Moja natalna karta, što kaže? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Moja natalna karta, što kaže?

zvjezdica
19-11-2009, 18:01
Hello :)

Evo ako netko može da mi analizira moju natalnu kartu. Inače se bavim proricanjem (tarot, rune, karte) ali astrologiju jako malo razumijem koliko god se trudila :(
Pa eto ako nekome zatreba ikada gatanje, tu sam :)

Bila bi zahvalna da mi kažete nešto o ljubavi, zanima me trenutno jedna starija osoba, pa dal se može vidjeti hoće li biti što sa njom?

Hvala unaprijed. :)

Ovo je moja natalna:

A ovo usporedni horoskop mene i tog koji me zanima:
http://www.astro.com/cgi/aclch.cgi?go.x=18&btyp=acc&go.y=11&nhor=1&nho2=2&go.x=22&go.y=6

skorpija_strelac
19-11-2009, 19:01
dobro dosla:)
pa ta okrenutost proricanju bi se mozda mogla videti kroz kombinaciju asc-skorpije+stelijum u 12+3 planete 0 vrh 3...izmedju ostalog Uran(buducnot)

ne vidi se dobro karta

mozda lupam....ne znam....neka pogleda neko iskusniji:)

jeste da ovo nisi ni pitala ali mi je interesantno:)

zvjezdica
19-11-2009, 20:12
Hvala ti na dobrodošlici :)

Pa ide to tebi, ja ništa ne razumijem što se tiče tih horoskopa :(

A kako da postavim veću sliku?

P.s. evo uspjela sam, dakle veći prikaz natalne:

http://img21.imageshack.us/img21/4489/natalna.png

posebno me zanima ljubav tj taj odnos sa starijim muškarcem koji nije još ostvaren.

Sada nema nitko više ništa da mi kaže? :D

Rabiosa
04-04-2010, 11:26
Jel ta veza tajna? Imaš Veneru u XII kući.

zvjezdica
04-04-2010, 11:32
moja veza je gotovo svaka tajna jer nevolim petljanja okoline...

trenutno nisam u vezi :)

uranija
04-04-2010, 11:52
e zvjezdice ja mislim da osecas da ti je dosla neka vrlo vazna veza,zato si sva uskomesana,ima veze sa tvojim hobijem buduci muz odnosno velika ljubav,pogledaj,vladara dsc(veneru) u 12-oj,sva simbolika tvog hobija,pravi kvadrat sa saturnom,a on je u trecoj u konj sa neptunom,opet tvoj hobi,nisu tajne veze nego je simbolika 12.-e kuce,visoko obrazovanje,studije,neptunovi darovi,znas na sta mislim

zvjezdica
04-04-2010, 12:14
Ma sve ukazuje na to da...ali :D
Znaš i sama što mislim o tome... Nekako mi je nezamislivo s njim.

Mada kad se sjetim moje gatare, rekla je ona meni: ti nećeš htjeti u početu u vezu sa njime...odbijat ćeš ga...a kasnije krajem godine ćeš pristati...i biti sretna :D

spomenka
06-04-2010, 13:45
bik na vrhu sedme kuće govori da si kruta i nepovjerljiva i da dobro razmisliš prije nego se upustiš u vezu. Ali kad si u vezi si vrlo iskrena i željna sklada.
Iako si dosta tvrdoglava, to ćeš morati mijenjati ako želiš da taj sklad i održiš. Želiš partnera koji će biti nježan i praktičan.

Vladar bika venera nije loše postavljena, kvadrat sa neptunom govori da voliš idealizirat partnera, i ne vidjet ga u pravom svjetlu, a kad ljubav prođe se znaš lupat po glavi i pitat se? a šta mi je bilo da sam ga tako uzdizala!
Problem može stvarat i ovaj kvadrat sa saturnom-ne znaš pokazat emocije, djeluješ suzdržano i kao da te "napadne" neki strah i nelagoda, al prije bih rekla nelagoda kada nastupi taj trenutak Nježnosti.

Ali vidim da je venera u vagi u svome sjedištu pa tu ne će biti problema, ja bih rekla skladan ljubavni život, osim tih par stvarčica koje sam gore spomenula!

Blizanci na vrhu osme kuće govore o tvojoj radoznalosti za svim što je vezano oko misterije života i okultnim. Uvijek nađeš izlaz iz problema, pa čak i onda kada se čini da izlaza nema i to po neki puta može druge ostaviti bez daha!

Mars u osmoj kući govori da ono što drugi izbjegavaju tebe privlači. Veoma si strastna i voliš neuobičajene partnere. Imaš tešku narav, a ponekad znaš biti i vrlo agresivna. Također mars u osmoj kući može donijeti i loše odnose sa starijima u obitelji?!

Dosta si tajanstvena osoba što mi govori i tvoje sunce u dvanaestoj. materijalne vrijednosti i novac ti nisu nikada na prvom mjestu.

evo toliko od mene za sad!;)

pozz

zvjezdica
29-10-2010, 12:37
Tek sam sada vidjela ovu analizu spomenke, jako točno...sigurno 90% je poptuno istinito...

Što mislite o karijeri?

Evo, sad kad smo već u 2011. i kad znam astrologiju malo bolje nego prije..Zanimaju me vaša mišljenja.

Bavim se humanitarnim radom, ove godine sam pokrenula papire za otvaranje svoje udruge jer sam do sada uvjek radila kao pojedinac i bilo je dosta teško ali i uspješno. Mislim da ovaj JU na MC-u uvjek vuče stvar, koliko god teško bilo. U životu bi se htjela bavit samo humanitarnim radom pa me zanima da li imam predispozicije za to?

Trenutno studiram materinski jezik i svjesna sam da i to neće biti posao u budućnosti. Voljela bih i novinarstvo, ali za sada mi uspjevaju smao članci u stranim novinama.

Bavim se par godina aktivizmom poput prosvjeda protiv Vlade, ostvarivanja prava za građane itd. Pa se nadam nastavku toga.

Dodatno me brine u vezi zdravlja što sam pročitala da JU90PL obavezno donosi karcinome osobi. Ja imam cistične jajnike, to je vjerojatno VE90SA, ali bojim se karcinoma.

andjelikadepeures
20-02-2011, 18:21
Tek sam sada vidjela ovu analizu spomenke, jako točno...sigurno 90% je poptuno istinito...

Što mislite o karijeri?

bicesh ti neka direktorka :)
Ju na Mc-u, Mc u Lavu... ne bih mnogo brinula na tvom mestu :))

nedda
20-02-2011, 18:43
Ovo sto je Andjeklika rekla - i meni je bilo prvo na pameti....Jupiter je jak tu gde je...samo ga treba pokrenuti. A u tvom slucaju -pokreces ga ti - jer je u kvadratu sa plutonom koji je vladar Asc-a u prvom polju, i sekstilu sa marsom koji je suvladar.

Cime ces se baviti'? Verujemd a ce se to menjati tokom zivota, ali humanitrne stvari su sasvim u skladu sa ovim mesecom u 11. u devici - od rada sa bolesnima, do rada sa zivotinjama.

Mislim da mozes i hoces veliki deo energije ovog kvadrata jupitera i plutona utrošiti upravo na to.
Simbolika tog aspekta nikako ne moze biti karcinom - ako nije povezan i sa licnim planetama. A i tada retko.
To je aspekt sporijih planeta, pa samim tim nije bas suvise lican, a kada jeste - moze se, kao kod tebe, odnositi na druge stvari.
Konkretno, mislim da je ovde u pitanju potpuna promena karijere - jednom u zivotu - moguce tamo posle 40-e. Znaci, kompletno ispocetka u nekoj drugoj oblasti.
Za zdravlje - vise obrati paznju na inkonjukcije - imas ih dosta u natalu...

zvjezdica
20-02-2011, 20:04
Hvala cure...Iskreno voljela bih imat neku svoju firmu ili nešto, jer sa autoritetima mi ne ide.

Što se tiče inkonjukcija ima PL150MA, Ne150Ju,NE150MA (sep),
Brinu me najviše ove palikacije...PL150MA, jer mA mi je vladar 6. i NE150Ju...neznam o kakvim bi oboljenjima moglo biti rječ..Pl150MA-možda pad energije, trošenje do zadnjeg...

nedda
20-02-2011, 20:56
Pl150Ma moze biti opercija slepog creva (sesta kuca su creva -mogu generalno biti problemi sa njima).

zvjezdica
12-06-2011, 18:56
Evo mene opet, zanima me što mislite čime bi se mogla baviti uživotu.

Znam da je JU na MC-u velika zaštita, budući da je u lavu u životu imam veliku zaštitu dosta ljudi koji su na položajima i koji su cjenjeni u svijetu, na tome sam zahvalna ali za to je zahvalan moj rad i trud koji se knalizira kroz PL90JU..dakle ja sve što započnem i odradim sama uz veliku muku, ali uvijek uskoče neki ljudi da pomognu u zadnji čas.

Što mislite? Brak, partner, karijera? Htjela bih biti nezavisni novinar :)

Što kažete za inozmestvo?

Ovaj JU jest i u 9. i u 10 polju pa bi to bilo da možda karijeru izgradim vani, ali vladar 9. je MO u Djevici - vjerojatno bi se teže odlučila na odlazak u inozemstvo.

ganci
30-10-2011, 18:58
I taj Mo je u trigonu sa Sa u sedistu...A mozda ti i ne bi bas pasovalo na duze inostranstvo-dispozitor Mo je Me koji je u kvadratu sa Sa....

zvjezdica
30-10-2011, 21:10
Da i ja sam nekako mislila da kraće inozemstvo bolje, mada ovaj JU na MC-u će em nadam se dovesti negdje vani s poslom.

ganci
31-10-2011, 00:15
Moze biti.
A ja bih kod tebe rado tumacila Ju na MC-u kao uspeh u astrologiji :D i pretvaranje hobija - Ju iz pete na MC-u. A kako je Ju vladar i druge fine parice od toga :) Ju 60 Ma iz osme(okultno). Dispozitor Ju je So koje je u konjukciji sa Me iz jedanaeste pa to spada i u ostvarenje nekih tvojih zelja. Tu je i Ve iz sedme-javnost koja dolazi kod tebe(zatvoren prostor) radi tumacenja.
Ja napravi' krug, i odoh u drugom smeru od inostranstva, ne znam koliko je samo moja projekcija, ali ti zaista imas dobar potencijal da se ozbiljno pozabavis astro stvarcicama.

zvjezdica
04-03-2012, 03:49
Wow nisam na jupija nikad gleda ovako. Primjetila sam da je dobro položen kao vladar 2. i da bi mogla neki hobby pretvorit u posao, ali nikad mi nije na pamet pala astrologija iako ju jako volim.

Ja sam kod sebe primjetila da imam veliki potencijal za glumu i htjela sam oduvijek biti glumica, ali eto, ništa od toga za sada.

Ovaj JU sam uvijek tumačila kao prosvjedi i humanitarni rad koji mi dođe kao hobby, pa onda to da me ljudi uvažavaju i cijene (JU na MC-u) i da zaista privlačim ljude na idejama (Ju90PL) - rekli bi ljudi me slijede.

jedini problem tog Jupija je što dok ne istjera pravdu, ne miruje :D
Vidiš vladar 6. mi je Mars u 8 u Blizancima i uvijem me zanimalo čime bi se to mogla baviti, ali mi nije padalo na pamet ništa osim - svim i svačim- Sad mi astrologija nekako biva uklopoljena u tu simboliku.

Moze biti.
A ja bih kod tebe rado tumacila Ju na MC-u kao uspeh u astrologiji :D i pretvaranje hobija - Ju iz pete na MC-u. A kako je Ju vladar i druge fine parice od toga :) Ju 60 Ma iz osme(okultno). Dispozitor Ju je So koje je u konjukciji sa Me iz jedanaeste pa to spada i u ostvarenje nekih tvojih zelja. Tu je i Ve iz sedme-javnost koja dolazi kod tebe(zatvoren prostor) radi tumacenja.
Ja napravi' krug, i odoh u drugom smeru od inostranstva, ne znam koliko je samo moja projekcija, ali ti zaista imas dobar potencijal da se ozbiljno pozabavis astro stvarcicama.

E moja @ganci ja se ozbiljno posvetila usmjeravanju ka Astrologiji kao nečime čime ću se baviti u poslu, nakon što mi je i jedan Astrolog rekao da imam sve predispozicije da mi to bude posao u životu i da postanem jako dobar Astrolog.

Mene zanima vide li drugi još nešto osim Astrologije i onoga što mi je i @cmokić rekla - rad u ambasadi budući da već pričam 4 strana jezika (JU na MC-u stvarno obožavam strane jezike i stranu kulturu)

ME90SA kao i UR na vrhu 3- su mi donjeli probleme u prometu i astmu.
VE90SA. problem sa reproduktivnim organima, kožom.

SO u 12. polju i 90SA i MA na 14* Blizanaca - problem sa vidom

SO90SA- ran gubitak Tate i neslaganje sa majkom

Vrh 9. u Raku- studiram maternji(rak) jezik, Mjesec u Djevici- književnost.

Mars u 8. i JU na MC-u kao vladar 5. - vodim obiteljski posao sa apartmanima nakon smrti Tate, imam mizernu zaradu od toga iako baratam zaista dobrim svotama (MA u 8, - bavljenje tuđim novcem) Pa se nadam da ću jednog dana zbog položaja vladara 2. polja JU koji ima trigon samnom tj. MA - imati dobru zaradu od svog nekog posla, jer me ovo već opterećuje.

I tako, svašta po nešto. :)

ivana0605
12-03-2012, 03:52
Mislim nesto zatvorenog tipa,u senci. Sva si mi nekako okultna zbog ovog Marsa u 8k,kao vl 1k I Pl u 1 + VL 10 K ide u 12k. Mislim da tebi prija izolacija,mir i tisina.

zvjezdica
05-12-2012, 03:35
Evo, palo mi je napamet da pitam, jer mi mnogi kolege ezoteristi govore da imam jaku energiju koja osim što je dobra i korisna za sve čime se u životu bavim (hobbya imam preko glave), ujedno je i loša jer ću teško naći muškarca koji me može pratiti.

E sad, što bi to muškarce "plašilo" ili mene činilo jačom?
Ok, asc u Škorpiji, Pluton u 1. polju, Mars u 8. polju škorpiona, puna 12 kuća-ne otkrivam svoje emocije, strahove, dileme, tek tako. Dosta sam zatvorena prema ljudima koje ne poznajem.

Pluton radi kvadrat na Jupitera (vladara 2. i 5. polja) na MC-u. Da li je to ta energija koja plaši?

VE90SA - moj način razmišljanja i življenja zahtjeva zreliji tip partnera, pa nerijetko se u životu "susrećem" sa starijim udvaračima. Nekako najbolje komuniciram u životu sa starijim ljudima i muškim i ženskim.

Radim poslove u kojima sam često u javnosti exponirana i premda je to meni nešto najnormalnije na svijetu, primjetila sam da je mnogim muškarcima to nešto vrijedno poštovanja i divljenja.

Kako je sunce u 12. u padu, i u kvadratu sa saturnom, jasno je da imam problema sa samopouzdanjem i da drugačije doživljavam sebe od onoga kako me oni percipiraju.

Sve u svemu...što kažete na te moje emotivne odnose? :)

ognjenka724
05-12-2012, 07:39
Uz sve ovo što si rekla, ja bih emocije smjestila u 4.kuću (prirodni znak MO), a način na koji ih iskazuješ u 5.

Na vrhu 4. je vodenjak, a MO se nalazi u prirodnoj kući vodenjaka i fizički u djevici. Vodenjakom vlada UR, a suvladar je SA - planete koje nisu baš tople i pretjerano emotivne, baš kao što to nije ni djevica u kojoj se MO nalazi (u 11.kući više na mundanom nego na osobnom nivou). UR i SA nalaze se u 3.kući u jarcu, opet prilično hladnjikavom znaku. Pošto se radi o 3.kući, moraš osjećati bliskost da bi se emocije probudile.

I u osnovnom trisu (vaga/škorpion/djevica) više prevladava prikriveno i tajno nego javno, ali i želja da se što se emocija tiče točno zna tko je tko.

5.kućom vlada JU iz lava (prirodni znak 5.) u sekstilu na MA iz blizanaca. Emocije pokazuješ dramatično, često uz mnogo (čak bih rekla oštrih) riječi. Pošto su ribe znak sklon muljanju i magli, one ne moraju nužno biti istinske ili te oni kojima pokazuješ osjećaje mogu krivo shvatiti. Ono bitno u emocijama zadržavaš za sebe.

zvjezdica
05-12-2012, 17:40
Ne znam baš kako si ovo naopačke povezala, ali pola toga ne vrijedi za mene...4 kuću ne gledam kao emocije nikad. Ono pokazuje moje djetinjstvo koje je bilo hladno i dosta bez emocija.

Emocije čovjeka se gledaju prvenstveno prema MO i VE...kako je VE u 12.tom u vagi, moje emocije su stabilne i iskrene, ali ih ne govorim (VE90SA) jer sam mnogo puta bila povrjeđena.

Otkrivam ih samo kad se osjećam sigurno u sebe. I nikad ne muljam i ne lažem, glupo je donosit takav sud na osnovu Riba na vrhu 5. polja.

Sposobna sam bit i 3 godine sama, samo da ne ulazim u lažne odnose. Dok nekoga ne prebolim, ne ulazim u nikakve odnose, šeme niti išta. Samujem.

:) ali hvala na uvidu, nisam hladna, ni malo. Previše sam senzibilna i osjetljiva.

robin
27-03-2013, 16:02
Zvjezdice nešto gledam tvoju kartu, tebi će 2015. Jupiter da sjedne na Mc a progresivni Mo u 10 polju u Lavu a i So u 1. polju tačno na PL, to bi mogao biti vrlo dobar period za tebe, neki opasno dobar momenat u karijeri. To mora da da nešto veliko pogotovo sa tvojim JU na MC i So na SPI.

zvjezdica
06-07-2013, 17:56
Tek sada vidim ovo @robin, hvala ti :) Ali meni će Jupiterov povratak biti u 9. mjesecu 2014. tad planiram diplomirat, možda je to taj veliki moment?

Inače, mene trenutno zanima karijera. Sa previše stvari se bavim, a strah me da nikad neću pronaći stalni izvor prihoda - posao koji će mi biti životni fokus.

Za sada sve čime sam se bavila i što me zanima: astrologija (ezoterija), organizacija humanitarnih projekata, ples, sport (jedno vrijeme, više ne mogu), gluma, poezija, novinarstvo, rad sa strancima.

I sve me zanima, ali ne znam što bi mi mogao biti baš posao, sve je do sada bio Hobby.

Studiram književnost, ali ne želim biti profesor iako bi to spadalo u ovaj JU na MC-u. I znam da se time neću bavit.

Razmišljala sam o glumi, radu u ambasadi jer pričam 4 strana jezik, ali u nekoj drugoj zemlji, astrologija će mi uvijek bit nešto čime ću se bavit.

I sad, znam da ću u životu uvijek radit 2 posla, ali nikako da pronađem onaj primarni fokus i primarni posao.

Može pomoć? :) Hvala.

sladjana
07-07-2013, 11:07
Zbog aspekta Ma120Ve osim simbolike 12 kuce gde je i sam SO , vec znas sta predstavlja...meni se ovaj aspekt dopada jer sve sto budes radila, radices sa ljubavi , nesto sto volis, zelis .
Postoji mogucnost da nadjes prihode preko prijatelja ili neta. Mislim da ti to vec radis.

Zelja koju imas sada da nadjes sigurnost je zbog tranazita Sa koji ti ne samom ASC-u sada .Proradio Saturn sto i nije tako lose .

robin
15-07-2013, 21:50
Mislim da se treba držati onog što ti je najjače u natalu, bez sumnje Pluton...
Znači posao i karijera će ti biti sigurno uspješni a to bi moglo biti, pisanje - ezoterija - prevođenje - samostalan rad. Meni liči da nisi tip za klasičan radni odnos, dosta imaš Škorpionske energije i 12.te kuće, više bi to bio rad u zatvorenom prostoru, u miru prevodiš, pišeš tekstove za neke novine (može i strane), pišeš knjige, astrologija, može i erotska poezija (he,he), pa malo putuješ tamo ovamo i sve u tom filmu a ako se odseliš to bi bilo negdje daleko. To bi moglo da se zavrti već ovih godina ....

zvjezdica
16-07-2013, 03:43
Hvala na komentarima, @sladjo istina to već radim i zaista sam sretna što radim ono što volim. :)

@robin, slažem se sa tobom, a ne znam gdje ću daleko, za sad iskreno nisma nigdje dalje bila, osim na području bivše Juge :)) Hehe, ima vremena. Voljela bi na odmor na kubu ;)

Da, nisam klasičan tip, ne podnosim autoritete u smislu da me netko podcjenjuje, jesam za timski rad, ali u konačnici sve najbolje napravim sama i to ne zato jer sam teška za suradnju nego zato što sam previše popustljiva pa me na kraju svi preveslaju ;)

A što mislite o braku, bračnom partneru? :)

Pristalica sam dugih veza i vjerujem da me očekuje brak sa osobom iz prošle inkarnacije i to dobar. Vjerujem da rijetki nađu rijetke i da ću imat spiritualnu vezu. Posvećena sam tome da živim ljubav, a prakticiram tantru :)

sladjana
17-07-2013, 23:24
Ono sto zelis se razlikuje od onoga sto mozes dobiti .
Ne zaboravi da ti 5 kuca pocinje u Ribama kojima su Suvladar i vladar u suprotnostima Ne u Jarcu a Ju u Lavu .
Ne znaci da je to lose vec da ce te ocarati, osvoji neko ko se mnogo moze razlikovati od svih a prvenstveno od onoga sta bi ti ...ljubav ne bira.
Ve je zaslepljena od So kao i kod mene ne vidimo mnogo od svoga nosa ...hehehehheheh

To sto je Ve u 12 ukazuje na proslost i tajnost ali i na karmu koja moze biti i dobra .