''Starost duse'' [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ''Starost duse''

Zivkovic
24-11-2009, 18:16
Moje pitanje-koja je dusa najstarija,koji znak,aspekt,cemu ovakvo analiziranje horoskopa i resavanje perifernih problema da bi astrolog uzeo pare i umesto usmeravanja paznje na one ozbiljnije stvari,jer retko kome padne na pamet koji je moj cilj,sta ja radim ovde,svi prvo pitaju hocu li ja imati para...:rolleyes:

koji je ''pocetak duse'' jer po principu inkarnacije automatski imamo stare, one koje imaju odredeno iskustvo,i mlade,koje imaju manje iskustva?

sledece pitanje je kako to dusa kupi iskustvo,ide po zivotina pa iz znaka u znak?? ili prvo predje sve vazdusne znake pa tako redom do zemljanih (citao sam negde ovu teoriju ali onda zavrsetak dovodi do zemljanog promenljivog znaka device,iako se za device kaze da su najmudrije tu se mesec ne oseca bas dobro,ili da??) ili je pak mudra dusha u svom sedistu ili egzaltaciji

svi govore o putovanju duse,mene interesuje konkretno kako putuje dusa kroz natal
:)

monika21
24-11-2009, 18:25
super je tema! cula sam ali do sada nisam imala priliku da procitam nista o tome.
ako cemo odredjivati po saturnu ili devici onda sam ja izuzetno mlada dusa
mesec u vodoliji i saturn u vagi, sve u vazdusnim znacima,a i osecam se mlado :)
dok stvarno postoje osobe koje su mladji od mene i po 10 god a deluju ozbiljnije od mene

Zivkovic
24-11-2009, 18:33
E ne znam,to su odredjena misljenja,sta god nadjete pisite
pa ne znam bas koliko je ozbiljnije merodavno,ali ima i toga:) u pitanju je iskustvo koje je dusa dobila,e sad na koji nacim,kojim redom ja se pitam,i u kom znaku i aspektu je to najvece iskustvo

Ti sa plutonom na asc zaapocinjes neki ciklus duse tako nesto valjda,i odlican polozaj Meseca;)

monika21
24-11-2009, 18:45
Da ali opet ako gledamo prosle zivote, meni su jupiter i saturn bili u prvom polju tj na asc i bila sam devica u podznaku, ako cemo po toj logici u proslom zivotu sam bila ozbiljnija i starija dusa nego u ovom, sto je kontradiktorno, ali hajde ako neko drugi ima bilo koje objasnjenje i mene zanima
p.s. hvala za mesec i ja ga volim

tinna-bg
24-11-2009, 18:47
Mislim da su osobe sa dosta planeta u jarcu stare duse, kao i osobe koje imaju bar dve licne planete na 29* stepenu.

Ovo je samo moje misljenje :D

Sve pohvale za temu :)

Zivkovic
24-11-2009, 18:59
Da ali opet ako gledamo prosle zivote, meni su jupiter i saturn bili u prvom polju tj na asc i bila sam devica u podznaku, ako cemo po toj logici u proslom zivotu sam bila ozbiljnija i starija dusa nego u ovom, sto je kontradiktorno, ali hajde ako neko drugi ima bilo koje objasnjenje i mene zanima
p.s. hvala za mesec i ja ga volim
to da si bila devica u podznaku je uslovno receno,a da ne razumem sto bi zaturn i Jupiter bili u 1. polju?
ne mozes nikako biti ozbiljnoija i starija dusa u proslom nego u ovom
ako uzmemo da dusa nema pocetak i kraj,i da se ''zivoti'' duse ciklicno ponavljaju jedino tako se moze ''podmladiti''
Mislim da su osobe sa dosta planeta u jarcu stare duse, kao i osobe koje imaju bar dve licne planete na 29* stepenu.

Ovo je samo moje misljenje :D

Sve pohvale za temu :)

pa dobro tema kao tema,ali ja se bojim da ce otvoriti pod tema u nedogled, jer onda se to kosi sa bazicnom astrologijom,Mesec (dusa) ima sediste i egzaltaciju...itd itd

i ok je 29. stepen i to,ali govorim o konkretnom primeru Meseca kao izvora zivota i skladista informacija iz realnog sveta

monika21
24-11-2009, 19:02
ako cemo po logici onda bi mesec na 29 stepenu jarca bio najstarija dusa :)

Zivkovic
24-11-2009, 19:07
Po cemu,i akcenat na jarca?

tinna-bg
24-11-2009, 19:12
ako cemo po logici onda bi mesec na 29 stepenu jarca bio najstarija dusa :)

Sada sam procitala na internetu, da mesec u zemljanim znacima oznacava najstarije duse, a ako se jos taj mesec nadje na poslednjem stepenu bika, device i jarca, moguce da ta dusa zavrsava svoj ciklus na zemlji.

zorana
24-11-2009, 19:15
Heh,

tu informaciju i ja imam, poslednji stepeni nekog znaka daju staru dusu, ali meni su Ribe logicnije, zbog zavrsetka ciklusa, navodno je 29 stepen Pi izrazen kod vidovitih osoba, mislim da su i Vava i Vanga tu imale nesto, jedna ME, cini mi se. Za MO u Co ima smisla da dusa vuce karmicke dugove, pogotovo ako je naglaseno XII polje natala i SA. Jarac zato sto se SA vezuje za karmu i za vreme kao takvo.

Moj MO je na 28 Co i u praznom hodu i zaista mi je vise puta ponovljeno da sam stara dusa, medjutim, kakav to konkretno efekat ima na moj zivot i u cemu je razlika izmedju mene i MO na 01 Ar - u nekom duhovnom smislu, u cisto astroloskom mi je jasno - ja ne bih znala da vam objasnim. Volela bih da je tinna u pravu i da zavrsavam ciklus na Zemlji, nikako mi se ne svidja ovde ...

MO ili vladar Asc na poslednja 2 ili 3 stepena nekog znaka, pogotovo ako je u praznom hodu, daje osobu koja je kao greskom vracena da ponovo prozivi prethodnu inkarnaciju, te te osobe stalno imaju utisak da zive zivot u praznom hodu i da im je vec sve odnekud poznato.

Rito Samo
24-11-2009, 19:22
Moja sestra je skoro bila kod jednog astrologa koja joj je rekla da je prethodno imala 5 zivota i opisala joj sta je sve bila i sta je radila. Moja sestra je prethodno imala jedno iskustvo u vezi proslog zivota, koje joj je potvrdilo to sto joj je taj astrolog rekao. Dodala je da je prethodnim zivotom zavrsila ciklus i da je u ovom nova dusa. Ja, nazalost, nisam bila sa sestrom tada, a da jesam, verovatno bih je detaljnije ispitala o tome.

Zivkovic
24-11-2009, 19:30
Sada sam procitala na internetu, da mesec u zemljanim znacima oznacava najstarije duse, a ako se jos taj mesec nadje na poslednjem stepenu bika, device i jarca, moguce da ta dusa zavrsava svoj ciklus na zemlji.

Ovoga se ja najvise bojim jer je meni mesec na poslednjim stepenima device,a promenljivi su poslednji

ali i to je samo jedna od teorija

tinna-bg
24-11-2009, 19:40
Moja sestra je skoro bila kod jednog astrologa koja joj je rekla da je prethodno imala 5 zivota i opisala joj sta je sve bila i sta je radila. Moja sestra je prethodno imala jedno iskustvo u vezi proslog zivota, koje joj je potvrdilo to sto joj je taj astrolog rekao. Dodala je da je prethodnim zivotom zavrsila ciklus i da je u ovom nova dusa. Ja, nazalost, nisam bila sa sestrom tada, a da jesam, verovatno bih je detaljnije ispitala o tome.

Nista ovde meni nije jasno.

Kad nasa dusa zavrsi ciklus, sto zapravo znaci da je dosegla visok stepen duhovnosti, ona onda zavrsava sa ovozemaljiskim zivotima.
A sada ova prica, zavsila ciklus, i krenula ispocetka, kako stara dusa sa ne znam koliko zivota iza sebe i raznoraznog iskustva moze postati nova dusa, ako se skroz procistila, ona zavrsava ciklus? A ako se procistila, kako se onda opet vraca u ovozemaljski zivot?

Nesto razmisljam, mesec (dusa) je vladar cetvrte kuce, tako da treba pogledati i IC. Pa ako su i mesec i IC u zemljanim znacima, moguce da to govori o staroj dusi.

Ta sam ja :D

zorana
24-11-2009, 19:42
Vladar IC-a u vodenom. Ja sam matora dusa sa detinjastim ispadima! :D

To sa ciklusima ni meni nije jasno ...

Rito Samo
24-11-2009, 19:48
Iskreno, ni meni nije jasno... Dusa bi trebalo da predje na neki visi nivo, posle ciscenja na zemlji. To i ja znam. Samo vam prenosim to sto sam cula od nje. Planiram i ja da odem kod tog astrologa, pa cu je tada detaljno ispitati o svemu. Izvinjavam se ako sam vas zbunila onim prethodnim postom. :)

Meni je Mesec u Jarcu, a IC na 29° Vodolije. Starmala dusa... :D

tinna-bg
24-11-2009, 19:51
Iskreno, ni meni nije jasno... Dusa bi trebalo da predje na neki visi nivo, posle ciscenja na zemlji. To i ja znam. Samo vam prenosim to sto sam cula od nje. Planiram i ja da odem kod tog astrologa, pa cu je tada detaljno ispitati o svemu. Izvinjavam se ako sam vas zbunila onim prethodnim postom. :)

Nema veze sto si nas zbunila, taman da malo raspravljamo :D

Vladar IC-a u vodenom. Ja sam matora dusa sa detinjastim ispadima! :D

To sa ciklusima ni meni nije jasno ...

A u kom znaku ti je vladar IC-a?

Meni IC u jarcu, mesec u biku, ali vladar IC-a otisao u blizance, vrati cu se ja ponovo, da budem jos starija dusa :D Zeznili me ovi blizanci :D

zujalica
24-11-2009, 19:57
Citam sta kuckate... i ako je po Mo i zemljanim znacima, onda sam stara dusa.
Ako bi na osnovu licnog osecaja, onda se ovo za Mo ne uklapa... i osecam se i izgledam mladje nego sto jesam...
Nista meni nije jasno... :)

tinna-bg
24-11-2009, 20:11
Ako bi na osnovu licnog osecaja, onda se ovo za Mo ne uklapa... i osecam se i izgledam mladje nego sto jesam...

Mladalacki izgled nema nikakve veze sa staroscu duse, i ja izgledam veoma mladoliko :)

A za osecaj, ne znam, i ja se osecam mladja nego sto jesam u odnosu na svoje godine, mislim na stanje duha i celokupnu vitalnost. Mozda je to zbog ovih planeta u vagi :)

Rito Samo
24-11-2009, 20:17

Ja izgled nikako ne bih povezivala sa dusom. Telo je samo ljustura koja daje fizicki oblik nasoj dusi, pomaze joj da se materijalizuje.
Ono sto bih ja nazvala mladom dusom je osoba zeljna znanja, radoznala, koja koristi svaku priliku da nauci nesto novo i stekne iskustva.
Zivkovicu, btw, tema je stvarno super!

bela
24-11-2009, 20:22
:11 evo ovako.za karmicku astrologiju najbitnija je 12.kuca.ona predstavlja nasu prvu kucu u proslom zivotu,nasu karmu i stare dugove i predstavja sve ono sa cime treba da se izborimo u ovom zivotu.a tu su i nezaobilazni mesecevi cvorovi koji su jako bitni za karmicku astrologiju.a jedan od razloga zbog cega mi se budizam ne dopada je taj sto po njima kad dusa dostigne savrsenstvo ona nestaje.bas bezveze.slicno je i kod indijaca,nirvana.

lilita
24-11-2009, 20:33
Hm... Eto,ja se npr. osecam staro,ali sam ipak radoznala i zeljna znanja... Starom se osecam,jer se moj nacin zivota ne uklapa sa zivotima mojih vrsnjaka.Spram njih,sebe bih slobodno mogla da nazovem dosadnom osobom.
Nisam za neka "ludovanja" kojim su oni skloni,ne volim preterano ni izlaske i uvek sam se tesko uklapala u odeljenje,pa na fakultetu... svi su mi nesto neozbiljni i neinteresantni...
I sto se fizickog izgleda tice,uvek sam izgledala starije vise godina,mada rekoste da to za ovu temu nista ne znaci...
Ipak,uvek sam se pitala zasto je to sve tako,gledajuci svoj natal,ali nisam uspevala da odgonetnem. Ovo puno trece polje bi mi valjda dalo mladolikost ili taj mlad duh,s obzirom da mi je tu Merkur,vladar asc.
Ovaj 29. stepen bi onda mogao da kaze pravu stvar,jer mi je Mesec na 29. Skorpije. Nije u zemljanom znaku,ali... ne znam sta bih drugo povezala...

http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/marija.gif

bela
24-11-2009, 20:36
:( pa nije valjda da niko nema nista da kaze na ovu super temu?

Zivkovic
24-11-2009, 21:18
Nista ovde meni nije jasno.

Kad nasa dusa zavrsi ciklus, sto zapravo znaci da je dosegla visok stepen duhovnosti, ona onda zavrsava sa ovozemaljiskim zivotima.
A sada ova prica, zavsila ciklus, i krenula ispocetka, kako stara dusa sa ne znam koliko zivota iza sebe i raznoraznog iskustva moze postati nova dusa, ako se skroz procistila, ona zavrsava ciklus? A ako se procistila, kako se onda opet vraca u ovozemaljski zivot?

Nesto razmisljam, mesec (dusa) je vladar cetvrte kuce, tako da treba pogledati i IC. Pa ako su i mesec i IC u zemljanim znacima, moguce da to govori o staroj dusi.

Ta sam ja :D
pa to je glavno pitanje,sta je u stvari pocetak duse a sta kraj??? posto je ona u opoziciji sa Saturnom,osecajem realnosti, vremena,smrti,ona je obrnut kvalitet i nema pocetak i kraj,vec uci i sakuplja individualna iskustva ta bi upotpunila svoja znanja o realnom svetu,mislim da je to cilj
e pitanje je sta posle
po meni uci lekcije da bi probijala barijere on planete do planete,tj naucila da koristi vibracije svake planete i tako izabrala telo u kojem ce da se rodi,itd..da bi se njene greske koje je napravila ocitale kroz lose aspekte kako ih ne bi vise ponovila,jer to je princip ucenja,jel
Izgled nije bitan,bitno je znanje,jer stara dusa nije nikako nesto lose to je jako dobro,i to je individualno i pravicno,stvar je u tome koliko smo spremni da napredujemo jer je covek rodjen sa zadatkom i slobodnom voljom
:11 evo ovako.za karmicku astrologiju najbitnija je 12.kuca.ona predstavlja nasu prvu kucu u proslom zivotu,nasu karmu i stare dugove i predstavja sve ono sa cime treba da se izborimo u ovom zivotu.a tu su i nezaobilazni mesecevi cvorovi koji su jako bitni za karmicku astrologiju.a jedan od razloga zbog cega mi se budizam ne dopada je taj sto po njima kad dusa dostigne savrsenstvo ona nestaje.bas bezveze.slicno je i kod indijaca,nirvana.
Karma i stari dugovi su samo uzroci nasih dela mada ne mislim na to ovde,mesecevi cvorovi ili zmaj,strasno zapostavljeni u modernoj astrologiji a opet sa suncem i Mesecom su najbitniji, pokazuju znanje koje treba osvestiti i put dusi,tj pravac u kojem treba svoje znanje da nadopuni
Ja izgled nikako ne bih povezivala sa dusom. Telo je samo ljustura koja daje fizicki oblik nasoj dusi, pomaze joj da se materijalizuje.
Ono sto bih ja nazvala mladom dusom je osoba zeljna znanja, radoznala, koja koristi svaku priliku da nauci nesto novo i stekne iskustva.
Zivkovicu, btw, tema je stvarno super!
Pa dobro,bice jos ovo mi je danas palo na pamet:)
Ali telo je jako bitno,jer kaze se u zdravom telu zdrav duh,dusa sa znanjem bira telo u kome se radja,dusa bez znanja (ili sa iskrivljenim znanjem sto se po istom principu ispravlja,ucenjem) bira losije telo da bi naucila kako...i kad je zrela bira bolje telo jer zna...e sad,po subjektivnom dozivljaju neki bi rekli ''to nije posteno'' ali to je svrha

malo sam se zadubio a moram uciti:p

ostaje jos bitno pitanje,kako se gleda zrelost duse po znaku,razmisljao sam o svom Mesecu jer je na poslednjim stepenima device plus na IC 25 stepen
i stoji da je devica najmudriji znak
ali nikako mi ne ide u glavu zato sto je zemljani,nekako mi sve logicnije da je u vodenom
i opet ona prica o sedistu i egzaltaciji

Moram dodati zanimljivost jednu,moja majka sa Saturnom u Ovnu (znaci osoba kojoj jedan ciklus ucenja tek pocinje,i samo uci o sebi) i Mesecom u vagi,sto jest prvi vazdusni,kardinalni znak (najmladja dusa)...i rodi sina sa mesecom u devici (ko kornjaca ) i jos se ljuti na mene sto je ispravljam:D a po stavovoma je spram mene kao dete neko:D :D

Shmishonja
25-11-2009, 10:46
Po meni, najlogičnije je ako već Mesec predstavlja dušu ~ da se prati tok kojim ide kroz znake ~ Ovan je najmladji, Ribe su poslednji & najstariji ~ samim tim Mesec u Ovnu će pokazati da je duša mlada i tek na početku razvojnog ciklusa, dok će Mesec u Ribama pokazati da je duša do sad sakupila znanje i iskustvo svih predjašnjih 11 znakova, pa samim tim je i ta duša najstarija. :cool:

markobgd
25-11-2009, 10:58
znachi ja sa mesecom na 19tom stepenu riba sam najstarija dusha ovde :P

mace
25-11-2009, 11:13
ja sam cula da se to "gleda" na osnovu polozaja i znaka u kom je saturn...npr saturn u 8 polju je vec stara dusa a da je u prvom polju bio bi mlada dusa, dusa koja je dobila nove zadatke i nema karmu nego je stvara isponova...

Ramona
25-11-2009, 11:18
Kako bi prepoznali pojam "stara dusa" ~ u smislu osobina? Trebalo bi prvo to definisati da bi mogli traziti po karti..

Meni je IV kuca u Raku, a vladar Mjesec u Jarcu, s dosta naglasenim Saturnom.. dosta sam ozbiljna, imam jaku intuiciju, kuzim puno stvari, ali mi je djelovanje katastrofa, smatram da sam previse naivna da bih bila stara dusa.. http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_pinkglassesf.gif

btw neko je pominjao izgled ~ i ja izgledam mnoooogo mladoliko http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/spruce_up.gif

Shmishonja
25-11-2009, 11:18
ja sam cula da se to "gleda" na osnovu polozaja i znaka u kom je saturn...npr saturn u 8 polju je vec stara dusa a da je u prvom polju bio bi mlada dusa, dusa koja je dobila nove zadatke i nema karmu nego je stvara isponova...
Ima logike, pa po pravilima TA ~ I polje su vrata na koja duša ulazi, dok je VIII polje izlaz gde ona "ide dalje".

Rito Samo
25-11-2009, 11:39
A sta ako je Saturn u IX polju, u znaku Lava? Ako je ciklus od I do VII kuce, sta je sa mojom dusom? Izgubljena? :(

tinna-bg
25-11-2009, 11:52
Kako bi prepoznali pojam "stara dusa" ~ u smislu osobina? Trebalo bi prvo to definisati da bi mogli traziti po karti..

Meni je IV kuca u Raku, a vladar Mjesec u Jarcu, s dosta naglasenim Saturnom.. dosta sam ozbiljna, imam jaku intuiciju, kuzim puno stvari, ali mi je djelovanje katastrofa, smatram da sam previse naivna da bih bila stara dusa.. http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_pinkglassesf.gif

btw neko je pominjao izgled ~ i ja izgledam mnoooogo mladoliko http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/spruce_up.gif

Osobine stare duse, po meni bi trebalo da budu, velika duhovnost, oslobodjenost od materijalnog, tj. nepovodljivost ka materijalnom i shvatanje da sustinu zivota ne cine materijalne stvari, mirnoca duha, stalozenost, strpljivost, mudrost, skromnost, pravdoljublje, empaticnost, radnost, duhovna ispunjenost, neosvetoljubivost..itd. Mali je broj ljudi koji se mogu pohvaliti ovim osobinama, sto znaci da nije lako dusi da dodje do poslednjeg ciklusa sopstvenog razvoja.

Nekako nema mi logike da sam saturn oznava starost duse. Saturn i mesec vec da. Ako uzmemo da su ribe kraj, pa samim tim skupljena sva znanja prehodnih znakova, onda mozda i saturn u ribama sa mesecom u ribama ili poslednjem stepenu nekog znaka oznacava staru dusu. Ili saturn u osmoj kuci (kako su rekle mace i shimshonja) sa mesecom u ribama isto oznacava staru dusu. Naravno ovo su samo moja nagadjanja.

Renko
25-11-2009, 11:52
Pozdrav. Možda lupetam gluposti nisam toliko u filmu astrologije, ali mislim da ezoterija govori o tome da merkur vodi dušu do Saturna (suca). Ne znam da li ima logike u tome da pozicija mjeseca u sadašnjem natalu , možda predstavlja mjesto gdje je bio merkur u prethodnoj natalnoj karti. Jer ako te netko vodi moraš ga slijediti.

nisam pratio raspravu od početka pa sam možda off topic.

Mišljenja sam da duša mora proći sva iskustva da bi osjetila ispunjenje.

sorry

zorana
25-11-2009, 14:04
To sa SA u I i novom dusom nema smisla, barem ne meni, zato sto SA u I obicno snazan pokazatelj iskijavanje karmickih dugova bas u ovom zivotu. Odnosno, mozda taze dusa koja je u malom broju prethodnih inkarnacija vec stigla da napravi karmicki dug sa sve zateznom kamatom?

E sad ... iskreno ... zar niste primetili koliko nas na forumu ovde ima sa MO u Co? I one clanke u casopisima, "visi" i "nizi" tip nekog znaka? A znam ljude koji su takvi materijalisti sa tim MO u Co, Baja Patak ga garant tu ima. Mozda je to sustina tih ciklusa, tipa, neki budisticki svestenik sa MO u Pi treba da nauci nesto sasvim drugo od lekara sa MO u Pi?

Kad smo kod toga, mali off, mislim da ce se i Shmisha setiti: Aleksandar je svojevremeno pricao o starosti duse i za njega je MO u Co stara dusa, ali su Pi kraj ciklusa, pa ako postoji i aspekt sa SA, onda je to ojha staro. Elem, rekao je jos nesto: aspekt vladara Asc sa UR pokazace da li je u ovom zivotu doslo do promene pola, teski aspekti pokazuju da promena nije bila na dobrovoljnoj bazi, laki da da.

thalatte
25-11-2009, 19:05
Moram sudjelovati u temi...al nemam neki materijal :D

Meni je jedan Astrolog (Indijski učitelj) rekao da sam ja stara duša..... ( Astek u prošlom životu - pa sam u ovom dosta materijalno zbrinuta )...i da se jako dugo nisam reinkarnirala, pa sam svo znanje zaboravila....tako da mi je u ovom životu zadača da sve učim ponovo...

(između ostalog mi je rekao da je to razlog zbog kojeg ne bi trebala imati djecu...jer mi nije zadaća podizati- učiti djecu - druge, već razvijati sebe...kako glupo )

Žao mi je što tada nisam znala više,pa da ga pitam kako je to zaključio...

rachica
25-11-2009, 19:12
Moram sudjelovati u temi...al nemam neki materijal :D

Meni je jedan Astrolog (Indijski učitelj) rekao da sam ja stara duša..... ( Astek u prošlom životu - pa sam u ovom dosta materijalno zbrinuta )...i da se jako dugo nisam reinkarnirala, pa sam svo znanje zaboravila....tako da mi je u ovom životu zadača da sve učim ponovo...

(između ostalog mi je rekao da je to razlog zbog kojeg ne bi trebala imati djecu...jer mi nije zadaća podizati- učiti djecu - druge, već razvijati sebe...kako glupo )

Žao mi je što tada nisam znala više,pa da ga pitam kako je to zaključio...

:eek: strasno....

Rivendell
25-11-2009, 19:13
Interesantna tema, vrlo. Za one koje vjeruju u karmu, a pretpostavljam da nas većina ovdje vjeruje. Nemam neki strogi stav o tome. No astrološki gledano, mislim da naravno treba promatrati Mjesec, njegove aspekte, stupanj i kuću u kojoj se nalazi. Saturn je u izravnoj vezi s prošlošću i iskustvom. Ne znam da li griješim, no nekako mi je logično da je osim 4. dobro promotriti i 9. kuću, jer je ona kuća osobnog, tj. duhovnog razvoja. Također je bitno koja planeta je vladar 9.

Sad ću analizirati svoj primjer.
4. mi počinje u Lavu, vladar Sunce na 22. Riba.
9. u Jarcu, Saturn je na 20. Vage.
Mjesec u Sco, na 4. stupnju.
Po ovom bih zaključila da jesam stara duša, no zbog određenih aspekata imam osjećaj da imam još puuuuno puno toga za naučiti, riješiti i sl. Nisu neki veliki karmički dugovi, više neki odnosi s ljudima koji uvelike zavise i o njima samima. Da ne duljim previše. Inače, čitala sam negdje (ne mogu se sjetiti gdje) da ako 12. počinje u vatrenom znaku da je prošli život bio vrlo nedavno. I da tamo gdje nam je danas Mjesec da nam je u prošlom životu tamo bilo Sunce ako se ne varam. MNema mi neke logike. Hm...

ajde
25-11-2009, 19:28
procitala sam na vise mesta

MO u jarcu je stara dusa :)

markobgd
25-11-2009, 20:15
meni je jedan karmicki astrolog rekao da sam jako stara dusha....
ne znam zbog chega :) al gledao mi je i TA i po djotishu :D

elem.... prochitah negde na nekom stranom forumu, citiram:
"Ja sam bio ezoterijski astrolog preko 30 godina pre penzionisanja 2003. Starost/iskustvo dushe se ne moze videti iz natalne karte, jer bi to znachilo da je isto za svaku osobu rodjenu u isto vreme, te da ce te osobe odgovarati na isti nacin na zivot i imati iste kvalitete. Pocetni i krajnji stepeni nekog znaka mogu ukazati u simbolicnom smislu da je dushi poznata energija tog znaka, al' ne bukvalno. Dusha upravlja telom kao vozilom, sto je odredjeno datumom, vremenom, mesta rodjenja; ali dusha sama po sebi nije vezana za te kvalitete i nema ogranicenja u tom linearnom smislu natalne karte. Zbog toga mi mozemo da razvijamo nase potencijale i da nam mudrost raste kao i razumevanje, cak i u najizazovnijim situacijama i okruzenjima".

Ja sam preveo ovo jer mi je simpatichno :D
ko hoce da pogleda ceo 'thread' moze na:
http://www.tarotforum.net/showthread.php?t=47499

Zivkovic
25-11-2009, 21:10
Po meni, najlogičnije je ako već Mesec predstavlja dušu ~ da se prati tok kojim ide kroz znake ~ Ovan je najmladji, Ribe su poslednji & najstariji ~ samim tim Mesec u Ovnu će pokazati da je duša mlada i tek na početku razvojnog ciklusa, dok će Mesec u Ribama pokazati da je duša do sad sakupila znanje i iskustvo svih predjašnjih 11 znakova, pa samim tim je i ta duša najstarija. :cool:
Da,ali,ne postoji bolji i losiji,znak sa manje i sa vise znanja,svaki znak ima kvalitet za sebe i svoju svrhu,i to je ciklus,da su ribe skupile svo znanje svih znakova bilo bi idealno imati sve u ribama,ali nije tako,i one su falicne za ceo jedan znak,devicu;)

imeni nije logicno da dusa ide tako ,od prvog do poslednjeg znaka
znachi ja sa mesecom na 19tom stepenu riba sam najstarija dusha ovde :P
pomislio sam to,za ribe,ali uvek pogledam ''kvalitet'' karte vlasnika duse,pogledam broj planeta u sedistu,egzaltaciji,vlasnik je vremenom,kroz svoje greske morao nauciti da izvuce pravi potencijal planetarnih energija,licnih i onda gledam polozaj Meseca da nekako povezem,najcesce je bio u zemlji i vodi
ja imam Saturn u 8 ali ne vidim da je merilo
Ima logike, pa po pravilima TA ~ I polje su vrata na koja duša ulazi, dok je VIII polje izlaz gde ona "ide dalje".

Osobine stare duse, po meni bi trebalo da budu, velika duhovnost, oslobodjenost od materijalnog, tj. nepovodljivost ka materijalnom i shvatanje da sustinu zivota ne cine materijalne stvari, mirnoca duha, stalozenost, strpljivost, mudrost, skromnost, pravdoljublje, empaticnost, radnost, duhovna ispunjenost, neosvetoljubivost..itd. Mali je broj ljudi koji se mogu pohvaliti ovim osobinama, sto znaci da nije lako dusi da dodje do poslednjeg ciklusa sopstvenog razvoja.

Nekako nema mi logike da sam saturn oznava starost duse. Saturn i mesec vec da. Ako uzmemo da su ribe kraj, pa samim tim skupljena sva znanja prehodnih znakova, onda mozda i saturn u ribama sa mesecom u ribama ili poslednjem stepenu nekog znaka oznacava staru dusu. Ili saturn u osmoj kuci (kako su rekle mace i shimshonja) sa mesecom u ribama isto oznacava staru dusu. Naravno ovo su samo moja nagadjanja.
gore je sve tacno,sem oslobodjenost od materije,da bi se oslobodila mora ovladati materijom,ne ziveti za materiju,vec je samo iskoristiti,usavrsiti se u materijalnom smislu potpuno,da bi presla da dalje vibracije na astralnim ravnima
a ovladati materijom,isto sto i ovladati licnim planetama
Pozdrav. Možda lupetam gluposti nisam toliko u filmu astrologije, ali mislim da ezoterija govori o tome da merkur vodi dušu do Saturna (suca). Ne znam da li ima logike u tome da pozicija mjeseca u sadašnjem natalu , možda predstavlja mjesto gdje je bio merkur u prethodnoj natalnoj karti. Jer ako te netko vodi moraš ga slijediti.

sorry
naravno,sve planete do Saturna je vode,sva cula
To sa SA u I i novom dusom nema smisla, barem ne meni, zato sto SA u I obicno snazan pokazatelj iskijavanje karmickih dugova bas u ovom zivotu. Odnosno, mozda taze dusa koja je u malom broju prethodnih inkarnacija vec stigla da napravi karmicki dug sa sve zateznom kamatom?

E sad ... iskreno ... zar niste primetili koliko nas na forumu ovde ima sa MO u Co? I one clanke u casopisima, "visi" i "nizi" tip nekog znaka? A znam ljude koji su takvi materijalisti sa tim MO u Co, Baja Patak ga garant tu ima. Mozda je to sustina tih ciklusa, tipa, neki budisticki svestenik sa MO u Pi treba da nauci nesto sasvim drugo od lekara sa MO u Pi?

Kad smo kod toga, mali off, mislim da ce se i Shmisha setiti: Aleksandar je svojevremeno pricao o starosti duse i za njega je MO u Co stara dusa, ali su Pi kraj ciklusa, pa ako postoji i aspekt sa SA, onda je to ojha staro. Elem, rekao je jos nesto: aspekt vladara Asc sa UR pokazace da li je u ovom zivotu doslo do promene pola, teski aspekti pokazuju da promena nije bila na dobrovoljnoj bazi, laki da da.
Co?? capricorn?

"Ja sam bio ezoterijski astrolog preko 30 godina pre penzionisanja 2003. Starost/iskustvo dushe se ne moze videti iz natalne karte, jer bi to znachilo da je isto za svaku osobu rodjenu u isto vreme, te da ce te osobe odgovarati na isti nacin na zivot i imati iste kvalitete. Pocetni i krajnji stepeni nekog znaka mogu ukazati u simbolicnom smislu da je dushi poznata energija tog znaka, al' ne bukvalno. Dusha upravlja telom kao vozilom, sto je odredjeno datumom, vremenom, mesta rodjenja; ali dusha sama po sebi nije vezana za te kvalitete i nema ogranicenja u tom linearnom smislu natalne karte. Zbog toga mi mozemo da razvijamo nase potencijale i da nam mudrost raste kao i razumevanje, cak i u najizazovnijim situacijama i okruzenjima".

a na osnovu cega to astrolozi kazu,to treba pitati

Pa ne znam sad,ako je dusa ne linearna i ne moze se odrediti u natalnoj karti kako onda mogu ostali elementi
Mesec je dusa jel tako? od kad se rodimo ona radi na principu uslovljene reakcije,i samo ponavlja sto je naucila

E pa to je poenta,koliko dusa nauci o telu(saturnu) a tu su i sve atributativne planetarne energije,ona zna da ga koristi i bira takvo telo da se u njemu rodi

e sad kako uci,pomocu cvorova,Saturna...jer mesec je kao hard disk,sva iskustva su tu

Ramona
25-11-2009, 21:18
Ja kao Mo u Jarcu nisam nimalo povodljiva ka materijalnom bas naprotiv, ali sto Zorana rece ne moze se svako sa Mo u Jarcu sad nazivati starom dusom.. za sebe smatram u duhovnom smislu kao da sam zalutala ovdje tako da stara dusa ne dolazi u obzir, prenaivna sam i prije bih rekla da sam novorodjence.. :bebadeckic:

markobgd
25-11-2009, 21:33
pa ne znam koji elementi se to mogu tacno odrediti u astrologiji ;)
karakter, materijalne stvari, zdravlje itd...da ....ali to nije dusha :D
dusha je apstraktna apsolutna stvar :) ne zavisi od linearnog vremena i prostora jer postoji van njih ;)

ako gledate mesec kao dushu...ok to ima logike..ali gledati saturna... cvorove itd.... to nema logike ;D

deluje mi logicniji predlog onog tipa "poslednji i prvi stepeni ..." planeta....

Zivkovic
26-11-2009, 00:20
dusha je apstraktna apsolutna stvar :) ne zavisi od linearnog vremena i prostora jer postoji van njih

ako gledate mesec kao dushu...ok to ima logike..ali gledati saturna... cvorove itd.... to nema logike ;D

deluje mi logicniji predlog onog tipa "poslednji i prvi stepeni ..." planeta....

Eh sad,apstraktna apsolutna stvar...
ne zavisi,ali u njemu obitava
ma nema Saturn veze sa dusom,moze samo pomoci da da sliku napravjene karme
a cvorovi imaju veze i tek kako,ali nisu dusa,Mesec je
mada mislim da je kvacica ovde u brzom kretanju meseca

uhh....ja se osecam staaaro,ne fizicki,vec...

dusha je apstraktna apsolutna stvar :) ne zavisi od linearnog vremena i prostora jer postoji van njih ;)

Eh sad,apstraktna apsolutna stvar...
ne zavisi od vremena i prostora,ali u njemu obitava
ma nema Saturn veze sa dusom,moze samo pomoci da da sliku napravjene karme
a cvorovi imaju veze i tek kako,ali nisu dusa,Mesec je
mada mislim da je kvacica ovde u brzom kretanju meseca

uhh....ja se osecam staaaro,ne fizicki,vec...

markobgd
26-11-2009, 02:34
s'obzirom da se chvorovi pomeraju jednom mesecno ne vidim kako bi imali veze sa dushom sem u aspektima meseca/sunca:) (manje/vishe)
poenta je da ima dosta ljudi sa istim pozicijama... dosta mnogo da bi se moglo reci da ti isti cvorovi imaju veze sa staroscu dushe :D

ti si Zivkovicu recimo .... iz doba kad su vanzemaljci hodali zemljom i parili se sa neandertalacima .... bio si verovatno glavni vanzemaljac, te sad bistvujes u formi indigo-kristalnog deteta .. mislim to bih rekao iz tvoje karte :)
tako da, .... opusti se :)

Zivkovic
26-11-2009, 02:52
s'obzirom da se chvorovi pomeraju jednom mesecno ne vidim kako bi imali veze sa dushom sem u aspektima meseca/sunca:) (manje/vishe)
poenta je da ima dosta ljudi sa istim pozicijama... dosta mnogo da bi se moglo reci da ti isti cvorovi imaju veze sa staroscu dushe :D

ti si Zivkovicu recimo .... iz doba kad su vanzemaljci hodali zemljom i parili se sa neandertalacima .... bio si verovatno glavni vanzemaljac, te sad bistvujes u formi indigo-kristalnog deteta .. mislim to bih rekao iz tvoje karte :)
tako da, .... opusti se :)

kako ne bi imali veze,pa cvor je tool pomocu koga dusa kupi iskustvo,osnovni princip kupljenja iskustva,naravno da ima veze
nisam rekao da imaju veze sa staroscu

stvarno? ha ha bravo:) nema vidi se,najstarija dusa na forumu sve zna;)

Miss9
27-11-2009, 23:20
Tema je odlicna!Nazalost jos nemam dovoljno astroloskog znanja da bi se ozbiljnije bavila analizom ali koliko sam do sada shvatila moj Saturn u devici u prvom polju i Mesec u Ovnu u osmom,govori da sam ja mlada dusa...:cool:
http://img4.imageshack.us/i/natalnakarta.gif/

Zelenooka M
23-02-2011, 23:26
Odlicna tema! (-:
Pa meni je mesec u Vodoliji pa bih ja prema tome trebalo da budem kao neko dusevno "detence",ali ne znam majke mi ja se osecam matoro ko Biblija (:
Ali stvarno,sve ono sto ste rekli za duhovnost,ozbiljnost ,nematerijalnost i sl- TA SAM.
Ne znam sta mi je ali ja se uopste ne ponasam ko dvadeseto-godisnjakinja.
Ok rizikovacu da sad zvucim i ludo i bolesno...Ja sam od malena ubedjena da sam ja u neku ruku porekom iz srednjeg veka,da ne pripadam ni ovom vremenu ni prostoru,i da sam cak sta vise trebalo da budem rodjena kao MUSKARAC PA JOS I RATNIK!
E ne znam da li je ovo neko secanje na prosli zivot,tj dokaz neke starosti duse ili sta vec?
Ali veca je verovatnoca da sam ja smo prosto i jednostavno luda!!!!!
Mada nikad ne gubim nadu....(-;

E da a jel ima neka tema o proslim zivotima i kako se to uopste gleda???
Je trazila ali nisam mogla da nadjem.
Pozz

andjelikadepeures
24-02-2011, 01:17
Odlicna tema! (-:
Pa meni je mesec u Vodoliji pa bih ja prema tome trebalo da budem kao neko dusevno "detence",ali ne znam majke mi ja se osecam matoro ko Biblija (:

ja se nekada tako osecam, ali vrlo retko.
uglavnom se osecam kao dete i dozivljavam sebe kao dete. chak pochinjem da brinem kako cu biti u stanju da brinem o svojoj deci kad sebe ne dozivljavam zrelom uopshte.

Ali stvarno,sve ono sto ste rekli za duhovnost,ozbiljnost ,nematerijalnost i sl- TA SAM.
Ne znam sta mi je ali ja se uopste ne ponasam ko dvadeseto-godisnjakinja.
Ok rizikovacu da sad zvucim i ludo i bolesno...Ja sam od malena ubedjena da sam ja u neku ruku porekom iz srednjeg veka,da ne pripadam ni ovom vremenu ni prostoru,i da sam cak sta vise trebalo da budem rodjena kao MUSKARAC PA JOS I RATNIK!
E ne znam da li je ovo neko secanje na prosli zivot,tj dokaz neke starosti duse ili sta vec?
Ali veca je verovatnoca da sam ja smo prosto i jednostavno luda!!!!!
Mada nikad ne gubim nadu....(-;

ako si luda, nisi jedina, jer sve shto si navela vazi i za mene. ali apsolutno sve.

swiss
24-02-2011, 14:19

"Ja sam bio ezoterijski astrolog preko 30 godina pre penzionisanja 2003. Starost/iskustvo dushe se ne moze videti iz natalne karte, jer bi to znachilo da je isto za svaku osobu rodjenu u isto vreme, te da ce te osobe odgovarati na isti nacin na zivot i imati iste kvalitete. Pocetni i krajnji stepeni nekog znaka mogu ukazati u simbolicnom smislu da je dushi poznata energija tog znaka, al' ne bukvalno. Dusha upravlja telom kao vozilom, sto je odredjeno datumom, vremenom, mesta rodjenja; ali dusha sama po sebi nije vezana za te kvalitete i nema ogranicenja u tom linearnom smislu natalne karte. Zbog toga mi mozemo da razvijamo nase
potencijale i da nam mudrost raste kao i razumevanje, cak i u
najizazovnijim situacijama i okruzenjima".

Mada sam razmisljao o tom pojmu stara dusa,mislim da ovaj citat gore je podpuno ok! Mislim tako jer zaista nema logike zbog polozaja meseca u odredjenom znaku odredjivati starost duse po natalnom,jer svake minute,kaze statistika,rodi se oko 8 milijona ljudi na planeti,sto bi znacilo da dosta istih ima vec medju nama,sto opet nema logike nikakve. Gledajuci licno to o staroj dusi,mislim da se ipak meditacijom ili regresoterapijom moze ustanoviti starost duse,jer verujem u reinkarnaciju i ciscenje kroz radjanje sto me navodi da postoje etape zivota kad se dusa materijalizuje kroz radjanje da bi se procistila kroz znakove zodijaka i tako bivse iskustvo ocistila sadasnjim stim da bude svesna da setvom ce doci i odredjena zetva,a tako na kraju kroz shvatanje svog postojanja postigne mutaciju u nesto bolje kroz sadasnji zivot i tako polagano okonca ciklus gde ce se na kraju pretvoriti u svetlost,jer Bog je Svetlost i sklad,mir... Meni su isto rekli da sam stara dusa...pocinjem da sumnjam al i ne,jer me ovozemaljsko ne interesuje ni malo vise....al to nije tema za ovaj deo foruma.

Zelenooka M
27-02-2011, 23:15
ja se nekada tako osecam, ali vrlo retko.
uglavnom se osecam kao dete i dozivljavam sebe kao dete. chak pochinjem da brinem kako cu biti u stanju da brinem o svojoj deci kad sebe ne dozivljavam zrelom uopshte.

ako si luda, nisi jedina, jer sve shto si navela vazi i za mene. ali apsolutno sve.
Stvarno???
E ovo nisam ocekivala...Pa lep je osecaj biti u drustvu!:rolleyes:
A ja vec mislila da mi treba neka terapija...:D
A mozes li nesto vise da mi kazes o tome ako ti nije problem neravno,kako bih mogla da uporedim??
Sto se dece tice i tu smo iste je materinski instikt nemam,ali uopste nikako,za mene su sva mala deca kao neki vanzemaljci boze me prosti,ne razumem ih ic.
Kad sam rekla starost je sam vise mislila na neku zrelost u pitanju zivotnih tema,interesovanja,razmisljanja,filozovije i slicno ako me razumes...
Sad ne znam da li kvadrat meseca i plutona mozda ima neki uticaj na to,posto neki takodje kazu i da je i pl karma to jest nesto iz proslih zivota??'
Posto imam taj aspekt i to na 1 stepen razlike....
Opet ti ga nemas,tako da je stvarno ne znam sta da mislim...???

andjelikadepeures
27-02-2011, 23:25
Stvarno???
E ovo nisam ocekivala...Pa lep je osecaj biti u drustvu!:rolleyes:
A ja vec mislila da mi treba neka terapija...:D
A mozes li nesto vise da mi kazes o tome ako ti nije problem neravno,kako bih mogla da uporedim??
Sto se dece tice i tu smo iste je materinski instikt nemam,ali uopste nikako,za mene su sva mala deca kao neki vanzemaljci boze me prosti,ne razumem ih ic.
Kad sam rekla starost je sam vise mislila na neku zrelost u pitanju zivotnih tema,interesovanja,razmisljanja,filozovije i slicno ako me razumes...
Sad ne znam da li kvadrat meseca i plutona mozda ima neki uticaj na to,posto neki takodje kazu i da je i pl karma to jest nesto iz proslih zivota??'
Posto imam taj aspekt i to na 1 stepen razlike....
Opet ti ga nemas,tako da je stvarno ne znam sta da mislim...???

nisi me razumela, ja se plashim kako cu sa svojom decom jer smatram da je to izuzetno velika odgovornost za koju se plashim da nisam dorasla.
inache imam izuzetno jak materinski instinkt od uvek, sa decom se slazem extra, tachnije obozavaju i oni mene i ja njih. obichno je chopor dece oko mene :) mozda zato shto sam i ja josh dete? :) nisam im autoritet, vec drugarica, neko u koga bash imaju poverenja za shta god...

lilithsco
27-02-2011, 23:31
evo samo ću se kratko nadovezati...negdje sam pročitala da aspekti između Mjeseca (duša) i Saturna ukazuju na starost duše...osobno mislim i slažem se s već izrečenom tvrdnjom da duša ne stari linearno, već u skladu s vlastitim napretkom...

majabl
27-02-2011, 23:34
ej..pa i ja se slazem da dusa ne stari linearno..a kod mene me nervira sto sam recimo ispricala platonovu teoriju ideja, a da nisam ni znala za nju, a bukvalno doslovmo, i jos takao nekih ..a mo mi je u blizancima i trebalo bi da nisam nesto stara dusa..:):):)

lilithsco
27-02-2011, 23:44
Meni je osobno sve to s položajem Mjeseca u znakovima i određivanjem starosti na takav način pojednostavljeno previše

da igual
28-02-2011, 11:56

nema se tu nama šta sviđati ili ne :)

kao prvo ništa ne nestaje, već samo mijenja oblik.
a o tom nestajanju o kom ti govoriš, riječ je o prosvjetljenju koji je vrhovni cilj svake duše kojem se približava svakom svojom inkarnacijom i dok se prosvijetli više nema šta radit zarobljena na zemlji.. već prelazi u kozmički savršenu dimenziju, koja je zemaljskom razmišljanju nepojmljiva.. a ne govori samo budizam ili hinduizam o tome, o tom priča i biblija i sve sve religije na ovom svijetu. izvor i istina je jedna :)

pa to je glavno pitanje,sta je u stvari pocetak duse a sta kraj??? posto je ona u opoziciji sa Saturnom,osecajem realnosti, vremena,smrti,ona je obrnut kvalitet i nema pocetak i kraj,vec uci i sakuplja individualna iskustva ta bi upotpunila svoja znanja o realnom svetu,mislim da je to cilj
e pitanje je sta posle
po meni uci lekcije da bi probijala barijere on planete do planete,tj naucila da koristi vibracije svake planete i tako izabrala telo u kojem ce da se rodi,itd..da bi se njene greske koje je napravila ocitale kroz lose aspekte kako ih ne bi vise ponovila,jer to je princip ucenja,jel

Izgled nije bitan,bitno je znanje,jer stara dusa nije nikako nesto lose to je jako dobro,i to je individualno i pravicno,stvar je u tome koliko smo spremni da napredujemo jer je covek rodjen sa zadatkom i slobodnom voljom

Karma i stari dugovi su samo uzroci nasih dela mada ne mislim na to ovde,mesecevi cvorovi ili zmaj,strasno zapostavljeni u modernoj astrologiji a opet sa suncem i Mesecom su najbitniji, pokazuju znanje koje treba osvestiti i put dusi,tj pravac u kojem treba svoje znanje da nadopuni

Pa dobro,bice jos ovo mi je danas palo na pamet
Ali telo je jako bitno,jer kaze se u zdravom telu zdrav duh,dusa sa znanjem bira telo u kome se radja,dusa bez znanja (ili sa iskrivljenim znanjem sto se po istom principu ispravlja,ucenjem) bira losije telo da bi naucila kako...i kad je zrela bira bolje telo jer zna...e sad,po subjektivnom dozivljaju neki bi rekli ''to nije posteno'' ali to je svrha

malo sam se zadubio a moram uciti

ostaje jos bitno pitanje,kako se gleda zrelost duse po znaku,razmisljao sam o svom Mesecu jer je na poslednjim stepenima device plus na IC 25 stepen
i stoji da je devica najmudriji znak
ali nikako mi ne ide u glavu zato sto je zemljani,nekako mi sve logicnije da je u vodenom
i opet ona prica o sedistu i egzaltaciji

Moram dodati zanimljivost jednu,moja majka sa Saturnom u Ovnu (znaci osoba kojoj jedan ciklus ucenja tek pocinje,i samo uci o sebi) i Mesecom u vagi,sto jest prvi vazdusni,kardinalni znak (najmladja dusa)...i rodi sina sa mesecom u devici (ko kornjaca ) i jos se ljuti na mene sto je ispravljam a po stavovoma je spram mene kao dete neko

SA veže osobu za zemaljski život i raćanje dugova i sticanje lekcija koje nismo naučili u prijašnjim inkarnacijama.

retrogradnost planeta također govori o lekcijama koje moramo naučit, često njihova energija bude odgođena za kasnije u životu, tj. kasnije se aktivira - to možemo lako popratiti po progresijama, do onda se ne otvara..

znak koji je skupio kvalitete i mudrost svih znakova je riba, jer je zadnja u ciklusu i ona je prirodno najbliža kozmičkim silama - tj. ili naglašene ribe ili 12. kuća ili NE u čartu.

djevica je čisti intelekt i previše je vezana za ME i razum, sve pokušava logički objasniti, ali više dimenzije, kozmička i bezuvjetna ljubav se ne mogu objasniti, to se jednostavno osjeća - i za to je najnadarenija riba ili riba-like čartovi - zato ME i jest u padu u ribi, a VE tu egzaltirana i obrnuto - razum i ljubav su dva nespojiva svijeta i ne razumiju se

29* stepen opet kao i ribe označava zadnji stupanj nekog znaka - jedne cjeline, jedne kvalitete i jedne mudrosti - e sad ako idemo po cijelom ciklusu onda 29* i ribe kao zadnji znak daju najvišu povezanost s višim :)
ovim ljudima često zemaljske stvari nemaju smisla jer oni su već prirodno dosegli svu mudrost znaka i nemaju što drugo nego prijeći na viši nivo svijesti.. a on je u ovom svijetu još uvijek nespojiv s materijalnim načinom života..

naglašen UR i NE u čartu predstavljaju brzo kretanje prema konačnom cilju svake duše - prosvjetljenju. UR je ionako oslobođenje od karme i zemaljskih okova i stoga je sušta suprotnost Saturnu.. Uranovci se ne zamaraju s tradicijom, društvenim normama, vezanošću... oni žive u trenutku, sad i ovdje što je i temeljna filozofija života.
a NE opet osjeća ono što se često naziva iluzijom za zemaljske pojmove, pa on često živi na filmovima, umjetnosti, nekim domenama koje su odraz istine kud bi se trebali kretati :) i što postaje stvarnost kad se digne svijest..

napredak duše se također prati po sekundarima, on će nam dati odgovor kako napredujemo :)

vener
09-03-2011, 15:48
Moram da se umesam:) ...po mom misljenju svako od vas je po meni na neki nacin stara dusa samim interesovanjem za ovu temu.Pa zar nije?Samo interesovanje te navodi da razotkrijes do kog stepena si stigao i to je opet na neki nacin borba.Mlada dusa se nece toliko bakcati na ovu temu i ni na kraj pameti mu takve teme ne padaju na pamet nece ni kliknuti na ovu stranicu niti istrazivati nista vezano na ovu temu...mozda od 100 posto onih pet posto ako je zalutalo procitace ali nece komentarisati.Citala sam dosta na ovu temu i negde jos od malena u meni ima velikog interesovanja i previse radoznalosti da saznam nesto vise o ovome...i mogu da kazem da ima necega..I meni se kad procitam vase primeri vrzmaju slicna osecanja ali taj osecaj je jako tesko objasniti pogotovo napisati..znate i sami.Ja imam Mesec u skorpiji u konjukciji sa Uranom u 11 polju(zavrsetak),12 polje mi je na 29 stepenu Skorpije jako teska sudbina unutrasnji osecaji ne mogu se opisati ceste promene raspolozenja...Zatim Mesec pravi sekstil sa Saturnom sto je isto jedan od pokazatelja stare duse...Saturn je u 9 polju zajedno sa jupiterom u devici
koji pravi kvadrat sa mojim asc.i neptunom na asc.-u...u strelcu..verovatno i jeste pocinjen neki okrsaj po pitanju duhovnosti religije..itd...IC je u ovnu..Mars pada u 10 polje u samoj konjukciji sa Plutonom..a rekla sam kakva mi je postavka Skorpije..tako da se i tu negde vidi da sam u proslom zivotu mogla doziveti neko krajnje tesko i lose iskustvo ili cak zivela u nekoj zemlji ratova..agresije upravo moji strahovi od rodjenja strah od same sebe tu i pocinje i nikako da ga se otarasim i jos neptun kvadrat jupiter tacno da izludis..Moj zadatak zapravo i jeste da pronadjem sebe i junacki se oduprem nekim stvarima koje me progone u svakom smislu i da naravno posle svega toga izadjem iz svega toga jos jaca,stabilnija i uz to jos puna razumevanja za druge i podrske ne ocekivajuci za uzvrat maltene ni hvala...Juzni cvor mi ima jako losu postavku sa mesecom uranom znaci nacinjeno nesto lose dok eto sa majkom kontakt nula i komunikacija...Dok Mars pravi sekstile sa merkurom,suncem S.C.u osmom polju...i sekstile sa Neptunom i asc u prvom polju znaci ima nade samo moram da se borim i pronadjem pravu stvar..resenje da se oslobodim svega.Ako neko ima nesto jos da doda na ovu temu rado bi procitala:D

ochajna domacica
09-03-2011, 15:56
...i mogu da kazem da ima necega..I meni se kad procitam vase primeri vrzmaju slicna osecanja ali taj osecaj je jako tesko objasniti pogotovo napisati..znate i sami

...a rekla sam kakva mi je postavka Skorpije..tako da se i tu negde vidi da sam u proslom zivotu mogla doziveti neko krajnje tesko i lose iskustvo ili cak zivela u nekoj zemlji ratova.

Ok.Nice, a gde se vidi postojanje prošlog života? (sad samo da dokažemo da je osećanje koji neki nose u sebi, opravdano time.. :rolleyes: )

vener
09-03-2011, 15:59
Moram da se umesam:) ...po mom misljenju svako od vas je po meni na neki nacin stara dusa samim interesovanjem za ovu temu.Pa zar nije?Samo interesovanje te navodi da razotkrijes do kog stepena si stigao i to je opet na neki nacin borba.Mlada dusa se nece toliko bakcati na ovu temu i ni na kraj pameti mu takve teme ne padaju na pamet nece ni kliknuti na ovu stranicu niti istrazivati nista vezano na ovu temu...mozda od 100 posto onih pet posto ako je zalutalo procitace ali nece komentarisati.Citala sam dosta na ovu temu i negde jos od malena u meni ima velikog interesovanja i previse radoznalosti da saznam nesto vise o ovome...i mogu da kazem da ima necega..I meni se kad procitam vase primeri vrzmaju slicna osecanja ali taj osecaj je jako tesko objasniti pogotovo napisati..znate i sami.Ja imam Mesec u skorpiji u konjukciji sa Uranom u 11 polju(zavrsetak),12 polje mi je na 29 stepenu Skorpije jako teska sudbina unutrasnji osecaji ne mogu se opisati ceste promene raspolozenja...Zatim Mesec pravi sekstil sa Saturnom sto je isto jedan od pokazatelja stare duse...Saturn je u 9 polju zajedno sa jupiterom u devici
koji pravi kvadrat sa mojim asc.i neptunom na asc.-u...u strelcu..verovatno i jeste pocinjen neki okrsaj po pitanju duhovnosti religije..itd...IC je u ovnu..Mars pada u 10 polje u samoj konjukciji sa Plutonom..a rekla sam kakva mi je postavka Skorpije..tako da se i tu negde vidi da sam u proslom zivotu mogla doziveti neko krajnje tesko i lose iskustvo ili cak zivela u nekoj zemlji ratova..agresije upravo moji strahovi od rodjenja strah od same sebe tu i pocinje i nikako da ga se otarasim i jos neptun kvadrat jupiter tacno da izludis..Moj zadatak zapravo i jeste da pronadjem sebe i junacki se oduprem nekim stvarima koje me progone u svakom smislu i da naravno posle svega toga izadjem iz svega toga jos jaca,stabilnija i uz to jos puna razumevanja za druge i podrske ne ocekivajuci za uzvrat maltene ni hvala...Juzni cvor mi ima jako losu postavku sa mesecom uranom znaci nacinjeno nesto lose dok eto sa majkom kontakt nula i komunikacija...Dok Mars pravi sekstile sa merkurom,suncem S.C.u osmom polju...i sekstile sa Neptunom i asc u prvom polju znaci ima nade samo moram da se borim i pronadjem pravu stvar..resenje da se oslobodim svega.Ako neko ima nesto jos da doda na ovu temu rado bi procitala:D

ISPUNITI KARMICKI ZADATAK

Astrogenetika i karmicka astrologija su nerazdvojne sto znaci da se nasi karmicki dugovi iz proslog zivota cesto manifestuju kao genetsko prokletstvo – teret nasledjen od predaka.
Dusa menja samo telo i po zakonima kosmosa bi trebalo da evoluira.
Cesto se, medjutim, desava sasvim suprotno: svojim losim delima ( i gresima ) covek samo opterecuje svoju ionaku vec opterecenu karmu, a posle krivi Boga, lisen svesti o tome da je za sve sam kriv. Greske koje smo pocinili u proslom zivotu cesto ponavljamo i u ovom, mada je nas karmicki zadatak da ih ispravimo i da zlo i stare greske vise nikada ne ponovimo !
Sve dok to ne uradimo, ponovo cemo se radjati sa istim, losim aspektima u horoskopu koji nas primoravaju da, kroz borbu sa samim sobom, promenimo i evoluiramo.

Recimo, osoba koja u svom horoskopu ima kvadrat izmedju Jupitera i Saturna, opoziciju izmedju Meseca i Saturna i kvadrat izmedju Sunca i Neptuna, najverovatnije se obesila u nekom od proslih zivota. U sledecoj inkarnaciji ona se radja sa suicidnim genima nasledjenim od predaka ( gde se, verovatno, i baba obesila), a njen karmicki zadatak je da nistavilo i besmisao, koji je u jednom periodu zivota moraju obuzeti, savlada snagom volje i zameni ih ljubavlju, smislom i kreativnoscu. Ukoliko u tome uspe, sto zavisi od njene snage, ubuduce se nece radjati sa ovim losim aspektima. Losa karma se uvek nasledjuje, bas kao i genetika, koja nije nista drugo do pokazatelj nase dobre ili lose karme, kao i starosti duse...

:angel:

vener
09-03-2011, 16:05
Cetvrta kuca, pored okolnosti, moze govoriti o predelima ili zemljama u kojima smo ziveli.

Tako ce Ovan govoriti o nekoj ratnickoj zemlji, agresivnim narodima, ili o onima koji su nekada osvajali kao sto su Nemacka, Engleska, Japan I sl.

Bik ukazuje na ravnicu, sumu, njivu, zivot na selu, mestu gde je klima povoljna za sve sto se uzgaja na zemlji. Zemlje su Holandija, Kipar, Bliski istok I sl.

Blizanci su znak vazduha, pa samim tim govore o predelima gde su cesti lagani vetrovi, intelektualni I komunikativni narodi, oni koji brzo pricaju I koji su po prirodi veseli.
Zivot je bio okruzen intelektualnim ljudima, bracama, sestrama, a vrlo cesto se I putovalo, mozda kuca na tockovima I sl. Zemlje koje su pod ovim uticajem su Italija, SAD, Belgija I dr.

Rak ukazuje na mesta sa puno vode, pogotovo jezera, ali I na lepe predele I bogatu prirodu, na gradove kao sto su Venecija ili Istambul.

Lav se vezuje za mesta sa suncanom klimom I velika carstva kao sto je bilo Rimsko. To su obicno bogate zemlje sa visokim standardom, kao sto je Kalifornija, Francuska, grad Rim itd.

Devica predstavlja obale, pa samim tim u pitanju su zemlje koje izlaze na more I koje imaju mnogo lepih, peskovitih plaza. Takodje, veoma vredne nacije I zemlje. Pod odvim znakom to moze biti Svajcarska, Grcka, grad Pariz I dr.

Vaga ce govoriti o mestima sa umerenom klimom, o umetnickom okruzenju u zivotu, o skladu u kome smo ziveli. Od zemalja to su Madjarska, Kina, Egipat, Libija, Austrija, a gradovi Bec, Budimpesta, Prag, Beograd I dr.

Cetvrta kuca u Skorpiji govori o mestima gde se ratovalo, gde je bilo puno stradanja, o teskim zivotnim okolnostima punim borbe, preokreta, svadja I sukoba. To su predeli sa opasnim, otrovnim zivotinjama, zmijama, skorpijama, paucima I opasnim ljudima. Od zemlaja to su Sicilija, Albanija, Sahara, Kosovo, a gradovi Beograd, Stutgart…

Strelac na vrhu 4. kuce govori o bogatim zemljama. Mozda je zivot bio u okruzenju obrazovanih ljudi, filozofa, svestenika, profesora I sl. Zemlje koje se povezuju sa Strelcem su Madjarska, Spanija, Malta I druge.

Jarca povezujemo sa planinama, golim brdima, mestima sa velikim stenjem I kamenjem, hladne oblasti. Ovo govori I o siromasnim uslovima zivota, bedi kojoj je osoba mogla biti izlozena I o teskoj sudbini. Indija, Srbija, Sibir, Avganinstan su pod uticajem ovog znaka.

Vodolija predstavlja oblasti sa jakim vetrovima, uraganima, hladnom klimom. To su mesta gde je vladao jak rezim komunizma, gde su bile velike revolucije, preokreti, zemlje kao sto su Rusija, Svedska I druge.

Ribe na vrhu 4. kuce ukazuju na zivot na moru, ostrvima, brodu, tamo gde je morska klima ali I pustinja, zatim na udaljena mesta, necivilizovane krajeve, dzungle.
Ovo moze biti I zivot u Manastiru, Hramu ili nekoj religioznoj ustanovi. Zemlje su Tahiti, Portugalija, Panama, Rusija I druge.
;) :yinyang:

vener
09-03-2011, 16:26
Ok.Nice, a gde se vidi postojanje prošlog života? (sad samo da dokažemo da je osećanje koji neki nose u sebi, opravdano time.. :rolleyes: )

:213: Postojanje proslog zivota...tesko pitanje...svi mi tragamo za nekim dokazom konkretnim...ali negde sam citala da je jedino regresija merodavna...ali naravno nece se svako podvrgnuti njoj...Za sada mozemo se jedino osloniti na nas osecaj i primere drugih uporedjivanje.Ono sto znam bitno je gledati 4 polje to bi bio neki nas kraj u proslosti..sredina u kojoj smo ziveli..nacin zivljenja sagledamo kroz aspekte i vladare polja u koja padaju i naravno po aspektima mozemo videti losim ili dobrim na koji nacin smo odradjivali prosli zivot, ...i koliko mozemo u ovom...Naravno da cemo sagledati i dvanesto polje...jer je i to polje povezano sa zavrsetcima i dugovima to ce nam dati onda potuniju sliku...

ochajna domacica
09-03-2011, 16:45
Ja kada analiziram svoje IC, 12 i sve ostalo...dolazim do podataka o postojanju mojih predaka, tamo gde su oni živeli, gde su postojali, dakle životi koji su PROŠLI. U pravu si za podvrgavanje regresiji, a mislim da bi neke ljude koji su u savršenoj ravnoteži sa samim sobom, "u ovom životu" - mislim da trenutno postojanje, neće tako često razmišljati u svome zadovoljstvu ni o korenima, niti o preprekama, ukoliko ih neko večno za njih otklanja..tako da mislim da bi NEKE prosto pordvrgavanje toj metodi, zapravo rastrgla. u TOME I JESTE ravnoteža, jing-jang..postojanje neravnoteže, odnosno ljudi koji i ne žele da uopšte misle o prošloim inkranacijama(kao svojim) jer sebi ugrožavaju sadašnjost.
Ali čini mi se da baš kod tih, čije podatke znam, ali "zvuče" starmalo, pa opet uspevaju da beže od toga, kao po nekom impulsu, beže od teme i saznanja(eto ja baš mislim suprotno)..jer imali bi i te kako da saznaju i neke "lošije" stvari ili objašnjenja. Neke si i sama navela gore, ubistva, samoubistva...i onda je bolje prosto ne upuštati se, kada ti je data nova šansa. Ali još češće ni ljude koji se upuštaju - ne priznaju.
To je moje šturo, iskustvo, ali ipak lično. :D

majabl
09-03-2011, 17:25
a kod mene citava porodica iima cetvrtu u skorpiji ili pl u njoj ili sa..ili neko ima i pl i sa...a ja jedina od citave porodice nemama , u blizancima je ali tu mi je mo koji ima 180 sa i ur iz desete..i nekako stvarno kao da mi je lakse iako je taj sa180 mo zeznut, ali kakvi su oni..pa meni je super..:):):)

vener
09-03-2011, 17:50
Ok.Nice, a gde se vidi postojanje prošlog života? (sad samo da dokažemo da je osećanje koji neki nose u sebi, opravdano time.. )

:213:...evo ja sam nesto ispisala pa ti procitaj...:-)

vener
09-03-2011, 17:51

Ne mogu a da ne obratim paznju na poslednju mesecevu konjukciju koja nam opisuje,poslednju inkarnaciju koja je prethodila ovom zivotu..Kod tebe je Mesec u konjukciji sa Putonom u tom slucaju je to jedan od tezih zadataka za svaku dusu koja ima takvu postavku..negde je morala toliko da se priblizi smrti i uz to ostane normalna,a tako nesto se moglo postici iskrenoscu...a bas ovakvi ljudi se i radjaju sa posebnim zadatkom i maju ogromnu moc...Pluton u Skorpiji...ta osoba je u prethodnom zivotu mogla biti zrtva nekog nasilja,pri cemu ga jos nije oprostila niti prevazisla.Ovde je gotovo uvek potrebno umece kanalisanja i koriscenja seksualne energije upravo zato da bi ovladala unistavanjem i besom ili onim sto ta osoba ne moze da oprosti...u protivnom ce stalno voditi bitke sa okolinom i nece videti da ih u stvari vodi sama sa sobom.

Zatim prva meseceva konjukcija opisuje zadatak koji dusa mora da odradi u ovom zivotu...u tvom slucaju je to Sunce kome je dato da nege vodi pricu i bude lider organizuje ljude i bude svetlo drugima...npr.sef...direktor...polaganje ispita i zadatka duse je da prevazidje spostveni ego,da pronadje kanal koji ce uspeti da izrazi preko drugih,jer ce upravo tako resiti svoj ego problem,pronalazeci postepeno siru realnost sebe-kroz druge.Osoba bi trebala da dozvoli nekom drugom da vodi glavnu rec.Sve dok se ta dusa ponasa nametljivo i nadmeno,upadace u sukobe sa svakim obicno je to po definiciji autoritet,otac,direktor ili muz...:)
A jos ovo... i S.M.C u 4 polju. koji ti pravi Kvadrat sa plutonom
sto ukazuje da bi ta dusa mogla biti obuzeta strastima i ljubomorom..a nekada i mrznjom koja bi rusila stabilnost...Neprijatnosti zbog rata ili smrti.Ovde je potrebno da se ovlada strastima i NESVESNIM...Znacilo bi da je ova dusa u proslosti nacinila karmu mrznje u nekom odnosu gde je cak moglo doci i do ubistva da bi se u ovom zivotu moglo nastaviti sa iste pozicije gde se nekada isto tako strasno odnos i raskinuo.taj odnos bi i trebao da se nastavi slicnom situacijom...opasnost..rat...ili blizina smrti sve u toj simbolici.I onda kada stvari izmaknu kontroli i te dve osobe shvate da su u svari neprijatelji koje odrzava samo strast e tada se nalaze na prekretnici da zavrse vezu za uvek ili se kroz seksualnu igru ponovo spoje.Ovde je vezi potrebno da se transformise...a bas to uvek znaci da se ne treba odreci vec da treba ovladati strastima i preci na drugu stranu a ta druga strana je ono cega se osoba uvek najdublje nesvesno plasila...tek tada se ovaj veliki karmicki problem koji cak ima bliskosti i sa prokletstvom resava.:5sadyes:
Eto to ti je onako nesto skracena verzija cisto da sagledas osnovu...a ja bi bas volela da znam da li postoji neka slicnost...:) :thumbsup:

majabl
09-03-2011, 18:21
a to za konjukcije ne kontam kod mene mo ima 0 ma i kiron..ne znam kako mu je bolje..:):):)

ochajna domacica
09-03-2011, 18:31
Zapravo i Mesec(vladar IC - koreni) u posledjoj konjukciji sa Pluton(ubica)..pokazuje smrt moga dede. (separacija 8° - eto toliko pre mog rođenja..nepunih 8god. ).
Sve sam već pročitala. Lepo je što si podsetila! :)
Ne mogu a da ne obratim paznju na poslednju mesecevu konjukciju koja nam opisuje,poslednju inkarnaciju koja je prethodila ovom zivotu..Kod tebe je Mesec u konjukciji sa Putonom u tom slucaju je to jedan od tezih zadataka za svaku dusu koja ima takvu postavku..negde je morala toliko da se priblizi smrti i uz to ostane normalna,a tako nesto se moglo postici iskrenoscu...a bas ovakvi ljudi se i radjaju sa posebnim zadatkom i maju ogromnu moc...Pluton u Skorpiji...ta osoba je u prethodnom zivotu mogla biti zrtva nekog nasilja,pri cemu ga jos nije oprostila niti prevazisla.Ovde je gotovo uvek potrebno umece kanalisanja i koriscenja seksualne energije upravo zato da bi ovladala unistavanjem i besom ili onim sto ta osoba ne moze da oprosti...u protivnom ce stalno voditi bitke sa okolinom i nece videti da ih u stvari vodi sama sa sobom.

Zatim prva meseceva konjukcija opisuje zadatak koji dusa mora da odradi u ovom zivotu...u tvom slucaju je to Sunce kome je dato da nege vodi pricu i bude lider organizuje ljude i bude svetlo drugima...npr.sef...direktor...polaganje ispita i zadatka duse je da prevazidje spostveni ego,da pronadje kanal koji ce uspeti da izrazi preko drugih,jer ce upravo tako resiti svoj ego problem,pronalazeci postepeno siru realnost sebe-kroz druge.Osoba bi trebala da dozvoli nekom drugom da vodi glavnu rec.Sve dok se ta dusa ponasa nametljivo i nadmeno,upadace u sukobe sa svakim obicno je to po definiciji autoritet,otac,direktor ili muz...:)
A jos ovo... i S.M.C u 4 polju. koji ti pravi Kvadrat sa plutonom
sto ukazuje da bi ta dusa mogla biti obuzeta strastima i ljubomorom..a nekada i mrznjom koja bi rusila stabilnost...Neprijatnosti zbog rata ili smrti.Ovde je potrebno da se ovlada strastima i NESVESNIM...Znacilo bi da je ova dusa u proslosti nacinila karmu mrznje u nekom odnosu gde je cak moglo doci i do ubistva da bi se u ovom zivotu moglo nastaviti sa iste pozicije gde se nekada isto tako strasno odnos i raskinuo.taj odnos bi i trebao da se nastavi slicnom situacijom...opasnost..rat...ili blizina smrti sve u toj simbolici.I onda kada stvari izmaknu kontroli i te dve osobe shvate da su u svari neprijatelji koje odrzava samo strast e tada se nalaze na prekretnici da zavrse vezu za uvek ili se kroz seksualnu igru ponovo spoje.Ovde je vezi potrebno da se transformise...a bas to uvek znaci da se ne treba odreci vec da treba ovladati strastima i preci na drugu stranu a ta druga strana je ono cega se osoba uvek najdublje nesvesno plasila...tek tada se ovaj veliki karmicki problem koji cak ima bliskosti i sa prokletstvom resava.
Eto to ti je onako nesto skracena verzija cisto da sagledas osnovu...a ja bi bas volela da znam da li postoji neka slicnost...:) :thumbsup:Kuća u kojoj je moja majka odrasla - prva pored groblja. U toj kući je deda izvršio samoubistvo.
Pluton u Vagi - izdaja a i pravosudni sistem je zakazao. "TA OSOBA" - inkarnacija, ja to vidim kroz opis onog što se desilo pre mog rođenja(Mo vladar prenatalnog).
Ja sukobe imam sa ocem(SA, niti bliskosti niti privrženosti). Sa autoritetimia NEMAM!!! So60Ma. Meni su asutoriteti čisti i baš So znakovi. Ali moj otac nije = isto što i autoritet, sam po sebi. On je u istom znaku(ovde u natalu, signifikator) koji ima 90MC. Moj ego i moja pojava, "upadljiva na način na koji je naupadljiva, nenametljiva i među 80-toro dece jedina nerazmažena". Rekoše neki autoriteti ;)
Malo hvalisavosti eto..
A ispite sam davala za "egoiste", pa tako se stvaraju Frankenštajni :D, odnosno nisam se osećala umornom da nekom pomognem(takav mi poziv, po prirodi). Nema baš bukvalno veze sa mnom sve ovo gore iz literature.

Ali sam OPET da naglasim, mnoge osobe sa kojma dolazim u kontakt i preko tih stvari koje činim prepoznala upravo "starmale duše"..međutim ja se jako posle toga osećam umorna, emotivno iscrpljena, kao da upijem i onu njihovu dušicu koja ne priznaje ništa se SVOJE OCENE(ali na papiru). ;)
Do danas nisam nikad odbila uslugu koja je nekom potrebna.
Po nekim programima, čvor su stavili gotovo sa svim planetama oko DC da je u kvadratu, ali isto tako nisu se poklopile stvari sve. Uran je takođe u 120. Pa ispade baš teška INKARNACIJA. I pored toga što nemam retro planete.

vener
09-03-2011, 18:37
a kod mene citava porodica iima cetvrtu u skorpiji ili pl u njoj ili sa..ili neko ima i pl i sa...a ja jedina od citave porodice nemama , u blizancima je ali tu mi je mo koji ima 180 sa i ur iz desete..i nekako stvarno kao da mi je lakse iako je taj sa180 mo zeznut, ali kakvi su oni..pa meni je super..:):):)

Majo,tebi je 4 kuca pocinje u Blizancima sto znaci (Merkur)... koji pravi opoziciju sa plutonom u osmom polju i merkurom i suncem u drugom polju tu bi mogao nastane problem oko materijalnih stvari...nasledstvo...nekretnina...Sunce opozicija pluton moze znaciti opasnost od fizickih povreda..mozda i operacije...ovaj aspekt pazi ne mora da znaci u tvom slucaju ali sam po sebi moze da donese i neslaganje izmedju oca i tebe ili mozda nekog nadredjenog...pazi ovde je jako izrazen ego i potreba da se upravlja i vlada..A merkur i pluton u losem aspektu ti daju da umes u nekim situacijama da imas bas ostar jezik....:)
E sad sto se tice Meseca u opoziciji sa saturnom ovo se gleda kao jedan tezak psiholoski aspekt i podrazumeva patnje i depresije...moze da donese teske okolnosti...tebi je neophodan odmor mozda cak i meditacija jer kao da crpi snagu...kapiras.Ovaj aspekt i donosi jaku karmu...moze i da oznaci tezak zivot majke...Sa ovim aspektom ne bi bas trebala da praktikujes da nosis cesto crnu odecu crnom bojom upravlja saturn...a upravo osobi to dusu i pritiska....Mesec opozicija uran donose nemir...stres...rastrzanost nagla i iznenadna desavanja su cesto prisutna i tada nastaju nervoza i panika..Majka mora da je imala tezak zivot...
Ali vidim da imas i Merkur trigon uran i to je jako naglasena intuicija jak inetelekt i brz...brzo razmisljas misli kao munje dobar aspekt za astrologe ili uopsteno rad sa racunarima isto i merkur ti je u dobrom aspektu sa neptunom budna sanjas..volis da mastas lepo pises duhovan aspekt ...intelekt se ovde obicno nasledi od bake...:)

vener
09-03-2011, 18:43
Zapravo i Mesec(vladar IC - koreni) u posledjoj konjukciji sa Pluton(ubica)..pokazuje smrt moga dede. (separacija 8° - eto toliko pre mog rođenja..nepunih 8god. ;) ).
Sve sam već pročitala. Lepo je što si podsetila! :)

:thumbsup:

majabl
09-03-2011, 18:46
e..pa ne znam a svi pricaju o teskom zivotu majke...a ona ima sa u 12 i ma iz prve 90 pl oz sedme..i jeste tezi, ali je ona bas borac ima ju na asc, pa je cuva, ai ljekar je pa je tako iskoristila ovaj sa u dvanaestoj, a da sa ocem nemam odnos, a ovo mo 180 sa me unisti..nekako sam uvijek...a....oko nasljedstva je sigurno prepirka jer moja luda porodica sa cetvrtom u skorpiji ili pl tu, je divna za saradnju..ali dajem im sve nek...a sad , a da majka je bas intelektualac, mislim da je cetvrta njena...a sad jedino da ne bude neke rasprave oko partnerovog nasljdstva, jer svi pisu o nekim njegovim finansijama...posto je pl u osmoj, vl, sedme u drugoj..a to ne bih nikako, a na porodicu sam navikla..posto ti ide karmicka sta je poenta mog smc na veneri..hvala :):):)

ochajna domacica
09-03-2011, 19:01
:thumbsup:

:211:

Istina je da najčešće vidim osobe koja imaju So60 i 120 SA, kao spore :admin: (ne samo da vuku nogu pred nogu, nego i "kasnom paljenju" :doh: ). Ili Mesec u kontaktu sa SA. (duša....ah, ta duša...). Osećam težinu u njihovm prisustvu i energetski mi ne prijaju, dok ja njima očigledno da. To je samo zamena energija :yinyang: I prosto sam morala da se zaštitim :help: od prevelike doze optimizma, da uvek mogu biti na raspologanju.
Mene ne prati osećanje po prirodi da sam: umorna, teška da krenem negde i sl. Ali sam vremenom počela kao da se "opravdavam" pojavom tih osoba u mom životu, da mogu istim tempom i ne mogu!!! Jer osećam nemir u "slow motion-u"

swiss
09-03-2011, 20:23
Cetvrta kuca, pored okolnosti, moze govoriti o predelima ili zemljama u kojima smo ziveli.

Tako ce Ovan govoriti o nekoj ratnickoj zemlji, agresivnim narodima, ili o onima koji su nekada osvajali kao sto su Nemacka, Engleska, Japan I sl.

Bik ukazuje na ravnicu, sumu, njivu, zivot na selu, mestu gde je klima povoljna za sve sto se uzgaja na zemlji. Zemlje su Holandija, Kipar, Bliski istok I sl.

Blizanci su znak vazduha, pa samim tim govore o predelima gde su cesti lagani vetrovi, intelektualni I komunikativni narodi, oni koji brzo pricaju I koji su po prirodi veseli.
Zivot je bio okruzen intelektualnim ljudima, bracama, sestrama, a vrlo cesto se I putovalo, mozda kuca na tockovima I sl. Zemlje koje su pod ovim uticajem su Italija, SAD, Belgija I dr.

Rak ukazuje na mesta sa puno vode, pogotovo jezera, ali I na lepe predele I bogatu prirodu, na gradove kao sto su Venecija ili Istambul.

Lav se vezuje za mesta sa suncanom klimom I velika carstva kao sto je bilo Rimsko. To su obicno bogate zemlje sa visokim standardom, kao sto je Kalifornija, Francuska, grad Rim itd.

Devica predstavlja obale, pa samim tim u pitanju su zemlje koje izlaze na more I koje imaju mnogo lepih, peskovitih plaza. Takodje, veoma vredne nacije I zemlje. Pod odvim znakom to moze biti Svajcarska, Grcka, grad Pariz I dr.

Vaga ce govoriti o mestima sa umerenom klimom, o umetnickom okruzenju u zivotu, o skladu u kome smo ziveli. Od zemalja to su Madjarska, Kina, Egipat, Libija, Austrija, a gradovi Bec, Budimpesta, Prag, Beograd I dr.

Cetvrta kuca u Skorpiji govori o mestima gde se ratovalo, gde je bilo puno stradanja, o teskim zivotnim okolnostima punim borbe, preokreta, svadja I sukoba. To su predeli sa opasnim, otrovnim zivotinjama, zmijama, skorpijama, paucima I opasnim ljudima. Od zemlaja to su Sicilija, Albanija, Sahara, Kosovo, a gradovi Beograd, Stutgart…

Strelac na vrhu 4. kuce govori o bogatim zemljama. Mozda je zivot bio u okruzenju obrazovanih ljudi, filozofa, svestenika, profesora I sl. Zemlje koje se povezuju sa Strelcem su Madjarska, Spanija, Malta I druge.

Jarca povezujemo sa planinama, golim brdima, mestima sa velikim stenjem I kamenjem, hladne oblasti. Ovo govori I o siromasnim uslovima zivota, bedi kojoj je osoba mogla biti izlozena I o teskoj sudbini. Indija, Srbija, Sibir, Avganinstan su pod uticajem ovog znaka.

Vodolija predstavlja oblasti sa jakim vetrovima, uraganima, hladnom klimom. To su mesta gde je vladao jak rezim komunizma, gde su bile velike revolucije, preokreti, zemlje kao sto su Rusija, Svedska I druge.

Ribe na vrhu 4. kuce ukazuju na zivot na moru, ostrvima, brodu, tamo gde je morska klima ali I pustinja, zatim na udaljena mesta, necivilizovane krajeve, dzungle.
Ovo moze biti I zivot u Manastiru, Hramu ili nekoj religioznoj ustanovi. Zemlje su Tahiti, Portugalija, Panama, Rusija I druge.
;) :yinyang:

Hmm,citajuci sam dobio dojam da nisam u pravu kad je starost duse u pitanju! U stvari,kolebam se jer ovamo logika je jedno a osecanje drugo...sta je sad tu tacno vise nisam pametan,jer zanima me al me i pomrsi kad vidim da neko pobija a neko odobrava da se dusa i njena starost moze putem natala odrediti,a opet i jedno i drugom dajem za pravo!
Vener ako cu po osecanjima poci i time se voditi,meni je receno da sam u Svacarskoj ziveo ili Francuskoj...po secanju iz detinjstva u igri sa ostalom decom...Francuski me je od uvek privlacio pa sam se cesto zavitlavao u igri tako sto sam forsirao taj jezik da se koristi u igri (ono decije,pricas,meljes da ni sam neznas sta) a sto se tice Svacarske,naj iskrenije,nisam je voleo,nesto mi je smetala,i danj damas Alpi me podsecaju na nesto al neznam sta,tako isti i Austrija,nju nisam mogao organski da svarim sve dok nisam u Bec otisao i zaljubio se,lako u Austrijske Alpe tako i u Bec,szo mi je naj cudnije,bec dozivljavam kao da sam tamo rodjen,kao da sam deo njih,ma prvi susret sa tim gradom je bio vratio sam se kuci,ovde je moj dom,moje sve i zelja mi je da budem tamo i pokopan kad dodje vreme da se krene na onaj svet! Da se vratim detinjstvu sad,dakle,Francuska i jezik su mi se od uvek dopadali,zastava Francuske isto (omiljeni suvenir krasi mi regal,francuska zastavica) dok Svacarska,kad cujem njihov Alpenhorn,tipicni instrument njihov u obliku Roga,dugacak do 7 metara kroz koji se izaziva zvuk (slican trubi) se svira u visokim Alpima,gde se cuje Eho,mi izaziva tugu,jer neki tezak zivot je bio u pitanju itd koji sebi ne umem da objasnim...pa Austrija,nisam je voleo al sad,sad imam suprotno misljenje.....da ne duzim,pitao bih te VENER, ima li opravdanja ovome sad sto napisah,ili je to secanje na jedan od serije zivota kohe sam ziveo mozda ovde gde sam sad,mozda i u Austriji,Francuskoj...ker jednno znam,Alpi su za mene nesto vec vidjeno.
Ako ti nije mrsko,zaviri kod mene pa da pobijem ovo sto sam mislio o starosti i secanju duse,jer ovo gore sto si pusala me je i pobudilo da promenim misljenje. Hvala ti :)

vener
10-03-2011, 16:33
Hmm,citajuci sam dobio dojam da nisam u pravu kad je starost duse u pitanju! U stvari,kolebam se jer ovamo logika je jedno a osecanje drugo...sta je sad tu tacno vise nisam pametan,jer zanima me al me i pomrsi kad vidim da neko pobija a neko odobrava da se dusa i njena starost moze putem natala odrediti,a opet i jedno i drugom dajem za pravo!
Vener ako cu po osecanjima poci i time se voditi,meni je receno da sam u Svacarskoj ziveo ili Francuskoj...po secanju iz detinjstva u igri sa ostalom decom...Francuski me je od uvek privlacio pa sam se cesto zavitlavao u igri tako sto sam forsirao taj jezik da se koristi u igri (ono decije,pricas,meljes da ni sam neznas sta) a sto se tice Svacarske,naj iskrenije,nisam je voleo,nesto mi je smetala,i danj damas Alpi me podsecaju na nesto al neznam sta,tako isti i Austrija,nju nisam mogao organski da svarim sve dok nisam u Bec otisao i zaljubio se,lako u Austrijske Alpe tako i u Bec,szo mi je naj cudnije,bec dozivljavam kao da sam tamo rodjen,kao da sam deo njih,ma prvi susret sa tim gradom je bio vratio sam se kuci,ovde je moj dom,moje sve i zelja mi je da budem tamo i pokopan kad dodje vreme da se krene na onaj svet! Da se vratim detinjstvu sad,dakle,Francuska i jezik su mi se od uvek dopadali,zastava Francuske isto (omiljeni suvenir krasi mi regal,francuska zastavica) dok Svacarska,kad cujem njihov Alpenhorn,tipicni instrument njihov u obliku Roga,dugacak do 7 metara kroz koji se izaziva zvuk (slican trubi) se svira u visokim Alpima,gde se cuje Eho,mi izaziva tugu,jer neki tezak zivot je bio u pitanju itd koji sebi ne umem da objasnim...pa Austrija,nisam je voleo al sad,sad imam suprotno misljenje.....da ne duzim,pitao bih te VENER, ima li opravdanja ovome sad sto napisah,ili je to secanje na jedan od serije zivota kohe sam ziveo mozda ovde gde sam sad,mozda i u Austriji,Francuskoj...ker jednno znam,Alpi su za mene nesto vec vidjeno.
Ako ti nije mrsko,zaviri kod mene pa da pobijem ovo sto sam mislio o starosti i secanju duse,jer ovo gore sto si pusala me je i pobudilo da promenim misljenje. Hvala ti :)

;-)

Procitala sam tekst i pogledala natal...Juzni i severni cvor ti prave dobar aspekt sa Uranom sto bi dalo znacaj da si bio osoba koja je negde uvek zivela ispred svog vremena i samim tim ti mozda danas i daje osecaj i talenat sa osetis trend vremena i uvek budes u toku stvari.Posto ti Sunce(Lav) vlada juznim cvorom rekla bih da bi to moglo znaciti i neku ulogu vezanu za hijerarhiju,ili vodjstvo..zatim cemo se bazirati na Sunce(Lav) koje je tebi u 12 polju gde mozemo pretpostaviti da si bio muskarac moguce uticajan i poznat(lider,vojskovodja)..Jer i sama konjukcija Sunca i Plutona opisuje zivot blizu smrti..aspekt hrabrih i mocnih ljudi.Dok se i po konjukciji venere i sunca moze reci da si imao neku vrlo znacajnu ljubav u zivotu...a pri tom ti venera pravi trigon sa Saturnom sto moze govoriti o tome da ti se u ovom zivotu pojavljuje velika sudbinska ljubav(brzo prepoznavanje)..da bi nastavili tamo gde ste nekada stali.
Saturn ti pravi Kvadrat sa Mesecom i merkurom sto ukazuje da je dusa mogla nekome da nanese jak emotivni bol..Saturn u blizancima(merkur) opisace vrstu karme..Merkur kvadrat saturn moze pokazati tesku karmu zbog brata,sestre ili nekog rodjaka o koga se dusa ogresila...pa u ovom zivotu moze imati tezak odnos sa nekim od njih.Merkur kvadrat Neptun (3 polje.komunikacija,rodjaci,brat sestra)moze da bude u pitanju odnos koji je govorio o lazima i prevarama.
Ma nego da ja predjem na stvar ja krenula od kulina Bana uzivela se...;-))..
Znak u kome se nadje vrh 4. kuce(koreni) moze nam ukazati na to koliko je vremena proslo od poslednje do ove inkarnacije Jarac.zemljani znak je najsporiji..u pitanju je vise stotina godina a mozda i duze..Jarac hladna mesta,planine..brda, itd..Mozemo povezati ovako tvoji koreni i samo rodjenje je mozda bilo u zemlji koja jeste vezana za hladna mesta i sam kazes Alpi...polovina 4 kuce ti je u Vodoliji sto takodje opisuje oblasti sa jakim vetrovima, uraganima, hladnom klimom tu se dogodilo samo rodjenje i tu bi bili tvoji koreni i sam kazes da te neka tuga vezuje vezano za te predele...da bi mozda polovinom zivota ostvario sebe u nekoj od zemalja koje si naveo...ili mozda putovao i znacajna te desavanja pratila u dve zemlje.Lav se vezuje za Francusku..Devica za Svajcarsku...Austrija(Bec) za Vagu.Vladar tvog asc je u Vaga(venera)-Austrija tu se i desava ljubav koju si sreo i zaljubio se nastavlja se nesto,prenosi se iz prethodnog zivota u ovaj dug a gore u tekstu si procitao tvoje aspekte sa venerom sudbinska ljubav...zatim i pretprosli zivot 11 polje se moze povezati sa Lavom(francuska).. koje prenosis i u 12 polje prosli zivot sunce u 12 polju(moc)..neka velika bol i jeste prikazana 12 poljem Devica(svajcarska)pa mozda kako si i sam rekao tuga kad cujes zvuk(eho) roga i podseca na neki los dogadjaj a gore u tekstu sam ti napisala kakav okrsaj bi mozda mogao da bude...vezano za merkur i njegove lose aspekte.Saturn u blizancima(merkur) i 12 polje Devica Merkur koji pravi sa mesecom lose aspekte...Mozda sam te malo zbunila sad ali ja bi to tako povezala.. nisam neki vrhunski strucnjak...ali bar se trudim.Pa sad mozes i ti meni da kazes svoje misljenje vezano za sve ovo ;-))

e..pa ne znam a svi pricaju o teskom zivotu majke...a ona ima sa u 12 i ma iz prve 90 pl oz sedme..i jeste tezi, ali je ona bas borac ima ju na asc, pa je cuva, ai ljekar je pa je tako iskoristila ovaj sa u dvanaestoj, a da sa ocem nemam odnos, a ovo mo 180 sa me unisti..nekako sam uvijek...a....oko nasljedstva je sigurno prepirka jer moja luda porodica sa cetvrtom u skorpiji ili pl tu, je divna za saradnju..ali dajem im sve nek...a sad , a da majka je bas intelektualac, mislim da je cetvrta njena...a sad jedino da ne bude neke rasprave oko partnerovog nasljdstva, jer svi pisu o nekim njegovim finansijama...posto je pl u osmoj, vl, sedme u drugoj..a to ne bih nikako, a na porodicu sam navikla..posto ti ide karmicka sta je poenta mog smc na veneri..hvala :):):)

:) Venera u konjukciji sa smc govori o uspehu,sreci i da si voljena...i da ti zivot daje najvise kroz emotivne odnose.Sve sto je vezano sa smc je ono sto nam je dato (prilika) naravno zavisi koliko ces je ti i na koji nacin iskoristiti...tebi je venera u kvadratu sa neptunom moze biti neka platonska ljubav ili osoba sa kojom nista nisi ostvarila a i dalje patis za njom...Posto je venera u ovnu muski znak moze se desiti da bi ti ispustila neku bitnu priiku koja ti je data i sama sebi pokvarila odnos po pitanju emotivnih odnosa...Kroz severni cvor nam se uvek pruzaju prilike... :)

majabl
10-03-2011, 16:55
hvala :)pa da nekeko je tacno da sam voljena..i isto tako da sve ja pokvarim....a pitala sam na nekoj temii je li od tog smc na ve mene vole neki ljudi nevezani za mene i niotkud i tako to....a na cudan nacin sam voljena...a:):)

vener
10-03-2011, 17:16
:211:

Istina je da najčešće vidim osobe koja imaju So60 i 120 SA, kao spore :admin: (ne samo da vuku nogu pred nogu, nego i "kasnom paljenju" :doh: ). Ili Mesec u kontaktu sa SA. (duša....ah, ta duša...). Osećam težinu u njihovm prisustvu i energetski mi ne prijaju, dok ja njima očigledno da. To je samo zamena energija :yinyang: I prosto sam morala da se zaštitim :help: od prevelike doze optimizma, da uvek mogu biti na raspologanju.
Mene ne prati osećanje po prirodi da sam: umorna, teška da krenem negde i sl. Ali sam vremenom počela kao da se "opravdavam" pojavom tih osoba u mom životu, da mogu istim tempom i ne mogu!!! Jer osećam nemir u "slow motion-u"

Sve te razumem...:) Cinjenica je da ljudi sa dobrim aspektom sunca i saturna daju takav utisak ali su u neku ruku uporni i strajni,stabilni ali sve to kroz vreeeeme i vreeeeme (Saturn)pa to ponekad ide na zivce..a ti si tu da malo poguras situaciju bas kao sto si lepo rekla razmena energije... :yinyang:

vener
10-03-2011, 17:31
hvala :)pa da nekeko je tacno da sam voljena..i isto tako da sve ja pokvarim....a pitala sam na nekoj temii je li od tog smc na ve mene vole neki ljudi nevezani za mene i niotkud i tako to....a na cudan nacin sam voljena...a:):)

Tebi je severni u prvoj kuci ti ovim zivotom i dobijas sanse i prilike da napravis bitan karmicki preokret u pozitivnom smislu....i ovde uvek postoje odluke koje moras ti licno donositi....i postoji mogucnost da te vole oni koji nisu direktno povezani sa tobom upravo zato jer ti se prilike namecu a ti si ta koja odlucujes na koji nacin ce se to zavrsiti i na koji nacin ce se kasnije karma tvojim licnim delovanjem odraziti...:)Ti si licni pokretac svoje karme nadalje....jer smc nam i daje mogucnost i prilike da sebe procistimo i time obezbedimo manje dugove kasnije....:)

swiss
10-03-2011, 21:32
Vener,karmicka astrologija ti bas ide od ruke....iznenadjen sam pozitivno procitanim a pisanim stvoje strane! Javicu ti se na pv po drugi put jer imam nesto te pitati sto nije za javnost. Hvala ti,i da znas da si mi nesto sad objasnila sto mi do sad nije jasno bilo itd. Svaka ti cast,imas dara i smisla za Astrologiju,vidi se...pisem ti a i da ti mnostvo toga i potvrdim jos. PPozz :D

vener, malo sam čitala, impresivno, svaka čast :) ja sam ga izgleda zasrala :) možda i nisam sasvim zbog dobrih mjesečevih aspekata....ovu prošlu konjukciju Mo sa UR neznam kako bi objasnila, pada mi na pamet jedino neka nesreća, ic jarac-neko siromaštvo što potvrđuje i sa u konj sa VE vl. asc, slijedeća konjukcija je sa NE i najviše me zanima duhovnost i umjetnost tako da sam valjda na dobrom putu...:)

mini_mimi
10-03-2011, 22:50

pa ja sam onda mlada dusa :D posto sam tek krenula da izucavam,sve sto mogu da kazem je na osnovu licnog iskustva....koje se bazira jedino da tome da kada upoznam neku osobu znam da je odnekud znam :-)) Neko prepoznavanje...:D zanimljiva mi je tema(mada blage veze nemam):D

vener
10-03-2011, 23:50
Vener,karmicka astrologija ti bas ide od ruke....iznenadjen sam pozitivno procitanim a pisanim stvoje strane! Javicu ti se na pv po drugi put jer imam nesto te pitati sto nije za javnost. Hvala ti,i da znas da si mi nesto sad objasnila sto mi do sad nije jasno bilo itd. Svaka ti cast,imas dara i smisla za Astrologiju,vidi se...pisem ti a i da ti mnostvo toga i potvrdim jos. PPozz :D

;-))Eee super drago mi je da ti se dopada ...u svakom slucaju nije problem pisi ako treba nesto... ;-))

Vanesa
11-03-2011, 08:47
dali bi mogla i ja da pitam nesto u vezi starosti moje duse tj. karme posto imam osecaj da su mi ruke zavezane sto se tice ljubavi, nalazim se 5 god vec u vezi sa mojim deckom i nemogu da kazem da je nasa veza losa ali nikako da se konacno krunise brakom i decom pa me to dosta pravi tuznom inace on je bik sa ascedentom u blizancima pa me interesuje dali ta veza vuce korene iz neke proslosti dali je tu mozda nesto bilo pa zbog toga se to sad sve odugovlaci a meni je stvarno zelja da uspemo :o( hvala unapred Vener

vener
11-03-2011, 17:01
vener, malo sam čitala, impresivno, svaka čast :) ja sam ga izgleda zasrala :) možda i nisam sasvim zbog dobrih mjesečevih aspekata....ovu prošlu konjukciju Mo sa UR neznam kako bi objasnila, pada mi na pamet jedino neka nesreća, ic jarac-neko siromaštvo što potvrđuje i sa u konj sa VE vl. asc, slijedeća konjukcija je sa NE i najviše me zanima duhovnost i umjetnost tako da sam valjda na dobrom putu...:)

:213:

Hahaha slatka si :) ...ma nisi zasrala sta ti je super si...opusteno...evo ja sam ti ispisala pa ti procitaj... :66:

Pazi ova konjukcija mo i ur po onome koliko sam ja citala o tome bi mogla da znaci da si u predhodnom zivotu imala priliku da odradis bitan deo posla i oslododis se karme....to su situacije tipa kad treba da izaberes nesto bitno i ta tvoja odluka bi trebala da utice na sadasnja desavanja.E sad posto vidim da tebi Uran pravi kvadrat sa Merkurom to bi negde moglo da znaci da je bila neka pogresna odluka u pitanju ili cak da je dusa koristila svoju slobodnu volju koja joj je tada bila data...usmerena u pogresnom smeru.Dok bi mars sekstil uran ukazali na to da je dusa zivela zivotom sto na sat(avanturista)...zivi za trenutak..i uvek je negde imala srece da se izvuce iz najgorih mogucih situacija....sreca uvek za petama..
Vladar tvog asc-a je venera koja pravi konjukciju sa saturnom bi dala znak da je u pitanju dug po pitanju ljubavi.Odnos koji je bio pracen prevelikom ljubomorom...i umesto neznosti dusa je pokazivala grubost.Znacio bi isto tako pogresan izbor partnera i koliko god da tada to nije bilo dobro za osobu ona bi ipak ostala u stalnom kontaktu sa nekim skim ne bi trebalo.Kao posledica sada to bi moglo da se odrazi tako sto mozes dugo cekati na pravu ljubav(nesto sto bi te ispunilo)...a i u slucaju da se desila ili da treba da se desi moguce da bi postojala prepreka(neka losa situacija), situacija koja ne dozvoljava da se neke stvari dogode u potpunosti koju bi morala da savladas vezano za tu osobu...da bi opstalo.Isto tako ovo moze dati neku pricu para koji se stalno rastaje i miri (mucna veza).
Opet pricu potvrdjuje Venera u kvadratu sa Plutonom u 12 polju...fatalne veze..ciji ishod moze da bude i mrznja,bes i takve veze se tesko prekidaju..Pluton(po prirodi magnetican)...to je varijanta kad strast i fatalnost ubiju ljubav...ujedno spoj osoba da je jedna od njih opsesivna i da se ova druga tesko oslobadja.Venera trigon jupitr..sreca ugodan i bogat zivot..neka umetnost naglasena.

E sad ovako da predjemo na vedriju stranu koja nas polako uvodi u pricu da je prva planeta Neptun sa kojom ce napraviti konjukciju znaci gledamo sta bi sada bio tvoj zadatak.Ti si ta kojoj je dato da mora da inspirise druge i sprovodi kroz zivot u njima probudi veru i da naucis da verujes ljudima.Umetnost kada je u pitanju slikarstvo...film rezija...daju potencijale.Neptun trigon Sunce ukazuje na polozaj i cast(Sunce 10 polje-posao)..Aspekt daje isto tako nesto vezano za more..brodove.. za nekog od polozaja npr. na brodu.To je samo primer...I samo Sunce u trigonu sa Plutonom ti to potvrdjuje ovde bi trebala da postoji neka vrsta moci vezana za tebe mozda cak i otac bitno uniformisano lice(moc polozaj)hrabri ljudi...I isto tako muskarac mozda neka veza koja je bas ostavila traga ili traje jos uvek obicno govori o dugoj fatalnoj ljubavi.Mars kvadrat neptun..ovo ti je izazov toga se trebas cuvati..aspekt..trovanja..alkohol u manjim dozama...pogresne dijagnoze pogledaj vladar 6 polja su ti Ribe(Neptun)...zatim podloznost infekcijama...sklonost da te neko prevari slaze pokrade ili izda...sam Mars opisuje muskarce u natalu postoji mogucnostda se lepe za tebe neki problematicni tipovi koji su skloni lazima...ili te mozda cesto razocaraju...
Moras biti okrenuta veri sto vise i religiji Saturn Trigon Neptun religiozan aspekt(pravoslavno hriscanstvo)..da sto vise ojacavas produhovljenost..crkva itd.ti jesi duhovno jaka i sto vise radi na tome...
Sve u svemu kad se sagleda nije crno dobro je..po meni super si i jaka si osoba...izguraces sve u zivotu junacki...i na dobrom si putu..
Pa sad eto ti pisi svakako bi mi komentar znacio... ;)

andjelikadepeures
11-03-2011, 17:31
Vener, shta bi rekla vezano za moju karmu, neaspektovanu Veneru i jadan ljubavni zivot?
Shta sam to toliko zgreshila u prethodnom zivotu?

:213:

Hahaha slatka si :) ...ma nisi zasrala sta ti je super si...opusteno...evo ja sam ti ispisala pa ti procitaj... :66:

Pazi ova konjukcija mo i ur po onome koliko sam ja citala o tome bi mogla da znaci da si u predhodnom zivotu imala priliku da odradis bitan deo posla i oslododis se karme....to su situacije tipa kad treba da izaberes nesto bitno i ta tvoja odluka bi trebala da utice na sadasnja desavanja.E sad posto vidim da tebi Uran pravi kvadrat sa Merkurom to bi negde moglo da znaci da je bila neka pogresna odluka u pitanju ili cak da je dusa koristila svoju slobodnu volju koja joj je tada bila data...usmerena u pogresnom smeru.Dok bi mars sekstil uran ukazali na to da je dusa zivela zivotom sto na sat(avanturista)...zivi za trenutak..i uvek je negde imala srece da se izvuce iz najgorih mogucih situacija....sreca uvek za petama..
Vladar tvog asc-a je venera koja pravi konjukciju sa saturnom bi dala znak da je u pitanju dug po pitanju ljubavi.Odnos koji je bio pracen prevelikom ljubomorom...i umesto neznosti dusa je pokazivala grubost.Znacio bi isto tako pogresan izbor partnera i koliko god da tada to nije bilo dobro za osobu ona bi ipak ostala u stalnom kontaktu sa nekim skim ne bi trebalo.Kao posledica sada to bi moglo da se odrazi tako sto mozes dugo cekati na pravu ljubav(nesto sto bi te ispunilo)...a i u slucaju da se desila ili da treba da se desi moguce da bi postojala prepreka(neka losa situacija), situacija koja ne dozvoljava da se neke stvari dogode u potpunosti koju bi morala da savladas vezano za tu osobu...da bi opstalo.Isto tako ovo moze dati neku pricu para koji se stalno rastaje i miri (mucna veza).
Opet pricu potvrdjuje Venera u kvadratu sa Plutonom u 12 polju...fatalne veze..ciji ishod moze da bude i mrznja,bes i takve veze se tesko prekidaju..Pluton(po prirodi magnetican)...to je varijanta kad strast i fatalnost ubiju ljubav...ujedno spoj osoba da je jedna od njih opsesivna i da se ova druga tesko oslobadja.Venera trigon jupitr..sreca ugodan i bogat zivot..neka umetnost naglasena.

E sad ovako da predjemo na vedriju stranu koja nas polako uvodi u pricu da je prva planeta Neptun sa kojom ce napraviti konjukciju znaci gledamo sta bi sada bio tvoj zadatak.Ti si ta kojoj je dato da mora da inspirise druge i sprovodi kroz zivot u njima probudi veru i da naucis da verujes ljudima.Umetnost kada je u pitanju slikarstvo...film rezija...daju potencijale.Neptun trigon Sunce ukazuje na polozaj i cast(Sunce 10 polje-posao)..Aspekt daje isto tako nesto vezano za more..brodove.. za nekog od polozaja npr. na brodu.To je samo primer...I samo Sunce u trigonu sa Plutonom ti to potvrdjuje ovde bi trebala da postoji neka vrsta moci vezana za tebe mozda cak i otac bitno uniformisano lice(moc polozaj)hrabri ljudi...I isto tako muskarac mozda neka veza koja je bas ostavila traga ili traje jos uvek obicno govori o dugoj fatalnoj ljubavi.Mars kvadrat neptun..ovo ti je izazov toga se trebas cuvati..aspekt..trovanja..alkohol u manjim dozama...pogresne dijagnoze pogledaj vladar 6 polja su ti Ribe(Neptun)...zatim podloznost infekcijama...sklonost da te neko prevari slaze pokrade ili izda...sam Mars opisuje muskarce u natalu postoji mogucnostda se lepe za tebe neki problematicni tipovi koji su skloni lazima...ili te mozda cesto razocaraju...
Moras biti okrenuta veri sto vise i religiji Saturn Trigon Neptun religiozan aspekt(hriscanstvo)..da sto vise ojacavas produhovljenost..crkva itd.ti jesi duhovno jaka i sto vise radi na tome...
Sve u svemu kad se sagleda nije crno dobro je..po meni super si i jaka si osoba...izguraces sve u zivotu junacki...i na dobrom si putu..
Pa sad eto ti pisi svakako bi mi komentar znacio... ;)

e ovako...ovo što kažeš za konjukciju MO i UR, moguće, postoji u meni doza buntovništva, uvijek umom i načinom razmišljanja ispred većine pokušavajući donijeti nove i drugačije (čitaj ispravnije) poglede na svijet od onih formalnih koji ne služe svrsi, osjećam to u sebi, iako taj kvadrat UR-ME nikada nisam nešto jako osjećala vjerojatno jer je orbis priličan. I UR i MA-prvi puta sada primjećujem da bi to mogao biti važeći sekstil! :) traži neki svojevrstan avanturizam, odnosno pustolovnost, istraživanje kao iskustvo, više nego u smislu života za trenutak, već iskoristiti svaki trenutak budući nisam nimalo nestalna niti neodgovorna osoba.
Apsolutno mi je logično ovo što pišeš za odnos VE-SA, to tako duboko osjećam i upravo ta problematika je nazočna i sada.Dugo čekanje na ljubav...i sve neke ljubavi koje nisu dovoljno duboke, značajne, koje nose razočaranje i tako već dugo stojim sama kao stjena.Upravo mi se desila jedna stvarno nevjerojatno fatalna (koju sam ti spomenula) i koju si upravo i opisala plutonskim utjecajem ( nadam se da sam je upravo odradila i da je to to )..Što se tiče duhovnosti i nekakvog duhovnog liderstva tu si sasvim u pravu, često sam upravo to ljudima oko sebe, prijatelj, savjetnik, moralna potpora, duhovno vodstvo i psihijatar...jednako tako svjesna sam svoje duhovne snage ali i emotivne osjetljivosti ( postoji ta neka rana VE-SA u raku koju nosim kao biljeg nedostatnosti).Što se tiče sunca i tog muškarca to je upravo ono čemu se moja duša nada ( valjda jer se oca niti ne sjećam-bila sam mala kad je umro ), netko , častan sa dostojanstvom koje proizlazi iz velikog srca i ljudskosti, mudrosti. Naravno Ma-ne...često donese nešto drugo, obmane i laži, poročnost...često tako prođem sa muškarcima.( nekako sam se nadala da sam to odradila kroz 1. muža :) )

vener
11-03-2011, 19:05
Vener, shta bi rekla vezano za moju karmu, neaspektovanu Veneru i jadan ljubavni zivot?
Shta sam to toliko zgreshila u prethodnom zivotu?

Ej cao evo ispisala sam ponesto mozda ce ti znaciti :)

E ovako da podjemo od toga tebi je venera u osmom polju sto donosi dobro nasledstvo, uspešne hovčane transakcije, izraženu seksualnost, kao i dobitke ulaskom u brak....dok bi venera u Biku smisao za estetiku, težnja ka materijalnom zadovoljstvu i uživanju. Osobe sa ovom pozicijom Venere žive kako bi uživale, monotonija i jednoličnost su njima strani pojmovi.Tebi je isto tako Venera vladar asc-a onda cemo se bazirati na planete u prvom polju...Pluton koji pravi konjukciju sa Saturnom obicno daje negde masovna stradanja(Rat)...mucenje drugih oko sebe...sto se i sada moze odraziti na okruzenje...tipa da su u tvom prisustvu prisutne price o stradanjima ili u najgorem slucaju biti prisutan....postoji mogucnost da se lepe za tebe ljudi sa nekom mracnom tamnom zivota..zatim Pluton opozicija Mars daje nezadovoljstvo unutrasnjih potreba i to na kraju privuce destruktivnost.
pluton opozicija merkur....moze dati ostrije ljude...neka naredjenja su mogla biti odluka necijeg stradanja da uprostim...gubitak bliske osobe...ili izdaja...
Juzni cvor ti se nalazi u 3 kuci to ti daje jaku vezanost za proslu inkarnaciju i mesto u kojem si zivela..Jarac( Indija, Srbija, Sibir, Avganinstan)..j.m.c. ti pravi konjukciju sa Neptunom sto govori da si imala dosta iskustva sto se tice religije..moze dati i promenu religije..pa time svorila negativnu karmu okrenuvsi se religiji koja ti ne pripada..ili se ogresiti o nekoga ko je druge vere...Tajni neprijatelji praceni su u ovom zivotu..iz razloga jer je Dusa nekada mozda obmanula nekoga i zato sada moze doci u situaciju da lazu nju..i bude okruzena nekim tajnama.
E sad koliko vidim tebi Neptun generalno ima dobru postavku...znaci nije sve tako crno,:) pravi dobar aspekt sa Saturnom sto daje..religioznost ovo je znak hriscanstva ali neki ga karakterisu i kroz indijsko..Tradicionalnost naglasena..i cak pripadanje duhovnim lozama..to se iza dedu moze vezati(Saturn)..Misticni cudni ljudi..produhovljeni jako..Neptun trigon mars..aspekt spijuna uvek vezano opet za neke tajne lukavstvo...obicno su to ljudi koji se bore za svoja religiozna ubedjenja,,krstaski ratnik...I opet dobar aspekt merkur trigon neptun opet nalasena duhovnost cak ponekad vidovitost..
E sad sve u svemu ovo je uopsteno slika osobe koja je nekom velikom pogresnom odlukom,izdajom naredjenjem cak do mere da utice na neciji zivot navukla tesku karmu..
Sve u svemu nije sve tako crno Sunce ti je dobro aspektovano podrska od ljudi na polozaju oko tebe mnogo jaki ljudi(mocni) podrska prijatelja generalno..ti znas sta hoces u zivotu jaka si borbena imas jak stav izrazena licnost..tako da po meni i nije sve bas tako crno ;)

mini_mimi
11-03-2011, 19:28
Ako te ne mrzi,mozes i meni da pogledas :-)

andjelikadepeures
11-03-2011, 19:48
Ej cao evo ispisala sam ponesto mozda ce ti znaciti :)

E ovako da podjemo od toga tebi je venera u osmom polju sto donosi dobro nasledstvo, uspešne hovčane transakcije, izraženu seksualnost, kao i dobitke ulaskom u brak....

u principu mi ide s novcem prilichno.
nasledstva se odrekoh, al' me opet "jure" s drugim... za ne verovati...
sexualnost.. pa recimo da drugima delujem prilichno "sexualno", dok sebi ne

dok bi venera u Biku smisao za estetiku, težnja ka materijalnom zadovoljstvu i uživanju. Osobe sa ovom pozicijom Venere žive kako bi uživale, monotonija i jednoličnost su njima strani pojmovi.

da, ovo je isto tachno. mada je meni novac samo sredstvo kojim mogu da obezbedim uzivanje sebi i ljudima koje volim.

Tebi je isto tako Venera vladar asc-a onda cemo se bazirati na planete u prvom polju...Pluton koji pravi konjukciju sa Saturnom obicno daje negde masovna stradanja(Rat)...mucenje drugih oko sebe...sto se i sada moze odraziti na okruzenje...tipa da su u tvom prisustvu prisutne price o stradanjima ili u najgorem slucaju biti prisutan...Teska je ovo karma..postoji mogucnost da se lepe za tebe ljudi sa nekom mracnom tamnom zivota..

da, bash umeju da se lepe. chesto u shali kazem da sam sigurno bila psihijatar u nekom prethodnom zivotu. nemash pojma kakvih sam se sve pricha naslushala, ko da imam poseban talenat da iz ljudi izvuchem njihove najmrachnije tajne...

zatim Pluton opozicija Mars daje nezadovoljstvo unutrasnjih potreba i to na kraju privuce destruktivnost.

trudim se da balansiram nekako...

pluton opozicija merkur....moze dati ostrije ljude...neka naredjenja su mogla biti odluka necijeg stradanja da uprostim...gubitak bliske osobe...ili izdaja...

jesam oshtrija, narochito kad me izazovu, mada se trudim da "spustim loptu".
na neki nachin, izgubila sam osobu koja je meni bila najbliskija i godine su mi trebale da se oporavim

Juzni cvor ti se nalazi u 3 kuci to ti daje jaku vezanost za proslu inkarnaciju i mesto u kojem si zivela..Jarac( Indija, Srbija, Sibir, Avganinstan)..j.m.c. ti pravi konjukciju sa Neptunom sto govori da si imala dosta iskustva sto se tice religije..moze dati i promenu religije..pa time svorila negativnu karmu okrenuvsi se religiji koja ti ne pripada..ili se ogresiti o nekoga ko je druge vere...

da, uvek sam mogla da odem iz Srbije, ali sam ishla samo turistichki.
shto se tiche religije, nisam neki vernik, ali stvarno jako poshtujem svaku veru i volim da shto vishe nauchim o tudjim verama, kako bih ih shto bolje razumela i shvatila. i imam neverovatnu odbojnost prema verskim fanaticima. u ovom zivotu ne bih da menjam veru, ali ni da je forsiram.

Tajni neprijatelji praceni su u ovom zivotu..iz razloga jer je Dusa nekada mozda obmanula nekoga i zato sada moze doci u situaciju da lazu nju..i bude okruzena nekim tajnama.

da, imam ih... cak i kao dete sam ih imala...
a da ljudi hoce da me lazu, hoce, samo im sada mnogo manje verujem nego ranije, valjda niz loshih iskustava uchinio svoje.

E sad koliko vidim tebi Neptun generalno ima dobru postavku...znaci nije sve tako crno,:) pravi dobar aspekt sa Saturnom sto daje..religioznost ovo je znak hriscanstva ali neki ga karakterisu i kroz indijsko..Tradicionalnost naglasena..i cak pripadanje duhovnim lozama..to se iza dedu moze vezati(Saturn)..Misticni cudni ljudi..produhovljeni jako..

nisam neshto religiozna, vishe sam za toleranciju medju svim verama i ljudima i nekako mislim da je Bog jedan, kako god ga mi zvali... hm... nemam sveshtenih lica u porodici, mada moj deda jeste na neki nachin duhovniji chovek... a drugi je bio prilichno modernih shvatanja, narochito kad je njegova generacija u pitanju...

Neptun trigon mars..aspekt spijuna uvek vezano opet za neke tajne lukavstvo...obicno su to ljudi koji se bore za svoja religiozna ubedjenja,,krstaski ratnik...

pa dobro, nekada sam se mnogo vatrenije borila za svoja ubedjenja, sad se samo izjasnim i ne pokusavam da druge mnogo ubedjujem u bilo shta, jer znam da nije bash moguce nekome promeniti mishljenje.
shpijun ne, ali da mi se vecina tajni i tudjih obmana sama otkrije, to da.

I opet dobar aspekt merkur trigon neptun opet nalasena duhovnost cak ponekad vidovitost..

duhovnost... moooguce...
a vidovitost, u nekoj meri da, mada je ipak vishe jaka intuicija ili predobro povezujem dogadjaje...

E sad sve u svemu ovo je uopsteno slika osobe koja je nekom velikom pogresnom odlukom,izdajom naredjenjem cak do mere da utice na neciji zivot navukla tesku karmu..

mozda najpre pogreshnom odlukom, nekako mi izdaja uopste nije svojstvena... a naredjenje... ko zna... verovatno neka pogreshna procena situacije...

Sve u svemu nije sve tako crno Sunce ti je dobro aspektovano podrska od ljudi na polozaju oko tebe mnogo jaki ljudi(mocni) podrska prijatelja generalno..ti znas sta hoces u zivotu jaka si borbena imas jak stav izrazena licnost..tako da po meni i nije sve bas tako crno ;)

da, uglavnom imam podshku jakih i mocnih ljudi i nekako prijateljske odnose sa njima iako se ne druzimo neshto intenzivno.
da, prijatelji me podrzavaju, mada je bilo i mnogo laznih prijatelja

heh, nije bash crno :)

pre par godina mi je jedna osoba rekla da sam u nekom prethodnom zivotu bila zena vojskovodja, mozda su to ta masovna stradanja?
a da sam hrleci za borbom i svojim idealima "ubila" tri ljubavi, te da u ovom zivotu moram da platim taj ceh....
shta mislish o tome?

vener
12-03-2011, 00:24
pre par godina mi je jedna osoba rekla da sam u nekom prethodnom zivotu bila zena vojskovodja, mozda su to ta masovna stradanja?
a da sam hrleci za borbom i svojim idealima "ubila" tri ljubavi, te da u ovom zivotu moram da platim taj ceh....
shta mislish o tome?

Moglo bi se reci da je to... mislim tako jer se tebi dosta aspekata vrti oko toga Moc,Vodjstvo...to je ono sto sam navela neka naredjenja su mogla biti odluka necijeg stradanja...gubitak bliske osobe...ili izdaja...to je pluton opozicija merkur i zaista se moze poklopiti sa tom pricom..a pluton ti je inace u prvom polju Vaga (venera)...Venera je u 8 polju vrti se oko toga tako da je vrlo moguce.
Sve ono sto sam ti navela neke karakteristike to su neke mogucnosti nije to gadjano precizno....i sad u koliko se mi u
nekoj od tih stavki pronadjemo znaci mozda i ima necega... ukoliko nas recimo neki predosecaj ili situacija na to uputi...nece se mozda identicno poklopiti ali ce nam bar neki delic ukazati na nesto.

Juzni cvor nam ukazuje gde smo pogresili i aspekti na koji nacin...Ako sam ja npr.u prosloj inkarnaciji povredila jako nekog..taj neko je sad na potezu, on ce ugroziti moje emotivno polje ili neko drugo i sve to sa zadatkom da bi se ja kao dusa transformisala,naucila i dozivela preobrazaj(procistila)..i odradila karmu....bar jednim delom.Sto znaci nismo bezveze usamljeni..povredjeni..itd

Dok severni cvor predstavlja tacku nasih teznji i zelja..ono sto odlucujemo i preduzimamo tokom ovog zivota...sto bi opet bila proslost u narednoj inkarnaciji...sto posejes to ces i da zanjes...ne kazu bezveze.Kazu da kada uspemo da pomirimo dve suprotnosti SMC i JMC,tek tada ostale planete budu srecne..
Ali eto sve u svemu moglo bi se reci da ima neke veze sa tim bar po tvojoj prici i astrologu koji ti je dao pribliznu informaciju...da si imala moc u rukama i mozda ga na neki nacin zloupotrebila...svodi se na to.. :) :rolleyes:

Dreamer
12-03-2011, 00:36
Vener, svaka cast na trudu :). Ako zelis, volela bih da i meni pogledas

andjelikadepeures
12-03-2011, 00:46
shta mislish o tome?

Moglo bi se reci da je to... mislim tako jer se tebi dosta aspekata vrti oko toga Moc,Vodjstvo...to je ono sto sam navela neka naredjenja su mogla biti odluka necijeg stradanja...gubitak bliske osobe...ili izdaja...to je pluton opozicija merkur i zaista se moze poklopiti sa tom pricom..a pluton ti je inace u prvom polju Vaga (venera)...Venera je u 8 polju vrti se oko toga tako da je vrlo moguce.
Sve ono sto sam ti navela neke karakteristike to su neke mogucnosti nije to gadjano precizno....i sad u koliko se mi u
nekoj od tih stavki pronadjemo znaci mozda i ima necega... ukoliko nas recimo neki predosecaj ili situacija na to uputi...nece se mozda identicno poklopiti ali ce nam bar neki delic ukazati na nesto.

Juzni cvor nam ukazuje gde smo pogresili i aspekti na koji nacin...Ako sam ja npr.u prosloj inkarnaciji povredila jako nekog..taj neko je sad na potezu, on ce ugroziti moje emotivno polje ili neko drugo i sve to sa zadatkom da bi se ja kao dusa transformisala,naucila i dozivela preobrazaj(procistila)..i odradila karmu....bar jednim delom.Sto znaci nismo bezveze usamljeni..povredjeni..itd

Dok severni cvor predstavlja tacku nasih teznji i zelja..ono sto odlucujemo i preduzimamo tokom ovog zivota...sto bi opet bila proslost u narednoj inkarnaciji...sto posejes to ces i da zanjes...ne kazu bezveze.Kazu da kada uspemo da pomirimo dve suprotnosti SMC i JMC,tek tada ostale planete budu srecne..
Ali eto sve u svemu moglo bi se reci da ima neke veze sa tim bar po tvojoj prici i astrologu koji ti je dao pribliznu informaciju...da si imala moc u rukama i mozda ga na neki nacin zloupotrebila...svodi se na to.. :) :rolleyes:

da da, kad se sve poveze, bice da je to to...
mislim da chak i moj nick, Andjelika De Peures, koji sam izabrala davno, nesvesno, ustvari prestavlja ime te zene koja sam nekad bila... i mozda se zato nikad u Francuskoj nisam lepo osecala....
hvala ti puuuunoooo :)

vener
12-03-2011, 00:50
mislim da chak i moj nick, Andjelika De Peures, koji sam izabrala davno, nesvesno, ustvari prestavlja ime te zene koja sam nekad bila... i mozda se zato nikad u Francuskoj nisam lepo osecala....

Daaaa... pa moguce je sve...:)...nema na cemu draga ako nesto zatreba cimaj..porukom... ;)...uostalom tu smo..;)

ochajna domacica
12-03-2011, 00:51
hvala ti puuuunoooo :)Ti to ozbiljno misliš?

andjelikadepeures
12-03-2011, 01:10
Ti to ozbiljno misliš?

poshto sam ischitala podosta o njoj i mnogo toga se poklapa sa mnom, bar jedno 50:50...

shto?

ochajna domacica
12-03-2011, 01:12
poshto sam ischitala podosta o njoj i mnogo toga se poklapa sa mnom, bar jedno 50:50...

shto?

baš zbog temeljnosti...u istraživanju razume se!

andjelikadepeures
12-03-2011, 01:15
baš zbog temeljnosti...u istraživanju razume se!

shta cu, istorija me prilichno interesovala nekada, mada ni sada ne bezim od iste.

swiss
12-03-2011, 13:55

Andjelika...mozda si bila Jovanka Orleanka,izdali te naj blizi pa zato ti i Francuka i ide na zivce hehe,jer spominjes da si bila ratnik. U ostalom iz istog karmickih drzava dodjoh smo hehe

andjelikadepeures
12-03-2011, 14:18
Andjelika...mozda si bila Jovanka Orleanka,izdali te naj blizi pa zato ti i Francuka i ide na zivce hehe,jer spominjes da si bila ratnik. U ostalom iz istog karmickih drzava dodjoh smo hehe

hm... mozda... sve je moguce, mada kazem, Andjelika mi je mnogo bliza nekako, iako je zivela pre Jovanke

ochajna domacica
12-03-2011, 14:38
Pre nekoliko godina sam naišla ne neke lekcije iz numerologije, i kroz igru smo poredili neke suštinske stvari iz života sa kojima se srećemo među sobom. Moja mama je "vukla" sa teritorije Turske...bila neki vojskovođa, bila cenjen-a ali i smaknuta od strane nekog ko je podređen. Mislim, toliko "likova" kroz istoriju nosi takav opis. Pa i manja je bila populacija onda, a kada bi smo uporedili koliko ljudi ispadne da nosi iste zapise, onda dolazim i do toga, da jedna duša je podeljiva na mnoooooooogooooooooo fizičkih stvorenja.
Mada jesam zapazila da moja mama stalno može da gleda neke dosadne filmove o ratovanjima, starim i nikom više zanimljvim sem njoj. Naravno sa ovih prostora.

swiss
14-03-2011, 02:07
hm... mozda... sve je moguce, mada kazem, Andjelika mi je mnogo bliza nekako, iako je zivela pre Jovanke

Andjelika....i ja mislim da nisma ziveo tu Francusku revoluciju,al sa Hazburzima je sigurno povezano nesto kod mene....heh,mozda sam ratovao protiv Srbije,pa sam za kaznu u njoj morao biti rodjen :D

andjelikadepeures
14-03-2011, 02:22
Andjelika....i ja mislim da nisma ziveo tu Francusku revoluciju,al sa Hazburzima je sigurno povezano nesto kod mene....heh,mozda sam ratovao protiv Srbije,pa sam za kaznu u njoj morao biti rodjen :D

ahahhhahahhahaha jesi blesav :)

ne znam, meni recimo "leze" Nemachka i Austrija, iako sam u Nemachkoj jako kratko boravila, ali bash imam osecaj kao da sam kod kuce... dok u Francuskoj nekako... nije to to.... kako predjem na njihovu teritoriju, poche neki neprijatan osecaj...

swiss
15-03-2011, 13:41
ahahhhahahhahaha jesi blesav :)

ne znam, meni recimo "leze" Nemachka i Austrija, iako sam u Nemachkoj jako kratko boravila, ali bash imam osecaj kao da sam kod kuce... dok u Francuskoj nekako... nije to to.... kako predjem na njihovu teritoriju, poche neki neprijatan osecaj...

Da se malo nasalim sad.....lelkeeee,ti i ja u ratu,bitku bijemo za slobodu Hazbuskog Carstva hahaha,jos zamisli...ti voskovadja,ja voskovodja....ljubav velika u Becu bese pokraj Plavog Dunava okicenji ordenjem i zaslugama Marije Terezije hahahaha dok smo jeli tek izmisljene Mocartove kuglice i Sacher Tortu sa srebrnim kasicicama dok opet nismo zavrsili na nekom od frontova..... a danas...danas rodjeni u Srbiji i jedno i drugo,po kazni,jer smo je gazili i pucali na nju....to je kazna karmicka :D pu sto mi je kriiivo

Sve u svemu,verujem ti to sto si napisala,da ti prijaju Nemacka i Austrija,ipak si ti Ovan a i Nemacka je isto,kao i Austrija Vaga sto je...ima logike Svabico jedna Karmicka :D,zar ne :) u ostalom,kao ratnica,mozda si bila na frontu protiv Francuza...pa si poginula sa tom mrznjom prema njima,pa si to prenela u ovaj sadasnji zivot...Bog sveti zna :)

Vener,pogledaj ovde sta ti je Ocajna pisala,pitala itd...a na blabla onakva psovka protiv tebe...zista je jadno,bedno,mizerno....

Beba977
16-03-2011, 13:58
Nisam citala temu od pocetka,naziv je starost duse,a ovde se pominje prosli karmicki zivot.Mene bas interesuje sta i gde sam ja bila,kako ste dosli do zakljucka,ako ima neko volje da vidi:D

Vanesa
04-04-2011, 08:28
Hello, nazalost nema odgovora :o( ipak se nadam da ce neko moci da mi pomogne svojim misljenjem u vezi starosti moje duse tj. karme posto imam osecaj da su mi ruke zavezane sto se tice ljubavi, nalazim se 5 god vec u vezi sa mojim deckom i nemogu da kazem da je nasa veza losa ali nikako da se konacno krunise brakom i decom pa me to dosta pravi tuznom inace on je bik sa ascedentom u blizancima pa me interesuje dali ta veza vuce korene iz neke proslosti dali je tu mozda nesto bilo pa zbog toga se to sad sve odugovlaci a meni je stvarno zelja da uspemo ( hvala unapred

shefica
04-04-2011, 21:48
I mene prosto zivo zanima sta sam bila u proslim zivotima ( jer imam neki osecaj da sam imala mnooogo proslih zivota ),a posebno me nesto vuce Egipat i piramide(mada se plasim zatvorenog prostora,mozda sam bila ziva zazidana u piramidi...mozda ),Turska me takodje vuce...orijent...sunce i topliji krajevi :)))
Eto,pa ako je neko voljan neka pogleda :)

WolfWoman
29-07-2011, 20:28
Super tema... Ja imam Mo u Blizancima u 11. kuci, a 12. kuca je u Raku.
Imam Sa u Jarcu u 6. kuci, a sama 6. kuca je u Jarcu. :D

nale777
29-07-2011, 23:44
Ja bih onda sa MO u blizancima na ASC trebalo da sam mlada dusa?
Mada,od ranog detinjstva oduvek sam se osecala starijom nego sto jesam i uvek birala starije drustvo i po 10 i 15.god.
Sada ,sa 34god, ovaj ASC u blizancima mi daje mladalacki izgled, maltene izgledam mlade sada nego pre 5 god.
SA mi je na samom ICu u lavu i to retro, prema kome aplicira MO.
MO iz prve je napravio poslednju konjukciju sa retro JU u 12oj, koji mi inace vlada 7om kucom, a na samom DCu bas NE,kao prirodni vladar 12te.Izgleda da sam ja pravila greske prema partneru i vec treci put imam popravni iz porodicnih odnosa, sa ovim mojim SA.
Zaista ne bih mogla da odredim koliko sam stara dusa,ali se osecam da uvek znam vise od drugih, ogromnu mudrost, koju zaista ne mogu da prenesem ni kad bih htela, ne znam odakle bih pocela, niti odakle mi sve to.
Astrolog mi je rekao da obavezno pocnem da pisem, da tu mogu imati mnogo uspeha.
Tako je bilo i u detinjstvu - izgovaral sam recenice i mudrosti, donosila odluke kao odrasla.
Sto se tice planeta na 29*, ja tu imam VE u vodoliji na MCu i zaista sam iskusila da umem da volim bezuslovno, duboko i jako.

Rabiosa
13-08-2011, 00:26
Pročitala sam da Ribe na izlasku znače završetak jednog ciklusa, da je osoba na pragu nečeg višeg. XII kuća na vrhu vodolije po onome što sam ovde pročitala znači da sam u prošlom životu bila vodolija? E sad, meni je zanimljiv ovaj Saturn, koji je na samom kraju XI i na početku XII kuće, na samoj liniji. Šta bi to trebalo da predstavlja? Dalje, Uran mi je dominantna planeta, što je još jedan od indikatora starosti duše, Ur pravi sekstil sa ASC - dobrovoljna promena pola. Ako je tačno da je položaj meseca u ovom životu bio položaj Merkura u prošlom, to bi značilo da je moj Merkur bio u Vagi, a Merkur koji je sada u Ribama predstavlja položaj Meseca u sledećem životu. Ukoliko već sad nisam završila sa životom na Zemlji.
Sećam se da sam negde pročitala da Zodijak počinje u Vagi, a ne u Ovnu kako većina misli? Može li neko ovo da objasni ukoliko se razume?

tatjanaj
13-08-2011, 00:30
Isus je rodjen u znaku jarca, a vaskrsnuo je u znaku riba...

AutumnFlower
13-08-2011, 00:41
Meni je dvanaesta kuca u devici, bez planeta, ali zbog jakog saturna i Mo0Sa mi se cini da imam mnogo toga da odradim u ovom zivotu. Mo imam u jarcu, ali da budem iskrena nekako osecam da moja dusa tek treba da iskusi ono najbitnije. Takodje, nemam jak osecaj identiteta i pripadnosti i osecam se pomalo nelagodno kad o tome razmisljam.
Sto se tice zemalja, ja imam veliku ljubav ka Srednjoj Evropi i s tim delom sveta osecam neku povezanost, Cesku i Slovacku obozavam na primer :7:

onira_mas
13-08-2011, 00:52
Deco, a mene vuce Grcka, predjem granicu i ja se osecam kao kod kuce.
Ima li neko bilo kakvo objasnjenje? ;)

manuela
17-08-2011, 10:42
ja imam 3 planete na 29*....jel moja duša star? ponekad se tako osjećam...

nale777
17-08-2011, 18:25
Nedavno sam se vratila sa Sicilije.Kad sam pri put krocila ispred katedrale Duomo bilo je 40 stepeni,a ja sam se najezila kao da je 0 i to od osecaja da sam tu vec jednom bila.Sigurna sam, jer se po povratku osecam kao da mi je dusa tamo ostala.
Bas me zanima vidi li se to negde iz mog natala.Citam da je Sicilija, neki kazu, u znaku lava,kao i cela Italija,a drugi kazu da je u znaku bika, pa sam zbunjena.Sta je u stvari?

caruso
18-08-2011, 09:03
Nedavno sam se vratila sa Sicilije.Kad sam pri put krocila ispred katedrale Duomo bilo je 40 stepeni,a ja sam se najezila kao da je 0 i to od osecaja da sam tu vec jednom bila.Sigurna sam, jer se po povratku osecam kao da mi je dusa tamo ostala.
Bas me zanima vidi li se to negde iz mog natala.Citam da je Sicilija, neki kazu, u znaku lava,kao i cela Italija,a drugi kazu da je u znaku bika, pa sam zbunjena.Sta je u stvari?
Grad Palermo-vodolija
Italija http://babysara.forumfree.it/?t=42969671

nale777
18-08-2011, 10:34
Grad Palermo-vodolija
Italija http://babysara.forumfree.it/?t=42969671

Ja procitah da su sva mediteranska ostrva u znaku bika,pa i Sicilija, a da je Palermo bik,a grad koji me zanima je u njegovoj povinciji.
Znam da je Italija blizanac,ali se to ne odnosi na ostrva,koliko znam.

kamila
22-03-2012, 20:57

Meni je zena koja se ozbiljno bavi bioenergijom rekla da sam stara dusa,
a pri tome nije znala da ima saturn u 8 polju,4 retrogradne planete,uran na asc a mesec,mars,pluton i severni cvor na 29 stepenu.

Ja se i osecam kao da sam van ovog sveta.Materijalno me ne interesuje.Kao da neka visa sila upravlja mojim zivotom.Sve sto radim uspe mi tek iz xxx pokusaja.
Problemi u ljubavi.Vidovit sam.Znam kako ce se dogadjaj zavrsiti pre nego sto pocne...

Alkmene
22-03-2012, 22:00
Po ovome i ja sam mlada dusa (Saturn u Strijelcu u 1, pravo na ascendent...) :D inace prije jedno 3 godine mi je jedan astrolog rekao da je ovo moja 2. reinkarnacija, i jos neke stvari... i rekao je pritom jos da ja i otplacujem grijehe predaka, po tatinoj liniji, i tu je rekao stvari za koje bas i nisam znala, nego sam poslije provjeravala i covjek je totalno bio u pravu. :eek:

P.S. DA sam se mogla ista pitat' najradije bih imala Saturn u 8, to jest da budem stara dusa, ovako i dan danas "zivim zivot nedonosceta"... :D :D :p

nymeria
23-03-2012, 00:55
Ma nemam pojma, ja ipak mislim da i Mo mora biti upleten u celu pricu...Mislim da bi ja mogla biti mlada dusa, Mo mi je tacno na Asc, pa me to nekako asociralo na svezu dusu :D ...:confused:
A definitivno treba pogledati i cvorove...

coca
23-03-2012, 14:31
Sve pohvale za temu!!!
Po nekoj mojoj logici Mesec je dusa...a saturn je karmicki dug...i mislim da bi trebalo gledati obe planete a vezano za starost duse.
Mada text bas o tome do sada nisam pronasla.

Imam neke info (procitala sam negde ne secam se gde tacno) i gde kazu da
kad se dusa vraca na zemlju bude upitana koliko ce karme da vrati u tom novom zivotu...i neko izbere samo jedan zivot , neko dva unazad, a neko i 4-5...i da od toga zavisi koliko ce mu biti tesko u zivotu, i koje ce sve nevolje da prodje. Od toga kako se "pokaze"..zavisi i koliko ce jos puta da se rodi. E sad sto se tice starosti duse, jeste da su stare duse po difoltu pametne,ili bolje mudre...ali je to i znak da su te osobe(duse)morale da se radjaju mnogo puta jer su imale dosta lose karme za vracanje.
Ponavljam da to nije moj stav -vec da sam citala o tome.

Ipak dok ne savladamo na pravi nacin sve lekcije, zivotne, vracacemo se na zemlju koliko god to bude trebalo.;)

lili
23-03-2012, 14:48
super tema...sve to sto pricas coca,i meni deluje nekako logicno...ja mora da sam zagrizla pre nego sto sam dosla vise nego sto mogu da progutam u ovom zivotu..:D ..hehe..salu na stranu,i ja se osecam bas staro s jedne strane,a opet s druge,mnogo sam bre naivna za staru dusu...heheh..:D

Gloria
23-03-2012, 17:42
Nosim veliki teret, umorna sam, sa druge strane veliko dete, koje mnoge stvari neće naučiti a otići će sa ovog sveta...

Kora
23-03-2012, 17:47
Meni se dopada Skandinavija...a posebno Oslo, nedavno sam bila tamo i bas lep mesto i prijatni ljudi

Rabiosa
08-08-2013, 01:14
Ne znam samo kako ste od starosti duše uspeli da dođete do toga da je andjelikadepeures bila ljubavnica Luja XIV i Jovanka Orleanka. :5rotfl: Da nije Hekata bila Madam Pompadur?:D

"Kralj ju je imenovao markizom i sredio njen razvod s mužem, od tada je poznata kao Markiza de Pompadur. Izgradio je poseban stan za nju s tajnim stepeništem koje je vodilo pravo u njegove odaje. Imala je jak uticaj na kralja pri donošenju važnih odluka, čak se smatra da je ona kriva za Sedmogodišnji rat. Kler i dvorani su bili protiv nje, ali budući da je bila velika spletkarošica preživela je sva iskušenja."

Oooo Hekata starih navika se ne odričeš tako lako? :D

Kad budete imali odgovor na to kako duša nastaje i da li može da se uništi/nestane imaćete odgovor koliko je duša stara. Do tad pssst :D

vanjchika
08-08-2013, 08:38
Ma nemam pojma, ja ipak mislim da i Mo mora biti upleten u celu pricu...Mislim da bi ja mogla biti mlada dusa, Mo mi je tacno na Asc, pa me to nekako asociralo na svezu dusu :D ...:confused:
A definitivno treba pogledati i cvorove...
e sad ako je tako... Šta ja da kažem za moj Mo koji je vladar IC i nalazi se na nultnom stepenu blizanaca? :confused: To bi trebalo da znači da mi je mlada duša :D Al šta ću sa ovim Sa u osmoj kući :confused: I još Venera na 29 stepenu Vage (to je karmički stepen valjda :rolleyes: ). Da li sam mlada duša ili ne? :D

lavica1982
08-08-2013, 09:34
Meni je jedan astrolog rekao da se starost duse posmatra kroz znak u kome se nalazi, tako da je dusa najmladja ukolio je Mo u ovnu a najstarija u ribama :D po meni je ovo suvise sablonski i naivno, ali vam pisem da cujete kakve teorije sve postoje :)

kaiserin
08-08-2013, 10:31
a ja sam cula da je starim dusama puna 12. kuca, bas kao meni.

nale777
08-08-2013, 12:32

sorry

Slozila bih se sa ovim,jer mi je logicno.Sve planete su vazne u odredenim pozicijama i konstelacijama.Ne govori o starosti duse jedna planeta i njena pozicija.
Kod mene je MO na ASC u blizancima, a ako je ME vodi, sada joj je ME dispozitor i otisao je u 8. kucu jarca u konjukciju sa SO , koje je u recepciji sa rSA na IC.Dosta planeta i njihov odnos ukazuje na to da sam starija dusa.Mozda ova konjukcija sa SO i recepcija sa SA jeste moja kapija za izlaz. Kao mala sam se uvek osecala starijom i detinjstvo prakticno nisam ni imala,dosta baveza na ledima od malena, uvek sam se druzila sa dosta starijima od sebe.Izgledam mladoliko zbog MO na ASC,ali se ne osecam tako.Imam jako razvijenu intuiciju i prekogniciju.

noddy
08-08-2013, 13:19
Evo interesantnog predavanja: http://www.youtube.com/watch?v=hNySGACqsyo&feature=share

Rabiosa
08-08-2013, 16:38
e sad ako je tako... Šta ja da kažem za moj Mo koji je vladar IC i nalazi se na nultnom stepenu blizanaca? :confused: To bi trebalo da znači da mi je mlada duša :D Al šta ću sa ovim Sa u osmoj kući :confused: I još Venera na 29 stepenu Vage (to je karmički stepen valjda :rolleyes: ). Da li sam mlada duša ili ne? :D

Ja mislim da je tvoja duša baš mlada ima još mnogo iskustva da pokupi. Ne mislim to samo zbog Mo već imaš Ovna na asc.

Evo interesantnog predavanja: http://www.youtube.com/watch?v=hNySGACqsyo&feature=share

Predavanje je sve samo ne interesantno. Ko je uspeo da odsluša do kraja neka napiše nešto.

Bubičica
15-12-2013, 14:00
Jako interesantno, simbolika osme kuće, kao kapije za sledeći nivo duše. Osma kao beskonačno, kao put sam za sebe...

Malefik
15-12-2013, 14:56
Mesec treba da ima sto vise aspekata kako bi naznacio to "bogatstvo" duse, odnosno iskustva koja dusa nosi sa sobom, a gleda se navodno i faza meseca. Kao i prva i poslednja konjukcija.

Bubičica
15-12-2013, 15:10
Taj moj Mesec na trećem stepenu Škopije je pravio poslednju konjukciju s Plutonom, s kim se gura u osmoj i to malo posle lunarne eklipse. S obzirom da mi je Pluton i finalni dispozitor, odnosno vladar karte Uran s kojim mi pravi prvu konjukciju je egzaltiran u Škorpiji... Eto, baš bih bolela da nađem nekog ko ima bogatiju dušu :D U prevodu ovo je opisno ono da ne možeš da znaš šta je gore, ako ne znaš šta je dole.

SBojana
15-12-2013, 16:30
Mesec treba da ima sto vise aspekata kako bi naznacio to "bogatstvo" duse, odnosno iskustva koja dusa nosi sa sobom, a gleda se navodno i faza meseca. Kao i prva i poslednja konjukcija.

Moj mesec je na vrhu 8. polja na 0* strelca, u konjukciji sa jupiterom i uranom, kvadratom sa venerom trigonom sa merkurom i recimo nekim sirim trigonom sa suncem.

alea
15-12-2013, 16:35
U principu, separacioni aspekti MO govorili bi o onome sto nosim sa sobom, nesto sto se desavalo pre...

ginger
15-12-2013, 21:13
ja vidim po samoj osobi jel stara duša ili nije, po ponašanju.
primitivci (seljačine), šovinisti, megalomani, foliranti i slično (čega ima popriličan broj na način područjima) svrstavam u mlade duše. to su neiskusne duše koje ne vide dublje u čovjeku, o životu i fasciniraju se površnim stvarima u životu, opterećeni su materijalnim dobitkom. srljaju u novo da bi u svemu bili prvi.
opterećeni su time što će okolina (ekipa) o njima misliti
imaju snažan i izražen ego i dominaciju. beskompromisni su i beskrupulozni.

starije duše, recimo da više razmišljaju svojom glavom.

meni se čini da zodijakalni krug samo po sebi sasvim solidno opisuje taj put- počevši od ovna i završavajući sa ribama.

euroneuro
15-12-2013, 21:34
Ja imam Sa0Mo u Lavu u 8(separacija) pa mi dusa pamti vjerovatno i samoga sina Bruta kada je izdao Cezara,drugovala je sa Karlom Velikim kada je vladao Franackom i Evropom,sjeca se lijepih trenutaka sa Marijom ANtoanetom( koja je to riba bila,taj osmjeh nikada necu zaboraviti),ali onaj ludi Robespjer pokvario sve pa je odveo na giljotinu,pa mi Joza Broz na Sutjesci maznu Jovanku,a tako smo se divno slagali,posrebno kada smo bili pod neprijateljskim obrucem na "Neretvi"(uhvatio je "stari",, na Foru,na autoritet:D )
Dusa mi je starija od Broja 1,pitajte Boba Rocka on ce sve da vam potvrdi.

Pa ne mozemo da prepoznamo astro simboliku koja se odnosi na ovaj zivot,a da raspravljamo o tim "prijasnjim":D

Bojana_NS
15-12-2013, 22:04

Onda sam ja astrološka milf.

Rabiosa
15-12-2013, 23:23
ginger girl, ovo ti je baš zanimljivo:hysterical:
Ja iskucala lep, opširan odgovor na ovoj temi i onda buć! nema više:placljivica2:

Smatram da se na ovaj način na koji mi to gledamo, pomoću karte rođenja, ne može odrediti starost duše. Treba napraviti kartu 49 dan od začeća kako rade tibetanci. Tada se formira epifiza u koju se navodno spušta duša. Suština je u tome da je bitan čas u kom se duša spaja sa telom a ne fizičko rođenje. Karta rođenja je mapa životnog puta, ovog materijalnog sveta kroz koji krčimo sebi put, i ne može pomoću nje da zaključimo gde smo bili, šta smo radili sve do ovog života i koliko je duša stara. To ja mislim:)

euroneuro
16-12-2013, 12:16
Moj najveci problem sa Sa0Mo je da mi se jako cesto u glavi javljaju slike proslosti,jer lekcije koje nam najcesce da Saturn(na Acu,na Mjesecu) su da se moramo odvaziti i zaboraviti na "proslost",sto bi Dupor rekao na "vesele doline svoga djetnjstva"(malo je ko imao sretno djetinjstvo kao ja) i krenuti dalje,ali nikada ne zaboraviti one tradicionalne vrijednosti sa kojima smo se rodili.

Sjecanja,proslost nas vracaju stalno natrag i koliko god ad idemo naprijed uvijek imamo osjecaj da je dio proslosti(tradicije) jedini "kljuc" za stvaranje bolje i kvalitetnije buducnosti.Zato smo kao djeca i iskusili snagu Saturna,red i disciplinu, koja je ka takva jedina preduslov za blagostanje i srecu(bez Saturna vlada anarhija,bezzakonje,kriminal,lazne vrijednosti) pa da znamo cemu da tezimo u buducnosti i boriti se za to.

Zato me ova izbija iz cipela uvijek,zapravo me bukvalno vraca u ta vremena,u pravdu,istinu,prave vrijednosti,u pobjedu istine nad lazi.

http://www.youtube.com/watch?v=B-P0fMcBmSU

Nije slucajno ni "on " imao Sa0Mo u karti.