Zivot bez oca [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Zivot bez oca

Chither
15-10-2009, 17:48
Primetila sam jednu jako zanimljivu stvar, ne znam koliko je slucajnost u pitanju ali ja ne bih rekla da je.

U svom bliskom okruzenju imam 4 osobe koje su rodjene skoro dan za danom. Ono sto je zajednicko za njih je da su svi ostali bez oca u ranoj mladosti na ovaj ili onaj nacin.

1. http://slike.hr/slike/j3_f9ea5.gif.html Otac umro kada je imala 12 godina
2. http://slike.hr/slike/j4_3ead7.gif.html Roditelji su se razveli kada je imala 2 godine, oca je vidjala 2-3 puta godisnje do svoje 18 od tada nema nikakav kontakt sa njim (sada ima 25)

3 http://slike.hr/slike/zzzz_489aa.gif.html Roditelji se razveli kada je imala 2 godine, oca od tada vise nije ni videla ni cula

4. http://slike.hr/slike/ddd_2c810.gif.html Sa ocem nema kontakt od 14 godine.

Sta je to sto im je zajednicko a moglo bi da se odnosi na ovu situaciju?
Iako su u tri od 4 slucaja ocevi zivi, oni bukvalno ne postoje u njihovim zivotima. Meni je prvo zapalo za oko Ve 0 Sa 0 Pl...

Tora26
15-10-2009, 18:00
Ja bas pogledala,daleko sam od strucnjaka,ali nista mi nije upalo u oci,a iskreno ,poredila sam sa mojim natalom,posto je moj otac umro kad je meni bilo 14.Nista nasilno,niti iznenadno,imao je problem sa srcem jos iz detinjstva.
Da me ne shvatis pogresno,stvarno nemam losu nameru,ali mislim da nije isto kad neko nije u kontaktu sa ocem iz nekog razloga (tipa svadje,razvoda,ili otac jednostavno ne zeli dete,ili je zasnovao novu porodicu,pa prekida kontakte sa starom,da ne nabrajam,ali znas vec,ima raznih ljudi)i kad je taj otac mrtav.

skorpija_strelac
15-10-2009, 18:27
hm
poznajem i ja jednu osobu sa ovim aspektom- Ve0SA0Pl
otac ih napustio kad je ovaj bio mali
nikakav poseban odnos
nije nepostojeci ali skoro

ja imam Ve0Pl u saturnovskoj kuci (10) i imam prilicno komplikovan odnos sa ocem
i godinama nismo bliski i ne zivimo zajedno

ovo je verovatno slucajnost...ali eto
zapazam:)

Chither
15-10-2009, 18:31
Da, u pravu si, ali cinjenica je da svi oni zive bez oca, kao da on ne postoji. Drugi slucaj manje vise ali u trecem slucaju se devojka oca cak ni ne seca. U poslednjem slucaju se covek odrekao svoje dece.

Ne znam sad koliko lupetam gluposti ali moje misljenje je da, mozda ovaj aspekt Ve 0 Sa 0 Pl nema direktne veze sa ocem ali cinjenica je da svi ovi ljudi su jako besni i ogorceni na svoje oceve, da ih ne zele u svojoj blizini a sa druge strane pate sto nemaju normalan odnos, i da je upravo taj nedostatak ocinske paznje i ljubavi, osecaja odbacenosti, znacajno uticao na njihovu svest o sebi i njihov odnos prema muskarcima pre svega (u slucaju devojaka), pa otuda se njihova Venera (princip ljubavi, nacin na koji dozivljavaju ljubav) nalazi izmedju Plutona i Saturna.

Nov@
15-10-2009, 18:33
pa...
evo ti i mog primjera...
tata mi je umro kada sam imala 8 g.

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_ja.59216.1078.gif&res=100&va=&cid=4pefile5jKwK0-u1204322702

ako ti ista moze pomoci....

skorpija_strelac
15-10-2009, 19:07
Ne znam sad koliko lupetam gluposti ali moje misljenje je da, mozda ovaj aspekt Ve 0 Sa 0 Pl nema direktne veze sa ocem ali cinjenica je da svi ovi ljudi su jako besni i ogorceni na svoje oceve, da ih ne zele u svojoj blizini a sa druge strane pate sto nemaju normalan odnos, i da je upravo taj nedostatak ocinske paznje i ljubavi, osecaja odbacenosti, znacajno uticao na njihovu svest o sebi i njihov odnos prema muskarcima pre svega (u slucaju devojaka), pa otuda se njihova Venera (princip ljubavi, nacin na koji dozivljavaju ljubav) nalazi izmedju Plutona i Saturna.

lepo si ovo rekla
sto se tice ovog decka- Ve0Sa0Pl-on je nezeljeno dete
ne verujem da je prijatno ziveti sa tim saznanjem
desio se slucajno

a sto se tice mene, mada je malo drugacija "aspektura" otprilike ovako kako si ti napisala
skroz sam se pronasla

Tora26
15-10-2009, 19:36
Da, u pravu si, ali cinjenica je da svi oni zive bez oca, kao da on ne postoji. Drugi slucaj manje vise ali u trecem slucaju se devojka oca cak ni ne seca. U poslednjem slucaju se covek odrekao svoje dece.

Daleko od toga da lupas,naprotiv i sve to stoji,ali samo u slucaju kada je otac odsutan.Ja sam npr. sa mojim ocem bila jako bliska,ne jako slicna,ali svakako sam mu bila slicnija,nego majci (da me je pronasla pored kontejnera cini mi se da bi bile slicnije:p ),i ceo zivot sam trazila ocinsku figuru kroz muskarce u svom okruzenju (X polje pocinje u Lavu,vrh u Devici,i So i Me u VII kuci,eto razloga).Ali posto je moj otac umro,ja nisam mogla ni da se osecam ni odbaceno ni napusteno zbog toga,jer ni on nije bio kriv sto je to tako.
Greska koju ja pravim je da sam sklona da idealizujem svog oca (a niko nije idealan,)mada mislim da je razlog tome los odnos koji sam oduvek imala,i jos ga imam sa majkom

Chither
15-10-2009, 19:37
Ali i dalje ne pronalazim vezu...nesto je trebalo da bude okidac da taj aspekt proradi...

Daleko od toga da lupas,naprotiv i sve to stoji,ali samo u slucaju kada je otac odsutan.Ja sam npr. sa mojim ocem bila jako bliska,ne jako slicna,ali svakako sam mu bila slicnija,nego majci (da me je pronasla pored kontejnera cini mi se da bi bile slicnije:p ),i ceo zivot sam trazila ocinsku figuru kroz muskarce u svom okruzenju (X polje pocinje u Lavu,vrh u Devici,i So i Me u VII kuci,eto razloga).Ali posto je moj otac umro,ja nisam mogla ni da se osecam ni odbaceno ni napusteno zbog toga,jer ni on nije bio kriv sto je to tako.
Greska koju ja pravim je da sam sklona da idealizujem svog oca (a niko nije idealan,)mada mislim da je razlog tome los odnos koji sam oduvek imala,i jos ga imam sa majkom

Tako je. Ne znam kakva je situacija sa tobom, ali devojka iz prvog slucaja se strasno vezuje za svoje partnere ali i za prijatelje, i ona i sama kaze da je ponekad ume da gusi ljude koje voli iz konstantnog straha da ce je ostaviti. Njoj je otac iznenada umro i od tad je nastao haos u porodici. Zato se ona grcevito vezala za prijatelje, koje voli posesivno (Ve 0 Pl).
Naravno da idealizujes oca, to je potpuno normalno, posebno zato sto nemas dobar odnos sa majkom.

Tora26
15-10-2009, 20:02
Tako je. Ne znam kakva je situacija sa tobom, ali devojka iz prvog slucaja se strasno vezuje za svoje partnere ali i za prijatelje, i ona i sama kaze da je ponekad ume da gusi ljude koje voli iz konstantnog straha da ce je ostaviti. Njoj je otac iznenada umro i od tad je nastao haos u porodici. Zato se ona grcevito vezala za prijatelje, koje voli posesivno (Ve 0 Pl).
Naravno da idealizujes oca, to je potpuno normalno, posebno zato sto nemas dobar odnos sa majkom.

Ja nemam taj problem,ne na svesnom nivou,ali moze da bude podsvesno manifestovan na taj nacin sto sam imala samo duge veze i sa svim bliskim prijateljima se druzim minimum 10 godina,i to moze da bude maskiranje tog straha od napustanja.
I,da,tip koji je za mene fatalan godinama je dosta slican mom ocu,po karakteru,tako da sam ubedjena da je to jedan od razloga sto je on meni tako poseban.
E,sad sto se aspekta tice-mozda lupam,ali moze biti neki aspekt iz sinastrije sa ocem koji je okidac:confused:
Ako bi trazila astroloski razlog zasto sam ja bila bliska sa svojim ocem,ja bih rekla da je to zato sto je u sinastriji njegov Mo bio na identicnom stepenu kao moje So:o ,ali nigde ne vidim njegovu "odsutnost" u mom natalu

Chither
15-10-2009, 20:06
Pa o tome pricam...ni ja u njihovim kartama ne vidim to, ali tek sad vidim da ti imas Ve 90 (Sa 0 Pl)...ne znam...neko strucniji bi trebalo da nam pomogne.

smaragd
15-10-2009, 23:07
marijana
mozda je nebitno ali meni je zapalo za oko da je svim osobama iz tvog primjera sunce u vagi tj da su sve vage.kao i meni,ja recimo oca nikad nisam vidjela a roditelji su mi se razveli kada sam imala 40 dana svega,i moje sunce je u vagi,tj i ja sam vaga.imam sa polukvadrat pl

cokolina
15-10-2009, 23:20
meni je sunce u konjukciji sa mesecoom jako blizu ostala bez oca u 15godini moja kartaje tu pa vi vidite ja moslim da je to prikazuje ovaj aspekt sta mislite vi?

Tora26
15-10-2009, 23:29
Ja nemam ni So u Vagi ,a ni So 0Mo :).Mislim da je Marijana u pravu i da treba da proceni neko strucniji,i da je vrlo moguce da je u pitanju neki aspekt Ve sa Sa i Pl.U teoriji bi trebalo da bude malefik u X kuci ili neki los aspekt vladara,mada u praksi ocigledno ne mora da znaci

Chither
15-10-2009, 23:31
Pa ne znam...ja bih rekla da je tu uticaj opozicije sa Uranom i inkonjukcije sa Plutonom iz VIII, pa jos i 90 Saturn. Izvini sto pitam, jel on poginuo ili je bila neka duza bolest u pitanju?

Izvini Smaragd nisam videla tvoju poruku...pa da, rekla sam da su rodjeni skoro dan za danom iste godine, zato me je i zaintrigiralo.

cokolina
15-10-2009, 23:39
Mislim da se u zenskom gleda odnos meseca u karti dal sam u pravu?

smaragd
15-10-2009, 23:41
dobro ,ja mislim da bi kvadrat,opozicija izmedju so i mo isto mogao da znaci neko neslaganje roditelja,razvod ili sl tome

cokolina
15-10-2009, 23:43
ako mene pitas da bila je duza bolest opozicija uran u skorpija bolnica hirurgija podmuklo tumor zla cud.....

gledala astrobiliju i znam da kad smo pogadjali u njegovoj karti isto konjukcija kao kod mene samo problem sa majkom....

Nov@
15-10-2009, 23:58
meni je sunce u konjukciji sa mesecoom jako blizu ostala bez oca u 15godini moja kartaje tu pa vi vidite ja moslim da je to prikazuje ovaj aspekt sta mislite vi?

i ja tako mislim...
Meni je tata umro kada sam imala 8, i imam isti aspekat, sunce u konjukciji sa mjesecom, i sve to u kvadratu sa marsom ...Tako je i tebi u karti...
Na isti nacin mi je aspektiran i mjesec, pa mi je i mama umrla 9 godina posle... Meni se u karti na sunce i mjesec upleo i kvadrat plutona...
Tako da je vjerovatno to - to..

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_ja.59726.7198.gif&res=100&va=&cid=4pefile5jKwK0-u1204322702

cokolina
16-10-2009, 00:04
Valjda ce mi majka biti ok i tu mi nisu bas planete ok iste aspekte pravi i sunce ali se nadam da ti kvadrati se odnode na moje stalno neslaganje sa njom to nema veze sa mojom neizmernom ljubavlju nweznam kad bi joj se nesto desilo odlepila bi ...moje iskreno zaljenje za tvjim gubitkom i hvala na potvrdi!

tinna-bg
16-10-2009, 10:36
marijana
mozda je nebitno ali meni je zapalo za oko da je svim osobama iz tvog primjera sunce u vagi tj da su sve vage.kao i meni,ja recimo oca nikad nisam vidjela a roditelji su mi se razveli kada sam imala 40 dana svega,i moje sunce je u vagi,tj i ja sam vaga.imam sa polukvadrat pl

I ja imam sunce u vagi koje u konjukciji sa asc, ali dolazi iz 12-e kuce. I meni su se roditelji razveli kad sam bila beba, i odnos sa ocem mi je los, prodje i po nekoliko godina da se ne vidimo.

Kina
16-10-2009, 11:27
Moj decko ima So0Sa0Pl0Ju u Vagi u 4.kuci i otac mu je umro kada je imao 6.godina...

Nov@
16-10-2009, 11:40
Valjda ce mi majka biti ok i tu mi nisu bas planete ok iste aspekte pravi i sunce ali se nadam da ti kvadrati se odnode na moje stalno neslaganje sa njom to nema veze sa mojom neizmernom ljubavlju nweznam kad bi joj se nesto desilo odlepila bi ...moje iskreno zaljenje za tvjim gubitkom i hvala na potvrdi!

Moram ti reci kako ni ja nisam imala fine odnose sa majkom, vjecito u totalnom neslaganju i ratu... A tatu sam iznad svega voljela, i slagala se sa njim, iako sam bila mala svega se secam.... Isto tako sam ga favorizirala i stavila u glavi kao savrsenu osobu...

Kod mene su ogromni kvadrati, kao sto vidis, neminovno je za oba roditelja ista sudbina...
Prvo, mnogo malfeika se uplelo u kvadrate - saturn, pluton, mars, pa cak i dobri jupiter...
Kod tebe nije tako tezak slucaj, tako da ne brines...

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_ja.34724.3248.gif&res=100&va=&cid=4pefile5jKwK0-u1204322702

Hekata
16-10-2009, 11:58
Ok!
Pogledajte moju natalnu!
Šta vidite iz nje?
Gde je moj otac, gde je moja majka i kakav e u mojoj natalnoj brak mojh roditelja?

Obratite pažnju, mislim da sam čitala ovde na forumu, da otprilike 10* zadnjih stepenova Vage, i prvih 10* škorpije, su stepeni koji nemaju svetla.... tako nešto, uglavnom kad sam o tome čitala, imla sa, dečka koji je izgubio oca kad je bio beba, i njegov So je na 1* Škorpije, ali Me mu je na kraju vagde, i ima stelijum tu ovim redom Me0So0Pl0Sa, sve to jedno za drugim i u ti stepenima zatamljenim, čak kad sam bila kd astrologa, ona mi je rekla da se odma vidi da je bez oca, jer mu je So ugroženo i to na MC-u, kasnije ću postaviti kartu, pa da pogledamo.... kako je So ugroženo, kaže da je dobro što nosi uniformu, jer je to simbolika njegovog stelijuma! ;)
Isto tako, imam druga kome je mama preminula kad je imao 14 godina, sa ocem nije imao neki bliskih odnosa, bake su se starale o njemu, njemu je mo na prvim stepenima Škorpije u 12.kući....

Shmishonja
16-10-2009, 17:45
... 10* zadnjih stepenova Vage, i prvih 10* škorpije, su stepeni koji nemaju svetla...

Od 15°00' Vage do 15°00' Škorpiona je tzv. spaljeni put i tu "nema svetla" i zato se taj deo smatra "lošim" ako se tu nadje neka lična planeta.

A evo i čarta isto primera devojke koja je eto imala taj problem što je ~ žensko ~ njen otac je ostavio njenu majku godinu dana od kako se rodila, jer jednostavno nije hteo da "gubi vreme na ćerku" :mad: i nikada više nije kontaktirao ni majku ni nju ~ a čak je kasnije kada je devojka došla u godine da se interesuje gde je njen otac ~ nabavio sudsku zabranu prilaska :eek:

Datum : 19.05.1984.
Vreme : 13h00
Mesto : Zrenjanin
Čart : http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/jovananatal.png

mala_m
16-10-2009, 19:06
Meni su rekli da imam školski primjer u natalu da ću živjeti bez oca.... Istina...

Hekata
16-10-2009, 19:19
Od 15°00' Vage do 15°00' Škorpiona je tzv. spaljeni put i tu "nema svetla" i zato se taj deo smatra "lošim" ako se tu nadje neka lična planeta.

A evo i čarta isto primera devojke koja je eto imala taj problem što je ~ žensko ~ njen otac je ostavio njenu majku godinu dana od kako se rodila, jer jednostavno nije hteo da "gubi vreme na ćerku" :mad: i nikada više nije kontaktirao ni majku ni nju ~ a čak je kasnije kada je devojka došla u godine da se interesuje gde je njen otac ~ nabavio sudsku zabranu prilaska :eek:

Datum : 19.05.1984.
Vreme : 13h00
Mesto : Zrenjanin
Čart : http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/jovananatal.png

:) Hvača, Šmile, već sa zaboravila, ali eto ima logike i dokazano, je i tu može da se vidi gubitak dragih osoba... :o

Chither
16-10-2009, 19:39
Meni su rekli da imam školski primjer u natalu da ću živjeti bez oca.... Istina...
A sta je to skolski primer??? To je ono zbog cega sam i otvorila temu. Smrt tj. kratak zivot roditelja moze da se vidi na osnovu ugrozenosti Sunca i Meseca, polozaja vladara IV i X, tranzitnih uticaja i sl. Dakle ne mislim konkretno ni na smrt, ni na klasican razvod vec na uopste nedostatak oca u zivotu, sta god da se dogodilo sa njim.

A zasto si ti skolski primer? I ja imam So 0 Sa u opoziciji sa Mo. Cak tvoje So ima i 0 sa Ju, a Mesec deluje ugrozenije. I to sam primetila kod vecine ovih primera na temi, i mojih i koji su ostali ostavljali, da je kod mnogih Mesec po aspektima u goroj poziciji od Sunca. Vidim i ti si vaga...pa mozda su devojke bile u pravu, Sunce je u vagi najslabije, pa samim tim i najpodloznije losim uticajima malefika. Kod nekih se to odrazilo na karakter (ocevi koji su ostavljali svoju decu) a kod nekih na zdravlje.
Sto opet naravno ne znaci da se to dogodilo svim vagama koje imaju lose polozeno Sunce, niti da se to dogadja samo vagama.

Hekata
16-10-2009, 20:18
Eto, moj tata recimo, rođen je 4.3.1936 u Beogradu, negde oko 3:30h, kažu pred zoru... :) Ima je razvedene roditelje, i oca i majku koji su imali puno patnera, majka mu se nije udavala, a otac čak 5x, i on je imao opoziciju So i Mo... razlog razvoda roditelja je bio preljuba bakina, ali ona je to radila da bi preživeo on, jer je bio u logoru, da bi on bio premešten da služi negde a ne da bude ubijen u logoru kao drugi, a on joj nije oprostio, i tako je tata dodeljen dedi, koji se baš nije starao za sina, više te žene koje su bile sa dedom!
Ona prava patrijahalna Srbenda je bio deda, nisam ga upoznala, baku jesam! Možda zbog tog nedostatka porodice, tata se trudio oko ove koju je stvorio!

Tora26
16-10-2009, 20:29
E ,ja se onda opet nigde ne uklapam po obicaju:p
Imam Sa i Pl na 27 i 28 stepenu Vage,ali nisu licne planete.Mo mi ima jedan jedini aspekt i to 120 sa Me koji jeste jedan od vladara moje X ,kuce oca,ali aspektu nista ne fali:confused: Pored toga Me kao vladar Device u kojoj je vrh X ima jos samo Me 60 Ve sto isto uopste nije lose.
I pre sam bila zbunjena,ali tek sad mi nista nije jasno

viksi72
16-10-2009, 20:43
toric, vlada 4-te i 10-te u opoziciji, klasican primer da jednog roditelja nece biti..

kod mene, so180mo, tata je umro.. dosta natala sam videla sa ovom opozicijom i 90% nemaju jednog roditelja..

Ramona
16-10-2009, 20:49
Sta sve moze simbolizovati gubitak jednog ili oba roditelja? Naravno mislim na rani gubitak..

Hekata
16-10-2009, 21:05
Mislim da je kriva 12.kuća. a nasledstvo od roditelja je u 8.kući, e sad može da je umro ili se razveo kad je bila mala i ostavio joj svoj deo od razvoda!
Videla sam dosta karti koje imaju to Mo u 12 ili So, i svi imaju gubirat roditelja, ili bolesne roditelje!
Meni je tata bio dijabetičar od kad znam za sebe, umro je u mojoj 21 godini, mama je večito nešto bila bolesna, ali nije to nešto što je sprečavalo opstanak porodice i da budemo normalna porodica!
Onda jedna drugarica je sa 2*Ovna, u 12 kući, i to 90*saVe u blizancima, majka umrla, u njenoj 2 godini....

smaragd
16-10-2009, 21:14
tina
jedino ovaj kvadrat sa mc vidim kod obje

uranija
16-10-2009, 21:16
zene evo jos nesto,sunce u 12-oj,otac alkoholicar?pa neptunovska je kuca,pice,a nasledstvo u zdravlju reumica u nogama,tacnije kolenima,jupiter u konj sa uranom?bolje mi je kad se bavim trcanjem,he,jupiter u trigonu sa asc:)

Bosnian GirL
16-10-2009, 21:18
evo ja sam tipican primjer odrastanja bez oca..on je Hvala Bogu ziv..ali nije nikad ga bilo kad mi je trebalo i to mu necu nikad oprostiti ni zaboraviti :rolleyes: a gle cuda..prije mjesec dana smo ipak dosli u kontakt..ali da ce se vratiti to ne vjerujem..

smaragd
16-10-2009, 21:25
evo ja sam tipican primjer odrastanja bez oca..on je Hvala Bogu ziv..ali nije nikad ga bilo kad mi je trebalo i to mu necu nikad oprostiti ni zaboraviti :rolleyes: a gle cuda..prije mjesec dana smo ipak dosli u kontakt..ali da ce se vratiti to ne vjerujem..

ja sa mog nikad nisam upoznala,ni stupila u kontakt niti zelim,ima i gorih od tvog:)
ali bas me zanima da li se to vidi u mojoj karti?

uranija
16-10-2009, 21:32
smaragd,sunce ti je u vagi na izgorenom putu(od 15*vage do 15*skorpije) a i pravi kvadrat sa mesecom(razvod ili sukobi sa ocem) i mc-om

smaragd
16-10-2009, 21:35
tako sam i mislila,hvala uranija.mada mislim da ima jacih pokazatelja od ta 3 klasicna

Chither
17-10-2009, 02:09
Da ne budem dosadna, ali te opozicije So i Mo kao i konjukcije apsolutno nisu pravilo. To govori o naravi roditelja ali o njihovom zdravlju, psihickom ili fizickom u praksi nikako. Ja sam ziv primer opozicije So i Mo, imam 25 god., roditelji su mi u sasvim skladnom braku - a karakteri su im bukvalno 180 stepeni razliciti. Takodje primeri iz mog okruzenja gde su So i Mo u konjukciji, kod vecine se to odrazilo na majku a ne na oca, ili samo na njihov odnos.
Meni je najzanimljivije da u ovakvim slucajevima posmatram bracu i sesetre.
Tako npr. devojka koju sam postavila kao slucaj br. 1 ima kartu http://slike.hr/slike/j3_f9ea5.gif.html
a njena sestra http://slike.hr/slike/mirjana_9d484.gif.html - otac preminuo 1996. godine.

Prva je imala 12 a druga 21 godinu kada im je otac umro

A postavicu i kartu svog oca i njegovog brata. Obojica nisu imali kontakt sa mojim dedom - njihovim ocem 30 godina.

otac http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_15_bane.20.4096.gif&res=100&va=&cid=vhgfilem7DgST-u1180390984

stric http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_24_mile.56.4471.gif&res=100&va=&cid=vhgfilem7DgST-u1180390984

Kao sto vidite, slicnosti posebnih nema, a isti roditelj je u pitanju.
Kod mene se So 0 Sa nije odrazilo na los odnos sa ocem - naprotiv, imamo fantastican odnos, ali moj otac i njegov otac skoro da se nisu ni poznavali.

I dalje tragam za tim sta je to sto ukazuje na nedostatak uticaja oca u zivotu...u savremeno doba, majka moze da nadje momka, muza ili kako god zeli da ga nazove koji ce deci igrati tu figuru, ali sama cinjenica da su odbaceni od strane oca ili da njega vise nema, na osobu i njen emocionalni razvoj jako utice...dakle hajde da dodjemo do toga koji su to faktori koji ukazuju na to.

zorana
17-10-2009, 02:29
SO u XII (mada Shmisha, a i vecina iz mog okruzenja tvrdi da je meni SO na samom Asc, to mora biti zbog moje urodjene skromnosti, ahem) i ugrozen MO.

Moji se jesu razveli, mozda i to ne bi bilo tako strasno samo po sebi da se nisu razveli kao u americkim filmovima i da majka, brat i ja nismo bili prinudjeni da u roku od 48 sati pobegnemo iz zemlje. Bez obzira na sve, otac i ja smo imali dobar odnos i uvek smo se lepo slagali, razlog verovatno lezi i u tome sto SO nije previse ugrozeno. Kako se SO u XII manifestovalo? Prvo, mi smo posle njegove smrti saznali da je vodio ... hm ... antijupiterski nacin zivota, da se tako izrazim. Ili aflikovanojupiterski. Mada bi neko ocekivao alkohol sa vodenim suncem u vodenoj kuci, moj otac nikada okusio alkohol nije, vec je gajio veliku ljubav prema zenama (narocito tudjim) i prema igrama na srecu. Da naglasim, nista to nije bilo tragicno, ipak Ca nije violentan znak.

Sa druge strane, moj pradeda je imao SO u Aq 180 SA u Le, moj deda je imao isti taj aspekt, imao ga je i moj otac i ima ga moj brat. Svi sinovi imaju lose odnose sa ocevima i to cak i nije imalo veze sa tim, da li su ocevi odlazili, bili porocni, prisutni ili brizni i pozrtvovani, nekako ta "spona" nikada nije uspostavljena kako treba i odnosi su zategnuti, hladni i grubi.

SVI u kuci imamo SO u XII, kao i MO na poslednjim stepenima, mami mojoj je otac umro kada je imala 15, majka kad je imala 14, MO joj je u VIII, tetki je MO u XII i SO u VIII.

Chither
17-10-2009, 02:40
Ja i dalje mislim da je kod starijih ljudi - baba i deda, malo diskutabilno vreme rodjenja...mislim ljudi, 1925 ili 1930 u nekoj zabiti koja nije Beograd, ko je jos gledao na sat. Meni je baba iz Crne Gore...dok je bila ziva pitala sam je par puta kad je tacno rodjena a njena izjava je bila od reci do reci : "Majka mi je rekla da je bilo hladno i da je opadalo lisce". I njoj u krstenici pise 11. oktobar a ona sa vagom nije imala apsolutno nikakve veze. Svi i dalje u familiji veruemo da je bio 11. septembar jer je zena bila klasicna devica. U gomili slucajeva su krstenice izgorele u II svetskom ratu, a oni se i nisu bas previse interesovali za te podatke, tako da cast izuzecima ali proverite!

zorana
17-10-2009, 03:24
Kod mene 100% tacno, provereno na nekoliko mesta. I svi podaci identicni.

ajde
17-10-2009, 08:48
evo kontam, da ako poredimo kartu mladjeg i starijeg deteta,
gde je starije vec ima dosta godina, da se smrt oca i ne mora tako markantno odrazit u karti, kao kod mladjeg

elem .. u karti strica i oca, ako uzememo da je 4-otac
cudno da je u obe predstavljen sa zenskom planetom, mesecom, i to s losijim dignitetima..
mozda ima neka caka koja tu kaze da majka preuzima ulogu oca u kuci

a kod "sestre" pa mladjoj je otac Me spaljen od So koje je u padu.. i 5 stepeni je od vrha 8 kuce

dok kod starije vladar oca SA u izgonu odlazi u suprotno polje i u opoziciji je sa vladarom tog suprotnog polja koje je bez dostojanstava...

al kako su neki aspekti separacioni.. mozda jedino ostaje da se prate direkcije

mala_m
18-10-2009, 09:32
A sta je to skolski primer??? To je ono zbog cega sam i otvorila temu. Smrt tj. kratak zivot roditelja moze da se vidi na osnovu ugrozenosti Sunca i Meseca, polozaja vladara IV i X, tranzitnih uticaja i sl. Dakle ne mislim konkretno ni na smrt, ni na klasican razvod vec na uopste nedostatak oca u zivotu, sta god da se dogodilo sa njim.

A zasto si ti skolski primer? I ja imam So 0 Sa u opoziciji sa Mo. Cak tvoje So ima i 0 sa Ju, a Mesec deluje ugrozenije. I to sam primetila kod vecine ovih primera na temi, i mojih i koji su ostali ostavljali, da je kod mnogih Mesec po aspektima u goroj poziciji od Sunca. Vidim i ti si vaga...pa mozda su devojke bile u pravu, Sunce je u vagi najslabije, pa samim tim i najpodloznije losim uticajima malefika. Kod nekih se to odrazilo na karakter (ocevi koji su ostavljali svoju decu) a kod nekih na zdravlje.
Sto opet naravno ne znaci da se to dogodilo svim vagama koje imaju lose polozeno Sunce, niti da se to dogadja samo vagama.

Nemam pojma zašto je rečeno "školski primjer",ali kad sam bila mala(2g), moja majka se rastala od oca (neposredno prije razvoda moja majka je bila kod neke žene koja je napravila natal njoj i meni i rekla da se vidi da će mi roditelji biti rastavljeni, te da vidi saobraćajnu nesreću i smrt mog oca u njoj). nažalost, to se zbilja i desilo 25 godina kasnije.
e sad koji su to točno pokazatelji hmhm...
mislim da je bilo riječi o lošem aspektu između sunca i mjeseca, vladaru 8. kuće koji mi je u 4., uran i mars u 4. . Ne znam točno kako je uspjela vidjeti baš saobraćajnu. i kako se to iščita da će se desiti nekom mom (majka/otac) a ne meni ako je u mojoj natalnoj.....

nevena34
18-10-2009, 18:21
Evo i ja da se nadovezem na temu...nisam nikakav ekspert ali mi se cini da sam u natalu svog deteta prepoznala ovo o cemu govorite:
http://i36.tinypic.com/1zz0120.gif
Mislim na kvadrat vladara 4. i 10. Njen otac tj. moj bivsi muz ne ucestvuje u njenom odrastanju *jer mu je tako lakse*!!! Sta vi mislite?

bilja
18-10-2009, 19:06
Mozda ovako;vladar 10 tj.oca je mars u konjukciji sa uranom malefikom naglo i iznenada nesrecan dogadjaj. Sad ostaje pitanje koji dogadjaj? Pa bi to se mozda videlo ovako;ako uzmemo 12 kucu kao ocevu 3 kucu tj kucu saobracaja videcemo da je njen dispozitor mesec u 8 kuci kuci smrti. E sad ova ista konjukcija marsa i urana govori o godini 5ili 35 sad cijih,tvojih ili njihovih ne znam. Dalje ova konjukcija se nalazi u ocevoj 7 kuci tj kuci braka. Njegov dispozitor je mars tj.ocev,a majcin je venera o njihovom neslaganju govori kvadrat medju njima. I dalje ostaje nejasno kako je ona videla da je bas saobracajna nesreca? Ovako kad znamo o cemu se radi nije tesko objasniti.

Evo i ja da se nadovezem na temu...nisam nikakav ekspert ali mi se cini da sam u natalu svog deteta prepoznala ovo o cemu govorite:
http://i36.tinypic.com/1zz0120.gif
Mislim na kvadrat vladara 4. i 10. Njen otac tj. moj bivsi muz ne ucestvuje u njenom odrastanju *jer mu je tako lakse*!!! Sta vi mislite?

Meni nije jasno o cemu pricas;vladar 10 merkur,vladar 4 jupiter,gde je tu kvadrat? Ja vidim aspekt ciste inkonjukcije.

nevena34
18-10-2009, 22:29
da, tacno, ja sam nesto pobrkala...ali u svakom slucaju ona nema nikakav odnos sa ocem i pretpostavljam da se to nekako vidi u njenom natalu. da li je tako?

mandrak-21
24-10-2009, 00:16
inkonjukcija nije bas sladak aspekt sto se detetovog natala tice(dodao bih 135 izmedju sunca i meseca) a kod tebe su vladari 1 i 7 u opoziciji..

nevena34
24-10-2009, 20:27
zar nije vladar njene 4. kuce neptun, a suvladar saturn??? to bi mi se vise uklopilo u realanost, kao i sunce u njenoj 9.kuci koje moze da znaci da je on profesor na fakultetu, sto i jeste, ali ja ga vidim iz njenog ugla iskljucivo kao nesto nepoznato, tacnije nedefinisano tj.neptun, saturn znaci da je dosta stariji, sto je takodje tacno. sto se vladara moje 1. i 7. tice, cista opozicija, zato nije ni doslo do braka.

misticna
24-10-2009, 23:25
hm...s 18 tata umro...sunce i kiron u konjukciji a i južni mjesečev na kraju 7 sa suncem u 8...no dok je bio živ bili bliski i karakterno slični ;)

viksi72
25-10-2009, 01:47
veoma cesto sam posmatrala tranzite za 1997-mu i sta se kod mene tada desavao, kada je moj otac otisao.. nista spektakulano.. ali zato kada pogledam njegov natal, jasno mi je kao dan sada da je sve ukazivalo da ce se desavati nesto strasno.. mars, vladar 4-te i na vrhu 4-te, saturn u tranzitu dolazi na njega, kada se desavala egz. konjukcija, doslo je do krvarenja, odnosno perforacije cira, a kako je to sve u kvadratu sa planetama, citavim stelijumom iz sedme, doslo je i do fatalnog kraja..

bilja
27-10-2009, 19:50
Pa zar to tebi nije cudno da se u tvojoj karti ne vidi gubitak oca? Pa to je deo tebe. To me izludjuje u astrologiji,i to je ono o cem sam pisala na "progresivne karte". Kako onda uopste videti bilo sta,kad se tako veliko nesto ne vidi?

mandrak-21
27-10-2009, 23:58
zar nije vladar njene 4. kuce neptun, a suvladar saturn??? to bi mi se vise uklopilo u realanost, kao i sunce u njenoj 9.kuci koje moze da znaci da je on profesor na fakultetu, sto i jeste, ali ja ga vidim iz njenog ugla iskljucivo kao nesto nepoznato, tacnije nedefinisano tj.neptun, saturn znaci da je dosta stariji, sto je takodje tacno. sto se vladara moje 1. i 7. tice, cista opozicija, zato nije ni doslo do braka.

jupiter je vladar njene 4 (tradicionalni) neptun takodje a i on ima 150 sa suncem.saturn nema veze sa njenim cetvrtim poljem.

:rolleyes: kod mene vrlo vidljivo...
vl. 4 Sa u raku u 9....čisto dovoljno

mattilda
10-11-2009, 13:54
hm
poznajem i ja jednu osobu sa ovim aspektom- Ve0SA0Pl
otac ih napustio kad je ovaj bio mali
nikakav poseban odnos
nije nepostojeci ali skoro

ja imam Ve0Pl u saturnovskoj kuci (10) i imam prilicno komplikovan odnos sa ocem
i godinama nismo bliski i ne zivimo zajedno

ovo je verovatno slucajnost...ali eto
zapazam:)
Ja sam ostala bez tate pre 4 dana. Pre nego ce se ista desiti , otvorila sam tem " Tranzit SA preko 5 planeta na asc"...i posle dva dana, dogodilo se najstrasnije ...ono cega sam se najvise plasila...
...i sada citamovo sto si ti rekla...i dovodim u vezu sa onim sto je tog trenutka bilo u mojoj karti...Ja natalno imam VE0PL na asc..u Vagi...ali mi je SA sada usao u Vagu...i napravo tu konjukciju sa VE iPL....mozda si u pravu...Ne znam da li i MO ima veze sa tim...npr kvadrat tranz SA sa nat MO?

viksi72
10-11-2009, 20:56
ima, matilda, s'obzirom da je tebi mesec vladar 10, odnosno tvog oca (mada ovo treba proveriti, jer je pitanje da li ti je tata 4-ta ili 10-ta kuca, sve zavisi od horoskopa do horposkopa).. stasno mi je zao sto ti se ovo desilo.. a saturn je tek usao, cak i nije napravio egzaktne aspekte :(..

mattilda
10-11-2009, 21:27
Izvini, pisem brzo pa ni ne vidim sta sam zbrljala...Htedoh reci da li mislis da ce jos svasta da me snadje?

Mislim da je tata def. bio u simbolici tog meseca u mom horoskopu koji je u trigonu sa merkurom i jupiterom...dakle tata je bas bio takav covek, pravi predstavnik tog velikog trigona koga sam ja nosila u svom natalu. Ko zna sta ovaj veliki trigon nosi, tj. medju ove tri planete, znace o cemu govorim.

viksi72
11-11-2009, 15:06
da te ne plasim, matilda, ali bice depresija, a to ce te pratiti u sledece dve godine.. gadno je kada imas stelijume, jer kada to pocne da gazi neki malefik, e onda ko prezivi pricace.. ista prica je bila i kod mene.. nije doslo do egzaktnih aspekata,a sve mi se izdesavalo.. i meni je tata umro, a saturn nije bio stigao do sunca, mada kada pogledam kod njega, jasno je kao dan da ce biti nesto bezveze (saturn mu je seo bio na marsa, a to su izmedju ostalog i krvarenja, sto se njemu upravo desilo)..
a kod tebe je prica sledeca: prvo ces biti depresivna, donositi neke velike i korenite odluke, pa ces mozda ondak imati problema sa lovom, pa onda ces neke svoje ciljeve mozda iz korena promeniti, neke prijatelje odbaciti, zavrsiti sa njima, pa onda preispitivanje partnera i da li je ona taj i sve to u naredne dve i po godine.. ni malo lak period, a ja ti drzim fige da izadjes sto lakse, ako je ikako moguce..
i malena, koristi opciju edit, imas je na kraju svake poruke, kada hoces da nesto dopises u prethodnoj poruci, zbog preglednosti sajta, please!!

mattilda
11-11-2009, 22:38
Hvala Viksi.
Htela sam ja na edit , ali mi nije davalo tu opciju...verovatno zato sto sam isla na " brzi odgovor"koji posle ne da da prepravis....mada sada vidim opciju...hm..
Evo i tatine karte ispod...nemam tacno vreme, tako da i polozaj kuca nije taj koji je na natalnoj...ali eto..i on ima stelijum...do duse u blizancima...pa mi ni to nije jasno..jer ovaj SA je usao u vagu i pravi lepe trigone sa tim njegovim stelijumom u casu kada se sve ovo desava...Nisam pametna.
http://img14.imageshack.us/img14/3902/tataa.gif (http://img14.imageshack.us/i/tataa.gif/)

Nenita
15-11-2009, 12:44
Pa ne vezuje se samo Saturn za smrt..Smrt mogu doneti i Mars i Pluton i sve maleficne planete...I trigoni donose smrt, samo sto je takva smrt laksa od one koja je izazvana kvadratom il opozicijom....slicno kao i sa Ju u osmoj kuci...
Ni harmonicni ni izazovni aspekti ne sprecavaju da se dogadjaj dogodi, razlika je u nacinu na koji se dogadja..I sve to treba povezati..
Ne znam na koji nacin je tvoj otac izgubio zivot, ali tranzit Saturna je aktivirao kucu u kojoj ima stelijum i prvo sto je uradio, ostvario je kontakt (trigon) sa Suncem koje ipak simbolizuje zivot...
Da je bilo srece, taj kontakt bi se ostvario na neki drugi, razumniji saturnovski nacin, ali....pretpostavljam da je sudbina prosto bila takva da se kontakt ipak morao ovako ispuniti...:(

mattilda
15-11-2009, 13:47
Zato mene Nanita buni sve to, i dovodi u pitanje...jer po tome sve jedno sta ti je u natalnoj, moze da dodje do loseg...znaci ..ajde da kazem " po potrebi"...ako nije kvadrat , ili opozicija...onda i trigon umesto da donese nesto dobro, donosi lose.To mi nije jasno.
Ne znam da li me razumes...ne ocekujem ja nikakvu egzaktnost, ali cemu onda smisao ako " sve moze i znaciti sve"...Inace tata je imao srani udar.
p.s. sto se JU tice, ja sam negde naisla na podatak da on " cuva" zivot? Osim ako ne mislis na tranziti?

Inace , mala digresija i nevezano sa temom...ali primetila sam da ovakvi stelijumi donose zivot- roman...Da li je jos neko dosao do takvog saznanja?
Posmatram tatin zivot...i to je zaista film koji bi mogao trajati satima a opet bi drzao paznju posmatraca , jer je neverovatan..U mom slucaju se desava isto...ne postoji " ravna linija"...Postoje jos neke natalne do kojih sam dosla, sa ovakvim stelijumima ..i radi se o istom.
Da li je slucajnost?
Opet nisam mogla ici na " edit"...ne pojavljuje se...

Nenita
18-11-2009, 10:28
Zato mene Nanita buni sve to, i dovodi u pitanje...jer po tome sve jedno sta ti je u natalnoj, moze da dodje do loseg...znaci ..ajde da kazem " po potrebi"...ako nije kvadrat , ili opozicija...onda i trigon umesto da donese nesto dobro, donosi lose.To mi nije jasno.
Ne znam da li me razumes...ne ocekujem ja nikakvu egzaktnost, ali cemu onda smisao ako " sve moze i znaciti sve"...Inace tata je imao srani udar.
p.s. sto se JU tice, ja sam negde naisla na podatak da on " cuva" zivot? Osim ako ne mislis na tranziti?

Pa to je zato sto smo skloni tome da kvadrate i opozicije nazivamo losim aspektima, a oni to zapravo nisu...Zna se da oni u sebi nose puno potencijala u smislu vece kolicine energije koju stvaraju u coveku...Oni coveka teraju na akciju, na radnju, na trud...dok trigoni umeju itekako da ulenje coveka...Prava podela nije na dobre i lose aspekte, vec na harmonicne i izazovne...Nisu aspekti losi ili dobri, vec su dogadjaji takvi...
Trigoni donose to da se odredjeni dogadjaj ostvari uz malo truda, tj. na laksi nacin....pa ako je i necija smrt u pitanju, to ce biti manje dramatican ili manje bolan nacin....A sve sto kvadrat nosi u sebi, ostvaruje se uz ulozeni trud ili kroz odredjene prepreke....Nekad to moze biti zaista dobro, a nekad vrlo zamorno...Smrt izazvana kvadratom svakako moze biti mucnija, sve opet u zavisnosti koje planete i u kom znaku ga obrazuju...i sve se to mora povezati...
A sto se Jupitera tice....Pa svako mora umreti kad tad i ako je Jupiter na neki nacin vezan za neciju smrt, to bi opet trebalo znaciti smrt koja ce doci na neki bezbolniji nacin...Ipak su u citavoj nasoj prici sve planete prisutne i ne mozemo posmatrati samo jednu...Ako ce jedna doneti smrt, druga ce mozda da je olaksa....i td..

kole
05-12-2009, 13:22
Mom suprugu je u 14g otac umro, aplikaciona opozicija vl 4 i 10

Isti je slucaj i kod jos dvije osobe koje poznajem.

Miss9
06-12-2009, 19:46
Meni je otac umro u septembru 2000.godine,da li mi neko može reci kakvi su aspekti bili tada?

nedda
07-12-2009, 10:39
Pregledala sam, čini mi se, sve karte koje su se našle u ovoj temi (meni veoma interesantnoj)... Ono što se ponavlja su sledeće stvari:
vladari 4. i 10. kuće u lošim aspektima, ili sunce i mesec u lošim aspektima. Ređe se javljaju i neke druge stvari (stelijumi i slično) koje se moraju više tumačiti.
4. i 10. kuća nam govore u roditeljima. Treba na osnovu drugih pokazatelja povezati koja se odnosi na kog (ne mora kod svih isto), pa na osnovu toga razvijati priču o tome šta se tu izdešavalo...i ko je kako nestao...Standardno - Uran bi govorio o iznenadnosti događaja, saturn mozda o bolesti ili begu od odgovornosti ili već nečemu drugm, u zavisnosti od toga kako je posatvljen. Sunce i mesec takođe simbolizuju roditelje.

Ove stvari ne moraju da se ispolje u osnovnoj porodici!

Mogu postati od vaznosti tek kada osoba zasnuje svoju porodicu (narocito kada su u pitanu sunce i mesec!)

U mojoj karti - sunce-mesec kvadrat, i vladari 4. i 10. polja u vrrrrloooo širokoj, separacionoj opoziciji - moji su razvedeni od moje prve godine, tek nakon majčine smrti uspostavljam koliko-toliko normalan odnos sa ocem (Iako su oni bili u kontaktu, dosta lošem i dok je majka bila živa).

jadrankar
07-12-2009, 23:47
marijana,tema o zivotu bez oca navela je i mene na razmisljanje.moj suprug je rodjen 26.7.1965 u 4.00 u bgd i svog oca je prvi put video 27.7.2006.on u nat.ima nept.u 4 kuci sto ukazuje na tajnu vezanu za poreklo.ko zeli neka pogleda tranzite na dan njihovog prvog susreta.inace on je rodjen kao vanbracno dete i majka nije zelela da otkrije identitet.na dan njihovog 1 susreta tranz.ve i merc 12 kucom tajni preko nat,moo.sun i sat u konj. sa sun.moo u konj. sa merc.mars u konj.sa ve.jup.u sex. sa nep.a uran u konj. sa nat,sa. njegovoj sreci nema kraja .prihvacen od oca saznaje da ima polu brata i sestru a to ukazuje i njegov pluton u 3 kuci. zajedno su proveli do 14.5.2008(nasa god braka).tada ga poslednji put i vidi jer otac odlazi za nemacku na operac.tumora na mozgu gde nakon 2 mes.i umire.na dan njihovog posl.susreta tran.ve. je u opo.sa nept.sun. u opo.sa nept.uran u konj.sa chir. uran u opo. sa nat. ura.zatim uran u opo.sa nat.pl. i ju. u opo. sa nat.sun.suprug je sada i tuyan i srecan jer je upoznao oca i dobio jeogromno prosirenje familije koje mu je doneo jup. svojim tranz.kroz.4 kucu(dom porodica).ja sam to tako protumacila ali i dalje mi nije jasno zasto oca nije bilo u njegovom zivotu 42 god.ko je kriv sa. nep.pl.yanimaju me i vasa misljenja.pozdrav svima.

LadyCapricorn
07-12-2009, 23:53
Nedostatak oca predstavlja aspekt So 180 Ur.

uhica
08-12-2009, 08:28
Dragi moji ,

ovo je tema koja me jako zanima, a budući da sam još u ovim vodama prava beba molim sve vas koji ste voljni da mi malo pomognete. Kod mene stvari izgledaju ovako, svog oca nikada nisam upoznala niti znam išta o njemu,a s majkom sam prekinula svaki kontakt prije 6 godina.

Životna želja mi je upoznati oca no kako nisam sama objektivna po toj temi možda mi Vi možete dati odgovor Ima li nade za to.

Veliki pozdrav svima.

Miraceti
24-12-2009, 08:42
Meni to izgleda ovako. Oca ces upoznati i posle tog upoznavanja ces da se zacudis koliko si sve drugacije zamisljala. To da ti ne upoznas oca odradio je aspekt sunce kvadrat neptun koji je dispozitor sunca. Neznam dali ti je majka nekad uopste nesto pricala oko toga kako su se upoznali i sve ostalo, ali ja mislim da su oni tebe zaceliiz velike strasti i da su dok su bili zajedno bili jako emotivno vezani. Isto mislim da ti je otac na neki nacin bio zauzet kad se smajkom upoznao.
To sto ti si pokvarila odnose smajkom je odradio mesec opozicija pluton ( ti nesto duboko majci zameras u glavi).
Mislim da ti je tata u inostranstvu i da imas jos jednog brata i sestru.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

gagilica
02-01-2010, 21:44
Evo i ja da se pridruzim ovoj temi. Izgubila sam oca sa 16 godina, a od teskih aspekata imam samo sunce u konjukciji sa uranom, vladar cetvrte mi je u osmoj u kojoj inace imam stelijum. Neko je ovde prokomentarisao da taj stelijum donosi zivot-roman, kod mene je to i te kako slucaj, samo taj roman nije nimalo radstan. Inace i mesec mi je dosta ostecen u konjukciji je sa suncem. Posto sam inace pocetnik, kako mogu videti los odnos mojih roditelja isto kroz konjukciju sunca i meseca. Takodje, otac mi je bio i alkoholicar, a procitala sam da neptun i dvanaesta kuca daju alkoholizam u porodici, gde se to kod mene vidi?

Sunčica
16-04-2010, 14:50
moji su se razveli i kada sam imala 5-6 godinica, ne secam se precizno...
sunce u vagi na 15 stepenu u 12 kuci, odnos sa ocem tokom godina jako redak i los...
posto je ovo vezbaonica, za one koji zele da vezbaju, sta je bilo sa majcinim ocem tj. mojim dedom po majci,
to je prva stvar koju me je pitala astrolog kada sam dosla da mi pogleda natal pre nekih 17-18 godina, a tada ni ja nisam znala sta se zaista desilo
sorry ako sam promasila temu, ne zamerite :)

nedda
16-04-2010, 16:03
Ne brini Sunčice, ovde svi vole 'nagađalice' pa ti neće zameriti....

Ajd da ja otvorim....ako je on predstavljen ovom venerom...bio je malo brzoplet u govoru, sitnicav mozda...al recimo da je nestao, negde daleko (merkur u dvanaestoj) (kvadrat sa neptunom) ili se udavio...ili imao problema sa alkoholom..

interglossa
16-04-2010, 17:19
Moj otac je vise bio odsutan no prisutan u mom zivotu, inace smo dosta putovali...posle i on sam...pa su se moji razveli sa mojih 27 godina, a pre toga nisu ziveli prilicno zajedno...tj. sporadicno jer ga majka nije htela prati po njegovim putovanjima...

moja cerka ima opoziciju Sa i Su - i to mislim da joj daje da otac ne zivi sa nama...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=16&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Sunčica
16-04-2010, 17:40
Ajd da ja otvorim....ako je on predstavljen ovom venerom...bio je malo brzoplet u govoru, sitnicav mozda...al recimo da je nestao, negde daleko (merkur u dvanaestoj) (kvadrat sa neptunom) ili se udavio...ili imao problema sa alkoholom..

E sada ne znam kakav je bio u govoru :) da malo pomognem, desilo se to kada je mama imala 11 godina, ali nije imao problem sa alkoholom.
Sa alkoholom je imao problem moj otac, jeste ga ostavio ali je bilo kasno, i mislim da bih mogla da ga opisem kao sitnicavog, nisam ga bas najbolje upoznala, ne znam da li da kazem na zalost ili srecu, bio je tezak covek.

ivana1009
16-04-2010, 21:44
evo i ja da se pridruzim..sad sam i ja videla da su kod mene povezani venera i pluton, sa jos par planeta prave kvadrat, ostala sam skoto bez tate, sa 21 godinom, mlada. dakle verovatno to ima veze...pretpostavljam

Vladarka
16-04-2010, 22:06
Moj otac je vise bio odsutan no prisutan u mom zivotu, inace smo dosta putovali...posle i on sam...pa su se moji razveli sa mojih 27 godina, a pre toga nisu ziveli prilicno zajedno...tj. sporadicno jer ga majka nije htela prati po njegovim putovanjima...

moja cerka ima opoziciju Sa i Su - i to mislim da joj daje da otac ne zivi sa nama...

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2uofilevRY8bk-u1240616513&lang=e&gm=a1&nhor=860419&nho2=860419&btyp=2&mth=gw&sday=16&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Pa da, SO u opoziciji sa SA daje da se zivi i odrasta bez muskog autoriteta, sve u svemu otac nije tu, ili nije pravi autoritet.
Kao i SO u 12. polju ili osmom, izbuseno sunce, u losem znaku, vladar cetvrte ili desete u padu ili egzilu.... Los aspekt SO sa MA ili SA, los aspekt SA i MA

Imam i ja SO u 12. polju u ribama, imala sam najboljeg caleta na svetu (trigon sa JU u sco)
ali je umro od posledica pica i duvana, iako je prestao da pije godinu dana pre nego sto sam se rodila, a pusenje je ostavio kada sam se rodila, vec tada je imao lose zdravlje... Umro je kada sam ja imala 14. NIje samo sunce faktor vec imam konjukciju MA i SA.

spomenka
16-04-2010, 22:29
pridružujem se i ja...

ja sam odrastala bez tate, hvala Bogu živ je, al nikad zapravo nije prisutan tj. ne živi s nama od kad znam za sebe.
prije je kao živio, tj. dolazio je vikendima- i tako 11 godina, onda je nešto kratko živio s nama (al i tad je odlazio), a sad ga viđam rijetko (jednom godišnje)....

ne znam, čitala sam negdje da neptun u desetoj kući (kojeg imam) daje život s jednim roditeljem, tj. život sa majkom samo!

evo, pa ako netko još zapazi nešto u mom natalu, neka napiše, baš me zanima?

(nema poveznice u mom natalu između venere i plutona, al su vladari desete i četvrte kuće u kvadratu!)

nedda
16-04-2010, 23:33
E sada ne znam kakav je bio u govoru :) da malo pomognem, desilo se to kada je mama imala 11 godina, ali nije imao problem sa alkoholom.
Sa alkoholom je imao problem moj otac, jeste ga ostavio ali je bilo kasno, i mislim da bih mogla da ga opisem kao sitnicavog, nisam ga bas najbolje upoznala, ne znam da li da kazem na zalost ili srecu, bio je tezak covek.

Sve mi se nesto cini da ti svog dedu gledas kroz ovog saturna u desetom polju....onda bi mogla da bude prevara svoje zene sa drugom zenom.... ali nisam sigurna da bi se to tako odrazilo na tvoj natal....

[pridružujem se i ja...
...
(nema poveznice u mom natalu između venere i plutona, al su vladari desete i četvrte kuće u kvadratu!)

Los odnos venere i plutona ukazuje na los odnos roditelja samo ako su oni vezani za cetvrtu i destu kucu, ili, eventualno, ako su dispozitori sunca i meseca. Sam po sebi los aspket ove dve planete ne mora nista da znaci (kada su u pitanju orditelji).

interglossa
17-04-2010, 00:44
Los odnos venere i plutona ukazuje na los odnos roditelja samo ako su oni vezani za cetvrtu i destu kucu, ili, eventualno, ako su dispozitori sunca i meseca. Sam po sebi los aspket ove dve planete ne mora nista da znaci (kada su u pitanju orditelji).[/QUOTE]

ovo ima moja cerka Ve 90 Pl, Ve vladar 10 i Pl vladar 12.p, ali se ja naravno plasim da gledam...

Ma0Mo u 8 zajedno sa Ve u 8p..
Ma je vladar 4p, Ve vladar 10p ali Ve i Ma nisu u aspektu no zato postoji Ve 90 Pl i 120 Ju, a Ma vladar 4p je 0 Mo i 60 Su, a to isto Su je vladar 8p, a Ju je vladar podznaka...tako da iskreno ne znam da li sam ja Ma 0M0 ili sam Ve90PL 120 Ju u njenom horoskopu...

jadrankar
17-04-2010, 08:29
E sada ne znam kakav je bio u govoru :)

suncice tvoje soo / simbolika oca u 12 polju (kuca / izolacija, bolnica ,itd.....)prirodna kuca riba ciji je vladar neptun /vlada narkoticima.alkoholom .tebi je tvoje soo u opoziciji sa jupi/neumerenost u konzumiranju jela pica ...itd sto vec daje znacenje .zatim tvoj mee /komunikacija je u konj sa tvojim soo i on je sprzen /umanjuje dejstvo i bolji je kad je udaljeniji od soo.

Sunčica
17-04-2010, 09:32
Sve mi se nesto cini da ti svog dedu gledas kroz ovog saturna u desetom polju....onda bi mogla da bude prevara svoje zene sa drugom zenom.... ali nisam sigurna da bi se to tako odrazilo na tvoj natal....

mogu ti reci sta je bilo sa dedom, ali ako ti je zanimljivo da vezbas necu jos.... meni je ostavilo jak utisak kako me je astrolog pitala: "Sta se desilo sa majcinim ocem?" moj odgovor je bio: "Umro je." a ona je napravila cudnu gestikulaciju i nije mi nista rekla...

suncice tvoje soo / simbolika oca u 12 polju (kuca / izolacija, bolnica ,itd.....)prirodna kuca riba ciji je vladar neptun /vlada narkoticima.alkoholom .tebi je tvoje soo u opoziciji sa jupi/neumerenost u konzumiranju jela pica ...itd sto vec daje znacenje .zatim tvoj mee /komunikacija je u konj sa tvojim soo i on je sprzen /umanjuje dejstvo i bolji je kad je udaljeniji od soo.

da,da... zenio se tri puta i na kraju ostao sam u kuci, kada su brat i sestra otisli od kuce i preterivao u alkoholu, ostavio ga je par godina pre nego sto je umro, ali bilo je kasno, umro je u julu 2008.
retko sam ga vidjala, malo intenzivnije tokom osnovne skole, naravno nije imao nikakav uticaj na mene.

Zizue
18-04-2010, 09:54
Kod mene Sa u X u svom sedishtu u konjukciji sa Ne u X,i 0° Ur koji je vladar 12k,i pravi 0° So,0°Me,0°Ne,180°Ju i 120° Mo. Sa 90°AC i 60°Pl. Mesec pravi trigon sa Suncem,i kvadrat sa Marsom.
Oca nikada u zivotu nisam videla,niti imam pojma ko je.
Ne znam samo da li ja kroz Saturna u X posmatram dedu kao ocinsku figuru,jer sam sa njim odrasla.
Shto se tice muskaraca,vazda u njima trazim ''oca'',sve stariji i ozbiljniji.

zvjezdica
18-04-2010, 14:10
Ja sam totalno zbunjena u simbolici 4 i 10 tj. kod odabira što bi bio otac a što majka.

Uvijek sam gledala oca kroz 4 jer počinje u vodoliji i uran je vladar, a tata je bio expert za računala, svu moguću tehniku, tenkove, oružja, logistiku...Bio je i profesionalni vojnik, i u ratu. Živio je samo sa majkom, njegov tata ih je napustio kad su mu bile 2 godine i bio je odvratan čovjek koji ih je tukao i pio.
Moj tata je bio sušta suprotnost njemu. Stvarno je bio dobar, pošten, naivan, svima bi uvjek pomogao. Uvjek je bio podrška.
Znam da često pluton u 4 kući zna donjeti neke čudne događaje u djetinjstvu i obitelji, ako gledam da je tata 10. kuća onda se poklapa, ali ja ga ipak držim za 4. A opet, 10 je lav. Mada ako ga gledam kroz 4 ta 10 upravo bude 6..dakle njegov posao i zdravlje. Vojnik, računalni majstor...to mi se opet uklapa u simboliku 4 kuće...

A mama je domaćica, naknadno završene srednje škole. Iz patrijahalne obitelji. Uvjek mora biti u pravu...opet mi ona spada pod sunce, jer mora uvijek biti u centru.

A tata je umro sa mojih 18. prošle godine kada je saturn gazio moj mjesec.
Sunce mi je u 12, a to bi bila derivatna očeva 8 kuća...a ako gledamo derivatne, vladar 6 je sunce u 8, a sve to u mojoj 12toj. Dakle uklapa se. Tata je bio dosta bolestan i dosta je bio i po bolnicama. I opet uran je onda na vrhu 12 derivatne u jarcu, a dispozitor saturn u 12toj..a tu je i neptun koji je donjeo dosta raznih dijagnoza koje nisu bile uvijek iste.

Kad pogledam derivatne, očeva 8 i 12 su zapravo krcate :(

nedda
18-04-2010, 14:24
Suncice, tvoju kartu vise ne mogu da najdem....secam se konjukcije meseca i neptuna...to nam ukazuje na tajne u domu iz kog potices...Hajde, ispricaj nam pricu, izgleda da je bas nesto neobicno....i postavi kartu da mozemo da ispovezujemo.

Marlen
18-04-2010, 18:27
Moji roditelji se traljavvo slazu ponekad, imam Ve90Pl

Nego, moj sin nema kontakt sa ocem od prvog rodjendana. So0Ur u 12, So vladar 6 a Ur 12. Nema logike.
Ali, na IC ima Mo0Sa a na MC Ma0Pl, jaka opozicija, mnogo gadno za oca i majku..... ja mislim da sam ja ova ludaca Mo0Sa u 4, a otac Ma0Pl jer je sportista i radi u tajnoj sluzbi...ali So je na pr 120Sa i 60 taj Pl, pa mozda ne bude strasno:rolleyes:
od ostalih aspekata koje pominjete, nista, So nista MO, Ve neaspektovana...

nedda
18-04-2010, 18:34
Tebi su venera i pluton vadari 4. i 10, tako da ima smisla.

A ima smisla i karta tvog sina. Sunce u 12 kuci - otac koga ne zna (dvanaesta kuca-ono sto je skriveno, nepoznato...)

Isto tako, vladar 10 je u cetvrtoj, a rekli smo vec da kada vladar jednog od ta dva polja dodje u drugo, jedan roditelj malo vrsi funkciju oba.

Sunčica
23-04-2010, 22:22
...Hajde, ispricaj nam pricu, izgleda da je bas nesto neobicno....

Deda je imao tumor na mozgu, posle otpustanja iz bolnice, koliko mi je poznato nije imao nikakvu operaciju (ne znam) dosao je kuci, prenocio i ujutro kada su svi otisli iz kuce, izvrsio je samoubistvo :(