Mala pomoc oko tumacenja natala [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Mala pomoc oko tumacenja natala

gagilica
24-12-2009, 11:32
Jos sam pocetnik u astrologiji, pa mi treba mala pomoc. Da li da se brinem zbog pune osme kuce ili ne?
Narocito zato sto su mi i sunce i mesec tu :o
Posto jos uvek nisam uspela da stavim kartu u potpis, evo ga linkic
http://i48.tinypic.com/mlmp1g.jpg

CARAPICA
24-12-2009, 11:48
Ovako na prvi pogled odmah klasificirati, aha imam puno 8 ili 12 kuću aj bok sam... ne,nije dobro... zašto bi osma kuća bila loša kuća? od nje se opet može izvuči maksimum u pozitivnom smislu. Možda je to samo transformacija duše, ja bih je shvatila kao stalno umiranje i rađe u životu, što nije nikako loše,svi imamo neki zadatak, vladar te isto 8 je jupiter i nema niti jedan loši aspekt, a u toj 8 je i južni cvor... nisam vješta s čvorovima, ali dakle opet bi navodilo na nekakav put duše, a i mjesec kao duša je u 8 kući... vladar 9 u 8... tako bi ti lijepo sjeo nekakav duhovni rad, na sebi... moje gledište, ostalo će ostatak većih znalaca od mene ;-)

Poppy
24-12-2009, 12:05
Ovako na prvi pogled odmah klasificirati, aha imam puno 8 ili 12 kuću aj bok sam... ne,nije dobro... zašto bi osma kuća bila loša kuća? od nje se opet može izvuči maksimum u pozitivnom smislu. Možda je to samo transformacija duše, ja bih je shvatila kao stalno umiranje i rađe u životu, što nije nikako loše,svi imamo neki zadatak, vladar te isto 8 je jupiter i nema niti jedan loši aspekt, a u toj 8 je i južni cvor... nisam vješta s čvorovima, ali dakle opet bi navodilo na nekakav put duše, a i mjesec kao duša je u 8 kući... vladar 9 u 8... tako bi ti lijepo sjeo nekakav duhovni rad, na sebi... moje gledište, ostalo će ostatak većih znalaca od mene ;-)

Potpuno se slazem. Ali, ne smijemo da zaboravimo da je to prva reakcija pocetnika u astrologiji, moja je npr. bila lele mene puna mi je 12.!

A tebi je jos i Venera jako lijepo postavljena u sjedistu, onda Mars u Vagi znaci racionalno trosenje energije... Mozda neki javni posao, vladar desete u sedmoj, Merkur na prvom stepenu Jarca - lijepa razlozna inteligencija...! ;)

gagilica
24-12-2009, 21:37
Hvala carapice, hvala poppy :) znam pravim tipicne pocetnicke greske, jao meni, puna osma. Mozda i ne valja to sto kao pocetnik vezbam na svojoj karti.

Poppy
25-12-2009, 09:15
Bas treba da vjezbas na svojoj, ali kreni temeljno. Npr. prvo gledaj planete u kom su znaku i povadi objasnjenja, onda u kojim kucama su te planete i pokusaj da povezes te dvije ravni. Onda pogledaj vladare kuca, gdje su pobjegli, pa onda sta je sa aspektima...
Ako neko ima od iskusnijih astronozhaca da predlozi neki drugi nacin, please do so! :)

Mishollo
25-12-2009, 11:09
Napravi tumačenje na osnovu Asc, Sunca i Meseca. Njihovog položaja u kući, znaku i aspekata. Pogledaj druge partilne aspekte i konfiguracije.
A možda bi bilo dobro da kreneš sa prebrojavanjem planeta ispod i iznad horizonta i levo i desno od meridijana, kako su planete raspoređene po elementima i kvalitetima, po kućama i.t.d. To je bitno jer govori na šta je osoba fokusirana. Imaš u "Najbolji način da se nauči astrologija 2 -matemetičke metode i tehnike tumačenja" i "Najbolji način da se nauči astrologija 3- analiziranje horoskopa" Marion Marč i Džoan Mekevers.

gagilica
25-12-2009, 13:33

Evo pocecu laganim koracima, a vi me ispravite ako gresim:)
Prvo sto vidim kada pogledam moju natalnu kartu jeste da su mi planete poredjane u 6, 7, 8 i 9 kuci. Dakle tu mi je koncentrisana energija, usmerena sam vise ka drugim ljudima i jako zavisna od uticaja i misljenja drugih. Volim biti okruzena ljudima i pomagati im. Vise sam posvecena drugima nego sebi, odnosno ucinicu drugome uslugu pa makar i na svoju stetu. To je prvo. Gledam dalje ascedent. Vladar ascedenta u sestoj. Zelim se ostvariti kroz posao, karijeru, jos je u vagi, dakle sklonost ka umetnosti, pisanoj reci sto je tacno jer studiram knjizevnost. E sada konjukcija venera pluton u sestoj kuci mozda moze ukazivati na odredjene fobije i strahove. Ja na primer imam strah od javnog nastupa, veliku tremu, sto je opet uzrokovano koncentracijom na druge ljude tj na njihovo misljenje.
Ovo su moji opsti prvi pocetni koraci, moram jos puno toga da ucim
Hvala svima na pomoci :)

jadrankar
07-04-2010, 00:05
budi ubedjena da te ocekuje neko nasledstvo. koje ces mozda dobiti i preko partnera u svakom slucaju vise ces imati srece sa tudjim nego sa novcem koji zaradis. u zivotu ces imati velike promene i krupne dogadjajesudbina ti je naklonjena.imas jaku zastitu od svakojakih opasnos dosta srece u nesreci.mozda ces se teze odluciti na brak ili mozda ce bit iveca razlika u god .sigurno imas strah od bolesti i smrti i sklona si preteranoj brizi i patnjama.tvoja moc regeneracije je velika narocito na emotivnom planu.

uranija
07-04-2010, 10:37
jedino negativno sto ja vidim,dakle nisu sve sunce i zvezde jeste konjukcija sunca i meseca uz samo ni stepen orbisa,kazu da u jednom momentu zivot moze biti ugrozen ali sam cesto vidjala da jupiter i sunce u toj kuci daju spas,da li ce se ovo odnositi na muza,oca,vec ti to znas,neko ko ima jakog jupitera ili strelca u horoskopu,naglaseno inostranstvo i bogatstvo,moze znaciti i pomracenje mogucnosti,neki finansijski kolaps,pa ponovno uzdizanje
jedan od slucaja moze biti da posle necije smrti vi dozivite polet,mozda muzevljeva porodica,njegov otac

gasimetrija
12-04-2010, 11:50
Sunce u 8 kuci ,a i Jupi u svom sedistu-Strelcu isto u 8 kuci,daju veeeliku zastitu u kriznim situacijama.Nista ne brini.A tu je i nasledstvo.
To, sto volis da pomazes drugima, i uopste volis ljude,je Mesec u Strelcu(imam ga i ja,samo na MC-u).

ginger
12-04-2010, 17:50
Jos sam pocetnik u astrologiji, pa mi treba mala pomoc. Da li da se brinem zbog pune osme kuce ili ne?
Narocito zato sto su mi i sunce i mesec tu :o
Posto jos uvek nisam uspela da stavim kartu u potpis, evo ga linkic

nipošto

to je stelij u 8 polju i interpretiraš ga po principima znaka škorpije i osmog polja, popratiš dipozitora (pluton i mars)

evo ukratko: riječ je o vrlo dubokoj ličnosti, sa izraženim nagonom za prodiranje, istraživanje, maksimalno davanje u situacije

tu je strijelac.. rekla bi- neprestana glad za novim spoznajama i iskustvima

voliš osjetiti život, avanturist
može dati i život na ivici iskušenja, neobuzdanosti, eksperimentiranja

kod tebe je sve to u 6 polju (dispozitori) pa može umanjiti ovo gore nabrojano..dakle sve to ali sa dozom opreza

sve u svemu jak horoskop, intenzivan osjećaj i strast
:D