Pokazatelji kasnog braka [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pokazatelji kasnog braka

Strane : [1] 2 3 4 5 6 7

lastavica
16-07-2009, 23:28
mala pomoc:elem,izvesna gospodja astrolog mi je tumacila natalnu ,ali nije mi lepo i detaljno objasnila aspekte...kazala mi je da cu u brak uci kasno i da treba da cekam do kasnih tridesetih jer to je bolje za mene...meni nije prijalo ovo d a cujem s obzirom na to da imam 23 god i da do sada nisam imala ozbiljnu vezu:ako jos uzmemo da brak u astroloskom smislu ne mora biti brak vec i ozbiljna veza,ispade po njjenom tumacenju da necu uspeti da ostvarim jista ozbiljno pre kasnih tridesetih(to je izracunala na osnovu pomeranja neke planete,kao i meseca tj pominjala je mesec tj njegovo kretanje u vezi sa brakom...)

ja molim za pojasnjenje*-koji su sve pokazatelji kasnog braka i da li je moguce da su mi aspekti tako grozni s obzirom da sam ja osoba koja zeli uci u brak i imati porodicu ,ali slozicete se 38-a je daleko!!prosto ne mogu da poverujem da nece biti neke prilike i pre(ili makar neke ozbiljnije veze) jer ja nisam strpljiva i ne mogu da cekam ovo vreme,mislim bolje onda i da se ne desava...jako mi je tesko i zelela bih znati na osnovu cega se to racuna i kako je to mogla da zakljuci??

ps bila je i kontradiktorna-pominjala je bracnu decu i 2012 kao sansu za drugo dete???!!!

molim za pomoc

hvala unapred!!

nolita
16-07-2009, 23:31
hej, dobrodosla :)

ajd stavi natalnu u potpis, da mozemo naci gdje se to nalazi. ja sam ti bila isto kod astrologa koji mi je rekao da guram karijeru, da ljubav nece biti nesto...eventualno ako jednu sansu ulovim oko 32, i to je to, pa su mi dobri ljudi ovdje pomogli protumacit kartu :) i rekli da nije slika bas tako crna!

viksi72
16-07-2009, 23:41
a ja cu da dodam, da kasne tridesete nisu uopste strasne, ni lose.. cak sta vise, uopste ih ne osecam.. to su nase glupe predrasude..

ajde
17-07-2009, 08:00
joj i mi hocemo sve da znamo..
kako prolete godine i bude ti dobro kad pustis stvari da idu i uzmes najbole od ponudjenog :D
uh sto ser.. :D
elem
i meni su tako davne 01 rekli.. udajes se sljedece godine.. bla bla .. sace to .. brak do kraja zivota..
i svi mi tako govorili..
i nista :D
ja sam godinama sama .. pih prodleti to ..
malo odes na more :p visis na internetu:4lol:
i jos sam izgubila vrijeme nadajuci se i zivjeci od mastanja..
umjesto da sam se borila za stvari koje su mi dostupne i u kojima bi uspjela nesto

poenta.. ne opterecuj se..
sve sto sad izgleda strasno, jedino je strasno jer si saznala za to u pogresno vrijeme.. inace kad stvari idu same od sebe.. covjek se prilagodi i uziva.. samo sto trenutno nije svjestan sta sve sto mu zivot nosi moze voljet ;)

ps ... nacu ti te pokazatelje malo kasnije :D

lastavica
17-07-2009, 13:23
znas sta,ako tek tad u 38 upoznam nekoga i budem sama(ja ne mogu sama) dragog tog cu upoznati na odvikavanju od alkohola u ustanovi...100%... a kako da tu natalnu stavim?rodjena sam 29.10.1985. u Beogradu,14.45

ps ako ti dragi astrolozi ne mogu da mi utrefe prognozu za narednu ili 2012 npr kako da mi utrefi za za 38??/a sta ako umrem tada???

ajde
17-07-2009, 13:46
znas sta,ako tek tad u 38 upoznam nekoga i budem sama(ja ne mogu sama) dragog tog cu upoznati na odvikavanju od alkohola u ustanovi...100%... a kako da tu natalnu stavim?rodjena sam 29.10.1985. u Beogradu,14.45

ps ako ti dragi astrolozi ne mogu da mi utrefe prognozu za narednu ili 2012 npr kako da mi utrefi za za 38??/a sta ako umrem tada???

pa eto.. odkud ti tamo u ustanovi :D
sta znas kako te put gdje odnese :p

nego..
ne sikiraj se :D malo sam oguglala na samocu pa se sprdam
evo ti karta... posle nek te neko nauci premjestit je.. jer cu je morat obrisat kasnije :D

http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg (http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg)

hm.. ukljesten znak u 7... vaga .. ko moja 6 .. ne boj se :D
vladar u 8.. nista strasno
mozda se to rijesi i prije .. za koju godinu 5 godina?? cak prije.. cim se otkljuca ta vaga .. prije nego kod mene :D:D

lastavica
17-07-2009, 14:42
http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg

lastavica
17-07-2009, 14:46
ovaj link je moja natalna ma gledaj nije frka meni da cekam ni do 33 pravu osobu pa da li cemo se vencati mi onda u 40 ili pre nije bitno vazno je da pocnem ozbiljnu vezu pre te 38-me... a sta znaci ta ukljestena vaga tj vladar u osmom polju??

viksi72
17-07-2009, 16:26
e stvarno da se roknes, kada cujes ovakve budalastine.. imaces ti znacajnu vezu, koja u narednih dve-tri godine vec moze poceti.. trazices muskarca koji ce biti pouzdan, ozbiljan.. prema tome, batali gluposti i ne opterecuj se... a da li ces ulaziti u brak, ne znam da li ce to biti odmah, s obzirom na urana u prvoj, dosta ce to zavisiti od tvoje svojeglavosti i promenjivosti.. i zeno, sto se opterecujes time, bitno je da ti je lepo, a da li je potpisan papir ili ne, potpuno je ne bitno..

lastavica
17-07-2009, 16:48
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?btyp=w2at&rs=3

EVO LINKA ZA MOJU NATALNU NE ZNAM DA LI SI GLEDALA PRAVU KARTU POSTO JA NEMAM NISTA U PRVOJ KUCI HVALA NA ODGOVORU

Nale 83
17-07-2009, 17:15
a ja cu da dodam, da kasne tridesete nisu uopste strasne, ni lose.. cak sta vise, uopste ih ne osecam.. to su nase glupe predrasude..

Amin :D
Nemam sta dodati na ovo, osim da seslazem. A predrasude su cudo :rolleyes:

EVO LINKA ZA MOJU NATALNU Lastavice, nema karte!

ajde
17-07-2009, 17:24
http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg (http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg)

hm.. pa sad tek uveza..
vladar 7 je merkur u 8, u konjukciji je sa saturnom, a oba su pod vladavinom ukljestenih planeta u 7..
jes malo komplikovano..
samo nek skontaju kad se to otkljucaje..
valjda cim saturn predje preko marsa i plutona..
ili progresivni mars..
al definitvino cim saturn odradi povratak :D a to je do 28 29... tako mislim:)

lastavica
17-07-2009, 18:13
za mene jesu lose jer ja imam tek 23...a emotivno sam vrlo frustrirana

ja sam kao kuce vezujem se...i ne zelim provesti zivot sama ili sa nekim tipovima koje ne volim....a trenutno mi liose ide na ljubavnom planu i imam strah od buducnosti,tj strah da se stvari nece izmeniti...nemam nista protiv kasnih tridesetih,ali zivot postoji i do njih a ne samo od njih...

pa ne vredi ne snalazim se ja sa kartama ovde znaci 29.10.1985.,14.45 Beograd

mikica
17-07-2009, 21:41

ja sam kao kuce vezujem se...i ne zelim provesti zivot sama ili sa nekim tipovima koje ne volim....a trenutno mi liose ide na ljubavnom planu i imam strah od buducnosti,tj strah da se stvari nece izmeniti...nemam nista protiv kasnih tridesetih,ali zivot postoji i do njih a ne samo od njih...

znas sta sam ja naucila,da svaki,ama bas svaki dan je zivot i da treba iskoristiti sve,pa i taj tren...20,25,.30,35,40 sasvim mi je postalo ne bitno,ko ti garantuje da ces sa 30 biti ono sto zamislis,niko!,vec uzmi stvar u svoje ruke,u ovom slucaju zivot..i ja kukam cesto po forumu,al dodjes do momenta kad postanes sam sebi vise dosadan i kazes e necu da kukam...zivot cu da ziv..ja tebe shvatam kako se osjecas,al kao sto kazes postoji zivot....i prije i poslje 20...zato samonaprijed..
a strah..pa i ja ga imam od mnogih stvari,al pokusaj da ga otjeras od sebe...sama sebi kazes necu da me icega vise bude strah...
sve ovo sam naucila od divnih ljudi ovdje,i zahvalna sam im na tome,al i iskustva koja nisu ni malo laka.....saljem ti pusu

mandrak-21
17-07-2009, 22:12
e stvarno da se roknes, kada cujes ovakve budalastine.. imaces ti znacajnu vezu, koja u narednih dve-tri godine vec moze poceti.. trazices muskarca koji ce biti pouzdan, ozbiljan.. prema tome, batali gluposti i ne opterecuj se... a da li ces ulaziti u brak, ne znam da li ce to biti odmah, s obzirom na urana u prvoj, dosta ce to zavisiti od tvoje svojeglavosti i promenjivosti.. i zeno, sto se opterecujes time, bitno je da ti je lepo, a da li je potpisan papir ili ne, potpuno je ne bitno..

mislim da ce veza nastupiti dosta pre te 2-3 godine( viksi tebe citiram jer se slazem sa vecinom recenog.)
za tvoju utehu lastavice ja imam dosta pokazatelja za rani brak pa mi je bilo suprotno... mada muskarcima se dozvoljava(a ne znam zasto) vise godina a da nije kasno
viksi kaze da ti je tranzitni uran u 1.polju a kad je on tu, ti tek sazrevas postajes uzasno nervozna,nista ti ne odgovara zelis neke promene a ne znas koje i kako da ih sprovedes u samoj tvojoj licnosti....
Saturn upravo nailazi na bitnu tacku u tvom natalu tako de se moze kod tebe bas u ovom periodu dogoditi neko poznanstvo ili upoznavanje neke osobe sa kojom ili (preko nje) mozes upoznati nekog u koga ces se zaljubiti......i imas dobre direkcije bice ti vazna godina koja je pred tobom budi sigurna

viksi72
18-07-2009, 00:04
hvala, mandrak.. iskreno i ja mislim da je ranije, ali ko velim vise ce se radovati ovako, kada joj das malko duzi rok.. a i da prezivi sok od saturna na vrhu dsc-a ;), sto je upravo sada, pa odatle i ova zabrinutost za mogucnost ne postojanja druge polovine.. hvala na ispravci :)..

lastavica
18-07-2009, 00:33
znaci koliko ja razumem to je negde sledeca,eventualno ona tamo godina...?tada pada upoznavanje...mada ok bi bilo i za 2-3,,ma ok bi bilo i za 5 i vise...nebitno...samo da nije 38-sma godina,pa zamislite tek tada doziveti ljubav...i to s a po njenoj prognozi sa bar 10 god starijim...leeelee da je rekla sa 10 mladjim pa hajde...

hvala

viksi72
18-07-2009, 00:51
ma zeno, batali budalastne.. ne zivis u manastiru, pa da ne mozes upoznati nekoga.. samo se ti lepo opusti i uzivaj..

selena
18-07-2009, 01:01
nemojte vi tako o 38 ja za tu godinu po dejvisonu i direkcijama planiram mnogo toga!!!:D :D :D
i jedna stvar ja lično bi svima zabranila brak prije saturnovog povratka jer bi tada bilo puno manje rastava braka!!!:mad:
a saturn na desc meni je osobno donio brak..ali u svrhu jednog poslovnog ugovora..dakle na saturnovski način..hladno i :confused: nebi više tako htjela jer mislim da se tako niko nebi trebao udavati!!!!

mandrak-21
19-07-2009, 00:46
znaci koliko ja razumem to je negde sledeca,eventualno ona tamo godina...?tada pada upoznavanje...mada ok bi bilo i za 2-3,,ma ok bi bilo i za 5 i vise...nebitno...samo da nije 38-sma godina,pa zamislite tek tada doziveti ljubav...i to s a po njenoj prognozi sa bar 10 god starijim...leeelee da je rekla sa 10 mladjim pa hajde...

hvala
pa kad budes imala 38 naravno da ce twe vise zanimati neki stariji (kad je brak u pitanju)

viksi72
19-07-2009, 00:55
pa kad budes imala 38 naravno da ce twe vise zanimati neki stariji (kad je brak u pitanju)

e sada se sa ovim ne slazem ni malo.. po meni, wrong answer, izvini, carobnjak!!! mene ni malo ne interesuju, iako imam skoro toliko godina.. no, no..

ibis
19-07-2009, 08:22

e sada se sa ovim ne slazem ni malo.. po meni, wrong answer, izvini, carobnjak!!! mene ni malo ne interesuju, iako imam skoro toliko godina.. no, no..

ni mene :D ...nisam kriva, oni su...balkanci se prerano zapuste na zalost, na srecu upoznala sam i izuzetke, ali premalo ih je :rolleyes:

lastavica
19-07-2009, 11:02
ja molim za konkretan odgvor tipa kako je ona to racunala tj kako se to racuna ako iko zna ,upucen je kao i na to sta u jednoj natalnoj karti upucuje na kasni brak!a ne za rasprave o tome da li je u redu sto ja zelim ili ne zelim tada brak i da li ce me zanimati stariji i sada su mi mahom odvratni stariji i naravno da ako ne budem imala ytipa dotada cu ili zglajznuti sa pameti ili ici u manastir..to je moja stvar...

uostalom ko govori o braku u astroloskom smislu brak moze biti i ozbiljnija duza veza!

molim za konkretan odgovor hvala

bilja
19-07-2009, 11:56

Zeno bozja,pa pricas nepovezano i 2 razlicite stvari
jedna je da ti je astrolog rekao da ces u brak uci kasnije,a druga je da ces zivot provesti sama do tad sto ti nije rekao. Znaci kakve veze ima sto ces uci u brak kasnije,kad i sama kazes "zivot postoji i do tad"
Svi bi mi da cujemo ono sto zelimo pa da onda kazemo kako dobar astroooloooog!!! I koji ce ti brak ranije ako ce biti ocajan npr.

Evo sad sam podledala tvoju kartu sto je ajde napravila i objasnicu ti zasto je astrolog koji je gledao kartu sumnjao na kasniji brak;
1)ukljesten znak vage (koji je i sam znak braka) govori o kasnijem ispoljavanju te zivotne oblasti
2)merkur kao vladar 7 kuce se nalazi u 8 kuci sto nije dobra kuca za vladara braka
3)merkur je u konjukciji sa saturnom sto govori ako je merkur u tvom slucaju (brak)u konjukciji sa saturnom (sporo,cekanje,stariji)
4)merkur ne pravi druge aspekte ako ne racunamo ovo sa marsom koji je u nesekstilskom znaku,a neki ga racunaju
Ja ne bi sad da ulazim u tehnike prognostike i gledam kako je dosao do brojke 38,ali da je imao pokazatelja za takvu pretpostavku imao je,sto apsolutno ne znaci da je pogresio ako se desi drugacije jer se vodio astroloskim cinjenicama,a ti vodis svoj zivot u zeljenom pravcu. Znam da te nerviraju saveti,ali evo reci cu na primeru sebe;da sam se slepo drzala svoje karte koja je poprilicno grozna,davno bi ili okrenula se porocima za zamazivanje misli ili se ubila jer ne nudi bas neko zivotno izobilje. Prema tome bice sta ce biti,nesto sto ti hoces,a nesto sto bog hoce,ponajmanje astrolog.

lastavica
19-07-2009, 12:51
zakljucak o samoci do tad sam izvela na osnovu toga sto brak u astroloskom smislu nije isto sto i uobicajena predstava braka,po tome bi znacilo da moze da se desi da ni ozbiljnu vezu tj ljubav ne dozivim do tada o tome govorim...pa naravno da si sam kad spavas povremeno sa nekim ko ti se ni ne dopada tj ni sa kim ,p[rosto mrtvo more ,a gde god da mrdnes nista....mozes na glavi da dubis i kad nesto krene izjalovi se...

mandrak-21
19-07-2009, 17:44
Dobro si rekla imas tek 23 i zasto spavas sa nekim ko ti se ne dopada? i jos povremeno...to necu razumeti ali ok.
A za viksi i ibis hipoteticki od dve ponude braka (ne mislim na sex)
od muskaraca 1964 god i 1984 godiste vi bi prihvatili ponudu od muskarca koji je 1984 godiste zar ne? drugo da li ce taj muskarac ostati sa vama kada budete imale 47/48 godina ili ce otici nekoj od 28?

bilja
19-07-2009, 18:55
Bogami Mandrak ja bi ovog 64-o godiste,ja se drzim one narodne "bez starca nema udarca" ha ha

mandrak-21
19-07-2009, 19:11
kada je brak, sigurnost neko sa kim bi trebalo provesti srednje doba i starost u pitanju to moze doneti ozbiljniji tip a o udarcima necemo ovde;)

skorpija_strelac
19-07-2009, 19:42
Bogami Mandrak ja bi ovog 64-o godiste,ja se drzim one narodne "bez starca nema udarca" ha ha

ja tebe obozavam:4lol:

viksi72
19-07-2009, 20:43
najiskrenije, to '64 m malko matoro, a ovo '84 pak premlado, dok bi '74 bilo ok.. kada bi moglo nesto mojeg godista ili godinu-dve starije/mladje, e to mi je ok.. ni jedna ni druga solucija, koju si mi ponudio mi se bas ne svidja..

zorana
19-07-2009, 21:12
Hm ...

vrlo je tesko odrediti sta je za nekog kasni brak, a za nekog rani. Ako uzmemo neko patrijarhalno seoce na Jugu Srbije, onda bismo i za devojku ili momka od 28 mogli reci da su "matora devojka" ili "matori momak". U Londonu ili Berlinu i sa 35 niste matori za udaju ili zenidbu, daleko od toga!

Drugo, treba definisati sta je za nekog brak: za nekog to moze biti kruna ljubavi (stoga za tu osobu tesko da mozemo reci da ce "pohrliti" u brak bez promisljanja ili snaznih emocija), za nekog ozbiljna veza, zajednicki zivot, makar i bez papira, dok ce neko treci da se uda ili ozeni u cilju resenja drustvenog statusa, finansija ili stambenog pitanja, pa makar i u kuci imao pakao.

Vladar Desc u Co ili u aspektu sa SA donosi odlaganje braka, ali ako je za utehu, obicno ne donosi razvode. I sam Desc u Co hoce da donese kasnu udaju ili zenidbu. U stvari, za svaki vid dugorocne veze zaduzen je SA, on je, sto bi jedna moja drugarica rekla, "kosmicki super-lepak"! Samo sto donosi kasnjenje (7, 14, 21 ...), odlaganje, neprilike, teskoce ...

viksi72
19-07-2009, 21:49
i sunce u sedmoj moze da dovede do kasnijeg braka..
p.s. selim se ja odavde, jer sam mlogooo matora :)..

zorana
19-07-2009, 22:05
Kako SO? Mislis za muskarce ili za zene?

viksi72
19-07-2009, 22:10
zene, zorana.. ja sam ti zivi primer za sunce na vrhu sedme, a supruga ni u prici ;).. jos kada pogledam aplikacije sunca, sve mi se cini da sam ga potpuno ispucala..

zorana
19-07-2009, 22:26
Nije SO kao SO.

Trebalo bi da ti je SO bez dostojanstva uz MO koje opada, zatim u aflikaciji od malefika iz V ili VII. Tebi je kudikamo veci problem VE, kao vladar VII, u aflikaciji od MA u maleficnoj kuci i MO u praznom hodu u XII. Drugo, mada orbis ne odgovara, smatra se da planete u istom znaku jesu u konjunkciji, bez obzira koliko stepeni ih razdvaja. A tebi je u Ge i SA ...

viksi72
19-07-2009, 22:38
100% tacno sve sto si rekla, pa na to dodajemo i so180mo.. no comment!! mada stvarno sunce, bez obzira na ovu moju pricu, moze oznacavati kasne tridesete i ulazak u brak..
hvala, zorana..

Kora
19-07-2009, 22:54
Hm ...

vrlo je tesko odrediti sta je za nekog kasni brak, a za nekog rani......

U stvari, za svaki vid dugorocne veze zaduzen je SA, on je, sto bi jedna moja drugarica rekla, "kosmicki super-lepak"! Samo sto donosi kasnjenje (7, 14, 21 ...), odlaganje, neprilike, teskoce ...

Eh, onda je kod mene valjda ovaj SA u 7 ~~~pokazatelj kasnog braka~~~ili ja fulam i ovde... ni jedan se jos "kosmicki nije zalepeo"~~~al' kada bude:D , super-lepak ce da odradi svoje~~~ja se nadam???

A mozda dodatno i VE kao vladar 7 u malefecnoj 6. kuci cini svoje?

mandrak-21
20-07-2009, 00:27
Eh, onda je kod mene valjda ovaj SA u 7 ~~~pokazatelj kasnog braka~~~ili ja fulam i ovde... ni jedan se jos "kosmicki nije zalepeo"~~~al' kada bude:D , super-lepak ce da odradi svoje~~~ja se nadam???

A mozda dodatno i VE kao vladar 7 u malefecnoj 6. kuci cini svoje?

venera ti ima vise uticaja na 7.kuci jer je blizu vrha ali je kod tebe "problem" sto kada razmisljas uopste o braku onda to zamisljas da bude iz ciste ljubavi ili nikako. nisi od onih sto bi usle u brak zato sto je vreme ili zato sto je dobar drugima samo ti je bitno da te taj neko voli i ti njega..
dodao bih viksi 72 pitanje je bilo hipoteticko izmedju 10 god starijeg i mladjeg,ti ces izabrati odgovarajuceg partnera i bez pitanja o godinama bitno ti je da je "tebi on mlad" i da ti tako deluje

scorpiorising
20-07-2009, 02:42
Meni je jedan astrolog rekao da cu jako dugo traziti i cekati ali da cu ipak na kraju naci tog nekog pravog. Ovde naravno ne pricam o braku kao formalnoj instituciji(posto mi to apsolutno ne znaci, ako uopste budem organizovala vencanje, to ce biti samo zbog zurke:cool:)...vec o Gospodinu Princu na Belom Konju.

Valjda vam je jasno zasto me uopste ne zanima brak sa formalne strane kada vidite moju VE0UR...a za to sto ja cekam Princa na Belom Konju je valjda odgovorno to sto se nalazi u idealistickom Strelcu...

Takodje mi je rekao da ce 'on doci meni', to je pretpostavljam video jer se vladar 7k, VE nalazi u 1k...A i rekao je da ce to biti jedna lepa neformalna zajednica...

E sad, kako je video da cu ja dugo traziti ali i naci tog G-dina Pravog?

ibis
20-07-2009, 08:28
Dobro si rekla imas tek 23 i zasto spavas sa nekim ko ti se ne dopada? i jos povremeno...to necu razumeti ali ok.
A za viksi i ibis hipoteticki od dve ponude braka (ne mislim na sex)
od muskaraca 1964 god i 1984 godiste vi bi prihvatili ponudu od muskarca koji je 1984 godiste zar ne? drugo da li ce taj muskarac ostati sa vama kada budete imale 47/48 godina ili ce otici nekoj od 28?

najiskrenije, to '64 m malko matoro, a ovo '84 pak premlado, dok bi '74 bilo ok.. kada bi moglo nesto mojeg godista ili godinu-dve starije/mladje, e to mi je ok.. ni jedna ni druga solucija, koju si mi ponudio mi se bas ne svidja..

nek ide svaka ptica svom jatu...slazem se sa tobom viksi...a za tog 84 i nije bitno sta ce kad je budem imala 48...mnogo je gore sto ja dobijem slom zivaca kad god jedan takav otvori usta i kaze -nista...a ovi 64 se vec kukavci ponasaju kao penzioneri...prema tome svakom svoje :)...mada stvarno postoje izuzeci u svim grupama i poznajem takve...
a ne znam sta danas znaci kasniji brak, te granice su se strasno pomerile i svi bi da zive vecnu mladost...meni se sad udaje jedna od najboljih drugarica a mladozenja ima preko 40...i to je neki normalan tok njihovih zivota posle studija, zaposljavanja itd...

mace
20-07-2009, 09:19
http://i30.tinypic.com/a421pj.jpg ako je ovo lastavicin natal htela sam da pitam da li je nesto bilo 2005 2006 tada si imala 22 g, g posto ti je tada prog.Ve dosla na SO?

Kora
20-07-2009, 12:22
venera ti ima vise uticaja na 7.kuci jer je blizu vrha ali je kod tebe "problem" sto kada razmisljas uopste o braku onda to zamisljas da bude iz ciste ljubavi ili nikako. nisi od onih sto bi usle u brak zato sto je vreme ili zato sto je dobar drugima samo ti je bitno da te taj neko voli i ti njega..

Tacno tako, Mandrak...jos kada se ostvari, eeee, javit cu vam da potvrdim ovo sto si naveo. Ako se ikad desi! ta prava, cista ljubav!!! bit cu onda zahvalna ovoj mojoj VE. ;)

lastavica
20-07-2009, 12:41
pa kasni brak moze da bude i u kasnim 40-im pa i u 50-im zar ne??
a kasni brak je relativan pojam meni je brak u 40-oj kasni brak,ali mi je i brak u 34-35 kasni brak posebno za zenu....u svakom slucaju ja zelim dete pre 40 i ne pada mi napamet da cekam 38-mu da udjem u brak,ako uopste tada udjem u brak,mozde c e sve to biti samo veza ozbiljnija bez papira...
mene je uzasno ioznervirala ta zena koja je zapela za broj 38 kao da moze biti samo tad ili nikad(pa ako je kasno moze biti i 50,za ljubav granica nema),a pri tome je mojoj majci rekla da je njen otac imao i obozavao svoje tri sestre(a deda je pri tome bio jedinac,njegova majka imala samo tu jednu trudnocu,nije bilo ni pobacaja)znaci i astrologija moze da pogresi,a ona zapela 38,38 i nema sanse pre 38 pa makar ja i crkla...prvo to nije ni ljudski,ni eticki
a sve veci broj kasnih brakova se vise moze prpisati trenutnom stanju,da ne kazem haosu u drustvu,nego astrologiji jer u staro vreme kada se udavalo rano gde je tu bilo mesta astrologiji i aspektima..mada tu se i nne moze govoriti o brakovima iz ljubavi,mada nije da nije bilo mogusnosti izbora(moja baba jeste odabralaa mog dedu)
mozda smo mi u moderno vreme previse romanticni,mozda ocekujemo da sve treba da je kao na filmu...uglavnom ja ljubav jos dozivela nisam ,stoga su me i uplasile reci te zene jer mi se cini predugo da budem usamljena sve to vreme,sada mi je vec jaako tesko jer momka nigde na vidiku
dakle,nije poenta u braku na papiru,vec u ljubavi jer ako treba da se osusim cekajuci je toliko dugo,pa bolje onda da menjam sebe ,svoje zelje i potrebe,nego da patim toliko i zamisli da cekas na redovan sex do tada....a o zel;ji za decom da ne govorim...

lastavica
20-07-2009, 12:47
iskreno se nadam da astrologija nije 100 posto(kao sto mi rece jedan malodi astrolog),da ona pokazuje mogucnosti,pa i taj kasni brak jeste mogucnost,a ne nesto sto ce se 100 posto obistiniti..jer ja sve to zelim i znatno ranije i nisam od onih ljudi koji mogu da mirno sede i cekaju...

mandrak-21
20-07-2009, 23:24
Tacno tako, Mandrak...jos kada se ostvari, eeee, javit cu vam da potvrdim ovo sto si naveo. Ako se ikad desi! ta prava, cista ljubav!!! bit cu onda zahvalna ovoj mojoj VE. ;)

desice se bas kao sto kazes i bice ti zahvalan samo ce mu biti krivo sto se ranije niste sreli

loreley
21-07-2009, 00:44
evo i mene ja imala ozbiljnu vezu u dvadesetoj, ali se nisam udala.
sada sam u vezi 2-5 g i o tome ni ne razmišljam...
da bude smiješno, gatara mi prorekla da ču se udat za crnokos tipa a moj dragi plavokos i plavook...

Kora
21-07-2009, 20:14
Orginally Posted by Kora http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/vezbaonica/4382-pokazatelji-kasnog-braka-post141619.html)

=mandrak-21;141668]desice se bas kao sto kazes i bice ti zahvalan samo ce mu biti krivo sto se ranije niste sreli

Eh, da, Mandrak, to mi sve zvuci kao moj dugogodisnji san o ljubavi i braku!!! Nekad me strah da cu mnogo toga prespavati, ali imam nadu i onda da se probudim uz pravu, cistu ljubav!!! Znas, kao da svi ovi moji dosadasnji nisu upoznali mene dobro, evo i ovaj trenutni, imam osecaj kao da ga je necega strah.
Al' se radujem, necu da likujem ne, ne, sto ce njemu biti krivo sto me nije ranije upoznao... a, kazes da ce on meni biti zahvalan? Sta se tu sve moze izvuci, na zahvalnost! odoh off suvise

Skorpija
28-07-2009, 18:50
Pa,evo mogu reci da su se pre udale(ozenile) osobe sa saturnom u 7,nego ja sa jupiterom u 7 (doduse vladar je venera u jarcu),ali ipak valjda saturn jace deluje....nisam pametna.

tinna-bg
20-08-2009, 02:48
Ja iz licnog iskustva nisam merodavna da pricam o kasnom braku.
Ali poznajem neke ljude koji u svojim 40-tim nisu se nikad zenili.

Jedan ima skolski primer kasnog braka, ali ne mislim da ce biti vecni nezenja. Ima saturn u egzaktoj konjukciji sa dc-om, 42 godine i jos uvek nezenja.

Moj momak od 42 godine (pravi momcic) :D ima ukljesten znak vage u 7-oj kuci, a mars mu u vagi, koji je vladar ukljestenog ovna u prvoj kuci i nikad se do sada nije zenio, niti ikad ziveo vanbracno sa nekom zenom.

Moja dobra prijateljica ima 31 god, nikad nije imala ni ozbiljnu vezu, a kamoli brak. Vrh sedme joj je u ovnu, a mars na 29* skorpije.

To su neki primeri za koje ja znam

Poppy
20-08-2009, 10:54
Meni je Saturn presao preko DSC, vladalac 7. se sakrio u 12. u Ribama - dako ispliva taj potencijalni partner na duze staze :rolleyes: nije frka za potpisivanje ;)

Katja_MNE
20-08-2009, 16:59
Evo vam moja natalna, pa se cudite!

Naizgled: vl.7 polja (Me) u plodnom znaku Raka, pa jos na vrhu 5.polja, u kojem se "utrpalo" sve i svasta, pa... niti bi braka - niti djeteta.

Citajuci astro literaturu: jasne predispozicije za bar 2-3 braka i 5-ro djece.

Znam, sada cete napisati, da sve kvari: ME90UR; VE90SA.
To mi zvuci kao izgovor, sada u 40-toj godini. :protest:

nolita
20-08-2009, 18:33
Moja dobra prijateljica ima 31 god, nikad nije imala ni ozbiljnu vezu, a kamoli brak. Vrh sedme joj je u ovnu, a mars na 29* skorpije.

nadam se da nece i mene zadesit ovakva sudba :D

tinna-bg
20-08-2009, 19:00
nadam se da nece i mene zadesit ovakva sudba :D

Tebi vladar dc-a nije na poslednjem stepenu, ali posto je u konjukciji sa saturnom, bolje i da se ne udajes pre saturnovog povratka, a valjda i nije jedini cilj udati se, vec udati se i biti srecan, zadovoljan i ispunjen u braku.

nolita
20-08-2009, 19:03
sjetila sam se kasnije da mozda mislis na zadnji stupanj... nemam namjeru zurit s brakom, ali bit sa 31om bez ijedne veze?! uff...to ne bih htjela (jer nikad nisam ni imala formalnu vezu, samo da se zna ;) )

tinna-bg
20-08-2009, 19:15
sjetila sam se kasnije da mozda mislis na zadnji stupanj... nemam namjeru zurit s brakom, ali bit sa 31om bez ijedne veze?! uff...to ne bih htjela (jer nikad nisam ni imala formalnu vezu, samo da se zna ;) )

To sto ona nikad nije imala ozbiljnu vezu, nema veze sa vladarem dc-a, vec sa celokupnim njenim karakterom. Ona je skorpija, sa venerom, mesecom, merkurom, uranom, marsom u skorpiji. Mnogo je autodestruktivna da bi uspela da odrzi ijednu vezu, a kad bude to sama shvatila i pocela da radi na tome uspece da odrzi vezu i naravno da se uda. Vladar dc-a na poslednjem stepenu samo govori da ce to biti kasnije (a mozda i nikad, ako se ne promeni).

Lulnica
09-09-2009, 01:30
Pozdrav svima, ja sam novi član ovog foruma i zamolila bih nekog da mi pogleda moj natal i kaže predstoji li meni uopšte brak i kada... hvala

http://astro-software.com/cgi-bin/astro/page02?name=&firstname=&birthplace=Novi%20Sad&lang=sr&sex=f&dformat=1&date=12/11/1976&time=0:5&country=381&state=0&adjust=-1.00&long=-19.50&lat=45.15

bilja
11-09-2009, 20:56
Evo vam moja natalna, pa se cudite!

Naizgled: vl.7 polja (Me) u plodnom znaku Raka, pa jos na vrhu 5.polja, u kojem se "utrpalo" sve i svasta, pa... niti bi braka - niti djeteta.

Citajuci astro literaturu: jasne predispozicije za bar 2-3 braka i 5-ro djece.

Znam, sada cete napisati, da sve kvari: ME90UR; VE90SA.
To mi zvuci kao izgovor, sada u 40-toj godini. :protest:

Mene bas zaintrigirao tvoj horoskop zbog ovih navoda. Jest tacno je da ovi aspekti otezavaju zasnivanje braka,ali ne bi trebalo da ga ometu. Sta ja ovde primecujem;primecujem ovaj tvoj mesec koji je u raku ali je i u 5 kuci sto bi meni bio prvi pokazatelj da ti neces zuriti sa udajom jer volis zivot i zabave,a sad ti reci da li je to tacno? Drugo sto primecujem je spaljen taj isti tvoj mesec u konjukciji sa suncem,sto takodje govori o smanjenim mogucnostima za brak i majcinstvo,a taj isti mesec aplicira prema prema marsu sto takodje blokira ove naizgled jakog meseca funkcije. Sledee sto se vidi je postojanje u 7 kuci dve maleficne planete. Ako pogledamo znak vage kao znak braka,vidimo da ona pocinje u kuci 8,sto ne mirise dobro i moglo bi se prevesti kao smrt braka,a onda venera kao vladar vage-vidimo njene aspekte. No,ja mislim da si ti oko 28 godine ipak imala vezu koju bi smo mogli nazvati brakom,a niko u ovom horoskopu takodje ne kaze da ti neces imati brak u 42 godini,koja se otvara kao mogucnost.

Bosnian GirL
11-09-2009, 21:08
uhhhhh..toga se ja najvise bojim...da nikad ne stupim u brak ili veoma kasno.....a imam takodjer ve90sa...

saturn kao vladaoc sedme bi mogao mi donijeti upravo to-kasno stupanje u brak...a ja to ne zelim.:bebadeckic:

Merkur
11-09-2009, 21:19
uhhhhh..toga se ja najvise bojim.....
Ja cu tebe od danas da zovem Bojisa.:D ;)
Ne mozes tako da gledas na aspekte. Po toj teoriji moj Saturn vladar 5 polja (deca) u 0* Venera, deca u kasnijim godinama.:D
Prvo u 25, drugo 27, trece 29 i cetvrto u 31.
Tako ne smes da posmatras natal.
Ali kako imas tek 21 godinu, progledacu ti kroz prste.;)

Bosnian GirL
11-09-2009, 21:27

pa pomozi mi kako da promatram :p
nemam jos 21, uskoro ...
koliko vidim, ti si za svako dijete razliku pravila dvije godine...tako ti odlucila ili je tako "ispalo"...

pa draga..citam dosta po netu..ovaj aspekt, i jos mnostvo drugih koje ja imam..mogu donijeti razvod, kasno stupanje u brak itd...zato i kazem. volim :bebadeckic: i ne bih voljela da ih imam kao starica :eek: hehe ...:193:
a i istina je...svega se bojim..ponekad s razlogom ponekad ne...zato okrivljujem moj podznak, veneru i lose aspekte.

Merkur
11-09-2009, 21:41
pa pomozi mi kako da promatram :p
...
.
Za pocetak savladaj dobro znacenje aspekata. Nisu 90* 180* uvek losi aspekti. Naprotiv, kada bi nam natalna bila samo u harmonicnim aspektima, zivot bi nam bio smor.
Kvadrat u izvesnoj meri predstavlja polovinu od opozicije. On nam pruza podsticaj da prerastemo licna ogranicenja. U opoziciji se javlja dualitet. Te suprotnosti moraju biti integrisane, sto vodi oslobadjanju od zavisnosti od okoline. Opozicija je kada ti tvrdis da imas veoma los aspekt a ja kazem da je taj aspekt dobar. Ono sto moras da uradis da bi lakse podnela 180* je da se usaglasimo i nadjemo srednje resenje, dok je kvadrat pola od toga.;)
Naravno da ces stupiti u brak i naravno da ces imati decu. Samo sada nije vreme da mislis o tome. Vezbaj na nekim drugim poljima i ne sekiraj se.

P. S. Nikad nisam planirala decu. Sve je bilo spontano, ipak sam ja dupli Merkur.;)

bilja
11-09-2009, 21:43
Ja cu tebe od danas da zovem Bojisa.:D ;)
Ne mozes tako da gledas na aspekte. Po toj teoriji moj Saturn vladar 5 polja (deca) u 0* Venera, deca u kasnijim godinama.:D

Ja sam fascinirana tvojim horoskopom i on u neku ruku moze izgledati kao negacija astroloskih pravila. Ja sam neovlastemo uzela ove tvoje podatke koje koristimo kao primer u skoli da ono sto nam naizgled se cini ne mora da bude. Mozda gresim,ali u tvom slucaju ne bi gledala veneru u konjukciji sa saturnom jer je obris presirok a on ima samo dva aspekta od kojih je jedan sa plutonom ito cisti trigon,ovo sa merkurom bi se pre odnosilo na tebe nego na decu. Ipak tvoj horoskop je fascinantan.

Merkur
11-09-2009, 21:45
... Ipak tvoj horoskop je fascinantan.
Zbog cega to mislis?
Zbog dece, braka ili nesto trece?

Bosnian GirL
11-09-2009, 21:46
Mozda gresim,ali u tvom slucaju ne bi gledala veneru u konjukciji sa saturnom jer je obris presirok a on ima samo dva aspekta od kojih je jedan sa plutonom ito cisti trigon,ovo sa merkurom bi se pre odnosilo na tebe nego na decu. Ipak tvoj horoskop je fascinantan.

e biljo..a kad je separacioni...dali ga treba gledat ili ne? dali ipak djeluje samo umanjeno ili ?..merkur izvinjavam se na off topicu al zanima me ovo (izbrisi kasnije)..

selena
11-09-2009, 21:48
zaboravljate cure jednu sitnicu...za nas je brak u tridesetima taman..u doba kad su se pisale knjige iz kojih učimo mi bismo bile označene stare cure...
kad sam sa 24 rodila svoju enu svaki je dan bilo tek ti je prva beba...a bila sam u sobi sa 18 i 19 godišnjakinjama!!!
po meni je rani brak sve što je prije 25 za žene a 28 za muškarce....
izvinjam se za off

Merkur
11-09-2009, 21:54
...Ja sam neovlastemo uzela ove tvoje podatke koje koristimo kao primer u skoli da ono sto nam naizgled se cini ne mora da bude. ....
Ako si ovde mislila na decu, evo Smisine analize:
http://astro.axisdraw.com/forum/8993-post2.html

bilja
11-09-2009, 22:03
Da zbog dece,jer svim pocetnicima to uvek izgleda kao saturn pa nece biti dece ili u kasnijim godinama da ce biti. Pa kad bi mogla da das tacno podatke da ne nosim stalno rucnonacrtan horoskop sav mi se iskrzao.

Merkur
11-09-2009, 22:08
Ako si ovde mislila na decu, evo Smisine analize:
http://astro.axisdraw.com/forum/8993-post2.html (http://astro.axisdraw.com/forum/8993-post2.html)

Ovde imas sve, kako podatke tako i Smisinu analizu bas tog polja.
Podatke sam izbrisala iz potpisa, izgleda mi karta lepse. (Moja Ve u Biku).:D ;)

Ramona
11-09-2009, 22:09
Da zbog dece,jer svim pocetnicima to uvek izgleda kao saturn pa nece biti dece ili u kasnijim godinama da ce biti.

ali SA je u Biku to je plodan znak..

dadiska
11-09-2009, 22:25
Imam ja pitanje za Merki i to dva :), mada su jedana pored druge, ali koja planeta je bolje opisala tvog muza Ju ili Ne, i kako uspevas da kontrolises Ju 180 Me i to aplikacioni mada je malo poveci orbis, jer i ja imam taj aspekt, samo sto je kod mene separacioni i rekli su mi da cu zbog njega imati problema u braku?!
E da a da ne bih otisla off rekli su mi ako gledam Ne da cu zbog konjukcije sa Sa imati kasniji brak?! :rolleyes:

Merkur
11-09-2009, 22:35
Imam ja pitanje za Merki i to dva :),
Recimo Jupiter ali i Neptun, ne znam, oba znaka. A sto se tice drugog pitanja, ne kontrolisem ga, vec se trudim da koristim samo njegove dobre strane.
A koriscenje u braku, pa nasla sam muza sa Mesecom i Marsom u Jarcu, a Venerom u Ribama, tako da on moj Ju180* Me vec 16 godina podnosi na nogama.;) :D

Shmishonja
11-09-2009, 23:50
Recimo Jupiter ali i Neptun, ne znam, oba znaka. A sto se tice drugog pitanja, ne kontrolisem ga, vec se trudim da koristim samo njegove dobre strane.
A koriscenje u braku, pa nasla sam muza sa Mesecom i Marsom u Jarcu, a Venerom u Ribama, tako da on moj Ju180* Me vec 16 godina podnosi na nogama.;) :D

Merki, mislim da upravo ta 180° su njegova česta putovanja i njegovo odvajanje i vraćanje tebi ~ 180° prava simbolika :cool:

Merkur
12-09-2009, 01:38
..su njegova česta putovanja ..
Hmm, ne znam, tako je zadnje 2 godine. Kako tumacim vreme pre i vreme posle ovog perioda. Naravno, verujem da ce tako putovati jos godinu-dve.

Skorpija
12-09-2009, 03:03
Vladar moje sedme kuce je venera u jarcu,mislim da je ovo skolski primer zasto se ja jos nisam udala,iskrena da budem uvek sam govorila da nisam bas spremna (i jos uvek govorim),pa sada....sudbina ili slobodna volja,ja ne znam?

Merkur
12-09-2009, 11:11
..mislim da je ovo skolski primer ...?
Nije samo Venera, tu je i Jupiter koji je retrogradan, koji takodje ukazuje da se brak ne ostvaruje lako. Zatim opozicija planeta preko prvog i sedmog polja i to na samim uglovima (jako). Kao i Venera koju si vec spomenula.
Dakle, u tvom natalu ima dosta pokazatelja za kasniji ulazak u brak.
Ali zato, kada se budes udala, razvod je nemoguc!;)

Skorpija
12-09-2009, 20:05
Ali zato, kada se budes udala, razvod je nemoguc!;)
Ako se budem udala :D
Sve to sto si nabrajala,plus algol na dsc:confused:,plus venerin dispozitor u izgonu....sta reci jos?

bilja
12-09-2009, 21:43
e biljo..a kad je separacioni...dali ga treba gledat ili ne? dali ipak djeluje samo umanjeno ili ?..merkur izvinjavam se na off topicu al zanima me ovo (izbrisi kasnije)..

Gleda se,ali ce delovati umanjeno,zasto? Pa zato sto se on odigrao vec u tvom proslom zivotu,a u ovom se nastavlja na neki umanjeni nacin,na koji mozes da delujes ukoliko nije fiksna karma,ali sad da ne idemo u karmicku astrologiju.

emmilija
13-09-2009, 01:23
evo i ja da se oglasim, vladar VII jupiter u devici, gde se ne oseca bas najbolje, i plus je retro, u konjukciji sa jmc, dispozitor tog jupitera u XII a i mesec je na poslednjim stepenima, kako mi rece supernova i to je jedan od pokazatelja kasnog braka...
sad ne znam da li cu do braka uopste stici ili je ovo mozda i pokazatelj da cu ostati vecita "devojka"
obavesticu vas:D

bilja
13-09-2009, 17:37
Sve to sto nabrajate o debilitacijama nije pokazatelj kasnog braka vec nezadovoljstva brakom. Recimo,ja sam sakupila 73 horoskopa razvedenih ljudi i sto je za neverovati kod vecine je neaspektovano sunce. Dakle moje pitanje bi bilo sta vas asocira na kasnjenje sa brakom?

dadiska
13-09-2009, 18:09
Pa verovatno gledaju vladara 7 i njegovog dispozitora kao i aspekte, pa ukoliko je nesto lose?! :(

mandrak-21
13-09-2009, 21:34
Vise gledam aplikacije sunca i meseca to ukazuje na mogucnosti braka,tek kada aplicira vladara 7 onda bi ta veza mogla da preraste u brak ,ali ima mnogo slucajeva gde vladar 7. bolje ukaze na brak ipak treba sve pokazatelje posmatrati....ako su nekome sunce i mesec na 29 ili 30 stepenu ne znaci da ta osoba nece imati brak

ibis
13-09-2009, 21:38
Dakle moje pitanje bi bilo sta vas asocira na kasnjenje sa brakom?

ambicija, kao i znaci koji vole slobodu i drze do svoje individualnosti i slobode, Vodolija, Strelac, Jarac...takav horoskop logicno moze ukazati na kasnjenje...mada ja to ne bih ni nazvala kasnjenjem...
znaci skloni udruzivanju su lav, rak, blizanci, ovan, vaga, skorpija...odn. da ne banalizujem ti znaci i planete koji njima vladaju kada su vezani za sedmu kucu...mada i sam polozaj So ima veliki uticaj naravno

bilja
13-09-2009, 22:13
Da,da sve to stoji ali i istina je da ulazak u brak preko 40 je kasniji ulazak u brak,pa evo ja cu navesti neke primere a vi ih potkrepite.
a)7 jarac vodolija ribe pri kraju stepeni
b)vladar retrogradan u takodje poslednjim znacima
c)retrogradna venera

ibis
13-09-2009, 22:17
Da,da sve to stoji ali i istina je da ulazak u brak preko 40 je kasniji ulazak u brak,pa evo ja cu navesti neke primere a vi ih potkrepite.
c)retrogradna venera

ja bas i ne razumem sta pitas?
ali recimo moj tata je imao retrogradnu Ve pa jos u Devici a ozenio se sa 23...

Scarlet
17-09-2009, 14:25
c)retrogradna venera
cesto se javlja Sa i Jarac kao i Neptun i Ribe povezani sa 7., narocito Sa koji lose aspektuje signifikatore braka.

Shmishonja
17-09-2009, 14:46
c)retrogradna venera

Evo mog ličnog primera ~ tri puta prošena {dva puta od jednog te istog ~ velika ljubav, ja z***bala, a treći od strane Dudinog oca ~ koji se ispostavilo da u stvari to nema nameru da uradi} i ni jednom nisam "došla do oltara":
◘ vladar Desc' je Venera na 29° Lava u X polju u praznom hodu i skoro sam sigurna da se nikada neću ni udati, iako znam da ću zasigurno u skorijoj / daljoj budućnosti opet imati partnera sa kojim ću biti dugo u vezi, ali mislim da do braka neće nikada doći.
◘ dodatno, arapska tačka braka mi je na 03° Raka na samom vrhu IX polja, ima širi 90° sa Sunce O° Pluton na vrhu XII i 150° sa Neptunom, a sam dispozitor je Mesec na vrhu XI polja koji ima 90° sa Neptunom i 45° sa Saturnom i Uranom [nalazi se na njihovom EKV~u] :(

Bosnian GirL
17-09-2009, 14:48
c)retrogradna venera

evo moj primjer

7 kuca u jarcu
vladar saturn na 28 stepenu, plus losi aspekti :rolleyes:
retro jupiter, retro mars..ako ima veze kakve..ve u djevici..:eek:

Shmishonja
17-09-2009, 14:51
c)retrogradna venera

Evo mog ličnog primera ~ tri puta prošena {dva puta od jednog te istog ~ velika ljubav, ja z***bala, a treći od strane Dudinog oca ~ koji se ispostavilo da u stvari to nema nameru da uradi} i ni jednom nisam "došla do oltara":

◘ vladar Desc' je Venera na 29° Lava u X polju u praznom hodu i skoro sam sigurna da se nikada neću ni udati, iako znam da ću zasigurno u skorijoj / daljoj budućnosti opet imati partnera sa kojim ću biti u dugoj, ok, vezi, ali mislim da do samog braka, tj. "ozvaničenja" veze neće nikada doći.

◘ dodatno, arapska tačka braka mi je na 03° Raka na samom vrhu IX polja, ima širi 90° sa Sunce O° Pluton na vrhu XII i 150° sa Neptunom, a sam dispozitor je Mesec na vrhu XI polja koji ima 90° sa Neptunom i 45° sa Saturnom i Uranom [tj. nalazi se na njihovom EKV~u što je za ženski horoskop loše]

ali recimo moj tata je imao retrogradnu Ve pa jos u Devici a ozenio se sa 23...

I moj otac ima isto Veneru u Devici, koja je jako loše aspektovana, na primer baš sa vladarom VII polja ~ Uranom u Blizancima, pa se oženio sa 25god...

Scarlet
17-09-2009, 14:51
◘ dodatno, arapska tačka braka mi je na 03° Raka na samom vrhu IX polja, ima širi 90° sa Sunce O° Pluton na vrhu XII i 150° sa Neptunom, a sam dispozitor je Mesec na vrhu XI polja koji ima 90° sa Neptunom i 45° sa Saturnom i Uranom [nalazi se na njihovom EKV~u] :(
kako posmatras tacku braka (i ostale arapske tacke), potpuno isto kao i ostale signifikatore braka? (pozicija / znak, kuca, aspekti + dispozicija)
nisam se mnogo bavila time, zanima me koliko sama po sebi govori i moze li se uzimati ravnopravno kao i ostali signifikatori.

mala_m
19-09-2009, 20:46
Ja bih samo dodala da ima nešto u tom saturnu hahahah

kad mi se faks otegnuo predugo- rekli su mi: "to ti je saturn tranzitirao kroz 12 kuću"
kad nemam para- to je zato što ima saturn u 2 natalno
kad se ne udah dosad- e to je (za promjenu) Saturn koji radi nekakve čudne aspekte pa ukazuje na kasni brak + DC u vodoliji

imam osjećaj da se pola horoskopskih tumačenja odnosi na Saturn. OK, on pokazuje trajnost nečega, ali da jedna planeta može biti tako jaka da sve u životu odgađa??? Ma je li to moguće?

I kako to da se ne udaju sretno, brzo i lako oni koji imaju Sunčeko u 7. kući ( a recimo imaju i neke fine aspekte)?

Skorpija
19-09-2009, 20:52
Mala m,ja se slazem sa tobom. Eto moja venera u jarcu je vladar sedme kuce,pa se nism jos udala,a moja kuma ima saturna u 7,pa se udala u 25.god.Pa sada vi meni recite u cemu je stos? Ovo sam samo navela primer,daleko od toga da je meni tu nesto zasmetalo.

mala_m
20-09-2009, 09:10
Mala m,ja se slazem sa tobom. Eto moja venera u jarcu je vladar sedme kuce,pa se nism jos udala,a moja kuma ima saturna u 7,pa se udala u 25.god.Pa sada vi meni recite u cemu je stos? Ovo sam samo navela primer,daleko od toga da je meni tu nesto zasmetalo.

Draga, pa ti imaš Sunčeko na samom ASC?? Znači li to da stalno nešto započinješ iznova i da sve promjene u životu doživljavaš kao prelomne događaje? I još Jupija u 7 kući...
Nego, jel se baviš kakvim partnerskim poslom? ja bih rekla da kad se udaš, bit ćeš jaaako sretna u tom braku!

Chichak
20-09-2009, 10:42

Pa zavisi gde joj je vl.7.polja i kako je aspektovan,i kako jioj je postavljena VE,itd.

Shmishonja
20-09-2009, 11:55
♂ : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/dedaivan.gif
♀ : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/bakaandjelka.gif

Oboje stupili u brak posle 35g. a dete dobili tek posle 4g. braka.
Brak trajao 37g.

Angliana75
20-09-2009, 12:02
i bas te 1906. ljudi su znali u koje vreme su se rodili??zar je neko u to vreme belezio trenutak rodjenja????

Shmishonja
20-09-2009, 12:06
Zamisli, jeste :)
Sve je uredno zapisano u porodičnoj Bibliji!
Ja sam naravno to proverila rektifikacijom vremena i za divni čudo uklapa se sve :cool:

Angliana75
20-09-2009, 12:17
eto...bas fino! :)

Shmishonja
20-09-2009, 12:19
Ma retrifikacija vremena je čudo ~ bez toga ni jedan čart ne treba analizirati :)

nolita
20-09-2009, 12:28
ja bih svoje vrijeme htjela retrificirat, da vidim, jel mi ova prava karta, ili ona po kojoj mi je asc djevica, i ceka me kasni brak (ako ga bude :D)

Shmishonja
20-09-2009, 12:43
Moja Baba Tetka Nevenka http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/tetaenka.gif

Skorpija
20-09-2009, 14:31
Draga, pa ti imaš Sunčeko na samom ASC?? Znači li to da stalno nešto započinješ iznova i da sve promjene u životu doživljavaš kao prelomne događaje? I još Jupija u 7 kući...
Nego, jel se baviš kakvim partnerskim poslom? ja bih rekla da kad se udaš, bit ćeš jaaako sretna u tom braku!
Hvala draga:) ovo je tacno da sve promene dozivljavam tako,ali ne bavim se nikakvim partnerskim poslom. Ovo sto kazes za brak mi je jos nekoliko ljudi reklo,ne bi bilo lose:D
Kako si ti prezivela ovaj tranzit urana na mo?
Rekla bih da ti je isti uran morao u skorije vreme doneti nesto po pitanju vezivanja.Ti se tesko odlucujes na brak,sama bolje funkcionises:)

mala_m
20-09-2009, 17:13
Hvala draga:) ovo je tacno da sve promene dozivljavam tako,ali ne bavim se nikakvim partnerskim poslom. Ovo sto kazes za brak mi je jos nekoliko ljudi reklo,ne bi bilo lose:D
Kako si ti prezivela ovaj tranzit urana na mo?
Rekla bih da ti je isti uran morao u skorije vreme doneti nesto po pitanju vezivanja.Ti se tesko odlucujes na brak,sama bolje funkcionises:)

Uran na Mo:mad: ... Užas, svekoliko puta na dan sam odlučivala ostavit dragog, emocije burne, svađa puno, neke stvari ne mogu svojoj ljubomornoj škorpijici objasniti... Onda sam sama sebe smirivala koliko sam mogla, jer sam čitala negdje da Uran u 8 daje srčane udare, a kako je uran dugo retro, stalno se vraćao unazad.

da stvar bude ljepša, u solaru za idućih godinu dana (rođendan će mi biti sad u četvrtak) mi je Uran retro točno na Mo! Znači, bit će zbrkano još neko vrijeme. Ne mogu više....

Imam ja u glavi neki svoj ideal glede braka, ali svakako što kažeš- teško se odlučujem vezivati. Dugo sam bila solo, pa u nekoj vezi koja je bila onako bla (tad mi je taman Saturn ušao u 12 kuću i veza je trajala 3 godine- zamisli ostavila sam ga točno kad mi je saturn došao na ASC!). Misliš da bi moglo bit nešto od vezivanja konačno??? ufff:D e baš se veselim... nekako mislim da je vrijeme....

Skorpija
20-09-2009, 17:41
Misliš da bi moglo bit nešto od vezivanja konačno??? uffPa moglo bi,ti nemas pokazatelje za kasniji brak,ali mislim da sve zavisi od tebe,jer tebe gusi da si sa partnerom 24h dnevno.
Pazi,ja imam veneru u jarcu,ali ta venera pravi 60* sa uranom pa sam ista takva.Smorila bih se ziva da moram sa nekim da budem po ceo dan.

mala_m
20-09-2009, 17:51
Pa moglo bi,ti nemas pokazatelje za kasniji brak,ali mislim da sve zavisi od tebe,jer tebe gusi da si sa partnerom 24h dnevno.
Pazi,ja imam veneru u jarcu,ali ta venera pravi 60* sa uranom pa sam ista takva.Smorila bih se ziva da moram sa nekim da budem po ceo dan.

hahah, točno! taj lik s kojim sam prekinula kad je Saturn išao preko ASC- s njim sam bila skoro 24 sata dnevno iako nismo živjeli zajedno!! ajme udavi me čovjek! a ovog sad prepremalo viđam, nažalost. Ma teško je to zamisliti s nekim biti više od par sati dveno, pobili bi se odmah:p zato i mislim da bi sa sadašnjim funkcioniralo dbro. on puno radi, pa kasnije od mene dolazi doma, stigla bih ga se uželjeti;)

da, da , i ja imam neko čudo od aspekta Ve s uranom, kvadrat ili opoziciju, morala bih porvjeriti. slobode mi dajte hahahha. a opet- volim biti u vezi dugoj. šta ti nije valjalo s tvojim bivšim? Vidim 5. u ovnu- si imala egoističnog patrnera?

Brankica
20-09-2009, 18:20
Moze li meni neko pomoci da postavim svoj natal, pokusavala sam ali mi ne ide nikako 24.02.1976. 10.00, Drvar

http://astro.axisdraw.com/forum/profile.php?do=editsignature#sigpic

Uzas sta sam ovo prikacila vec me glava zabolila idem da spavam, nadam se da cu sutra postaviti natal pa da se ukljucim u diskusiju

luna70
13-10-2009, 23:02
Evo i mog natala, e sada da li su pokazatelji kasnog braka ili je natal bez braka videcemo, ali na tom polju do sada nije bilo nicega. Astrolog kaze da zbog Sa brak u 40 e sada kod mene ni veza na nije na vidiku Pratim pazljivo aspekte i kao sto u nekom od prethodnih postova procitah ne cekam nego se trudim da zivim punim plucima (sto SA u natalu bas i ne dozvoljava uvek) a nesto me poslednjih meseci i SA u konjukciji sa PL namucio za sve je trebalo puno vise truda nego inace. E sada ove godine u martu uran konjukcija natalna venera i jedan susret ali se na tom susretu i zavrsio. On marsovski tip (mars mi je u VII kuci) tako da sam postala svesna promene da mi se dopadaju bas takvi tipovi sto da pre par godina nije bio slucaj :D
Interesantno je da mi je saturn na 5s9' u biku, sto se poklapa sa znacenjem stepena 5 u biku.

Chither
14-10-2009, 01:23
Evo jos jednog primera. U pitanju je moja tetka. Nije vise medju zivima da napomenem. Imala je 41 kada se udala, razvela se posle 3 godine.

http://slike.hr/slike/tetka_b12e3.gif.html

skorpijica
27-11-2009, 20:18
evgo iz knjige kasni brak za zene

1.kada su sunce i venera aflikovani saturnom,marsom,uranom ili neptunom,posebno ako su smesteni u 5 ili 7k
2.kada su saturn,,mars,urn ili neptun u 5 ili7k
3.kada je mesec kvadrat ili 180 prema veneri ili jupiteru,odlaganja i neprilike u braku
4.kada je mesec 90 ili 180 prema uranu,odlaganja

nolita
27-11-2009, 20:26
skorpijice iz koje je to knjige?

skorpijica
27-11-2009, 20:37
zvezdani kod
maks hajndel i avgusta fos hajndel

zvjezdica
27-11-2009, 20:44
može li mi netko okvirno reći godine kada ću ući u brak i da li će stvarno biti karmički tj tako loš :(

Miss9
27-11-2009, 20:50
Ja sam cini mi se od onih koji odlazu brak iz straha da ne naprave pogresan izbor ili je to samo izgovor...?
http://img4.imageshack.us/i/natalnakarta.gif/

skorpijica
27-11-2009, 21:05
brak je porecen ili sklopljen samo uz velike teskoce kod zena

1.kada je saturn u skorpiji ili kada je sunce tamo konjukcija 90 ili 180 prema saturnu//////usedelica

2.kada su sunce ili venera aflikovani u jarcu posebno ako aflikcija dolazi od saturna...mnoge prepreke do braka

3.kada sunce i mesec aflikuju jedan drugog sa 90 ili 180 to osobu cini kolebljivom po mnogim pitanjima i ako je sunce smesteno u 1 2 3 7 8 ili 9k time ce biti posebno otezano da se odluci na brak. ako bi u isto vreme postojala aflikcija izmedju sunca i saturna to ce konacno spreciti osobu da se odluci otuda brak nece biti sklopljen

uranija
27-11-2009, 21:26
Hm ...

vrlo je tesko odrediti sta je za nekog kasni brak, a za nekog rani. Ako uzmemo neko patrijarhalno seoce na Jugu Srbije, onda bismo i za devojku ili momka od 28 mogli reci da su "matora devojka" ili "matori momak". U Londonu ili Berlinu i sa 35 niste matori za udaju ili zenidbu, daleko od toga!

Drugo, treba definisati sta je za nekog brak: za nekog to moze biti kruna ljubavi (stoga za tu osobu tesko da mozemo reci da ce "pohrliti" u brak bez promisljanja ili snaznih emocija), za nekog ozbiljna veza, zajednicki zivot, makar i bez papira, dok ce neko treci da se uda ili ozeni u cilju resenja drustvenog statusa, finansija ili stambenog pitanja, pa makar i u kuci imao pakao.

Vladar Desc u Co ili u aspektu sa SA donosi odlaganje braka, ali ako je za utehu, obicno ne donosi razvode. I sam Desc u Co hoce da donese kasnu udaju ili zenidbu. U stvari, za svaki vid dugorocne veze zaduzen je SA, on je, sto bi jedna moja drugarica rekla, "kosmicki super-lepak"! Samo sto donosi kasnjenje (7, 14, 21 ...), odlaganje, neprilike, teskoce ...

apsolut i ni mrc dalje,:p uletim ja u ljubavnu zbrku al ne znaci da cu tamo ostati ako vidim da na duzi rok ne ide:rolleyes: ako ne mogu dragog da postujem i cenim sta ce mi,ja kukavice zacikavam,mislim muskarce koji kontaju da su frajeri kad ono evo izgleda se udajem u 27-oj,eto primera radi saturn mi u 4.-oj i vladar je 7,vrh na 27*59' co,odnosno ja cekam saturnov povratak koji mi kucka na vrata:)

rachica
27-11-2009, 21:33
evo primjer moga oca, ako se moze gledati kroz moju kartu......
nadam se da necu njegovim stopama :D

ali jedno znam-nikad u brak ne bih usla bez ljubavi...i ako ne ispreglam sve u detalje...sve mora da bude "pod konac"...... ;)
da nije tako,udala bih se do sad 3put :p

uranija
27-11-2009, 21:41
evo primjer moga oca, ako se moze gledati kroz moju kartu......
nadam se da necu njegovim stopama :D

ali jedno znam-nikad u brak ne bih usla bez ljubavi...i ako ne ispreglam sve u detalje...sve mora da bude "pod konac"...... ;)
da nije tako,udala bih se do sad 3put :p

ja vidim da ces ti imati mnogo srece po tvojoj karti,i sunce i mesec na fix zvezdama pa jos u jedanaestoj kuci,kuca nadanja,zelja,muz obojen vodolijanskim osobinama,ja bih rekla lepe oci,i ti verovatno imas lepe oci,umes da savladas prepreke i bolne momente na uspesan nacin,kiron u dobrom aspektu sa mesecom:) nije vazno kad ces se udati,vazno je prava stvar

skorpijica
27-11-2009, 21:46
evo jos nesto
uticaji koji odlazu ili sprecavaju brak u zenskom horoskopu mars u 5kodlaze brak ,ukoliko istovremeno saturn aflikuje sunce do braka nece doci osim ako se u 7k ne nalazi jupiter ili dve od ovih planeta u raku skorpiji ili ribama

Ramona
27-11-2009, 21:50
Kod mene je SO 90 SA, ali prema TA taj aspekt ni ne priznaju jer su u skladnim znacima, tako da se drzim TA ;) nemam ja to :D

rachica
27-11-2009, 21:54
ja vidim da ces ti imati mnogo srece po tvojoj karti,i sunce i mesec na fix zvezdama pa jos u jedanaestoj kuci,kuca nadanja,zelja,muz obojen vodolijanskim osobinama,ja bih rekla lepe oci,i ti verovatno imas lepe oci,umes da savladas prepreke i bolne momente na uspesan nacin,kiron u dobrom aspektu sa mesecom:) nije vazno kad ces se udati,vazno je prava stvar

draga hvala ;)
ja imam tuzne okice, prave rakovske :) a svaku prepreku, mogu reci da sam savladala, jeste bilo bolno ali izborim se....nesto mi daje snagu da uvijek guram dalje....
ako ovoga osvojim do kraja,i dovedem do oltara zovem te da skacemo zajedno po stolova :D :D

uranija
27-11-2009, 21:56
evo jos nesto
uticaji koji odlazu ili sprecavaju brak u zenskom horoskopu mars u 5kodlaze brak ,ukoliko istovremeno saturn aflikuje sunce do braka nece doci osim ako se u 7k ne nalazi jupiter ili dve od ovih planeta u raku skorpiji ili ribama

a da li i znak skorpije na vrhu govori o kasnom braku?vladar mu je mars meni je u 12-oj,al mogu li se utesiti mojom fortunom egzaktno na vrhu 5.kuce?:(

skorpijica
27-11-2009, 22:02
mislim da ne odlaze jer je on plodan znak a to sto je mars u 12 ne znam ali ovde u ovoj knjizi pise za 5k
imas fortunu sta se sekiras

uranija
27-11-2009, 22:08
mislim da ne odlaze jer je on plodan znak a to sto je mars u 12 ne znam ali ovde u ovoj knjizi pise za 5k
imas fortunu sta se sekiras
u pravu si,sumnjala sam u plodan znak skorpije,nego bolje proveriti:) hvala skorpijice,mislim da taj mars ipak prica o poslu jer se bavim povucenim zvanjem,sijem u radionici za invalide,to bi ispunilo simboliku 12-te kuce a preskocilo ljubav:p

katarinna
30-11-2009, 15:11
brak je porecen ili sklopljen samo uz velike teskoce kod zena

1.kada je saturn u skorpiji ili kada je sunce tamo konjukcija 90 ili 180 prema saturnu//////usedelica

2.kada su sunce ili venera aflikovani u jarcu posebno ako aflikcija dolazi od saturna...mnoge prepreke do braka

3.kada sunce i mesec aflikuju jedan drugog sa 90 ili 180 to osobu cini kolebljivom po mnogim pitanjima i ako je sunce smesteno u 1 2 3 7 8 ili 9k time ce biti posebno otezano da se odluci na brak. ako bi u isto vreme postojala aflikcija izmedju sunca i saturna to ce konacno spreciti osobu da se odluci otuda brak nece biti sklopljen
ovo je tako tacno...nisam imala pojma da odatle potice taj strah :(

bilja
01-12-2009, 17:53
Bravo,ja cu samo da dodam jeo nesto za muskarce
a)muskarac kasno ili nikako postaje suprug tj ozenjen covek u slucaju kada je sunce aflikovano saturnom (njegovo ostvarenje kroz brak).
b)ako je u dvojnom znaku (neodlucnost)pa aflikacija saturna ili plutona
c)mesec u osmoj kuci i retrogradna venera u raku

loreley
02-12-2009, 19:23
evgo iz knjige kasni brak za zene

1.kada su sunce i venera aflikovani saturnom,marsom,uranom ili neptunom,posebno ako su smesteni u 5 ili 7k
2.kada su saturn,,mars,urn ili neptun u 5 ili7k
3.kada je mesec kvadrat ili 180 prema veneri ili jupiteru,odlaganja i neprilike u braku
4.kada je mesec 90 ili 180 prema uranu,odlaganja

hm ja imam mars u 5.
i mesec opp. uranu..

znaci li to da cu se kasno udati??
evo ja cu sad 25. pa me zanima sto bilo kasno....

skorpijica
05-12-2009, 20:29
venera ti je aflikovana od neptuna u 5k
mesec je u 180 prema uranu
imas dva pokazatelja odlaganja braka
da ti nesto sigurno mogu tvrditi potrebna su mi tri pokazatelja

kasni brak za muskarca

1.kada su mesec ili venera aflikovani saturnom , marsom ,uranom ,neptunom ,posebno ako je neka od tih planeta smestena u 5 ili 7k

2.kada su saturn ,mars uran ili neptun u 5 ili 7k

3.kada je mesec 90 ili 180 prema veneri ili jupiteru

viksi72
06-12-2009, 00:20
fenomenalan sam primerak za ovu temu, ako ikada udjem u brak. a od ovih pokazatelja bas i nemam puno, sem sunca u 7-oj..

bilja
06-12-2009, 20:29
Vidis Viksi,izgleda da tvoj horoskop kao ni moj i nema neko uporiste. Zivo me zanima sta bi to kod tebe pokazalo kasni brak? Verovatno nista.
Vl.7 venera u 8,kuci skorpije-to bi moglo govoriti bukvalno prevedeno o smrti braka,a to se moze shvatiti i ovako i onako,mislim brak koji je propao,partner predstavljen venerom na 21 stepen u sazvezdju Cetusa,bas na zvezdi Baten kaitos ili stomak kita,sve to predstavlja davljenje,vodu izbeglice. Ima li to kakve veze sa zivotom? Uopste ne znam moze li se uzeti u obzir ovaj kvadrat sa plutonom,malo mi presirok obris? Ili ovaj trigon sa uranom? Koliko vidim 7 kuca se zavrsava na 6 stepeni,a saturn je na 5,42 pa ako ga ne bi uzeli kao da je u 8 nego u 7 da li bi on govorio o kasnom braku? Ja sad pokusavam izgleda da nadjem dlaku u jajetu i da nadjem neki astroloski pokazatelj,ali izgleda mrka kapa.Znaci za veneru se nema sta drugo reci osim sto je u 8 i u Cetusu,aj da vidimo sunce. Sunce u sazvezdju Andromede,na haljini,na zvezdi Adhil-sto bi govorilo o dominantnoj majci ali cijoj dal od potencijalnog muza ili tvojoj,o hvalisavoj majci koja hvali svoje dete,o zrtvi porodice koja ceka na spasioca tj svog perseja,e sad ko bi tu bio cika Persej ti ili on,o odlasku iz rodnog mesta. Ima li bar to neke veze sa tvojim zivotom? Vidi ovaj cisti trigon sa jupiterom ito aplikacioni. Po tom to bi morao biti jedan brak. E sad pitanje glasi kad? Sunce krecuci se prvo dolazi na saturna dispozitora jupiterovog i razlika u stepenima je 28 pa da nisi zivela zajedno sa nekim tad kog bi mogli nazvati tvojim bracnim partnerom? Druga planeta na koju dolazi je mars na 20 sto bi bilo 43 godina. Jesi gledala direkcijama progresijama solarom ukazuje li nesto na 43?

viksi72
06-12-2009, 21:00
biljo, svaka cast:)!! pod jedan, prethodni decko jeste izbeglica, dosao je iz hercegovine.. ja imam dominatnu majku i izgleda cekam svog spasioca.. doduse, ovaj je promenio mesto zivljenja, otisao od majke, zivi sa oce i da, ziveli smo zajedno, a prica je pocela kada sam imala 28.. kod mene primarne direkcije rade kao lude;).. te godine, mislim na 28, sunce je doslo na saturna, bas kako si rekla, a pluton na mesec, sve je govorilo o nekoj veoma bitnoj, jakoj vezi.. i jeste bila upravo to, bar za mene..
da, znam da je 43 veoma bitna, mada koliko sam gledala horoskope, pogotovo direkcije, kod zena uopste ne mora da znaci brak dolazak sunca na veneru.. ali zato kod muskaraca neverovatno radi..
kvadrat plutona i ve/ma konjukcije uzimam u obzir, jer je aplikacioni, a i desile su mi se neke stvari u zivotu, koji jesu u njegovoj simbolici (tri pokusaja silovanja, nijedan na srecu uspesan).. uzimam cak i trigon, mada je separacioni, ali stvarno svi muskarci su u moj zivo ulazili kao komete, mada nesto retko.. saturn je na vrhu osme, jer ona pocinje na 5.46, ali dolazi iz sedme, da se ne lazemo, pa eto mozda pokazatelja za kasni brak, kada ne volem matorce..
ma ne trazis, baby, dlaku u jajetu, sjajna si:)!!

bilja
06-12-2009, 22:00
Hm,hm,znaci nadjosmo dlaku u jajetu. Imam neka pitanja za tebe,nadam se da ces odgovriti da jos utemeljimo ovu nauku. Od ovog decka iz hercegovine da li je i njegova majka dominantna i jel on bi se mogao nekako povezati sa ovim saturnom? Ti dobro znas astrologiju pa sad da ne pisem na sta mislim o tom povezivanju? I drugo da te pitam izvini zbog suvise intimnosti ali nemoj odgovoriti ako neces,da li si sumnjala u njegovu vernost i da li je to mislim bukvalno njegovo sedenje jednim dupetom na dve stolice jedan od razloga prekida.

viksi72
06-12-2009, 22:07
e zeno, odusevljavas me!!! daklem, u tranzitima je jupiter dosao na saturna, bas kada smo poceli pricu.. dalje, majka mu jeste bila dominatna, dok nije pukla psihicki (ipak i on ima mesec u 12), pa se on tako odeslio od nje, sto zbog njene bolesti, sto zbog gubitka doma.. dalje, jeste, nikada mu nisam verovala, jer me jeste varao, zato nismo ni opstali.. kako da to prezvace jedna skorpija na asc-u?
ej, ti si genije!! slobodno pitaj, nije frka;)! ps. ima mali problem, ja svoju kartu ne mogu da gledam, a kamoli nesto da predvidim, tu sam slepac poptuni!

jadrankar
06-12-2009, 22:22
draga lastavice evo i ja da pokusam da razjasnim tvoju situaciju.vrh 5 kuce znak i stepen gledamo ko te privlaci.vrhom tvoje 5 vlada moo koji je otisao u 2 vladalac ve.ti trazis savrsenog partnera .sco.asc.ribe ti od naj obicnijeg sastanka svojim sarmom pravis poseban dogadjaj jer za tebe bozanska ljubav za tebe je more u kom zelis vecno da plivas.odgovara ti romantican ranjiv ali dovoljno jak partner.savrseno bice ne postoji ali ti ces uz malo carolije i mnogo ljubavi za sebe sigurno napraviti posebnu osobu.tragas za osobom sa kojom ces da podelis svoje snove.ako gledamo tvoje sun koje je u scoyelis strastvenu vezu.mars ti ukazuje kakvog ces partnera dobiti.tvoj mars je u devici.predstavnici ovog ynaka suskromni i promisljeni,vecinom proracunatii stedljivi,zabrinuti za svoju buducnost.mars u 7 polju nekad ukazuje na ljubav na prvi pogled i vencanje na bryinu.mozda ce to biti osoba koja ce se baviti poslom vezanim za uniformu.planete u 7 ti ukazuju na dogadjaje u braku.venera-situiran partner dosta ljubavi.mars-po principu tesko meni sa tobom a jos teze bey tebe.sun-mozda ocinska figura.sto se tranzita tice tvojim 1 polem tran.uran a kod njega ti je ''ocekuj neocekivano''tvojim 7 poljem(brak)ide sa a on po tradiciji voli da vencava.vec iduce god.u drugoj pol.aprila preci ce ti ju preko asc.sto inace nagovestava bracnu ponudu,ve ce ti prelaziti preko nat.moosto ce dati podrsku tvojim zeljama,dok ce mer.biti u konj. sa nat.moo.te ce ti doneti zadovoljstvo.a na sve to tran.mars ce ti biti u lavu(sun)preko 5 kuce(razonoda).lastavice ostaje ti samo da svijes svoje gnezdo i da uzivas.

Miss9
06-12-2009, 22:29
Ja sam cini mi se od onih koji odlazu brak iz straha da ne naprave pogresan izbor ili je to samo izgovor...:o ?

Ona29sa
06-12-2009, 22:30
Viksi, Bilja je zaista genije... Ako Vam ne bude tesko da i meni pogledate ima li ista od braka

yoohoo
07-12-2009, 06:39
Moze li neko meni da kaze? Mislim, ja nisam toliko luda za brakom, nije mi toliko bitno kada cu se udati, ali bih jednom da pronadjem nekoga i da imam vezu umesto sto samujem... Bar to ako se vidi, da li ce biti skoro?
Hvala ako se neko potrudi :)

jadrankar
10-12-2009, 13:41
cao yoohoo!hajde da krenemo od ana.tvog 7 polja.rak na vrhu 7 ukazuje da od part.ocekujes emotivnost,toplinu i bliskost.sa vencanjem odmah dolaze i decai formira se porodica,tj mozes biti trudna tokom sklapanja braka.moze biti pokazatelj da se do kuce dolazi preko partnera.za opis tvog br.part.gleda se vladar 7 a i su vladar.po tome gledano on bi trebao da bude nizeg rasta,naginje ka debljini(pivski stomak).razvijen grudni kosu odnosu na donji deo tela.uski kukovi,lice siroko okruglo,obrve ispupcene,nos kratak a moze biti i prcast na vrhu sa sirokim nosnicama.sanjalacke okrugle oci koje imaju brizan pogled.blag i simpatican osmeh,bleda put osetljiva na sunce.puna i senzualna usta.vladar tvog 5 ve u ix u vagi na 25(mars) ljubav puna dinamike energije akcije. u brak ces sigurno uci iz ljubavi a sam pocetak braka bice nezan i harmonican.partner ce sa cak mozda majcinski ophoditi prema tebi i deci.ali bez obzira na takvo ponasanje on ce uvek biti na tronu i jasno ce svima pokazivati ko je vladar i sta je njegovo.mozda ces u pocetku ti imati dom.ulogu ali ce sa vremenom preokrenuti.tvoj mars u ix u vagiti ukazuje kakvog ces part.dobiti.vaga =venera=ljubav,brine o svim lepim stvarima,duhovit sarm voli i zeli da bude beljen nestalan.ve . je planeta umetnika i lekara a ix je kuca dalekih putovanja.mesto gde ces ga upoznati vladar 7 otisao u x (karijera)u sco.mozda mesto vezano za vodu.e, sad ako pogledamo tvoje trenutne tran na nat.blizi ti se sat.povratakkoji ce ti napraviti korenite promene.kako je od skoro sa u vagi(brak)pocela si int.da razmisljas o braku i formiranju porodice.u tvom i9 su i mars i ve u vagi tako da mislim da su sl.2 ipo god.prelomne u tvom zivotu.mislim da u najavi imas iynenadno zalj.jer ti je ve.tran.preko ur.a sad ti ide preko nat.sun.pa tu su ti i ju.(sreca)pa merc.preko asc.(zna da ukaze na preseljenje) PA sex sa nep(int.osecanja0 a do kraja dec.ve.ce ti preci preko asc.(yalj.a ponekad ukazuje na brak)tako da ne znam sta bih ti vise rekla.nova god.je tu splavovi su tu ,vize ukinute a mozda se bas tu negde i krije tvoja sreca.javi ako bude lepih vesti .cmokic.

mace
10-12-2009, 14:26
ja sam odustala od "pravog".... ili ja ne znam da volim ili to drugi bolje znaju...

ps. toliko sam karata pogledala i nisam nasla da se nesto ponavlja... desavalo se da vidim da se neko vencao bez vaznih tranzita, direkcija, sekundara... desavalo se da neko ima nemoguc horoskop i da je u braku od 22-23 godine (i to u srecnom braku) a desavalo se da su natali odlicni ali nista od dogadjanja...

Astrofun
16-12-2009, 00:21
Da li kod mene tko vidi kasni brak tj brak uopće?

viksi72
16-12-2009, 00:54
astrofun, javi se sa ovim pitanjem od oktobra sledece godine :)

Ona29sa
16-12-2009, 01:13
Ima li meni ikada braka :)))

http://www.dodaj.rs/?2K/107/2DBx8k1n/natalnaonasa.gif

Astrofun
16-12-2009, 11:11
astrofun, javi se sa ovim pitanjem od oktobra sledece godine :)

Ne kužim, plava sam :)?

Nina83
16-12-2009, 11:19
moze li neko da mi virne za brak (kasni ) ? ?

Hvala .... :)

viksi72
16-12-2009, 15:54
Ne kužim, plava sam http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif?

u tom periodu bi trebao da se pojavi neko veoma bitan, pa ces razmisljati o braku.. kapis?

monika21
16-12-2009, 16:27
ja sam odustala od "pravog".... ili ja ne znam da volim ili to drugi bolje znaju...

ps. toliko sam karata pogledala i nisam nasla da se nesto ponavlja... desavalo se da vidim da se neko vencao bez vaznih tranzita, direkcija, sekundara... desavalo se da neko ima nemoguc horoskop i da je u braku od 22-23 godine (i to u srecnom braku) a desavalo se da su natali odlicni ali nista od dogadjanja...

slazem se potpuno i ja sam imala par odlicnih aspekata i nista od njih ;(((

i za druge natale koje sam gledala, to je prosto iznenadjujuce

pitam se kako je to moguce???

Shmishonja
16-12-2009, 16:45
slazem se potpuno i ja sam imala par odlicnih aspekata i nista od njih ;(((

i za druge natale koje sam gledala, to je prosto iznenadjujuce

pitam se kako je to moguce???

Da li su se baš svi aspekti kako u godišnjem ~ solar & direkcije & progresije ~ tako i tranziti poklopili i ništa se nije desilo? I da li si u tom periodu imala ozbiljnu vezu koja je mogla da preraste u brak? Ako nešto od ovoga nije bilo, to može da bude pokazatelj upravo toga što ti kažeš ~ nije se ništa desilo.

Da bi se zaista nešto desilo, treba se ponašati u skladu sa planetama koje želimo da aktiviramo.

Evo primera ~ ženska osoba za svoj 20-ti rodjendan ima po direkcijama dir. Sunce i dir. Plutno 60° nat. Venera ~ Sunce je vladar X polja, Pluton je vladar I i II polja, a Venera je vladar VII - VIII i XII polja. Po solaru, solarni Asc' O° natal Mesec iz natalnog XI polja, solarna Venera O° natal Merkur, solarni Jupiter O° natal Neptun, solarni Saturn na vrhu solarnog VII i na vrhu natalnog V polja, solarni Mesec 150° natal Venera. Po progresijama ~ progresivna Venera na natalnom Mesecu, progresivno Sunce 60° natal Venera, a progresivni Mesec zuji po umetntim Blizancima u njenom natalnom VIII polju i sklapa 120° sa natalnim Suncem, Plutonom i Fortunom...

Da li se ona tada udala? Da li je ostala trudna? Po ovome ako samo gledamo "ljubav" možemo da kažemo da se u njenom životu pojavio neko stariji, razveden, udovac, na poslu, ili će raditi sa njim, da će to biti ljubav na prvi pogled, da će možda iznenada, (ne)planirano da ostane trudna... tid... mogli bi do sutra ovako...

Ne, jer prvo nije imala uopšte konkretnu ljubavnu vezu koju bi mogla da smatra "potencijanim sudbinskim" itd.. drugo, ljubav je u tom periodu uopšte nije interesovala, već da nadje posao i da sama zaradjuje ~ a to se i ostvarilo ~ umesto ljubavi, ova direkcija joj je donela njen prvi posao i odličnu platu...

Znači ~ samo je pitanje da li nešto zaista hoćemo ili samo priželjkujemo da nam padne s neba ~ mnogi iako čak i nemaju ništa u XI polju se tako ponašaju (nesvesno) ;) :D :rolleyes:

arctiumLappa
16-12-2009, 16:49
vladar moje sedme je u konjunkciji sa saturnom -kasni brak

inace sam iz rasturene familije i bojim se braka, papira, obaveza, ...salim se na tu temu, medjutim kako se o tome pocne realnije pricati, ja hvatam maglu. nista pre saturnovog povratka za mene. prvi put sam samovala 2godine i radujem se radujem svemu sto ce saturn da pregazi sledece godine :-)

ja volim svog divnog saturna :-)

blindguardian
16-12-2009, 16:52
Ja ne znam što se točno misli pod "kasni brak". Pretpostavljam da se to odnosi na brak iza 35-te god. U tom slučaju ja jedino takav mogu i imati, evo možete vježbati na mojoj karti, imam 35 god, nikad se nisam udavala niti bila u nekakvoj tzv."ozbiljnoj vezi" u kojoj se priča o braku. Dakle, unatoč tranzitima koji su uredno donosili u moj život muškarce koji su željeli brak sa mnom, ja sam svojom slobodnom voljom izabrala slobodu. Ili nije bila slobodna volja....:) :) Ovo nikad nije bilo moje područje istraživanja, pa neka se javi netko kome ovo područje bolje ide, i mene zanima.

arctiumLappa
16-12-2009, 17:19
imam 35 god, nikad se nisam udavala niti bila u nekakvoj tzv."ozbiljnoj vezi" u kojoj se priča o braku. Dakle, unatoč tranzitima koji su uredno donosili u moj život muškarce koji su željeli brak sa mnom, ja sam svojom slobodnom voljom izabrala slobodu.
Hvala sto si postovala <3
Ovo je tako divan primer So0Ur u prvoj, nije sve u postavci sedmog polja :)

monika21
16-12-2009, 17:22
@ hvala na objasnjenju shmishonja, verovatno da je tako, da se neki aspekti zamene pa dodje do neceg drugog, a ima i slobodne volje

@blindguardina bice i do tvoje slobodne volje, aspekti nam donose predispozicije za nesto a ako iskoristimo ok ako ne onda nista

i ja se cesto pitam koliki mi u stavri imamo uticaj na menjanje sopstvenog natala?? i da li je uopste moguce proeniti nesto sto se ocigledno vidi???

blindguardian
16-12-2009, 17:51
Mislim da uvijek treba gledati kartu u cijelini, a ne se samo skoncetrirati na 7 kuću. Najprije moramo vidjeti osobnost, karakter, pogled na ljubav i veze, a onda gledati opis i vrijeme braka. Normalno je da osoba s Suncem i Uranom u 1k, a Venerom u 11k koja je uz to i vladar Ascedenta puuuuno više drži do slobode i partnerstvo joj je manje bitno nego osobi koja ima Sunce i Merkur u 7 u Vagi (primjer moje prijateljice koja od svoje 16god. nikad nije ni dana provela a da nje bila u vezi s nekim, sad je u braku.)
:)

Astrofun
16-12-2009, 18:12
Ne kužim, plava sam http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif?

u tom periodu bi trebao da se pojavi neko veoma bitan, pa ces razmisljati o braku.. kapis?

Tnx viksi :4hug:

kis napraforgo
16-12-2009, 18:56
Da li je neko raspolozen i moj slucaj da razmotri. Momentalno sam u vezi, moglo bi se reci i ozbiljnoj jer zivimo zajedno, ali ja jos ni jednu svoju stvar nisam prenela kod njega iako sam stalno tamo i danju i nocu. Ne osecam sigurnost jednostavno, a ni on se ne izjasnjava konkretno. Medjutim, on je covek sa kojim sam na razne nacine provela vec 10 godina i sad mi je dosta svega, htela bih mir. Shvatila sam da je on ipak taj Pravi. Prvi brak mi je bio neformalan, a i razni astrolozi su mi rekli da ce biti tako. Medjutim po pitanju drugog braka iako su se slozili da ce biti u kasnijim godinama, neki su misljenja da ce biti isti kao prvi, a neki su rekli da ce biti susta suprotnost:confused: . Sta da ocekujem? Da li cu imati drugi brak i kada? U potpisu mi je osim natala i nas Dejvison pa mozda i on kazuje nesto?

bilja
16-12-2009, 22:11
Evo ja cu pokusati izanalizirati tvoj prvi i drugi brak pa ti kazi ima li tu sto tacno.Samo napomena prethodno jedna;astroloski ti se smatras vec u drugom braku jer zivis sa njim vise od 1 godine pod istim krovom,e sad da li ce biti papir tesko da to natalna karta moze reci ali da probamo. I jedno pitanje za tebe ;kako je to on pravi a ti se osecas kraj njega nesigurno? To malo ne stima jedno s drugim.
Brak br 1)O njegovoj ne formalnosti govori znak i vladar u konjukciji sa jupiterom,a i ako mu uzmemo drugog vladara saturna on je u 9 sto govori o mogucnosti predodredjenoj za drugi brak. Tvoj prvi brak bi govorio o velikom emocionalnom stresu koji ti je donosio,o mogucnosti pobacaja i velikoj zelji za majcinstvom u njemu,o problemima sa novcem,o coveku koji je mozda studirao ili ima neke veze sa inostranstvom ili oboje,o bolu koji ste pricinili jedno drugom i pojavi trece osobe dok ste bili jos u braku.
Brak br 2)u svakom slucaju smatram boljim od prvog mada ima dosta slicnosti sa prvim. Slicnosti su jasne i vidljive u prvom slucaju uran u konjukciji sa jupiterom ,a u drugom jupiter u konjukciji sa uranom.Mislim da je jupiter kao predstavnik braka u svakom slucaju bolji.Kvadrat jupitera i meseca je maciji kasalj u odnosu na kvadrat meseca i urana.Jedna od slicnosti je u bolu dusevnom koji ti na neki slican nacin udeljuju oba muskarca zbog neispunjenosti.Tvoj drugi brak je osoba koja ti je bila partner u proslom zivotu,a konjukcija saturna i venere govori kao negativno to da se ti pored njega ocito ne osecas ostvarenom kao zena,bolje reci kao devojka kraj starca,a pozitivno o trajnosti,vernosti odanosti,i ljubavi u kasnijim godinama,koje su vec tu.
Ako pogledamo ovo tvoje sunce kao opisivaca muza,prvi brak ce oznaciti njegov odnos sa plutonom sto cemo smatrati losim ishodom prvog braka kao sto ce nam to isto reci postavka sunca u 8,tj smrti braka,smatram da je sunce svoje osobine 8 ispoljilo u prvom braku. Drugi aspekt suncev je sa neptunom sto mozda navodi na pomisao o neozvanicenom braku,ali taj neptun ima dobar odnos sa suncem sto opet govori o drugom braku boljim od prvog.
Posto jupiter ulazi u znak riba u januaru 25,a uran ti prodje sunce sto smatram testom za opstanak tvog drugog braka,mislim da bi april 2010 bio odlican trenutak (jupiter vl drugog braka konjukcija sunce)da ozvanicis brak.

arctiumLappa
16-12-2009, 22:35
mislim da bi april 2010 bio odlican trenutak (jupiter vl drugog braka konjukcija sunce)da ozvanicis brak.
astrologija je opasna igracka....
ne zelim da zvucim turobno, ali... 2011/12/13 ce doneti probleme

1. kvadrat tranz saturna na mesec je sledece godine, a godina koje sam nabrojala on ce uci u cetvrto polje -definitivno nije momenat kad se podstice zajednicki zivot, jer ce doneti bednije/oskudnije zivotne uslove, teskobu uz partnera, teskoce u prilagodjavanju na novi dom
2. uran vladar sedme tranzitira iznad sunca vec neko vreme -osobi je bitnija licna sloboda, svako vezivanje vodi u propast
3. godine koje sam nabrojala tranzitni uran kvadrat mesec
4. pluton dolazi na mesec

a siroti mesec je u izgonu... VEOMA pazljivo sa emotivnim odlukama, jer ce imati tendenciju da se otrgnu ispravnosti i racionalnosti ...

kis napraforgo
18-12-2009, 12:20
Evo ja cu pokusati izanalizirati tvoj prvi i drugi brak pa ti kazi ima li tu sto tacno.Samo napomena prethodno jedna;astroloski ti se smatras vec u drugom braku jer zivis sa njim vise od 1 godine pod istim krovom,e sad da li ce biti papir tesko da to natalna karta moze reci ali da probamo. I jedno pitanje za tebe ;kako je to on pravi a ti se osecas kraj njega nesigurno? To malo ne stima jedno s drugim.
Brak br 1)O njegovoj ne formalnosti govori znak i vladar u konjukciji sa jupiterom,a i ako mu uzmemo drugog vladara saturna on je u 9 sto govori o mogucnosti predodredjenoj za drugi brak. Tvoj prvi brak bi govorio o velikom emocionalnom stresu koji ti je donosio,o mogucnosti pobacaja i velikoj zelji za majcinstvom u njemu,o problemima sa novcem,o coveku koji je mozda studirao ili ima neke veze sa inostranstvom ili oboje,o bolu koji ste pricinili jedno drugom i pojavi trece osobe dok ste bili jos u braku.
Brak br 2)u svakom slucaju smatram boljim od prvog mada ima dosta slicnosti sa prvim. Slicnosti su jasne i vidljive u prvom slucaju uran u konjukciji sa jupiterom ,a u drugom jupiter u konjukciji sa uranom.Mislim da je jupiter kao predstavnik braka u svakom slucaju bolji.Kvadrat jupitera i meseca je maciji kasalj u odnosu na kvadrat meseca i urana.Jedna od slicnosti je u bolu dusevnom koji ti na neki slican nacin udeljuju oba muskarca zbog neispunjenosti.Tvoj drugi brak je osoba koja ti je bila partner u proslom zivotu,a konjukcija saturna i venere govori kao negativno to da se ti pored njega ocito ne osecas ostvarenom kao zena,bolje reci kao devojka kraj starca,a pozitivno o trajnosti,vernosti odanosti,i ljubavi u kasnijim godinama,koje su vec tu.
Ako pogledamo ovo tvoje sunce kao opisivaca muza,prvi brak ce oznaciti njegov odnos sa plutonom sto cemo smatrati losim ishodom prvog braka kao sto ce nam to isto reci postavka sunca u 8,tj smrti braka,smatram da je sunce svoje osobine 8 ispoljilo u prvom braku. Drugi aspekt suncev je sa neptunom sto mozda navodi na pomisao o neozvanicenom braku,ali taj neptun ima dobar odnos sa suncem sto opet govori o drugom braku boljim od prvog.
Posto jupiter ulazi u znak riba u januaru 25,a uran ti prodje sunce sto smatram testom za opstanak tvog drugog braka,mislim da bi april 2010 bio odlican trenutak (jupiter vl drugog braka konjukcija sunce)da ozvanicis brak.
Draga Biljo, jako si me obradovala sto si uopste posvetila vreme mom slucaju, a i sve si pogodila. Prvi brak bas sve, a drugi isto. Cak i to za "starca i devojku" jer je stariji 15 godina od mene, ove godine smo imali teske krize, ali kako je UR krenuo napred kao da nam je svanulo. Nadam se da ce se desiti to ozvanicenje u aprilu, ali zelim samo crkveni brak, maticare i ugovore ne priznajem kad je ljubav u pitanju. A sto se tice moje nesigurnosti to je zbog rana koje kod mene u srcu jako tasko zaceljuju, a kao sto si i sama videla naprosto smo morali jedno drugom da ih zadamo.

astrologija je opasna igracka....
ne zelim da zvucim turobno, ali... 2011/12/13 ce doneti probleme

1. kvadrat tranz saturna na mesec je sledece godine, a godina koje sam nabrojala on ce uci u cetvrto polje -definitivno nije momenat kad se podstice zajednicki zivot, jer ce doneti bednije/oskudnije zivotne uslove, teskobu uz partnera, teskoce u prilagodjavanju na novi dom
2. uran vladar sedme tranzitira iznad sunca vec neko vreme -osobi je bitnija licna sloboda, svako vezivanje vodi u propast
3. godine koje sam nabrojala tranzitni uran kvadrat mesec
4. pluton dolazi na mesec

a siroti mesec je u izgonu... VEOMA pazljivo sa emotivnim odlukama, jer ce imati tendenciju da se otrgnu ispravnosti i racionalnosti ...

Hvala i tebi na savetu, ali zar momenat zasnivanja braka ne odredjuje i njegovu sudbinu?

Poppy
18-12-2009, 13:51
Meni kasni brak najstrasnije, mozda zato sto sam u PBS-u. (predbrachnisindrom)... mislim da su u pitanju moje zakljchane retroenegrije u 7.kuci.

arctiumLappa
18-12-2009, 14:54
zar momenat zasnivanja braka ne odredjuje i njegovu sudbinu?
Nisam sigurna da razumem pitanje.
Mislis da li sam trenutak potpisa papira odlucuje o celokupnom odnosu? Ako je to pitanje, onda apsolutno ne.

bilja
18-12-2009, 17:47
Prvo cu da odgovorim Lappi
Tranziti dolaze i prolaze i u toku svog zivota covek prezivi sve moguce aspekte.Kad bi gledali tako na stvari niko nikad ne bi nista uradio ove godine jer ga vec sledece ceka ovo ili ono,a sve to ovo ili ono ce biti pa biti,ali je mnogo lakse zivot prezivljavati sa nekim ko te bar blagonaklono gleda nego sam. Dakle kad sam rekla za povoljan momenat zasnivanja braka mislila sam na taj momenat a ne na 2011,2012,2013...godinu.
1)saturn koji ce uci iduce godine u polje 4,je planet koja apsolutno predstavlja njenog drugog muza koji ce uci u kucu svog dispozitora i kad udje u kucu 4 tj u skorpiju ne moze praviti kvadrat na mesec vec sekstil skorpija i jarac su sekstilski znaci. Saturnov ulazak u vagu na mesto svoje egzaltacije obicno i donosi brakove
2)uran tranzitira preko sunca,pa uran je spora i daleka planeta,vladar je njene sedme,a ja sam rekla kad uran predje tranzitno preko sunca
3)tranzitni uran kvadrat mesec,to stoji; aspekt postoji i u natalu i sta bude bice,neki stres verovatno,ali boze moj stresovi nas cekaju iza svakog coska
4)pluton na mesec stoji i to kad dodje pokrenuce opoziciju sa suncem i svakoj osobi koja ima mesec u jarcu pluton ce u jednom momentu sesti na mesec,ali on ce sesti pa gotovo bila ona sa nekim ili ne te opet rekoh mozda je lakse zivot podneti u dvoje.
za Kiss
tebi zelim srecu,vise nade i optimizma
pozdrav

VIDANA
20-12-2009, 14:05
prvi brak mi se desio u 28.godini i trajao samo 5godina...,od tada do danas
ja niti sam u braku, niti sam u vezi, a pitam se da li to znaci neki drugi-KASNI-brak??!
~sve se nesto desava i sve na nesto lici ali nista ne mogu da skopcam i prepoznam pa Bilju molim da mi malo pogleda i kaze neke bitne stvari na koje treba da obratim paznju...???

bilja
20-12-2009, 18:49
Vidana pravo da ti kazem da ja u tvojoj karti uopste ne vidim nista posebno sto bi ukazivalo na razvod prvog braka (mars u srcu sunca,neptun mesec mi presiroko) tako da je glupo da ista kazem kad ne vidim uzrok razvoda prvog. Eto ako neko ili ti hoce mogli bi da potrazimo te uzroke. Za drugi brak pokazatelja vec ima ali da bi pricali o tom morali bi razresiti ovo prvo.

kaliopaworld
20-12-2009, 19:09
Vidana pravo da ti kazem da ja u tvojoj karti uopste ne vidim nista posebno sto bi ukazivalo na razvod prvog braka (mars u srcu sunca,neptun mesec mi presiroko) tako da je glupo da ista kazem kad ne vidim uzrok razvoda prvog. Eto ako neko ili ti hoce mogli bi da potrazimo te uzroke. Za drugi brak pokazatelja vec ima ali da bi pricali o tom morali bi razresiti ovo prvo.
Ni ja nikada ne bih pomislila na razvod gledajuci Vidaninu kartu. Vladar 7k u biku,a dispozitor Ve u raku. Mada jedino sto bi moglo (i to kad znam da je razvoda bilo) da to predstavi je bas taj rak na dc-u koji cesto donosi razvod. Opet kazem nikad ne bih rekla da ce to doneti jer je to onda izvlacenje stvari iz konteksta.
Pored toga Mo ima opoziciju sa Ne,znaci to bi moglo da ukaze na neko ucenje lekcija ,bas u vezi statusa.Zasto? Jer Ne dolazi iz 10kb ukvalno u konjukciji sa Mc-om,a dispozitori tog Mo i Ne su Ma i Ve koji su u konjukciji,znaci neko partnerstvo.
Lekcija u vezi statusa i partnerstva. Izvini sto ovo pitam ali dal je taj muz Vidana bio neko olicenje(tada u tvojim ocima) statusa, zelje da na taj nacin pokazes koliko vredis?
Ne moras da odogvoris naravno,samo pitam da bih lakse sklopila cinjenice.

thalatte
20-12-2009, 20:18
Kod Vidane u Karti Saturn vladar Asc-a egzaktno kvadrira osi Asc-Dsc ....pa prema Aleksandru jedan od razloga razvoda je u Saturnovoj simbolici...

mandrak-21
20-12-2009, 20:22
nije ni bilo razvoda

VIDANA
20-12-2009, 20:36
nije ni bilo razvoda

nije u pitanju razvod u pitanju je smrt,znaci ,,dok nas smrt ne rastavi,,:(

thalatte
20-12-2009, 20:37
A joj sorry :( nisam znala

kaliopaworld
20-12-2009, 20:39
nije u pitanju razvod u pitanju je smrt,znaci ,,dok nas smrt ne rastavi,,:(
Bas mi je zao:(

mari
20-12-2009, 20:48
Eh, da se ukljucim malo u temu. Moja 7 kuca je u vagi, i tamo je prava guzva....Do sad sam ispunila Me u 7, bila sam sa mladjim i nadam se da ce necu vise :)))).
Ve na Spiki, ali ne vidim bas srecu do sad. Ili je mozda sreca to sto nisam usla u brak sa par njih koji su to nudili??? Mozda se to moze i tako gledati...
Bas me zanima Biljo sta mislis o tome???

VIDANA
20-12-2009, 20:54
pepuuu i kaliopaworld naravno da je sve ok,pa niste mogle ni da naslutite tako nesto..., mislim i da se ne vidi bas...?

bilja
20-12-2009, 21:02
Uh Vidana zao mi je. Pretpostavljam da ste se mnogo voljeli i da to nikad neces moci prezaliti. Jesi gledala film glumi Nikol Kidman zove se 'Radjanje"? Opet se vracam na tvoju kartu pa ako ti nije tesko da se vracas u proslost napisi (posto je meni ovaj mars sunce bio pokazatelj za tako nesto ali nisam smela napisati)uzrok smrti bio slican toj konjukciji? Ako ima tacnosti u tome prelazimo na razmatranje drugog braka jer onda i dalje ce karta pokazivati tacnost.

kaliopaworld
20-12-2009, 21:05
pepuuu i kaliopaworld naravno da je sve ok,pa niste mogle ni da naslutite tako nesto..., mislim i da se ne vidi bas...?
Sad kad znam i tu cinjenicu jedino sta bi moglo da ukaze na to(mada ja ni tad ne bih tako gledala) je Mo u aspektu aplikacionom sa Pl i to za 5 stepeni aplikacionom:(
A druga stvar je ovo sto je Pepuuu navela vezano za Sa koji ogranicava trajanje odnosa,mada ponavljam nikada ne bih gledala tako crno u smislu toga sto ti se zaista dogodilo.

VIDANA
20-12-2009, 21:10
nisam gledala,,Radjanje,, ,i da... 100% si u pravu nikada necu moci da se pomirim sa TIM...
~u pitanju je saob.nesreca -na licu mesta smrt...

Shmishonja
20-12-2009, 21:20
nisam gledala,,Radjanje,, ,i da... 100% si u pravu nikada necu moci da se pomirim sa TIM...
~u pitanju je saob.nesreca -na licu mesta smrt...

Saturn sam po sebi u simbolici TA predstavlja "kraj, smrt" i nalazi se na samom vrhu III polja u znak svog pada, ima aplikaciju sa Merkurom koji je retorgradan [nalazi se na partnerovom vrhu XII polja] ~ opasnost na auto putu ili raskrsnici usled loše vidljivosti saobraćajnih znakova ili lošeg rada samih kola, gubljenje kontrole nad vozilom ~ po MA ima 150° sa Uranom i Neptunom :(

bilja
20-12-2009, 21:23
Mars na sunce u blizancima,blizanci saobracaj...ne mogu dalje o ovom...
Drugi brak;osoba iz neke svakodnevnice ili poslovnog okruzenja,imaces ljubavi i za nju,starija,mozda ce u nekom periodu nositi bradu,pricljiva samo kad su pametne teme u pitanju inace cutljiva,prijatne spoljasnjosti,trebalo bi da ima dovoljno novca

VIDANA
20-12-2009, 21:32
Saturn sam po sebi u simbolici TA predstavlja "kraj, smrt" i nalazi se na samom vrhu III polja u znak svog pada, ima aplikaciju sa Merkurom koji je retorgradan [nalazi se na partnerovom vrhu XII polja] ~ opasnost na auto putu ili raskrsnici usled loše vidljivosti saobraćajnih znakova ili lošeg rada samih kola, gubljenje kontrole nad vozilom ~ po MA ima 150° sa Uranom i Neptunom :(

da tako je bilo Shmishonja:(
~znaci li da treba malo vise gledati TA radi tumacenja ove i slicnih tema:confused:

bilja
20-12-2009, 21:33
Boga mi da je guzva,guzva je,a ti krenula sa ispunjavanjem odnazad simbolike ha-ha,od merkura. Nego nadji ti nekog dasu koji ispunjava ovaj aspekt venera mars i boze pomozi.

bilja
20-12-2009, 21:38

Kako na vrhu partnerovog 12,zar nije 11

Shmishonja
20-12-2009, 21:41
da tako je bilo Shmishonja:(
~znaci li da treba malo vise gledati TA radi tumacenja ove i slicnih tema:confused:
Treba uvek gledati sve ~ i po MA i po TA ~ što više podataka, to bolje ~ iako lično često "kombinujem" čak i "one tri planete" u tumačenjima gledajući ih kroz Ptolomejevu tabelu, čisto da dobijem potvrdu onoga što su mi onih ostalih 7 "rekle"...

Merkur s obzirom da je retrogradan ~ "ide od" vrha partnerovog XII polja ~ orbis je 5° i meni je to separaciona O° sa vrhom XII polja iako je u XI polju...

Chither
23-12-2009, 17:12
Mandrak mi je pre par meseci rekao da cu decu dobiti najverovatnije posle tridesete, sto se poklapa sa nekim numeroloskim tumacenjima koja sam radila pre 2-3 godine. Medjutim, ta osoba mi je rekla da mi brak stoji najkasnije do kraja 2009. sto se definitivno nije dogodilo (mada ostao je jos koji dan :) ). Ni tada mi nije bilo jasno zasto bih se udala u 25 a decu radjala posle tridesete, a kad sam se bacila na ucenje astrologije i tumacenje svoje karte sve mi je ukazivalo na to da ce i brak doci posle 30- te.
Kako mi ozbiljne veze nikako ne idu od ruke, pitam se da li ce do tog famoznog braka uopste i doci? Da me ne shvatite pogresno, nisam zapela da se udajem ni malo, ali decu obozavam i zelim da kada ih jednog dana budem imala, imaju oba roditelja ako je ikako moguce.
Pa sta vi kazete? Hoce li ga biti posle tridesete?

Lotosov cvet
09-01-2010, 18:30
Kad god uzmem da gledam svoju VII kuću uvek nešto isfantanziram.:confused:
Jasno kao dan da nisam u braku, nisam ni živela ni sa kim, tako da je simbolika VII još uvek neispunjena. Jasno kao dan da SA odlaže brak do kasnih godina, čak ga često i ne bude. Dodatno SA je u XII na zadnjem stepenu blizanaca, VE u Vodoliji na 28, koja ne voli puno vezivanja i gušenja...:p

Čak sam bliza opciji da se nikada papirološki ne udam (kome je bitan papir još, bitna je LJUBAV), već da živim u vanbračnoj zajednici, samo ne znam gde da pronađem tog moj SA :D

Sada već brojim 36, a do dir.VE0SO ima još 8 godina, šta kažete hoće li ta ljubav malo brže doći u moj život?

bilja
09-01-2010, 19:55
Mandrak mi je pre par meseci rekao da cu decu dobiti najverovatnije posle tridesete, sto se poklapa sa nekim numeroloskim tumacenjima koja sam radila pre 2-3 godine. Medjutim, ta osoba mi je rekla da mi brak stoji najkasnije do kraja 2009. sto se definitivno nije dogodilo (mada ostao je jos koji dan :) ). Ni tada mi nije bilo jasno zasto bih se udala u 25 a decu radjala posle tridesete, a kad sam se bacila na ucenje astrologije i tumacenje svoje karte sve mi je ukazivalo na to da ce i brak doci posle 30- te.
Kako mi ozbiljne veze nikako ne idu od ruke, pitam se da li ce do tog famoznog braka uopste i doci? Da me ne shvatite pogresno, nisam zapela da se udajem ni malo, ali decu obozavam i zelim da kada ih jednog dana budem imala, imaju oba roditelja ako je ikako moguce.
Pa sta vi kazete? Hoce li ga biti posle tridesete?

Mozda bi jedan pokazatelj neceg bio dolazak tranzitnog saturna na sunce 16 stepen? Sta ostali misle o tom?

bilja
09-01-2010, 20:11
Kad god uzmem da gledam svoju VII kuću uvek nešto isfantanziram.:confused:
Jasno kao dan da nisam u braku, nisam ni živela ni sa kim, tako da je simbolika VII još uvek neispunjena. Jasno kao dan da SA odlaže brak do kasnih godina, čak ga često i ne bude. Dodatno SA je u XII na zadnjem stepenu blizanaca, VE u Vodoliji na 28, koja ne voli puno vezivanja i gušenja...:p

Čak sam bliza opciji da se nikada papirološki ne udam (kome je bitan papir još, bitna je LJUBAV), već da živim u vanbračnoj zajednici, samo ne znam gde da pronađem tog moj SA :D

Sada već brojim 36, a do dir.VE0SO ima još 8 godina, šta kažete hoće li ta ljubav malo brže doći u moj život?

Isaraniju kartu ja nisam videla do sad. Da li je prelazak tranzitnog saturna preko meseca doneo ista nalik muskarcu? Saturn ce se opet vracati preko meseca pa da sacekamo i to. Mozda se tad aktivira taj kvadrat pa donese nekog saturna iz daleka. Ima li ikakvih naznaka za tako nesto?

Lotosov cvet
09-01-2010, 21:52
Isaraniju kartu ja nisam videla do sad. Da li je prelazak tranzitnog saturna preko meseca doneo ista nalik muskarcu? Saturn ce se opet vracati preko meseca pa da sacekamo i to. Mozda se tad aktivira taj kvadrat pa donese nekog saturna iz daleka. Ima li ikakvih naznaka za tako nesto?

Mislis na aspekte natalnog SA :confused:
Evo stavila sam pregledniju kartu!
Prelazak SA preko MO mi je doneo tugu, samoću, a što se tiče muškarca nikog konkretno. Jedan koga poznajem duže vreme mi se nešto smeškao, ali ja nisam odgovorila, jer sam bila kao kao kamen tužna i sama.
Sada baš nameravam da uspostavim neki kontakt sa tim muškarcem, pa da vidimo šta će biti!
Nemam nikog iz inostranstva, niti nekog ko bi se uklapao u simboliku moje XII.
Neće se više SA vraćati na moj MO, bilo mi to puno stvarno...
Stiže samo do 27 stepena Device...
Kada je ušao u Devicu istigao do pola, ja sam bila ni na nebu ni na zemlji...
Aktivirao natalni T kvadrat kroz opociciju sa ME, koji je dispozitor celom T kvadratu, pa još UR direktno na ME...
Činilo mi se u momentu SA180UR na moj MO da nemam mira, da mi nigde nije dobro i da nigde ne priradam...:eek:
Kada je završio tranzitiranje SA90MA, SAOMO, SA90SA i ušao u Vagu ja sam živnula...

Sada čekam kao ozeblo sunce JU da aktivira Veliki trigon:p

jupiter 66
10-01-2010, 06:14
Mislis na aspekte natalnog SA :confused:
Evo stavila sam pregledniju kartu!
Prelazak SA preko MO mi je doneo tugu, samoću, a što se tiče muškarca nikog konkretno. Jedan koga poznajem duže vreme mi se nešto smeškao, ali ja nisam odgovorila, jer sam bila kao kao kamen tužna i sama.
Sada baš nameravam da uspostavim neki kontakt sa tim muškarcem, pa da vidimo šta će biti!
Nemam nikog iz inostranstva, niti nekog ko bi se uklapao u simboliku moje XII.
Neće se više SA vraćati na moj MO, bilo mi to puno stvarno...
Stiže samo do 27 stepena Device...
Kada je ušao u Devicu istigao do pola, ja sam bila ni na nebu ni na zemlji...
Aktivirao natalni T kvadrat kroz opociciju sa ME, koji je dispozitor celom T kvadratu, pa još UR direktno na ME...
Činilo mi se u momentu SA180UR na moj MO da nemam mira, da mi nigde nije dobro i da nigde ne priradam...:eek:
Kada je završio tranzitiranje SA90MA, SAOMO, SA90SA i ušao u Vagu ja sam živnula...

Sada čekam kao ozeblo sunce JU da aktivira Veliki trigon:p

Meni sve u tvojoj karti izgleda spremno da ti se ostvari vise iznenadnih dobrih dogadjaja...:D ali takodje slazem se sa drugima bez obzira na to sto nemas nikog u inostranstvu, ne znaci da neces imati:D

Ja nisam imala nikog, ali eto odoh preko i to daleko...udala sma se kad su mi uran i jupiter (iz pete sa mesecom u devetoj)sve iznendada bez plana kao u rukama vise sile...

jupiter 66
10-01-2010, 06:31

Ja sam imala konjukciju urana i jupitera u 5 i trigon mesec u devetoj kad sam se onako, kao s neba udala i otisla preko...tebi je venera,vladar 7 u 5 i u konjukciji sa uranom moze da ti isti ili slican ishod...plus jupiter tranzitira skoro tvoju 4 ic, moze da bude promena stambenog prostora i jos pravi lep sekstil sa saturnom vladarom 2(novac)
Takodje uran sa suncem kazu moze da donese ponekad iznenadnu ili nasilnu udaju(kao trudnoca razlog) i to ti je sve u konjukciji sa 5...
Mislim da neces predugo cekati na pravog...:)
Godine nisu vazne, davno nekada su bile, mi smo srecni da ne moramo o tome da brinemo, vazno je kako se ti osecas.:)

Lotosov cvet
10-01-2010, 12:57
Meni sve u tvojoj karti izgleda spremno da ti se ostvari vise iznenadnih dobrih dogadjaja...:D ali takodje slazem se sa drugima bez obzira na to sto nemas nikog u inostranstvu, ne znaci da neces imati:D

Ja nisam imala nikog, ali eto odoh preko i to daleko...udala sma se kad su mi uran i jupiter (iz pete sa mesecom u devetoj)sve iznendada bez plana kao u rukama vise sile...

Jupirer 66, ja sam spremna za udaju i dete, ali smo da se shvatim/saznam ko je moj SA. Vrlo je moguće da je to neko koga ja poznajem, a bio je u inostranstvu, a po meni ispunjava 50% opisa mog natalnog SA preko aspekata i položaja!:p

Inače ja tog SA je najbliži ASC, a daleko je 12 stepeni, jako dobro osećam.

Do prvog prelaska SA preko natalnog SA, ja sam samo znala za rad, red, odricanje, učenje, strpljenje, disciplinu, puno poteškoča i ograničenja u životu, studiranju.
Ništa mi nije išlo lako, za sve sam morala da poturim svoja leđa ili za ispit da naučim sve od korice do korice, jer ako preskočim i jednu lekciju, ja nju baš dobijam na ispitu...:eek:
Zatim nikakva bitnija ljubav, nigde nisam izašla iz zemlje, nisam imala ni pasoš, nisam mogla da nadjem posao u struci, jer nemam vezu ni para da podmitim nekog, držim privatne časove da bih imala za đeparac ) a pola dece mi nije platilo), kući sam se vratila iz BG, jer nisam mogla da nadjem pristojan posao da bih od njega živela, a ne preživela od 01 do 01, na more išla zadnji put sa 10 godina...:D

I onda dolazi ta famozna 2003 kada uticaj SA slabi...pronalazim posao bez ikakve veze, jednostavno doživljavam ličnu i profesionalnu satisfakciju, zaljubljubljujem se kao nikada do tada (vrlo interesanto da je tr.SA0MA, on je bio mladji od mene), konačno imam novca ne samo da preživim i počinjem pomlalo da putujem...

Otišla sam skroz van teme, ali mislim da sa ovakvom pozicijom MO u IV i rakom na ASC, teško da ću imati priliku da odem daleko da ispunim svoju IX kuću.

Što se tiče tebe, meni je jako logično da si otišla negde daleko preko okeana!
Četvrta ti počinje u strelcu, a JU jak. MO u IX je još jedan pokazatelj, pa još u blizancima, zar ME nije večiti putnik...

Pitala bih još nešto vezano za tvoje trudnoće koje ne iznosiš do kraja, da li lekari imaju neko objašnjenje i kakav ti je hormonski status po pitanju estrogena ili estradila, kao i progesterona, koji mogu izazvati da telo odbacuje dete...

Ja nisam lekar, ali znam jako puno o tome, jer sam imala probleme sa hormonima 2000, pa sam čitala do besvesti knjige sa medicinskog fakulteta (imala sam cimerku sa medicine) i gledala kao se endokrinolog i ginekolog svađaju predamnom o mojo potencijalnoj hormonskoj terapiji.

Pošto mi to nije ulivalo poverenje, nisam popila ni jedan hormonski lek, već sam promenila način ishrane, kao i pila razne čajne mešavine ii sitacija se sredila.
Ako hoćeš piši ovde/negde ili na p.p. možda to mogu bar savetima pomoći!:)

bilja
10-01-2010, 17:21
Ne znam zasto menjam jupiter 66 i lotosov cvet,nikako povezati ko je ko,ali evo gledala sam kartu lotosov cvet 1974 godiste,jel tako? Znaci tranzitni jupiter je juce otvorio ovaj venerin trigon i ako je tebi venera na 28,47 to je skoro pa 29,ja bi ti predlozila da pogledas direkcije i progresije i napises ako ima neke potvrde za to i tu. Sledece sto bi ti predlozila je da ovih dana sto vise izlazis jer aspekti prolaze a ako se zatvoris u kucu mimoilazite se i da namestis sve u skladu sa ovim trigonom tj. uran u 5 mesto zabave-u vagi,znaci na neka mesta nova,moderna lepa i nekako izdignuta terenski mozda blizu nekog mosta,da se obuces malo lezarno a izazovno i seksi (npr haljina sa rukavima koji se pri saci sire vezeni v izrez),malo napravis valova na kosi i kad bi mogla jos da otputujes negde. Da to bude neko mesto gde ima puno obrazovanih i slobodoumnih ljudi,mladjih....Ovo sad ispade ko vracanje neko ali ja sam htela da se sto bolje ispostuje ova simbolika te bi bilo dobro da uradis sve sto ce jupiter pokenuti preko venere i za par dana nam javis radosnu vest,a to vrlo lako moze biti i covek koji je vec bio ozenjen. Ti kreni a ja navijam za tebe

bilja
10-01-2010, 17:57
Sada cu da pogledam jupiter 66,ti si nesto pisala ali mi nije jasno jel to namenjeno meni posto je uokviren moj tekst. Sad vidim i razlikovacu ti si 1966 godiste.Posto je tema kasni brak,jesi li se ti kasno udala? I da li bi godine sklapanja braka bile npr ove;32 ili 35? Ne znam da li sam dobro i pogledala kartu imaju dve,ti pominjes nesto mesec u 9 a ja ga vidim u 5 na 1 ovna

kako_god
10-01-2010, 19:39
Mislim da sam i kod mene nasla aspekte kasnog braka :)
Sedma kuca u jarcu, sto donosi kasni brak ono sto sam do sad naucila a na pocetku sam. E sad mene brine negde sam procitala da vladar 7.kuce ako je u 4. moze znaciti kasno stupanje u bark a moze znaciti da braka nema jer se nalazi zadovoljstvo u roditeljskom domu, kao na primer kod mene vladar 7. u 4. kuci. Pretpostavljam da sve to treba da se poklopi sa jos nekim aspektima? :confused:

Lotosov cvet
10-01-2010, 20:48
Ne znam zasto menjam jupiter 66 i lotosov cvet,nikako povezati ko je ko,ali evo gledala sam kartu lotosov cvet 1974 godiste,jel tako? Znaci tranzitni jupiter je juce otvorio ovaj venerin trigon i ako je tebi venera na 28,47 to je skoro pa 29,ja bi ti predlozila da pogledas direkcije i progresije i napises ako ima neke potvrde za to i tu. Sledece sto bi ti predlozila je da ovih dana sto vise izlazis jer aspekti prolaze a ako se zatvoris u kucu mimoilazite se i da namestis sve u skladu sa ovim trigonom tj. uran u 5 mesto zabave-u vagi,znaci na neka mesta nova,moderna lepa i nekako izdignuta terenski mozda blizu nekog mosta,da se obuces malo lezarno a izazovno i seksi (npr haljina sa rukavima koji se pri saci sire vezeni v izrez),malo napravis valova na kosi i kad bi mogla jos da otputujes negde. Da to bude neko mesto gde ima puno obrazovanih i slobodoumnih ljudi,mladjih....Ovo sad ispade ko vracanje neko ali ja sam htela da se sto bolje ispostuje ova simbolika te bi bilo dobro da uradis sve sto ce jupiter pokenuti preko venere i za par dana nam javis radosnu vest,a to vrlo lako moze biti i covek koji je vec bio ozenjen. Ti kreni a ja navijam za tebe

Biljo, hvala ti za podršku, da ja sam rođena 05.04.1974!

Od subote je JU ušao u okrilje VE, a ja jedem čokoladu i kupujem stvari za kuću i tako trošim aspekat.:mad:
E, pa neće moći više tako...;)
Imam ja nekog u planu da "startujem", o Bože sada zvučim kao tinejdžerka, a još sam smotana da muvam muškarce, hoću reći da tom nekom dam do znanja da sam raspložena da malo pričam sa njim, pa ako se u razgovoru nadjemo, biće dobro.
Sutra popodne/uveče krećem u akciju, trabalo je večeras, ali ne da se...
Što se tiče direkcija i progresija, ja se u to slabo razumem, tek ulazim u predikcije, ali evo izvukla sam natalno podržane!

dir.ME150MO, natalno 180
dir.ME180UR, natalno 144
dir.MA60MO, natalno 90
dir.MA90UR, natalno 120
dir.JU90ASC, natalno 120
dir.NE90SO, natalno 120
dir.PL45MO, natalno 0
dir.PL30NE, natalno 60
dir.SMC120MO, natalno 90
dir.SMC144MA, natalno 180
dir.SMC90UR, natalno 60

progresije obe separacione sa orbisom koji se priblizava 0,50:

pr.MO45VE, diskutabilno zbog natalnih 150 tj.152°54'
pr.VE30JU, natalno 0

Direktivni MO upravo kročio u uklještenu škorpiju u V kući, progresivni MO prešao preko DC u VII kući!

Lotosov cvet
10-01-2010, 20:53
Sada cu da pogledam jupiter 66,ti si nesto pisala ali mi nije jasno jel to namenjeno meni posto je uokviren moj tekst. Sad vidim i razlikovacu ti si 1966 godiste.Posto je tema kasni brak,jesi li se ti kasno udala? I da li bi godine sklapanja braka bile npr ove;32 ili 35? Ne znam da li sam dobro i pogledala kartu imaju dve,ti pominjes nesto mesec u 9 a ja ga vidim u 5 na 1 ovna

Biljo, jupiter 66 u postu #185 govori o tvojoj karti i mogućnosti tvoje udaje i piše o njenim aspektima kada se ona udala!
Ona je sada srećno udata, pročitala sam u nekom postu!

Izvinjavam se što pišem u njeno ime, ali nje danas nema na forumu od jutos rano!

Ivanna
10-01-2010, 21:09
Mislim da sam i kod mene nasla aspekte kasnog braka :)
Sedma kuca u jarcu, sto donosi kasni brak ono sto sam do sad naucila a na pocetku sam. E sad mene brine negde sam procitala da vladar 7.kuce ako je u 4. moze znaciti kasno stupanje u bark a moze znaciti da braka nema jer se nalazi zadovoljstvo u roditeljskom domu, kao na primer kod mene vladar 7. u 4. kuci. Pretpostavljam da sve to treba da se poklopi sa jos nekim aspektima? :confused:
A ja ne vidim nigde aspekte za kasniji brak:) Jeste da ti sedma kuca pocinje u jarcu ali se nastavlja u vodoliji,jedan vladar otisao u cetvrtu-dobro je aspektovan i moze da znaci da partnera upoznajes u svom domu,preko jednog roditelja,ili ima veze sa tvojim poreklom(na primer potice iz rodnog mesta tvojih roditelja),veci deo veze provodice u tvojoj kuci...Ima tu dosta toga.A mozda zapravo i nece uspeti da se smuca toliko po tvojoj kuci jer bi ti vrlo lako,iznenada i neocekivano,mogla da ostanes u drugom stanju pa da to sve ubrza.Uglavnom,tebi je tesko ugoditi kad je izbor bracnog partnera u pitanju,s jedne strane si moralista,tezis nekoj tradiciji,imas neke svoje stavove od kojih ne odstupas,a sa druge strane zelis nesto moderno,brak koji te nece gusiti,partnera koji ce ti uvek pruzati nesto novo.

bilja
10-01-2010, 21:47
A,jasno,jasno samo ja sam udata vec 15 godina he he,mada ne bi smetalo jos jednom.

jupiter 66
10-01-2010, 23:41
[COLOR=blue]Jupirer 66, ja sam spremna za udaju i dete, ali smo da se shvatim/saznam ko je moj SA. Vrlo je moguće

E bas si me preznojala i rastuzila pricom u prvom delu o tvom zivotu...
Drago mi je da se taj preobrazaj desio verujem da ces biti nagradjena za sve muke...:) Zato ja isto volim da kazem svoje prezivljeno lose i tako da pomognem na neki nacin druge ovde i da ih podrzim da gledaju u bolje sutra jer sreca dodje...Hvala sto si odgovorila u moje ime, Bilji i pojasnila joj...malo zaboravljam nas jezik jer moj muz je stranac pa godinama samo engleski(ha, ha, ha srpski lagano zaboravljam a engleski nije perfektan,mozes zamisliti, nisam ga ucila u skoli, pocela sam ovde...)
I ja sam imala tu srecu u skoli ako preskocim 1 lekciju eto pitanja za mene iz nje...

Posto ti ribe(daleke zemlje), koliko se secam hvataju 9 kucu i tu imas planete?Pogledacu ponovo....

A sto se trudnoca tice, hormoni su mi ok svi testovi ok a bilo ih je milion:eek: , samo zbog godina kvalitet jajnih celija opada pa nemaju dovoljnu energiju za deobu kad su oplodjene i to moze da izazove hromozomske probleme kada se u vecem broju slucajeva izgubi trudnoca...kada je telo zdravo i prepozna da nesto nije u redu sa plodom, prestane da ga razvije i odbaci ga( ja nisam imala nikakve vidljive tragove, samo na ultra zvuku...)i onda posto je trudnoca duza (3 meseca)rade kiretazu...tako su mi ostetili matericu(asermen sindrom), a jedina nada mi je da me moj pluton na asc regenerise nekako...korekcija je izvrsena ali kako kazu zidovi materice moraju biti vise od 8mm -13mm da bi se dobila uspesna trudnoca, tj da beba pronadje perfektno mesto da se zakaci...Meni je sada zadnji put bila 7.1mm i nije mi uspelo...:( Inace plodnost opada iza 37 dramaticno :eek: a u modernom svetu kazu i mnogo ranije cak 32, klinike su pune kao oko ,svih godista...A i sve to je lakse kod zena koje su ranije rodile pa sada probavaju ponovo...ja nisam.

Pa sad videh ponovo, mesec ti je aflikovan i ne oseca se dobro gde je a jupi(inostranstvo-stranci) i merkur u ribama a on je opet vladar 4 i 12(opet inostranstvo) i na mc-u, ja i dalje mislim da ces kad tad otici...i to mi nesto tvoj uran u blizini 4 i u 5 govori a plus je vlada 9, ma moraces da letis negde:)

[QUOTE=bilja;161062]Sada cu da pogledam jupiter 66,ti si nesto pisala ali mi nije jasno jel to namenjeno meni posto je uokviren moj tekst. Sad vidim i razlikovacu ti si 1966 godiste.Posto je tema kasni brak,jesi li se ti kasno udala? I da li bi godine sklapanja braka bile npr ove;32 ili 35? Ne znam da li sam dobro i pogledala kartu imaju dve,ti pominjes nesto mesec u 9 a ja ga vidim u 5 na 1 ovna

Biljo, da udala sam se u 30 a dala sam moj primer da uporedite sa vasim i da vam pomogne jer sam ja 66:eek: salim se ma u opste se tako ne osecam:confused: a i celo drustvo mi je mladje, sa onima moje godiste se nekako jos ne uklapam:confused:verovatno sto sa svim u zivotu kasnim... a inace jedana karta je natalna a druga solar.Gledaj natalnu...gde je mesec u 9 kuci...tebi je takodje.

Prva i jedina veza-brak 9 godina, komsija...nije valjalo rak-bik, skorpija mesec:mad:

Drugi brak7 godina stariji, u inostranstvu skorpija-vodolija, mesec u blizancima, uzas:mad:

treca sreca:)brak 5 godina stranac vaga-riba mesec u raku(na mom suncu)

Uhh izdrzah sve muke nekako... do srece.

luna70
11-01-2010, 00:24
U VII kuci SaOMa, Sa180Ju, Ma90Mo. Godinama se nista ne desava, ni ruzno ni dobro, prilicno staticno i izolovano. Sta mislite o ovome ima li nesto na vidiku?

jupiter 66
11-01-2010, 04:33
[QUOTE=luna70;161116]U VII kuci SaOMa, Sa180Ju, Ma90Mo.

Luna ja sam iza 2 braka -veze bila resena da budem sama i bila sam vise od 3 godine...ponekad jednostavno moras da sacekas a definitivno milsim kao u mom slucaju, sta sam vise zapinjala, saturn me je sve vise ogranicavao...kad sa odustala i predala se, on me je nagradio.

Mozda je takodje za tebe vazno da poslusas 'zov universa' tj mozda da promenis rutinu trazenja tog pravog...mozda gledas u pogresnom pravcu?!To ce reci, ti jos uvek moras da se kreces tj aktiviras sebe da bi njemu otvorila put da te nadje...pravo vreme, na pravom mestu.:)

Verujem da ti ovim jupiterom tranzitnim i neptun-merkur na pragu 5 kuce(predbracne veze i trudnoce)moze dati oboje poznanstvo i trudnocu pa kasnije ozakonjen brak!Do 43.Mislim da pre imas pozicije da ostvaris prvo trudnocu, a sklapanje braka moze da saceka.Najvaznije je da imas pravog.:)
Bas nesto citam,sa nekog indijskog sajta, kaze merenje odstojanja od sunca do venere, marsa, meseca, asc ili dc moze dati preciznije podatke za odredjivanje kada ce brak nastupiti.U tvom slucaju aspekt sunca i pocetka 7 kuce i po meni moze biti mladji od tebe zbog iste razdaljine mo do so i so do 7 kuce gde je mars(mladji partner) u konjukciji sa dc i saturnom(kasniji brak).Garantovano ti ova godina moze biti ta prekretnica a prolece i leto dolazi, pa se bolje pripremi...:cool:

kako_god
11-01-2010, 09:31
A ja ne vidim nigde aspekte za kasniji brak:) Jeste da ti sedma kuca pocinje u jarcu ali se nastavlja u vodoliji,jedan vladar otisao u cetvrtu-dobro je aspektovan i moze da znaci da partnera upoznajes u svom domu,preko jednog roditelja,ili ima veze sa tvojim poreklom(na primer potice iz rodnog mesta tvojih roditelja),veci deo veze provodice u tvojoj kuci...Ima tu dosta toga.A mozda zapravo i nece uspeti da se smuca toliko po tvojoj kuci jer bi ti vrlo lako,iznenada i neocekivano,mogla da ostanes u drugom stanju pa da to sve ubrza.Uglavnom,tebi je tesko ugoditi kad je izbor bracnog partnera u pitanju,s jedne strane si moralista,tezis nekoj tradiciji,imas neke svoje stavove od kojih ne odstupas,a sa druge strane zelis nesto moderno,brak koji te nece gusiti,partnera koji ce ti uvek pruzati nesto novo.
Hvala Ivanna, mislila sam da su aspekti zbog toga sto 7 kuca pocinje u jarcu, odnoso vrh 7. kuce u jarcu pa jos saturn u 4. pa sam se odmah vezala za to.:)

luna70
11-01-2010, 11:15
Bas nesto citam,sa nekog indijskog sajta, kaze merenje odstojanja od sunca do venere, marsa, meseca, asc ili dc moze dati preciznije podatke za odredjivanje kada ce brak nastupiti.U tvom slucaju aspekt sunca i pocetka 7 kuce i po meni moze biti mladji od tebe zbog iste razdaljine mo do so i so do 7 kuce gde je mars(mladji partner) u konjukciji sa dc i saturnom(kasniji brak).Garantovano ti ova godina moze biti ta prekretnica a prolece i leto dolazi, pa se bolje pripremi...:cool:

Ovo je dobro. Mada me dosta brine ovaj Mo u IV - vodoliji, neki aspekti ukazuju na nemogucnost trudnoce, tj da ove osobe ostaju bez dece i u pravu si nekad zaista Sa u VII daje i mladjeg partnera nalazila sam u natalima mojih prijateljica.

jupiter 66
11-01-2010, 11:42
Ovo je dobro. Mada me dosta brine ovaj Mo u IV - vodoliji, neki aspekti ukazuju na nemogucnost trudnoce, tj da ove osobe ostaju bez dece i u pravu si nekad zaista Sa u VII daje i mladjeg partnera nalazila sam u natalima mojih prijateljica.

Pa ti imas sunce i veneru u ribama to ti daje plodnost a plus su u 5 kuci, istina mesec ti je ugrozen od saturna i marsa ali nije od urana i neptuna...mislim da se neces patiti oko toga.:)

bilja
11-01-2010, 19:07
E ovako devojke; za sve one koje se plase ugrozenog meseca od saturna i marsa da vam kazem i moj je mesec ugrozen od oba ta vraga ali ja hvala bogu imam kcerku zivu zdravu i lepu od 14 godina,tako ne plasite se tog aspekta u karti.
Jupiter 66 tvoja zivotna prica je vrlo zanimljiva i sad sam nabola pravu kartu sa mesecom u 9. Vidi kako je prosto kod tebe sunce u 11 tj sreca u trecem braku,uz fortunu jel tako. A zanima me potvrdjuje li karta ostalo npr.npr jel prvi muz bio jupiterski tip krupan,pa jos jupiter na mestu egzaltacije-hvalisav,mozda voleo malo da popije...a drugi lep mladalackog izgleda vezan za posao pa nekako brak pun strasti al mucne nekako zbog ovog kvadrata sa plutonom i hladnoce zbog saturna....a treci da je sreca zbog sunca opkoljenog fortunom i jupiterom pa jel takodje krupniji zbog jupitera,vec bio ozenjen zbog raka,mladalackog izgleda zbog dispozotora u blizancima,mesecevog okruglastog lica,veran zbog sunce trogon saturn i mastovit zbog trigon neptun?

dzmuco
11-01-2010, 22:08
Nazalost Lastavice ja nemam znanja da ti tumacim kartu,ali mogu ti reci da zivot tek pocinje u tridesetim.Iz mog iskustva,a nadam se da ce se i ostali sloziti,cesto je bolje biti sam nego u losem drustvu.Zato ako nema onog pravog-nekoga ko zavredjuje tvoju paznju i energiju,glavu gore,radi na sebi,udovoljavaj sebi,putuj,izlazi,citaj knjige a onaj pravi ce doci.Nemoj mnogo razmisljati da li za dve godine ili dva meseca,stize onda kada treba u pravom momentu i kada se najmanje nadas ;)

mattilda
12-01-2010, 01:15
Biljo, da udala sam se u 30 a dala sam moj primer da uporedite sa vasim i da vam pomogne jer sam ja 66:eek: salim se ma u opste se tako ne osecam:confused: a i celo drustvo mi je mladje, sa onima moje godiste se nekako jos ne uklapam:confused:verovatno sto sa svim u zivotu kasnim... a inace jedana karta je natalna a druga solar.Gledaj natalnu...gde je mesec u 9 kuci...tebi je takodje.

Prva i jedina veza-brak 9 godina, komsija...nije valjalo rak-bik, skorpija mesec:mad:

Drugi brak7 godina stariji, u inostranstvu skorpija-vodolija, mesec u blizancima, uzas:mad:

treca sreca:)brak 5 godina stranac vaga-riba mesec u raku(na mom suncu)

Uhh izdrzah sve muke nekako... do srece.

Da li vezu/ brak sa strancem donosi MO u 9? Jer i ja sam u jednoj, a i predhodne 3 su bile takodje isti slucaj...:confused:

jupiter 66
12-01-2010, 01:31
E ovako devojke; za sve one koje se plase ugrozenog meseca od saturna i marsa da vam kazem i moj je mesec ugrozen od oba ta vraga ali ja hvala bogu imam kcerku zivu zdravu i lepu od 14 godina,tako ne plasite se tog aspekta u karti.
Jupiter 66 tvoja zivotna prica je vrlo zanimljiva i sad sam nabola pravu kartu sa mesecom u 9. Vidi kako je prosto kod tebe sunce u 11 tj sreca u trecem braku,uz fortunu jel tako. A zanima me potvrdjuje li karta ostalo npr.npr jel prvi muz bio jupiterski tip krupan,pa jos jupiter na mestu egzaltacije-hvalisav,mozda voleo malo da popije...a drugi lep mladalackog izgleda vezan za posao pa nekako brak pun strasti al mucne nekako zbog ovog kvadrata sa plutonom i hladnoce zbog saturna....a treci da je sreca zbog sunca opkoljenog fortunom i jupiterom pa jel takodje krupniji zbog jupitera,vec bio ozenjen zbog raka,mladalackog izgleda zbog dispozotora u blizancima,mesecevog okruglastog lica,veran zbog sunce trogon saturn i mastovit zbog trigon neptun?

Hvala Biljo, taj saturn/mars me je o'ladio puno puta a u svemu sto ti rece ima istine

Prvi decko veza rak-bik(jupi u 1 kuci ega)voli pice/misli da je Bog,strasna veza a mucnaaaa,nasilan, mladalacki izgled,misicav, crn/crne oci,neveran,laze, komsija...

Drugi stariji skorpija-vodolija, bio zenjen,procelav/zelene, iskren, hladan,namrsten 24 h dnevno,visoko obrazovan,nije lepotan, surov, veoma neprijatan,nasilan, veran...7 godina braka pobegohhhh...

Treci vaga-riba stranac (ne meni :) )lep/plave oci/bujna plava kosa/visok(njegov mesec na mom suncu u konjukciji)veran,mladji, inteligentan, mio,posten, nasmejan,lepih manira, mesec mu je u raku/osecajan,nezan, voli zivotinje, art, nasu kuhinju obozava,dobrog srca i duse, moj najbolji drug:) 5 godina srece:)

Rabiosa
27-03-2010, 10:14
vrh 7 u vodoliji negde sam pročitala da znači kasni ulazak u brak, vladar uran je u 11-oj kući što bih ja protumačila da će bračnog partnera upoznati preko prijatelja.
Šta znači Venera na DC? Razlika je samo 1 sekunda!

sladjana
27-03-2010, 11:43
[QUOTE=dzmuco;161253]Nazalost Lastavice ja nemam znanja da ti tumacim kartu,ali mogu ti reci da zivot tek pocinje u tridesetim.Iz mog iskustva,a nadam se da ce se i ostali sloziti,cesto je bolje biti sam nego u losem drustvu.Zato ako nema onog pravog-nekoga ko zavredjuje tvoju paznju i energiju,glavu gore.....

Ja imam 32 godine i razumem pad koji može da se oseti u samoći.Ali jedno sigurno znam da sam se udala za nekog iz svoje prošlosti,mladosti mnogo bi omašila u braku,životu...

Ja i sad želim brak,porodicu,decu ali sve će to doći na svoje kad bude trebalo.
Ja imam Mars u Lavu-dostojanstvo,uspeh,ponekad se bojim da će mi Sunce u I kući odvući na malo više slobode,ambicioznosti-možda je to razlog što me muškarci ne razumeju jer nisam tipična! A ko me upozna kao sadašnji partner zna da se iza hladnoće krije romatika,sanjalaštvo-Mesec u Ribama...

Majana
27-03-2010, 12:15
vrh 7 u vodoliji negde sam pročitala da znači kasni ulazak u brak, vladar uran je u 11-oj kući što bih ja protumačila da će bračnog partnera upoznati preko prijatelja.
Šta znači Venera na DC? Razlika je samo 1 sekunda!

Venera na Dc je i opozicija sa Asc. Zavisi koje je kuće vladar, u kom je znaku i kako je aspektovana?

Rabiosa
27-03-2010, 12:28
Pluton je na ASC-u, što znači da je u opoziciji sa venerom, pl je vladar IC, Ve je vladar MC (Bik) i 3 kuće (Vaga)?

Majana
27-03-2010, 12:45
Pluton je na ASC-u, što znači da je u opoziciji sa venerom, pl je vladar IC, Ve je vladar MC (Bik) i 3 kuće (Vaga)?

Znači vladar Mc na Dc u opoziciji sa Asc i vladarem IC ?? Sve ugaone kuće, bitne tačke, a Venera prirodni signifikator ljubavi u ovom slučaju simbolizuje budućnost (MC) u sukobu je sa vladarem porodice, prošlosti (IC), na Asc (natus), a Pluton je destruktivan, nemilosrdan. Verovatno ne pitaš za sebe, a možeš li mi reći zašto pitaš?

Rabiosa
27-03-2010, 12:52
Učinilo mi se zanimljivo, to je majčina karta. Mislim da ovo nisam baš najbolje razumela.

Majana
27-03-2010, 12:57
Pa i meni je zanimljivo :) pa zato pitam zašto pitaš? Jel joj nešto, neko otežavao ulazak u brak, jel se "kasno" udala?

Rabiosa
27-03-2010, 13:03
Jeste kasno. Ali pre braka je bila prošena ali je odbila zato što nije želela da se udaje. Napisala sam već da je vladar VII kuće Uran u XI kući, što sam povezala da je upoznala oca preko prijatelja. Otac je stariji od nje, to je možda kvadrat Sa i Urana. Ili trigon Sunca i Saturna. Ne znam... teško je. :)

Majana
27-03-2010, 13:11
Pa rekla bih pre ovo drugo. A kvadrat Sa i Ur, opet otežavanje. Ti znaš njenu priču, pogledaj malo bolje ono što sam prvo napisala, povezanost Mc,Dc,Ac,Ic, pa nadji smisao. Jest zanimljivo.

jellenajeca
27-03-2010, 14:22
Meni je vec kasno, pa me interesuje da li je i beznadezno?

Hvala

bilja
27-03-2010, 19:09
Dobar nikad zakasnio nije. Hajde odgovori prvo na neka pitanja da vidimo podrzava li tvoj horoskop tvoj zivot pa cemo onda postaviti odgovor na pitanje kasnog braka. Jesu te cuvali baba,deda i jesu li dugovecni? Jel postoje problemi u porodici tipa smrti,razvodi,svadje? Jel majka naglaseno osetljiva osoba?

jellenajeca
28-03-2010, 16:18
Dobar nikad zakasnio nije. Hajde odgovori prvo na neka pitanja da vidimo podrzava li tvoj horoskop tvoj zivot pa cemo onda postaviti odgovor na pitanje kasnog braka. Jesu te cuvali baba,deda i jesu li dugovecni? Jel postoje problemi u porodici tipa smrti,razvodi,svadje? Jel majka naglaseno osetljiva osoba?

Nisu me jikada cuvali baba ili deda, ali mamina loza jeste dugovecna. Nemamo nikakve probleme u porodici te vrste, osim sto smo izbjegli. I majka nije bas pretjerano osjetljiva, prije bih rekla da je borac i tipican jarac.

Hvala

@bilja
Nisu me nikada cuvali baba ili deda, ali mamina loza jeste dugovjecna. Nemamo nikakve probleme u porodici te vrste, osim sto smo izbjegli. I majka nije bas pretjerano osjetljiva, prije bih rekla da je borac i tipican jarac.

Hvala

bilja
02-04-2010, 21:03
Pitala sam ovo za roditelje zbog ove tvoje opozicije marsa i saturna kroz kuce roditeljstva (4 i 10). Sta ti kazes onda u kom se pravcu do sad odvijala ta simbolika? Izbeglistvo mi je nekako preopsiran pojam da bi stalo u tu simboliku.

lollipop
03-04-2010, 19:19
Odličan topic, mnogo interesantnih postova. Posebno su me zaintrigirali Bilja i Mandrak. I ja se "češem" tako gde me svrbi :)

E sad, nije mi jasno šta znači TA,pa ako neko može da mi odgonetne.

A ako sunce nema aplikacione aspekte (ima separacione), a svud se pominju samo A aspekti, šta onda?

cmokic78
03-04-2010, 20:16
TA je tradicionalna astrologija koja se po nekim svojim principima razlikuje od MA - MODERNE ASTROLOGIJE [i taj ce se pojam javljati] jer je astrologija evoluirala zajedno sa covekom a TA datira jos iz srednjeg veka ~ ipak trebalo bi sve uzimati u obzir

jellenajeca
03-04-2010, 23:31
Pitala sam ovo za roditelje zbog ove tvoje opozicije marsa i saturna kroz kuce roditeljstva (4 i 10). Sta ti kazes onda u kom se pravcu do sad odvijala ta simbolika? Izbeglistvo mi je nekako preopsiran pojam da bi stalo u tu simboliku.

Sto se tice opozicije marsa i saturna mislim da se to oslikavalo u odnosu mene i moje majke. Ona je jarac/saturn, ja sam ovan podznak- mars u jarcu. Niakada se nismo slagale, i prosto receno ne mozemo naci zajednicki jezik. Dva smo svijeta. nekada imam utisak da pricamo razlicitim jezicima.

Pozdrav

tanjaiv
03-04-2010, 23:50
I ja se cesem gde me svrbi...nisam ocajna,no volela bih coveka pored sebe...u par navrata bilo blizu, ali...nista.

Hoce li biti?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=2r6fileWOjbOu-u1264942981&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=3&smon=4&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&node=-Yn&ast=

Skorpija
04-04-2010, 19:37
Meni je vladar VII polja venera u jarcu.To mi je dovoljan pokazatelj,ne znam da li mozda jos nesto ukazuje u karti na to,ovo je mozda i vise nego dovoljno.Mozda je malo i problem taj algol na dsc ????

damsel
04-04-2010, 20:15
Meni je vladar VII polja venera u jarcu.To mi je dovoljan pokazatelj,ne znam da li mozda jos nesto ukazuje u karti na to,ovo je mozda i vise nego dovoljno.Mozda je malo i problem taj algol na dsc ????
A možda i So i Ma u konjuciji s Acs...znači da si možda u prvom redu okrenuta sebi, da si manje orijentirana na partnerske odnose pa tako i brak. Isto i taj Sa koji je dispozitor tvoje Ve (vladara 7.kuće) u kvadratu sa samim DC-om.
To sam ja primjetila...
I kod mene je dosta pokazatelja ...Ve0Sa, 7. kuća u Vodenjaku - što i nije baš pokazatelj klasičnog braka...

ginger
04-04-2010, 20:29
pokazatelj kasnog braka je kod karata u kojima prevladava komplicirano 7 polje, naglasak na 1 polju i neki aspekti sa saturnom npr.
jarac istaknut, vodenjak, lav eventualno, djevica isto

venera u djevici , vodenjaku

venera u jarcu često rano stupa u brak pa joj on ne štima i napušta ga (često sa starijim partnerima)
to je posebo vidljivo kod muških jer biraju stariju partnericu, a za žene se kao podrazumijeva da je partner stariji 8one biraju čak i preko 10 godina starijeg)
ovo je sve generalno ;)
inače venera u jarcu kasnije u životu bira mlađe partnere
najčešće se vjenčava više puta, i sve shvaća ozbiljno.. pa se tako i ozbiljno razočarava

venera u djevici je probirljiva pa iz tog razloga kasnije nalazi prikladnu srodnu dušu

u vodoliji je venera nezavisna, ne voli vezivanja, idu joj na živce i brak i sve to skupa pa odgađa
ne smeta ju činjenica da bi se mogla udat /ženit tek u npr 50 godini života

ochajna domacica
04-04-2010, 20:34
pokazatelj kasnog braka je kod karata u kojima prevladava komplicirano 7 polje, naglasak na 1 polju i neki aspekti sa saturnom npr.
Ugasila sam ga po tvoje bar tri stavke... :D Ali sto me vise dave, sve se vise zatvaram, mada nisam bila takva, a i sto bi me davili ranije, nego ajd sad...necu danas da vristim, ne valja se ;)
to nikad necu razumeti, em ja treba da trazim argumente, a jedini nije vreme...oni povezuju sa godinama "Kako nijeeeeeeeeee...?!"
Oce koji si na nebesima, e tek mi je 28 god. :rolleyes:

ginger
04-04-2010, 20:37
ja sam generalno pisala

trebalo bi detaljno razamtranje

nemoj se opterećivat

važno je da je čovjek zdrav, da radi a drugo će sve doć s vremenom ;)

ochajna domacica
04-04-2010, 20:40
ja sam generalno pisala

trebalo bi detaljno razamtranje

nemoj se opterećivat

važno je da je čovjek zdrav, da radi a drugo će sve doć s vremenom ;)Gneralno si u pravu, mislim da tu kod mene otezavaju i neki aspekti Plutona.

Skorpija
04-04-2010, 21:00
A možda i So i Ma u konjuciji s Acs...znači da si možda u prvom redu okrenuta sebi, da si manje orijentirana na partnerske odnose pa tako i brak. Isto i taj Sa koji je dispozitor tvoje Ve (vladara 7.kuće) u kvadratu sa samim DC-om.
To sam ja primjetila...
I kod mene je dosta pokazatelja ...Ve0Sa, 7. kuća u Vodenjaku - što i nije baš pokazatelj klasičnog braka...
Da,ali tvoja venera i saturn su u lepom aspektu sa svojim vladarem koji je uz to i vladar VII polja:) Je l' si udata?
Mene interesuje da li cu se ja uopste udati:confused:

damsel
04-04-2010, 21:07
Da,ali tvoja venera i saturn su u lepom aspektu sa svojim vladarem koji je uz to i vladar VII polja:) Je l' si udata?
Mene interesuje da li cu se ja uopste udati:confused:

Nisam udana...ma je to što kažeš ali Venera u Blizancima...eh eh...da, to je možda pokazatelj više brakova. Hahahaha...samo ne znam kad bi se taj drugi brak trebao onda odigrati kad još uvijek nisam udana a u 38. godinica mi se bliži.
Ne očajavam...doduše ja sam trenutno u vezi s jednim muškarcem koji jako jako ispunjava simboliku moje 7.kuće a budući je ona u Vodenjaku...možda tog klasičnog braka ( s potpisom ) neće ni biti. Ne očajavam...ŽIVIM!
To savjetujem svima no budući smo različiti nekima je to - kasni brak jako teška situacija. :)

damsel
04-04-2010, 21:19
A sta ti domacice trazis na ovoj temi??? Tvoja natalna nije za ovde :)

I meni se čini! Ti baš težiš braku i pravim partnerskim odnosima :) Baš sam gledala...vladar 7. - Ve sa sve nekim lijepim aspektima...Ti ćeš svog mužića naći negdje u inozemstvu...

Skorpija
04-04-2010, 21:25
doduše ja sam trenutno u vezi s jednim muškarcem koji jako jako ispunjava simboliku moje 7.kuće E,pa ovo je dobro,znaci bolje i kasnije,ali kako treba,nego ranije pa lose...
Meni mozes slobodno da kazes istinu :lol:

ochajna domacica
04-04-2010, 21:31
I meni se čini! Ti baš težiš braku i pravim partnerskim odnosima :) Baš sam gledala...vladar 7. - Ve sa sve nekim lijepim aspektima...Ti ćeš svog mužića naći negdje u inozemstvu...Ja se ne nadam u skorije vreme braku, a iskreno niti imam uslova niti zelim da se udam za nekog ko nije moje vere,nemam nista protiv, postujem razlicitost...ali kako stvari stoje, prolongirala sam do sada nesvesno, zeleci da postignem bar neki svoj licni izvor finansija, a od danas i svesna. A mozda mi se malo i smucila situacija, imala sam tri veze i tezim partnerstvu da, to znaci jednakosti, ali ne i da ostajem u nekoj samo zbog toga da bih se udala...iz prve i trece sam veze ja sam izasla, a druga se vukla jer mi je prijala kao takva neobavezna, avanturisticka...
Ne znam zasto svi misle o tome bukvalno inostranstvo, odoh ja sa ove temeee...stranac ne mora da bude neko ko je iz druge zemlje, vec i iz grada...

cokolina
04-04-2010, 22:33
Moj mars i saturn u sedmoj su smo da stanes i plce kako ma koji je u lavu u 7 daje udaju za tipa mladjeg plahovitog u kvadratu sa suncem i mesecom to znaci da je moj dragi bio pomalo edipovac i brak se morao rastaviti inace cula da ma uglavnom daje rastavu ako se nadje u 7 kuci e sad drugi ako je to saturn inace vladlac mog podznaka udaja po stare dane drugi put,tip stariji razveden mozd neki biznis tip ali kako su ma i sa blizu verovatno cu i tu da pucam.....?

Sea_shell
11-04-2010, 13:48
Pretpostavljam da u natalu ima neka začkoljica oko braka,toliko puta sam rekla ne...pošto nisam sklona sklapanju braka iz razloga koji nisu pravi razlozi za brak...mozda u natalu imam neke aspekte za kasni brak...?!Bez obzira koliko sam nonsalantna po tom pitanju,jer zivot moze biti lijep i ako do braka uopste ne dodje...ako ga mi sami učinimo zanimljivim i ugodnim...Ali zenska radoznalost je beskrajna...voljela bih da neko od vas malo odvoji dragocjenog vremena za moju nonsalantnu radoznalost!!!

nedda
11-04-2010, 20:27
Vladar sedme kuce u devici - preispitivanje, u kvadratu sa neptunom - u odnosu na 'idealno' - dipozitor otisao u raka (mesec - po pitanju emocija), koji vlada MC-om - teznja savrsenom...ukratko.

Ipak, trebalo bi da te je neka idealizacija navela da bar razmisljas ozbiljno o tome :)

Skorpija
11-04-2010, 21:01
A Algol na dsc ?

bilja
11-04-2010, 21:17
Volela bih da pogledam karte od osoba sa ovog foruma koje imaju preko 28 godina ,a nisu zagazile u bracne vode pune kamenja i karte osoba koje su se udale posle 28 godine da malo pogledamo na konkretnim primerima pokazatelje.

Sea_shell
11-04-2010, 22:22
Vladar sedme kuce u devici - preispitivanje, u kvadratu sa neptunom - u odnosu na 'idealno' - dipozitor otisao u raka (mesec - po pitanju emocija), koji vlada MC-om - teznja savrsenom...ukratko.

Ipak, trebalo bi da te je neka idealizacija navela da bar razmisljas ozbiljno o tome :)

oh,ma sigurno ima neki pokazatelj i tolerancije "polusavršeni"...;) ne bih se bunila!

vanjuska
11-04-2010, 22:53
Da li je vladar sedme saturn pokazatelj kasnog braka?

Merkur
11-04-2010, 23:12
Da li je vladar sedme saturn pokazatelj kasnog braka?
Moze da bude ali i ne. Za svaku stvar u horoskopu, moras imati vise pokazatelja. Konkretno u tvom slucaju licno mislim da nece doneti kasni brak. Dispozitor nam potvrdjuje to. Uh, bas je ova tvoja karta interesantna i uopste nije cudo sto te interesuje samo ljubav i brak.;)

Kora
11-04-2010, 23:29
Moja karta je primer za ovu temu. Sve sa Sa i Ma u 7

sladjana
15-04-2010, 17:37
Ja imam 32 godine i razumem pad koji može da se oseti u samoći.Ali jedno sigurno znam da sam se udala za nekog iz svoje prošlosti,mladosti mnogo bi omašila u braku,životu...
Za Bilju....

Mislim da neko može da pogleda pravi primer jer sam u komplikovanoj vezi i ne vidim brak u skorije vreme i pokazatelji su tu, Mars u VII kući reteo, u I kući Venera-stariji partner...
:confused: ;) :confused:

da igual
15-04-2010, 18:15
i ja sam lep primer za samotnjački život, tj. blokadu na emotivnom planu..

7. polje - 15* jarca
SA 180 VE
dispozitor SA je ME u padu i retro..
UR u 5.

Skorpija
15-04-2010, 19:49
Ja imam 32 godine i razumem pad koji može da se oseti u samoći.Ali jedno sigurno znam da sam se udala za nekog iz svoje prošlosti,mladosti mnogo bi omašila u braku,životu.:

Sa ovim se potpuno slazem,i sama sam razmisljala u tom pravcu.Nikada nisam zurila sa udajom,mozda je samo sredina uticala na to da razmisljam o godinama,nista vise,ali da je ovako trebalo da bude-trebalo je.
i ja sam lep primer za samotnjački život, tj. blokadu na emotivnom planu..
7. polje - 15* jarca
SA 180 VE
dispozitor SA je ME u padu i retro..
UR u 5.
Moja drugarica ima saturn u 7 kuci i udala se u 25 godini,doduse nije bas happy,ali eto i nekih drugacijih primera. Meni je samo cudno sto se ljudima sa ovakvom pozicijom uopste tako "rano" ukazala prilika, s obzirom da je i dispozitor tog njenog saturna ugrozen:confused:

da igual
15-04-2010, 20:43
pitanje je prvo ko joj je vladar 7. - on će prvi reć nešto o braku..
a zatim se gleda čime vlada taj SA, pa se onda to polje kojim on vlada reflektira kroz brak..

nedda
15-04-2010, 22:21
obzirom da je i dispozitor tog njenog saturna ugrozen:confused:

Ako pod 'ugrozen' podrazumevas da ima kvadrate....sama si dala odgovor. Kvadrati su pokretaci akcije.

A saturn u sedmom polju kod vise ljudi koje znam bio je pokazatelj toga da se u braku osecaju usamljenim, i da moraju stalno raditi na svom odnosu sa partnerom da bi odrzali osecanje bliskosti.

ginger
15-04-2010, 23:52
između ostalog, saturn u 7 polju daje jednog partnera jarca

Skorpija
16-04-2010, 01:21
Ako pod 'ugrozen' podrazumevas da ima kvadrate....sama si dala odgovor. Kvadrati su pokretaci akcije.Ne,nisam mislila na kvadrate,nego je dispozitor u losem znaku i losoj kuci za sebe.

thalatte
16-04-2010, 16:38
Zanima me vaše mišljenje :)

Moji pokazatelji braka su ajmo reć ''loši'' tj. imam jake pokazatelje za razvod...e sad...

Ja sam sve više sklonija razmišljanju da do braka ili nekog ozbiljnijeg partnerstva neće ni doći...tj. imam osjećaj da ću se ja na kraju ipak odlučiti za samački život...(usljed silnih promašaja :D )

Što mislite da li će aflikovanost serije 7 kod mene rezultirati da potpuno od toga odustanem ?

Voljela bi imati djete...i sve više moji planovi uključuju majčinstvo a sve manje partnera...

(da se razumjemo...zaljubim se 10 puta godišnje, i maštam i brijem - to mi je super, ali realno sve manje vjerujem u ljubav a muškarci su mi sve više odbojni - odbojni za suživot sa njima ...zabavljanje može)

dikosava
16-04-2010, 18:44
Zanima me vaše mišljenje :)

Moji pokazatelji braka su ajmo reć ''loši'' tj. imam jake pokazatelje za razvod...e sad...

Ja sam sve više sklonija razmišljanju da do braka ili nekog ozbiljnijeg partnerstva neće ni doći...tj. imam osjećaj da ću se ja na kraju ipak odlučiti za samački život...(usljed silnih promašaja :D )

Što mislite da li će aflikovanost serije 7 kod mene rezultirati da potpuno od toga odustanem ?

Voljela bi imati djete...i sve više moji planovi uključuju majčinstvo a sve manje partnera...

(da se razumjemo...zaljubim se 10 puta godišnje, i maštam i brijem - to mi je super, ali realno sve manje vjerujem u ljubav a muškarci su mi sve više odbojni - odbojni za suživot sa njima ...zabavljanje može)

...skromno misljenje: vladar kuce braka na stepeneu strelca u dvanaestoj kuci, da se ti lepo udas za nekog stranca ili nekog ko zivi u inostranstvu, i jos plus izenada, mozda za nekog kog vec znas ili ce to da se desi iz vaseg drugog pokusaja. Bice tu jake privlacnosti: mars konjukcija sunce:D :D (ovaj aspekt imam i ja)...i jos nesto mozda lupam, mars ti je blizu asedentna, mislim da ce on tebe osvajati i osvojiti...:) hm...eto...:)

thalatte
16-04-2010, 18:53
Hvala dikosava :)

Za sada ne poznajem nikoga ko je u inostranstvu :) morat će on prvo da dođe doma...jer ni traga mu :D

Misliš znači da ove postavke koje imam nisu dovoljne za samački život ?

Svi mi kažu da sam jaka...pa sve te planete u 1.-oj, pa Ma na Asc Dupor kaže - muškarača ...možda je baš to znak da trebam sama kroz život...?

dikosava
16-04-2010, 18:54
p.s. nemam ni ja muza, saturn u sedmoj..., vladar u devetoj, slicna prica kao tvoja...tj. ja sam vec u jednoj takvoj prici, puno preperka, odlaganja, svadja i svadjica oko gluposti, gubim zivce, ali ne i nadu...ipak mi je asc strelac, pa jupi u prvoj kuci, u opoziciji sa istim saturnom, ali i divnim trigonom sa dispozitorom sedme:), ekspanzija pod kasne dane, sto i jeste rastem i fizicki i psihicki:) i da ne odem u off... kasno cu se udati, ali me osecaj nadam se nece prevariti da ce to biti uskoro...videcemo...