natal ... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : natal ...

markobgd
16-07-2009, 16:47
evo mog primera....
pa kome je zanimljiv moj natal moze da vezba ;)) potpuno iskreno odgovaram na sva pitanja ;))

konfiguracije koje su meni zanimljive:
- stelijum u prvoj, sunce na asc, venera,jupiter egzaktna konjukcija, uran dispozitor, uran-jupiter saturn-jupiter u obostranoj recepciji...

saturn,mars konjukcija na mc-u, pluton u osmoj kuci
merkur na nultom stepenu riba, mlad mesec u ribama

Nikita
16-07-2009, 19:45
Evo da probijem led :D
Dupla vodolija,tesko shvacen od okoline.Umes da budes napet i naglo menjas raspolozenja(Mesec 90 Uran).Na nervnoj bazi moguci stomacni problemi (6.kuca zdravlja u Raku(stomak),a Mesec 90 Uran):D
Emocije skrivas(Mesec u Ribama),a moguce su i tajne veze sa udatim ili razvedenim zenama(5.kuca u raku,vladalac Mesec u Ribama 90 Uran,a takodje Venera u Vodoliji):D
Volis SLOBODU u svakom obliku:)
Sa 5 planeta u 1.kuci ,mozda grubo zvuci ,ali umes da budes samoziv,da ponekad samo gledas sebe:D
Sa Suncem u 1.kuci ti si rodjen da budes neki vodja u necemu.
Jupiter na 27.stepenu Vodolije,a vladalac je 10.kuce,kao i suvladar 1.kuce,moguce da te zanima ili ces se baviti kao sto vidim astrologija ti dobro ide ,pa onda kompjuteri,programi,sva vrsta tehnike,inovator.Mislim da ces posao raditi preko kompjutera(Uran u 10 .kuci i sve to u strelcu) i to neki kontakt sa inostranstvom.Sa vladaocem 10 .kuce u 1.kuci tebi ce posao dolaziti na noge:)Jeste da imas Saturna na vrhu MC,ali kada prihvatis obaveze i odgovornosti u vezi posla mislim da ne bi trebao da imas problema
Mars u strelcu moze da donese probleme sa zuci.
Toliko od mene na prvi pogled,pozdravljam te:D

markobgd
16-07-2009, 22:19
negde procitah da 27mi stepen vodolije donosi bogatstvo :D
pa ne znam iz vaseg iskustva koliko je to tachno :D
emocije ne skrivam, mesec u ribama vise oseca emocije nego sto je i sam emotivan, empatija ..... al sam vrlo iskren kad su emocije u pitanju.. (vidis koliko smajlija pisem ;)))) )
menjam raspolozenja, jeste taj mesec90uran bas radi ;\
samoziv, da ponekad, vise egocentrican
da, radim kompjuteri i pare iz inostranstva
za sad nemam zdravstvenih problema :D

thanks za tumachenje

Billy
16-07-2009, 22:39
Interesantan natal :D
Veoma dobri aspekti za bavljenje astrologijom,dobra medijalnost i veoma,ali veoma interesantna antiscija SO-PL,koja je odlična predispozicija za okultizam :)

markobgd
16-07-2009, 22:49
omg u broke my shadow :D
slazem se, inache malo pre sam prochitao shta je antiscija, nisam nikad pre chuo za taj termin ;)
astrobilly, hocu li imati para/poslovni uspeh i chime cu se baviti ? :)

viksi72
16-07-2009, 23:46
izvini, ja cu malko da se ubacim, dok billy ne da svoje misljenje.. da, imaces love, mada mnogo vise kasnije..
koliko si vezan za mamu? i da li licis na nju?

markobgd
17-07-2009, 00:15
pa mislio sam da nisam vezan ni za jednog od roditelja... ali ispalo je da jesam.. silom prilika posto je mama stalno bila bolesna .... (mesec u ribama) ...
lichim na nju...podjednako kao i na caleta... imam beo ten na nju, boju kose,ociju..

viksi72
17-07-2009, 00:22
imas ti i tatinih crta, mada se to ne vidi toliko na prvi pogled, jer ipak sunce dolzi iz 12-te.. pa ga mozda ponekada ne razumes ili ti je poprilicno mistican.. a mama je verovatno boravila po bolnicama, zbog prirodnog 12-tog polja..
jesi li razmisljao o tome da budes na pr. profesor na nekom fakultetu? ili eventualno neka spoljna trgovina? mada nikako ne bi smeo da trazis staticne poslove.. i mislim da ces ih menjati poprilicno..

markobgd
17-07-2009, 00:26
prof. na fakultetu, ako zavrsim fakultet ;)) i dalje sam druga :D
spoljna trgovina, radim dosta sa inostrsanstvom, dobro mi idu poslovi sa inostranstvom, ... ovde nikako :S
sunce diskutabilno da l je u 12tom polju, ipak u 6:48 nije ... a u 6:50 jeste... ne znam sta ti mislis :)

viksi72
17-07-2009, 00:31
kazem dolazi iz 12-te.. to je razlika.. potpuno je svejedno da li je na samom asc-u ili par stepeni iza, on dolazi odatle.. vremenom, kako budes postajao to sunce sve vise i ti ces voleti da se povlacis u osamu, da krijes neke stvari.. pa me ne bi cudilo i da ulazis u tajne veze.. ali o tome, otom potom.
i trebas da radis sa strancima, jupi je na asc, sa sve me/ve/so.. ti u tome stvarno uzivas, a sve je podrzano pl, koji je u osmoj, pa eto i para. mozda se desi da jednog dana odlpersas odavde..

Billy
17-07-2009, 09:13
Dva vladara II polja,MA i VE. Oba peregrin i u vlasti JU,koji je takođe peregrin.Tačka fortune u ribama - odlično,dispozitor JU peregrin,umanjeno. SMČ u II,odlično,ali kontraantiscija JU to umanjuje.
Generalno,imaćeš novca,najviše svojim radom i trudom,ali se nećeš valjati u novcu. Druga polovina života će biti plodnija od prve.
Ovaj SA koji je vladar tvog ASC,je takođe i vladar XI i XII. Iako je peregrin,dobija snagu svojom postavkom na MC-u i u uskoj je konjukciji sa primarnim vladarem II. Pažljivo biraj prijatelje i saradnike !

Angliana75
17-07-2009, 09:48
e izvini marko bgd sto upadam u tumacenje tvog natala..
nego da pitam viksi72 kako je videla da li ce neko biti prof. na fakultetu????

markobgd
17-07-2009, 14:44
Dva vladara II polja,MA i VE. Oba peregrin i u vlasti JU,koji je takođe peregrin.Tačka fortune u ribama - odlično,dispozitor JU peregrin,umanjeno. SMČ u II,odlično,ali kontraantiscija JU to umanjuje.
Generalno,imaćeš novca,najviše svojim radom i trudom,ali se nećeš valjati u novcu. Druga polovina života će biti plodnija od prve.
Ovaj SA koji je vladar tvog ASC,je takođe i vladar XI i XII. Iako je peregrin,dobija snagu svojom postavkom na MC-u i u uskoj je konjukciji sa primarnim vladarem II. Pažljivo biraj prijatelje i saradnike !

venera (antiscia)
29 60
27 37
-----
2 23'
jupiter (antiscia)
29 60
27 44
-----
2 16'

180 stepeni dobijamo 2 16' - 37' bika
SMC 3 38'
razlika 1 15'
negde sam prochitao da antiscia/contraantiscia radi samo kad je egzaktan aspekt i ne vishe od pola do max 1 stepena.
sta mislis iz svog iskustva o ovome ?

dalje konfiguracije:
jupiter,venera midpoint izmedju urana i smz-a ? :)

btw, hvala svima na tumachenjima. dobio sam neke nove ideje :)

inache, ima tu jos 2 zanimljive konfiguracije:
smz180pluton, smz120merkur, merkur60neptun, neptun60pluton
zaboravio sam kako se zove ta konfiguracija.. al satro je dobra
druga:
neptun60pluton,neptun60merkur,merkur120pluton ->bisextile

za prijatelje potpuno tachno,... ali potpuno... nazalost
nisam mislio da se valjam u parama,.... ali me interesuje da l ovaj natal nosi potencijal za dobije priliku da zaradi iznad proseka
tipa privatni posao/projekat koji ce da donese mnogo para, tipa milionche :D ?

prof. na faxu, generalno strelac suvladar devete u povoljnim aspektima...dispozitor jupitera u 10toj..

Angliana75
17-07-2009, 16:26
prof. na faxu, generalno strelac suvladar devete u povoljnim aspektima...dispozitor jupitera u 10toj..

kao sto je kod tebe slucaj :D
bas me zanima hocu li ja to biti? meni je JU u 9.polju u ovnu ,dispozitor tu takodje u 9.polju u ovnu..strelac mi je na vrhu 5.polja=obrazovanje...ah da...5.polje= je srednja skola??jel??

Billy
17-07-2009, 20:28
venera (antiscia)
29 60
27 37
-----
2 23'
jupiter (antiscia)
29 60
27 44
-----
2 16'

Malo matematika zakazala :D
Ovako. JU je 27*44' vodolije. Antiscija je na 2*16' škorpije. Kontraantiscija je na 2*16' bika,a SMČ je na 2*27',što je gotovo egzaktno. Ista priča je i sa Venerom,samo što je orbis još manji,svega 5'.

Novca će biti,ali najveći uspeh i najveći profit stičeš sopstvenim snagama,jer od drugih imaš većinom samo probleme i opstrukcije.

markobgd
17-07-2009, 22:48
pa lepo sam izrachunao
samo mi smc pokazuje astro.com na 3 38 bika
mozda je to true node ? mada ne znam kakva je razlika ?

isto tako voleo bih ako bi mogao da mi kazes,okej sam... dakle svoj biznis neki ... imas li ideju opisa tog posla...privatna firma.. kompanija, radi shta ? radi sa kim ? :) voleo bih da cujem tvoje misljenje simbolike

Voleo bih da mi neko ko se razume u ove antiscije....... kaze
posto mi je sunce antiscia pluton, to znachi da mi je i ascident u antisciji sa plutonom....... ili se to ne rachuna ? :)
Takodje zanima me shta sve moze da znachi ovaj aspekt...... i koliko je jak, i kako se njegovo delovanje oseca..

Nemojte da mislite da nisam pretrazio ceo net ;)) nashao sam da je antiscija izmedju 'negativnih' planeta losha, i da donosi loshe stvari
antiscija se tumachi kao konjukcija,kontraantiscija kao opozicija

e sad, ja imam plutona u 8moj, generalno sve karakteristike sunce0pluton su iste.... tako da ne mogu po opisu aspekta da provalim da l' radi ili ne...

Ramona
07-08-2009, 19:41
Voleo bih da mi neko ko se razume u ove antiscije....... kaze
posto mi je sunce antiscia pluton, to znachi da mi je i ascident u antisciji sa plutonom....... ili se to ne rachuna ? :)
Takodje zanima me shta sve moze da znachi ovaj aspekt...... i koliko je jak, i kako se njegovo delovanje oseca..

Nemojte da mislite da nisam pretrazio ceo net ;)) nashao sam da je antiscija izmedju 'negativnih' planeta losha, i da donosi loshe stvari
antiscija se tumachi kao konjukcija,kontraantiscija kao opozicija

e sad, ja imam plutona u 8moj, generalno sve karakteristike sunce0pluton su iste.... tako da ne mogu po opisu aspekta da provalim da l' radi ili ne...

Da, to gledas kao da ti je Pluton na ASC ili SO 0 PL.. eh PL je u Skorpiji u osmoj.. mozda ga ova retrogradnost malo sputava ali svakako je jak i izrazen jer je jos na ASC i SO.. ASC je u slobodnoj Vodoliji tako da ti je potrebno da tu Plutonovsku energiju stalno usmjeravas.. jaka i izrazena volja, snaga koja ce s godinama biti jaca.. mislim da si neko ko ce se uvijek regenerisati svojom voljom i biti sve jaci i jaci..

markobgd
28-09-2009, 20:14
hvala gemini ;) i ostali za tumachenja ... ;D

sad ce jos malo moja solarna 2010/2011 ;) pogledao sam solar zanimljiv mi je al isto tako nerazuman bas :\

Ako neko zeli da pogleda i napise par rechenica would be great :)

http://img209.imageshack.us/img209/1244/astro31at03marko2010928.th.gif (http://img209.imageshack.us/i/astro31at03marko2010928.gif/)

Angliana75
28-09-2009, 23:42
ja bih te savetovala da obratis paznju u ovom solaru na uho,grlo ,nos,...
imala sam slicnu situaciju 2007. god...;)

Vojvotkinja
28-09-2009, 23:56
je l mu to kazhehs na osnove solara sheste u Biku (grlo), a Ve u Vodoliji - na nat Me (ushi).....a sol Ma (nos) u natalnu shestu kucu???

ja ovdje vidim i vishak kilograma..pripazi se, jer sam se ja nagrdila ove godine..Ju i Ve u prvoj kuci...- smrt za dobru liniju..idealna potpora za salo!

Angliana75
29-09-2009, 00:02
je l mu to kazhehs na osnove solara sheste u Biku (grlo), a Ve u Vodoliji - na nat Me (ushi).....a sol Ma (nos) u natalnu shestu kucu???

delimicno ;)
ja sam mu rekla na osnovu solar. 6. polja u biku koja je u konjukciji sa Algolom a solar. ASC mu je u konjukciji sa natal. MA i SA..sto daje potvrdu bolesti uha,grla ili nosa....a i solar. MA u lavu dodatno potvrdjuje tu pricu jer upada u natal. 6.polje...a MA u lavu ne valja :( kao ni MA na ASC a ni SA na ASC ..mislima na solarni..

Vojvotkinja
29-09-2009, 00:14
to je onda lijevo uho, jer su Ma i Sa lijevo uho...ukoliko bude imao problema sa istim, a Me i Ve su grlo..vidi se iz aviona..rekla bih zbog neke prehlade koja ce mu 'dosadjivati'..i koja ce se ponavljati

markobgd
29-09-2009, 00:31
dispozitor venere je u vagi...jeste retro al je egzaltiran...
a vladar solarnog ascidenta je u strelcu a jupiter u ribama :D

Hvala za savet sto se tiche zdravlja, ali zna li neka(neko) od vas po cemu bi ova godina bila bitna ?

viksi72
29-09-2009, 00:38
ve na natalnom polozaju ti je veoma bitna, tako da ce se pokrenuti svi natalni aspekti.. druga stvar, asc na mc, mozda ces zeleti da ucinis sve po pitanju svoje desete kuce, a moguce je veoma da udjes i u neku ljubavnu pricu.. ma da, zaljubices se ti sledece godine, drugar, i neptun je na natalnoj veneri :)..