Konfiguracija pentagram? :) [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Konfiguracija pentagram? :)

mylyca
28-11-2009, 21:17
Interesantno je kako je malo ljudi spremno da sasluša, a mnogo je onih koji smatraju svoju priču najzanimljivijom. Valjda je to zato što većina ljudi misli da njihova sopstvena posebnost zavisi od drugih. Primetila sam, pogotovo na ovom forumu, da ljudi traže bilo koju sitnicu u svojim horoskopima koja ih opisuje kao jedinstvene i onda tu sitnicu forsiraju, kao jedini dokaz njihove jedinstvenosti. Ovim ne izdvajam sebe, niti konkretno pričam o sebi.

Samo hoću da kažem da otvaranjem ove teme, ne izdvajam ništa kao posebno i drugačije iz svoje natalne, niti je namećem. :)

Za početak, apsolvirala sam da zračim energijom koja privlači tuđu pomoć i drugi će mi uvek izlaziti u susret, zbog ove koncentracije planeta u VIII... I logično je da je loša strana toga što neću biti sposobna da neke stvari uradim sama :bebadeckic:

Saturn mi je najnaglašeniji u karti, pored ostalih karmičih pokazatelja, tako da kontam da mi je neminovnost u ovom životu, naglašena :) Pa, koga je zainteresovalo, nek pogleda... :D

Zivkovic
28-11-2009, 21:44
hahah pazi stvarno pentagram:D

a-a pogresno si razumela to 'isticanje' posebnosti;)

e sad,nisam skontao pitanje,ja na astrologiju gledam kao na resavanje problema,tj uvidjaj problema da bi se moglo resiti,valjda Saturn u 8.:D a to da smo posebni ili nismo jedna je vrlina kojoj tezimo a to je da iskanalisemo sve planetarne energije u pravom svetlu

Meni je ovde zanimljiv trigon Mesec Kiron,oba su na uglovima,pa Venera 0 Neptun u 8.

ali i retro Merkur koji je tako spaljen:D

to o cemu govoris je materijalna sigurnost,koja dolazi 'niotkuda'

zvjezdica
28-11-2009, 22:01
Dobrodošla za početak :)

Ovako, budući da se duže vrjeme bavim psihoanalizama i da sam u krugu ljudi koji su psihijatri moram ti reći da si upravo naglašavanjem naslova teme kao mogućeg potenciranja pentagrama u svojoj natalnoj karti napravila upravo ono što si u samom postu "nakačila" drugima da traže sitnice kao dokaz jedinstvenosti.

Imaj na umu da je psiha varljiva stvar ukoliko nisi objektivan promatrač i da se lako ljudi zapetljaju u u svojim naumima. Nekad svjesno, nekad nesvjesno, ali zapravo si izrefektrirala svoj karakter u "kritici" drugih.

Ništa loše, svi to ponekad uradimo, nesvjesno.
Eto, u čitanje karata se ne kužim previše, ali u psihoanalizama sam jako dobra.

Ugodan provod ovdje :)

mylyca
28-11-2009, 22:03
Ja bih rekla da smo SVI posebni onoliko koliko je dovoljno da nema potrebe da to čujemo od drugih. :cool:

Taj trigončić sam rastumačila kao neki sudbinski put da lečim druge koristeći svoju empatiju i isceliteljske moći(za koje sam primetila da se najviše ispoljavaju kroz ruke) :) Ali pored te materijalne sigurnosti, kad god sam imala neki problem ili prepreku, UVEK se nađe neko da to uradi umesto mene!
Zbog te Ve 0 Ne sam se uvek oduševljavala umetnicima, njihovom slobodom i bezbrižnošću, a moja umetnička strana je totalno blokirana i zarobljena. Previše planeta iznad horizonta, kojima je sputan tok energije.

Zivkovic
28-11-2009, 22:06
Sta mislis zvezdice ciji je Mesec bolji u psihoanalizi?:D :D :p

zvjezdica
28-11-2009, 22:08
E pa vidiš...umjetnost ti blokirana, a privlače te takvi ljudi.

Meni umjetnost glavna stvar u životu ,a opet me privlače umjetnici.

Iskreno, neznam što ti je gore :)

Kažu ljudi da se sa ljudima nadopunjavamo. Pa možda kod tebe to tako djeluje.

Zivkovic
28-11-2009, 22:11
pa logicno da je blokirana jer je u jarcu,mozda su te privlacili umetnici koji izgledaju staro,ili starije,da se tako izrazim

mylyca
28-11-2009, 22:12
@zvjezdica, nije da potcenjujem tvoje psihoanalitičke sposobnosti, čak naprotiv, čekala sam nekoga da to uoči :) E sad, ta ''konfiguracija pentagram'' u astrologiji ne znači ništa i nije ništa posebno, bar ja nisam nikad našla da to ima neko značenje. To je bilo čisto privlačenje pažnje, u kojem ne moraš naglasiti ništa ili naglasiti sve, jer je svejedno ta pažnja u oku posmatrača. I u jednoj rečenici napisah da se ne ograđujem od projekcije u svom postu i da ne govorim konkretno o nekome :)
Svejedno, hvala ti što si uočila, dosta se trudim oko pravljenja ''zamkica'' i ''tajnih signala'' za istomišljenike ;)

zvjezdica
28-11-2009, 22:15
Pa stvar je u tome da netko tko se ne udubi u tvoj post ne bi ni shvatio da radiš isto ono protiv čega govoriš :)

A inače, što te posebno zanima u karti da probamo vidjet nekako nekim naporima :)

mylyca
28-11-2009, 22:17
Privlače me likovi ''umetničkog'' izgleda, sa bradicom, zapušteni. Po Imširagiću, moj Mesec iznad horizonta u dnevnoj karti je blokiran i ja nikako da oslobodim tu svoju Riblju prirodu i da je oživim :)

Zivkovic
28-11-2009, 22:21
Ja bih rekla da smo SVI posebni onoliko koliko je dovoljno da nema potrebe da to čujemo od drugih. :cool:

Taj trigončić sam rastumačila kao neki sudbinski put da lečim druge koristeći svoju empatiju i isceliteljske moći(za koje sam primetila da se najviše ispoljavaju kroz ruke) :) Ali pored te materijalne sigurnosti, kad god sam imala neki problem ili prepreku, UVEK se nađe neko da to uradi umesto mene!
Zbog te Ve 0 Ne sam se uvek oduševljavala umetnicima, njihovom slobodom i bezbrižnošću, a moja umetnička strana je totalno blokirana i zarobljena. Previše planeta iznad horizonta, kojima je sputan tok energije.

To uopste nije lose,super moze ta energija da se kanalise:) ali kako si primetila da se ispoljava to mi nije jasno,jer ja ga imam na podznaku
po meni moguce kroz komunikaciju u drustvu mozda neke humanitarne organizacije...

pa to ti je materijalna sigurnost,jarac je prepreka dodje uran iz desete nema prepreke:D
ovo nisam razumeo
Previše planeta iznad horizonta, kojima je sputan tok energije

meni se ovde samo ne svidja sto je koncentracija licnih u sedmoj i osmoj

nema sta venera da trazi u 8. pogotovo u jarcu

mylyca
28-11-2009, 22:24
Posebno me interesuje u čemu se ogleda moja korisnost svetu. Pošto je karma naglašena, može se raditi o nekom ozbiljnom karmičkom zadatku u kom se ja dajem totalno za druge... To pokazuje i moje Sunce i moj Mesec, to za druge.

monika21
28-11-2009, 22:28
Dobrodošla za početak :)

Ovako, budući da se duže vrjeme bavim psihoanalizama i da sam u krugu ljudi koji su psihijatri moram ti reći da si upravo naglašavanjem naslova teme kao mogućeg potenciranja pentagrama u svojoj natalnoj karti napravila upravo ono što si u samom postu "nakačila" drugima da traže sitnice kao dokaz jedinstvenosti.

Imaj na umu da je psiha varljiva stvar ukoliko nisi objektivan promatrač i da se lako ljudi zapetljaju u u svojim naumima. Nekad svjesno, nekad nesvjesno, ali zapravo si izrefektrirala svoj karakter u "kritici" drugih.

Ništa loše, svi to ponekad uradimo, nesvjesno.
Eto, u čitanje karata se ne kužim previše, ali u psihoanalizama sam jako dobra.

Ugodan provod ovdje :)

U potpunosti se slazem sa gore napisanim
Naravno da svako za sebe misli da je poseban, da svako za svoju natalnu kartu misli da je posebna i najbitnija, te da su bas njihovi aspekti najbitniji, itd.
To je negde i normalno, jer ko ne voli i ne postuje sebe nece ga ni drugi ljudi postovati i voleti.

Ono sto posebno zameram na ovom forumu jeste to sto svako uzme i otvara novu temu sa svojom natalnom kartom, a toga je previse u poslednje vreme!

Isto tako sam mogla i ja da otvorim novu temu, napisem naslov i sad uzmite pa tumacite. Neko je bio dosetljiv i napisao malu pricu kao uvod i eto teme.
Smatram da svako treba da pise svoja iskustva i savete trazi na mestima gde su vec otovorene teme, bilo da se radi o aspektima ili planetama u nekim od znakova. Jer u svakoj temi posotji bas neki aspekt koji se nalazi u natalu. Tako sam bar ja radila do sada!

Mislim da ovo sa otvaranjem tema za svaciju natalnu kartu zaista nema smisla!

mylyca
28-11-2009, 22:33
Pa umem jako dobro da masiram i da osećam druge dok to radim i nikome nije jasno gde sam to naučila i odakle mi snaga da to tako dugo radim (pošto sam inače jako sitna i mala) :p
Za nas sa Venerom u Jarcu kažu da smo latentne sponzoruše, pa još u VIII :o ...iskreno,sreća pa me to što imam brata sprečava da budem nepromišljena i bezobzirna žena.

Ono sto posebno zameram na ovom forumu jeste to sto svako uzme i otvara novu temu sa svojom natalnom kartom, a toga je previse u poslednje vreme!

Isto tako sam mogla i ja da otvorim novu temu, napisem naslov i sad uzmite pa tumacite. Neko je bio dosetljiv i napisao malu pricu kao uvod i eto teme.
Smatram da svako treba da pise svoja iskustva i savete trazi na mestima gde su vec otovorene teme, bilo da se radi o aspektima ili planetama u nekim od znakova. Jer u svakoj temi posotji bas neki aspekt koji se nalazi u natalu. Tako sam bar ja radila do sada!

Mislim da ovo sa otvaranjem tema za svaciju natalnu kartu zaista nema smisla!

Ne bih da zvuči kao da te napadam, ali da li si ti zadužena za prelistavanje i ''čišćenje'' tema od nepotrebnih postova? Mislim da ne, zato ne vidim što bi ti ''višak'' tema smetao, kao ni šta te sprečava u tome da i ti budeš dosetljiva i otvoriš svoju temu. Da su svi pisali samo u otvorenim temama, forum se nikad ne bi širio i dobijao nove članove. I ja sam išla segment po segment, iščitavala, sad hoću da to sve uklopim u jednu sliku, na jednom mestu i ovo je prava tema za to, jer bi u svakoj drugoj to bilo off-topic. I ne vidim šta je loše u tome? Niti sam postavila neko početničko pitanje, na koje je već xy puta odgovoreno, niti smaram nekoga da mi odgovori...

ajde
29-11-2009, 08:24
Interesantno je kako je malo ljudi spremno da sasluša, a mnogo je onih koji smatraju svoju priču najzanimljivijom. Valjda je to zato što većina ljudi misli da njihova sopstvena posebnost zavisi od drugih. Primetila sam, pogotovo na ovom forumu, da ljudi traže bilo koju sitnicu u svojim horoskopima koja ih opisuje kao jedinstvene i onda tu sitnicu forsiraju, kao jedini dokaz njihove jedinstvenosti. Ovim ne izdvajam sebe, niti konkretno pričam o sebi.

:D

istina - najgore mi je bilo kad sam skontala da kroz natal nisam nimalo posebna :4lol:

uranija
29-11-2009, 09:30
ako ti je sudbina da pomognes drugima,najlepsa je medicina ili soc. radnik,divna zanimanja koja kad nekome pomognes a u toku dana ima dosta takvih cine veliku ispunjenost i mir,ovo sam i ja kontala da bih trebala da radim,nego kako da resim tu emotivnu vezanost za ljude kojima pomazem,to ili je karmicki,imam toga dosta,uvek propratim put kojim nastavi ta osoba dok ne uspe

mylyca
29-11-2009, 11:28
Mislim da se mi, koje ispunjava to pomaganje, na neki način mešamo u tuđu ''lošu'' karmu i preuzimamo tu negativnu energiju na sebe. Ne umemo da se zaustavimo, verujući u to da je svuda nepravda i da smo baš mi ti koji treba da je ispravimo. A istina je da nepravda ne postoji i da sve ima svoje zato i da smo svi rođeni jednaki... To je jako teško shvatiti, a pogotovo voditi se time, al' kad shvatiš, svakodnevnica je mnogo bezbolnija :)
Naravno, treba pomagati ljudima i dati svoj maximum, ali ne treba sebe precenjivati i nazivati bogom koji nekome može promeniti lošu karmu i usmeriti ga na pravi put. Mislim da onda čak zapostavljamo i sebe i svoj pravi put, što čini dve duše na lošem putu. :rolleyes:
Inače, studiram zaštitu životne sredine, ne znam ni sama kako sam dospela na taj smer, htela sam arhitekturu. Izgleda da me je ovaj Neptun na MC-u usmerio. ;)

uranija
29-11-2009, 11:38
u pravu si,dosta je to tesko objektivno gledati iznad cele situacije,neptun je bolji,definitivno,zanimljiv je,jest da daje iluzije al ga obozavam,usput dragi obozava hip hop,komponuje matrice,pise tekstove i izvodi ih sa prijateljima,malo je off sto pisem njemu je mesec u konj sa neptunom u 5.-oj,talentovan mali:p brejk obozava

mylyca
29-11-2009, 12:14
Ma Neptun je suviše uzvišen za nas smrtnike da bi ga shvatili i iskoristili na ispravan način, zato se uglavnom i odrazi na onaj gori način, putem poroka, ludila itd. Ta njegova ''dupla'' priroda je opasna za one koji ne veruju.

mylyca
04-09-2010, 16:44
Malopre videh da je g.sutanovac postavila link ka objašnjenjima obrazaca horoskopa: link (http://astrofield.friendhood.net/moderna-astologija-f2/obrasci-horoskopa-t1433.htm?highlight=matematicki+obrasci+horoskopa), pa me interesuje kom obrascu odgovara moja natalna? Šta vi mislite? Dvoumim se između klupka i zvezde, iako su dijametralno suprotni obrasci :rolleyes: