jos jedna natalna karta [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : jos jedna natalna karta

anzujska
25-10-2009, 12:20
:) zdravo svima.
Moram reci da mi se forum veoma dopada i da sam pocela intenzivno da ga posjecuje. Mnogo je zanimljivih tema tako da prosto ne znam sto sve da citam.
Predstavljam vam se mojm natalnom kartom i kao sto je uobicajeno za Vagu, voljela bih da cujem misljenja.
pozdrav

414

viksi72
25-10-2009, 23:50
caos, anzuj :))!! i bolje da postavis konkretna pitanja, jer ovako je tematika presiroka ;)..

anzujska
25-10-2009, 23:58
da u pravu si. :)
pa eto konkretno, cula sam puno tumacenja vezano za pluton konjunkcija saturna na IC ali i dalje nisam sigurna sto mi to donosi u zivotu, a narocito sto ce mi donijeti tranzitni saturn po toj poziciji u naredne dvije ipo godine?!

anzujska
08-03-2010, 01:20
evo konkretno pitanje,
imala sam udes 01.03.2010. gdje se to vidi u karti?

nedda
09-03-2010, 13:39
Sa suncem i merkurom u trecem polju nikad nije na odmet paziti se u saobracaju. Kvadrat merkura, kao prirodnog i tvog vladara treceg polja sa tvojim mesecom takodje govori u prilog tome.

Za konkretni dan, mesec je upravo ulazio u tvoje trece polje (posle podne), sunce ti je bilo na poziciji koju su egz. kvadrirali mesecevi cvorovi. To je sto se tice brzih aspkeata.
Od sporijih aspekata koji trenutni duzi period cine potencijalno opasnim je sporo napustanje urana tvoje osme kuce i, vrlo vazan, prelazak plutona - prvo kvadrata sa tvojim merkurom (koji je vec u toku), a nakon toga - za par godina- konjukcije sa natalnim mesecom.

Videh da si prosle godine postavljala neka pitanja o kojima smo poslednjih nedelja diskutovali.

Taj pluton na IC-u? Saturn?

Jupiter 0 Uran u petoj?

Naci ces dosta o tome, bas me zanima kako si ih ti osetila u zivotu.

anzujska
10-03-2010, 00:02
Nedda, hvala
nisam nikad na ovaj nacin to tumacila, upravo zbog brzog kretanja merkura i mjeseca. Mislila sam da merkur u 3 kuci upravo daje visprenost u vožnji, ali eto taj kvadrat sam potpuno zanemarila. Iskreno mislila sam da mi je veca opasnost saturn koji ce tranzitirati po trecoj kuci, a tu je i taj pluton :)
Cak sam razmisljala da li bi ta konjunkcija na IC sa odredjenim tranzitom mogla da mi donese nepokretnost...
sto se tice nekih upliva Sa konj. Pl do sada, mislim da mi daje tu naglasenu introspekciju i duboku povezanost sa korijenima (porodicnim) a onda i dosta nekih neobicnih susreta koji su mi, uslovno receno, povezali sa proslim zivotima, jako simbolicki naglaseni snovi itd
sto se tice Ju0Ur, eh ne znam... mislim da mi je taj aspekt dosta blokiran marsom u djevici, ali evo moram da razmislim ...

Pl u I kuci u sco :)
Kako stojis sa prevazilazenjem kvadrata Sunca i Mjeseca

cokolina
10-03-2010, 01:34
Draga dobrodosla prvo sto mi je upalo u oko su saturn u 4 uran on je malte ne u V ti imas neki problem u kuci ili zivis kao postanar ili su ti roditelji dosta stari pa te nerazumeju mozda i neke stalne selidbe .Ono sto vidim su mozda tvoje problematicne trudnoce koje ces imati ili neke manje hiruske intervencije i moraces bas da se potrudis za posao i karijeru nece ti biti lako....

Chither
10-03-2010, 03:34
Upozorenje! Ne uzimaj me skroz za ozbiljno - vezbam :)
Mnogo kratkih veza, avanture, pre se zavrse nego sto pocnu. Privlace te bas karakteristicno lepi tipovi, senzualni. Mislim da si dosta pod uticajem svojih roditelja. Imas dobar odnos sa njima, mada oni cesto nisu zadovoljni tvojim izborom partnera. Veliku vaznost pridajes novcu.
Sta studiras?

nedda
10-03-2010, 09:34
Nedda, hvala
nisam nikad na ovaj nacin to tumacila, upravo zbog brzog kretanja merkura i mjeseca. Mislila sam da merkur u 3 kuci upravo daje visprenost u vožnji, ali eto taj kvadrat sam potpuno zanemarila. Iskreno mislila sam da mi je veca opasnost saturn koji ce tranzitirati po trecoj kuci, a tu je i taj pluton :)
Cak sam razmisljala da li bi ta konjunkcija na IC sa odredjenim tranzitom mogla da mi donese nepokretnost...
sto se tice nekih upliva Sa konj. Pl do sada, mislim da mi daje tu naglasenu introspekciju i duboku povezanost sa korijenima (porodicnim) a onda i dosta nekih neobicnih susreta koji su mi, uslovno receno, povezali sa proslim zivotima, jako simbolicki naglaseni snovi itd
sto se tice Ju0Ur, eh ne znam... mislim da mi je taj aspekt dosta blokiran marsom u djevici, ali evo moram da razmislim ...

Pl u I kuci u sco :)
Kako stojis sa prevazilazenjem kvadrata Sunca i Mjeseca

Pa, kada se stvari desavaju u trenutku kao u saobracaju, brze planete najvise znace...inace bi cele generacije imale istovremene saobracajke ili iznenadna zaljubljivanja, ili probleme u komunikaciji...bas bi bilo veselo ;)

Mi smo kod plutona na Ic-u pominjali izbeglistvo, rusenje kuce, zivot u blizini groblja. Tvoje tumacenje itekako ima smisla - jaka povezanost sa korenima, jer je i saturn umesao prste.

Sto se voznje tice, dobro je da je kvadrat merkura sa neptunom toliko sirok ... inace bi se stalno suocavala sa pogresnom procenom - na prakingu, na ulici...svuda. Znam kako to izgleda jer imam neptuna u trecem polju. Valjda zbog toga sto je u jarcu, svesna sam toga, i izbegavam da vozim, i vozim samo vikendom ujutru, u kupovinu - kada sam sigurna da sam odmorna (a imala sam vesele susrete sa drvecem i komsijskim automobilima na parkingu :D )

Sunce-mesec kvadrat?
huuuuuuh....sve po redu...od razvoda roditelja kada sam imala oko 1,5 godinu (toliki je orbis), preko stalnog dvoumljenja i kolebljivog zdravlja (kada god duze vreme ne primenjujem neke tehnike rada na sebi, i sastavim te svoje energije kako treba), pa do stalnog odlaganja braka. U ovoj poslednjoj stvari pomaze mi ta mars-venera konjukcija u trigonu sa uranom - pa obicno ja budem ta koja prva zbrise...
Imala sam 3 veze koje su trajale po jednu i po godinu (opet taj carobni broj - 1, 5 stepen treba toj konjukciji venere i marsa da udju u 7. polje), a onda tip-tap-top - nestanem. Bukvalno pred samu odluku ocu ili necu 'za ceo zivot', i tako od 17. godine. Ako si gledala 'odbeglu mladu' mozes da otprilike vidis kako to izgleda :)
Ti imas slicnu kombinaciju, ali tebi je kvadrat :(
Ako znas nekoga ko taj kvadrat sunce-mesec trajno prevazidje, svaka receptura je dobro dosla :)

anzujska
12-03-2010, 22:18
Pa, kada se stvari desavaju u trenutku kao u saobracaju, brze planete najvise znace...

:) da u pravu si za brze planete ali moj je rezon nesto bio da posto brze planete cesto ponavljaju aspekte... ali izgleda da treba stalno analizirati jer se uvijek nesto novo pojavi.

Kvadrat Mjesec Sunce imam i ja, to prevazilaženje traje cio zivot izgleda.
Taj kvadrat dosta osjecam u smislu kontradiktornosti unutar same licnosti, znas vage (Sunce) su tra-la-la, a jarac(mjesec) skroz suprotno...
Ono sto je moj zakljucak jeste da unutar sebe treba naci neki balans i truditi se da ga odrzis i iskoristis. Zasto? Zato sto ti je to osnovna energija ( Mjesec i Sunce) i onda kad je ona zbrčkana to ti otvara mogućnost takvog negativnog transfera ostalih aspekata.U tvom slucaju je taj upliv Mars konjunkcija Venera trigon Uran.
Znas, uopste kad gledam kartu mislim da je to samo orudje i oruzje koje nam je dato, ipak ima barem 50% u zivotu onoga sto se zove slobodna volja i mislim da se dobar dio aspekata moze preokrenuti da radi u tvoju korist.
Mozda nisam u pravu ali evo mozda imas materijal za razmisljanje. :)

Upozorenje! Ne uzimaj me skroz za ozbiljno - vezbam :)...

Cao
trenutno pišem magistarski rad na ekonomiji, završila sam isto ekonomiju.
Naravno, svi smo ovdje da vjezbamo i da dijelimo znanje :), bez brige.

Ako si primijetila, planete su sve ispod horizonta, to daje materijalisticki pogled na svijet, ali znaci poslije djevice (a meni su sve planete posle djevice) se tretiraju kao duhovni pa je to u suprotnosti, takodje, zbog tako zbijenih planeta skoro sve su isprepletane i u međusobnim aspektima pa je jako tesko jedan polozaj planete okarakterisati čisto kao takav.( npr jupiter na 0 spet 5 kuce, jer tvoje tumacenje mi lici na analizu samo ovog aspekta).
Pošto si skorpija odmah da ti kazem da je ovo upuceno cisto kao savjet :).
U tvojoj karti sam prvo primijetila Sunce 0 Saturn opozicija Mjesecu. jojx
kako izlazis na kraj sa tim?!

Draga dobrodosla prvo sto mi je upalo u oko su saturn u 4 uran on je malte ne u V ti imas neki problem u kuci ili zivis kao postanar ili su ti roditelji dosta stari pa te nerazumeju mozda i neke stalne selidbe....

hvala
:) vidim da je radi ova opozicija merkura i plutona (sve crno).
mala sala.
Jupiter u strijelcu u petoj kuci, ja sam jako srecna osoba, makar do sada bila, nista od gore navedenog. E sad brine me ovaj tranzit saturna u naredne dvije godine jer ce ici preko sunca, saturna i plutona na IC, pritom i pluton ce mi tranzitirati po natalnom mjesecu u bliskom periodu...

nedda
12-03-2010, 23:28
Apsolutno tacno. Mi sami kreiramo svoj zivot.:)