vase misljenje o mojoj natalnoj,solarnoj i progresivnoj karti [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : vase misljenje o mojoj natalnoj,solarnoj i progresivnoj karti

jupiter 66
30-11-2009, 00:13
:24: Cao svima
Zamolila bih nekog da pogleda buduca zbivanja iz moje karte.Rodjena sam 14/07/1966 u Beogradu u 8.45 ujutru.Zanima me finansijska strana,deca, brak mi je dobar.Kakva su vasa predvidjanja kroz moj solar 2009/10?
Hvala unapred.

http://www.fotorola.com/uploads/5050fed0d4.gif

http://www.fotorola.com/uploads/66c4c33afd.gif

jupiter 66
04-01-2010, 05:23
Nema na cemu.Nije mi totalno strano.Bila sam zainteresovana jos pre mnogo godina, ali kada dodjem do moje karte, nesto'nevidim'najbolje.Zasto??Zato sto su tu malo vise uckljucena osecanja i veruj mi ljudi koji mogu predvideti ili na slican nacin pomoci drugima, nemogu sebi!!Ja sam imala kontakte sa poznatijim licima kao astrolozima ili svetskim vidovnjakom(princeze dajane) ali i oni sami kazu da i njima treba neko'da procita' jer sebi nemogu da vide zbog vise faktora koje ja veoma razumem.:19:
Ja nisam previse usla u astrologiju, :coffee: vec u neke njene sfere.Pogledaj tumacenja raznih astrologa se poprilicno razlikuju zato mislim da niko tacno nemoze da vidi sve a ni slicno.Savet drugog moze pomoci...:doktorica:
Meni je veoma teska situacija zbog izgubljenih trudnoca zadnjih 5 godina i prolaska kroz vestacku koja mnogo kosta.Takodje odplacujemo stan a posao koji radimo je stigao do konca...itd pored saobracajne koju sam prezivela u septembru, gde je auto potpuno otpisan ali srecom, eto Bog je tako hteo, prezivela sam bez povreda.Sama sam se izvukla iz skrsenog auta, jer niko nije bio blizu a inace se to desilo na vrhu planine...tehnickom greskom.Zato bih silno postovala da mi neko pomogne sa nekim tumacenjem time bih potvrdila sta sam sebi videla ili ne!A i da bar znam dali neko srecnije doba je ispred mene.:thankyou:

jupiter 66
04-01-2010, 22:59
Slazem se.Samo profesionalni astrolozi imaju svoje web sajtove i za njihove odgovore moras debelo da platis 200-250 dolara konsultacije a i nace imala sam tumacenje naseg astrologa sa tv-a koji je profesionalno pogodio,la-000!Necu da imenujem.Cak sta vise sve je islo totalno drugim tokom, da nekazem suprotnim!?Zato ponekad mislim da mnogi neakreditovani i neslavni ljudi, jednostavni mogu pomocu svojim najobicnijim, jednostavnim savetom svojim sestim culom.Inace jedino tacno tumacenje sam imala od pshychic Rita Rodgers(princeze Diane)na osnovu mog datuma rodjenja i vibracija, spelovala je imena mojih pradedova i prababa koje nikad nisam upoznala-tacno a o drugim stvarima da i negovorim i sve to na distanci 20000km!
Mozes zatraziti savet od poznatijih to je bar lako sa enetom samo,kao sto naglasih usluga zaisa kosta.Mnogi nisu u to situaciji, koji imaju finansijske probleme.
Moja drugarica se udala za popa i ima dobar brak, njena kuca pocinje strelecem.:helpsmilie:
Druga je imala aspekte slicne tvojim u 4 kuci, porodila se na vratima kupatila kod kuce za nekoliko minuta, sreca muz i njegova majka su bili kod kuce i aistirali dok hitna nije stigla!Da cudo bude vece, njena sestra bliznakinja se pre par godina porodila kod kuce opet uz asistiranje njenog muza.Neverovatno, ali to su nasi najbolji i najblizi prijatelji, familijarni preko 30 godina.
Zaista pomogne koja lepa rec od nekog kada ides kroz teskoce i zato su ovi forumi zlato.Nadam se da neko odgovori, juce smo prestali da radimo oboje i situacija je neizvesna.Stresna takodje.

jupiter 66
05-01-2010, 02:38
Dobro je da imas nekog kome mozes da verujes.cuvaj je.Danas toliko ljudi trazi odgovore sta i gde dalje da je neverovatno a websitovi sa astrolozima, vidovnjacima i sl cvetaju.Naravno mora da postoji nesto kada se toliko ljudi obraca gore...
Mislila sam na pocetak tvoje 7 u strelcu, jupiter daje srecu,bogatstvo raznih vidova, strance, filozofiju,studije, daleka putovanja, po nekima predstavlja Boga,visu silu,religiju, svestena lica...drugarica mi ima izuzetan brak a muz joj je vaspitan i dobar prve klase a i to ti je uniforma takodje.Takodje on nije stranac ali je svestenik.

Tacno, neptun daje doktore,umetnike, glumce ali i ljude koji vole drogu, narkotike, alkohol...zatim nade, masta,iluzije, pa i lazne vizionare, magove i sl ...i zavisi sve od aspekata koliko sam citala.Mislim da pre pilote, vojsku,policiju i sl daju pluton ili uran, nisam sigurna ali mi nesto to sa neptunom i pilotima se neslaze..
Ja mislim da si sada tacno negde na granici kada tvoj podznak
'preuzima' bikov uticaj u tvom natalu.To kazu bude oko 30te godine.Ja sam se totalno promenila iza 30-te da ni sama nisam znala kako!?
Kako si blizanac na asd, blizanac voli promene, njime vlada merkur,komunikacije, inteligencija,kretanja, putovanja,pisanja i sl...izmenices karakter i to ce verovatno doprineti da privuces pravu osobu u pravo vreme.Kao sto napomenuh totalno tipican tradicionalan brak, da nekazem staromodan - nije za tebe.Ne zuri u brak nije vazno prsten ili ne,formalni ili neformalni brak vazna je ljubav, sreca,mir i harmonija.:D

Ta druga drugarica ima kao ti vladara sedme jup-saturn(babica i muz u njenom slucaju) u 4 i ovde astrolozi kazu saturn predstavlja babice pa se tako i porodila kod kuce uz pomoc muza i babice koje je dosla sa hitnom pomoci.Takodje kazu 12 kuca predstavlja kupatilo a ona je imala dobar aspekt sunca iz 12 sa saturnom u 4 i dobila sina na pragu kupatila!:bebadeckic:

Naravno neznaci sve isto za tebe, svi mi imamo drugaciji put i zbivanja na tom putu.Mozda pozelis da se porodis u kadi kod kuce sto je vrlo moderno.Nasi drugi prijatelji su to uradili..dobili kcer.
Takodje mozda tvoj buduci i ti se vencate kod kuce, u inostranstvu se to cesto desava i vencanja su u krugu porodice i prijatelja i sva su fantasticna ili jednostavna zavisi sta hoces!
Moram da se prebacim na onu tvoju drugu temu, da ti pogledam ponovo kartu.Ne secam se svega.:o :confused:

jupiter 66
06-01-2010, 08:54
U pravu si.Ponekad retrogradne planete nas vracaju na staro.Cilj zivota je napred i novo.Sto se jednom raskine , tu se uvek kida...znam puno takvih veza i brakova i dosadni su.Nekima je to interesantno skandali, istupi, svadje i sl i to ih ojacava, ali samo kod odredjenih znakova.Takodje se iza svega toga ponasaju kao da nista nije bilo...
Moj bivsi skorpion je zeleo stalno rat, ja mu to nisam pruzila nikada, jer volim mir...pa sam mu preporucila borbenog partnera.

Ja sam u vezi od 9 godina(jedini decko) imala to iskustvo i ponosna sam da sam sve to bacila iza sebe.On je taj koji se uvek sunjao da me ponovo ugrabi i svaki put sam ja nadrljala kad god je on bio blizu i kad smo obnovili vezu...zato isto kao i ti mislim.to nevalja, verovatno postoji neka privlacnost ali nije dovoljna za uspesnu zajednicu.I od tada kada postavim nogu, to je amin!

Ja bih obratila paznju na njegov podznak,jer to je njegov karakter iza 30te godine, kao i gde je njegov mesec(emocije).

Posto si blizanac(vazduh) u podznaku potrazi nesto u vezi kombinacije,strelca/ribe,/skorpije/vage/device.Bilo bi dobro njegovo sunce na tvom mesecu ili obratno, kazu to je Andjeoski aspekt, zatim njegov mesec na tvojoj veneri (plodnost, zacece, plima emocija).Tvoja venera i njegov jupiter daje trajnu ljubav i cesto razliku u godinama, popularan brak.

jupiter 66
07-01-2010, 09:10
Popularan brak nemora da znaci ono- morate biti "celebrities" :D :D ali mozete biti popularni kao primer dobrog bracnog-partnerskog odnosa, da se dopunjujete-uklapate-kreirate lepotu i uspeh oko vas, jednostavno da ste oboje, kao par rado vidjeni u drustvu i dobrodosli svuda....

Juce sam procitala da strelac na vrhu 7 kuce moze da znaci bogat i srecan brak.:cool: Moj dragi i ja smo rado vidjeni zajedno svuda,na poslu, u drustvu jer sirimo harmoniju, zracimo srecu i ljubav, razumevanje...nama je u zajednickoj karti strelac na vrhu 7!Takodje kao par koristimo lepe i kulturne manire i reci prema drugima, nevolimo da vredjamo, ogovaramo i sl i to sto pricam su reci drugih ljudi koji stalno zele kontakt sa nama...ali mi volimo privatnost i oboje smo spiritualni-otvoreni za sve i u stvarnosti povuceni i mirni.

Mislim da taj strelac nam stvara dobre uslove u braku, mir, harmonija i vera i povezanost sa nekom visom, kosmickom silom...

Imala sam decka raka-bika i mogu ti reci nije bilo dobro za brak?! a oboje voda-zemlja kombinacija.Samo njego mesec skorpija i moj blizanac nisu se mogli dogovoriti.Ja nisam ljubomorna po prirodi a on me je ubijao time, nigde nisam mogla da mrdnem ili da sta obucem, da pricam s ljudima, pa i ako sam verne prirode kao pas,bez njegovog prigovaranja, zabranjivanja i sl nije moglo...razvlacili smo se 9 godina jer ni jedno nije imalo snage da raskine to mucenje!A i kako moja mama rece veza ti je previse ljigava-previse vode u vama!

Mislim u tvom slucaju da bi bilo dobro da znas njegove emocije, poziciju meseca.

Iva ta kombinacija izgleda izbalansirana blizanac-bik, bik-blizanac.zemlja-vazduh.Tvoj mesec je osecajan,pasivan, mek i sanjiv,takodje kao sto si rekla spreman za zrtvu...Mozda ako i on ima od toga nesto, bice dobro za tebe, da ne budes povredjena i zrtva, neko ko razume...:) :)

Razmisli ovako ti na asc merkur(voli promene, kretanje, komunikaciju, putovanja i sl) on na asc bik(venera,tradicionalan,sporiji,gostoprimljiv materijalan, znaju biti tvrdoglavi sto je dobro za sticanje, ali vise vole domacu sredinu nego da idu negde, zenu kod kuce...)Ako je to sto ti odgovara, onda je ok.Njegova venera i mesec ce ti reci sta on hoce od zene.Mislim da mesec muskarca mnogo kaze, to je moje iskustvo...kazu da treba gledati i poziciju sunca, sto sam ja imala (rak)ali meni nije odgovaralo.Takode saturn i mars mi je vazan u muskom horoskopu da vidim agresiju i postojanost, ozbiljnost.

Meni je tetka bik-devica i sa njom se slazem neverovatno.Kao drugarice smo.U mladjim danima sam uvek bila atraktivna muskarcima vagama ali sam ih odbijala a nisam znala kao sto ti kazes ni za ribe, sta je u stvari veza sa njima!Skoro da sam odbila i svog sadasnjeg muza koji kao vaga riba pruza mi sve sto sam zelela da imam davno.Tada to nisam prepoznavala a bar 5-6vaga je zeleo da bude sa mnom.

Ja mislim da sreca lezi u neobicnim kombinacijama, jer se dopunjavaju, potpunjuju...rade kao tim.Nikada nisam verovala u klasicne kombinacije.na poslu sam dobra sa svima, ne stvaram neprijatelje ali su mi drugari vage,device,bikovi,strelci, zene ovnovi...a inace sam okruzena skorpijama, lavovima,rakovima, koje razumem i postujem ali laksi odnos imam sa drugima.

Mog muza venera je u lavu(u mladosti je imao devojku lava i puno problema jer je bila jako dominantna) sada kao zreo kaze da je voleo nastup zene kao lava-dostojanstvenu, atraktivnu, lepo obucenu sa finim manirima, ali imao je opozit.Kako mu je mesec u raku i tacno lezi na mom suncu u raku srecu je nasao tu.Voli vernost, da racuna na tebe, nekog ko ce mu dati lep obrok i imati takta za druge stvari a pre svega mir.

U principu, sve kombinacije su moguce ali zato sve daju razlicite rezultate.Zato mozda sa malo vise intuicije prepoznas sta ti je NAJVAZNIJE kod muskarca, jer 100% zadovoljstva nepostoji ni u jednoj kombinaciji, npr, manjak akcija, lenjost za neke stvari, gundjanje itd.Ono sto je bitno za tebe je spisak sta ti VREDNUJES i na cemu si ZAHVALNA DA IMAS U NJEMU i kazes mozda nije idealan u tom(npr razbacuje stvari po kuci, nije u stanju da zameni ulje na autu...i 1000 drugih stvari)ali sam zahvalna da je dobar u tom , tom, i tom....Znaci sreca je listanje pozitivnih stvari kod te osobe i 'oprastanje'losih koje naravno svi imamo na pretek.To je tajna doborg odnosa.:)

jupiter 66
08-01-2010, 04:54
Razumem da bi htela da jasno znas ko je tvoj sudjeni.:)
U necijim kartama je ponekad jasno-tacno-sudjeno i vidljivo kao u mom saturn-vii kasniji brak, veca razlika u godinama...i sl Pogledaj kartu Bil Gejtsa tacno se vidi bogatstvo sudnjeno, dato 'kao iz drugog sveta-pluton' na dobrim stepenima... toliko toga je jos nepoznato...Meni ni jedan astrolog nije pogodio izgled osobe.

Napomenuh ti moje detalje oko mojih veza i brakova i jedino sto videh je taj muzev mesec na mom suncu u tesnoj konjukciji 10/11 kuca i nasi asd-
dc i dc-asd konjukcije ogledalo karta.

Ako pitas za izgled nisam mogla to da vidim(samo sam imala viziju i zelju)

prvi je bio crn-crne oci i misicav(bez mnogo mozga)visi, podrugljiv i cinican pogled na druge

drugi procelav, zelene oci, nema misice, onizi i intelektualan, hladan i stalno namrgodjen

treci visok,misicav, plave oci, gusta plava talasasta kosa,nasmejan noc i dan, prijatan :)

Misli da se ponekad vidi prava osoba ali kada je dato vise mogucnosti kroz kartu.

Ja mislim da sto se vise protivimo,suprotstavljamo tvrdoglavo saturnu on je sve odlucniji da ne da ...kada pustimo i 'oladimo' eto on nam da!!:)

U mom slucaju kad god sam grcevito, nasilno trazila za sebe decka, muza u strahu zbog godina i sl dao mi je lose sa problemima.Kada sam odustala iza dva puta i resila da budem sama, dao mi je najbolje sto moze:)

Mislim da si nestrpljiva, veruj, godine nista neznace, mozda u tradicionalnim i malo zaostalijim sredinama.Ma, ko ti danas mari za to!Opusti se i zaboravi na to, kreci se u sredinama koje ti prijaju, radi sto ti prija i on ce se pojaviti,budi sama koliko treba jer ces ga privuci svojom energijom...:) na taj nacin, otvorices njegov put ka sebi.Zakon atrakcije.:)

jupiter 66
08-01-2010, 23:06
Upravo tvoj aspekt urana i jupija u kvadrati te 'odgovara' od verovanja i daje ti skepticnost...ali jupi-neptun te jos teraju da trazis odgovor ovde ili sl drugi nacin...:confused: zato i jesi 'razdvojena'u misljenju o vera u ...
Sve je velika tajna i dobro ako znamo i 50% nije lose da se uputimo na pravu stranu, i to pomogne, eto Mandrak ti je dao dobar i jednostavan odgovor, i ja mislim da ces se udati i imati decu:) i kao sto rekoh 2-3 godine jer planete rade ka tome ...bar sto ja osecam i vidim kao i svako ko uci...
Eto meni je receno slabije sanse za dete:( i to me cini da se osecam jadno ali sta mogu ...

jupiter 66
09-01-2010, 08:35
Ma nisi teska samo kao i mnogi darugi, ukljucujuci mene, hoces vise direkcije i informacija za buducnost...svakom je svoja muka najteza, pa neko trazi ljubav, neko, dete, neko novac itd i kad ti to okupira glavu, dobro dodje savet, bar ja tako mislim, nekog nezavisnog ili u situaciji da je bio kao ti...
Ja sam bila udata za pogresnog tipa i nisam htela decu ni po koju cenu zivota...to po meni bi donelo mnogo vise problema i uvek mislim da radjanje deteta da bi se 'spasila'veza-brak je pogresno.Dete treba da dodje kada je oboje spremno, usaglaseno, kad postoji mir i harmonija e onda si spremio sredinu za zdravu buducnost deteta...

Nazalost, ja nisam tada bila te srece...i to sam zaobisla tekom mukom iako je moj bioloski sat kucao...

Sada u srecnom braku ali i iza 5 godina nismo dobili ostvarenje sna dete.Imala sam puno trudnoca i pobacaje(bez najave) pa su morali da mi rade kiretazu 2007 ali su me na ostetili, napravili oziljak koji su mi navodno korigovali a desi se 1:10000000 miliona.Eto kakve sam ja srece!

Pa sada lutam okolo i trazim zrnce svetla-putokaza, sta dalje???

luna70
09-01-2010, 18:52
Pogledala sam malo tvoj solar i nadam se da sam dobro videla
Ne bas povoljna ulaganja - oprez kod ulaganja i manji problemi - brige zbog nekih poslovnih poduhvata. Moguca ponuda partnerstva. Uspeh u kreativnim poslovima (zanima me da li je bilo nekih desavanja prilikom tranzita venere i marsa kroz X kucu promene na poslu, novi ugovori povecanje, smanjenje plate otprilike leto jesen 2009). Polozaj Solarnog Asc ukazuje na zavrsetak nekih projekata, moguce preseljenje ili neke promene vezne za stambeni prostor. Polozaj Pl u IV kuci malo otezava stvar recimo tranzit Pl90Sa ali to bih pre rekla da ce biti nekih teskoca kod partnera.
Zbog retro-hoda bice malo odlozen ulazak Sa u II kucu.

luna70
10-01-2010, 01:59
Pogledah malo i natalnu kartu da bih mozda videla malo kako tu stoje stvari sa karijerom i novcem.
II kuca oznacava finansije - vaga, ovo oznacava da su finansije gde ne bi "trebalo trpeti nepravdu", vladar vage - venera je u X kuci mogucnost za sticanje novca povezana sa profesijom, vaznim osobama ili institucijama. Venera u X je dobra za napredak. Polozaj dobar za umetnike, bavljenje modom, lepotom. Venera je u blizancima - ove osobe su dobre u radu sa ljudima, veste na recima, razmena misljenja i vole da su okruzune ljudima. Mars je takodje u X ovim osobama je vazno tudje misljenje, dokazivanje a kako je vladar VIII - mislim da bi ovo trebalo da oznaci i promenu pravca u karijeri.

jupiter 66
10-01-2010, 03:16
Hvala Luna i Iva,
Znam to za decu, nije mi zao da ih nisam dobila pre, to bi stvarno bio haos, sebi sam zabranila na to i da mislim u situacijama u kojima sam bila i uvek sam govorim deca treba da dodju kad oboje je spremno i kad imas, ljubav, mir i harmoniju koju mi sada imamo..

Mi razmisljamo da radimo nesto zajedno, eto cak i to mozemo, toliko nam je lepo...Dobri smo na poslu ali vreme je za promene i to smo oboje osetili istog trena...

Potrebna nam je zaista poslovna promena i oboje se razmisljamo o nekom artu i sl.Izmedju nas je dosta talenta,oboje rado vidjeni rado nas ljudi slusaju u vezi nasih neobicnih iskustava za koje oni ovde znaju... samo tacno si rekla gde smo i gde nam je kuca je udaljeno dosta od ljudi(razmisljamo o drugoj lokaciji)...mada nam to pomaze da ne kazem otvara'trece oko' i inace smo veoma intuitivni i imamo neki dar intuicije 'vidovitost ili medijuma' jer se taj moj pluton vladar, 2 nalazi na samom asd/12 kuce u kojnukciji sa uranom i sekstilom sa neptunom, trigon sunce u 3 kuci.Kazu da je to pozicija 'jasnovidaca' ili mediuma...Znam da tako nesto imam to mi je receno 100 puta samo nisam razvila to..malo me plasi..
Mogu vam reci da mi se to'probudilo' iza saobracajne nesrece u septembru...i to drasticno!

Sta vi kazete na tu vrstu dara kroz moj natalni??I sta po vama predstavlja taj jupiter u raku na granici 10/11 kuce u konjukciji sa suncem?

luna70
10-01-2010, 14:48
... jer se taj moj pluton vladar, 2 nalazi na samom asd/12 kuce u kojnukciji sa uranom i sekstilom sa neptunom, trigon sunce u 3 kuci.Kazu da je to pozicija 'jasnovidaca' ili mediuma...Znam da tako nesto imam to mi je receno 100 puta samo nisam razvila to..malo me plasi..
Mogu vam reci da mi se to'probudilo' iza saobracajne nesrece u septembru...i to drasticno!

Sta vi kazete na tu vrstu dara kroz moj natalni??I sta po vama predstavlja taj jupiter u raku na granici 10/11 kuce u konjukciji sa suncem?

O Plutonu sam već pisala u temi tranzita i to baš u I kući. Meni je njegov uticaj u natalu i u XI i na žalost u XII kuci (bolnice i izolacija) a njegovi tranziti - pa sat sam mogla da navijem ni jedan me nije zaobišao. Položaj koji imaš (pročitaj ovu temu da se ne bih ponavljala :) ) daje umetnike, spiritualca, proroka, aspekt koji daje osobi veliku harizmu, ali isto tako i destruktvnost, u Devici teznju ka savršenstvu koja se nekad graniči sa destruktivnošću (toliko želimo da ciljeve koje smo postavili dovedemo do savršenstva da uništimo i ono što imamo)
Pl0Ur - skrivena pitanja, ideje u parapsihologiji, pluton želi da uzmemo stvari u svoje ruke a Uran da ih oblikujemo na svoj način. Odlučnost da se vlastiti život izgradi na svoj način i razvije individualnost.
Pl60Ne - mističnost, duhovne vrednosti, skrivena priroda stvari
Pl120So - Snažan doživljaj stvarnosti, borba za moć. Ova kombinacija daje vešte manipulatire i one koji okreću situacije u svoju korist, vodje ali i sklonost ka skrivenom i tajnom
Znači sva tri aspekta zaista govoro o poziciji 'jasnovidaca' i mediuma ali sam pogledala i druga značenja da bi videli zašto nije to do sada razvijeno
Jupiter u raku - tradicionalne vrednosti, važna je porodica, a posto je na samoj granici X i XI, karijera i novac kroz trgovinu. Mada mislim da je ovde veći uticaj u XI
Ju120Ne - aspekt proroka i duhovnosti. Novac se može zaraditi preko nafte ili vode, dalekih putovanja, pa čak i ilegalnim putem, takodje i simbolika neptuna.
Ju0So - razočarenja u muža - partnera. Inače iako je konjukcija ovo bi trebalo da bude dobar aspekt, ali zbog ovog položaja sunca on je vec u XI.
Kada sam gledala solar nisam napisala i oprez u putovanjima zato sto si vec pisala o tome i to je vec znas
Luna 70,pa jel to znaci promenu u karijeri u ovoj godini ili ce ona ipak cekati malo do tog novog posla?:(
Trebalo bi da znači promena u karijeri ali nisam iskreno gledala ništa za Sa koji se približio II kući. Mada ne mora da znači ništa loše ali bi trebalo pogledati. Tranzit Pl i Sa dodatno otežava stvari.

luna70
10-01-2010, 17:35
Ju0So razocarenja u muza!???:eek: ...Mozda se to odnosi na predhodni period kada je imala problema u predhodnim vezama (zajednicama)....ili je to vezano za sadasnjeg?.:confused:

Da da prethodni period

jupiter 66
10-01-2010, 22:59
[QUOTE=luna70;161057]Da da prethodni period[/QUOT
:) Hvala Luna na opsirnom objasnjenju, bas mi je mnogo toga jasnije...:) Ta devica me cini nezadovoljnom, tacno, jer volim sve do savrsenstva, ali sad kao zrelija korigujem sebe jer to u stvari moze biti tesko ne samo za mene vec i za druge.Ja i jesam preko okeana, ovde mi nekako sve ide lakse...pa i taj brak je srecan i svaki dan sam za to zahvalana...
Prethodna dvojica su me razocarali...

Iva pojma nemam sta cu dalje da radim sa poslom...u progresivnom jupiter pravi konjukciju sa marsom na mc i trougao vodeni sa neptunom u 2 i saturnom u 6...mozda nesto povezano sa tim planetama??:confused:

luna70
11-01-2010, 00:37
Iva je u pravu. Ne treba brinuti previse. Meni je poslovnu sansu doneo bas Pluton 2006 godine. II kuca mi je u Skorpiji (vl. Pl i Ma). Dok je Pluton bio u tranzitu u II bila sam u sjajnoj firmi a pred kraj njegovog tranzita kroz II videlo se da ta firma i nije bila tako sjajna, sve je bilo prilicno trulo i Pluton mi je ovde spremio prociscenje i regeneraciju. Kada je prelazio u III kucu dobijem ponudu od kolege sa fakulteta da radim kod njega. Posle par meseci Pl postaje retro vraca ce u II i ponovo kada je ulazio u III posle nekih 6 meseci ja dobijem poziv od kolege iz jedne druge firme. Za 6 meseci 2 poslovne ponude. Sa je svojim tranizitma trazio upornost, jer to nije bila samo promena posla vec i promena pravca u karijeri i bas sam se namucila. E sada ponovo nesto razmisljam da se vratim na poslove koje sam radila tada ili ponovo nesto da menjam, zato sto na poslu gde sam sada za par godina bice promena pa da budem spremna ako se moze. Eto pogledaj ovog mog Ne, u II i bas me interesuje tvoje misljenje gde je novac kad je Ne u II.

jupiter 66
11-01-2010, 01:53
Jupiter 66,ja mislim da ne bi trebalo da brines,jer se preko okeana poslovi nalaze mnogo brze nego ovde...;) ..Vi tu i ne stignete da zapamtite kolege i vec ste na drugom poslu...:)
Ja imam problem sa autoritetima,pa mogu samo da radim ili samostalno ili udruzivanjem sa nekim ko mi je blizak...:( To se vidi u mom horoskopu...i u pravu si bila kad si rekla da ja volim perfektnost da kritikujem i slicno...:D To je malo naporno ljudima u mojoj okolini.

Ma i ovde Iva je tesko...recesija je svuda samo sto nisu bili pogodjeni ratovima kao mi tu...a koliko samo kostaju doktori , svakodnevni zivot koji je regulisan do tancina a i spadamo u najskuplje zemlje sveta:eek:

Ja i moj muz mozemo da podnesemo oboje autoritete i to sa postovanjem ali ako predju granice humanosti, e onda je druga prica.
Mi se osecamo dobro da radimo nesto zajedno, jer smo velika podrska jedno drugom...narocito kada je tesko...:kisica:

jupiter 66
11-01-2010, 06:19
Luna,
Neptun u dobrim aspektima u 2 kuci daje poseban talenat za sticanje novca i bogatstva na nacin koje druge osobe i ne vide i ne naslucuju...
Dobar je za umetnike, lekare, farmaceute...ali videla sam da ti je Iva istumacila pre mene i ja mislim isto...

U strelcu Smisao za, umetnost, muziku ljubav za daleka putovanja u neispitane i tajne delove sveta, daleka mora, ostrva, kontinente,smisao za politiku, diplomatiju,uspesne finansijske poduhvate...daje razumne i ambiciozne ljude...
ukazuje na to da će tvoj maštoviti i duhovni potencijal manifestovati kroz intuitivno i na tajanstven način zaradjivaces novac i koristi ga za dobrobit drugih...Takodje ima negativne strane koje ti je Iva vec napomenula...

Ja ga imam u progresivnom u 2 i doneo mi je nekoliko puta novac na neobican nacin...takodje volim da dam anonimno kad mogu i da pomognem kad mogu...

jupiter 66
11-01-2010, 06:34
[QUOTE=ivamatic;161127]Ne znam na kom si kontinentu,ali ako si u Americi...vrlo dobro znam kako tamo stvari funkcionisu:( ..Ono "vestacki" kontinent....tamo kupuju i hleb na kredit...ludilo...:( ..Ali u po

Ja sam u Australiji,i ovde je slican nacin zivota kao u USA i totalno si u pravu.Kada probam da im objasnim nas nacin zivota tu, ne mogu da veruju kazu to izgleda kao iluzija...posebno to sto smo pre imali besplatne skole, fakultete, zdravstvo, zubare,kako su mnogima dati stanovi za stanovanje od firmi, da je bilo bezbedno da se kreces svuda u pola noci....kazu gde ti to postoji???Vecina nikada nigde nije isla pa su sematski, po kalupu naucili da zive i ne znaju za drugo.A inace za sve zivo postoji zakon.A svaki sat im je $ i tako su jadni nauceni.

Zive u glavnom stresan zivot zbog otplacivanja kredita, pa cak se to prenosi na decu, rade valjda najduze na svetu..to sakrivaju osmehom i na razne druge nacine.

Planiraju sve unapred po 5-10 godina, a kad mene pitaju ha, ha, ha,ja kazem mi naucili drugacije od danas do sutra.:D ..inace su dobrice, vecina ne iskvarenih...

Inace mi trazimo sta bi mogli da radimo zajedno...

jupiter 66
12-01-2010, 02:33
[QUOTE=jupiter 66;161130]

Da pre su ljudi "emigrirali" u Australiju i Novi Zeland, a sada je i tamo druga prica...Mene je nekako strah da zivim u nekoj drugoj zemlji osim nase...Puno putujem,ali samo turisticki...tesko bih se odlucila da zivim tamo...Ne znam da li to moze da se vidi u mom natalu...ali moj astrolog mi je rekla da necu ziveti u inostranstvu bar za sada:confused: ..Nekako strah me,tamo se procentualno mnogo vise nego ovde pojavljuju te elementarne nepogode...Naprimer imam prijatelje koji su u Danskoj i tamo je trenutno -32 stepena....odjednom je tako..Jeste to sever....ali ipak meni je ovde koliko toliko sigurno.Jel mozes ti da vidis iz moje natalne taj aspekt za zivot u inostranstvu???

Pa putovanja ti valjda oznacava mesec u ribama a mogu biti i dalja,a inace ova pozicija kaze da mozes da imas kucu pored mora ili tako nesto...:) kao i uran u skorpiji lep aspektovan sa saturnom(vladari 9) uran ti daje dosta kretanja, putovanja a moze da bude i da neko iz inostranstva provede deo zivota ili zivi sa tobom tu u kuci, ali meni nesto govori da ces provesti deo zivota jos negde i ako ne volis da odes, pa cak i nesto u vezi karijere ili posla na neki nacin...dali znas kako ti izgleda progresivni i gde ti pada taj progresivni mesec kao i uran?Dali si bila u Francuskoj?

Ovde u Australiji je lepo i divlje , jos uvek samo 20 miliona ljudi.Klima je drugacija na jugu je hladna i vlazna lici na evropsku ima vrucine, pozare tokom leta i trenutno strasne u melburn ui sidneju, jadni ti ljudi...
Pa zapadna ima suvu klimu i pozare,a sever je vlazan tropski ,istocna obala subtropska i tropska,ima ciklone i opasnosti od okeana, nevremena zaista strasna, ja sam se o'ladila nekoliko puta...ali uvek su me privlacile te daleke zemlje a u principu se osecam svuda dobro jer ja ne vidm rase,religije, granice...meni je to isto a i rado sam prihvacena svuda.Pomoc od zivota imam od poznanika od ljudi, koje nikada nisam znala,uvek neka sreca,ima toliko dobrog sveta na ovoj planeti..Valjda sto verujem u visu silu i 'gore'me cini takvom da se osecam svuda kao kod kuce jer znam da je on/ona svuda.Da sedim u jednom mestu me cini nestabilnom i skucenom ali familija mi silno nedostaje...:(

Buby
12-01-2010, 04:41
[QUOTE=ivamatic;161225]

Pa putovanja ti valjda oznacava mesec u ribama a mogu biti i dalja,a inace ova pozicija kaze da mozes da imas kucu pored mora ili tako nesto...:) kao i uran u skorpiji lep aspektovan sa saturnom(vladari 9) uran ti daje dosta kretanja, putovanja a moze da bude i da neko iz inostranstva provede deo zivota ili zivi sa tobom tu u kuci, ali meni nesto govori da ces provesti deo zivota jos negde i ako ne volis da odes, pa cak i nesto u vezi karijere ili posla na neki nacin...dali znas kako ti izgleda progresivni i gde ti pada taj progresivni mesec kao i uran?Dali si bila u Francuskoj?

Ovde u Australiji je lepo i divlje , jos uvek samo 20 miliona ljudi.Klima je drugacija na jugu je hladna i vlazna lici na evropsku ima vrucine, pozare tokom leta i trenutno strasne u melburn ui sidneju, jadni ti ljudi...
Pa zapadna ima suvu klimu i pozare,a sever je vlazan tropski ,istocna obala subtropska i tropska,ima ciklone i opasnosti od okeana, nevremena zaista strasna, ja sam se o'ladila nekoliko puta...ali uvek su me privlacile te daleke zemlje a u principu se osecam svuda dobro jer ja ne vidm rase,religije, granice...meni je to isto a i rado sam prihvacena svuda.Pomoc od zivota imam od poznanika od ljudi, koje nikada nisam znala,uvek neka sreca,ima toliko dobrog sveta na ovoj planeti..Valjda sto verujem u visu silu i 'gore'me cini takvom da se osecam svuda kao kod kuce jer znam da je on/ona svuda.Da sedim u jednom mestu me cini nestabilnom i skucenom ali familija mi silno nedostaje...:(

Ciao...oprostite sto upadam ali moram odgovoriti na ovu Australiju jer je to bio moj san...nakraju sam zbog ljubavi otisla u Canadu i iako sam se razocarala u ljubavi i zivim u gradu koji je mrtav i dosadan nadam se da cu se preseliti ove godine :) ...sama pomisao na selidbu mi mami osmjeh na lice i osjecaj slobode :D I dalje sanjam Australiju...i kako nemam dovoljno znanja da ti stogod pogledam saljem ti veliki zagrljaj jer znam kako zivot vani zna biti tezak i surov! :4kiss:

jupiter 66
12-01-2010, 07:49
Draga Buby, :buketzadame: hvala na razumevanju i zagrljajima.I ja tebi saljem isto sa donje strane zagrljaje i tople pozdrave.Nadam se da ti se zivot izmeni nabolje i na nacin kako ti zelis:srecno:
U pravu si zivot zna da bude tezak za nas napolju:( narocito kad odes zreliji), tj nisi se rodio tamo...
I ja sam bukvalno pobegla zbog prvog razocarenja veze-braka i cutke otisla u beli svet..:13:
Canada je isto lepa, moj muza i ja ponekad mislimo o lepim zelenim sumama i cistim jezerima ...ali izgledada je svuda 'tesnije'po pitanju boljeg zivota, ovde su ljudi pod velikim svakodnevnim stresom pa i nemaju vremena da uzivaju u lepotama koje ih okruzuju.Dali je tu kod tebe stresno?
Meni pada tesko sto nisam dugo videla familiju, dali si ti srecnije ruke pa su tu kod tebe?:girl_cray3:
Nesto se smejem na nase muke, gledali smo film "love guru" pa mi se mota ono po glavi 'if you are happy and you know-think again!':hysterical:

Buby
12-01-2010, 08:44
[QUOTE=jupiter 66;161320]Draga Buby, hvala na razumevanju i zagrljajima.I ja tebi saljem isto sa donje strane zagrljaje i tople pozdrave.Nadam se da ti se zivot izmeni nabolje i na nacin kako ti zelis
U pravu si zivot zna da bude tezak za nas napolju narocito kad odes zreliji), tj nisi se rodio tamo...
I ja sam bukvalno pobegla zbog prvog razocarenja veze-braka i cutke otisla u beli svet.
Canada je isto lepa, moj muza i ja ponekad mislimo o lepim zelenim sumama i cistim jezerima ...ali izgledada je svuda 'tesnije'po pitanju boljeg zivota, ovde su ljudi pod velikim svakodnevnim stresom pa i nemaju vremena da uzivaju u lepotama koje ih okruzuju.Dali je tu kod tebe stresno?
Meni pada tesko sto nisam dugo videla familiju, dali si ti srecnije ruke pa su tu kod tebe?
Nesto se smejem na nase muke, gledali smo film "love guru" pa mi se mota ono po glavi 'if you are happy and you know-think again!'

A joooooj sve mi je jasno...ja sam sama (bez familije)...meni je otac bio jako bolestan i jedva prezivio operaciju a ja nisam imala para da idem kuci
:( ..uzasno je puno stresova kada se odlucis zivjeti vani...a jos sam ja student pa nikad para :( Valjda ne zadugo! Sto se Canade tice, ja sam u dijelu koji je ekonomski jako razvijen i ima puno poslova ali nema ni k od kulture, centar grada je uvijek pust i uz to je jako konzervativna sredina u kojoj ja imam osjecaj da sve jako polako tece i nista se zapravo ne dogada.

Medutim ima stvarno prekrasnih suma, planina i parkova iako ti za sve to nekako treba i para jer su udaljenosti ogromne, a temperature niske pa bez dobre profesionalne odjece i opreme nemozes nigdje.
Sto se stresa tice nije toliko stresno, ljudi su jako ugodni i prijateljski, burokracija naporna ali kao i svugdje...uglavnom meni se Canada generalno svida samo ne i grad u kojem sam trenutno. Na koji nacin kazes da je u australiji stresno?

Australija je bio moj prvi izbor ali eto zivot (ljubav) me odveo ovdje. Kad sada razmisljam o njoj malo mi je predaleka (uvijek si razmisljam ako mi je odavde karta skupa kako bi mi tek bila iz australije), klima preluda i jako mi je izolirana. Nisam sigurna da li bi se sada tamo bas selila, ipak mislim da bi je rade posjetila...a opet mene uvijek nesto negdje vuce i nikad da se smirim...pa nista nije iskljuceno. ;) Rekla sam sama sebi da mi je ovo zadnja zemlja u kojoj pocinjem od 0 (klap po drugi put) i zelim se malo smiriti...ali prognozirali su mi jos jednu zemlju...sad neznam dali je to istina. Jeli ti ikad mislis da bi se ponovno selila? :confused:

E da jesi gledala film Juno...mene nesto sto se provlaci kroz cijeli film uzasno asocira na canadu...cool roditelji, nista nije big deal, kolotecina svakodnevnog zivota, ogromne kuce, super sportski tereni...neki osjecaj mira i u najgoroj situaciji. Naravno nije uvijek tako ali od 3 zemlje u kojima sam zivjela Canada je daleko najpitomija (uzmi u obzir da zivim bogu iza nogu (mislim milion stanovnika ali nigdje nikoga:) a ne u nekom multi ludom gradu :D

jupiter 66
12-01-2010, 09:18
I mene glava boli od cene avio karata do Bg-a, a nisam ih videla godinama pa nisu ni mog muza upoznali osim sa slike...I isto, situacija losi su sa zdravljem pa se brinem a stvarno je daleko i izolovano, nema dalje..
Mi nismo studenti, ali vec si naucila da stalno moras da se doskolujes, zavrsis neke kurseve,menjas profesije i sl..stresno je zbog kredita jer svi zu izzaglavljeni do daske a skupo je strava...
Bilo je bolje pre vise godina ali sada povuci potegni.Kuce su lepe i ulice uredne ali nigde zive duse, sve je to otislo nekud svojim poslom...I ja sam od o krenula pa i sa jezikom ehhhhh, znam kako ti je.
Ekonomski Australija je razvijena i lepa, pa mozda jos i sad zemlja srecnog iznenadjenja jer nije prenaseljena.Plate su male u globalu osim ako si strucnjak za odredjene profesije.Ima puno bogatog sveta ali mnogi su samo nasledili od roditelja pa se lakse obogacuju nego pioniri, ali nikad se nezna, sreca zmoze da zakuca na vrata...

Nisam uspela da ti vidim kartu, istekla je???!!!

Buby
12-01-2010, 09:24
Evo me! :) A evo i karte...odoh sada u krpe pa se javim sutra i odgovorim ti... ;) cmok

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e3rfilegNPmLE-u1263159412&lang=e&gm=a1&nhor=3&nho2=3&btyp=2&mth=gw&sday=12&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&ast=

jupiter 66
12-01-2010, 10:43
Evo me! :) A evo i karte...odoh sada u krpe pa se javim sutra i odgovorim ti... ;) cmok

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=e3rfilegNPmLE-u1263159412&lang=e&gm=a1&nhor=3&nho2=3&btyp=2&mth=gw&sday=12&smon=1&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&ast=

Pa zemlje koje ti odgovaraju su u simbolici 9 kuce skorpije(mars-pluton) a te planete u vagi i jarcu.
Takodje zbog steliuma u strelcu ja bih razmisljala i o zemljama tog znaka jer su ti tu venera i merkur vladari tvoje 4(kuca-dom).
Samo jos da napomenem da pluton moze predstavljati tamnopute ljude u tim zemljama...
LIBRA
Argentina, Austria, Burma, Canada, China, Japan, Siberia, Tibet
SCORPIO
Bavaria, Norway, Morocco, Queensland, Korea, Syria, the Transvaal
SAGITTARIUS
Australia, Chile, Hungary, Saudi Arabia, Singapore, South Africa, Spain
CAPRICORN
Bulgaria, Mexico, UK, Albania, Bosnia, Afghanistan, Lithuania, India

:) :) :)

Buby
12-01-2010, 17:55
[QUOTE=jupiter 66;161337]Pa zemlje koje ti odgovaraju su u simbolici 9 kuce skorpije(mars-pluton) a te planete u vagi i jarcu.
Takodje zbog steliuma u strelcu ja bih razmisljala i o zemljama tog znaka jer su ti tu venera i merkur vladari tvoje 4(kuca-dom).
Samo jos da napomenem da pluton moze predstavljati tamnopute ljude u tim zemljama...
LIBRA
Argentina, Austria, Burma, Canada, China, Japan, Siberia, Tibet
SCORPIO
Bavaria, Norway, Morocco, Queensland, Korea, Syria, the Transvaal
SAGITTARIUS
Australia, Chile, Hungary, Saudi Arabia, Singapore, South Africa, Spain
CAPRICORN
Bulgaria, Mexico, UK, Albania, Bosnia, Afghanistan, Lithuania, India

Joooj bas si srce...probudim se i vidim ono sto me uvijek najvise razveseli :) ..a to su strane zemlje, putovanja, zapravo gdje cu sta cu...ne mogu to nekako ni opisati tu potrebu i taj adrenalin kada se negdje krece...ja kao da se promjenim, kao da se nesto duboko u meni pokrene. Zato sada dok sam ´blokirana´ imam osjecaj gusenja, potkresana krila i zurim ne bi li konacno zavrsila skolu i zaposlila se..a onda ima da sama sebi kreiram gdje cu i sta cu... :) jedva cekam. Bas ti hvala...vidim ja da je meni dobro u Canadi...na neki me nacin smiruje ali gledaj ti onu Argentinu pa South Afrika, pa Spain...hocu li se IKADA smiriti?! Probat cu i ja malo tebi pogledati..iako moje krhko je znanje :o cmok

jupiter 66
13-01-2010, 07:22
Jaooooooo moja zivotna zelja je da zivim u kuci pored mora...:) Bas bih volela,jer obozavam vodu...to ima veze sa psihickim stanjem..Volim da se krecem pored vodenih povrsina...Sto se tice Francuske..u toj zemlji jedino nisam bila i nemam zelju...Jednostavno je ne volim,ne znam zasto...i kao kultura i jezk i sve mi je tamo strano...Verovatno je to lepa zemlja...ali ja bi se tesko odlucila da odem tamo....:( ...Ljudi ja se vama bas divim i tebi i Buby...do Austrailje se putuje ceo jedan dan ili dva a i do Canade isto puno sati....I kad biste imale novca za karete da mozete da se vracate svake nedelje...ne biste to mogle da izdrzite fizicki...naporan je to put....:eek: ...Ja bih u Australiju samo otisla u jednom smeru...ne znam...Mene je toliki strah..Ovo podneblje je koliko toliko sigurno...Vidite oko nas haos temperature i do -40..a ovde ono podnosljivo vreme...Tek ce da bude haosa kako se atmosfera bude menjala....Mozda gresim..ali ja nekako tako vidim stvari za sada...[/QUOTE

Ha, ha, ha i moj tata isto kaze -samo u jednom smeru-putuje se i po 36 :eek: sati a onda ti trba vecnost da se priviknes na vreme jer je sve u opozitu.
A do Canade mozda 15 a zavisi koja strana.Fizicki je naporno zaista.A sto se klime tice svuda se izmenila.

Mislila sam na obale mediterana italija, grcka, francuska, spanija...sve su prelepe zemlje, klima lepa, prirodna hrana,bezopasno more, naseljeno sa puno istorije, kulture i kafea i restorana, civilizovano..:cool:

I moj muz i ja bi voleli da se nastanimo tako negde pa makar ponovo krenula sa nekim jezikom od 0.:) a ako nas neka sreca 'tresne'eto nas tamo:D

jupiter 66
13-01-2010, 07:35
Joooj bas si srce...probudim se i vidim ono sto me uvijek najvise razveseli :) ..a to su strane zemlje, putovanja, zapravo gdje cu sta cu...ne mogu to nekako ni opisati tu potrebu i taj adrenalin kada se negdje krece...ja kao da se promjenim, kao da se nesto duboko u meni pokrene. Zato sada dok sam ´blokirana´ imam osjecaj gusenja, potkresana krila i zurim ne bi li konacno zavrsila skolu i zaposlila se..a onda ima da sama sebi kreiram gdje cu i sta cu... :) jedva cekam. Bas ti hvala...vidim ja da je meni dobro u Canadi...na neki me nacin smiruje ali gledaj ti onu Argentinu pa South Afrika, pa Spain...hocu li se IKADA smiriti?! Probat cu i ja malo tebi pogledati..iako moje krhko je znanje :o cmok[/QUOTE]

Hvala Buby:4hug: i ja volim promene i putovanja.Svi mi ucimo i ovaj nacin je najbolja skola da se osposobimo da jedan dan tumacimo koliko je moguce tacno natalne karte.
Jedva cekam da cujem tvoje misljenje:4kiss:

Buby
13-01-2010, 08:00
Joooj bas si srce...probudim se i vidim ono sto me uvijek najvise razveseli :) ..a to su strane zemlje, putovanja, zapravo gdje cu sta cu...ne mogu to nekako ni opisati tu potrebu i taj adrenalin kada se negdje krece...ja kao da se promjenim, kao da se nesto duboko u meni pokrene. Zato sada dok sam ´blokirana´ imam osjecaj gusenja, potkresana krila i zurim ne bi li konacno zavrsila skolu i zaposlila se..a onda ima da sama sebi kreiram gdje cu i sta cu... :) jedva cekam. Bas ti hvala...vidim ja da je meni dobro u Canadi...na neki me nacin smiruje ali gledaj ti onu Argentinu pa South Afrika, pa Spain...hocu li se IKADA smiriti?! Probat cu i ja malo tebi pogledati..iako moje krhko je znanje :o cmok

Hvala Buby:4hug: i ja volim promene i putovanja.Svi mi ucimo i ovaj nacin je najbolja skola da se osposobimo da jedan dan tumacimo koliko je moguce tacno natalne karte.
Jedva cekam da cujem tvoje misljenje[/QUOTE]

Ciao draga!!!!Malcice me sram jer si ti punoooo veci strucnjak a ja neznalica ali evo pokusat cu :cool:
Znaci 9 kuca - tu ti stoji Bik (Venera) + Blizanci (Merkur).
Sto znaci da su Blizanci (Venera je otisla u 10 kucu - Blizanci) i Lav (Merkur je otisao u 11 kucu - Lav) presudni u tvom + odabiru zemalja.
E sad ima tisucu razlicitih linkova (http://www.astrologyweekly.com/more-horary/countries-cities.php) i svatko tvrdi svoje.

GEMINI
Belgium, Iceland, Sardinia, Morocco, Wales, Tunisia
LEO
France, Italy, Macedonia, Romania, Sicily, Madagascar, Zanzibar

Jesam sta pogodila?! :rolleyes: Saljem ti poljupce ako ne i znanje :D

jupiter 66
14-01-2010, 10:04
Pa to da budes pokradena je od neptunaKradja, prevara) u strelcu9inostranstvo)