Jupiter

on (nepouzdan sat)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=246&mth=gw&sday=7&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

ja
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=246&mth=gw&sday=7&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Da li sam ja luda ili sludjena...odnosno zar ne bi trebao odnos trajati? (Znam za Urana nemojte mi o tome :()

ako gledam solarni luk\
moj Mars trigon njegova Venera
Moj Uran sep. trigon njegova Venera
Moj Pluton apl. trigon njegova Venera
Moj Saturn trigon njegov Pluton

njegova solar arc venera trigon moj solar arc saturn

Dakle moze li mi neko rastumaciti ? Ima li ovde perspektive? Ili se uzalud nadam pomirenju?

Sve polazi iz natalne. Ako njega nema u opisu tvog sedmog polja, i obrnuto, ako vam je sinastrija mlaka, progresivne plenete ce samo doneti prolaznu vezu, traje toliko koliko i progresivni aspekt.
Kad se uporedju necije dir. panete sa necijim natalom gledaju se konjukcije.

Za pomirenje gledaj tranzite. Pod kojim je tranzitom zapocela neka veza, pod kojim je prekinuta, pa ako je u pitanju neka r planeta kad je veza prekinuta, onda ce moguce doci do pomirenja.

interglossa
08-02-2010, 17:32
Draga Tinna
bi li mogla reci da li da se nadam ili da se besim :(

veza pocela 16.08.2009 (upoznavanje nesto pre toga u prolece ali ne znam tacan datum)
prekinuta 19.10.2009.

ja
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=8&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

on (nepouzdan sat)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=11229627&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=8&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

sinastrija:
http://www.astro.com/tmpd/c2uofilevRY8bk-u1240616513/astro_61gw_26_02_ratko_interglossa.58618.6289.pdf

Uopste ne mogu da provalim koji aspekt je pokrenuo vezu
ovako vidim tranz Uran retro sep. kvadrat moj mesec i jupiter, njemu sep. sekstil sunce..i opet se sada vraca

onda saturn apl. kvadrat moj mesec i jupiter...ali ce se vratiti sada retro na jupiter.

jupiter retro njemu presao nat. marsa
neptun retro pravio trigon moj mesec i jupiter istovremeno njemu kvadrat sunce opozicija jupiter

cvor bio blizu moje venere
mars na mom mesecu
mesec na njegovoj veneri
sunce kvadrat njegovo sunce konj pluton a sekstil moj mesec

i vec se gubim :confused:

dakle pojma nemam pod kojim tranzitom da gledam ? :mad:

p.s. ja sam citala da se ne gledaju samo konj. vec svi tzv. major aspects :)

interglossa
08-02-2010, 17:35
p.s. da li vazi ono tipa:
Da li se gledaju npr. istovetni aspekti ili istovetne planete?

npr. oboje imamo Sunce kvadrat Pluton, on Jupiter konj Pluton ja kvadrat, on Sunce kvadrat Jupiter ja opozicija, on Mesec konj Uran ja kvadrat, on Sunce opoz Saturn, ja kvadrat, on Sunce seksil Mesec ja opozicija, on Sunce sekstil Uran, ja kvadrat, on Mars opozicija Pluton ja trigon, on Uran kvadrat Neptun ja sekstil, on Mars trigon Neptun ja sekstil ?

Da li to daje neke slicnosti po karakteru ili ne?

problem je sto ne znam njegov tacan sat, a veze nemam ko bi mogao da uradi rektifikaciju jer ima jakih dogadjaja i kod njega, umrla zena, itd.

tinna-bg
08-02-2010, 19:15
Interglossa,

Tebi je uran vladar venere, a saturn je njen suvladar.
Tranzitni uran ti je usao u peto polje, i tu treba puno truda odrzati ljubav (vezu) dok je on tu, pogotovo ako je veza zapoceta dok tranzitni uran pravi kvadrat na mesec. A jos je pravio kvadrat na tvog vladara asc-a.
Tranzitni saturn ti je bio u konjukciji sa natalnim uranom, a i on u kvadratu sa mesecom i jupiterom. Kad je saturn bio na 28* device, veza se prekinula.
Saturn inace vise i deluje u separaciji, nego aplikaciji.
Sada se saturn ponovo vraca u devicu, mozda vam odnos tada bude obnovljen, ali nece se tu dugo zadrzati. Tako da moguce da se odnos obnovi na toliko dugo, koliko saturn bude ponovo u devici.

Sto se tice sinastrije, bitno je da znas tacno vreme rodjenja, jer mu je mesec na prelazu iz raka u lava, a velika je razlika da li mu je u raku ili lavu, kao i zbog vladara dc-a. Da bi se videlo da li se ti ukpalas u njegov natal.

Povrsno gledano, njemu je vanera u raku, a tvoj vladar asc-a je u konjukciji sa mesecom. Moglo bi se reci da se i uklapas u tu veneru. Ali je bitno znati kojim kucama vlada njemu ta venera, da bi videli u kom segmentu njegovog zivota se uklapas kao ta venere. Tako gledaj i za sebe.

Ako gledas u progresijama sve aspekte, a ne samo konjukcije, to je za mene gledanje u sitna crevca. Nije svaka osoba sa kojom smo bili u vezi bitna, a ako se sve gleda, ispada da su svi bitni. Jak tj. bitan odnos, donose konjukcije (mislim na nase progresivne planete na neciji natal i obnuto).

interglossa
08-02-2010, 20:03
Shvatila sam...jedino sto sam se ja ponadala da ce saturn tranz trigon venera, trigon smc/desc sekstil asc/merkur vladar 7./jmc doneti ucvrscenje veze...

sto se tice urana uffffffff

sto se tice njegove karte ni on ne zna, a ja bih rado da mi neko napravi rektifikaciju, naravno ne mora za dzabe :)

inace cvorovi su nam u opoziciji, njegov smc na mom jmc itd.
saturn retro njegov konj moj asc/jmc/merkur vladar 7. pa sam eto ponadala se trajnosti...plus tranzitini saturn ce sada retro preci progresivno i direktivno sunce moja venera...a njemu je istovremeno sada saturn retro kvadrat venera i pluton opozicija venera, a po primarnim ako gledam stepen za godinu venera sekstil neptun...a ako gledam solar arc venera konj pluton....uufffff sto ti rece sitna crevca uffffffffff

dokle vise :( :( :(

da li znas nekoga za rektifikaciju njegovog horoskopa?

ne bih volela da se veza obnovi kada saturn bude u devici jer je to kratko :(

tinna-bg
08-02-2010, 20:48
Ti u natalu imas dve T-kvadrata. I bas traniztni saturn i uran su ti drmali te kvadrate. Kad saturn udje u vagu konacno, osetices ogromno olaksanje. A kad uran udje u ovna, pogotovo.

Saturn ce da napravi trigon sa tvojom venerom, pa sekstil sa merkurom, i na kraju sekstil sa sumcem, a uran ce posle praviti trigon sa merkurom, pa sa suncem i sekstil sa venerom.

Tada ces po meni upoznati bas onog bitnog za tebe :)

Skorpija
09-02-2010, 14:59
Ne znam koliko je potrebno za svako otkriče otvarati zasebnu temu...ovo nije nikakva novost....ne ljutiš...
Tacno tako pepuuu:)
Nemojte otvarati teme za svako pitanje,narocito,jer sve,ali bas sve postoji na ovom podforumu.
Cak sam u jednom trenutku pomislila da mozda i moze nesto da se razgovara na ovu temu,ali vec u prvom postu se vidi da se trazi tumacenje porgresija.Dakle,opet nista od konstruktivnog razgovora.Tema ce verovatno biti prebacena.

zvjezdica
09-02-2010, 16:24
Ne tražim da se tumači..nego da svatko kaže kako je djelovalo na njega i na drugu osobu koju su upoznali...

ako hoćete prebacite, samo neznam gdje bi to uopće trebalo biti...u progresijama? Ali tamo su tumačenja onoga što će se dogoditi, a ovo je tumačenje odnosa...

kako god, valjda ćete naći prikladnu temu :)

ochajna domacica
16-02-2010, 20:42
Zanimljivo da je decku kog sam upoznala hm..pre nekog vremena, progresivna Ve pala na moj Mars, njemu je Ve vladar I, meni je Ma vladar I.. kakve li nezgode

ginger
29-06-2010, 21:58
jeste li pogledali kakva je situacija sa davison kartom- primarne direkcije na davison?

isto kao i u natalnim kartama
;)

pogledajte za datum kada ste se upoznali sa partnerom- kakva je bila situacija prema direkcijama.

ginger
01-07-2010, 00:18
još nešto da dodam-

primjetila sam da jako djeluju i primarne direkcije (i sekundarne) na KOMPOZIT

tako eto da znate..uostalom, provjerite i same

bibi12
01-07-2010, 00:51
Da li bilo od znacaja kada muska progresivna Venera padne tacno na zensko sunce natalno? Sve se desava u Strelcu, a dispozitor je u Vagi i Biku u natalima.

ochajna domacica
01-07-2010, 14:56
jeste li pogledali kakva je situacija sa davison kartom- primarne direkcije na davison?

isto kao i u natalnim kartama
;)

pogledajte za datum kada ste se upoznali sa partnerom- kakva je bila situacija prema direkcijama.
Pa da...ja sam skolski primer. Vladar 7-mog, on, iz 12 Mars mada retro..za 27 god.staje u 1 polju na Jupiter retro vladara 3.

ginger
01-07-2010, 15:08
Da li bilo od znacaja kada muska progresivna Venera padne tacno na zensko sunce natalno? Sve se desava u Strelcu, a dispozitor je u Vagi i Biku u natalima.

trebalo bi. nemam iskustva u praćenju toga, ali sam čitala da je od važnosti (Imširagić-Astralne veze: ima lijepo interpretirane baš takve primjere)

Pa da...ja sam skolski primer. Vladar 7-mog, on, iz 12 Mars mada retro..za 27 god.staje u 1 polju na Jupiter retro vladara 3.

pogledaj i za kompozit dal se šta poklapa

ochajna domacica
01-07-2010, 15:17
trebalo bi. nemam iskustva u praćenju toga, ali sam čitala da je od važnosti (Imširagić-Astralne veze: ima lijepo interpretirane baš takve primjere)

pogledaj i za kompozit dal se šta poklapaKako za Composit kad ne radi isto kao Dejvison? Ne mogu uzeti direkcije za broj mojih godina ili njegovih jer smo razlicito godiste. Ne razumem te. :confused:

ginger
01-07-2010, 15:46
ajd..sad si me postavila u razmišljanje za ovo šta sam gore napisala :D:D
imaš ti pravo- kompozit vremenski ne postoji

uglavnom dolazi do poklapanja

ajd ti ako ti se da- usporedi kompozit kartu sa direktiranim davisonom
uoči dal dolazi do preklapanja planeta iz direkcija (davisona) sa planetama u kompozitu

Princess77
01-07-2010, 15:50
Ja od egzaktnih kojukcija imam samo moj dir Me njegov Me, SMC0Verteks a sa njegove strane Verteks0Juno. Ima tu jos konjukcija ali orbis 1-2, tipa njegovo So moja Ve, njegov Sa moj Ju, njegov Pl moj SMC, Juno moje So. Je l' te ne racunam ako je 1-2* orbis?

ginger
04-08-2010, 12:08
Očajna napravi kompozit kartu za sebe i partnera ili neki drugi par i baci progresije i direkcije (bolje možda samo direkcije)za datum upoznavanja, početka veze i sl., na taj kompozit. i reci dal ima preklapanja.
t

ochajna domacica
04-08-2010, 12:23
http://img687.imageshack.us/img687/3904/blagoonomkoranopoludi.gif

Evo, ali...nista ja to ne vidim normalno...sorry for now

Dejvison: http://img710.imageshack.us/img710/232/pappawasarollingstone.gif
njega poznajem jako dobro, zato ga i pratim, od dana upoznavanja, pa tam je poceo ubrzo nakon rodjendana...verovatno je cako egzakt.i tog Velikog Vatrenog zmaja, Mesec okidac.
direkcija marsa na Ju,,,,....sad jos i ta Ve direkcijom na Me narednog marta ili malo kasnije...nemam pojma, a Sa je vec presao ispod Asc. dakle verujem da je to sto je bilo bilo je.. :(
U Dejvisonu je na nekim programima Mesec u 5-oj a i ja bih rekla da nas pre opisuje zato sto se u susretu prema deci bas vidi da se razmeksamo i raznezimo, iako ovako oboje izgledamo ponaosob isto, kao malo uzdrzano i hladni, ali valjda nas tad nije sramota da pokazemo, inace smo oboje u fazonu "ja da se zenim/udam" a to je prevrednovanje braka, pa samim tim i oduzavanje, dok je kod mene negativno vidjenje kroz brak mojih roditelja, kod njega je suprotno dosta pozitivno pa valjda...dodje na isto zakljucak i nasa osecanja i sravovi povodom braka ali decu uf..cak smo se i dokacili par puta oko te teme onako usputno..

ajana
03-09-2010, 01:41
sta znaci kada moj progresivni ASCEDENT padne na njegov natalni ascedent ? sa deckom sam pocela da izlazim pre mesec dana. takodj
e njegov solarni ascedent je pao tacno na moj descedent . da li je nesto dobro ili lose? moze li biti brak ili... sta ?

njegov natal http://i56.tinypic.com/2yo4ygy.gif
njegov solar http://i52.tinypic.com/2hceus9.gif
njegov progr. http://i56.tinypic.com/51536s.gif

sinastrija http://i51.tinypic.com/20hvspx.gif

moj solar http://i52.tinypic.com/2jc9hci.gif
moj progres. http://i52.tinypic.com/2lktbtv.gif

kanon
18-10-2010, 10:29
Evo i mog malog primjera. Nisam sigurna da znam protumačiti jer mi se od ove astroologije vrti u glavi i što više uranjam u nju sve mi je manje jasno:confused: . Čovjeka sa kojim sam sada u vezi sam upoznala kada je moje progresivno So sjelo na njegovu natalnu Ve, moj progresivni Mo na vrh njegove pete kuče (govorim samo o egzaktnim konjukcijama ), moj progresivni Ne na njegov saturn, a moj prog. DC na negov SMC.. Ima toga još ali ovo mi je nekako naj znakovitije. Nekako mi se čini da se jednostavno moralo desiti, ii možda samo umišljam :confused: :confused: :confused: ? Jer sam se jako dugo opirala prepustiti i upustiti u tu vezu. Između ostalog i zbog toga što smo nas dvoje zaista dva svijeta, i ja svakako nisam žena koja bi njega inače mogla privući... Medjutim možda i za to postoji objašnjenje. U trenutku kada smo se upoznali tranzitni Ur je radio kvadrat na njegovu Ve, a to govori o drugačijoj ženi, zar ne?

oktobar
03-12-2010, 00:49
Pozdrav kanon ;
ali i ja sam se navikala na ovu slicicu pa ne bi da je mjenjam. U svakom slucaju pozdrav tebi blizancu i htjela bih isto pridonjeti ovoj maloj temi i reci da je i za mene to otkrice i kad sam radila njegove na moje i moje na njegove evo sto je ispalo:
Njegov NE egzaktno na mom ASC( ja ne prestajem da mastam o njemu , a on mi maze oci i nismo u vezi)
E, sad moja VEOSMCn egzaktno na njegovom MA(po TA to mu je vladar znak- nismo u vezi)
Moj vladar karte egzaktno na njegovom SO(moj vladar 5 i 6 i umetnutog znaka u 8- Samo strast, svakodnevna,a nista)
Moj Vertex egzaktno na njegovoj VE( za mene bi ta ljubav bila vrata sudbina)

Jel moze da toliko bude utjecaja a da nista se ne desava?? Tko tu na koga vise utjece????
Mozda direkcije su kod mene iznimka koja potvrduje pravilo

malamaza
20-04-2011, 08:38
sta znaci kada moj progresivni ASCEDENT padne na njegov natalni ascedent ? sa deckom sam pocela da izlazim pre mesec dana. takodj
e njegov solarni ascedent je pao tacno na moj descedent . da li je nesto dobro ili lose? moze li biti brak ili... sta ?

njegov natal http://i56.tinypic.com/2yo4ygy.gif
njegov solar http://i52.tinypic.com/2hceus9.gif
njegov progr. http://i56.tinypic.com/51536s.gif

sinastrija http://i51.tinypic.com/20hvspx.gif

moj solar http://i52.tinypic.com/2jc9hci.gif
moj progres. http://i52.tinypic.com/2lktbtv.gif
upravo to sam i ja htjela pitati

kad smo se upoznali njegov progresivni Asc je pao egzaktno na moj natalni Asc, njegovo progresivno SO egzaktno na moj natalni Desc, a njegov prog. Vertex na moj natalni JU (vl.moje 5.k.)

u isto vrijeme moje prog. SO na vrh njegove nat.5.k. i prog. IC, a moj prog.JU na njegovom natalnom SO

kako bi se to moglo protumačiti ?

Skorpija
05-12-2011, 23:12
Citala sam kod Imsiragica da treba da se uporedjuju uporedne progresije.
Je l' probao to neko?
Mi imamo u sinastriji njeg.So120 moja venera i njegova venera 120 moja venera,a sada je moje progresivno sunce 120* sa tom njegovom konjukcijom,i njeg.prog.jupiter na mom mesecu,i njegov prog.MO 60* moja venera....aspekti su skoro egzaktni....ali me najvise zanima ovo prvo,jer imamo u sinastriji aspekt?

puslica 88
06-12-2011, 00:37
Kad se uporedju necije dir. panete sa necijim natalom gledaju se konjukcije.

.
A koliki se obris uzima u obzir, kad su npr svetla u pitanju?jel 5 previse, ako je aplikacija?

milupino
04-07-2012, 18:16
uradila sam progresije mene i vrlo dragog momka(kad sam ga prvi put videla kao da je sunce sinulo),bilo je to pre skoro 7 godina i jos me drzi volja da razmisljam sta je od aspekata u progresijama mojih i njegovih radilo ....i sad vidim moj sekundarni Mo bio u konjukciji sa njegovim progresivnim So i ta konjukcija 120* moj natalni Mo...ogrejao me svojom pojavom.....i njegov prog Mo sekstil moj mesec....u sinastriji imamo moje So 90 njegov Mo...andjeo mali,vragolast i zeznut,on mene nije poklanjao paznju,ali meni je bitno da sam ja njega prva primetila,zena zna sta je za nju:girl_wink: ,srce ga je prepoznalo ...:p
pokusao je da me udalji ,zauzevsi hladniji stav ali ,pre 4 godine
moj progresivni mesec pravio 120* sa njegovim natalnim Mo,So osetio se elektricitet sa obe strane,njega je razbudio i pokazivao je naklonost i zelju za zblizavanjem njegovo sunce je radilo 120* na moj mesec i ja sam osecala istu privlacnost kao i pre,medjutim htela sam da ga malo ohladim svojim hladnijim drzanjem kao sto je on meni uradio pre toga(astrolog mi je rekao da smo se mi prepoznali kako i jeste bilo,to je bio kraj 2008,i da ja njega ignorisem,i da je on za mene ....heeh uocila sam ja njega jos dosta pre,a ovo naknadno je jos simpaticnije....kako sam uspela da ga zeznem par puta,ali je onda i primetio da sam bezazlena u svojim postupcima,to ga je umirilo...
i sada nasi progresivni meseci(moj u jarcu,njegov u ribama)rade sekstil,moj prog Mo 120* njegovo natalno So i ja ocekujem jos lepsi razvoj situacije ...

VagaLibra
21-11-2012, 15:47
evo trazila sam prikladnu temu za link koji sam nasla ...moze biti koristan pocetnicima.

http://dc108.4shared.com/doc/VE1Mhc_x/preview.html

inace, ako vec nema a ja ne mogu nac, ne bi bilo lose napraviti temu: korisni linkovi.

Mia
21-11-2012, 18:58
sad gledama . . .moje progresivno So 120 njegova natalna VE?

Mia
21-11-2012, 19:17
"Po Klaudiju Ptolomeju, u zenskom horoskopu u slucaju supruga posmatra se Sunce. Ako se sunce nadje u istocnim kvadrantima, zena se udaje mlada ili za muskarca mladjeg od sebe.
Ako Sunce nije u duplom znaku ili aplicira prema istocnim planetama, udaje se jednom, ali ako je u duplim znacima ili u aspektu sa nekoliko planeta na istoku, udace se vise puta.
Ako je Saturn, slicno u aspektu sa Suncem, zena se udaje za stalozenog, korisnog, marljivog muza.
Ako je Jupiter u aspektu sa Suncem, za dostojanstvenog i velikodusnog.
Ako je sa Marsom u aspektu, udaje se za muskarca od akcije, kojem nedostaju osecanja i koji je samovoljan.
Ako je Venera u aspektu sa Suncem udje se za urednog i lepog muskarca.
Ako je Merkur u aspektu, udaje se za dobre i prakticne domacine.
S tim u vezi, pod istocnim kvadrantima u slucaju Sunca misli se na znakove koji prethode izlazecem znaku Zodijaka i one koje prethode znaku koji izlazi, u odnosu na Mesec, znakovi koji idu od mladog i punog Meseca ka cetvrtinama, a pod zapadnim kvadrantima znakove suprotne ovima. "

lep, dobar, samovoljan, od akcije

nisam razumela koliko se puta udajem, So nije u duplom znaku i aplicira ka vise planeta ali ne na istoku. . .

Mimiza
31-12-2012, 18:48
Šta biste rekli za slučaj gde progresivni Mo jedne osobe radi 180 na natalni Me/Pl druge osobe, kao i pr Ve prve u konjukciji sa natalnim So druge osobe? Ima još i pr Sa0So/Ma, kao i pr Ve90Ve. Dosta napetih aspekata, ali one mlake nisam ni uzimala u obzir, kažu da nisu od nekog značaja.... Ovo mi liči na dešavanja u fazonu povuci-potegni, nedorečenosti i igrice toplo-hladno zbog ovog aktiviranog Me i Pl. Zanimljivo je da je i u sinastriji naglašen Sa, a ponavlja se i aspekt Me90Pl.

Lily
01-01-2013, 17:36
Šta biste rekli za slučaj gde progresivni Mo jedne osobe radi 180 na natalni Me/Pl druge osobe, kao i pr Ve prve u konjukciji sa natalnim So druge osobe? Ima još i pr Sa0So/Ma, kao i pr Ve90Ve. Dosta napetih aspekata, ali one mlake nisam ni uzimala u obzir, kažu da nisu od nekog značaja.... Ovo mi liči na dešavanja u fazonu povuci-potegni, nedorečenosti i igrice toplo-hladno zbog ovog aktiviranog Me i Pl. Zanimljivo je da je i u sinastriji naglašen Sa, a ponavlja se i aspekt Me90Pl.

Interesantno! I meni bas lici na toplo- hladno, ali i na neizbezno :) !
Bas sam gledala progresije od ono dvoje, nema sta nemaju :)... Da padnes u nesvest :D :D :D ! Bas mi deluje znacajno sto su se sreli. Da covek ni ne poveruje sta sve imaju. Ali ja sam gledala samo 0 i 180; i to orbise od 0 do 2.:
Njeno So 180 njegov progresivni Mo (1.5)
Njeno So 180 njegov progresivni Ma (1)
Njen Mo (11 Vir) 180 njegovo progresivno So (11 Pis)
Njeno progresivno So 180 njegov natalni Sa (0)
Njen direktivni Mo 0 njegov natalni Pl (0)
Njen direktivni Me 0 njegov progresivni Ne (0.5)
Njen direktivni Ju 0 njegov direktivni Ma (2)
Njena progresivna Ve 0 njegov direktivni Pl (o)
Njena direktivna Ve (1 Sag) 180 njegov progesivni Ma (1 Gem)
Njen natalni Ma 0 njegov progresivni Ju (1)
Njen progresivni Ma 0 njegova direktivna Ve (2)
Njen progresivni Ma 0 njegov direktivni Me (1)
Njen Ju (14 Pis) 0 njegova direktivna Ve (14 Pis)
Njen Ju 0 njegov progresivni Ju
Njen direktivni Sa 0 njegov natalni Mo (1)
Njen Ur 180 njegov direktivni Ma (1)
Njen direktivni Pl 180 njegov progresivni Mo (0)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegova progresivna Ve (o'33 Aqu)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegovo natalno So (o'57 Aqu)

Lily
01-01-2013, 17:39
sad gledama . . .moje progresivno So 120 njegova natalna VE?

Pa lep aspekt, to ti dodje kao tranzit tvog SO na njegovu VE :)

Mimiza
01-01-2013, 18:02
Interesantno! I meni bas lici na toplo- hladno, ali i na neizbezno :) !
Bas sam gledala progresije od ono dvoje, nema sta nemaju :)... Da padnes u nesvest :D ! Bas mi deluje znacajno sto su se sreli. Da covek ni ne poveruje sta sve imaju. Ali ja sam gledala samo 0 i 180; i to obrise od 0 do 2.:
Njeno So 180 njegov progresivni Mo (1.5)
Njeno So 180 njegov progresivni Ma (1)
Njen Mo (11 Vir) 180 njegovo progresivno So (11 Pis)
Njeno progresivno So 180 njegov natalni Sa (0)
Njen direktivni Mo 0 njegov natalni Pl (0)
Njen direktivni Me 0 njegov progresivni Ne (0.5)
Njena progresivna Ve 0 njegov direktivni Pl (o)
Njena direktivna Ve (1 Sag) 180 njegov progesivni Ma (1 Gem)
Njen natalni Ma 0 njegov progresivni Ju (1)
Njen progresivni Ma 0 njegova direktivna Ve (2)
Njen progresivni Ma 0 njegov direktivni Me (1)
Njen Ju (14 Pis) 0 njegova direktivna Ve (14 Pis)
Njen Ju 0 njegov progresivni Ju
Njen direktivni Sa 0 njegov natalni Mo (1)
Njen Ur 180 njegov direktivni Ma (1)
Njen direktivni Pl 180 njegov progresivni Mo (0)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegova progresivna Ve (o'33 Aqu)
Njen direktivni Neptun (o'51 Aqu) 0 njegovo natalno So (o'57 Aqu)

Auuuuu! Pa dovoljni su samo ovi crveni aspekti! :D Nego kako bi ti tumačila konjukcije a kako opozicije? Nisam čitala ništa na ovu temu ali na osnovu prethodnog znanja, nekako mi logično da tu gde su konjukcije brzo i bez problema dođe do nekog događaja jer su energije dve osobe u tom trenutku usklađene, ali kada su u 180 onda je to neko natezanje, krajnosti, zbog ovog ping-pong efekta...ili bi možda značilo da se ništa i ne desi? :confused: Mada za slučaj to dvoje teško da će ostati status quo...:D

Lily
01-01-2013, 18:09
Auuuuu! Pa dovoljni su samo ovi crveni aspekti! :D Nego kako bi ti tumačila konjukcije a kako opozicije? Nisam čitala ništa na ovu temu ali na osnovu prethodnog znanja, nekako mi logično da tu gde su konjukcije brzo i bez problema dođe do nekog događaja jer su energije dve osobe u tom trenutku usklađene, ali kada su u 180 onda je to neko natezanje, krajnosti, zbog ovog ping-pong efekta...ili bi možda značilo da se ništa i ne desi? :confused: Mada za slučaj to dvoje teško da će ostati status quo...:D

Citala sam (ne mogu sad da nadjem knjigu :( ) da su i opozicije vrlo znacajne! U knjizi pise, da kad se osobe upoznaju da bi usle u neku znacajnu vezu, obicno se egzaktne konjukcije, a cak jos cesce egzaktne opozicije primete izmedju natala jedne i progresivne/direktivne karte druge osobe, odnosno i izmedju samih progresivnih/direktivnih planeta.

Mimiza
01-01-2013, 21:54
Citala sam (ne mogu sad da nadjem knjigu :( ) da su i opozicije vrlo znacajne! U knjizi pise, da kad se osobe upoznaju da bi usle u neku znacajnu vezu, obicno se egzaktne konjukcije, a cak jos cesce egzaktne opozicije primete izmedju natala jedne i progresivne/direktivne karte druge osobe, odnosno i izmedju samih progresivnih/direktivnih planeta.

E ovo ne da radi nego razbija! :D Sada sam pogledala progresivnu sinastriju mojih roditelja kada su počeli da se zabavljaju i ima gomila konjukcija i opozicija:
-njeno pr So 0 Ac njegov
-njeno pr So 0 njegov pr Mo
-njen pr Mo 0 njegov Sa
-njena pr Ve 180 pr Me
-njen pr Ma 180 njegov pr Mo
-njen SMČ 0 njegova pr Ve
-njen Mo 0 njegov pr Ma

P.S. Svuda su aspektni skoro egzaktni, do 1 st, osim ovog sa SMČ gde je 2 st. Toliko o progresijama, mrzelo me dagledam i direkcije ali sigurno bi se našlo još nešto. ;)

Lily
01-01-2013, 22:38
E ovo ne da radi nego razbija! :D Sada sam pogledala progresivnu sinastriju mojih roditelja kada su počeli da se zabavljaju i ima gomila konjukcija i opozicija:
-njeno pr So 0 Ac njegov
-njeno pr So 0 njegov pr Mo
-njen pr Mo 0 njegov Sa
-njena pr Ve 180 pr Me
-njen pr Ma 180 njegov pr Mo
-njen SMČ 0 njegova pr Ve
-njen Mo 0 njegov pr Ma

P.S. Svuda su aspektni skoro egzaktni, do 1 st, osim ovog sa SMČ gde je 2 st. Toliko o progresijama, mrzelo me dagledam i direkcije ali sigurno bi se našlo još nešto. ;)

Pa super! Gledaću kasnije za moje roditelje. Eto vidiš, ima i opozicija. Kad neki odnos započne, to mora da se vidi po povezanosti natala, progresija i direkcija! Astrologija je čudo :).
Za ono dvoje kad sam gledala, nisam mogla da verujem. Tu će se sigurno nešto desiti :).

Mimiza
06-04-2015, 14:36
Uzimate li u obzir progresivne/direktivne čvorove? Npr. dir So0SMČ dir i dir JMČ 0 Ve natalna.

mandrak-21
06-04-2015, 15:01
naravno!..Čak obavezno

Mimiza
06-04-2015, 15:04
Onda da se nadam... :D

rijanon
31-03-2017, 02:11
njegov progresivni Mo je u Raku i doći će na moj natalni Me, AC, Ve.
moj direktivni Me 0 AC je egzaktno sada na njegovom natalnom Mo 0 DC u Lavu.

zbunjuje me što tranziti Jupitera/Urana/Plutona neudobno diraju progresije 0 natal, dok tranzit Saturna podržava direkciju 0 natal. i kako sad da tumačim ove dvostruke aršine?

oboma nam je u pojedinačnim natalima naglašeno partnerstvo sada.

Marshmallow86
31-03-2017, 13:26
i kako sad da tumačim ove dvostruke aršine?

U suštini se izvjesne kontradiktorne direkcije/progresije tumače #zakonom_jačeg.

I to na nivou markantnosti samog međuplanetarnog odnosa (logično je da će konjukcija biti intenzivnijeg djelovanja od npr. sekstila), te na nivou natalnih postavki planeta (u pravilu će prevagnuti ona direkcija/progresija čiji su signifikator & promisor esencijalno i mundano kvalitetniji).

U slučaju da su navedeni elementi direkcije/progresije A i direkcije/progresije B izjednačeni, dalje se gleda koji "tim" ostale prediktivne metode/tehnike podržavaju (solari, profekcije, firdarije isl.)

mandrak-21
31-03-2017, 18:09
njegov progresivni Mo je u Raku i doći će na moj natalni Me, AC, Ve.
moj direktivni Me 0 AC je egzaktno sada na njegovom natalnom Mo 0 DC u Lavu.

zbunjuje me što tranziti Jupitera/Urana/Plutona neudobno diraju progresije 0 natal, dok tranzit Saturna podržava direkciju 0 natal. i kako sad da tumačim ove dvostruke aršine?

oboma nam je u pojedinačnim natalima naglašeno partnerstvo sada.
Direkcije bilo primarne ili sekunarne(sto ih vecina naziva progresije) ne rade svaka za sebe vec obe potvrdjuju jedna drugu koliko sam kod tebe primetio tranziti podrzavaju i progresije i direkcije kada se malo vise udubis vidis da su ti aktivni svi uglovi tj vladari ugaonih kuca mo-sa-ju-me.Takodje i vladar 5-8 tako da sve to u sustini prica jednu pricu malo opsirniju.(samo na osnovu napisanog sam ovo izneo bez posmatranja tvojih progresija).

rijanon
31-03-2017, 18:38
znači mandro, promaćkaj sve - prolij - pa šta dobiješ. gledati sve zajedno. a mene je zbunjivalo kako da objedinim kad na jednoj strani delovaće kvadrat tranzitnih, a na drugoj trigon tranz.Sa će pokrenuti. kako objediniti i povoljno i manje povoljno aktiviranje. biće tu svega.

dakle, imamo moje primarne i sekundarne direkcije planeta koje padaju konjukcijama na njegove natalne uglove i planete i obrnuto: njegove na moje. i to je čačnuto sporim tranzitima (nebitno kvadrat/trigon), dakle aktivira se. to bi značilo da dolazi do nekog bitnijeg povezivanja među nama u ovom periodu pa nadalje. a kako tačno, aj videću.

a što se pojedinačno moje karte tiče, evo: Screenshot_217-3-31-18-31-7-1 — Postimage.org (https://postimg.org/image/sabpfuzp7/)
mada mrzim što astro.com ovako sve nabaca, ali nemam drugi način da se vide i primarne i sekundarne zajedno sa natalom.
i da, važan mi je period u životu na svim segmentima. kod mene je taj promenljivi T-kvadrat u natalu.
ima i on fiksni T-kvadrat, ali ne smem tuđu kartu davati.

rijanon
31-03-2017, 18:55
Marsh i kod progresija i kod direkcija u pitanju je ista snaga aspekta, konjukcija.
evo recimo, moj dir.Me je na 15* Lava egzaktno na njegovom nat.DC0Mo i tranz.Sa je to podržao trigonom.
kasnije će njegov progr.Mo u Raku stati meni na nat.Me pa na AC, a tranz.Ju će to kvadrirati.
šta će izaći iz svega živo me zanima. kad je Sa bio na 15* Strelca bilo je ok. aktivirao trigonom. kako će Ju kvadratom ...

Beatrice
31-03-2017, 19:14
Marsh i kod progresija i kod direkcija u pitanju je ista snaga aspekta, konjukcija.
evo recimo, moj dir.Me je na 15* Lava egzaktno na njegovom nat.DC0Mo i tranz.Sa je to podržao trigonom.
kasnije će njegov progr.Mo u Raku stati meni na nat.Me pa na AC, a tranz.Ju će to kvadrirati.
šta će izaći iz svega živo me zanima. kad je Sa bio na 15* Strelca bilo je ok. aktivirao trigonom. kako će Ju kvadratom ...

Rijanon, mislim da je Marsh mislila na kvalitet signifikatora i promisora u smislu u kom je objasnjeno na Astroriznici, npr (u kom je dostojanstvu signifikator, u kom promisor, u kojoj kuci, itd).

(Preuzeto sa Astroriznice)

Signifikatori

Signifikatore možemo podeliti na esencijalne i slučajne. Esencijalni signifikator je kako sama reč kaže, opšti pokazatelj nekih stvari. Tako će Venera simbolisati sve ono za šta se prirodno vezuje: ljubav i brak, uživanje, muziku i slično. Sunce se vezuje za kvalitet zdravlja, za oca, uspešnost; Mesec za majku, izgled tela, promenu mesta boravka itd. Međutim, svaka planeta ima i slučajnu signifikaciju prema kući u natalnoj karti na koju je determinisana, bilo svojom postavkom u njoj, bilo vladarstvom nad tom kućom. Pri tome, vodimo računa da na pravi način procenimo moć te planete. Na primer, jaka Venera sa puno osnovnog dostojanstva nosi dobro, dok debiltirana Venera nosi loše.

Planeta koju direktujemo se naziva signifikator, a ona sa kojom signifikator gradi aspekt se naziva promisor. Dakle, potrebno je utvrditi šta taj promisor u natalnoj karti određuje odnosno obećava, da li dobro ili loše, a sve u skladu sa natalnom postavkom. Tako možemo da izdvojimo nekoliko pravila:

1. ako su oba snažno položena, imaju dosta osnovnog dostojanstva i nalaze se na uglovima, efekti progresije će biti vrlo upečatljivi i u potpunosti će se ispuniti, a efekti će biti u skladu sa kvalitetom planeta
2. ako je jedan od njih slab a drugi jak, efekat progresije će biti osrednji. U tom slučaju je potrebno proceniti ko ima bolji položaj – signifikator ili promisor. Ako je signifikator jači, efekti progresije će biti jači i obrnuto.
3. ako su i signifikator i promisor slabi i efekti progresije će biti slabi
4. ako su izuzetno slabi, efekti progresije će se jedva osetiti

Malefici kao promisori u bilo kojoj progresiji ukazuju na neku nesreću, nemio događaj i što su u goroj natalnoj poziciji, to su i nesreće koje mogu izazvati upečatljivije. Ako su pak esencijalno snažni i u dobrim aspektima oni neće naneti štetu ili će to biti u minimalnoj količini.

Recimo, signifikator bogatstva u nekoj karti, Jupiter u Strelcu u II kući u dobrim aspektima. Progresija benefika prema Jupiteru će doneti još bogatstva, dok progresija malefika može da ne donese ništa ili tek sitne gubitke. Ali da je Jupiter u II kući u Blizancima gde ima izgon i ako je pod lošim aspektima, onda će progresije malefika doneti veće gubitke, a progresije benefika će doneti malo ili nimalo bogatstva. To znači da uvek treba imati u vidu natalnu kartu i da ničeg čega nema u natalu, ne može biti ni u progresijamama

Tebi sam videla solar tamo na temi i meni on govori o velikom naglasku na partnerstvo i ljubav pa bih sveukupno prognozirala u tom smislu krupne dogadjaje.

rijanon
31-03-2017, 19:21
hvala. da, to mi je izuzetno naglašeno. a vidi se i ovde kroz odnos direkcija na partnerov natal. i dešava se zaista na tom planu puno toga, mada još ne mogu sve da predvidim, tj. da spojim u globalu što reče mandrak. da lupim: udaću se / živećemo zajedno :)
baš sada gledam kvalitet planeta u tom smislu iz teksta. benefici su signifikatori i promisori.
a Marsh je govorila i o snazi aspekta (konjukcija - sekstil) pa sam samo izdvojila da su u pitanju konjukcije svuda.

rijanon
31-03-2017, 21:30
nemam više dilemu. :)
upravo sam shvatila kako nimalo nije loše što će njegov progr.Mo 0 moj nat.Me0AC tranzit Jupitera iz Vage da kvadrira.
zašto? zato što je Jupiter u našim natalima vladar MCa, nešto će se "ozvaničiti" i kvadrat to ne remeti, jer on natalno ima Mo 90 Ju, ja imam Mo 180 Ju. i upravo kad sličan tranzit takne međusobnu progresiju - natalne priče se ispunjavaju.
ili bar tako teorija kaže. :)

Beatrice
01-04-2017, 02:10
nemam više dilemu. :)
upravo sam shvatila kako nimalo nije loše što će njegov progr.Mo 0 moj nat.Me0AC tranzit Jupitera iz Vage da kvadrira.

Kvadrat Jupitera u najgorem slučaju može da donese neke smetnje zakonske ili zbog sile prilika, srljanje, ali nije on neki sad malefik da donese nešto loše. Npr. iz nekog npr. administrativnog razloga odlaganje nečega jer fali neki papir/potvrda itd.

Tebi su u solaru najaktivnije serije 10/7/5/8, to bi vrlo lako mogla biti trudnoća i brak, pogotovo imajući u vidu i tranzite.
Koliko vidim direktivna Ve menja znak sledeće godine i ulazi u Devicu čiji je natalni dispozitor u Raku – to mu dođe baš simbol majčinstva. Kada se direktivna Ve nađe na 29. stepenu kraj nečega u simbolici Venere verovatno nastupa – bilo kraj tvog devojaštva (znači udaja ili dete ili oba), ili u najgorem scenariju kraj veze. Međutim, solar je za ljubav i partnerstvo po meni toliko pozitivan da nema šanse da budeš ucveljena već naprotiv, po meni je ovo za ljubav i partnerstvo u celini baš jako srećna godina. Gledajući tvoj solar (mada ne umem ja da gledam ovako preklopljeno) rekla bih da se radi dakle pre o scenariju broj 1 – trudnoća i brak. Normalno, treba pogledati i sledeći solar (ja obavezno gledam bar dve godine unapred da vidim kako se stvari dalje razvijaju), kao i ostale tehnike. Po meni ova godina ključna za partnerstvo i u tom smislu ne bih progbnozirala status quo, već neko uozbiljavanje i konkretizaciju. Čak i u najgorem slučaju da ne proradi osmica u smislu trudnoće već u smislu kraja veze, opet mislim da ti uz ovakav solar te tranzite i ostalo ne bi ginula nova veza kao iz filma – ono ekspres upoznavanje, ludo zaljubljivanje u novu osobu i vrlo moguće i brak/trudnoća po ekspresno kratkom postupku, dakle to je U NAJGOREM SLUČAJU. Rekla bih da ovde postoji i veliki trigon – znači radi planetarna geometrija – znak važne godine, po meni ovu ćeš godinu pamtiti po lepim stvarima iz oblasti 5. i 7., a i 10.

Da ne bude off - kada sam upoznala najbitnijeg partnera i započela najvažniju i četvorogodišnju vezu, njegov progresivni Mars i Mesec su se našli u konjukciji baš na stepenu mog natalnog Sunca, a moja progresivna Venera je bila na istom tom mestu - na mom natalnom Suncu. Osim toga, progresivno Sunce je tek ušlo u Devicu, a on je bio rođen u znaku Device.

rijanon
01-04-2017, 10:37
da. tako sam i ja razmišljala. to bio ovaj solar što uskoro stupa na snagu, 15. juna: Imgur: The most awesome images on the Internet (http://m.imgur.com/a/YrBEU) sa njim počinje firdarijski Mesec/Saturn, profekcija je na 19* Vodolije i tada je dir. Ve na 28.54 Lava.
a 2018. je tek hit: Imgur: The most awesome images on the Internet (http://m.imgur.com/a/nKjTs)
tu je Ve na 29 Lava, i prvi put mi menja znak da sam ja svesna, jer je iz Raka u Lava prešla kad sam bila beba.
a Mesec mi je jako bitan kad u progresijama menja znak i uvek je donosio pozitivan pomak u vezi. meni ona sa periodima prekida i periodima "prijateljstva" traje 6 godina. i on je čista Vodolija, AC/So/Ve/Me, ima jedino Mesec u Lavu, a meni je dir. osa AC-DC Lav - Vodolija, ako ćemo i to gledati.

Beatrice
01-04-2017, 18:37
da. tako sam i ja razmišljala. to bio ovaj solar što uskoro stupa na snagu, 15. juna: Imgur: The most awesome images on the Internet (http://m.imgur.com/a/YrBEU) sa njim počinje firdarijski Mesec/Saturn, profekcija je na 19* Vodolije i tada je dir. Ve na 28.54 Lava.
a 2018. je tek hit: Imgur: The most awesome images on the Internet (http://m.imgur.com/a/nKjTs)
tu je Ve na 29 Lava, i prvi put mi menja znak da sam ja svesna, jer je iz Raka u Lava prešla kad sam bila beba.
a Mesec mi je jako bitan kad u progresijama menja znak i uvek je donosio pozitivan pomak u vezi. meni ona sa periodima prekida i periodima "prijateljstva" traje 6 godina. i on je čista Vodolija, AC/So/Ve/Me, ima jedino Mesec u Lavu, a meni je dir. osa AC-DC Lav - Vodolija, ako ćemo i to gledati.

Eto vidiš, u ovom sledećem se baš jasno otvara i serija 4, tako da se u tom smislu baš lepo nadovezuje na ovaj. Tako bi teoretski npr. u ovom solaru moglo da bude uživanja u ljubavi i partnerstvu, trudnoća, ozvaničenje, a porođaj i majčinstvo recimo krajem solarnog perioda ili početkom sledećeg, recimo. Jer u ovom se oseća deficit serije 4, a u sledećem se ona baš značajno aktivira. Ipak, ne treba gubiti iz vida ni tranzite, Jupiter ide kroz četvorku, tako da se ne može reći da četvorka ne postoji tj. da je neaktivna sasvim. I progresivni Mo koji ide kroz 5., i Pluton koji se šeta oko ugla, i direktivna Venera koja menja znak... Sve to po meni ukazuje na jasnu mogućnost, a solar nedvosmisleno i bez zadrške otvara serije koje su bitne za ljubav, partnerstvo, i osmica je aktivirana po meni za trudnoću sasvim dovoljno.

Btw., progresivni Mo se "oseti", ali progresivni So, Asc, Ve, Ma, Me su ti koji prave velike životne rezove, posebno njihova promena znaka ili zaokretanje, a ta promena znaka direktovanih planeta bi trebalo da ima isti efekat kao i progresivne.

I sad, u pogledu teme, kada sam započela vezu koja mi je iz ove perspektive totalno nebitna, ali umalo da se završi brakom i ne može se osporiti da je ostavila velike reperkusije u smislu totalnog nepoverenja u muški rod, onemogućila da se posle toga zaljubim i ostavrujem veze, te “ubila” moj ljubavni život na duge staze:
- sekundarni Mo nalazio se na svom natalnom mestu
- tercijarni ASC se približio na stepen do svog natalnog mesta
- tercijarno So se približilo na stepen do svog natalnog mesta.
Dakle nije bilo konjukcija na natalne položaje partnera, već je važnost perioda bila naglašena vraćanjem planeta na svoje natalne pozicije u progresivnim kartama.
Međutim, u kartama tog partnera:
- njegova tercijarna Venera je sela na njegov natalni Saturn, i približila se na stepen do mog natalnog Sunca
- njegova tercijarna konjukcica Mekura i Jupitera se spremala da sedne na moj ASC (orbis 2-3 stepena)
- njegov tercijarni Uran se u retro hodu približio na stepen od mog Jupitera, na dva stepena od vrha mog V polja i Marsa.
Kao što rekoh, venčanje je bilo u planu, a tada bi, da se desilo, tj. da smo ostali zajedno pola godine duže, i njegovo tercijarno So selo na moj natalni ASC i moju Veneru.
- u vreme početka veze je i njegov sekundarni Saturn koji je inače na oko stepen ipo, dva pre mog Sunca, seo na moje Sunce.
Bio mi je period povratka Saturna, a Saturn odatle radi tačno 90 na Veneru i osu ASC/DC.
Upoznali smo tačno kada je Saturn ušao u znak Vage gde je natalno, i tačno na dan kada je Saturn seo na solarni MC - i zaista mi negde jeste izmenio sudbinu, mora se priznati.

rijanon
01-04-2017, 18:55
znači, štima to sve. ja sam to i sumnjala samo mi nisu do kraja bili jasni tranziti, jer jedni udaraju kvadrat na direkcije, a drugi trigon, pa me je to zbunilo u prvi mah, ali izgleda da to neće uticati tako da negira događaj. to je što se tiče moje direkcije na njegov natal, pa tranzit preko toga.
moje zasebno smo videli.
a kod njega u solaru, AC je Vaga. ima Me povratak (vladar 5. natalne). progr.So 0 Me 0 Ve su na 18* Ovna.
i kažem, pošto prvi put imam promenu dir.Ve, a da sam zrela - videću. So i Me su davno menjali znak, bila sam manja.
od tranzita kad smo se upoznali pamtim tranz.Sa u Vagi na mom JMČ, dispozitor je Ve čiji sam povratak u solaru imala. imao je i on opet Me povratak tada.

Marshmallow86
03-04-2017, 14:35
Rijanon, mislim da je Marsh mislila na kvalitet signifikatora i promisora u smislu u kom je objasnjeno na Astroriznici, npr (u kom je dostojanstvu signifikator, u kom promisor, u kojoj kuci, itd)

Yeap. To je to. :)

AnchyMs5
09-04-2017, 18:22
Jel ima neki znacaj kad se planete poklope kad nije veza sklopljena, pa da donese da osobe razmisljaju o nama ili su zaljubljen..?