natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : natalna karta

radoznal@
22-01-2010, 15:08
Cao svima, ja sam nova na forumu, i uopste u astrologiji. Pregledam vec neko vreme forum, pokusavam da naucim osnovno uz moju natalnu kartu. Htela sam da zamolim nekog ko se razume da mi napise osnovno tumacenje, a najvise ne interesuju aspekti vezani za ljubav i posao. Znacilo bi mi puno, taman da vidim jesam li i ja nesto ''ubola'' :D Hvala

landara1234
24-01-2010, 16:57
Radoznala pozdrav za tebe...
Ti biraš partnere koji su impulsivni,autoritativni,dostojanstveni i inteligentni...Bitno ti je da sa partnerom deliš slična interesovanja,mada ti neće uvek biti lako,jer uglavnom možeš da očekuješ slabu komunikaciju i nerazumevanje između tebe i partnera.Ipak kada je brak u pitanju,sve će biti u redu.Zato,pažljivo biraj i traži onog ko ti odgovara.
Partneri mogu biti na neki način povezani sa inostranstvom kao i tvoj posao koji će dosta zavisiti od kontakata sa ljudima iz inostranstva.
Eto,toliko za sada.Ljub!

radoznal@
24-01-2010, 22:02
Hvala ti landara, puno mi znaci sto si odgovorila. Super za posao i inostranstvo bas nesto razmisljam na tu temu ovih dana. A obradovala si me i za ljubav. Hvala ti jos jednom.

zvjezdica
26-01-2010, 00:44
vladar ASC ti je otišao u 11 kuću prijatelja...moguće je da veoma držiš do prijateljstava ali i da teško komuniciraš sa njima..jer ti je vladar 3 kuće ( saturn) otiašo u 11.

a možda imaš i osicilacije raspoloženja ili si prebrza na jeziku radi konjukcije jupitera i urana...

ja sam početnik pa uzmi sa rezervom :)

radoznal@
26-01-2010, 10:29
A sta znaci sto mi je vladar 11 kuce u 1.? Nisam nesto brza na jeziku, ali uvek kazem svoje misljenje, kad neko pita za isto, mozda to ima veze... Zvjezdice, i ja sam pocetnik, taman ucimo zajedno :)

gagilica
26-01-2010, 12:00
Vladar jedanaeste u provoj trebalo bi da znaci da ti je uspeh veoma bitan, narocito karijera, tu zelis da se ostvaris iznad svega, takodje zelis da te ljudi cene da budes da tako kazem `priznata`, druzeljubiva si i prijatelji su ti veoma vazni. Uh pa da, sad vidim da si lav strelac, definitivno zelis puno od zivota. Mislim da nisi imala puno srece kada je pronalazak pravog partnera u pitanju. Zanima me kakva si sa emocijama, da li imas ceste promene raspolozenja jer vidim da ti je mesec slabo aspektovan.
Ja sam pocetnik, pa molim te ne zameri ako sam lupila nesto

radoznal@
26-01-2010, 13:12
Nisam lav strelac, vec lav skorpija (ako mislis na ''podznak''). Nemam ceste promene raspolozenja, naprotiv, uglavnom sam dobro raspolozena. Retko kad me uhvati neraspolozenje, a i onda kratko traje.Sta znaci da je mesec slabo aspektovan? Za sad nisam imala srece sto se tice partnera u smislu da nisam nasla ''pravog'', sta to znaci, hoce li se tako nastvaiti ili ima nade za moj ljubavni zivot? Izvinite ako davim sa pitanjima, i hvala svima na odgovima. :)

gagilica
26-01-2010, 13:26
Izvini Radoznala, jesi skorpija u podznaku nego ti se prva zavrsava u strelcu pa nisam obratila paznju. slabo aspektovan mesec znaci da ne pravi puno aspekata, ni dobrih ni losih sa drugim planetama, negde sam citala da onda takva planeta `ne zna kako da se izrazi`, a posto je to mesec licna planeta i vazna, zato sam pitala. Ako si ti emotivno stabilna, to je super i drago mi je da si uvek dobro raspolozena. Rekla sam da mislim da nisi imala srece u nalasku pravog partnera zbog kvadrata venere i jupitera, a vidim da imas i kvadrat venere sa uranom, nagle promene, mozda skokovi iz veze u vezu ili nagli raskidi, a mozda te malo privlace da se tako izrazim `opasni tipovi`? Ne mislim da ce se tako nastaviti, samo mi se cini da ces imati poteskoca da nadjes onog pravog, a da ti je veoma vazno da ga nadjes (venera u devici)

radoznal@
26-01-2010, 14:06
Hvala ti na objasnjenju, ja sam kao dete imala poteskoca da verbalno izrazim osecanja, i bila sam jako emotivna, osetljiva. Vremenom se to promenilo, sto je i prirodno valjda. Mada mi se i sad ponekad, doduse retko desi da mi blokira izrazavanje osecanja. Sto se tice naglih raskida, skroz si u pravu, to mi se desava..a i za ''opasne tipove'' si u pravu, uvek me privuku impulsivni, sposobni, energicni, pa se to poklopi i sa tim ''opasni''. Nadam se da ce mi se planete ili sta vec srediti jer si u pravu da mi je veoma potrebno da nadjem onog pravog, mada je ''put'' do njega poprilicno trnovit...

zvjezdica
26-01-2010, 22:17
a gle...što se tiče ljubavi:

vrh 5 kuće ( predbračne veze) ti je u ovnu, ovnom vlada mars koji je u 9..to bi se poklapalo sa onime što je gaglica rekla da voliš opasnije, marsovske tipove...e sad budući da je mars u 9..to može značiti ili da ih upoznaješ na nekim putovanjima ili da od njih očekuješ i neki nivo intelektualnosti ili te pak možda privlače profesori? :D

A što se tiče braka..vrh 7 ti je u biku ( kao i meni :) ) vladar venera ti je u 9..što bi značilo ili ćeš se udati u inostranstvu ili za stranca...ili nekog jakooo obrazovanog, pametnog i duhovnog :)

cesarica
26-01-2010, 23:29
Sedma u biku, verovatno finansijski obezbedjen partner, moguce finog glasa sa malom dozom hedonizma u sebi jer vladar je ipak u devici koja uvodi restrikcije i disciplinu, jos se nalazi u neposrednoj blizini Mc, moguce veoma uspesan u karijeri. Kako je ta Ve retro, a gradi i kvadrat sa Ur, kao sto i So pravi kvadrat sa Ur, moguce da ce tvoj partner biti bivsi i na taj nacin "ispucas" separaciju koju donose ovi kvadrati. Mozda razveden ali tebi sa Mo u vodoliji to ni najmanje nece smetati...

zvjezdica
26-01-2010, 23:35
Hvala što si joj dopunila cesarice :)

Ja sam gledala po sebi..jer je vrh moje 7 također u biku..ali ja sam nekako analizom došla da bi baš meni mogao biti siromašan partner....hm..neznam kako sam do tog došla :D

znam da je vrh 7 u biku najpovoljniji za brak..jer kakav god brak bio, najčešće će opstati...

Moja mama ima vrh 7 u biku..i evo bili su u braku sve dok tata nije umro.

radoznal@
27-01-2010, 11:27
bas ste mi sve lepo objasnile, hvala vam, sad pocinjem i ja da kopcam ponesto :) super, lepe ste mi prognoze dale, sve mi se svidja :D ljubim vas!