Život bez braka? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Život bez braka?

Shmishonja
20-09-2009, 20:31
Mogli bi da se pozabavimo i ovim "problemom" ~ da postavimo primere ljudi koji se nikada nisu udali / oženili i da pokušamo da nadjemo "planetrnu šemu" u njihovim čartovima :cool:

Evo ~ za sad par primera ♀
◘ 30.07.1904. Vršac ~ 19h00
◘ 27.06.1950. Bgd ~ 00h30
◘ 19.07.1951. Bgd ~ 03h00
◘ 07.04.1961. Kovin ~ 00h40
◘ 28.05.1958. Pančevo ~ 10h30
◘ 03.10.1926. Kovin ~ 09h00
i jedan ♂ 01.02.1898. Vršac ~ 11h30

leonardo
20-09-2009, 23:42
Pokušaću da analiziram osobu rođenu 19.07.1951. 3h 00 BG .

1.ASC na 10 stepeni 37 min Raka, u konjukciji sa Uranom u 1. kući i Marsom u 12.kući
*pozicija koja bi možda opisala osobu koja je avanturista, ukazuje na veze sa slobodnim ili razvedenim muškarcima
*Uran u sekstilu sa Venerom vladarem 5.kuće -uživnje u slobodnoj i neobavezujućoj ljubavi; Takođe sekstil Venere sa Marsom u 12. kući-tajne veze
*vladar ASC Mesec na 29 Jarca na vrhu 8.kuće u opoziciji sa Suncem
vladar 1. u 8., a vladar 8. u 1. na ASC ( kao vladara 8. tretiram Uran zato što je osa kuće na 28 step. i 23 min) Jarca. Mopže opisti osobu koja stalno traži sebe čiji je život ispunjen promenama I opasnostima.

Smatram da sve prethodno navedeno daje sliku osobe koja se nije udala, iako ukoliko bi se posmatrala samo 7. kuća utisak bi bio suprotan.
7. kuća u Jarcu , a vladar Saturn u 4. u sekstilu I trigonu sa Mesecom I Suncem.

Grešim li?

Možda nije uredu što pitam, ali da li je ova osoba živa?

Shmishonja
21-09-2009, 00:01
Pokušaću da analiziram osobu rođenu 19.07.1951. 3h 00 BG .

1.ASC na 10 stepeni 37 min Raka, u konjukciji sa Uranom u 1. kući i Marsom u 12.kući
*pozicija koja bi možda opisala osobu koja je avanturista, ukazuje na veze sa slobodnim ili razvedenim muškarcima
*Uran u sekstilu sa Venerom vladarem 5.kuće -uživnje u slobodnoj i neobavezujućoj ljubavi; Takođe sekstil Venere sa Marsom u 12. kući-tajne veze
*vladar ASC Mesec na 29 Jarca na vrhu 8.kuće u opoziciji sa Suncem
vladar 1. u 8., a vladar 8. u 1. na ASC ( kao vladara 8. tretiram Uran zato što je osa kuće na 28 step. i 23 min) Jarca. Mopže opisti osobu koja stalno traži sebe čiji je život ispunjen promenama I opasnostima.

Smatram da sve prethodno navedeno daje sliku osobe koja se nije udala, iako ukoliko bi se posmatrala samo 7. kuća utisak bi bio suprotan.
7. kuća u Jarcu , a vladar Saturn u 4. u sekstilu I trigonu sa Mesecom I Suncem.

Grešim li?

Možda nije uredu što pitam, ali da li je ova osoba živa?

Evo ovako ~ živa jeste, bliska prijateljica. Nije uopšte uspela da iskoristi tog Urana, niti je imala život koji se i mrvicu može opisati kao "avanturistički i ispunjen promenama".

Nju je totalno blokirao taj Saturn u IV polju i na tom "nivou" je na žalost ostala.

Izuzetno strogi roditelji, a uslovno rečeno ran gubitak oca, a majka [skoro] diktator koja je sve do svoje smrti branila ovoj divnoj dušici da diše bez njene dozvole, a kamoli da nadje svoju srodnu dušu, već ju je forsirala da brine o mladjem bratu, koji fala Bogu, pa se itekako snašao u životu, kako poslovnom, tako i privatnom, a realno sve zahvaljujući požrtvovanju ove osobe...

Ona je uspela [tajno] da ima jednu jedinu vezu [naravno sa oženjenim muškarcem koji joj je stalno obećavao da će se razvesti i da će biti zajedno, a ovo mu je, naravno, verovala i trpela decenijama, a kad je on preminuo iznenada, ostala je totalno sama i bez i jedne "dobre muške prilike"]

Ovo je pravi primer žene Raka dobrice koja će sve učiniti za druge, a sebe staviti na raspolaganje svima na različite načine samo da bi im bilo lepo :(

zorana
21-09-2009, 00:42
Jao, sto cu biti zla!

To je taj tupavi i njunjavi Asc u Ca, narocito kod zena: one ili bivaju ozenjene ili se ne udaju, kao da je brak radnja gde su one pasivni posmatraci i "cekaju" da to neko odradi umesto njih (naravno, samo ako ostatak horoskopa podrzava ovu pricu). Ja bih volela da zivim u eri provodadzisanja, lepo mi nadju muza (tehnickih karakteristika i performansi koje navedem) i banja, ne moram ja da se mlatim oko glupog dejtovanja ...

Jos nesto, ovo je iz mog iskustva: MO u VII se obicno ili rano uda ili se ne vencava, ovo je meni zapalo za oci kod nekoliko usedelica. Koristim namerno ovaj izraz, zato sto te zene zaista predstavljaju olicenje tog termina, kao da su ceo svoj zivot podredili cekanju muza. Obrazlozenje koje sam dobila od jednog astrologa je vrlo logicno: MO u VII trazi srodnu dusu i obicno ti ljudi imaju vrlo specificne standarde, cekaju nekog posebnog i onda od partnerskog zivota ne bude nista. Cak i kada je MO u Ta ili Ca.

MO u Co sam po sebi uopste necu da komentarisem, imam ga ja, evo jednog Shmishinog komentara: "Znas, Zoko, na sta me tvoji izlasci podsecaju? Ono ... drago mi je sto smo veceras imali priliku da se upoznamo i da razmenimo misljenja, stavove i iskustva. Moj advokat ili predstavnik za odnose sa javnoscu javice se Vasem advokatu ili PR-u sa daljom ponudom ..."

Ja imam biznis plan za rodjenu kucu, moji se stalno zale kako nisu moji radnici i kako kuca nije "projekat". I namcor sam kakav ne postoji dva puta. Ja sam stvarno besna ceo dan, ako mi se ne pozeli "dobro jutro" pravilnim tonalitetom. Ne znam zasto bi iko ziveo sa mnom na dobrovoljnoj bazi, ja sama ne bih, da ne moram (mozda neki drugo MO u Co?).

I uopste nije smesno.

I da! MO u VII je inace i moja mama koja mi stalno nalazi muzeve, naravno, one koji se njoj dopadaju. I to, kao pravi Ovan, uopste ne radi takticno, vec vrlo direktno, tako da sam imala par neprijatnih situacija, gde sam uspanicenim muskarcima morala da objasnjavam, da to sto moja mama zeli da me udomi uopste ne znaci da oni toj njenoj zelji moraju da izlaze u susret i da sam ja jedna normalna zena, a ne neka luda, ocajna udavaca koja peca muza pod parolom "Daj sta das!"

Kazu, da je za ljude sa nekom "ljubavnom" planetom u Co i bolje da se sto kasnije udaju ili zene, zato sto sporo sazrevaju i cesto donose pogresne odluke. Asc Ca/Co ili Ta/Sc se jako tesko razvodi i onda su u stanju da trpe i nasilje u braku, ne bi li ostali sa partnerom.

Navodno se Asc Le/Aq jako tesko zeni ili udaje. Kad gledam kartu mog oca (Asc Le 0 SA/MA/PL 180 SO/ME u Aq) bilo bi bolje da je ostao nezenja ...

Tetka neudata: 30.03.1950 u Beogradu, nemam vreme rodjenja. Imala dve velike ljubavi koje su se tuzno zavrsile.

Nama to usedelistvo dodje nekako nasledno?

Shmishonja
21-09-2009, 00:58
... Ja bih volela da zivim u eri provodadzisanja, lepo mi nadju muza (tehnickih karakteristika i performansi koje navedem) i banja, ne moram ja da se mlatim oko glupog dejtovanja ...
:hysterical: :rolleyes: čuj, pa iskoristi Saturn u I polju i skokni do Indije, tamo i dalje tako pronalaze srodne duše ~ i ovako ti je Saturn vladar VII pa ima 120° sa Neptunom vladarom IX polja koji ti je u V polju ... čista simbolika ;)

ajde
21-09-2009, 08:03
mene kopka sto se ova nije udala :D

imamo isti raspored kuca ... i onaj mars u vagi umetnut :o

jes da joj je SO 90* MA

90 je teskoca pri sklapanju tog braka jel tako?

da i ovaj So0*Ur igral to bitnu ulogu :D

27.06.1950. Bgd ~ 00h30

Tora26
21-09-2009, 13:28
Ja rizikujem da zestoko lupim,ako ne pokusam,i ne pogresim par puta,nikad nista necu ni nauciti.
Mene je iskreno,privukao datum,samo 1 dan pre mene,i par godinica :D
28.05.1958. u 10:30 Pancevo
Pl u I-znam par osoba koje ga imaju i sve imaju problem sa odrzavanjem veza,svi su nekako suvise centrirani na sebe i svoje potrebe
Vladar VII Ne u Skorpiji,ima Ne 0 sev cvor,mozda sam samo previse mastovita,ali mozda neki problem vezan za bracu i sestre,kocili su je jer je morala da brine o njima,ili su joj se mesali u veze
V kuca ukljesten znak Jarca,Sa u IV,opet jedan roditelj,verovatno majka,jos Sa 90 Pl :eek:
Jos Mo u Vagi i Ve u Ovnu,verovatno je i ona sama trazila dlaku u jajetu i premisljala se,a dok ona smisli,djuvegija odleprsa :o
I izvinjavam se unapred ako sam mnogo promasila

Shmishonja
21-09-2009, 13:43
mene kopka sto se ova nije udala :D
imamo isti raspored kuca ... i onaj mars u vagi umetnut :o
jes da joj je SO 90* MA
90 je teskoca pri sklapanju tog braka jel tako?
da i ovaj So0*Ur igral to bitnu ulogu :D
27.06.1950. Bgd ~ 00h30

Posvetila se potpuno svojoj karijeri i bilo koja veza koju je imala, em je bio zauzet, em znatno stariji od nje, em nije prihvatao njen zaista sjajan uspeh i priznanja na poslu, već su je svi tretirali kao "žensko", a ne osobu koja može puno toga da postigne u životu {inače jako liči na Merlin Monro, zaista lepa žena, a i extra pametna ~ načelnik kardiologije, radila u Dragiše Mišović bolnici i kao profesor na Medicinskom Fakultetu}

bilja
21-09-2009, 21:15
Tema je odlicna. Mogli bi smo postavljanjem karti da utvrdimo bar neku semu za neku tvrdnju. Ja imam skupljena 73 horoskopa razvedenih osoba i uocila sam samo jednu vrlo kontradiktornu stvar,da je vecini ne aspektovano sunce...vrlo cudno. Javila sam se samo da pohvalim temu a sutra cu da pregledam ove karte,steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme

ajde
22-09-2009, 14:05
Tema je odlicna. Mogli bi smo postavljanjem karti da utvrdimo bar neku semu za neku tvrdnju. Ja imam skupljena 73 horoskopa razvedenih osoba i uocila sam samo jednu vrlo kontradiktornu stvar,da je vecini ne aspektovano sunce...vrlo cudno. Javila sam se samo da pohvalim temu a sutra cu da pregledam ove karte,steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme

a kod tih primjeraka :D imal makar neki separacioni aspekt sunca?

zorana
22-09-2009, 17:04
:D

Salu na stranu, da se uozbiljnimo, mislim da je tema odlicna. Medjutim, cini mi se da je malko problematicna i to iz nekoliko razloga (pa da odmah definisemo uslove!): poimanje braka je krajnje individualna stvar. Mozemo ovde da postavljamo i karte muskaraca i zena koji su formalno bili u braku, ali u realnom zivotu bez muza/supruge (bele udovice i beli udovci)? Mogu li karte jako kratkih brakova (ako je osoba iza toga bila celog zivota sama)? Mogu li karte parova, koji dugi niz godina zive zajedno, ali se nikada nisu formalno vencali?

Inace, moram da nadjem podatke jednog ljubavnog trougla: radi se o coveku, cija je zena posle par godina braka dozivela mozdani udar i ostala tezak invalid, nepokretna i bez reakcija u pogledu na spoljasnje okruzenje. On posle par godina upoznaje drugu zenu, sa kojom pocinje zivot, deleci svoje vreme izmedju prve i druge ... hm ... supruge. Prva nije znala (s' obzirom na njeno zdravlje, nije ni mogla da zna), a drugoj nije smetalo.

I tako su proveli narednih 38 godina. Jos uvek su svi zivi.

Shmishonja
23-09-2009, 11:03
:D

Salu na stranu, da se uozbiljnimo, mislim da je tema odlicna. Medjutim, cini mi se da je malko problematicna i to iz nekoliko razloga (pa da odmah definisemo uslove!): poimanje braka je krajnje individualna stvar. Mozemo ovde da postavljamo i karte muskaraca i zena koji su formalno bili u braku, ali u realnom zivotu bez muza/supruge (bele udovice i beli udovci)? Mogu li karte jako kratkih brakova (ako je osoba iza toga bila celog zivota sama)? Mogu li karte parova, koji dugi niz godina zive zajedno, ali se nikada nisu formalno vencali?

Inace, moram da nadjem podatke jednog ljubavnog trougla: radi se o coveku, cija je zena posle par godina braka dozivela mozdani udar i ostala tezak invalid, nepokretna i bez reakcija u pogledu na spoljasnje okruzenje. On posle par godina upoznaje drugu zenu, sa kojom pocinje zivot, deleci svoje vreme izmedju prve i druge ... hm ... supruge. Prva nije znala (s' obzirom na njeno zdravlje, nije ni mogla da zna), a drugoj nije smetalo.

I tako su proveli narednih 38 godina. Jos uvek su svi zivi.

Odlično ~ postavi podatke pa da vidimo taj "mistični trougao" i nadjemo sve ovo što si ispričala u njemu... a i za ove ostale koje si navela kao primer, sve što se uklapa u ovaj "naslov" dobro dodje ovde :cool:

...steta sto nisu postavljene da se ne gubi vreme

U datom trenutku mi nije radila konekcija sa netom kako treba i foto~kanta mi se "kočila", pa zato nisam ostavila linkove.
Ako danas stignem, ispravim to :)

mala_m
27-09-2009, 19:17
Vidjela sam u zadnje vrijeme prekonekoliko primjera dugogodišnjih samaca koji imaju Saturn u 7 ili 4 , te Sunce sa vrlo malo aspekata- što već reče Bilja (a neki od njih Sunce opozicija Mjesec).

Iako osobno mislim da nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno dobrim, pa radije ostanemo sami, nekad ostanemo sami jer nas netko preprerano napravi udovcem/udovicom i tako.. Ali šansi svakako ima.

Smisho, ova tvoja kolegica šta imala tajnu vezu s oženjenim- i ona je sigurno mogla naći nekog samca, ali joj je to zasigurno blokada u glavi stvarala problem: možda je mislila da je ljepše imati obitelj makar to bila samo majka dok ne umre, nego riskirati pa izgubiti posesivnu majku (koja postavi ćerci ultimatum:on ili ja) radi neke veze sa slobodnim muškarcem koja ne dolazi s garancijom pa se možda rastane.....

leonardo
01-10-2009, 00:33
Mogli bi da se pozabavimo i ovim "problemom" ~ da postavimo primere ljudi koji se nikada nisu udali / oženili i da pokušamo da nadjemo "planetrnu šemu" u njihovim čartovima :cool:

Evo ~ za sad par primera ♀
◘ 30.07.1904. Vršac ~ 19h00
◘ 27.06.1950. Bgd ~ 00h30
◘ 19.07.1951. Bgd ~ 03h00
◘ 07.04.1961. Kovin ~ 00h40
◘ 28.05.1958. Pančevo ~ 10h30
◘ 03.10.1926. Kovin ~ 09h00
i jedan ♂ 01.02.1898. Vršac ~ 11h30

Pokušaću da postavim karte za navedene primere:)

Za Dame:
1. 27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8996/gda1950beograd.gif
2. 19.07.1951.http://img143.imageshack.us/img143/1774/3gda1951beograd.gif
3. 30.07.1904.http://img225.imageshack.us/img225/8359/1gda1904vrsac.gif
4. 28.05.1958.http://img340.imageshack.us/img340/5859/5gda1958pancevo.gif
5. 07.04.1961.http://img340.imageshack.us/img340/7378/4gda1961kovin.gif
6. 03.10.1926.http://img340.imageshack.us/img340/3156/6gda1926kovin.gif

Za Gospodina:
7. 01.02.1898.http://img340.imageshack.us/img340/5472/7gospodin.gif

Sada lakše možemo da se "igramo".
Biću slobodna na ovoj temi mašti da dam na volju sa svojim više nego skromnim znanjem, neka mi znalci ne zamere.
Za danas od mene toliko.

Pozdrav svima,

dadiska
01-10-2009, 12:46
Ja sam primetila da izmedju sebe imaju los aspekt vladari Asc,5,7 i Ve je umesena, cak vladari 5,7 i Ve prave i los aspekt na sam Asc!
U poslednjem primeru je ukljestena 7, a cesto je i vladar 7 u 6 i 12 kuci!
Ispravi me Shmisho... :D

Shmishonja
01-10-2009, 13:10
Ja sam primetila da izmedju sebe imaju los aspekt vladari Asc,5,7 i Ve je umesena, cak vladari 5,7 i Ve prave i los aspekt na sam Asc!
U poslednjem primeru je ukljestena 7, a cesto je i vladar 7 u 6 i 12 kuci!
Ispravi me Shmisho... :D

Ne mora da znači da će aflikacije automatski da blokiraju opciju sklapanja braka, mogu samo doneti probleme u braku ~ što kod tebe se može potvrditi i Marsom koji ti je na kraju VII polja. Kod tebe postoji opcija dva braka, jer ti je vladar VII u dvojnom znaku i ima sep.180° sa vladarom I polja. Mars u VII [barem po TA] obično donosi razvod. Dodatno, drugi brak je "onaj pravi" jer osa III / IX koja se gleda za drugi brak je ~ Venera O° Pluton O° vrh III polja. A opet, s druge strane može jednostavno da ti u život dovede samo čoveka koji je razveden ili je udovac sa jednim muškim detetom...

dadiska
01-10-2009, 13:29
Shmisho ja sam mislila na one karte sto si postavila,njih sam gledala! Ali u svakom slucaju hvala! :) :4kiss:

Shmishonja
01-10-2009, 14:04
Shmisho ja sam mislila na one karte sto si postavila,njih sam gledala! Ali u svakom slucaju hvala! :) :4kiss:

Kod mene očigledno i dalje retro Merkur... iako ga dao Bog imam takvog blesavog i u natalu :D

Što se tiče ovih čartova ~ važi isto ~ s jedne strane postoje te teške aflikacije, ali u isto vreme i njihova svesna odluka da ne stupe u brak ~ što bi najverovatnije bilo zbog uticaja Sunce & Uran ~ u najvećem broju to su O° i 60° a u dva čini mi se je 180°/90° :cool:

♀ 17.10.1965. 05h00 Kovin ~ ona živi sa njenim "suprugom" već 26god nevenčano ~ ona ima interesantan čart ~ a i on...

... on ne želi da se "ženi" iako je eto, sa njom toliko dugo i imaju dvoje odrasle dece [♂ 04.06.1961. nemam vreme rodjenja za sad]

Ovo je po meni neka varijacija na temu "život bez braka ~ tj, potpisanog ugovora" zar ne?

Chichak
01-10-2009, 17:32
Evo karte zenske osobe,ona se sa ovim muskarcem zabavljala godinama i sada imaju dete,pri tom on je vec u zvanicnom braku,pa evo karti "srecnog" trougla..:cool:
http://img34.imageshack.us/img34/3624/zensko.gif

A evo i njegove karte:
http://img34.imageshack.us/img34/4036/musko.gif

leonardo
01-10-2009, 19:08
Ne znam da li je dozvoljeno da navedem odakle sam prepisala tekst, pa ću zato taj detalj preskočiti i navesti faze koje je potrebno proći prilikom analize ove teme.
BRAK
1. Najpre posmatramo 7. kuću i planete koje se nalaze u njoj.
2. Posle toga gledamo gde je otišao vladar 7. kuće, kao kako je položen i aspektovan.
3.Zatim uzimamo prirodne signifikatore za brak, a to su uvek venera, mesec u muškom, odnosno sunce u ženskom horoskopu. Razmatramo njihov položaj u znaku, kući i najvažnije u aspektima.
4. Na kraju ćemo pogledati i sam znak oblasti koju izučavamo, a to je znak vage (prirodne 7. kuće).

1.Sedma kuća

-Vrh 7. kuće i znak u kome se nalazi reći će nam šta osoba očekuje od braka, kao i kako on počinje. zatim gledamo znak u koji se 7. kuća nastavlja
-dalje gledamo koja planeta je u 7. kući, koje prirode, iz koje kuće dolazi i kako je aspektovana. ukoliko ima više planeta posmatramo ih redom jer one ukazuju na sam tok dešavanja.

2. Vladar sedme kuće

-Vladar 7. kuće je najznačajniji faktor za brak. Ako kroz vrh 7. kuće vidimo ono što osoba očekuje od braka, kroz vladara 7. kuće vidimo ono što će osoba i dobiti, analizirajući kuću i znak u kojem se vladar 7. nalazi kao i aspekte koje prima.
*za vladara 7. kuće posebno su neudobne sledeće kombinacije:

1.Vladar 7. kuće u dvojnom znaku, a to po opasnosti ide ovim redom
-u Vodoliji, što je šesto jedan od najneudobnijih znakova za brak jer je on znak razvoda. Pored toga može ukazati i na više brakova kao i svi dvojni znaci, ukoliko je dobro aspektovan možemo dobiti sliku braka sa razvedenom osobom.

-u Blizancima,jer ni jedan znak ne ukazuje više na račvanje na dve strane, više brakova, razdvajanje, dve paralelne veze....

-u Ribama, koje su same po sebi takjne, a brak je javna i legalna ljubav, pa u ovom znaku vladar 7. kuće može da ukaže na tajne veze u braku, ali i na najveći mogući broj brakova, naročito ukoliko je još pod lošim aspektom Neptuna.

-u Raku, jer je takođe u pitanju dvojni zna, ali manje opasan u odnosu na prethodne, predstavlja porodicu a brak je osnova porodice.

-u Vagi, ovo je poslednji dvojni znak i najmanje opasan, jer i sam predstavlja veze i brak. Ukoliko je vladar 7. loše aspektovan govori o nestabilnosti u braku, osim u slučaju kada je venera kao dispozitor vladara 7. u vagi perfektno postavljena, tada ukazuje na dva braka.

2.Vladar 7. u nekoj od promisorskih kuća (12, 8, 6)

-vladar 7. u 12. kući je često veoma loš pokazatelj za brak, jer govori o tajnama i uglavnom donosi neverstvo partnera.

-vladar 7. u 8. kući, mnogo svađe i strasti, ponekada smrt braka ili partnera, samo ukoliko je izuzetno dobro postavljen, a ostali faktori ne potvrđuju krah bračne zajednice, ovaj brak je naglašeno obojen erotikom.

-vladar 7. u 6. kući, problemi sa partnerom može biti ugroženo njegovo zdravlje, ili partner loše utiče na zdravlje same osobe. Partner je ovde tajnovit, jer je 6. kuća zapravo 12. (tajne) od 7. (partner).

3. Prirodni signifikatori braka

Kada je razmotrena 7. kuća i njen vladar, pogledaćemo kako je položena i aspektovana Venera, kao opšti signifikator braka. Pozcija venere je obavezno jedan od najsigurnijih pokazatelja bračne sreće. U muškom horoskopu gotovo jednaku važnost ima i pozicija Meseca, a u ženskom Sunca. A ukoliko su ove planete pod snažnim aspektima i pozicijama po znaku i kući, onda će biti i bitni pokazatelji za sudbinu braka.

4. Znak Vage

Ona uglavnom nije važan faktor ali će samo dopuniti ono što smo od dominantnih pokazatelja zaključili. Pogledaćemo koje se planete u njoj nalaze, kako su aspektovane i kojim kućama vladaju. Ukoliko nema planeta, koja kuća počinje u vagi, pri čemu nam je simbolika date kuće ona koju treba uklopiti sa sa ostalim pokazateljima braka.
- ako 12. kuća počinje u Vagi -tajna ljubav u braku
- ako 8. kuća počinje u Vagi- lako razvod ili udovištvo
- sa 7. kućom u Vagi - naglašena važnost braka
- sa 4. kućom u Vagi - stabilan porodičan život kroz brak i slično

ASPEKTI KOJI RUŠE BRAK

-Venera u lošem aspektu sa Uranom. Ovde jedna ili druga osoba ne prihvataju nikakvu odgovornost i teži slobodi, po svaku cenu.
razvod često zbog prevare koja je otkrivena. Skandal.

-Vladar 7. kuće u lošem aspektu sa Uranom -isto kao i prethodno

-U ženskom horoskopu Sunce, a u muškom Mesec u lošem aspektu sa Uranom

-Venera u lošem aspektu sa Marsom-svađe i tuče, previše strasti i nekontrolisane energije, ljubomora.

-slično je ako su Sunce (u ženskom) i Mesec (u muškom) u lošem odnosu sa Marsom

-Venera u lošem aspektu sa Mesecom-I kod muškaraca i kod žena ovo donosi nezadovljstvo brakom i gubitak ljubavi kroz porodičan život.

-Venera u lošem aspektu sa Plutonom(naročito deluje u malom orbisu)-smrt braka, a tek ponekad i smrt partnera. Ovo je priroda "Lilit" i znak bogomoljke.

-Loš aspekt vladara 1. i 7. kuće-antagonizam karaktera, a naročito nepovoljno ako su u pitanju Mesec i Saturn jer tada može ukazati na nedostatak braka

-Retrogradna Venera-kasnije dolazi do braka ili su u njemu problemi i rastave ili ukoliko je veoma loše postavljena do braka i ne dođe

-Venera u 12.kući-ljubav samo u tajnosti

-vladar 7. retrogradan i u 12.kući

-vladar 7. ili Venera na 29 stepeni bilo kog znaka

ASPEKTI KOJI ČUVAJU BRAK

-Venera u dobrom aspektu sa Saturnom. Ovo je najbolji aspekt za trajnost braka.

-Vladar 7. kuće u dobrom aspektu sa Saturnom. Osoba lako prihvata bračnu obavezu i održava vernost

-Venera ili vladar 7. u dobrom aspektu sa Jupiterom. I Jupiter i saturn su planete legalnosti, ovde osoba ne želi da izađe iz braka, pre svega zbog udobnog života.

-U žensko horoskopu Sunce, a u muškom Mesec u dobrom aspektu sa saturnom ili Jupiterom.

-Venera u dobrom aspektu sa Mesecom jer brak i porodica čuvaju ljubav.

OSA PRVE I SEDME KUĆE

-Važno je uočiti da li neka planeta pravi aspekte sa osom ASC/DESC. Ako je taj odnos loš simbolika planete će reći šta ometa brak, u dobrom odnosu planeta čuva brak.

Planete u dobrom odnosu sa osom ASC/DSC

-Mars pravi povoljan aspekt sa ovom osom, brak se održava na temelju strasti i seksualnosti
-Ako je upitanju Venera-nežna i ljubavna osećanja održavaju brak
-Ako je to Mesec, dom i porodica su faktor koji održava brak.

Planete u lošem odnosu sa osom ASC/DSC

-Mars-svađe
-Neptun -prevare
-Pluton-možda smrt prekida brak.

Sve što sam navela sigurno se već negde nalazi na forumu, ali možda nije loše da se podsetimo pre nego što krenemo sa analizama.

Da li mislite da bi prilikom sagledavanja ove teme trebalo analizirati i 3. kuću, način razmišljanja osobe, i iskazivanja slobodne volje?

Jer kao što je primetila

mala_m "...... nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno
.... pa radije ostanemo sami...."

Shmishonja
01-10-2009, 22:58
Da li mislite da bi prilikom sagledavanja ove teme trebalo analizirati i 3. kuću, način razmišljanja osobe, i iskazivanja slobodne volje?

Jer kao što je primetila

mala_m "...... nitko nema baš horoskopske predispozicije da bude doživotno sam. Većinu puta ne smatramo ono što nam se nudi dovoljno
.... pa radije ostanemo sami...."

http://www.millan.net/minimations/smileys/reading.gif Da ~ naravno ~ a i treba gledati i Merkur / Uran / a.t. Duha {Slobodne Volje} http://www.millan.net/minimations/smileys/bokmal.gif

dadiska
02-10-2009, 00:34
♀ 17.10.1965. 05h00 Kovin ~ ona živi sa njenim "suprugom" već 26god nevenčano ~ ona ima interesantan čart ~ a i on...

... on ne želi da se "ženi" iako je eto, sa njom toliko dugo i imaju dvoje odrasle dece [♂ 04.06.1961. nemam vreme rodjenja za sad]

Ovo je po meni neka varijacija na temu "život bez braka ~ tj, potpisanog ugovora" zar ne?

Evo njene karte...;)

http://i36.tinypic.com/29egcu8.gif

Meni ovde upada u oci Ve0Ma koji kvadrira Sa i Ur0Pl, pa on ne zeli da se vezuje..... :confused: ;)

VIDANA
02-10-2009, 08:43
Nem' mi tu http://astro.axisdraw.com/forum/images/smilies/misc/pain.gif

Ako imaš primer neki ~ al da je osoba starija od 50godina ~ piši :p:pain:

~evo ja cu ,,dati,, jedan primer ako nije problem:rolleyes:
27.06.1958.god., Jajce, u 14.00h,

ON je ziveo skoro 20godina sa zenomu vanbracnoj zajednici,
nisu imali dece,vise nisu u tom braku i nece biti...,
ali ne razumem zasto neko uopste zivi tako dugo i bez smisla ...?

natalna karta
http://www.astro.com/tmpd/cd45fileqa668M-u1254467304/astro_w2gw_01_on_on_hp.25706.25837.gif?26270

mislim da ima lose postavljenu veneru-u 8.kuci u blizancima...,znaci puno strasti i prepirke,a i vaga mu je 12.polje-znaci moze biti neka tajna ,skrivena veza ili ljubav ali druga,jer je venera u dvojnom duplom znaku ...znaci drugi brak zvanican -jupiter u 12polju i dobar odnos sa mesecom u 1.kuci....
...........mozda sam nesto i lupila ali to je neko moje vidjenje.......

leonardo
04-10-2009, 13:49
Možda sam malo preambiciozno krenula u ovu avanturu preskočivši “po neki razred iz osnovne škole astrologije” ali šta ću kada me ova tema privukla, kao I mogućnost da mozgam nad kartama ljudi koje ne poznajem a nisu direktno uključeni , bez bojazni da ću vežbajući izvršiti bilo kakav uticaj na njihove živote.

Pokušaću da analiziram osobu rođenu27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8996/gda1950beograd.gif

1.Rak / Bik, desc u Škorpionu,
Ono što je meni markantno I što mi je prvo privuklo pažnju je
- Venera u sedištu na 29 stepeni bika u opoziciji sa Mesecom u škorpionu u 7. kući.

o Znači vladar ascedenta u opoziciji sa dispozitorom Sunca.-veoma naglašen aspekt koji govori o nemogućnosti da se pronađe prava ljubav, koji ukazuje na trajno nezadovoljstvo koje muči osobu I to najverovatnije po pitanju partnerskih odnosa jer se Mesec nalazi u 7. kući. Možda ukazuje I na to da se majka ove osobe meša u emotivan život I ne odobrava njen izbor partnera, na to dodatno ukazuje I

o Kvadrat Meseca sa svojim dispozitorom Plutonom, (koji je ujedno I vladar 7. kuće) u 5. kući u lavu. Možda govori I o osobi koja impulsivno reaguje,
koja će najveće transformacije doživeti kroz 5. polje.
Mesec nema više ni jedan aspekt osim ova dva.

- Pluton u 5. u lavu u sekstilu sa Merkurom u 2. kući u blizancima I sekstilu sa Neptunom u 6. kući u vagi koji je u injkonjukciji sa Venerom u biku (kranji dispozitor).

o Osobu privlače inteligentni I kreativni partneri

o Možda zato što neptun dolazi iz 12. kuće a nalazi se u 6. ukazuje I na mogućnost ostvarivanja tajnih emotivnih veza u poslovnom okruženju.
(6. neću gledati kao kuću koja govori o zdravlju osobe)

- I to sa osobom koju poznaje iz rane mladosti,( Sunce u 3. kući u konjukciji sa Uranom) , sa kojom je bila dugogodišnji Prijatelj, ali koja je zauzeta, možda sklona alkoholu, obmanama eksplozivne prirode. (Sunce kvadrat, mars I neptun).

- Venera u kvadratu sa Jupiterom, na neki način zabranjena I društveno ne prihvatljiva ljubav.

Koliko sam blizu istini?:D

Shmishonja
11-10-2009, 17:55
Pokušaću da analiziram osobu rođenu27.06.1950. http://img143.imageshack.us/img143/8996/gda1950beograd.gif---
Koliko sam blizu istini?:D

Sve je odlično protumačeno ~ skoro kao da je i poznaješ ~ osoba je inače načelnik kadiologije i često je imala tajne veze sa kolegama i nadredjenima... zato je toliko naglašena opcija VI & XII polja...

Nema dece {tj. ne može da ih ima} tako da je svu snagu V polja prenela na svoje pacijente o kojima brine kao o svojo porodici :)

Chither
12-10-2009, 00:14
Daleko sam od strucnjaka, i tesko da mogu da se bavim detaljnim tumacenjem ali ovako kada samo preletim pogledom preko karata skoro kod svih se vidi da su licnosti koje su u sukobu same sa sobom, neodlucne, podeljene...
Ipak mi nije jasna ova karta ni malo http://img225.imageshack.us/img225/8359/1gda1904vrsac.gif 30.07.1904. Vladar VII u svom sedistu, na samom desc-u, a ni ostale planete nisu tako lose postavljene.
Jel se baio neko ovim primerom?

Ramona
12-10-2009, 08:03
Nema dece {tj. ne može da ih ima} tako da je svu snagu V polja prenela na svoje pacijente o kojima brine kao o svojo porodici :)

Kako bi ovo mogli objasniti, tj. da nema djece? :confused: Meni ne djeluje bas izricito losa karta na tom polju..

Billy
12-10-2009, 08:21
V polje u neplodnom znaku.
Vladar V polja,SO je peregriniran i veoma oštećen konjukcijom sa UR,kao i 90*MA. Dispozitor SO je MO,koji je u padu,ide ka vrhu VIII polja i u snažnoj je aplikacionoj opoziciji na VE.
Iako postoji SO120*JU koji donosi inače veliku zaštitu,ovde ne može da poništi ovako loše aspekte,a s obzirom da je JU vladar XII i VIII,njegova benefičnost je delimično umanjena.

Ramona
12-10-2009, 08:33
znaci nije pilo vode sto je SO u plodnom znaku niti tih 120 s JU.. :( toliko o mojoj teoriji da ako postoji tracak sanse da nije sve izgubljeno.. :o

Billy
12-10-2009, 08:39
U principu su retke ovakve situacije.
Da je JU vladar nekog benefičnijeg polja,onda bi se njegov uticaj snažno osetio,ali ovako...
A svetla su jako ugrožena i još su na malefičnim nekretnicama,kao i sam JU. Ne ispuštajte nikad fiksne zvezde iz vida,jer nekad snažnije deluju nego same planete i njihovi aspekti.

thalatte
12-10-2009, 08:41
znaci nije pilo vode sto je SO u plodnom znaku niti tih 120 s JU.. :( toliko o mojoj teoriji da ako postoji tracak sanse da nije sve izgubljeno.. :o

Možda je i moglo biti drugačije...da nema Ve180Mo ja mislim...dio toga je i njezin izbor bio mislim...

Baš i mene zanima...dal je disfunkcija nastala usljed neke upale-bolest...ili ...

Jer budimo realni žensko zdravlje je vrlo osjeetljivo i ta osjetljivost se potencira sa sve većim brojem partnera ;)

Ramona
12-10-2009, 08:55
ako joj gledamo sestu kucu, tj. zdravlje.. vladar Me u sjedistu ali u kvadratu sa SA.. opet sve nesto dobro ali lose.. nije bas ocito ili bar ja ne vidim..

thalatte
12-10-2009, 09:12
Ne definitivno nije očito...zato kažem da mislim da je nekad, negdje postojala mogućnost odabira... (znam da glupo zvuči, al :D što mogu)

Shmishonja
12-10-2009, 09:22
Daleko sam od strucnjaka, i tesko da mogu da se bavim detaljnim tumacenjem ali ovako kada samo preletim pogledom preko karata skoro kod svih se vidi da su licnosti koje su u sukobu same sa sobom, neodlucne, podeljene...
Ipak mi nije jasna ova karta ni malo http://img225.imageshack.us/img225/8359/1gda1904vrsac.gif 30.07.1904. Vladar VII u svom sedistu, na samom desc-u, a ni ostale planete nisu tako lose postavljene.

Koliko ja lično znam ili sam poznavala ove ljude [a skoro svi su mi rod] poslednje što su bili je "neodlučni i podeljeni" :D "tvrdoglavi i uporni" da, ali ovo zaista nisu bili.

A što se tiče ovog čarta ~ to je moja baba-tetka po kojoj sam dobila ime ~ iskreno nije ni meni jasno zašto se nikad nije udala ~ ok, imala je tu jednu veliku ljubav koja je "nestala u vihoru rata", ali je imala i brojne druge prilike za brak [počevši od mog dede, kojeg joj je preotela moja baka ~ njena mladja sestra, pa još nekoliko za koje sam čula da se priča da su je "jurili"...]
Al eto, ona se nikad nije udala i ostala je sama do kraja života, zajedno sa mojim deda-ujakom ~ 01.02.1898 [takodje u primerima osoba koje nisu stupile u brak]
A što se dece tiče ~ u "ono vreme" dete van braka je bilo skoro nezamislivo, kao u današnje vreme kada su svi mnogo tolerantniji :(

ajde
12-10-2009, 09:25

mozda joj se rodbina meša u veze :D

pa da.. saturn 180 venera vl 3 u 7oj :D

Shmishonja
12-10-2009, 09:28
Kako bi ovo mogli objasniti, tj. da nema djece? :confused: Meni ne djeluje bas izricito losa karta na tom polju..
V polje u neplodnom znaku.
Vladar V polja,SO je peregriniran i veoma oštećen konjukcijom sa UR,kao i 90*MA. Dispozitor SO je MO,koji je u padu,ide ka vrhu VIII polja i u snažnoj je aplikacionoj opoziciji na VE.
Iako postoji SO120*JU koji donosi inače veliku zaštitu,ovde ne može da poništi ovako loše aspekte,a s obzirom da je JU vladar XII i VIII,njegova benefičnost je delimično umanjena.
Ne definitivno nije očito...zato kažem da mislim da je nekad, negdje postojala mogućnost odabira... (znam da glupo zvuči, al :D što mogu)

Upravo tako Billy & Pepuu ;)

Ramona
12-10-2009, 09:32
Znaci bila je mogucnost? Ja sam mislila da nije mogla imati djecu u smislu zdravstvenih problema..

Shmishonja
12-10-2009, 09:36
mozda joj se rodbina meša u veze :D

pa da.. saturn 180 venera vl 3 u 7oj :D

Tačno tako ~ ta moja baba tetka Nevenka se prvo "zabavljala" sa mojim deda Ivanom, ali u poslednjem trenutku ga je moja baka Andja "preotela" i udala se za njega u roku od mesec dana :rolleyes:

Znaci bila je mogucnost? Ja sam mislila da nije mogla imati djecu u smislu zdravstvenih problema..

Da, koliko se sećam, mislim da je jednom u mladjim danima kad je tek počinjala da radi u bolnici i ostala trudna, ali da je bio pobačaj negde u 4. mesecu iz potpuno nepoznatih razloga i nikada više nije ostajala trudna, čak i uz raznorazna medicinska i alternativna lečenja :(

Ramona
12-10-2009, 09:49
Da, koliko se sećam, mislim da je jednom u mladjim danima kad je tek počinjala da radi u bolnici i ostala trudna, ali da je bio pobačaj negde u 4. mesecu iz potpuno nepoznatih razloga i nikada više nije ostajala trudna, čak i uz raznorazna medicinska i alternativna lečenja :(

Dakle ipak bi trebalo povezati i sa sestom kucom.. a pobacaj vjerovatno ima veze i s konjunkcijom SO i UR te 90 MA..

luna70
13-10-2009, 21:50
Interesantna tema. Pogledacu natal. karte ovih osoba mada sebe smatram 99,99% kandidatom za ovu kategoriju, 39 godina nisam bila ni blizu braka tako da sam dosta proucavala moj natal mada moja prijateljica astrolog tvrdi da tek sada imam sanse za brak i decu sto meni izgleda nemoguce (JU op SA u VII kucu i VE OP PL)

viksi72
13-10-2009, 22:23
luna, ovaj ve180pl, govori o tvojoj maloj posvadjanosti sa novcem. a i nesto se kod tebe moralo desavati u tvojoj 35-oj..

luna70
13-10-2009, 22:30
Ne u 35 nista, ni blizu, cak ni veza. ve180pl na zalost govori o necem drugom, jeste posvadjanost sa novcem kod mene ali tu ima i nekih drugih aspekta koji ukazuju na to,...

Pogledah ovaj horoskop 1904,Vrsac i bas sam se iznenadila videvsi da je VE u VII u Lavu. Venera u VII je izuzetan polozaj za brak, rani brak, Ve u Lavu - dominacija, popularnost u okruzenju, tesko odbijanje ljubavnih ponuda, lako zavodjenje. Sunce konjukcija VE - dobar izgled i privlacenje suprotnog pola. Su u VI - nesebicnost. Me u VII kuci - dinamican zivot, mogucnost dva braka, u VII kuci se nalazi jedan tezak aspekt Seveni cvor opozicija mesec koji moze da znaci pogresne kontakte, izolaciju i depresiju. Severni cvor kvadrat PL - ova osoba je bila obelezena zbog necega od drustva, Vladar lava (VII kuce) sunce u VI kvadrat sa jupiterom - ispadi, povrsnost, preuvelicavanje. E sada (ako gresim ne zamerite ja sam pocetnik u astrologiji), da ne znam da je ova osoba ostala neudata verovatno bih zbog ove venere rekla brak u ranoj mladosti ali ovde je los aspekt plutona i meseca prema VII kuci. Zanima me da li je ova osoba bila ne neki nacin obelezena od drustva, okruzenja u kome je zivela?
Bacih pogled na par narednih natala i primetih lose asp Mo prema VII ali da pogledam detaljnije i jos jedno pitanje (neme veze sa brakom) osoba 28 maj 1958 - da li je bilo nekih problema na samom rodjenju i da li je ova osoba imala nekih zdrastv. problema u detinjistvu?
Post Leonardo je dobar, ja sam prilicno nabacala stvari bez reda ovde. Znacenje ve180pl koji je kod mene u natalu postoji u ovom postu.

Shmishonja
14-10-2009, 23:34
... Zanima me da li je ova osoba bila ne neki nacin obelezena od drustva, okruzenja u kome je zivela?
...

Ne, naprotiv. Osoba je poreklom iz vrlo imućne i brojne porodice, imala je puno prijatelja, puno udvarača, puno je putovala, bavila se stonim tenisom profesionalno, izuzetno volela modu, plivanje, sport i zdrav način života, jako je volela da bude "domaćica" i bila je odlična kuvarica, izuzetno dobra i požrtvovana osoba, živela je vrlo lagodno i umrla u 86g, sama i ... nevina...

luna70
19-10-2009, 23:35
Saturn je u VII kvadrat sa uranom. Ovo je kocnica, teskoce u prihvatanju promena, Mars je na 1 stepenu VII trougao sa uranom - teznja ka drugacijem, Mesec u VII - popularnost kvadrat sa jupiterom dvoličnost u vezi, vladar Blizanaca (vrh VII - merkur) je u XI mozda osoba sa kojom bi mogla ostvariti vezu se nalazi medju prijateljima, odn. mozda neko prijateljstvo preraste u vezu (u ovo sto se tice merkura nisam sigurna). Venera u Vagi op. jupiter interesovanje jednog partnera za drugog bez razumevanja ili veza sa zauzetim - ovaj aspekt nije dobar za trajne veze, venera konjukcija pluton - problem da se prekine veza. Samo sam ispisala znacenje aspekata nisam nista detaljno mozda sam nesto u brzini preskocila, teskoce kao sto sam napisala Sa90Ur i Ve180Ju, natal mi je interesantan zata sto je i meni saturn i mars u VII.

Ponovo sam pogledala ovaj natal koji sam komenarisala i videla da je Sa na 3 s VII a VIII pocinje na 4 s e sada to malo menja stvari
Sa se moze posmatrati zaista kao vrh VIII odnosno zbog polozaja razmotriti sa i u VIII i to je ovo sto je Pepuuu napisala

Ne, naprotiv. Osoba je poreklom ...
Vratila sam se na ovaj natal ponovo muci me ova venera u VII (kao dobar aspekt za brak) pa se stalno pitam zasto, Sa je jak u prvoj i 180 prema VII

Skorpija83
28-07-2015, 15:24
I ovo je interesantna tema. Obično je umiješan saturn - blokada, asketizam, hladnoća, uran - prevelika slobodoljubivost ili neptun - mašta, platonisanje.

andjela
28-07-2015, 15:43
I ja sam nesto sigurna za Sa,jer znam puno drugarica sa Sa u nekom vidu umesanom u pricu brak...Jedna ima Sa u 7.,36 god skoro,nista...Drugoj sa Sa u 7.propalo vencanje-par dana pred zakazanu svadbu...

Ja imam taj Sa na vrhu 7.i poznat mi je taj osecaj odbojnosti prema braku...Kao neka kocnica...Cini mi se da je brak bauk od kog se plasim kao djavo od krsta i kapiram da to nije normalno,kada vec imam partnera...

Skorpija83
28-07-2015, 16:01
Ma šta znam, važno je da čovjek dobije pravu priliku pa da tako liječi komplekse od Saturna u 5. ili 7. Najgore je kad i ne dobiješ priliku da izliječiš blokade. U smislu, nemaš s kim da budeš. Oće to da da i Saturn i Neptun.

andjela
28-07-2015, 16:13
Jesi u pravu...

Doduse,sve zavisi kojim poljem i Sa vlada ili bilo koja druga planeta,u kom je znaku,kakve aspekte pravi...

Skorpija83
28-07-2015, 16:17
Jesi u pravu...

Doduse,sve zavisi kojim poljem i Sa vlada ili bilo koja druga planeta,u kom je znaku,kakve aspekte pravi...

Svakako. Najcesce blokira ljubav ako je u 5 ili 7. ili vlada tim kucama. Malo koja se mlada udala a da ima sa u 5. ili 7. polju. To su bas izuzeci koji se vecinom razvode.

andjela
28-07-2015, 16:34
Secas se natala Emine Jahovic koja u 7.ima Sa,ali se jako mlada udavala.Brak kratko trajao...i slabo ko i zna za to...

A to sto kazes-slazem se...Ja sam bas imala problem ranije da nadjem nekoga...Inace nisam ruzna,cak mi ljudi govore i da sam nekako zavodljiva,ali sve imam utisak da su me kvalitetni muskarci zaobilazili iz nekog straha,a javili bi mi se oni sto smaraju po celi dan zvajuci me i tome sl...Kvalitetni covek mi je pre bio prijatelj,izokola nesto godinama i na kraju nista...Ovaj sada momak kao da me 100 god zna i on je isao sve na tu foru-polako...Nikakva dosadjivanja,niti zvanja-srce,duso,lutko,bebo.kuco...Joj to mrzim da nema dalje...On samnom sve korak po korak,a kada sam nervozna ne zamera mi,sutradan bude bolje...Zato veza i opstaje...

I jos nesto,primetila sam u poslednje vreme da taj Uran od nekuda"duva"...Uhvati me nekada neka nervoza,pa bih poubijala sve zivo,zeludac me boli i dodje mi sve da srusim i zivim apsolutno sama...Mozda do opozicije tranzitni Ur natalna VE...Ili je Ur iz 7.kuce...
http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHCVe2j-u1423243581/astro_2gw_01_srecnica.46764.11745.gif

Skorpija83
28-07-2015, 16:37
Secas se natala Emine Jahovic koja u 7.ima Sa,ali se jako mlada udavala.Brak kratko trajao...i slabo ko i zna za to...

Mislim da sam ga davno gledala. Ona je jarac/ovan. Da, pa eto dobrog primjera. Ispucala je simboliku sedme i prešla na devetu kuću, koja je sigurno bolje postavljena.

Skorpija83
28-07-2015, 16:56

A to sto kazes-slazem se...Ja sam bas imala problem ranije da nadjem nekoga...Inace nisam ruzna,cak mi ljudi govore i da sam nekako zavodljiva,ali sve imam utisak da su me kvalitetni muskarci zaobilazili iz nekog straha,a javili bi mi se oni sto smaraju po celi dan zvajuci me i tome sl...Kvalitetni covek mi je pre bio prijatelj,izokola nesto godinama i na kraju nista...Ovaj sada momak kao da me 100 god zna i on je isao sve na tu foru-polako...Nikakva dosadjivanja,niti zvanja-srce,duso,lutko,bebo.kuco...Joj to mrzim da nema dalje...On samnom sve korak po korak,a kada sam nervozna ne zamera mi,sutradan bude bolje...Zato veza i opstaje...

I jos nesto,primetila sam u poslednje vreme da taj Uran od nekuda"duva"...Uhvati me nekada neka nervoza,pa bih poubijala sve zivo,zeludac me boli i dodje mi sve da srusim i zivim apsolutno sama...Mozda do opozicije tranzitni Ur natalna VE...Ili je Ur iz 7.kuce...
http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHCVe2j-u1423243581/astro_2gw_01_srecnica.46764.11745.gif

A to je prije bih rekla od tranzitnog Urana koji pravi opoziciju na tvoju veneru a još je krenuo retro.
Biće valjda malo lakše kad za koji dan saturn krene direktno.

lilyrose
28-07-2015, 17:28
Svakako. Najcesce blokira ljubav ako je u 5 ili 7. ili vlada tim kucama. .

Meni Saturn nije ni u 5. ni u 7... niti vlada tim kućama... Dapače, u 7.polju mi je Jupiter...:p:p

Ali da... i Uran i Pluton su tu, a Saturn je u T kvadratu...

Od braka ni B... naravno... a niti će ga biti...

I jos nesto,primetila sam u poslednje vreme da taj Uran od nekuda"duva"..Mozda do opozicije tranzitni Ur natalna VE...Ili je Ur iz 7.kuce...

Meni je isto Uran u 7. polju i iskreno, mislim da je on ključan u tome što izrazito NE podržava brak...

Meni je inače tranzitni Uran 2 stepena od kvadrata na natalnu Veneru...

Iskreno, mislim da već dugo ZNAM da se nikad neću udati, mene osobno to ne smeta, osim što znam da me okolina čudno gleda... :(

A to je prije bih rekla od tranzitnog Urana koji pravi opoziciju na tvoju veneru a još je krenuo retro.
Biće valjda malo lakše kad za koji dan saturn krene direktno.

I mene ovaj retro Saturn muči... recimo, partner mi je već duže vrijeme u inozemstvu, jedva se i čujemo... :(:(

andjela
28-07-2015, 18:39
Jaoj dobra si...To nekako kao kod mene...Iskrena da budem,nekako nije ni da nisam za brak koliko me milion drugih problema muce pa se cesto osecam umorno...Da je vise "kockica"sklopljeno,lakse bi mi bilo...Nesto mi "bre"sve fali,mada se ja stvarno trudim biti raspolozena...A i ja kao ti,nije mi problem ni ostati neudata,koliko bi mi porodica pojela dusu tim famoznim pitanjem...

lilyrose
28-07-2015, 18:41
Hm... dvije trenutno vrlo aktivne teme su Kasni brak i Život bez braka... je li to zbog retrogradne Venere... :confused:

Skorpija83
28-07-2015, 18:59
Moguce lilyrose ili sto nam se priudalo pa ne mozemo cekat vise da djuvegija dodje. :D

Lanna
31-07-2015, 15:03
Evo karta muskarca koji se nije nikada ozenio. Sta je tu problem.

Astrodienst Online - Free Chart 100% (http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_04_d.46912.30735.gif&res=100)

andjela
31-07-2015, 15:19
Problem realno moze svasta da bude...Losi aspekti,pasivnost coveka,preterana sitnicavost,i tome sl...I sto vise godine odmicu,teze se na brak odluciti,covek se navikne da zivi sam...

Lana,nema karte...

Lanna
31-07-2015, 16:22
Kliknem i meni se otvori.Mozda zato sto sam kopirala direktno sa asto.com.Sacuvacu je pa cu je poslati.Evo

Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - d.gif (http://www.dodaj.rs/?10/qK/4IvsxQf0/d.gif)

lilyrose
31-07-2015, 18:00
Kliknem i meni se otvori.Mozda zato sto sam kopirala direktno sa asto.com.Sacuvacu je pa cu je poslati.Evo

Dodaj.rs - Besplatno postavljanje slika - d.gif (http://www.dodaj.rs/?10/qK/4IvsxQf0/d.gif)

Điz... :eek::eek:
I on ima ASC u Vodenjaku i u 7. Uran i Pluton, kao i ja...

Eto nam odgovora... Uran i Pluton u 7.polju jednostavno NE podržavaju brak, posebno ako ti je ASC u Vodenjaku... :rolleyes:

Lahadima
31-07-2015, 18:11
Điz... :eek::eek:
I on ima ASC u Vodenjaku i u 7. Uran i Pluton, kao i ja...

Eto nam odgovora... Uran i Pluton u 7.polju jednostavno NE podržavaju brak, posebno ako ti je ASC u Vodenjaku... :rolleyes:

Pa ne znam baš za tebe, pre će biti da je nešto drugo razlog:

Kod tebe (ako nisi udata, a kontam da nisi jer si tako "zvučala" u komentaru) - tebi je Ve u jarcu 90 Sa - ovo daje ili malo veza ili teži ulazak u brak, ili veze sa starijima u najboljem slučaju. Plus imaš Ve90Ma - sukob sa suprotnim polom... Sam vladar sedme - So, kod tebe mi ne ukazuje na neulazak u brak jer je sasvim lepo postavljen... Ko zna, možda se udaš kasnije...

Kod ovog čoveka pre tipujem na vladara sedme koji je u jarcu, i još je to sunce u aspektu sa saturnom - So0Sa. Ve na 29-tom stepenu škorpije, pa Ve 90 Mo - možda čovek ima čudan odnos prema ženama... I Ve i Mo su u kvadratu sa Ur, i sve ukupno, biće ovo osoba koja se jako, jako teško odlučuje za brak.

E, tek onda bih dodala ovo što si ti zapazila, ipak je to položaj koji imaju mnogi kroz generacije čak...

lilyrose
31-07-2015, 18:22
Pa ne znam baš za tebe, pre će biti da je nešto drugo razlog:

Kod tebe (ako nisi udata, a kontam da nisi jer si tako "zvučala" u komentaru) - tebi je Ve u jarcu 90 Sa - ovo daje ili malo veza ili teži ulazak u brak, ili veze sa starijima u najboljem slučaju. Plus imaš Ve90Ma - sukob sa suprotnim polom... Sam vladar sedme - So, kod tebe mi ne ukazuje na neulazak u brak jer je sasvim lepo postavljen... Ko zna, možda se udaš kasnije...

E, tek onda bih dodala ovo što si ti zapazila, ipak je to položaj koji imaju mnogi kroz generacije čak...

Da, točno - nisam ni mislila da je samo to pokazatelj, zato sam napisala da je očito da taj aspekt ne podržava brak...

Da, točno - nisam u braku, ali sam u vezi/vanbračnoj zajednici 15 godina... s puno uspona i padova i svega :rolleyes:... to su valjda ti sukobi... (ne mislim naravno na fizičke sukobe, nego jednostavno stalno neki problemi, kompromisi... ma...)
Ali vidiš, veze sa starijima kod mene nikad nisu bile aktualne... sadašnji partner je samo godinu i pol stariji, a bivši zaručnik je recimo bio 2 godine mlađi...
Malo veza da, definitivno, iako naprama onih koji se udaju za ljubav iz mladosti ja sam ih zapravo imala nekoliko...

:rolleyes:

Lahadima
31-07-2015, 18:37
Pa dobro, sve se to uklapa... Ve 90 Sa nije samo loše, to su osobe koje teže dugim vezama, opet ima smisla. Nekako Sa uvek povezujem i sa trajanjem ;)
Elem, zanimljivo mi je kod tebe što si u vanbračnoj zajednici tj. toliko dugoj vezi, jer meni na prvu loptu deluje da bi trebalo da imaš "papir", evo i zašto:
Vladar sedme je u strelcu, a sam jupiter je em u sedmoj, em u vagi. I vaga i strelac podržavaju brak, strelac je zakon, papir... ALI, Ju0Ur plus u sedmoj - možda je zvog ovoga takva zajednica bez papira...

Dodala bih, ima smisla što su partneri tvojih godina ili mlađi, jer je So kao vladar sedme ipak u konjukciji sa merkurom ;) i pored ovog Ma180Sa i Ve90Sa, to je očigledno otišlo na neku drugu simboliku...

Tebi je u sedmoj i uklještena devica, pa to može biti odlaganje događaja u simbolici kuće, ko zna, možda se ti ipak udaš posle 100 godina veze, videćemo :)

elza
31-07-2015, 22:26
jer meni na prvu loptu deluje da bi trebalo da imaš "papir", evo i zašto:
Vladar sedme je u strelcu, a sam jupiter je em u sedmoj, em u vagi. I vaga i strelac podržavaju brak, strelac je zakon, papir... ALI, Ju0Ur plus u sedmoj - možda je zvog ovoga takva zajednica bez papira...

Ali je Strelac i "sloboda" :)
Ono što su mene do sada naučili, jeste da kad god ti je DC ili vladar vezan za Strelca, što više slobode daš, više dobiješ.
Možda je tu presudilo kod nje, pored toga JU0UR.

sladjana
31-07-2015, 22:48
Moja pokojna Tetka, Tatina sestra se nikada nije udavala .
Zivela je na selu sa roditeljima, bratom starijim i njegovom porodicom , imala je problem sa levom nogom - pala je kao mala i noga je ostala zavijena u kuku sporije je hodala i nije mogla a htela je da zavrsi srednju skolu .
Umrla je u 50 godini posle operacije iste noge na bolje ali je tromb dosao do srca .
Mi deca smo je jako voleli.

Ne znam da li je ikada imala momka .

Evo njeno natala - http://i59.tinypic.com/13yfkv6.gif

ps interesantna kombinacija , nekako nasledjujemo natal . ima slicnosti sa mojim

Mina
31-07-2015, 23:36
i meni se 2 oceve sestre mikad nisu udavale......mora da je nasledjen cudan epigenetski materijal....

Lahadima
01-08-2015, 12:29
Ali je Strelac i "sloboda" :)
Ono što su mene do sada naučili, jeste da kad god ti je DC ili vladar vezan za Strelca, što više slobode daš, više dobiješ.
Možda je tu presudilo kod nje, pored toga JU0UR.

Jeste strelac i sloboda, slažem se. Nekako za slobodu uvez vezujem vodoliju, strelca ne toliko, iako je tačno... Doduše, ona ima svašta u karti, baš zanimljiv natal

Jbg, znaš da imam Me90Ju pa sam površna u analizama, promiču mi stvari :D

lilyrose
01-08-2015, 13:22
Jeste strelac i sloboda, slažem se. Nekako za slobodu uvez vezujem vodoliju, strelca ne toliko, iako je tačno... Doduše, ona ima svašta u karti, baš zanimljiv natal

E da, upravo to... :)

I ipak je ASC u Vodoliji (sloboda), Uran u 7.polju itd... ali s druge strane sve ovo što kažeš... ma svašta nešto... :D

Skorpija83
01-08-2015, 17:17
Moja pokojna Tetka, Tatina sestra se nikada nije udavala .
Zivela je na selu sa roditeljima, bratom starijim i njegovom porodicom , imala je problem sa levom nogom - pala je kao mala i noga je ostala zavijena u kuku sporije je hodala i nije mogla a htela je da zavrsi srednju skolu .
Umrla je u 50 godini posle operacije iste noge na bolje ali je tromb dosao do srca .
Mi deca smo je jako voleli.

Ne znam da li je ikada imala momka .

Evo njeno natala - http://i59.tinypic.com/13yfkv6.gif

ps interesantna kombinacija , nekako nasledjujemo natal . ima slicnosti sa mojim

Greotice, baš mi je nekako žao.
Pokazatelje koje sam ja u njenoj karti vidjela kao prepreke za brak i posljedica toga je bila celibat su:

1. kvadrat između retrogradnih vladara 1. i 7. kuće - Me90Ne
2. Mo0Ma u ribama - strah od emotivne povrede od strane muškarca, ranjivost u emotivnim vezama pa iz straha se bježi od njih
3. Ve90Sa
4. Suvladar 7. u vodoliji u 90 sa Uranom - moguće da bi se razvela da je i došlo do braka
5. Mo0Ma 180 Ne u 1. ...

andjela
01-08-2015, 18:03
Sada i ja gledam...
Sa u 7.kuci na 29.stepenu
znak riba na vrhu 7.a Jupiter kvadrat Uran
Mo0Ma
....Stvarno tuzno...Ja imam puno rodjaka,ali bas puno,neudatih i neozenjenih,ali ne znam da li je vreme rodjenja tacno...

biriboza
01-08-2015, 19:03
Ja kazem mojoj bratanicni da jok je tetka baba djevojka....��

Bolje i da joj je tetka to sto kazes (inace su mi ti epiteti jako pogrdni i ne bih nikoga tako nazvala, ponajmanje sebe) nego da ima tetka koji joj svaki dan prebija kosti, hipotetisem sad. Ko zna zasto je to dobro, bolje biti kvalitetno sam nego sa svakakvim idiotima, ako volis sebe, onda si srecna i ispunjena i ako si sama. Nisu nam potrebni drugi ljudi za srecu ako smo sami nesposobni da budemo srecni.

Lahadima
01-08-2015, 20:02
Pa realno, bolje biti sam nego s nekom budalom... Problem na našim prostorima, a i šire, je što ljudi udaju/žendibu i decu shvataju kao nekakav životni uspeh, i to uglavnom jer drugi uspeh i nemaju, pa moraju "nešto" da ponude kao svoju vrednost... Što se mene tiče - svaka budala može da se uda, samo ako hoće. Problem nastaje kad imaš neki kriterijum, i nećeš da budeš "forme radi" u braku sa bilo kim. Realno, mogla sam da se udam sto puta - bolje što nisam.
S druge strane mi je smešno kad ljudi u braku osuđuju one koji nisu u braku, a sami su nesrećni i nezadovoljni, svađaju se, deca im idioti i žive neke pasje živote, ali važno da su u braku...

Da se vratim na temu - ova karta koju je Slađa stavila: Vladar sedme neptun, je retro i opozicija Mo na Dsc-u, ali i opozicija sam Dcs. Suvladar jupiter 90 Ur. Ju je i u vodoliji. Spaljena Ve u jarcu. Sa u sedmoj na 29-tom stepenu... Sa90Ve, doduše veliki je orbis ali bih ga ipak uzela u obzir...

sladjana
02-08-2015, 10:12
Pa realno, bolje biti sam nego s nekom budalom... Problem na našim prostorima, a i šire, je što ljudi udaju/žendibu i decu shvataju kao nekakav životni uspeh, i to uglavnom jer drugi uspeh i nemaju, pa moraju "nešto" da ponude kao svoju vrednost... Što se mene tiče - svaka budala može da se uda, samo ako hoće. Problem nastaje kad imaš neki kriterijum, i nećeš da budeš "forme radi" u braku sa bilo kim. Realno, mogla sam da se udam sto puta - bolje što nisam.
S druge strane mi je smešno kad ljudi u braku osuđuju one koji nisu u braku, a sami su nesrećni i nezadovoljni, svađaju se, deca im idioti i žive neke pasje živote, ali važno da su u braku...

Da se vratim na temu - ova karta koju je Slađa stavila: Vladar sedme neptun, je retro i opozicija Mo na Dsc-u, ali i opozicija sam Dcs. Suvladar jupiter 90 Ur. Ju je i u vodoliji. Spaljena Ve u jarcu. Sa u sedmoj na 29-tom stepenu... Sa90Ve, doduše veliki je orbis ali bih ga ipak uzela u obzir...

Jedno znam , da sam se udala za nekog od bivsih momaka verovatno bi omasila zivot ili bi se razvela sto bi me predstavljao bas problem jos veci .

Sto se tice moje Tetke, mislim da je umrla nevina .
Jer i prostor gde je zivela i patrijahalno vaspitanje su dosta uticali na njen izbor tj nemanje izbora ... ( u fazonu kome treba bogalj jer je imala problem sa nogom ... )

elza
02-08-2015, 12:25
Brak na papiru je nebitan. Čak više prelazi u nemoral zakonski! Ovozemaljski zakon nije sve i svja. Redje u brak ulaze ljudi iz ljubavi čiste. Preovladava posesivnost, koja se odnosi na sve što je materijalnog tipa. Zakon ih kao štiti i njihova prava, što unapred naglašava da ljubav nije osnova osnivanja zajednice ili porodice.
Svaka karta koja ima Ve90/180/60/120/0Sa i ne treba da ozvaničava brak papirom i u državnim ustanovama. Jer upravo tad i postaje predmet manipulisanja medju partnerima i gubitak ljubavi je neminovna.

mrgud78
02-08-2015, 12:37
Elza, hoces da kazea da ja ne teeba da se vencam. Imam Ve i Sa u lavu. MM ima Ve0Sa u lavu u petoj.

Da li da zivimo ovako bez braka ili...
Ja bas mislila da kontakt Ve i Sa trazi da se veza ozvanici, ali meni nekako vuce na crkveno vencanje

Mada ne mislim da ozvanicenje vezu cini brakom. Nekada je veza vise brak nego sto je nekada to sam brak

elza
02-08-2015, 12:56
Ne, to je moj lični stav.
Zašto vezujes crkveno venčanje za Saturna? Crkveno venčanje kao i krstenja spadaju pod tajne ceremonije i njih ne štiti uređenje države. Crkveno venčanje je nekad bilo tradicija, danas su neki drugi zemaljski zakoni. I Oni se menjaju, zato ne mislim da je Jarac i Saturn upleten simbolikom u crkveno venčanje.
Njih štiti upravo ono nevidljivo i neopipljivo, vera u Boga i ljubav.
A ako posle crkvenog venčanja ne odeš pred matičara u opštinu (ili ti isti ne dodje u restoran gde se slavi), jel ćeš i dalje imati isti osećaj da si se udala ili ne? Razlika je očigledna!
Ja se slažem s tim da neko štiti svoja prava, ali danas su ljudi toliko kvarljiva roba, da im je taj papir potreban kao sredstvo uslovljavanja i ucenjivanja. A to hladi ljudsku ljubav i veru.

makky
02-08-2015, 13:06
Osobe sa Sa0Ve su tradicionalnih shvatanja u odnosima, ne u formalnostima.

elza
02-08-2015, 13:12
Ja više nisam. Možda je i to separacija Ve od Sa!?
A tek sto ne posmatram oca tradiconalno kao autoritet, tek se kosi sa ovim aspektom.

Više posmatram realno, nego bilo kakvim "zakonima"

makky
02-08-2015, 13:36
Vidiš. što se oca tiče, ja sam ga posmatrala kao velikog autoriteta ranije, kasnije sam shvatila da je to smejurija i da apsolutno ničim nije zaslužio da on ikome bude autoritet. A imam Sa0So, separacija.

Žene koje imaju Sa0Ve su odane, šta god se desilo. To su često one veze ili brakovi u kojima ostaju iako nemaju ni jedan jedini razlog za to. Emotivno otupele, ali ostaju u tom braku, poistovećivajući dužnost i sreću. Prvenstveno u tom smislu mislim na tradicionalnost, na odanost i podanost. Nije bitna forma, da li će biti opštinskog ili crkveng venčanja,velike svadbe i slavlja. Nije bitan ni jedan zakon osim onog po kom ona oseća dužnost da ostane u takvom osnosu. I to je obično vaspitanje koje nosi od kuće, koje joj je majka prenela.
Kod muškaraca kako radi ovaj aspekt, u to nisam sigurna.

mrgud78
02-08-2015, 14:12
Otisli smo u of.
Ja sam ro uradila kada sam se nadovezala na Elzin post.

Ma samo moje ppjavljivanje ovde je offf :D

Mada u poslednje vreme razmisljam da li ja treba da se suzdrzavam od braka tbog Ve90Ur dok me Ve koja aplicira Sa vuce u brak.

Da li ja treba da budem u braku ili da ga izbegavam. Mislim sta o tome kaze moj natal?

elza
02-08-2015, 14:16
Kako u braku, tako i u porodici, a i u individualnoj natusovoj mapi, autoritet postoji. Ali ne nužno ono što Božija zapovest ukazuje ili narodska. Nametnuta.
Otac ili muž nije u znaku jednakosti s autoritetom.
Ja nemam problem s autoritetom PRIRODNIM, ali svog oca ne smatram autoritativnom ličnošću.
Autoriter se ne uči i ne stiče nametanjem ili prinudom. Inace, moj otac i dalje misli da je to isto. Iako sve dokazuje da nije tako.
SO mi jeste u 7-mom, vladar 5. Pored ovog sam i trenera imala koji je prirodni autoritet. Pa sam na takav način i pravila poredjrnje i razliku. Naravno, život bez braka za meni u krajnjem ishodu, jeste izbor ukoliko nemam za partnera osobu koja je prirodom autoritet. Sve ostalo, meni je čak smešno i nije mi jasno da ljudi starenjem ne shvataju u odnosu sa ljudima da li to jesu ili to nisu?!

Ja nisam u off-u :D

Mrgud78, zašto stalno pokreces pitanje svoje karte i pitaš d ali trebaš da živiš u braku ili ne? Kada ti već jesi u braku legalnom ili ne, ali sveukupno trećem kad se saberu tvoj i njegov i vaš. ..meni to nije stvar nedostatka braka i zajednice?! :/ ne znam sta sam propustila, ali ono što niko ne sme da ti kaze šta ti trebaš da radiš i da li bi uopšte trebala da prihvataš tudje mišljenje na osnovu svojih izlaganje. Svako ce tvoje priče shvatiti drugačije.

elza
02-08-2015, 14:27
Vidiš. što se oca tiče, ja sam ga posmatrala kao velikog autoriteta ranije, kasnije sam shvatila da je to smejurija i da apsolutno ničim nije zaslužio da on ikome bude autoritet. A imam Sa0So, separacija.

Žene koje imaju Sa0Ve su odane, šta god se desilo. To su često one veze ili brakovi u kojima ostaju iako nemaju ni jedan jedini razlog za to. Emotivno otupele, ali ostaju u tom braku, poistovećivajući dužnost i sreću. Prvenstveno u tom smislu mislim na tradicionalnost, na odanost i podanost. Nije bitna forma, da li će biti opštinskog ili crkveng venčanja,velike svadbe i slavlja. Nije bitan ni jedan zakon osim onog po kom ona oseća dužnost da ostane u takvom osnosu. I to je obično vaspitanje koje nosi od kuće, koje joj je majka prenela.
Kod muškaraca kako radi ovaj aspekt, u to nisam sigurna.

Ne bih se složila ni da sam "otupela" :D niti da sam odana onima koji me varaju, zato što imam Ve60Sa.
Pre to mislim za svoju majku, koja Ve nema u aspektu sa Sa. Ali ima Ve0Me0Ju. ima Mo90Sa - nju je njena majka učila da se sve istrpi, koja iako je nije imala lak život, imala je lep brak.

makky
02-08-2015, 14:29
Potpuno na isti način doživljavamo autoritete. Moj otac je isti, baš kako si ti napisala, nametnuto mi je da je on autoritet, ničim izazvano. I nemam problem sa autoritetima, šta više čak se lepim za takve partnere. Moj momak/budući muž mora da bude autoritet, da ga ja tako doživljavam, jer u suprotnom meni nije interesantan.

elza
02-08-2015, 14:35
Pardon, majka ima Ve0Ma0Ju - pa legalno posmatra zavete koji su se desili još u periodu zabavljanja :D
E to jeste za divljenje. :)
Sigurno da ne bih prekidala brak ili zajednicu zbog prevare, ali bih napravila razliju da li je moj partner uopšte srećan sa mnom ili održava odnos zbog "papira".
Ako budem stajala na put njegovoj sreći, stojim i na put svojoj.
Sreća jeste promenljiva kategorija, ali suština odnosa nije ta da sticanjema materijalnog keoz brak, oduzimamo i ubijamo onu ljubav koju gajimo prema drugoj osobi koju ni Bog ne bi dozvolio da se uguši.

makky
02-08-2015, 14:38
Ne bih se složila ni da sam "otupela" :D niti da sam odana onima koji me varaju, zato što imam Ve60Sa.
Pre to mislim za svoju majku, koja Ve nema u aspektu sa Sa. Ali ima Ve0Me0Ju. ima Mo90Sa - nju je njena majka učila da se sve istrpi, koja iako je nije imala lak život, imala je lep brak.
Mislim u braku, ne sad kakva sam prema momcima, nego nakon nekoliko godina braka kava ću biti. Ako se ikada udam :D Nisam ni ja otupela emotivno još uvek, ali ko zna šta me očekuje, a kavi me muškarvi večito privlače, to uopšte nije isključeno.

mrgud78
02-08-2015, 14:39
Kjerkegorg je rekao da je greh kada zena odlazi ljubavniku kojeg ne voli, pa makar to bio i njen muz :)

makky
02-08-2015, 14:48
Za mene sa Dc na Algolu, Hironom u 7.p, vladarem 7.p. Ve koja je u Sco u izgonu i još u konjukciji sa Sa, pitanje da li ću se ikada i udati. Za sad sam uvek bila samo sa onima za kojima mi "srce drnda", ne obazirući se apsolutno ni na jedan ovozemaljski zakon. Ja sam makar poznata po tome. :D Ali opet sam i u takvom odnosu i takvim muškarcima odana.

snupy
04-08-2015, 16:11
Za mene sa Dc na Algolu, Hironom u 7.p, vladarem 7.p. Ve koja je u Sco u izgonu i još u konjukciji sa Sa, pitanje da li ću se ikada i udati. Za sad sam uvek bila samo sa onima za kojima mi "srce drnda", ne obazirući se apsolutno ni na jedan ovozemaljski zakon. Ja sam makar poznata po tome. :D Ali opet sam i u takvom odnosu i takvim muškarcima odana.

Moj tata ima dsc na Algolu (26 Bika) i oženio se ali se i gorko pokajao. Vidi se da su i on i mama u nesrećnom braku- tako ga oboje opisuju ( ne tuku se, ne mrze se, itd. ali su potpuno različiti i vremenom dolazi do momoilaženja mišljenja, interesovanja, želja, itd.).

Njegov vladar dsc je Ve u Vodoliji90asc 0 Mo,Ju... reklo bi se slobodan brak, ali njiho je baš tradicionalan.

Mama ima dsc u Vodoliji, vladar Sa u sco0 Ve, za nju je ovo neka vrsta teškog odnosa, ali i pokazuje razliku u godinam, ali ne toliko veliku (mlađa je 4 godine od tate)

makky
04-08-2015, 17:05
Tako ću i ja, čim se udam, brzo ću se pokajati :D
Videćemo...
Meni su tumačili da nije toliko strašno, tj da ne gledam da mi je Dc na Algolu jer je u separaciji. Nemam pojma ni sama. Mada, teši me što je vladar Ve lepo aspektovana, naročito zbog trigona sa Mo koji je u sedištu. A nadam se da je konjukcija Ve sa Sa delovala tako da je samo odloženo, uostalom kao i sve ostalo u životu (Sa0Asc) Videćemo...

noddy
09-08-2015, 16:22
Ja sam po ovom pitanju najčešće kod žena nalazio Ve 90 Sa, u baš dosta horoskopa kod žena koje se nisu udale. Nadalje, iako su uspjele da se udaju, onda je to bilo baš kasno, ali samo u slučaju da je nešto drugo podržavalo to, kao kod jedne drugarice Ve 90 Sa i Ve 120 Ur koji dolazi iz XII polja, i udade se za Amerikanca kojeg je upoznala preko interneta i to iznenada. To je sve Ur 120 Ve, ali zato Ve 90 Sa je učinio da to sve bude u 40- oj godini.

Akarui
10-08-2015, 20:04
Kako vreme prolazi, a na vidiku nista kako treba, sve mi se vise cini da ce ovaj ve 90 sa da stavi tacku na moj ljubavni zivot.

andjela
10-08-2015, 21:34
Sta bi dao aspekat Ve trigon Sa?...Gledam drugaricin natal i ona mi bas deluje kao da nece nikada da se uda,jer sama tako govori...Ima Mo90Sa,Mo90Pl,Ve90Ur,Ve na 29-tom stepenu,Pl na 29-tom stepenu,Ve90Ju(vvladar 7.polja)Ve0Ma...ali Ve trigon Sa...Sta taj aspekat radi-blazi prethodno navedeno?Udaju u kasnijim god ili sta vec?

Bojana_NS
10-08-2015, 22:15
Ne mora da se zvanicno uda da bi bila udata.
I ovo stvarno postaje bezobrazno Ve90Ur,Prc60Sa,Bla120Bla AMAN kakve to svrhe ima ako ne znamo polozaj kuca i planeta!
Dosta vise sa nabrajanjem planeta!!!

mrgud78
10-08-2015, 22:20
Bojana je u pravu.

Ali ako samo caskamo onda je ok.

Mislim da je neko skoro naveo primer osobe sa tako losim aspektima. A dobar Sa je ipak doneo udaju ali u kasnim godinama. Mislim da je u pitanju stranac sa cetrdeset godina

Ali bez kuca i vladarstba ovo je samo nagadjanje :)

Bojana_NS
10-08-2015, 22:24
Ne budi lenja znas da ce ispariti link ako vec zelis da ti se nesto tumaci.

Udace se ta samo voli da kaze da nece jer ima So i Ve u Vodoliji pa oni vole malo da se proseravaju sa posebnoscu-vec sam rekla da vodolije imaju tu masku "unikatnosti" i da tako vole da se predstavljaju,a njihova stvarnost je nesto sasvim drugo.

mrgud78
10-08-2015, 22:36
Nisam videla post sa linkom.

Meni uopste ne izgleda tako lose kako si to ti napisala.
Venera ok. Mo be ok. Vladar sedme ok.

Zasto ti mislis da nece?

I taj aspekt za koji si pitala Ve120Sa je bas lep. Jef ima veze sa petom kucom. Ta kuca je uvek pozitivna, hobi, kreativnost, deca, ljubav, najlepse polje.

Mislim da cak nece biti ni bas kasna udaja. Vec je ona malo kruta i zatvorena

andjela
10-08-2015, 22:47
Mrgude,ne znam,ali mi je to jako dobra drugarica i ona stalno prica da se mozda nece udavati,iako ima decka godinama i godinama...Moguce vanbracna zajednica...I zali se stalno da ne moze da zamisli da promeni dom i tome sl,a da prezime,i da se uda,nece menjati,nitii suprugovo dodavati...

mrgud78
10-08-2015, 22:52
Mislim da ona to gek da bi se malo zalila. Ne deluje mi kao nekontakav.
Iz karte bih rekla da zeli da se uda. Da zeli i da promeni prezime.
Jel znas sta taj njen dugogodisnji momak misli na temu braka...
Mozda je on protiv, pa se ona plasi

andjela
10-08-2015, 23:19
Ne,on je bas za brak i ta veza traje oko 10 god,ali ona odugovlaci-tacnije receno,kao da je neko zahladjenje...ali po navici-svaki dan zajedno,a ona opet kaze-nesto mislim da se nikada i ne udajem...i primecujem da je tuzna...

mrgud78
11-08-2015, 07:44
Onda ce se ona udati ali ne za njega :)
Ovo ssam napisala bez osvrta na natalnu.
Nemam vremena, idem sa decom na plazu . Mozda veceras

andjela
11-08-2015, 12:20
to je velika povezanost koja izgleda nicemu ne vodi...

Lahadima
11-08-2015, 12:30
Ne vidim kartu koju je Andjela stavila, s samo ovako navedeno, mislim da je Ve trigon Sa dobar aspekt i tu ne vidim problem... Ovo ostalo jesu izazovni aspekti i prosto me čudi da osoba sa takvom postavkom uopšte i ima tako dugu vezu... Lupam sad naravno, nemam pojma šta čime vlada, ali generalno Ve90Ur hoće da daje potrebu za slobodom, a Mo90Sa je tzv. aspekt koji kaže "mene niko ne voli" i stalno mu nešto fali... Možda se kod nje to odrazilo na nešto drugo u njenom karakteru itd. a ne kroz vezu...

Elem, devojka je 10 godina u vezi, što se mene tiče, ona je kao udata :D Isti đavo :)

andjela
11-08-2015, 13:01
Evo karte...

http://www.astro.com/tmpd/csgwfileHCVe2j-u1423243581/astro_2gw_03_.39754.24409.gif

Ona cak pominje tj pominjala je da dete usvoji-ne zato sto ne moze da ima decu,vec joj kao trudnoca nekako...ne znam kako da opisem...Zive oni tako-on kod nje,ona kod njega,spavaju svako u svojoj kuci...Na letovanja idu,ali nikada sami...

Lahadima
11-08-2015, 14:55
Hahaha, jeste, hoće kod vodolija to da vole da su "posebne". Ona ima i So i Ve u tom znaku... Devojka ima i Mo u lavu, drama queen ;) Pre mislim da ona tako voli da drami oko svega, nego što nešto specijalno ima protiv udaje... Kako god, udala se ili ne, ako gledamo Ne kao vladar sedme, on je ok. Ju kao suvladar sedme - on je u konjukciji sa uranom, ovo joj može doneti razvod, ali i razvedenog muškarca ili muškarca vodoliju, elektroinženjera ;)

Možda je glupo, ali pre mi deluje kao osoba koja je tradicionalna, nego kao neko ko je "slobodniji", evo i zašto - vladar Asc-a je u jarcu, So i Mo 90 Sa, opet donosi neku ozbiljnost i tradicionalizam, dosta saturna... Opet-ima i vodolije, pa može biti da devojka samo malo drami, a da nije baš toliko protiv braka koliko se čini. Pre će biti da je ona protiv braka SA NJIM KONKRETNO, a ne generalno ;) Ona ima i So180Mo, hoće od ovoga da osoba ne zna šta će sa sobom (imam ovaj aspekt pa znam haha, kod mene je kvadrat).

Kako god, to je moje mišljenje. Karta deluje sasvim pristojno... Za brak ćemo videti :) Javljaj ;)

elza
11-08-2015, 15:20
Ja sam po ovom pitanju najčešće kod žena nalazio Ve 90 Sa, u baš dosta horoskopa kod žena koje se nisu udale. Nadalje, iako su uspjele da se udaju, onda je to bilo baš kasno, ali samo u slučaju da je nešto drugo podržavalo to, kao kod jedne drugarice Ve 90 Sa i Ve 120 Ur koji dolazi iz XII polja, i udade se za Amerikanca kojeg je upoznala preko interneta i to iznenada. To je sve Ur 120 Ve, ali zato Ve 90 Sa je učinio da to sve bude u 40- oj godini.

Ve90Sa ukoliko joj je Ve vladarka So ili Asc.je LENCUGA, SAMOZIVA, UDALA SE DA NE SEDI KOD KUĆE. ..dakle pre nego što osudite čika Saturna, zapitajte se iz kakve porodice dolazi ta "dama".
To su dame koje nose bele rukavice, a kod lekara kad krenu ne promene gaće, jer nema mame da im ih opere.
I kada ce ljudi da shvate da u planeti ne traže krivca, taj Saturn, čika Saturn, ukazuje šta su i kako su se ponašali njeni preci i kako su joj preneli da ona to radi!
Ta koja se "uda", ima da usreci nekog samo ako je gora lencuga od nje!
Sve analizirate na nivou ŠIFRE, astro simboliku ne umete da pretvorite u životna iskustva!
Kome je kriv Saturn 90/180 Venera u natalu, neka menja svoje navike, kako im ćerke ili snajke ne bi došle takve! A ne da se žali!

Katja_MNE
12-08-2015, 14:27
Procitah sve sto napisaste na ovoj temi.
Zainteresovah se zato sto sam neudata i imam 45. godina, a i imam neke od aspekata koji "potvrdjuju pravilo".

Elza, da nijesi pretjerala s opisom VE 90 SA?

Istina da je ovaj aspekt vrlo los za ljubavne odnose i brak uopste, ali to je zato sto: LJUBAV (VE) trazi SIGURNOST (SA). Dakle, Saturn se tu upetljava kao nesto sto traje u vremenu, pa nema zabave i opustenosti previse. Trazi odgovornost. Osobi s ovim aspektom je vrlo tesko da se opusti, uporno trazi potvrdu i ono: "Voljecu do kraja zivota" ili "Za sve vremena". Ako toga nema - onda dolazi do odbijanja, povlacenja i samoce (VE 90 SA).

Zbunjena sam ovim opisom za lenjost, aljkavost... ili valjda zato sto je moja Venera u Lavu...

Lanna
12-08-2015, 15:02

Mislim da VE90SA nema veze sa tim.Sam ovaj aspekt ne vodi ka tome

elza
12-08-2015, 16:35
Elza, da nijesi pretjerala s opisom VE 90 SA?

Zbunjena sam ovim opisom za lenjost, aljkavost... ili valjda zato sto je moja Venera u Lavu...

Koje pravilo potvrđuje? Koliko osoba znaš da ima Ve90Sa i da se udalo/oženilo i pre one ČUVENE 28god. (SA CIKLUS)?! I one koje nemaju aspekt, pa nisu u braku?!
Pa uporedi tu osobu sa sobom. Da li ste iste? Ili su te osobe možda našle ko će za njih da radi ono što njih mrzi?! I da li si propustila da pročitaš :) : da sam to namenila osobama kojima je Ve ili vladar Asc.ili Sunca?
Ne da nisam preterala, nego sam realna i objektivna.

Ili valjda zato što su ti neke planete u Raku, a koje ti pomažu da povedeš računa o domacinskim poslovima. To nema veze sa Ve90Sa. Ona će i dalje da bude lenja za druge.

lilyrose
12-08-2015, 17:10
Ve90Sa ukoliko joj je Ve vladarka So ili Asc.je LENCUGA, SAMOZIVA, UDALA SE DA NE SEDI KOD KUĆE. ..dakle pre nego što osudite čika Saturna, zapitajte se iz kakve porodice dolazi ta "dama".
To su dame koje nose bele rukavice, a kod lekara kad krenu ne promene gaće, jer nema mame da im ih opere.
I kada ce ljudi da shvate da u planeti ne traže krivca, taj Saturn, čika Saturn, ukazuje šta su i kako su se ponašali njeni preci i kako su joj preneli da ona to radi!
Ta koja se "uda", ima da usreci nekog samo ako je gora lencuga od nje!
Sve analizirate na nivou ŠIFRE, astro simboliku ne umete da pretvorite u životna iskustva!
Kome je kriv Saturn 90/180 Venera u natalu, neka menja svoje navike, kako im ćerke ili snajke ne bi došle takve! A ne da se žali!

RECI MI SAMO KOJI JE ZAPRAVO TVOJ PROBLEM DA ODGOVARAŠ LJUDIMA NA OVAJ NAČIN!!!??

Ok, sad znam da ću biti banirana, ali iskreno baš me briga, jako me razočarao ovaj forum. Način na koji si i meni odgovorila na postove je dno dna!!!

elza
12-08-2015, 17:39
RECI MI SAMO KOJI JE ZAPRAVO TVOJ PROBLEM DA ODGOVARAŠ LJUDIMA NA OVAJ NAČIN!!!??

Ok, sad znam da ću biti banirana, ali iskreno baš me briga, jako me razočarao ovaj forum. Način na koji si i meni odgovorila na postove je dno dna!!!

A koji je TVOJ PROBLEM? :)
Ovaj post nije upućen Tebi. A tamo gde ti je upućen, na osnovu Tvog feedbacka JASNO JE DA SI PROCITALA KAKO SI ŽELELA DA PROCITAS?

Reci mi, KAKO ZVUČI TVOJ ODGOVOR NA MOJ POST "da ne postoji univerzalno tumačenje za tranzit iste planete, preko iste planete" - i jos sam dala za primer sebe i devojku koja je rodjena istog dana(uporedo na nekoj temi u vezi tranzita), SEM ŠTO JE ZAISTA Tvoj odgovor NEPOVEZAN, CINIČNO PA ZAR TREBA DA SE KONSULTUJES S BABA GATAROM I NE ZNAM ČIME? FUJSI....dno dna! Samu sebe upućujes da ti je neko nešto napisao, a nije!
Ako si u knockdownu zbog zdravstvenog problema, onda se skoncentrisi da otkriješ način da ozdravis, a ne da pitaš druge šta ti je?!
I gde je tu pogrešno? !
Da sam napisala "IDI LEČI SE!" - verovatno bi shvatila kao kompliment, a ne kao uvredu. A tamo gde ti neko skrene pažnju da NIJE ISTO ZA SVE, ti odgovaras uz cinizam i snishodljivo! Pa da li je problem u meni ili Tebi?

Lanna
29-01-2019, 15:55
Moja drugarica ima Ve90Sa i udala se.Ona je devica/strelac. 5 godina je bila u vezi sa tim deckom i udala se u 31 godini (svadba bila pre 5 meseci). Muz je mladji 2 godine od nje.Taj aspekt uopste ne znaci da se osoba nece udati.

andjela
29-01-2019, 19:07
Ja da javim samo...Zaboravila sam skroz...Na prethodnoj str sam pisala o drugarici...Udala se 2017.godine...Nije uzela suprugovo prezime, niti je njegovom pridodala svoje. Zadrzala je svoje prezime bez dodavanja suprugovog...Na relaciji je svoji - suprug...ali su i blizu, pa je cesto kod mame. Dece nemaju za sada, jer ne zele jos uvek...Jeste mi drugarica ali LAHA dear, u pravu si verovatno. Sada kada pogledam, mozda i jeste drama kvin...Skoro da uvek kuka...retko kada je zadovoljna...

Dragonfruit
30-01-2019, 12:15
Zdravooo :) Dosta ljudi mi je gledalo natal, i sto se tice braka, misljenja su jako podeljena, neki kazu da cu biti u braku, neki kazu da necu.. Meni se cini opet zbog trigona vladara 1k i 7k, i to sto vladar 1k egzaltira vladara 7k da ima sansi.. Postavicu natal, pa ako nije problem, da mi virnete, da resim ovu nedoumicu ������ Screenshot 21913 2647 — Postimage.org (https://postimg.cc/SjMYKzgf/8c9e37b4)

nouvelle
01-02-2019, 14:01
Procitah sve ..i ja se prikljucujem klubu neudatih..Tako ce i da ostane najverovatnije. bar necu papiroloski da se udajem ..
Mesec u 7. kuci ujedno i vladar 7. u aplikacionom kvadratu sa Suncem , suvladarem 7.
Sunce u Skorpiji ima samo taj apekt nesretni sa Mesecom, dispozitor Sunca, Pluton u Vagi ...Doduse sam Mesec ima i lepih aspekata, ali to je moje interesovanje za sve vrste umetnosti, kao i Venera u Vagi...
Dakle, Zivot bez braka, a da li zivot ikada uopste sa nekim u zajednistvu, ostaje samo nada :)

Lanna
01-02-2019, 14:18
nouvelle meni kod tebe ne deluje losa situacija.
7 kuca u raku,vladar Mo u lavu (4* stepen raka) u 7 kuci.
Jedino sto ti Mo i So prave kvadrat ali koliko ljudi ima kvadrat izmedju Mo i So i udalo se ili ozenilo.Tvoj Mo ima ostale dobre aspekte.
Mo60Ve120Ma60Ju60Sa120Ur
A i Sa kao vladar asc ima 0Ju0Ve60Mo
Sa u vagi egzaltiran
Dobro je sto ti vladar asc i vladar 7 kuce imaju aspekt i jos egzaktni aplikacioni sekstil.

nouvelle
01-02-2019, 16:04
nouvelle meni kod tebe ne deluje losa situacija.
7 kuca u raku,vladar Mo u lavu (4* stepen raka) u 7 kuci.
Jedino sto ti Mo i So prave kvadrat ali koliko ljudi ima kvadrat izmedju Mo i So i udalo se ili ozenilo.Tvoj Mo ima ostale dobre aspekte.
Mo60Ve120Ma60Ju60Sa120Ur
A i Sa kao vladar asc ima 0Ju0Ve60Mo
Sa u vagi egzaltiran
Dobro je sto ti vladar asc i vladar 7 kuce imaju aspekt i jos egzaktni aplikacioni sekstil.

Auh, hvala ti Lana, utesne reci nakon bombardovanja i ukazivanja drugih na sve negativne aspekte :) Bilo je sve do sada u fazonu da...ALI...da...ALI..itd
Ja negde verujem u dobro na kraju...kao sova kojoj je ceo zivot zadatak da se boji svetlosti, a ona se cvrsto zarekne i hipnotise sunce :) gle cuda! :)

Lanna
01-02-2019, 16:55
Auh, hvala ti Lana, utesne reci nakon bombardovanja i ukazivanja drugih na sve negativne aspekte :) Bilo je sve do sada u fazonu da...ALI...da...ALI..itd
Ja negde verujem u dobro na kraju...kao sova kojoj je ceo zivot zadatak da se boji svetlosti, a ona se cvrsto zarekne i hipnotise sunce :) gle cuda! :)

Ti si skorpija-jarac kao moja mama :)
Meni tvoja karta uopste ne deluje losa cak naprotiv mi je ok karta sto se tice ljubavi
Tebi samo Ju i Ve prave kvadrat sa Ne pored onih prethodno navedenih aspekata.Sve ostalo su lepi aspekti.Mozda ti taj Ve90Ne pravi probleme ali je to samo jedan aspekt.Neka neko jos prokomentarise ko se bolje razume.To je moje vidjenje

Natasarijana
02-02-2019, 17:03
Procitah sve ..i ja se prikljucujem klubu neudatih..Tako ce i da ostane najverovatnije. bar necu papiroloski da se udajem ..
Mesec u 7. kuci ujedno i vladar 7. u aplikacionom kvadratu sa Suncem , suvladarem 7.
Sunce u Skorpiji ima samo taj apekt nesretni sa Mesecom, dispozitor Sunca, Pluton u Vagi ...Doduse sam Mesec ima i lepih aspekata, ali to je moje interesovanje za sve vrste umetnosti, kao i Venera u Vagi...
Dakle, Zivot bez braka, a da li zivot ikada uopste sa nekim u zajednistvu, ostaje samo nada :)

ja mislim da ces ti imati 2 braka, ali zajednicki zivot ;pre toga... ne znam zasto ne bi bilo braka...i to ce taj drugi da dolazi u kucu ovom prvom :)))

Artist
07-02-2019, 16:59
Gledajte moj natal, to vam je natal osobe koja ocigledno nikad nece uci u brak. Losa 7 i 12-a, vladar 7-e Ve u 12 i Vladar 12-e u 7, Sa0Ju egzatno na vrhu 7-e. Cijeli zivot mi je ljubav 0 prekrizana, jbg losa karma. Najgore za brak je imati Veneru u 12 + u Vodoliji, kao i Ve90Mo!

andjela
07-02-2019, 18:41
Ja imam Mo90Ve...i + Sa na Dsc...Nisam se jos udala, ja to sve odlazem, odlazem...Vladar 7.u umetnutom znaku.

gligorova
08-02-2019, 18:07
Ja jedino sto nemam aspekt Ve i Sa, ali zato sve ostalo ukazuje na zivot bez braka. Mada antiscija Sa je na stepenu Ma koji ima 90 sa Ve, pa mozda se i to moze posmatrati kao Ve 90 Sa.
7k u Vagi, u njoj Ur na 29 Vage, a dolazi iz 11 i 12k. Ur 180 Ju (separativni) 90 Sa 60 So (aplikativni).
Vladar 7k Ve u 6k, pa jos retrogradna i u ukljestenoj Devici, u znaku svog pada. Ve 90 Ma 90 Ne 0 So 0 Me. Po pitanju Ne, koji dolazi iz ukljestenog znaka u 12k, mozda je jedino dobro sto je aspekt separativni, a sto se tice same Ve jedina pozitivna stvar je sto je njen dispozitor Me u svom znaku i znaku svoje egzaltacije, mada on od aspekta ima jedino separativnu 0 sa Ve i separativni 90 sa Ne.
Sa u Raku u 4k. Sa 90 Ju (separativni) 90 Ur (aplikativni). Sta reci? Katastrofa. Jedino sto ima recepciju sa Mo u Vodoliji, ali i taj Mo voli slobodu, a jos je i u sirokoj opoziciji sa So u Lavu. Jedino sto valja u odnosu na Mo je egzaktni 60 sa ASC 120 sa Dc.
Mozda So u Lavu u 5k moze da izvuce situacijuje jer ima 120 sa Ju, nazalost separacija, i 60 Ur aplikativni, ali ima i 90 Ma.

Sve u svemu:
Ur u 7k nije za vezivanje,
vladar 7k retro Ve u 6k u kvadratu sa vladarem ASC. Samim tim sto je retro ukazuje na kasni brak, a kako je lose postavljena i na to da je do braka tesko doci,
Sa u 4k tesko izlazi iz svog doma.

Ako na sve ovo dodamo mojih punih 43 simbolika je bar za sada ispunjena. Najduza veza mi je bila 7 god, ali nismo ziveli zajedno. Bilo je i drugih veza naravno, koja kraca koja duza, bilo je i bracnih ponuda koje nisam prihvatila. U svakom slucaju ne mislim da sam propustila neku dobru priliku ili mozda bi bilo bolje reci da jos nisam upoznala nekoga s kim bih delila zivot.
Uspela sam po pitanju skole, karijere, imam odlican odnos sa roditeljima i bratom i njegovm porodicom, puno prijatelja, smatraju me veselom i pozitivnom osobom, ali kada je u pitanju brak i svoja porodica to mi nije uspelo. Uvek sam razmisljala na taj nacin da je bolje biti sam srecan, nego u losem braku nesrecan.
Nadam se da cu ipak naci nekoga i da ce i taj deo price biti upotpunjen. Mozda aspekt So i Ur preokrene situaciju kada najmanje ocekujem. A mozda je i krajnje vreme da bar razmislim o rodjenju deteta, jer mislim da bi mi jednog dana mnogo vise bilo zao zbog toga sto nisam rodila, nego zbog toga sto se nisam udala.

Lanna
08-02-2019, 19:36
Ja imam Ve u 12 kuci u skorpiji neaspektovana.Vlada 5,6,10 kucom.Nije toliko bitno sto je Ve u 12 vec u kom je znaku,dal je retro,kakve aspekte pravi i kojim kucama vlada.Bitan je naravno i vladar 7 kuce

gligorova
08-02-2019, 19:46
Kod mene je upravo Ve vladar 7k. Retrogradna, u losem znaku za nju, u nepovoljnoj kuci, sa nepovoljnim aspektima...

Lanna
08-02-2019, 22:01
Moja mama ima retro Veneru u skorpiji na 29 stepenu u 11 kuci.Vlada 5 i 9 kucom.Nju je izvadilo to sto joj Ve ima dobre aspekte 0Mo60Ma120Ju120Ur90Pl.Udala se i mene rodila u 29 a brata u 30godini.

gligorova
09-02-2019, 00:16
Ova moja jadnica nema nista dobro :( Jedino joj je dispozitor jak. A eto, sada mi je palo na pamet, Me je dispozitor i Ve i Ma, sto znaci vladarima ASC i DC. Mozda je u njemu neka iskra nade. I mora da je on glavni krivac za sve mladje muskarce oko mene :)