TigaBg [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : TigaBg

TigaBg
31-08-2009, 02:29
Evo moje natalne.
Možete prokomentarisati, znači mi vaše mišljenje jer sam početnik. :o

http://img137.imageshack.us/img137/188/astrow2gw03tigahp759871.gif (http://img137.imageshack.us/i/astrow2gw03tigahp759871.gif/)

Znam da je moja karta samo još jedna u moru na forumu, zato ću postaviti konkretna pitanja.

Kako kod mene deluju ove retrogradarne planete? Npr. Pluton u škorpiji? (Koliko sam obaveštena, trebalo bi da ukazuje na potencijal za bogatstvo, ali pošto je retrogradaran...?)

Moj budući posao-Ima li izgleda za neku karijeru u umetnosti? Sunce,Asc i Mesec pod Venerom...?

Još jedno pitanjce (početnik sam, možda je glupo pitanje): zašto Mesec treba da posmatram kao da je u I kući?

Gde ste to vidi dobro materijalno stanje koje mi predstoji (ako predstoji)?

Mnogi su mi to već rekli, a meni nije jasno.

Sunce u VIII kući? Ili konjukcija Sunca i Jupitera? :confused:

Fingerprint
20-09-2009, 17:13
Ovako :

S obzirom da ti se Pluton nalazi u drugoj kući u Škorpiji ,on zaista ukazuje na bogastvo koje imaš ili koje ćeš steći dosta mlada. Medjutim ,on je u tvom natusu retrogradan ,što znači da postoji predispozicija za nagli gubitak stečenog ,tj. da ćeš iz obilja preći u siromaštvo .. :(

sprdam se :D
Nemam veze što se tumačenja tiče ,samo znam ovo :

Prva kuća uvijek počinje sa ASC ili ti podznakom ,a tebi je podznak vaga.
Sticajem okolnosti ,Mjesec ti se našao takodje u VaZi (:D) ,ali je u 12. kući. Mjesec inače može da ti bude na bilo kojem mjestu u natusu ,ali moj i tvoj vole da se druže sa podznakom :)

Još samo da dodam ,da mi se svidjaju tvoja treća i deveta kuća - biće nešto od tebe :)

veg
20-09-2009, 17:43
Mogla bi da dobiješ neko nasledstvo, zbog retrogradnosti malo kasnije.
Imaš predispozicije za bavljenje umetnošću, možda primenjenom.
Zavisi koliko ti je tačno vreme rođenja, ako je na kraju jedne kuće, planeta ima uticaj i na sledeću.

TigaBg
20-09-2009, 23:59
S obzirom da ti se Pluton nalazi u drugoj kući u Škorpiji ,on zaista ukazuje na bogastvo koje imaš ili koje ćeš steći dosta mlada.

Nema para, zato i pitam ;)

Sticajem okolnosti ,Mjesec ti se našao takodje u VaZi (:D) ,ali je u 12. kući.

Na forumu sam dobila odgovor da se računa kao da je u 1... Šta ja znam...

Još samo da dodam ,da mi se svidjaju tvoja treća i deveta kuća - biće nešto od tebe :)

Bi li mi rekla zašto tako misliš? Početnik sam, pa bi čisto da vidim kako si to zaključila.
I hvala! :) :) :)

Mogla bi da dobiješ neko nasledstvo, zbog retrogradnosti malo kasnije.
Imaš predispozicije za bavljenje umetnošću, možda primenjenom.
Zavisi koliko ti je tačno vreme rođenja, ako je na kraju jedne kuće, planeta ima uticaj i na sledeću.
Hvala!

emmilija
21-09-2009, 00:04
tiga draga, zanima me kao se odrazio ovaj tranzitni jupiter i tranzitni neptun kroz tvoju V, jesi li se zaljubiska...:D

TigaBg
21-09-2009, 00:13
tiga draga, zanima me kao se odrazio ovaj tranzitni jupiter i tranzitni neptun kroz tvoju V, jesi li se zaljubiska...:D

Jesam, i to srećno :D :D :D

emmilija
21-09-2009, 00:16
Jesam, i to srećno :D :D :D

e drago mi je, da nije delija neki muzicar:rolleyes:
i jel ima neke veze sa inostranstvom

TigaBg
21-09-2009, 00:19
e drago mi je, da nije delija neki muzicar:rolleyes:

Nešto petlja oko muzike, više se bavi pisanjem.
Riba/škorpija, fina smo kombinacija!:p

Fingerprint
21-09-2009, 00:24
Nema para, zato i pitam ;)

Na forumu sam dobila odgovor da se računa kao da je u 1... Šta ja znam...

Bi li mi rekla zašto tako misliš? Početnik sam, pa bi čisto da vidim kako si to zaključila.
I hvala! :) :) :)

Hvala!

Stepeni se pomjeraju svaka 4 minuta ,što znači da ako ti je tačno vrijeme rodjenja,Mjesec koji se nalazi na samom kraju 12-e ,kako reče @veg ,vrši uticaj i na prvu .
Postoji metod po kojem se tačno utvrdjuje vrijeme rodjenja (zaboravila sam kako se zove ) ,komplikovan ,ali ako budeš išla kod nekog astrologa,može ti se to odrediti ,tako da tačno znaš gdje ti je Mjesec.

Treća kuća ti je u Strijelcu ..Iako ti se u njoj nalaze Uran ,Neptun i Saturn (ova dvojica su uglavnom donose lošu komunikaciju u porodici (mada tačnost ovog tumačenja zavisi od mnogih drugih aspekata,koje ne znam da tumačim ), ova kuća ukazuje na bujnu maštu ,snalažljivost ..

Nego da ne lupam više ,jer se sigurno mnogim astrolozima diže kosa na glavi od ovog pisanja ,svidjela mi se kombinacija treće i devete jer mi je u oči upao stelij iz treće (bogata kuća) i fina planetica u 9-oj ,što šturo tumačim kao uspjeh u obrazovanju i karijeri :)

Eto :D:D

emmilija
21-09-2009, 00:30
Nešto petlja oko muzike, više se bavi pisanjem.
Riba/škorpija, fina smo kombinacija!:p

eto ispunio je simboliku tog neptuna, em umetnicka dusa, em riba u znaku:)

TigaBg
21-09-2009, 11:23
Hvala svima http://www.kolobok.us/smiles/standart/air_kiss.gif

Još nešto imam da priupitam:

Može li se nalutit kada će mi se poravit finansijska situacija? Ovo je nepodnošljivo!

ognjenka724
22-10-2010, 09:27
Ljevorukost je vezana uz seriju 3. (Merkur/blizanac) jer je ona vezana uz pisanje i ruke. Ali je prije svega vezana uz Merkur.

Ruke su povezane s mozgom (Merkur), a koordinacija pokreta i motorika ruku opisana je vezom Merkur-Mars. Svi aspekti na Merkur i seriju 3. pokazuju kako se izražavamo rukama.

Npr. ljudi koji imaju konjunkciju Merkur/Venera imaju vješte i kreativne ruke kojima mogu izraditi lijepe stvari, aspekt Merkur/Mars jača ruke, daje brzinu i okretnost ruku, oštre pokrete. Merkur u napetom aspektu s Jupiterom može stvoriti nespretnost, trapavost ruku, itd...

Postoje izraziti ljevaci, ali postoje i varijacije na temu – npr. osoba piše lijevom rukom, a sve ostalo obavlja desnom, itd.

Sposobnost služenja objema rukama obično je povezana uz vezu Merkur/Jupiter, a kad je vezana i uz Veneru to daje simetriju. Ta sposobnost služenja s obje ruke može biti istaknuta kroz položaj Merkura u znaku ribe/strijelca jer je u tim znacima Merkur (ruke) vezan uz Jupiter (prostor). Posebno ako je Merkur u znaku ribe, znaku izgona (obrnuta logika, obrnuta koordinacija), a Jupiter u blizancima jer je u tom znaku način Jupitera spojen sa spretnošću i vještinom Merkura (široke intektualne ali i manualne sposobnosti) i jer znak blizanaca sadrži u sebi simboliku duplog, a znak blizanca vezan je i uz simboliku ruku kao dijela fizičkog tijela.

Kod ljudi koji su izraziti ljevaci često postoji aspekt Merkura (ruke) na Uran (neobično, suprotno). Mora se pogledati i vladar Merkura. Ako je on u napetom aspektu s Uranom, ili ako je Uran u 3. polju, i to daje neobične manualne vještine.

Desna ruka se simbolički vezuje uz Mars, a lijeva uz Veneru što je povezano s temeljnom simbolikom strana (ruku). Tj. desna ruka predstavlja aktivno, muško načelo - načelo davanja, a lijeva ruka pasivno, žensko - načelo primanja.

Dakle, kod ljudi koji su spretni s obje ruke stoji veza Merkur/Jupiter (blizanac/riba), a kod ljudi koji su izraziti ljevaci veza Merkur/Uran. Ako je aspekt sekstil, on u sebi sadrži prethodno savladanu vještinu, ukazuje na automatsko i prirodno stapanje energija između planeta koje povezuje (znači osoba je ovladala time), dok je kod opozicije naglasak na spoju dviju oprečnih energija.

Dalje, vezano uz to - Saturn predstavlja konzervatizam, dok je Uran mržnja prema konvencionalnom, a Јupiter čuva sredinu između ova dva i ako je u lošem aspektu prema Мarsu ili Uranu – daje suprotno. Neptun ignorira, ali ne prkosi.

U nekim kartama se ta veza vidi na prvu, a u ostalima treba malo bolje pogledati.

Ja ti nisam baš spretna na prvu, moram se malo dublje udubiti u kartu, tj. sve izanalizirati, jer karta je ipak cjelina i često se pokažu neke stvari koje se odmah ne vide.

Ali da pokušam:
U tvojoj karti, zbog ME0JU si vjerojatno spretna s obje ruke (ili si to bila), ali kao da su ti u obitelji nametali da se služiš desnom (SA vlada 3 i 4) i ti si tako i postupala (SA0NE – SA je jači, NE ne prkosi, možda samo ignorira).
MebQASC daje neku zbrkanost, vladar je VE180UR – raskorak sa simetrijom.
Ipak bih rekla da je na kraju prevladala lijeva, jer je UR u 3 i u napetom aspektu s MA (MA45UR), a suvladar je riba i još se nalazi u Uranovom znaku.

Nadam se da sam sada bila jasnija.
Stavila sam na tvoju temu, ali mogu staviti i na temu 3. kuće.
Pozz

caruso
22-10-2010, 10:26
Ljevorukost je vezana uz seriju 3. (Merkur/blizanac) jer je ona vezana uz pisanje i ruke. Ali je prije svega vezana uz Merkur.

Ruke su povezane s mozgom (Merkur), a koordinacija pokreta i motorika ruku opisana je vezom Merkur-Mars. Svi aspekti na Merkur i seriju 3. pokazuju kako se izražavamo rukama.

Npr. ljudi koji imaju konjunkciju Merkur/Venera imaju vješte i kreativne ruke kojima mogu izraditi lijepe stvari, aspekt Merkur/Mars jača ruke, daje brzinu i okretnost ruku, oštre pokrete. Merkur u napetom aspektu s Jupiterom može stvoriti nespretnost, trapavost ruku, itd...

Postoje izraziti ljevaci, ali postoje i varijacije na temu – npr. osoba piše lijevom rukom, a sve ostalo obavlja desnom, itd.

Sposobnost služenja objema rukama obično je povezana uz vezu Merkur/Jupiter, a kad je vezana i uz Veneru to daje simetriju. Ta sposobnost služenja s obje ruke može biti istaknuta kroz položaj Merkura u znaku ribe/strijelca jer je u tim znacima Merkur (ruke) vezan uz Jupiter (prostor). Posebno ako je Merkur u znaku ribe, znaku izgona (obrnuta logika, obrnuta koordinacija), a Jupiter u blizancima jer je u tom znaku način Jupitera spojen sa spretnošću i vještinom Merkura (široke intektualne ali i manualne sposobnosti) i jer znak blizanaca sadrži u sebi simboliku duplog, a znak blizanca vezan je i uz simboliku ruku kao dijela fizičkog tijela.

Kod ljudi koji su izraziti ljevaci često postoji aspekt Merkura (ruke) na Uran (neobično, suprotno). Mora se pogledati i vladar Merkura. Ako je on u napetom aspektu s Uranom, ili ako je Uran u 3. polju, i to daje neobične manualne vještine.

Desna ruka se simbolički vezuje uz Mars, a lijeva uz Veneru što je povezano s temeljnom simbolikom strana (ruku). Tj. desna ruka predstavlja aktivno, muško načelo - načelo davanja, a lijeva ruka pasivno, žensko - načelo primanja.

Dakle, kod ljudi koji su spretni s obje ruke stoji veza Merkur/Jupiter (blizanac/riba), a kod ljudi koji su izraziti ljevaci veza Merkur/Uran. Ako je aspekt sekstil, on u sebi sadrži prethodno savladanu vještinu, ukazuje na automatsko i prirodno stapanje energija između planeta koje povezuje (znači osoba je ovladala time), dok je kod opozicije naglasak na spoju dviju oprečnih energija.

Dalje, vezano uz to - Saturn predstavlja konzervatizam, dok je Uran mržnja prema konvencionalnom, a Јupiter čuva sredinu između ova dva i ako je u lošem aspektu prema Мarsu ili Uranu – daje suprotno. Neptun ignorira, ali ne prkosi.

U nekim kartama se ta veza vidi na prvu, a u ostalima treba malo bolje pogledati.

Ja ti nisam baš spretna na prvu, moram se malo dublje udubiti u kartu, tj. sve izanalizirati, jer karta je ipak cjelina i često se pokažu neke stvari koje se odmah ne vide.

Ali da pokušam:
U tvojoj karti, zbog ME0JU si vjerojatno spretna s obje ruke (ili si to bila), ali kao da su ti u obitelji nametali da se služiš desnom (SA vlada 3 i 4) i ti si tako i postupala (SA0NE – SA je jači, NE ne prkosi).
Ipak bih rekla da je na kraju prevladala lijeva, jer je UR u 3 i u napetom aspektu s MA (MA45UR), a suvladar je riba i još se nalazi u Uranovom znaku.

Pozz
Izvinjavam se sto upadam,ali moram da pohvalim tekst-je predivan...I ja sam se sluzila sa obe ruke,ali u skoli su mi rekli zbog pisanja moram da se odlucim za jednu....a obzirom da je vecina desnoruka,tako su i meni rekli da se odlucim za desnu...i sadd mogu pisati levom,ali nije bas tako lepo.....i zvini Tiga:)nastavitee:)

ognjenka724
22-10-2010, 11:08
Izvinjavam se sto upadam,ali moram da pohvalim tekst-je predivan...I ja sam se sluzila sa obe ruke,ali u skoli su mi rekli zbog pisanja moram da se odlucim za jednu....a obzirom da je vecina desnoruka,tako su i meni rekli da se odlucim za desnu...i sadd mogu pisati levom,ali nije bas tako lepo.....i zvini Tiga:)nastavitee:)

Tiga me na pp tražila da malo pojasnim kako sam u jednoj drugoj karti vidjela ljevorukost. Zato je ovaj tekst na Tiginoj temi.

A odgovorila sam ovako (a ne na pp) jer možda ima i drugih koji na tu temu imaju što dodati.

Ovdje ima puno boljih od mene i koji se astrologijom bave dulje od mene, pa su vjerojatno proučili više karata

dadiska
22-10-2010, 16:20
Nadam se da tigi ne smeta, moram da napisem! :)

Moja mama je levoruka Me0Ne i Me0Ve sve u Skorpiji u 1, ali su je naterali da nauci pisati desnom kada je krenula u skolu (znate ono vezivanje ruke za stolicu), Me60Sa i Me60Ma (Mars je u padu). Znaci zna pisati sa obe.

Dok sam ja sama naucila pisati levom rukom, cisto da znam (desna mi je bila u gipsu, pa cisto da znam) Me u 3 u Strelcu Me0So, Me120Ma, Me180Ju.

Dok znam dosta levorukih osoba i karakteristicno je da Me bude u promenljivim znacima pogotovo u Devici. ;)

viksi72
22-10-2010, 16:30
tigic, mesec ti jeste na asc-u, s time sto dolazi iz 12-te, pa imas verovatno periode kada se malko povlacis i kuliras sama.. i skirvas osecanja dok ovaj mesecak, koji stalno vaga, ne ukapira da taj neko je vredan osecanja, a onda pustas da radi.. i verovatno si strasno promenjivih raspolozenja..

e sada, kada bi mogle parice? pa nije to bas tako daleko.. cim pluton dodje na 11 jarca, moguci su novcani dobitci:)

TigaBg
22-10-2010, 19:18
Ali da pokušam:
U tvojoj karti, zbog ME0JU si vjerojatno spretna s obje ruke (ili si to bila), ali kao da su ti u obitelji nametali da se služiš desnom (SA vlada 3 i 4) i ti si tako i postupala (SA0NE – SA je jači, NE ne prkosi, možda samo ignorira).

Pozz
Kao prvo, sjajna si! Nadam se da te ne davim pitanjima, mnogo mi se sviđaju tvoja tumačenja.
Nisam htela da citiram ceo post, ali u pravu si za mnogo šta. Moja sestra ima Me i Ju u Ribama, i ona je levoruka. Me je retro, možda zato ona mnogo stvari može i desnom rukom.
Ali, ja sam oduvek bila levoruka. Od kad sam uzela kašiku i olovku u ruke, radila sam sve levom. Pošto je mama levoruka, nije se bunila protiv toga.
U smislu "raskoraka sa simetrijom" može biti nešto drugo-Ve je vladar Asc, i osme kuće, što daje blagu asimetriju mom licu i nekih intimnih delova tela :D To mi je sad palo na pamet.

Ne izvinjavaj se, slobodno upadaj!

Dok znam dosta levorukih osoba i karakteristicno je da Me bude u promenljivim znacima pogotovo u Devici. ;)
Moja mama je levoruka sa Me u Devici :D
Sestra i ja imamo Mo u Vagi, možda smo zato levorukost nasledile od nje, nemam pojma...

tigic, mesec ti jeste na asc-u, s time sto dolazi iz 12-te, pa imas verovatno periode kada se malko povlacis i kuliras sama.. i skirvas osecanja dok ovaj mesecak, koji stalno vaga, ne ukapira da taj neko je vredan osecanja, a onda pustas da radi.. i verovatno si strasno promenjivih raspolozenja..

e sada, kada bi mogle parice? pa nije to bas tako daleko.. cim pluton dodje na 11 jarca, moguci su novcani dobitci:)

Pa ne znam, kao dete sam bila dosta zatvorena, pogotovo u pubertetu. Ali sad ne umem da kontrolišem izlive osećanja i pred nepoznatima, što mi je ranije bilo nepoznato. Jesam promenljivih raspoloženja, raspoloženje mi dosta zavisi od raspoloženja okoline. :)

viksi72
22-10-2010, 19:26
malena, ako bi radila po ta analizu i pogledala period do svoje sedme godine, onda bi se krenulo bas od tvoje 12-te, meseca, koji stize iz 12-te i na svu srecu izlazi na asc.. zato si i bila zatvorena, kao mala..

TigaBg
23-10-2010, 00:01
malena, ako bi radila po ta analizu i pogledala period do svoje sedme godine, onda bi se krenulo bas od tvoje 12-te, meseca, koji stize iz 12-te i na svu srecu izlazi na asc.. zato si i bila zatvorena, kao mala..

Možeš li mi pojasniti?:confused:

viksi72
23-10-2010, 00:08
analizu radis po kretanju kazaljke na satu, sto ce reci unazad.. tako da se prve godine zivota vezuju u stvari za 12-to polje.. imas to na analizi po ta, cini mi se da se tema tako zove..

evo ga, nasla sam:)

http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/477-tradicionalna-analiza-natalne-karte-16.html?highlight=analiza+po+ta

TigaBg
23-10-2010, 00:27
Hvala Viksi, proučiću to... Ja sam bila najpovučenija od kraja osnovne i u srednjoj školi, a u to nekom periodu mi je Sa tranzitirao desetom i nije bio lep period...
Inače ovo za novce si me baš obradovala :)

viksi72
23-10-2010, 00:39
odlici su textovi, prouci ih malko:).. ma darling, samo da stignu:)..

TigaBg
06-11-2011, 01:30
Počela sam da radim samostalno jedan umetnikčki projekat na internetu.
Ne očekujem previše, radim to iz zabave, ali bih i volela da to zaista bude dobro.
Da li se iz mog natala vidi da bih mogla da imam uspeha u tome?

lilithsco
06-11-2011, 17:56
Evo,meni je prvo upala u oči ova konjukcija JU/SO...Imaš lijepu zaštitu jer Sunce i Jupiter u 8.kući,posebno zajedno,govore o zaštiti i protekciji u životu..baš lijepo...

TigaBg
06-11-2011, 18:16
Evo,meni je prvo upala u oči ova konjukcija JU/SO...Imaš lijepu zaštitu jer Sunce i Jupiter u 8.kući,posebno zajedno,govore o zaštiti i protekciji u životu..baš lijepo...

Džabe, ne radi :D

ganci
06-11-2011, 19:22
Vladar sedme (javnost, neprijatelji) je u cetvrtoj-da li se to kod tebe ispunjava tako sto ti stalno neko dolazi, tipa da ti kuca lici na autobusku stanicu? Pa cak i neprijatelji, ali eto, silom prilika dolaze...
Ja ga tako tumacim, bas me zanima kako radi kod tebe to....:)

TigaBg
06-11-2011, 19:26
Vladar sedme (javnost, neprijatelji) je u cetvrtoj-da li se to kod tebe ispunjava tako sto ti stalno neko dolazi, tipa da ti kuca lici na autobusku stanicu? Pa cak i neprijatelji, ali eto, silom prilika dolaze...
Ja ga tako tumacim, bas me zanima kako radi kod tebe to....:)

Zašto 7. kuća predstavlja neprijatelje?

Ne, nije mi prometno kod kuće, a nekad bih baš volela da jeste.Nisam sigurna kako se Ma manifestuje kod mene, mislim da mi treba još vremena da proučim i zaista osetim njegov uticaj. Doduše, on je dosta naslonjen na 5. kuću.

nedda
06-11-2011, 19:37
TRebalo bida bude dobro - to su, ako samd obro shvatila, pocela sada kada ti je Uran pravio kvadrat sa natalnim Ur 0 Sa? Na ekvidistanci se nalazi mars kao tvoj vladar 2. i 7. kuce, na vrhu 5, pa mu to i dodje kroz neku zabavu.

Bice dobro, samo da ne bide kako doslo tako i proslo - mars i uran zajedno crpe veliku energiju, ne dozvoljavaju neko tektiziranje...

TigaBg
06-11-2011, 19:45
TRebalo bida bude dobro - to su, ako samd obro shvatila, pocela sada kada ti je Uran pravio kvadrat sa natalnim Ur 0 Sa? Na ekvidistanci se nalazi mars kao tvoj vladar 2. i 7. kuce, na vrhu 5, pa mu to i dodje kroz neku zabavu.

Bice dobro, samo da ne bide kako doslo tako i proslo - mars i uran zajedno crpe veliku energiju, ne dozvoljavaju neko tektiziranje...

Da, počela sam pre par dana. Razmišljam da se time možda može ispuniti simbolika Ve180Ur.
I da, treba mi dosta energije, ali zato što sam na početku, pa još ne znam šta i kako.
Rekoh, ne očekujem ništa značajno, već samo da bude dobro urađeno i lepo za oko :)

ganci
06-11-2011, 19:52
To je, izmedju ostalog, kuca neprijatelja jer stoji u opoziciji sa nasim ascedentom koji predstvalja otelotvorenje nase ličnosti.
Ja sam svoju poziciju sedme u cetvrtoj(i vasariste u kuci) tako protumacila pa sam htela da vidim je li i tebi tako.
Ali tebi kao sto kazes ide ka petoj a moj Ma je na IC-u pa ima jak uticaj.
Tvoj Ma je dosta aspektovan pa treba dosta da se objasne svi uticaji.

TigaBg
18-03-2012, 02:56
To je, izmedju ostalog, kuca neprijatelja jer stoji u opoziciji sa nasim ascedentom koji predstvalja otelotvorenje nase ličnosti.
Da, u pravu si.

Ja sam svoju poziciju sedme u cetvrtoj(i vasariste u kuci) tako protumacila pa sam htela da vidim je li i tebi tako.

Možda kod tebe igra ulogu i Sa kao vladar 4. u Strelcu.

Tvoj Ma je dosta aspektovan pa treba dosta da se objasne svi uticaji.
Ma ima najviše aspekata, pa njegove tranzite često osećam. Ali me silni T-kvadrati koje pravi plaše i nisam sigurna kako će se manifestovati kad se aktiviraju.

Kad ću ja da se obogatim i proslavim? Molim konkretan odgovor! :D

Mad Max
18-03-2012, 11:33
Kad ću ja da se obogatim i proslavim? Molim konkretan odgovor! :D

Kad se dobro udaš.

TigaBg
20-03-2012, 02:21
Moje pitanje je bilo zajebancija, ali odgovor me je vratio u bedak...Baš razmišljam ovih dana kako žena bez uticaja muškarca (oca, muža, brata) ne može da odmakne dalje od kuhinje, bez obzira na sve kvalitete. Tužno, ali istinito.

Odvratna sredina.
Nadam se da će me Ve u Blizancima poslati u Ameriku što pre.

andjelikadepeures
20-03-2012, 02:27
Moje pitanje je bilo zajebancija, ali odgovor me je vratio u bedak...Baš razmišljam ovih dana kako žena bez uticaja muškarca (oca, muža, brata) ne može da odmakne dalje od kuhinje, bez obzira na sve kvalitete. Tužno, ali istinito.

ne slazem se sa ovim.
takav stav je linija manjeg otpora.
iako je nashoj sredini svojstveno da podcenjuje ulog zene chak i u njenom sopstvenom zivotu.

Mad Max
20-03-2012, 02:38

Odvratna sredina.
Nadam se da će me Ve u Blizancima poslati u Ameriku što pre.

Moj odgovor je tužna realnost. Jbg, žao mi je ako sam te izbedačio.

TigaBg
29-06-2012, 23:48
Koji me tranzit malteretira u poslednjih mesec ili malo više? Gotova je retro Venera, a ja sam i dalje užasno depresivna. Mučim me i neka ravnodušnost po svim životnim pitanjima, ne znam ni kako da opišem ovo stanje.

CARAPICA
30-06-2012, 01:12
Koji me tranzit malteretira u poslednjih mesec ili malo više? Gotova je retro Venera, a ja sam i dalje užasno depresivna. Mučim me i neka ravnodušnost po svim životnim pitanjima, ne znam ni kako da opišem ovo stanje.

Da nije povezano sa tranzitnim marsom koji je zakoračio blizu 12. Meni je bio užasno težak. , osobito u retro. kretanju. Slično, neko stanje.

Jedino što tebi osim čvora ne hvata planetu :/

TigaBg
30-06-2012, 02:27
Da nije povezano sa tranzitnim marsom koji je zakoračio blizu 12. Meni je bio užasno težak. , osobito u retro. kretanju. Slično, neko stanje.

Jedino što tebi osim čvora ne hvata planetu :/

Hvata Veneru, ako ona je u egzaktnom kvadratu sa čvorovima. Može biti da je Mars, ne znam više

CARAPICA
01-07-2012, 12:11
Hvata Veneru, ako ona je u egzaktnom kvadratu sa čvorovima. Može biti da je Mars, ne znam više

E bravo, to sam preskočila. Čini mi se da je mars, težak je kroz 12 polje., a venera je i vladar tvoga asc. tako da... ne čudi

TigaBg
19-08-2012, 01:21
Još jedno pitanje i neću više-koji aspekt utiče na to da sam stalno neraspoložena, više tužna nego srećna, bez obzira na realne razloge? Neko kaže, Sa ti je sad u 1. polju, ali ja sam takva bila i kad je bio u 12, 11, 10, 9, a o 8. da ni ne govorim.
Znam da je za Mo90Sa dosta velik orbis i da je separacioni, zato ne bi trebalo tako snažno da deluje. A Sa je osim toga dobro aspektovan.

andjelikadepeures
19-08-2012, 01:31
mozda vladar 12. u 8.?
plus 3, iako ne lichne planete, u Jarcu...
So135Mo

kad se sve skupi, ne vuche bash na kez od uva do uva...

p.s.
da li je neki momak, dok ste bili u vezi, imao neku saobracajnu nesrecu npr?

TigaBg
19-08-2012, 01:50
mozda vladar 12. u 8.?
plus 3, iako ne lichne planete, u Jarcu...
So135Mo

kad se sve skupi, ne vuche bash na kez od uva do uva...

Vazdušni trigon vuče na kez, šta znam. So je 150 Mo.

p.s.
da li je neki momak, dok ste bili u vezi, imao neku saobracajnu nesrecu npr?
Ne

GGirl
19-08-2012, 02:19
Mozda sade sati?
Mada bi rekla da je mesec kvadrat saturn.
Imam isti kvadrat :D I to sa orbisom 10, ali ga osecam dosta :/

TigaBg
19-08-2012, 11:28
Mozda sade sati?
Mada bi rekla da je mesec kvadrat saturn.
Imam isti kvadrat :D I to sa orbisom 10, ali ga osecam dosta :/

Ma kakvi Sade sati, ja sam ovakva ceo život. Mislila sam da je slab jer je separacioni, ali izgleda nije. Ti imaš aplikacioni aspekt, on se oseća bez obrzitra što je širok orbis. Znam po ljudima u mom okruženju koji imaju isti aspekt kao ti

ganci
19-08-2012, 21:43
Mo90Sa.
Drugarica koja ima ovaj aspekt nadje nesrecu i kad je po svim stavkama koje je sebi zacrtala srecna. Tada ume da kaze da je prokleta :o :rolleyes:

TigaBg
19-08-2012, 23:42
Mo90Sa.
Drugarica koja ima ovaj aspekt nadje nesrecu i kad je po svim stavkama koje je sebi zacrtala srecna. Tada ume da kaze da je prokleta :o :rolleyes:

Ja nisam prokleta, samo smarač :rolleyes:

Hvala vam ženke na vremenu koje ste mi posvetile

Da li neko može da mi kaže kada ću se odseliti iz roditeljske kuće?

noddy
27-01-2013, 03:25
Mjesec90Saturn-Majcina naslijedjena karma.

uran89
27-01-2013, 13:30
Da li neko može da mi kaže kada ću se odseliti iz roditeljske kuće?

Mozda kad ti Jupiter bude tranzitirao kroz 10. kucu, ili Saturn kroz 3. ali to je malo daleko.

TigaBg
27-01-2013, 13:54
Mjesec90Saturn-Majcina naslijedjena karma.
Ne zanimam se karmom-jer mi karmička astrologija ne leži i deluje kao glupost. Vide me zanima Mo90Sa kao kvadrat vladara I i X polja.

Mozda kad ti Jupiter bude tranzitirao kroz 10. kucu, ili Saturn kroz 3. ali to je malo daleko.

Bogami nije :D Ju ide u moje X polje već ove godine mislim, ili sledeće.
A zašto misliš da bi tranzit Sa u 3. polju doneo preseljenje?

uran89
27-01-2013, 14:03
Ne zanimam se karmom-jer mi karmička astrologija ne leži i deluje kao glupost. Vide me zanima Mo90Sa kao kvadrat vladara I i X polja.

Aww, to je uvek poželjno čuti :D
Veliki pozz :wink_6: i dobrodošla opet

Bogami nije :D Ju ide u moje X polje već ove godine mislim, ili sledeće.
A zašto misliš da bi tranzit Sa u 3. polju doneo preseljenje?

I ja ne vrednujem karmicku astrologiju! :D
Mislio sam na tranzit Saturna kroz trece polje da je malo dalje. A Jupiter se uskoro blizi 10. polju. Tranzit Saturna kroz trecu - sam tranzit donosi neku promenu a 3 kuca je komsiluk pa zbog toga. Mada to ne smatram toliko bitnim pokazateljem.

Evo primetih jos jedan tranzit koji ti moze doneti odvajanje od kuce, a to je UR 180 na tvoj MO koji ce se desiti od prlike za dve godine. Mada bolje pogledaj u efemeridama kad ce Uran biti oko 12 stepena Ovna. Tako da to isto moze biti okidac da naglo napustis dom. Mozda udaja bude povod. :D Jer je Uran u 7 kuci.

noddy
27-01-2013, 14:12
Citatjte Lazareva i Dijagnostiku karme :)

TigaBg
27-01-2013, 14:15
I ja ne vrednujem karmicku astrologiju! :D
Mislio sam na tranzit Saturna kroz trece polje da je malo dalje. A Jupiter se uskoro blizi 10. polju. Tranzit Saturna kroz trecu - sam tranzit donosi neku promenu a 3 kuca je komsiluk pa zbog toga. Mada to ne smatram toliko bitnim pokazateljem.

Evo primetih jos jedan tranzit koji ti moze doneti odvajanje od kuce, a to je UR 180 na tvoj MO koji ce se desiti od prlike za dve godine. Mada bolje pogledaj u efemeridama kad ce Uran biti oko 12 stepena Ovna. Tako da to isto moze biti okidac da naglo napustis dom. Mozda udaja bude povod. :D Jer je Uran u 7 kuci.
Da, očekuje me istovremeno Pl90 i Ur 180 na Mo, koji je na Asc. Divota jedna :D
Znam da se život ne planira ali ja bih najradije otišla pre udaje, jer bežanje u brak nije rešenje problema.

Možda jednom... :D

Hvala na odgovorima :)

uran89
27-01-2013, 14:19

Hvala na preporuci. :) Ali samo kratko da objasnim. Izvinjavam se sto idme u off. Ja razumem da su neke stvari sudbinske na neki nacin, nasledili smo ih, itd... Ali meni nije jasna teorija da se ja zadovoljavam time sto moram da ispravljam karmu. Stvarno nije humano da ti ceo zivot neki aspekt narusava zdravlje, finansije, ljubav i da ne mozes da se maknes iz tog kruga. Znam i da postoje kao neki metodi ciscenja karme, ali meni to ne pije vodu.

Da, očekuje me istovremeno Pl90 i Ur 180 na Mo, koji je na Asc. Divota jedna :D
Znam da se život ne planira ali ja bih najradije otišla pre udaje, jer bežanje u brak nije rešenje problema.

Ja tebe potpuno razumem, ali poslednje dve decenije za neke stvari kao da 90 posto Srbije ima istu natalnu kartu.

noddy
27-01-2013, 15:22
Hvala na preporuci. :) Ali samo kratko da objasnim. Izvinjavam se sto idme u off. Ja razumem da su neke stvari sudbinske na neki nacin, nasledili smo ih, itd... Ali meni nije jasna teorija da se ja zadovoljavam time sto moram da ispravljam karmu. Stvarno nije humano da ti ceo zivot neki aspekt narusava zdravlje, finansije, ljubav i da ne mozes da se maknes iz tog kruga. Znam i da postoje kao neki metodi ciscenja karme, ali meni to ne pije vodu.

Metode ciscenja karme po meni ne piju vodu :) Osim truda da se radi na upoznavanju karmickih podrucija u ovom zivotu i rada na sebi na tim poljima... svi mi osjecamo bezrazlozna ogranicenja s vremena na vrijeme,kojs ne umijemo da objasnimo... a jako su teska... mislim da to ima veze sa tim.

ginger
22-03-2013, 03:00
saturn ti je u 2. polju- kako stoje stvari sa novcem? tu će biti posla u naredne dvije godine.
direktivna venera ti je na zenitu- jesi upoznala nekoga na poslu?

TigaBg
22-03-2013, 04:07
saturn ti je u 2. polju- kako stoje stvari sa novcem? tu će biti posla u naredne dvije godine.
Još uvek nije, dotakao je vrh 2. polja, pa se vratio retro. Ali za sada je sa novcem sve ok. Čak ga ima mnogo više nego pre. Ne znam da li je to Ju120Ma koji je vladar 2. polja?

direktivna venera ti je na zenitu- jesi upoznala nekoga na poslu?
Ne :) Na to sam potpuno zaboravila, to je ove godine. Da li to što mi je dir.Ve na Mc-u može da donese lični poslovni uspeh, jer sam ja Ve (vladar Asc)?

ginger
22-03-2013, 18:59
mislila sam i na to kad sam ti pisala. u mnogim primjerima se tako i pokazalo. isto tako bi djelovao dir. mjesec na zenit.
ja se najprvo povodim analogijom generalnih značenja planeta jer sam se uvjerila da je tako najmjerodavnije.
ali ni ovo drugo nije isključivo. evo baš me zanima kako će ti reagirat.
al radit oće, garantirano- to je direkcija, i to na ugao.

akoi su ti se financije pojačale odkad je trenzit jupitera onda mora da je od toga. ali obrati pažnju na još jednu stvar- direktivno 2. polje ti mijenja znak. to je važna stvar.

na temelju dir Ve na zenit i ovog mijenjanja znaka(2. polje) ćeš si moć i rektificirat kartu.

TigaBg
22-03-2013, 22:16
mislila sam i na to kad sam ti pisala. u mnogim primjerima se tako i pokazalo. isto tako bi djelovao dir. mjesec na zenit.
ja se najprvo povodim analogijom generalnih značenja planeta jer sam se uvjerila da je tako najmjerodavnije.
ali ni ovo drugo nije isključivo. evo baš me zanima kako će ti reagirat.
al radit oće, garantirano- to je direkcija, i to na ugao.

akoi su ti se financije pojačale odkad je trenzit jupitera onda mora da je od toga. ali obrati pažnju na još jednu stvar- direktivno 2. polje ti mijenja znak. to je važna stvar.

na temelju dir Ve na zenit i ovog mijenjanja znaka(2. polje) ćeš si moć i rektificirat kartu.

Nisam sigurna da sam razumela jer mi direkcije ne idu najbolje. Misliš da mi se direkicama menja Asc, pa mi je 2. polje u Strelcu? ako je tako, onda je Ve vladar 7. i njen dolazak na Zenit može da znači brak, zaista. Ja bih više volela neki poslovni uspeh, bar :rolleyes:
Od jeseni su mi finansije bolje, od ulaska Sa u Škorpiju i šetkanja Ju u kroz Blizance. Ju120 Mo se lepo pokazao

Danas su me pokrali :( Ukrali su mi novčanik sa dnevnicom od juče i svim bitnim dokumentima, ličnom kartom, zdravstvenom knjiživcom, karticama iz banke... Što je najgore, sve se desio u butiku i sumnjam na jednu lepo obučenu devojku.

Koji tranziti su doveli do toga? Na nebu je T- kvadrat Ve, Mo i Sa u fiksnim znacima, ali mi ne upada u 2. polje. Evo karte sa tranzitima, u tom trenutku je Mo bio na 7-8 Bika http://imageshack.us/photo/my-images/823/db9.gif/

veg
02-07-2013, 21:41
Trenutno je Merkur retrogradan(nestajanje predmeta), što je jedan od pokazatelja, zatim obzirom da ME predstavlja između ostalog i lopove, tvoj je natalno vladar 12.(mrak) u 8.(kriminalci).Ovo je dovoljno, traniziti nisu potrebni.

TigaBg
02-07-2013, 21:45
Glupi Merkur! Ima li šanse da mi nađu dokumenta kada krene direktno, ili je to pitanje za horar?
Uvek neko sranje kada je tranzitni Mo na mom So

veg
02-07-2013, 21:52
Obzirom da ti ME disp. u optimističku VE u 9. treba misliti pozitivno, a horar probaj.

TigaBg
02-07-2013, 23:12
Javili su mi se neki ljudi koji su našli moj novčanik sa dokumentima i bez para naravno :( vratiće mi ga, što je super :)

TigaBg
14-07-2014, 13:37
Često se dešava da se zaposlim i da na tom novom radnom mestu odprilike od momenta mog zaposlenja posao počne da opada, nezavisno od mog uticja, naravno :D
Postoji li nešto u mom natalu što može da simboliše ovakvu situaciju? Ili je prosto slučajnost u pitanju?

Skorpija83
14-07-2014, 13:46
Često se dešava da se zaposlim i da na tom novom radnom mestu odprilike od momenta mog zaposlenja posao počne da opada, nezavisno od mog uticja, naravno :D
Postoji li nešto u mom natalu što može da simboliše ovakvu situaciju? Ili je prosto slučajnost u pitanju?

Šesta kuća u ribama može ukazivati na nejasne situacije, tajne, gubitke na poslu. Vladar Neptun u jarcu0Ur0Sa možda ukazuje na to što si opisale, pad posla, iznenada.

TigaBg
15-07-2014, 12:52
Šesta kuća u ribama može ukazivati na nejasne situacije, tajne, gubitke na poslu. Vladar Neptun u jarcu0Ur0Sa možda ukazuje na to što si opisale, pad posla, iznenada.

A posmatrano kroz Jupiter?

Skorpija83
15-07-2014, 13:01
A posmatrano kroz Jupiter?

Malo bolja pozicija, jedino ova opozicija sa Plutonom smeta i to što je Jupiter spaljen od Sunca.

drblavur
16-07-2014, 09:26
Šesta kuća u ribama može ukazivati ..............................gubitke na poslu.
Šta 6. kuća ima sa poslom?

TigaBg
17-07-2014, 02:07
Da, razmišljala sam da ovu situaciju posmatram kroz 10. polje, jer bi ono trebalo da opisuje mog nadređenog. Jesam li u pravu?

Mad Max
17-07-2014, 09:33
Mislim da to nema veze sa tobom i tvojim natalom ali ako bi imalo rekao bih da je to zbog kvadrata vladara šeste i desete jer bi to simbolizovalo nesklad između tvojih kolega i tvog šefa.

Btw, zanimljiv ti je natal, puno aspekata, šteta što nemaš vatre al dobro, i to se nadoknadi :)

drblavur
17-07-2014, 09:39
rekao bih da je to zbog kvadrata vladara šeste i desete jer bi to simbolizovalo nesklad između tvojih kolega i tvog šefa.

Zašto bi 6. kuća simbolizovala njene kolege?

TigaBg
19-07-2014, 03:10
Mislim da to nema veze sa tobom i tvojim natalom ali ako bi imalo rekao bih da je to zbog kvadrata vladara šeste i desete jer bi to simbolizovalo nesklad između tvojih kolega i tvog šefa.

Btw, zanimljiv ti je natal, puno aspekata, šteta što nemaš vatre al dobro, i to se nadoknadi :)

Nemam ni vodu :D
Zašto bi 6. kuća simbolizovala njene kolege?

Šta simbolizuje mog poslodavca, a šta kolege?

drblavur
21-07-2014, 08:14
Šta simbolizuje mog poslodavca, a šta kolege?
Poslodavca 10.
kolege, kao i svo drugo blisko okruženje 3. (6. od 10. derivatno)

TigaBg
01-04-2018, 20:35
Koliko god dobrih aspekata imala, stalno se nekako vratim na Mo90Sa. Ovo je jedan težak smarački aspekt od koga je gori možda samo Sa90Ma. Volela bih da sam rođena sat vremena kasnije da ovog aspekta nema jer stvarno ne pomaže ni što je u velikom orbisu.
U poslednjih par godina sam shvatila da se manifestuje tako što mi otežava napredak sa mrtve tačke po pitanju karijere i bto ne samo u smislu unapređenja već bilo kakvog smislenog pravca ili razvoja. Meni nikad nije bilo teško da nađem posao jer sam vredna i smirena ličnost spremna da mnogo trpi i da se dokazuje ( potčinjena priroda Sa90Mo) , ali posao koji nije bukvalno rad za preživljavanje i u kome bar malo uživam , nikad nisam imala. Da muka bude veća, meni je Mo na Asc i vladar X polja, meni je mnogo bitno da se dokažem i pronađem u karijeri. Mesec je u Vagi pa bih ja da to bude nešto lepo i kreativno.
Mnogo se i kajem zbog izbora svojih studija, što je čudno jer mi je Ve vladar Asc u 9. polju i nije loše postavljena i još je na benefičnoj fiksnoj zvezdi Capella, ali je dispozitor Me jako loše postavljen i možda je to razlog što godinama ne mogu da nađem finansijsku podršku za nastavak studija i/ili prekvalifikaciju.
Ostaje mi samo da se nadam da je trenutni tranzit Sa 90 na moj Mo i Sa povratak moja tačka pucanja i da će se stvari promeniti.
Moj problem toliko nije u nedostatku novca ili položaja već u tome što sam prinuđena da radim posao koji ne volim (jer nemam iskustvo niti uslove za studiranje) i to loše utiče na moju psihu.

Lahadima
02-04-2018, 12:14
Da, mislim da tebi novac nije problem, ili makar nece biti, jer ne vidim da je druga kuca lose postavljena, sta vise, uopste nije losa.
Ali deseta, kao status, polozaj, ostvarenost osobe je u raku. Mesec je sam po sebi promenljiv, a kod tebe je u vagi i normalno da ti je vazno da volis to sto radis. To je kod tebe izrazenije mozda nego kod nekog drugog, zbog te vage. Nista tu sad nije tragicno postavljeno, ali nije ni sjajno. Mislim da ces varirati u karijeri, ili menjati smer u kom ides, nesto tako. Mesec dispozicijom ide u blizance, opet mi nekako vuce na stalne promene. Nemam pojma, mozda se ostvaris kasnije u zivotu u oblasti u kojoj zelis :)

TigaBg
02-04-2018, 19:32
Sad je to kasnije i ništa :( Ja bih stvarno da promenim ali ne znam kako. Hvala na komentaru, više sam za sebe pisala, bez očekivanja da se neko uključi

Natasarijana
03-04-2018, 02:59
Ne treba izgubiti iz vida ni to da je Devica na vrhu 12. polja, kao i Rahu i Ketu koji hvataju simboliku posla...

TigaBg
03-04-2018, 22:22
Ne treba izgubiti iz vida ni to da je Devica na vrhu 12. polja, kao i Rahu i Ketu koji hvataju simboliku posla...

Ne znam šta si htela da kažeš? Uvek je neki znak na vrhu 12. polja. Hteli ne hteli, svi ga imamo. Ako si mislila na to da je prirodni vladar 6. polja meni na vrhu 12. Pa zato ne mogu da nađem dobar posao, ta teorija mi bas i ne pije vodu jer postoji toliko drugih pokazatelja

Natasarijana
03-04-2018, 23:02
Ne znam šta si htela da kažeš? Uvek je neki znak na vrhu 12. polja. Hteli ne hteli, svi ga imamo. Ako si mislila na to da je prirodni vladar 6. polja meni na vrhu 12. Pa zato ne mogu da nađem dobar posao, ta teorija mi bas i ne pije vodu jer postoji toliko drugih pokazatelja

Ono sto sam htela da kazem ja sam rekla. To sto ti brkas babe i zabe , to je vec nesto drugo. Ima ko razume.
p.s. nastavljam konverzaciju iskljucivo sa kulturnim, nehistericnim i neozlojadjenim ljudima. ;)

TigaBg
04-04-2018, 09:37
Ono sto sam htela da kazem ja sam rekla. To sto ti brkas babe i zabe , to je vec nesto drugo. Ima ko razume.
p.s. nastavljam konverzaciju iskljucivo sa kulturnim, nehistericnim i neozlojadjenim ljudima. ;)

Evo izvinjavam se ako sam nekulturna. Nema potrebe za vredjanjem.
Ako brkam babe i žabe, molim te da mi objasniš. Komantarišeš na temi o mojoj natalnoj karti i normalno je da sam osetljiva.

Šta ti govori Devica na vrhu 12. polja? Zar je nema svaka Asc Vaga? Šta to ne treba da izgubim iz vida?

Lanna
04-04-2018, 18:18
To za Devicu u 12 polju i cvorove je mozda povezano sa tim sto ti jmc pada u 12 a on predstavlja neke gubitke i nije bas benefican a smc u 6 kucu (posao) a tvoj Me kao vladar 12 pravi 180 sa Pl koji ti vlada 2 kucom (novac).Tvoj Pl kao planeta u 2 kuci je retro i pravi 180So,Me,Ju,90Ma.Mozda ti i ovo sve utice. Taj aspekt Mo90Sa je sa velikim orbisom 10 stepeni i separacija.Mo ti vlada 10 kucom a Sa nije povezan sa kucama za posao.Ne znam dal ti je to nezadovoljstvo zbog ovog aspekta. Jace je ovo Mo90Ne sa manjim orbisom a Ne ti vlada 6 kucom.

TigaBg
06-04-2018, 00:06
To za Devicu u 12 polju i cvorove je mozda povezano sa tim sto ti jmc pada u 12 a on predstavlja neke gubitke i nije bas benefican a smc u 6 kucu (posao) a tvoj Me kao vladar 12 pravi 180 sa Pl koji ti vlada 2 kucom (novac).Tvoj Pl kao planeta u 2 kuci je retro i pravi 180So,Me,Ju,90Ma.Mozda ti i ovo sve utice. Taj aspekt Mo90Sa je sa velikim orbisom 10 stepeni i separacija.Mo ti vlada 10 kucom a Sa nije povezan sa kucama za posao.Ne znam dal ti je to nezadovoljstvo zbog ovog aspekta. Jace je ovo Mo90Ne sa manjim orbisom a Ne ti vlada 6 kucom.
Hvala ti na komentaru. Mislim da ti T- kvadrati govore o tome da je meni potrebna sigurnost, odnosno radim poslove koje mrzim jer me je strah da budem bez novca. Nažalost, znak Bika je materijalista i imam velikisukob sama sa sobom jer bi se sa jedne strane bavila samo lepim stvarima koje su više moje duhovne potrebe i o tome govori moj Vazdušni Trigon, ali imam dosta planeta u fiksnim i zemljanim znacima koji žele novac, stabilnost i u krajnjoj liniji , svakodnevnu rutinu.
Zbunjuje me što osmo polje govori o stipendijama i to u znaku Bika, uz So, Me kao vladara devete i Ju, ja bi trebalo da dobijem finansijsku podršku za studije. U stvarnosti, nisam imala para da nastavim školovanje u Srbiji a i sad kada sam u inostranstvu, nemam prava na finansijsku pomoć za školarinu, a mnogo bih volela da studiram i da se prekvalifikujem.

Sa90Mo se manifestovao tako sto mi je u sredu uginula maca koju sam imala od svoje 13. godine. Ako znate kako je tesko izgubiti ljubimca, razumecete me. Maca je bila dosta bolesna ali nastradala je nesrecnim slucajem, a moji mi nisu odmah javili jer sam bila na odmoru. Mislim da je imala So u Raku i nadala sam se da ce preziveti Sa u Raku, ali eto, to joj nije bila sudbina.

TigaBg
09-02-2019, 16:24
Koliko god dobrih aspekata imala, stalno se nekako vratim na Mo90Sa. Ovo je jedan težak smarački aspekt od koga je gori možda samo Sa90Ma. Volela bih da sam rođena sat vremena kasnije da ovog aspekta nema jer stvarno ne pomaže ni što je u velikom orbisu.
U poslednjih par godina sam shvatila da se manifestuje tako što mi otežava napredak sa mrtve tačke po pitanju karijere i bto ne samo u smislu unapređenja već bilo kakvog smislenog pravca ili razvoja. Meni nikad nije bilo teško da nađem posao jer sam vredna i smirena ličnost spremna da mnogo trpi i da se dokazuje ( potčinjena priroda Sa90Mo) , ali posao koji nije bukvalno rad za preživljavanje i u kome bar malo uživam , nikad nisam imala. Da muka bude veća, meni je Mo na Asc i vladar X polja, meni je mnogo bitno da se dokažem i pronađem u karijeri. Mesec je u Vagi pa bih ja da to bude nešto lepo i kreativno.
Mnogo se i kajem zbog izbora svojih studija, što je čudno jer mi je Ve vladar Asc u 9. polju i nije loše postavljena i još je na benefičnoj fiksnoj zvezdi Capella, ali je dispozitor Me jako loše postavljen i možda je to razlog što godinama ne mogu da nađem finansijsku podršku za nastavak studija i/ili prekvalifikaciju.
Ostaje mi samo da se nadam da je trenutni tranzit Sa 90 na moj Mo i Sa povratak moja tačka pucanja i da će se stvari promeniti.
Moj problem toliko nije u nedostatku novca ili položaja već u tome što sam prinuđena da radim posao koji ne volim (jer nemam iskustvo niti uslove za studiranje) i to loše utiče na moju psihu.

Mali update na situaciju:
Skoro godinu dana aktivno trazim drugi posao. Bila sam na mnogo intervijua u razlicitim firmama i sve je bilo bezuspesno. Negde sam cak i dobijala ponude za posao i kad treba da dodjem da potpisem ugovor, poslodavac odugovlaci i okleva iz meni neznanih razloga i ne desi se nista. Sve ovo me je jako iscrpelo i trenutno prolazim kroz depresivno stanje pa sam odlucila da odustanem od trazenja posla na neko vreme, dok Saturn ne odluci da odradi svoje.
Sa90Mo je u mom natalu izvor velike patnje i konfuzije i ja moram to da prihvatim. Sve se snazno manifestuje jer se natalni aspekt ponavlja tranzitom Saturna.
Osecam se demoralisano i nemam poverenja u ljude i vere u buducnost. Odlucila sam da se osamim i posvetim svojim hobijima dok ne dodju bolja vremena.
Postavicu svoj solar pa ako bi neko mogao da baci pogled, bila bih zahvalna.

Mad Max
11-02-2019, 20:05
Mali update na situaciju:
Skoro godinu dana aktivno trazim drugi posao. Bila sam na mnogo intervijua u razlicitim firmama i sve je bilo bezuspesno. Negde sam cak i dobijala ponude za posao i kad treba da dodjem da potpisem ugovor, poslodavac odugovlaci i okleva iz meni neznanih razloga i ne desi se nista. Sve ovo me je jako iscrpelo i trenutno prolazim kroz depresivno stanje pa sam odlucila da odustanem od trazenja posla na neko vreme, dok Saturn ne odluci da odradi svoje.
Sa90Mo je u mom natalu izvor velike patnje i konfuzije i ja moram to da prihvatim. Sve se snazno manifestuje jer se natalni aspekt ponavlja tranzitom Saturna.
Osecam se demoralisano i nemam poverenja u ljude i vere u buducnost. Odlucila sam da se osamim i posvetim svojim hobijima dok ne dodju bolja vremena.
Postavicu svoj solar pa ako bi neko mogao da baci pogled, bila bih zahvalna.

Tiga, svima nam naleti takav period u životu, i mene je trSA90MO dobro prodrmao ali veruj mi da je trSA0MO bio mnogo gori. Moj ti je savet da što više vremena provodiš napolju i da se krećeš, prilika će doći. I najboljoe ti je da prihvatiš bilo kakvu promenu samo da se mrdneš iz mrtve tačke.

TigaBg
13-02-2019, 01:35
Tiga, svima nam naleti takav period u životu, i mene je trSA90MO dobro prodrmao ali veruj mi da je trSA0MO bio mnogo gori. Moj ti je savet da što više vremena provodiš napolju i da se krećeš, prilika će doći. I najboljoe ti je da prihvatiš bilo kakvu promenu samo da se mrdneš iz mrtve tačke.

Hvala, kao što rekoh na solarnoj temi, konačno imam jednu ponudu koja mi je ok i koja će se verovatno realizovati. Meni je svaki tranzit Sa oko Mo bio težak, najpre psihološki. Ne sećam se kad sam bila ovako depresivna, a dešavaju mi se i dobre stvari, nego je meni jednostavno sve teško. Obično posle tranzita Sa na Mo su mi dolazile dobre stvari, pa me to održava

CARAPICA
14-02-2019, 23:47
Sigurno da jeste do mo 90 sa, ali tvoj saturn je trenutno na uglu i onda ima uhvacene glavne ose, ovo je jako bitno...

TigaBg
16-02-2019, 19:09
Sigurno da jeste do mo 90 sa, ali tvoj saturn je trenutno na uglu i onda ima uhvacene glavne ose, ovo je jako bitno...

Znam, prvo Sa povratak, pa Sa90Mo, pa Sa0IC, mnogo je tu stvari u kratkom periodu.