Evo još jedne natalne karte... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Evo još jedne natalne karte...

Rito Samo
28-10-2009, 01:36
Zdravo!

Zovem se Jasmina i ovo je moj prvi post... Kako biste me bolje upoznali nego preko natalne karte? Ne razumem se puno u astrologiju, ali bih volela da naučim. Zahvaljujem se unapred svima koji nađu malo vremena da zavire u moju kartu i pomognu mi da rešim neke dileme.

Natalna karta sa astro.com:
http://img5.imageshack.us/img5/7626/chartdt.jpg

Natalna karta sa oroscopi.com:
http://astro.oroscopi.com/cgi-bin/astro/page02?name=Milojevic&firstname=Jasmina&birthplace=Krusevac&lang=it&sex=f&dformat=1&date=4/3/1978&time=22:50&country=38&state=0&adjust=-1.00&long=0.00&lat=0.00

Meni, kao laiku, izgledaju drugacije. I sada bijem glavu... Koja je ispravna??? Help, pliz!

Ok, reših da izaberem ovu sa astro.com. Vidim da savetujete novajlije da tamo urade natalnu kartu.

Počeh da buljim u ovo i da tumačim planete po kućama i u znakovima. Koliko vidim, situacija i nije baš među sjajnijima, no gde sam - tu sam. Ispravite me ako grešim.

Sunce u Ribama, podznak u Škorpiji - dupla voda. Odatle valjda osećajnost, potpomognuta Venerom u Ribama, koja se opet kosi sa Mesecom u Jarcu, koji potiskuje emocije, deluje hladno i voli samoću. Mars u Raku kaže borbenost, ali samo kada su dom i porodica u pitanju. Uran je u Škorpiji i vidim da to nije loše, jer je u egzaltaciji, a nalazi se na samoj granici između 12. i 1. kuće, pa mislim da ima uticaja i na jednu i na drugu kuću. Odatle, valjda, stalni nemir i potreba za promenama. Jedino mi je ljubav fiksna u zadnjih 13 godina i nadam se da će ostati tako, sve ostalo se menja, ali sve!
Saturn mi se nalazi na granici između devete i desete kuće i, kao Uran, deluje i na jednu i na drugu. Doneo mi je mnogo teškoća i u inostranstvu i u studiranju.

Ja počeh... Ako sam se izlupetala, ispravite me slobodno. Otvorena sam za sve tipove konstruktivnih kritika.

Hvala što ste "bacili" pogled!:)

skorpijica
03-11-2009, 09:33
uran ti pripada 1k
a saturn 10k
ijeste ti naglasena osećajnost imas veliki trigon koji povezuje uran mars i stelijumplaneta u 4k sunce merkur i venera
mesec u jarcu moze da označava da osoba ne moze bas da iskaze svoja osećanja prema dugima jer je tumesec sputan ili pak da je osoba neosetljiva za druge
mars ti je vladar karte i bas u 9k pa ti moze doneti probleme u studiranju ali je potpomognut velikim trigonom
sunce ti je u kvadratu sa jupiterom pa si sklona da ne priznas autoritete da nekad budes i bezobzirna ako si ti sef
neptun u 2k moze ti doneti nelegalnu zaradu a tvoj mesec u 2k brigu oko finansija kao da stalno brines o tome ili promenljive finansije
imas osobine skorpije jarca i riba
tvoje misli su uglavnom usmerene na porodicu i tu je centar tvojih zbivanja
buntovnik i klonasi da radis kako ti zelis hirovito
eto od mene

Rito Samo
03-11-2009, 13:15
Taj Mesec u Jarcu me malo buni. Iskazujem svoja osecanja i to preterano. Placem po bioskopima i pozoristima, rastuzi me neki stih u pesmi, prosjak na ulici. Mozda sam previse stroga prema bliznjima, a posebno prema majci.

Sve mi se vrti oko kuce, to si pogodila, pa cak i posao. Trenutno radim od kuce, koristeci kompjuter. Ponekad mi se desi da ne izadjem iz kuce po nekoliko dana. Bitno mi je da mi to okruzenje bude lepo, prijatno i uredno (Venera u IV kuci).

Imala sam problema sa studiranjem, pogodila si i to, i sa svime sto simbolizuje IX kuca.

E, to za nelegalne finansije... Ne znam sta da ti kazem. Nikad se ne bih upustila u to, ali ko zna sta je predamnom. Uhhh, sada si me zabrinula! :)
Mesec donosi promenljive finansije i to je tacno. Cas imam, cas nemam. Nikad to nije previse i nikad premalo.

Hvala skorpijice! Mnogo toga si pogodila. Htela sam samo da te pitam da li vidis decu u mojoj natalnoj karti?

skorpijica
05-11-2009, 12:46
sto se tiče dece slaba samti na tompolju ali evo nesto tvojom 5om kućom vlada mars u opoziciji je sa tvojim mesecom a ni mesec ti nije u plodnom znaku to i nije naj ali imas velike trigone sa planetama u 4k pa te oni stite
pitaj nekog dr. za decu i ne znam bas

tinna-bg
05-11-2009, 13:00
Izvini sto cu biti direktna, da li se licis da bi dobila dete? to sam pomislila jer ti je vladat i pete i seste kuce mars, koji je otisao u raka, gde se ne oseca dobro i jos na 22* (jarac=odlaganje, kasije, kocenje).

Rito Samo
05-11-2009, 13:09
Izvini sto cu biti direktna, da li se licis da bi dobila dete? to sam pomislila jer ti je vladat i pete i seste kuce mars, koji je otisao u raka, gde se ne oseca dobro i jos na 22* (jarac=odlaganje, kasije, kocenje).

Nema problema za direktnost. Forum je, valjda, takve prirode da mora biti direktnih pitanja kako bi svi naucili.
Ne lecim se, jer su mi svi do sada rekli da su rezultati dobri - hormoni, jajnici itd. Mozda, jednostavno, nikako da se "stvori" dobra prilika za za trudnocu, ne znam... Sve nesto koci, kao sto si rekla.

skorpijica
05-11-2009, 13:19
samo da ti kazem dugo gledamtvoju kartu zainteresovalame
čuvaj svoje zdravlje kad saturn bude naisao na tvoj pluton jer ćes tada imati tri losa kontakta

Rito Samo
05-11-2009, 13:25
samo da ti kazem dugo gledamtvoju kartu zainteresovalame
čuvaj svoje zdravlje kad saturn bude naisao na tvoj pluton jer ćes tada imati tri losa kontakta

Jel smem da pitam sto?:)

Kada mogu da ocekujem nalet Plutona na moj Saturn? Sve mi se nesto cini da se to desilo ovih dana... Imam grip, ukocila mi se kicma, ne spavam dobro.

skorpijica
05-11-2009, 13:28
pa dobro evo sad ću da pogledam u efemeridama pa ću ti javiti
ako ne ti onda čuvaj majku jer i ona označava mesec
ne znam tačno sto samo sam naučila da mesec predstavlja nas kaozene a kad se dese tri losa kontakta u karti nisu bas sjajna
npr meni je mama umrla kada je saturn naisao na moj mesec koji je bio u kvadratu sa mojim natalbnimsaturnom

evo 22 decembra 2010. plus minus
a sad jarac je povezan sa kostima zubima

Rito Samo
05-11-2009, 13:34
evo 22 decembra 2010. plus minus
a sad jarac je povezan sa kostima zubima

Da li je to tzv. Sade sati koji traje sedam i po godina?

skorpijica
05-11-2009, 13:35
ne razumem sta je sade sati

tinna-bg
05-11-2009, 13:40
Ne znam da li si u inostranstvu, ali po meni za trudnocu i radjanje dece su ti povoljnije prlike tamo. Vladar asc-a, pete i seste kuce ti je mars, koji je otisao u devetu kucu inostranstva i pravi pozitivnu recepciju sa mesecom, koji je vladar devete kuce, a predstavlja i majcinstvo. Oni su opoziciji, pa ti to moze doneti porodjaj na carski rez. Venera vladar tvoje dvaneste kuce (koja je izmedju ostalog i kuca dalekog inostranstva) je u ribama egzaltirana i donosi povoljnosti u vezi kuce kojom vlada. Povezana je separacionim trigonom sa marsom, i aplikacionim sekstilom sa mesecom i pravi konjukciju sa merkurom (deca). Pored toga sto ti je mars vladar pete na jarcevom stepenu i mesec ti je u jarcu, koji moze da govori o odlaganju majcinstva, tj. majcinstvo u kasnijim godinama.

Rito Samo
05-11-2009, 13:41
To je period života kada Saturn prelazi 12., 1. i drugu kuću od znaka u kome je Mesec bio u trenutku rođenja. Samo ime mu znači sedam i po godina i to je za čoveka najteži period života. Ukratko rečeno...

skorpijica
05-11-2009, 13:47
nisam znala za to ali hvala tii ja nesto naučih
al nemoj tako crno gledati
pomeraće se i druge planete pa će valjda ione donositi radost
kakvih cxrnih 7 godina zaboravi
iako kazu da je tranzit saturna kroz re 2 kuce težak ipak nekima je doneo i dobro

Rito Samo
05-11-2009, 13:59
Hvala ti škorpijice! Ja sam još uvek nova i na samom sam početku. U glavi mi je totalni haos. Opozicije, trigoni, vladari.... Moš' misliti! Valjda će se delovi slagalice polako sklopiti u celinu.

Što se prelaska Saturna tiče, uzdam se u tvoje reči! Ja dobro učim, pa ću valjda naučiti i te njegove lekcije.:)

Rito Samo
05-11-2009, 14:08
Ne znam da li si u inostranstvu, ali po meni za trudnocu i radjanje dece su ti povoljnije prlike tamo. Vladar asc-a, pete i seste kuce ti je mars, koji je otisao u devetu kucu inostranstva i pravi pozitivnu recepciju sa mesecom, koji je vladar devete kuce, a predstavlja i majcinstvo. Oni su opoziciji, pa ti to moze doneti porodjaj na carski rez. Venera vladar tvoje dvaneste kuce (koja je izmedju ostalog i kuca dalekog inostranstva) je u ribama egzaltirana i donosi povoljnosti u vezi kuce kojom vlada. Povezana je separacionim trigonom sa marsom, i aplikacionim sekstilom sa mesecom i pravi konjukciju sa merkurom (deca). Pored toga sto ti je mars vladar pete na jarcevom stepenu i mesec ti je u jarcu, koji moze da govori o odlaganju majcinstva, tj. majcinstvo u kasnijim godinama.

Bila sam u inostranstvu skoro 10 godina i vratila se u majku Srbiju pre godinu i po dana. Razočarenje i prezasićenost bili su razlozi povratka. Ne radi se o dalekom inostranstvu, Italija je u pitanju. Ono što zaključujem iz tvog posta je to da je za mene povoljnije otići dalje, preko okeana, i da ću tamo, da kažem, lakše ostati trudna.

skorpijica
05-11-2009, 14:09
ma nemafrke ako ti sta ne bude jasno slobodno pitaj pa akobudem znala pisem ....lj.

tinna-bg
05-11-2009, 14:35
Bila sam u inostranstvu skoro 10 godina i vratila se u majku Srbiju pre godinu i po dana. Razočarenje i prezasićenost bili su razlozi povratka. Ne radi se o dalekom inostranstvu, Italija je u pitanju. Ono što zaključujem iz tvog posta je to da je za mene povoljnije otići dalje, preko okeana, i da ću tamo, da kažem, lakše ostati trudna.

Znak koji simbolise Italiju su Blizanci. Tebi je osma kuca u blizancima, to je izmedju ostalog i kuca gubitka. Vladar osme kuce je merkur u ribama, u znaku svog pada, pa mi je nekako logicno da se nisi bas najbolje osecala u Italiji. Merkur je jos u cetvrtoj kuci, moguce da si sve vreme ceznula da se vratis. Vladar druge ti je u osmoj i u blizancima, ne znam, moguce da si otisla tamo sa prevelikim nadama i ocekivanjima (jupiter) i zeljom za zaradom, a kako je jupiter u opoziciji sa neptunom, nije sve teklo onako kako si ocekivala.

Sto se tice onog sto sam ti malopre rekla u vezi 12-e i dalekih putovanja, to ti je samo jedna od simbolike. Obzirom da si u braku, meni je nekako ta simbolika vise odgovarala. A moze da znaci i dete koja se radja iz neke tajne ljubavi, ali to nisam uzela u razmatranje.

Rito Samo
05-11-2009, 14:49
Znak koji simbolise Italiju su Blizanci. Tebi je osma kuca u blizancima, to je izmedju ostalog i kuca gubitka. Vladar osme kuce je merkur u ribama, u znaku svog pada, pa mi je nekako logicno da se nisi bas najbolje osecala u Italiji. Merkur je jos u cetvrtoj kuci, moguce da si sve vreme ceznula da se vratis. Vladar druge ti je u osmoj i u blizancima, ne znam, moguce da si otisla tamo sa prevelikim nadama i ocekivanjima (jupiter) i zeljom za zaradom, a kako je jupiter u opoziciji sa neptunom, nije sve teklo onako kako si ocekivala.

Tačno je sve - od A do Š!

Sto se tice onog sto sam ti malopre rekla u vezi 12-e i dalekih putovanja, to ti je samo jedna od simbolike. Obzirom da si u braku, meni je nekako ta simbolika vise odgovarala. A moze da znaci i dete koja se radja iz neke tajne ljubavi, ali to nisam uzela u razmatranje.

Moram da pronadjem sve simbolike vezane za 12.kucu, pa da razmatram. :) Hvala ti Tinna!

tinna-bg
05-11-2009, 17:58
Nema na cemu :)

Po direkcijama vladar pete (mars) sa 32 - 33 godine dolazi na saturna, koji je vladar mesec. Nesto ce ti doneti u vezi pete kuce i meseca :)

Rito Samo
05-11-2009, 18:38
Nema na cemu :)

Po direkcijama vladar pete (mars) sa 32 - 33 godine dolazi na saturna, koji je vladar mesec. Nesto ce ti doneti u vezi pete kuce i meseca :)

Sada imam 32!!! Superiska! Hvala Tinna! :193:

Rito Samo
01-12-2009, 23:42
Zanima me još jedna stvarčica u mojoj natalki, pa ako neko bude imao volje neka mi odgovori...

Moj MC je na 29 stepenu Lava i u konjukciji sa Saturnom u Lavu. Šta bi to moglo da znači?

Unapred hvala! :)