♥ P ♥ N ♥ D ♥ [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ♥ P ♥ N ♥ D ♥

Shmishonja
27-09-2009, 12:49
Ovde ćemo se pozabaviti utvrdjivanjem NA KONKRETNIM PRIMERIMA koliko dosadašnja pravila oko utvrdjivanja pola još nerodjenog deteta imaju smisla i mogu da se primene u konkretnoj praksi prilikom analize natalnog čarta.

Znamo da se kroz horarni čart može dati odgovor na ovo pitanje koristeći se sledećim tehnikama :

♥ vrh V polja i nj vladar
♦ arapska tačka PND : Mc' + Asc' - Mesec {i za dnevno i za noćno rodjenje}
♣ arapska tačka dece ~ za dnevno rodjenje : Asc' + Saturn - Jupiter
♠ arapska tačka dece ~ za noćno rodjenje : Asc' + Jupiter - Saturn

Dodatno, neki astrolozi koriste i sledeće tri arapske tačke :

•○• arapska tačka muške dece : Asc' + Jupiter - Mesec
○•○ arapska tačka ženske dece : Asc' + Venera - Mesec
{ista formula i za dnevno i za noćno rodjenje}
◘ deca [vreme, broj, pol] Asc' + Jupiter - Mars

Pa da vidimo ~ ko šta ima od primera ~ postujte ovde ~ pa da napokon razradimo tu "famoznu" formulu za :bebadeckic:

Skorpija
27-09-2009, 12:55
Shmile super tema.

A ja bih dodam da ovu temu ne shvatite kao ultrazvuk,vec kao temu gde se moze nesto nauciti.Dakle,kao sto je Shmisa rekla dajte primer,da prodiskutujemo,pa sledeci i tako.

Shmishonja
27-09-2009, 13:01
http://astro.axisdraw.com/forum/images/smilies/merkur/hysterical.gif nije ovo ultrazvuk http://astro.axisdraw.com/forum/images/smilies/merkur/hysterical.gif

nolita
27-09-2009, 16:16
Ja imam pitanje :D
kako odredit spol blizancima,ako je horarac jedan?

Shmishonja
27-09-2009, 16:27
Ja imam pitanje :D
kako odredit spol blizancima,ako je horarac jedan?

Odlično pitanje ~ trebalo bi to da se vidi kroz simboliku dvojnih znakova iz čarta ili ako je planeta koja simbolizuje dete / decu na 29° nekog znaka ~ jer tako "hvata" i jedan i sledeći znak ~ pa odatle da dobijemo ideju o "dvojnosti" :bebadeckic:

Bilo bi idealno kada bi neko postavio svoj čart a ima blizance, pa da tako vidimo gde su ove arapske tačke i dodjemo do nekakvog zaključka :)

Hekata
27-09-2009, 18:03
Ok! Koliko sam skontala meni za Muško pa da u Raku, a za žensko u Lavu na mom ascedenstu?

Shmishonja
27-09-2009, 19:06
Ok! Koliko sam skontala meni za Muško pa da u Raku, a za žensko u Lavu na mom ascedenstu?

Pogledam, pa javim. Za sad ćemo se zadržati na čartovima "mama" tj. onih koji imaju dete / decu, da tu prvo nadjemo šemu, pa ondak ćemo da se bacimo na vas buduće mame ;)

thalatte
27-09-2009, 19:09
Ne razumijem u potpunosti temu....trebamo karte trudnica pa pogađamo koji spol nose preko horarne...ili tražimo majke koje su već rodile (a mi ne znamo što) pa tražimo odgovor?

Hekata
27-09-2009, 19:30
Pogledam, pa javim. Za sad ćemo se zadržati na čartovima "mama" tj. onih koji imaju dete / decu, da tu prvo nadjemo šemu, pa ondak ćemo da se bacimo na vas buduće mame ;)

A ja mislila da već preko arapskih tačaka može da se utvrdi... pa dobro! :p
Znam da je moj mesec u Raku i da imam predispozocoje za žensko dete, barem prvo! ;)
... ali neko mi je rekao da i tatina natalna deteta se računa!:p

Shmishonja
27-09-2009, 19:31
Ne razumijem u potpunosti temu....trebamo karte trudnica pa pogađamo koji spol nose preko horarne...ili tražimo majke koje su već rodile (a mi ne znamo što) pa tražimo odgovor?

Prvenstveno gledamo majke ~ znači žene koje već imaju decu, njihove natalne čartove, posle ćemo analizirati natale trudnica, tj. majke koje samo što nisu, pa kad dodjemo do nekakvih šema koje se ponavljaju, ondak se bacamo na natale budućih mama :)

Merkur
28-09-2009, 00:05
Prvenstveno gledamo majke ~ znači žene koje već imaju decu, ..
Ja sam sebi u natalu jasno nasla sva cetiri deteta.
Dakle, vladar 5 polja Saturn obrazuje 4 aspekta sa orbisom do 5*.
Saturn 0* Merkur u zenskom znaku=devojcica.
Saturn 120* Pluton u zenskom znaku=devojcica.
Saturn 180* Jupiter u muskom znaku=decak.
Saturn 180* Neptnu u muskom znaku=decak.
Kako moj Saturn ne obrazuje vise ni jedan aspekt sa orbisom manjim od 5* po toj logici ja vise dece necu imati.
Ako u medju vremenune odlucim drugacije.:D ;)

viksi72
28-09-2009, 00:43
evo jedne majke i buduce majke, sve u jednom :)..

http://i33.tinypic.com/mh7spi.gif

Merkur
28-09-2009, 00:45
evo jedne majke ..
Po onom principu, ona bi trebalo da ima jednog decaka i da ceka drugog.

viksi72
28-09-2009, 00:52
prva je devojcica. sada ceka blizance :).. radi se o mojoj seji, a meni bas nema mnogo logike, sem kada gledam onaj kineski kalendar za decu, stvarno je sjajan :).. daklem saturn, vladar pete u lavu, muski znak (pricamo o prvom detetu), a aplikacije ne ukazuju na devojcicu.. kada gledamo dispozitore, hajde neka logika, zbog venere, ali ja ovde nikako da nadjem unu.. pre su ovo dvoje, koje tek treba da dodju na svet, u zenskom rodu, ali ne.. oba su decaci :)..

ajde
28-09-2009, 08:04
a mozel se ovako gledat ..
vladar 5.. Sa pravi 60* PL i 90* JU, 90*UR 120*NE

e ocemol po TA izbacit vanjske planete :D

Ju u je plodan .. bik nije? et nek je to devojcica prva .. bas je zenskasto

a drugo dvoje merkur (u 5ojkuci) .. merkur mi je nekako dvojan... i jos je u aspektu sep sa jupiterom.. il je 2 il 8 godina razlike :D
deluje ko da ce to bit decaci..

e sad tacke..

ovo PND joj je na 28.37 skorpije.. eto pri kraju je :D mars, dispozitor onaj isti jupiter plodni
aplikacija s Ve i SA

jel mozemo onda pikat ovu JU separaciju sa Me?

elem
Ve je devojcica
a Sa su blizanci ..
prvo se cinilo ko jedno .. al pikal se ovaj MO koji je vladar muzeve plodnosti i koji ce prije egzaktnog aspekta Ju-Sa aplicirat saturnu?
to bi dalo dvojnost :D

i sta ovim sto su i JU i SA retro :confused:

a.t.dece za nocno je 22.o5 blizanaca .. dvojno je kolko tolko

Shmishonja
28-09-2009, 08:37
Ja sam sebi u natalu jasno nasla sva cetiri deteta.
Dakle, vladar 5 polja Saturn obrazuje 4 aspekta sa orbisom do 5*.
Saturn 0* Merkur u zenskom znaku=devojcica.
Saturn 120* Pluton u zenskom znaku=devojcica.
Saturn 180* Jupiter u muskom znaku=decak.
Saturn 180* Neptnu u muskom znaku=decak.
Kako moj Saturn ne obrazuje vise ni jedan aspekt sa orbisom manjim od 5* po toj logici ja vise dece necu imati.
Ako u medju vremenune odlucim drugacije.:D ;)

Ovo je odlično ~ a di su ti arapske tačke :confused:

Merkur
28-09-2009, 08:56
.....♣ arapska tačka dece ~ za dnevno rodjenje : Asc' + Saturn - Jupiter

....

17* 11' Riba i 21* 21' Riba Ni na jednom porodjaju nista nisam imala na tim tackama.

Shmishonja
28-09-2009, 09:37
prva je devojcica. sada ceka blizance .. radi se o mojoj seji, a meni bas nema mnogo logike, sem kada gledam onaj kineski kalendar za decu, stvarno je sjajan .. daklem saturn, vladar pete u lavu, muski znak (pricamo o prvom detetu), a aplikacije ne ukazuju na devojcicu.. kada gledamo dispozitore, hajde neka logika, zbog venere, ali ja ovde nikako da nadjem unu.. pre su ovo dvoje, koje tek treba da dodju na svet, u zenskom rodu, ali ne.. oba su decaci

Ovo je odličan primer :)

Ovde eto imamo da je V polje u Jarcu {ženski znak} iako je Saturn u Lavu {muški znak} ali je i Merkur {deca} u V polju u Jarcu {ženski znak} ali ~ Merkur egzaltira ~ Marsa {muški znak} i ima 120° sa Jupiterom u Biku {ženski znak} ~ a sam taj 120° ukazuje na više od dvoje dece... a i sam Merkur je "dvopolan" pa samim tim može neki put da ukaže da se i Majka Priroda "dvoumi" šta će podariti roditeljima, pa na kraju pošalje dva malena andjela, umesto jednog :)

A što se tiče arapskih tačkica :

♥ a.t. dece ~ 21° Blizanaca {baš sa tim Merkurom}
♥ a.t. PND ~ 25° Strelca {baš taj Jupiter}
♥ ćerke : 06° Lava ~ Sunce u Jarcu
♥ sinovi : 06° Škorpiona ~ Pluton u Vagi & Mars u Strelcu

Shmishonja
28-09-2009, 10:06
17* 11' Riba i 21* 21' Riba Ni na jednom porodjaju nista nisam imala na tim tackama.

A njihovi dispozitori? I to treba da gledamo ;)

♥ kod me ne je PND : 24° Raka, sa Mesecom u Devici ~ ništa ni na porodjaju kod mene se nije aktiviralo ~ ali zato po direkcijama za tu godinu ~ dir.Mc O° taj Mesec...
♥ Deca [pol, broj, vreme...] : 27° Lava ~ ima O° sa Venerom, a dispozitor je Sunce u Vagi O° XII polje ~ kada sam se porodila ~ tr. Mars O° ta tačka [a inače mi je Mars vladar VI polja i skapao je 60° sa mojim natalnim Marsom umetnutim u VIII polju ~ porodjaj]
♥ ćerke : 18° Vage ~ ima O° sa moji retro Merkurom, a što se tiče dana porodjaja ~ od tranzita ćorak, ali po progresijama ~ ta tačka mi je bila na pr.XII polju ~ koje je VIII polje deteta ~ rodjenje...
♥ sinovi : 09° Blizanaca ~ opet isti Merkur...

Hekata
28-09-2009, 10:52
Sad gledam... ma ja ću imati devojčice sigurno... sve ide u raka! ;) I hoću devojčice! Možda 4 bude muško i to nije loše... :P

limunada
28-09-2009, 11:51
zanimljivo,a kako se racuna :confused: jer nemam programm za to..
voljela bi da gledam kod moje seke ima jednog sina...

Shmishonja
28-09-2009, 12:57
zanimljivo,a kako se racuna :confused: jer nemam programm za to..
voljela bi da gledam kod moje seke ima jednog sina...

Napiši sekine podatke pa ćemo izračunati :)

viksi72
28-09-2009, 16:33
e smile, stvarno si genije!!! ja se izlomih racunajuci :).. joj, darling, kakva je situacija kod mene? hoce li ih uopste biti? uf, izvini, ali mi je to najmisterioznije pitanje, a i sve trudnice oko mene, ziva nisam.. znam da zvuci "a ja, a ja" :(..

rachica
28-09-2009, 16:56
moja baka je imala blizance ( tesko je odrediti vrijeme njenog rodjenja, cak ni datum ne znam)
.....mogu li se i ja nadati blizancima? :) :)

selena
28-09-2009, 22:08
vladar mog 5 polja saturn ima 1 jedini aspekt sa orbisom od 5 stupnjeva i to sunce u djevici..po toj bi logici ja morala roditi dečka a ja rodila veliku curicu....
arapske točke kod poroda ništa...

Shmishonja
28-09-2009, 23:10
vladar mog 5 polja saturn ima 1 jedini aspekt sa orbisom od 5 stupnjeva i to sunce u djevici..po toj bi logici ja morala roditi dečka a ja rodila veliku curicu....

♥ arapska tačka dece : 17° Device
♥ arapska tačka ženske dece : 27° Riba {stepen egzaltacije Venere}
♥ arapska tačka muške dece : 04° Bika {stepen egzaltacije Meseca}
~ ovde se baš vidi naglašenost ♀

viksi72
29-09-2009, 00:23
ajde da pokusam:
vladar 5-te, jupiter na 8 jarca (zenski znak) 90 merkur 5-oj u ovnu (muskii znak) i 120 so u biku (zenski znak).
tnd nalazi se na 7 lava (muski znak), sunce u biku (zenski znak), venera u blizncima (muski znak)
tacka zenske dece je na 28 blizanaca (muski znak) 120 sa meseceom iz vage (muski znak), dispozitor merkur u 5-oj u ovnu (muski znak)
tacka muske dece na 15 jarca (zenski znak), saturn u blizancima (muski znak), dispozitor merkur u ovnu (muski znak)..
znaci situacija 50/50. ma jel moguce da dobijem blizance, ko i moja seja? ej, smis, ne bilo ti zapovedjeno, hajde prekontrolisi ovaj domaci zadatak :).. tnx!!

Skorpija
29-09-2009, 03:27
mogu li se i ja nadati blizancima?Mislim da smo na prethodnoj strani objasnili kako ce ova tema funkcionisati. Naravno da smo svi radoznali,ali to nije poenta teme.

Shmishonja
29-09-2009, 09:40
...ma jel moguce da dobijem blizance, ko i moja seja?

Aj' prvo da se pozabavimo čartovima MAMA pa ondak kad utvrdimo nekakav šablon po kojem možemo da potvrdimo da li će biti ♂ ili ♀ ili pak ♂♀, ondak da se bacimo na analize budućih mama ;)

Ostavi sestrine podatke pa da vidimo šta njene arapske tačke nam pričaju :)

viksi72
29-09-2009, 14:10
oket, devojcice, pregledala si ga, post je na vrhu strane ;).. slucaj sa devojcicom i decacima, koji tek dolaze :)..

Shmishonja
29-09-2009, 15:03
oket, devojcice, pregledala si ga, post je na vrhu strane ;).. slucaj sa devojcicom i decacima, koji tek dolaze :)..

Gledajući njene i tvoje arapske tačke, postoji velika verovatnoća da ćeš i ti imati blizance :)

tinna-bg
29-09-2009, 16:07
Meni je peto polje u vodoliji (muski znak), uran u vagi (muski znak), saturn u blizancima (muski znak). Merkur u vagi (muski znak). Uran pravi aplikaciju sa suncem u vagi (muska planeta u muskom znaku) i aplikaciju sa merkurom u vagi (bespolan u muskom znaku) i trigon sa marsom u vodoliji (muska planeta u muskom znaku). Pricam za aspekte do 5*. Drugi vladar mog petog polja, saturn pravi opoziciju sa jupiterom i neptunom u strelcu (muski znak), i trigon sa merkurom u vagi (muski znak).

Po ovome ja sam trebala roditi decaka, a ja sam rodila cerku koja je strelac (saturn u opoziciji sa planetama u strelcu), a u podznaku vodolija (moje peto u vodoliji.
A i po ovim aspektima koje prave moji vladari pete, ja bih trebala imati jos dece, ali cini mi se da cu ostati na jednom.

dadiska
29-09-2009, 21:42
Evo karte moje mame! :) Neki su je vec videli :D

Ima mene i seku.....:bebacurica: :bebacurica:

http://i33.tinypic.com/1o4mrc.gif

E pa ovako Ribe na vrhu 5 kuce (plodne), Ne u 1 u Skorpiji (plodnost), al me buni sto i Ne i Pl prave po tri aspekta?????

viksi72
29-09-2009, 22:11
Gledajući njene i tvoje arapske tačke, postoji velika verovatnoća da ćeš i ti imati blizance http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif

e smile, ako ovo bidne, zovem na zezanje decenije :).. s'obzirom da je baka imala dva para, nadam se da cu i ja da ukacim isto, pa da budem najsrecnija mama na svetu. hvala, dusice :)!! ljubi dudi :)!!

A i po ovim aspektima koje prave moji vladari pete, ja bih trebala imati jos dece, ali cini mi se da cu ostati na jednom.

ej, tinic, batal aspekte i pravi seku ili batu, nemo' da si takva i da tu princezu ostavljas samu ;)..

tinna-bg
29-09-2009, 23:01
ej, tinic, batal aspekte i pravi seku ili batu, nemo' da si takva i da tu princezu ostavljas samu ;)..

Hehehe Viksic, tata joj je bio vredan, pa je napravio jos dvoje :D
Pazi, kad sam do pre dve godine imala strasnu zelju da imam jos dece, ali nisam imala sa kim, sada vise ni nemam neku zelju.

viksi72
29-09-2009, 23:50
javice se ta zelja, kada nadjes pravog i shvatis da je tvojoj devojcici potreban bata ili seka.. u jeeee, zvucim kao baba sera, ali stvarno kada mozgam o deci, ne bih volela da imam samo jedno, strasno bih se plasila..

Shmishonja
30-09-2009, 11:17
Meni je peto polje u vodoliji (muski znak), uran u vagi (muski znak), saturn u blizancima (muski znak). Merkur u vagi (muski znak). Uran pravi aplikaciju sa suncem u vagi (muska planeta u muskom znaku) i aplikaciju sa merkurom u vagi (bespolan u muskom znaku) i trigon sa marsom u vodoliji (muska planeta u muskom znaku). Pricam za aspekte do 5*. Drugi vladar mog petog polja, saturn pravi opoziciju sa jupiterom i neptunom u strelcu (muski znak), i trigon sa merkurom u vagi (muski znak).

Po ovome ja sam trebala roditi decaka, a ja sam rodila cerku koja je strelac (saturn u opoziciji sa planetama u strelcu), a u podznaku vodolija (moje peto u vodoliji.

Da vidimo moju Vagicu koja kao i ja je rodjena u Zemunu i kao i ja ima devojčicu ♥

Tvoj natal je interesantan primer jer ti kao i ja si u nedostatku "ženskih" znakova [obe imamo samo Mesec u ženskom znaku] pa smo eto obe dobile ćerkice :rolleyes:

~ arapska tačka dece : 17° Ovna O° Desc' ~ sa Marsom u Vodoliji O° SMČ O° vrh V polja.
~ arapska tačka ćerki : 01° Ovna ~ opet taj Mars :rolleyes:
~ arapska tačka sinova : 12° Bika O° Mesec ~ sa Venerom u Vagi u O° sa stelijumom u I polju.
~ V polje u Vodoliji i sa Uranom i sa Saturnom u vazdušnim [muškim] znacima.

Hmmm... ovo bi jedino moglo da se protumači kao opcija da je Mars 120° Venera O° Uran 120° Saturn... hmmm... ne "pije h2o" za sad :o ... sem da uzmemo opciju da je Mesec, sam po sebi "majčinstvo" i da je u ženskom znaku... al' to nije dovoljno... otkrijemo mi i ovu tajnu Zodijaka... ;)

Shmishonja
30-09-2009, 12:20
Evo karte moje mame! :) Neki su je vec videli :D

Ima mene i seku..... :bebacurica: :bebacurica:

http://i33.tinypic.com/1o4mrc.gif

E pa ovako Ribe na vrhu 5 kuce (plodne), Ne u 1 u Skorpiji (plodnost), al me buni sto i Ne i Pl prave po tri aspekta?????

Da vidimo šta beše imamo ovde :

♥ arapska tačka dece : 10° Škorpiona sa Plutonom u Devici [ženski znak] i Marsom u Raku [ženski znak] O° Neptun kao vladar V polja.
♥ arapska tačka ćerki : 29° Jarca O° Saturn u Jarcu [ženski znak]
♥ arapska tačka sinova : 05° Riba [opet Neptun u Škorpionu ~ ženski znak]
... na sve strane samo ženskadija :rolleyes:

dadiska
30-09-2009, 15:06
Shimosho tnx! :4kiss:
Ako hocete muski primer imam ja kartu mog tece, pa da proverimo, il vi stavite nekog tatu!!! ;)

Shmishonja
30-09-2009, 15:34
Shimosho tnx! :4kiss:
Ako hocete muski primer imam ja kartu mog tece, pa da proverimo, il vi stavite nekog tatu!!! ;)

Za sad MAME imaju prednost u ovome ;)

Hekata
30-09-2009, 16:51
Da vidimo moju Vagicu koja kao i ja je rodjena u Zemunu i kao i ja ima devojčicu ♥

Tvoj natal je interesantan primer jer ti kao i ja si u nedostatku "ženskih" znakova [obe imamo samo Mesec u ženskom znaku] pa smo eto obe dobile ćerkice :rolleyes:

~ arapska tačka dece : 17° Ovna O° Desc' ~ sa Marsom u Vodoliji O° SMČ O° vrh V polja.
~ arapska tačka sinova : 12° Bika O° Mesec ~ sa Venerom u Vagi u O° sa stelijumom u I polju.

Hmmm... ovo bi jedino moglo da se protumači kao opcija da je Mars 120° Venera O° Uran 120° Saturn... hmmm... ne "pije h2o" za sad :o ... sem da uzmemo opciju da je Mesec, sam po sebi "majčinstvo" i da je u ženskom znaku... al' to nije dovoljno... otkrijemo mi i ovu tajnu Zodijaka... ;)
A da malo pogleate progresiju u doba kad ste bile trudne, tj. te godine? ;)

Shmishonja
30-09-2009, 17:25
A da malo pogleate progresiju u doba kad ste bile trudne, tj. te godine? ;)

Ja imam svoje negde po mojim tefterima zapisane, kad ih nadjem, napišem, al' za druge ~ zaista ne mogu da stignem :(

tinna-bg
30-09-2009, 21:01

Shmishonja, hvala ti puno na odgovoru i sto si mi uradila arapske tacke za decu. Reinstalirala sam Winodows i izgubila onaj link za izracunavanje njih, tako da ih nisam uradila.
Ja i dalje zivim 10 min peske od Zemuna :)
Pogledacu progresije kad sam bila trudna, tj pocetak trudnoce (znam tacan datum) i kad sam rodila cerku, pa cu ih napisati ovde.
Jos jednom mnogo hvala :)

mace
01-10-2009, 10:33
evo ja cu postaviti kartu moje koleginice koja je trudna i kaze da nosi devojcicu, mada nije sigurna : http://www.dodaj.rs/?3I/3y/3F1U8sM6/gaga-sa-posla.gif

nije imala trudnocu pre, dugo je u braku i trudna je nekih 5 meseci, ja nista ne vidim to kod nje u karti.

evo i podaci 21.01.1980 5:20 am Sisak (hrvatska), tre.zivi u beogradu

Shmishonja
01-10-2009, 12:19
evo ja cu postaviti kartu moje koleginice koja je trudna i kaze da nosi devojcicu, mada nije sigurna : http://www.dodaj.rs/?3I/3y/3F1U8sM6/gaga-sa-posla.gif

nije imala trudnocu pre, dugo je u braku i trudna je nekih 5 meseci, ja nista ne vidim to kod nje u karti.

Da vidimo :

♥ PND je 12° Vodolije, sa Uranom u Škorponu [ženski znak]
♥ a.t. dece : 07° Strelca, sa Jupiterom u Devici [ženski znak]
♥ a.t. ćerki : 16° Strelca ~ // ~
♥ a.t. sinova : 19° Blizanaca, sa Merkurom u Vodoliji [muški znak ~ iako je Merkur "dvopolac" je je to i "klackalica" dal' je ♀ ili ♂ ~ a dispozitor je Saturn u Devici ~ ženski znak]
♥ V polje u Biku, sa Venerom u Ribama [duplo žensko]

Mislim da će biti žensko [kao i sledeće koje će doći za par godina] :rolleyes:

limunada
01-10-2009, 12:51

ako sam dobro shvatila,znaci provjerila sam mojoj seki natal i ona je trebala rodit kcerku jer ima puno u zenskom znaku, a MO je u muskim znaku znaci rodila je sina :confused: jel se tako gleda? i naravno djece ar. tacke je strijelac opet muski znak :rolleyes:

a kod mene je isto puno u zenskom znaku a MO mi je u zenskom znaku znaci rodit cu ako bog da curicu :p

tinna-bg
01-10-2009, 13:06
Evo sta kazu tranziti na dan zaceca i na dan rodjenja moje cerke.

Na dan zaceca, mesec, venera, merkur i sunce su tranzitirali mojim petim poljem, bili su u ribama (zenski znak), a u ribama mi je nastavak petog polja.
Saturn koji je po TA vladar mog petog je bio na 7*25' ovna, moglo bi se reci da je aktivirao moju arapsku dacku dece, a i aspasku tacku cerke.
Pluton koji je prirodni vladar 8-og (trudnoca) je bio na mom natalnom jupiteru (kao sto sam vec rekla rodila sam devojcicu koja je strelac), a tranzitni jupiter je bio u vodoliji u konjukciji sa mojim SMC-om (koji je u natalu u trigonu sa mojim vladarima pete kuce, pa zato mislim da je ovaj tranzit za trudnocu bitan), a i u konjukciji sa marsom (koji je vladar mojih arapskih tacki dece i zenske dece).

Mislim da tranziti koji su aktivirali arapsku tacku zenske dece i vladara te tacke govore o tome zasto sam ja rodila devojcicu.

Pogledacu i predikcije, pa cu napisati :)

Na dan kad sam rodila cerku, saturn je bio na 13*59 ovna, aktivirao je moju arapsku tacku dece. Pluton je bio ponovo na istom stepenu kao i na dan zaceca (5*36'), a na dan rodjenja (5*26'). Jupite je bio u egzaktoj konjukciji sa marsom, koji je vladar mojih arapskih tacki dece i zenske dece. Kao sto sam vec rekla ona je podznaku vodolija (mars vladar tih tacki je u vodoliji)

Shmishonja
01-10-2009, 13:15
Evo sta kazu tranziti na dan zaceca i na dan rodjenja moje cerke.

Na dan zaceca, mesec, venera, merkur i sunce su tranzitirali mojim petim poljem, bili su u ribama (zenski znak), a u ribama mi je nastavak petog polja.
Saturn koji je po TA vladar mog petog je bio na 7*25' ovna, moglo bi se reci da je aktivirao moju arapsku dacku dece, a i aspasku tacku cerke.
Pluton koji je prirodni vladar 8-og (trudnoca) je bio na mom natalnom jupiteru (kao sto sam vec rekla rodila sam devojcicu koja je strelac), a tranzitni jupiter je bio u vodoliji u konjukciji sa mojim SMC-om (koji je u natalu u trigonu sa mojim vladarima pete kuce, pa zato mislim da je ovaj tranzit za trudnocu bitan), a i u konjukciji sa marsom (koji je vladar mojih arapskih tacki dece i zenske dece).

Mislim da tranziti koji su aktivirali arapsku tacku zenske dece i vladara te tacke govore o tome zasto sam ja rodila devojcicu.

Pogledacu i predikcije, pa cu napisati :)

Na dan kad sam rodila cerku, saturn je bio na 13*59 ovna, aktivirao je moju arapsku tacku dece. Pluton je bio ponovo na istom stepenu kao i na dan zaceca (5*36'), a na dan rodjenja (5*26'). Jupite je bio u egzaktoj konjukciji sa marsom, koji je vladar mojih arapskih tacki dece i zenske dece. Kao sto sam vec rekla ona je podznaku vodolija (mars vladar tih tacki je u vodoliji)

Sjajno ~ eh, kad bi kod svih tako bilo "knjiški" bilo bi super :D

tinna-bg
01-10-2009, 17:44
Sjajno ~ eh, kad bi kod svih tako bilo "knjiški" bilo bi super :D

Tek kad si mi ti uradila arapske tacke dece, i uporedila ih sa tranzitima, shvatila sam zasto sam rodila devojcicu. Sto ti kazes, bas skolski primer :)
Kao sto sam vec rekla, uradicu i direkcije, pa pisem ovde, cisto radi primera, jer su mi i tranziti pokazali zasto devojcica :)

Shmishonja
01-10-2009, 18:10
Dr Eugen Jonas, ceski naucnik, tvrdi da postoje /za zene/, dva plodna perioda u toku jednog meseca. Onaj koji odgovara fizioloskoj ovulaciji racuna se tako sto se odbroji 15 dana posle prvog dana menstruacije, a drugi je takozvani "period kosmicke ovulacije", a racuna se uz pomoc astroloske natalne karte.

Da li je moguce unapred odrediti pol deteta?

Za koriscenje Jonasovog metoda potrebno je poznavati poziciju natalnog Sunca i Meseca i izracunati longitudinalnu razdaljinu, a to je najbolje uciniti kod astrologa. Kada Mesec dostigne tacno onaj ugao koji ji cinio sa Suncem u trenutku vaseg rodjenja i ako je to bilo u nekom od muskih znakova /Ovan, Blizanci, Lav, Vaga, Strelac, Vodolija/, dete koje je zaceto tog dana bice musko, a ako se Mesec nalazi u nekom od zenskih znakova /Bik, Rak, Devica, Skorpija, Jarac, Ribe/ dete ce biti zenskog pola.

Ja isto tačno znam kada sam začela Dušku ~ 25.09.2009. u podne i tada je tr. Mesec bio u Ribama na istom rastojanju od tr. Sunca koje je u Vagi, kao što i ja imam u svom natalnom čartu izmedju Meseca i Sunca i sklapao je O° sa tr. Uranom na vrhu V polja i 180° sa mojim Mesecom.

•○• kod mene je PND 24° Raka, sa Mesecom u Devici
•○• tačka dece je 11° Vodolije, sa Uranom na samom Asc' u Škorpionu
•○• vrh V polja mi je u Ribama, sa Neptunom u Strelcu pa 90° upravo sa tim Mesecom

◘ po direkcijama 1° za 1 godinu ~ nat. Mesec O° dir. Mc
◘ po progresijama za trenutak začetka ~ pr. Mesec O° i nat. i pr. SMČ
◘ po progresijama za porodjaj ~ pr. Mesec 120° nat. Satrun
◘ po tranzitima ~ tr. Mesec O° nat. IV polje 150° moj nat. Mesec, tr. Merkur 90° nat. Mesec, tr. Sunce O° Venera O° vrh IX polja, tr. Mars O° nat. Venera i 120° nat. Jupiter, tr. Asc' O° nat. Sunce O° Pluton, tr. Jupiter na EKV izmedju Merkur / Jupiter.

~ kod mene je očigledno proradila PND tačka i njen dispozitor uz a.t. Dece jer inače sem tog Meseca, samo je eto i taj Uran u ženskom znaku i nemam ništa više od "ženskih kvaliteta" u natalu.

tinna-bg
02-10-2009, 12:39
Pogledala sam direkcije 1* za 1 god. i sekudarne progresije

Direkcije
SA merkur(dete) u skorpji (zenski znak) 180 natalni mesec (majka) u biku (zenski znak)
SA Satrurn bio na 1* raka (zenski znak, a predstavlja i majcinstvo). Procitala sam da planeta kad promeni znak u direkcijama deluje vrlo jako i donosi nesto iz simbolike tog znaka i te planete. A meni je Saturn jedan od vladara V, pa se ta promena odnosila na decu i porodicu (rak).
SA mesec je bio na 1* blizanaca (merkur-deca) 180 natalni neptun. Mislim da mi je ovaj aspekt doneo da sam trudnocu odrzavala uz pomoc lekova i cestim boravnima u bolnici (neptun prirodni vladar 12-e).
SA jupiter na 29* strelca(samo sto nije promenio znak) 90 natalni pluton (prorodni vladar 8 kuce-trudnoca).
Sto se tice sekudarnih progresija nisam nasla nista posebno, sem sto je pr. mesec bio u ovnu (znaku u kom su moje arpske tacke dece)60 natalni saturn.
I progresivni asc je bio na 3* skorpije, a progresivni dc na 3* bika (stepenu egzaltacije meseca)

mikica
08-11-2009, 22:48
a moze li se znati sta cu imati jednog dana dali ce biti djevojcica ili djecak ili to se moze znati tek kad se zatrudni:)))

Shmishonja
08-11-2009, 23:04
a moze li se znati sta cu imati jednog dana dali ce biti djevojcica ili djecak ili to se moze znati tek kad se zatrudni:)))

Pa, može da se ide preko arapskih tačaka dece, ćerki i sinova.

Kod tebe :
♥ arapska tačka dece [broj] je na 04° Riba ~ dispozitor Jupiter u Jarcu O° Mesec
♥ arapska tačka ćerki je na 24° Jarca O° Mesec [!] a dispozitor je Saturn u Škorpionu
♥ arapska tačka sinova je na 06° Jarca... ponovljena priča od gore, ali ona je u O° sa Suncem
♥ V polje je u Biku i samo ta eto Venera "odskače" od celokupne baš naglašene priče o ženskoj deci :)
∞ rezime ~ biće više od jednog deteta [jer je a.t. Dece u Ribama, koje simbolizuju "mnoštvo"] najverovatnije prvo će biti žensko, a drugo muško ;)

Shmishonja
08-11-2009, 23:21

Kako je buduća mama i kad se slavi :p

monika21
08-11-2009, 23:28
Moze li meni neko reci jer se ja bas ne razumem u odredjivanje :)

viksi72
08-11-2009, 23:36
Kako je buduća mama i kad se slavi http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/tongue.gif

smisi, nisam videla pitanjce, devojcice, izvini!! termin je kraj januara, mada doktorka sumnja, jer su bebe vejike, veci imaju po kilo i po, a zozi je tek usla u sedmi mesec i ogromna je.. mozda obraduju mamu bas za njen rodjendan:).. i da, dva decaka su u pitanju sigurno.. tako da javljam, draga, i hvaja puno sto si setila :)!!

Shmishonja
08-11-2009, 23:47
Kako je buduća mama i kad se slavi http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/tongue.gif

smisi, nisam videla pitanjce, devojcice, izvini!! termin je kraj januara, mada doktorka sumnja, jer su bebe vejike, veci imaju po kilo i po, a zozi je tek usla u sedmi mesec i ogromna je.. mozda obraduju mamu bas za njen rodjendan:).. i da, dva decaka su u pitanju sigurno.. tako da javljam, draga, i hvaja puno sto si setila :)!!

Moram malo večeras u off topik ~ radujem se za moju prijateljicu što je dobro, a i ova vest me je baš obradovala ~ znači Zoza i ti i svi mi uskoro se radujemo i pijemo! Superiška ~ sve najbolje i držimo palčeve ♥

http://www.twinstuff.com/store/catalog/images/twinsonboard_2004.jpg

viksi72
08-11-2009, 23:56
:) :) :) hvala, dusice, pije se puta dva, javljam obavezno, samo da sve bude ok i da ovi tajigani, kako ih njihova seja zove, dodju vise, iscrpljuju nas potpuno :) :) :). . i ja se izvinjavam na off-u :)!

Shmishonja
08-11-2009, 23:57
Moze li meni neko reci jer se ja bas ne razumem u odredjivanje :)

Da vidimo tebe ~ s obzirom da si rodjena istog datuma i u isto vreme kao i moja ćerkica, naravno razlika u godinama ;)

♥ arapska tačka Dece [broj] 10° Škorpiona ~ Pluton u Vagi [Mars u Blizancima]
♥ arapska tačka Ćerki 26° Riba ~ Neptun u Strelcu [Jupiter u Vagi]
♥ arapska tačka Sinova 11° Strelca ~ sa Jupiterom u Vagi
♥ V polje na kraju Vodolije ~ sa Uranom u Škorpionu, Saturnom u Vagi i posle Ribe, sa opet ponovljenom pričom o a.t. Ćerkama :)

∞ iz ovoga vidimo da "prednjače" http://s10.rimg.info/09f1289807f5d5159fe121280181b0d6.gif i nisam slučajno napisala to u množini ;)

Shmishonja
09-11-2009, 00:08

♥ arapska tačka Dece ~ 01° Vodolije sa Uranom u Škorpionu i Saturnom u Devici
♥ arapska tačka Ćerki ~ 16° Strelca sa Jupiterom u Devici
♥ arapska tačka Sinova ~ 01° Raka sa Mesecom u Ribama
♥ V polje u Ovnu sa Marsom u Devici ~ čak i šira O° sa Jupiterom

Iz ovoga svega http://s10.rimg.info/3c02446bc3c4ac231642f48963e67175.gif

Javi ;)

Shmishonja
09-11-2009, 00:16
ako sam dobro shvatila,znaci provjerila sam mojoj seki natal i ona je trebala rodit kcerku jer ima puno u zenskom znaku, a MO je u muskim znaku znaci rodila je sina :confused: jel se tako gleda? i naravno djece ar. tacke je strijelac opet muski znak :rolleyes:

a kod mene je isto puno u zenskom znaku a MO mi je u zenskom znaku znaci rodit cu ako bog da curicu :p

♥ arapska tačka Dece [broj] 22° Škorpiona ~ sa Plutonom u Vagi i Marsom u Devici
♥ arapska tačka Ćerki 10° Vage ~ sa Venerom u Ribama
♥ arapska tačka Sinova 18° Ovna, sa ponovljenom pričom o Marsu
♥ V polje u Vodoliji ~ sa Uranom O° a.t. broja dece i sa Saturnom u Devici

♥ po svemu sudeći biće http://s17.rimg.info/3cba5198e49735db79044e0452a561f7.gif

Shmishonja
09-11-2009, 00:25
ajde da pokusam:
vladar 5-te, jupiter na 8 jarca (zenski znak) 90 merkur 5-oj u ovnu (muskii znak) i 120 so u biku (zenski znak).
tnd nalazi se na 7 lava (muski znak), sunce u biku (zenski znak), venera u blizncima (muski znak)
tacka zenske dece je na 28 blizanaca (muski znak) 120 sa meseceom iz vage (muski znak), dispozitor merkur u 5-oj u ovnu (muski znak)
tacka muske dece na 15 jarca (zenski znak), saturn u blizancima (muski znak), dispozitor merkur u ovnu (muski znak)..
znaci situacija 50/50. ma jel moguce da dobijem blizance, ko i moja seja? ej, smis, ne bilo ti zapovedjeno, hajde prekontrolisi ovaj domaci zadatak :).. tnx!!

♥ arapska tačka Dece ~ 17° Jarca, sa Saturnom u Blizancima
♥ arapska tačka Ćerki ~ 29° Blizanaca, sa Merkurom u Ovnu
♥ arapska tačka Sinova ~ 16° Jarca ~ ponovljena priča sa brojem dece...
♥ V polje u Ribama ~ sa Neptunom u Strelcu i Jupiterom u Jarcu

♥ iz svega ovoga "vidim DUPLO" :rolleyes: i mislim da će ti se želja definitivno ostvariti i da će da budu http://s15.rimg.info/4af78100a8aabd9ca808ee56790e5655.gif

viksi72
09-11-2009, 00:40
hvala, smisi, stvarno si divna :).. i gde, zeno, pronalazis ove sjajne slicice??

evo jos jednog chart-a.. a pokusavam da iskopam podatke za baku, koja je imala dva puta blizance, pa plus petoro dece.. mada tesko da cu iskopati..

http://i34.tinypic.com/2jg4iop.gif

peta kuca u strelcu (muski znak), jupiter u vagi (muski znak), venera u biku (zenski znak) u svom sedistu, plodna da plodnija ne moz' biti..
tacka zenske dece je na 29 jarca (zenski), saturn u raku (zenski), mesec u strelcu (muski), pa nastavak poznat..
tacka muske dece je na 2 raka (zenski), pa nastavak opet poznat..
inace tri trudnoce su bile u pitanju..

e da, i da li se muskarcima mogu videti deca? da li isto gledamo? ovo je cisto iformativno..

monika21
09-11-2009, 00:44
Da vidimo tebe ~ s obzirom da si rodjena istog datuma i u isto vreme kao i moja ćerkica, naravno razlika u godinama ;)

♥ arapska tačka Dece [broj] 10° Škorpiona ~ Pluton u Vagi [Mars u Blizancima]
♥ arapska tačka Ćerki 26° Riba ~ Neptun u Strelcu [Jupiter u Vagi]
♥ arapska tačka Sinova 11° Strelca ~ sa Jupiterom u Vagi
♥ V polje na kraju Vodolije ~ sa Uranom u Škorpionu, Saturnom u Vagi i posle Ribe, sa opet ponovljenom pričom o a.t. Ćerkama :)

∞ iz ovoga vidimo da "prednjače" http://s10.rimg.info/09f1289807f5d5159fe121280181b0d6.gif i nisam slučajno napisala to u množini ;)

Hvala puno puno :)
Zaista si precizna i koncizna, svaka cast :)
Nemam vise komentara

HVALA :bebadeckic:

Shmishonja
09-11-2009, 00:46
hvala, smisi, stvarno si divna :)..

evo jos jednog chart-a.. a pokusavam da iskopam podatke za baku, koja je imala dva puta blizance, pa plus petoro dece.. mada tesko da cu iskopati..

http://i34.tinypic.com/2jg4iop.gif

e da, i da li se muskarcima mogu videti deca? da li isto gledamo? ovo je cisto iformativno..

Iskreno ~ nikad mi nije palo napamet da gledam muški čart za decu ~ smatram da je ipak žena ta koja je "glavna" u tome ~ iako naravno ona "hemija" mora da odradi svoje... možemo da probamo :rolleyes:

Shmishonja
09-11-2009, 00:54

♥ arapska tačka Dece [broja] je 22° Raka ~ sa Mesecom u Vodoliji u V polju
♥ arapska tačka Ćerki ~ 26° Riba sa Neptunom u Strelcu i Jupiterom u Devici
♥ arapsak tačka Sinova ~ 15° Vodolije O° Mesec, sa Uranom u Škorpionu i Saturnom u Devici
♥ V polje u Vodoliji sa maloprepomenutim Saturnom i Uranom

♥ koliko vidim ovde devojčice "pobedjuju" ;)

Shmishonja
09-11-2009, 10:02
evo link :D stavila sam regiomontanus

http://i36.tinypic.com/50pso5.jpg

♥ arapska tačka Dece {broj} 13° Ovna ~ Mars u Vagi
♥ arapska tačka Ćerki ~ 20° Vage ~ Venera u Blizancima
♥ arapska tačka Sinova ~ 06° Device ~ Merkur u Raku
♥ V polje u Lavu sa Suncem u sedištu :)

♥ po ovome biće 2 http://s.rimg.info/aee36fd9ad4f343ebeb4c08bf03607ed.gif

ajde
09-11-2009, 10:22
♥ po ovome biće 2 http://s.rimg.info/aee36fd9ad4f343ebeb4c08bf03607ed.gif

hvala :)

a jesul ovo sinovi .. ovaj sto mase :D

EDIT: bice da jesu :D

bubi73
10-11-2009, 09:30
Moja arapska tačke dece je na 14 stepenu blizanaca.Peta kuća mi je takođe u blizancima sa saturnom u njemu.Merkur otišao u prvoj kući u vodoliji.Imam jedno dete ,postoji li mogućnost još jednog deteta.Unapred hvala.

Shmishonja
10-11-2009, 12:06
Moja arapska tačke dece je na 14 stepenu blizanaca.Peta kuća mi je takođe u blizancima sa saturnom u njemu.Merkur otišao u prvoj kući u vodoliji.Imam jedno dete ,postoji li mogućnost još jednog deteta.Unapred hvala.

Potrebni su mi tvoji natalni podaci da bih mogla da proverim i izračunam te arapske tačke sama da bih mogla da ti dam odgovor :)

Da dodam :

♥ arapska tačka Dece [broj] 08° Jarca sa Saturnom na vrhu V polja.
♥ arapska tačka Ćerki 26° Riba sa Neptunom u Strelcu i Jupiterom u Jarcu.
♥ arapska tačka Sinova 18° Škorpiona sa Plutonom u Vagi i Marsom u Strelcu.
♥ V polje u Blizancima sa Merkurom u Vodoliji.

♥ po svemu sudeći deca će doći znatno kasnije u životu [em je Merkur u Vodoliji, pod vladavinom Saturna, em je sam Saturn na vrhu V polja, al s obzirom da su u recepciji, to pokazuje da će ih biti. Najverovatnije će biti http://s8.rimg.info/b811fab76aa45b205357d542735d0a28.gif

Shmishonja
27-04-2010, 11:44
A evo i moje mame...

► 07-02-1942 u 08h05am Bavanište ◄

~ PND je 02° Ovna sa Marsom u Biku
~ a.t. Dece 02° Vodolije sa Uranom u Biku (a i sa Saturnom kao drugim vladarem u Biku)
~ a.t. Ćerki 02° Blizanaca sa Merkurom u Vodoliji na Asc'
~ a.t. Sinova 03° Vage sa Venerom u Vodoliji u XII polju
~ V polje je na 29° Blizanaca/00° Raka : Merkur na Asc' u Vodoliji i Mesec na 00° Škorpiona u VIII polju ~ muško & žensko

○•○ pre mene mama je bila trudna sa dečakom, ali je imala pobačaj, posle 7 godina dobila je mene...

A s obzirom da su Merkur O° Venera u 90° sa Mars O° Uran O° Saturn u Biku ~ eto ostadoh sama jer ona više nije smela da ostaje u drugom stanju zbog problema sa miomatoznom matericom (onaj Mesec...) http://www.charobnjak.net/Smileys/perfect/sad.gif

tori
27-04-2010, 12:26
Evo i mene pa da vidimo sta ce se desavati:
-Arapska tacka dece mi je na 23 19 device ( merkur u vagi)
- arapska tacka cerke mi je na 11 21 lava (sunce u vagi)
- arapska tacka sina mi je na 24 32 vodolije (uran u skorpiji)
- Peto polje pocinje u strelcu, Ju otisao u 12 u lava.
- U 5 polju imama Ne na 15 stepenu.
Sta mene po ovome ceka? Koliko komada beba:)?
Imala vec 2 trudnoce, prva zavrsena abortusom, druga spontanim...

Smisho, najlepse bih te zamolila da zvirnes ako imas volje i vremena:)
Srce si, hvala!:)

Majana
27-04-2010, 12:43
PND ~ Vodolija 24*52'
deca ~ Rak 25*26'
muško ~ ovan 6*2'
žensko ~ Rak 5*37'
V polje Mesec ima 2 aspekta do 5* ~ Mo60Sa u Strelcu (muško) i Mo90Pl u Škorpiji (žensko). Ja imam dečaka i devojčicu i neću više, dosta je :D. Imala sam 4 trudnoće, jedan pobačaj i jednu kiretažu.

Shmishonja
27-04-2010, 12:44
Evo i mene pa da vidimo sta ce se desavati:
-Arapska tacka dece mi je na 23 19 device ( merkur u vagi)
- arapska tacka cerke mi je na 11 21 lava (sunce u vagi)
- arapska tacka sina mi je na 24 32 vodolije (uran u skorpiji)
- Peto polje pocinje u strelcu, Ju otisao u 12 u lava.
- U 5 polju imama Ne na 15 stepenu.
Sta mene po ovome ceka? Koliko komada beba:)?
Imala vec 2 trudnoce, prva zavrsena abortusom, druga spontanim...

Smisho, najlepse bih te zamolila da zvirnes ako imas volje i vremena:)
Srce si, hvala!:)

Da vidimo : PND je na 29° Jarca sa Saturnom na 08° Device, a.t. Dece 16° Raka sa Mesecom na 28° Škorpiona, a.t. ćerki 11° Lava sa Suncem na 12° Vage i a.t. sinova 16° Ovna sa Marsom na 10° Škorpiona, a V polje je u Strelcu isto sa tim Jupiterom kao vladarem.

Iz ovoga po meni imamo sledeće : s obzirom da ti je Mesec na 28° Škropiona ~ treba mu 2° da bi prešao u Strelca ~ to su po meni te 2 trudnoće koje su se tužno završile (jer ipak upravo taj Mesec je vladar a.t. Dece) al s obzirom da je baš tačka sinova pod vladavinom Marsa u svom drugom sedištu pa 90° sa dispozitorom Jupiterom koji pak ima O° sa a.t. ćerki iz XII polja + Sunce kao dispozitor a.t. ćerki se nalazi na njihovom EKV i ima O° sa Merkurom (inače generalnim vladarem dece u natalnom čartu, a dodatno ovde je i vladar partnerovog V polja) i koji dodatno ima i O° sa Plutom (smrt, ali i regeneracija) mislim da si ti na žalost morala da preguraš ta dva gubitka da bi posle toga mogla da dobiješ jednog a možda i dva zdrava i slatkahttp://s17.rimg.info/32adfa0b714ad4cd16bc66ff7fa185d5.gif

tori
27-04-2010, 12:56
Jao, draga moja Smisho, pa ti si zaista najvece srce:)
Za nepunih mesec dana mi sledi sledeca vantelesna oplodnja, a imam jak osecaj da ce bas ovaj put biti uspesno sve i da ce biti 2 deckica zdrava i prava:)
Iz tvojih usta u bozje usi!
Hvala ti zaista, potvrdila si moj osecaj da cu imati samo musku decu!
jer su muska deca zbog tog marsa i jupitera?

Shmishonja
27-04-2010, 13:03
PND ~ Vodolija 24*52'
deca ~ Rak 25*26'
muško ~ ovan 6*2'
žensko ~ Rak 5*37'
V polje Mesec ima 2 aspekta do 5* ~ Mo60Sa u Strelcu (muško) i Mo90Pl u Škorpiji (žensko). Ja imam dečaka i devojčicu i neću više, dosta je :D. Imala sam 4 trudnoće, jedan pobačaj i jednu kiretažu.

♥ vrh V polja i nj vladar
♦ arapska tačka PND : Mc' + Asc' - Mesec {i za dnevno i za noćno rodjenje}
♣ arapska tačka dece ~ za dnevno rodjenje : Asc' + Saturn - Jupiter

•○• arapska tačka muške dece : Asc' + Jupiter - Mesec
○•○ arapska tačka ženske dece : Asc' + Venera - Mesec
{ista formula i za dnevno i za noćno rodjenje}
◘ deca [vreme, broj, pol] Asc' + Jupiter - Mars

Kod tebe imamo : PND 00° Strelca sa Jupiterom na 10° Vodolije ~ muško, a.t. Dece 23° Škorpiona sa Plutonom u Škorpionu ~ žensko i sa Marsom u Vagi ~ muško, a.t. sinova 12° Vodolije (baš u O° sa PND) i sa Uranom u Strelcu i sa Jupiterom u Vodoliji ~ muško, a a.t. ćerki 12° Škorpiona ~ zajedon je sa a.t. Dece ~ isti dispozitori : rezime ~ oba pola su zastupljena ~ i dečaci i devojčice ~ a i samo V polje je u Blizanicma (dvojni znak) sa Merkruom u Strelcu O° sa Uranom vladarom Asc' u XI polju ~ po "planu i programu" se planira broj dece, al se uvek nešto iznenada desi i ta računica "padne u vodu" pa kad si želela devojčicu, stigao je dečak, a kad si želela dečaka, stigla je devojčica. Po meni, ovo mi deluje kao da će da bude + još jedan dečkićhttp://s17.rimg.info/e9c1d4ad36cacea370a67b8f89146731.gif

Shmishonja
27-04-2010, 13:11
Jao, draga moja Smisho, pa ti si zaista najvece srce:)
Za nepunih mesec dana mi sledi sledeca vantelesna oplodnja, a imam jak osecaj da ce bas ovaj put biti uspesno sve i da ce biti 2 deckica zdrava i prava:)
Iz tvojih usta u bozje usi!
Hvala ti zaista, potvrdila si moj osecaj da cu imati samo musku decu!
jer su muska deca zbog tog marsa i jupitera?

Pa sobzirom da su i a.t. ćerki i a.t. sinova u muškim znacima, a sami dispozitori su Jupiter u Lavu i Mars u Škorpionu (iako ovaj drugi jeste u "ženskom" znaku, meni to ipak je "muško" jer je Mars tu u sedištu... ili će pak da budu dečak i devojčica, pa će ona da bude prava mala mamina amazonka ;))

A i opcija vantelesne oplodnje mi je baš kod tebe jaka ~ Neptun na vrhu V polja, a vladar V polja u XII polju ~ pa još su i u 120° koji je dosta širok (+/- 10°) što po meni i pokazuje da ćeš nekoliko puta morati da pokušaš sa tim postupkom ~ a na kraju uspeh, jer je ipak taj 120° u 60° sa njihovim EKV ~ Sunce koje je em u muškom znaku, em je vladar I polja ~ samo što ćeš kad ostaneš trudna dosta vremena morati da miruješ, ležiš i da možda budeš i u bolnici da te paze i maze da bi sve bilo oki doki na kraju ~ jer ipak ovaj stelijum u Škorpionu ne treba provocirati previše, iako s druge strane ima lep 120° sa tr. Jupiterom u Ribama koji preko antiscije upravo sklapa O° sa tvojim Suncem :)

tori
27-04-2010, 13:18
Hval jos jednom Smisho na pojasnjenju!
Btw, iza sebe imam vec 3 neuspela pokusaja vestacke/vantelesne oplodnje, ovo sad u maju ce mi biti cetvrti pokusaj, nadam se uspesan:)
A za mirovanje nema problema, sta god da treba ja cu odraditi samo da se deca rode ziva i zdrava:)
Hvala i sorry za malo off topic-a:) ipak mozda jos nekome pomogne objasnjenje!

Majana
27-04-2010, 14:05
Kod tebe imamo : PND 00° Strelca sa Jupiterom na 10° Vodolije ~ muško, a.t. Dece 23° Škorpiona sa Plutonom u Škorpionu ~ žensko i sa Marsom u Vagi ~ muško, a.t. sinova 12° Vodolije (baš u O° sa PND) i sa Uranom u Strelcu i sa Jupiterom u Vodoliji ~ muško, a a.t. ćerki 12° Škorpiona ~ zajedon je sa a.t. Dece ~ isti dispozitori : rezime ~ oba pola su zastupljena ~ i dečaci i devojčice ~ a i samo V polje je u Blizanicma (dvojni znak) sa Merkruom u Strelcu O° sa Uranom vladarom Asc' u XI polju ~ po "planu i programu" se planira broj dece, al se uvek nešto iznenada desi i ta računica "padne u vodu" pa kad si želela devojčicu, stigao je dečak, a kad si želela dečaka, stigla je devojčica. Po meni, ovo mi deluje kao da će da bude + još jedan dečkićhttp://s17.rimg.info/e9c1d4ad36cacea370a67b8f89146731.gif
Heh, Smile mislim da si nešto obrnula :D, meni je V u Raku, a vl asc je Neptun, Jupiter. A i tačke sam računala na onom sajtu, 'uplašila' si me sa tim još jednim dečakom ;)

Shmishonja
27-04-2010, 14:24
Heh, Smile mislim da si nešto obrnula :D, meni je V u Raku, a vl asc je Neptun, Jupiter. A i tačke sam računala na onom sajtu, 'uplašila' si me sa tim još jednim dečakom ;)

Pogrešila sa vremenom rodjenja, umesto 13h45, ja ubacila 11h45 :o

~ PND je ondak na 24° Vodolije, a a.t. Dece na 17° Jarca ~ oboma vlada Saturn u Strelcu + Uran u Strelcu = dečak, a a.t. ćerki je isto u Jarcu, dok je a.t. sinova u Ovnu sa Marsom u Vagi = opet dečak... al zato je V polje u Raku, žensko, al opet sa Mesecom u Vodoliji ~ devojčica, ali i dečak... al isto tako je i Sunce u Škorionu vladar dodatni tog V polja... hmmm... ja sve i dalje mislim da ćeš ti da imaš još jednog dečaka :rolleyes:

Majana
28-04-2010, 17:10
Direkcije kada sam rodila ćerku 2007 - dir.Mesec je bio tačno na PND, a 2004 kada sam rodila sina je Merkur se motao oko a.t.muške dece.
E sada, ako gledam dispozitore ni oni nisu ništa sklapali, jel i tranziti reaguju na tačke?
A šta sa tačkom dece za broj, pol, vreme. Meni je na 25 Raka, vladar isti kao i V. Jel gledam taj Mo, pa dispozitora Ur? Pošto su svi pokazatelji muške dece, a ja imam ćerku, to povezujem s tim da joj nijedan dečak nije ravan! Osim ženskog imena i još nečega ništa više nema žensko - penje se po drveću, ogradama, stalno skače, prlja se užasno, igra sa pištoljima i sl. :D
Smile aj mi pomozi kako se gleda broj.

Vanesa
03-05-2010, 10:09
Ja se nadam da ce i kod mene nesto da se desi do kraja ove godine jer bi toliko volila da ostanem u drugom stanju mada zasad nista tj moj partner koci celu stvar sad neznam dokle tako ... dali postoji sansa da ove godine dobijem ipak bebu curicu ili djecaka :o) bar se nadam .. hvala puno --- bec 03 maj 2010 u 10 i 09 sati

Shmishonja
03-05-2010, 11:31
Ja se nadam da ce i kod mene nesto da se desi do kraja ove godine jer bi toliko volila da ostanem u drugom stanju mada zasad nista tj moj partner koci celu stvar sad neznam dokle tako ... dali postoji sansa da ove godine dobijem ipak bebu curicu ili djecaka :o) bar se nadam .. hvala puno --- bec 03 maj 2010 u 10 i 09 sati

Ovo bi trebalo da se prebaci na Horarna pitanja vezana za decu ♥ trudnoću ;)

Anatena
04-05-2010, 02:02
Cao devojke...nije me bilo duze vreme... iz razloga trudnoce,6 mesec sam:)
Beba nam je okrenula guzu i ne vidimo da li je bata ili seka...
Svojevremeno sam jako bila zabrinuta zbog Sa u 5 polju....ali izgleda da ce biti sve oki doki....
Smiso,ako mozes i kad si free, baci pogled na moje arapske tacke i bebe :)))
Ne umem to da gledam...
Moji podaci:
29.01.1981.god, Bgd u 13.30h
Veliko hvala...Pozz :)

Buby
04-05-2010, 06:31
Beba nam je okrenula guzu i ne vidimo da li je bata ili seka..

Ciao Anatena,
Pitala si Smishu da ti pogleda ali evo ja bacila oko za vjezbu. Nadam se da ti ne smeta. I sve uzmi sa rezervom jer sam ja pocetnik pa dok Smisha ne potvrdi ili demantira ne uzdaj se u me ;)
Arapska tocka djece – 1° Blizanci (muski znak), Me je otisao u Vodenjaka (muski znak).
Arapska tocka kceri – 0° Djevice (zenski znak), Me je otisao u Vodenjaka (muski znak).
Arapska tocka sina – 19° Blizanaca (muski znak), Me je otisao u Vodenjaka (muski znak).
V kuca pocinje u Vagi (muski znak), Ve je otisla u Jarca (zenski znak), a nastavlja se u Skorpionu (zenski znak), a Pl je otisao u Vagu (muski znak), a Mr je otisao u Vodenjaka (muski znak).
Po ovome sugerira na musko dijete, ali ponavljam najbolje da ti ovi iskusniji jos bace oko :o Sretnoooooo!!!!!

PS-molim vas mozete li mi reci kako pronadete tu arapska tačka PND : Mc' + Asc' - Mesec {i za dnevno i za noćno rodjenje} kada je na Arabic Parts Calculatoru ne mogu pronaci a rucno mi ne uspijeva?!?! Jos nesto, kako vidite koliko djece ce biti?

Majana
04-05-2010, 08:45
PS-molim vas mozete li mi reci kako pronadete tu arapska tačka PND : Mc' + Asc' - Mesec {i za dnevno i za noćno rodjenje} kada je na Arabic Parts Calculatoru ne mogu pronaci a rucno mi ne uspijeva?!?!
Buby na tom calculatoru je stalno formula nesto+nesto-nesto, pa kada znas da je za PND formula Mc+Asc-Mesec, samo ubacis tim redom i on ti izracuna. Bitno je da znas kako se koja izracunava, ne mora biti u njihovoj ponudjenoj listi :)

Buby
04-05-2010, 08:54
Buby na tom calculatoru je stalno formula nesto+nesto-nesto, pa kada znas da je za PND formula Mc+Asc-Mesec, samo ubacis tim redom i on ti izracuna. Bitno je da znas kako se koja izracunava, ne mora biti u njihovoj ponudjenoj listi :)

Joooooooooooj pa naravno :icon_kush: ...nista vise necu pitati. Hvala ti Majana!

Majana
24-05-2010, 20:21
Upravo gledam kartu jedne devojke koja treba da ima vestacku oplodnju uskoro.
PND ~ 23 Raka
A.T. dece 15 Skorpije

U direkcijama za 2011 joj vertex staje na PND (23 Raka), a u solaru za 2010-2011 joj sol fortuna na A.T dece (15 Skorpije) u sol.I , takodje su joj se poklopile solarne sa natalnim kucama, kao i sol.Ju i Ur u obe V.
Lunar septembar 2010 ~ lun.Mo + lun.Ceres + lun.Pl u Lun.I, gde lun.Mo vlada lun.VIII i gde je lun.verteks tacno na PND!
I u progresijama za sept je pr.Mo120Ceres

Jel neko posmatrao PND i A.T dece kroz predikcije za trenutak zaceca?
Sve se nekako poklopilo nadam se za :bebadeckic:

Mishollo
24-05-2010, 22:36
... i ne vidimo da li je bata ili seka...

Malopre sam pročitao pitanje. Evo i karte http://i48.tinypic.com/2a4tzyt.jpg Nisam gledao arapske tačke.
vl.1 JU- M;
JU u Pi- Ž;
V u Biku- Ž;
vl. V Venera- Ž;
Venera u Raku- Ž;
vl. 7 Merkur. Poslednji aspekt sa Venerom, pa je- Ž;
Merkur u Biku- Ž;
vl. 11 Mars- M;
Mars u Lavu- M;
Mesec u Vagi- M;
vl. Vage Venera- Ž;
Venera u Raku- Ž.
Osam prema četiri za devojčicu.

Buby
24-05-2010, 22:37
Malopre sam pročitao pitanje. Evo i karte http://i48.tinypic.com/2a4tzyt.jpg Nisam gledao arapske tačke.
vl.1 JU-M;
JU u Pi-Ž;
V u Biku-Ž;
vl. V Venera-Ž;
Venera u Raku-Ž;
vl. 7 Merkur. Poslednji aspekt sa Venerom, pa je Ž;
Merkur u Biku-Ž;
vl. 11 Mars-M;
Mars u Lavu-M;
Mesec u Vagi-M;
vl. Vage Venera-Ž;
Venera u Raku-Ž.
Osam prema četiri za devojčicu.

Auuuuuuu pa ja nisam nista te arapske tocke naucila onda :eek: ...bas mi krivo :( ...bravo Mishollo...

Mishollo
24-05-2010, 22:40
Auuuuuuu pa ja nisam nista te arapske tocke naucila onda :eek: ...bas mi krivo :( ...bravo Mishollo...
Pa ja kažem da ih nisam ni gledao u horarcu, a ne znam ni da li treba :D A vidim ti si ih računala u natalu. :4hug:

Buby
24-05-2010, 22:48
Pa ja kažem da ih nisam ni gledao u horarcu, a ne znam ni da li treba :D A vidim ti si ih računala u natalu. :4hug:

Hvala, ma je da ja ih kao gledala ma pokusala malo nauciti ali eto nisam ni znala da se ne gledaju tamo u horarcu :rolleyes: ...punoooo vise vjerujem tvojim predikcijama...a nista za sad je buby svrco sjedi jedan :p

Gloria
14-09-2011, 17:16
Ja baš volim devojčice, ali izgleda da će biti dečak (za koju godinu)...

Shmishonja
14-09-2011, 17:18

Realno, ove formule se prvenstveno koriste u TA kada se analizira natalna karta, ali mogu koliko toliko da budu pomoćno sredstvo prilikom analize horarca vezanog za itvrdjivanje pola nerodenog deteta (iako je tu realno najbitnije 5 polje, nj vladar i Mesečak) ;)

zujalica
14-09-2011, 18:33
Shmisho, koliki orbis uzimas za npr. 0 arapske tacke i ugla - Dsc ?
Videh da si Tini racunala 0 neke od ovih tackica sa Dsc , orbis je skoro 3*...
A isto kao vama Mo mi je jedini predstavnik u zenskom znaku.
Meni je tacka dece na 19, 39 Blizanaca , to bi onda bila 0 sa Dsc koji je na 17,28 Blizanaca...( Me u Vagi )
- tacka muske 26,33 Blizanaca
- tacka zenske 17, 03 Bika ( Ve u Vagi )
- PDN 3,51 Bika
- i ona tackica broj, pol, vreme 4,44 Vage
Po dispozitorima bi trebalo da imam musko :) , a po polozaju... nece se zna :D .
Ista prica kao po Mo i vladaru 5. - Mo u zenskom, Ve u muskom...
Jos mi je tacka dece egz. na nat. Me i So moje ljubavi ( Me mu je vladar 5. )

mala_m
18-09-2011, 11:58
nemam još djece, sad sam trudna i zanima me tko može pogledati u natalu kojeg je spola. hvala :-)

Lyra
18-09-2011, 12:26
nemam još djece, sad sam trudna i zanima me tko može pogledati u natalu kojeg je spola. hvala :-)

Mislim da je curica :p ...

nedda
18-09-2011, 23:08
Na temi potomstvo se pri pocetku (do 20. strane) nekada davno povela analiza polova rodjene dece, i ispostavilo se kao prilicno tacno za ljude koji su tada imali decu.

Princip odredjivanja je cini mi se Mandrak dao i zasnivao se na broju aspekata koje prave vladari 5. kuce, uz neke izuzetke.
Uzimani su samo aspekti do 5 stepeni orbisa.

A pol deteta odredjivan je cini mi se na osnovu znaka u kome su planata sa kojima vladar 5. pravi aspekte bile.

Npr. Meni je vladar 5. kuce Uran, on pravi dva trigona - na mars i veneru, a posto su obe te planete u ovnu - to su dva decaka. Kvadrat sa suncem se ne racuna, jer je orbis preveliki.

Koga zanima vise, neka prekopa malo tamo...

tanjica
19-09-2011, 11:49
Kako bi mogla da odredim pol 3. deteta.Vladar 9. Ne u strelcu,ali ako gledam Ju on je u raku.musko ili zensko???

Luftballon
12-02-2015, 22:22

Morala sam dići temu i kvotat ovaj post jer mislim da se nepotrebno napravila drama oko nečega što se vidi prilično jasno čak i prosječnom laiku.

5. kuća je u jarcu i tu je merkur. To implicira kako će prvo dijete biti i jest djevojčica jer je jarac ženski znak, a za opis te djevojčice se gledaju aspekti saturna i merkura.

E sada slijedi još zanimljivija i jasnija priča...negdje jednom čitah kako blizanci dolaze kod dvojnih znakova: blizanaca, strijelaca i riba.
A pogledajmo ovdje...7.polje je u ribama, a dispozitor je neptun u strijelcu.

Jesu se mogli jasnije vidjeti? Ja mislim da nisu:bebadeckic::D

leptirica035
26-02-2018, 22:58
Ko hoce da se igra:kojeg je pola moje bebche u stomaku? Vec imam jednog sina :)

Filip
26-02-2018, 23:41
Saturn vladar 5 polja kvadrat Mars i apsekti sa planetama u muskim znacima. Kao da imas predispoziciju za musku decu.

leptirica035
28-02-2018, 00:22
Mozda SI u pravu, videcemo ;)

leptirica035
01-07-2018, 01:07
Saturn vladar 5 polja kvadrat Mars i apsekti sa planetama u muskim znacima. Kao da imas predispoziciju za musku decu.

Jeste musko😁, pogodio si.