nova clanica :D [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : nova clanica :D

milica288
29-01-2010, 22:38
ae ako nekom od vas nije tesko neka mi kaze nesto ukratko najvaznije o natalnoj karti...ja pokusavam da sama sklopim kockice,ali nista oko onih konjukcija,sextile,trine ne razumem...moooooooooolim vas ako bi neko bio tako ljubazan da mi kaze bar najznacajnije stvari...hvala vam puno unapred :wink_6:

http://astro-software.com/cgi-bin/astro/page02?name=milica&firstname=&birthplace=Skopje&lang=en&sex=f&dformat=1&date=28/8/1988&time=9:0&country=389&state=0&adjust=-2.00&long=-21.26&lat=41.59

ne znam da li je ovaj program dobar za itradu natalne karte...ukoliko nije ostavicu svoje podatke,pa ko je raspolozan...nek mi pomogne :D hvala jos jednom

28.08.1988. 09:00AM Skopje,Macedonia

dadiska
29-01-2010, 22:51
http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/

To su ti osnove, a ova tema treba da bude o tvojoj karti, pa ako zelis da ti je neko prokomentarise postavi je..;)

milica288
29-01-2010, 22:54
http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-natalne-astrologija/

To su ti osnove, a ova tema treba da bude o tvojoj karti, pa ako zelis da ti je neko prokomentarise postavi je..;)

postavila...nadam se da ce bar neko coment :D

snezawiz
29-01-2010, 23:36
Cao Milice i ja sam relativno nova pa mozemo da se ispomazemo medjusobno ako hoces . Ja u svom kompjuteru imam 3 sjajna programa za izradu horoskopa : astro123 , astrowin ( koje mozes naci na http://www.astrowin.org ) i meni najomiljeniji astrolog 5.4 ubedljivo najkompletniji sto se tice izrade svih mogucih horoskopa i veoma se lako koristi , a njega mozes da nadjes na http://www.astrolog.org

dadiska
29-01-2010, 23:37
Evo ti link do karte jer je ova preglednija http://i50.tinypic.com/i6muy9.gif

Pa ja cu reci da si previse emotivna osoba, ponekad previse svojeglava i jako brzo izgovoris nesto za sta se posle malo i pokajes. Svidja mi se tvoj Pl u 2 ovako lepo postavljen :D i ja bih jednog takvog da mi donese malo parica. Jel ti zivis u gradu gde si rodjena?Posto ja ne bih rekla da je tako. :D

baba cajkovski
29-01-2010, 23:41
Natalna karta je u redu, program je vrlo dobar, pre svega zato šro je interaktivan i daje ti mogućnost da klikom dodješ do osnovnih podataka i značenja a da ujedno imaš preglednu natalnu kartu. Što se tiče aspekata i svega ostalog u astrologiji, to je svakako jedna od najtežih nauka ali isto tako i najvrednijih jel se bavi pre svega ljudskim dušama, evolucijom ljudskih duša, i kao takva ukazuje na sve elemente neophodne da bi se razumeo put jednog ljudskog bića, smisao života, ukazuje na mogućnosti , mane i vrline, može mnogo da pomogne ali i ponekad zakomplikuje izvesne relacije. Pravi astrolozi se malo bave predvidjanjima iako ona mogu biti fascinantno tačna. Astrologija je astro-logos, znači nauka o zvezdama. Nju treba prihvatiti kao vrlo savesnog prijatelja i savetnika. Put naših duša ne može nam objasniti ni jedna druga nauka u tolikoj meri kao što to može astrologija. Najvažnije je razumeti sebe, pa tako se onda mogu razumeti i drugi ljudi. Uran recimo individualizuje, što znači da nam otvara svest o nama kao pojedinačnom individualnom biću, a Neptun nas univerzalizuje, ukazuje da smo svi od istog izvora i traži da prevazidjemo individualitet. Samo da bi se nešto prevazišlo, prvo se mora ostvariti...na sve to pazi da bude kako treba-Saturn. On ne dozvoljava ni jednoj duši da prodje mimo svog puta i on nas čuva od nas samih, jer uglavmom sebe ne poznajemo.Jupiter otvara vidike, ambiciju, donosi rast, napredak. On je glavni u ovoj našoj zemaljskoj zoni svesti, ali ništa konkretno ne donosi, već samo otvara put. Da bi se nešto postiglo, mora se uključiti Mars, da bi to bilo lepo i prijatno, brine se Venera,a da se stvari kreću, razmenjuju informacije, analiziraju situacije u domenu čulno-materijalnog, tu je Merkur. Pluton donosi totalnu promenu, rastvara staro i otvara put novom, pa ako nam se to ne svidi i hoćemo se suprotstaviti, može ali u drugom životu.....Pluton donosi zaista ogromne promene. mesec se brione o svemu, baš kao mame kada smo mali. On je okidač svih aktivnosti, slika naše duše, majke, emocija, intuitivne svesti i inteligencije. Što se tiče aspekata, postoji nekoliko vrsta, onih značajnijih - ako oni ništa ne ukazuju, teško da će nešto drugo odlučivati. Planete su energije,a aspekti su kontakti i medjudejstva tih energija. Mnogi ih dele na dobre i loše i to donosi mnoge zabune. Važno je zbnati da postoje skladni aspekti i ..recimo dinamični.Skladni kao što su trigoni, sekstili i neke konjukcije i inkonjukcije govore o skladnom protoku energija i tada može bez mnogo napora da se učine neke stvari, dok dinamični, kao što su pre svega kvadrat, pa opozicija i poneke konjukcije i inkonjukvije zahtevaju mnogo ličnog napora na razrešavanju nekog stanja ili situacije. U prognostici oni prvi obično ukazuju na uspeh a ovi drugi obrnuto, mada je to vrlo teško ustanoviti u mnogim situacijama. Primer je Bil Gejts. On ima u natalnoj karti kvadrat Jupiter i Venere, što bi značilo rasipanje i gubljenje novca, aipak je najbogatiji čovek na svetu. Kvadrati su pokretači, energija bez koje ne bi mogli učiniti mnoge stvari u životu, a pogotovo ne neke važnije. Eto toliko za početak, nadam se da sam ti bar malo pomogao.

milica288
29-01-2010, 23:47
Evo ti link do karte jer je ova preglednija http://i50.tinypic.com/i6muy9.gif

Pa ja cu reci da si previse emotivna osoba, ponekad previse svojeglava i jako brzo izgovoris nesto za sta se posle malo i pokajes. Svidja mi se tvoj Pl u 2 ovako lepo postavljen :D i ja bih jednog takvog da mi donese malo parica. Jel ti zivis u gradu gde si rodjena?Posto ja ne bih rekla da je tako. :D

Ja ne mogu da verujem...stvarno me zanima astrologija,ali nisam bas toliko verovala u sve to...apsolutno sve sto si rekla je tacno,jesam emotivna,ali to uglavnom ne pokazujem,tvrdoglava sam strasno i uvek kazem sve sto u datom trenutku mislim...i posle mi malo zao zbog toga :D
i tacno je da ne zivim u gradu gde sam rodjena,zivim u vranju :D
wooooooow ja sam zadivljena,stvarno ti puno punooooo hvala...ako jos nesto izgleda zanimljivo,ti mi javi hvala jos jednom puuuuno :D

Natalna karta je u redu, program je vrlo dobar, pre svega zato šro je interaktivan i daje ti mogućnost da klikom dodješ do osnovnih podataka i značenja a da ujedno imaš preglednu natalnu kartu...

hvala ti puno,pokusacu da sve to ukombinujem sa svim onim sto sam nasla na ovom sajtu :D
sajt je stvarno super,svaka cast!!!

milica288
01-02-2010, 13:58
Uuuuuuuf bas sam se namucila sa natalnom kartom :D Evo ukratko kako sam ja to shvatila,a vi koji znate mnogo vise korigujte greske...
Karakteristike device-perfekcionista,samokontrola, odgovornost,telesne manifestacije stresa,vernost,rezervisanost,razum upravlja srcem, kontrolisanost emocija,fokus na materijalno... Ali ovo me vec zabrinulo- medju devicama ima najvise samaca i kasno stupaju u brak
Podznak vaga-esteta,uspeh kroz sopstvene napore,srecu i brak...Ne vidim bas puno karakteristika sebe kao vage u ASc,ali valjda je to zbog toga sto se one ispoljavaju u drugoj polovini zivota
Venera u Raku u 10.kuci-osoba je emotivna,trazi idealnu ljubav,duge i stabilne veze,vazan im je partnerov izgled ali i polozaj na drustvenoj lestvici,posao vezan za diplomatiju,kulturu,umetnost...
Mesec u Ribama u 7.kuci-menjanje posla,ne moze vam svako biti prijatelj,glava vlada srcem,posebno osetljiv stomak,nadmenost
Merkur u Devici u 12.kuci-osoba ima problem da se izrazi? (pa ne bih bas rekla,pre bih rekla da sam brbljivica :)
Jupiter u Blizancima-poslovi vezani za pisanje,novinarstvo,mogucnost nasledstva i dobro situiranog partnera,ima srece sa novcem drugih ljudi,uspeh u bankarstvu,igrama na srecu,kocki i kladjenju (ja nikad nista nisam dobila na igrama na srecu :(
Pluton u Skorpiji u 2.kuci-sticanje novca,delatnost za ulaganje se odredjuje prema planeti koja trigonom apsektuje Pluton (imam Pluton trine Mesec,sta bi to trebalo da znaci? ) Zanima me da li je dobro ili lose aspektovan,jer ako je lose apsektovan znaci ilegalne poslove,lose investicije i dugove?
Mars R u Ribama u 7.kuci-los period :( ukazuje na tajnu vezu i prevaru,kod zena umanjuje zenstvenost,ne osecaju veliku ljubav prema muskarcima,tesko joj je da bude u braku... a joooj :(
Saturn R i Uran R u Strelcu u 3.kuci-sklone religiji i filozofiji,veliki diktatori i lideri,otezani odnosi sa rodbinom,rivalstvo sa bracom i sestrama ...pa nije bas tako... opasnost u saobracaju? :( I Neptun R u Jarcu u 3.kuci pokazuje nesto slicno...
Cak i Fortuna u Ribama u 7.kuci pokazuje lose odnose sa partnerom... :( Ne znam koji mi je dispozitor Fortune jer to oznacava sta ce mi parter doneti u vezi?

I jos nesto me zanima...sta znace potpuno prazne kuce? Meni su 1. i 4. potpuno prazne...