ascendent [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ascendent

edica:)
14-02-2007, 10:43
Hey ekipa!
Nedavno sam naišla na ovaj forum,a kako sam i sama početnik ,nadam se da ćemo se dobro slagati i međusobno pomagati kroz učenje o astrologiji:).Ovu temu postavila sam jer sam čula i znam da u usporednom horoskopu podosta veliku važnost ima i ascendent.
E sada:
Ascendent mog dečka je u blizancima, ja sam vodenjak, no orbis nam je 10 stupnjeva što bi značilo da aspekta nema, no ja se svejedno nemogu oteti dojmu da ta dva vrlo komapktabilna znaka u našem horoskopu ne znače ?:eek: :confused: Drugo,zanima me što bi trebalo predstavljati MC u sekstilu s mjesecom,trigon s marsom i opozicijom sa suncem?
Pusa!:)
sinastrija:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1hqfileTRqD3w-u1118775672&lang=e&gm=a1&nhor=432601&nho2=860368&btyp=61&mth=gw&sday=14&smon=2&syr=2007&hsy=0&zod=&orbp=&rs=0&add=19&add=20&ast=

Davison:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=1hqfileTRqD3w-u1118775672&lang=e&gm=a1&nhor=432601&nho2=860368&btyp=64&mth=gw&sday=14&smon=2&syr=2007&hsy=0&zod=&orbp=&rs=0&add=19&add=20&ast=

destiny
14-02-2007, 14:48
edice, welcome a board:D najpre, njegov AC pada u tvoju II kucu, tvoj u njegovu XII, a izmedju vasih AC je vise od 10 stepeni tako da tu nema konjukcije (ako si na to mislila); tvoje Sunce (nacin na koji on tebe gleda) je u njegovoj IX kuci, reklo bi se da te smatra pametnom, duhovnom, avanturistom, a njegovo Sunce je u tvojoj IV kuci, ili ti za tebe je on covek sa kojim bi mogla na duze staze, dozviljavas ga kao patrijarhalnog tipa...mnogo je tu dalje aspekata, sad nemam vremena o svim kuckati, nastavicu drugi put...
do tad, jub,jub,jub:o

14-02-2007, 15:12
Hey destiny!:)
Nisam kod ascendenta niti mislila na konjukciju već sam mislila na činjenicu kako si blizanci i vodenjaci jako pašu,pa me zanima da li imam kakvog,makar i malog utjecaja {iako nema orbisa}?:)

Btw,hvala na trudu,baš mi je drago što imaš želju pomoći mi oko moje sinastrije:D

destiny
14-02-2007, 16:37
edica dusho, ako vec to gledas, onda je znak sa znakom, podznak sa podznakom, a u tvom slucaju bi to bilo Lav i Vodolija (sto je i te kako zanimljiva i dobra kombinacija), a potom Blizanac i Bik (sto nije lose)...dosta tvojih planeta pada u tvoju kucu, sto bi rekli privlacis ti njega fizicki jako, a ti umes burno da odreagujes na njegove reci, jako ti se dopada sto je energican, to te dosta inspirise...kuckam drugi put jos :D
jub:o

14-02-2007, 16:48
Da to sam skužila:)
Vidjela sam da ja u njegovoj 8.kući imam:veneru,merkur,jupiter,saturn..
U sedmoj njegovoj:mars i uran..
Ono što mi se posebno sviđa je činjenica da njegov mjesec pada u moju 7.kuću,što bi vjerujem govorilo o nekakvoj velikoj obostranoj bliskosti:)=>bar nešto:D..
super,hvala:)

sana
15-02-2007, 09:21
da ali tu je i Neptun koji kvadrira tvoj Mjesec. nisam sigurna koliko si ti sigurna da je on taj. koliko god te privlaci i koliko god mislis da ti emotivno odgovara, bojim se da tu ne bude i neke magle pred ocima. mozda ti mislis da je on ideal ili kao pravi muskarac za tebe, a mozda ti dusa ipak govori nesto drugo. ne znam. mene nervira sto njegovo So, MO i Ve stoje po strani, ne prave bitnije aspekte, a ti kao imas neku potrebu da ga mijenjas u svakodnevnom zivotu, u njegovim navikama i sl.
Ma on je tebe privukao jer mislis da vjerovatno ima neku dozu mistike u sebi, nesto sto ti je nedokucivo. u svakom slucaju i ti si njemu privlacna.
odnos koji tebe prilicno mijenja, ljubav kroz koju otkrivas i ti sebe drugaciju, njegova potreba da mijenja tvoja ubjedjenja, mozda te i na neki nacin podstice da se razvijas na planu karijere.
ovo je vala sad bas onako nabacano. al dobro.

15-02-2007, 09:31
da ali tu je i Neptun koji kvadrira tvoj Mjesec. nisam sigurna koliko si ti sigurna da je on taj. koliko god te privlaci i koliko god mislis da ti emotivno odgovara, bojim se da tu ne bude i neke magle pred ocima. mozda ti mislis da je on ideal ili kao pravi muskarac za tebe, a mozda ti dusa ipak govori nesto drugo. ne znam. mene nervira sto njegovo So, MO i Ve stoje po strani, ne prave bitnije aspekte, a ti kao imas neku potrebu da ga mijenjas u svakodnevnom zivotu, u njegovim navikama i sl.
Ma on je tebe privukao jer mislis da vjerovatno ima neku dozu mistike u sebi, nesto sto ti je nedokucivo. u svakom slucaju i ti si njemu privlacna.
odnos koji tebe prilicno mijenja, ljubav kroz koju otkrivas i ti sebe drugaciju, njegova potreba da mijenja tvoja ubjedjenja, mozda te i na neki nacin podstice da se razvijas na planu karijere.
ovo je vala sad bas onako nabacano. al dobro.
Radi SO60MO, s time da mi je objašnjeno da se to tolerira pošto je riječ o aplikacionu aspektu..
Čuj,jel ima naznaka emocija, strasti i toga?:)

On me privukao jer imam osjećaj da je ona strana koja mi fali u životu, svjesna sam da nije najidealniji za mene(oh,vjerujte u tom slučaju nije za nikoga pošto osim što ima dijete,bivši je narkoman,bebast,zaigran..:D...da,da.),ali jednostavno ga volim i spremna sam mjenjati se i truditi oko te veze:),pa kud puklo,puklo..
Inače,koliko vidim imamo i SOtrigonPL

Infekcija_Injekcije
15-02-2007, 20:51
Tvoje Sunce u njegovoj IV. kući ~ to je ono što čini da se osjećaš kao kod kuće s njim, ugodno, zaštićeno....kao da je on druga polovica tebe. Njegovo Sunce u tvojoj IX. kući ~ misli da može naučiti puno od tebe, da mu možeš proširiti horizonte....

15-02-2007, 21:13
Cool:D
Ljubim te,puuno:)

Čuj,a kaj je s njegovim mjesecom u mojoj 7.kući?
Što to znači?
Jel ljubav??

Infekcija_Injekcije
15-02-2007, 21:52
Ovdje je velika povezanost jer u Davisonu su Venera i Mars u konjukciji, tj. vladar ASCa *ON* i vladar DESCa *TI*. Posebice što su to Mars i Venera, pa vi nećete biti "samo prijatelji" ( među ostalim, oni se nalaze u 11. kući ).
Saturn u konjukciji sa Suncem - mislim da on osjeća kao da je u ovu vezu upletena sudbina. I između ostaloga, Mjesec *žena* je u sekstilu *harmoničan aspekt* sa Marsom, vladarem ASCa *on* ~ on ima veliku emocionalnu potporu od tebe, iako bi te katkad moga malčice povrijediti.
ALI, Mjesec *ti* je u kvadratu s Plutonom *on, moderni vladar Škorpiona*; on će pokušati kontrolirati ili manipulirati tvojim emocijama, tobom. Između vas se osjeća povezanost, koja u početku je nekako u neravnoteži; i, također, pošto ovdje emocije teku, duboke su, strastvene, taj Pluton sadi polako neke strahove u tebe, strah da ćeš ga izgubiti.

Nisam baš iskusna s ovime, ali nadam se nekako da sam pogrješila oko ovog zadnjeg.

15-02-2007, 22:09
Ne jube,vjeruj sve štima, to ti je jedna od mojih osnovnih zadaća ako želim ostati s njim-RIJEŠITI SE STRAHOVA(aka jarac sam u veneri koja je u konj sa saturnom:rofl:)!
Tako da,nisi pogriješila;)
Čuj,a jel ima kakvo značenje u sinastriji njegov mjesec u mojoj 7.?
Puuuuuusa:D:kiss:

Infekcija_Injekcije
16-02-2007, 06:42
Nekako se ne mogu pomaknuti sa ovog mišljenja, da je on previšeemocionalno ovisa o tebi i katkad nesiguran u vezi tebe.

:rolleyes:

16-02-2007, 08:37
ON o meni??ahahaha...:)
Prije bih rekla obrnuto;)

Doduše oko nesigurnosti bi se dalo govoriti,više kao
nepovjerenju,možda...

Infekcija_Injekcije
16-02-2007, 17:31
Kad smo već kod ASCa u usporednim, kako gledate na preklapanje ASCa jedne osobe s DESCom druge osobe.
Tj, ako osoba ima ASC na 24°Ribe, a partner ima ASC na 24° Djevice.

:o Nekako mi se čni da je ovdje previše suprotnosti, a opet se preklapaju važne točke natalne karte.

16-02-2007, 17:33
Po mom mišljenju suprotnosti su samo dobrodošle,monotoniju pretvaraju u vatru.
Sada jedini bad je kako savladati prepreke,no definitivno je puno stvari bolje i slađe nakon dobre svađe:)
A i veza dobiva na čvrstinu..
Znaš onu:Što te ne ubije,ojača te.
A i spoj ribe i djevice mi se ne čini loš..

Infekcija_Injekcije
16-02-2007, 17:36
Ovako to izgleda.

http://img158.imageshack.us/img158/7889/infektuoznagb8.gif

U ovoj sinastriji ima dosta suprotnosti, a opet je nekako sve slično... :rolleyes:

andjela pizelli
17-02-2007, 00:37
Čuj,a jel ima kakvo značenje u sinastriji njegov mjesec u mojoj 7.?
:

To shto je njegov Mjesec u tvojoj VII kuci,govori da on ima dushu ,bash onakvu kakva je tebi potrebna od strane tvog brachnog partnera.Jer tebi je sedma kuca ,braka i partnerskih odnosa u sazvezdju Shkorpiona i Strijelca.I njemu je tu sigurno lijepo.
Ali tvoj Jupiter ,vladar tvoje VIII kuce pravi aspekt, zvan inkonjukcija, sa njegovim Mjesecom.Znachi tvoj Jupiter je u vodenom znaku,a njegov Mjesec u vatrenom znaku,pa obzirom da to nisu isti elementi,teze dolazi do uskladjivanja energija.

Isto tako,njegov Pluton,koji je vladar njegove VI kuce,koja je izmedju ostalog kuca bolesti,pa josh XII od sedme,pravi inkonjukciju sa tvojim Mjesecom,ponovo je potrebno prilagodjavanje,uskladjivanje energija.
Posebno sada,kad ide tranzit Urana nad tvojim Mjesecom u Ribama,on ce biti jako opterecen,imash josh kvadrat Mjeseca sa njegovim Neptunom,pa ga idealizujesh,pa inkonjkciju sa njegovim Plutonom,pa cesh imati ubrzo konjukciju sa tranzitnim Uranom...a ne zaboravi da je Mjesec dusha i to tvoja josh malena dushica....chuvaj se:cool:

17-02-2007, 07:37
To shto je njegov Mjesec u tvojoj VII kuci,govori da on ima dushu ,bash onakvu kakva je tebi potrebna od strane tvog brachnog partnera.Jer tebi je sedma kuca ,braka i partnerskih odnosa u sazvezdju Shkorpiona i Strijelca.I njemu je tu sigurno lijepo.
Ali tvoj Jupiter ,vladar tvoje VIII kuce pravi aspekt, zvan inkonjukcija, sa njegovim Mjesecom.Znachi tvoj Jupiter je u vodenom znaku,a njegov Mjesec u vatrenom znaku,pa obzirom da to nisu isti elementi,teze dolazi do uskladjivanja energija.

Isto tako,njegov Pluton,koji je vladar njegove VI kuce,koja je izmedju ostalog kuca bolesti,pa josh XII od sedme,pravi inkonjukciju sa tvojim Mjesecom,ponovo je potrebno prilagodjavanje,uskladjivanje energija.
Posebno sada,kad ide tranzit Urana nad tvojim Mjesecom u Ribama,on ce biti jako opterecen,imash josh kvadrat Mjeseca sa njegovim Neptunom,pa ga idealizujesh,pa inkonjkciju sa njegovim Plutonom,pa cesh imati ubrzo konjukciju sa tranzitnim Uranom...a ne zaboravi da je Mjesec dusha i to tvoja josh malena dushica....chuvaj se:cool:

Zdravo seljački:D ,
kakvo prilagođavanje,na koji način?
Također me zanima,da li postoje od njegove strane emocije ili bi na to mogao ukazivati sekstil MO/SO?(da,nepovjerljivost nam je obostrana mana:o )Ili sam pak u svemu tome opet ja jedna zaljubljena looda u nekoga tko ne oseća isto?

Ah evo,odlučih javno ispovjedat svoje grije..:bye2:
Već skoro pa 4 mjeseca, s time da intenzivno već par tjedana na razno raznim stranama interneta,ali i svijeta(išla babi astro)pokušavam dobiti odgovor koji me jednostavno neće i neće,ma što god učinila
Vezano je naravno uz sinastriju,zahvaljujući kojoj sam se počela interesirati za astrologiju,a u međuvremenu naišla preko jednog saita čak i na svoj astro blizanca:baby: ,ali naravno,pogađate,odgovora za koji bi doslovno nekome uplatila putovanje na Karibe:beach: -ne!
Stoga bih vas drage curke,samo voljela zamoliti,pošto mi je važno i puuuno mi znači:blush-anim-cl: ,kad bi mi rekle da li ima kakvih emocija i strasti između tog mog lafa i mene,ili barem u naznakama,pa da mirno ili pak ako nema,nemirno mogu umrijet:angel: :maninlove: od ljubavi fkorz..?
Puuuuuuuuunoooooooooooo hvala i najveća pusa na svetu!! :5:

magdalena077
15-04-2007, 14:46
kako se moze tumaciti
njegovo sunce /strelac/ u mojoj 12.kuci;
njegov mesec/jarac/ u mojoj 1.kuci;
njegova venera/vodolija/ u mojoj 1.kuci;
njegov mars/rak/ u mojoj 7.kuci;
njegov merkur/strelac/ u mojoj 12.kuci;
njegov jupiter/jarac/ u mojoj 1.kuci;
njegov saturn/jarac/ u mojoj 1.kuci...

Mackana
16-10-2008, 21:15
ako se Saturn muske osobe nalazi na Asc zenske u Ovnu kako se to tumaci?

vojvodjanka83
17-10-2008, 12:33
Njegov ASC je u mojoj VI, a njegov Ju u mojoj VII.
Moj ASC pada u njegovu VII kuću, tu mu je moja Ve, ali da li se to uopšte može tumačiti u onom smislu u kom pretpostavljate da tumačim, ako on iza sebe već ima jedan brak?

malibiser
21-10-2009, 23:02
ima li neko iskustva sa SO 0 Asc ? moje So pada u njegovu I kucu . Znam da je to dobar znak , ali zanima me konkretno sta aspekt konjukcije asc i sunca moze doneti?

ginger
29-06-2010, 21:51
u sinastrijama je jako bitno, sama sam se uvjerila, kakav je odnos između ascendenta jedne i venere druge osobe

venera je ta koja odlučuje što će nam se svidjeti- asc u kontaktu sa venerom odgovorit će dal ćemo reagirati na vanjštinu te osobe ili nećemo(ukoliko nema aspekta između to dvoje ili ima nekih slabih i separacionih)

ascendent je vanjština i fizionomija osobe

mars je prirodni vladar 1. polja
(prema toj logici izvodimo aspekt MA i VE kao aspekt fizičke privlačnosti)
mars je i prirodni vladar 8. polja (VE i MA aspekt seksualne (animalne) privlačnosti)

dakle gleda se:

mars obzirom na veneru
asc obzirom na veneru
vladara asc obzirom na veneru

sve preko venere

prema logici venere kao prirodnog vladara 7. polja- možemo uzimati i :
-vladara 7. polja s obzirom na asc
-asc s obzirom na vrh 7. polja (iz toga proizlazi ona teorija/zakon o preklopanciji 1. i 7. polja-vrlo čest primjer u vezama)
-vladar desc s obzirom na marsa (prije objašnjeno)

kis napraforgo
29-06-2010, 22:40
a ja uvek imam "posla" sa tipovima kod kojih moje SO pada u njihovu VI kucu.

jel to mogu tumaciti da su oni prikazani kao uzrok moje bolesti ili se oni samnom u vezi osecaju kao da su bolesni ili sta????

Majana
29-06-2010, 23:08
Ginger zanimljivo opažanje zaista. :)
U našoj sinastriji, što se tiče Asc, moj Asc ima 150 sa nj.Venerom :D Zanimljivo je što je moj Dc na nj.Uranu pa smo jako brzo i iznenada stupili u brak, takodje je i moje So0nj.Uran
Njegov Asc ima egz.150 sa mojim So

ginger
29-06-2010, 23:24
sve se svodi na veneru i asc, u najkraćim crtama
;)

sladjana
13-07-2010, 19:21
Kod mene i mog dragog je sve za jedno polje pomereno ..kazali su mi da ima u ovom uporednom karme ali ja se ne mogu tu snaći jer se gleda 12 polje,mada nam je oboma retro Mars?!

mala_m
20-07-2010, 20:17
ja sam recimo zbunjena oko ASC u usporednim , jer nikad ne znam da li je bitnija sinastrija, davison, kompozit. što više čitam i učim, sve se više gubim :-(

recimo, šta znači
a) u sinastriji: moj ASC u njegovoj 3. kući a moj u njegovoj 11. kući
b) davison: ASC u strijelcu
c) kompozit: ASC u raku

tko ovo uspije povezati, svaka čast :astronom:

nedda
20-07-2010, 23:43
Po mom mišljenju suprotnosti su samo dobrodošle,monotoniju pretvaraju u vatru.
Sada jedini bad je kako savladati prepreke,no definitivno je puno stvari bolje i slađe nakon dobre svađe:)
A i veza dobiva na čvrstinu..
Znaš onu:Što te ne ubije,ojača te.
A i spoj ribe i djevice mi se ne čini loš..

Kad smo već kod ASCa u usporednim, kako gledate na preklapanje ASCa jedne osobe s DESCom druge osobe.
Tj, ako osoba ima ASC na 24°Ribe, a partner ima ASC na 24° Djevice.

:o Nekako mi se čni da je ovdje previše suprotnosti, a opet se preklapaju važne točke natalne karte.

Ovako to izgleda.

http://img158.imageshack.us/img158/7889/infektuoznagb8.gif

U ovoj sinastriji ima dosta suprotnosti, a opet je nekako sve slično... :rolleyes:

Preklapanje Asc-a jedne osobe sa Dsc-om druge osobe se smatra odlicnim preduslovom za partnerstvo - u pitanju je osnovni princip kompatibilnosti. To naravno ne znaci da ce svi sa takvim spojem ziveti dugo i srecno zajedno, vec samo da imaju ispunjene neke stvari koje su dobre za vezu.
Da bi videli sta ce od toga ispasti, gledamo dispozitore - ako su oni u lepom aspektu, ili medjusobnoj dispoziciji - sanse za uspeh veze se visestruku povecavaju :) Kod tebe je takav slucaj ;) Imate trigon, a uy to je njegov merkur u konjukciji sa venerom (ljubav), a tvoj neptun u konjukciji sa tvojim vladarom 5.kuce (predbracne veze) :)
Nemoj biti suvise hladna prema njemu, moj savet...

ako se Saturn muske osobe nalazi na Asc zenske u Ovnu kako se to tumaci?

Zavisi odakle njemu dolazi saturn...generalno, ti mozes da ga nehotice duboko povredis, a on tebi moze da deluje strago & hladno. Ali, samo teorijski - mora se videti i ostatak karte...

ima li neko iskustva sa SO 0 Asc ? moje So pada u njegovu I kucu . Znam da je to dobar znak , ali zanima me konkretno sta aspekt konjukcije asc i sunca moze doneti?

Moze doneti da imas utisak da ti on daje energiju za zivot, da te hrani kada ti je najpotrebnije...ali mnogo zavisi i od drugih aspekata.

a ja uvek imam "posla" sa tipovima kod kojih moje SO pada u njihovu VI kucu.

jel to mogu tumaciti da su oni prikazani kao uzrok moje bolesti ili se oni samnom u vezi osecaju kao da su bolesni ili sta????

Kod tebe to ima veze sa sledecim: deo pete kuce i mesec su ti u jarcu, a venera u konjukciji sa saturnom, tako da njihovo sunce u jarcu (npr. na pocetku 6. kuce) moze izgledati kao dobar izbor. Takodje, i ako im je sunce u vodoliji, tvoj Uran je je u vagi, pa je dispozitor opet ta venera (u konjukciji sa saturnom). Sve ukazuje na stalne mogucnosti zahladjenja odnosa...A ostanak u vezi kojoj nedostaje topline, ili ima previse posesivne topline, moze voditi neprijatnim odnosima... Moze tu da bude i dosta povredjivanja uzajamnog...

ganci
21-07-2010, 00:07
nedda, sta mislis o tome sto moj asc pada u njegovo trece polje a njegov u moje deseto?Nije mi to jasno nikako...
moja http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif
njegova natalna http://i46.tinypic.com/2nq4neo.gif

nedda
21-07-2010, 09:36
Pa oni su u nekom sirokom sekstilu, ali i...njegov asc je tacno na tvom merkuru, koji vlada tvojim 12-im i 9-im, a vladsar asc-a sunce je u tvom devetom polju, i pravi T kvadrat sa tvojim uranom i jupiterom, koji su oba vezana za 3. polje (komunikacija), a uran i za peto (predbracne veze). Moze biti impulsivnosti u komunikaciji, naglih pocetaka i prekida svadja koje mogu ugroziti vezu.
Pored toga, vladar tvog Asc-a je venera koja opet pada u njegovo trece polje (opet komunikacija, druzenje), i pravi brdo aspekata sa njegovim planetama... Probaj to malo sama da rastumacis.

dijana819
21-07-2010, 15:19
[QUOTE=nedda;195695]Preklapanje Asc-a jedne osobe sa Dsc-om druge osobe se smatra odlicnim preduslovom za partnerstvo - u pitanju je osnovni princip kompatibilnosti. To naravno ne znaci da ce svi sa takvim spojem ziveti dugo i srecno zajedno, vec samo da imaju ispunjene neke stvari koje su dobre za vezu.
Da bi videli sta ce od toga ispasti, gledamo dispozitore - ako su oni u lepom aspektu, ili medjusobnoj dispoziciji - sanse za uspeh veze se visestruku povecavaju :)

moj dsc i njegov dsc se preklapaju (bik), venere su nam u trigonu. s druge strane, ako gledamo moj dsc i njegov asc (skorpija), tu su mars i pluton.
moj pluton gradi aspekte sa mnogim njegov planetama, ali su to trigoni i sextil. to je ok. ipak, njegov pluton 90 moj mesec, lose. moj mars je ok prema njegovim planetama, ali opet njegov mars je 90 moje sunce, 90 Mc.
bi li neko protumacio? logika stvari govori da vise ja patim kroz ovu vezu nego on, odnosno da on meni cini lose. zar ne?

sinastrija http://img651.imageshack.us/f/mladenijasinastrija.gif/

LadyCapricorn
05-11-2010, 14:01
A cvorovi sa ASC-DC (0* orbisa)? Mslm sta uopste znaci karmicka veza jel to dobro ili lose?
Procitala sma bas na ovom forumu da se ovakve osobe zalepe jedna za drugu, sad ne mogu da nadjem gde, i d ali se zalepi ovaj ciji su cvorovi u pitanju ili ovaj ciji su uglovi u pitanju??? ili oboje haha

Wicca
12-04-2011, 18:53
ako ja imam svoj Ac na necijem MC, jel to znaci da ja zelim d abudem kao MC osoba,tj da se predstavljam kao ta osoba u javnosti?

ibis
12-04-2011, 20:24
ako ja imam svoj Ac na necijem MC, jel to znaci da ja zelim d abudem kao MC osoba,tj da se predstavljam kao ta osoba u javnosti?

moze i da znaci da te ta osoba stavlja na pijedestal...a sa tvoje strane da osecas da te nekako nosi u javnost...da te izlaze pogledima i sudovima veceg broja ljudi...

alea
12-04-2011, 20:32
A ako je moj vladar ASC a to je JU na nečijem MC? :)
Jel isto? :D

sunce01
12-04-2011, 21:12
Što kazete kad nečiji ASC pada u 8 kucu?

majabl
13-04-2011, 00:16
ej..a kad neciji mjesec pada na tvoj mc..:):):)

ibis
13-04-2011, 07:53
A ako je moj vladar ASC a to je JU na nečijem MC? :)
Jel isto? :D

isto :) ...ili jos bolje za oboje, Ju je Ju...

ej..a kad neciji mjesec pada na tvoj mc..:):):)

to znaci da ti izdizes na pijedestal njegove emocije, ili da imas velika ocekivanja od te osobe, cak i da se ponasa pomalo roditeljski...a mozda se i on/a sam/a tako postavlja...

majabl
13-04-2011, 09:32
@ ibis kao dozvljavam da ja i on emocije dozivljavamo na isti nacin...i mislim da je on bas ono sto mi emotivno treba.a ne da nije tako jer nisu nam mjeseci u opoziciji..ako je moj u blizancima, njegov u strelcu..hvala :):):)

MoonEma161834
08-05-2011, 18:03
Da i ovdje postavim svoje pitanje :(

Sta ako je venera muskarca egzaktno na asc zene ? Koliko je to dobro ?

Jel to znaci da mu se svidja izgled te zene, ili ona sva, ili kako ?

natalija67
08-05-2011, 21:04
Upravo je obrnuto, Asc-u se svidja sve na Veneri, koja se ponasa zavodnicki i provocira Asc koji se polako zaljubljuje i zeli da osvoji Veneru...Moze biti jedan od pokazatelja bracnog partnera....ali , Venera nece prva naciniti korak vec pusta da se upletes u njenu mrezu,,, Asc smo mi koji primamo uticaje koji padnu na nas...

Zavisi od aspekata koje Venera pravi u natalnoj karti, u kom je znaku i sl. pa onda mozemo da kazemo da li ce se zadrzati pored Asc ili ce nastaviti dalje...Napr ako je Venera u Blizancima...ona voli da flertuje pa je pitanje koliko je iskrena... ako je u Raku ili Skorpiji, to je nesto drugo...zavisno od dispozitora Venere...a isto tako i da li se slaze sa vladarom tvog Asc

majabl
09-05-2011, 10:39
njegova ve na mom neptunu, koji mi je vl asc...:) :) :)

nale777
09-05-2011, 13:07
Može li neko da pokuša da odgonetne zašto ja prema njemu(prikazanom u sinastriji spoljasnjim krugom)osećam toliku punodivljenja i fascinacije njime.Drugi su prolazili kroz moj život, a on se više puta vraćao i definitivno ostavio veliki trag, na svim aspektima. Šta je to što i njemu i meni ne da mira, ne možemo jedno bez drugog, a ni zajedno?

natalija67
09-05-2011, 22:36
Može li neko da pokuša da odgonetne zašto ja prema njemu(prikazanom u sinastriji spoljasnjim krugom)osećam toliku punodivljenja i fascinacije njime.Drugi su prolazili kroz moj život, a on se više puta vraćao i definitivno ostavio veliki trag, na svim aspektima. Šta je to što i njemu i meni ne da mira, ne možemo jedno bez drugog, a ni zajedno?

Nisam skoro videla ovako lepu sinastriju na prvi pogled, sve je tako lepo, vezuju vas jake i prave emocije, i to je sigurno tako...mislim da ta uzajamna fascinacija potice od kontakta Sunca i Venere, a i uzajamno su vam Venera i Uran u kontaktu..pa vam se ljubav iznova obnovi kad god se vidite ...Mesec konj Mesec...sve lepo...Jedino sto su dispozitori vasih Meseca ustvari prave konjukciju a to su Saturn i Merkur, sto moze da oznaci malo tezu komunikaciju,posebno onom ciji je Merkur, nisam razumela cija je nat.karta spolja*.......... i eto tu je problem...a osim toga Merkur ( u spolj.krugu) je u kvadratu sa Uranom onog drugog, nikako ne mogu da podnesu da budu zajedno, a opet ni jedno bez drugog..oznacava ceste rastanke bez razloga, iznenadan prekid komunikacije..bar mislim...nazalost ta komunikacija je bas bitna, .pokaze se tako iako postoje emocije koje mislim da su bas nezne i lepe, iako ima i dosta strasti medju vama Mesec opoz Mars...i kad to prodje, i vidite se opet, onda venera i uran krenu iz pocetka..
Asc-ti su vam u kvadratu...razlicite ste prirode..a opet dispozitori Asc-nata su vam u konj Sunca i Saturna, sto opet suncu pada izuzetno tesko,jer Saturn moze da bude dzangrizav, pronalazi greske i mane, kritikuje bez ikakvog razloga...
rekla bih da biste mogli da imate bas lepu vezu, samo kad bi malo raspravili o tome ..:) a mislim da vise od tebe zavisi..

nale777
09-05-2011, 22:47
Nisam skoro videla ovako lepu sinastriju na prvi pogled, sve je tako lepo, vezuju vas jake i prave emocije, i to je sigurno tako...mislim da ta uzajamna fascinacija potice od kontakta Sunca i Venere, a i uzajamno su vam Venera i Uran u kontaktu..pa vam se ljubav iznova obnovi kad god se vidite ...Mesec konj Mesec...sve lepo...Jedino sto su dispozitori vasih Meseca ustvari prave konjukciju a to su Saturn i Merkur, sto moze da oznaci malo tezu komunikaciju,posebno tebi i eto problema...a osim toga tvoj Merkur je u kvadratu sa njegovim Uranom, nikako ne mogu da podnesu da budu zajedno, a opet ni jedno bez drugog..oznacava ceste rastanke bez razloga, iznenadan prekid komunikacije..bar mislim...nazalost ta komunikacija je bas bitna, .pokaze se tako iako postoje emocije koje mislim da su bas nezne i lepe, iako ima i dosta strasti medju vama Mesec opoz Mars...i kad to prodje, i vidite se opet, onda venera i uran krenu iz pocetka..
Asc-ti su vam u kvadratu...razlicite ste prirode..a opet dispozitori Asc-nata su vam u konj Sunca i Saturna, sto opet tebi pada izuzetno tesko,jer on moze da bude dzangrizav, da ti pronalazi greske i mane, kritikuje bez ikakvog razloga...
neka proba jos neko, ali rekla bih da biste mogli da imate bas lepu vezu, samo kad bi malo raspravili o tome ..:) a mislim da vise od tebe zavisi..

Draga Natalija67,hvala na misljenu :) Baš si me obradovala da čujem i lepo mišljenje o našoj sinastriji. Istina je da nam se veza stalno urušava i obnavlja, ali je uvek on taj koji prekida, ne ja.Tačno je i da je on džangrizav i da stalno nalazi i ističe moje mane i mane našeg odnosa, guši naš odnos preteranom analizom i očekivanjima. Svaki put kad obnovimo kontakt, a to se događa svake godine, oboje osećamo veliku sreću,a onda, nekako, baš u toj komunikaciji on pokušava da me slomi, takmiči se sa mnom,i uspe samo da me razočara.Vrlo je impulsivan i osvetoljubiv,a sveti se tako što odmah nađe drugu devojku i tera inat.Težak je.Ne razumem zašto i dalje gajim tako jaka osečanja prema njemu.Valjda mi ovaj NE na DC-u potpuno zaslepi vid.
Znam da naš odnos ima i karmički dug,zbog konjukcija u 12.polju i konjukcija čvorova sa planetama,samo ne znam ko kome duguje. Zanima me i šta znači ova konjukcija njegovog UR i mog SMC, da li ona pokazuje da je on taj koji prekida naš kontakt ili mene ograničava u nekoj mojoj misiji u životu?

natalija67
09-05-2011, 23:16
Hm, ja sam malo ubrzala posto sam corava ;), pa nisam odmah videla ciji je Saturn, a kasnije sam izmenila svoj post..... obzirom da je ovo tvoj Saturn u konj sa njegovim Me i So, trebalo bi ti da budes ta koja kritikuje i zvoca, kad ono vidis on to radi..mozda zato sto njegov Sa pada u tvoje 3 polje komunikacije...Saturn mu je u Raku, u padu, uzasno je nesiguran i plasi se emocija...a tebi 3 polje pocinje u raku, pa sve primas sa puno emocija isto, i onda te sve sto kaze veoma pogadja , a posto ti je dispoyitor Mo otisao u jarca i predstavljen je Sa, ti odreagujes hladno, iako to samo dobro skrivas da nije tako vec da te pogodilo, a on to dozivi kao razlog da zbrise...jer te dozivljava kao bezosecajnu,,,jos ga gadjas Marsom po njegovom Mo, verovatno te dozivljava isuvise jakom za njega, i boli ga sve sto mu uradis, iako ti mislis da nije tako
njegova Venera je u Devici, to moze da bude bas strasno, zato sto on analizira, dosadan je , ubi se od analize da li si ti ona prava ili ipak nisi...a zasto si onda nesto rekla, a sto si ono, a sto si ovo...
elem u cvorove se nesto ne razumem, to mi ne ide...
Uran kao nepredvidiv, zacas nestane, pa se vrati..mozda predstavlja neko tvoje iskusenje sudbinsko..nemam pojma kako utice na tvoj severni cvor koji pravi lep trigon sa tvojom Ve..
Sve u svemu, samo losa komunikacija opet ja o tome...kad bi ti priznala i pokazala koliko i tebe nekad zaboli, mozda bi njemu bilo lakse...pa bi ostao

swiss
09-05-2011, 23:42
Moj AC..... 6 kombinacija dobrih ima i ni jednu losu! Jel neko voljan da mi odpocne a ja cu da dokrajcim? Hvala.

nale777
09-05-2011, 23:45
Hm, ja sam malo ubrzala posto sam corava ;), pa nisam odmah videla ciji je Saturn, a kasnije sam izmenila svoj post..... obzirom da je ovo tvoj Saturn u konj sa njegovim Me i So, trebalo bi ti da budes ta koja kritikuje i zvoca, kad ono vidis on to radi..mozda zato sto njegov Sa pada u tvoje 3 polje komunikacije...Saturn mu je u Raku, u padu, uzasno je nesiguran i plasi se emocija...a tebi 3 polje pocinje u raku, pa sve primas sa puno emocija isto, i onda te sve sto kaze veoma pogadja , a posto ti je dispoyitor Mo otisao u jarca i predstavljen je Sa, ti odreagujes hladno, iako to samo dobro skrivas da nije tako vec da te pogodilo, a on to dozivi kao razlog da zbrise...jer te dozivljava kao bezosecajnu,,,jos ga gadjas Marsom po njegovom Mo, verovatno te dozivljava isuvise jakom za njega, i boli ga sve sto mu uradis, iako ti mislis da nije tako
njegova Venera je u Devici, to moze da bude bas strasno, zato sto on analizira, dosadan je , ubi se od analize da li si ti ona prava ili ipak nisi...a zasto si onda nesto rekla, a sto si ono, a sto si ovo...
elem u cvorove se nesto ne razumem, to mi ne ide...
Uran kao nepredvidiv, zacas nestane, pa se vrati..mozda predstavlja neko tvoje iskusenje sudbinsko..nemam pojma kako utice na tvoj severni cvor koji pravi lep trigon sa tvojom Ve..
Sve u svemu, samo losa komunikacija opet ja o tome...kad bi ti priznala i pokazala koliko i tebe nekad zaboli, mozda bi njemu bilo lakse...pa bi ostao

Da, istina,lepo si to protumačila, uvek se trudim da reagujem hladno i racionalno i tako se postavim iznad njega,jer moram. Kad reagujem nežnije,pokažem osećanja onda je njemu to fuj, bezveze, ismejava me,govori kako odmah ostavi devojku kad mu prizna šta oseća, kad reagujem hladno žali se kako mi nije stalo.Jednostavno, ne možeš mu ugoditi.A za jednu reč,koju je krivo shvatio, u skladu sa njegoim strahovima valjda, sveti se do besvesti.I tako, šta god uradiš, ne valja, ne može mu se ugoditi.Čas kaže da želi jedno,pa je sledeći put to nešto suprotno, izludeo bi i najstrpljiviju osobu.Valjda je istina da ne zna šta oseća prema meni ili to ne želi da prizna sebi.Što god bilo, ne vidim kakvu budućnost ima ovaj naš odnos,s obzirom na događanja, koja se ponavljaju:rolleyes:

MoonEma161834
10-05-2011, 00:06
Upravo je obrnuto, Asc-u se svidja sve na Veneri, koja se ponasa zavodnicki i provocira Asc koji se polako zaljubljuje i zeli da osvoji Veneru...Moze biti jedan od pokazatelja bracnog partnera....ali , Venera nece prva naciniti korak vec pusta da se upletes u njenu mrezu,,, Asc smo mi koji primamo uticaje koji padnu na nas...

Zavisi od aspekata koje Venera pravi u natalnoj karti, u kom je znaku i sl. pa onda mozemo da kazemo da li ce se zadrzati pored Asc ili ce nastaviti dalje...Napr ako je Venera u Blizancima...ona voli da flertuje pa je pitanje koliko je iskrena... ako je u Raku ili Skorpiji, to je nesto drugo...zavisno od dispozitora Venere...a isto tako i da li se slaze sa vladarom tvog Asc

Hvala ti, odlicno si mi to pojasnila :) :)

djurafigura
10-05-2011, 07:49
A kada je Ve jedne osobe na MC-u druge osobe?

alea
12-05-2011, 19:18
Da i ovdje postavim svoje pitanje :(

Sta ako je venera muskarca egzaktno na asc zene ? Koliko je to dobro ?

Jel to znaci da mu se svidja izgled te zene, ili ona sva, ili kako ?

ASC 0 VE ljupkost, odlični odnosi, VE zadrhti pri susretu, VE ljubi a ASC je ljubljen i kao stariji, privlačnost usana, 120 sreća već prema znaku VE, 90 nesretne veze, ljubav bez braka, usne odbijaju, bi-ne bi, 180 lepa, za oboje zabranjena ljubav.

Iz knjige Zvezde-ljubav-sex Mile Dupor

1 polje kao i naš ASC označava nas, naše fizičko telo i naš karakter, a VE je u svačijem horoskopu planeta ljubavi, harmonije, zaljubljivosti i odnosa. Osoba čija VE pada na ASC se zaljubljuje u osobu ASC i ljubi je, ovaj kontakt donosi puno poljubaca, slatkoće, potrebe za kontaktom, zato kaže čika Mile, privlačnost usana, VE ljubi i voli osobu ASC.

Dok ako VE pada na naš DSC, onda osoba ASC mnogo više voli VE, a ona je češće lenja, čeka ali joj je tu lepo, jer je ona baš to što ASC želi i što mu je potrebno.

natalija67
12-05-2011, 22:15
1 polje kao i naš ASC označava nas, naše fizičko telo i naš karakter, a VE je u svačijem horoskopu planeta ljubavi, harmonije, zaljubljivosti i odnosa. Osoba čija VE pada na ASC se zaljubljuje u osobu ASC i ljubi je, ovaj kontakt donosi puno poljubaca, slatkoće, potrebe za kontaktom, zato kaže čika Mile, privlačnost usana, VE ljubi i voli osobu ASC.

e ovo sam htela da dodam , da,

moj bivsi muz imao je Ve na mom Asc, i stvarno uvek je imao potrebu da me ljubaka, da se drzimo za ruke, uvek je imao vecu potrebu za fizickim kontaktom, nego ja..sto moze biti jedan od znakova da je bio emotivno vezan za mene, ali njegova Ve je u Lavu, on je voleo bas zenu kao sto sam ja...sto treba da se takodje sagleda sve ukupno...\
ali to nisu ipak prave emocije, jer je za zaduzen nas *njegov Mesec...on pokazuje tu emotivnu vezanost..a ne Venera..ona vise govori o tome sta joj se svidja, sta joj je lepo...i zbog toga je privrzena Asc...

prag
12-05-2011, 22:19

Ovo i mene zanima, zna li neko?

natalija67
12-05-2011, 22:24

kad Ve pada na Mc ona pokusava da nas maksimalno unapredi u polju posla i karijere...zeli da pomogne i po cenu da se sluzi raznim marifetlucima ne bi lii pomogla da dostignemo svoj cilj na ovom planu...U svakom slucaju kad se nadje na necijem Mc Venera ne trpi neuspeh ili nesposobnost, prosto morate da uspete i ona je ta koja ce vas u to ubediti i dati smernice u kom pravcu da se dela...
ovo naravno, samo pod uslovom da nije aflikovana, jer u tom slucaju pre moze omalovazavati svaki nas trud jer smatra da nismo dovoljno dobri odnosno onoliko dobri koliko ona ocekuje..
nadam se da sam pomogla malo..

Kina
12-05-2011, 22:51
Čekajte, malo mi se nešto ne uklapa.

Pišete da kada je Ve na Asc-u, Ve je ta koja "ljubi" a Acs je taj koji je ljubljen. Možda ovo nije isto, s obzirom da je So u pitanju, ali imam iskustvo sa osobom čije je So na 27 st. Device, dakle, egzaktno na mom Asc-u, i verujte mi, prvi put sam ga videla na moru (imala sam svega 10 godina:o ) i taj dečko je meni bio opsesija, ali bukvalno ono, jednom u životu što može da se desi nekome. Upoznali smo se zvanično kada sam ja imala 18 godina (on 22, iz istog smo grada), bili u nekoj priči par meseci, nije funkcionisalo zbog nekih sporednih stvari, ali je suština u tome da sam ja ta koja je bila fascinirana njime od prvog trenutka kada sam ga ugledala.

skorpija3010
13-05-2011, 13:55
da se pridruzim prici o VE na ASC :1
jeeeste , ja imam stalnu potrebu da se smacem :D sa mojom VE na ASC , ali ta VE je u konj sa JU/SA -sta time donosim decku na ASC :confused:

A POSEBNO ME zanima sta mislite sta znaci moj ASC u njegovoj devetoj k:confused: pogotovo, sto planiram d a budem u inostranstvu?

znaci da cemo i tamo zivjeti zajedno
STO MISLITE:)

http://tinypic.com/view.php?pic=20jgv7&s=7

alea
13-05-2011, 17:42
Kada nečija VE pada na MC ona znači da je osoba čija je kuća doživljava kao nešto veoma bitno i značajno u svom životu, odnosno, stavlja je na pijedestal, doživljava njenu ljubav kao svoj najveći uspeh, kao Zenit svog života. Ženska VE na muškom MC biće uzvišena za njega, gledaće je kao u svoj najveći uspeh, a ona će mu svojim prisustvom na naki način uzdići reputaciju.

Isto tako, loša planeta na našem MC može da nam donese pad, sramotu, da nas sprečava da napredujemo i uspemo u životu itd...

VE u 9 p. donosi često idealizovanje, pa je ona veoma obožavana od strane vlasnika kuće, ali isto tako, takva VE može da bude sklona i preljubi, jer je ovo kuća Strelca.

nale777
13-05-2011, 18:10
Čekajte, malo mi se nešto ne uklapa.

Pišete da kada je Ve na Asc-u, Ve je ta koja "ljubi" a Acs je taj koji je ljubljen. Možda ovo nije isto, s obzirom da je So u pitanju, ali imam iskustvo sa osobom čije je So na 27 st. Device, dakle, egzaktno na mom Asc-u, i verujte mi, prvi put sam ga videla na moru (imala sam svega 10 godina:o ) i taj dečko je meni bio opsesija, ali bukvalno ono, jednom u životu što može da se desi nekome. Upoznali smo se zvanično kada sam ja imala 18 godina (on 22, iz istog smo grada), bili u nekoj priči par meseci, nije funkcionisalo zbog nekih sporednih stvari, ali je suština u tome da sam ja ta koja je bila fascinirana njime od prvog trenutka kada sam ga ugledala.

Pa naravno da ti je bio opsesija kad njegovo So pada na tvoj ASC, potpuno te je opcinio, imao je takav uticaj da ne mozes da pobegnes od njega.Pokusati to je isto kao i pokusati rukom skloniti Sunce;)
I moj ASC pada na MC mog bivseg, on je govorio da me obozava, da zeli da ostari sa mnom.

ibis
13-05-2011, 18:17
VE u 9 p. donosi često idealizovanje,.
a kada Ve pada u osmu? :brows:

alea
13-05-2011, 18:27

:D Manipulatorka VE...

Moj bivši je imao u mom 8 p. svoj stelijum VE u Raku i ASC0SO0MO u Lavu.
Ja sam se strašno ložila na njega ( ima u svom natalu MA u 8 p. a ja sam opsednuta MA koga boji Škorpija :p ).
I stalno je manipulisao mojim osećanjima, mojom ljubavlju koju sam osećala prema njemu, ( jer sama imam MO u Škorpiji vladara 8 p. ). Ja sam njega volela svojom 8. a on je mene voleo svojom 5. jer je moj stelijum bio u njegovoj 5. Ja sam njega radovala a on moja osećanja činio predubokim.

Ovo je vodena kuća, i sve planete koje nam ovde padnu doživljavamo veoma duboko, i jako se vezujemo za njih. U principu, kad god nam padnu planete u vodena polja ( 4. 8. i 12 p. ) one pokreću naše emocije na najdublji način.
Ovakva VE u našem 8 p. budi najdublju povezanost kod nas, najdublja osećanja povezana sa dubokom požudom ali i željom da bude samo naša i ničija, na nju smo ljubomorni, opsesivni smo, ne želimo da je delimo sa drugima.

Ali, kada ode iz našeg života, osetićemo najdublju bol, a ovo je naročito istaknuto ako su u pitanju malefične planete pa prave aspekt na naše lične emotivne ( recimo SA koji pada u našu 8 kuću, aspektuje našu VE ).

Planete koje su u našoj 8 kući mogu i da manipulišu nama, baš zato što smo na njih toliko osetljivi. :o

ibis
13-05-2011, 18:30

Ja sam se strašno ložila na njega ( ima u svom natalu MA u 8 p. a ja sam opsednuta MA koga boji Škorpija :p ).
I stalno je manipulisao mojim osećanjima, mojom ljubavlju koju sam osećala prema njemu, ( jer sama imam MO u Škorpiji vladara 8 p. ). Ja sam njega volela svojom 8. a on je mene voleo svojom 5. jer je moj stelijum bio u njegovoj 5. Ja sam njega radovala a on moja osećanja činio predubokim.

Ovo je vodena kuća, i sve planete koje nam ovde padnu doživljavamo veoma duboko, i jako se vezujemo za njih. U principu, kad god nam padnu planete u vodena polja ( 4. 8. i 12 p. ) one pokreću naše emocije na najdublji način.
Ovakva VE u našem 8 p. budi najdublju povezanost kod nas, najdublja osećanja povezana sa dubokom požudom ali i željom da bude samo naša i ničija, na nju smo ljubomorni, opsesivni smo, ne želimo da je delimo sa drugima.

Ali, kada ode iz našeg života, osetićemo najdublju bol, a ovo je naročito istaknuto ako su u pitanju malefične planete pa prave aspekt na naše lične emotivne ( recimo SA koji pada u našu 8 kuću, aspektuje našu VE ).

Planete koje su u našoj 8 kući mogu i da manipulišu nama, baš zato što smo na njih toliko osetljivi. :o

e ovo si potrefila...Skospija...to mu dodje kovanica od rospija i skorpija....hahahaha...ju sto sam luda...

ljubim te puno ti hvala...

jes vala u pravu si...neciji Pl u mojoj osmoj-njegovoj prvoj, nagrdio me do neba...

alea
13-05-2011, 18:33
e ovo si potrefila...Skospija...to mu dodje kovanica od rospija i skorpija....hahahaha...ju sto sam luda...

ljubim te puno ti hvala...

Naravno da je Škospija :5rotfl: ja sam puna kovanica, što zbog lapsusa što namerno :D
Mene je možda napatio taj stelijum u 8 polju, ali sam sigurna da drugačije i ne bih mogla niti bih bila dugo sa njim, jer je meni ta dubina potrebna. Osim toga, ja imam MO u Škorpiji ( on je meni napunio 8 polje ) a on ima MO u Lavu ( ja sam njemu napunila 5 polje).
Jedno drugom smo bili ono što nam je potrebno...:)

ibis
13-05-2011, 18:45
Jedno drugom smo bili ono što nam je potrebno...:)

jeste...i ako je proslo, donelo je sta je trebalo...
(videla sam ti na fejsu sliku sa vencanja :) )

ali, hm...znaci po tome bih ja trebala da mi neko napuni 12...a nisam imala to nikad :confused:

alea
13-05-2011, 18:49
jeste...i ako je proslo, donelo je sta je trebalo...
(videla sam ti na fejsu sliku sa vencanja :) )

ali, hm...znaci po tome bih ja trebala da mi neko napuni 12...a nisam imala to nikad :confused:

Nisam ja nikad o tome razmišljala na takav način, ali mi je sada palo na pamet dok sam pisala! :)
Možda ti je stvarno to potrebno?

odosmo off...:D

nale777
13-05-2011, 18:51

Ona tu ne upada, vec biva privucena kao magnetom, posebno pada na strast i seks sa osobom vlasnikom 8.kuce. U zavisnosti od aspekata, nekada VE ume i da manipulise osobom vlasnikom 8.kuće putem seksa, strasti.

Kina
13-05-2011, 21:43
Pa naravno da ti je bio opsesija kad njegovo So pada na tvoj ASC, potpuno te je opcinio, imao je takav uticaj da ne mozes da pobegnes od njega.Pokusati to je isto kao i pokusati rukom skloniti Sunce;)
I moj ASC pada na MC mog bivseg, on je govorio da me obozava, da zeli da ostari sa mnom.

Ma nije to dobro, jako mi je smetala ta "opčinjenost", nisam znala ni da popričam sa njim kako treba.:kultura:
Isto sam bila mazna k'o bodljikavi kaktus :D , za svaku sitnicu ga "poklopim" i imao je običaj da se nervira i da mi priča da sam jako teška, ali to je verovatno moj Ur 90 Asc (njegovo So) učinio svoje. Prekid je bio težak, ja kažem "kraj", on kaže "ne ideš ti nikud", tako smo se raspravljali par sati.:argue: Ali opet, i sad mi je jako drago kad ga sretnem na ulici.:blush-anim-cl:

A šta bi rekla na Asc na njegov Dc, i obrnuto? Da li takve osobe trebaju/moraju da se osećaju kao budući supružnici medjusobno?

nale777
13-05-2011, 21:59
Ma nije to dobro, jako mi je smetala ta "opčinjenost", nisam znala ni da popričam sa njim kako treba.:kultura:
Isto sam bila mazna k'o bodljikavi kaktus :D , za svaku sitnicu ga "poklopim" i imao je običaj da se nervira i da mi priča da sam jako teška, ali to je verovatno moj Ur 90 Asc (njegovo So) učinio svoje. Prekid je bio težak, ja kažem "kraj", on kaže "ne ideš ti nikud", tako smo se raspravljali par sati.:argue: Ali opet, i sad mi je jako drago kad ga sretnem na ulici.:blush-anim-cl:

A šta bi rekla na Asc na njegov Dc, i obrnuto? Da li takve osobe trebaju/moraju da se osećaju kao budući supružnici medjusobno?

Kažu da je medusobni ASC na DC najidealniji za vezu, najbolje slaganje.Samo se nadam da to nije jedini pokazatelj, zbog sebe:confused:

natalija67
13-05-2011, 21:59

Hmmm, ja jos nisam zaboravila niti cu njegov So na mom Asc...samo sto kazu a ja sam stvarno to i dozivela, ov a kombinacija predstavlja jaku telepatsku povezanost, prostoo mozete da pricate nekako na daljinu..ne znam da li se tebi desilo isto...i da osecas njegovu energiju , tacno sam uvek znala kada ce da me pozove telefonom i tako nesto slicno...mada So sprzi nas Asc...istina njima prija, ali Asc se dobro greje... to je strasno jaka veza!

a sad to za rastanak, mozda pre ima veze sa njegovim Mo, ili ako mu je So u Raku npr..kao sto je bio slucaj sa ovim mojim Suncem...

Kad So pada na neciji Dc trebalo bi da taj partner predstavlja naseg idealnog partnera...odnosno ako So pada u zensko 7 polje, ona zeli da ga zadrzi na svaki nacin jer zbog njega i ona sija...moze predstaviti ostvarenje njenih snova o idealnom muskarcu...odlicna komunikacija medju partnerima ....ovo sve naravno pod uslovom da So nije ugrozeno u nat.karti, jer onda moze da nas povredi svojim nadmenim i samozivim ponasanjem...

A kada Asc pada na Dc....opet zavisi mislim od toga koja planeta je vladar Asc...nisam sad sigurna da li ovog puta Asc prepoznaje kada se nadje u 7 polju bracnog druga i javnih partnera toga ciji je Dc..posto smo mi Asc valjda zavisi od toga kako inace to 7 polje je prikazano kod partnera pa da se Asc oseca dobro ili lose...zanimljiva postavka stvarno

Kina
13-05-2011, 22:43
Hmmm, ja jos nisam zaboravila niti cu njegov So na mom Asc...samo sto kazu a ja sam stvarno to i dozivela, ov a kombinacija predstavlja jaku telepatsku povezanost, prostoo mozete da pricate nekako na daljinu..ne znam da li se tebi desilo isto...i da osecas njegovu energiju , tacno sam uvek znala kada ce da me pozove telefonom i tako nesto slicno...mada So sprzi nas Asc...istina njima prija, ali Asc se dobro greje... to je strasno jaka veza!

a sad to za rastanak, mozda pre ima veze sa njegovim Mo, ili ako mu je So u Raku npr..kao sto je bio slucaj sa ovim mojim Suncem...

Hmmm, ne znam mu tačno vreme rodjenja (tad me nije zanimala astrologija:p ), Mo mu je pri kraju Raka ili na početku Lava, ali sad kad bolje sklopim kockice i setim se njegovog ponašanja, rekla bih da je sigurno u Raku.:(
Jeste, složila bih se sa ovim, umela sam da ga "prizovem" kada želim da ga vidim, i prosto predosetim kada će da pozove.:)
Možda baš zato što So prži naš Asc, jako mi je smetalo to što ne znam kako se zovem kada sam sa njim, kao i to što on to itekako oseća i uživa.
Ali jak, jak spoj, ja volim da kažem, "jednom u životu":D

Kad So pada na neciji Dc trebalo bi da taj partner predstavlja naseg idealnog partnera...odnosno ako So pada u zensko 7 polje, ona zeli da ga zadrzi na svaki nacin jer zbog njega i ona sija...moze predstaviti ostvarenje njenih snova o idealnom muskarcu...odlicna komunikacija medju partnerima ....ovo sve naravno pod uslovom da So nije ugrozeno u nat.karti, jer onda moze da nas povredi svojim nadmenim i samozivim ponasanjem...

A kada Asc pada na Dc....opet zavisi mislim od toga koja planeta je vladar Asc...nisam sad sigurna da li ovog puta Asc prepoznaje kada se nadje u 7 polju bracnog druga i javnih partnera toga ciji je Dc..posto smo mi Asc valjda zavisi od toga kako inace to 7 polje je prikazano kod partnera pa da se Asc oseca dobro ili lose...zanimljiva postavka stvarno

Sa samim So u svojoj 7.kući (Ribama, Ovnovima) nisam imala nikakvih dodirnih tačaka a i nešto baš i ne znam da li bih se razumela sa tim znacima, mada mi je logično to što tvrdiš.
Ali medjusobnu postavku Asc/Dc jesam, zaista je postojalo to prepoznavanje kroz prvu komunikaciju, ali se ipak na kraju nismo razumeli niti ušli u vezu. Od aspekata vladara, njegov vl. Dc-a (Me) ima 150 sa mojim vl. Dc-a (Ne), i uopšte, njegov Me kvadrira moja svetla...

natalija67
13-05-2011, 23:51
Rekla bih da bi tebi pre odgovarao neki saturnovski tip, jer ti vladar 7 polja Neptun koji je u Jarcu gde je i tvoj Saturn, a nastavlja u Ovnu, Mars vladar ovna ti je u Vodoliji, a Uran opet u Jarcu...
i to takodje moze biti neko koga poznajes duze, iz cak kucnih poseta, ali da nikada niste imali viziju o tome da biste mogli da imate vezu...
ali ovo samo usput, jer nije odgovor na temu Asc..:)

andjelikadepeures
14-05-2011, 00:37

ima smisla ovo objashnjenje...

shta bi rekla kad se poklope dve Venere, obe u osmim kucama u istom znaku?

i interesuje me shta znachi kad mesec jedne osobe padne na MC druge osobe?

alea
14-05-2011, 15:27

Uh, ja baš ovo imam sa jednom osobom. Ose nam se preklapaju u 3* razlike, ja Strelac/Strelac a on Vaga/Blizanac ( njegova VE u Škorpiji na mom MO ) , moje SO je na njegovom DSC a njegov MO u mom 7 p., i vladari su nam JU 120 ME ( obostrano smo jedno drugom vladarima na MC ). Ja sam njemu mojim SO i JU, zajedno sa njegovim ME u 5 p. i JU na njegovom ASC, formirala Zmaja u karti.:o

SO u 7 p. je i odlično za sve vrste saradnje, jer su 7 p svi odnosi. Tako smo se mi slučajno upoznali kada smo zajedno aplicirali za jedan posao, i osetili čini mi se obostrano oduševljenje i bliskost, kako samo Blizanac i Strelac znaju, priča je tekla kao da se oduvek znamo, bez ustezanja, bez foliranja, toliko srodni kao da smo oduvek dobri.

I možda zbog toga, ili više ni sama ne znam zbog čega, nikako da se ta priča završi...

tatjanaj
14-07-2011, 17:52
Sta bi znacilo to sto asc jedne osobe pada u moju 9.kucu, kucu II braka (inace vec imam jedan brak iza sebe), a moj u njegovu 5?

nedda
15-07-2011, 11:13
Samo po sebi - fini polozaji, ali moraju se gledati i vladari tih ascedenata da bi se videlo kuda to dalje vodi.
Inace, karta ti ne radi.

mirab
15-07-2011, 12:41
Na ovoj temi je kljucna rec ASCEDENT pa bi trebalo menjati misljenja sve u vezi Ascedenta a ne sta ako je njegov mesec ili Venera na mom MC-u itd.
Ascedent("podznak") gotovo je nemoguce opisati. On je puno toga istovremeno: simbol koji pokazuje kako osoba deluje u okolini, "maska" ili "slika licnosti" koju drugi vide, spontana energija i stav prema zivotu koji prevladava citavim bicem.Element Ascedenta otkriva kvalitet protoka energije koja direktno ozivljava fizicko telo i opsti pristup zivotu. Vazno je kakav je element Ascedenta (vatreni,vazdusni, zemljani ili vodeni). Zatim vladar Ascedenta i u kom je znaku i kuci.. Takodje je od velike vaznosti svaki aspekt sa Ascedentom.
Mozda bi trebali krenuti sa tumacenjima Ascedenta, kad vec imamo ovu temu a MC ostaviti za temu o MC-u.Poneko odluta sa pitanjima koja nisu u vezi ascedenta.

swiss
15-07-2011, 16:29
.............

Princess77
15-07-2011, 16:36
Tacno Mirab! Podrzavam te....mnogi ne procitaju sa pocetka sta pise pa navale sa pitanjima koja veze sa zivotom nemaju i tim narusavaju naslov koji objasnjava samo jedno ASCEDENT u LICNOM NATALU!

Dragi Swiss, hajde da citamo od pocetka sta pise :D ovo je tema o Ascedentu u uporednim horoskopima. Evo ti link za Asc u licnom natalu ako ti treba http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/196-ascendent.html

swiss
15-07-2011, 16:39
Da, sad sam primetio, jer vratio sam se da vidim i zeznuh se, pobrkao ja hahaha. Jeste u pravu si.....sad cu korigovati moj ispad :)

Hvala ti ;)

MoonEma161834
24-07-2011, 14:15
da li je u sinastriji aspekt neptun 0 asc pozitivan ili negativan ? kako bi se mogao ispoljiti ?

plus je tu mars od vlasnika ovog asc

sve konjukcije su egzaktne :)

medijum
10-09-2011, 19:02
imam pitanje...njegov mesec na mom ASC..a moj mesec na njegovom MC?jel kod meseca ponesen vlasnik asc ili mesec...ja sam zaludjena njime...mada po ovome ne znam kako....:D

MoonEma161834
10-09-2011, 19:31
imam pitanje...njegov mesec na mom ASC..a moj mesec na njegovom MC?jel kod meseca ponesen vlasnik asc ili mesec...ja sam zaludjena njime...mada po ovome ne znam kako....:D

procitala sam da je mjesec konjukcija asc jedan od najboljih aspekata koji cak ponistava neke druge lose aspekte :) uglavnom su obe konjukcije odlicne, samo ne znam ta prva na koga vise djeluje, ali mislim na tebe, jer ipak je to tvoj asc

medijum
10-09-2011, 19:43
procitala sam da je mjesec konjukcija asc jedan od najboljih aspekata koji cak ponistava neke druge lose aspekte :) uglavnom su obe konjukcije odlicne, samo ne znam ta prva na koga vise djeluje, ali mislim na tebe, jer ipak je to tvoj asc
daaa ,na mene....ja sam opsednuta njime i pored svega sto mi smeta tu,razliciti smo kao nebo i zemlja...ali vidim da su kao te tacke aktivirane,a moj na njegovom MC negde sam citala da znaci kao da je neka korist u pitanju ili tako nekako...ima li istine?

MoonEma161834
10-09-2011, 22:36
daaa ,na mene....ja sam opsednuta njime i pored svega sto mi smeta tu,razliciti smo kao nebo i zemlja...ali vidim da su kao te tacke aktivirane,a moj na njegovom MC negde sam citala da znaci kao da je neka korist u pitanju ili tako nekako...ima li istine?

moguce je... odlicno je kad licnim planetama aktiviramo vrhove 1,4,7 ili 10 polja druge osobe... a tvoj mjesec na njegovom MC moze znaciti i da mu ti pomazes na neki nacin i podupires ga

medijum
11-09-2011, 19:55
evo kako ja to nesto vidim,bar kod mene tako deluje...osoba ASC prima signale one planete koja se tu nadje...posto njegov mesec pravi konjukciju na moj ASC ja njega uporno gledam kao neko emotivno bice,ali kako je orbis 2 stepena pa on pada u 12 kucu on je zapravo meni iza ledja i ja njega ne vidim realno....moj SA pada na njegov ASC on mene dozivljava kao jako tesku osobu....skromni doprinos,ne znam da li je to to ovo je neki mix teorije i iskustva :D

olja
21-02-2012, 05:09
njegov mesec i njegova venera na mom asc i njegovo sunce u mojoj prvoj u konj sa mojom drugom :)
ono ste dobro rekle, od kad smo se upoznali nije me ispustao iz vida ni iz ruku :)
koja je simbolika kad su i mesec i venera na mom asc i jos sunce u prvoj..
i to prave sve same sekstile i trigone da ne nabrajam :)
??

gagonija
21-02-2012, 13:05
Za visak kilograma,da li ima uticaj ascedent,ili planete u prvoj kuci...nekako uvek ju vezujem za kilograme...bas me interesuje ovo :D

donalea
21-02-2012, 18:46
Za visak kilograma,da li ima uticaj ascedent,ili planete u prvoj kuci...nekako uvek ju vezujem za kilograme...bas me interesuje ovo :D

i jedno i drugo,premda vise planete u 1p ako se nalaze na samom asc,evo vezbaj na mom primeru,ja imam Me0Ju na asc ,sta bi rekla,dal sam vitka ili sklona gojenju:) ?

gagonija
21-02-2012, 19:11
Donalea,pokusacu...ali ako se nalupam ne zameri mi
podznak lav,vladar u raku,u prvoj jupiter i merkur...hm,mozda si sklona gojenju...

donalea
21-02-2012, 22:06
Donalea,pokusacu...ali ako se nalupam ne zameri mi
podznak lav,vladar u raku,u prvoj jupiter i merkur...hm,mozda si sklona gojenju...

pitala sam te jer Me daje vitkost a Ju sirenje,a medjusobno su u 0,pa je tesko odgonetnuti,
veliki sam gurman,non stop nesto jedem:D ,al na moju srecu Me je preuzeo primat:D ,pa sam vitka,ne kazem da ne mogu da se ugojim,mogu par kg,al za to je potrebno dosta vremena,a i tada svi kazu "jao sto si mrsava":p

dunja2501
22-02-2012, 11:07
Njegov asc u biku, pada u moje 3 polje, vladar je egzaltirana venera u egzaktnoj konjukciji sa mojom Ve- komunikacija i razumevanje vise nego odlicno.

E sad... moj Asc u vodoliji u njegovom 10 polju, kako on mene vidi? Moj Ur takodje u 10... sa ovom postavkom bi mogla uticati na njegovu karijeru???...kako se ovo uopste tumaci? :)
...drugi vladar je Sa u njegovoj 7 kuci u konjukciji sa vladarom 7... ovo po vladarstvima je odlicno, ali mi se ne dopada to sto je u pitanju Sa0Ma...tezak aspekt, zar ne?

ljubic bejbic
19-08-2012, 20:26
hm,evo i mene..moja sinastrija..tacnije nasa..imamo iste podznake i ascedenti nam se poklapaju,u principu i vrhovi ostalih kuca nam se manje vise poklapaju..iako su nam suncevi znaci totalno razliciti,nekada se razumemo tako dobro..tako precutno..nisam sigurna da li je to zbog tog poklapanja ascedenta ili..

Bojana_NS
24-12-2012, 13:19
Naravno što je bliže Ac to je "opasnije"....kod mene lično ništa toliko ne utiče koliko nečije ili moja planeta u prvom polju!

ovo je sa nekog sajta
Venera u prvom polju:
Kada iz muškog horoskopa Venera se nađe u partnerkinom prvom polju ili je u konj. sa ascedentom, obećava, pored fizičke privlačnosti i jako dobar međusobno psihološki odnos. Zapravo, lepo će se osećati jedno kraj drugog, i obično u ovoj kombinaciji dolazi do braka. Dok ukoliko je ova Venera ugrožena nepovoljnim uticajem drugih planeta, može biti puno zavisti među partnerima, ljubomore, posesivnosti itd. u zavisnosti koja planeta kvadrira ovu poziciju Venere.

ono što sam ja primetila da mi užasno laska nečija venera u prvom polju...jednostavno osećaš se više vrednom

Nina Sofia
24-12-2012, 13:42
Moj Asc upada u njegovu 10 kucu , a njegov asc upada u moju 2 kucu.
E sada u moju prvu kucu upadaju njegovo Sunce i njegova Me0Ve su u konjukciji sa mojim Ju ...

kako sada treba da tumacim dozivljavanje jednog drugog=?

Bojana_NS
24-12-2012, 13:54
Aj da probam...
Zbog tvog Asc u njegovoj desetoj ti bi trebala po teoriji da imaš korist od njega...status,imetak šta god!

A on će od tebe verovatno steći možda veći krug prijatelja,više kulturne širine putovanja itd.zbog tog njegovo Me0Ve koji radi 0Ju sa tobom
Trebalo bi da se razumete!
E sad za kuće večita dilema ko šta oseća bitno je i jedno i drugo ali mislim da vlasnik planeta više oseća!

bosi7
24-12-2012, 14:02
Naravno što je bliže Ac to je "opasnije"....kod mene lično ništa toliko ne utiče koliko nečije ili moja planeta u prvom polju!

ovo je sa nekog sajta
Venera u prvom polju:
Kada iz muškog horoskopa Venera se nađe u partnerkinom prvom polju ili je u konj. sa ascedentom, obećava, pored fizičke privlačnosti i jako dobar međusobno psihološki odnos. Zapravo, lepo će se osećati jedno kraj drugog, i obično u ovoj kombinaciji dolazi do braka. Dok ukoliko je ova Venera ugrožena nepovoljnim uticajem drugih planeta, može biti puno zavisti među partnerima, ljubomore, posesivnosti itd. u zavisnosti koja planeta kvadrira ovu poziciju Venere.

ono što sam ja primetila da mi užasno laska nečija venera u prvom polju...jednostavno osećaš se više vrednom

Ovo je zaista istina.
Imala sam takav slučaj (još je i njegovih 5 planeta, uključujući i Veneru) bilo u mom prvom polju pa je bilo baš kao što kažeš,... osjećaj posebnosti i više vrijednosti!:)

Nina Sofia
24-12-2012, 14:03
E hvala ti Boki, nikada nisam kapirala kako da gledam asc i generalno kuce i kako mi osecamo ako nam neko upada u prvu kucu.

Znam da je tema Asc ali moram da kazem da kada je meni tip upadao u 8 kucu da sam ja uzasno privucena njemu bila (normalno nisam mogla da razmisljam) .
U prosloj sinastriji sam imala njegov Asc u mojoj 12 i moj u njegovoj 1 kuci, dan danas mi nije jasno kako je mene on tacno video ali ja mogu da kazem da mi je on uvek nedokuciv bio nikada nisam znala sta misli stvarno niti sta da ocekujem...

Rabiosa
24-12-2012, 17:04
Venera u prvom polju:

Da, da, da. Njegova Venera u mom prvom polju, kao i njegov Mars, Sunce i Merkur. A njegov Mesec u mom osmom. Bilo je tačno tako kako si ti napisala.

Bojana_NS
24-12-2012, 17:54
Da, da, da. Njegova Venera u mom prvom polju, kao i njegov Mars, Sunce i Merkur. A njegov Mesec u mom osmom. Bilo je tačno tako kako si ti napisala.

Uuuu,a tek Mars :D

Meni je zanimljivo kad nečiji Mo upada u prvo to daje neku vrstu psihičke zavisnosti bez obzira na aspekte,a Ma fizičku naravno :)

garcia
24-12-2012, 18:21
A Jupiter u konjukciji sa asc? Sta bi to bilo? http://imageshack.us/photo/my-images/685/26742799.gif/

Bojana_NS
24-12-2012, 18:40
Uffff garcia pretrpana karta nepotrebnim stvarima

Nisam sigurna da li je Ju baš važan u sinastriji više pažnju obrati na druge aspekte tipa Ma0Ur.

garcia
24-12-2012, 18:43
Sto jel Ma0ur loše? u mojoj 5 kući. Ima tu i dobrih stvari!

Akarui
25-12-2012, 12:55
Uuuu,a tek Mars :D

Meni je zanimljivo kad nečiji Mo upada u prvo to daje neku vrstu psihičke zavisnosti bez obzira na aspekte,a Ma fizičku naravno :)

Onoga ciji je mesec ili prvo polje?

dukidu85
25-12-2012, 14:34
Da li neko moze meni da pojasni makar nesto iz ove sinastrije posto ja ne kapiram bas najbolje sto vise citam manje kapiram....unaprijed zahvalna....zbunjena

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2txfile7sJKYc-u1315234981_2403854358&lang=e&gm=a1&nhor=427340&nho2=867397&btyp=61&mth=gw&sday=25&smon=12&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

sunce01
26-12-2012, 15:21
Onoga ciji je mesec ili prvo polje?

... onoga čiji je Mjesec...

medijum
27-12-2012, 21:55
koliki orbis uzimate za ASC prema partnerovim planetama...

klaudija
28-12-2012, 01:43
koliki orbis uzimate za ASC prema partnerovim planetama...
do 5*, ja :) posebno obrati paznju na aplikacije

medijum
28-12-2012, 17:49
do 5*, ja :) posebno obrati paznju na aplikacije
hvala ... mislis paznju zato sto jace deluju od separacija ili nesto drugo...znaci VE na 7 stepeni od asc je previse...onda se gleda da je u 12. sto je tuga ziva ...:(

klaudija
28-12-2012, 18:07
hvala ... mislis paznju zato sto jace deluju od separacija ili nesto drugo...znaci VE na 7 stepeni od asc je previse...onda se gleda da je u 12. sto je tuga ziva ...:(

Pa da. Separacioni aspekti vremenom slabe, tj gube se. Ali isto tako, separacija npr izemedju Ve i Ma moze znaciti da se odnos moze ostvariti, ali vremenom gubi na znacaju.
Ja sam isto pitala za slucaj sinastrije, ali 7* je puno da bi se gledalo da je u 1k. Ako to vazi i za sinastriju kao i za natal, planete do 5* od vrha sledece kuce se gledaju da su u toj kuci. Veci uticaj imaju na narednu kucu.

lilyrose
30-05-2013, 01:35
Sta bi znacilo to sto asc jedne osobe pada u moju 9.kucu, kucu II braka (inace vec imam jedan brak iza sebe), a moj u njegovu 5?

Samo po sebi - fini polozaji, ali moraju se gledati i vladari tih ascedenata da bi se videlo kuda to dalje vodi.
Inace, karta ti ne radi.

Eto, kod mene je isti slučaj, samo što njegov ASC pada u moju 5.kuću, a moj ASC na sam vrh njegove 9.kuće (on ima jedan brak iza sebe)

Mojim ASC je u Vodenjaku, njegov u Raku.

Šta sad dalje treba gledati...?:confused:

Dididbk
14-01-2014, 10:07
Bok!
Zanima me 12. kuca, ako mi moze netko pomoci?
Moj ASC pada u njegovu 1. Kucu, a njegov u moju 12. Kucu?