ko zeli da vezba malo, nek izvoli [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : ko zeli da vezba malo, nek izvoli

Kina
26-08-2009, 12:50
Evo i moje natalne karte... Nova sam, ubih se od tumacenja i nista da ispovezujem kako treba :confused: Sve me zanima a najvise ljubav (skontala sam da idealizujem i pravim iluzije sto je 100% tacno :read: )

http://www.astro.com/tmpd/csq7filejLvKbv-u1251076373/astro_2gw_01_kina.38906.17972.gif?18277

arctiumLappa
26-08-2009, 15:23
Evo i moje natalne karte... Nova sam, ubih se od tumacenja i nista da ispovezujem kako treba :confused:
Pa potrudi se malo.
Kazi koju, pa da te korigujemo.
Dosadno je raditi narucena tumacenja.

Kina
26-08-2009, 17:37
Pa ovako, vrh 1.kuce mi je AC u Devici - Merkur i vladalac karte (njegov vladalac je direktan i u 9.kuci i u Biku, tu je i Venera u Blizancima); sama 1.kuca je u Vagi - nema planeta, vladalac Venera smestena u 8.kuci gde mi je i Sunce (opet Venera) U 2.kuci je retrogradni Mesec u Skorpiji (tu se 100% pronalazim u svim opisima!) i retrogradni Pluton. 3.kuca je u Strelcu (na kraju je juzni cvor, a severni u Blizancima), nema planeta, vladalac je Jupiter (u konjukciji sa Suncem) koji je smesten u Biku i u 8.kuci... 4.kuca je koliko razumem problematicna, Neptun, Uran i Saturn u Jarcu a svi su retrogradni (i osecam itekako sve te tzv. lekcije, a posebno vezano za moje detinjstvo) 5.kuca je u Vodoliji i tu je planeta Mars. Vrh 7.kuce je u ribama - nema planeta a vladalac je Neptun koji je u sekstilu sa Plutonom itd. Sad ne razumem kako se tumace te veze izmedju planeta, sta se odnosi na proslost a sta na buducnost, da li se to gleda po stepenima ili kako?

thalatte
26-08-2009, 18:10
Tebi nije Neptun toliko naglašen za te obmane i to...ljubav voliš da idealiziraš,da....ali nemaš loših aspekat..

Veči je problem Ve180Uran i Ve180Sa...nadalje Merkur vladar Asc-a na fixnoj ALgol i u kvadratu sa Marsom (mladići)...

Sad malo pročitaš u osnovama o tim aspektima i javiš nam.. ;)

Kina
26-08-2009, 19:40
@pepuuu

Zahvaljujem puno na ukazanom! Bas me je navelo na razmisljanje, i jeste tako, posebno kada su opozicije u pitanju, znaci to je kao da imam dve licnosti podvojene u sebi, u ljubavi i jesam posesivna dosta, ali opet tezim slobodi nekakvoj, ne volim kada me neko previse gusi a ni sama ne znam zbog cega i veze mi se obavezno prekidaju naglo i uz razne nesporazume... Nema to blage veze sa blizancima u Veneri, jer ne upustam se u flertove nikad dok sam zauzeta...

arctiumLappa
26-08-2009, 20:04
vladalac Venera smestena u 8.kuci gde mi je i Sunce (opet Venera)
Ne znam tacno sta si htela ovim da kazes?
Venera ti je u devetoj. Jupiter ti je u osmoj i u konjunkciji sa suncem.

3.kuca je u Strelcu (na kraju je juzni cvor, a severni u Blizancima),
Ajmo ponovo ovo mmm?

4.kuca je koliko razumem problematicna, Neptun, Uran i Saturn u Jarcu a svi su retrogradni (i osecam itekako sve te tzv. lekcije, a posebno vezano za moje detinjstvo)
Cuj, daleko od toga da ti je cetvrta kuca med i mleko. Ali imas cast ili srecu kako god zelis da je saturn najjaca planeta tvog charta, a to je jako dobro. 8planeta u zemljanim znakovima, i saturn u sedistu daju ljudima cvrstinu i stabilnost da izguraju i najgore.
sta se odnosi na proslost a sta na buducnost, da li se to gleda po stepenima ili kako?
Nema nikakvih jednoznacnih formula, sve se odnosi na svasta i gleda se i po stepenima i svakojako.... moraces da budes strpljivija i da se prikljucis cituckanju foruma i knjiga, pa polako na tumacenje.

Sta te muci sad - ljubav rekla bih jer od aktivnih tranzita imas jupitera koji je u petom polju i na natalnom marsu -nestrpljiv :D

Kina
26-08-2009, 21:32
@ arctiumLappa

Imaj razumevanja malo, vidis da sam cela nestrpljiva:read: :o
Za dva dana hocu da naucim nesto o cemu do tada nisam imala pojma a sto ljudi uce godinama, sa zeljom da bolje upoznam sebe i svoje strahove, i znam, znaaaam da je to nemoguce, ali tako barem ubijam svoju savest sto nisam u stanju ovih dana da spremam ispit, bas zbog tih "ljubavnih mukica" :confused:

Nadam se samo da ce taj Mars da se smiri malo! :D