Natalna karta mojaaa [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Natalna karta mojaaa

blalala
24-12-2009, 15:12
e ovako ja sam novi clan i zamolio bih nekog da mi pogleda natalnu kartu ako vam nije tesko posto me stvarno zanima a ne znam skoro nista

skorpijica
24-12-2009, 21:04
vodolija lav
vladar karte ti je sunce u 7k
mesec u ovnu u 9k vatrena iznutra uve prva predvodnik sto pokazuje i tvoj ascedent/podznak lav
venera u ribama emotivna dusa poetska mastarije
mars u blizancma/hirovitost i brze reakcije
vladar 5 u 12k moguce tajne ljubavi ili povlacenja

blalala
24-12-2009, 23:42
konacno neko da odgovori bas ti hvala inace ja sam musko hehehe

markobgd
25-12-2009, 01:17
vodolija/lav extra kombinejshn :D
izuvacavaces ti dosta okultne nauke, vladar asc blizu vrha osme.
venera u ribama ti je extra, i pravi tu i tamo trigon sa plutonom...
a tiche se karijere najvise, koja moze biti vezana za odnosne sa javnoscu nekom... bilo da je medijski posao ili rad sa ljudima
merkur90pluton obicno oznacava da mozes bas rechima da povredish nekoga, al' s'obzirom da je merkur vladar 11te, verovatno i prijatelji blizi (sa kojima se vidjas stalno) mogu da povrede tebe, ili da budu u nekim slucajevima opasni po tebe
mo90uran =. nervoza, znojenje ruku, ne mozes mnogo vremena da provedes na jednom mestu

toliko ovako na brzaka ;)

blalala
24-04-2010, 20:58
dobro posto vidim da mi je tema totalni promasaj samo da se zahvalim na kratkom tumacenju.ako je neko jos raspolozen slobodno pogledajte

nedda
24-04-2010, 22:03
Ovde ima puno ljudi koji ti mogu reci puno stvari, ali moras nesto vise i sam napisati...
sunce na 29. spepenu, jupiter u 12. kuci, egzaltirana venera, ukljesten 2. i 8. kuce...mora da si do sada i sam shvatio da ima zanimljivih stvari u tvojoj karti. Kada bi sam napisao sta ti nije jasno, ili zasta ti treba pomoc u analizi, sigurna sam da bi se puno ljudi javilo ;)

gasimetrija
26-04-2010, 14:29
Blalala,
malo karmicke.
Juzni cvor u Raku,Severni u Jarcu
``````````````````````````````````````````````````````````````
a) osobine kojih se treba osloboditi ( prepreka ostvarenju karmickog cilja ):
-predominantna potreba za sigurnoscu (za trajnom sigurnoscu) koja moze da blokira druge,cak i vaznije zivotne oblasti;
- konformizam i preterana vezanost za porodicu i domace okruzenje;
- nostalgija i stalno vracanje u proslost;
- bojazni i strahovi pred zivotom koji uzrokuju nesigurnost i nepoverenje;
- potreba za cuvanjem za "stare dane";
b) osobine koje treba forsirati:
- sposobnost suocavanja sa zivotnim problemima i preuzimanje licne odgovornosti;
- prihvatanje sopstvenog odrastanja i zrelosti;
- sposobnost licnog izbora bez straha od posledica (sta ce biti posle?);
- odbijanje tutora i potpora;
- angazovanje bez zadnjih,skepticnih misli (sta asko ne uspem?)
- udruzivanje sa drugim osobama koje nije motivisamo sigurnoscu.
U prethodnim zivotima ove osobe su bile suvise emotivne i na svet su gledale sa preteranim optimizmom videvsi da ne onakvim kakav jeste, vec kakav su zeleli da bude.Bili su emocionalno previse popustljivi i nezreli,a centar njihovog interesovanja bili su porodica i sve sto je u vezi sa emotivnim planom.U svakome koga su sretali trazili su zastitu i oslonac i uvek su se trudili da drugima prepuste resavanj problema.U sadasnjem zivotu treba doseci zrelost kroz pravicno cvrst i pouzdan karakter,potpuno zreo,na koji ce drugi moci da se oslone.Karmicki akcenat je na planu zivotnih ciljeva i drugih ostvarenja ,pa je karijera, za njih , veoma bitna.Osim toga,treba da nauce i da se oprastaju od dragih osoba.
citava slika proslosti odise ljubavlju I zanosom jer se u secanju ove duse jos uvek prepoznaju tragovi nekadasnjeg uzivanja.Bila je to jedna od pozeljnih inkarnacija.Uranjanjem u sliku ove venere, u njen znak, kucu,stepen, aspekte I dispozitora, videcemo obrise devojke koja je u proslom zivotu plenila svojom lepotom.

Saturn I Jupiter opozicija-
konflikt na nivou pravednosti.Obe planete imaju veze sa postenjem,ali aflikacija ukazuje da se osoba nekada oglusila o svoju savest,I da je grubo prekrsila neku moralnu normu,ili jos cesce zakon,za sta nije platila.Najslikovitiji primer kada se osoba bogati kroz pljacku,prevaru ili od rata.Mozda je doslo do skrnavljenja nekog svetog mesta.Kada je bio u poziciji da ucini nekome drzao se previse strogo I propustio je da pomogne.Karmicka kazna stize natusa kroz strogog profesora ili u vidu problema sa vlastima kada se nadje u inostranstvu.Gubitak imovine je gotovo sasvim izvestan.Osobi je vrlo dobro poznat osecaj imanja pa nemanja.Drustvene promene nikada ne idu na ruku natusu.Problem se donekle moze prevazici ako osoba nauci da daje I cini drugima bez ikakvog ocekivanja da joj se to vrati.Posto je Jupiter u vatrenom znaku,lava,to se moze ublaziti tako sto ce se osoba boriti za ispravne ciljeve,braneci ljude koji se osecaju ugrozeno.U svakom slucaju,osoba sa ovakvim aspektom ni u cemu ne sme preterivati.

Retrogradni Jupiter-
cesto opisuje prostore na kojim je osoba nekad boravila I koje ce sada ponovo posetiti.Ta prostranstva se nalaze u bizem ili dalje inostranstvu,vec I od konkretne pozicije jupitera u horoskopu.Na takvom mestu osoba treba da se nadje I uradi ono sto pozicija jupitera u znaku,kuci I aspektu zahteva.Ponekad su u pitanju “nezavrseni racuni” sa ljudima u inostranstvu,a katkad se radi I o novcu koji je potrebno “vratit’i,jer je nekad zaista uzet nezasluzeno.

tori
26-04-2010, 14:37
Ju u 12 u lavu pa jos na 5 (lavovskom) stepenu:)
Bas kao i ja!:)
Meni je Ju vladar 5 kuce(deca, hobi, sport, kreativnost, predbracne veze,...) pa bar u mom slucaju cesto taj Ju u 12 povezujem sa decom i bolnicom(12 polje).
Ju u 12 je i tvoj andjeo cuvar:)
eto, mali doprinos i od mene:)

blalala
28-04-2010, 15:00
e bas lepo od vas sto ste izasli u susret pogotovo g.sutanovac stvarno opsirno objasnjenje nekih stvari mada ima delova za koje bi voleo da nisu najtacniji.Neddo ja bi rado pisao ovde sve i svasta ali zasto da lupetam ako neko moze lepo da mi objasni neke stvari kao sto je i lsucaj trenutno.Evo ako te interesuje to moje tumacenje izgleda krajnje oskudno maltene definicije.
Venera u ribama u osmoj-novac dolazi sa strane,eventualno neko nasledstvo.
ju u 12 sto rece Tori kao neki andjeo cuvar ali ima opoziciju sa saturnom
sto predstavlja kako sam shvatio neko ogranicenje ran ili dug...
ima tu jos nekih kvadrata meseca i ostalih za koje stvarno ne znam sta su i to je razlog zasto vise volim kada mi nepise neko ko zna mnogo vise.
Hvala jos jednom za pomoc

I da sto se tice druge i osme one su nadrugom stepenu,a to je koliko sam cuo pozeljan stepen za novac ali kod mene verovatno neki aspekti sprecavaju ili sam ja nesto pogresno protumacio.

nedda
28-04-2010, 16:23
e bas lepo od vas sto ste izasli u susret pogotovo g.sutanovac stvarno opsirno objasnjenje nekih stvari mada ima delova za koje bi voleo da nisu najtacniji.Neddo ja bi rado pisao ovde sve i svasta ali zasto da lupetam ako neko moze lepo da mi objasni neke stvari kao sto je i lsucaj trenutno.Evo ako te interesuje to moje tumacenje izgleda krajnje oskudno maltene definicije.
Venera u ribama u osmoj-novac dolazi sa strane,eventualno neko nasledstvo.
ju u 12 sto rece Tori kao neki andjeo cuvar ali ima opoziciju sa saturnom
sto predstavlja kako sam shvatio neko ogranicenje ran ili dug...
ima tu jos nekih kvadrata meseca i ostalih za koje stvarno ne znam sta su i to je razlog zasto vise volim kada mi nepise neko ko zna mnogo vise.
Hvala jos jednom za pomoc

Venera je na kraju osme, pa se gleda kao da deluje i na devetu kuc. Venera je u ribama egzaltirana, i to ti daje dobru podlogu za studije (deveta kuca se odnodi na studije). Kako je i mesec tu, trebalo bi da zbog cestih oscilacija i promena raspolozenja i osecanja u pogledu zavrsavanja studija ulozis vise truda kako bi odrzao svoju motivaciju i koncentraciju. Takodje, imas prilicno izrazene predispozicije da zelis da napustis svoju zemlju. Ne znam kada ce se to aktivirati.
Jupiter u dvanaestoj se cesto uporedjuje sa andjelom cuvarom, ukoliko je lepo postavljen. Dvanaesta kuca je jedno od njegovih sedista, a lav je znak u kome on cesto prisvoji castoljubivost i pravednost. Ipak, retrogradan je i o opoziciji sa saturnom. Kako je saturn planeta vremena, a retrogradnost ukazuje da se ono sto planeta simbolizuje sporije razvija, proci ce jos vremena i tvojih iskustava i lekcija dok se on ne pokaze u zastitnickom smislu. Kako je on ujedno vladar i petog polja (predbracnih veza), moguce je da i sa njima ima nekakvog odugovlacenja, skrivanja (dvanaesta kuca) i poluprijateljskih odnosa...
Sto se druge kuce tice, i novca, jos je rano da govoris o tome, jer verovatno jos uvek nemas nista svoje (druga kuca je 'moje' - moj stan/kuca, moj novac, moja zarada, ustedjevina, moj sistem vrednosti) Kada je u pitanju konkretno novac, morao bi da budes finansijski nezavisan od svojih roditelja da bi mogao da gledas samo nju. Ovako geldas paralelno i ocevu i majcinu drugu kucu (11. i 5.).

blalala
28-04-2010, 21:30
beeeedak najboljla planeta mi umrtvljena.eh taj jupiter a bas sam se uzdao u njegovu pomoc.

blalala
18-05-2010, 23:03
e pitanje koje imam je da li jupiter u 12-oj kuci koja je karmicka povecava tu karmu ili ublazuje i da li je bitno sto je retrogradan tj. da li je to dobro ili lose posto bi trebao da donosi srecu???

gasimetrija
26-05-2010, 12:00
Retrogradni Jupiter

.. retrogradnost je kod Jupitera najbeneficnija jer je Jupiter suvladar Riba
pa mu je retrogradnost bliska.
.. lako dovodi do znanja ili spoznaje, i izuzetno je povoljan za sferu
duhovnog
.. ipak direktni Jupiter ce biti povoljniji na svakom materijalnom planu, jer
ce davati brze i ditrektnije, dok ce retrogradni na ovom polju dovodi do
toga da se materijalno gubi
.. skriveni novac (ako je dobro postavljen osoba je sposobna da sakrije
novac)
.. guru (ucitelj) koji se nalazi daleko
.. lose polozen - odlaganje putovanja, prekid studija i vracanje iz
inostranstva zato sto je tamo sasvim drugacije nego sto je osoba
ocekivala
.. lose postavljen - novac se ne vraca
.. nakon povratka iz inostranstva osobi sleduje dobitak i dobre stvari

Napisala sam ti u mom gornjem postu za retro jupija ,i za opoziciju saturna sa jupijem...
Svaka retro planeta nas vraca ...nazad,da ispravimo greske iz proslosti,ti imas samo jupija...tako da ti i nije lose...

blalala
26-05-2010, 21:35
Hvala g.sutanovac samo da li je moj jupiter uopsteno dobro ili lose postavljen zbog opozicije sa saturnom ali ipak gradi sekstil sa marsom tako da nije sve izgubljeno.

blalala
05-06-2010, 22:53
Posto je iznad napisano da su mi 2 i 8. kuca ukljestene da li to znaci da sa novcem bas i necu imati srece dok se ne aktiviraju te kuce,a zao bi mi bilo za ovu veneru bas je na mestu gde novac stize od drugih.I ovo sto pise da se gleda kao da je u 9. kuci i da tu novac ne dolazi od drugih,Meni stvarno novac dolazi uvek od drugih ljudi.