aspekt septila u natalnoj [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : aspekt septila u natalnoj

uranija
23-11-2009, 01:18
septil-51*ili 309* i trriseptil-154*ili 206*misticni i tajanstveni dogadjaji nose elemente nepredvidivosti,neocekivanosti.Daje originalnost,intuiciju.Moze doneti vazne promene u zivotu i natus ne zeli da im se suprostavi!
ORBIS 1* AKO JE U PITANJU SUNCE I MESEC 2*
ovaj aspekt sam nasla da gradi merkur sa mojim ascendentom,zanimljivo zar ne,problemce je bilo sto sam peske racunala jer drugacije ne moze,probajte,mozda otkrijete nesto sto niste znali otkud da se to tako desilo:)

zujalica
23-11-2009, 12:16
Ja imam 2 septila, Me - Ju i So - Ju. Ako me secanje ne vara, imam i 1 biseptil. Cini mi se da se aspekt odnosi na polja kojima planete iz aspekta vladaju, pa kod mene bi trebalo biti neobicnosti u relalaciji mene i druge - partnerske strane... :)
Me vladar 7-me, Ju vladar Asc. Negde je pisano o tim minornim aspektima, ali malo...

kosooka
23-11-2009, 14:22
U septil seriji postoje 3 vrste aspekata,a to su:
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- septil je želja za poboljšanjem,za napredovanjem,koja se krije ispod mudrih ili nepromišljenih dela.Bez želje ili sposobnosti da nešto učinimo boljim,ništa se ne dešava.
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne,osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.

tinna-bg
23-11-2009, 16:12
Imam dva septila

merkur/neptun
sunce/jupiter

Ja nisam primetila nista za sta bih mogla reci da je dejstvo ovih septila.
Mozda su oni primetniji u kartama koje nemaju puno glavnih aspekata, sko kod mene nije slucaj.

uranija
23-11-2009, 17:30
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- septil je želja za poboljšanjem,za napredovanjem,koja se krije ispod mudrih ili nepromišljenih dela.Bez želje ili sposobnosti da nešto učinimo boljim,ništa se ne dešava.
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne,osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.

super, jos bolje,al naravno,mogucnost uvek postoji al nije svako dovoljno svestan svega oko sebe da opaza "znakove pored puta",septil imam sa suncem no ono je u 12-oj i svakako je nosilo neke boje neptuna,ipak treba obracati paznju na to jedno vreme pa zakljuciti nesto,gledam i merkur mi je poput gore navedenog al je svakako u vodolijanskoj kuci pa opet hmm:rolleyes:

caruso
14-10-2010, 16:44
i meni uran S Asc-aplik....
Ve S Asc-separ...
jel se gleda aplikacija ili separacija?

nedda
14-10-2010, 23:14
Ja bih uvek gledala i sepraciju/aplikaciju.

Imam jedan septil - sunce sa mersom0venerom - moze samo da potvrdi pretpostavku da cu se udati bez razmisljanja...ali sa idejom da stvari ucinim boljim :D

i dva trisepstila - izmedju urana i SMČ-a, i neptuna i meseca...ovo sa uranom je relativno novo za mene...a ovo oko meseca...poklapa se sa drugim stvarima...

caruso
15-10-2010, 10:03
[quote=nedda;218251]Ja bih uvek gledala i sepraciju/aplikaciju.

Imam jedan septil - sunce sa mersom0venerom - moze samo da potvrdi pretpostavku da cu se udati bez razmisljanja...ali sa idejom da stvari ucinim boljim :D

:4lol::5rotfl:mastovito i prakticno i romanticno:)

nedda
15-10-2010, 10:05
Evo jos nesto...

- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
Ovo su minorni aspekti,koje obično većina astrologa ne uzima u obzir prilikom razmatranja natalne karte.Ipak,ako u nečijoj karti vidite aspekte izraženije duhovnosti ili nekih sposobnosti koje nisu svojstvene svakom čoveku,onda su ovi aspekti doista vredni razmatranja,jer će vam pružiti uvid u to o kakvim je zapravo sposobnostima reč i na koje načine ih natus može razviti i upotrebiti.Za početak je možda najbolje provežbati na sopstvenoj karti ili na karti nekoga za koga znate da poseduje neke izvesne sposobnosti.
Šta predstavlja septil serija? Ona predstavlja neracionalno,jer su sami stepeni aspekta neracionalni.Naime,kada podelite krug sa brojem 7 vi dobijate stepene sa decimalnim ostatkom,što ga u svakom slučaju čini jedinstvenim.Decimalni ostatak je beskonačan,pa bi i sam aspekt u nekom određenom smislu ukazivao na nešto beskonačno.Na ličnom planu,ovi aspekti ukazuju na sve što je neobjašnjivo,na opsesivno-kompulzivna ponašanja,iracionalnost i na neke čudne i neobjašnjive tačke u životu natusa.
Broj 7 je Saturn,dakle sudbina.I ovaj aspekt koji predstavlja broj 7 takođe predstavlja sudbinu.Ali predstavlja i karakter,jer je karakter-sudbina.Kako menjate svoj karakter putem sopstvenih izbora,vi prisiljavate vašu sudbinu da se oblikuje u konkretnu stvar iz mase potencijalnih mogućnosti i time odgovarate na svoju karmu.Jer iza Saturna leže nova znanja i nove mogućnosti. Septilni aspekti su prirode Uran-Neptun,oni nam omogućavaju povezivanje sa energijama koje nisu ovozemaljske.
Septil je prvi aspekt iz serije,to je prva sedmica,koja predstavlja simbol božijeg stvaranja.Tako je ovaj aspekt veoma mističan i spiritualan.Kada krug podelite na 7,dobijate 7 senzitivnih tačaka.Toliko je bilo i planeta u tradicionalnoj astrologiji i kada bi svakoj tački dodali po jednu planetu,dobili bi spiritualno ispunjenje,portal kroz koji imamo pristup višim znanjima.Što je više tačaka na kojima leže natalne planete,to je i simbolika septila izraženija. Kada tranzitne planete zajedno sa natalnim,zauzmu svih 7 septilnih tačaka,to je momenat u životu natusa kada postoji velika mogućnost za duhovni preobražaj,za prosvetljenje i upijanje božanske energije.
Razni autori daju razna tumačenja septila,pa je tako kod jednih to malefični aspekt,dok je kod drugih benefični. Mišljenja sam da ovi aspekti ne mogu podleći tako strogoj definicji,pa bi ih pre formulisao kao aspekt konjukcije,dakle,mogu biti dvojake prirode,a u generalnom smislu ukazuju na neke tajne,koje su ili skrivene od očiju samog natusa ili od očiju drugih u odnosu na natusa.
Kako je u pitanju priroda Neptuna,ona ima dve strane: jednu,na kojoj se čovek može spiritualno uzdići do nezamislivih sfera i drugu,gde se čovek može uviti u veo iluzija i zabluda.
Biseptil je još izraženiji vid septila.To je dupla sedmica,simbol broja dva u broju sedam.Označava dualnost,.Pa ako je septil početak stvaranja i Boga,onda je biseptil Bog i sin, razvojni put kroz interakciju sa drugima.Osobe sa jakim biseptilima su obično veoma dobri savetnici,sposobni da intuitivno prodru u srž nečijeg problema,da razreše nečije dileme,a kroz ta iskustva usavršavaju sebe i saznaju više o svojim sposobnostima,njihovom poreklu i funkciji.
Na kraju dolazimo do triseptila koji donosi konačnost,sjedinjenje,sveto trojstvo,Bog otac,sin i sveti duh.Osobe sa jakim triseptilom imaju potrebu za sjedinjenjem sa Bogom i na tom putu će tražiti svetog duha koji će im pomoći da to ostvare.Ovde se uz interakciju sa drugima,vrši i interakcija sa nefizičkim oblicima postojanja.Triseptil u nečijoj karti ukazuje na vidovitost,meditaciju,magnetizam,hipnotičke moći i sposobnost prenosa energije,moći isceliteljstva.Ipak,mnogi od onih koji poseduju ovaj aspekt,nisu svesni svojih potencijalnih sposobnosti i da bi ih razvili potrebna im je pomoć sa strane,kako bi ih najpre prepoznali,a tek potom i koristili.

(sa http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=2155.0)

caruso
15-10-2010, 10:12
- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
- biseptil izlazi iz okvira sopstvenih ideja i želja (septil) i kreće u svet,sluša druge,daje savete,prikuplja informacije,odmerava šta je korisno,a šta ne,interaguje sa željama i idejama drugih----jupiter S2 Uran,Jup S2 venera
- triseptil je konačni potencijal,tačka gde se prikupljena znanja koriste da se ide napred.Ako su pobude pozitivne,odnosno ne koriste se za prikupljanje moći i materijalnog,osoba će uz malu pomoć krenuti dalje od ovozemaljskog.Ako su pobude materijalne prirode odnosno negativne,osoba pada na dno i u sledećoj inkarnaciji kreće od početka.---nadam se da necem padnem na dno:o
Jup S3 aSC
Mars S3 Neptun
mesec S3 Mc

Evo jos nesto...

- septil 51*
- biseptil 102*
- triseptil 154*
Ovo su minorni aspekti,koje obično većina astrologa ne uzima u obzir prilikom razmatranja natalne karte.Ipak,ako u nečijoj karti vidite aspekte izraženije duhovnosti ili nekih sposobnosti koje nisu svojstvene svakom čoveku,onda su ovi aspekti doista vredni razmatranja,jer će vam pružiti uvid u to o kakvim je zapravo sposobnostima reč i na koje načine ih natus može razviti i upotrebiti.Za početak je možda najbolje provežbati na sopstvenoj karti ili na karti nekoga za koga znate da poseduje neke izvesne sposobnosti.
Šta predstavlja septil serija? Ona predstavlja neracionalno,jer su sami stepeni aspekta neracionalni.Naime,kada podelite krug sa brojem 7 vi dobijate stepene sa decimalnim ostatkom,što ga u svakom slučaju čini jedinstvenim.Decimalni ostatak je beskonačan,pa bi i sam aspekt u nekom određenom smislu ukazivao na nešto beskonačno.Na ličnom planu,ovi aspekti ukazuju na sve što je neobjašnjivo,na opsesivno-kompulzivna ponašanja,iracionalnost i na neke čudne i neobjašnjive tačke u životu natusa.
Broj 7 je Saturn,dakle sudbina.I ovaj aspekt koji predstavlja broj 7 takođe predstavlja sudbinu.Ali predstavlja i karakter,jer je karakter-sudbina.Kako menjate svoj karakter putem sopstvenih izbora,vi prisiljavate vašu sudbinu da se oblikuje u konkretnu stvar iz mase potencijalnih mogućnosti i time odgovarate na svoju karmu.Jer iza Saturna leže nova znanja i nove mogućnosti. Septilni aspekti su prirode Uran-Neptun,oni nam omogućavaju povezivanje sa energijama koje nisu ovozemaljske.
Septil je prvi aspekt iz serije,to je prva sedmica,koja predstavlja simbol božijeg stvaranja.Tako je ovaj aspekt veoma mističan i spiritualan.Kada krug podelite na 7,dobijate 7 senzitivnih tačaka.Toliko je bilo i planeta u tradicionalnoj astrologiji i kada bi svakoj tački dodali po jednu planetu,dobili bi spiritualno ispunjenje,portal kroz koji imamo pristup višim znanjima.Što je više tačaka na kojima leže natalne planete,to je i simbolika septila izraženija. Kada tranzitne planete zajedno sa natalnim,zauzmu svih 7 septilnih tačaka,to je momenat u životu natusa kada postoji velika mogućnost za duhovni preobražaj,za prosvetljenje i upijanje božanske energije.
Razni autori daju razna tumačenja septila,pa je tako kod jednih to malefični aspekt,dok je kod drugih benefični. Mišljenja sam da ovi aspekti ne mogu podleći tako strogoj definicji,pa bi ih pre formulisao kao aspekt konjukcije,dakle,mogu biti dvojake prirode,a u generalnom smislu ukazuju na neke tajne,koje su ili skrivene od očiju samog natusa ili od očiju drugih u odnosu na natusa.
Kako je u pitanju priroda Neptuna,ona ima dve strane: jednu,na kojoj se čovek može spiritualno uzdići do nezamislivih sfera i drugu,gde se čovek može uviti u veo iluzija i zabluda.
Biseptil je još izraženiji vid septila.To je dupla sedmica,simbol broja dva u broju sedam.Označava dualnost,.Pa ako je septil početak stvaranja i Boga,onda je biseptil Bog i sin, razvojni put kroz interakciju sa drugima.Osobe sa jakim biseptilima su obično veoma dobri savetnici,sposobni da intuitivno prodru u srž nečijeg problema,da razreše nečije dileme,a kroz ta iskustva usavršavaju sebe i saznaju više o svojim sposobnostima,njihovom poreklu i funkciji.
Na kraju dolazimo do triseptila koji donosi konačnost,sjedinjenje,sveto trojstvo,Bog otac,sin i sveti duh.Osobe sa jakim triseptilom imaju potrebu za sjedinjenjem sa Bogom i na tom putu će tražiti svetog duha koji će im pomoći da to ostvare.Ovde se uz interakciju sa drugima,vrši i interakcija sa nefizičkim oblicima postojanja.Triseptil u nečijoj karti ukazuje na vidovitost,meditaciju,magnetizam,hipnotičke moći i sposobnost prenosa energije,moći isceliteljstva.Ipak,mnogi od onih koji poseduju ovaj aspekt,nisu svesni svojih potencijalnih sposobnosti i da bi ih razvili potrebna im je pomoć sa strane,kako bi ih najpre prepoznali,a tek potom i koristili.

(sa http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=2155.0)
fenomenalno,bas ti hvala.....al nemam pojma kako to povezati sa planetama?jel moze i to negde da se nadje?verovatno moze....i htela sam da ti kazem za onaj quendecil,ima knjiga na netu,reeki reevs....cela knjiga o jednom aspektu!!!

nedda
15-10-2010, 10:33
Za tu knjigu: postavi link na temi Literatura, da mozemo da je skinemo/procitamo :)

Za svaki aspekt bi trebalo da krenes od simbolike samih planeta...svi aspekti Jupitera i Asc-a imaju ensto zajednicko. Kod kvadrata to nastaje i razvija se kroz stresne i napete situacije, kod trigona je to prosto dato osobi, kroz sekstile je jos lakse koristiti...to su neke opste karakteristike aspekta koje boje odnos izmedju dve planete.
U ovim tekstovima iznad imas navedeno sta je to sto u aspektima septila boji odnose, i malo opisane dinamike razvijanja tih aspekata.
Iskoristi znanje o simbolici planeta (npr. mars-neptun: mars daje borbenost, energiju, proaktivnost...kod tebe je u biku u devetoj kuci, pa mu to daje malo stalozenosti i umanjuje njegovu brzopletost u akcijama, ali velike nade i dalje ostaju, a neptun je planeta koja sama po sebi ima malo energije septila - nesto moze dovesti do destrukcije, zavisnosti, samonedovoljnosti, pogresnog vidjenja stvari, iracionalnosti ali i do izrazenog osecanja sklada, intuicije, nesvesnog uskladjivanja sa opstijim zakonima i postupanja u skladu sa njima) U aspektu triseptila , posto su to i vladari 8. i 9. polja mogu dati recimo teznju ka napredovanju (deveta kuca) po pitanju svih stvari promena, nesvesnog, preobrazaja, pa i okultnih tema (osma kuca), a posto neptun povezuje i sa cetvrtom...recimo kroz neke odnose u kuci, ili prema porodici, ili kroz najtananije emocije (ipak je to meseceva kuca...) pripadanja ili veze saporeklom...
Nadam se da nisam zakomplikovala...samo htedoh reci da su informacije o aspektima komplementarne informacijama o znacenju planeta, vladarstvima, kucama i polozajima. Moras ih kombinovati malo i sama...

caruso
15-10-2010, 11:08
Za tu knjigu: postavi link na temi Literatura, da mozemo da je skinemo/procitamo :)

Za svaki aspekt bi trebalo da krenes od simbolike samih planeta...svi aspekti Jupitera i Asc-a imaju ensto zajednicko. Kod kvadrata to nastaje i razvija se kroz stresne i napete situacije, kod trigona je to prosto dato osobi, kroz sekstile je jos lakse koristiti...to su neke opste karakteristike aspekta koje boje odnos izmedju dve planete.
U ovim tekstovima iznad imas navedeno sta je to sto u aspektima septila boji odnose, i malo opisane dinamike razvijanja tih aspekata.
Iskoristi znanje o simbolici planeta (npr. mars-neptun: mars daje borbenost, energiju, proaktivnost...kod tebe je u biku u devetoj kuci, pa mu to daje malo stalozenosti i umanjuje njegovu brzopletost u akcijama, ali velike nade i dalje ostaju, a neptun je planeta koja sama po sebi ima malo energije septila - nesto moze dovesti do destrukcije, zavisnosti, samonedovoljnosti, pogresnog vidjenja stvari, iracionalnosti ali i do izrazenog osecanja sklada, intuicije, nesvesnog uskladjivanja sa opstijim zakonima i postupanja u skladu sa njima) U aspektu triseptila , posto su to i vladari 8. i 9. polja mogu dati recimo teznju ka napredovanju (deveta kuca) po pitanju svih stvari promena, nesvesnog, preobrazaja, pa i okultnih tema (osma kuca), a posto neptun povezuje i sa cetvrtom...recimo kroz neke odnose u kuci, ili prema porodici, ili kroz najtananije emocije (ipak je to meseceva kuca...) pripadanja ili veze saporeklom...
Nadam se da nisam zakomplikovala...samo htedoh reci da su informacije o aspektima komplementarne informacijama o znacenju planeta, vladarstvima, kucama i polozajima. Moras ih kombinovati malo i sama...

Lako mi je kad sada citam tvoje recenice,i jasnije....ja tako krenem,pa stanem....a zelim da naucim,i tako se divim vama mladima,:Dkoliko znanja imate....ja jos uvek ucim slova....nadam se da cu anuciti da citam:D
evo link....nadam se da cu uspeti da postavim
iz prve:D
http://books.google.com/books?id=7F-cHXbRjWwC&pg=PA164&lpg=PA164&dq=venus+quindecile+north+node&source=bl&ots=0egRqmYtgn&sig=IJN7d9ysUcD9evEQQpXJe0RuwQY&hl=en&sa=X&oi=book_result&r#v=onepage&q=venus%20quindecile%20north%20node&f=false

tatjanaj
28-07-2011, 07:15
Ja imam septil venere i marsa. Sta bi to znacilo? :)

kosmopolita
28-07-2011, 09:40
Pronasla sam sebi triseptil Su i Ur,
Ur iz 12p,kako da shvatim sve ovo?
Takođe i septil Mer 6p i Sa 8p

zujalica
29-07-2011, 17:30
Ja imam septil venere i marsa. Sta bi to znacilo? :)

Septil je 51*25'... ,tebi je Ve- Ma 49*53 ' , pa ne znam da li se uzima u obzir jer nije svetlo u aspektu.
Ali ako bi se uzelo u obzir onda se gleda kojim poljima vladaju planete iz aspekta , pa je to kod tebe (ako dobro videh) 2. (novac) , 8. (tudji novac, nasledstvo) , 9. ( inostranstvo, mozda neki drugi grad)... Mozda postoje neke tajne u vezi nekog novca, nasledstva koje je mozda u nekom drugom gradu ili mozda ti tu nista ne mozes da ucinis jer je sudbina umesala prste tj. desavace se stvari van tvoje kontrole...
9. je 3. derivatno, pa moze biti u pitanju i neko nasledstvo, novac tvog muza tj. od njegove rodbine (3. ) . A opet Ve i Ma se nalaze u 3. i 4., pa mi opet vuce na to... Nalupah se ja... :D
Sigurno nije nista lose... :) Meni jedan od septila spaja 8. i Asc , pa sam imala papiroloskih peripetija oko nasledstva kuce posle tatine smrti, koliko se god trudila da sve papire odnesem u katastar, oni su trazili te kopiju , te original... stvari na koje nisam mogla uticati, ali se sve opet super zavrsilo. A onda je usledilo jos jedno nasledstvo od tetke (mami je prepisala stan), a da mi to nismo trazili... dok su drugi izvisili.

kosmopolita
29-07-2011, 20:19
Septil je 51*25'... ,tebi je Ve- Ma 49*53 ' , pa ne znam da li se uzima u obzir jer nije svetlo u aspektu.
Ali ako bi se uzelo u obzir onda se gleda kojim poljima vladaju planete iz aspekta , pa je to kod tebe (ako dobro videh) 2. (novac) , 8. (tudji novac, nasledstvo) , 9. ( inostranstvo, mozda neki drugi grad)... Mozda postoje neke tajne u vezi nekog novca, nasledstva koje je mozda u nekom drugom gradu ili mozda ti tu nista ne mozes da ucinis jer je sudbina umesala prste tj. desavace se stvari van tvoje kontrole...
9. je 3. derivatno, pa moze biti u pitanju i neko nasledstvo, novac tvog muza tj. od njegove rodbine (3. ) . A opet Ve i Ma se nalaze u 3. i 4., pa mi opet vuce na to... Nalupah se ja... :D
Sigurno nije nista lose... :) Meni jedan od septila spaja 8. i Asc , pa sam imala papiroloskih peripetija oko nasledstva kuce posle tatine smrti, koliko se god trudila da sve papire odnesem u katastar, oni su trazili te kopiju , te original... stvari na koje nisam mogla uticati, ali se sve opet super zavrsilo. A onda je usledilo jos jedno nasledstvo od tetke (mami je prepisala stan), a da mi to nismo trazili... dok su drugi izvisili.

Dala si mi ideju za razmišljanje,prvi septil mi vezuje 12 i 5p(kroz vladarstva 4 i 10p)zbunjuje me uticaj 12p?
Imam takođe septil Mer 6p i Sa u blizancima 8p,nadam se da ne utiče na zdravlje.

zujalica
29-07-2011, 20:36
Dala si mi ideju za razmišljanje,prvi septil mi vezuje 12 i 5p(kroz vladarstva 4 i 10p)zbunjuje me uticaj 12p?
Imam takođe septil Mer 6p i Sa u blizancima 8p,nadam se da ne utiče na zdravlje. 12. -verovatno neke tajne.
Meni je septil koji pomenuh Ju - So , Ju je bas u 12. , a So u 10. , a kao sto napisah vladaju Asc tj. 8. (So je jedan od vladara - Lav je umetnut), pa je bilo zakulisnih radnji ( 12.polje ) . Kod mene se pokazalo kao tajni neprijatelji, ali nisu uspeli u svom naumu. :)

tatjanaj
29-07-2011, 21:03

Hvala Zujalice na tumacenju. Iskreno, nemam pojma sta znaci ovaj aspekt, ali valjda je to tako kao sto si opisala, mada jos uvek se nista bitno nije desilo u smislu nekog nasledstva. Ali videcemo. A danas mi je jedna prijateljica rekla i da septil (kao i kvintil) moze oznacavati i talente, a da je uz veneru i mars obicno vezan za neku umetnost, tipa ples, ritmicka gimnastika, umetnicko klizanje...a ja se i bavim plesom (i oduvek sam volela muziku i ples). Mozda je to zbog tog septila :)

WolfWoman
29-07-2011, 21:21
Imam septil : Ve-Ur
I triseptil: Sa-Asc

caruso
29-07-2011, 22:19
SEPTILE

Septile aspekt korespondira s brojem sedam i
na taj način 7.-om Harmonijom. Kroz stoljeća, broj
sedam je bio povezan sa svetim, crkvenim stvarima kao sto svaki
student dobro upućen u vjersku simboliku zna.
Numerologija tumači sedam kao vrlo okultni broj.
Čini se da ima veza sa samospoznajom, unutrašnjom analizom,
potraga za krajnjim smislom i mudrosti, koja ukljucuje
introspektivu ili studije istrazivacki orjentisane.. To je
broj koji nas potiče razmisljajuci da istražimo
dublje esencije stvarnosti. Sedam je broj

meditacije, kontemplacije(sklonost duhovnom posmatranju sveta), samoće i izolacije. To
sugerira odsustvo povrsinske zabrinutosti za
materijalni svijet, u kojem unutrašnje saobrazanje zauzima glavno mesto
(Biblija kaže da se Bog odmarao na
sedmi dan stvaranja). Sedam teži da bude osamljen rezervisan
i neobicno svetovan.7 nije mnogo društven broj,
cini se da rade najbolje u privatnosti i odvojenosti. U vecem delu broj sedam se čini da sugeriše na mesavinu
načela Saturna i Neptuna(s spritajenim dejstvom Plutona,), barem prema opisu numerološke literature. To je
broj "prestanak ili odsustvo kretanja-pauza" i završetka. No, kako Heline naznacava,
"Pauza se ne odnosi na prestanak aktivnosti, vec
izlazak iz kaosa u viši i savršeniji
poredak. "

Prema Johnu Addey's istrazivanju 7.-me harmonik ili
"Septile serije" razotkriva sposobnost za primanje

inspiracija. On navodi da septile može označavati "
sposobnost da se osjeti tajanstvena celina iza dijelova
osnove ... i sposobnost da se prihvati intelektualna
formativna ideja ili nacelo iza stvari, i tako sudjelovati
u dinamičnoj energiji koju ta ideja daje. "Addey je
pronašao da je 7. harmonik karta veoma istaknuta u kartama
svećenika, odnosno onih koji imaju veze sa "svećeničkom funkcijom" u
društvu. S obzirom na profil numerološkog broja
7, Addeyevi nalazi čine se sasvim prikladni.
Septile je mistična nijansa vjerojatno zbog potrebe da se razume cjelovitost,jedinstvo i "završetak". Kao "kvintil
serije, "septile serija je vrlo značajan u kartama kreativnih umjetnika.

. U svom izvrsnom članku pod nazivom "Sedmi
Harmonic i kreativci ", Charles M. Graham
podržava Addey istraživanje kada navodi da se "sedam odnosi na
kreativnost kao fuziju forme i materije kroz
djelovanje inspiracije(božanske) , Graham ističe da je
7. harmonik (ili septile grupacija) značajna u
kartama vizuelnih umjetnika kao što su Picasso, Raphael, Leonardo
Vinciju, Cezannea, Rodina, Matissea, i Modigliani. One su
istaknute i u kartama glazbenika kao što su Mozart,
Schuberta, Chopina, Berlioza, Wagner, i Čajkovski.
7-ma. harmonik karta također dolazi do izražaja u kartama pisaca George
Bernard Shaw, Yeats, Lewisa Carrolla, te Robert Louis
Stevenson. Graham je istraživanjem pokazao da je 7.-ma
harmonik karta osobito izražena u kartama romantičnih pjesnika
kao što je Blake, Shelley, i Lord Byron. Ostali kreativni i
inspirisani mislioci, ovaj pokazatelj kreativnosti
harmonik karte imali su Immanual Kant i Albert Einstein.

Slično kvintil seriji, John Addey je pronašao je vezu
između septila i njegovih dodataka sa seksualnom aktivnoscu
(Erotske inspiracije), navodeći da oni "pružaju horoskopski
ključ za određene faktore u psihologiji seksa. -"mislim da
septil i njegova prosirenja ukazuju na pjavu i vezu sa
represivnim, samoodricajucim , proizvodeci previranja u
seksualnosti (Saturn-Neptun Pluton-prigušeno) ili sklonost ka celibatu,
stvarajuci pritisak u uzdizanju seksualne energije,
drugacije od kvintil serije kod koje je ona namerno ekspresivnija,eksperimentalnija. Takvo preusmjeravanje
libida dugo je smatrano kao preduvjet za
umjetničke inspiracije ,stanja koja podsticu kreativnost.

Dane Rudhyar u "Person-centered Astrology" povezuje
septile s "anti-socijalnim" kvalitetom koji je iskazan u broju
sedam , navodeći da ovaj aspekt predstavlja aktivnosti koje "su
neprihvatljive u skladu s definisanom normom
socijalno-kulturnog ponasanja osobe i njene okoline . Ona također smatra da se septile može tumačiti u smislu da daje osobi
vise- "licni osjećaj" da je prisiljen da se ponasa prema drustvenim
potrebama, pod dejstvom okultne moći ili sudbine, i to može dovesti do osjecaja
"Žrtve " i života koji je u simbolicnoj vezi sa takvim osecajem . Doris Thompson je izrazila
septile kao otkrivanje " sudbinom odredjene neizbeznosti sa
prisilom na određene radnje, nepoznata sila i skriveno delovanje.

Delphine Jay sugerira da septile
"nosi sa sobom fatalisticki ton koji izvire iz
situacije koja se pojavljuje izvan uobicajenog znacenja. Takav ton stvara
svesnu borbu koja se razapinje unutar stvara,
prisiljavajuci osobu za pretraživanje iza onog sto je 'ocito" .Ona
smatra septile grupaciju sklonost ka "prirodnoj
predispoziciji za okultno, nadprirodno, i misticno.
Cini se da su oni zaokupljeni pojmom "viseg uma', ili neumoljive
božanske vjere. " Michael Meyer vidi septile kao
pojavu "nepredvidljivog", iracionalnog elemenata u saznajnom iskustvu,
,oznacavajuci sposobnost da se odgovori na "poziv"
sudbine i upotrebi nepogodne ili zaostale...stvari u
svrhu ispunjavanja konacnog cilja sustine karme".

Septile osniva svoju niže faze u približno
21 1 / 2 ° Bik kretajuci se u smeru suprotno od kazaljke na satu,i takodje
81 / 2 ° Vodenjaka u smjeru kazaljke na satu. Niži septil
bi teoretski odgovarao znaku bika koji
djeluje kroz duadu Jarca u Jarcevom dekanatu ovog znaka
povezujuci to i sa 2. kucom
i Venerom. Gornji septile bi onda delovao kroz
znak Vodenjaka, delotvoran u duadi bika u dekanatu vodolije ovog znaka
. To bi mogli povezati sa
XI kuca i planeta Urana. Fiksni znakovi su ukljuceni
u obje faze, s jakim Venera-Saturn Uran-
delovanjem. Opet, stupanj podudarnosti su u suprotnosti sa pravilima,prihvacenim redosledom i opstom praksom

Iako ne postoji službeni simbol još prihvaceni za septile
aspekt, uzeo bi slovo S(zaokruzeno)kada nema nista u natalnom stupcu
slovo "S" za
"Septile", je simbol koji me podsjeca na zmiju zatvorene
u krugu beskonacnosti. Zmije su
vecni simboli mudrosti i regeneracije ("Budite

dakle mudri kao zmije ... ") vjerojatno je onda pametno
promatrati septiles u natalnj karti kao potencijalni kapacitet. Treba
još uvijek mnogo vise saznanja o njima prije nego što cemo
oduševljeno emitirati njihovu primenu na klijente (ili
sebe). Ja ne mogu vidjeti vrijednost informiranje pojedinca
da njegov septile izmedju Saturna i Plutona, na primjer, predstavlja
gdje ce se "kompulzivno " susresti sa "neizbježnom ili neopozivom sudbinom
koja je izvan njegove kontrole desavanja,dali Vi mozete?

uranija
31-07-2011, 09:44
caruso,odlican text,kako me ne bi odusevio kad sam sva u oblacima neptuna i urana...neptuna u svakodnevnici a urana u svakom delu svog temperamenta,od loseg do dobrog...
a saturn me vaja i oblikuje...onako sa puno dicipline...duboko i korenito sa putonom...

zujalica
31-07-2011, 17:59
A danas mi je jedna prijateljica rekla i da septil (kao i kvintil) moze oznacavati i talente, a da je uz veneru i mars obicno vezan za neku umetnost, tipa ples, ritmicka gimnastika, umetnicko klizanje...a ja se i bavim plesom (i oduvek sam volela muziku i ples). Mozda je to zbog tog septila :)
Prvi put cujem da se vezuje za talente... Ja sve sto sam nasla je to da se desavaju stvari izvan nase kontrole, da im se ne mozemo, a i ne zelimo odupreti tj. sudbinski... :) Ja imam 2 septila Me- Ju i So- Ju i 1 biseptil Mo- SMC.
Bavis se plesom ? :) U kom smislu bavis ? Kojim ?

tatjanaj
31-07-2011, 18:02
To sam procitala na jednom stranom sajtu, da pored toga sto se vezuje za neka sudbinska desavanja, moze oznacavati i talente. A nekako mi je i logicno da venera i mars daju i sklonost ka nekom spoju sporta i umetnosti. Latino plesovi su u pitanju. To mi je hobi vec duze vreme

zujalica
31-07-2011, 18:15
To sam procitala na jednom stranom sajtu, da pored toga sto se vezuje za neka sudbinska desavanja, moze oznacavati i talente. A nekako mi je i logicno da venera i mars daju i sklonost ka nekom spoju sporta i umetnosti. Latino plesovi su u pitanju. To mi je hobi vec duze vreme
Aha... pa da, Ve i Ma vuku ka sportskom plesu u koje spada i latino. :)
Vidis, meni kroz septil nije prikazan ples, ali je zato kroz Ve kao vladara 5. (zabava) , 6. i 10. koja je u 120 sa Ma i kroz Mo u 5. I Mo i Ve su na stepenu Riba, a Ne vlada scenom, plesom, stopalima... pa sam ja punih 12 god. radila kao instruktor, trener sportskog plesa, a neko vreme sam radila i show dance .

tatjanaj
31-07-2011, 18:20
Stvarno? Mene muzika i ples jako privlace jos od detinjstva.. Pa moguce da svaka veza izmedju venere i marsa donosi i sklonost ka tome, ali vidis ja nemam glavni aspekt medju njima, vec nekih 50 stepeni. Mozda mi to dolazi od nekog drugog aspekta, ali ne znam od kog

zujalica
31-07-2011, 18:25
Stvarno? Mene muzika i ples jako privlace jos od detinjstva.. Pa moguce da svaka veza izmedju venere i marsa donosi i sklonost ka tome, ali vidis ja nemam glavni aspekt medju njima, vec nekih 50 stepeni. Mozda mi to dolazi od nekog drugog aspekta, ali ne znam od kog

Da... :) Mozda neki aspekt sa Ne , on je isto upetljan u ples. A mozda je to kod tebe kroz taj septil odradjeno.

tatjanaj
31-07-2011, 18:27
Moguce.. Mada je moj neptun u vezi sa merkurom i to u 3.kuci, a kazu da to pre daje sklonost ka pisanju, knjizevnosti, sto je i moja struka.... Bice da je ples ipak zbog tog septila :)