dominantan partner [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : dominantan partner

skorpijica
27-11-2009, 22:08
dominantan partner

1. venera iza sunca jaka i u dobrom aspektu sa jupiterom znaci da ce zena biti dominantan partner
2. ako tacka braka u muskom horoskopu pada u jedan od poslusnih znakova vaga skorpija strelac jarac vodolija i ribe a u zenskom u jedan od zapovedackih znakova ovan bik blizanci rak lav i devica zena ce zapovedati muzu
3. u zenskom horoskopu ako je vladar 7k na ascedentu ona ce gospodariti muzu,ako je vladar asc.superiorna planeta a na asc.je jedan od zapovednickih znakova ona ce biti potpuno dominantna

rachica
27-11-2009, 22:11
hocu li ja bar ovoga puta osjetiti zastitu i dominantnost njega? napokon.....jer poludjeh vise od muskaraca koji se oslanjaju samo na mene :)
hocu musko :D

uranija
27-11-2009, 22:12
hm,mislis recimo sunce mi u blizancima pa mi posle ide venera u lavu,pa uglavnom ja nesto odlucujem a partner mi jarac u znaku al krs je sto je u podznaku lav,al ipak sigurno mnogo znaci sto je na ribljem stepenu,miran tip:)

Senzi
28-11-2009, 00:06
dominantan partner

1. venera iza sunca jaka i u dobrom aspektu sa jupiterom znaci da ce zena biti dominantan partner
2. ako tacka braka u muskom horoskopu pada u jedan od poslusnih znakova vaga skorpija strelac jarac vodolija i ribe a u zenskom u jedan od zapovedackih znakova ovan bik blizanci rak lav i devica zena ce zapovedati muzu
3. u zenskom horoskopu ako je vladar 7k na ascedentu ona ce gospodariti muzu,ako je vladar asc.superiorna planeta a na asc.je jedan od zapovednickih znakova ona ce biti potpuno dominantna

hahahahahhaaaa .... svasta !!!
mislim da se ljudi opterecuju glupim stvarima i nekada idu 'predaleko' analizirajuci neke aspekte i 'sebi udovoljili neku teoriju' .... kad ono trt :)
nista licno ... ali kad ovako nekad nesto procitam, dodje mi da ne dodjem vise na forum :)
ps. otkad to kada je muskarcu dc u vagi, ili ribi ..... da ce zena zapovedati muzu, ajde da si rekla ako mu je Dc u Ovnu ... pa da poverujem.

yoohoo
28-11-2009, 03:28
Ja ovo nis ne kontam da prostite :)
Sta znaci "jaka" venera i sta je to "iza" Sunca?
Jel se ovo odnosi na uporedne horoskope?
Kako da odredim u svom da li trazim dominantnog ili nekoga sa kim u vezi ja mogu da dominiram?

skorpijica
28-11-2009, 15:09
kako god vi to primili licno ili bilo kako drugacije ja sam to prepisala iz knjige profesionalnih astrologa a nisam sama bubetala....
i to sam napisala da obogatim ovaj nas forum a ne da da dobijam kritike ili pohvale
ako se nekom ne bude na forumu njegova stvar ali ne treba da komentarise moje pisanje nego aspekte za pricaonicu postoje druge teme
pa ko voli nek izvoli

thalatte
28-11-2009, 20:38
Ja ću onda totalno gospodarit mužem :D

Što znači da će mi ići na živce i da ga neću voljeti...jer mi to ide na nerve...da gospodarim Frajerom!

rachica
28-11-2009, 20:43
Ja ću onda totalno gospodarit mužem :D

Što znači da će mi ići na živce i da ga neću voljeti...jer mi to ide na nerve...da gospodarim Frajerom!
izgleda da je doslo vrijeme da mi budemo glavne :D
a jojj...ne volim to, ipak musko treba da bude musko :rolleyes:

thalatte
28-11-2009, 20:51
...ma nabijem ga...ne mora onda ni doć!:mad:

(morala sam se ispucat, težak dan danas)

rachica
28-11-2009, 21:07
...ma nabijem ga...ne mora onda ni doć!:mad:

(morala sam se ispucat, težak dan danas)
hahahaha :D
neka si ti izdusila :)
a jel' se i u mojoj karti vidi da cu biti "vodja" ili je ovaj ipak barem malo jaci od mene? :cool:

thalatte
28-11-2009, 21:31
Rachica...ne ja mislim da ćeš ti normalno imati....malo neobično zbog Urana...ali ok...Mjesec Sunce su ti u sekstili...jedino što taj Uran je neaspektiran...tako da će se dosta odvijati oko toga..

rachica
28-11-2009, 21:54
Rachica...ne ja mislim da ćeš ti normalno imati....malo neobično zbog Urana...ali ok...Mjesec Sunce su ti u sekstili...jedino što taj Uran je neaspektiran...tako da će se dosta odvijati oko toga..
draga, mozes li mi to malo objasniti? ;)
nisam bas najbolje razumjela...glupav dan, glupava ja danas :confused:
ako ces vikati, nemoj :p znam da si nervozna danas, kao i ja grrr :o

zvjezdica
28-11-2009, 22:05
Uf..ovako...bila sam i sa nedominantnim frajerom i bila je to katastrofa..
bila sam sa dominantnim i bilo mi je gušenje..

nekako mi je najbolja ravnopravnost :)

A što meni stoji pepuuu :)

thalatte
29-11-2009, 10:00
Rachica....ma neć na tebe vikati :D viš da sam se ''iskalila'' na ''frajeru''

Ovak mislila sam na to da ti ja u karti ne vidim da ćeš ti biti dominantan partner ...tj. da će on biti ''papak'' ...

Tvoje Sunce je u Raku i u dobrom aspektu sa vladarem Mjesecom u prvoj kući...tako da mislim da će on biti obiteljski čovjek...dobar prijatelj.

Zbog 7.k u Vodoliji i Urana na 4.k moguće je da vaša zajednica bude malo neobična....ne mora da će biti čudna...možda ćete biti dosta razdvojeni...ili da netko bude već rastavljen...ili bez ''papira'' brak...znači tako nešto...sa naglaskom na prijateljstvo....

Kako je taj Uran ne aspektiran...razna su mišljena...nekad da onda utjecaj planete snažan...a nekad da osoba nije svjesna energije te planete...ali najčešće se to kompenzira tako da se pažnja natusa usmjerava na oblast kuće kojom Uran prirodno vlada ,a to bi bila 11. kuća...

rachica
29-11-2009, 10:58
Ovak mislila sam na to da ti ja u karti ne vidim da ćeš ti biti dominantan partner ...tj. da će on biti ''papak'' .Tvoje Sunce je u Raku i u dobrom aspektu sa vladarem Mjesecom u prvoj kući...tako da mislim da će on biti obiteljski čovjek...dobar prijatelj.
Zbog 7.k u Vodoliji i Urana na 4.k moguće je da vaša zajednica bude malo neobična....ne mora da će biti čudna...možda ćete biti dosta razdvojeni...ili da netko bude već rastavljen...ili bez ''papira'' brak...znači tako nešto...sa naglaskom na prijateljstvo....Kako je taj Uran ne aspektiran...razna su mišljena...nekad da onda utjecaj planete snažan...a nekad da osoba nije svjesna energije te planete...ali najčešće se to kompenzira tako da se pažnja natusa usmjerava na oblast kuće kojom Uran prirodno vlada ,a to bi bila 11. kuća...
hvala ti na objasnjenju....ovaj moj gospodin ON je pomorac, i ako on bude izabranik...bicemo razdvojeni....mozda je to to....
ljubac ;)

tori
23-12-2009, 17:54
I kod mene je slicna situacija kao kod Rachice - zbog 7k u vodoliji i UR u 4.kuci...puno razdvojenosti, nazalost...i moj dragi mnogo putuje, takva mu je sluzba:(
I da odgovorim na zadatu temu...on je taj dominantniji u nasoj vezi, eve vam sinastije pa se i sami uverite zasto:)

sinastija:
http://de.tinypic.com/view.php?pic=29qgvmp&s=6

tinna-bg
23-12-2009, 18:33
dominantan partner

Moze li mi neko objasniti pojam superiorne planete? Da li se tu misli, vladar asc-a u svom sedistu ili egzaltaciji? Ili vladar asc je neka muska planeta (mars, sunce..)??

skorpijica
24-12-2009, 09:00
pa kad poredis vladara asc i descedenta i njihov polozaj....da koja je bolje polozena ....koja je jaca ta je superiornija

tinna-bg
24-12-2009, 11:18
Hvala ti skorpijice na odgovoru :)

Kod mene je bolje polozen vladar asc-a, em je u svom sedistu, em je u prvoj kuci. Vladar dc-a je peregniran (nema nikakvo dostojanstvo), a u izgonu je sunca.
Nikad nisam bila dominantna u svojim vezama/braku, niti sam tezila tome, ja sam za ravnopravnost u odnosima, da niko nad nikim ne dominira (ovo govori moja venerica) :) Ali, bas zato sto mi je vladar dc-a lose polozen, nailazila sam na osobe koje zele da dominiraju nada mnom, a mislim da je to zbog nekih njihovih kompeksa (vladar dc-a u izgonu sunca, a u sedistu saturna).

Arapska tacka braka mi je u ovnu, vladar je opet ovaj lose polozen mars, pa ovet govori o patnerovoj teznji za dominacijom.

skorpijica
24-12-2009, 13:30
i ja sam za ravnopravnost u odnosima
iako mala dominacija sa muske strane u podnosljivim granicama kod mene moze jer ipak musko treba da je musko
ne volim kad je zena ta koja sve odredjuje
ako se razumemo

kole
24-12-2009, 15:02
Kod mene je takodjer vl AC bolje polozen ali sam za ravnopravnost. Okolina misli da sam ja dominantnija iako to nije tacno, mi se zaista oko svega dogovaramo. Hocu da kazem da je sam AC ono kako nas okolina vidi sto ne mora biti u 4 zida, bar je ovo moje misljenje.

sladjana
25-12-2009, 13:29
Kažu da sam jako dominantna i zato muskarci beže od mene 13.01.1978 06:30 .Da li ce i ovaj pobeci 01.02.1965 02:25 (vratiti se ženi)?

cokolina
26-12-2009, 18:31
ja imam veliki probelm sa tom dominacijom uvek su me privlacili naizgled mirni muskarci i njih je privacila naizgled moja dominantnost a u stvari jua sam ispod maske vrlo ranjiva pa cak i paperjasta skroz i bojim se dominantnih musaraca a mozda je bas to kljuc jer kad ovi naizgled nezni muskarci otkriju svoje prave odlike frustracije i mamini sinovi na meni ja bas imam probelm sta da radim ....? saturn vladalac Ac u vII kuci tu i mars moja teznja za dominacijom totalna kontradiktornost uzas...

uranija
27-12-2009, 12:42
ja imam veliki probelm sa tom dominacijom uvek su me privlacili naizgled mirni muskarci i njih je privacila naizgled moja dominantnost a u stvari jua sam ispod maske vrlo ranjiva pa cak i paperjasta skroz i bojim se dominantnih musaraca a mozda je bas to kljuc jer kad ovi naizgled nezni muskarci otkriju svoje prave odlike frustracije i mamini sinovi na meni ja bas imam probelm sta da radim ....? saturn vladalac Ac u vII kuci tu i mars moja teznja za dominacijom totalna kontradiktornost uzas...

kazu da je najbolje svoje stavove iskazati odmah a ostalo polako da ne bi bilo da posle nesto nije razumeo

arctiumLappa
27-12-2009, 17:25
ja imam veliki probelm sa tom dominacijom uvek su me privlacili naizgled mirni muskarci i njih je privacila naizgled moja dominantnost a u stvari jua sam ispod maske vrlo ranjiva pa cak i paperjasta skroz i bojim se dominantnih musaraca
Iako nemam tvoju postavku planeta imam slicno iskustvo u zivotu.
Jaka sam zena, imam sunce i mars u konjunkciji u ovnu. Trazim arhetipski tip alfa muzjaka naravno.

Na moju nesrecu prilaze mi apsolutno suprotni, privuceni tom mojom energijom, tako da ako nadjem jaceg od mene ima da me lema ko' vola u kupiusu :-)

zvjezdica
27-12-2009, 18:12
Ovako:
Meni je asc u škorpiji, vladar Pluton je također u 1. kući u škorpiji dakle na asc.. Pluton je jak, moćan planet, zar ne? pa bi po tome bilo da sam ja dominantna.

e sada, Dc mi je u biku, vladar bika je venera koja je sjela u vagu, dakle u svoje sjedište.

To bi značila ravnopravnost?

Ja sam inače u vezama dosta fleksibilna, mnogo volim razgovarati i volim iskrenost, ne previše gušenja, razumjevanje. Tako da sam i sa bivšim partnerima ostala u super odnosima.

cokolina
27-12-2009, 23:13
Ovako:
Meni je asc u škorpiji, vladar Pluton je također u 1. kući u škorpiji dakle na asc.. Pluton je jak, moćan planet, zar ne? pa bi po tome bilo da sam ja dominantna.

e sada, Dc mi je u biku, vladar bika je venera koja je sjela u vagu, dakle u svoje sjedište.

To bi značila ravnopravnost?

Ja sam inače u vezama dosta fleksibilna, mnogo volim razgovarati i volim iskrenost, ne previše gušenja, razumjevanje. Tako da sam i sa bivšim partnerima ostala u super odnosima.

Mi ovde upravo zaboravljamo sta je prioritetno to se vidi u tvojoj karti mozes biti brizna nezna zbog tog bika stbilna porodicna zena a pluton mozda tvoja dominacija u onom seksualnom mislim da ako nemozes dominaciju pokazati ovako u spoljnom ophodjenju prema partneru iz bilo kog razloga sigurno mozes to u krevetu i eto izvagas valjda je to recept pitanje je i sta je to dominantno znam zene koje su nezne suptilne cico maco fazon ali ga vrte i sve sto kazu tako je znaci treba cico maco a u krevetu lavica...bar ja tako mislim...eto pitanja kako se vidi ta vrsta dominacije u krevetu....

zvjezdica
27-12-2009, 23:24
hehe, vidiš kako ti to odmah lijepo povežeš...Pa da, taj pluton bi mogla biti seksualna energija koje vuče ljude k meni..Jer u vezama i jesam brižna..

Ali imam problema sa opuštanjem sa partnerom, pa mi to malo koči veliku seksualnost.

cokolina
27-12-2009, 23:36
hehe, vidiš kako ti to odmah lijepo povežeš...Pa da, taj pluton bi mogla biti seksualna energija koje vuče ljude k meni..Jer u vezama i jesam brižna..

Ali imam problema sa opuštanjem sa partnerom, pa mi to malo koči veliku seksualnost.

Ti si veoma mlada kad budes bila 100 opustena sa covekom koga volis videces sta znaci tvoj pluton haos mmoj u 8 u skorpiji ogromna seksualna energija i kod mene fukcionise samo sa pravim sve neke ostale samo privlaci....

nedda
03-01-2010, 16:41
Ja sam oduvek imala ne-dominantne partnere... u pocetku izgledaju jaki, privlacni, borbeni...a onda prodje malo vremena, i oni predju na 'cico-mico...jel mogu ovo ili ono...?' I onda ja odlepim, i proradi moja sadisticka crta...a oni jos vise! Ma, neverovatno!

dadiska
03-01-2010, 17:04
Definitivno sam ja..............hahaha :D

zvjezdica
03-01-2010, 19:29
Ti si veoma mlada kad budes bila 100 opustena sa covekom koga volis videces sta znaci tvoj pluton haos mmoj u 8 u skorpiji ogromna seksualna energija i kod mene fukcionise samo sa pravim sve neke ostale samo privlaci....

Vjerujem da si u pravu..mislim da će tako i biti :) hvala ti.

cokolina
03-01-2010, 22:23
Iako nemam tvoju postavku planeta imam slicno iskustvo u zivotu.
Jaka sam zena, imam sunce i mars u konjunkciji u ovnu. Trazim arhetipski tip alfa muzjaka naravno.

Na moju nesrecu prilaze mi apsolutno suprotni, privuceni tom mojom energijom, tako da ako nadjem jaceg od mene ima da me lema ko' vola u kupiusu :-)

ako si jaka zena nikad to neces dozvoliti p a i na ustrb da ostanes sama

loreley
04-01-2010, 00:51
hm ja sam dominantna u vezi i zato mi postalo dosadno i ja bi nekog macho tipa -ali bez lupanja:)

alea
22-02-2015, 00:00
dominantan partner

Venera koja je orijentalna, to je ona Venera koja ide ka konjunkciji sa Suncem, jer je takva VE po prirodi "muskarastija" zbog toga sto ima viska toplote, orijentalna VE je vruca a pa samim tim je vise "muska" i dominantna.

Arapska tacka braka je pored VII polja osnovna tacka koja se razmatra za pitanje braka, i tumaci se i kao tacka ali se posmatra njen vladar i njegovi aspekti.

Sto se tice superiornih planeta, to su SO, JU, SA i MA sto znaci da zene kojima su ovo vladari i ako su snazno postavljeni u jakim aspektima, zena ume da bude dominanta a to narocito vazi zato sto su superiorne planete muske, dok su MO, ME i VE inferiorne i zenske.

Олимпија
22-02-2015, 12:20
Neko ko ne zna da sam ž. , pomislio bi da sam muško pri pogledu na moj natal :D Mene najbolje opisuju Mars i Saturn. :D A uvek mi se nakače neki šmokljani. Valjda će naići neko muško, pravo muško, izgrađena ličnost, karakterna a neka tetkica sa neseserom pod miškom i ušminkan i ulickan više od mene, mamina mazica i karaktera kako vetar duva. :beee: