Tradicionalna analiza natalne karte [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Tradicionalna analiza natalne karte

Strane : [1] 2

Shmishonja
26-01-2007, 19:14
Sad mi , zahvaljujući bamby , pade nešto naapamet :p
Ovde ćem' da otvorim novi topik
~ kako tradicionalni astrolozi analiziraju natalnu kartu ~
Pošto je sama bamby rekla da se TA i MA dosta razlikuju ,
ovde ćem' da se pozabavim(o) upravo tom razlikom ;)

Shmishonja
26-01-2007, 19:56
Šta imamo ovde :detective:

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/merkur.gif

Vladar Asc' je Merkur na 23° Bika u IX polju , dok je vladar V polja Satrun na 28° Bika isto u IX polju . Pošto je konjunkcija aplikaciona , a razlika izmedju njih dvoje iznosi skoro tačno 5°00' , može se reći da bi ova osoba mogla da ima 5-oro dece .

Drugo , oboje su pod vladavinom Venere i u njenom triplicitetu [ koja je inače i sama u znaku svog sedišta , pa samim tim ima extra-jak uticaj na ceo horoskop ] , oboje egzaltiraju Mesec [ majka ] vladara XI polja ~ polje planova i želja , koji pak egzaltira vladara V polja ~ Satruna ~ pa sve ovo navodi na ideju da osoba ne samo što voli decu , već će se i potruditi da ih ima u velikom broju , jer dodatno , Saturn kao "zemljana" planeta se nalazi u "zemljanom znaku" pa samim tim pojačava svoju snagu .

Treće ~ kao što rekoh , Mesec egzaltira Saturna , pod vladavinom je isto Venere , u Saturnovom je triplicitetu , u Venerinom terminu i u svom licu ~ što sve označava da je Mesec apsolutno orijentisan i sposoban da ima decu . Mesec i Saturn su povezani preko kontraparalele , što još više povezuje njih dvoje i naglašava mogućnost "posedovanja" [ pošto je Mesec u II polju ] puno "božijih darova" [ jedan od simboličnih naziva IX polja ~ gde je Saturn ] .

A četvrto , u TA , ako se želi pronaći ideja o "plodnosti" osobe , gleda se i obavezno ~ ne Merkur , već Jupiter ~ a on je ovde u svom sedištu , retrogradan i potpuno orijentisan na samog sebe , što nam daje sliku "dece" koja jednostavno *moraju* da se rode , jer ima još i aplikacionu 180° i sa Satrunom i sa Merkurom .

I završnica moje retorike :
prvo : osoba je rodjena u Mesečevom satu i u Mesečevoj godini , dok je vladar dana ~ Jupiter , a Almuten je ~ Merkur - apsolutno nagla?ena mogućnost "imanja" dece ,
a drugo : skoro sve planete se završavaju sa Venerom ~ kada gledamo dispozitore , naravno , što ponovo naglašava plodnost i mogućnost radjanja velikog broja dece :)

TA malo drugačije gleda na stvari od MA ... :rolleyes:
... te se nemojte zbuniti ovom mojom analizom ... ;)

da igual
26-01-2007, 20:16
:D iiiiiiiiiiiiii, ovo mi super!!!!!

shmish, kako bi glasila analiza moje karte prema TA, recimo karijera? :P

što se partnera tiče, dispozitori ove opozicije venere i saturna na kraju završavaju u trigonu (jupiter i merkur - jupiter je egzaltiran, a merkur u padu i retrogradan.. hm, any help?)
s triplicitetima i ostalim detaljima moram još da naučim i da se uvježbam pošto nisam tako radila do sad..

Merkur
26-01-2007, 20:30
može se reći da bi ova osoba mogla da ima 5-oro dece .

:eek: :eek: :eek: :eek: :eek: Zaista sam bez komentara !!!:eek:
Prvo zbog razlike u TA I MA a drgo zbog petog deteta.:p Necu vise :p cetvoro mi je dosta. Hvala Smiso, zaista je odlicno.:thumbsup:

tia*
28-01-2007, 17:55
wooouw :) ovo je skroz zanimljivo...samo treba vremena i vremena da se povežu stvari i skonta kako se tumači:confused: :(

Shmishonja
01-02-2007, 18:55

što se partnera tiče, dispozitori ove opozicije venere i saturna na kraju završavaju u trigonu (jupiter i merkur - jupiter je egzaltiran, a merkur u padu i retrogradan.. hm, any help?)
s triplicitetima i ostalim detaljima moram još da naučim i da se uvježbam pošto nisam tako radila do sad..

Čim stignem ~ nastavim dalje ;)

Shmishonja
10-02-2007, 18:51

ancholina a što ja ne mogu da "otvorim" tvoj čart :confused:

Shmishonja
10-02-2007, 19:02
Kao što postoji i analiza natalne karte po TA ,
tako je moguća i analiza uporednih čartova kroz TA pravila :)
E , ovde ćem' se bavimo time ;)

da igual
10-02-2007, 19:03
hmm.. pa ja mogu..
posaljem ti na pm :)

Shmishonja
10-02-2007, 19:29
http://img.photobucket.com/albums/v223/vaganena/36_4_10-1.gif

On je Asc' na 00° Škorpiona , a Mars je na 24° Riba u V polju :)
Ona je Desc' na 00° Bika , a Venera je na 17° Jarca u III polju :)

Mars : njim vlada Jupiter [ vl. III i V polja ] , egzaltira Veneru , u svom triplicitetu i u svom terminu i u svom licu , dok je sve vezano za Merkur [ vl. IX i XI polja ] za Marsa i izgon i pad .
Venera : njom vlada Saturn [ vl. IV polja ] , egzaltira Marsa i u njegovom je licu , u Mesečevom je triplicitetu i sve vezano za Mesec je za Veneru u izgonu , u Jupiterovom je terminu i sve vezano za Jupiter je za Veneru u padu .

Iz ovog možemo da vidimo da su oboje veoma orijentisani jedno na drugo [ preko egzaltacije ] , a može i da se vidi da su oboje orijentisani na održavanje kako komunikacije [ III polje ] tako i samog ljubavnog odnosa [ V polje ] ~ s jednom razlikom ~ ona više paniči i sumnja u srećan ishod te veze ... a u stvari nema šta da brine ... prva Venerina aplikacija , kao i Marsova je upravo medjusobni ~ 60° :D

http://img.photobucket.com/albums/v223/vaganena/TAdejvisonNo.gif

Shmishonja
10-02-2007, 20:15
hmm.. pa ja mogu..
posaljem ti na pm :)

Čim nadjem vremena ~ eto mene sa textom ;)

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/anchynatalchart.gif

da igual
11-02-2007, 15:49
jooooj, jedva čekam :banana: :lamsey_woot: :banana:

šmiš :5:

Shmishonja
11-02-2007, 16:34
jooooj, jedva čekam :banana: :lamsey_woot: :banana:

šmiš :5:

:) tebe beše interesuje posao i karijera ?

Nenita
11-02-2007, 18:00
Shmisho, nije valjda da se gledaju samo ove dve planete, vladari Asc i Desc?
Sta ako neko nema ovakva uzajamna dostojanstva? Da li to znaci da im veza ne moze uspeti ili je nemoguce da se ljubav pojavi?
I da li i ovde, kao u horarcima, neka treca planeta moze aspektom da spoji dve razdvojene planete?
Postoji li i ovde antiscija?

Auh, koliko pitanja sam postavila!! :D

LosT_in_SpaCe
11-02-2007, 18:01
Auuu....
Pa ja ovo nema shanse da skontam :coffee:
A uvek me zanimalo ovo Almuten, Hyleg....

Shmishonja
11-02-2007, 18:52
Auuu....
Pa ja ovo nema shanse da skontam :coffee:
A uvek me zanimalo ovo Almuten, Hyleg....

Ima vremena draga moja ... ima vremena ... :heart:

Shmishonja
11-02-2007, 19:00
Shmisho, nije valjda da se gledaju samo ove dve planete, vladari Asc i Desc?
Sta ako neko nema ovakva uzajamna dostojanstva? Da li to znaci da im veza ne moze uspeti ili je nemoguce da se ljubav pojavi?
I da li i ovde, kao u horarcima, neka treca planeta moze aspektom da spoji dve razdvojene planete?
Postoji li i ovde antiscija?

Auh, koliko pitanja sam postavila!! :D

Da , naravno da se gledaju prvenstveno planete koje vladaju Asc' i Desc' , a ako postoji još neka planeta koja ih povezuje ili preseca ... eto još i duže priče ... ja i ovako rekoh tamo u naslovu ~ "na brzaka" ;)
I ovo se gleda kao i horarni čart , uz neke male izmenice ... ali su vrlo bitna dostojastva , to je osnova TA . Ako nema povezanosti , veza stagnira [ ja nisam zagovornik ideje da neka veza ne može da funkcioniše samo ako izmedju Asc' i Desc' ne postoji neki aspekt , bilo on asplikacioni ili separacioni ... verujem da veza može da uspe čak i u najgorim mogućim uslovima ... samo ako se to HOĆE :) ] i da , naravno , da i ovde postoji antiscija ~ sve je isto kao i kada analiziramo horarni čart , sve , naravno , ko što rekoh malopre ... uz malecke izmene ;)

da igual
11-02-2007, 19:10
:) tebe beše interesuje posao i karijera ?

tako je, posao i karijera :)

amaterka
12-02-2007, 06:00
Pitanje je shta Mesec radi u ovoj prichi?

http://i35.photobucket.com/albums/d157/alfatau/DPV.jpg

(moj nesretni prvi brak - po Davisonu)

Shmishonja
20-02-2007, 18:16
A ovako izgleda čart po TA ...

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/regiomontanuskeri.gif

Shmishonja
27-02-2007, 17:06
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/kroki.gif

LosT_in_SpaCe
28-02-2007, 17:51
Shmishonjo, a jel' mogu i ja da se prijavim za obradjivanje, pa kad stignem na red - ti me obradi... onako, tradicionalno ? :seljak:

Shmishonja
28-02-2007, 18:47
Za početak ~ evo čarta :

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/anchynatalchart.gif

Shmishonja
28-02-2007, 18:51
Shmishonjo, a jel' mogu i ja da se prijavim za obradjivanje, pa kad stignem na red - ti me obradi... onako, tradicionalno ? :seljak:

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/LOST.gif

LosT_in_SpaCe
28-02-2007, 23:57
Jeeeeeee! Zahvaljujem do neba Shmishonjo! :-)))))))

p.s. samo je umesto 25. juL - 25. juN u pitanju :-)

Shmishonja
03-03-2007, 21:07
Jeeeeeee! Zahvaljujem do neba Shmishonjo! :-)))))))

p.s. samo je umesto 25. juL - 25. juN u pitanju :-)

Promenjeno ~ sorry na grešci :giveupsad:

da igual
04-03-2007, 00:05
Smishonjo, a ako je aplikacioni aspekt između Asc i Desc vladara kvadrat, jel to obično loše?

Shmishonja
04-03-2007, 22:33
Smishonjo, a ako je aplikacioni aspekt između Asc i Desc vladara kvadrat, jel to obično loše?

Ne , ne mora da znači ako je prva aplikacija 90° da će to biti loše ~ samo označava da će do samog sklapanja "konkretnog" odnosa doći uz odredjene muke i peripetije .
60° i 120° kao i 0° označavaju pozitivan ishod bez imalo truda u principu , dok 180° sklopi odnos i kasnije ga ili rasturi ili jedna od te dve strane zažali što je uopšte i ulazila u celu tu priču .
Da razjasnim : ako postoji BILO KOJI APLIKACIONI aspekt izmedju vladara Asc' i vladara Desc' to je DOBRO , ali ako ne postoji , ondak to nije dobro ~ kao i u analizi horarnog čarta ~ aplikacije nam govore ŠTA ĆE BITI DALJE , a separacije ONO ŠTO JE BILO ... samim tim , i TA Dejvison funkcioniše na taj način :)

Nenita
05-03-2007, 00:16
A da li se u TA gledaju dispozitori planeta? Za horarnu znam da se ne gledaju..

Shmishonja
05-03-2007, 00:22
Da vam se svima izvinim na ovolikom čekanju ...
...ali meni Mesečevo pomračenje krenulo
još preizvesnog vremena da se primećuje i oseća
kako po kući , tako i na :heart: planu , a vala i na poslu ...
U zaista sam VELIKOM psihičkom haosu
i ne mogu da nadjem koncentracije da vam svima odradim tumačenja natala po TA ...
za to mi ipak treba mnogo više strpljenja nego što ga imam poslednjih par dana ...
zato se još jednom izvinjavam što me čekate .
:(
Znam da je nekima hitno i bitno ...
ali ja jednostavno ne mogu da se "sakupim"
i sednem da odradim sve ovo ...
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/1011-007-73-1084.gif

Shmishonja
05-03-2007, 00:28
A da li se u TA gledaju dispozitori planeta? Za horarnu znam da se ne gledaju..

Mogu ... a ja lično dodajem ~ i trebaju da se gledaju ... meni je to najlogičnije ~ dispozitori nam pričaju "dalju" priču ... ono što će biti dalje ... otkrićete uskoro da ikao postoje pravila ponašanja u TA , da ih ja vrlo rado i često , da ne kažem , redovno , kršim i menjam ... smatram da je astorlogija živa nauka koja se menja iz dana u dan ... jeste ovo TRADICIONALNA astrologija , ali ipak idem logikom ~ i ona se [ tradicija ] ponekad mora prilagoditi novim situacijama i stvarima ... zar ne ;)

p.s.
... ala pričam svašta ovih dana , ubi me filozofiranje , da ne kažem ***** ovih par dana ... :rolleyes: ... odoh da :zzz: vidimo se [U]možda u toku nedelje :)

da igual
05-03-2007, 10:28
hajde Šmišo, ne sikiraj se ti zbog nas :4hug:

Bar da si nam ti dobro, sve će bit ok, mi smo tu uz tebe :4kiss:

Merkur
05-03-2007, 10:32
Da vam se svima izvinim na ovolikom čekanju ...

:4kiss: :4hug: :group: Samo je vazno da sve prodje dobro a sto se tice cekanja: STRPLJEN - SPASEN.:finjak:

mary
05-03-2007, 13:37
:pmogu li i ja da stanem u red za tradicionalnu analizu?:)

KeriBredsho
05-03-2007, 14:08
razumemo te i bicemo strpljive a ti budi dobra i cuvaj se :-)cmokic

Nenita
05-03-2007, 14:35
Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje :D) nadam se da ces mi oprostiti :D ?
Juce sam malo prelistavala knjigu Dzona Frolija, gde on kaze da se u TA bas i ne uzimaju u obzir apsekti izmedju dve planete koje nisu u "srodnim-nesrodnim" znacima..Kao na primer sto je ovaj moj Mesec u Vagi...on obrazuje kvadrat sa Jupiterom, ali da bi se taj kvadrat ispunio, Jupiter bi trebao da bude u Jarcu, odnosno u znaku koji prirodno kvadrira znak Vage..Jupiter je otisao u znak Vodolije, u znak koji prirodno ne pravi kvadrat, vec trigon na znak Vage..Po tom njegovom misljenju, ovaj kvadrat se bas i ne vazi, jer se i Mesec i Jupiter nalaze u srodnim znacima..On kaze da se aspekt eventualno moze sagledati ako je orbis vrlo mali..Naravno da ni trigon ovde ne dolazi u obzir, jer je Ju na pocetku, a Mo na kraju znaka..Meni u neku ruku ovo i izgleda logicno..Kakvo je tvoje misljenje..onako iz iskustva??

Shmishonja
28-03-2007, 23:06
Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje :D) nadam se da ces mi oprostiti :D
Juce sam malo prelistavala knjigu Dzona Frolija, gde on kaze da se u TA bas i ne uzimaju u obzir apsekti izmedju dve planete koje nisu u "srodnim-nesrodnim" znacima..Kao na primer sto je ovaj moj Mesec u Vagi...on obrazuje kvadrat sa Jupiterom, ali da bi se taj kvadrat ispunio, Jupiter bi trebao da bude u Jarcu, odnosno u znaku koji prirodno kvadrira znak Vage..Jupiter je otisao u znak Vodolije, u znak koji prirodno ne pravi kvadrat, vec trigon na znak Vage..Po tom njegovom misljenju, ovaj kvadrat se bas i ne vazi, jer se i Mesec i Jupiter nalaze u srodnim znacima..On kaze da se aspekt eventualno moze sagledati ako je orbis vrlo mali..Naravno da ni trigon ovde ne dolazi u obzir, jer je Ju na pocetku, a Mo na kraju znaka..Meni u neku ruku ovo i izgleda logicno..Kakvo je tvoje misljenje..onako iz iskustva??

Naravno da aspekte ne treba gledati "knjiški" , "po pravilima" , tj. šta treba prvenstveno gledati u takvim situacijama ~ Ptolomejevu tabelu orbisa izmedju planeta [ gde može da se vidi da orbis izmedju nekih planeta ima raspon i čak do 15° ] , ali isto tako i dispozitore tih planeta koje nas interesuju zbog njihovog [ aplikacionog ] aspekta .

Na primer : tebi je Mesec u Vagi i pravi "kobajagi" 90° sa Jupiterom u Vodoliji . To je u stvari "široki" 120° a opet nije ni to ~ e , sad ti pogledaš njihove dispozitore i ukombinuješ sve to u dalju analizu ~ znači , gledaš Veneru i Saturna [ Vodolijom u TA vlada Saturn , da podsetim usput ] . Ako su oni u dobrim aspektima , ondak je taj "kobajagi" 90° u stvari dobar , a ako nisu , ondak nije ni on [ da ne zaboravimo da svaka planeta , u ovom slučaju tvoj Mesec , kada se nadju u znaku Vage , egzaltiraju upravo taj Saturn , koji je dispozitor tvog Jupitera , što u mnogome dodaje nove "dugine boje" na taj "kobajagi" 90° ] .

Ukratko , kada posmatraš [ aplikacione ] aspekte izmedju dve natalne planete , obavezno mora da se pogleda i tabela dostojanstava i vladarstava , jer i to nam može dati dodatnu informaciju o tom aspektu izmedju dve posmatrane planete . Naglašavam aplikacioni aspekt izmedju dve natalne planete , jer nam samo aplikacija u stvari donosi "dalju priču" , tj. ono što će nam taj aspekt doneti ... separacija ukazuje na uzrok nekih dogadjaja koji se dešavaju trenutno .

Nadam se da sam ti donekle pomogla , ovako na brzinu . :o

Shmishonja
28-03-2007, 23:11
Uh, izvini Shmisho, ja bas postajem dosadna sa mojim pitanjima, ali ako je ikakvo opravdanje to sto zelim da naucim i ucestvujem u tumacenjima, a ne samo da trazim tumacenje (sto se da videti i kad postavim horarno pitanje :D) nadam se da ces mi oprostiti :D ?

Samo ti i dalje pitaj :heart: ... e , a sad ... kad ja nadjem vremena , koliko god da sam u poslednje vreme neorganizovana i konfuzna , ja ćem' ti sigurno odgovoriti ... :o ... antiscije tranzitnih planeta mi razbijaju moje natalne planete ... :mad: ... nikako da se skupim i nadjem napokon sama sa sobom na jednom mestu :(

Nenita
29-03-2007, 00:30
Naravno da aspekte ne treba gledati "knjiški" , "po pravilima" , tj. šta treba prvenstveno gledati u takvim situacijama ~ Ptolomejevu tabelu orbisa izmedju planeta [ gde može da se vidi da orbis izmedju nekih planeta ima raspon i čak do 15° ] , ali isto tako i dispozitore tih planeta koje nas interesuju zbog njihovog [ aplikacionog ] aspekta .

Na primer : tebi je Mesec u Vagi i pravi "kobajagi" 90° sa Jupiterom u Vodoliji . To je u stvari "široki" 120° a opet nije ni to ~ e , sad ti pogledaš njihove dispozitore i ukombinuješ sve to u dalju analizu ~ znači , gledaš Veneru i Saturna [ Vodolijom u TA vlada Saturn , da podsetim usput ] . Ako su oni u dobrim aspektima , ondak je taj "kobajagi" 90° u stvari dobar , a ako nisu , ondak nije ni on [ da ne zaboravimo da svaka planeta , u ovom slučaju tvoj Mesec , kada se nadju u znaku Vage , egzaltiraju upravo taj Saturn , koji je dispozitor tvog Jupitera , što u mnogome dodaje nove "dugine boje" na taj "kobajagi" 90° ] .

Ukratko , kada posmatraš [ aplikacione ] aspekte izmedju dve natalne planete , obavezno mora da se pogleda i tabela dostojanstava i vladarstava , jer i to nam može dati dodatnu informaciju o tom aspektu izmedju dve posmatrane planete . Naglašavam aplikacioni aspekt izmedju dve natalne planete , jer nam samo aplikacija u stvari donosi "dalju priču" , tj. ono što će nam taj aspekt doneti ... separacija ukazuje na uzrok nekih dogadjaja koji se dešavaju trenutno .

Nadam se da sam ti donekle pomogla , ovako na brzinu . :o

Shmisho, hvala ti puno na odgovoru, vrlo mi je razjasnio neke stvari..:4kiss:

E sad, vezano za ovaj podatak da moj Saturn dodaje dugine boje na taj kobajagi 90*....zar taj kobajagi 90* ne bi trebao biti bar malo ublazen ovim njegovim aplikacionim 120 sa Jupiterom..Ipak je Saturn njegov dispozitor, kao i Mesecev ljubimac putem egzaltacije, pa bi mozda ovaj sep. Mo90Ju, takodje mogao biti poboljsan tim istim trigonom?

Shmishonja
30-03-2007, 22:42
Shmisho, hvala ti puno na odgovoru, vrlo mi je razjasnio neke stvari..:4kiss:

E sad, vezano za ovaj podatak da moj Saturn dodaje dugine boje na taj kobajagi 90*....zar taj kobajagi 90* ne bi trebao biti bar malo ublazen ovim njegovim aplikacionim 120 sa Jupiterom..Ipak je Saturn njegov dispozitor, kao i Mesecev ljubimac putem egzaltacije, pa bi mozda ovaj sep. Mo90Ju, takodje mogao biti poboljsan tim istim trigonom?

Drago mi je da ti je jasnije .
Tačno tako , treba da ublaži negativnost 90° , naročito zato što je on dispozitor i što ga Mesec egzaltira :)
90° inače , nije toliko negativan u TA . On samo donosi puno muke i truda i puno uložene energije , mala odlaganja i razvlačenja , da bi se došlo do odgovora , tj. rešenja . Ja uopšte 90° ne smatram negativnim aspektom . 180° s druge strane smatram izuzetno negativnim aspektom i ne volim ga :mad: ... ali , **bi ga ... mora da bude tu ;)

Shmishonja
31-03-2007, 01:29
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/PRINCPOPAC.gif

Shmishonja
31-03-2007, 01:37
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/DEJVISONDVEBUDALE.gif

Merkur
31-03-2007, 01:43

... Pošto je konjunkcija aplikaciona , a razlika izmedju njih dvoje iznosi skoro tačno 5°00' , može se reći da bi ova osoba mogla da ima 5-oro dece .

Ovo je napisala Smisonja pa sam joj ja odgovorila ovako:
..Necu vise :p cetvoro mi je dosta...
I sada zvanicno povlacim tu izjavu i jos jednom PODVLACIM da je Smisa:
:hooray: :hooray: :hooray: :hooray:

Shmishonja
31-03-2007, 22:23
Ovo je napisala Smisonja pa sam joj ja odgovorila ovako:

I sada zvanicno povlacim tu izjavu i jos jednom PODVLACIM da je Smisa:
:hooray: :hooray: :hooray: :hooray:

Hvala Merki :heart:

Shmishonja
01-04-2007, 16:05
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/MANDRAKnatal.gif

da igual
05-04-2007, 13:35
helou Shmish :)

eeeee Smishice, ovaaaaj, jel ti se da možda pogledat moju kartu, ono karijeru i posao i tako to :D
ispričavam se ako sam zanovijetalo

:9:

Shmishonja
07-04-2007, 09:22
helou Shmish :)

eeeee Smishice, ovaaaaj, jel ti se da možda pogledat moju kartu, ono karijeru i posao i tako to :D
ispričavam se ako sam zanovijetalo

:9:

Nisi zanovetalo , već sam ja zaboravna zamlata :mad:

mary
10-04-2007, 01:04
shmishonja,hoces li i meni pogledati kada stignes??:bebadeckic:

Shmishonja
11-04-2007, 11:14
Da vidim[o] šta imamo ovde :detective:

Anči je ovde predstavljena Asc' na 15° Raka , sa Mesecom koji je na 07° Lava na samom vrhu II polja . Mc' se nalazi na 19° Riba , sa Jupiterom koji se nalazi u I polju na 29° Raka .
Ovde imamo situaciju sledeću :

Jupiterom vlada Mesec i nalazi se u njegovom licu ~ tj. bilo kojim poslom Anči da se bavi , radiće ga odlično i kako treba , samo da ne sumnja u sebe i svoje kvalitete i da je ne bude strah od neuspeha .

Jupiter egzlatira sam sebe ~ u prevodu ~ njoj je jako bitno da ima dobar posao , a i sam posao će se "potruditi" da "nadje" Anči i da se dobro uskladi sa njom .

Jupiter se nalazi u Marsovom triplicitetu ali isto tako sve vezano za Marsa je za Jupitera i u padu ~ u prevodu , sve što je vezano za Marsa , Jupiteru je jako blisko , drago , ali predstavlja nepoznanicu , teritorija koja tek treba da se ispita , a u ovom slučaju , Mars je na 29° Riba baš u X polju i sklapa 120° sa Jupiterom ~ odlično ~ a s druge strane , Mars vlada XI poljem i umetnutim V poljem ~ smim tim , ono što bi najviše odgovaralo Anči da se bavi , vezano je za javnost , druge ljude , neke organizacije koje su povezane sa inostranstvom , trgovina [ naročito umetničkim antikvitetima ] , ali takodje , njoj odgovara i posao koji je vezan za mlade ljude , decu , njihovo vaspitanje , usmeravanje , pa bi ona mogla da bude i to ~ profesorka ili dečiji psiholog . Na njoj je da odluči da li želi da se bavi time i otkloni "pad" koji je vezan za Marsa i Jupitera .

Jupiter se nalazi u Saturnovom terminu , ali isto tako sve vezano za Saturn za Jupitera je u izgonu ~ u prevodu , sve vezano za Saturn , za Jupitera je blisko i odgovara mu , ali . opet , je naglašen strah od neuspeha . "Da li sam ja dovoljno sposobna da se bavim time ?" ... "To je velika odgovornost , da li ja imam snage za to?" ... verovatno su to klasična pitanja koja nju muče ~ ovde se Saturn nalazi na 08° Device u III polju ~ što opet naglašava ideju kretanja , učenja , brige o nekome , tgovinu sa inostarnstvom .
s druge strane , Anči je ovde Mesec u Lavu ~ njom vlada Sunce i u njegovom je triplicitetu , koje vlada II i III poljem , a nalazi se skoro na 16° Ovna [ pa sklapa 90° sa samim Asc' ] ~ ovo je dobro , jer daje volju i želju da se uspe u životu , ali je moguće da , s obzirom na 90° , Anči spreči možda neki "fizički" problem da se bavi onim što zaista želi ~ počevši od diskriminacije što je žensko , pa ne bude dovoljno priznata na poslu zbog toga , ili jednostavno , da obim posla redstavlja veliku obavezu , pa ona u jednom momentu kiksne sa zdravljem zbog toga .
Mesec nema ni egzaltaciju ni pad , što je dobro ~ Anči je "na zemlji" , ne mašta puno o "šta bi bilo kad bi bilo" .
Mesec se nalazi u Merkurovom terminu ~ Merkur vlada IV i XII poljem , nalazi se baš na Mc'-u i stacionaran je ~ ovo ponovo ukazuje na ideju o komunikacijama , kretanju , dalekim putevima , psihologiji , brizi o mladjima , ali takodje i o odlaganju vezanog za posao ~ možda će proći dosta vremena dok Anči ne dodje do prave ideje šta njoj najviše odgovoara kao izbor karijere ~ ali ipak je Merkur 120° Jupiter , pa će izbor uvek biti dobar . Takodje su moguće i promene na poslu , selidbe zbog posla , pa nek se spremi i da promeni mesto boravka zbog karijere .
Mesec se nalazi u Jupiterovom licu ~ upravo se ovde ponovo javlja onaj strah od neuspeha i ideja "da li ću moći & umeti?!" ~ naravno da hoće , jer ipak je ona Sunce na 15°59' Ovna u X polju ~ posle brojnih premišljanja , strahova , borbe , dolazi egzaltirano Sunce ~ upravo ono najbolje ~ sve će biti u redu :)
sve vezano za Saturn , za Mesec je u izgonu ~ ovde možemo da vidimo da njoj povremeno nedostaje discipline i upornosti , koja se javlja upravo zbog pomenutog straha od neuspeha . Ali , s obzirom da je sam Saturn pod Merkurovim vladarstvom , opet će sve biti u redu .
Koliko mogu da primetim , 2006 je bila godina preloma , premišljanja , promena , gubitaka i dobitaka , baš vezano za posao i odabir karijere . U otku ove godine , negde sredinom Juna i do kraja Jula 2007 , moguće su još neke promene koje će za rezultat imati možda čak i novi posao koji će trajati , a možda će i to upravo biti "ono pravo" čime će se ona baviti :)

da igual
11-04-2007, 12:11
Da vidim[o] šta imamo ovde

Anči je ovde predstavljena Asc' na 15° Raka , sa Mesecom koji je na 07° Lava na samom vrhu II polja . Mc' se nalazi na 19° Riba , sa Jupiterom koji se nalazi u I polju na 29° Raka .
Ovde imamo situaciju sledeću :

Jupiterom vlada Mesec i nalazi se u njegovom licu ~ tj. bilo kojim poslom Anči da se bavi , radiće ga odlično i kako treba , samo da ne sumnja u sebe i svoje kvalitete i da je ne bude strah od neuspeha .

Jupiter egzlatira sam sebe ~ u prevodu ~ njoj je jako bitno da ima dobar posao , a i sam posao će se "potruditi" da "nadje" Anči i da se dobro uskladi sa njom .

o pa to je divno :D ->a nešto me najviše privlačli posao u simbolici mog MC u ribama, čiji je vladar Ju - pa možda bude na kraju to to

Jupiter se nalazi u Marsovom triplicitetu ali isto tako sve vezano za Marsa je za Jupitera i u padu ~ u prevodu , sve što je vezano za Marsa , Jupiteru je jako blisko , drago , ali predstavlja nepoznanicu , teritorija koja tek treba da se ispita , a u ovom slučaju , Mars je na 29° Riba baš u X polju i sklapa 120° sa Jupiterom ~ odlično ~ a s druge strane , Mars vlada XI poljem i umetnutim V poljem ~ smim tim , ono što bi najviše odgovaralo Anči da se bavi , vezano je za javnost , druge ljude , neke organizacije koje su povezane sa inostranstvom , trgovina [ naročito umetničkim antikvitetima ] , ali takodje , njoj odgovara i posao koji je vezan za mlade ljude , decu , njihovo vaspitanje , usmeravanje , pa bi ona mogla da bude i to ~ profesorka ili dečiji psiholog . Na njoj je da odluči da li želi da se bavi time i otkloni "pad" koji je vezan za Marsa i Jupitera .

pa tamo gdje treba da se komunicira, povezuje, organizira, di se promiču neke kul ideje- eto me :cool:
od kreativnog i umjetničkog mi je sve fino i lijepo, al me od svega najviše zanima audio vizualni izraz tj. film kao sredstvo promicanja ideja
btw. jel si pod ovo nepoznanicu za Ju mislila na ribe i XII polje? jer naravno u toj simbolici je i film kao neki drugi svijet :p

Jupiter se nalazi u Saturnovom terminu , ali isto tako sve vezano za Saturn za Jupitera je u izgonu ~ u prevodu , sve vezano za Saturn , za Jupitera je blisko i odgovara mu , ali . opet , je naglašen strah od neuspeha . "Da li sam ja dovoljno sposobna da se bavim time ?" ... "To je velika odgovornost , da li ja imam snage za to?" ... verovatno su to klasična pitanja koja nju muče ~ ovde se Saturn nalazi na 08° Device u III polju ~ što opet naglašava ideju kretanja , učenja , brige o nekome , tgovinu sa inostarnstvom .
pa istina je da se ja dosta brinem, pitam, jer isto tako ono što radim želim napraviti jako dobro - pa ako smatram da baš i ne bih mogla, onda se ne upuštam u to.. pa je tu stoga neko oklijevanje i odugovlačenje..

s druge strane , Anči je ovde Mesec u Lavu ~ njom vlada Sunce i u njegovom je triplicitetu , koje vlada II i III poljem , a nalazi se skoro na 16° Ovna [ pa sklapa 90° sa samim Asc' ] ~ ovo je dobro , jer daje volju i želju da se uspe u životu , ali je moguće da , s obzirom na 90° , Anči spreči možda neki "fizički" problem da se bavi onim što zaista želi ~ počevši od diskriminacije što je žensko , pa ne bude dovoljno priznata na poslu zbog toga , ili jednostavno , da obim posla redstavlja veliku obavezu , pa ona u jednom momentu kiksne sa zdravljem zbog toga .
moguće, bilo je peh situacija da sam morala zbog bolesti otići i tako..

Mesec nema ni egzaltaciju ni pad , što je dobro ~ Anči je "na zemlji" , ne mašta puno o "šta bi bilo kad bi bilo" .
e da, to mi nikad nije bilo jasno otkud mi, jer imam dosta fantazijskih planeta u ribi, egzaltirano sunce, ali pokušavam biti realna i čvrsto na zemlji što je više moguće i baš mi je drago zbog toga..

Mesec se nalazi u Merkurovom terminu ~ Merkur vlada IV i XII poljem , nalazi se baš na Mc'-u i stacionaran je ~ ovo ponovo ukazuje na ideju o komunikacijama , kretanju , dalekim putevima , psihologiji , brizi o mladjima , ali takodje i o odlaganju vezanog za posao ~ možda će proći dosta vremena dok Anči ne dodje do prave ideje šta njoj najviše odgovoara kao izbor karijere ~ ali ipak je Merkur 120° Jupiter , pa će izbor uvek biti dobar . Takodje su moguće i promene na poslu , selidbe zbog posla , pa nek se spremi i da promeni mesto boravka zbog karijere .
:D ovo odlaganje vezano uz posao, to je tako tipično za mene, nekad i sama poludim zbog toga - zato i jesam tako dugo na studijima.. :eek:
a i zaista, da sam završila faks s 22 ne bih imala pojma šta da radim.. još bi se gubila jedno vrijeme - tek u zadnjih godinu dana sam počela usidravat svoje interese.. možda strašno :eek: - a možda je taj Me sposoban za više poslova - tako i sada radim 3-4 posla..

Mesec se nalazi u Jupiterovom licu ~ upravo se ovde ponovo javlja onaj strah od neuspeha i ideja "da li ću moći & umeti?!" ~ naravno da hoće , jer ipak je ona Sunce na 15°59' Ovna u X polju ~ posle brojnih premišljanja , strahova , borbe , dolazi egzaltirano Sunce ~ upravo ono najbolje ~ sve će biti u redu
zašto se Mo ako se nalazi u Ju licu ima strah od neuspjeha?
a bome borbe i premišljanja je bilo na pretek..
pa i ja se nadam da će to moje egz. So proradit..

sve vezano za Saturn , za Mesec je u izgonu ~ ovde možemo da vidimo da njoj povremeno nedostaje discipline i upornosti , koja se javlja upravo zbog pomenutog straha od neuspeha . Ali , s obzirom da je sam Saturn pod Merkurovim vladarstvom , opet će sve biti u redu .
da, opet ona disciplina - ja sam ko neki umjetnik koji ima svoj ritam i sila baš i ne pomaže :D

Koliko mogu da primetim , 2006 je bila godina preloma , premišljanja , promena , gubitaka i dobitaka , baš vezano za posao i odabir karijere . U otku ove godine , negde sredinom Juna i do kraja Jula 2007 , moguće su još neke promene koje će za rezultat imati možda čak i novi posao koji će trajati , a možda će i to upravo biti "ono pravo" čime će se ona baviti

2006. je bila godina davanja posljednjih ispita i pokušaja traženja posla, započinjanja nekih projekata i tako.. ali sve je bilo poprilično stacionarno do februara ove 2007.

puuuuuuno punnnno ti hvala shmish, baš si draga :) :4kiss:
ovo što si mi napisala mi mnogo znači..
e sad imam par pitanja vezano uz TA - da ja probam nešto sama, uz tvoju pomoć, ali to u pm :)

Shmishonja
11-04-2007, 12:40
puuuuuuno punnnno ti hvala shmish, baš si draga :) :4kiss:
ovo što si mi napisala mi mnogo znači..
e sad imam par pitanja vezano uz TA - da ja probam nešto sama, uz tvoju pomoć, ali to u pm :)

Oki doki , hvala , čekam pm ;)

Shmishonja
11-04-2007, 15:21
shmishonja,hoces li i meni pogledati kada stignes??:bebadeckic:
Hoćem' čim stignem ;)

Shmishonja
13-04-2007, 13:39
... privukao mi pažnu ovaj gospodin Vodolija ...
... da vidim[o] ko je on , šta voli , šta radi ...
... ukratko ... biografija u malom ...
[ s obzirom da želim da se uklopim na :heart: način u njegovu biografiju ... :rolleyes:]

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/LAKIJANERKA.gif

luna2
13-04-2007, 14:17
:D ;) vodolije su mrak ..

Shmishonja
13-04-2007, 14:44
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/DEJVISONDVEBUDALE.gif

Da :detective:

Jedan je Asc' na 08° Raka , sa Mesecom na 12° Škorpiona umetnut u V polju , dok je drugi Desc' na 08° Jarca , sa retrogradnim Satunom na 17° Raka u I polju . Ovo označava da je jedan više nego dinamičan , strastan i jači partner od onog drugog , iako su oboje u relativno lošim pozicijama . Medju njima postoji aplikacioni 120° od 5°18' , a najbitnije je da taj 120° niko od drugih planeta ne prekida , barem tako izgleda na prvi pogled ... ali nije tako . Saturn ima , pre nego što dodje do Meseca , antisciju od 2°17' sa Južnim Čvorom , Ovo označava , da pre noego što se desi 120° , Saturn koji je i dodatno retrogradan mora da prodje kroz odredjen vrlo težak [ emotivan ] period , možda emotivno sazrevanje , patnja kroz neku tešku vezu , da bi tek onda mogao da sklopi savez sa Mesecom . A , kada je vladar VII polja [ ili I polja ] retrogradan , to UVEK ukazuje na opciju da se veza započinje , pa prekida , pa ponovo započinje , i tako u krug ... neki put retrogradan vladar I ili VII polja može i da ukaže da jedan od njih dvoje imaju paralelnu vezu , pa se zbog toga njih dvoje stalno [ne]pronalaze na jednom , zajedničkom , putu ...

E , sad , da vidimo , "ko ~ šta ~ koga ~ tu ~ zbog ~ čega i kako" po dostojanstvima i vladarstvima :

Mesec na 12° Škorpiona :

njim vlada Mars [ XI ] i u njegovom je triplicitetu
nema egzaltaciju
u terminu je Jupitera [ VI i X ]
u Sunčevom je licu [ II i III ]
sve vezano za Veneru za Mesec je u izgonu [ V ]
a sam Mesec je u znaku svog padaSaturn na 17° Raka , retrogradan :

njim vlada Mesec [ I ]
egzaltira Jupitera [ VI i X ]
u Marsovom triplicitetu i sve vezano za njega je za Saturn u padu [ XI ]
u Merkurovom terminu i licu [ IV i XII ]
sam Saturn je u znaku svog izgona:cool: Ovo sve baš deluje loše , zar ne ? Na prvi pogled postoji konekcija , zbog aplikacionog 120° , a teši i opcija da ipak su na neki način povezani preko dostojanstava i vladarstava , jed' da su povezani na negativan način , al' 'aj' ... niko nije savršen ... a s druge strane , ono u stvari šta ih najviše vezuje je činjenica da su oboje orijentisani kako na Mars , tako i na Jupiter , što donekle označava da imaju , ipak , zajedničkih tema u životu ... Oboje su orijentisani kako na prijateljstvo , druženje , planiranje , tako i na posao [ zajedno su i radili pre 4ipo godine ] , tako da im je zajednička tema u životu ~ organizacija i planiranje [ možda zajedničke ] budućnosti .

Shmishonja
13-04-2007, 14:49
Moze li neko meni da pogleda ovaj composite.
Bas bi mi znacilo.:help:
Hvala

Može , ali ćem' čart da prebacim u "TA Dejvison analizu" ;)

luna2
13-04-2007, 15:31
http://img136.imageshack.us/img136/9516/tranzitiyjb9.gif

evo ih..

Shmishonja
13-04-2007, 15:55
Znači : 31.12.1960. u 21h25 i 23.12.1979 u 6h04 su originalni podaci ?

Shmishonja
13-04-2007, 16:05
Mislim da će hirurška intervencija proći dobro ~ trMars je blizu natalnog Merkura , kao i trMesec ~ biće dosta uznemiren oko svega toga , a moguće je da će malo i da pravi "od buve - slona" , ali ne treba mu zameriti .

Njemu je u natalu Mars u egzaltaciji , tako da svaka hirurška intervencija je više galame nego prave brige . Njegov dispozitor je Saturn u Blizancima u X polju [ X polje predstavlja i "lek" ] , pa samim tim , lek postoji , ali neće brzo doći do njega , ili će biti nekih loših reakcija na tretman , jer je Saturnov vladar Merkur , koji ovde vlada i Asc' u 90° sa njim , pa to usporava brz oporavak .

Kućni oporavak mnogo bolja opcija , od ležanja u bolnici :)

luna2
13-04-2007, 16:12
Shmishko , hvala ti puno..
bitno mi je da nema nekih negativnijih naznaka..
a što se tiče oporavka kući, on živi sam, pa ću ga uputiti kod mamice :D
:heart: :heart: :heart:

princess
13-04-2007, 16:14
Shmishonja da li se i kako se po TA vidi da imam problem sa srcem,WPW sindrom,izaziva veliku tahikardiju,koji cu mozda morati da operisem?
I dobaci jos nesto iz TA,posebno zamenu sedista izmedju Me i Ju.

princess
13-04-2007, 17:00
Ne.Podatci su
23.12.1979 u 6:04am Bosanski Novi
31.12.1960 u 21:35 Drnis

Ako ti nije tesko pogledaj molim te u tvom programu na kom stepenu je Asc dejvisona.Meni winstar izracuna 26Bika a Astro kom 02Blizanaca
Hvala

Shmishonja
13-04-2007, 17:01
Shmishonja da li se i kako se po TA vidi da imam problem sa srcem,WPW sindrom,izaziva veliku tahikardiju,koji cu mozda morati da operisem?
I dobaci jos nesto iz TA,posebno zamenu sedista izmedju Me i Ju.

Ok , prebacićemo se na medicinski odsek , pa :detective:

princgora
13-04-2007, 17:06
Shmisho,
A onaj chart iznad g-djice Vage i g-dina Vodolije?:)

Shmishonja
13-04-2007, 17:23
Ne.Podatci su

Ako ti nije tesko pogledaj molim te u tvom programu na kom stepenu je Asc dejvisona.Meni winstar izracuna 26Bika a Astro kom 02Blizanaca
Hvala

Oki doki :)

Shmishonja
13-04-2007, 17:28
Shmisho,
A onaj chart iznad g-djice Vage i g-dina Vodolije?:)

Misliš ovaj ?
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/PRINCPOPAC.gif

princgora
13-04-2007, 17:31
Taj Shmiki,
Ne znam hoces li ovde po TA ili tamo po MA?
Ako ne gresim ,ovaj je moj i :o...

Shmishonja
14-04-2007, 17:53
Taj Shmiki,
Ne znam hoces li ovde po TA ili tamo po MA?
Ako ne gresim ,ovaj je moj i :o...

Iskreno , ne znam , zaboravila sam . Pobrkala sam više sve čartove koje imama da uradim :mad: Sad ćem' da ga :detective: pa se javim ;)

Shmishonja
24-04-2007, 15:30
:detective:

čart (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/TAposaoilinestovise.gif)

mace
25-04-2007, 11:21
nesto sam gledala sad moj dejvison i posto mi je AC strelcu znaci jupiter DC MERKUR a nemam aspekte medju njima da li to znaci da definitivno nema buducnosti , posto je bolje imati i kvadrat nego ni jedan apekt ?

Shmishonja
29-04-2007, 11:36
nesto sam gledala sad moj dejvison i posto mi je AC strelcu znaci jupiter DC MERKUR a nemam aspekte medju njima da li to znaci da definitivno nema buducnosti , posto je bolje imati i kvadrat nego ni jedan apekt ?

Mora da se pogledaju i vladarstva , dostojanstva , antiscija , kontra~antiscija , paralel ... itd ... jer je moguće da se preko nečega od toga Merkur i Jupiter povezuju ;)

Shmishonja
29-04-2007, 11:47
http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/TAonaizoki.gif

Shmishonja
29-04-2007, 11:53
Da li je on dobra ili loša osoba ?
Upoznali se u četvrtak , on deluje ok , :heart: proradilo s obe strane ...
Šta vi mislite ?

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/zokiTAnatal.gif

princess
03-05-2007, 18:39
Podatci su

Hvala

Smisho da li si zaboravila na mene?:101: Sorry,znam da si u guzvi ali cisto da proverim????

princgora
03-05-2007, 23:51

Meni se na zalost cini da ne vuce ka braku ,da je velika strast u osnovi svega,da je komunikacija odlicna,ali da bi vise odgovaralo da zajedno rade i da je zenska osoba verovatno i zainteresovana za takvu neku pricu,da bude zaposljena negde ili da joj on omoguci neku zaradu.Pored toga ,njihovu pricu u bracnim vodama ne podrzava ni ovaj mars koji je u konjukciji sa Dsc,osim ako je neko od njih ispunjava simboliku Ma svojim poslom,npr.on je sportista,itd.
Sta ti mislis?;)

mandrak-21
04-05-2007, 00:00
Slabo se snalazim sa ovim chartom...ali iako se ne trazi moje misljenje da ga iznesem
i mislim da je veza pocela kao tajna zbog venere u 12. i da je ona mislim na zensku osobu ta koja vec ima vezu naravno kad je pocela ovu...jeste da 7 polje nastavlja u raku ali sam mesec u 2. i jos u vodoliji ipak nece brak medjutim moze se ovde dogoditi jako duga veza.jer saturn podrzava trajnu ljubav aspektujuci venericu ali u okvirima tajne......

princess
04-05-2007, 10:23

Da li je ovde neko bio zauzet tj.u braku ili u duzoj vezi u momentu pocetka veze?
Cini mi se da bi DC u Blizancima,sa retro Ma u konjukciji sa DC,takodje u blizancima i Ve u 12?
Svakako bih rekla da Ve120Sa daje ako nista drugo bar onda zelju da veza traje sto duze,tj.obostranu angazovanost oko resavanja problema i samog opstanka.Mislim i da ovde ima dosta strasti i posesivnosti,ali i odlicne komunikacije i intuitivnog prepoznavanja.....

princgora
05-05-2007, 03:24

http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/TAposaoilinestovise.gif

Doslo je do prepoznavanja odmah jer su bili ljubavnici u proslom zivotu,i tu je neko nekoga zaduzio-sto ce nam bolje reci sinastrija.Medjutim,put sadasnjeg zivota i napretka je zaista dobar poslovni odnos na kome bi trebalo da insistiraju.On ih moze dovesti do velike ljubavi i obostranog prosperiteta.Bilo kako bilo ,ujedinjeni mogu mnogo.:)

Shmishonja
06-05-2007, 16:24
Slabo se snalazim sa ovim chartom...ali iako se ne trazi moje misljenje da ga iznesem
i mislim da je veza pocela kao tajna zbog venere u 12. i da je ona mislim na zensku osobu ta koja vec ima vezu naravno kad je pocela ovu...jeste da 7 polje nastavlja u raku ali sam mesec u 2. i jos u vodoliji ipak nece brak medjutim moze se ovde dogoditi jako duga veza.jer saturn podrzava trajnu ljubav aspektujuci venericu ali u okvirima tajne......

Da li je ovde neko bio zauzet tj.u braku ili u duzoj vezi u momentu pocetka veze?
Cini mi se da bi DC u Blizancima,sa retro Ma u konjukciji sa DC,takodje u blizancima i Ve u 12?
Svakako bih rekla da Ve120Sa daje ako nista drugo bar onda zelju da veza traje sto duze,tj.obostranu angazovanost oko resavanja problema i samog opstanka.Mislim i da ovde ima dosta strasti i posesivnosti,ali i odlicne komunikacije i intuitivnog prepoznavanja.....

Evo , ovako :
~ on slobodam već skoro 2 godine [ pre toga imao :heart: koja je trajala oko 10 godina , ona ga napustila zbog nekog matorog biznismena iz Novog Sada ]
~ ona još nije razčistila sa svojim [ bivišm ] :heart:
~ ni jedan ni drugi nikada nisu bili u braku
~ veza još nije konkretno počela ... verovatno od srede će se konkretizovati stvari ... u sredu im je 1. "dejt" :rolleyes: ... trMesec u Vodoliji ... :p

Shmishonja
06-05-2007, 17:18
Doslo je do prepoznavanja odmah jer su bili ljubavnici u proslom zivotu,i tu je neko nekoga zaduzio-sto ce nam bolje reci sinastrija.Medjutim,put sadasnjeg zivota i napretka je zaista dobar poslovni odnos na kome bi trebalo da insistiraju.On ih moze dovesti do velike ljubavi i obostranog prosperiteta.Bilo kako bilo ,ujedinjeni mogu mnogo.:)

Auuu :confused:
Pa to mi je novi šef na poslu :o
Vuja ~ 04.05.1972. u 22h10 Bgd ... Bik Strelac ...

Shmishonja
13-05-2007, 18:31
http://i156.photobucket.com/albums/t37/STASA79/DEJVISON.gif

mary
20-05-2007, 02:20
Hoćem' čim stignem ;)

jesi li zaboravila?:bebadeckic:

Shmishonja
20-05-2007, 02:22
jesi li zaboravila?:bebadeckic:

:o jesam :o

pufnica
26-05-2007, 18:38
Smiso......a, jel mogu i ja jednog dana da stanem u taj tvoj red?:D :friends:

Shmishonja
26-05-2007, 23:49
Smiso......a, jel mogu i ja jednog dana da stanem u taj tvoj red?:D :friends:

Da , naravno , ali ne garantujem i ne obećavam ništa kada ću imati vremena za ovaj pod~forum :(

pufnica
27-05-2007, 07:36
Hvala! Ja cu cekati, a ti ako me se setis.....:friends: :thankyou:

jelena27
19-07-2007, 10:25
mene extra interesuje kolko bi djece mogla da imam.ako,neko zna da mi protumaci.ja nemam svoju natalnu kartu,eo podaci ,ako su od pomoci.HVALA 18.04.1980. u 16.20, Podgorica

Nevencica
19-07-2007, 11:04
Lost moram da te mimoidjem za sek;) Anchy :eek: jao kuku meni nisam dalje gledala al sam zato odma ugledal mars u ovnu na MC!....... pa jos trougao mesec koji je u konj sa Ju!! Blago tebi ti nemas brige na svetu. Zaista! Jos nisi predsednica nekog polotockog tela u zemlji ili inostranstvu! A nije u ovnu.....:( zbunjuju me ove karte;) Znaci u ribama sve jedno na MC je! Luuudilo:)

Losty draga moja rakice......ne zanm puno veselih i saljivih racica zato sam se zacudila bila tvom horoskopu! pa merkur ti je u blizancima pa zato! Nego jel ti imas nekad promene raspolozenja.....u fazonu uspone i padove!? Jel volis da spavas dugo? Imas sve u ovim "opasnim" zenskim znacima, al su ti stepeni pomirujuci i smirujuci pa sve ublazava narav! Nisi naprasita kao Racice , pa jos i mars u devici al na stepenu vodolije opet donosi ipak jednu dozu humanosti da tako kazem. Al tvrdoglavost ne izostaje;)

jelena27
19-07-2007, 11:50
blago vama,sta sve znate,ja pojma nemam ni-o-cemu:-( kad neko bude dokon nadam se da ce becnuti ove moje podatke.Grazias

LosT_in_SpaCe
19-07-2007, 18:08
Losty draga moja rakice......ne zanm puno veselih i saljivih racica zato sam se zacudila bila tvom horoskopu! pa merkur ti je u blizancima pa zato!

http://www.pic4ever.com/images/Laie_28.gif

Nego jel ti imas nekad promene raspolozenja.....u fazonu uspone i padove!? Jel volis da spavas dugo? Imas sve u ovim "opasnim" zenskim znacima, al su ti stepeni pomirujuci i smirujuci pa sve ublazava narav! Nisi naprasita kao Racice , pa jos i mars u devici al na stepenu vodolije opet donosi ipak jednu dozu humanosti da tako kazem. Al tvrdoglavost ne izostaje;)

O yeahhh!
Na svakih 5. minuta po 5. novih raspolozhenja http://www.pic4ever.com/images/273.gif... volem da spavam dugo, mada mogu da sastavim i 3.dana a da ne sklopim ochi, nekad jednostavno imam toliko energije da mi se chini da bi' explodirala, a nekad se 3. dana ne budim.
Humana sam kao Marija Tereza, sexy kao Webhanuma, opaka kao Nevenchica, shta da kazhem...http://www.pic4ever.com/images/2uge4p4.gif
Samo, Marsonja je u Vagi...
Neshto je morao da "padne" za slobodu....http://www.pic4ever.com/images/thankyou.gif

webhanuma
19-07-2007, 18:32
mene extra interesuje kolko bi djece mogla da imam.ako,neko zna da mi protumaci
Dobrodosla Jelena! :4kiss:
Da ne mislis da te neko ignorise... nekako... dala si najteze pitanje. Koliko bi dece mogla da imas... uvek zavisi i od tranzita... dakle trenutnih polozaja na nebu...pa ako ima potencijala za 12 a ti odlucis da ne radjas, dzaba ti mi u potencijal gledamo
Daj da krenemo od neceg lakseg s tobom?
A broj dece je stvarno nezahvalan za tumaciti i za vrhunske astrologe

Humana sam kao Marija Tereza, sexy kao Webhanuma, opaka kao Nevenchica, shta da kazhem...http://www.pic4ever.com/images/2uge4p4.gif
:181::33:
nista ti mila ne znas :doh:
nej sam ti ja sexy, ja sam ti :kompjuteras:
:kultura:

Nevencica
19-07-2007, 19:02
heheh da humana;) poznata rakovska osobina! A i opakost kao i nevencica:D

jelena27
20-07-2007, 13:15
:) e,dobro,hvala,nisam znala,kako to sve vec funkcionise.zanimljivo je ovo sve sto vi znate,VRLO:)

CARAPICA
20-07-2007, 13:18
Jelena,probaj si malo smanjiti ovu sliku,malo je prevelika :D

thinkpositive
20-07-2007, 13:39
:D aaaajel može meni samo kratka analizica po TA po pitanju imanja više djece...znači, više od dvoje koje imam:bebadeckic: :bebadeckic: ...nešto mi se motaju po glavi neke ideje..bi , ne bi...važem za i protiv...:confused:

jelena27
20-07-2007, 13:51
pisite sta vam se cini interesantnim,nebitno sta,meni je sve zanimljivo:confused: :)

jelena27
20-07-2007, 13:53
e,bih je ja rado smanjila,al ne umijem,uzas,uzas,mrzim ove kompjutere dozlaboga:-)

webhanuma
20-07-2007, 15:37
:D aaaajel može meni samo kratka analizica po TA po pitanju imanja više djece...
analizicu nek ti daju pametniji, meni samo ovo upalo u oci:
vladar pete vagica koja je u majcinskom raku, univerzalni simbol za majcinstvo-mesec je u biku... zeno draga jel' ti od pogleda ostajes u drugom stanju?
U petoj jupiter -the more, the marrier
Mars -drugi vladalac te pete ima trigon sa jupiterom
Dva vladara devete (ovo nisam sigurna ali pretpostavljam da je trece dete) su u sextilu a jedan je u petoj
Mislim....meni ovo izgleda kao primer horoskopa jedne plodne zene sa mnogo dece

thinkpositive
20-07-2007, 15:45
:p da...nikad mi nije bilo jasno kako ja zapravo iz prve mogu ostati trudna. NO sve navedeno može i značiti da imam dobar feeling sa dječicom..kako svojom tako i tuđom...Suprug jako želi bebicu:cool: , ja se predomišljam..lijepo mi je kad imam vremena za sebe.....možda malo sebično...:D ...

Merkur
20-07-2007, 16:05

Vladar Asc' je Merkur na 23° Bika u IX polju , dok je vladar V polja Satrun na 28° Bika isto u IX polju . Pošto je konjunkcija aplikaciona , a razlika izmedju njih dvoje iznosi skoro tačno 5°00' , može se reći da bi ova osoba mogla da ima 5-oro dece .

Drugo , oboje su pod vladavinom Venere i u njenom triplicitetu [ koja je inače i sama u znaku svog sedišta , pa samim tim ima extra-jak uticaj na ceo horoskop ] , oboje egzaltiraju Mesec [ majka ] vladara XI polja ~ polje planova i želja , koji pak egzaltira vladara V polja ~ Satruna ~ pa sve ovo navodi na ideju da osoba ne samo što voli decu , već će se i potruditi da ih ima u velikom broju , jer dodatno , Saturn kao "zemljana" planeta se nalazi u "zemljanom znaku" pa samim tim pojačava svoju snagu .

Treće ~ kao što rekoh , Mesec egzaltira Saturna , pod vladavinom je isto Venere , u Saturnovom je triplicitetu , u Venerinom terminu i u svom licu ~ što sve označava da je Mesec apsolutno orijentisan i sposoban da ima decu . Mesec i Saturn su povezani preko kontraparalele , što još više povezuje njih dvoje i naglašava mogućnost "posedovanja" [ pošto je Mesec u II polju ] puno "božijih darova" [ jedan od simboličnih naziva IX polja ~ gde je Saturn ] .

A četvrto , u TA , ako se želi pronaći ideja o "plodnosti" osobe , gleda se i obavezno ~ ne Merkur , već Jupiter ~ a on je ovde u svom sedištu , retrogradan i potpuno orijentisan na samog sebe , što nam daje sliku "dece" koja jednostavno *moraju* da se rode , jer ima još i aplikacionu 180° i sa Satrunom i sa Merkurom .

I završnica moje retorike :
prvo : osoba je rodjena u Mesečevom satu i u Mesečevoj godini , dok je vladar dana ~ Jupiter , a Almuten je ~ Merkur - apsolutno nagla?ena mogućnost "imanja" dece ,
a drugo : skoro sve planete se završavaju sa Venerom ~ kada gledamo dispozitore , naravno , što ponovo naglašava plodnost i mogućnost radjanja velikog broja dece :)

TA malo drugačije gleda na stvari od MA ... :rolleyes:

... te se nemojte zbuniti ovom mojom analizom ... ;)

Ovo je Smisina analiza moje natalne karte na koju sam ja :eek: . Tada nisam imala u planu peto :D .
Poredite malo, moze vam pomoci.

thinkpositive
20-07-2007, 17:51
Ovo je Smisina analiza moje natalne karte na koju sam ja :eek: . Tada nisam imala u planu peto :D .
Poredite malo, moze vam pomoci.

:confused:pokušala sam...shvaćam da sve daje mogućnost više djece..znači, više od jednog djeteta..ali dalje ne znam :mogo:
Merky..to znači da ideš na 5.?Da nosiš 5. bebicu?:srecno::clap:beautiful
ajme..full me zanima što će meni Shmiso reći?

Merkur
20-07-2007, 17:56
:confused:Merky..to znači da ideš na 5.?
Da to znaci da sam resila da rodim i peto. Horar sam odradila, pozitivan odgovor dobila ali izgleda da sam negde zeznula. Pa i ja jedva cekam Smisu (kao i ti) ali da mi kaze gde gresim.:)

Skorpija
20-07-2007, 18:04
Merky,mozda je horar potvrdio da ces uopste dobiti 5-o dete:) Znas na sta mislim,ne znam kako da objasnim:D

jelena27
20-07-2007, 19:24
webhanuma,da li bi i meni pogledala te odnose,vezano za plodnost,kad budes imala vremena?Onako,otprilike:) Grazias

jelena27
20-07-2007, 19:25
Molim i shmishonju da mi prozbori koju,ako nesto vidi,naravno,kad bude imao vremena.grazias:-)

jelena27
21-07-2007, 14:57
Merkur,imaces petoro djece?Svaka ti cast,rijetka si osoba:-)I bez astrologije,znaci da si nesebicna,i pozrtvovana.SKIDAM KAPU

thinkpositive
21-07-2007, 15:01
:D aaaajel može meni samo kratka analizica po TA po pitanju imanja više djece...znači, više od dvoje koje imam:bebadeckic: :bebadeckic: ...nešto mi se motaju po glavi neke ideje..bi , ne bi...važem za i protiv...:confused:

Shmisho...pliz :blush-anim-cl:

jelena27
21-07-2007, 15:12
prikljucujem se i ja,s jednim please :-)

Shmishonja
21-07-2007, 15:44
Shmisho...pliz :blush-anim-cl:

tvoja natalna karta po TA (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/thinknatal.gif)

A što si stala sa samo :bebadeckic::bebadeckic: :D ??? Prvenstveno imaš podznak u Raku i Jupiter u V polju ~ idealno !
A i imaš prelep aplilkacioni aspekt izmedju vladara Asc' ~ Mesec ~ i vladara V polja ~ Venera :) i još ti je Venera u I polju ~ pravi bwe još dece pa da imamo još par lepotica kao što si i ti ;) ~ biće ženska :bebadeckic::bebadeckic::bebadeckic::bebadeckic:

thinkpositive
21-07-2007, 15:45
koja je uopće literatura dobra za učenje horarne astrologije?, što više pratim ovu temu to me sve više privlači ova grana astrologije.

thinkpositive
21-07-2007, 15:49
tvoja natalna karta po TA (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/thinknatal.gif)

A što si stala sa samo :bebadeckic::bebadeckic: :D ??? Prvenstveno imaš podznak u Raku i Jupiter u V polju ~ idealno !
A i imaš prelep aplilkacioni aspekt izmedju vladara Asc' ~ Mesec ~ i vladara V polja ~ Venera :) i još ti je Venera u I polju ~ pravi bwe još dece pa da imamo još par lepotica kao što si i ti ;) ~ biće ženska

really???:clap:wow...:thankyou:
što misliš...bi li mogla uskoro...možda slijedeće godine?
:D

thinkpositive
21-07-2007, 15:51
ajme..znaš da si mi dala sad temu za razmišljanje...i za vaganje :)

Shmishonja
21-07-2007, 16:00
prikljucujem se i ja,s jednim please :)

Ovo je interesantan primer koliko se razlikuju stepeni u MA i TA ~ u MA tebi je Asc' na 04° Vage , dok u TA tebi je Asc' na 29° Device ...

Znači ti si po TA ~ Merkur na 25° Riba na samom kraju VI polja . Vladar V je Saturn koji je retrogradan i nalazi se u XII polju ... S druge strane , Mesec je u Ribama , a Venera u Blizancima , imaju apl. 90°

... mislim da će biti max. 2 a moraćeš da povedeš JAKO računa o svakoj trudnoći , jer će ne samo biti problema oko začeća , već će i sam tok trudnoće biti malo teži [ ali hvala Bogu pa je tu čika doktor koji će to sve da reguliše :) ]

Želim ti puno sreće i ... da ne budem u pravu ;) neg da sam pogrešila i da imaš puno puno puno :bebadeckic:

koja je uopće literatura dobra za učenje horarne astrologije?, što više pratim ovu temu to me sve više privlači ova grana astrologije.

Prvenstveno Froli , pa Lilly , pa Moris Mek Kan

really???:clap:wow...:thankyou:
što misliš...bi li mogla uskoro...možda slijedeće godine?

Uradi horarac , pa da :detective:

thinkpositive
21-07-2007, 16:08
Prvenstveno Froli , pa Lilly , pa Moris Mek Kan:)

U školi astrologije, u koju ja idem, nešto ćemo i učiti o TA, ali se više pažnje pridaje ovoj MA dok će TA biti samo radi boljeg poimanja o čemu se radi:(..šteta. Iako..jednom davno, dok se još nisam na ovaj način interesirala za astrologiju, moja sadašnja učiteljica mi je rekla da bi ja bila dobra za TA. Onda mi nije bilo jasno zašto.a sad se pitam da li je to zbog SA0ME?
:rolleyes:

Uradi horarac , pa da :detective:
;)

:lamsey_woot:shmisho...gdje su upute, kako se chart postavlja??:baby:

Shmishonja
21-07-2007, 16:15
E,hvala ti shmisho puno,bar da znam sta mi pise tamo gore.Saljem ti poljubaaaac veliki!I ja se nadam da to nece biti bas tako...:)

Biće swe OKILI DOKILI ;)

Shmishonja
21-07-2007, 16:30
čart (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/dejvisonpoTAzameneinjega.gif)

Ovde je on Asc' sa Jupiterom na 15° Ovna na samom kraju III polja
~ on živi u gradu koji je "komšija" mom gradu ~ trenutno i živi i radi u Zrenjaninu ...
Ja sam ovde Desc' sa Merkurom na 03° Vodolije
~ umetnutim u III polju ...

Jupiter :
~ njim vlada Mars
~ egzaltira Sunce
~ u svom triplicitetu
~ u Merkur terminu
~ u licu Sunca
~ sve vezano za Veneru je izgon
~ sve vezano za Saturn je u padu

Merkur :
~ njim vlada Saturn
~ nema ni egzaltaciju ni pad
~ u svom je triplicitetu
~ u terminu je Saturna
~ u licu Venere
~ sve vezano za Sunce je izgon

Od aplikacija :
~ Merkur prvo ima aplikaciju sa Venerom , pa tek ondak sa Jupiterom
[ pošto je Venera vladar V i X polja ~ možda bude prvo :bebadeckic: pa tek onda brak :confused:
~ u ovom slučaju se ne bih bunila da tako bude redosled dogadjaja ;) ]
~ Jupiter ima aplikaciju sa Marsom pre nego što ga stigne aspekt sa Merkurom
[ Mars je vladar IV i XI polja ~ možda se on preseli za Bgd :) pošto je Mars retrogradan ... ]

Antiscija :

~ Sunce = egz. 180° sa retro Marsom
i šira 0° sa Venerom
~ Mesec = nema
~ Merkur = šira 0° sa Severnim Čvorom
~ Venera = pira 0° sa Suncem
~ Mars = egz. 180° Sunce
~ Jupiter = nema
~ Saturn = nema
~ Severni Čvor = šira 0° sa Merkurom

Jedini problemčić je Mesec koji je u praznom hodu :(
To baš i nije ohrabrujuće ... Mesec ne samo što vlada emocijama ,
već vlada i vezom i brakom [ a naravno i tudnoćom ]
U ovom slučaju pošto je u praznom hodu ,
moglo bi da se dodje do zaključka da će do braka doći
ali posle jako dugo vremena , a deca su takodje veliko pitanje
[ tj. da li će ih biti i koliko će ih biti ... ]

... šta vi mislite ?

Shmishonja
21-07-2007, 16:48
83

:D pokušala sam...nadam se da je ok

... prebaci to u tumačenje horarnih čartova , ne ovde :D

Makišon
22-07-2007, 18:41
Šmišo, zamolila bih te za tumačenje TA-uporednog, priznajem gorim od znatiželje kakvo će biti tumačenje. :)

sahadow452
22-07-2007, 19:39
A,ja,mogu li i ja da zamolim za analizu....:22::finjak::finjak::uzdisem::girl_haha::lips:

pufnica
29-07-2007, 21:45
Shmisho, Pufni te pita bi li joj rekla koliko :bebadeckic: i :bebacurica: ona moze da ocekuje?Inace, nemam pojma po kom principu funkcionise TA, pa zato :please: Obozavam bebce i zelim bar troje, ali da li ce biti tako...:D

Shmishonja
30-07-2007, 08:18
Shmisho, Pufni te pita bi li joj rekla koliko :bebadeckic: i :bebacurica: ona moze da ocekuje?Inace, nemam pojma po kom principu funkcionise TA, pa zato :please: Obozavam bebce i zelim bar troje, ali da li ce biti tako...:D

http://www.pic4ever.com/images/Laie_7.gif Narafski ćem da :detective:
Evo ~ ovo je tvoj natal po TA http://www.pic4ever.com/rainbowf.gif (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/pufnicaibebe.gif)

Da vidimo koliko :bebadeckic: ~ broj : s obzirom da je vrh V polja na kraju znaka , može da bude njih 2 i to dva dečaka :rolleyes:
Tebi je vladar V polja Saturn na 17° Vage ~ egzaltirani vladar V polja ~ ti BAŠ voliš bebe i decu :) [ a s obzirom da je i vladar VII polja u Vagi ~ i tvoj :heart: će obožavati decu , naročito vašu ;) ]

princess
01-08-2007, 13:26
Shmisho kako TA gleda na zamenu sedista planeta.
Npr.kod mene vladar ASC JU u devici u 9 a ME je u strelcu u 1 obrazuju aspekt od 90.?

Shmishonja
01-08-2007, 15:52
Shmisho kako TA gleda na zamenu sedista planeta.
Npr.kod mene vladar ASC JU u devici u 9 a ME je u strelcu u 1 obrazuju aspekt od 90.?

Ovo bi "narodski" moglo da se tumači kao : ti kao Jupiter imaš sve odlike Merkura , dok tvoj Merkur ima sve odlike Jupitera , to je jako dobra kombinacija , jer se koristi kao sistem "ogledala" ~ podudarnost , iako se razlikuju u sitnim detaljima [ sve zavisno od stepena na kome se nalaze i od ostalih vladarstava i dostojanstava ] a pošto imaju aspekt od 90° , to može da se tumači kao opcija da ćeš uz borbu i na malo teži način uspeti da uskladiš želje i planove sa realnom situacijom ~ u tvom primeru Jupiter je vladar tebe , tj. Asc' , dok Merkur vlada tvojim partenrom ~ ovo bi po TA moglo da se protumači kao ~ ti i tvoj :1: bićete veoma slični i delićete iste interese u životu , tj. kroz borbu i veliki trud uspećeš da pronadješ ono što tvoje :heart: želi od partnera :)

Shmishonja
01-08-2007, 16:02
Šmišo, zamolila bih te za tumačenje TA-uporednog, priznajem gorim od znatiželje kakvo će biti tumačenje. :)

Zamolila bih te , pošto u potpisu u kartama nema datum & vreme & mesto ni za tebe ni za tvog dragog , pa samim tim ne mogu da uradim dejvison čart , da mi napišeš te podatke kako bih mogla da ti to odradim , a ono što si dala kao uporedni je sinastrija koja meni ne treba ;)

Shmishonja
01-08-2007, 16:12
A,ja,mogu li i ja da zamolim za analizu....:22::finjak::finjak::uzdisem::girl_haha::lips:

dejvison po TA (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/DEJVISON-2.gif)

pufnica
01-08-2007, 21:30
Hvala, Shimsho!!! Bas,bas,bas si me obradovala,:thankyou: mada bih ja i jednu :bebacurica: ! Posto je moj deda blizanac, kazu da bi trebalo ili sestra ili ja da ih imamo. To ne bi bilo tako lose!!!Ne znam da li je to moguce videti iz natala?

princess
02-08-2007, 00:22
Ovo bi "narodski" moglo da se tumači kao : ti kao Jupiter imaš sve odlike Merkura , dok tvoj Merkur ima sve odlike Jupitera , to je jako dobra kombinacija , jer se koristi kao sistem "ogledala" ~ podudarnost , iako se razlikuju u sitnim detaljima [ sve zavisno od stepena na kome se nalaze i od ostalih vladarstava i dostojanstava ] a pošto imaju aspekt od 90° , to može da se tumači kao opcija da ćeš uz borbu i na malo teži način uspeti da uskladiš želje i planove sa realnom situacijom ~ u tvom primeru Jupiter je vladar tebe , tj. Asc' , dok Merkur vlada tvojim partenrom ~ ovo bi po TA moglo da se protumači kao ~ ti i tvoj :1: bićete veoma slični i delićete iste interese u životu , tj. kroz borbu i veliki trud uspećeš da pronadješ ono što tvoje :heart: želi od partnera :)

Moram priznati da mi se svidja TA.:D Sala na stranu ali iscitavajuci tvoje postove mislim da ima mnogo vise smisla.Svidja mi se bas.Ali moram nabaviti neku literaturu da bih je shvatila.I meni se oduvek cinilo da taj kvadrat i zamena sedista ne mora obavezno biti toliko losa.A kada bih ti samo draga rekla sta mi sve ispricase oko bas te postavke ME90JU u mom natalu:eek:

Shmishonja
02-08-2007, 11:08
Hvala, Shimsho!!! Bas,bas,bas si me obradovala,:thankyou: mada bih ja i jednu :bebacurica: ! Posto je moj deda blizanac, kazu da bi trebalo ili sestra ili ja da ih imamo. To ne bi bilo tako lose!!!Ne znam da li je to moguce videti iz natala?

Sve je moguće . Genetika je čudo :D

Ne mogu baš sad odmah da se setim , ali ima ona opcija ako ti je vladar V polja u dvonim znacima , da je moguće da ćeš imati ili blizance ili dvoje dece , tako nešto ... ne mogu da se setim , kad se setim , kuckam :)

Moram priznati da mi se svidja TA.:D Sala na stranu ali iscitavajuci tvoje postove mislim da ima mnogo vise smisla.Svidja mi se bas.Ali moram nabaviti neku literaturu da bih je shvatila.I meni se oduvek cinilo da taj kvadrat i zamena sedista ne mora obavezno biti toliko losa.A kada bih ti samo draga rekla sta mi sve ispricase oko bas te postavke ME90JU u mom natalu:eek:

Pa ima logike , zato sam se ja i orjentisala posle toliko godina bavljenja MA na TA , nekako mi lakša za analizu . Ne moraš ništa da mi pričaš ... ja imam Me 180° Ju pa oboje još i Rx :rolleyes:

Makišon
05-08-2007, 17:54
Šmišo, poslala sam ti podatke na p.p. prekjuče čini mi se, ne znam da li ti je to stiglo :( Ako treba, ponoviću :o I tnx a lot :)

Joj Šmišonjo, ubi me nestrpljenje :o:(

Shmishonja
05-08-2007, 22:23
Šmišo, poslala sam ti podatke na p.p. prekjuče čini mi se, ne znam da li ti je to stiglo :( Ako treba, ponoviću :o I tnx a lot :)

Dobila "p.m." Uradim sve čim stignem :)

Shmishonja
23-08-2007, 19:06
Na žalost za ovom mi baš treba vremena , a smene na poslu su mi više nego izludjujuće neorganizovane ... Čim stignem uradim , izvini na čekanju :(

ljubisa07
27-08-2007, 13:39
http://img505.imageshack.us/img505/7118/astrow2gw02ljubisamhp41fe2.th.gif (http://img505.imageshack.us/my.php?image=astrow2gw02ljubisamhp41fe2.gif)
Shmisho, evo opet mene. Moze li jedno tumacenje moje natalne karte, u vezi zdravlja i posla u opste?
Veliki pozdrav.

Ej Shmisho, 'ce mi istumacis, natalnu kartu?

Shmishonja
28-08-2007, 08:44
http://img505.imageshack.us/img505/7118/astrow2gw02ljubisamhp41fe2.th.gif (http://img505.imageshack.us/my.php?image=astrow2gw02ljubisamhp41fe2.gif)
Shmisho, evo opet mene. Moze li jedno tumacenje moje natalne karte, u vezi zdravlja i posla u opste?
Veliki pozdrav.

Biće, biće :)

Ej Shmisho, 'ce mi istumacis, natalnu kartu?

Hoću i to ne samo tebi već i onima kojima sam još davnih dana obećala analizu , ali trenutno ~ iskreno ~ nemam koncentracije [ volje , raspoloženja , vremena ] za to ... nadam se da nije ništa hitno ...

mace
28-08-2007, 12:32
smiso kad budes mogla vidi one anstscije i pogledaj TA moje natalke, kroz tvoje postove kroz koje ja pokusavam da analiziram sebe ne vidim nista dobro :(

suze
29-08-2007, 13:20
dali i kada cu dobiti drugo dete

smart.maja
09-09-2007, 00:03
vidim, shmishonjo da si zatrpana narudzbinama... a ja se ubih da nadjem prirucnik sa uputstvo ovde i nis...
te tako, evo i ja se pridruzujem i upisujem svoje ime na listu cekanja...:D
pa...kad bude - bice....
doduse, sad ce ti nadodje druga guzva i uzbudjenja;), al, lagano... sticices ti sve nas da proustis kroz TA....:)

Hekata
09-09-2007, 21:06
Eto i mene baš interesuje...šta to može da se vidi?
http://www.postsmile.com/img/emotions/88.gifhttp://www.postsmile.com/img/emotions/96.gifhttp://www.postsmile.com/img/emotions/201.gifhttp://www.postsmile.com/img/emotions/89.gifhttp://www.postsmile.com/img/emotions/116.gif

viksi72
09-09-2007, 23:07
Takodje stajem u red...

pufnica
15-09-2007, 20:37
Shmisho, bi li mi rekla da li moze iz TA da se vidi da li je moguc posao u nekom velikom hotelu? Nesto sam se cudno zagrejala za takav posao, a uskoro cu da diplomiram na turistickoj, pa me zanima kako stoji situacija, samo u par reci. Mislim da mi natal govori da imam dobre aspekte za bavljenje turizmom, ali za ovako nesto ne znam ni sta da gledam!:)
LJUB,LJUB

pcelica maja
18-09-2007, 12:15
Gde svi tu i ......ja .Bicu strpljiva i cekacu na red .Kad stignes pogledaj i mene .
Ova put ce karta uspeti sigurno jer ces je ti odraditi sama . Hvala bogu pa ne mogu nista da zabrljam.

TrilianSi
24-09-2007, 17:12
Da ne otvaram poseban topik, ipak spada ovde....:cool:
Može li Anareta ujedno da bude i Alkohoden...?:confused:

Shmishonja
24-09-2007, 20:59
Da ne otvaram poseban topik, ipak spada ovde....:cool:
Može li Anareta ujedno da bude i Alkohoden...?:confused:

To je Astro Serbiana na Astro-art NET~u lepo objasnila . Uz dužno poštovanje prema njenom radu , citiraću je ovde :smartass:

Pojmovi iz naslova ovog topika sluze za odredjivanje duzine zivota na osnovu natalne karte. Hajleg je kljucni princip zivota jednog horoskopa, simbol "zivotne sile". Da bi jedna planeta bila hajleg neophodno je da se nalazi na "hajleg" poziciji, a to znaci da je iznad horizonta i to u dobrim kucama (I, X, VII, XI i IX). Kod dnevnih rodjenja prvi "kandidat" za ovu ulogu je SO. Ukoliko se ono ne nalazi u nekoj od navedenih kuca, okrecemo se drugom svetlu, MO, a ako ni on nije na hajleg mestu, trazimo "almuten" sunca. Almuten (na arapskom "najsnazniji") je planeta koja ima najvise osnovnog dostojanstva na odredjenom stepenu. On se odredjuje kumulativnim zbrajanjem zodijackih dostojanstava i to tako sto domicil nosi 5, egzaltacija 4, triplicite 3, termin 2 i lice 1 poen. Recimo SO se nalazi na 18 bika, rodjenje je nocno i trazimo njegov almuten. Gledamo tabelu zodijackih dostojanstava i vidimo da VE nosi 5 poena na osnovu domicila, ali MO je ovde daleko snazniji jer ima egzaltaciju, triplicitet i lice. To ukupno iznosi 8 poena (4 egz.+ 3 tripl.+ 1 lice).

Ukoliko se ni almuten sunca ne nalazi na odgovarajucoj poziciji, trazi se,dalje, almuten poslednjeg mladog meseca pre rodjenja. Ukoliko ni on ne moze da bude hajleg, onda se okrecemo almutenu ascendenta. U nekim slucajevima kada se sve planete nalaze ispod horizonta ni almuten ascendenta nece zadovoljiti "uslove" i u takvim slucajevima sam ascendent uzimamo za hajlega.

U nocnim rodjenjima hajleg se najpre trazi u mesecu. Ako on ne moze da bude hajleg, posmatramo stanje njegovog almutena. Sledeca opcija je almuten poslednjeg punog meseca pre rodjenja, zatim vladar tacke fortune i na kraju ascendent kao poslednja opcija.

Anareta je glavni "neprijatelj" hajlegu, to je "princip smrti" jedne karte. Prvi kandidat za anaretu je planeta u osmoj kuci. Ako se u njoj nalazi vise planeta, prednost ima ona koja je bliza vrhu ove kuce. Ako u osmoj nema planeta anareta ce biti MA ili SA ukoliko se "nalaze na putu" hajlegu, ako se hajleg nekom vrstom progresija priblizava zodijacki lose postavljenim maleficima. Poslednja opcija je vladar osme kuce. Po teoriji smrt se desava kada hajleg naleti na anaretu bilo sekundarnom progresijom, bilo direkcijom ekvatorijalnog luka. U praksi to uvek nije tako. Rane smrti se desavaju i bez ovog kontakta. Ono sto, zasigurno, jeste istina da se nasilne, neobicne i rane smrti desavaju ljudima cije karte nose takav potencijal, koje imaju neko neobicno svedocanstvo smrti, poput afliktovanog VIII polja, vladara VIII u prvoj, tesko afliktovanu tacku smrt postavljenu na nekoj nekretnici ili u I polju i sl. Formula za izracunavanje tacke smrti je ASC+vrh VIII-MO. Uvek se u obzir uzimaju kako pozicija same tacke tako i pozicija njenog vladara (vladara znaka u kojem se nalazi). Ako se destruktivni potencijal nasluti iz karte, moci cemo (ali ne uvek) priblizno da odredimo duzinu zivota i bez posmatranja "hajleg-anareta" kontakta i to na osnovu tzv. "alkohodena". Alkohoden je "odreditelj godina" i on je uvek almuten hajlega, dakle planeta koja ima najvise zodijackog dostojanstva na stepenu hajlega. Cesto se desava da dve planete imaju jednak zodijacki potencijal. U ovakvim situacijama prednost ima planeta koja je bolje mundano pozicionirana.

Svaka planeta ima tri seta godina. U teoriji ako je alkohoden snazan gledaju se najvece godine, ako je osrednje pozicioniran srednje, a ako je slab, najmanje godine. Godine planeta su sledece:
SA (57, 44, 30)
JU (80, 45,12)
MA (66, 40, 15)
SO (100, 70, 20)
VE (82, 45, 8)
ME (76, 48, 20)
MO (105, 65, 25)
Ovo su samo priblizni, nikako egzaktni pokazatelji duzine zivota. Alkohoden se dalje kvalifikuje i prema snazi slucajnog dostojanstva i prema kvalitetu aspekata koje pravi. Ako je u kontaktu sa benefikom i ako se nalazi na uglu dodaje se 5-10 godina. Isto tako, ako je u losem aspektu sa MA ili SA ili cak i u dobrom aspektu sa lose pozicionoranim maleficima, oduzimamo 5-10 godina.

TrilianSi
25-09-2007, 00:32
Hm...da, čitala sam to...U mom slučaju je Sunce - Hajleg, a Mesec - Anareta...:( E sada, mislim da mi je ipak Saturn Alkohoden, ali opet nisam sigurna...:cool:
Hvala Šmile :) :4kiss:

saandraa
18-10-2007, 09:20
vidi juce ja slucajno otvorim ovu ntalaku po TA..i sta vidim?? ovaj neptun sto nas strasssnooo muci nije u V polju nego po TA u 4 polju! e sada TA se skroz durgacije tumaci...da li bi neko mogao ukratko da napise nesto o ovom NE .. radi se konkratno o deci...aaa samu sebe zbunjujem

http://www.astro.com/tmpd/cq8rfilee587Kk-u1169567295/astro_2at_02_anonymous_hr.26397.2612.gif (http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=g&gif=astro_2at_02_anonymous_hr.26397.2612.gif&res=100&va=&cid=q8rfilee587Kk-u1169567295)

Scarlet
18-10-2007, 09:26
Zar se u TA koristi Neptun ? :o

saandraa
18-10-2007, 09:28
Zar se u TA koristi Neptun ? :o

pa upravo to...on se uopste ne koristi! ali u MA je napravio totalni haos sto se tice tog 5 polja..e sada me interesuje kako da interpretiram 5 bez NE (a uopste...sto se sada pokazuje u 4 polje a ne u 5 iako se ne koristi???)

Scarlet
18-10-2007, 09:33
Ja se u tradicionalnu baš i ne razumem ali ono što je sigurno jeste da tog Neptuna 100% zaboraviš ovde. U 5. ti je Merkur koliko vidim a ovo ostalo ... pitanje za nekog stručnijeg ;)

Shmishonja
19-10-2007, 09:29
vidi juce ja slucajno otvorim ovu ntalaku po TA..i sta vidim?? ovaj neptun sto nas strasssnooo muci nije u V polju nego po TA u 4 polju! e sada TA se skroz durgacije tumaci...da li bi neko mogao ukratko da napise nesto o ovom NE .. radi se konkratno o deci...aaa samu sebe zbunjujem

:DURAN , NEPTUN i PLUTON ZABORAVITE AKO ĆE TE DA ANALIZIRATE SVOJ NATALNI ČART PO TA :D
:) ONI JEDNOSTAVNO NE POSTOJE U TRADICIONALNOJ ASTROLOGIJI :)

saandraa
19-10-2007, 09:34
:DURAN , NEPTUN i PLUTON ZABORAVITE AKO ĆE TE DA ANALIZIRATE SVOJ NATALNI ČART PO TA :D

:) ONI JEDNOSTAVNO NE POSTOJE U TRADICIONALNOJ ASTROLOGIJI :)

hej sismhic!! znam da oni ne postoje..ali onda se celo tumacenje (u ovom primer bas to grozno 5 polje) razlikuje...mislim ako sada gledam samo po TA..jel je interpretacija ista??
a uz to ni polja ne pocinju na istim stepenenima??

Shmishonja
19-10-2007, 09:51
hej sismhic!! znam da oni ne postoje..ali onda se celo tumacenje (u ovom primer bas to grozno 5 polje) razlikuje...mislim ako sada gledam samo po TA..jel je interpretacija ista??
a uz to ni polja ne pocinju na istim stepenenima??

Naravno da polja nisu na istom stepenu kada koristiš dva različita sistema kuća :)
A što se tiče same analize natalnog čarta, Merkur po TA ima neke vrlo slične simbolike kao u MA tj. kod Neptuna ...

Evo ovako : ja idem od logike ~ ko je pa Uran ? Genijalac ? Njutn , Ajnštajn ... teško da smo mi i blizu toga ... vi će te reći ~ pa to smo mi ~ astrolozi , a ja ću samo da kažem ~ ne , mi smo ili Merkur [ učenici ]ili Jupiter [ učitelji ]

Ko je pa Neptun ~ Sveti Sava ? Mi smo jako daleko od te prave duhovnosti ~ samim tim , držimo se duhovnosti i moralnosti Jupitera , ili asketizma Saturna...

Ko je pa Pluton ? Mengele, Hitler ? Nadam se da niko od nas to nije... u TA za te neke "negativnosti" imamo Marsa i Saturna...

U TA je najvažnije vladarstvo, dostojanstvo i pozicija planete, pa tek onda idu aspekti.
Ja sam na početku i rekla da se TA jako razlikuje od MA naročito prilikom analize natalne karte... sada je samo poenta priče da se znaju simbolika znakova i polja i da se zna šta je termin, lice, egzaltacija, izgon, pad... itd ... kako bi se dobila lepa priča :)

saandraa
19-10-2007, 10:10
pa vidi, radi se o ovoj karti..

KARTA (http://tinypic.com/view.php?pic=2ep1xna&s=2)

5ta pocinje u strelcu..zavrsava u jarcu..u njoj je i Merkur...a JU otiso u 12

Shmishonja
19-10-2007, 10:34
pa vidi, radi se o ovoj karti..

KARTA (http://tinypic.com/view.php?pic=2ep1xna&s=2)

5ta pocinje u strelcu..zavrsava u jarcu..u njoj je i Merkur...a JU otiso u 12

Šta konkretno tebi nije jasno ovde ? Jel' te plaši činjenica što je vladar V otišao u XII? Nije to neki veliki problem ~ pa vladar V je Jupiter ~ prirodni vladar dece u TA , a i dodatno, nime vlada ~ Sunce ~ ti :) Kada je vladar V u XII može da se desi da začetak bude tajan, nejasan, nepoznat, da se teško otkriva trudnoća, da ćeš malo više nego uobičajeno da provodiš vreme u bolnici da bi se održavala ta trudnoća, jer beba može biti vrlo krupna... što bi i dalo sliku tako nekog na primer "carskog reza" zbog Jupiterove 180° sa Marsom...
Ovde je jedini problem, da ti kao Sunce u Jarcu nisi baš jako povezana sa tim istim Jupiterom, jer se Sunce nalazi u Jupiterovom licu... ovo upravo može da donese odredjeni strah od podizanja dece, da nećeš biti odgovarajuć autoritet, da nećeš uspeti da se izboriš sa svim tim obavezama... itd... ali, ovako, Jupiter kao vladar V je odlično postavljen. A to što ti je Merkur u Jarcu u V polju , a inače vlada II i XI poljem ~ pa to je u principu dobro, jer egzaltira Marsa, pa je moguće da će biti sinova, ali u svakom slučaju, jako ćeš biti vezana za svoju decu i tretiraćeš ih kao "star-male".
I još jedno pitanje ~ imaš dece?

Shmishonja
19-10-2007, 20:07
joj hvala slatka...kada bi se radilo o meni ja bi bila presrecna sa ovakvom 5! (moja je katastrofa ;) ) ali to je muski horoskop...ono sto sam ti pisala na PM..pa ja protumacila taj Ju u XII kao vanbracno ali i "tajno" "podmetnuto" dete...e ovo drugo me totalno zbunjuje a i plasi

Tek sad sam pročitala "pm" ~ ne mogu da stalno budem ovde, nemam vremena, ali sad mi je jasnije o čemu se radi ;) Kao što sam i rekla, pošto je, eto, slučaj da je to muški čart [ što treba uvek naglasiti ] cela situacija je jasna ~ on ni malo nije zainteresovan kao Sunce u Jarcu za taj Jupiter u Lavu u XII polju, al' ni malo... na neki način može se reći da nije zainteresovan da ima decu uopšte. Vladar V u XII bi moglo da ukaže na neke sumnje, strahove, probleme u vezi dece, ali i sto tako može da se tumači i kao nešto što je "tu" i ne može se ispraviti ~ jer XII polje su naše svesne greške [ za razliku od VI polja koje predstavlja greške koje drugi namerno prave da bi nama zabiberili život ]

saandraa
19-10-2007, 20:18
vidis sa te strane nisam to gledala..mislim o greskama..pa jeste..to je to! kazem ti , cim je covek "umesan" u neku situaciju sve izbledi i zamagli...meni upao taj JU u XII i se mi najgore ispade...a to sa greskam..hmm.pa jeste...hej, sada mi je nekako lakse.

HVALA TI SHIMSHKEEE i jos jednom sorry za smaranje..neznam koj mi je bio danas

pozdravcic

s_ana_dra
21-10-2007, 22:53
evo i ja da se prijavim. ako imas vremena da i meni bacis pogled
pozz

Shmishonja
26-10-2007, 01:15
dejvison (http://i94.photobucket.com/albums/l110/Merkur_2006/dejvison.jpg)

Odavde imam sledeću sliku :
~ s jedne strane sve je ok,
jer Venera je u apl. 120° sa Marsom,
ali to daje samo jaku fizičku privlačnost,
a što se tiče duhovne i intelektualne privlačnosti ...
tu je već povuci~potegni ...

Na žalost :(
dejvison mi ne obećava dug i srećan zajednički :heart:
Sama :heart: će biti , ali samo na s**noj osnovi,
želje i planovi su preveliki [ u odredjenim trenucima čak i previše "optimistični" ]
na žalost niše dublje i jače ih ne vezuje
jer ne postoje konkretne i jače spone medju planetama i njihovim dispozitorima:(

Shmishonja
26-10-2007, 01:28
:heart: dejvison po TA (http://i167.photobucket.com/albums/u156/nevenka_otovic/horarci/uporedni%20i%20dejvisoni/regiomontanusdejvison.gif) :lips:

Merkur
26-10-2007, 13:30
dejvison (http://i94.photobucket.com/albums/l110/Merkur_2006/dejvison.jpg)

Odavde imam sledeću sliku :
~ s jedne strane sve je ok,
jer Venera je u apl. 120° sa Marsom,
...

Eh na zalost, a tako obecava. :(
No dobro i to je zivot. Hvala Smiske!!!!!!!!!!!!!!
:4kiss: :4kiss: :4kiss: :4kiss:

princess
01-11-2007, 16:14
Shmisho ajde please kada stigenes zvirni kroz TA ovo moje polje zdravlja...
Davno si prebacila moj natal ovde ali sad ga ima i u potpisu....
Da te podsetim tahikardija....

Shmishonja
01-11-2007, 16:49
Shmisho ajde please kada stigenes zvirni kroz TA ovo moje polje zdravlja...
Davno si prebacila moj natal ovde ali sad ga ima i u potpisu....
Da te podsetim tahikardija....

:lesen:

Da vdimo šta po TA kod tebe je ugroženo.

Asc' je na 11° Strelca, sa Jupiterom na 10° Device umetnutim u 9polju. Tvoje opšte stanje zdravlja nije baš najbolje. Rodjena si sa dobrom konstitucijom [Jupiter] ali s obzirom da se nalazi u znaku svog izgona moguće je da će postojati česti zdravstveni problemi naročito zbog : stresova, loših podzemnih voda, neredovne ili nepravilne ishrane. Takodje slab imunitet jer antiscijski Jupiter ima 180° sa Fortunom.

II i III polje su ti pod vladarstvom Saturna na 26° Device isto umetnutim u 9 polju. Ovde je malo bolja situacija jer je Saturn zemljana i suva/hladna planeta, a i sam znak Device je sličan, pa ne dolazi do disharmonije. Što bi u "prevodu" značilo : sve ono što je vezano za simboliku II polja i III polja će biti u redu [ dokle god naravno ga neki tranzit ili antiscija ne isporvociraju ] S obzirom i da je Saturn tvoja planeta, vrlo je bitna za celokupnu zdravstvenu sliku, a pošto ima i antiscijsku 0° sa vrhom IV polja, moguće je da ćeš nasledti sa očeve strane, a taj problem će se javiti kasnije u životu, neku hroničnu, napornu, dugotrajnu bolest, koja će te na žalost pratiti do kraja tvog života.

IV - V - XII polje su ti pod uticajem Marsa na 12° Device opet umetnutim u IX polju. Ovde već vidimo disharmoniju i probleme vezane za : grudni koš, želudac, kiselinu u želucu, brzi metabolizam koji ponekad ume baš da pravi problema jer donosi nervozu, problemi sa srcem, krvotokom, cirkulacijom, krvnim pritiskom, a moguće je i da ćeš zbog nečega od ovog navedenog i da provedeš odredjeno vreme u bolnici. A sobzirom da je obuhvaćeno i XII polje ~ lične greške natusa koje uzrokuju da se pojavi odredjeni problem, verovatno ćeš za barem 75% ti biti kriva što nisi krenula ranije sa lečenjem. Za Marsa Venera [ lek ] je neprijatelj, pa samim tim ćeš kuburiti sa terapijama koje će se vrlo često odugovlačiti i smarati te.

VI i X polje su ti pod vladavinom Venere na 00° Vodolije u 2 polju. Ovde vidimo da VI polje : bolest i X polje : lečenje su pod vladavinom iste planete koja je donekle dobro postavljena ~ u svom je polju, u vazdušnom je znaku, ali je ma 00° što može donekle da donese odredjeni problem jer kada se razboliš ti ne obraćaš puno pažnju na to jer sve deluje "naivno i bezazleno". Na sreću, lek tj. vladar X polja tebe voli jer je Venera pod apsolutnom vladavinom Saturna, što je jako dobro.

VII polje : tvoj lični lekar ~ s obzirom da je u promenljivom dvojnom znaku, moguće je da ćeš imati ili promeniti nekoliko lekara. Merkur je na 14° Strelca na samom vrhu Asc' što ukazuje na vrlo blisku povezanost tebe i tvog lekara ~ u recepciji ste pa samim tim ma koliko na neki način postojala negacija tog odnosa [ što je prirodno , jer niko ne želi da baš toliko bude intiman i svakodnevno orijentisan na svog lekara , niti lekar želi baš toliko da provodi vreme sa svojim pacijentom ] u principu je sve ok.

VIII polje : pod vladavinom je Meseca koji se nalazi na 21° Vodolije na samom kraju II polja u 0° sa vrhom III polja i nalazi se u praznom hodu. Ovo će nam ukazati na činjenicu da nećeš rano umreti [jer Mesec je opet kao i Venera pod vladaviom Saturna] a i u praznom je hodu pa samim tim je sve "odloženo". Može da postoji odredjeni problem oko izbacivanja štetnih materija iz organizma [ da se ili nedovoljno znojiš pa srce ne može da na taj način izbaci iz organizma toksine koji se gomilaju, ili da ti crevca ne rade baš najbolje usled na primer nekog stresa pa da bude :pain: više nego što je uobičajeno]

IX polje je pod vladavinom Sunca koje se nalazi na 00° Jarca na kraju I polja. Ovo je relativno dobro, iako može da postoji odredjeni problem, jer to Sunce egzaltira Marsa, koji je slab i donosi probleme jer je vezan za XII polje. Mogući su problemi sa potiljkom, kostima, česte prehlade naročito u predelu donje vilice, pazi na uši i dobro se utopljavaj.

princess
01-11-2007, 16:58
AUUUUUU HVALA DRAGA.NISAM OCEKIVALA TAKO DUGU I TAKO DOBRU ANALIZU.SVAKA CAST.

E sad.
Za gotovo sve si u pravu,zeludac.metabolizam,cirkulacija,srce,cak si i za lekara u pravu.
Da i ja mislim da je osnovni razlog stres.
Samo mi nije jasno zasto kazes mesec u praznom hodu?

Joj.jasno mi je jasno.
Sorry brzam.Nema aplikaciju ni sa jednom planetom po TA dok ne napusti znak.

Shmishonja
02-11-2007, 20:22
Hoću sve ću vam uraditi , ali ovo je bilo expresno i hitno za princes :o
Stvarno mi je želja da vam svim odradim TA analizu , ali nikako da stignem ... i dalje mogu samo da se izvinjavam i računam na strpljenje i razumevanje :(

~ electrica
~ mandrak
~ lost
~ mary
~ ljubiša
~ mace
~ smart.maja
~ pcelica maja
~ dancho
~ viksi
~ s_ana_dra

još samo malo strpljenja http://www.pic4ever.com/images/treeswing.gif

limunada
07-11-2007, 07:57
ev i ja stanem na red....:)

Hekata
11-11-2007, 13:59
Jedno pitanjce....da li je meni Merkur u praznom hodu?
I što sam pitala u "prazan hod meseca", da li je i on, meni se čini da su oba, imali koja još?
Pošto mi je vladar horoskopa mesec...mogu ono račije kuku meniiiiiiiiiiii

Shmishonja
11-11-2007, 15:11
Jedno pitanjce....da li je meni Merkur u praznom hodu?
I što sam pitala u "prazan hod meseca", da li je i on, meni se čini da su oba, imali koja još?
Pošto mi je vladar horoskopa mesec...mogu ono račije kuku meniiiiiiiiiiii

Mesec nije u praznom hodu, jer ima apl. 60° sa Severnim Čvorom.
Merkur nije u praznom hodu, jer ima apl. 0° sa Saturnom.

Hekata
11-11-2007, 15:51
Pa šta da ti kažem, videla sam ali nekako nisam verovala, ali da zaboravila sam u TA da čvorovi imaju značaj....
Ali merkur je li u praznom hodu Šmile?

Shmishonja
11-11-2007, 20:07
Pa šta da ti kažem, videla sam ali nekako nisam verovala, ali da zaboravila sam u TA da čvorovi imaju značaj....
Ali merkur je li u praznom hodu Šmile?

VRLO BITNA STVAR :)

Pratite efemeride, manite se kompjutera :D

Samo tako možete ustanoviti da li je neka planeta u praznom hodu, da li je direktna i dokle je direktna ili pak da li je retrogradna i dokle/od kada je retrogradna. Merkur u tvom čartu NIJE u praznom hodu, jer ako se gleda dalje do kraja meseca on lepo [ čini mi se tamo negde 25./26.] ima 0° sa Saturnom [ valjda negde na 28°/29° Lava ] pa samim tim NIJE u praznom hodu ;)

Hekata
12-11-2007, 01:26
Hvala Smile, mali glupson u meni i sujeta da nešto ni kako valja!
Pa ondak ne može ni biti u praznom jer čvor je na samoj ivici znaka! tj, za njega početku jer je unatraške.... :D
Ma moram da pitam jer sam mali Nerazmiljško! :D

Shmishonja
12-11-2007, 14:13
Hvala Smile, mali glupson u meni i sujeta da nešto ni kako valja!
Pa ondak ne može ni biti u praznom jer čvor je na samoj ivici znaka! tj, za njega početku jer je unatraške.... :D
Ma moram da pitam jer sam mali Nerazmiljško! :D

Ne, ne :D planeta može biti u praznom hodu i ako se nadje na 01° nekog znaka :)

Hekata
12-11-2007, 16:37
OK! Smile!? Objasni ondak još jedared...ako nema skim da se aspektuje pod navedem aspektima 60*, 120*, 90*, 150*, 180*...onda je i tada n aprvom stepenu nekog znaka u praznom hodu?!

angely
12-11-2007, 18:13
Heellp...i ja bih da se javim ovde na jednu kratku analizu...imala sam spontani pre mesec dana pa bih da mi vidite sta mi je sa te strane ok.

Shmishonja
12-11-2007, 20:48
OK! Smile!? Objasni ondak još jedared...ako nema skim da se aspektuje pod navedem aspektima 60*, 120*, 90*, 150*, 180*...onda je i tada na prvom stepenu nekog znaka u praznom hodu?!

Tačno tako, a glavni i jedni aspekti su : konjunkcija, sextil, trigon, opozicija, retko kad se koristi 150° :)
Naravno uzimaju se u obzir i [kontra]antsicija i [kontra]paralel. Znači ako nema APLIKACIJA ta planeta je u praznom hodu BILO na kom stepenu da se nalazi :)

leda
14-11-2007, 20:02
@ŠIMI!!!!!!!!
Da i ja stanem u red,ako možeš da mi pogledaš za zdravlje,imaju li ove moje migrene ikakove naznake u mom horoskopu???????:girl_sigh:
Hvala i strpljivo čekam!!!!!!!:girl_in_love: :girl_in_love: :girl_in_love:

Makišon
15-02-2008, 01:00
Šmišo, ja postavih molbu negde na osmoj strani :( pls ako budeš imala vremena baci pogled jako mi je bitno. Hvala. Ljubac

Shmishonja
15-02-2008, 09:31
Uh, hoću, samo da stignem sve :(

Mila, ovo je jako interesantno...znači ( pojednostavljeno rečeno) natal kao i davison tumače se na sličan način na koji se tumači i horarac?!:eek: malo glupasto pitanje, al što ćeš...tako mi je najlakše za shvatiti...:D

Shmishonja
16-02-2008, 11:01
Mila, ovo je jako interesantno...znači ( pojednostavljeno rečeno) natal kao i davison tumače se na sličan način na koji se tumači i horarac?!:eek: malo glupasto pitanje, al što ćeš...tako mi je najlakše za shvatiti...:D

Tako je, analiza natalne karte je skoro ista kao kada se radi horarac jer se koriste ista pravila :)

loreley
16-02-2008, 14:51
Ima li ko mene šta interesantno, ili pak u usporedbi sa demonom?

Shmishonja
16-02-2008, 15:13
Ima li ko mene šta interesantno, ili pak u usporedbi sa demonom?

:read: kad budem stigla da se posvetim i ovom pod-forumu, onda ćem' da :detective: pa ti javim :coffee:

Pokušala sam i ja malo pogledati zbog vježbe, no...naravno teško se snalazim.... evo karte:
http://imagehost.soundfood.net/files/131/davison.jpg

Vladar asc je mars na 16* raka i smjestio se u 4. Kuću , vladar dsc venera na 12* u lavu smjestila se u 5. Kuću, budući da je mars u padu, ovdje ona prikazana kao osoba koja je snažnija i koja vuče taj odnos? ! Između marsa i venere kao nema aplikacija no povezuje ih mjesec

( emocije? ) koje marsu ( (njemu ) zadaju teškoće u odnosu budući da je mars radi 90* sa mjescom apl....eh budući da je dispozitor marsa mjesec, a mjeseca mars, dakle u uzajamnoj recepciji, a dispozitor venere ponovo u širom orbisu 90* sa mjesecom, čini mi se taj kvadrat naznačava problem razvoja odnosa u emotivno smislu, ili će se pak emocije ( sam odnos) ispriječiti kao problem...

Mars 16* raka
Pod utjecajem mjeseca ( 4 i 5) kuća
Egzaltira jupitera (9 i um 12) kuća
U tripl. Mjeseca (4 i 5) kuća
U treminu ME ( 3 i um 6) kuća
U licu ME (3 i um 6)
Sve za saturn u izgonu ( 10 i 11 i 12 ) kuća
Sve za Mars u padu ( 1 i 8 ) kuća

Venera 12*
Pod utjecajem sunca ( 6 ) kuća
Ne egzaltira nikoga
U triplicitetu Jupitera (9 i um.12)
U treminu merkura ( 3 i um.6 )
U licu Jupitera ( 9 i um 12)
Sve vezano za Saturna u izgonu ( 10, 11 i 12) kuća
Mjesec 15* ovna
Pod utjecajem Marsa (1 i 8)
Egzaltira sunce ( 6)
U tripl. Jupitera ( 9 i 12)
U terminu ME ( 3 i 6)
U licu sunca ( 6)
Sve vezano za veneru je u izgonu ( 2 i 7)
Sve vezano za saturn je u padu ( 10,11 i 12)

E sad imamo i dvije konjukcije preko antiscije
Jupiterova - smč 2* u ribama u 12,
I Venerina sa Saturnom 1* u biku...

Iz dostojanstva se može zaključiti da on uopće nije orjentiran na veneru, više na svoj dom i zabavu, za neki status odnosa i cilj uopće nije zainteresiran..povezuje ih jedino mjesec u ovnu, koji mi djeluje više uakzuje na strast..no jednako tako se čini i ona nije toliko orjentirana na njega, no ipak je pod utjecajem razvoja situacije...ali antiscija ukazuje na ipak tajnu orjentiranost na cilj donosa, odnosno da i nije toliko ravnosušna..
Do prekida odnosa je došlo kada je tranzitni saturn sjeo na jmč, dakle 180 na smč...ma eto, neznam ima li još ovdje nečeg zanimljivog za vidjeti shmile il je to početak i kraj priče..??

Samsonova
17-02-2008, 13:45
odusevljena objasnjenjima,vidim velika je guzva,ali i ja stajem u red pa kada stignes!!!!
hvala puno

Pokušala sam i ja malo pogledati zbog vježbe, no...naravno teško se snalazim.... evo karte:
http://imagehost.soundfood.net/files/131/davison.jpg

Vladar asc je mars na 16* raka i smjestio se u 4. Kuću.....
...

shmile....nadam se da ćeš naći vremena da lukneš i ispraviš me i ovdje :)ljub!

ladybag
21-02-2008, 14:43
Evo i ja stajem u red.....kad se stigne stigne se.......:)
Ako u TA nema Pl, Ur u Ne....onda su mi sve planete u 7,8 i 9 polju ...... bas me zanima kako se to tumaci preko TA....
Isto sam preko nekog programa videla da pored konj Mo i Ve imam i paralel ...... sta to znaci????
Sto se natala tice, nemam neko posebno pitanje.......uopsteno mi je interesantno da vidim razliku u tumacenju izmedju ova dva .....ili bar sta Smisa nadje interesantno .......:)
Thanks,
KISSSS

mara555
04-04-2008, 13:36
:)Meni je Neptun u 1. kuci..i po TA ako Nept. nema ..sta ima???Mada ja osecam prisustvo Neptuna...

:)Meni je Neptun u 1. kuci..i po TA ako Nept. nema ..sta ima???Mada ja osecam prisustvo Neptuna...
Koja je to planeta u trad.astrologiji prisutna ako nije Neptun:confused:

Gde su ti tradicionalni astrolozi da odgovore!!

Merkur
14-04-2008, 15:10
Vladari po TA

Ovan - Mars

Bik - Venera

Blizanac - Merkur

Rak - Mesec

Lav - Sunce

Devica - Merkur

Vaga - Venera

Skorpion - Mars

Strelac - Jupiter

Jarac - Saturn

Vodolija - Saturn

Ribe - Jupiter

Koja je to planeta u trad.astrologiji prisutna ako nije Neptun Neptun, Pluton i Uran se ne posmatraju NIKADA u TA. Jednostavno ne postoje.

mara555
14-04-2008, 15:18
Merkurrrr....znaci po T.A posto je meni p[odznak Skorpija ,a NE je na 26*
znaci meni je vladar Mars...na 26*. Uvek me je zbunjivalo ko vlada skorpionom neptun i pluton ( zajedno ) ili mars....sada razumem...

Merkur
14-04-2008, 15:23
..znaci meni je vladar Mars...na 26*. ....
Vladar tvog ASC jeste Mars ali ne na mestu Neptuna vec tamo gde i jeste u Strelcu na 14*.
Neptuna, Plutona i Urana jednostavno izbrisi, ne posmatraj ih kada tumacis natalnu po tradicionalnoj.

loreley
14-04-2008, 22:41
Pokušala sam i ja malo....??

Hm veoma interesantno Karmice draga a štp možeš meni eventualno reći??

mysty
27-04-2008, 01:22
evo i moje natalne,ja nikako da je protumacim sama:o

slavujka
27-04-2008, 13:49
dalije neko dobre volje da mi protumaci moj natal od srca bi vam bila zahvalna

Chither
28-04-2008, 15:51
Svi imaju neke karte na kojima nema UR, Ne i PL i sa strane pise Tropical Ecliptic Geocentric Regiomontanus sa sve nekim Almuten figuris na dnu, i ja prekopah ceo astro.com ali ne mogu da dobijem nista slicno nikako???

Marsovka
07-05-2008, 12:23
Cao Shmishonja!Horarci su definitivno najzanimljiviji segment astrologije i u procesu sam ucenja istih, dakle nisam jos zasla u natalnu po TA. Rekla bih da se nacin tumacenja u horarnoj i natalnoj ne razlikuju previse. Resila sam da se prvo posvetim horarnoj jer je natalna svakako obimnija.Ali, ima nesto sto me zivo zanima, a nisam pronasla nikakav komentar o tome na ovom podforumu pa evo da priupitam tebe. Radi se o 7. polju. U modernoj, znamo, 7. polje opisuje 1. muza, 9. polje drugog. 11. polje treceg...Kakva je situacija u tradicionalnoj? Ono sto znam je da 9.polje nikako nije 2. muz vec na primer brat muza. Kako onda po tradicionalnoj posmatrati eventualni sledeci brak?Da li se tu oslanjamo iskljucivo na horar ili mozda sinastrijsku analizu? U svakom slucaju, nije mi logicno da se svi bracni partneri( ako ih ima vise, naravno) posmatraju kroz 7. polje.Znamo da u zivotu nije tako.Ajd prosvetli me malo i nadam se da nisam dosadna!? A i, moram da priznam, hocu maksimalno da te "iskoristim" dok si jos on-line posto te uskoro ocekuju slatke obaveze.Uzgred. kad je termin ako nije tajna? :baby:

mace
15-05-2008, 10:51
evo uradila sam natalnu po ta i promenile su mi se kuce a mesec mi je sad u devetoj kuci?
ako se ne gleda pluton i uran, onda je vladalac moje druge kuce mars, a 5 saturn, posto imam SO90SA a SO je u petoj a SA u 8 da li to znaci posto je dispozitor mog SO je SA da necu moci da imam decu i da sam osudjena da zivim bez sexa:confused:

http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=tanatalka.gif

a i dejvison sam uradila po ta i vidim da nema povezivanja vladaoca AC jupitera sa vladaocem DC merkurom
http://s239.photobucket.com/albums/ff243/macebg/?action=view&current=dejvisonta.gif

Makara Simha
25-05-2008, 13:39
Molim te, mozes li mi pomoci oko analize moga natala.Rodjena sam 01 01 1968 u 20h,Smederevo, kopirala sam kartu ali nisamsigurna da je kakotreba prikacena, yato ti saljem i podatke
file:///D:/LJILJANA/astro_cart.gif

meriem
29-06-2008, 12:39
može li jedna na brzinu?
21.08.1969
03.15.00
Rijeka
Hrvatska
sve je naopako!Gdje je sreća?posao?mmmany?Upomoć šta dalje?

zujalica
29-06-2008, 15:00
Kako tj. gde uraditi natalnu kartu po TA? Ako neko moze nek je uradi za mene... :) , na astro.com-u ne videh da ima te opcije...

Marsovka
29-06-2008, 16:20
Kako tj. gde uraditi natalnu kartu po TA? Ako neko moze nek je uradi za mene... :) , na astro.com-u ne videh da ima te opcije...

Karta je ista kao i u modernoj, koliko ja znam. Samo se na drugi nacin tumaci.:)

Scarlet
29-06-2008, 20:42
Izbaci Neptuna, Urana i Plutona, i eto ti. :)

zujalica
29-06-2008, 23:17
Cure hvala za odgovor, mislila sam da ima razlike u vrhovima kuca. Ko zna sta ja citah... :)

missan
01-09-2008, 09:45
Halo svima dali neko ima vremena i volje da baci oko na moju natalnu???

Shmishonja
01-09-2008, 10:37
Cure hvala za odgovor, mislila sam da ima razlike u vrhovima kuca. Ko zna sta ja citah... :)

Ima draga moja razlike u vrhovima, tj. stepenima kuća izmedju Plasidusa i Regiomontanusa, ali za nekoliko stepeni je razlika ;)

zujalica
30-09-2008, 08:19
Ima draga moja razlike u vrhovima, tj. stepenima kuća izmedju Plasidusa i Regiomontanusa, ali za nekoliko stepeni je razlika ;)

Tek sada videh odgovor... :) , dobro je... nisam pogresno skapirala ono sto procitah :D
Hvala Shmisho...

jupiter u raku
30-09-2008, 17:17
vrlo je zanimljiva i jasna .bar meni ,analiza karte po TA...
čak i mnogo logičnija,nego po MA analizi..
bacam se na učenje....;)

vilenija
11-10-2008, 20:15
vrlo je zanimljiva i jasna .bar meni ,analiza karte po TA...
čak i mnogo logičnija,nego po MA analizi..
bacam se na učenje....;)

proucavanje TA pocinje sa horarnom, pa tek kada se ona dobro savlada, ide se dalje...
e sad, ne mogu da kazem da sam strucnjak za horarnu, ali ipak bih volela da pocnem i sa natalnom prema pravilima TA...
vidim da je Shmisa vec tumacila pojedine karte, ali je tema prilicno zamrla :(

Nale 83
11-10-2008, 20:22
Ako je potreban dobrovoljac, evo ja se prijavljujem ( ko ce ako nece jedan Ovan :D) za tumacenje natala po TA :D . Vezbajte na meni slobodno :p - ljubav, karijera ... sta god! IZVOLITE ...

Shmishonja
12-10-2008, 10:57
...ali je tema prilicno zamrla :(

Mojom krivicom je tema zamrla jer nikako da stignem da se posvetim i ovom delu TA foruma :(

vilenija
12-10-2008, 15:36
Mojom krivicom je tema zamrla jer nikako da stignem da se posvetim i ovom delu TA foruma :(

ma polako... samo da se vidi da nas ima zainteresovanih!!! :p
a mozda ne bi bilo lose i ubaciti neki primer elekcione, naravno ako postoji zelja jos nekih clanova foruma....

a evo, za pocetak, ja cu da "trazim" spisak razlika kada tumacimo natal prema TA i MA, (naravno, podrezumeva se nekoriscenje transcedentalnih planeta)....
a mozda mi je najinteresantnije pitanje da li se i po TA 2. brak gleda kroz IX polje, 3. brak kroz XI itd... jer meni ovo pravilo neikako nije dovoljno logicno, mada znam da "radi"...

*Invisibleshadow*
15-10-2008, 21:46
bili tko pogledao kako bi meni išla medicina ,iako znam da mi to po horoskopu nije baš naj:)

Skorpija
16-10-2008, 21:02
Shmile,vec danima mi se vrzma jedno pitanje.Posto se u horarnoj ne racuna konjukcija dve planete ako su u razlicitim znacima,bez obzira na mali orbis.Recimo Mo na 29* ovna,a Ma na 1* bika,nisu u konjukciji,e zanima me da li je to vazi i u TA?

Shmishonja
17-10-2008, 12:02
Shmile,vec danima mi se vrzma jedno pitanje.Posto se u horarnoj ne racuna konjukcija dve planete ako su u razlicitim znacima,bez obzira na mali orbis.Recimo Mo na 29* ovna,a Ma na 1* bika,nisu u konjukciji,e zanima me da li je to vazi i u TA?

Ovo važi u TA ~ to je aplikacija ~ prazan hod koji prestaje to da bude ~ sem u slučaju da ih neko prekida od drugih planeta ;) ali ondak je to povezivanje preko te neke druge planete :rolleyes: ukratko ovo moje "bla bla" ~ važi :D

Skorpija
17-10-2008, 15:06
A gde bi onda trebala da bude ta treca planeta da bi ih spojila? Konjukcija opet ne moze,verovatno mislis na ostale aspekte...ili sam sada ja pobrkala.Hvala Shmile :)

jupiter u raku
17-10-2008, 20:30
A gde bi onda trebala da bude ta treca planeta da bi ih spojila? Konjukcija opet ne moze,verovatno mislis na ostale aspekte...ili sam sada ja pobrkala.Hvala Shmile :)

ta treća planeta bi mogla, napr.da bude ME na 29,40 raka-pa ,bi onda imali prvo MO 29,00 ovna 90 ME 29,40 raka--pa, onda ME 29,40 raka 60 MA 1,00 bika..
znači ME spaja-MO i MA..

Skorpija
17-10-2008, 22:03
Aha,i mislila sam na to.
Jupiter,ovakav primer koji si navela imam ja (s tim sto nije ukljucen bas 29*)
Hvala :)

zezatorka
02-02-2009, 22:45
nadam se da sam uspela da postavim nat.kartu! i kako je stanje kod mene?

http://www.astro.com/tmpd/ca26filePHS8xK-u1233607704/astro_w2gw_01_goca_r_hp.74904.17116.gif?14010

mikica
03-02-2009, 00:07
shimiiii kad stignes...ljubim te..

Marsovka
24-02-2009, 19:58
Shmisho, ima li nade da nadjes malo vremena i uradis analizu neke natalne karte po TA?
Makar skracenu verziju ili kratak kurs iz vise delova shodno vremenu kojim raspolazes?!

kaliopaworld
24-02-2009, 20:41
Shmisho, ima li nade da nadjes malo vremena i uradis analizu neke natalne karte po TA?
Makar skracenu verziju ili kratak kurs iz vise delova shodno vremenu kojim raspolazes?!
Evo i ja se priduzujem tome;) da i ova tema postane velika ucionicahttp://www.kolobok.us/smiles/user/Mauridia_25.gif

jarcica
24-02-2009, 21:45
Mogu li za malo vremena da zamolim i ja.. za analizu ovog Devisona po TA.. jer se uhvatih za slamku nade, da za brak ili bar zajednicki zivot.. bez Neptuna u ovom Devisonu.. IPAK IMA NADE!
www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=xjvfile3laer1-u1212688830&lang=e&gm=a1&nhor=31&nho2=61&btyp=64&mth=gw&sday=24&smon=2&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=3&ls=1&add=18&ast=

Shmishonja
25-02-2009, 12:25
Ovako tradicionalisti analiziraju natalnu kartu i rade godišnje predikcije : prvo se analizira sam Asc' i planeta koja njime vlada da bi se odredio "temperament". Mora prvo da se odredi kakvog je temperamenta osoba, pa se onda gleda snaga svake druge planete, pa onda se posmatra da li postoji O° sa fixnim zvezdama, nebulama, maglinama, pa koliko je šta izraženo po Ptolomejevoj tabeli i da li su neke planete povezane preko recepcija.

Tradicionalisti smatraju da se na natalnu kartu gleda kao na seriju obećanja ili potencijala. Kad bi živeli večno, sva ta obećanja bi se vremenom i ispunila, ali to nije slučaj. Mnoga od njih, možda čak neka najblistavija, se neće ostvariti zbog ograničenog vremena koje imamo u ovom životu "zahvaljujući" bolestima i smrti.

Tumačenja se naravno razlikuju ~ tinejdžer će najviše tražiti analizu ljubavnih ili možda finansijskih "potencijala", dok će zrelu osobu sigurno više intereovati zdravlje / bolest i posao i porodica.

I u tradicionalnoj astrologiji postoje direkcije ~ 1° = 1 godina ~ ali se koriste samo sledeće tačke / planete : Fortuna, Mc', Asc', Mesec i Sunce. Moderna astrologija i tradicionalna astrologija se jako razlikuju u davanju prioriteta planetama.

Evo primera kako to Froli slatko objašnjava ~ ako poistovetimo planete u njihovim ciklusima sa gostima na nekoj fensi zabavi, možemo napraviditi idealno poredjenje za sve njih. Za MA je svaki trivijalni razgovor izmedju bilo koja dva gosta od izuzetne važnosti. Ako gospodjica direkcijska Venera naleti na gospodina natalnog Jupitera ili frajera natalnog Marsa [sve jedno] , MA se odmah prišunja i pokušava da prisluškuje šta će njih dvoje pričati jer smatra to jako bitnim. S druge strane, TA razgovor izmedju nje i njega ne smatra nečim toliko bitnim, a evo i zašto ~ TA samtra da ako u natalnom čartu NE POSTOJI uslov da se neki dogadjaj desi, ni direkcije ni tranziti neće "to nešto" ni doneti u život osobi kojoj se analizira čart. Samim tim, razgovor izmedju gospodjice direkcijske Venere i gospodina natalnog Jupitera i gospodina natalnog Marsa, će biti ne bitan ako u natalu ne postoji konekcija izmedju njih [naravno ne samo po aspektima, već i po Ptolomejevoj tabeli]

Takodje, MA pridaju značaj tranzitima mnogo više nego što bi to trebalo, tj mnogo više nego TA. Jer, opet naglašavam, ako u natalnom čartu NEMATE predispozicija za život u inostranstvu, tranziti vam neće pomoći u odlasku u inostranstvo, sem kao turisti. Isto mišljenje TA imaju o Solarnom i Lunarnom povratku ~ koriste ga, ali samo kao mali orijentir, ne kao MA koji se kunu u Solarce i smatraju ih najbitnijim i najboljim prediktivnim metodom!

Verujte mi, iako se u Solarnom čartu pokaže da će vam se pojaviti princ na belom konju, džepova punih para, ili pak da ćete imati prilike u toj godini da napredujete na poslu i postanete direktor neke svetske korporacije, ništa se od toga neće desiti ako vam je u natalnom čartu slab ili ugrožen vrh kako VII polja, tj. njegov vladar, ili pak vrh tj. planeta koja vlada II poljem... Većina solaraca, bez obzira na to koliko razočaravajuće može zvučati onima koji su skloni dramatičnosti, ne ukazuju ništa značajno. Većina meseci u toku godine, a može se reći i u toku celog života će proticati bez nekog naročitog dinamičnog i dramatičnog dešavanja... na žalost. Jedino na šta treba obratiti pažnju : poklapanje [egzaktno] uklova solarnog i natalnog čarta, kao i planetarni povratci.

Kada analiziramo snagu planeta, treba obratiti pažnju na to da li je osoba kolerik, sangvinik, melanholik ili flegmatik. Takodje, moramo obratiti pažnju na koji način se usmerava energija planeta u čartu, jer je mnogo lakše prusmeriti snagu koja ide u pogrešnom pravcu, nego podstaći snagu kad je nigde nema u čartu.

Planete se procenjuju ovako : primera radi, snažno postavljen Mars u Ovnu će sigurno dati snagu flegmatičnom temperamentu. Tužan je horoskop u kome nigde ne postoji neka snažna tačka sa kojom se može "raditi".

Same planete deluju ovako :

Saturn nudi mudrost i sposobnost razlikovanja, uzdržava natusa da ne čini zlo, naravno ako je jak i dobro postavljen, u suprotnom, njegov najveći greh ako je slab je POHLEPA.
Jupiter daje veru i ispravno prosudjivanje, ako je jak i dobro postavljen, a ako je slab, njegov najveći greh je MEGALOMANSTVO.
Mars daje snagu, borbenost, želju za akcijom, samo ako je jak i dobro postavljen, ali ako nije, donosi vrlo negativne stvari, a njegov greh je GNEV.
Sunce daje život, dostojanstvo, poštovanje, prosvećenost [pa samim tim i proročanske moći] ako je dobro i jako u natalu, ali ako je slabo, donosi sve samo ne to, a njegov greh je EGOCENTRIZAM.
Venera donosi toleranciju, ljubav, veštinu sa finansijama i nekretninama ako je dobra i jaka u natalnoj karti, ali ako je slaba i loše postavljena, njen najveći greh je POŽUDA.
Merkur daje mentalno razumevanje i mogućnost artikulacije, a njegov najveći greh ako je slab u natalu je ZAVIST.
Mesec je planeta plodnosti, razmnožavanja, dobrote, a ako je loš i slab, njegov najveći greh je LENJOST.U natalnom čartu tačna postavka planeta će do u najsitnije detalje moći pravilnom analizom da nam da sve potrebne podatke o osobi čiju kartu gledamo. Proučavanjem recepcija možemo otkriti koje osobine / osobe mogu pritrčati u pomoć osobinama / osobama koje ne funkcionišu kako treba u posmatranoj natalnoj karti.

Primer : loše postavljena Venera može biti u orisnoj recepciji sa Saturnom pa samim tim post može biti način da se kontroliše njena požuda. Loše Sunce može da se "ispravi" ako ima povoljan odnos sa Venerom ili Mesecom preko recepcija, jer će one da smanje "zaljubljenost u samog sebe" kod osobe.

Ono što je najbitnije i od čega svaki TA kreće ~ jeste da utvrdi pre bilo kakve analize natalnog čarta ~ da li je osoba u ovom životu uspela da napravi koridor sa Bogom ~ nivo duhovnosti će TA pokazati koliko će ne samo osoba da uopšte i razume tumačenje njenog/njegovog natala, već i na koji će način moći da se analizira sam čart.
Analizu krećemo od Jupitera, preko ose IX-III polja i njihovih vladara, pa se okrećemo Asc' i njegovom vladaru i Mesecu. Potom dodamo fixne zvezde i arapske tačke i imamo gotovu analizu i odgovor na pitanje : kako prići analizi natalne karte neke osobe koja je došla kod nas na savet.

makiato
25-02-2009, 23:56
Hvala na informacijama.Bila bih ti zahvalna ako bi mi rekla nesto za moju kartu.Bas nemam srece u ljubavi.U prvoj kuci mi je ukljesten bik a u sedmoj skorpija.Dosta sam nasla o svojoj karti na internetu ali nikako da sklopim sliku.Niti znam sta bi to moglo da aktivira uklestene kuce.Ne znam da postavim link sa kartom ali evo ti podaci ako budes imala vremena :Marija 15.01.1981(11:10 Podgorica)Pozdrav!

Shmishonja
26-02-2009, 08:23
Čitajući Lilija nadjoh nešto vrrrlo interesantno vezano za TA tumačenje natalnog čarta ~ on je vrlo često uzimao opciju da je prosečni ljudski vek -/+ 72 godine ~ pa je na osnovu toga polja gledao kao na delove života. Probala na svom čartu i ... ima smisla ... PUNO :D

XII polje je od rodjenja do -/+ 6 godine
XI polje je od -/+ 6 do -/+ 12 godine
X polje je od -/+ 12 do -/+ 18 godine
IX polje je od -/+ 18 do -/+ 24 godine
VIII polje je od -/+ 24 do -/+ 30 godine
VII polje je od -/+ 30 do -/+ 36 godine
VI polje je od -/+ 36 do -/+ 42 godine
V polje je od -/+ 42 do -/+ 48 godine
IV polje je od -/+ 48 do -/+ 54 godine
III polje je od -/+ 54 do -/+ 60 godine
II polje je od -/+ 60 do -/+ 66 godine
I polje je od -/+ 66 do -/+ 72 godine
ko živi duže, kreće ponovo "u krug"...

Marsovka
27-02-2009, 23:02
Shmishonja, bila bi zaista odlican profesor:)
Svaki put me iznova odusevi tvoj stil pisanja i jednostavan i lako razumljiv nacin objasnjavanja ne tako jednostavnih pojmova ~ jer analiza natala uopste nije lak posao, koliko god se cinilo da jeste.
Npr. odredjivanje temperamenta nije nimalo lako, kad je mnogo razlicitih elemenata u igri, posebno kod malih obicnih ljudi, prosecne sudbine.
Vezano za tranzite i solar sam potpuno sigurna da su tradicionalisti u pravu. Mislim da svi ocekujemo od tranzita Jupitera da ucine cudo, a najcesce se nista spektakularno ne desi, kao sto solarni horoskop retko pokaze neka vazna desavanja, iz prostog razloga sto ih je u zivotu malo.
Ovo sto si pronasla za analizu zivotnih desavanja po kucama je cini mi se odlicno za dopunu tumacenju. Razmisljajuci o mom natalu, meni se namece zakljucak da treba krenuti od kraja polja ka pocetku i tako brojati godine i ono sto nam se desilo u tim periodima zivota. Mozes li da das svoj primer, kako si se pronasla u toj prici?!

kaliopaworld
27-02-2009, 23:10
Mozemo da ,ako se slazete kazemo neki bitan datum iz zivota i da ga onda trazimo odredjenom metodam,ali da bude po Ta?
Neka neko kaze u vezi sa cim je bio taj dogadjaj ne mora u detalje ali cisto da se zna da li je ljubav,udaja,razvod...u pitanju i da pokusamo..
Tako cemo odmah imati primere potkrepljene dokazimahttp://www.kolobok.us/smiles/madhouse/mail1.gif

skorpija_strelac
27-02-2009, 23:47
Mozemo da ,ako se slazete kazemo neki bitan datum iz zivota i da ga onda trazimo odredjenom metodam,ali da bude po Ta?
Neka neko kaze u vezi sa cim je bio taj dogadjaj ne mora u detalje ali cisto da se zna da li je ljubav,udaja,razvod...u pitanju i da pokusamo..
Tako cemo odmah imati primere potkrepljene dokazimahttp://www.kolobok.us/smiles/madhouse/mail1.gif

jel moze kad sam ja primljena na fax, jul 2004

Marsovka
01-03-2009, 10:22

Bilo bi sjajno, ali ne znam kojom metodom :o
Ova metoda koju je Shmisha navela ( polja natala i godine koje opisuje ) je ipak dosta uopstena i ne pokazuje tako konkretne dogadjaje, ili mi se tako cini zbog neznanja :cool:
Opet nam treba uputstvo?! :bebadeckic:

Shmishonja
04-03-2009, 18:10
Čitajući Lilija nadjoh nešto vrrrlo interesantno vezano za TA tumačenje natalnog čarta ~ on je vrlo često uzimao opciju da je prosečni ljudski vek -/+ 72 godine ~ pa je na osnovu toga polja gledao kao na delove života. Probala na svom čartu i ... ima smisla ... PUNO :D

XII polje je od rodjenja do -/+ 6 godine
XI polje je od -/+ 6 do -/+ 12 godine
X polje je od -/+ 12 do -/+ 18 godine
IX polje je od -/+ 18 do -/+ 24 godine
VIII polje je od -/+ 24 do -/+ 30 godine
VII polje je od -/+ 30 do -/+ 36 godine
VI polje je od -/+ 36 do -/+ 42 godine
V polje je od -/+ 42 do -/+ 48 godine
IV polje je od -/+ 48 do -/+ 54 godine
III polje je od -/+ 54 do -/+ 60 godine
II polje je od -/+ 60 do -/+ 66 godine
I polje je od -/+ 66 do -/+ 72 godine
ko živi duže, kreće ponovo "u krug"...

Ovo je moj natal po TA : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/SFPage.jpg
XII - XI polje : prvih 6 godina života [od 1975 do 1981] ~ tu mi se nalaze retrogradni Merkur na 22° Vage i Sunce na 09° Vage O° Vindemiatrix [Merkur vlada IX i XI poljem, a Sunce vlada X poljem] U tom periodu naravno da mi je bilo lepo, jer su obe planete pod vladavinom Venere koja je na Regulusu i obe planete egzaltiraju Saturna koji vlada IV poljem [dom i otac] U tom periodu sam najviše vremena provodila putujući i družeći se sa mojim ocem. Takodje, s obzirom da mi je Merkur na f.z. Spica, išla sam na razne kurseve stranih jezika. Ali isto tako, s obzirom da Merkur ima apl.180° sa retro Jupiterom [vladarom III i V polja] pola od toga svega naučenog nisam popamtila...

XI - X polje : od 6 do 12 godine života [od 1981 do 1987] ~ tu mi se nalazi Fortuna u Vagi na 05° O° vrh XII polja : to je period osnovne škole koji baš i nije bio najlepši za mene : dispozitor je Venera u X polju ~ u toj istoj školi radila je i moja mama kao nastavnik engleskog, tako da sam uvek imala osećaj da se svi druže samnom zbog nje, a ne zbog mene same. Fortuna me je u tom periodu jako "povukla" u sebe [jer je ipak ona spaljena od Sunca] i tako napravila od mene "vezanu vreću" i na scenu je stupila upravo simbolika spaljenosti : krenuli su loši odnosi sa ocem [Sunce je u padu] a i problemi sa zdravljem Fortuna O° Sunce = oči, oboje egzaltiraju, u njegovom su triplicitetu i čak je Fortuna i u terminu Saturna, pa su počeli da se pojavljuju problemi i sa bubrezima i kičmom [jer sam naglo izdasla] a takodje su se pojavili i problemi sa hormonima [dispozitor Venera na Regulusu]
X - IX polje : od 12 do 18 godine života [od 1987 do 1993] ~ tu mi se nalaze Mesec na 13° Device O° Zosma O° sam vrh XI polja i Venera 29° Lava O° Regulus : naravno, ovo je period kada su se skoro obe planete aktivirale u isto vreme ~ zaljubljivanje, zabava, izlasci, druženja, ali isto tako i periodi velikih problema i gubitaka u porodici ~ Venera je vladar VII - VIII - XII polja u X = umire mi baka za koju sam jako bila vezana [mamina mama] ali isto tako u tom periodu krećem i sa učenjem astrologije ~ Mesec O° Zosma = ona se vezuje za ezoterične nauke i "predvidjanja" a Mesec je umetnuti znak u IX polju [viši um, predikcije] Takodje u tom periodu upoznajem i dosta ljudi iz inostranstva ~ opet taj umetnuti znak Raka u IX polju = Mesec je u X polju ali ima O° sa vrhom XI polja = prijatelji koji su na neki način bili za mene autoritet, od kojih sam puno naučila [Mesec je apsolutno orijentisan egzaltacijom i vladarstvom od strane Merkura ~ koji inače vlada IX poljem] a takodje u tome periodu sam naučila da razlikujem platonsku ljubav od fizičke ljubavi.
IX - VIII polje : od 18 do 24 godine života [od 1993 do 1999] ~ u ovom periodu je bilo puno uspona i padova ~ ovde se nalazi Saturn na 01° Lava ~ tri puta sam se upisivala na fakultet i napuštala ga jer sam u tom periodu sam počela i da radim [Saturn je O° Mc' = posao] pa mi je bilo lepše da radim i zaradjujem pare nego da sedim i grejem stolicu za ispite ~ tu sam napravila grešku koju će kasnije Saturnov povratak da mi skupo naplati... Saturn je pod vladavinom Sunca [vl. Xp] i u njegovom triplicitetu, a inače je apsolutno orijentisan na samog sebe po drugim dostojanstvima. To je za mene bio period samoće, izolovanosti, pojačanih kompleksa zbog svog izgleda [Saturn O° Mc ume da poremeti sopstveno vidjenje sebe jer sprečava da osoba vidi kako treba svoj "zenit u životu" jer je Saturn "crnjak"...]
VIII - VII polje : od 24 do 30 godine života [od 1999 do 2005] ~ ovaj period mi je bio najteži period jer sam onda izgubila majku ~ u VIII polju je Mars 25° Blizanaca O° Betelgez [Mars je vladar I + II + VI polja ] koji ima širi 90° sa Mesecom [majka] {uzima se ovako veliki raspon jer je Mesec jako brz] ~ a takodje je bilo puno stresnih situacija kako na poslovima koje sam menjala tako i sa tatinim zdravljem. Finansijska situacija mi nikad nije bila lošija [vl. II u VIII = moj novac postaje tudj novac] imala sam velikih problema sa "neprijateljima" na poslu [Mars je u licu Sunca] ali isto tako ovo je bio period mog sazrevanja u potpuno drugačiju ličnost [Mars je pod vladavinom Merkura i triplicitetu Saturna a i u O° sa f.z. Betelgez] Upravo u ovom periodu je i bio povratak Saturna koji mi je žestoko naplatio moju lenjost u učenju [jer sam zbog "nemanja" fakultetskog obrazovanja, tj. diplome bila u ćorsokaku što se tiče traženja posla]
VII - VI polje : od 30 do 36 godine života [od 2005 do 2011] ~ to je upravo ovaj period u kome se sad nalazim. VII poljem vlada Venera O° Regulus u X polju. Ovaj period je bio jako lep [do sad] za mene, jer em sam imala uspeha sa radom i zaradom [Venera je preko termina i lica vezana za Mars ~ II polje] em sam imala nekoliko lepih emotivnih odnosa koji su se na žalost loše završili [upravo nam to i Venera na Regulusu i pokazuje = sve krene lepo i onda dodje pad] a i dodatno ovde mi je Južni Čvor [u Biku 22° ~ pod vladavinom i terminom Venere i egzaltira Mesec] koji donosi probleme i gubitke ali samo onda kad neki ispiti i testovi iz prošlog života koji su preneti u ovaj nisu kako treba položeni ~ što i jeste slučaj kod mene ~ želela sam vezu, ali ne i brak, nisam planirala decu, a dobila sam Dušku ~ [Jupiter kao vladar V polja je u licu Venere]
VI - V polje : od 36 do 42 godine života [od 2011 do 2017] ~ ovo me čeka ~ pozicija retrogradnog Jupitera u VI polju kao vladara III i V polja ~ verovatno i zbog njegove apl. 180° sa retro Merkurom ću u tom periodu ne smamo da se posvetim Duški i njenom obrazovanju [2014] već ću i ja da ponovo obnovim neko učenje koje sam zapustila [retrogradnost i 180° uvek vraćaju na nešto što nismo do kraja odradili]...
ostatak čarta sve do II-I gde se nalazi Severni Čvor... heh... dotle ćem[o] malo da sačekam[o] :D

zulfica1
04-03-2009, 19:15
evo dva bitna datuma 7.6 1982,i 28.6.2003,pa da probamo,volela bih da i ja dodjem nekad na red Shmisho,bilo bi super:))

kaliopaworld
08-03-2009, 16:39
Da li smemo da po TA posmatramo tercijalne progresije i koliko su se one vama, koji imate vise iskustva pokazale kao tacne u praksi?

jel moze kad sam ja primljena na fax, jul 2004
Stavila sam prvo tvoju natalnu kartu u sistem kuca Regiomontanus. Gledam progresije i tranzite za jul 2004.
Tada je tranzitni JU bio na desetak stepeni od tvoje 9k,a progresivni Ma, koji se natalno nalazi u tvojoj 9k, je vec bio usao u tvoju 9k.
Vladar 9k, Me je po progresijama (skoro) dosao u konjukciju (tj. po Ta se planete ne gledaju kad su u razlicitim kucama) jer Me je na 29 stepena skorpije , a Sa je na 0 stepena strelca.
Tada je Me bio retro ,tako da ne znam kako da to gledam...
Progresivni Mo ti je na samom ulazu u 9k,a dolazi iz tvoje (natalno) umetnute 7k. To bi moglo da se poveze i sa potpisivanjem ugovora (7k) nesto zvanicno.
E sad ako povezemo 7k i 9k eto mozda prijemnog i upisa...
A ostali neka me dopune i isprave...;)

Marsovka
08-03-2009, 19:23
Stavila sam prvo tvoju natalnu kartu u sistem kuca Regiomontanus. Gledam progresije i tranzite za jul 2004.
Tada je tranzitni JU bio na desetak stepeni od tvoje 9k,a progresivni Ma, koji se natalno nalazi u tvojoj 9k, je vec bio usao u tvoju 9k.
Vladar 9k, Me je po progresijama (skoro) dosao u konjukciju (tj. po Ta se planete ne gledaju kad su u razlicitim kucama) jer Me je na 29 stepena skorpije , a Sa je na 0 stepena strelca.
Tada je Me bio retro ,tako da ne znam kako da to gledam...
Progresivni Mo ti je na samom ulazu u 9k,a dolazi iz tvoje (natalno) umetnute 7k. To bi moglo da se poveze i sa potpisivanjem ugovora (7k) nesto zvanicno.
E sad ako povezemo 7k i 9k eto mozda prijemnog i upisa...
A ostali neka me dopune i isprave...;)

Regiomontanus sistem se koristi za horarce, a plasidus za natal, isto kao i u modernoj.

viksi72
08-03-2009, 23:25
Jel'mozemo da radimo TA analizu sami, a onda da nas ispravljas, Smile? Pretpostavljam da si osasavila od svih nas koji trazimo analizu?
I ova Lilijeva analiza je sasvim realna, kada pogledam svoj natal..

Marsovka
09-03-2009, 00:25
Jel'mozemo da radimo TA analizu sami, a onda da nas ispravljas, Smile? Pretpostavljam da si osasavila od svih nas koji trazimo analizu?
I ova Lilijeva analiza je sasvim realna, kada pogledam svoj natal..
Ajd kreni ako se pronalazis u toj prici ;)

viksi72
09-03-2009, 01:05
12-11. do 6-te godine - kada ostah ziva, sve je sada super. Mo u 12-tom polju donelo mi je stacionarno, bolnicko lecenje, sto od akutnog bronhitisa, sto od zapaljenja pluca, jedva sam ostala ziva, sto bih mogla protumaciti dispozitorom Ve u Blizancima, koji vlada disajnim organima, tj. plucima. Opozicija Mo i So donela mi je i visoku dioptriju, koja je na moju srecu izlecena, a sve to je doslo od visoke temperature, jer se Mo nalazi u terminu Marsa.
11-10 - period od 6-12-te godine - Merkur, koji je dispozitor svega sto kod mene postoji. Period trazenja, period prvih dokazivanja, mada mi ta osnovna skola bas i nije bila neko super iskustvo, posto je Merki u kvadratu sa Ju, vladarem 5-tog polja. Operacija krajnika, koja je prosla uz dosta krvarenja, ali se sve ok zavrsilo zbog sekstila sa Ma u 8-oj.
10-9 - period od 12-18-te - vladar 10-te u 7-moj. Tata mi se prvi put razboljeva i prvi put osecam razdvojenost od njega, a i pocinjem da kapram da su moji mama i tata potpuno dva razlicita coveka (Mo 180 So). Dok mama place, tata zabavlja celu bolnicu, iako mu je konstatovana trombocitopenija, vrlo zeznuta bolest krvi (nema koagulacije). Ja pocinjem da ga obozavam do imecilnosti i sjajno se zabavljamo, tako da mi postaje izuzetno bitan covek u zivotu, a ovde vec radi trigon sa Ju, pa nas dvoje srecno trosimo pare na sve i svasta (mislim na potrebe kuce, ali i na mestima za zabavu, u prevodu po kafanicama). Jedan za mene izuzetno dobar i blesav period, pun smeha i zabave.
9-8 - period od 18-24-te - sve se vise suocavam sa bolescu oca, a na kraju se desava gubitak, odnosno krajni razlaz (Mo u 12 180 So iz 7-me + SMC). Ovaj period je poceo cestim odlascima u bolnicu, prvo na preglede, da bi onda na moju veliku zalost, dosta vremena provodila kraj oca u bolnici. '94 odlazim na Kipar, kada je tati bilo bolje, ali se vracam nakon cetiri meseca kada me je pozvao da se vratim, jer mu je lose. Uglavnom, izgleda da mi je ova opozocija Mo i So obelezila zivot, na neki svoj nacin. U ovom periodu prvi put nalazim decka, sa kojim ostajem 8 godina, mada je bio potpuno drugaciji od mene, odnosno susta suprotnost.
8-7 - period od 24-30-te - Opet Merkur.. E sad ovaj put je odradio pricu potpuno drugacije, posto mi se u 8-oj nalaze vladari 1 i 7-me i ja prvi put pomisljam na zajdnicki zivot, sto se i desava. Raskidamo, kada je pocela prica oko dece i kada smo shvatili da to ne mozemo, jer jednostavo nismo odrasli (Me90Ju). U 8-oj mi je smesten i Sa, koji u njegovom prvom povratku donosi drugu ozbiljnu vezu, koja je bila teska kao crna zemlja, ali u odnosu na prvu ozbiljna. I opet ja njega vidim kao potencijalnog partnera sa kojim bi zelela da zivim i da imam decu (Ve0Ma).Ovo je i period kada ja krecem sa samostalnim poslom (opet ova konjukcija), a koji se bavi papirima (vidi cuda) i uzimanjem i rukovodjenje tudjim novcem na indirektan nacin (8-ma kuca).
7-6 - period od 30-36-te - Ve u 8-mom, donosi zajednicki zivot, ali i pucanje veze, jer se u sedmoj smestilo So 180 Mo. Donosi mi i zivot posvecen poslu, koji mu dodje kao komenzacija za neostvarenu, veliku ljubav i zelju da se bude sa malopre pomenutim gospodinom. Period kada odlazim dosta u inostranstvo (mislim da je ovo zbog ovog Mo u 12-tici, jer uvek odlazim u zemlje, koje su pored vode). Period u kome je u jednom periodu bilo ljubavi da sam mogla da se udavim u njoj, a potom totalna propast i samoca.
Uglavnom sada sam pri kraju ovog perioda, a posle cu videti sta se desava, jer dolazi Mars na red, kao vladar moje 6-te, ali i prve kuce. Da, nisam pomenula da mi se So nalazi na Hamalu, mada ima tu jos jedna zvezda, koja je jos bliza, dok mi je Ve na Capeli i daje mi uticajne prijatelje, ali ne znam kako bi je trebala protumaciti za ljubav, s'obzirom da je vladar 7-me.

Smile, hajde, please, ispravi, ako sam nesto nalupala. Molim te!

Shmishonja
09-03-2009, 12:09
Regiomontanus sistem se koristi za horarce, a plasidus za natal, isto kao i u modernoj.

Ja lično koristim i prilikom analize natala po TA Regiomontanus sistem kuća :cool:

Shmishonja
09-03-2009, 12:12
12-11. do 6-te godine - kada ostah ziva, sve je sada super. Mo u 12-tom polju donelo mi je stacionarno, bolnicko lecenje, sto od akutnog bronhitisa, sto od zapaljenja pluca, jedva sam ostala ziva, sto bih mogla protumaciti dispozitorom Ve u Blizancima, koji vlada disajnim organima, tj. plucima. Opozicija Mo i So donela mi je i visoku dioptriju, koja je na moju srecu izlecena, a sve to je doslo od visoke temperature, jer se Mo nalazi u terminu Marsa.
11-10 - period od 6-12-te godine - Merkur, koji je dispozitor svega sto kod mene postoji. Period trazenja, period prvih dokazivanja, mada mi ta osnovna skola bas i nije bila neko super iskustvo, posto je Merki u kvadratu sa Ju, vladarem 5-tog polja. Operacija krajnika, koja je prosla uz dosta krvarenja, ali se sve ok zavrsilo zbog sekstila sa Ma u 8-oj.
10-9 - period od 12-18-te - vladar 10-te u 7-moj. Tata mi se prvi put razboljeva i prvi put osecam razdvojenost od njega, a i pocinjem da kapram da su moji mama i tata potpuno dva razlicita coveka (Mo 180 So). Dok mama place, tata zabavlja celu bolnicu, iako mu je konstatovana trombocitopenija, vrlo zeznuta bolest krvi (nema koagulacije). Ja pocinjem da ga obozavam do imecilnosti i sjajno se zabavljamo, tako da mi postaje izuzetno bitan covek u zivotu, a ovde vec radi trigon sa Ju, pa nas dvoje srecno trosimo pare na sve i svasta (mislim na potrebe kuce, ali i na mestima za zabavu, u prevodu po kafanicama). Jedan za mene izuzetno dobar i blesav period, pun smeha i zabave.
9-8 - period od 18-24-te - sve se vise suocavam sa bolescu oca, a na kraju se desava gubitak, odnosno krajni razlaz (Mo u 12 180 So iz 7-me + SMC). Ovaj period je poceo cestim odlascima u bolnicu, prvo na preglede, da bi onda na moju veliku zalost, dosta vremena provodila kraj oca u bolnici. '94 odlazim na Kipar, kada je tati bilo bolje, ali se vracam nakon cetiri meseca kada me je pozvao da se vratim, jer mu je lose. Uglavnom, izgleda da mi je ova opozocija Mo i So obelezila zivot, na neki svoj nacin. U ovom periodu prvi put nalazim decka, sa kojim ostajem 8 godina, mada je bio potpuno drugaciji od mene, odnosno susta suprotnost.
8-7 - period od 24-30-te - Opet Merkur.. E sad ovaj put je odradio pricu potpuno drugacije, posto mi se u 8-oj nalaze vladari 1 i 7-me i ja prvi put pomisljam na zajdnicki zivot, sto se i desava. Raskidamo, kada je pocela prica oko dece i kada smo shvatili da to ne mozemo, jer jednostavo nismo odrasli (Me90Ju). U 8-oj mi je smesten i Sa, koji u njegovom prvom povratku donosi drugu ozbiljnu vezu, koja je bila teska kao crna zemlja, ali u odnosu na prvu ozbiljna. I opet ja njega vidim kao potencijalnog partnera sa kojim bi zelela da zivim i da imam decu (Ve0Ma).Ovo je i period kada ja krecem sa samostalnim poslom (opet ova konjukcija), a koji se bavi papirima (vidi cuda) i uzimanjem i rukovodjenje tudjim novcem na indirektan nacin (8-ma kuca).
7-6 - period od 30-36-te - Ve u 8-mom, donosi zajednicki zivot, ali i pucanje veze, jer se u sedmoj smestilo So 180 Mo. Donosi mi i zivot posvecen poslu, koji mu dodje kao komenzacija za neostvarenu, veliku ljubav i zelju da se bude sa malopre pomenutim gospodinom. Period kada odlazim dosta u inostranstvo (mislim da je ovo zbog ovog Mo u 12-tici, jer uvek odlazim u zemlje, koje su pored vode). Period u kome je u jednom periodu bilo ljubavi da sam mogla da se udavim u njoj, a potom totalna propast i samoca.
Uglavnom sada sam pri kraju ovog perioda, a posle cu videti sta se desava, jer dolazi Mars na red, kao vladar moje 6-te, ali i prve kuce. Da, nisam pomenula da mi se So nalazi na Hamalu, mada ima tu jos jedna zvezda, koja je jos bliza, dok mi je Ve na Capeli i daje mi uticajne prijatelje, ali ne znam kako bi je trebala protumaciti za ljubav, s'obzirom da je vladar 7-me.

Smile, hajde, please, ispravi, ako sam nesto nalupala. Molim te!

Nema šta da ispravim :D
Venera na Capeli može da ti donese partnera koji je uticajan [uvek se ide u kombinaciju značenja kako f.z. tako i planete koja je u O° sa njom]

Marsovka
09-03-2009, 12:43
Ja lično koristim i prilikom analize natala po TA Regiomontanus sistem kuća :cool:

OK.Pretpostavljam da provereno znas da stima u praksi i verujem da je tako :) Ja sam citajuci Frolija dosla do ovog podatka, odatle moj komentar :bebadeckic:

Shmishonja
09-03-2009, 16:53
OK.Pretpostavljam da provereno znas da stima u praksi i verujem da je tako :) Ja sam citajuci Frolija dosla do ovog podatka, odatle moj komentar :bebadeckic:

Ne nadjoh to kod Frolija :confused: Meni jednostavno bilo logično da koristim Regiomontanus za TA analizu natala :p

Shmishonja
09-03-2009, 17:35
evo dva bitna datuma 7.6 1982,i 28.6.2003,pa da probamo,volela bih da i ja dodjem nekad na red Shmisho,bilo bi super:))

Mislim da bi bilo logičnije da ti sama to odradiš ~ em proveriš svoje znanje, em u toku same analize naučiš nešto novo :)
Lako ću ja da te ispravim, ti uzmi pa vežbaj ;)

viksi72
09-03-2009, 23:46
Hvala, Smilence, volem ja da eksperimentisem. Poljubac!! I ljubi malenu!!

makiato
10-03-2009, 19:55
Meni je u prvoj kuci uklesten bik.Asc je na 30 stepenu ovna.Da li da gledam kao vladaoca marsa koji je jak ili veneru koja je mucenica u kvadratima?Mars je u 11 kuci u Vodoliji u konjukciji sa merkurom u trouglu sa jup i saturnom.Venera je u jarcu u 9 u kvadratu sa jup i sat.

Marsovka
10-03-2009, 23:24
Izgleda da ovakvo tumacenje natalne karte ima smisla :)
I ja sam pokusala svoju tako da protumacim, ali pre nego se latim tog posla, zanima me nesto. Sta mislite da li se moze svako polje podeliti na 6 delova i tako samostalno tumaciti svaka godina posebno?! Mozda sam malo sitnicava ( a nisam Devica :D ), ali bi mi to bilo logicnije i tacnije.
Problemcic je, doduse, to sto bi onda morali da znamo koliko cemo tacno ziveti :rolleyes:
I kako bi to onda izgledalo ~ unazad, kraj 12.polja - 1.godina zivota,...
Samo razmisljam...

Shmishonja
10-03-2009, 23:25
Meni je u prvoj kuci uklesten bik.Asc je na 30 stepenu ovna.Da li da gledam kao vladaoca marsa koji je jak ili veneru koja je mucenica u kvadratima?Mars je u 11 kuci u Vodoliji u konjukciji sa merkurom u trouglu sa jup i saturnom.Venera je u jarcu u 9 u kvadratu sa jup i sat.

• • • ok • • • i ? šta te muči vezano za TA ?

Shmishonja
10-03-2009, 23:31
Izgleda da ovakvo tumacenje natalne karte ima smisla
I ja sam pokusala svoju tako da protumacim, ali pre nego se latim tog posla, zanima me nesto. Sta mislite da li se moze svako polje podeliti na 6 delova i tako samostalno tumaciti svaka godina posebno?! Mozda sam malo sitnicava ( a nisam Devica ), ali bi mi to bilo logicnije i tacnije.
Problemcic je, doduse, to sto bi onda morali da znamo koliko cemo tacno ziveti
I kako bi to onda izgledalo ~ unazad, kraj 12.polja - 1.godina zivota,...
Samo razmisljam...

To je i meni palo na pamet , samo me mrzelo da računam "deljenje i množenje" :D

Ideja nije loša, ali to ne znači da je ne treba probati ~ a to za dužinu života ~ ono što Lili kaže ~ kad završimo sa 72 i poslednjim stepenom I polja, opet se vratimo na dalje stepene u XII polju pa "u krug" :cool:

Treba probati u svakom slučaju...;)

makiato
11-03-2009, 00:48
• • • ok • • • i ? šta te muči vezano za TA ?
Pa po ovome sto sam pronasla trebalo bi da sam mnogo uspjesnija i nametljivija u oblasti 11 kuce.Zbog trougla marsa sa jup i sat iz 6.Zbog toga se bojim da na mene djeluje kao vladalac natala venera.Ako je ipak glavni i odgovorni mars da li je mnogo lose sto je u konjukciji sa juznim cvorom?

Angliana75
11-03-2009, 01:37
ja bih samo da pitam kako je Shmile uradila natal po TA ali da nema ucrtanih UR i PL ???videla sam kod nje da nema...ja sam uradila natal po Regiomontanus ali i dalje stoje UR i PL??!

Shmishonja
11-03-2009, 08:53
ja bih samo da pitam kako je Shmile uradila natal po TA ali da nema ucrtanih UR i PL ???videla sam kod nje da nema...ja sam uradila natal po Regiomontanus ali i dalje stoje UR i PL??!

Zato što ne koristim astro.com :) već program ili Zet8Lite ili Kepler :cool: tu ima opcija da odabereš koje planete hoćeš da se "vide" u natalnoj karti ;)

jupiter u raku
11-03-2009, 20:46
Shmisho,kako kod Keplera skloniš ove spoljašnje planete?
Ja imam Kepler 7,0..nisam do sada ni pokušavala da napravim kartu po TA..bez UR,NE, PL...

silva69
11-03-2009, 23:44
napravis natal u kepleru po regiomontaneus, onda desnim klikom izlazi slika 1, idi postupno kako te slike vode. nije tesko. verujem da ces se snaci
pozdravhttp://img4.imageshack.us/img4/5852/slika1u.jpg
URL=http://img24.imageshack.us/my.php?image=slika2aud.jpg]http://img24.imageshack.us/img24/6670/slika2aud.jpg (http://img4.imageshack.us/my.php?image=slika1u.jpg)[/URL]
http://img17.imageshack.us/img17/4626/slika3.jpg (http://img17.imageshack.us/my.php?image=slika3.jpg)[/URL]

jupiter u raku
12-03-2009, 00:40
http://www.imagebam.com/image/aa09a329373944

uspela sam da uradim kartu ,stim što sam ubacila vertex,kiron i lilit.....bez veze..radi probe..

hvala silva:))

Angliana75
12-03-2009, 00:43
Zato što ne koristim astro.com :) već program ili Zet8Lite ili Kepler :cool: tu ima opcija da odabereš koje planete hoćeš da se "vide" u natalnoj karti ;)

a ha...e posto ja to nemam...ja bih samo da pitam...da li se menjaju polozaji ostalih planeta po TA u natalnoj karti kao i natalna polja??:confused:

jupiter u raku
12-03-2009, 01:00
evo sad sam proverila -ne menjaju se vrhovi polja a ni pozicije planeta...

ovo je odlično, jer po potrebi postavljaš planete i ostale tačke, kako ti odgovara...