Hiron+jmc+asc [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Hiron+jmc+asc

Zivkovic
24-08-2009, 17:08
Bilo bi lepo od ovoga de se pocne:D
http://img136.imageshack.us/img136/4650/34857209.th.gif (http://img136.imageshack.us/i/34857209.gif/)

Marlen
24-08-2009, 18:54
Bilo bi lepo od ovoga de se pocne:D
http://img136.imageshack.us/img136/4650/34857209.th.gif (http://img136.imageshack.us/i/34857209.gif/)

Ja ne kontam naziv teme, ovo je tvoj natal, poznajem ga 2x t-kvadrat i veliki zemljani trigon:D

Sta si hteo?:211:

Zivkovic
24-08-2009, 19:20
Ja ne kontam naziv teme, ovo je tvoj natal, poznajem ga 2x t-kvadrat i veliki zemljani trigon:D

Sta si hteo?:211:

Mislis 5x t-kvadrat:D
Pa imam Hirona i JMC na asc. pa ako neko moze da kaze sta misli o tome..pa onda posle o ostalom:) a najvise me interesuje koliko je jak Pluton ovde?:)

Marlen
25-08-2009, 10:10
Mislis 5x t-kvadrat:D
Pa imam Hirona i JMC na asc. pa ako neko moze da kaze sta misli o tome..pa onda posle o ostalom:) a najvise me interesuje koliko je jak Pluton ovde?:)

Ja sam ti amater, ali Pl u 5 u Sc mi se dopada, ne prima lose aspekte, i pravi 120 sa Ma. Meni je to ok. Mislim da jeste jak.
Ne volim Ma u raku...

JMC na Asc govori o strahu od neuspeha.

Zivkovic
27-08-2009, 17:16
Nema nista zanimljivo:( ajde,mozda imam predispozicije za indigo:D

tinna-bg
27-08-2009, 17:44
Da li imas neke odlike indigo deteta npr. nadprosecan talenat u nekoj oblasti?

Pluton ti jeste jak i po meni najbolje postavljena planeta u natalu.

Zivkovic
27-08-2009, 18:11
Da li imas neke odlike indigo deteta npr. nadprosecan talenat u nekoj oblasti?

Pluton ti jeste jak i po meni najbolje postavljena planeta u natalu.

Pa ne znam,samo sto mi kazu roditelji da sam pricao sa samo nekoliko meseci tecno,brzo naucio da citam,i tako...na testovima inteligencije poprilicno dobri rezultati:D samo bih voleo da odradim mensu,bas da budem siguran,ne znam kako..
Nego citao sam za indigo decu, Neptun,Uran u jarcu meni su na uglu...opozicija hiron,na asc.-u mi je ...da su bitni,kao i pluton...
I pored svega Pluton na severnoj skali,koja daje "puno saznanje'' trigon asc. na Castoru... pa pitam,da li se iz toga moze videti nesto
Jos nesto sto sam povezao,dok sam bio bas jako mali,u zabavistu cini mi se, zene koje su nas cuvale uvek su govorile mojima da samnom nesto nije u redu,jer se nisam druzio sa ostalima,vec stalno sam,i da sam uvek donosio neko oruzje( i da,jeste da je ne vezano,ali zasto sam bio opsednut oruzjem negde od trece godine zivota,bukvalno opsednut) lol a inace se i danas tesko uklapam u drustvo,jer mi je cesto dosadno i jednolicno...a primetio sam da cim duze s nekim drzim kontakt ocima sklanja pogled u stranu...da nije to zbog plutona?

tinna-bg
27-08-2009, 18:37
Pa ne znam,samo sto mi kazu roditelji da sam pricao sa samo nekoliko meseci tecno,brzo naucio da citam,i tako...na testovima inteligencije poprilicno dobri rezultati:D samo bih voleo da odradim mensu,bas da budem siguran,ne znam kako..
Nego citao sam za indigo decu, Neptun,Uran u jarcu meni su na uglu...opozicija hiron,na asc.-u mi je ...da su bitni,kao i pluton...
I pored svega Pluton na severnoj skali,koja daje "puno saznanje'' trigon asc. na Castoru... pa pitam,da li se iz toga moze videti nesto
Jos nesto sto sam povezao,dok sam bio bas jako mali,u zabavistu cini mi se, zene koje su nas cuvale uvek su govorile mojima da samnom nesto nije u redu,jer se nisam druzio sa ostalima,vec stalno sam,i da sam uvek donosio neko oruzje( i da,jeste da je ne vezano,ali zasto sam bio opsednut oruzjem negde od trece godine zivota,bukvalno opsednut) lol a inace se i danas tesko uklapam u drustvo,jer mi je cesto dosadno i jednolicno...a primetio sam da cim duze s nekim drzim kontakt ocima sklanja pogled u stranu...da nije to zbog plutona?

Vecina ljudi pri nekom duzem kontaktu ocima pocne nesvesno da sklanja pogled jer se u tom trenutku osete neprijatno, pogotovo ako ti ti ljudi nisu bliski.
Asocijalnost i neshvacenje od strane svojih vrsnjaka jeste odlika indigo dece.
Meni su za moju cerku par njih reklo da je ona indigo dete, isto je asocijalna u odnosu na svoje vrsnjake, interesuju je stvari koje nisu svojstvene deci tog uzrasta, ali pored svega toga ona ima veoma izrazen talenat za slikarstvo (sa 8 godina je pocela da osvaja nagrade na medjunarodnim takmicenjema u slikarstvu). Mada ja licno ne verujem mnogo u te price o posebnoj tj. indigo deci. Ran govor ti je doneo merkur u ovnu (brzo i rano), vladar tog merkura u 12-oj kuci, moguce da je to ta zatvorenost o kojoj ti pricas, a i ve ti je u 12.

Zivkovic
27-08-2009, 19:05
Vecina ljudi pri nekom duzem kontaktu ocima pocne nesvesno da sklanja pogled jer se u tom trenutku osete neprijatno, pogotovo ako ti ti ljudi nisu bliski.
Asocijalnost i neshvacenje od strane svojih vrsnjaka jeste odlika indigo dece.
Meni su za moju cerku par njih reklo da je ona indigo dete, isto je asocijalna u odnosu na svoje vrsnjake, interesuju je stvari koje nisu svojstvene deci tog uzrasta, ali pored svega toga ona ima veoma izrazen talenat za slikarstvo (sa 8 godina je pocela da osvaja nagrade na medjunarodnim takmicenjema u slikarstvu). Mada ja licno ne verujem mnogo u te price o posebnoj tj. indigo deci. Ran govor ti je doneo merkur u ovnu (brzo i rano), vladar tog merkura u 12-oj kuci, moguce da je to ta zatvorenost o kojoj ti pricas, a i ve ti je u 12.

Pa i bliski ponekad:confused:
Vrlo verovatno zbog 12. ali nije to u smislu povucenosti,vec upravo razlicita interesovanja,desilo mi se cak da budem ismevan zbog nekih svojih interesovanja u 1 godini na primer,a posle ti isti su tako krenuli u 4 i to pomalo...samo kazem da je moguce da imam neke osobine,i vasa cerka,verovatno vise od mene,samo sto ne verujem u price o ''posebnoj deci'' mozda talentovanoj,drugacijoj ali ''indigo'' tipa oni su ultrainteligentni vanzemaljci malo mi je naduvano...

uranija
22-11-2009, 19:10
pa vanzemaljski bi bilo da nam citas misli a ti to ne mozes:p tako da bolje ipak ostanes na zemlji,bik si u znaku pa ti zemlja ne gine;) no stoji da si jaaaaako zanimljiv,od glave do pojave posto na forumu drugacijim redosledom ne ide:p lepa karta definitivno

monika21
22-11-2009, 19:24
Ja sam def laik u ovoj prici, ali nista posebno ne vidim :(

markobgd
22-11-2009, 19:25
pluton ti nije bas najjacha tacka ....
nije na uglu, ne prima neke aspekte, jedini aspekt koji moze delovati je sextil sa mesecom i inkonjunkcija sa merkurom....
inkonjukcija obichno znachi neshto skriveno, znachi vladar 5te sa vladarom dvaeaste, pa moze oznachiti tajnu strastvenu vezu sa mladjom osobom za zivota ;).

sto se tiche samog kirona, on jeste mali pluton, i na ascidentu je znacajan. dace ti dosta neprilika, a sve da bi ispravio svoju licnost i ego, jer je to tvoja bolna tacka. verovatno zbog raka ima neke veze sa porodicom i priznavanjem samog sebe kao licnosti.

Sve zajedno, pozicija juznog cvora na ascidentu + kirona i severnog kao balansa na DC-u je verovatno pricha o osobi koja mora steci odredjena saznanja o sebi da bi pomogla severnom cvoru da se razvije (tj drugim ljudima). ucices kroz druge ljude, lecices njihove emotivne probleme verovatno najvise medju zenskom populacijom jer je dispozitor juznog cvora mesec koji gradi 60 stepeni egzaktno sa juznim cvorom.

Zadatak je frustrirajuci verovanto ;) jer ti ne dozovljava da sebe razvijash dalje, ako drugi ljudi tj ono sto je ispred tebe (DC) nema karmicke koristi od toga.
Kiron daje sposobnosti izlecenja, u vodenim znacima...psihologija... trebash prvo izlechiti sve svoje komplekse... (ego) da bi mogao da pomognes drugim ljudima.
naravno ako to zelish.. ako ne zelish, ostaces ranjiv :D

to je to od mene :)

uranija
22-11-2009, 19:31
nije na uglu, ne prima neke aspekte, jedini aspekt koji moze delovati je sextil sa mesecom i inkonjunkcija sa merkurom....
inkonjukcija obichno znachi neshto skriveno, znachi vladar 5te sa vladarom dvaeaste, pa moze oznachiti tajnu strastvenu vezu sa mladjom osobom za zivota ;).

sto se tiche samog kirona, on jeste mali pluton, i na ascidentu je znacajan. dace ti dosta neprilika, a sve da bi ispravio svoju licnost i ego, jer je to tvoja bolna tacka. verovatno zbog raka ima neke veze sa porodicom i priznavanjem samog sebe kao licnosti.

Sve zajedno, pozicija juznog cvora na ascidentu + kirona i severnog kao balansa na DC-u je verovatno pricha o osobi koja mora steci odredjena saznanja o sebi da bi pomogla severnom cvoru da se razvije (tj drugim ljudima). ucices kroz druge ljude, lecices njihove emotivne probleme verovatno najvise medju zenskom populacijom jer je dispozitor juznog cvora mesec koji gradi 60 stepeni egzaktno sa juznim cvorom.

Zadatak je frustrirajuci verovanto ;) jer ti ne dozovljava da sebe razvijash dalje, ako drugi ljudi tj ono sto je ispred tebe (DC) nema karmicke koristi od toga.
Kiron daje sposobnosti izlecenja, u vodenim znacima...psihologija... trebash prvo izlechiti sve svoje komplekse... (ego) da bi mogao da pomognes drugim ljudima.

svaka cast marko,trebalo bi da se bavis astroloskom psihologijom,zaista,sve si ga lepo okarakterisao,mada pluton je u petoj kuci, kuci talenata,zar to ne treba biti dosta?mesec na vrhu 4. u devici,jaka korenita analiza

Zivkovic
22-11-2009, 20:17
inkonjukcija obichno znachi neshto skriveno, znachi vladar 5te sa vladarom dvaeaste, pa moze oznachiti tajnu strastvenu vezu sa mladjom osobom za zivota .

Zadatak je frustrirajuci verovanto jer ti ne dozovljava da sebe razvijash dalje, ako drugi ljudi tj ono sto je ispred tebe (DC) nema karmicke koristi od toga.

hmm da,odlucio sam da strudiram psihologiju,svestan sam koji mi je zadatak u ovom zivotu,sto se mora nije tesko:) mada pored svega frustrirajuceg rada dobijam odredjeno znanje o sebi kao i o drugim ljudima;) samo bih dodao na ovo to je dispozitor severnog cvora koji je u 8.;) znaci i okultno znanje pre svega, i uticaj spoja asc juznog cvora i chirona,da je mnogo kompleksniji,nije tako lako objasniti no dobro....ucim
mada glupo ovo zvuci ako to zelis,ako ne zelis ostaces ranjiv:) nema zelim,moram

i sto se tice emocija,cenim da je vise ukljucen intelekt,jeste to rak,al ipak su tu poluks i castor
Pluton,hmm sextil sa Mesecom ne verujem da deluje,vrrlo malo,ali trigon sa ascedentom da
jer ako nije na uglu a pravi jak aspekt sa uglom to mu dodje isto
gledao sam majcin horoskop,ja sam joj prvo dete a ima Pluton na vrhu 5. pravi egz kvadrat sa Marsom u blizancima i dispozitor je u raku,to mu dodjem ja:D i plus sto ima juzni u 5.

znaci po meni taj trigon deluje,inkonjunkcija bi trebalo,tek kasnije,a ostali aspekti su sa slabim orbisima za Pl

hvala za odg

markobgd
22-11-2009, 22:08
da .. taj trigon as ascidentom ti daje skorpijski look ;) verovatno ochi posto je asc u raku a u isto vreme aspektuje mesec.. ;D
(da ne idemo dalje u offtopic)

MajaBB
02-06-2010, 18:23
Imamo ti i ja dosta slicnosti :)

Zivkovic
02-06-2010, 18:54
Imamo ti i ja dosta slicnosti :)

po cemu mislis?:)

cokolina
02-06-2010, 23:49
Zivkovicu znala sam ja ad si ti malo uvrnut ali mislim da smo svi koji smo ovde mislim da svi imamo neko 6 culo to se nemoze objasniti to se mora osetiti tako da svako od nas potpisujem moze reci da je indigo!!!!!!!!!!

Santijen
03-06-2010, 12:34
aj posto si retki muski na ovom forumu da vidimo malo i tu musku kartu..usput znak si i podznak kao i ja pa mozda te malo bolje mogu razumeti:), relativno zastupljeni svi elementi u karti , mogu ukazivati na uravnotezenu licnost, a i po polozaju planeta moze se reci i na svestranu..sto se mene tice pluton ti je jak , merkuru koji je u vatri i u 10- oj kuci mozda bi bolje bilo da nije u vatrenom znaku jer daje brzinu misli i po malo netakticnost bez obzira na veliku inteligenciju pa verovatno radi ove vatre i pravi tolike kvadrate...tj sukobe:)

Ali kao sto ti rece ajmo od podzanaka i kirona podznak u raku sigurno vec dobro znas sta pokazuje...
Kiron u 1 kuci i u raku ukazuje da si ranjen na emotivnom polju u nekom odnosu u porodici , verovatno majka i lek za tu ranu je da poducavas druge o emotivnim vrednostima u porodici tj u odnosu sa majkom..mesec u devici ukazuje na to da majka nije znala da pokaze osecanja a smestio se u kucu komunikacije sa najblizom oklinom, rodbinom bracom i sestrama...pa bi ti vrovatno na polju komunikacije zeleo i da uspes a i vladar suncevog znaka je otisao u znak drustvenosti i komunikacije i u 12 kucu koja pokazuje da ces verovatno raditi u instucijama zatvorenog tipa, bolnice, crkve zatvori itd..kako je vladar 12 blizanci otisao u 10 kucu ukazuje i da bi to zanimanje moglo biti oko dece..i da bi to ujedno mogao biti beg od susreta sa samim sobom jer bi taj rad mogao da donese mnogo unutrasnje stabilnosti i svrsishodnosti, a vladar 10 na dc moze ukazivati da ces se povremeno pojavljivati i u javnosti, recimo u novinama i televiziji....ujedno jmc na ascd moze pokazivati cega moras da se odreknes a kako je rak simbol majke , verovatno ces morati da se odreknes neke duboke emotivne vezanosti za majku da bi smc u 7 doneo svoje plodove u kontaktu sa drugima,sa javnoscu ,u braku pa i sa neprijateljima:). opozicija saturna i jupija ce doneti verovatno veliki problem u savladavanju straha od uspeha i sukoba sa okolinom zbog licnih uverenja koji se kose sa uverenjima okoline,, pa to moze ponekad doneti depresiju i dvoumljenje oko biranja pravca u zivotu i na sta covek da se osloni dal na utvrdjena pravila i vrednosti ili da poslusa svoj unutrasnji glas i ide svojim putem...a kako je i sunce u ovom t kvadratu , moze ukazivati na ocevu strogost u formiranju drustvenih vrednosti...
mislim da je posebno interesantna recepcija urana i satruna, pa je ocigledno da je sjedinjavanje sa drugom osobom delikatan problem...i mislim da je jako bitno sto pluton sa ovakvim polozajem ne pravi ni jedan los aspekt osim ove inkonjukcije sa merkurom koji je vladar kuce nesreca, koja moze ukazivati na nesrece u saobracaju ali kako merkur ni pluton ne prave lose aspekte sa suncem i mesecom ne bi trebao biti zivot u pitanju..

Pluton u petoj kući
Peta kuća povezana je sa stvaralačkim principom koji predstavlja čovekov božanski potencijal. Zbog toga ona pripada Suncu, a Pluton je njegovo tajno oružje.
Ona se odnosi na čovekova zadovoljstva, što je skriveni izraz suštine. Istinsko zadovoljstvo koje ljude odvaja od nižih vrsta je kreativna aktivnost, koja se može ispoljiti u raznim vidovima, uključujući i one koji imaju predznak običnog. Ključ koji otkriva životni zadatak je ona aktivnost u kojoj osoba najviše uživa. Da bi ga spoznao čovek mora da proba mnogo toga, jer iskustvo je učitelj, a bogato iskustvo dobar učitelj. Bela magija podrazumeva da svaki pozitivan čin i stav ima snagu ako stvara novu vrednost, ne remeteći postojeće faktore koji kreiraju realnost. Pluton je izvor sila koje će čoveka odvesti do njegovog cilja, bez obzira na način na koji je izabrao da do njega stigne.
Deca, kao plod stvaralaštva, takođe pripadaju ovoj kući i verovatnije je da će biti plutonskog karaktera. Kreacija je uvek izraz ljubavi, kao što je ljubav izraz kreacije.
Čovek sa Plutonom u petoj kući biće nezaustavljiv u pogledu svojih zadovoljstava. Pluton nagoveštava ne toliko vrstu uživanja, koliko potpuno predavanje. Ukoliko nađe zadovoljstva u izazovnim aktivnostima biće neustrašiv, nekada na nepoželjan način. Okolnosti kuće su, kao i uvek, nagoveštene povezanim elementima horoskopa.
Nezaustavljiv stvaralački nagon nalazimo kod Ničea i Hesea. Manje prijatan primer predstavlja Pluton u petoj kući Klerka Gejbla, koji je kvadratom sa Marsom u osmoj kući i opozicijom sa Uranom nagovestio ishod njegove veze sa Kerol Lombard. U ličnoj praksi nalazimo dva primera različitih plodova plutonskih sila. Gospođa R. ima petoro talentovane dece. Pluton je u Lavu, u kvadratu sa Mesecom u Biku, koji se nalazi u prvoj kući. Mlada dama N. ima Pluton u konjukciji
sa Uranom, koji je u opoziciji sa Saurnom, dok je Mars na vrhu pete kuće. Rezultat je pobačaj prvog i smrt drugog deteta odmah po porođaju.
Test mačeva odnosi se na sudbonosnu odluku koju aspirant donosi u trenutku. Onaj ko ne zna šta želi silazi sa staze iskušeništva, pre ili kasnije, jer ovaj test se neprestano ponavlja.
Postoji verovatnoća da će se čovek zaljubljivati u snažne ličnosti i pokazivati odbojnost prema prosečnima. Ako naiđe na rezervisane i hladne osobe eliminisaće ih na
surov i efikasan način. Kontakt sa partnerima koji su u stanju da pariraju podrazumeva neizbežno dramatične situacije, ali one su dokaz da odnos postoji.
Na kraju, peta kuća ukazuje na ono što čovek ceni i voli kod drugih osoba. To je ogledalo njegove kreativnosti, koja je uvek podstaknuta stvaralaštvom drugih, shvaćenim u najširem smislu.

Nastavak u sl broju...a ti mi reci dal sam barem blizu icega...mada cini mi se da si u periodu 1 sade sati pa si mozda depresivan...a pre prvog saturnovog povratka tesko da ces moci puno toga spoznati...

Zivkovic
03-06-2010, 15:09
pa ne znam dal' sam depresivan al' ovo je nesto gore sto posto lol mislim dosadno mi je jako,imam potrebu da stalno nesto radim,pa i kad vas citam ovde radim po nekoliko stvari usput,a i navikao sam na opustenost sade sati definitivno najtezi period do sada

E ja mislim da mi je opozicija Saturna i Jupitera najgori aspekt ovde,a koliko deluje na mene to je strasno (zbog t kvadrata verovatno),ne znam,nemoguce je izbalansirati,uvek su licna uverenja na jednoj strani a realnost i drustvo na drugoj i javlja se strah naravno

i ne znam kako al' uvek uspem da isteram do kraja,sto se toga tice mislim da bas zbog lava izguram kao jaca individua
i na kraju svakog ''uspeha'' (a obicno bude pirova pobeda)bilo u skoli ili sportu oceve reci ,''pa da nisi tako bandoglav ne bi uspeo,a zar ti nije bilo lakse onako kako sam ja rekao''
i svaki put bude tako

a ostalo mi je ok skroz,jedino kad sam bio mladji majka je bila za ucenje,gurala i to
mada nekih emotivnih rana nije bilo vise zrelosti sto se toga tice

Wicca
04-06-2010, 01:19
Mars u Raku-nimalo slab Mars,ne slusaj te koji to kazu,neki od najagresivnijih ljudi shto sam ja upoznala su imali Mars u Bliz. , Raku itd.mozda bi bio slab ali ti blizu asc pa je jachina tu
U vodenom znaku ( vodeni znaci su bure,kako voda ide tako i oni,burno pa mirno pa oet burno ) i Mars ( agresija ) verovatno brzo prsnes i te promene nisu nimalo lepe,ali se brzo smiris,ali stalno neki nemir,fizicka aktivnost presudna za ovo
u proslom zivotu verovtano si bio neko slab,ko je previshe zavisio od drugih,i zato ti je u ovom zivotu ego u prvom planu,da ojacash sebe
mozda si i zato hladniji u vezama,jer si u proslom zivotu zavisio od jedne zene koja te unesrecila,i tu je neka karma s njom
Ve u Blizancima i Mesec u Devici ne svidja mi se, Ve u Bliz muskarac koji leti sa cveta na cvet,devica, racundzija i proracunat sa emocijama,hladniji,kada proracuna da mu neko ne odgovara vishe i da je vreme da se okrene necem drugom on se okrene, racionalizuje,nema srca vec mnogo vishe glave,racionalizuje emocije, venera u blizancima opet,paralelne veze
ljudi steknu losh utisak o tebi jer je tesko do tebe prodreti
vatren si,imash puno vatre u natalu
imam osecaj da nekako naglasavas taj Pluton jer nekako zelis da verujes da imash skorpionskog u sebi,ali veruj,ne zelis to
ti si vatra,ne zelis nishta skorpijsko- osvetoljubivost,fatalnost,opsesivnost,posesivnost,ljubomora...i da imash skorpionskog u sebi verovatno bi imao tu crtu fanaticnosti,a ti si vishe impulsivan,strastven,ko Ovan ili Lav takav ti je natal
verovatno cesh u zivotu imatu jednu ''zvanicnu vezu'' ne mora biti brak,ali imaces ljubavnicu mladju od sebe ,za zivota,kao shto je neko rekao pre mene
privlace te izazovi,avtrene,strastvene,smao se pazi,jer tebi odgovaraju najvishe zene skorpionske naravi,ali moras i da platis ''cenu'' takvih veza a to je upravo ta strana-mrznja,osveta,ljubomora,posesivnost jer svaka strast i izazov i vatra i burne veze tog tipa imaju cenu, a opet,tebe nijedna druga veza sem takve ne moze zadovoljiti
verovatno si mnogo tajnovist,cenis svoju privatnost
posao-psihologija,odlican za to,odlican nacin da lecis druge,pre svega sebe,ali moras se osloboditi svog ega
delujes sabilno ali nisi-lutas,svestran si ali trazis sebe,ne pronalazs sebe u svetu,nemiran duh,agresivan intelekt

i budalice budi srecan shto ti je dosadno,depresija je ozbiljno psihicko stanje ;)

Zivkovic
04-06-2010, 11:14
u u,ovo mi se svidja:D
pa da,kazem ja lepo u teoriji je mozda tako, znam ja kako je u praksi
prsnem brzo i osecanja stimulisu intelekt,ali prakticni tako bih ja nekako opisao,i prodje me brzo, fizicku aktivnost obozavam,mislim da tu malo i kaci antiscija s ovom venerom,pa obozavam da igram,imam onako sake i prste,ogromne
sloboda mi je iznad svega,a za privatnost je tacno
Venera mi je ok za sada dok sam mlad,al' znam na sta mislis:o
bio slab? sad se trudim maksimalno da ne zavisim ni od koga

jeste,u pravu si na neki nacin zelim da verujem,al' nije samo to prosto mi cudno da se ne vidi ,i to nije bilo uvek,postepeno pocela interesoanja za astrologiju,okultno,pa lucidni snovi spontane projekcije,padovi pa psihicke transformacije
i straasno sam fanatican,al', ne mogu to da opisem,bez razloga samo da osetim neki elektricitet iz kicme,tako ja to zovem:D
i onda privlacim probleme ,nije bas za pricu
osvetoljubiv jako,ne mogu toga da se oslobodim a jednio to bi voleo
ljubomoran,zavisi
posesivan,pa i nisam bas

ovo za ljubav,bivsa riba/skorpija imala je Pl na asc,bas kako si opisala
ali ona je jednostavno karakter,skorpionski pravi, briga me za cenu,uvek ja tako naletim smara me sve ostalo
psihologija,pasuje,stabilan i nisam bas tako,vise svestran to zbog blizanaca,sem u teskim trenutcima koncentrisan se na sebe i stabilan

haha,e ne znam sta je ovo al' jedva cekam da Saturn izadje,smorih se ziv!

uranija
04-06-2010, 11:27
pa ne moze biti ljubomoran kad je i mars i venera u takvim znacima,mars u raku na stepenu neptuna i u kuci neptuna al maltene na asc pa daje taj borilacki temperament,a maher jer je na stepenu riba,ko je jos nadmasio carobnjake(neptun)
venera u blizancima al u kuci riba pa se nalazi u svojoj prirodnoj kuci i tu se dobro oseca
nego,podsecas me sa slika na mog bivseg on je isto imao mars na asc al u skorpiji,podmukao borac i strasno osvetoljubiv, a onda ne meri za osvetu i isto jak ples,merkur u vodoliji u 3.-oj u konj sa venerom uglavnom merkur u aspektu sa venerom daje ples

Zivkovic
04-06-2010, 11:46
I ja sam podmukao borac,donekle(ako se u podmuklost racuna da koristis sve slabosti),ali to mi je bilo potrebno i izvestio sam zbog takmicenja jer kad si sam i na borilistu naucis svasta
jako volim ples

uranija
04-06-2010, 11:58
kod tebe je dobro sto je i sunce i asc u kardinalnim znacima,akcija,pa jos sunce(cast i ponos) u fixnom znaku,sto znaci da traje i nema nekih znacajnih padova
a ono sto ti rece santijen za emocije kao sto kazes su povezane sa misljenjem ljudi jer je na vrhu 4. mesec u devici a kiron u raku na asc,ti si sam koji sebe ranjava i leci i polazi od razmisljanja,samo tvog i nema iz prodice uticaj,godine ce te nauciti da budes ucitelj,umeces da kod ucenika uspostavis ravnotezu duha i uma ili ih neces prihvatiti,saturn u 8.-oj u vodoliji a uran je u 6.-oj u konj sa neptunom vladarem zanimanja

ochajna domacica
04-06-2010, 12:33
jos :rolleyes: jedan Milos ;)

Wicca
04-06-2010, 13:08
pa naravno, kazme,najagresivniji ljudi koje sam ja upoznala, da kazem nabodu te bez razloga,jer su jako promenljivi,nisu samo dva mushkarca u pitanju ,vishe,jedan bash sa Marsom u Blizancima,tezak kriminalac,jedan moj drug iz detinjstva,Mars u Raku na istom stepenu ko i ti,isto kriminalac,upucao svog anjboljeg druga,iz cista mira,najgorre Marseve sam ja uvek vidjala u Blizancima pa onda u Raku
npr Mars u Jarcu kad se razljuti pa to josh kad dooodje do njega ima da osedim dok mi se ne ''osveti'' a Rakovi,Blizanci,nepredvidivi,iz cista mira mogu biti agresivni,jer je Mars tu u neuroticnim znakovima :D i josh agresija i tako cik-cak ide,lako prsne
za privatnost je ironija,jer privlacis devojke koje su otvorenije,ali se bash vidi,tip si osobe koji se nikad ne mesha u tudj zivot i zauzvrat ne zelis da se iko mesha u tvoj-i kad je to narusheno mozes postati neprijatan
vidi se da ti je tvoj mir bitan
jesi stidljiv mozda malo?
fizika aktivnost da,to nek ti uvek bude hobi,kao zanimanje ipak ne bih pre psihologija,imash odlican analiticki um
moras se paziti da s eljudi ne udruze protiv tebe

jeste,bio slab,verovatno od neke zene,ili si zavisio previshe od nje,i zato si sa du ovom zivotu tako samovoljan

ti si vishe borben i imash osvetoljubivost i to,ali to nije ni blizu kako to izgleda kao kod pravih skorpija,veruj,budi srecan zbog toga
ja inace ne znam neshto da tumacim,ne volim,lako mogu pogresiti kad neshto pishem
kako je mogla imati skorpionski karakter kad je riba molim te

mada vidi,to za skorpije,znash kako,ja uvek kazem,to sve po zasluzi
ako je skorpija ljubomorna,osetoljubiva,posesivna, ako se ponasha negativno,sigurno ima povoda za to,josh ako joj je razvijena intuicija oseti da neshto nije u redu.

jer npr kod vodenih znakova ribe su kmekave,kad su povredjeneu one ci cviliti na ramenu a skorpije ce isto misliti u sebi,ali ce to pretvoriti u uvrede i mrznju, isto imaju strah smao su iskompleksirane znash,one se boje da iskazu tu svoju neznu i slabu stranu i odmah krenu u napad jer tako sebe stite, shto je vishe skorpija ljubomorna,osetoljubiva,shto jache mrzi to nije znak da je ona losha osoba ,vec da se oseca jako ranjeno i slabo
npr ta tvoja devojka, je verovatno bila sve to,ali te je prihvatila takvog kakav jesi i sa tvojim najgorima manama sigurno-jer su skorpije i extremna ljubav ( zavisi kolko jako ume da voli,daj kartu na pp da vidim ) i ti treba nju kao osobu da prihvatis,sa svim svojim manama,i sa ljubomorom,i sa zlobom ko shto je ona prihvatila tebe. kad osobu koja ima skorpionsku narav ( nebitno da li je veza,prijateljstvo ) prihvatis i sa svim manama-imash odanost do groba,u suprotnom ce doziveti to kao izdaju.

bice sad uskoro,jedan lep period oslobodjenja ;)

to za skorpije inace moram dodati pishem toliko o njima jer sam ja dupla skorpija sa venerom i merkurom u skorpiji,pa znam kako razmisljaju;)

Zivkovic
04-06-2010, 16:03
Auu,ubio druga,iz mog iskustva u blizancima zavisi od dekade,svakako Mars u 2 dekadi najgori
jedan brat Mars na 22 raka,cale moj na 3 raka drugi brat(stariji) na 15 blizanaca,i svi su visoki,nervozni,i zilavi al' sam ja nekako najgori od sve trojice lol zeza me cale da sam izrod
s Marsevima u jarcu sam imao iskustava,ukoceni,kruti,krte kosti,pf na takmicenjima ko zecevi,boje se strasno,secam se bas jedan decko me udario u ruku nekako i slomio nogu (moj Uran 0 njegov Mars)...

e to je tacno nikad,ali nikad se ne mesam i jako ne volim ljude koji me navode,tipa tracare muske,i kad me izbace iz takta budem jako neugodan
a ako se neko konstantno mesa,onda ne biram sta cu
jesam stidljiv malo,al' to smesno uvek ispadne jer volim da flertujem

pa riba je bila,ovako ona je za sebe bas takva,sva kmezava
ali ima stav skorpionski pravi Pl na asc
i meni je sve pricala,zbog poverenja valjda,bas takve stvari,i ko da sada nju slusam,
prihvatio sam je tu jer smo se u mnogome nasli,i samnom nikad nije imala ispade

fizickom aktivnoscu se bavim,malo sam preterivao s treninzima,pa odmaram neko vreme,zanimljivo mi je to da se ljudi udruze protiv mene,gde si to videla? udruze se,jeste,od prvog razreda osnovne je tako,al' jedan po jedan ne smeju mi nista
uvek sam mislio da je to jer sam nekonformista
i sve nekako,ne bi li mi neko od njih nesto ucinio,da bi posle zavisio

Zivkovic
04-06-2010, 16:12
kod tebe je dobro sto je i sunce i asc u kardinalnim znacima,akcija,pa jos sunce(cast i ponos) u fixnom znaku,sto znaci da traje i nema nekih znacajnih padova
a ono sto ti rece santijen za emocije kao sto kazes su povezane sa misljenjem ljudi jer je na vrhu 4. mesec u devici a kiron u raku na asc,ti si sam koji sebe ranjava i leci i polazi od razmisljanja,samo tvog i nema iz prodice uticaj,godine ce te nauciti da budes ucitelj,umeces da kod ucenika uspostavis ravnotezu duha i uma ili ih neces prihvatiti,saturn u 8.-oj u vodoliji a uran je u 6.-oj u konj sa neptunom vladarem zanimanja
razmisljao sam da ucim za trenera uporedo sa skolom,dobro mi ide a i vole me deca
jos :rolleyes: jedan Milos ;)

haha:D

A znate sta je zanimljivo,to sam primetio da imaju ljudi sa Merkurom u ovnu i u devici,gde je logika izrazena

imam krug oko glave na ceonom delu,kao kostanu izbocinu i tu su poceli zalisci da mi se stvaraju

Wicca
04-06-2010, 17:11
Auu,ubio druga,iz mog iskustva u blizancima zavisi od dekade,svakako Mars u 2 dekadi najgori....

znash kako
zavisi i taj Jarac kakav je
negde gde je na agresivnijem polozaju,vidjala sam ja,ne kazem
ali ubedljivo najgori Mars u takvim nekontrolisanim znacima
najjaci je u Skorpiji,to recimo stoji
a tata tvoj,pa verovatno ima druge planete u nekim pasivnim znacima pa nije agresivan
jer recimo to,Mars u Blizancima,nemiran i josh sa loshim aspektima,ko feder ne gleda koga i gde udara
da,ubio druga iz cista mira u sred bela dana ,inace je isto Rak u podznaku,
da vidi se ko shto rekoh,privatnost jako naglasena, shto se kaze ''ne diraj me-ne diram te'' i losh si samo ako te izazovu jer agresiju ispucas ali ne na nekome namerno,mada verovatno i jesi namerno nekad,kad se kockice potrefe

ne bih ja to nazvala kmezavost,zbog skorpije podnzaka ipak
kmezav je jako retko to ja ne bi nazvala kmezav nego besna kad nesto nije po njenom
kako nije imala ispade
nikad nije bila ljubomorna,govorila ti ruzne reci,htela da se sveti? to je cudno
aj daj kartu na pp samo da bacim pogled

Zivkovic
04-06-2010, 17:32
da Mars u skorpiji najjaci,al' zanimljivo ja sam vidjao jace s Marsom u vodoliji,msm isto tako divlji Mars kao u skorpiji samo jos aktivniji
a i u skorpiji su me neki razocarali,na primer na poslednjim stepenima,slabo
dok na prvim,ja mislim da nema jaceg Marsa

znaci drug kao ja,kako izgleda?
pa ona jeste pogubljena bas kao riba,onako bas je briga za sve,kao u nekom svom svetu itd.
a ljubomorna je bila stalno,samo je bila iskrena i posto ja imam veneru u blizancima ,pa...:D ,krene ona da se svadja,napada,i posto sam ja stalozeniji svaki put kaze ne mogu ja da se svadjam sa tobom imam osecaj kao da gledas kroz mene,ne mogu se sakriti,ja ne znam sta s tobom da radim..i pizdi u sebi,a sto se osvete tice nije ni pokusavala,ja sve osetim

saljem kartu

Wicca
04-06-2010, 17:43
evo recimo ja imam Mars u Vodoliji,i imam josh i mesec u Ovnu
gora sam,mislim i inace po karakteru sam gora od mnogo ljudi,i josh to,bash lako prsnem i ja,dok moj drug jedan bliski, isto Mars u Jarcu,kad se sveti kao seoska mlada,nikad da docekas
ne,ne licite ne verujem,on je dosta krupan,izuzetno taman,crn skoro
krupne,jako krupne sanjive oci,gradjen kao div
inace ta venera u blizancima nije neshto cime bi trebao da se ponosis.
to je ono shto sam ja rekla,reci tu josh na pp u vezi toga,nisi me shvatio kako treba :)

Santijen
04-06-2010, 23:15
nema pravla koji je mars najjaci...bitno je mnogo drugih stvari koji ce ukazati na jacinu marsa...i zavisi o kojoj energiji marsa mislite...sexualnoj, borbenoj, radnoj tj gde osoba najvise usmerila svoju marsovsku energiju..
Konkretno kod zivkovica...Mars je u padu , u vrlo emotivnom znaku pa takvog marsa emocije guse...jer je on planeta borbe akcije a ne emocija...niko ne treba da ti kaze da ti je mars jak(mada mislim da je ovo vrlo glup izraz, jak- slab jer mars kao mars uvek ostaje mars samo ga neke stvari malo modifikuju)...neptun ti slabi marsa(ti ces najbolje znati u kojem smeru:))...licno smatram da ces imas komplikovane odnose u braku i radi marsa ali i radi 7 kuce...ali..pluton ti daje veliku podrsku marsa pa ga to u jednom pozitivnom smeru dosta dosta ojacava pa ti je u tom smeru i najbolje posmatrati svoga marsa jer preko plutona imas savez sa silama smrti i jaku sexualnu energiju..usput kad smo kod agresije...mars mora biti lose aspektovan saturnom ili svojom visom oktavom plutonom da bi dobio jacinu i agresivnost da ne kazem ubojitost..mada ni to nije pravilo..agresivniji, pogotovo zivotinjski znakovi su cesce skloni agresivnom reagovanju nego sto su to recimo vazdusni......tamo gde je mars , tamo usmeravamo svoju energiju i tamo se najvise tako reci borimo..mars u raku svoju energiju, najcesce negativnu, usmerava u porodicu pa se smatra da je mars u raku vrlo nepovoljan za porodicu tj zene i decu ...jer takav mars se trudi da bude dobar sa svima u okolini ali svoj potisnuti bes i slabost iskaljuje na porodici..posto je kod tebe u 12 kuci postoji mogucnost da svoj bes i agresiju potiskujes...mislim da je mars u raku u astrologiji najopisaniji mars jer dotice samo jezgro, porodicu...I samo da ti kazem...ja zivim 25 godina sa covekom koji ima marsa u raku,moj rodjeni brat ima marsa u raku i rodjena sestra, najbolji moj drug i jos dosta ljudi... tako da mogu diplomski da napisem o tom marsu...ima i na forumu dosta tekstova pogotovo na temi mars pa da se ne ponavljamo...ako posmatramo samo marsa u raku , onda je to covek koji voli da radi sve kucne poslove i oko kuce i to je onda zdrava energija ovog marsa...

Zivkovic
04-06-2010, 23:47
Pa samo ovo bih rekao,kontakt Marsa s Neptunom prevelik orbis,ne deluje,kontakt Marsa s Plutonom tek prevelik orbis,opet ne deluje
jedini aspekt koji radi je s Uranom,negativan je

ovo teorijski sve stoji,a ja znam kakav sam i sta sam:) poznajem taj deo sebe,tako da,sto se mene tice mozemo da predjemo na Veneru:D il Mesec tako nes':D
il' da ne prelazimo ni na sta jer nisam stavio kartu da se tumaci , znam sve kvalitete i falinke napamet,vec samo zbog specificnosti juznog, asc-a i chirona...plutona

ginger
05-06-2010, 00:32
pluton ima lijep izrazit trigon sa asc i kironom i to je jako dobro

ima i separacioni sekstil sa mjesecom..ali i to je bolje no ništa
:)

Zivkovic
05-06-2010, 00:41
to je bila prvobitna zamisao,al' eto,odosmo,nema veze sad:D
meni je ajko zanimljiv aspekt

ginger
05-06-2010, 00:58
kako misliš da je zanimljiv?

nađe se po kartama takav aspekt nije to ništa specijalno.

jače je kada bi pluton bio npr na asc ili u konjunkciji sa vladarem asc
ili da je konačni dispozitor i još na nekom od uglova npr
ili da je na nekom uglu bez ovog ostalog
u konjunkciji sa suncem da ne govorimo

svaka karta je priča za sebe
:)

ochajna domacica
06-06-2010, 22:36
da Mars u skorpiji najjaci
dok na prvim,ja mislim da nema jaceg Marsa

:o hm.nema :o :o

Zivkovic
11-06-2010, 22:31
Biti ili ne biti,pitanje je sad,ljudi dal' da idem u vojsku i resim to,ili da odem na fakultet a posle toga u vojsku?:D:D
(da napomenem posle vojske necu ispasti iz stosa za ucenje,nisam takav tip)

Lyra
11-06-2010, 23:03
Biti ili ne biti,pitanje je sad,ljudi dal' da idem u vojsku i resim to,ili da odem na fakultet a posle toga u vojsku?:D:D
(da napomenem posle vojske necu ispasti iz stosa za ucenje,nisam takav tip)

Ma kakva vojska ?
Ali se to još uvik mora ?