Konjukcije... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Konjukcije...

Rivendell
19-08-2009, 16:46
Ne znam gdje da stavim ovu temu, nadam se da nije problem ako je ovdje postavim.

Analizarala sam horoskop jedne osobe koju poznam, nevjerojatno je koliko konjukcija ima, a osobito me iznenadilo to što ima stelij koji obuhvaća Sunce, Pluton, Jupiter, Merkur i Satrurn (s tim da su prve 4 planete u 8. kući, a Satrun na kraju sedme). Konjukcije navedenih planeta pokazuju ogroman intelekt, i do sad nisam vidjela takav stelij, zanima me što vi mislite o njemu; možće li uz sve pluseve koji ih je jako puno s obzirom na situaciju donijeti išta loše? - ni jedna od ovih planeta ne pravi loše aspekte s ostalim planetama u horoskopu.

I inače, ova osoba ima 12 konjukcija u svom horoskopu, što mi je nekako puno; što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?

Zanima me još nešto; može li ovaj stelij ikako utjecati na zdravstveno stanje, npr. na plodnost ili bilo što slično? Pitam zbog toga što je stelij u osmoj kući i zbog konjukcije Sunca i Plutona, ili to pozitivne strane ovih konjukcija to mogu neutralizirati?

Nadam se da će mi netko odgovoriti.:)

sto mu gromova
19-08-2009, 17:59
Ne znam gdje da stavim ovu temu, nadam se da nije problem ako je ovdje postavim.

Analizarala sam horoskop jedne osobe koju poznam, nevjerojatno je koliko konjukcija ima, a osobito me iznenadilo to što ima stelij koji obuhvaća Sunce, Pluton, Jupiter, Merkur i Satrurn (s tim da su prve 4 planete u 8. kući, a Satrun na kraju sedme). Konjukcije navedenih planeta pokazuju ogroman intelekt, i do sad nisam vidjela takav stelij, zanima me što vi mislite o njemu; možće li uz sve pluseve koji ih je jako puno s obzirom na situaciju donijeti išta loše? - ni jedna od ovih planeta ne pravi loše aspekte s ostalim planetama u horoskopu.

I inače, ova osoba ima 12 konjukcija u svom horoskopu, što mi je nekako puno; što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?

Zanima me još nešto; može li ovaj stelij ikako utjecati na zdravstveno stanje, npr. na plodnost ili bilo što slično? Pitam zbog toga što je stelij u osmoj kući i zbog konjukcije Sunca i Plutona, ili to pozitivne strane ovih konjukcija to mogu neutralizirati?

dobro si rekla da može ukazivati i na jak intelekt,jer je u celi stelijum uključen i Me,ali naravno vrlo je bitno u kom znaku se cela priča dešava...konjukcije deluje najjače,ako postoji stelij to znači da je osoba fokusirana podosta na jednu sferu života...opet za neku širu analizu najbolje je staviti natalnu osobe ako se slaže...

i ja sam primer stelija Ve0Sa0Me0So0Ur,a kako je većina planeta u strelcu na prelazu 8. i 9. kuće,i kako mi je vladar ASC u 12. polju to samo ukazuje da me pretežno u životu zanima obrazovanje i jedan duhovni razvitak osobe, dosta radim na svom duhovnom usavršavanju,energiji,itd ...i upravo zbog naglašenosti ovih kuća,druge kuće su mi da tako kažem potpuno nerazvijene,npr. materijalno me nikad nije zanimalo i bilo mi je samo bitno da u životu ne budem gladna,a pare kako dođu tako odu....

tinna-bg
19-08-2009, 18:31
Ja imam 10 konjukcija u svom natalu.
Kako mi je stelijum So0Me0Ur0Ve u konjukciji sa asc, veoma sam usmerena na sebe, a posto je u vagi sledeci prioritet (pored mene same) u zivotu mi je partner. Imam naglasenu sopstvenu volju i ponasam se u skladu sa njom, nikad se nisam obazirala na tudja misljenja u vezi mene, niti me je ikad zanimalo sta drugi rade i zasto bas to rade. Ali, ako neko krene da mi se mesa u moj nacin zivota, vrlo jasno i derektno kazem da to ne dozvoljavam i znam ostro da odbrusim, a inace sam veoma fina i miroljubiva.

mace
19-08-2009, 18:50
ja znam coveka kojim ima 8 konjukcija u lavu u 8 kuci...nisam primetila neki znacajni intelekt, prosecan covek, prosecnog izgleda, karijere...ne bas srecnog porodicnog zivota...

Little Warrior
20-08-2009, 00:20
Trebalo bi da mu malo vise laskaju u zivotu, zivnuo bi, ako nista drugo :4lol::33:

Katja_MNE
20-08-2009, 17:14
...što to govori općenito, kada u nečijem natalu prevladavaju konjukcije; možda da je osoba puna snažnih utjecaja tih kontakata te da pod njima gradi svoj obrambeni mehanizam?

Naravno da je osoba s konjunkcijama, pod snaznim uticajem tih kontakata, ali ono sto je bitno, sto se planete ne mogu sasvim dobro ni iskazati, upravo zbog te, nazovi "zbijenosti". To mi upravo lici, ko da je neko vise osoba natjerao da borave (zakljucao) u maloj prostoriji, pa trpjele se one ili ne, moraju se navici jedni na druge. Vremenom, i "oboje" drugog s sopstvenim osobinama.

Obicno se u astro literaturi moze naci pojasnjenje, da tamo gdje je konjunkcija (ili pak stelijum) tamo je usmjerena paznja natusa.
Iako imam stelijum u 5.polju, nemam djecu, a sto se tice zabava, vrlo rijetko izlazim. Meni se nazalost, ta konjunkcija odrazila na desavanja u domu, tu trosim sebe najvise.

Rivendell
25-08-2009, 01:23
Hvala svima na odgovorima, a što se tiče djelovanja stelija, kao kod tebe Katja, on koliko god da djeluje kroz konjukcije planeta ponaosob sprječava realiziranje/djelovanje kuće u kojoj se nalazi. Vjerojatno je zbog toga situacija o kojoj govoriš takva.

Zivkovic
25-08-2009, 11:29

Ta osoba je koncentrisana pretezno na jednu stvar u zivotu,a ni to nije dobro.

capella
25-08-2009, 16:39
Upravo sam to htjela reći- nedostaje raznolikosti, flexibilnosti, nekako je sve suviše fokusirano na određeni segment.
Energija ne protiče slobodno, gomila se u jednoj tački i od toga nastaju problemi.

yoohoo
12-12-2009, 13:49
Zar se ne moze nedostatak aspekta tj previse konjukcija u ovom slucaju kompenzovati nekako? Da nesto drugo natusa natera na svestranost? Posto kako shvatih to je najveci problem mnostva konjukcija, prevelika koncentracija na jednu sferu zivota.

ginger
11-03-2010, 15:47
sigurno je u tom slučaju, kada su konjunkcije odnosno steliji u pitanju, da osoba vlasnik istih debelo nadrlja kada se neki malefik stvori iznad toga ili u kvadratu,opoziciji

to su ljudi kojima kada krene dobro ide se u tom smjeru a kada im krene po zlu sve ide kvragu

markobgd
11-03-2010, 17:13
ne bih bash reko...meni kad je saturn bio u opoziciji sa stelijumom i u kvadratu, nisam osetio nista specijalno problema..
mislim da stelijum koji je dobro postavljen, manje/vishe se suprostavlja jako dobro tranzitu nekom
e sad, ako se napravi stelijum tranzitni i kvadrira natalni stelijum..to je vec druga pricha :D

ochajna domacica
12-03-2010, 02:11
Upravo sam to htjela reći- nedostaje raznolikosti, flexibilnosti, nekako je sve suviše fokusirano na određeni segment.
Energija ne protiče slobodno, gomila se u jednoj tački i od toga nastaju problemi.Bravisimo.
Ja imam 10konjukcija i takodje ne prave nijedan los aspekt sa ostalim sa kojim su u dodiru, Me0Sa0Ju0Pl0Mo0So. Odnose se na 6 i 7 polje, Vaga i Skorpijon. Prve cetiri imaju sekstil sa Ve0Ne, a Mo0So sekstil Ma. Jedino Uran ima kontakt sa Ma, tako da se sve vrti u krug. I gde god da krenem sve me vraca na isti sto kazete segment zivota, bitna mi je ljubav, a kad mi to ide ide i posao.
Kad sve stane, energija ubija iznutra sto se maifestuje napolju.

tatjanaj
26-07-2011, 22:47
Da li su planete u konjukciji i ako su u istom znaku, a orbis je veliki?

AnchyMs5
18-12-2017, 12:48
jesu:cool:

Lanna
18-12-2017, 13:13
To je i mene zanimalo posto mi je neko na forumu davno rekao da su kod mene Saturn i Venera u konjukciji a Sa mi je na 13* a Ve na 24* skorpije.Pritom Sa upada u 11 a Ve je odmah na pocetku 12 kuce. Moja Ve je neaspektovana pa ne znam dal se onda gleda da ima ovu konjukciju sa Sa jer je to veliki orbis

mina88
24-12-2017, 20:29
Da li ima neko sa vise konjunkcija od mene?! By the way.. danas mi je rodjendan..malo me je krenulo, odvojila sam se od kolotecine, potvrdjujem ono st neko rece..kad krene po zlu, ide po zlu..kad krene dobro, ide ka dobru..inace, ne znam da gledam tranzite i progresije..znam da mi je saturn usao u jarca-valjda doaze dani provere. Smattram da su jarcevi zasluzili makar malo Sunca :)