Kvadrati i opozicije - obavezno losi?! [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Kvadrati i opozicije - obavezno losi?!

running man
08-01-2007, 01:27
Zapitajte se ovo. Evo na primer Ju 90 Mo. Ju u 9 (vlada) 90 Mo 12 (uslovno receno egzaltiran). Ili jos bolje - Ma u 1 (vlada) 90 Ve u 4 (egzaltirana). Takodje Ve u 1 (egzil) 90 Ma 4 (pad). Da li mislite da je kvadrat uvek los (uzmite u obzir slicnost i suprotnost planeta, smer)

Razmislite slicno i sa opozicijama. Sa u 10, Mo u 4. Da li je u redu sto su obe u vladajucem polozaju. Ali i Mo u 10 i Sa u 4. Da li je dobro sto su obe u padu?

Distancirajte se od tumacenja aspekta i zamislite osobu kao da ne tumacite aspekt, nego polozaje.

Sta opet ako se kvadrat i opozicija ne nalaze u znacima u kojima su narocito dobro ili lose prihvaceni.

Eto o tome nekad ramisljam.

princgora
11-01-2007, 20:51
Pa naravno da kvadrati ne moraju da budu losi.U to da ih je dobro imati u karti sam sigurna.Akcija,borba.Opozicije je teze videti dobre,ali nije nemoguce.Bilo bi interesantno da ovu kartu postavis u vezbaonicu.:)

Shmishonja
11-01-2007, 21:05
Pa naravno da kvadrati ne moraju da budu losi.U to da ih je dobro imati u karti sam sigurna.Akcija,borba.Opozicije je teze videti dobre,ali nije nemoguce.Bilo bi interesantno da ovu kartu postavis u vezbaonicu.:)
Tačno tako ;) Kao što TA kaže : kada se pojavi kvadrat , on ne mora odmah da nam donese neku negativnost ... on će jednostavno naterati osobu da se bori za ono što je zacrtala sebi da će ostvariti ... opozicija je "uzimala davala" sistem i kako god da okrenemo ... negativna je ... konjunkcija je po prirodi , za mene , negativna , jer naglašava i potencira i ističe nešto ... što ako stoji samo u natalu i ne predstavlja problem , ali ako je naglašen konjunkcijom sa nekom drugom planetom , ondak baš ume da donese problem ~ čak i kada je reč o benefik-planeti ... a sa drugim aspektima je druga priča ... da ne gnjavim ...

uspavana
19-02-2007, 00:14
Teško da mogu da posmatram nečiju kartu a da obratim pažnju samo na položaj planeta.Jesam uvek za to da se posmatra ono najosnovnije, a onda videti kojim tokom priča teče...a ostalo,
kvinuksi, semisekstili, Fortune...čista radoznalost...a možda nam se nešto dodatno i potvrdi.
konjunkcija je po prirodi , za mene , negativna , jer naglašava i potencira i ističe nešto ... što ako stoji samo u natalu i ne predstavlja problem , ali ako je naglašen konjunkcijom sa nekom drugom planetom , ondak baš ume da donese problem
Konjukcija, naravno da itekako zna da bude gadna ali ne mislim da to uvek mora i biti. Ondaaak bi svaki stelijum trebalo da bude negativan ;) ... Prelazak t.Pl preko istog...:eek: kažu nekakve regeneracije i sl. postajete druga, snažnija osoba :5rotfl: ... To je mučenje sa posledicama. Ali zato kad Ju naleti...E ovo pričah o svom stelijumu...brrrrr...

Nikakva krajnost, naravno da nije dobra. Ni previše trigona, opozicija itd. Takođe mislim da karta koja nema ni jednu np. opoziciju, kao što je moja ne poseduje, nije natal za primer...Svega po malo...kakav i život treba da bude...

magdalena
20-02-2007, 11:13
Konjukcija, naravno da itekako zna da bude gadna ali ne mislim da to uvek mora i biti. Ondaaak bi svaki stelijum trebalo da bude negativan ;) ... Prelazak t.Pl preko istog...:eek: kažu nekakve regeneracije i sl. postajete druga, snažnija osoba :5rotfl: ... To je mučenje sa posledicama. Ali zato kad Ju naleti...E ovo pričah o svom stelijumu...brrrrr...

Nikakva krajnost, naravno da nije dobra. Ni previše trigona, opozicija itd. Takođe mislim da karta koja nema ni jednu np. opoziciju, kao što je moja ne poseduje, nije natal za primer...Svega po malo...kakav i život treba da bude...
uh to za konjukcije i stelijume - :eek: pa od toga mi je karta sacinjena (zeno!!!) :D I presao mi je Pl preko jednog takvog (Ne0Ma0Me) i bese bogami veselo..
E nemam ni ja opozicije. Ni jednu (eventualno da racunam VeoMo180Kiron). I ne zalim se pravo da ti kazem, primetila sam da su ljudi sa vise opozicija strasno nedosledni, ssto meni prilicno ide na nerve.:mad:

ladybag
20-02-2007, 12:48
Evo da dodam...... juce bas nesto citam o trigonima -- onom VELIKOM i pise tamo kako i nema bas tako mnogo uspesnih ljudi sa ovom figurom u natalu jer je za Akciju potreban kvadrat....da te nesto pokrene i da se boris!!!!! Naravno da tome doprinosi i izmedju kojih je planeta i odakle dolaze ti kvadrati......ali mislim da je to jedna velika istina!!!!!

Sto se tice opozicija, imam samo jednu izmedu marsa i ASC...i da vam pravo kazem ne znam ni sama da li sam malo agresivnija u odnosu sa ljudima zbog nje ili zbog onog mog dalekog kvadrata Me90Pl!!!!

Sve u svemu, mislim da je dobra corba ona gde ima od svega po malo u pravoj meri!!!!!!

uspavana
20-02-2007, 13:54
primetila sam da su ljudi sa vise opozicija strasno nedosledni, ssto meni prilicno ide na nerve.:mad:
Nedoslednost ne mora biti posledica 180. Čak, doduše o tome sam samo čitala, da kad takve osobe ''preseku'' i odluče kojoj se planeti u opoziciji prikloniti, itekako su dosledne. Kvadrat jeste akcija, ali i žešće ''lomljenje osobe'' ako posmatramo 2 apsolutno suprotne planete u 90.Pre bih rekla slično u oba slučaja...teška situacija :cool: Uzmimo samo, već spomenuti Ju90Mo...naizgled, heh, niiiije loš, a opet ako ga ''iskombinujemo'' sa ostatkom natala...može biti nepovoljan.
Btw, da ti Pl nije potkačio nat. Mo? Prikupljam i tuđa iskustva :rolleyes:
juce bas nesto citam o trigonima -- onom VELIKOM i pise tamo kako i nema bas tako mnogo uspesnih ljudi sa ovom figurom
Natal prepun trigona nije sladak, kao što rekoh, a i ti ga fino sroči
da je dobra corba ona gde ima od svega po malo u pravoj meri svaka krajnost, kako u životu pa tako i u natalu normalno nije dobra.
Dovoljan je samo jedan veoma loš aspekt među svim tim trigonima da osobu trgne žestoko...e tad se teško snalazi jer za snalaženje i pokretanje iz udobnosti nije ''istrenirana''.

ladybag
24-03-2007, 15:58
[Ako je jedan u sedistu, a druga u egzaltaciji onda bi trebalo da "pobedi" ova koja je u boljem polozaju. Odlicno ako je ta planeta "dobrocudna", ali sta cemo kada je 180 ili 90 a obe u egzaltaciji?
Kod mene je MO egzaltiran, SA u padu, a medjusobno su u kvadratu. Iskreno se nadam da ce MO "pobediti".

Nadam se i ja da ce moj Sa "pobediti". Imam onaj famozni SA90Ma, gde je Ma u raku u padu a Sa u Vagi egzaltiran i uz to vladalac ASC.....
Na znam zasto ali ga ne dozivljavam tako strasno, kao sto se o njemu pise:confused:

ArijeL
24-03-2007, 21:11
imam ga i ja, i to mi je Saturn u Škorpiji, a Mars u Lavu...

čitala sam da su taj aspekt imali Hitler, Mengele i ostali "dobrotvori" ljudskog roda i baš je ozloglašen....

Lady nikad ne znamo kada ta ogromna količina zla može da ispliva i napravi haos
:smack:

mandrak-21
24-03-2007, 21:21
nece kod tebe isplivati ne brini,prvo taj kvadrat je separacioni i manje su mogucnosti da se ostvari a drugo dispozitor obe planete je venera(krajnji) planeta ljubavi tako da ce kod tebe taj kvadrat biti u funkciji ljubavi

ArijeL
28-03-2007, 15:27
nece kod tebe isplivati ne brini,prvo taj kvadrat je separacioni i manje su mogucnosti da se ostvari a drugo dispozitor obe planete je venera(krajnji) planeta ljubavi tako da ce kod tebe taj kvadrat biti u funkciji ljubavi

nadam se da će biti tako

:thankyou: :thankyou:

p.s. dobar ti je potpis, kao da sam ga ja smislila

Nany
28-03-2007, 20:22
Kvadrat Venere i Neptuna:Talentovan reproduktivac klasicne muzike !!!!
Samo se slaze, mic po mic:p

Aurora
09-04-2007, 16:49
Heheheheee.... A ja Merkur 180 Neptun i ja dobro reprodukujem klasicnu muziku :-) Dobro je sto imam to, mozda bih u protivnom bila neki kleptoman- Merkur u Blizancima :-)

zvezdica
09-04-2007, 22:19
Heheheheee.... A ja Merkur 180 Neptun i ja dobro reprodukujem klasicnu muziku :-) Dobro je sto imam to, mozda bih u protivnom bila neki kleptoman- Merkur u Blizancima :-)

I ja isto imam Merkur 180 Neptun :)....a zanima me sta bi moglo da predstavlja ovaj aspekt Venera 180 Mars....jel to neka mesavina ljubavi i agresije?:confused::p

beba
10-04-2007, 16:32
Svidja mi se ova tema, i ja isto razmisljam o tome, npr imam Sa u prvoj u ribama, nije u sedistu, nije u izgonu , nije u padu, tako da je to ok ali u ribama je tako da povecavaju saturnove patnje i boli, ali Sa mi je u trigonima i sekstilima sa ostalim planetama , jedino ima kvadrat sa marsom ali je orb isuvise veliki 9 stepeni i separacioni pa ne znam da li da ga racunam uopste, i uopste je u dobrim aspektima, trigon s Neptunom , sekstil s Venerom, trigon sa Merkurom itd, tako da po tome ne bih bas trebala da prolazim kroz ove teske bolesti kostiju i bolove koje imam vec dosta dugo a sad se pogorsava, mislim sta bi bilo da je u kvadratima i opozicijama ali nema nijedan los aspekt!
Na nekom forumu sam pitala , da li je moguce da 2 malefika u trigonu rade ustvari zajedno "smooth" bez prepreka , i donesu nesto lose, jer su u dobrom aspektu, a da su u kvadratu , borili bi se medjusobno i tako gubili energiju , tako da bi to bilo bolje za osobu....
ja sam po prirodi matematicar pa tako nekako sabiram , plus i plus daju jos veci plus a minus i minus daju plus ali manji koji nije tako strasan..
isto mislim da kvadrati nisu toliko strasni, a ni da trigoni isto tako nisu uvek dobri....

moonstruck
10-04-2007, 16:41
xe beba..i ja bas nesto razmisljah o tome.. Ja, ne delim aspekte na dobre i lose, nego na jake i slabe..Kao sto ti rece, ne mora da znaci da je 120 dobar, on je JAK...aspekt gde energije i te kako lako protice.. Pa ako zahvati dva malefika ima mesta i za dobro i za lose... Opozicija bi njihove uticaje "cepala", vukla cas na jednu cas na drugu stranu...kvadrat bi recimo "vrteo u krug"..a trigon, xmmmm....kad krene, kotrlja lako kao kamen niz brdo... definitivno nisu "dobri" aspekti odgovorni za dobar zivot, kao ni "losi" za los..mislim da je sve stvar u razumevanju njihovih energija...

beba
10-04-2007, 16:42
Teško da mogu da posmatram nečiju kartu a da obratim pažnju samo na položaj planeta.Jesam uvek za to da se posmatra ono najosnovnije, a onda videti kojim tokom priča teče...a ostalo,
kvinuksi, semisekstili, Fortune...čista radoznalost...a možda nam se nešto dodatno i potvrdi.

Videla sam karte koje nemaju ni jedan kvadrat i nijednu opoziciju sve same sekstile i trigone i konjukcije

moonstruck
10-04-2007, 16:49
I ja isto imam Merkur 180 Neptun :)....a zanima me sta bi moglo da predstavlja ovaj aspekt Venera 180 Mars....jel to neka mesavina ljubavi i agresije?:confused::p

"Posle svadje sve je sladje" hehehehe...

Otvori temu sa ovim pitanjem..ili ako postoji vec pod "Aspektima" pa da vidimo sta bi ko imao iz iskustva da kaze ;)

uspavana
11-04-2007, 02:47
Videla sam karte koje nemaju ni jedan kvadrat i nijednu opoziciju sve same sekstile i trigone i konjukcije
Kakva su iskustva? Mislim da su tu veliku ulogu imale konjukcije ili...?
Btw, kad sam kod konjukcija, mislim da stelijumi mogu biti veoma zeznuti...Dovoljan jedan 90 na sve na primer...ili žešći tranzit... Šta mislite? :rolleyes:

ladybag
11-04-2007, 10:50
u potpunosti se slazem.......ispostavilo se nekako da vecina mojih bliskih prijatelja ima izrazito jake stelijume...4,5 planeta u jednoj kuci skoro sve u konj jedno sa drugim..........nije da ih je zivot mazio ali svi imaju neku posebnu snagu, energiju (verovatno zbog jakih konj.)........ i tacno je da kad ih neki tranzit sastavi.......ali kad im sa druge strane krene....ni to se ne da lako zaustaviti.........

Uostlom kao i sve...ima to i svojih dobrih i losih strana :)

sana
11-04-2007, 11:28
pa sa stelijumom u natalnoj mora biti zestoko kako god okrenes :D
zato jedna planeta u solaru pokrene lavinu dogadjanja kad se dotakne tog stelijuma. pa moli boga da je dobro hehhe
solarni Ne mi zato pravi opoziciju sa So i Me, ali mi i solarni Ma pravi trigone sa natalnim Ma, Ve i Pl, a sa istima solarni Ju pravi sekstile.
pa sta ce biti ostaje da vidimo. ;)

LadyLee
11-04-2007, 14:20
Nemam stelijum, ali mogu da potvrdim sve sto ste rekli za konjukcije. Imam puno kvadrata, sve fiksni znaci, koji u meni stvaraju veliku energiju i nervozu. Ali konjukcija sunca iz 6. i saturna iz 7. kuce mi je posebno obelezila zivot. Teska je, ali za razliku od kvadrata koji me teraju na akciju, ovu konj. dozivljavam kao nesto sto moram da prihvatim, kao da je "sudjeno".

uspavana
11-04-2007, 16:25
nije da ih je zivot mazio ali svi imaju neku posebnu snagu, energiju (verovatno zbog jakih konj.)........ i tacno je da kad ih neki tranzit sastavi.......ali kad im sa druge strane krene....ni to se ne da lako zaustaviti.........

pa sa stelijumom u natalnoj mora biti zestoko kako god okrenes
Hvala devojke, baš tako je i u mom slučaju.
Mogla sam pročitati da se ljudima sa stelijumima (žešćim) dešava, bilo dobro bilo loše, na momente a onda pauza...Neeeema pauze :rolleyes:
Sana to fino opisa... :)

swoozie
21-06-2007, 08:49
ne vjerujem da su kvadrati i opoziciji loši
ne postoji ništa totalno loše ili totalno dobro
i onda se sve svodi na onu priču o zecu i kornjači
uvijek neka kornjača za izazovnim aspektima
a koja uloži trud i ima viziju
pretekne nekog zeca s devizom "Lako ćemo!"

Aurora
03-08-2007, 13:33
U mojoj karti je sve crveno, sve kvadrati i opozicije :-) Imam 3 T-kvadrata i stvarno nije lako izaci na kraj sa njima.. Energija mora da se utrosi. I vec sam pominjala ovdje da je dobro sto se bavim muzikom i to klasicnom jer imam T-kvadrat Me 180 Ne 90 Sa. Saturn je staro, zato klasika, Neptun vlada muzikom u mom je 1. polju, a Merkur je taj koji reprodukuje, pa tako imam gdje da usmjerim tu napetost. Ali su zato problem ovi drugi koji me potpuno unistavaju. Mars je vladar mog podznaka i jako je opterecen, a u 9. polju. Inostranstvo me jako vuce, ali da li sa ovim aspektima moze biti dobro tamo??? Licno se osjecam fantasticno kad odem negdje i imam zelju da pobjegnem odavde... Sta mislite kako bi se trebalo ponasati sa ovim T- kvadratima koje ja imam???

Miky
21-01-2008, 13:03
Evo nasla sam bas temu za mene i moj slucaj: ljudi ja imam ni manje ni vise nego 8 kvadrata u mom natalu!!! I jednu opoziciju (ju u Biku 180 Ur u skorpiji)Sta reci o ovome? mada s druge strane imam dosta sekstila i nesto manje trigona .. ne znam da li to moze da mi pomogne. I jeste moj celi zivot samo borba i borba od malih nogu ... (otimaju mi imovinu, otimaju mi ljubav i porodicu, ..) nadam se da postoji pravi izlazak iz tih kvadrata i da mogu da mi donesu nesto dobro na kraju .. ako je neko zainteresovan na tu temu i da vezba malo ja sam ziv primer .. jos mi je Mars u jarcu tako da ponekad mislim da najbolje iz sebe izvlacim upravo u najtezim situacijama i kada sam u grcu, s problemima, da mogu da izdrzim 10 puta vise od ostalih. Cesto moje okruzenje se pita kako ja mogu da izdrzim u nekim mojim zivotnima okolnostima i da sve to trpim jer oni bi poludeli odavno, ili bi se propili ili trazili spas u nekim drogama ..

Merkur
21-01-2008, 13:54
...8 kvadrata u mom natalu!!! ....
Potencijal svakog natala lezi u njegovim kvadratima. Sustinu svakog kvadrata cine akcija i odluke.
Kod kardinalnih kvadrata akcija je brza.
Kod fiksnih kvadrata akcija je spora i promisljena.
Kod promenljivih kvadrata akcija je isto tako promenljiva i u velikoj meri zavisi od uticaja drugih.

Kada im se mudro pristupi, mogu predstavljati gradjevinske blokove u suprotnom mogu predstavljati prepreku.

prinzessin
21-01-2008, 14:00
u mom natalu 10 opozicija mogu da se ubijem odma!

Merkur
21-01-2008, 14:16
u mom natalu 10 opozicija mogu da se ubijem odma!
Ne znam :confused: od kud ti to i zasto, mnogo je bolje imati 10 opozicija nego 10 kvadrata.
Opozicija ukazuje na svest, domet, ravnotezu, saradnju, konflikt.
Dozvoljen orbis za opoziciju je 7*
Njena potencijalna vrednost podrazumeva razvoj perspektive i svesti Opozicija ukazuje na suprotne cinioce u radu, s tim sto ti cinioci, kada su pomireni, dopunjuju jedan drugog. Oni predstavljaju izazove, bas kao i kvadrati, ali se pri tom radi o razlicitom tipu izazova. Opozicija podrazumeva da priznajete sopstvene nedostatke i opozicija koristeci polaritet oba znaka, nadoknadjuje te nedostatke. Tako neravnoteza cesto postaje ravnoteza. Do pomirenja snaga medju sobom u opoziciji cesto dolazi kroz svest i razumevanje.

Miky
21-01-2008, 15:03
Potencijal svakog natala lezi u njegovim kvadratima. Sustinu svakog kvadrata cine akcija i odluke.
Kod kardinalnih kvadrata akcija je brza.
Kod fiksnih kvadrata akcija je spora i promisljena.
Kod promenljivih kvadrata akcija je isto tako promenljiva i u velikoj meri zavisi od uticaja drugih.

Kada im se mudro pristupi, mogu predstavljati gradjevinske blokove u suprotnom mogu predstavljati prepreku.

Upravo meni je bas potreban dobar astroloski savet kako to mudro pristupiti svakom kvadratu .. nije bas jednostavno i zato ja mozgam! nadam se da cu pronaci pravi put!

Lyra
21-01-2008, 16:20
Slazem sa vama. Nijedan kvadrat nije los, ni trigon samo dobar. Evo, moj natal vazi za 'dobar', svi mi to kazu... ali mene zivot nije nimalo mazio. I zanimljivo je kako niko to na prvu loptu ne vidi :)...
Slazem se i za stelijume, upravo sam u tom polju imala najvise 'komplikacija'...
A t-kvadrat je sam po sebi specifican, jer sve ide u krug. Trosi jako puno energije... ako mu se ne zna 'suprostaviti' na pravi nacin, eto samo problema :)
Kako kaze jedna Japanska poslovica...I najgori aspekti se disciplinom mogu pobjediti :)

supernova
21-01-2008, 17:52
Nekada je bolje imati kvadrat između dobrih planeta, koje su u svom dostojanstvu, nego trigon između "loših" planeta koje su još i loše postavljene. Kvadrat=akcija, ali i način na koji stupamo u akciju (pa će recimo MA90SO uvijek donijeti veliku borbenost i energiju), trigon=prilike, potencijal koji imamo na raspolaganju, znači bez akcije ćemo propustiti sve prilike, ali isto tako sa lošom akcijom ćemo ih sve uništiti.... Ako su u kvadratu benefik i malefik, koji su dobro postavljeni u kućama ili znakovima, tu se obično gleda koja je planeta "jača", pa ako je jedna u uglu horoskopa, ima i veću snagu da izrazi svoju pravu prirodu... Ako su planete u kvadratu sa svjetlima, takođe će da ispolje svoju prirodu, pa su svjetla uvijek ta koja "trpe", jer ona nemaju moć da "ugroze" drugu planetu, osim ako je planeta u egzaktnoj konjukciji sa suncem (neki uzimaju orbis od 3 stepena, a neki 8 stepeni), što se posmatra kao spaljena planeta.

Opozicija je suprotstavljanje planetarnih energija jedne drugoj, takoreći "nadglasavanje", tako nekada jedna planeta zadominira i donosi ono što je u njenoj prirodi ..... Onda nastupa planeta iz opozicije da to transformiše analogno svojoj prirodi pa ako nismo u ravnoteži sa samim sobom da to sve podnesemo, onda opozicija može da donese popustljivost i nedostatak stava, opet sve u zavisnosti o kojim planetama, poljima i znakovima se radi..... Planete iz opozicije se nekada priklone jedna drugoj pa prividno djeluju kao konjukcija... ali kada dođe do debalansa onda se sve to ruši....mi možemo da prepoznamo šta je to što je određena planeta donijela u naš život, a šta bi ona suprotstavljena mogla da "uradi" da bi to pokvarila ili promijenila.....Kod mene je VE180UR, i sve lijepo što VE donese nema opstanka u vremenu jer suprotstavljeni UR to uništi kada dobije na snazi, tako da mi je donio nekoliko naglih prekida veze.....:D

lav-regulus
31-01-2008, 00:36
Ja imam bas malo opozicija i kvadrata u natalu.Procitao sam da to i nije bas dobro jer osobu pavi da kazem debilom,a ja sam Inace sam uzasno lijen

http://img201.imageshack.us/img201/9725/astro2gw03lavregulus817zx8.th.gif (http://img201.imageshack.us/my.php?image=astro2gw03lavregulus817zx8.gif)

starlight
31-01-2008, 22:52
Trigoni nisu uvijek dobri jer se ljudi vole previše opustiti, ne iskoriste sve svoje potencijale. Događa se da im je u životu sve servirano, jednostavno se ne moraju potruditi i koliko god im je dobro, ne osjećaju se ispunjeno i sretno jer ima stalno nešto fali.
Sekstili isto tako, oni su nekako manje naglašeni, ljudi s puno sekstila su obično dosta pomirljivi, susretljivi, ugodni, ali ako ne prepoznaju neke svoje talente i prilike, prilično su nezadovoljni.
Kvadrati nikako nisu uvijek loši, nekada samo ukazuju na borbenost i poduzetnost, to su ljudi s puno energije koju moraju nekako utrošiti. Horoskop pun kvadrata ipak donosi poteškoće i prepreke, takvi ljudi će osjetiti težinu života.
Opozicije također ne moraju biti loše, iako prvenstveno nose razdor unutar čovjeka, to zna biti prilično teško za psihu. Čak do te mjere da je u pitanju podvojena ličnost. U opoziciji svaka strana vuče na svoj kraj, ali ne mora to biti uvijek tako, ravnotežu je moguće postići, a u tom slučaju je prisutna jako dobra sposobnost sagledavanja svih strana. Zamislimo li opoziciju kao klackalicu, uvijek jedna strana može prevagnuti, ali može se doći i do one točke ravnine, gdje su jednakomjerno upotrijebljene dvije različite energije.
Konjunkcija - o njoj i stelijumu ste sve rekli, može biti jako dobra , može biti razorna, mislim da je tu najviše u pitanju nivo osviještenosti, jer osviještena osoba će se znati nositi sa svakom konjunkcijom i dobro će je upotrijebiti, a neosviještena će se osjećati kao da je pod utjecajem centrifugalne sile.

Čega god je previše, nije dobro, ali ako nečega u natalu nema šteta je veća jer ta osoba nikada neće upoznati energiju nedostajućeg aspekta.

TigaBg
16-10-2009, 22:21
Ja ne znam da li da kvadrate gledam kao na dobre ili loše.
Mene oni asociraju na nesposobnost, nemogućnost nekog ostvarenja.

Ne dopada mi se kvadrat Meseca sa MC-om i Ve90Ur u mojoj karti.

markobgd
16-10-2009, 22:32
kvadrat meseca i MC-a donosi naglu popularnost u drustvu :D
ne vidim zasto mislis da je losh ;)
imali su ga mnoge poznate lichnosti... tipa konjukcija i kvadrat meseca sa MC-om je super za javne licnosti....trigoni dolaze sporo do izrazaja.. i tesko postaju popularni :D
imas sajt neki bobmarksastrology gde on to opisuje bas lepo ;)

Ja recimo u natalnoj karti imam sve zive konjukcije i skoro nist od ostalih aspekata;)
jedan sextil, par trigona, i jedan kvadrat :D
sve ostalo..... stelijum ;D

capella
16-10-2009, 23:00
Meni je najveća misterije moj kvadrat (egzaktan) između JU i SA, iz X u XII.

Ako postoji slučajno sjedište i slučajna egzaltacija, da li je ovo onda slučajna recepcija?
SA je vladar VII (po TA i VII), a JU V ( i IX).

Neko neku ideju o ovom apektu ?

TigaBg
17-10-2009, 11:38
kvadrat meseca i MC-a donosi naglu popularnost u drustvu :D
ne vidim zasto mislis da je losh ;)
imali su ga mnoge poznate lichnosti... tipa konjukcija i kvadrat meseca sa MC-om je super za javne licnosti....trigoni dolaze sporo do izrazaja.. i tesko postaju popularni :D

Ja sam baš mislila obratno ;)

Bosnian GirL
17-10-2009, 16:18
meni kvadrati zagorcavaju zivot ...ve90sa,ur..ma90sa :rolleyes: itd itd itd..na ljubavnom planu, na emotivnom, ..svugdje..

TigaBg
18-10-2009, 22:53
Znači, kvadrat je teškoća, koja se može prebroditi? Jel tako?

thalatte
19-10-2009, 09:47
kvadrat meseca i MC-a donosi naglu popularnost u drustvu
ne vidim zasto mislis da je losh
imali su ga mnoge poznate lichnosti... tipa konjukcija i kvadrat meseca sa MC-om je super za javne licnosti....trigoni dolaze sporo do izrazaja.. i tesko postaju popularni

A kvadrat Plutona i Mc-a ??? Inače tu je i trigon Mc-Sunce ??? Sa Saturnom u 6. ima liiii nadeeee za meneeeee?:D :rolleyes:

landara1234
19-10-2009, 11:10
12 kvadrata,3 opozicije,veliki fiksni krst.....Ali ne mogu da se zalim....

thalatte
19-10-2009, 14:11
Dok ja sa samo 2 opozicije i 2 upitna kvadrata...stalno bi se žalila :D

Ramona
19-10-2009, 14:23
Dok ja sa samo 2 opozicije i 2 upitna kvadrata...stalno bi se žalila :D

hhahahaah :4kiss:

ma meni ne smetaju kvadrati i opozicije, i bolje da su tu, ali u balansu s trigonima i sekstilima.. tako da se ja zalim na manjak trigona i sekstila :D

Bosnian GirL
19-10-2009, 14:32
hhahahaah :4kiss:

ma meni ne smetaju kvadrati i opozicije, i bolje da su tu, ali u balansu s trigonima i sekstilima.. tako da se ja zalim na manjak trigona i sekstila :D

pa dobro...dzaba ti i sekstil..kao kod mene npr.venera sekstile asc..kad je venera u padu..:rolleyes:

tesko je nama s kvadratima i opozicijama..:mad: :D kazu da imamo mnogo energije itd..:confused: kod mene to ne vazi. :o

Ramona
19-10-2009, 14:35
pa dobro...dzaba ti i sekstil..kao kod mene npr.venera sekstile asc..kad je venera u padu..:rolleyes:

tesko je nama s kvadratima i opozicijama..:mad: :D kazu da imamo mnogo energije itd..:confused: kod mene to ne vazi. :o

neka neka, pusti treba trigoncica i sekstila kakvi god da su.. gle kod mene ih ni na mapi.. i ako ima niko ziv ih ne priznaje zbog sirokog orbisa heh.. :rolleyes:

Nov@
19-10-2009, 17:31
18 kvadrata....
Mislim, do sad sam najveci rekorder :-)
i svi se nalaze u samo 2 polja - 1 i 10
Brdo konjukcija, dovoljno trigona, dve opozicije i nesto sekstilcica...
Moje misljenje je da kvadrati, kao i planeta saturn donose brdo iskustva iz kojeg izvlacis pouke, stjeces iskustvo i sledeci put si jos spremniji za borbu i svaki put je sve lakse, ako naravno zapamtis gdje si pogrijesio i kojim putem sada probati. Gledam na to kao kada ljude usporedjuju sa mackom koja se uvijek doceka u padu na noge...
Ja sam imala jako tezak zivot, nema segmenta u zivotu u kojem nisam osjetila gorcinu, ali kad sam sve to sada prosla (jos samo ucim sa saturnom kroz 12), mogu vam reci da od sunca i mjeseca u raku mogu samo imati dobro majcinstvo jednog dana... Za sve drugo u zivotu sam vatreni borac i nepokolebljiv duh...
Samo izvlacite pouke i ne strepite, kvadrati su ucitelji za dobre ucenike, oni losi ucenici, padat ce pred njima dok ne nauce... A uvijek je tesko uciti, zar ne?
Sad sam malo izfilozofirala, al ovo je moje glediste...
Slobodno virnite u moju kartu :-)

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_ja.55507.32117.gif&res=100&va=&cid=4pefile5jKwK0-u1204322702

18 kvadrata....
Mislim, do sad sam najveci rekorder :-)
i svi se nalaze u samo 2 polja - 1 i 10
Brdo konjukcija, dovoljno trigona, dve opozicije i nesto sekstilcica...
Moje misljenje je da kvadrati, kao i planeta saturn donose brdo iskustva iz kojeg izvlacis pouke, stjeces iskustvo i sledeci put si jos spremniji za borbu i svaki put je sve lakse, ako naravno zapamtis gdje si pogrijesio i kojim putem sada probati. Gledam na to kao kada ljude usporedjuju sa mackom koja se uvijek doceka u padu na noge...
Ja sam imala jako tezak zivot, nema segmenta u zivotu u kojem nisam osjetila gorcinu, ali kad sam sve to sada prosla (jos samo ucim sa saturnom kroz 12), mogu vam reci da od sunca i mjeseca u raku mogu samo imati dobro majcinstvo jednog dana... Za sve drugo u zivotu sam vatreni borac i nepokolebljiv duh...
Samo izvlacite pouke i ne strepite, kvadrati su ucitelji za dobre ucenike, oni losi ucenici, padat ce pred njima dok ne nauce... A uvijek je tesko uciti, zar ne?
Sad sam malo izfilozofirala, al ovo je moje glediste...
Slobodno virnite u moju kartu :-)

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_03_ja.55507.32117.gif&res=100&va=&cid=4pefile5jKwK0-u1204322702

spomenka
04-02-2010, 22:22
pozdrav!!

ja u svom horoskopu imam kvadrat između saturna i venere i jako se bojim tog kvadrata. Naime, sama sam si pokušala analizirat ljubavni život iz horoskopa i tak sam si ga izanalizirala da sam doslovno plakala dva dana, jer sam si protumačila da ne ću imat sreće nikako (da ću imat dva braka,prvi će bit katastrofalan) i to me jako pogodilo!!

I nekak gubim zbog toga volju jer mislim da mene nikad niti jedan dečko ne će voljet i da ću zauvijek ostat nevoljena i nesretna zbog tog kvadrata. ne znam jeli pretjerujem,al tako je...

Jednostavno kad sam čitala značenje mojih kvadrata i opozicija bilo je grozno... i nekako sam stala,,, i jednostavno si "utuvila" u glavu da NIKAD ne ću biti sretna, i jednostavno svaku priliku za vezu s nekim izbjegavam,jer sam uvjerena da baš zbog tog kvadrata ne ću imat sreće,a ne želim ostat povrijeđena,jer sam se jednom opekla i nekak sam se povukla u sebe,,, da evo takva sam,,, Jednostavno mislim da mi je horoskop loš??? jel netko voljan malo bacit pogled na moju natalnu kartu tj. kvadrate i opozicije???

a stvarno nisam ružna i dapaće mogu reć da čak i privlačim dečke i to podosta, al jednostavno sam se povukla u sebe i fali mi neka pozitiva,,, da mi netko kaže bit će bolje (možda bi i bilo da više riskiram,a ne da se povlačim kad je najbolje,hmmm:mad: )

I MOŽE MI NETKO SAVJETOVAT KAKO DA IZVUČEM ONO DOBRO IZ SVOJIH KVADRATA I OPOZICIJA (A POGOTOVO KVADRATA IZMEĐU VENERE I SATURNA) I KAKO NJIH PREOKRENUT NA DOBRO???

p.s. jer stvarno ne mogu tak funkcionirat, ne želim bit tak povučena i smatram da je vrijeme za promjene i to radikalne, jer se tako definitivno ne živi tj. ne može živjeti, jer imam i ja svoje snove koje želim ostvarit (i inače sam uporna nenormalno), al mene to sve nekak koči, jer eto već sam rekla,,, nije lako kad znaš da nemaš dobre aspekte, nije se lako pokrenut, borit, jer znaš da ćeš vjerojatno (budući da ih imaš) doživjet neki "udarac",,,

unaprijed hvala!

http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif -natalna karta

Ivanna
04-02-2010, 23:20
Za sebe kazem da sam osoba koja u svom, i natalu bliskih ljudi, vidi samo najgore:( I nekad mislim da cu da skrenem zbog toga.I proklinjem dan kad sam se upetljala u astrologiju.Ali me onda sve to popusti...Jer razum prevlada.Ne smes da gledas tako bukvalno! Sta mislis koliko ljudi ima kvadrat venere i saturna i mnogo gore aspekte pa zive normalno?! Gledas samo to a pogledaj kako su ti aspektovani vladari pete kuce,znas li koliko njih bi bilo presrecno da ima tako nesto;)
Najvise me nervira u astrologiji kad se generalizuju stvari.Svasta se pise sto ume i te kako da uplasi ljude.Sinoc citam na jednom sajtu kako kvadrat saturna i meseca stopostotno znaci rak.Sutra malo.I sad ce neko da me ubedi da ce svi ljudi,koliko god ih ima sa tim aspektom,da obole od raka.O ljudi moji kako me to nervira.Pa nije to sve tako kao sto se pise.Jer da je tako do sad bi mnogi od nas poumirali:rolleyes:
Nista ti ne brini draga moja,bice sve u redu.Videces...

zvjezdica
04-02-2010, 23:59
imam i ja kvadrat saturna na veneru...i donjeo mi je zatvorenost u bitnim trenutcima nemogu da kažem što osjećam...i živim stim... što ću..

monika21
05-02-2010, 00:15
9 kvadrata
2 opozicije
4 konjukcije
11 trigona
5 sekstila
nisam racunala aspekte sa hironom

venera kvadrat pluton "problemi" u ljubavi
ali i venera trigon uran nestalne ljubavi
saturn kvadrat sunce ambicija
saturn opozicija neptun rasejanost

itd ima svega kod mene ispadose losi aspekti bolji od dobrih :)

julijasd
05-02-2010, 01:41
Meni su moji kvadrati doneli neprilike,akciju i borbe jedino na ljubavnom planu i u odnosima sa muskim rodom...:) jer ih,jel te sve pravi moja draga venerica..:/ ali smatram da je bitno u natalu imati podjednak broj i losih i dobrih aspekata radi ravnoteze...:)

predatorica
14-07-2010, 12:56
moje dijete ima čak 11 kvadrata, 2 opozicije, samo 2 trigona i dosta konjukcija.
:( :(
Dosta sam se zabrinula kad sam to vidjela. Šta mislite da li to znači definitivno težak život? Ona je najnasmijanije dijete na svijetu i za svakog stranca ima osmjeh od kad se rodila i jako sam se iznenadila kad sam pogledala aspekte i sad više ne znam ni sama šta bih mislila a ne mogu biti objektivna. Baš me je strah za nju.
http://a.imageshack.us/img101/4719/astro2gw15karmen3825221.gif
to je natalna od malene.

A mali ima marsa u 8 kući u opoziciji sa uranom u 3 kući u ribama (jel to ima veze sa opasnošću od utapljanja, da pazim na to? ili naglom smrću budući da je mars u 8?)
I zanimljivo da mali ima u omjeru kvadrata/trigona i ostalog posve suprotnu situaciju od sestre, on ima same trigone. I razlika je da on ima 5 retrogradnih planeta a ona nijednu (ajd neki pomak ka ravnoteži bi ja rekla, ili griješim?)
evo i njegove natalne
http://a.imageshack.us/img807/9237/astro2gw16david38205214.gif

pa ako netko ima volje dati svoje mišljenje ili savjet, jednoj mladoj zabrinutoj majci...

Aurora
14-07-2010, 13:21
moje dijete ima čak 11 kvadrata, 2 opozicije, samo 2 trigona i dosta konjukcija.
:( :(
Dosta sam se zabrinula kad sam to vidjela. Šta mislite da li to znači definitivno težak život? Ona je najnasmijanije dijete na svijetu i za svakog stranca ima osmjeh od kad se rodila i jako sam se iznenadila kad sam pogledala aspekte i sad više ne znam ni sama šta bih mislila a ne mogu biti objektivna. Baš me je strah za nju.
http://a.imageshack.us/img101/4719/astro2gw15karmen3825221.gif
to je natalna od malene.

A mali ima marsa u 8 kući u opoziciji sa uranom u 3 kući u ribama (jel to ima veze sa opasnošću od utapljanja, da pazim na to? ili naglom smrću budući da je mars u 8?)
evo i njegove natalne
http://a.imageshack.us/img807/9237/astro2gw16david38205214.gif

pa ako netko ima volje dati svoje mišljenje ili savjet, jednoj mladoj zabrinutoj majci...

Gledala sam mnogo horoskopa sa puno kvadrata,oni cesto mogu znaciti veliku zelju za uspjehom. Mnogo je bolje kada su kao kod ove djevojcice u T-kvadratu, kod nje ih je 4 - ako sam dobro brojala :-))) Treba obratiti paznju na planete koje predstavljaju osu T-kvadrata. Kod nje je to Mars, koji je prilicno jak, Merkur i Jupiter. Mislim da je Mars - koji je u Skorpiji, uz to vladar 2. u 2. - prakticno u sjedistu jako vazan, jer to vidim kao veliku zelju za sticanjem materijalnog, koja bi mogla predstavljati problem. Njeni apetiti mogu biti preveliki... Ja bih rekla da bi ona mogla biti jako jako lijepa. Venera vladar podznaka0 Ju i So moze joj dati mnogo sarma, a 90 sa Uranom i Mo veliku harizmu. Ovaj Neptun u 5., pa Mo 0 Ur mogu je odvesti u svijet umjetnosti, glume isl.... Najbitnije je dati joj sto vise mogucnosti da se razvija, jer ovolika kolicina energije koju posjeduje mora negdje da se usmjeri. Bice izuzetno svestrana... E sad... ponestaje mi inspiracije.. Neka neko nastavi :-))

Bosnian GirL
14-07-2010, 14:04
kazu da kvadrati daju neku energiju, da se covjek bori, a trigonu obratno...a kod mene je obratno kad vidim prepreke, to me ubije, pa se ne mogu ni boriti, jednostavno samo pomislim zasto uvijek prepreke!

uranija
14-07-2010, 17:55
BOSNIAN GIRL@pa nije u svakom slucaju lose,u jednom momentu se desi da se boris i da ne znas kad si pocela,to se zove zrelost:D pogledam po svojoj karti,da bih zastitila porodicu i stabilizovala dom prilagodjavam se svemu i svacemu cak iako nije to deo moje licnosti,ali se borim za uspeh(mesec u opoziciji sa mc)a vazno mi je da me istovremeno ljudi vole

predatorica
15-07-2010, 09:46
ja potpisujem da kvadrati daju veliku energiju i sama je imam puno a moje dijete (sa 11 kvadrata) još i više. U biti od kad se rodila sam samo ja mogla s njom onako kako je njoj odgovaralo jer je svima njena energija bila previše. Sa 2 mj starosti je bila budna većinu vremena i kad bi spavala to je bilo po 1-2h dnevno dok bebe inače spavaju puno.
Primjer: sa 2.5 godine starosti je u svatovima plesala od 19.00 - 03.00h bez pauze!! Nije sjela na više od minute i jedva sam ju odvukla u krevet.
Inače mislim da ima smisla za ples, kažu da nisu vidjeli dijete sa toliko ritma(urođeno) e da li će od toga šta biti.... vidjet ćemo. Ima to u krvi, glazbu.
Hvala Aurora,:)
(i da lijepa je curica.)

Bosnian GirL
15-07-2010, 12:21
a gdje je meni sva ta energija? predpostavljam da sve to ovisi i u kojem znaku se nalaze...

uranija
15-07-2010, 15:14
taj mars bi trebalo da te pokrene iako je u ribama,ali u 10-oj,odnosno u konj.sa MC u ovnu,dakle vladar 10.-e u konj sa vrhom 10.-e,a znamo i sami koliko energije mars nosi i jos na 29*riba,verovatno u nekim,isticnim stvarima,umetnosti ili nesto slicno,nesto sto ukazuje na neptun,tecnosti,laboratorije

ginger
15-07-2010, 16:08
kvadrati znaju bit nezgodni ali opozicije su vrlo kvalitetne i moćne

mislim da su najkvalitetniji, aspekti tko ih ima

kanon
15-07-2010, 17:51
Evo nasla sam bas temu za mene i moj slucaj: ljudi ja imam ni manje ni vise nego 8 kvadrata u mom natalu!!! I jednu opoziciju (ju u Biku 180 Ur u skorpiji)Sta reci o ovome? mada s druge strane imam dosta sekstila i nesto manje trigona .. ne znam da li to moze da mi pomogne. I jeste moj celi zivot samo borba i borba od malih nogu ... (otimaju mi imovinu, otimaju mi ljubav i porodicu, ..) nadam se da postoji pravi izlazak iz tih kvadrata i da mogu da mi donesu nesto dobro na kraju .. ako je neko zainteresovan na tu temu i da vezba malo ja sam ziv primer .. jos mi je Mars u jarcu tako da ponekad mislim da najbolje iz sebe izvlacim upravo u najtezim situacijama i kada sam u grcu, s problemima, da mogu da izdrzim 10 puta vise od ostalih. dispozitor Ma ti je Sa u Lavu, a to So po recepciji dolazi u sjedište, ne bih reklno imaš neriješivih problema Cesto moje okruzenje se pita kako ja mogu da izdrzim u nekim mojim zivotnima okolnostima i da sve to trpim jer oni bi poludeli odavno, ili bi se propili ili trazili spas u nekim drogama ..

[COLOR="SeaGreen"]Ne bih rekla da je ovo neka "teka" karta[. Čak naprotiv :) . Vidjela sam puno "gorih" natala, i ti ljudi nit su se propili, nit se drogiraju. Naprotiv, borci su to koji se dostojanstveno nose sa životom/COLOR]

kanon
15-07-2010, 18:20
Ja sam jedna od onih koje u svemu traže nešto dobro i čačkaju dok se ne ukaže svijetlost (izlaz :) ). I u svom natalu nemam niti iedan trigon, a ovi kvadrati i opozicije ponekad mi se čine kao preteško breme. A li moje je, nečim sam ga zaslužila i ja ga nosim. I ta famozna Ve180 Sa ima jakog uticaja na moj život, od toga da su me roditelji kao bebu proslijedili nekom tko mi je bio više od njih i tko me volio, pa su me onda vratili, pa su me tako malo šetali, pa sam se osjećala nesigurno i nevoljeno i to samo za početak. E sada bi se iz ovoga dalo iščitati gomila tuge i nesreće, ali na svu sreću nije baš tako. Nekako sam uvijek svoj život smatrala poklonom, i svojim roditeljima bila zahvalna na njemu. Pa čak da su me zamotali u komad novina i ostavil. Možda je to zbog toga što mi je Sa u sjedištu, i ili zato što mi Ve voli biti u petoj kući i preko recepcije dolazi u sjedište. Svima bi nam bilo lakše kada bi bili malo pozitivniji. Kuknjava i samosažaljenje nam samo oduzimaju energiju i vrijeme koje je moglo biti utrošeno na neke konstruktivnije misli i akcije.

Aurora
15-07-2010, 18:30
kvadrati znaju bit nezgodni ali opozicije su vrlo kvalitetne i moćne

mislim da su najkvalitetniji, aspekti tko ih ima

Bas bih voljela da cujem objasnjenje za ovo :-)))

thalatte
15-07-2010, 20:01
Opozicija nas uči kako dvije sasvim suprotne energije uklopiti, znači traži se sredina balans...
Čovjek je svjestan da postoje suprotnosti i pokušava ih pomiriti...

Opozicija se riješava dugo , kroz život...jer čim na jednu stranu prevagne eto nesreće i nezgode....uči čovjeka da plovi između krajnosti i pronalazi nova riješenja...

kažu da onog trenutka da kada u tome uspije, dobija znanje, mudrost i šta ja znam , nikad nisam bila dobra u opisima...:D i to je kao vrlo korisno...

A kvadrat je stalno tu...svakodnevna napetost, prepreke, iritacije, nezgode...

ginger
15-07-2010, 21:53
sa kvadratom teško na zelenu granu

Aurora
16-07-2010, 00:03
sa kvadratom teško na zelenu granu

Ne volim ovakve poglede na stvari...Znamo da ima fenomenalnih zivotnih prica i kod ljudi koji imaju mnogo kvadrata u horoskopu,a trigoni i sekstili ne moraju da ti donesu neko blagostanje- cak cesto naidjem na jako lose zivotne price. Vec sam pricala o mojim kvadratima- ima ih dosta, ali ih naravno ne posmatram samostalno, jer su u T-kvadratima. Stvari ne dolaze lagano i preko noci, ali meni licno ne bi ni bilo drago da mmi sve pada sa neba. Svaki napor koji ulozim u nesto na kraju se isplati i mnogo mi sladje padne. Smatram da ta ogromna energija koju nam daju, ako nadje svoj put donosi veliki uspjeh. Kvadrate i opozicije ne stvaraju nesrecne okolnosti, vec izvjesne prepreke, kao sto vam ni trigoni i sekstili nisu garancija da ih nece biti... Meni dosta toga dolazi kasno, ali onda shvatilm da jednostavno stvari dodju onda kada si za njih spreman- bar je tako kod mene....

ginger
16-07-2010, 00:40
@Aurora:

ja uglavnom pazim koju ću riječ/izraz upotrijebiti kada tumačim neki aspekt, bilo to određen ili neodređen primjer, nikada ne pristupam astrologiji drastičnim/fatalističkim načinom interpretacije

i među prvima sam kada ja astrologija u pitanju koji gledaju na stvar sa vedrije strane

ali neke stvari su takve kakve jesu

ličnog sam stajališta da ne postoji stvar koju, ako osoba želi, nemože savladati

za prethodni komentar neki bi napisali "sa kvadratom nikako na zelenu granu"
to je suviše teška riječ
"teško" je realan izraz

"teško" nije "nemoguće"

;)

Ramona
16-07-2010, 14:32
Ja se svako malo ubjedjujem u taj light motiv :D kvadrati akcija - reakcija, trlababala..

ali me onda bum spusti na zemlju i shvatim da su kvadrati i opozicije gadni!!!
naravno debelo su gadni ako nema trigona i sextila da naprave neki balans (kao sto je kod mene slucaj)..

e onda vam se svaka i najmanja glupost natovari na kosti da oteza stvari.. to je valjda ta akcija.. sta li.. i laganini vas potkopava, vi se nesto borite i koprcate, a kvadrati rade li rade svoje..

opozicije isto..

e to je moj iskustveni zakljucak.. iako opet kazem ne odustajem od pokusaja da se ubjedim da se to da savladati.. ne znam do kad.. :rolleyes:

Bosnian GirL
16-07-2010, 14:36
Ja se svako malo ubjedjujem u taj light motiv :D kvadrati akcija - reakcija, trlababala..

ali me onda bum spusti na zemlju i shvatim da su kvadrati i opozicije gadni!!!
naravno debelo su gadni ako nema trigona i sextila da naprave neki balans (kao sto je kod mene slucaj)..

e onda vam se svaka i najmanja glupost natovari na kosti da oteza stvari.. to je valjda ta akcija.. sta li.. i laganini vas potkopava, vi se nesto borite i koprcate, a kvadrati rade li rade svoje..

opozicije isto..

e to je moj iskustveni zakljucak.. iako opet kazem ne odustajem od pokusaja da se ubjedim da se to da savladati.. ne znam do kad.. :rolleyes:

eh sad gledam tvoju natalnu..ti doduse imas nekoliko trigoncica al na zalost su veliki orbisi :( a ja ni to ..

Ramona
16-07-2010, 14:54
eh sad gledam tvoju natalnu..ti doduse imas nekoliko trigoncica al na zalost su veliki orbisi :( a ja ni to ..

ma nista od njih.. nema ih.. :( a dobro bi mi dosli jer su na SA hehe..
morat cu promijeniti postotak uzimanja orbisa u toj karti u potpisu da ne pravi zabunu, jer na astro.com na sve planete stavlja orbis +/-10 sto nema smisla..
ali i ti imas tih nekih trigona sa sirokim orbisom :p

Bosnian GirL
16-07-2010, 14:55
ma nista od njih.. nema ih.. :( a dobro bi mi dosli jer su na SA hehe..
morat cu promijeniti postotak uzimanja orbisa u toj karti u potpisu da ne pravi zabunu, jer na astro.com na sve planete stavlja orbis +/-10 sto nema smisla..

stavi na 80%...a sto se tice trigona, pa mozda ipak neki ce se s vremenom kod tebe osjetiti?

Ramona
16-07-2010, 15:00
a slabo jer su separacioni.. :( ti imas aplikacioni 120 VE i JU.. orbis 9*.. sirok orbis, ali za nadati se je ;)

Bosnian GirL
16-07-2010, 15:02
a slabo jer su separacioni.. :( ti imas aplikacioni 120 VE i JU.. orbis 9*.. sirok orbis, ali za nadati se je ;)

ne ne..ne brojim ja njega! ne vrijedi to kod mene...

eto ja mogu uzeti samo u obzir ma60ju a i to je pitanje dali djeluje! ipak ja imam T-kvadrat..sudjeno nam je tako! borba, borba i borba..:rolleyes:

Ramona
16-07-2010, 15:03
ne ne..ne brojim ja njega! ne vrijedi to kod mene...

eto ja mogu uzeti samo u obzir ma60ju a i to je pitanje dali djeluje! ipak ja imam T-kvadrat..sudjeno nam je tako! borba, borba i borba..:rolleyes:

eh.. samo se pitam ima li pobjede u toj borbi.. :o

Bosnian GirL
16-07-2010, 15:05
eh.. samo se pitam ima li pobjede u toj borbi.. :o

pa kazu...Ondje gdje nema nikakve borbe, ne može biti ni pobjede. :cool:

uranija
16-07-2010, 15:18
Opozicija nas uči kako dvije sasvim suprotne energije uklopiti, znači traži se sredina balans...
Čovjek je svjestan da postoje suprotnosti i pokušava ih pomiriti...

Opozicija se riješava dugo , kroz život...jer čim na jednu stranu prevagne eto nesreće i nezgode....uči čovjeka da plovi između krajnosti i pronalazi nova riješenja...

kažu da onog trenutka da kada u tome uspije, dobija znanje, mudrost i šta ja znam , nikad nisam bila dobra u opisima...:D i to je kao vrlo korisno...

A kvadrat je stalno tu...svakodnevna napetost, prepreke, iritacije, nezgode...

tacno tako,potpisujem,opozicija je uvidjanje stvari koje su tesko spojive i stalno jedna od planeta nosi prevagu ili je aktuelnija jedna ili druga pa se zato covek uci kroz godine jer mora da pomiri te dve planete,da ne mora,ne bi tako stajale u natalu

Majana
18-07-2010, 10:48
Još jedna teorija kod opozicije je da se izlaz, ventil, traži kroz treću planetu koja ima 60 sa jednom i 120 sa drugom planetom, ako takva planeta postoji naravno.

Ramona
18-07-2010, 10:55
a sta ako nema tog izlaza? onda nece prebroditi aspekt?

Majana
18-07-2010, 11:32
Opozicija se uči, čovek vremenom nauči da živi sa njom. Svako ima neke bubice i "tripove", kako prihvatamo i živimo sa tudjim manama, tako i sa svojim.
Ja nemam nijednu opoziciju, pa mogu da tupim o tome, i da prepričavam šta drugi kažu.
Jako često nailazim na mesec u opoziciji sa maleficima, Ma i Sa, to tumačim kao nesigurnost, nemir, nespokoj, problemi i kada ih nema. Retko ko je pozitivac i optimista danas.

tanjica
18-07-2010, 15:28
ja imam vise opozicija al' bih izdvojila dve najteze a to su opozicije sa svetlima.Mo180Pl i So180Pl.Ne znam kako daih prevazidjem?Osa 4-10.kuca

thalatte
18-07-2010, 18:16
Još jedna teorija kod opozicije je da se izlaz, ventil, traži kroz treću planetu koja ima 60 sa jednom i 120 sa drugom planetom, ako takva planeta postoji naravno.

E ovom teorijom se i ja bavim , budući da imam baš takvu situaciju u natalu.

Ukoliko nema toga može se tražiti i EKV točka ili SrednjeE rasTojanje (to može i za svaku razdaljinu ili aspekt) pa vidjeti da li koja planeta gradi aspekt na tu točku ili možda koja planeta stoji na samoj Ekv, promotriti vladara EKV točke i dobri aspekti bi govorili o putu koji je ispravan da se stvar riješi. (ali i samoj mi malo teže ide sastavljanje cjelokupne te priče :) )

NOVICSLAVICA
19-07-2010, 14:25
ja imam vise opozicija al' bih izdvojila dve najteze a to su opozicije sa svetlima.Mo180Pl i So180Pl.Ne znam kako daih prevazidjem?Osa 4-10.kuca

Pitanje ;-Da li imas naviku da zalis za stvarima ili bilo cim sto je proslo .Da tesko prihvatas nove stvari nov sistem ....???

tanjica
19-07-2010, 14:51
DA,slavice,ponekad strasno razmisljam o proslim dogadjajima,ali,svakako,nisam opterecena.Otvorena sam za novine,al ne u velikoj meri...sto rezultira time da ne volim da menjam mesto boravka,mesto letovanja...u tom smislu.A kako se ova opozicija odrazava na slaganje sa ocem i majkom?

NOVICSLAVICA
19-07-2010, 16:45
DA,slavice,ponekad strasno razmisljam o proslim dogadjajima,ali,svakako,nisam opterecena.Otvorena sam za novine,al ne u velikoj meri...sto rezultira time da ne volim da menjam mesto boravka,mesto letovanja...u tom smislu.A kako se ova opozicija odrazava na slaganje sa ocem i majkom?

SA mamom imas neki odnos a sa ocem ti je verovatno teze posto nemate ista gledista sistema vrednosti

tanjica
19-07-2010, 16:51
da,to je tacno.moj otac je praktican covek-ne pokazuje puno emocija(Sa0*Mo) i jednostavno se kosi sa mojim pogledima na svet.I sa mamom nije bajna situacija-ona je naporna zena koja voli da zna sve,pa mi time ne ostavlja prostora za intimu.

Kina
19-07-2010, 17:15

Ovo je vec ohrabrujuce.. :) Onda bi meni taj "ventil" trebao da bude Neptun na 10 step. Jarca u cetvrtoj kuci?! I kako on da se uklopi u celu pricu i iskoristi..??? :confused: Pl180So, Pl180Ju a Pl60Ne, Ne120So, Ne120Ju!

Angliana75
19-07-2010, 20:42
e po toj logici...moj ME180NE a NE mi radi 120 sa VE u 12.polju=inostranstvo mi je izlaz!...ah pa to znam i bez te logike...no mi ne ide s godinama nikako da vec jednom odem tamo preko daleko!pa mi je taj isti NE60PL a PL mi na vrhu 3.polja..sto znaci promena mesta boravka jer mi PL vlada mojim IC u skorpiji....i dalje sam tu gde jesam....

a vidi Majana sad drugu moju opoziciju...to je MA180UR...MA radi 60 sa ME i 60 sa VE ..opet ona ista VE sto je izlazi od opozicije ME i NE!...a UR radi 120 sa SO u blizancima...

pa??
ma nema izlaza!!...blago onom ko nema opozicije!!

Aurora
20-07-2010, 09:24
[quote=Angliana75;195426]e po toj logici...moj ME180NE a NE mi radi 120 sa VE u 12.polju=inostranstvo mi je izlaz!...ah pa to znam i bez te logike...no mi ne ide s godinama nikako da vec jednom odem tamo preko daleko!pa mi je taj isti NE60PL a PL mi na vrhu 3.polja..sto znaci promena mesta boravka jer mi PL vlada mojim IC u skorpiji....i dalje sam tu gde jesam....

a vidi Majana sad drugu moju opoziciju...to je MA180UR...MA radi 60 sa ME i 60 sa VE ..opet ona ista VE sto je izlazi od opozicije ME i NE!...a UR radi 120 sa SO u blizancima...

Pa ti bi vec trebala biti negdje, a mozda zbog ovog 3. polja stalno na nekom kracem putovanju. I na putovanjima ti se muskarci udvaraju :-) Ve u 12. pa sta cekas?? :-))Da se nnisi bavila sportom?? A Ma u 9. konj Ju trebala bi stalno da ucis nesto... Meni tvoja karta izgleda prepuna mogucnosti. Ovaj Saturn je osa T-kvadrata, mozda mnogo radis?? A Me retrogradan-mozda je to problem kod tebe, da stvari dolaze kasnije? Mislim da je izlaz za ovaj T-kvadrat Mo 120 Sa ,a za Me 180 Ne Me 60 Ju?? To ti jeste najproblematicniji aspekt...

Angliana75
20-07-2010, 15:21
Pa ti bi vec trebala biti negdje, a mozda zbog ovog 3. polja stalno na nekom kracem putovanju. I na putovanjima ti se muskarci udvaraju :-) Ve u 12. pa sta cekas?? :-))Da se nnisi bavila sportom?? A Ma u 9. konj Ju trebala bi stalno da ucis nesto... Meni tvoja karta izgleda prepuna mogucnosti. Ovaj Saturn je osa T-kvadrata, mozda mnogo radis?? A Me retrogradan-mozda je to problem kod tebe, da stvari dolaze kasnije? Mislim da je izlaz za ovaj T-kvadrat Mo 120 Sa ,a za Me 180 Ne Me 60 Ju?? To ti jeste najproblematicniji aspekt...
ee...pa trebala bi...ali nisam nigde ni na kakvom putovanju :(
celo leto provodim u kuci....para ni od korova...jedva da imam za prezivljavanje....:(

ma kakvo udvaranje na putovanju kad ne idem nigde?!...niti planiram...nesto zadnjih 2 nedelje nema ni u okruzenju udvaranja muskaraca...totalno mi je stanje katastrofalno....nikakvog pomaka nema...nista!nikakve promene....a cekam da se desi...

kod mene je u natalu sve problematicno....nisi prva koja mi to kaze...nije ni cudo sto mi je zivot takav....

jedino sto citam knjige...eto to je jedino sto se u mom zivotu desava....

pirat
21-07-2010, 08:57
a sta bi znacili ovi moji kvadrati Ne,Me,Ma tj.stelijum iz 1.k sa SA i MC mozda borba za ugled

nedda
21-07-2010, 09:42
definitivno borba za ugled!

vladari 5, 4, 7, i 10 polja u kvadratu sa MC-om, i vladarom drugog polja koji je u devetom...plus dispozitor svega toga u devetom. Mozda razmisljas o doktoratu, profesionalnom ugledu, karijeri u inostranstvu koja bi ti donela ugled?

NOVICSLAVICA
21-07-2010, 09:55
e po toj logici...moj ME180NE a NE mi radi 120 sa VE u 12.polju=inostranstvo mi je izlaz!...ah pa to znam i bez te logike...no mi ne ide s godinama nikako da vec jednom odem tamo preko daleko!pa mi je taj isti NE60PL a PL mi na vrhu 3.polja..sto znaci promena mesta boravka jer mi PL vlada mojim IC u skorpiji....i dalje sam tu gde jesam....

pa??
ma nema izlaza!!...blago onom ko nema opozicije!!

Sigurno da si dosad videla i dobila informaciju da si u predispoziciji da odes u inostranstvo u drugoj polovini septembra 2012 god

andeo_vrag
10-11-2010, 05:04
pluton i mars mi čine puno kvarata s ostalim planetama. agresije ko u priči...
onda opozicija sunca i mjeseca (plus što mi je sunce u 8. kući smrti), pa Sa i Ur, i to retogr. (moja prva kuća, dakle 'ja') u opoziciji s venerom u 7. kući. kad je bal nek je maskenbal, pa mi je tu zapapren i t-kvadrat.
(jedino ne znam jel mi merkur spaljen od sunca)

sve je to rezultiralo time da ja idem iz jedne krajnosti u drugu (u ama baš svemu). ništa ili sve. crno ili bijelo. pa tako vjerujem da ću se ili prosvijetlit ili završit u ludari...

ima li tko neki komentar na ovaj kupus negativnih aspekata?

gasimetrija
10-11-2010, 10:16
Andjeo vrag
Sunce jeste u konjukciji sa Merkurom(5 stepeni),ali nije Merkur spaljen od Sunca-jer se racuna razdaljina od 3,5 stepena za spaljenost.

A sto se tice Sunca u 8 polju,ono ti daje zastitu u kriznim situacijama.
Ima tema o tome.Sunce i Jupiter su benefici i kada se nadju u 4,8 i 12 kuci oni su zastita osobi u cijem su natalu .

Sto se tice gomile tvojih kvadrata...(i ja ih imam cak 17 u svom natalu) i iz iskustva ti mogu reci da ces imati jako dinamican i zanimljiv zivot,sa dosta rada,truda,preokreta,izazova...nista strasno-bar ti nece biti dosadno!;)

uranija
10-11-2010, 10:28
kavdrat i opozicija cini zivot;)ja bi umrla da ih nemam,iako se nerviram,al da je mirno,vec bi poludela:D

Zizue
10-11-2010, 11:36
Opozicije ne moraju biti nužno loše. Ja ih imam par i čas sam na jednoj strani, čas na drugoj :D
Merkur i Jupiter, Me u Jarcu trebalo bi da pričam sporo, a ja verglam 200/h , međutim kad sam u kući , obično ćutim :confused: , jezici mi idu odlično, što je opet kontra toj opoziciji, reagujem brzo i jako me je teško ućutkati kad zapnem za nešto. Na fakultetu moja brbljivost još više dolazi do izražaja.
Saturn i Jupiter-što se tiče faksa, imam faze kada sam lenja neverovatno i sve me mrzi, a onda kampanjski u poslednji čas sabijem sve bez po muke, i zasenim svojim naglabanjem čak i one koji su mesecima spremali ispite.
Neptun i Jupiter- fasciniraju me tajne, duhovnost, sve i svašta i non stop trpam tamo nos.
Uran i Jupiter- ne znam, nisam primetila neko ispoljavanje, samo se plašim da mi ne naplati prekidom fakulteta il' tako nešto.

Sve u svemu, u pravu ste, dosadno nikad. :D

makilli
10-11-2010, 11:59
Vec smo negde pisale o tome... Ja imam Me180Ju (3/9) i zavrsila sam jezike...

andeo_vrag
10-11-2010, 15:56
a znači sunce mi je zaštita :) uh koje olakšanje
ja već mislila da mi se crno piše. al u pravu ste, s kvadratima i opozicijama nikad dosadno

mandrak-21
10-11-2010, 16:44
Opozicije ne moraju biti nužno loše. Ja ih imam par i čas sam na jednoj strani, čas na drugoj :D
Merkur i Jupiter, Me u Jarcu trebalo bi da pričam sporo, a ja verglam 200/h , međutim kad sam u kući , obično ćutim :confused: , jezici mi idu odlično, što je opet kontra toj opoziciji, reagujem brzo i jako me je teško ućutkati kad zapnem za nešto. Na fakultetu moja brbljivost još više dolazi do izražaja.
Saturn i Jupiter-što se tiče faksa, imam faze kada sam lenja neverovatno i sve me mrzi, a onda kampanjski u poslednji čas sabijem sve bez po muke, i zasenim svojim naglabanjem čak i one koji su mesecima spremali ispite.
Neptun i Jupiter- fasciniraju me tajne, duhovnost, sve i svašta i non stop trpam tamo nos.
Uran i Jupiter- ne znam, nisam primetila neko ispoljavanje, samo se plašim da mi ne naplati prekidom fakulteta il' tako nešto.

Sve u svemu, u pravu ste, dosadno nikad. :D
za jarceve kazu da su najveci brbljivci a ti imas 4 planete u jarcu,spora misao nikako ..
uran jupiter je dobra opozicija ali u tvom natalu ,to je aspekt srece koji se ispoljava u najtezim okolnostima na nacin da se nesto sredi cak i pod cudnim okolnostima(samom bozijom voljom),na faxu recimo naucis samo tri pitanja i bar jedno od ta tri izvuces i slicno...taj ce te aspekt pratiti i u karijeri i kod stambenih pitanja.

cesarica
10-11-2010, 16:48
(i ja ih imam cak 17 u svom natalu) i iz iskustva ti mogu reci da ces imati jako dinamican i zanimljiv zivot,sa dosta rada,truda,preokreta,izazova...nista strasno-bar ti nece biti dosadno!;)

Gasimetrija, stvarno junacki natal:) Kako se boris sa silinom ovih aspekata? Zanima me, ako nije tajna, da li si imala problema sa prvom trudnocom, vladar Mo u opoziciji sa svojim dispozitorom i teskim kvadraturama sa maleficima?

TigaBg
10-11-2010, 16:52
Mene nervira ovaj stelijum u 3. kući, mislim da je Sa odgovoran za to-koji pravi 90 na Mesec na Asc. Kažu da planete na Asc daju osobine kojih čovek nije svestan u svojoj pojavi, pogotovo kad su u lošem aspektu. Ja sam prilično mirna osoba i često su mi zamorni isprazni razgovori, zato me okolina doživljava često kao previše tihu osobu i to mi mnogi zameraju.
I ovi silni kvadrati sa Marsom ne mogu biti dobri nikako-povremeno gubim živce, tako reći bez razloga i, iako sam prilično mirna, dođe mi da namerno budem bezobrazna i preoštra prema ljudima koji su mi zasmetali na neki način.

Fiorellino
10-11-2010, 17:02
Imam 4 kvadrata u svom natalu, i to dva aplikaciona i dva separaciona, od toga Ma u lavu iz 12. kuce, pravi cak 3 sa planetama u skorpiji.

Nedavno su mi tr. Ma i Ve prelazili preko mog stelijuma u sco, i mnoge stvari na raznim poljima se izdesavase, mnogo nervoze, ali i ja sam preduzeh neke odlucne korake (pre svega na polju posla i karijere i u vezi obrazovanja).

Ne mogu da kazem da li volim ili ne volim ove svoje kvadrate, oni su mi dati rodjenjem, niko me tu nije nista pitao... :rolleyes:

Nesporno je da mi daju nervozu, ali i akciju i preduzimljivost. Nekako sva neka kljucna desavanja vezujem za Ma 90 Ve i Ma 90 Ur...

U zivotu sam imala neke turbulencije, ali uglavnom su izlazile na pozitivno... I ako delujem blago i nezno, inace sam vaga, kada nesto resim, ja to i uradim, samu sebe iznenadim svojom snagom i odlucnoscu... Ono na sta bas i nisam ponosna, to je da znam da se razbesnim... :D

Opozicije nemam, sta cu kad je sve "strpano" na jednu stranu horoskopa, i to uglavnom, u dva stelijuma... :rolleyes:

Pomenuo je neko konjukcije kao lose, ne znam sta ostali misle?? :confused:

cesarica
10-11-2010, 17:16
Konjukcije malefika i cesto prevagne energija malefika u konjukciji sa benefikom.

@Tiga

Mo90Sa je tezak aspekt, mada je orbis pozamasan, on daje hladne emocije pa kako izlazi na Asc mozda upravo zbog njega on dominira nad sarmantnom Vagom pa distanciranost uzima primat prilikom komunikacije. Ma90Me daje brze, ostre misli ali kako je Me u inertnom Biku a dispozitor u njegovom sedistu i 120 sa Ma, ti izlazis na kraj sa tim. Ma90Pl je opasan aspekt dva malefika a vezan za sedmo i drugo, mozda se potrosi kroz partnera i njegov gubitak nasledstva.

andeo_vrag
10-11-2010, 17:25
Ja sam prilično mirna osoba i često su mi zamorni isprazni razgovori, zato me okolina doživljava često kao previše tihu osobu i to mi mnogi zameraju.
I ovi silni kvadrati sa Marsom ne mogu biti dobri nikako-povremeno gubim živce, tako reći bez razloga i, iako sam prilično mirna, dođe mi da namerno budem bezobrazna i preoštra prema ljudima koji su mi zasmetali na neki način.

kao da si mene opisala. sve isto

Zizue
10-11-2010, 19:58
za jarceve kazu da su najveci brbljivci a ti imas 4 planete u jarcu,spora misao nikako ..
uran jupiter je dobra opozicija ali u tvom natalu ,to je aspekt srece koji se ispoljava u najtezim okolnostima na nacin da se nesto sredi cak i pod cudnim okolnostima(samom bozijom voljom),na faxu recimo naucis samo tri pitanja i bar jedno od ta tri izvuces i slicno...taj ce te aspekt pratiti i u karijeri i kod stambenih pitanja.

E upravo si mi razrešio nedoumice oko toga, jer sve moje kolege kažu da sam neverovatne sreće na faksu. Baš poslednji ispit, za uslov, imali smo 112 pitanja, ja naučila jedva 20 (!!!) i od tih 20, sva 4 mi se padnu. A išla sam na eci-peci-pec. Za Jarčeve sam mislila da su poprilično spori, imam 3-4 jarca u svojoj blizini, i svi su prepametni, al' dok progovore... načekaš se.

TigaBg
10-11-2010, 22:59
Konjukcije malefika i cesto prevagne energija malefika u konjukciji sa benefikom.

@Tiga

Mo90Sa je tezak aspekt, mada je orbis pozamasan, on daje hladne emocije pa kako izlazi na Asc mozda upravo zbog njega on dominira nad sarmantnom Vagom pa distanciranost uzima primat prilikom komunikacije. Ma90Me daje brze, ostre misli ali kako je Me u inertnom Biku a dispozitor u njegovom sedistu i 120 sa Ma, ti izlazis na kraj sa tim. Ma90Pl je opasan aspekt dva malefika a vezan za sedmo i drugo, mozda se potrosi kroz partnera i njegov gubitak nasledstva.

Jeste veliki orbis, ali deluje...Stidljiva sam dosta kad ne znam ljude ili treba da ostavim utisak, a zbog te ćutljivosti koja je za mene prirodno stanje delujem pretiho i to me nervira. Sa druge strane, ponekad sam potpuno opuštena sa nepoznatim ljudima i mogu lako da sklopim kontakt sa nekim koga prvi put vidim...Ko će ga znati :)
Ma 90 Pl je čest u horoskopima kriminalaca i ne može niko da mi kaže da je dobro imati takav kvardat.
Ne samo to, već da je bolje imati 3 T kvadrata, nego 3 velika trigona...Čista glupost.

cesarica
11-11-2010, 09:36
Ne znam ko se drzi tih teorija o premoci kvadrata nad trigonima ali ne smes da prenebregnes cinjenicu da kvadrati aktiviraju, bude i odrzavaju konstantnu paznju. Neki autori tvrde da nije dobro imati samo trigone jer te pozitivne konstelacije otvaraju uticaj spoljasnjim faktorima pa je osoba nemocna da se odupre promenama, odnosno promene se odigravaju van njenog uticaja a ona ne nalazi snagu da konkretizuje i resava problem. To je bitna razlika izmedju primera koji oponiras i ovog napisanog. Kombinacija oba faktora je najprijemcljivija, naravno uz sto manje ucesce malefika. Ma90Pl je destrukcija, ne samo vezana za kriminal, to je jedan od propratnih faktora. Moze da se odnosi na tvoje ponasanje pa ako si plemenita licnost moras eskivirati potencijalne opasnosti, mada moze da nosi i napade vatrenim oruzjem u porodicnoj genezi, ranjavanje oca, crnu magiju itd itd. Rekoh ti bolje da se aspekt potrosi na partnera i gubitak nasledstva nego na nasilnu i fanaticnu prirodu koju ti moze doneti pa imas nekontrolisane reakcije u vidu besa i konfliktnih misli, situacija. Nije lose vezbati, trositi Mars. Nijedan aspekt nema samo jedno znacenje pa ubuduce posmatraj siri spektar potencijala.

gasimetrija
11-11-2010, 13:45
Gasimetrija, stvarno junacki natal:) Kako se boris sa silinom ovih aspekata? Zanima me, ako nije tajna, da li si imala problema sa prvom trudnocom, vladar Mo u opoziciji sa svojim dispozitorom i teskim kvadraturama sa maleficima?

Vidis odlicno si zapazila...
Nisam o tome ni mislila do sad!
Trudnoca je bila prava nocna mora.Prvo od pocetka sam povracala i danju i nocu.Zeludac mi se grcio,dizao i spustao i kad nisam jela.Oslabila sam.Ostavljali su me na infuziji vise puta u bolnici.I sve tako do sedmog meseca!Priznajem vise puta sam pomisljala na abortus od sve muke.
Za to je "kriv" vladar 5 Mesec u kvadratu sa uranom i plutonom.Al ipak, nekako to izdrzah.
Beba je prilicno bila velika 4 kg. i bilo je problema i na porodjaju.Kolabrirala sam i bila u nesvesti 20 minuta.Jedva ostah ziva.
Al sve se muke zaorave kad vidis malo bespomocno bebce:bebadeckic: :)

cesarica
11-11-2010, 14:10
To je mi je prilicno interesantna tema. Nailazim na izuzetno lose aspekte a trudnoce se nose relativno lako, cak i kroz napadnute dispozije. Tebi je zaista lose postavljen jer sva tri malefika napadaju slabasni Mo ciji dispozitor ima identicne aspekte. Opet, ako izuzmemo mucnine i tezak porodjaj ipak nisi odrazavala trudnocu niti imala spontani pre-posle?

gasimetrija
11-11-2010, 14:17
Druga trudnoca (jel se gleda 7 kuca?) nisam sigurna-znam da se drugo dete gleda kroz 7 kucu pa mi je logicno da se tako tumaci i trudnoca
vidi
zanimljivo je to-tu imam cak 3 malefika Mars,Uran i Pluton.
Ostala trudna,opet uzasne mucnine,(al cini mi se malo manje nego u 1) komplikacija u vidu slabasne opne koja drzi plod,i na preporuku 2 doktora (iz drzavne bolnice i sa privatne klinike) morala sam da odustanem od tog deteta,dakle prekid trudnoce.

Tako da izgleda kada su malefici u aspektima ipak se iznese trudnoca,ali ako su u polju (5,7)tesko....
bar kod mene je tako.

cesarica
11-11-2010, 14:29
Ur0Pl pa 180 Sa, mada ako gledamo vladara u boljem je polozaju nego Mo jer ima konjukciju sa benefikom ali kvadrat sa Ne koji ukazuje na odrzavanje, pogresne medikamente i sl, verovatno i na tvoj problem. Samo, kroz dispozitora ide na odlican polozaj So, u slucajnoj egzaltaciji po polju a upravo samo to So prave izvrsne aspekte sa maleficima. Da ne znam situaciju rekla bih problem oko prve a druga manje ugrozena, eventualno neka Ne problematika oko pogresne doze lekova ali steta se sanira ubrzo. Stvarno cudno. Kazi mi, vladar prve trudnoce je 0 sa Mc, da li si mnogo to zelela?

gasimetrija
11-11-2010, 14:35
Da bas jesam zelela ,i to bas cerku(sve dok mucnine nisu pocele da me satiru).
Cak sam znala da ce mi 1 dete biti sigurno zensko, i jos dok sam bila dete (12 godina) smislila sam i ime, i tako se i zove!
Nego, pazi sad Sunce u 5 polju,doduse u Raku-al vladar je Mesec!!!-I svi na forumu misle da imam musko dete.E sad, jeste ima ona tu neku musku energiju,i razmislja ko decak...

A bas me zanima (posto vidim da ti je zanimljiva tema,a i znas dosta o tome)
sta kazes kojeg je pola 1 dete ovog muskarca,a kog pola je drugo?
Jer je 5 u ribama,tu je venera,a vladar neptun u skorpiji?
http://yfrog.com/28o79g

cesarica
11-11-2010, 14:44
Jeste u Raku ali , sto kazes So je tu, a i vladar je u muskom znaku. To oko pola je isto konfuzna prica, moja sestra ima same "zenske" pokazatelje a prvo musko dete tako da tu ili postoji posebna teorija , nama nepoznata, ili nemam racionalan odgovor. Sto se kvadratura tice, samo bih Pl izdvojila, on utice na povecanu kilazu pa je devojcica bila povelika a Sa i Ur bih gledala kao prevremeni porodjaj. Da nije bilo nesto pre termina?

gasimetrija
11-11-2010, 14:59
Jeste u Raku ali , sto kazes So je tu, a i vladar je u muskom znaku. To oko pola je isto konfuzna prica, moja sestra ima same "zenske" pokazatelje a prvo musko dete tako da tu ili postoji posebna teorija , nama nepoznata, ili nemam racionalan odgovor. Sto se kvadratura tice, samo bih Pl izdvojila, on utice na povecanu kilazu pa je devojcica bila povelika a Sa i Ur bih gledala kao prevremeni porodjaj. Da nije bilo nesto pre termina?

I to je zanimljivo...
usla u 9 mesec,i na pocetku 10 -morali su da zakazu dolazak u bolnicu,i da me indukcijom "poguraju" kako bi poceo porodjaj, jer su videli da je beba velika.Dakle,nije poranila,vec su je na silu isterali napolje(bilo joj lepo,i nece dete):)

uranija
12-11-2010, 10:20
pa vazno je i to,kakve je jacine ta planeta koja gradi kvadrat,mora da se sve povezuje,u kojoj je kuci,kako se oseca planeta,a ne samo prosto,kvadrat i opozicija,ako je meni vladar asc jako napadnut,znaci da cu uz teske muke ostvarivati planove,aliako je on u svojoj kuci,kao moj mesec,nikad necu odustati,niti imati mira,dok ne pomerim to,vise,pa jos vise,jer mesec pravi sekstil sa merkurom,bez obzira na opoziciju meseca i mc,jasno je da uvek tezim vecem uspehu:)sad jasno?
al ako je vama neka licna planeta u padu u losoj kuci,sta cete pomisliti,pa jos ako je lupe samo kvadrati i opozicije,ona ne vidi izlaz,zar ne?

cesarica
13-11-2010, 09:43
I to je zanimljivo...
usla u 9 mesec,i na pocetku 10 -morali su da zakazu dolazak u bolnicu,i da me indukcijom "poguraju" kako bi poceo porodjaj, jer su videli da je beba velika.Dakle,nije poranila,vec su je na silu isterali napolje(bilo joj lepo,i nece dete):)

Saturn, vreme, cekanje i prolongiranje. Ovde je nadvladao brzinu Urana. Zaista zanimljiv slucaj, volela bih da jos neko pogleda razliku izmedju prve i druge trudnoce i zasto se druga zavrsila nazalost tako, iako je mozda i imala bolje predispozicije.

kaiserin
13-02-2012, 16:20
jel moze neko da prokomentarise ma kvadrat merkur i ju kvadrat merkur ?

spomenka
14-02-2012, 19:04
Kroz loše aspekte (kvadrate, opozicije i konjunkcije losih planeta) oko vrata "obješeni" su karmički dugovi koje u ovom životu moramo otplatiti. Loši aspekti su poglavlja u knjizi učenja duše. Ne kaže se uzalud da se kroz patnju dolazi do mudrosti. Ako nam se u horoskopu nalaze i dobri aspekti koji su povezani sa kvadratom (mislim da je on uvjerljivo najgori), onda loša energija koju kvadrat proizvodi tj.daje ima svoj kanal pražnjenja kroz taj dobar aspekt - i to su ljudi čijim dušama je dato da svoje grijehe okaju u ovom životu i da nauče bitne lekcije koje do sada nisu znali. Takodjer, to je po meni jedini način da se loš aspekt slomi ili savlada. Ako dobrih aspekata nema u izlazu iz kvadrata, onda je taj čovjek pod veoma velikim karmičkim dugovima, koji su toliki da ova trenutna inkarnacija nije dovoljna da ih okaje i da duša još nije spremna za sljedeći korak koji je ultimativno približava savršenstvu.

Rabiosa
11-09-2012, 21:29
Kroz loše aspekte (kvadrate, opozicije i konjunkcije losih planeta) oko vrata "obješeni" su karmički dugovi koje u ovom životu moramo otplatiti. Loši aspekti su poglavlja u knjizi učenja duše. Ne kaže se uzalud da se kroz patnju dolazi do mudrosti. Ako nam se u horoskopu nalaze i dobri aspekti koji su povezani sa kvadratom (mislim da je on uvjerljivo najgori), onda loša energija koju kvadrat proizvodi tj.daje ima svoj kanal pražnjenja kroz taj dobar aspekt - i to su ljudi čijim dušama je dato da svoje grijehe okaju u ovom životu i da nauče bitne lekcije koje do sada nisu znali. Takodjer, to je po meni jedini način da se loš aspekt slomi ili savlada. Ako dobrih aspekata nema u izlazu iz kvadrata, onda je taj čovjek pod veoma velikim karmičkim dugovima, koji su toliki da ova trenutna inkarnacija nije dovoljna da ih okaje i da duša još nije spremna za sljedeći korak koji je ultimativno približava savršenstvu.

Meni je najgori aspekt Mo90Ur. Koji je dug u pitanju, znaš li?

sunce01
11-09-2012, 22:05
A tek meni, PL konjukcija MO, isti u lošim odnosima sa retro Ju i Me, So i MO u kvadratu sa SA, te Ma i Me opozicija JU.

Bojana_NS
12-09-2012, 00:23
Ne verujem da su "loši" već izazovni!

manuela
12-09-2012, 08:07
ja imam dosta opozicija...iskreno mislim da nisu mi dobre...da me koče, krenem pa stanem...opozicija saturn-sunce, jupiter-venera, mjesec-uran...

milupino
13-09-2012, 19:14
.....kad se dotace ove teme da bliske ljude pomenem, sa gomilom napetih aspekata....njihova napeta energija se oseca i tu pomoci nema ....:p izlaznih aspekata gotovo da nema ....hocu reci ni dispozicijom ta kolicina napetosti ne uspeva da se ispolji na kvalitetniji nacin....toliko mi njih troje podsecaju jedno na drugo kao da se od jednog stvorise ovo drugo dvoje i tako ih osecam kao glavni okidac za moje spoticanje ....jos sam ja dobro prosla sa aspektima u ovoj guzvi usijanih glava ,pobrala sam najvise lepih aspekata.... imaju polukvadrata,nekoliko konjukcija,kvadrate, opozicije svegaa tri pozitivna aspekta licnih planeta.....njih troje odrzavaju nestabilne i netrpeljive odnose,nisu ni svesni koliko lutaju i ne dozivljavaju sustinu .....nedostajala mi ta toplina koja je neophodan svakom ljudskom bicu za harmonizovan razvoj i osecaj za zivot.... jeste tezak sklop ljudi sa ovim natalima....mozda je njihova sreca sto nemaju potrebu za dubljim sagledavanjem sebe i svega oko sebe....oni bi za sebe rekli kako zive jedan normalan zivot , i da nemaju trzavica i da ja umisljam .....ja bih ih opisala kao spasavaj se ko moze ...

danica_91
13-09-2012, 20:38
moja karta je upis zivi...imam mnogo mirnih aspekata, sekstila i trigona koji me cine pozitivnom i lenjom...onda imam 3 bitne opozicije Sa180Ma, Sa180Ve i Sa180Ju...i jos 2 kvadrata Mo90Ur i Mo90Ne...e sad ovo sa Mo vise dozivljam na licnom nivou, zivcana, napeta, uvek nemirna...sto kaze Mika Antic "lako mi je s nemirom, ali ne mogu da umirim mir" ja se bas tako osecam...mir nije za mene, jednostvano...ne umem da uzivam ni u cemu stabilnom...uvek se plasim monotonije i stalno nekako bezim od velike bliskosti...osecam se kao da se gusim..za to je i Sa kriv...tako da ne znam sta da kazem za sebe, dobro je sto jesam postala svesna svojih mana i znam da treba da radim na tome...ali jedan dan sam npr. Ve0Ma0Ju... a drugi dan sam Sa...znaci jedan dan sva srecna, nikad srecnija, imam osecaj da imam najbolji zivot na svetu, da volim sve ljude oko sebe, nisam lenja, krecem u akciju i kad pocnem da radim nesto, ne stajem...a onda sutra postajem ovaj Sa i onda sam sve suprotno, nezadovoljna, plasljiva, nesigurna, pesimisticna i osecam se kao da sam sama na svetu i da cu uvek i da budem sama...tako da je kod mene prava klackalica iz dana u dan, pa sta prevagne...tako da su kod mene kvadrati i opozicije dosta negativni, ali kad ih ne bi bilo, ja se ne bih pomerila sa mesta...ni na bolje, ni na gore...tako da, kolko tolko, ipak daju neku akciju...

a, inace, ljudi koji su uglavnom postigli najvise su imali bas teske karte...sa puno napetih aspekata jer ih je to i teralo da rade stalno...da idu napred...i oni uvek i nekako privlace dosta paznje jer isijavaju tom energijom...
jedina mana je sto mislim da onda oni uglavnom i krace zive...ali jbg, kad pogledas, to je ono kao bolje ziveti 30 god kao car, nego 50 kao mis...bar dostignes neki uspeh...naravno, ako uspes uspesno da koristis te aspekte...inace samounistenje nikom ne gine...

vasilijavasa
13-09-2012, 22:55
Evo kod mene ima i kvadrata i opozicija, pa vas molim za kratko tumacenje................

kaiserin
09-11-2012, 18:54
sta vam prvo pada na pamet kada otvorite natal sa puno kvadrata i opozicija ?
ja sam zapanjena bila kada sam otvorila drugaricin natal sa 20 kvadrata i 10 opozicija..:eek:

Bojana_NS
09-11-2012, 19:03
ja sam zapanjena bila kada sam otvorila drugaricin natal sa 20 kvadrata i 10 opozicija..:eek:

Ja volim...takve osobe su zanimljivije meni!

A što se nje tiče verovatno pola možeš da otpišeš zbog orbisa ne moguće da su svi njeni aspekti egzaktni.

lilithsco
09-11-2012, 19:09

zvuči kao život prepun dinamike i borbe...

Lahadima
09-11-2012, 21:29

Imala sam takav slučaj, jedna poznanica je u pitanju. Pa, nije lako imati takav natal. Kod nje se cela karta crveni, sve sami kvadrati i opozicije, ne znam ni da li ima neki dobar aspekt :( Raspad sistema.

Sve u svemu - nije njoj lako sa samom sobom, a onda i sa ostalima. Prilično težak život, dosta problema, ali mislim da je najvažnije to što sama sa sobom nije načisto...

milicica21
09-11-2012, 21:38
Ja imam dosta kvadrata, ali ne bunim se, naučila sam dobro da funkcionišem sa njima. Ne mislim da su tragični uopšte.

sunce01
09-11-2012, 22:22
Imala sam takav slučaj, jedna poznanica je u pitanju. Pa, nije lako imati takav natal. Kod nje se cela karta crveni, sve sami kvadrati i opozicije, ne znam ni da li ima neki dobar aspekt :( Raspad sistema.

Sve u svemu - nije njoj lako sa samom sobom, a onda i sa ostalima. Prilično težak život, dosta problema, ali mislim da je najvažnije to što sama sa sobom nije načisto...

dvije moje bliske prijateljice imaju same trigone i sekstile u natalnoj. Ova prva ne da nema problema u zivotu, nego ja neznam kako bih to opisala, od obitelji, sestre, veza, posla, nekad se stvarno covjek upita, kakva je to karta. Bas ono nema srece. Druga isto ima same trigone i sekstile u ljubavi tak tak, (prije braka) udala se,al ne moze imat djece... Posao tak tak, faks nikako, jedino brak ok.

drasko11
09-11-2012, 22:25
jel moze neko da prokomentarise moju opoziciju mesec u 3., Mars u 9.kuci... ako sam dobro shvatila napisali ste da je izlaz u planeti sa kojom jedan vladar ima trigon a drugi sextil, meni su to neptun i pluton i venera... nije mi jasno sta to znaci? inace imam i ja T kvadrat, zaista dosta borbe i truda, otkad znam za sebe... ali energija je evidentna, kao da bi mi bilo dosadno da se nekad stvari ne iskompikuju, pa se ja borim da to sredim... ono sto lako dodje nije izazov :))

Lahadima
09-11-2012, 22:31
dvije moje bliske prijateljice imaju same trigone i sekstile u natalnoj. Ova prva ne da nema problema u zivotu, nego ja neznam kako bih to opisala, od obitelji, sestre, veza, posla, nekad se stvarno covjek upita, kakva je to karta. Bas ono nema srece. Druga isto ima same trigone i sekstile u ljubavi tak tak, (prije braka) udala se,al ne moze imat djece... Posao tak tak, faks nikako, jedino brak ok.

To samo dokazuje da je astrologija totalno sranje :D

Mislim da je najbolje imati sve ravnomerno. Već smo pisali da kvadrati donose izazov, i da ako ih nema, osoba često bude lenja, nema volje da nešto promeni itd. Ali opet, ne mislim da je dobro imati samo kvadrate, jer onda osim izazova, ne ostaje ni malo mira...

Kod ove moje poznanice mislim da je najveći problem što sama sa sobom nije načisto. Ne zna šta bi htela, ljubav nikako da sredi, taman krene dobro, ona prekine vezu a ne zna ni zašto, hoće da studira a ne zna šta, menja fakultete ko čarape, studira godinama, onda se zaposli pa menja poslove, a ne zna ni šta bi htela da radi itd... Svi njeni problemi ne potiču od toga što bukvalno "nema sreće", nego ona sama ne zna šta hoće i tako sebi i pravi probleme. Večito nemirna osoba...

sunce01
09-11-2012, 22:38
To samo dokazuje da je astrologija totalno sranje :D

Mislim da je najbolje imati sve ravnomerno. Već smo pisali da kvadrati donose izazov, i da ako ih nema, osoba često bude lenja, nema volje da nešto promeni itd. Ali opet, ne mislim da je dobro imati samo kvadrate, jer onda osim izazova, ne ostaje ni malo mira...

Kod ove moje poznanice mislim da je najveći problem što sama sa sobom nije načisto. Ne zna šta bi htela, ljubav nikako da sredi, taman krene dobro, ona prekine vezu a ne zna ni zašto, hoće da studira a ne zna šta, menja fakultete ko čarape, studira godinama, onda se zaposli pa menja poslove, a ne zna ni šta bi htela da radi itd... Svi njeni problemi ne potiču od toga što bukvalno "nema sreće", nego ona sama ne zna šta hoće i tako sebi i pravi probleme. Večito nemirna osoba...
slazem se treba imat svega, malo akcije,izazova poteskoca daju kvadrati i opozicije koje su po meni najteze. Zaboravila sam napisat u prethodnom postu za moju prvu prijateljicu da je uz sve silne trigone i sekstile toliko negativna i pesimisticna da se nekad stvarno pitam odakle to sve, mozda jer joj je dosta planeta u izgonu?!

Lahadima
09-11-2012, 22:44
slazem se treba imat svega, malo akcije,izazova poteskoca daju kvadrati i opozicije koje su po meni najteze. Zaboravila sam napisat u prethodnom postu za moju prvu prijateljicu da je uz sve silne trigone i sekstile toliko negativna i pesimisticna da se nekad stvarno pitam odakle to sve, mozda jer joj je dosta planeta u izgonu?!

E pa moguće. Baš zanimljivo da je tako negativna :confused:

Šta znam, ja sam čitala da ljudi sa jupiterom u prvom polju često imaju sreće u životu (ono, kad im sve pada sa neba), a znam dve osobe sa tim položajem, i baš to što ti kažeš - ne da nemaju sreće, nego je sve naopako, i baš su baksuzi... Verovatno to nije dovoljno, nego treba gledati i ostatak karte :)

Ex...
10-11-2012, 16:14
E pa moguće. Baš zanimljivo da je tako negativna :confused:

Šta znam, ja sam čitala da ljudi sa jupiterom u prvom polju često imaju sreće u životu (ono, kad im sve pada sa neba), a znam dve osobe sa tim položajem, i baš to što ti kažeš - ne da nemaju sreće, nego je sve naopako, i baš su baksuzi... Verovatno to nije dovoljno, nego treba gledati i ostatak karte :)

Uh ja sam na ovu temu citao po nesto.Sreca se najcesce vezuje za ugaonu poziciju venere (u dobro polozenom dostojanstvu), i za dobro postavljenu fortunu u znaku, uz pretpostavku dobre dispozicije.To da jupiter u 1 daje srecu, to je onako skolsko tumacenje, ali s obzirom da nemamo ceo film postavlja se pitanje da li su stvarno oni toliko baksuzni ili ne.Kada napisem ovako nejasnu recenicu zapitam se i sto sam je pisao ali to kazem prevashodno jer ne znamo sta se desavalo pre ovog zivota, pa samim tim i nemozemo da tvrdimo da je osoba baksuzna, odnosno da je taj baksuz zasluzila po karmi a u umanjenoj meri u odnosu na ono sto je trebalo da sledi (jupiter u 1).I jupiter je karmicka planeta jer se u proseku zadrzava godinu dana, a zivot je siv a ne crn i beo (jupiter je nagrada iz proslih zivota a saturn kazna).Uh napisah pregrst nedokazivih glupopsti, ali svakako mislim da je ugaono polozena venera pokazatelj soliden srece.Mada i suncev znak je od velikog uticaja na zivot natusa....ma bem' ti astrologiju:)

Lahadima
10-11-2012, 16:52
Razumela sam te, što je najgore hahaha :)
Slažem se, treba gledati celu kartu, i sva dostojanstva i aspekte. Bez toga možemo da pišemo ovako školski što ti kažeš, za taj jupiter, ali kod ovih koje ja znam se to nije pokazalo kao tačno, naprotiv. Znači, treba gledati celu kartu ;)

Alkmene
12-11-2012, 21:04
Pored opozicija izmedju Jupitera i Marsa, zatim Jupitera i Merkura koji je inace (JU) vladar mog ascedenta, meni je lose i od ovih trigona i sekstila, a ne podnosim inkonjukciju Jupitera i Sunca. Pitam se dokle vise?! :D Moj natal je odavno pokojni, sve mi se cini. :D :)))))

manuela
13-11-2012, 07:44
ja imam dosta opozicija,saturn-sunce, jupiter-venera, mjesec-uran....iskreno sve me koći, i neide mi.... ni ljubav ni posao...možda jednom ipak krene :D

lilithsco
13-11-2012, 08:11
Mislim da je to stvar karaktera.
Mirniji ljudi kvadrate i opozicije smatraju težima dok oni buntovnije naravi to doživljavaju kao izazov.

U mojoj se karti sve crveni od opozicija i kvadrata,ali ja po karakteru volim borbu i puno mi je draži uspjeh ako se namučim.
Uvijek stavljam izazove ispred sebe koji su teže ostvarljivi jer volim intenzitet u svemu i svim sferama života...Moj dragi URAN koji mi je predivno postavljen doživljavam manje nego moj Neptun u duplom T-kvadratu.Stvar karaktera i stava.

manuela
13-11-2012, 09:16
i ja se volim boriti i izboriti :D to me pokreče...akcija

lilithsco
13-11-2012, 09:30
i ja se volim boriti i izboriti :D to me pokreče...akcija

pa naravno...sve je u glavi-stvar stava.

UM je nezavisno mjesto koje raj pretvara u pakao i pakao u raj.
od stava i uma sve počinje,ništa nije jednoznačno.

tanjica
13-11-2012, 09:43
Razumela sam te, što je najgore hahaha :)
Slažem se, treba gledati celu kartu, i sva dostojanstva i aspekte. Bez toga možemo da pišemo ovako školski što ti kažeš, za taj jupiter, ali kod ovih koje ja znam se to nije pokazalo kao tačno, naprotiv. Znači, treba gledati celu kartu ;)

Imam Ju u 1.k. i to u znaku njegove egzaltacije-ranije,dok sam bila mladja imala vise srece,a sada sve mi se cini da ne pali.Mozda sto udajom postajemo MO a ja imam MO90Ju (Mo vladar Asc).Mislim da me dosta spopada ovaj SA150SO-mrzim ga.:mad:

lilyrose
29-06-2014, 18:18
Nemam ništa protiv kvadrata... niti opozicija. Onako, generalno.
Ali da li u mom horoskopu baš morala biti opozicija Marsa i Saturna???
Nije recimo moglo opozicija Marsa i Jupitera?:rolleyes:
I još su oba planeta u kvadratu s Venerom (i opet, zašto baš Venerom, šta nije mogao biti Merkur...:D)... tj. formiraju T-kvadrat.

Imam ja i Veliki trigon. Ali ja osjećam samo taj T-kvadrat, skoro svaka planeta u tranzitu ga uzdrma... :rolleyes:

azraela
10-07-2014, 21:03
ma da...super aspekti. prema mom iskustvu losi aspekti prave lose stvari, dobri dobre. losi aspekti dva benefika prave lose stvari, mozda ne kao aspekti malefika, ali npr. u momentu kada sma imala kvadrat tranzitnog jupija i natalne venere uplatim prilicno skupo putovanje, sto je u tom trenutku odlicno za mene, ali gledano dugorocno to je razbacivanje. kvadratima priznajem da daju borbenost, opozicije su gadne. meni je tekuci solar pun opozicija i imam osecaj da me blokiraju ili sa njima ne znam da zivim, jer ih nemam u natalu...osim ako se ne racuna opozicija meseca iz dc na ac.
sto se mene tice radije bih kartu sa trigonima i sextilima i lagno.

angelsrain555
10-07-2014, 21:34
Nisu kvadrati ni opozicije lose samo moras mnogo truda ulozit da ide sve kako si zamislis.

lilyrose
11-07-2014, 14:31
i npr. u momentu kada sma imala kvadrat tranzitnog jupija i natalne venere uplatim prilicno skupo putovanje, sto je u tom trenutku odlicno za mene, ali gledano dugorocno to je razbacivanje...

Oooo, da... poznato mi je... Jupiter u kvadratu s Venerom uvijek donosi pretjerano trošenje... ili bilo kakvo pretjerivanje...
Iako iskreno, meni ni trigoni Jupitera nisu baš nešto jako pozitivni... nekako mi isto vuku na pretjerivanje... :confused:

azraela
11-07-2014, 17:44
Oooo, da... poznato mi je... Jupiter u kvadratu s Venerom uvijek donosi pretjerano trošenje... ili bilo kakvo pretjerivanje...
Iako iskreno, meni ni trigoni Jupitera nisu baš nešto jako pozitivni... nekako mi isto vuku na pretjerivanje... :confused:

i opozicija meseca i jupija isto. :( imam unakrsnu ove godine u solaru, a ja stegla pare i ne pustam i necu da trosim, tako odlucila i cap morala neka snimanja vezana za zdravlje da placam.

mozda jhe razlika samo u tome sto kvadrati cine stetu u nekoj buducnosti i imaju uticaja na finansija da se posle pitas - a sto sma onda potrosila toliko, bas bi mi sa dte pare trebale. ako se trosenje desi pod trigonom taj trosak nece imati uticaja na finansije u buducnosti.

Nisu kvadrati ni opozicije lose samo moras mnogo truda ulozit da ide sve kako si zamislis.

samo toliko...lepse je ne ulagati se preterano. vise me smara ulaganje.

sladjana
11-07-2014, 22:41
Opzocije su kontrasti , vecinom ih zovem klackalice . Ili je jedno ili drugo nema puno da se mozga .

Kako se gledaju Tranziti sporih planeta 180 na neku planetu u natalu treba se pripremiti za duze delovanje nezadovoljtsva, frustracije , nekih nemogucih opcija .

Skorpija83
17-07-2014, 14:35
Ne moraju uvijek biti negativni loši aspekti. Većina uspješnih ljudi ima puno kvadrata i opozicija u natalu. Loši aspekti tjeraju na akciju, borbu, promjenu, nose više energije nego trigoni i sekstili, koji obično ulijene osobu.

azraela
17-07-2014, 14:48
vise volim da se ulenjim. imam 3 kvadrata u natalu i ta tri kvadrata me pojedose. jedan trigon, koji i ne osecam zato sto su jupi i mesec u izgonu, i 3 sextila koja ne znam cemu mi sluze. to je sto se tice aplikacionih aspekata. da, da i dve konjukcije.
opozicije su odvratne, a cilj je valjad spojiti ih, mislim da cak i blokiraju, jer malo ides ovamo, malo onamo. nemam ih natalno, ali mislim da su za ovogodisnje moje stanje odgovorne one solarne opozicije.

menjam svoj natal za neki lepsi.

ipak je veca verovatnoca da ces gomilu para da dobijes ako imas pluton trigon/sextil jupi, nego kvadrat. :lol:

Skorpija83
17-07-2014, 14:51
vise volim da se ulenjim. imam 3 kvadrata u natalu i ta tri kvadrata me pojedose. jedan trigon, koji i ne osecam zato sto su jupi i mesec u izgonu, i 3 sextila koja ne znam cemu mi sluze. to je sto se tice aplikacionih aspekata. da, da i dve konjukcije.
opozicije su odvratne, a cilj je valjad spojiti ih, mislim da cak i blokiraju, jer malo ides ovamo, malo onamo. nemam ih natalno, ali mislim da su za ovogodisnje moje stanje odgovorne one solarne opozicije.

menjam svoj natal za neki lepsi.

Imaš pravo! :D Ja jednu opoziciju i dva kvadrata, pa mi mnogo. Po dva trigona i sekstila koje isto slabo osjećam i 6 konjukcija koje itekako osjećam.

azraela
17-07-2014, 14:54
Imaš pravo! :D Ja jednu opoziciju i dva kvadrata, pa mi mnogo. Po dva trigona i sekstila koje isto slabo osjećam i 6 konjukcija koje itekako osjećam.

editovala sam onaj prethodni post i dodala da je ipak lepse imati trigon jupija i plutona, nego kvadrat. :D

smori te ta borba, zar ne moze nekada sve lagano. a kada se setim davno kada nisam znala za dostojanstva planeta i dispozitore kako mi je moji natal izgledao fino, narocito trigon jupija i meseca. :lol:

Skorpija83
17-07-2014, 15:02
editovala sam onaj prethodni post i dodala da je ipak lepse imati trigon jupija i plutona, nego kvadrat. :D

smori te ta borba, zar ne moze nekada sve lagano. a kada se setim davno kada nisam znala za dostojanstva planeta i dispozitore kako mi je moji natal izgledao fino, narocito trigon jupija i meseca. :lol:

Naravno, još ako je Jupiter u 2. u trigonu ili sekstilu sa Plutonom, eto bogataša.
:)

Mad Max
18-05-2017, 15:11
Kako tumačiti planetu koja je u opoziciji sa svojim dispozitorom koji je još pride izgonjen?
Konkretno radi se o MA u blizancima (u trećoj, cusp blizanci) koji je u opoziciji sa ME u devetoj u strelcu(i slučajni izgon dakle), još pride vlada i sedmom.
Meni se ovde spržiše ganglije, nemam rečenje.

kosmopolita
18-05-2017, 21:56
Imam slicno pitanje,kako tumaciti Sa na izlazu iz 2p u strelcu opozicija Mer u blizancima u 9p?
Takodje Mo u skorpiji u 2p opozicija Ma u biku u 8p? Pogotovo me ovaj aspekt zanima.