12 polje u sinastriji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : 12 polje u sinastriji

Strane : [1] 2

lullybully
28-07-2009, 22:50
Zanima me kako tumačite 12 p u sinastriji osim kao splet tajni, tajnih veza, iluzija, kontakata putem interneta itd?

Što biste rekli za stelij jedne osobe u 12kući druge?

Kako se doživljavaju?

Jeste se susreli s time?

cmokic78
28-07-2009, 23:27
najbolje bi bilo da postavis link ka sinastriji bez karte je krajnje nezahvalno pricati - moze biti svasta, tajna veza, upoznavanje preko internera, ona mu je mozda bila bolnicarka etc ....

new2008
28-07-2009, 23:43
najbolje bi bilo da postavis link ka sinastriji bez karte je krajnje nezahvalno pricati - moze biti svasta, tajna veza, upoznavanje preko internera, ona mu je mozda bila bolnicarka etc ....

bravo
bas tako tajna veza,upoznavanje preko nete
sve moje licne planete sunce,venera i merkur vladar 5 su u njegovoj 12
nadam se da ce ostati tajna....;)

lullybully
28-07-2009, 23:44
A ne bih postavljala kartu...

Baš me zanima općenito...evo, mogu otkriti da se u 12p nalazi venera iz stelija u konjunkciji s mjesecom

p.s. internet je ključ, koliko znam nije tajno

zanima me kako osoba koja prima stelij druge osobe u svoje 12p gdje stelije radi konjunkciju s mjesecom reagira na tu osobu?

cmokic78
29-07-2009, 00:04
Ako govorimo o sinastriji onda kada se venera ili tudj mesec prikaci na neku nasu licnu planetu ili ne daj boze ugao kuca onda ga se ne mozemo otresti nikako.

Ovo bi onako ofrlje moglo znaciti da je osoba potajno zaljubljena u tebe ako si ti u pitanju.

skorpija_strelac
29-07-2009, 00:08
ja imam jedno upoznavanje preko neta gde necija Mo0Ne pravi konjunkciju sa mojim Me0Ur u 12

cudan odnos.....Me0Ne...katastrofa..ne znam sta hoce od mene
Me0Mo..dobra komunikacija...ko da ga znam 100 godina

i da ozenjen...pa se komunikacija odvija u tami moje 12. kuce:D

Nale 83
29-07-2009, 00:27
Ako govorimo o sinastriji onda kada se venera ili tudj mesec prikaci na neku nasu licnu planetu ili ne daj boze ugao kuca onda ga se ne mozemo otresti nikako.

Moja VE se nakacila trigonom na njegovo SO :D
A njegova (i to iz XII polja) sekstilom na moj MO.

Kazu da nase planete u partnerovom XII govore o proslozivotnom odnosu :confused:
Gledam sinastriju moje drugarice - ona njenom "decku" pada u XII polje - odnos krajnje cudan i nedefinisan!

lullybully
29-07-2009, 00:32
Kako čudan?Možeš malo detaljnije?

Tora26
29-07-2009, 00:41
Ja imam klasican primer sinastrije gde je u pitanju tajna veza,bolje receno kombinacija i oboma je krcato 12.polje,i upravo su te planete najvise aspektovane ako je neko zainteresovan postavicu :)

Nale 83
29-07-2009, 00:47
Kako čudan?Možeš malo detaljnije?
Nju on privlaci kao magnet! Sve ali bukvalno sve bi uradila zbog njega! "Zajedno" su 2,5 godine - od toga 2 godine u nedefinisanom odnosu... On igra neke duple igre, pa se ponasa po principu toplo/hladno a ona ne moze da se odvoji od njega :rolleyes: ! Iskreno, meni je ovo skroz bolestan odnos, ali svi smo mi razliciti...

lullybully
29-07-2009, 01:12
A di on njoj upada?

Nale 83
29-07-2009, 09:53
A di on njoj upada?

On njoj mahom u III i VI polja, a jos i njen AC u njegovom XII polju.

lullybully
29-07-2009, 10:48
Ček...jel ona njemu upada u 12p ili on njoj upada u 12p??

Jel sada pišeš da mu mahom upada u 3p,6p i asc u12p, pa me zanima, a di onda on njoj upada??

Nale 83
29-07-2009, 12:29
Sad sam sve zbrljala :D
E ovako: njen ASC i masa planeta u njegovom XII polju a njegove planete u njenom III i VI polju...nadam se da je sada jasnije! Nemam dozvolu za postavljanje karte...:rolleyes:

lullybully
29-07-2009, 13:22
Mislim da je ona prije opsjednuta njime jer joj puni VI polje, pa on njoj dođe ko njezina mala bolest i opsesija.

A 12p bi prije pokazivalo u ovom slučaju da on nju gleda u iluziji, točnije ne vidi je jasno, već je gleda u iluziji ili skriva od nje nekakve svoje tajne ili su se upoznali preko neta...milja je mogućnosti, no to što je ona opsjednuta njime nema veze s 12p jer u tom slučaju bi on nju trebao gledati nerealno

Nale 83
29-07-2009, 13:29
Ima smisla ovo sto kazes za VI polje.
Nisu se upoznali preko neta ali je on skrivao masu tajni od nje koje je ona ipak nekako otkrila. Samim tim, nije iskljuceno da jos nesto krije :mad:

lullybully
29-07-2009, 13:35
a jel ima on kakvu svoju planetu u svom 12p?

I ako nije indiskretno jel možeš reći kakve tajne su u pitanju?
Imao još jednu uz nju?

Nale 83
29-07-2009, 13:40
On nema planete u XII polju.
Da, jedna od tajni je i to da je imao druge dok je bio u vezi sa njom!

tinna-bg
31-07-2009, 12:04
U svim mojim bitnim vezama u zivotu (ne mislim po roku trajanja, vec sta sam iz njih naucila) je bila aktivirana moja 12-a kuca tj. oni su sa nekom svojom licnom planetom upadali u moju 12-u kucu. Nijedna od tih veza nije bila tajna. Niko od njih nije bio ozenjen, a da li su nesto krili ne znam, mozda. Ja znam da ja nista nisam krila.
Ali, svaka me je ta veza naucila necemu novom u musko-zenskim odnosima, a i necemu o meni samoj. Tako da ja mislim da kad je aktivirana 12-a kuca, neminovno je da dodje do neke nove spoznaje osobe cija je 12-a kuca u pitanju.

selena
31-07-2009, 15:25
ovako muž upada svojim saturnem u moju 12..

lullybully
31-07-2009, 15:35
to me uopće ne čudi budući da je u braku u kojem ne zna da nije voljen i da mu žena tiho pati za nekim xy likom

selena
31-07-2009, 15:54
ima tamo i smč pa nije baš takav patnik...
živi on svoju karijeru kroz moj natal....
a on xy lik ima moj mjesec u svojoj 12 dolaizm mu odostraga na asc?

ljubic bejbic
16-08-2009, 14:12
ja vam mogu reci moj primer.Moj muz upada u moju 12.kucu sa tri svoje planete Mars,Merkur i Venera.Jos mu Mars direktno atakuje na moj AC.a njegov Mars gradi konjukciju sa Merkurom(njegovim) koji gradi konjukciju sa njegovom Venerom.Dakle u mojoj12.kuci su iz njegove trece kuce Ma con Me,i Me con Ve.Upoznali smo se preko neta.Ali i saznala sam dosta nekih stvarcica o njemu oje nije bio rad da podeli sa mnom..

Nale 83
16-08-2009, 16:42
ja vam mogu reci moj primer.Moj muz upada u moju 12.kucu sa tri svoje planete Mars,Merkur i Venera.Jos mu Mars direktno atakuje na moj AC.a njegov Mars gradi konjukciju sa Merkurom(njegovim) koji gradi konjukciju sa njegovom Venerom.Dakle u mojoj12.kuci su iz njegove trece kuce Ma con Me,i Me con Ve.Upoznali smo se preko neta.Ali i saznala sam dosta nekih stvarcica o njemu oje nije bio rad da podeli sa mnom..

Eto simbolike :):
upoznavanje preko interneta pa otkrivanje njegovih "tajni"...

Scarlet
16-08-2009, 16:51
U svim mojim bitnim vezama u zivotu (ne mislim po roku trajanja, vec sta sam iz njih naucila) je bila aktivirana moja 12-a kuca tj. oni su sa nekom svojom licnom planetom upadali u moju 12-u kucu. Nijedna od tih veza nije bila tajna. Niko od njih nije bio ozenjen, a da li su nesto krili ne znam, mozda. Ja znam da ja nista nisam krila.
Ali, svaka me je ta veza naucila necemu novom u musko-zenskim odnosima, a i necemu o meni samoj. Tako da ja mislim da kad je aktivirana 12-a kuca, neminovno je da dodje do neke nove spoznaje osobe cija je 12-a kuca u pitanju.
pa, nije baš pravilo ali možda kod tebe jeste pošto ti je vl. 5 (i dispozitor vl. 7) u konjunkciji sa vladarem 12. i u trigonu sa samim vl. 7, a koliko vidim aflikcija nema ... zamisli da je npr ta konjunkcija (Me, So, Ur) kod tebe kvadrirana nekim malefikom i da nije u trigonu sa vladarem 7, verujem da bi pevala drugačiju pesmu :D

lullybully
25-08-2009, 21:58
Bjež'te od 12p u sinastriji...tu kruva nema;)

selena
25-08-2009, 22:14

ajde objasni zašto...
npr moj mjesec upada tipu u 12

dannijella
26-08-2009, 13:41
auu moje sve sinastrije su bile ludilo sto se tice 12 kuce.. zadnja, moj asc (blizanac) u njegovoj 12, a njegov stelijum (so,me,ve, ma) u mojoj 12 u biku koji je pride meni ukljesten znak...

Scarlet
26-08-2009, 22:24
tačno, pogotovo ako je tu nešto lično, vladar ASC itd.

lullybully
26-08-2009, 22:30
Što se dešava ako je vladar asc tu?
jel se osoba guši il što?
ajde objasni zašto...
npr moj mjesec upada tipu u 12Zato jer se diraju strahovi, najdublje tajne osoba koja je vlasnik 12p i koja uslijed toga se osjeća nesigurno, strašljivo jer prva ima moć da u drugoj vidi sve ono najdublje što pokušava sakrit i nikome ne pokazat.
Usto, nije čudno da npr
jedan dan vlasnik 12p samo dođe i kaže: sorry, sve je laž, ludo volim bivšu ženu, prekidamo, bez da je o tome zucnuo i riječi mjesecima ranije(ovo je samo primjer)
Tajne, laži, strahovi, to je po mom osobnom mišljenju gore polje nego kad se stelij nađe u 8p
Tako sam ja to doživjela, nešto i iz iskustva, posebice što se strahova tiče

Scarlet
26-08-2009, 22:35
pa u tim situacijama najidealnije je ako je veza tajna, jedino tada koliko toliko može funkcionisati, ako se tako nešto uopšte može reći za tajnu vezu ... u vezama i u brakovima naročito može da bude problematično za osobu čija je 12. kuća jer ona ne vidi i ne zna ono što je u njenoj 12. ... šta je to tačno zavisi od toga koja je planeta tu i šta označava.

lullybully
26-08-2009, 23:14
Možeš dati primjer npr kako ne vidi?
Ne razumem u kom kontekstu ne vidi i što?

Scarlet
26-08-2009, 23:54
Možeš dati primjer npr kako ne vidi?
Ne razumem u kom kontekstu ne vidi i što?
isto kao i kod natalnog 12. polja ... to je sve ono što je skriveno, nejasno, tajno ... npr vladar ASC-a muža pada u 12. kuću žene pa ona ne ume ili neće da ga sagleda u pravom svetlu, kakav je zaista, ili je on takav (sa naglašenom 12. u svom natalu i sl.) pa se ne može "pročitati", zatvoren, tajanstven, ili krije nešto svesno, laže, vara itd ... što sve opet zavisi od ostalih pozicija, ovo je uopšteno.

lullybully
27-08-2009, 00:02
Dakle mogli bismo reći da ima i efekt neptuna, pa tako nečiji stelij u našoj 12 govori o tome da osobu ne gledamo realno već idealiziramo ili ne možemo do kraja dokučiti što nas u konačnici vodi u strah jer nam je nepoznanica

Scarlet
27-08-2009, 01:58
Dakle mogli bismo reći da ima i efekt neptuna, pa tako nečiji stelij u našoj 12 govori o tome da osobu ne gledamo realno već idealiziramo ili ne možemo do kraja dokučiti što nas u konačnici vodi u strah jer nam je nepoznanica
tačno tako, to sam htela da kažem.

selena
27-08-2009, 20:05
ovako kod supruga i mene moj saturn vladar moje 5 kuće upada u njegovu 12 kuću...
a saturn je u njegovom natalu vladar 2 kuće kako bismo to protumačili?
gledamo li saturna kao vladara mog 5 polja ili kao kao vladara njegove 2???

Scarlet
27-08-2009, 21:23
ovako kod supruga i mene moj saturn vladar moje 5 kuće upada u njegovu 12 kuću...
a saturn je u njegovom natalu vladar 2 kuće kako bismo to protumačili?
gledamo li saturna kao vladara mog 5 polja ili kao kao vladara njegove 2???
Sa je tvoj pa prema tome njegov nije od značaja ovde izuzev ako bi ga posmatrali kako je postavljen kod tebe u natalu. ako vlada 5. to je ono što voliš i kako ljubav pokazuješ, ako je kod njega u 12. ne pokazuješ je ili pokazuješ tako da on to ne prepoznaje. ovo se naravno odnosi samo na taj položaj, mnogo toga zavisi od ostatka.

marijana85
01-09-2009, 12:35
cekajte, ako planeta ili ASC osobe1 ulazi u 12-to polje osobe2, ko tu od koga skriva tj. ko koga nejasno vidi?

lullybully
01-09-2009, 12:42
osoba vlasnik 12p nejasno vidi osobu čije planete upadaju

anja28
03-09-2009, 23:27
A sta ako njegov ASC pada u moju 12, a moj stelijum iz 11 (od toga vladar ASC, vladar moje 7. i vladar moje 5.) u njegovu 12? Jel to znaci da smo mi u dvostrukoj iluziji?:)

tica_24
28-12-2009, 18:08
Evo u moju 12 koja je inace prezna padaju njegove 3 planete (Venera, Merkur i Sunce) i hiron. A saturn mu je na mom suncu. Da li to govori o nekoj karmickoj vezi, doduse nije jos veza a da li ce biti ne znam:) on je dosta cudan prema meni.
Ako neko ima neko tumacenje..znam da treba cela karta sinastrije ali ne mogu sad da je postavim.

ganci
28-06-2010, 17:20
Da li ovo znaci neku vezu iz proslih zivota? Njegov saturn i jupiter u mojoj dvanaestoj u konjukciji sa mojim mesecom, a moje sunce u njegovoj dvanaestoj?

supernova
28-06-2010, 17:49
Da li ovo znaci neku vezu iz proslih zivota? Njegov saturn i jupiter u mojoj dvanaestoj u konjukciji sa mojim mesecom, a moje sunce u njegovoj dvanaestoj?

Da, svjetla i saturn u 12. polju u uporednom horoskopu ukazuju na budjenje nekih karmičkih računa kroz koje duša treba da se oslobodi onoga što je nosila kao teret odnosno što je bilo zatvoreno i nepoznato (12. kuća)...Ovo je lijepo opisano u knjizi Astrologija odnosa - R. Blaschke...

neptun9
28-06-2010, 18:22
moj saturn i pluton padaju u njegovu 12.kucu u kojoj se nalaze venera,mjesec i pluton, znam da je to karmicka veza jer saturn koji je vezan za karmu pada u 12.kucu. kucu karme al opet moj saturn je na njegovom mjesecu, sto nije nimalo lako, a i moj pluton0njegova venera-fatalna privlacnost :D inace zazirem od ove 12.kuce koja je njemu krcata, a ja u 12.imam jupitera i ajmo rec urana, nalazi mi se na samom kraju 11.kuce pa mi ima djelovanje kao da je u 12. :confused:

ganci
28-06-2010, 20:58
Da, svjetla i saturn u 12. polju u uporednom horoskopu ukazuju na budjenje nekih karmičkih računa kroz koje duša treba da se oslobodi onoga što je nosila kao teret odnosno što je bilo zatvoreno i nepoznato (12. kuća)...Ovo je lijepo opisano u knjizi Astrologija odnosa - R. Blaschke...
Hvala Supernova...:)
Pokusacu da nadjem tu knjigu jer me bas zanima...Tog decka sam videla pre nekih 7, 8 godina i jos tada je nesto na prvi pogled "proradilo" pa se onda nismo videli, culi do skoro pa me zanimalo da li je to nesto karmicko...Hvala jos jednom, pozzz ;)

monika21
28-06-2010, 21:25
Au, bas super tema! :)
Njegov saturn i jupiter padaju u moju 12 polje, njegov asc pada na moje 11 polje i nastavlja se u 12 polje, deo njegovog 2 polja pada u moje 12 polje
moji jupiter i saturn padaju na njegov asc, a moje 10 poolje i deo 11 polja padaju u njegovo 12 polje gde mu se nalazi venera
da li postoji mogucnost da smo bili u proslom zivotu zajedno ili da jeneko nekom ovde ostao duzan??

cvetak
28-06-2010, 22:40
e i ja da sa "pohvalim" sto celim svojim stelijumom - Me, Ju, Pl i Ve (iz moje XI) sam u njegovoj XII(ali Ve ipak pravi 0 sa Asc kao to je olaksavajuce) ...
znaci vladari ili suvladari moje I,II,IV,VI,VII,VIII,X i XI su u njegovoj XII pa po svemu do sad ispisanom on nema pojma ko sam ja, a ja bih bas rekla da je suprotno :) njemu je inace vladar Asc Pl retro u XII

njegov Ur koji je retro u mojoj XII i konjukciji sa Asc(uran vlada IV)

I njegov Asc je u mojoj XII u 0 sa vrhom moje XII(otuda maglovitas slika o njemu)
sve u svemu magla svuda magla oko nas :D

zvjezdica
29-06-2010, 00:27
Hm zanimljivo mi je ovo...imam sinastriju sa dečkom, i njego ASC je u egazktnoj konjukciji sa vrhom moje 12.

Moje SO,VE i ME upadaju na njegov asc a dolaze iz moje 12 kuće.
Upoznavanje netom je bilo.I u početku društvo nije znalo da se simpatiziramo na toj razini nego kad smo prohodali.

Da li netko vidi još nešto u vezi tog polja? :)

Moj mjesec upada u njegovo 12 polje, gdje je i njegov mjesec.Kako to tumačiti

http://i48.tinypic.com/30241ag.gif

sana
29-06-2010, 14:33
uh. sumnja, fascinacija, nerealno sagledavanje partnera, strahovi, sludjenost, opijenost, nemir, luda zaljubljenost, posesivnost, sakrivanje istine iz straha da najmanja glupost ne ugrozi vezu, tajna veza, sakrivanje od javnosti, dupla veza, lazi i prevare. svega moze biti kad se nakaci dvanaesta i umjesaju se nasi strahovi, podsvijest, zelje, isplivaju nekako na povrsinu i cini se osobi da to nije ona vec neko drugi i da nikad nije mislila da je tako ranjiva, da nikad nije mislila da moze zivjeti dupli zivot, da moze toliko sakrivati, da moze toliko vjerovati, toliko bolovati od ljubavi.
u takvim vezama se stosta i nauciti moze o sebi.
moji Pl, Ma i Ve iz 8 nakacili se na njegovu 12 i Pl u 12. njegov Pl iz 12 kvadrirao moj Mo iz 12. ludilo. strah. strast. opsjednutost. ljubav i mrznja.
preporucujem samo hrabrim. visok let, al i dubok pad.

spomenka
24-08-2010, 13:14
a šta bi moglo značit kad moj descedent i mars padaju u njegovo 12. polje??

a njegov sjev.mjeseč.čvor u moje 12.polje??

dijana819
28-08-2010, 19:32
takodje imam pitanje za onoga ko je raspolozen da odgovori ;)

kod njega je Mo smesten u 12k, inace je vladar 10k i pada u moju 11k. s druge strane, moja Ve, Ju, Sa (konjukcije) i Pl koji se nalaze u mojoj 11k padaju u njegovu 12k. Ve (vladar 12k i 7k), Ju (vladar 2k i 5k) i Sa (vladar 3k) su 0 sa njegovim Mo.

od njegovih planeta Ju i Pl padaju u moju 12k, u kojoj ja nemam nista.

sta bi ovo moglo znaciti??? :)

nefertiti_h
28-08-2010, 22:46
Zato jer se diraju strahovi, najdublje tajne osoba koja je vlasnik 12p i koja uslijed toga se osjeća nesigurno, strašljivo jer prva ima moć da u drugoj vidi sve ono najdublje što pokušava sakrit i nikome ne pokazat.
Usto, nije čudno da npr
jedan dan vlasnik 12p samo dođe i kaže: sorry, sve je laž, ludo volim bivšu ženu, prekidamo, bez da je o tome zucnuo i riječi mjesecima ranije(ovo je samo primjer)
Tajne, laži, strahovi, to je po mom osobnom mišljenju gore polje nego kad se stelij nađe u 8p

Ovako moj mjesec i pluton (u škorpionu u 1.kuci) upadaju NJEMU u 12.kucu (u vagi)!

Situacija kakva je bila: nekakvo flerotvanje i ljubakanje se nekoliko puta dogodilo još dok smo i ja i on bili u vezama - i tada je bila OGROMNA strast među nama. također sam prvi susret među nama je bio fatalan sa obje strane!

U trenutku kada smo i on i ja izasli iz veza (ne zbog toga da bi nas dvoje bili skupa,nego te veze same po sebi nisu bas funkcionirale) - nesto čudno se dogodilo!
i dalje bi se proždirali pogledom,kemija u zraku...ali kada je trebalo doci do sexa...ON je štekao...kao ne moze ili kada se i jesmo posexali...on se nije mogao opustiti,imao je izjave tipa: "super smo to frendovski odradili" ili "ne znam bilo je čudno"!a eto zadnji put, ga je toliko nesto zblokiralo u glavi..da nije uopće doslo do sexa!
Takvo sto mi se apsolutno nikada nije dogodilo!
Sada vise ne pricamo - upravo zbog tih nejasnih situacija..kao nije da se ne privlačimo (jer zasto bi inace vise puta pokusavali se sexati i to vecinom na njegovu inicijativu)...ali nesto ne štima...i to više u njegovoj glavi, nego mojoj!

nefertiti_h
28-08-2010, 22:54
E,sada...ono što znam..a da podijelim sa vama,pa mozda nekome pomogne:

on je inace vrlo zavodljiv,erotičan (škorpija u podznaku)..jako brzo moze smotati žene ( i mene je na neko vrijeme..ono bila sam lagano zatreskana)..ali ja sam vidijela ispod toga...jako puno pričala sa njim o svojim i njegovim strahovima, kočnicama...

...na njegove, meni katkada pretejrane načine zavođenja, ne bi uopće odreagirala...jednostavno bi nastavila pričati kao da nisam nista ni vidjela ni čula - što je njega vjerojatno iritiralo!a ja ne da nisam regirala zato da ga povrijedim,nego zato sto mi je to bilo isforsirano,preglumljeno!
Meni se on sviđao kada je prirodan i normalan!

...ja sam mu očito skinula masku na neki način...preda mnom nije mogao biti DOn juan..i tu se gubio...nije osjecao moć!

Naravno,ovo je moj subjektivan dojam!

Neko stručno mišljenje?

tori
29-08-2010, 14:30
Nefertiti, za toliku strast koja je buknula medju vama zahvali upravo tvom Mo i Pl u njegovoj 12.kuci:)
Pl daje strast veliku i fatalnu, ali posto je rec o njegovoj 12.kuci...mozda ima on neke kocnice, tajne u sebi ili neka osecanja koja ga blokiraju i on ni sam ne zna kako da se nosi sa time...

alea
29-08-2010, 15:37
E,sada...ono što znam..a da podijelim sa vama,pa mozda nekome pomogne:

on je inace vrlo zavodljiv,erotičan (škorpija u podznaku)..jako brzo moze smotati žene ( i mene je na neko vrijeme..ono bila sam lagano zatreskana)..ali ja sam vidijela ispod toga...jako puno pričala sa njim o svojim i njegovim strahovima, kočnicama...

...na njegove, meni katkada pretejrane načine zavođenja, ne bi uopće odreagirala...jednostavno bi nastavila pričati kao da nisam nista ni vidjela ni čula - što je njega vjerojatno iritiralo!a ja ne da nisam regirala zato da ga povrijedim,nego zato sto mi je to bilo isforsirano,preglumljeno!
Meni se on sviđao kada je prirodan i normalan!

...ja sam mu očito skinula masku na neki način...preda mnom nije mogao biti DOn juan..i tu se gubio...nije osjecao moć!

Naravno,ovo je moj subjektivan dojam!

Neko stručno mišljenje?

12 kuća su naši tajni neprijatelji, izmedju ostalog.
Kada naš MO upada u nečiju 12 kuću, to je kao da mu čitaš po duši, a ako u nju padne malefik, često nas osoba doživljava kao da nas se podsvesno plaši, pred nama blokira, jer si direktno u njegovoj duši i imaš pristup svim njegovim slabim tačkama, podsvesti, sovima, mašti, željama...i kako drugačije da deluje nečiji najveći malefik u našoj 12 nego da se pred njim parališemo?

Možda si pre trebala pred njim ići na kartu da ga opustiš i uliješ poverenje, na kartu nežnosti i saosećanja, prijemčivosti, blagosti, a ne fatalnosti u kojoj je on očigledno doživeo paralizu i strah od neuspeha, pogotovo što oseća da ti "sve znaš"?

A i sve to ne možemo znati dok ne znamo gde mu je Mars, i ostale lične planete.

nefertiti_h
29-08-2010, 16:47
Nefertiti, za toliku strast koja je buknula medju vama zahvali upravo tvom Mo i Pl u njegovoj 12.kuci:)
Pl daje strast veliku i fatalnu, ali posto je rec o njegovoj 12.kuci...mozda ima on neke kocnice, tajne u sebi ili neka osecanja koja ga blokiraju i on ni sam ne zna kako da se nosi sa time...za moju stranu mogu zasigurno reci,da me do zadnjeg trena fatalno privlačio..za njega znam na početku da je bilo tako,a sada dalje ne znam! a ovo za kocnice- dobro si to opisala - ni on sma nije znao kako i zasto?
stalno je pokusavao sam sebi objasniti zasto se sex.blokira - pa je cak jednom rekao, ne znam mozda te dozivljama kao sestru...da bi me nakon par dana opet poceo zavoditi (toliko o tome koliko ga podsjecam na sestru ili je mozda incestuozan..hahaha..šalim se)
12 kuća su naši tajni neprijatelji, izmedju ostalog.
Kada naš MO upada u nečiju 12 kuću, to je kao da mu čitaš po duši, a ako u nju padne malefik, često nas osoba doživljava kao da nas se podsvesno plaši, pred nama blokira, jer si direktno u njegovoj duši i imaš pristup svim njegovim slabim tačkama, podsvesti, sovima, mašti, željama...i kako drugačije da deluje nečiji najveći malefik u našoj 12 nego da se pred njim parališemo?

Možda si pre trebala pred njim ići na kartu da ga opustiš i uliješ poverenje, na kartu nežnosti i saosećanja, prijemčivosti, blagosti, a ne fatalnosti u kojoj je on očigledno doživeo paralizu i strah od neuspeha, pogotovo što oseća da ti "sve znaš"?

A i sve to ne možemo znati dok ne znamo gde mu je Mars, i ostale lične planete.

da, moguce da se sve to odrazilo na njegovu sexulanu blokadu prema meni!
prvo sam pomislila mozda sam ja sve zabrijala i da ga ne privlačim više...ali ne pokusavas nekoliko puta se posexati s nekim tko te ne privlači!
čak i da ga osrednje privlačim...pobogu muško je..i mogao se ako nista drugo samo sexulano ispucati na meni - da budem odvratno iskrena :D
šta se tiče njegovog marsa..u njegovom natalu on je u lavu u 10.-oj kuci...a pada u moju 11.-u!hmmm..kucu prijateljstva??
a moj mars je u škorpionu u mojoj 2.---a pada u njegovu 1. i radi konj sa uranom!
evo cijele sinastrije:http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=0&ast=&gm=a1&sday=29&btyp=61&syr=2010&zod=&lang=e&orbp=&mth=gw&cid=r6mfilea7MkAI-u1240306026&hsy=-1&smon=8&nhor=17710644&nho2=9072056&go.x=18&go.y=8
uglavnom zanimljiva situacija,koja se nadam vise nece ponoviti sa nekim drugim!

andjelikadepeures
31-08-2010, 05:30
npr moj mjesec upada tipu u 12
Zato jer se diraju strahovi, najdublje tajne osoba koja je vlasnik 12p i koja uslijed toga se osjeća nesigurno, strašljivo jer prva ima moć da u drugoj vidi sve ono najdublje što pokušava sakrit i nikome ne pokazat.
Usto, nije čudno da npr
ne mogu da verujem!!! nije rekao da voli bivshu zenu, ali definitivno kao da je bezao... da bi se vracao i molio da ga ne ostavljam...

da... sa mnom se "otvorio" brzinom svetlosti i osecao da ga razumem... kao da se ponekad prosto plashio... mozda to ovo objashnjava...
za moju stranu mogu zasigurno reci,da me do zadnjeg trena fatalno privlačio..za njega znam na početku da je bilo tako,a sada dalje ne znam! potpuno isto! i dalje bi se proždirali pogledom,kemija u zraku...ali kada je trebalo doci do sexa...
strashno! vi ste bar pokushali da se sexate, za razliku od mene i gospodina "sluchaja".

mozda te dozivljama kao sestru...da bi me nakon par dana opet poceo zavoditi (toliko o tome koliko ga podsjecam na sestru ili je mozda incestuozan..hahaha..šalim se)
mene je hte za "prijatelja", da bi me, kao shto ti reche, posle par dana opet pochinjao zavoditi.
i posle se ja pitam da l' sam neshto loshe protumachila, zeznula stvar, da l' ga imalo privlachim ( a dok sedimo u drushtvu, gleda me kao da bi me momentalno preko stola; kad ostanemo nasamo, pravi shto vecu i fizichku i mentalnu distancu ), stvarno mi nishta nije bilo jasno.
mozda ovaj mesec to objashnjava...

marla81
31-08-2010, 11:04
imam i ja sličnu situaciju sa svojom simpatijom, može li tko komentirat

http://de.tinypic.com/view.php?pic=2j0cd1y&s=6

nefertiti_h
31-08-2010, 14:13
i posle se ja pitam da l' sam neshto loshe protumachila, zeznula stvar, da l' ga imalo privlachim ( a dok sedimo u drushtvu, gleda me kao da bi me momentalno preko stola; kad ostanemo nasamo, pravi shto vecu i fizichku i mentalnu distancu ), stvarno mi nishta nije bilo jasno.mozda ovaj mesec to objashnjava...da,to se i ja pitam,dosta cesto.
premda je on meni bas verbalizirao,doduše na početku, da ga nenormalno privlačim.da doslovno čim me ugledao da sam ga privukla!
također,naš prijetelj je jednom u drustvu izjavio "ja bi volio da si vas dvoje napokon iz očiju pročitate šta želite jedno od drugoga" (aludirajuci na sex) - znaci tu kemiju među nama su i drugi primjetili!a sada moj mjesec i pluton u 12.-om polju - mi i pojašnjavaju stvar i ne!
mislim sta to znaci - on se i sexulano zakočio jer mu "gledam" u dušu????
a ja sam mislila eto da se savrseno razumijemo - što je i on sam rekao (:
ma...smao se naživciram kada ponovno na to pomislim!

Moon in a partner’s twelfth house:
When your Moon is in your romantic partner’s twelfth house, you have an element of secrecy and deep intimacy between partners. Your partner will feel a greater sensitivity to your needs and the needs of others. There may be a desire to find a spiritual path for your relationship, a natural course without controversy or conflict. When your relationship partner’s Moon is in your twelfth house, you can feel a greater need to confide all of your deepest feelings to each other. Both of you have an increased desire for quiet moments used for personal reflection, and meditation. Inner peace becomes very important to you. Your deep feelings for your partner are reflected in your sensitivity to his or her needs.

eto,tu čak ne piše nista loše :D

tori
31-08-2010, 14:42
Njegov mars i fortuna padaju u moje 12.polje, a moj MC i kiron su u konjukciji sa vrhom njegove 12 kuce i sa njegovom venerom...
jel to znaci da ce mi on pomoci u poboljsanju karijere/statusa? Ipak je venera malo bogatstvo:)

I taj mars njegov u mojoj 12.kuci...kako to tumaciti, ja pojma nemam?

andjelikadepeures
31-08-2010, 15:20
da,to se i ja pitam,dosta cesto.
premda je on meni bas verbalizirao,doduše na početku, da ga nenormalno privlačim.da doslovno čim me ugledao da sam ga privukla!

isto...
al' hrabar samo preko telefona ( ne zivimo u istom gradu i nismo se chesto vidjali ), a kad se kao konachno dogovorimo da on dodje kod mene, poshto ja i kad odem kod njega, u punoj kuci ne mozemo ni da poprichamo, on to nekako eskivira u poslednjem momentu, a pre toga sav euforichan...

cvetak
31-08-2010, 15:30
koliko sam ja citala o planetama u partnerovoj 12 kuci (naravno zavisi koje su i odakle dolaze) ali to znaci da je ta planeta njemu iza ledja, nije mu jasna i odatle i ti strahovi, ne vidi jasno svoju poziciju jer ne vidi ni planetu
a jos ima utisak da druga strana tj. vlasnik planete zna sve njegove tajne, strahove i sumnje i eto ti blokada

andjelikadepeures
31-08-2010, 15:35
samo da dodam, iako smo povezani preko drugih ljudi, dozivotno, shto bi se reklo, prvi nash kontakt je bio putem interneta...
vishe puta je pominjao tajnu vezu, ali mi nije bilo jasno zbog chega tachno bi nasha veza trebala da bude tajna, s obzirom da smo oboje slobodni, mada jeste veca razlika u godinama, pa da bar u pochetku izbegnemo probleme i meshanja... ili da bi mogao da se shvrcka okolo, u nadi da mi niko nece preneti....

takodje, njegov Uran i Pluton su u mojoj 12. kuci, to mi mozda objashnjava zashto me toliko privlachi...

cvetak
31-08-2010, 15:38
eee i moj primer je poceo online i isto smo jako povezani....a ja celim svojim stelijumom
Me i Sa na kraju njegove XI a Ju,Ve i Pl u njegovoj XII :) i njegov Pl u mojoj XII

nefertiti_h
31-08-2010, 15:40
koliko sam ja citala o planetama u partnerovoj 12 kuci (naravno zavisi koje su i odakle dolaze) ali to znaci da je ta planeta njemu iza ledja, nije mu jasna i odatle i ti strahovi, ne vidi jasno svoju poziciju jer ne vidi ni planetu
a jos ima utisak da druga strana tj. vlasnik planete zna sve njegove tajne, strahove i sumnje i eto ti blokada

da,znaci moj mjesec i pluton su njemu iza leđa!
u prijevodu: njemu nisu jasne moje emocije (mjesec) prema njemu, mozda se onda iz toga boji biti povrijeđen!
a pluton- ne zna što to sve vidim kod njega i tu se osjeca kao otvorena knjiga- tako nesto,mozda!
ajde,hvala :*
eee i moj primer je poceo online i isto smo jako povezani....a ja celim svojim stelijumom
Me i Sa na kraju njegove XI a Ju,Ve i Pl u njegovoj XII :) i njegov Pl u mojoj XII
auuuuuuuuuuuuuuuu..tebi je jos veselije :D
kako se osjecas sa njegovim plutonom u svojoj 12.-oj?
da li zaista imas osjecaj,kao da sve zna o tebi?
eto,provera aspketa u praxsi :))

andjelikadepeures
31-08-2010, 15:47
kako se osjecas sa njegovim plutonom u svojoj 12.-oj?

vezano za taj Pluton u 12. ja nemam osecaj da zna sve o meni, mada imam osecaj da me razume cesto bez rechi... iako me iritira shto me skoro nikad nishta ne pita vezano za osecanja i sl.

uglavnom, ja sm njega stvarno dozivela kao nekog sa kime bih mogla da ostvarim stabilnu ljubav, strastvenu, onako, kad me zagrli da me ne pushta... iako, realno, bash i ne spada u tipove koji mene inache interesuju, dva smo sveta...

kad smo razgovarali o tome, slozili smo se da bi nam u krevetu bilo wooow!
do provere u praksi nije doshlo

cvetak
31-08-2010, 16:31
ja sam imala i proveru u praksi

iskreno nikad tako dubok i intiman odnos nisam imala ni sa kim, jako sam se vezala za njega a mislim i on za mene

nisam imala utisak da sve zna o meni vec da me oseca kao i ja njega, telepatija na delu definitivno("citanje misli", zavsavanje recenica i sl)

a sex je bio odlican prvi put, uzubdjenje + alkohol...
drugi put tj. drugi dan kada je bio trezan i sve ga stiglo vec su postojale blokade

a da inace je bio dosta drugaciji kad smo napokon dosli do susreta, mnogo manje opusten nego preko tel i ostalih tehnickih pomagla...i tu se isto osetila i napetost i pomalo strah i zelja i sve izmesano
bas sam rekla drugaricama nakon toga da u zivotu nisam prisustvovala vecem mucenju jednog muskarca ( sto je proisteklo i iz nasih zivotnih okolnosti). Sigurna sam da takav odnos tesko da cu sa nekim opet imati, a i on isto...stvarno ga smatram srodnom dusom (moj Mo na njegovom IC)

e nek sam se raspisala :)

betys
31-08-2010, 16:43
Halo cure,
ima li nekog tumačenja za moju 12.kuću (vrh u vodenjaku) u koju pada njegov descedent i jupiter - sve u ribama.
Moj mjesec u lavu, a uran i pluton u djevici padaju u njegovu 12. u lavu

Jel može par riječi ili stihova?

andjelikadepeures
31-08-2010, 18:50
a da inace je bio dosta drugaciji kad smo napokon dosli do susreta, mnogo manje opusten nego preko tel i ostalih tehnickih pomagla...i tu se isto osetila i napetost i pomalo strah i zelja i sve izmesano
bas sam rekla drugaricama nakon toga da u zivotu nisam prisustvovala vecem mucenju jednog muskarca

da.. neshto slichno je i kod nas bilo, mada smo se mi prvi put sreli u vecem drushtvu, kod njega kuci... imala sam osecaj kao da zeli da postavi zid izmedju mene i njega, a opet, da me ne pusti da odem... kao, da ja budem iza tog zida, da sam ja sigurno tamo, a da se on oseca bezbednim... tako neshto....
ali smo se od tog prvog momenta savrsheno nadopunjavali, zajedno kuvali kafu, kao da to radimo zajedno vec 20 godina...
kod mene se javio jedan osecaj koji je za mene novo iskustvo...
moj Mesec u vodoliji donosi mi mnogo selidbi, promene mesta boravka, i stvarno, veci broj puta sam se selila, menjala stanove, imam i par kuca "fiksnih", ali se ni u jednoj od tih kuca, za sve ove godine, nisam osecala da tamo pripadam, nisam ih osetila kao neshto svoje, kao neshto shto ne zelim ili ne mogu da napustim. a kod njega... ja prosto uopste nisam zelela da odem odatle, kad god sam otishla, imala sam osecaj pripadnosti, neku emotivnu vezanost koja se ne odnosi samo na njega vec i na samo to mesto, njegovu decu...
mozda i to ima veze sa time shto moj Mesec upada u njegovu 12. kucu?

nefertiti_h
31-08-2010, 21:17
kod mene se javio jedan osecaj koji je za mene novo iskustvo...
moj Mesec u vodoliji donosi mi mnogo selidbi, promene mesta boravka, i stvarno, veci broj puta sam se selila, menjala stanove, imam i par kuca "fiksnih", ali se ni u jednoj od tih kuca, za sve ove godine, nisam osecala da tamo pripadam, nisam ih osetila kao neshto svoje, kao neshto shto ne zelim ili ne mogu da napustim. a kod njega... ja prosto uopste nisam zelela da odem odatle, kad god sam otishla, imala sam osecaj pripadnosti, neku emotivnu vezanost koja se ne odnosi samo na njega vec i na samo to mesto, njegovu decu...
mozda i to ima veze sa time shto moj Mesec upada u njegovu 12. kucu?

ajme,ja ne vjerujemm..to se upravo i meni dogodilo!

kako ne zivim u svom rodnom gradu...selila sam se pa sada vec skoro 10 puta i svaki put mi je bilo i vise nego lako se rastati od kvarta,cimera,ljudi...ono,mislila sam pa nije kraj svijeta,živimo u istom gradu,viđati cemo se na kafama!

a kada sam se selila iz ovog stana ( koji je na vise načina povezan s njim- necu u detalje,sigurnosti radi :P ),osjecala sam kao da kidam neke nevidljive veze,režem nešto od sebe...užasno me bolilo...došavši u novi stan sa frendicom...samo sam se raspala i počela plakati...samu sebe sam iznenadila!:eek:

u tom stanu sam se po prvi puta u 6 godina od kada živim samostalno,osjecala kao doma..onako sigurno..jer je on bio tamo! (nismo bili cimeri,ali tu je negdje bio- nebitno sada)!

a i njemu je bilo užasno žao što odlazim...više puta bi znao spomenuti da bi volio da ostanem!:(

eto,mozda ima veze što je moj mjesec u njegovoj 12.-oj!

sex je bio odlican prvi put, uzubdjenje + alkohol...
drugi put tj. drugi dan kada je bio trezan i sve ga stiglo vec su postojale blokade

i ovo isto...prvi put je bilo fenomenalno...a kasnije..blokade,blokade :(

andjelikadepeures
31-08-2010, 21:49
samo sam se raspala i počela plakati...samu sebe sam iznenadila!

a meni, na polasku, pridje njegov mladji sin, i pita:
- A i ti idesh sa njima?
- Idem....
- A je l' morash?
- Moram....
gledam dete, samo shto ne zaplache, ja se isto jedva suzdrzah, oboje se tresemo ko dva pruta... tri dana sam se oporavljala posle... kao da mi neko umro, shto sam otishla.
ja se u kuci u kojoj sam rodjena ne snalazim onako dobro kao u njegovoj niti imam taj osecaj pripadnosti... kazem, nikad nisam zivela ni u samo jednom mestu ni u jednoj kuci. da se razumemo, nije stvar u kuci kao zgradi, jer moje nije nishta loshije od njegovog, naprotiv, ali eto.... vuche me neshto.... taj Mesec, verovatno....
i uopste, s decom sam se uklopila super ( iako u vodoliji, Mesec u 4. polju mi daje super odnose sa decom uopste ), bukvalno ih dozivljavam kao svoje, ali sve to badava......

realno, ja bih morala da ostavim celi svoj zivot ovde i odem da zivim tamo, da "padnem s konja na magarca", shto kazu, ali mi pomisao o tome nije bila mrska! prvi put u zivvotu, ej! osecaj da su tamo dom i dusha i da bih tamo, sa njim, bila spokojna i srecna. mozda je to samo moj trip, sta znam... ali kazem, prvi put u zivotu takav osecaj....

cvetak
01-09-2010, 10:21
realno, ja bih morala da ostavim celi svoj zivot ovde i odem da zivim tamo, da "padnem s konja na magarca", shto kazu, ali mi pomisao o tome nije bila mrska! prvi put u zivvotu, ej! osecaj da su tamo dom i dusha i da bih tamo, sa njim, bila spokojna i srecna. mozda je to samo moj trip, sta znam... ali kazem, prvi put u zivotu takav osecaj....

e ovako sam se i ja osecala...cudna je ta 12 kuca :)

malamaza
25-11-2010, 23:00
moj SA u njegovoj 12. u blizancima

njegov SA retro u mojoj 12. u Raku

znači li to nekakav obostrani dug otprije ?

ajana
17-01-2011, 01:31
tačno, pogotovo ako je tu nešto lično, vladar ASC itd.

Što se dešava ako je vladar asc tu?
jel se osoba guši il što?
Usto, nije čudno da npr
moj ascedent pada mom decku u 12, a on je stavio svog saturna na mog isto u 12.. mislis on laze mene..?

egerija
17-01-2011, 01:43
moj ascedent pada mom decku u 12, a on je stavio svog saturna na mog isto u 12.. mislis on laze mene..?
Ne mora da znaci da te laze, pre ne sme da ti se otvori u potpunosti, oseca se tako da ti mozes prozreti svaku njegovu nameru,pomisao i plasi se zbog toga, jer je to njegov licni prostor, njegova privatnost...
Kod mene je ista situacija, samo sto se on meni otvara, a ja se plasim njega, prosto me navodi da pricam ono sto ni sebi ne priznajem. Pronacices se negde vec...

zvjezdica
17-01-2011, 02:49
Imam odnos u kojem moje 3 osobne planete padaju iz mojeg 12. u njegovo 12. Venera, Merkur, Sunce..

Neznam kako to tumačiti, osim da smo oboje u ovom odnosu izuzetno iskreni i da smo otvorili neke strahove jedan drugome...

dunja2501
17-01-2011, 03:06
Imam odnos u kojem moje 3 osobne planete padaju iz mojeg 12. u njegovo 12. Venera, Merkur, Sunce..

Neznam kako to tumačiti, osim da smo oboje u ovom odnosu izuzetno iskreni i da smo otvorili neke strahove jedan drugome...

Ja sam u jednoj sinastriji imala slicnu situaciju...kad je moj me padao u njegovu 12...ja sam bila na neki nacin njemu cudna,cutljiva, iako sam po prirodi komunikativna...na kraju smo dosta imali problema oko medjusobne komunikacije jer i moj i njegov me je bio u 12-oj...al isto da dodam,ovo moze znaciti da se doticete raznih tabua,cudnih tema, misterija i sl...venera u 12-om? hmmm...da li ste vi mozda u nekoj vrsti tajne veze ili ste bili na pocetku???... mozda nesto krijete od javnosti...

Inace, mene zanima jedna stvar vezano za 12-to polje u sinastriji....ako je to 12-to polje,vrata karme... zar to ne vazi i u sinastriji?...odnosno,mozda i tu ima neke karmicke peripetije ( u to se ne razumem, pa ne bih mnogo komentarisala) :D

snupy
27-01-2011, 12:29
moze mala pomoc?moj stelijum u raku(ve,mo,me,ic)puni njegovo 12polje.A njegov stelijum u skorpiji(su,pl,me)puni moje 7polje...kako to moze da se protumaci? izlazimo vec duze vreme,i mnooogo mi se svidja,nzm.da li tu postoje i neke emocije.Unapred hvala

zvjezdica
27-01-2011, 22:52
Ja sam u jednoj sinastriji imala slicnu situaciju...kad je moj me padao u njegovu 12...ja sam bila na neki nacin njemu cudna,cutljiva, iako sam po prirodi komunikativna...na kraju smo dosta imali problema oko medjusobne komunikacije jer i moj i njegov me je bio u 12-oj...al isto da dodam,ovo moze znaciti da se doticete raznih tabua,cudnih tema, misterija i sl...venera u 12-om? hmmm...da li ste vi mozda u nekoj vrsti tajne veze ili ste bili na pocetku???... mozda nesto krijete od javnosti...

Inace, mene zanima jedna stvar vezano za 12-to polje u sinastriji....ako je to 12-to polje,vrata karme... zar to ne vazi i u sinastriji?...odnosno,mozda i tu ima neke karmicke peripetije ( u to se ne razumem, pa ne bih mnogo komentarisala) :D

Hvala ti Dunja...vidiš i kod mene je tako, ME iz mog 12. u njegovo 12. ja sam inače jako komunikativna po prirodi, i komunikacije su mi uvjek bile jača strana i poslovni dio života također, a,ali snjim sam šutljiva...on priča sto na sat, ali što kad je meni lijepo leć kraj nekog i samo bit u tišini ili ga slušat... :D

Nismo u tajnoj vezi, krenulo je naglo..odjednom, na brzinu...

Vjerujem da je 12. polje i u sinastriji vezano za karmu..ali gledaš i čvorove..nama su i čvorovi jako istaknuti...njegova VE i SO na mom SMČ, a njegov SMČ na mom DC-u...

I pričamo dosta o tabu temama istina...;)

mateoty
29-01-2011, 18:44
Kada saturn jednog pada u 12 drugog, ko ce tu koga povrijediti?

Usto, nije čudno da npr

savrseno objasnjeno! ILi da osoba sumnja i na kraju sve to sama otkrije.

malamaza
17-02-2011, 13:39
Kada saturn jednog pada u 12 drugog, ko ce tu koga povrijediti?

to bih i ja voljela znati
pretpostavljam da ovisi u kojem znaku padaju u 12.k i kako su natalno pozicionirani svaki od njih

moja veza je tajna, na netu

u mojoj 12.k. u Raku je njegov Asc u konjunkciji sa mojom Fortunom, te njegov SA retro koji je u njegovoj 1.k., a vladar je njegove 7.k.

Moj SA iz 11.k. u Blizancima u njegovoj 12.k

razumijevanje varira od krajnosti da se razumijemo sa malo riječi do toga da se uopće ne razumijemo, ali s obzirom da je veza zasad samo platonska :( možda je i to uzrok :confused:

ili su ipak u pitanju strahovi, moji u vezi njegove nesigurnosti u sebe SAr u 1.k., njegovi u vezi mojih namjera SA u 11.k....

ili sam svašta nalupetala sad :o

vessnnaa
06-03-2011, 12:04
Cao svima...nova sam na forumu i ne razumem se u astrologiju u meri u kojoj to vidim ovde ...ali zelim da pokusam i dam svoj doprinos evo bas na ovu temu 12. kuce...Od proslog avgusta imam neobicnu vezu ...mada ne mogu to nazvati klasicnom vezom(koju zelim i koja mi je potrebna)..ono sto me je privuklo i sto do sada nisam dozivela je njegova decacka iskrenost i neznost koju nosi u sebi iako ima 30.god. a ono sto me je odbijalo od njega je ogromna razlika u godinama...17...mislila sam da se mogu odupreti njegovoj zelji da budemo zajedno,ali nisam uspela...Ne znam da postavim kartu na forumu pa cu Vam dati par podataka o nama ...Da samo jos dodam da do sada nisam bila nisakim mladjim ni 1 god. a ne vise.i ..zato mi je sve ovo cudno..

On-5.03 1980.Riba-Strelac
Ja-25.07 1963.Lav-Skorpija

U sinastiji kada u njegovoj 12. kuci koja je na 25 34 retrogradan u Skorpiji
nalazi se uran u sledecim aspektima'

Uran sex Mesec +2 11
Uran tri Venera +3 29
Uran kva Saturn +4 26
Uran tri sun +6 15
Uran sex Mars +3 25

Kada kliknem na moj Uran u karti sinastije dobijam
Moj Uran u 10. kuci u Devici 3 33

Uran konj Jupiter+0 32
Uran konj Mars+1 09
Uran kva Asc+0 36
Uran tri Venera+5 35

dijana819
06-03-2011, 19:11
izvinjavam se sto upadam. davno postavih pitanje koje ostade bez odgovora. nadam se da se ne ljutite sto cu ga opet postaviti.

zanima me vase misljenje o sinastriji u kojoj moja Ve, Ju i Sa padaju u partnerovu 12 kucu, pri cemu Ju i Ve prave aplikacionu konjukciju sa njegovim Mo, Ju (0,47), Ve (0,32), a Sa separacionu konjukciju (1,51).

hvala puno na strpljenju :-)

andjelikadepeures
06-03-2011, 19:54
devojke, shta znachi kad nechiji Pluton pada bash na vash ascedent?

malamaza
08-04-2011, 11:42
devojke, shta znachi kad nechiji Pluton pada bash na vash ascedent?

mislim da vlasnik PL ima jak utjecaj na vlasnika asc a na koji način ovisi o tome u kojoj kući i znaku se događa taj aspekt, o odnosu njihovih dispozitora i općenito postavci u svakom od natala

TigaBg
08-04-2011, 11:58
Šta bi trebalo da predstavlja njegova Ve u mojoj 12.kući u konj.sa mojim južnim čvorom?

Beba977
08-04-2011, 12:43
Šta bi trebalo da predstavlja njegova Ve u mojoj 12.kući u konj.sa mojim južnim čvorom?
Ovako deluje da mozda on krije da te voli na primer,ili mozda ti sumljas dali te on voli,pa se stvaraju u tebi strahovi,e sad produzetak price cine dispozitori.
Njegova VE na tvoj JMC u 12,po ovome rekla bih da u ovoj vezi ti otplacas neki dug,muceci se u ovoj vezi.Mada iskreno ja ne verujem u cvorove ako nije natalno u konjukciji sa drugom planetom.

alea
08-04-2011, 19:09
Uvek kada neka planeta padne u našu 12 kuću, desi se to da mi taj deo njegove ličnosti ne razumemo, a ne razumemo zato što nam je nejasno, jer nam je iza ledja i ne vidimo je.
Kada je nečija VE u našem 12 p. onda mi nismo svesni ljubavi koju nam ta osoba pruža, a ona nas često voli idealistički, onako iz sveg srca, kako je 12 polje prirodno polje egzaltacije VE, jer pripada Ribama, onda nas ta osoba tako požrtvovano i voli, ali isto tako može i duboko da se razočara u nas.

Kada nečiji SA, PL, UR padaju u naše 12 polje, to su malefične planete koje deluju na našu podsvest i padaju u kuću naših tajni, ili naših tajnih neprijatelja. U zavisnosti od toga kako su postavljene, kojim poljima vladaju i kakve aspekte prave, ta osoba može da deluje vrlo štetno na nas, u smislu da nam svesno ili nesvesno nanese veliku tugu, bol i gubitke, jer lako postaje svesna naših slabosti, pa može i da ih iskoristi protiv nas.

12 polje je vodeno polje, pored 4. i 8. polja, i sva ova polja se nazivaju karmička, zbog bola ili sreće koju umeju da izazovu. Karmička su zato što označavaju najdublja osećanja, a sve što je vezano za osećanja ume jako da usreći ali i jako da boli. Uvek kada nam neke planete padaju u ova polja, one jako duboko aktiviraju naš emotivni sklop, i osobe koje nam pune ova polja možemo jako duboko, požrtvovano, opsesivno ili iskreno voleti, ali su one u stanju i da nam zadaju najveću bol, do toga da se zbog toga razbolimo i jako patimo, jer kroz njih doživljavamo i velike gubitke, ako je to još nečim pokazano.

Princess77
08-04-2011, 19:27
Alea ti uvijek tako lijepo objasnis stvari :) A gleda li se kad ose druge osobe padaju u nase XII, npr kod mene je u pitanju njegov Dsc. A moj Me pada u njegovu XII, pretpostavljam da to nije lose jer nije losa planeta.

TigaBg
08-04-2011, 19:35
Kada je nečija VE u našem 12 p. onda mi nismo svesni ljubavi koju nam ta osoba pruža, a ona nas često voli idealistički, onako iz sveg srca, kako je 12 polje prirodno polje egzaltacije VE, jer pripada Ribama, onda nas ta osoba tako požrtvovano i voli, ali isto tako može i duboko da se razočara u nas.

Upravo tako, divno si sve napisala. Mislim da me idealizuje, a ni ja često nisam svesna njegove ljubavi.
Baš sam se smorila sad :(

alea
08-04-2011, 19:37
Alea ti uvijek tako lijepo objasnis stvari :) A gleda li se kad ose druge osobe padaju u nase XII, npr kod mene je u pitanju njegov Dsc. A moj Me pada u njegovu XII, pretpostavljam da to nije lose jer nije losa planeta.

Pa ja bih to gledala tako da njegov ASC pada u tvoje 6 polje, a to je polje koje označava često neravnopravan odnos u vezi. Osoba koja nam je u 6 polju često nam puno pomaže, i oseća se možda da daje više nego što dobija zauzvrat.
Pošto je njegovo 7 polje u tvom 12 polju, onda mi dodje logično da se radi i o nekoj tajnosti u vezi, o nečemu što se krije, neko je nekom tajni, ili da ti nisi svesna žrtve koju on daje za tu vezu. Tako nekako...

Pošto je tebi ME vladar 11 p. koje označava često naša nadanja, ali i ljubav koju dobijamo od drugih osoba, ali i prijatelje, može značiti da neki prijatelji mogu da budu smetnja, da tajno rovare protiv njega, a tebi je onda MA na njegovom ASC, pa bi mogli da budu vrlo moćni ( jer ti MA vlada 10 poljem ) i da na njega to deluje štetno. Ne znam, meni tako deluje, pogotovo što na sve to tvoj PL radi 90.

Princess77
08-04-2011, 19:45
Pa znas kako, ovo je za sad samo komunikacija preko interneta ali se vrlo dobro razumijemo. Mozda zato ta tajnost, jer je ipak samo izmedju nas dvoje, drugi nas ne vide. A pomaze mi a da i ne zna, i to da prebolim neke druge stvari koje me dosta muce. Svidja mi se sinastrija, bar onoliko koliko ja znam da je protumacim :) I Sa je mojoj XII, vladar njegovog Asc, taj dio mi se ne svidja.

laramaja
08-04-2011, 20:33
Ja nisam uspela da skontam ko laze i skriva!? Onaj cija je planeta u dvanaestoj kuci ili onaj cija je dvanaesta kuca? Ko tu nadrlja? Imam jedan primer: njegovi mars i saturn se nalaze u njenoj dvanaestoj kuci,zapravo na samom kraju dvanaeste u konjukciji su sa njenim ascedentom. Jel se u ovom slucaju mars i saturn vise odnose na prvu kucu zbog ove konjukcije? (inace konjukcija je bas bliska rastojanje saturna i asc je pola stepena ,a marsa i asc 1 stepen)

alea
08-04-2011, 20:42
MA i SA na načijem ASC sigurno nisu nikada prijatni, jer donose veliki pritisak na osobu koja ja ASC u vezi.
To su dva malefika, i kada se MA nadje na našem ASC donosi često povrede, udarce, može da donese mnogo agresivnosti, mada je sexualna privlačnost ogromna!
SA ograničava osobu ASC, tačnije popuje joj, pridikuje, kritikuje...zamisli kako se onda oseća devojka kojoj tako teška inače natalna konjunkcija MA0SA padne na tačku podznaka?

Nije tu uvek reč o laganju i skrivanju. Više je reč o nerazumevanju, jer osoba čija je kuća ne oseti jasno ono što joj planeta šalje, ne oseti jasno ljubav VE, pa često sumnja u nju, jer joj nije opipljiva niti vidljiva.
Isto tako, ne oseti jasno agresivnost MA u svojoj 12. ali ima neki podsvesni strah, a nije joj jasno zbog čega, od te osobe.
Kada joj je MA na ASC onda joj je potpuno jasno zašto se plaši te osobe, npr. jer bi je takva osoba mogla fizički povrediti.
A kada je u 12 p. ona ne zna zašto zazire od nje, ali zna da ima neki osećaj nelagodnosti u stomaku...

laramaja
08-04-2011, 21:04
MA i SA na načijem ASC sigurno nisu nikada prijatni, jer donose veliki pritisak na osobu koja ja ASC u vezi.
To su dva malefika, i kada se MA nadje na našem ASC donosi često povrede, udarce, može da donese mnogo agresivnosti, mada je sexualna privlačnost ogromna!
SA ograničava osobu ASC, tačnije popuje joj, pridikuje, kritikuje...zamisli kako se onda oseća devojka kojoj tako teška inače natalna konjunkcija MA0SA padne na tačku podznaka?

Nije tu uvek reč o laganju i skrivanju. Više je reč o nerazumevanju, jer osoba čija je kuća ne oseti jasno ono što joj planeta šalje, ne oseti jasno ljubav VE, pa često sumnja u nju, jer joj nije opipljiva niti vidljiva.
Isto tako, ne oseti jasno agresivnost MA u svojoj 12. ali ima neki podsvesni strah, a nije joj jasno zbog čega, od te osobe.
Kada joj je MA na ASC onda joj je potpuno jasno zašto se plaši te osobe, npr. jer bi je takva osoba mogla fizički povrediti.
A kada je u 12 p. ona ne zna zašto zazire od nje, ali zna da ima neki osećaj nelagodnosti u stomaku...

Alea,ti uvek pogodis u centar! :)

Jeste,on me dosta sputava i gnjavi. Ponasa se kao da mi je tata. Dobila sam strogog i namcorastog ''tatu'' umesto mog tolerantnog i liberalnog.
Nisam znala kako ovo da tumacim s obzirom da je na kraju dvanaeste kuce. Ali moram da dodam da zbog njegovog takvog ponasanja ja mnoge stvari skrivam od njega,potpuno banalne.

alea
08-04-2011, 21:23
Ma da, poptuno mi je jasno šta govoriš.:)

Kada se naše 7 p. i planeta u njemu nadju u 12 p. partera, on onda često sumnja u našu ljubav, vernost, iskrenost i odanost braku ili vezi.
Ako je naše 7 p. loše, onda je taj strah često opravdan, pa mi skrivamo svoje neverstvo od njega, i lažemo ga, a on to ne zna, ali se desi da sumnja i naslućuje.

A desi se i obrnuto, da smo mi sa svojim 7 p. u njegovom 12 poptuno verni i lojalni, ali nam on ipak ne veruje, jer mu te naše planete i partnerstvo koje mu pružamo nisu vidljivi ni jasni. Pa se desi da nas optužuje, napada, sumnja...samo zato što ne razume naše 7 polje.

egerija
08-04-2011, 22:38
SA ograničava osobu ASC, tačnije popuje joj, pridikuje, kritikuje...
Ovo bi bilo teoretski, ali ja sam iskusila njegov Sa egzaktno na mom Asc i prica je isla ovako: ja sam njemu pridikovala, kritikovala, zvocala, sasvim opravdano, da je on mene dozivljavao kao uciteljicu kako mi je rekao.
Na kraju mi je naneo toliki bol da se od toga necu oporaviti dok sam ziva, ali ne zato sto je on to hteo, vec kao da je bilo sudjeno.
Kako kazes Alea Sa na Asc nikako prijatno iskustvo, iako je taj njegov Sa u trigonu sa mojim Ju bio i sekstilu sa mojim Mo0Ma. Kada bih sada upoznala osobu kojoj je Sa na mom Asc bezala bih glavom bez obzira, takvo iskustvo? Hvala ne :mad:

laramaja
08-04-2011, 23:13
Ma da, poptuno mi je jasno šta govoriš.:)

Kada se naše 7 p. i planeta u njemu nadju u 12 p. partera, on onda često sumnja u našu ljubav, vernost, iskrenost i odanost braku ili vezi.
Ako je naše 7 p. loše, onda je taj strah često opravdan, pa mi skrivamo svoje neverstvo od njega, i lažemo ga, a on to ne zna, ali se desi da sumnja i naslućuje.

A desi se i obrnuto, da smo mi sa svojim 7 p. u njegovom 12 poptuno verni i lojalni, ali nam on ipak ne veruje, jer mu te naše planete i partnerstvo koje mu pružamo nisu vidljivi ni jasni. Pa se desi da nas optužuje, napada, sumnja...samo zato što ne razume naše 7 polje.

Njegove planete iz sedme su u mojoj 12 kuci (mada znaci moj asc njegov descedent i obrnuto nam se poklapaju) ali ja imam utisak da on meni ne veruje i da me stalno proverava. Cak mi je jedan astrolog rekao: "Pa,on tebi nista ne veruje." Sad ne znam dal je u pitanju ovaj aspekt ili o tome mozda govori njegova venera opozicija moj neptun. Previdela sam njegovog jupitera iz seste koji je isto u mojoj dvanaestoj kuci. A i njegov asc je upao u moju sestu kucu to takodje nije bas dobra pozicija. Sad procitah da to znaci da on misli da se previse daje u vezi i da ne dobija koliko je zasluzio. Cesto mi kaze kako ja njega ne volim,a to naravno nije tacno. I nekad mi se cini da koliko sam god pazljiva i koliko se god trudim,on mi ne veruje. Skrili smo se izgleda jedno drugom iza ledja pa se nekad ne razumemo bas najbolje. Iako smo zajedno 10 godina! :)

Egerija,mozda to nije bio samo saturn na asc,mozda je bilo jos nesto. Mada ne zelim da ublazavam ovaj aspekt,napet je svakako.

alea
09-04-2011, 02:26
Na kraju mi je naneo toliki bol da se od toga necu oporaviti dok sam ziva, ali ne zato sto je on to hteo, vec kao da je bilo sudjeno. L]

Ja uvek gledam prvo da li neka loša planeta ugrožava moj MO. Mislim da mi je sve drugo podnošljivo, osim ako mi ugrožava MO ili njegove dispozitore ( MA ili PL ).
Možda si ti njemu pridikovala jer si ga osećala teškim, neprilagodljivim, napornim ponekad...SA nije svesna planeta, pa najčešće nismo svesni toga šta radimo drugoj strani i kako se ona zbog našeg ograničavanja oseća.

egerija
09-04-2011, 17:53
L]

Ja uvek gledam prvo da li neka loša planeta ugrožava moj MO. Mislim da mi je sve drugo podnošljivo, osim ako mi ugrožava MO ili njegove dispozitore ( MA ili PL ).
Možda si ti njemu pridikovala jer si ga osećala teškim, neprilagodljivim, napornim ponekad...SA nije svesna planeta, pa najčešće nismo svesni toga šta radimo drugoj strani i kako se ona zbog našeg ograničavanja oseća.
Upravo tako, napisala sam vec nesvesno, kao da je tako moralo, a ne da je on hteo, inace sve sami lepi aspekti u sinatriji, njegov i moj Mo su u konjunkciji, pa moj Mo60njegov Sa, ali veza propast.

zasto? Zato sto je i moje i njegovo So ugrozeno, obostrani aspekt So90Ne, ma uzas. Ali ovde nije rec o tome, tako da se izvinjavam na off, ali Sa je nezaobilazna tema u sinastriji...

*Invisibleshadow*
13-04-2011, 21:23
Pročitah cijelu temu!:D
kod dvoje prijatelja moja ve ,me , mo i ju upadaju njihovu 12.:eek:
Znači ja njima djelujem možda tajnovito , nisu sigurni šta ja osjećam :hmm:

A meni 12.upada sunce jednog dečka koji mi se sviđa?Šta bi to značilo

cofi89
04-05-2011, 00:49
kod dvoje prijatelja moja ve ,me , mo i ju upadaju njihovu 12.:eek:
Znači ja njima djelujem možda tajnovito , nisu sigurni šta ja osjećam :hmm:
A meni 12.upada sunce jednog dečka koji mi se sviđa?Šta bi to značilo
Najverovatnije da je tako, ili se ti tesko ispoljavas u pravom svetlu pred njima/ili se ispoljavas ali oni to ne vide na pravi nacin. A sa Me mozda postoji neki problem u komunikaciji izmedju vas, ili te oni ne razumeju kako treba, ili ti tesko uspevas da se izrazis onako kako bi zelela pred njima...
A za Sunce, bas bi voleo da cujem kako ti njega dozivljavas ( i jer se nesto dogodilo do sada izmedju vas/postavi sinastriju ako znas njegov datum )? Posto sam i ja u "njegovoj" situaciji... Naime, upoznao sam jednu devojku preko drugarice pre mozda ~2 meseca, koja mi je tad izgledala poprilicno odbojno, da bi se pre 2 nedelje opet videli i otad ne prestajemo, svaki dan smo zajedno, i svakim danom mi je lepsa/privlacnija, ne izlazi mi iz glave. A upadam joj u 12-u sa So, Me, Ve i SMC. Ispricala mi je neke svoje probleme/strahove za koje ni njeni roditelji ne znaju maltene posle 3 dana, razgovaramo kao da se znamo 100god (uglavnom o nekim problemima/proslosti), nekako se najbolje osecamo (bar ja) kad smo sami/zavuceni negde daleko od ociju javnosti ususkani jedno pored drugog, kao da smo "vezani" jedno za drugo nekom neobjasnjivom vezom! A sto se tice sunca, primetio sam ponekad kad nesto uradim/kazem bas onako Ovnoski da me nekako zbunjeno pogleda ( ali ne uvek, verovatno zbog So0So ), pa se osetim neshvacenim/neprepoznatim... A Venera, ehhh, kako je neko vec napisao u ovoj temi, sve vise pocinjem da je volim, onako duboko, ali se plasim da ona to ne primecuje/da joj to kazem jer imam utisak da nece shvatiti...
E sad, zanima me, ako bi neko mogao da mi pojasni malo, prvo ove moje planete u njenoj 12-oj, i kako bi se tumacilo to sto su nam vladari 5-te kuce u konjukciji u njenoj 12-oj? O.o A ja bih bas voleo da budem sa njom u vezi! A problem je sto je ona vec u duzoj vezi (koja je izgleda i ne ispunjava bas), i to sto se na neki nacin plasim da me odbiti i da cu je izgubiti i kao prijatelja... :( Sta uraditi...? :/

Evo sinastrije: http://img171.imageshack.us/f/astro61gw0132filipjovan.gif/
P.S. Izvinjavam se ako sam otisao u off topic sa pitanjem, zanima me samo u okviru tematike 12-og polja...!!! :)

alea
04-05-2011, 17:31
Hajde stavi i njenu kartu posebno ako ti nije problem? :)

cofi89
04-05-2011, 17:50
Nije naravno! :)

ONA: http://imageshack.us/f/708/astro2gw32jovana5665125.gif/

Btw, interesantno koliko su naglasene 12-te kuce i kod mene i kod nje i u sinastiji... xD :D

snupy
04-05-2011, 19:25
Najverovatnije da je tako, ili se ti tesko ispoljavas u pravom svetlu pred njima/ili se ispoljavas ali oni to ne vide na pravi nacin. A sa Me mozda postoji neki problem u komunikaciji izmedju vas, ili te oni ne razumeju kako treba, ili ti tesko uspevas da se izrazis onako kako bi zelela pred njima...

Cofi89,izvini ako upadam u diskusiju:D Ali imam i ja jednu pricu sa tim 12.poljem.Naime,i ja decku sa kojim vec duze vreme izlazim(ne pitaj koliko dugo:mad: )upadam u 12.k. Sa istim planetama kao i ti,So,Mo,Ve,Me.
Iz mog iskustva,kapiramo se,super nam je zajedno i sve,ali opet ne znam na cemu sam...No,s obzirom da se radi o 12k.,to sve osobi koja nam se svidja doge iza ledja,tj.ne vidi ono sto si ti(So),sta osecas(Ve),i sta mislis(Me).Sad meni sto se svidja je to sto se radi o benificima,pa to olaksava stvari:)Ali aspekt Ve90Sa mi se ne svidja,ali ugl.on dolazi do izrazaja sa vremenom.
Cuh jos da to moze da znaci da si joj mistican,i da imas uticaj na njenu psihu...Sad ne znam koliko je od ovoga sve tacno,ali eto...moje vidjenje

cofi89
04-05-2011, 20:59
@Snupy:
Slazem se! Samo da se nadovezem na tvoj Mo u njegovoj 12-oj, ja takodje jednoj drugarici upadam sa mesecom u 12-tu (+taj moj Mo0So njeno), i tacno po simbolici, razumeo sam je potpuno za neke stvari, i naravno kad sam joj "ukazao" na iste, maltene nisam dobio samar! :mad::D Hocu reci, jednostavno nije registrovala to, pa je verovatno "agresivnije" reagovala iz straha... Sva sreca pa sam znao vec za "12-tu" pa iskulirah... xDD :rolleyes:
A za Ve90Sa, ne svidja se ni meni, tj.= :bash::D A za uticaj na njenu psihu, hmm, moglo bi se reci!
I da, glupost, ali bi mogla imati veze sa 12-om; malopre sam joj pozajmio nekoliko cigareta... xD :confused::D

snupy
04-05-2011, 21:47
@Snupy:
Slazem se! Samo da se nadovezem na tvoj Mo u njegovoj 12-oj, ja takodje jednoj drugarici upadam sa mesecom u 12-tu (+taj moj Mo0So njeno), i tacno po simbolici, razumeo sam je potpuno za neke stvari, i naravno kad sam joj "ukazao" na iste, maltene nisam dobio samar! :mad::D Hocu reci, jednostavno nije registrovala to, pa je verovatno "agresivnije" reagovala iz straha... Sva sreca pa sam znao vec za "12-tu" pa iskulirah... xDD :rolleyes:

Mesec je posebna prica....i prvo sto gledam u sinastrijama je mesec!Mada ovaj moj sasvim fino reaguje na moj upad meseca:p
12kuca je mnogo pipljiva,okultna,tajanstvena,nosi strahove.Tako da mozda ti njoj ovim planeticama malo i plasis.
Hahahahahaha sto se tice pljugi,to je samo tvoja doba volja:D
Msm.da ces na topiku za sinastrije dobiti bolju analizu.

tori
05-05-2011, 09:37
U sinastiji mog muza i mene, njegova 12 kuca (tu su mu MO i VE) pada u moju 10 kucu u biku i njegova ve je u konjukciji sa mojim MC i kironom.
Ja mislim da bi se to tumacilo kao da on deluje pozitivno na moju karijeru, imidz, status.

Moja 12.kuca (tu mi je JU) pada u njegovu 2.( tu su mu Ma i fortuna) i 3. kucu i njegova fortuna je u konjukciji sa vrhom moje 12.kuce, a njegov Ma 0 moj lilith.
Jel bi bio neko ljubazan da da neki komentar na ovo? Hvala unapred:)

alea
05-05-2011, 09:58
Nije naravno! :)

ONA: http://imageshack.us/f/708/astro2gw32jovana5665125.gif/

Btw, interesantno koliko su naglasene 12-te kuce i kod mene i kod nje i u sinastiji... xD :D

Ova tvoja devojka, iako je dupli Ovan meni ni malo nema takve odlike.
Vladar joj je u 12 p. i to MA u Ribama, SO u 12 p. neaspektovano, MO u Škorpiji vladar 4 p. u Raku 90 NE0UR ali 120 MA0ME0SA u Ribama.
Mislim da je vrlo emotivna i osetljiva, iako deluje spolja puna sebe, ona je u stvari vrlo nesigurna u sebe. :)

WolfWoman
15-05-2011, 22:05
http://i326.photobucket.com/albums/k414/Gilded_Crotch_photo/sinastrijaneda.gif

U ovoj sinastriji, njegovo 12p pada u moje 6p, a moje 12p pada u njegovo 5p, a ja u svom 12p u raku imam jupitera.
Jel mi neko moze reci sta o nasim 12-im poljima?

nale777
15-05-2011, 23:22
Zanimljiva tema!Njegova 12. kuća ima konjukciju SO i ME, i konjukciju sa mojim retroSA iz 3,4. kuće, jer je na IC-u.Nas dvoje smo se upravo upoznali preko neta, ja sam njega kontaktirala.Više puta smo prekidali kontakt i obnavljali ga, uglavnom na moju inicijativu.
Njegov MA iz 9.kuće takođe pravi egzaktnu konjukciju sa mojim retro JU iz 12. kuće.
Ovo mora da znači nešto važno, jer su sve ove moje planete i retro i vezane za moju i njegovu 12. kuću.Samo kad bih znala šta?

kosmopolita
16-05-2011, 08:47
I mene zanima moj Sa u 12p druge osobe,Sa dolazi iz 8p:)

nale777
17-05-2011, 12:04
I mene zanima moj Sa u 12p druge osobe,Sa dolazi iz 8p:)

Kažu da je SA u 12. vezan za karmički dug koji imamo prema nekome.Rekla bih da je je njegov dug prema tebi vezan za nasledstvo ili neki ljubavnički odnos.
Zanimljivo je kod mene što naši vladari SO i SA prave konjukciju i naša 12. i 4. kuća.Takođe on duguje meni, pošto moj SA opterećuje njegovu 12. kuću, a definitivno je vezano nešto za komunikaciju i dom.

djina
30-05-2011, 22:16
Jel moze neko da mi kaze sta znaci to da se moje 3 planete iz 6 polja nalaze u njegovom 12 polju gde on ima iste te planete i njegovu veneru,a te planete su saturn,neptun i uran...?????

Beba977
31-05-2011, 13:21
Sta bi znacio njegov MO na asc u sco na moju 12 kucu.A mo mu je vladar 9 kuce?

djina
02-06-2011, 21:01
Da malopre sam videla da su nam i karme u konjukciji meni u 5 a njemu u 10 polju u skorpiji...jel ima neko ljubazan da mi kaze sta znace svi ovi aspekti?trazila sam odgovore po netu al nista ne nadjoh..:)

Phoenix
08-06-2011, 16:54
Jednom mom bivsem Sunce pada u moju 12.kucu i taj lik je mene nekako najvise kapirao,onako najdublje,al' eto,ozeni se i ode iz zemlje,a ja takvog vise ne upoznah:(

Marcipa
08-06-2011, 21:44
Moje sunce, merkur i pluton u 12. kuci partnera? :)

tatjanaj
13-07-2011, 17:16
Marcipa, ti si njegov tajni andjeo cuvar, kome on instinktivno moze da veruje.... Svojim suncem u njegovoj 12.kuci ti si njemu intrigantna i imas veliki uticaj na njega. On ti veruje, otvara ti se, spreman je da se zrtvuje za tebe i mozete imati mnoga zajednicka spiritualna i emotivna iskustva. Svojim merkurom mu dajes korisne savete, kako bi poboljsala njegovo razumevanje zivota. A sto se tice Plutona, on oseca veliku psiho-emotivnu povezanost sa tobom na najdubljem nivou, sto se odrazava i na svesnom nivou. Imas veoma snazan uticaj na partnera, sto moze biti uzrok njegove duhovne transformacije, tj. odbacivanje nekih starih navika i strahova, zarad oslobodjenja. Naravno, sve ovo vazi ukoliko su aspekti povoljni.....

A ja opet imam drugi problem. Njegov saturn kao vladar 8.kuce i severni cvor padaju u moju 12.kucu i prave konjukciju sa mojim saturnom. A moj mars u necijoj 12.kuci u konjukciji s njegovom venerom i marsom.....
Da li se saturn ovde moze posmatrati kao malefik ili ucitelj (za mars kod 2.osobe bih rekla da je malefican)....

vernalno
05-09-2011, 19:21

mislim da je razlog tog samootkrivanja,samospoznaje taj sto partnerove planete aktiviraju ono sto je skriveno u NAMA od NAS samih i da nam na taj nacin pomazu da se razvijamo...u tom smislu,takve veze su izuzetno korisne...zbog toga prema nekim osobama,prilikom upoznavanja osetimo iritaciju,snazan otpor...prosto ,nesvesno,one otkljucavaju neku nasu dobro skrivenu arhivu...!:confused:

tatjanaj
05-09-2011, 20:47
Uh, kad bi se neciji saturn nasao u mom 12. ne bih se bas dobro osecala, posto i sama imam saturn u 12. i jako dobro znam kako me radi, pa nema potrebe da mi neko dodatno otezava tako sto ce me suocavati s tim i izigravati mog gurua. Naprotiv, treba mi neko ko ce mi biti tu onda kad mi je najpotrebniji i pomoci mi lepim recima i podrskom.

sibian
06-09-2011, 17:28
A Sunce I Mesec u 12-oj kuci,s tim sto je moj mesec u egz. konjukciji sa njegovom fortunom ??? Sta predstavlja ta konjukcija sa fortunom?a mesec je i u konjukciji sa asc ?
I jel venera koja je na na kraju 11.kuce,tj na 2 stepena od 12. jel moze da se posmatra kao da je u 12-oj ?

selena
14-09-2011, 00:05
kako me doživaljeva osoba kojoj sam svoj uran i mars a sve u škorpiji smjestila u njegovu 12 kuću-jel ga jako ljutim ili???

Tristran
14-09-2011, 00:50
Stelijum licnih planeta u Vagi na mom Plutonu donela mi je osobu koju jedva da poznajem, ali mi je izmenio potpuno sliku ljubavi i muskarca kakvog zelim,
i to na najpozitivniji moguci nacin (moj Pl ima dva trigona i dva sekstila).

Tom coveku je asc. padao na moj Mars, vladara 7. polja, a So i Ju su mu na mom ascendentu.

Mesec u trigonu sa mojim asc i sa mojom Ve0So.
Imala sam osecaj da se jako dobro razumemo.

Nista dalje za mene u konkretnom smislu,
i nista pozitivnije. Transformativno u emotivnom pogledu.

Jako sam mu zahvalna sto postoji. :)

betys
15-09-2011, 10:30
Šta bi značilo kad sunca partnera obostrano padaju u 12. kuću? Jedno dolazi iz 4. , a drugo iz 8. kuće? Pa šta su to vječito neke tajne, laži ili su jedno drugom nedostupni ili zauzeti ili šta? Ili postoji neka dubina, romantika, zanesenost..........

Tristran
15-09-2011, 13:18
Šta bi značilo kad sunca partnera obostrano padaju u 12. kuću? Jedno dolazi iz 4. , a drugo iz 8. kuće? Pa šta su to vječito neke tajne, laži ili su jedno drugom nedostupni ili zauzeti ili šta? Ili postoji neka dubina, romantika, zanesenost..........

Pa, bio je primer bracnog para Balasevic.
Ja glasam za drugu opciju, a mozda imam naivnog Neptuna u Strelcu, ne znam. Ja bih rado jednog Vagu, pa nek mu stelijum bude u mom 12. polju do sutra. :)

tinna-bg
03-10-2011, 20:27
Sada sam u nekoj neobaveznoj vezici (a sebe pre nikad ne bih mogla zamisliti u takvoj vrsti odnosa), sa osobom gde mu sve moje planete iz Vage padaju u 12-o polje..
Nas odnos nije javan, jer mi nismo u vezi...
Meni je ok, a mislim i njemu :) U ovoj sinastriji se tako manifestovala ta puna 12 kuca ...

selena
03-10-2011, 20:51
a kaj misliš dal ja mnogo ljutim osobu u čiju sam 12 upakovala svoj uran i mars a sve u škorpiji??? ili bi to više odražavalo na tajanu vezu

Shoshanna
09-10-2011, 12:25
Jel može nečiji vladar 7 u 12 simbolizirat ljubav preko neta?

Akarui
09-10-2011, 13:54
Moze........

Marcipa
18-11-2011, 01:02
Marcipa, ti si njegov tajni andjeo cuvar, kome on instinktivno moze da veruje.... Svojim suncem u njegovoj 12.kuci ti si njemu intrigantna i imas veliki uticaj na njega. On ti veruje, otvara ti se, spreman je da se zrtvuje za tebe i mozete imati mnoga zajednicka spiritualna i emotivna iskustva. Svojim merkurom mu dajes korisne savete, kako bi poboljsala njegovo razumevanje zivota. A sto se tice Plutona, on oseca veliku psiho-emotivnu povezanost sa tobom na najdubljem nivou, sto se odrazava i na svesnom nivou. Imas veoma snazan uticaj na partnera, sto moze biti uzrok njegove duhovne transformacije, tj. odbacivanje nekih starih navika i strahova, zarad oslobodjenja. Naravno, sve ovo vazi ukoliko su aspekti povoljni.....

A ja opet imam drugi problem. Njegov saturn kao vladar 8.kuce i severni cvor padaju u moju 12.kucu i prave konjukciju sa mojim saturnom. A moj mars u necijoj 12.kuci u konjukciji s njegovom venerom i marsom.....
Da li se saturn ovde moze posmatrati kao malefik ili ucitelj (za mars kod 2.osobe bih rekla da je malefican)....
Hvala puno :112:
Ovo je tako divno sto si napisala. Voljela bih da je tako, ali previse je zloban prema meni, ne bih rekla da uticem dobro na njega...onda... a ako je ovo njegovo otvaranje, bolje da ostane skriveno.:D

tatjanaj
20-11-2011, 03:19
Mislim da odluka o braku zavisi samo od tebe i njega. Doduse, ne znam kakvi su vam aspekti, ali bitno je da ima vise dobrih nego losih.

tatjanaj
20-11-2011, 03:30
Ko su Tori i Selena?

selena
20-11-2011, 23:54
selena sam ja koliko znam od početka priključenja ovog foruma kao i na svim ostalim forumima...
kako je došlo do braka-krivi razlozi ,krive procjene ..sve krivo ..a shodno tome brak je od prvog dana na ivici razvoda ...nije ok i nikome nebi to preporučila ...kako dugo će moj brak trajati neznam više ...da nisam kukavica već bi davno sve to okončala..ali sam kukavica veća nogo sam mislila..evo razloga zašto sam još u tom braku...
a mužem saturn je u mojoj 12 i to boli..povredi me i onda kad on to ni ne shvaća ni en namjerava...

Tratincica84
25-12-2011, 18:20
SA mog momka iz 8 kuce u vagi, pada u moju 12 tkdj i Selena pronasla sam se u tvojim recenicama...bas ume da boli, ali eto nazalost nas dvoje nismo opstali :(

Tratincica84
26-12-2011, 01:19
Ja ne razumem sta vi pisete,meni to bas super kada necije planete u sinastriji upadaju u nasu 12k,to je sve puno misterije i tajni....;)
Ne znam da li je to tako tesko samo kada su malefici u pitanju ili uopsteno...?:confused:

Ma on ti u 8 polju ima JU,SA,SO,ME,PL...i sa SO,JU,SA upada u moju 12 kucu,a sa ME i PL u moju prvu....iskreno nimalo lak covek, a ja opet ne volim tajne i muljanja...vise volim otvoreno karte na sto :D

iatlove
26-12-2011, 03:37
Zato sto je tvoje So u 11k,a moje u 12k...meni tajne nisu problem.Obozavam tajnost.:girl_in_love:

Slazem se sa tobom Agena u vezi afiniteta prema tajnosti. Moje So je u 12.takodje.
U nasoj sinastriji samo ja njemu ulazim u 12. kucu i to sa Marsom. On vec u toj kuci ima Mo i Sa ali nema aspekata sa mojim Ma jer je presirok orbis.
Kako se tumaci to? Nisam primetila do sada nista od simbolike Marsa da mu donosim u 12 kuci. Mozda sam se bez veze zaletela misleci samo o negativnim Marsovim karakteristikama.

Tratincica84
26-12-2011, 11:00
Iatlove kada je tvoj MA u partnerovoj 12k. trebalo bi znaciti da ti uzivas u vremenu koje vas dvoje provodite sami, on ce deliti sa tobom njegova najdublja osecanja i osecace se slobodnijim u tvom drustvu...a on tvoj Ma u u 12 k., moze osetiti bes jer ga pritiskas da otkrije intimne detalje nekog zivotnog iskustva,ali ipak ce zeleti da se povinuje tome jer oseca jaku psihicku i emotivnu povezanost sa tobom

milicica21
26-12-2011, 13:20
Tratincice, mozes li pogledati moju sinastriju, dobro ti ide :D

Tratincica84
26-12-2011, 13:47
Tratincice, mozes li pogledati moju sinastriju, dobro ti ide :D

Milicice nije problem, samo stavi kartu na temu sinsinatrija pa mogu malo da pogledam i reknem po koju :D, mada ja tek ucim i istrazujem...

milicica21
26-12-2011, 16:17
Milicice nije problem, samo stavi kartu na temu sinsinatrija pa mogu malo da pogledam i reknem po koju :D, mada ja tek ucim i istrazujem...

Vazi, postavicu, hvala ti :o

zvjezdica
26-12-2011, 16:31
Ja ne razumijem zašto to 12. polje ljudi doživljavaju tako fatalistički. Nije ono ništa gore ili bolje od 7. polja primjerice.

Normalno je da ako imate neke planete u 12. da će vam netko sa svojim planetama past u vaše 12. polje. Bitna je simbolika planeta i njezina natalna predispozicija. Ako je netko mentalno slaba osoba, svaka planeta će njoj teško pasti.

Ja imam stelij planeta u 12. polju: Veneru,Merkura i Sunce. Meni ljudi da bi bili bliski i moraju past u ovo polje, jer ipak su mi tu 3 bitne planete.

U sinastriji sa jednim muškarcem imam situaciju da njegov Mjesec upada na moju konjukciju Venere i Merkura i sam vrh mog 12. polja. Jako dobro se slažemo i dosta vremena provodimo u razgovoru o mističnim temama.

Nečiji Mjesec bi mi tu mogao smetati, a zašto? Zato što ako je Mjesec druge osobe neharmoničan i u lošem dostojanstvu, izazvat će mi urnebes na psihu, kao i svaka druga loša planeta.

Dakle, nemojte se fatalistički bojat tog 12. polja :)

zvjezdica
26-12-2011, 17:21
Govore ti to oni koji se prave pametni i misle da je astrologija nizanje rečenica i definicija iz udžbenika,od kojih su isto u tolikoj mjeri fatalistički.

Ne volim kad vidim da ljudi tumače takve gluposti. Planete i kuće treba prilagoditi značenju cjlokupne slike, a ne na osnovu 12. polja zaključiti da će tu netko nekoga ostaviti, psihički mučiti, zatvoriti u podrum, silovati, izdubit mu glavu i napravit od nje cvjetni aranžman. :D

Možda imate neke napete aspekte pa su to zaključili, ali opet: NITKO NIKADA nemože znati tko će koga ostaviti preko sinastrije. Za to postoji horarna astrologija. I Amen.

Nina Sofia
26-12-2011, 17:31
Ok jel moze onda meni neko da kaze nesto o tome sto moj Ur i Ne upadaju njemu u 12 polje a njegov Ne u moje 12 polje. Kako se to tumaci?

spomenka
10-02-2012, 17:55
Nešto sam skužila kod ovakvih položaja planeta... osoba koja nam puni 12 polje sa 3 ili više planeta, a može i sa dvije, ostavlja utisak povjerljive osobe tj. imamo osjećaj da se u potpunosti možemo predati tj. sve svoje misli njoj možemo otkriti a ona će ih čuvati tj. nikada ih neće odati...znači ostavlja dubok utisak povjerenja na nas... što je recimo veliki + ovakvih položaja u sinastriji, jer ta nas osoba čuva, čuva nam leđa...
eh sad, mišljenja sam da je to samo sa benefičnim planetama, jer sam samo sa njima imala iskustva za malefike ne znam...

ukratko, što je više benefičnih planeta u našem 12.polju, to je više naglašen taj osjećaj povjerenja...
neka me ispravi netko tko to nije doživio, baš me zanima...

majabl
10-02-2012, 18:07
pa ja sam sa osobom koja mi puni dvanesto polje, licnim planetam, i jeste kao podsvjesna povezanost, ali kod mene je vise zato sto je tajno..:)

cvetak
11-02-2012, 11:49
Ne znam jos da dokucim u trenutnom odnosu uticaj XII
moje So je u njegovoj XII i konjukciji sa Asc, So mi je dispozitor vladara V i vladar je IX, da li mozda govori i odnosu koji je prvo izvan ociju javnosti pa se kasnije razotkriva (jer So izlazi na Asc) ? Ili ja tu njemu nisam nesto jasna :)
Takodje njegov rUr je u mojoj XII i konjukciji sa Asc, Ur mu je vladar VI i dispozitor Mo...E sad njegov posao iako mi je poznat tj znam cime se bavi on ne voli da prica o tome, pa znam jako malo...

malamaza
11-02-2012, 17:30
ja imam primjer sinastrije gdje je moj stelij merkur-mars-sunce ulazio u partnerovu 12.kuću
meni je to stalno donosilo osjećaj da nisam shvaćena i da sam u mnogočemu izolirana iz njegovog života ...

snupy
11-02-2012, 19:18
Imam ja trenutnu situaciju..ja njemu punim 12. :D Mo,Ve,Su,Me..totalna havarija.
E,sad ja imam utisak da on mene ne vidi onakva kakva sam,nekako ne mogu da se otvorim,uvek uradim nesto pogresno.

Mada,obicno osoba kojoj mi punimo 12.oseca uticaj stelijuma.
Citala sam da moze da ima znacenje tajne veze,duboke podsvesti,koicidencije,ali i iluzija.

malamaza
11-02-2012, 19:38
snupy skroz te razumijem, baš tako, što god uradiš i u najboljoj namjeri uvijek neko nerazumijevanje ...

Nina Sofia
11-02-2012, 20:50
Ja sada vidim da dva tipa koja su na mene dosta uticala imaju prilicno slican raspored kuca i obojica mi Ne upadaju u 12 polje, a ja njima Me i Ur 12 polje... E sada ne kapiram kako se tumaci moj Me i Ur u njihovoj 12 kuci, mada za njihovog Ne koji je u konjukciji sa mojim Ur mogu da kazem da je delovao u tom smislu da nikada nisam bila na cisto sa njima...

spomenka
12-02-2012, 01:30
Čitala sam da je bilo prelazaka u javnu, ali ipak je taj početak ili neki dio obavezno ostajao tajna...

ja ne vidim ništa loše u toj postavci planeta, jedino je malo bed kad je sunce u nečijem 12.polju, jer tad se sunce osjeća manje vrijedno...tako sam čitala, al benefici su po meni lijepo iskustvo, čuvaju nam leđa! znamo da nas nikada ne bi odali, niti izdali i da njima možemo otvoriti dušu jer im instiktivno vjerujemo, bez da ih dublje poznajemo...

spomenka
12-02-2012, 01:53
ne znam ja sam imala takvo iskustvo moram priznati...

spomenka
12-02-2012, 02:03
Tajni odnos koji je trebao voditi ka nečemu ali sam se ja povukla iz ovdje ne bitnih razloga...

Njegov stelij So, Me i Ve i Ju... Mislim da je njemu bilo bed kaj sam ja inzistirala da bude tajno, iz ovdje ne bitnih razloga... i čisto radi moga mira i ne petljanja određenih ljudi odjednom u moj život...

Osjećaj je da mu mogu reći sve ali sve i da će to ostati između nas... A sad jeli ostalo :D nadam se da je...

malamaza
12-02-2012, 09:22
Uopste ne razumem 12 polje u sinastriji...:confused:

Da li je takav medjusobni sinastrijski odnos kod nekoga uspeo..?
Da li je neka tajna veza presla u javnu..?
Da li je uspela...?

Ili u buducnosti ako mi se sa nekom osobom pojavi ovakvo stanje smatram da je beznadezno...?:D :D

kod mene nije uspio, ovaj primjer sa stelijem u partnerovoj 12.k., veza nije nikad bila tajna, ali je bilo tajni u braku koliko hoćeš, najprije njegovih tajni godinama koje sam ja sve istolerirala (bar da nisam, mogli smo odavno skratiti muke), a onda jedna moja tajna i sve je otišlo u propast jer on nije htio/znao/mogao tolerirati ništa i nijednom ...

još jedan drugi primjer za 12.k. gdje je veza bila tajna i gdje su nam saturni obostrano padali u 12.k., teško i preteško iz puno razloga ...

malamaza
13-02-2012, 19:32
A ako su beneficne planete u 12k obostrano kako se to gleda..?

meni to izgleda kao da "deblji kraj" izvuče onaj ko donosi benefike u nečiju 12.kuću jer oni zrače pozitivnu energiju u malefičnoj kući pa mi je logično da oni više trpe, ne znam ...
ako je obostrano možda bi to trebalo gledati kao olakotnu okolnost, a možda samo lupam sad, sorry :D

spomenka
13-02-2012, 19:36
Znam da prema osobama koje nam pune 12., 4., 8. kuću možemo razviti najdublje emocije i kada oni odu iz našega života to osjećamo kao veliki gubitak. Posebno se ovo odnosi na 4. kuću.

majabl
13-02-2012, 19:53
hahhaah...meni ovaj sad puni cetvrtu kucu i to suncem merkurom i venerom...hahahah nije mi to trebalo...:) :) :)

malamaza
13-02-2012, 21:39
Znam da prema osobama koje nam pune 12., 4., 8. kuću možemo razviti najdublje emocije i kada oni odu iz našega života to osjećamo kao veliki gubitak. Posebno se ovo odnosi na 4. kuću.

misliš li da su mu moji PL., te MO0UR u njegovoj 4.kući, nakon prekida mogli izazvati osjećaj gubitka ?
u toj njegovoj 4.k. je i konjunkcija njegovog PL i mog MO ... a i moje je sunce na vrhu njegove 4.kuće ...

pitam , jer ako je i osjećao gubitak, nikad ga nije nimalo pokazao ...

malamaza
14-02-2012, 05:44
Kako olaksavajucu okolnost...?:confused: U kom smislu..?

pa u smislu da obadvoje osječaju težinu partnerove 12.kuće na svojim beneficima u njegovoj 12.k., a ne samo jedan od njih ...

npr. da se moj partner meni žalio na usamljenost i izoliranost (zbog stelija u mojoj 12.k.) kao što sam se ja žalila njemu, to bi moglo značiti da prepoznajemo istu vrstu problema u odnosu pa bi to po logici dovelo do recimo zajedničkog pokušaja da se to promijeni na obostrano zadovoljstvo ...
ovako sam se samo ja žalila njemu, a on to uopće nije razumio pa samim tim nije ni mogao ni znao kako prevladati taj dio problema ...

spomenka
14-02-2012, 06:36
pa u smislu da obadvoje osječaju težinu partnerove 12.kuće na svojim beneficima u njegovoj 12.k., a ne samo jedan od njih ...

npr. da se moj partner meni žalio na usamljenost i izoliranost (zbog stelija u mojoj 12.k.) kao što sam se ja žalila njemu, to bi moglo značiti da prepoznajemo istu vrstu problema u odnosu pa bi to po logici dovelo do recimo zajedničkog pokušaja da se to promijeni na obostrano zadovoljstvo ...
ovako sam se samo ja žalila njemu, a on to uopće nije razumio pa samim tim nije ni mogao ni znao kako prevladati taj dio problema ...

Ček, ti si se osjećala zapostavljeno u tom odnosu? Na koji način? Mislila si da ti ne pruža dovoljno pažnje ili? Pojasni malo...

malamaza
14-02-2012, 08:54
Ček, ti si se osjećala zapostavljeno u tom odnosu? Na koji način? Mislila si da ti ne pruža dovoljno pažnje ili? Pojasni malo...

upravo tako, slobodno vrijeme nije provodio sa mnom, samo sa društvom, bilo odlasci na kave, bilo utakmice, bilo večere sa kolegama s posla ...
moje je bilo da sjedim kod kuće s djecom, nije imao volje ni za razgovore, ni za šetnje, ni za npr. zajedničko gledanje filma (da ne kažem da odemo u kino, nikada u 15 godina )...
čak sam počela igrati jednu virtualnu igricu koju je on dugo igrao sa svojim prijateljima (za koju sam govorila da nikad ne bih, al eto rekoh možda budemo imali zajednički hobi pa se i tako malo zbližimo) ...
uzalud, ni o tome nije volio pričati sa mnom ...

spomenka
14-02-2012, 14:11
upravo tako, slobodno vrijeme nije provodio sa mnom, samo sa društvom, bilo odlasci na kave, bilo utakmice, bilo večere sa kolegama s posla ...
moje je bilo da sjedim kod kuće s djecom, nije imao volje ni za razgovore, ni za šetnje, ni za npr. zajedničko gledanje filma (da ne kažem da odemo u kino, nikada u 15 godina )...
čak sam počela igrati jednu virtualnu igricu koju je on dugo igrao sa svojim prijateljima (za koju sam govorila da nikad ne bih, al eto rekoh možda budemo imali zajednički hobi pa se i tako malo zbližimo) ...
uzalud, ni o tome nije volio pričati sa mnom ...

Imala si osjećaj kao da te skriva? Možda on tebe nije baš najbolje razumio, mislim tvoje potrebe jer si mu "iza leđa", al sam sigurna da je imao ogromno povjerenje u tebe. Bila si mu kao neki nevidljivi "stup"...
Jesam u pravu?

Ako sam dobro shvatila ti si njemu punila 12.kuću?

malamaza
14-02-2012, 15:14
Imala si osjećaj kao da te skriva? Možda on tebe nije baš najbolje razumio, mislim tvoje potrebe jer si mu "iza leđa", al sam sigurna da je imao ogromno povjerenje u tebe. Bila si mu kao neki nevidljivi "stup"...
Jesam u pravu?

Ako sam dobro shvatila ti si njemu punila 12.kuću?

u pravu si, bila sam mu stup, i žena i najbolji prijatelj ... volio me je na neki težak način, ali me volio, sve bi učinio za mene, uvijek i u svemu ..
imao je ogromno povjerenje koje sam izdala jer sam bila usamljena i slaba, nisam jedan jedini put u životu ostala vjerna, poklekla sam (ona priča o drugoj sinastriji gdje smo taj drugi i ja jedan drugom obostrano punili 12.k. sa saturnima)
od toga se nikad više nismo oporavili, uzalud sav trud više od godinu dana ... nedavno smo dogovorili razvod, samo još živimo pod istim krovom ali kao cimeri, dok sve ne izorganiziramo ...
teško, preteško ...

spomenka
14-02-2012, 16:06
u pravu si, bila sam mu stup, i žena i najbolji prijatelj ... volio me je na neki težak način, ali me volio, sve bi učinio za mene, uvijek i u svemu ..
imao je ogromno povjerenje koje sam izdala jer sam bila usamljena i slaba, nisam jedan jedini put u životu ostala vjerna, poklekla sam (ona priča o drugoj sinastriji gdje smo taj drugi i ja jedan drugom obostrano punili 12.k. sa saturnima)
od toga se nikad više nismo oporavili, uzalud sav trud više od godinu dana ... nedavno smo dogovorili razvod, samo još živimo pod istim krovom ali kao cimeri, dok sve ne izorganiziramo ...
teško, preteško ...

Da, nije niti čudo da ti to nije oprostio... Vidiš kod mene je jedino pozitivno kod te 12.kuće, kad si u vezi s osobom koja ti puni 12.kuću, imaš osjećaj kao da ti ta osoba ulazi pod kožu i kao da je pod njom i čuva te. Štiti, ne znam al ja sam takvog utiska (ali samo kad su benefici u pitanju), ali problem je u tome kaj ti nju tu i ostaviš- "pod kožom", kao da joj ne dopuštaš da izađe iz nje, ne puštaš ju na svijetlo, nego je ona u tebi i nije te briga zna li netko za nju, bitno je da je ona tu... Nemaš ju potrebe "pokazivati" drugima, niti javno iskazivati ljubav, imaš osjećaj da ona to zna i bez "dokaza".

Što je naravno drugoj strani koja puni tu kuću skroz čudno i pita se -a zašto?
To je ljubav čutanjem, a ipak djelima od strane 12.kuće, al takvim djelima koja opet nisu vidljiva drugima...

Bojana_NS
15-02-2012, 16:20
Mene jedna stvar interesuje ako neka planeta iz 12 kuće pravi konjukciju sa AC da li vi smatrate da ta planeta iz 12 kuće je u stvari u 1 kući :confused:

nedda
15-02-2012, 16:57
ako je do 5 stepeni od Asc-a, da.

malamaza
15-02-2012, 19:30
ako je do 5 stepeni od Asc-a, da.

a ako je orbis manji od 5 stupnjeva ali je retro pa ide "dublje" u 12.k jel onda drugačije ?

Nika
15-02-2012, 20:37
kod mene nije uspio, ovaj primjer sa stelijem u partnerovoj 12.k., veza nije nikad bila tajna, ali je bilo tajni u braku koliko hoćeš, najprije njegovih tajni godinama koje sam ja sve istolerirala (bar da nisam, mogli smo odavno skratiti muke), a onda jedna moja tajna i sve je otišlo u propast jer on nije htio/znao/mogao tolerirati ništa i nijednom ...

još jedan drugi primjer za 12.k. gdje je veza bila tajna i gdje su nam saturni obostrano padali u 12.k., teško i preteško iz puno razloga ...

pozz..da se prikljucim http://img577.imageshack.us/img577/8519/astro694409802.gif
sto se tice 12 kuce ,njegova venera pada u moju 12 kucu -pre 15 godina smo se zabavljali tajno bez nekog posebnog razloga ,igrom sudbine putevi nam se razisli,nakon 15 godina opet smo u vezi ,opet tajno...

malamaza
15-02-2012, 21:48
nika vidim da vam se kuće gotovo poklapaju, pa još toliko planeta u 8.kućama ...
mislim da se ne možete izbjeći ni da hoćete ...

spomenka
16-02-2012, 16:16
A sto je sada tajno..?:confused:

....... :D :D :D

snupy
16-02-2012, 22:18
Vidiš kod mene je jedino pozitivno kod te 12.kuće, kad si u vezi s osobom koja ti puni 12.kuću, imaš osjećaj kao da ti ta osoba ulazi pod kožu i kao da je pod njom i čuva te. Štiti, ne znam al ja sam takvog utiska (ali samo kad su benefici u pitanju), ali problem je u tome kaj ti nju tu i ostaviš- "pod kožom", kao da joj ne dopuštaš da izađe iz nje, ne puštaš ju na svijetlo, nego je ona u tebi i nije te briga zna li netko za nju, bitno je da je ona tu... Nemaš ju potrebe "pokazivati" drugima, niti javno iskazivati ljubav, imaš osjećaj da ona to zna i bez "dokaza".

Po definiciji planeta deluje na polje.Sto ce reci da mi stelijumom delujemo na partnera.Ja osecam suprotno.Moj stelijum puni njegovu 12.i ja se osecam onako kako ste opisali gore...totalna zamena uloga:confused:

nymeria
16-02-2012, 22:21
Ma0Sa u necijoj 12.?Nesto mi to ne mirise na dobro...Da li je moguce da osoba cija je 12. kuca dozivi neku stetu ili bude zrtva agresije od strane osobe ciji su Ma i Sa? Ili da u prisustvu te osobe oseca tenziju, nelagodu?

Majana
16-02-2012, 22:31
Ma0Sa u necijoj 12.?Nesto mi to ne mirise na dobro...Da li je moguce da osoba cija je 12. kuca dozivi neku stetu ili bude zrtva agresije od strane osobe ciji su Ma i Sa? Ili da u prisustvu te osobe oseca tenziju, nelagodu?
Pa ako se polazi od toga da samo 12 polje predstavlja psihicku i fizicku izolaciju, prinudu i patnje, malefici kao sto su mars i saturn ne mogu doneti nista dobro. Agresija da, vredjanje, tortura, zabrane, naredjivanja, jer ove dve planete ne mogu izvuci ni ono malo dobrog koje daje 12 kuca. E sada u kom su znaku, da li ta osoba koja je vlasnik Ma0Sa ima jos nekih naznaka sadiste ili agresora...

majabl
16-02-2012, 22:36
osoba koja u mojoj dvanaestoj ima so i me i ma na mom asc, a sa na devet stepeni od mog asc u mojoj prvoj ..nije agresivna,ali je recimo strastvena i veza je tajna , ali dobro kako se radi o vodoliji, bilo bi cudno da je neka agresiija u pitanju..a sa mu je u ribi, ur u djevici kao vladar te vodolije...:)

nymeria
16-02-2012, 22:50
Pa ako se polazi od toga da samo 12 polje predstavlja psihicku i fizicku izolaciju, prinudu i patnje, malefici kao sto su mars i saturn ne mogu doneti nista dobro. Agresija da, vredjanje, tortura, zabrane, naredjivanja, jer ove dve planete ne mogu izvuci ni ono malo dobrog koje daje 12 kuca. E sada u kom su znaku, da li ta osoba koja je vlasnik Ma0Sa ima jos nekih naznaka sadiste ili agresora...

Ta osoba sam ja :D nazalost
A momak se zali da mu, (da prostis), stalno "kenjam" i naredjujem, pa mi je to nekako najvise licilo na ovu poziciju Ma i Sa...

Majana
16-02-2012, 23:05
hahaha ;) pa zensko si pa nije toliko strasno, samo nemoj da pocnes da ga fizicki zlostavljas :D

nymeria
16-02-2012, 23:29
hahaha ;) pa zensko si pa nije toliko strasno, samo nemoj da pocnes da ga fizicki zlostavljas :D

Hahahaha, pa bilo je gusto u par momenata, da budem iskrena, ali se nekako iskontrolisem uvek :D Ali neka, borim se sa tim delom svoje licnosti i popravljam se polako, sta je Ma0Sa ako ne rad, rad i samo rad :)

Bojana_NS
16-02-2012, 23:43
Ja znam za jedan par njena venera i sunce u njegovom 12 polju a i njegova venera,sunce,merkur i jupiter u njenom 12 polju,mogu reći da su sve krili bar od nas nekako su tu vezu jako čuvali od drugih tj nisu se ponašali ko da su momak i devojka made eto njih u braku već 6 meseci :D

Bojana_NS
17-02-2012, 00:28
Za sada ne :)

Bojana_NS
17-02-2012, 00:38
kako stvari stoje .....saznaću kad se rodi :D

Bojana_NS
17-02-2012, 00:46
svašta je moguće ma taje i što treba i što ne treba

Nika
17-02-2012, 12:28
hehehe Agena ti si car :)

zvjezdica
18-02-2012, 02:38
Hahha, kako je krenula ova tehnologija, sada će svatko svakome upadat u 12. polje :D

Nika
18-02-2012, 16:23
saznala sam da se razveo pre godinu dana,ja sam u braku 15 godina ...prijateljski komuniciramo preko neta,razotkrivajuci sta se desilo u proslosti :)

vodolija83
18-02-2012, 21:38
Njegov ASC je u mojoj 11toj, al moja 12ta kuca upada u njegovu prvu?? Kako to da protumacim ?:eeks: Inace veza je tajna iako nema potrebe, nismo ni zauzeti, a ni on nije ozenjen, ali sve je tajno u vezi njega i posao nije skroz poznat ni porodica i sve zivo taj covek taji od mene i izvrce, pa me zanima kako da protumacim tu moju 12tu u njegovoj prvoj ako neko moze da mi odgovori...A njegova 12ta pada u moju 10tu:rolleyes:

Nika
21-02-2012, 00:45
CUDNA je ovo povezanost...saznajem neke stvari nakon toliko godina :)
http://img577.imageshack.us/img577/8519/astro694409802.gif

Nika
21-02-2012, 01:24
Izasli smo iz 12 kuce ...pao rucak :)

Nika
21-02-2012, 01:30
Draga moja, ne znam sta kaze ta 3 i 5,ali mogla bih da napisem jedan dobar roman o dvoje ljudi koje je rat rastavio i volela bih da znam toliko o astrologiji da opisem svaki aspekt :)

Nika
21-02-2012, 01:52
Utisci su dobri,tacnije bas smo uzivali u razgovoru i vremenu provedenom zajedno ,(trigon venere),a vertex na vertexu opet neki sudbonosni susret...sad postoji mogucnost da saradjujemo zajedno ,posto su nam poslovi tesno povezani .Ne znam sta da mislim

siri
19-05-2012, 02:11
Imam ja jednu sinastriju gdje punim njegovo XII polje u kojem se nalazi Venera vladar mu ASC. Ja u XII imam stelijum sunce, merkur, mars i time mu punim tu njegovu mracnu kucu tajni.
Da zaboravih reci, sve se to desava u uklijestenom Ovnu.
Kako definisati to sto oboje s necim upadamo jedno drugom u XII kucu?
Doduse nama se kuce preklapaju u uporednom.

A jeste tajna veza, oboje u braku...uzas,ali...:D

siri
19-05-2012, 11:58
Sama si dala odgovor..:)
Tajni odnosi,tajne veze,tajno vencanje,tajni brak sve je to kada neko nekom svojim planetama upada u 12k.Sve zavisi da li su malefici ili benefici,ali po statistici ovde na forumu,takve veze su jako teske.;)
Osim Selene i Tori prakticno niko nije pozitivno zavrsio sa ovim sinastrijskim polozajem.:(

Benefici su u pitanju,ali svejedno, statistika je u pravu osjetih to i na svojoj kozi...Tesko, da teze ne moze biti.12k. u sinastriji je meni borba sa svojim unutrasnjim bicem, sa samim sobom, i uz sve to borba i sa svim tim njegovim nevidljivim i vidljivim strahovima...

Ali morate priznati ima neku draz ta XII,ma kako teska bila.Uvijek veliku lekciju naucis kroz nju.:)

Drago mi je zbog Selene i Tori, da bar neko ima pozitivno iskustvo sa 12.k...:)

tori
19-05-2012, 12:27
Evo mene, cisto da se ukljucim i dam neki komentar na temu:)

U sinastiji mog muza i mene, njegova 12 kuca (tu su mu MO i VE) pada u moju 10 kucu u biku i njegova ve je u konjukciji sa mojim MC i kironom.
Ja mislim da bi se to tumacilo kao da on deluje pozitivno na moju karijeru, imidz, status.

Moja 12.kuca (tu mi je JU) pada u njegovu 2.( tu su mu Ma i fortuna) i 3. kucu i njegova fortuna je u konjukciji sa vrhom moje 12.kuce, a njegov Ma 0 moj lilith.

E sad, doslo je do braka dosta brzo i evo vec smo 8godina u braku. Bilo je dosta cimanja, pre svega sa njegove strane(nagle odluke, dramaturgija,...) ali sve smo to prevazisli.
Volimo se i postujemo, nije bilo tajnih veza (Bar ne s moje strane:))
Pricamo o svemu, nema tajni.
Ako zeli neko da prokomentarise ista u vezi ovog, slobodno pitajte, pisite, ja sam tu pa cu odgovoriti na svako pitanje.
Pozzz svima i budite mi dobro!

malamaza
19-05-2012, 12:45
Sama si dala odgovor..:)
Tajni odnosi,tajne veze,tajno vencanje,tajni brak sve je to kada neko nekom svojim planetama upada u 12k.Sve zavisi da li su malefici ili benefici,ali po statistici ovde na forumu,takve veze su jako teske.;)
Osim Selene i Tori prakticno niko nije pozitivno zavrsio sa ovim sinastrijskim polozajem.:(

moja priča se zove saturn u njegovoj 12.k. i njegov saturn u mojoj 12.k. (njemu vladar 7.k., a meni tradicionalni vladar 7.k.)

znači nikad izlaska iz tajne veze ...

Bojana_NS
19-05-2012, 18:23
Ja mislim da daje udaljavanje između njih.

siri
19-05-2012, 21:45
moja priča se zove saturn u njegovoj 12.k. i njegov saturn u mojoj 12.k. (njemu vladar 7.k., a meni tradicionalni vladar 7.k.)

znači nikad izlaska iz tajne veze ...

Malamaza,

ti imas i veneru u 12 k, mada je blize asc,ali nema veze...Ja mislim da ti i ne bi mogla bez tih nekih tajnih veza, a?:) Vrlo ti je vazna ljubav,ali do nje najcesce dolazi na skriven,tajni nacin.

Bas me interesuje, da li je tvoja venera tuzna u XII kuci?

malamaza
19-05-2012, 22:07
Malamaza,

ti imas i veneru u 12 k, mada je blize asc,ali nema veze...Ja mislim da ti i ne bi mogla bez tih nekih tajnih veza, a?:) Vrlo ti je vazna ljubav,ali do nje najcesce dolazi na skriven,tajni nacin.

Bas me interesuje, da li je tvoja venera tuzna u XII kuci?

hej, hvala ti što si pogledala :)
nekad se bojim da sam ovisna o ljubavi na način da me jedino ta emocija do kraja ispunjava, pa ako je nemam bježim u tajne samo da je dohvatim ... ...
pa ne znam što bi to značilo tužna venera (to valjda zbog 12.k. pitaš),
ali svakako zbog ovog egzaktnog trigona na neptun daje mi da volim onako sanjarski, bezuvjetno, idealistički ...
a kako je neptun u u 5.k. u strijelcu ova se tajna uklopila samo tako u taj trigon s obzirom da je on druge vjere i iz inozemstva ..

pitaj što god te zanima, tu sam :)

siri
19-05-2012, 22:52
hej, hvala ti što si pogledala :)
nekad se bojim da sam ovisna o ljubavi na način da me jedino ta emocija do kraja ispunjava, pa ako je nemam bježim u tajne samo da je dohvatim ... ...
pa ne znam što bi to značilo tužna venera (to valjda zbog 12.k. pitaš),
ali svakako zbog ovog egzaktnog trigona na neptun daje mi da volim onako sanjarski, bezuvjetno, idealistički ...
a kako je neptun u u 5.k. u strijelcu ova se tajna uklopila samo tako u taj trigon s obzirom da je on druge vjere i iz inozemstva ..

pitaj što god te zanima, tu sam :)

Ma ja sam ti jos telka za astrologiju ali ucim, ucim:)

Evo jednog lijepog teksta za veneru u 12k, posto je ima i neko meni vrlo drag.Jeste malo duzi tekst,ali nisam mogla odoliti da ga ne podijelim s vama.

Tekst sam preuzela sa sajta Dnevnik jednog astrologa,a autor je Astro Aisha, prelijepo je opisala ovu Venericu nazvavsi je "Enigma iz Sjene".

Venera u 12. polju često ne voli javno pokazivati svojeemocije. Ona nije jedna od likova koje ćete vidjeti da udruštvu ili na javnim mjestima razmjenjuje nježnosti sasvojom polovicom. Ne voli petljanja u svoju intimu i voli ju zadržati za sebe. To ne znači da ona voli manje od nekoga tko doslovno "jaše" po svom partneru u javnosti, već znači samo da bira mjesto i vrijeme kad će iskazati svoje emocije.

Ovakvi tipovi ljudi često imaju razvijene umjetničke talente pa kroz njih vrlo vjerodostojno prenose svoje emocije na druge. Kako je 12. polje i polje psihe, ljudi sa Venerom u 12. polju intuitivno predosjećaju i imaju veliku sposobnost recepcije emocija kao i njihov protok. Udubljivanje u neku ulogu, zaista im dobro ide. Ovisno o aspektima i znaku u kojem se Venera nalazi, te o ostatku horoskopa, ovakvi ljudi mogu biti iznimno dobri glumci,pjevači, plesači, pisci, ali i dobri manipulatori.

Često se događa da ljudi sa Venerom u 12. polju imaju potrebu leći pored svojeg partnera i nakon dobrog seksa razmišljati i razgovarati o nekim dubokoumnim,psihološkim temama. To su prizori kao iz filmova o Rock zvijezdama koji leže na krevetu, pale cigaretu, u pozadini teče psihodelija, a oni pričaju o imaginaciji. Venera u 12. polju često najteže manifestacije ima u djetinjstvu i u adolescentskoj dobi kada vlasnik horoskopa ne prima dovoljno ljubavi, ili se ta ljubav nerazmjenjuje, ostaje potisnuta.
Također, vlasnik ovakve Venere ima osjećaj nepoželjnosti, odbačenosti,neprivlačnosti ili pak nevidljivosti.
Kao da nije bitan i kao da je sjena. Nevidljivi prolaznik života.Sa zrelošću i radom na sebi ova Venera počinje izdizati svoju osnovnu simboliku pa nerijetko ljudi sa ovakopoloženom venerom, sa godinama počinju doživljavati lijepa ljubavna iskustva. To se počne odvijati onog momenta kad počinju uzdizati vlastitu sliku o sebi, kad shvate svoje kvalitete i kad se prihvate onakvima kakvi jesu.
Venera u 12. polju može gajiti strah od zbližavanja iintime. Zapravo je paradoksalnost u tome što vlasnici ovih Venera vape za emocijom i nježnošću, za ispunjenjem, a ljudi ih doživljavaju kao odmjerene i cool osobe koje nisu previše emotivne. Venera u 12. polju ima taj gard. Iza zidina koje su joj i drugi pomogli sagraditi,ona čeka nekoga da ih sruši, ali ne i da ju oslobodi. Ona nije zatočenica i ona ne želi otići sa mjesta gdje je. Ona samo želi da netko stoji uz nju. NIšta manje i ništa teže,zar ne?

Ljudi sa Venerom u 12. polju često imaju potrebu pomaganja drugim ljudima. Osjetljivi su na tuđa stanja i bolesti i često su humanitarni radnici, zaposleni u socijalnim ustanovama ili pak u ustanovama zatvorenogtipa. Ovo su ljudi koje oni koji ih "poznaju" smatraju bezosjećajnima, dok oni koji ih ne znaju, traže u njima utočište. I zapravo nema lijepšeg i snažnijeg osjećaja za Veneru u 12. polju od onog kad se zacakle nečije tužne oči od radosti.
Drugi su skloni okarakterizirati Veneru u 12. polju kao preljubnicu, ljubavnicu, ženu iz sjene koja vapi za ljubavnim aferama. Koja se voli skrivati, koja voli igrice, blud i prevaru. No, ukoliko znak i aspekti to ne dokazuju,ovo za nju ne važi.
Venera u 12. polju nema predrasuda i baš zato je često toliko loše okarakterizirana. Ona kad voli- voli. Nikakve granice ni dobne, ni spolne, ni vjerske, ni statusne, ni društvene, ni nacionalne ne dolaze u obzir.
12. polje je polje Riba, a Ribe završavaju zodijački ciklus.
Tako se i Venera ovdje ponaša. Što ako sutra bude smak svijeta, a ona nije istinski voljela? Zato ide do kraja,zato prelazi granice i zato je ljudi ne vole. Ljudi ne vole ništa što je drugačije i što se ne uklapa u njihov okvir normalnog i prihvatljivog.Ona nije mizantrop. Ona se smao ne daje svakome. Ako joj nečija energija ne prija, ona će se udaljiti. Ona neće obući haljinu kako bi bila u središtu pozornosti - ona će ju obući za sebe. Ona neće biti najglasnija u društvu i više će joj odgovarati kućne, zatvorene zabave.
Prije će se povjeriti nekom strancu sa kojim osjeti intuitivnu povezanost, nego što će se otvoriti primjerice članovima obitelji.
Empatična je, ponekad i previše. Zato su ovakvi ljudi dobri psihoterapeuti i dobri slušaoci. Dobro su rame zaplakanje, a najbolji su za rješavanje ljubavnih problema. Ako patite od manjka samopouzdanja, obratite se ovoj Veneri, ona jako dobro zna što je to.

Ukoliko vaš partner ima veneru u 12. polju morat ćete se dobro potruditi da doprete do njega. U biti, Venera ovdje ne traži enormno velik trud, zapravo ona traga za istinskom ljubavi i istinskim čovjekom. Kako smo sve više okrenuti modernom dobu, kapitalizmu i materijalizmu,zahtjevi Venere u 12. polju mogu vam se učiniti ogromni,ali zaista nisu. Trebate biti samo čovjek koji prodire u srž,koji ima imaginaciju i čija je svijesnot iznad ovozemaljskih stvari. Ukoliko znate da niste taj, okrenite se i odite. Nemojte trošiti ni svoje ni Venerino vrijeme.Jer nju ćete sigurno, a možda i sebe, povrijediti.

Venera se ovdje ima priliku povezati sa nesvjesnim i višim esencijama, pa tako ima veliku moć djelovanja i saznanja koju ne bi trebala zloupotrebiti. Ovo je i polje karme, prošle inkarnacije pa osoba nastavlja u emotivnom životu tamo gdje je zastala. Kada govorimo o karmičkim vezama i brakovima, pogrešno ih je vezivati za pačeničke i teške. Ukoliko Venera nije aflicirana i ukoliko ostatak horoskopa ne govori o teškoj karmi, tada će ova karmička ljubav (veza, brak) biti ispunjenje i nastavak prethodnog života.

Kada govorimo partnerima, oni se mogu sreti u inozemstvu, na dalekim putovanjima, u zatvorenim, zamračenim kafićima, na izložbama, u bolnicama, hotelima, preko interneta, pa je vrlo čest i blind - date. Netko koga ne vidimo sa druge strane.

Venera ovdje, ovisno o aspektima i znaku u kojem se nalazi može biti zadovoljna i nezadovoljna ovim položajem. Netko će voljeti osamu i prihvatiti ju kao sastavni dio svog života, netko će joj se opirati. Netko će uživati u meditaciji i smaoći, netko neće. Ako je Venera ovdje u svom sjedištu njoj će biti dobro ponekad biti samoj sa sobom. Ukoliko je u izgonu ili padu, izolacija će joj teško pasti. Može biti i previše idealistična, naivna, pa i promiskuitetna. Može biti i seksualno ugrožena kao psihički poremećena osoba. Sve opet ovisi o aspektima i znaku u kojem se nalazi.

Kada gledate sposobnosti čovjeka, pogledajte i ovu kuću. Iznenadit ćete se koliko uspješnih ljudi ovdje ima osobne planete. Koliko ljudi je svoje karijere izgradilo upravo kroz 12. kuću. Oni koji su prošli put osvješćivanja, prihvatanja i sazrijevanja, oni su ostvarili svoje snove. Oni koji su zastali ili odustali, još uvijek imaju vremena vratiti se. Bogatstvo sadržano u 12. polju ne nestaje, ali može ostati zauvijek neotkriveno.

spomenka
24-05-2012, 19:39
Ja mislim da daje udaljavanje između njih.

Jel baš nužno mora donijeti udaljavanje između njih kad ta "tajna veza" postane javna???
:confused: :confused:
Jeli imao netko iskustva?

Bojana_NS
24-05-2012, 19:46
Iz više slučajeva sam to primetila-kao veza im nema više "taj osećaj".

spomenka
24-05-2012, 19:47
Iz više slučajeva sam to primetila-kao veza im nema više "taj osećaj".

Jasno mi je sad. Hvala ti!:)

marija2507
25-05-2012, 00:24
Njegova venera, neptun, saturn u mojoj 12. (venera i neptun u vagi, a saturn u škorpiji konjukcija sa mojim ASC iz 12.) - to je sve u njegovoj 7....A u mojoj 1. konjukcija njegov mesec moj uran u škorpji Tumačenje? :-)
Neptun mu je vladar ASC

Bojana_NS
25-05-2012, 00:30
Ponekad jednostavno dodje do neke prepreke koja ih sprecava da ikada u javnosti budu zajedno.;)
Spo,pa vidis da Tori ima 12k i takav sinastrijski polozaj,pa je u uspesnom braku...:) Nemoj da brines,ako ti se dopada samo napred...:4hug:

Nisam pričala o sebi,već o parovima koje znam :p
Znaš da se ne opterećujem ja tim stvarima,jedan otišao-drugi došao :4lol:

spomenka
25-05-2012, 09:30
Ponekad jednostavno dodje do neke prepreke koja ih sprecava da ikada u javnosti budu zajedno.;)
Spo,pa vidis da Tori ima 12k i takav sinastrijski polozaj,pa je u uspesnom braku...:) Nemoj da brines,ako ti se dopada samo napred...:4hug:

Kad si mi gledala solar pa kad si rekla da ću imati tajnu vezu ja sam ti rekla da sam već s jednim imala tajni kontakt, a ti si rekla da će to možda ponovno biti on, a ja gledam našu sinastriju i uočavam da su četiri njegove planete u mojoj 12. kući. Heh...nije niti čudno što je sve bilo tajno, a i baš bi se dobro ispunila simbolika da to uistinu i bude on ponovno.

To je generalno istina.Kada sam pre isla kod moje astrologicarke,kada vidi da je masa planeta u 12 polju u sinastriji,odmah kaze da nema nista od toga,tako na kraju i bude.:D

Ja se toga ne bih držala tako striktno. Jer neki su komentirali da to ne mora vječno biti tajna veza, nego da tako obično veza počne kao tajna. Ili ne mora početi kao tajna veza nego da se uvijek dio nečega u vezi te veze skriva od drugih. Ako me razumijete što želim reći. Sve je to ja mislim individualno, a astrologija nije šablona da sve ide po špagi. To je ono o čemu se već diskutiralo na temi Astro iskustva, jer da je tako astrologija bi bila znanost, a kao što znamo ona to nikada neće biti upravo radi preširoke simbolike.

Jupiter67
25-05-2012, 09:39
Moj PL i UR iz VIII padaju u njegovu XII, i pri tome UR pravi konjukciju na njegovu Lilit.

spomenka
25-05-2012, 19:02
Sve zavisi da li su benefici ili malefici u 12k.To prvo,drugo,moguce je da takve veze uspeju,pa i da takvi partneri udju i u brak..;)
Jer Tori i Selena su tu da potvrde na ovoj temi.A i nemoj da brines za sinastriju i prepunu 12k.Znas koliko ljudi na ovoj planeti ne zna astrologiju,u braku je i prepuna im je 12k?..Mnogo darling...:) :)

Ma znam, da. Nego njegovo So, Ve, Me i Ju su u mojoj 12. Nisu malefici...

spomenka
26-05-2012, 13:30
Pa onda ti je super.Imala sam takvog decka,sve je radio,sve samo da budem srecna..:) Bilo je zaista lepo,samo sto je bila tajna,ali izmedju nas je bilo uvek okej.;)

Eh... Još kad bi to uistinu bio on pa da ispuni simboliku tajne veze iz solara bilo bi sjajno. Al eto, tko zna što će biti na kraju... Ne nadam se ničemu da se ne bih razočarala kasnije.

marija2507
27-05-2012, 02:13
Njegova venera, neptun, saturn u mojoj 12. (venera i neptun u vagi, a saturn u škorpiji konjukcija sa mojim ASC iz 12.) - to je sve u njegovoj 7....A u mojoj 1. konjukcija njegov mesec moj uran u škorpji Tumačenje? :-)
Neptun mu je vladar ASC. Ja LAV-ŠKORPIJA, on DEVICA -RIBA (njemu 1. riba/ovan- 7. devica/vaga), Veza bilab tajna, sad je R venera na mojoj natalnoj (u 8 mojoj)...ima li nade da mi se vrati??? MOOOLIM TUMAČENJE?! :-)

spomenka
27-05-2012, 02:24
Ne znam cemu da ti garantujem da ce to biti tajna veza...:D
Ne verujem da bi se razocarala sa tom postavkom planeta.Eto da nisam vise u vezi sa tim covekom koji je beneficima punio moje 12polje,ali me uopste nije razocarao,cak naprotiv uvek kada se sretnemo i ovako je super.:)

Nisi me dobro shvatila. Taj dečko i ja smo prošle godine imali tajni kontakt i trebalo je nešto biti između nas također u tajnosti al ja sam se povukla.
Znači on i ja smo tajna, nitko ne zna za nas dvoje. Tako da sam rekla da bi bilo super kad bi to bio on taj daša iz solara, jel... Jer ste mi u solaru rekli da ću imati tajnu vezu sa nekim "bivšim", a to jedino može biti on... To sam htjela reći...;)
E po ovome svemu to fakat treba biti on, al ispunjava simboliku po svemu. Baš me zanima hoće li...

snupy
27-05-2012, 12:35
To je generalno istina.Kada sam pre isla kod moje astrologicarke,kada vidi da je masa planeta u 12 polju u sinastriji,odmah kaze da nema nista od toga,tako na kraju i bude.:D

Agena,slazem se sa tobom u predhodnom postu,da ima masa ljudi koji su u braku a ni ne znaju da mozda pune partnerovu 12.i zive srecno.
Zanima me na ako ti je astrolog obrazlozola zasto od pune 12.odma nema nista:confused:

Ja mom decku punim 12.sa 4planete(Su,Mo,Ve,Me-znam tragedija) i ponekad mi se stvarno cini da pored njega ne mogu da izrazim sebe(Su),svoju ljubav(Ve) i nekad mam utisak da me ne razume(Me),sve u svemu cini mi se da ne mogu da mu predstavim sebe onako kakva stvarno jesam,jer sad sledi ona prica kao da sam mu iza ledja(12.kuca)
Veza nije tajna,ali je pocela onako...bolje da ne zna niko:D
Ovo je takodje i okultna kuca,pa mi se cini da nekad telepatski osetimo jedno drugo...
sve u svemu svaka kuca i polozaj planeta u njoj ima svoje i dobre i lose strane,tako da ljudi,samo napred ne obazirite se:)

AutumnFlower
27-05-2012, 14:22
Ja opet mislim da mora vise stvari da se gleda... Nije isto da li nekom punis 12. i te planete prave opozicije i kvadrate, ili prave trigone i sekstile... ili konjukcije... I bitno je sta imas u natalnoj i kakvi su ti potencijali, odnosno, kako reagujes na te postavke.

DraganaPe
27-05-2012, 15:22
Da li neko ima iskustva sa Ma na Asc u nečijoj 12. kući?

marija2507
30-05-2012, 22:49
Neptun mu je vladar ASC. Ja LAV-ŠKORPIJA, on DEVICA -RIBA (njemu 1. riba/ovan- 7. devica/vaga), Veza bilab tajna, sad je R venera na mojoj natalnoj (u 8 mojoj)...ima li nade da mi se vrati??? MOOOLIM TUMAČENJE?! :-)
Može meni neko tumačenje...! :-)

vanjchika
01-07-2012, 20:13
Ima li ovde nekog karmičkog odnosa? Zato što moj Saturn pada u njegovu 12 - tu, a njegov u moju 12 - tu, i još plus njegov Mars i Hiron? :D Inače od kako smo se upoznali, osećam neku čudnu energiju izmedju nas
http://imageshack.us/photo/my-images/834/astro61gw0105vanjas4285.gif/

uranija
02-07-2012, 11:25
vAanjicka@ bez obzira sto je tako,dakle to nije bas dobro 12.a su tajne saturn je strah,strah od neceg skrivenog u vezi,kako kazu jedna veza je spoj i negativnog i pozitivnog,njegov sev cvor je na tvom mesecu,tvoj jupiter pada njemu u dom,dakle prosperitet u zajednickom zivotu,zajednicki karmicki dugovi jer ti jupiter vlada i 12.om,ali i ljubav koju od njega dobijas je venera tebi u 11.oj,bas je posebno bez obzira ne negativne elemente...

vanjchika
02-07-2012, 18:31
Hvala Uranija :) Tačno je da je naš odnos poseban, baš nekako čudan, ali istovremeno i lep.

zujalica
03-07-2012, 13:17
12.a su tajne saturn je strah,strah od neceg skrivenog u vezi,
Uranija, ko tu ima strah - vlasnik Sa ili vlasnik 12. polja ? :)

danica_91
03-07-2012, 16:50
uglavnom svi likovi koji pocnu da me muvaju preko fejsa mi padaju u 12. kucu sa dosta planeta, to sam vise puta proverila iako tajne veze sa njima nikad nisam imala, niti tako nesto...jedan lik me posebno opseda jer ima tu konjukciju saturna, venere i plutona u skorpiji, a moj asc je skorpija i moj pluton na mom asc, u 12. kuci...lik me je naso na fejsu, ne znam kako bas mene, slucajno, i navrzo se na mene i salje poruke, smara, zove, i to traje vise od godinu dana i sve kao da se upoznamo, ali ja nikako sebe da nateram da izadjem sa njim jer toliki neki strah osecam i odbojnost, da li jer je u mojoj 12. kuci ili jer bas ima i sklop najgorih planeta u mojoj 12. kuci, ne znam..ali iskreno mislim da je zesci psiho i da i kad bismo zapoceli nesto, da bi to mene nekako povredilo na ovaj ili onaj nacin, bas imam takvu intuiciju, zato sam ipak odustala da se ikad vidim sa njim, iako on i dalje ne odustaje, cak se i preselio u drugi grad ali stalno dolazi u grad gde ja zivim i na mesto gde ja izlazim i stalno me moli da izadjemo...cudak...o.O

spomenka
03-07-2012, 17:03
uglavnom svi likovi koji pocnu da me muvaju preko fejsa mi padaju u 12. kucu sa dosta planeta, to sam vise puta proverila iako tajne veze sa njima nikad nisam imala, niti tako nesto...jedan lik me posebno opseda jer ima tu konjukciju saturna, venere i plutona u skorpiji, a moj asc je skorpija i moj pluton na mom asc, u 12. kuci...lik me je naso na fejsu, ne znam kako bas mene, slucajno, i navrzo se na mene i salje poruke, smara, zove, i to traje vise od godinu dana i sve kao da se upoznamo, ali ja nikako sebe da nateram da izadjem sa njim jer toliki neki strah osecam i odbojnost, da li jer je u mojoj 12. kuci ili jer bas ima i sklop najgorih planeta u mojoj 12. kuci, ne znam..ali iskreno mislim da je zesci psiho i da i kad bismo zapoceli nesto, da bi to mene nekako povredilo na ovaj ili onaj nacin, bas imam takvu intuiciju, zato sam ipak odustala da se ikad vidim sa njim, iako on i dalje ne odustaje, cak se i preselio u drugi grad ali stalno dolazi u grad gde ja zivim i na mesto gde ja izlazim i stalno me moli da izadjemo...cudak...o.O

Ti si fatalna za njega jer mu je ziher Ve u konjukciji možda čak i egzaktnoj s tvojim Pl. Imala sam ja takvu situaciju i lik me proganja već osam godina, čak sam i policiju zvala, od tad je prestao, i nadam se da je zauvijek gotvo s tom pričom. I stalno kad sretne nekog mog stalno ponavlja moje ime-bolesno! Naravno da je psiho, ima puno plantea u škorpiji taj tvoj zato i je opsesivan. Bjež' od tog i niti slučajno nemoj pristati jer ga se GODINAMA nećeš moći riješiti. Nego ajd pliz pogledaj koliki je orbis njegovih planeta i tvog Pl??!

danica_91
03-07-2012, 17:14
njegov saturn je na mom plutonu, 3.5 je obris...dobro je da si mi rekla...da se cuvam o.O a venera mu je dosta iznad mada je u konjukciji sa njegovim saturnom...mada mu venera ima kvadrat sa mojim marsom, isto vladarem mog asc i to 0.4 i ima kvadrat sa mojim saturnom i to 0.00 :)

Zumbulcic
03-07-2012, 17:51
Devojke,sta bi moglo da znaci to sto u sinastriji sa jednim muskarcem moje Sunce,Venera,Merkur i asc padaju u njegovo 12. polje,a njegovi Neptun,Pluton i severni cvor padaju u moje 7. polje?

Mimiza
03-07-2012, 18:08
Uranija, ko tu ima strah - vlasnik Sa ili vlasnik 12. polja ? :)

Pa trebalo bi vlasnik 12.k. To ti kao kad u natalnoj imas Sa u 12.k. pa je jos u losim aspektima. :o Imala sam sinastriju gde je njegov Sa u raku bio u mojoj 12.k, i skoro sve vreme nase veze i pored lepih trenutaka imala sam neki opsti mucan utisak, osecala sam taj konstantni pritisak koji on pokusava da vrsi na mene, da se promenim itd, znas ono sta god uradila to ne valja, ali taj pritisak koji je vrsio nije bio u vidu otvorene grubosti ili agresivnosti, vec ono uporno i pasivno ignorisanje, u fazonu lisavam te svoje ljubavi, izigravam hladnocu itd...na kraju sam se ja ohladila. :D

danica_91
03-07-2012, 18:12
Pa trebalo bi vlasnik 12.k. To ti kao kad u natalnoj imas Sa u 12.k. pa je jos u losim aspektima. :o Imala sam sinastriju gde je njegov Sa u raku bio u mojoj 12.k, i skoro sve vreme nase veze i pored lepih trenutaka imala sam neki opsti mucan utisak, osecala sam taj konstantni pritisak koji on pokusava da vrsi na mene, da se promenim itd, znas ono sta god uradila to ne valja, ali taj pritisak koji je vrsio nije bio u vidu otvorene grubosti ili agresivnosti, vec ono uporno i pasivno ignorisanje, u fazonu lisavam te svoje ljubavi, izigravam hladnocu itd...na kraju sam se ja ohladila. :D

potvrdjujem to za strah i osecanje mucnog pritiska od strane saturna druge osobe u mojoj 12. kuci. :)

zujalica
03-07-2012, 20:52
Pa trebalo bi vlasnik 12.k. To ti kao kad u natalnoj imas Sa u 12.k. pa je jos u losim aspektima. :o

Ispada da se on plasi mene... :D moj Sa u njegovoj 12. , pa jos je u 0 sa njegovim JMC, sa jedne strane , a sa druge Mo... dugujem mu svasta nesto iz proslog zivota... :D
Ne mucim ga ja puno... samo malkice ;) , voli moj Sa njegovu Ve (60) .
Opet treba sve pogledati, ne moze se samo na osnovu 1 planete u 1 polju nesto proceniti.
Sto Urnija rece, veza je spoj + i - .

Mimiza
15-08-2012, 19:20
Interesuje me sta biste rekli za ovu situaciju: njegovo So/Me/Ve/Chiron upadaju u moju 12.k, i prave aspekte -njegov Me/Ve0Me/SMC moj, a moj Me0Chiron njegov. Samo smo poznanici, ali od pocetka osecam neku cudnu povezanost (pozitivnu), ali u isto vreme i podozrivost prema njemu...:confused:

zmajce
15-08-2012, 20:17
Da li se smatra losim ako partnerov mesec upada u moje 12 polje?

nefertiti_h
20-08-2012, 17:29
dakle,da tu pitam :D
totalno sam omanila temu bila proslu noc i otvorila vec ovu postojeću :D

Daklem,
jucer iz ciste znatizelje stavim sinastriju sebe i bivse cure svog decka...jer me zanimalo kako se očitava to da je on nju ostavio zbog mene?

I imala sam sta vidjeti....njena venera upada u moju 12.-kucu. pa ne znam da li bi to to znacilo?

AleksT
20-08-2012, 17:33
E ja sam bas pisala u sinastriji,ja imam taj aspekt al sa jednim deckom...pa i mene zanima bas sta znaci!!!!Nisam ni videla da ima tema sa 12.poljem...

U istoj sinastriji njegov mesec je na mom IC,jel si na to mislila???To je sve u istoj sinastriji gde je i njegova Venera,zajedno sa Merkurom u mojoj 12.kuci? Jel to moze,zbog Merkura da znaci i neka tajna komunikacija???

Lily
03-11-2012, 15:26
Strasno se plasim jedne osobe, ne znam joj podatke da pogledam sinastriju. Znam samo da je jedno 10 god. starija, tako da nije njen SA u mojoj 12. kuci :D .
Uvek kad sedim s njom u drustvu, ja drhtim, osetim neku vrstu smrtne opasnosti, dovoljno da sedi za istim stolom.
Prvi put sam mislila da umisljam ali se to potvrdilo do sada svaki put.
Dovoljno da joj cujem glas, ja vec pocnem da se tresem.
Ne znam da li je 12. kuca u pitanju? Sta vi mislite?

vanjchika
03-11-2012, 19:17
koliko je očajno to što ovoliko planeta pada u moju 12 kuću? :D http://img607.imageshack.us/img607/9610/astro61gw0105vanjas5627.gif

Mimiza
04-11-2012, 10:20
koliko je očajno to što ovoliko planeta pada u moju 12 kuću? :D http://img607.imageshack.us/img607/9610/astro61gw0105vanjas5627.gif

Pa ne mora da bude ocajno, koliko god neki pricali da to bas ne valja, ja mislim da to zavisi prvo od same osobe i njenog natala kako ce sa tim da se nosi. Ne znam koliko tebi sa stelijumom u Vagi, a bez naglasene 8/12.k, to bas prija, rekla bih da se bolje on sa tim nosi,sa tom tajnovitoscu, nedorecenoscu i sl (predpostavljam da je tako nesto u pitanju), s obzirom da mu je citav stelijum u Ribama. ;)

dacky86
04-11-2012, 20:55
Moze li neko da objasni sta znaci kada se merkur i jupiter partnera nadju u 12 kuci (sa vrhom u jarcu) drugog... Merkur-vladar 11. , Jupiter-vladar 5. Hvala unapred...

vanjchika
05-11-2012, 20:39
Pa ne mora da bude ocajno, koliko god neki pricali da to bas ne valja, ja mislim da to zavisi prvo od same osobe i njenog natala kako ce sa tim da se nosi. Ne znam koliko tebi sa stelijumom u Vagi, a bez naglasene 8/12.k, to bas prija, rekla bih da se bolje on sa tim nosi,sa tom tajnovitoscu, nedorecenoscu i sl (predpostavljam da je tako nesto u pitanju), s obzirom da mu je citav stelijum u Ribama. ;)

ma to je neki čudan, komplikovan odnos :) ne mogu ni s njim, a ni bez njega :D

black lilit
11-02-2013, 22:50
Njegovo Sunce u mom 12om, a moje u njegovom 1om. Njegova Venera u mom 11om, a moja Venera u njegovom 1om. I njegov i moj Mesec jedno drugome padaju u 7. polje... i da, imamo Ve60Su, Ve120Mo, Ve120Ur,, Ve60Ve, Ve60Ma...Al me ova polja zanimalju, u mnogim tekstovima sam pročitala da ovaj mesec u 7mom polju govori o mogućnosti zajednice? :P Ako je neko voljan da protumači..hvala mu unapred :)

mrgud78
12-02-2013, 08:06
Njegovi Ma i Ve u mom 12 polju. Nasla sam neka objasnjenja na netu ali odvojena za Ma i odvojena za Ve. Volela bih da neko spoji Ve i MA i tako zajedno ih objasni ako moze. Postavicu i sinastriju da bude jasnije. Hvala:)
http://www.dodaj.rs/f/3n/qv/LbqaFM4/sinastrija.gif

manuela
12-02-2013, 10:29
njegov mjesec u mom 12 polju...šta bi to bilo???

annika1371
22-02-2013, 07:56
Ako ste u vezi moze da bude da moze da te oseti, tvoje strahove i ono sto mislis i ne kazes, jer su to i tajne. Ima tu i karme, pa nemoj da ga povredis :)

rijanon
28-09-2015, 23:57
Usto, nije čudno da npr
evo ovako ja to gledam: ja sam vlasnik 12. polja i moje So je tu.
njegov Mo dolazi ravno na to moje So u 12! upoznali smo se preko neta.
ja sam izuzetno introvertna osoba što se tice osecanja iz straha da me ne povrede.
imam i Sa u 5. polju pa to jos vise daje opreza u ljubavi. neophodno mi je da se
potpuno oslobodim i steknem poverenje u osobu da bih joj se predala.
i onda dodje on koji svojom dušom (Mesecom) trazi suprugu (Mesec je kod muskarca
supruga i majka) koja ima odlike mog Sunca (muz, otac). i nadjemo se !
njegov Mo 0 moje So u mojoj 12.
upoznavanje je preko neta: misteriozna sam mu!
treba mi jako dugo vremena da se otvorim (moje So u 12) ka njegovoj ljubavi koju ima
za mene (njegov Mo iz 5.)
toliko smo puta planirali upoznavanje i ízmaklo se jer sam se ja bojala i krila se.
aktivirana moja 12. kuca. ALI!
imamo toliko jos lepih aspekata! Ve0So, Me0Ve, Ju0Mo itd.
naravno ima i kvadrata :) i jos nesto: imamo takodje moj Mo 0 njegov Sa u njegovom
7. polju. pored svega toga, ja nisam upoznala osobu koja je toliko uporna da budem
njegova! polako su poceli svi moji strahovi da padaju jedan po jedan i sve sam
spremnija da kažem sve čega se bojim! on svojim Mesecom iz 5. tako topi sve
moje licne strahove. ja njemu u 12. stavila Marsa, vladara mog 5. polja koji je na
DCu. ne znam šta njegova 12 kuca krije od mog Ma u 7.
mozda cu to saznati u braku? sta vi mislite? :)
njegova 12 je prazna i vladar Sa odlazi u 7. dakle on u svom natalu ima
predispoziciju da dobije misterioznu zenu! takodje mu je i Ju0Sa i na tu
konjukciju dolazi moj Mo na ICu. ja kao supruga dolazim njemu u 7 .polje

andjelikadepeures
29-09-2015, 00:18
kazu da Meces, vlasniku 12. kuce, u sinastriji, chita po dushi.... da ga oseca mnogo bolje nego druge ljude...
ali i da se taj vlasnik 12. kuce plasi ovog, bez razloga, po mom iskustvu

rijanon
29-09-2015, 00:48
kazu da Meces, vlasniku 12. kuce, u sinastriji, chita po dushi.... da ga oseca mnogo bolje nego druge ljude...
ali i da se taj vlasnik 12. kuce plasi ovog, bez razloga, po mom iskustvu
eto ti si rekla u 2 recenice ono sto sam ja po svom iskustvu iznad ispisala u
obliku elaborata! :D
ja sam takodje citala astrologa koji kaze da je dobro da Mo ne bude na uglu
partnera. da je bolje da bude kuća 12, 8 i sl. zasto? zato sto je Mesec nasa dusa i
nasa najranjivija tacka koju je bolje za nas da cuvamo od oka javnosti, da je ne
otvaramo svima na izvolte! i sad kad neciji Mo padne nama u 12. mi zapravo
svojom 12 kucom skrivamo njegovo ranjivo mesto, cuvamo njegovu dusu!
jer Mesec ne ízlazi danju nego nocu kad svi spavamo i niko ga ne gleda.

ima logike! ;)

Lahadima
29-09-2015, 09:10
Šta kad moj mars pada u njegovo 12-to polje???
Inače, njemu je So tu, i moj Ma i njegovo So su u konjukciji...

mrgud78
29-09-2015, 09:38
Šta kad moj mars pada u njegovo 12-to polje???
Inače, njemu je So tu, i moj Ma i njegovo So su u konjukciji...

E o tome cemo sada ja i ti da razglabamo :D

Njegov Mars je u mom 12om polju...
Kako se ti osecas pored njega? Citala sam da osoba cije je 12 polje oduzima snagu i energiju Marsu? Jel istina?

Lahadima
29-09-2015, 09:44
E o tome cemo sada ja i ti da razglabamo :D

Njegov Mars je u mom 12om polju...
Kako se ti osecas pored njega? Citala sam da osoba cije je 12 polje oduzima snagu i energiju Marsu? Jel istina?

Donekle. Ima momenata kad mi je baš baš teško da se izborim s njim - uglavnom sa njegovim prenaglašenim emocijama, pa me iscrpi... Moje emocije nisu toliko burne (jbg, mo u jarcu) a njegove jesu (mo u vodoliji, još oštećen).
Ok, mi imamo So0Ma, njemu je So u 12-oj pa i to ima uticaja na njegov karakter (kud se baš tu namesti ccc)...

Tek mi je počela veza, ajde daj svoje iskustvo da znam šta me čeka hahaha. Kako još može da se tumači taj položaj?

mrgud78
29-09-2015, 09:53
Ja zaista ne mogu da ti puno pomognem jer ja sam 12 polje. Njegovi Ma i Ve su u njemu :D On bi verovatno imao puno da ti kaze. Mucenik ;) Ali tu je i moj Sa na njegovoj Ve. Sigurno mu je tesko sa mnom ali verovatno bez mene ne moze. To je neka njegova karma, sigurna sam :)

Ali ima logike to sa tom energijom. Kao da je Mars(energija) zatvoren u neki podrum (12) druge osobe.

A moj MM ima problem da se izbori sa mojoj suzdrzanoscu. On je u ovoj prici neko ko gnjavi emocijama, a ja to ne volem :)

Lahadima
29-09-2015, 10:19
Kod vas je obrnuto :) Jadan tvoj muž, što maltretiraš čoveka ccc :D
Zezam se, eto, baš me je zanimalo neko iskustvo na tu temu...

Lahadima
29-09-2015, 12:41
Zaboravila sam da dodam - tek sam sad skontala da je jupiter ovog muškarca u mom 12-tom polju???? Šta sad to znači koji đavo?

Prelistavam temu, ali ne nalazim ništa vezano za jupija u 12-toj...

mrgud78
29-09-2015, 12:52
Ja nesto ne razumem sinastrije, nikada se nesto nisam puno bavila njima.
Ali mi nekako logicno da sve planete kada se rasporede po poljima partnera gledamo kako ta planeta moze u tom polju da se odrazi.
Npr tvoj Mars je u tom slucaju u 12 i njemu tu nije fino. Tako ti neces moci da pokazes ono sto imace tvoj Mars jeste.
Njegov Jupiter je u tvom 12 polju i to bih ja posmatrtala kao njegov natal. Pa bi Ju u 12 bio kao u natalu. Ali samo dok je sa tobom. To bi trebalo da cuva natusa.
Ma nemam pojma, lupam...

Lahadima
29-09-2015, 12:58
Po nekim tumačenjima, trebalo bi da me on onda čuva... Pošto je jupiter benefik, a u mojoj 12-toj mi onda "čuva leđa".
Ovo je jedno od tumačenja koja sam pronašla i dopada mi se :)

andjelikadepeures
29-09-2015, 13:02
Da, Lahadima, i ja sam tako nesto citala....
Kao neko ko ti drzi stranu kad te drugi napadaju a ti nidi prisutna

mrgud78
29-09-2015, 13:03
I ja bih to tako za Jupija.
Ali u tom slucaju tvoj Mars bi njemu "radio iza ledja" :D