Uran i njegovi aspekti u sinastriji [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Uran i njegovi aspekti u sinastriji

tiny78
15-07-2009, 00:47
Pozdrav svima,
mislim da bi bilo zanimljivo prodiskutovati o uranu i aspektima koje on pravi, narocito sa licnim planetama, u sinastriji, kakva su vasa iskustva na tu temu?:)

viksi72
16-07-2009, 00:39
Za ovo u sinastriji bih rekla samo jedno: ne daj boze!!!

tiny78
17-07-2009, 14:43
Cak i ako je uran vladar sedme kuce u natalnoj?

tiny78
17-07-2009, 14:47
Ako je uran vladar sedme kuce u natalu gledaju li se njegovi aspekti u sinastriji i kakav im se znacaj pridaje?

viksi72
17-07-2009, 16:17
veoma veliki.. jednostavno uran uvek unosi nemir, prekide, ludlo.. cak i kada je vladar sedme..

Nale 83
17-07-2009, 17:34
veoma veliki.. jednostavno uran uvek unosi nemir, prekide, ludlo.. cak i kada je vladar sedme..

A sta ako je u pitanju trigon, sextil? :confused:

mandrak-21
17-07-2009, 22:18
ne vidim ni jednu sinastriju:confused: uran bas i nije najbolji kao vladar sedme,vazni su aspekti ka licnim planetama i sto egzaktniji, sam uran ni u trigonu nije zahvalan samo sto ce tada sve biti lepse carobnije i bezbolnije......

viksi72
17-07-2009, 23:57
ma cak i sa trigonima i sextilima nije ni malo prijatno.. uvek se nesto desi kao udar groma, a uopste nismo pripremljeni na tako neocekivane obrte.. ja sam u prosloj sinastriji imala dve konjukcje sa uranom, i to ve i mo, a trigone prema licnim planeta, a moram da priznam da je bilo dosta najblaze receno neugodnih situacija..
tiny, poenta je, opet naglasavam, da ukoliko je tebi lepo, zanemaris ovo i ne opterecujes se, ako je ikako moguce..

selena
18-07-2009, 00:27
ja imam urana u jednoj meni važnoj sinastriji i to u trigonu sa njegovim marsem i saturnem i moj mi je uran samo donio odlučnost da u jednoj večeri napravim glupost i uništim 4 života...a nisam bila u pravu....
moj uran-moja naglost -moja greška i moje poimanje slobode....
reci mi tyni čij je uran?

zvoncica0207
18-07-2009, 01:30
Pozdrav svima,
mislim da bi bilo zanimljivo prodiskutovati o uranu i aspektima koje on pravi, narocito sa licnim planetama, u sinastriji, kakva su vasa iskustva na tu temu?:)

Jako,jako lose iskustvo Ur i Mo-koji su u konj. u sinastriji,medjusobna konj.-moj Mo i njegov Ur i njegov Mo i moj Ur-obe konjukcije,razarajuci aspekti koji dovode do naglih prekida,bez ikakve najave i razloga i isto tako ponovnih kontakata kao da smo pre toga bez prekida komunicirali,ljubav do ludila,ali nema mira ni malo...-kod mene konj. u IX kuci,a kod njega u XII...

Da,zaboravih...moj Ur kvadrira njegovu Ve-mislim da cu ipak zadnji potez u tom smislu povuci ja i prekinuti ludilo...Viksi,divno bi bilo mila moja zanemariti Ur aspekte,ali je prosto nemoguce izbeci ih...ono sto je jos jako znacajno-aspekti sa Ur i licnim planetama daju ljubav koja se NE ZABORAVLJA...mislim,zauvek...:)

viksi72
18-07-2009, 01:49
potpuno se slazem, ovo sto si napisala je preslikana prica, koju sam ja imala.. i strasno sam se cesto pitala da li sam potpuno luda i koji mi je djavo, sta me je uhvatilo.. doduse, oba urana u sinastriji su bila sjajno postavljena, nisu imali kvadrate, vec samo konjukcije i trigone, pa opet mra nikada nije bilo..
a za prekid, sta da ti kazem.. posle sedam godina stvar pocnu same da se desavaju.. takodje treba pogledati i koliko je stepeni razlike u konjukciji, kao i u kvadratu, da bi videla koliko ce ludilo (ovo namerno kazem) da traje..
i definitvno se pamti i tesko izlazi iz ovakvih prica..
iskreno, pokusala sam da je malo utesim, po principu sta ce bti, bice :(..

zvoncica0207
18-07-2009, 02:03
potpuno se slazem, ovo sto si napisala je preslikana prica, koju sam ja imala.. i strasno sam se cesto pitala da li sam potpuno luda i koji mi je djavo, sta me je uhvatilo.. doduse, oba urana u sinastriji su bila sjajno postavljena, nisu imali kvadrate, vec samo konjukcije i trigone, pa opet mra nikada nije bilo..
a za prekid, sta da ti kazem.. posle sedam godina stvar pocnu same da se desavaju.. takodje treba pogledati i koliko je stepeni razlike u konjukciji, kao i u kvadratu, da bi videla koliko ce ludilo (ovo namerno kazem) da traje..
i definitvno se pamti i tesko izlazi iz ovakvih prica..
iskreno, pokusala sam da je malo utesim, po principu sta ce bti, bice :(..

Da,razumem sta si pokusala,ali na zalost svi ga osete,samo ako je ikako moguce ublaziti taj uticaj-sugestivno i pri zdravoj pameti....razlika u konj. je 1 i 4 stepena a kvadrat je egzaktan...:(

ajde
18-07-2009, 09:18
pa meni je MO-9 jarca.. i cijela generacija UR-vaga od 4/5 do 13/14 stepeni?? mi pravi kvadrat na njega ..:(
to su ovi oko 70 71 72.. na koje se ljepim :D
plus sto se nacicka jos i na ostale znakove.. jadnu veneru.. i tako je unistena saturnom..pa trebam trazit 7 godina starijeg..
znaci samo 1973 ima prolaza :D:D

e pomazel ista tu sto je meni uran u 7 :D cisto radi simbolike
i mogucnosti snalazenja i prihvatanja.. sudbine?

selena
18-07-2009, 10:09
taj uran u 7 samo označava tvoju naglost i ishitrenost u ljubavnim vezama!
mogučnost snalaženja d..ali uran ne prihvaća nikakve okove pa ni ljubavi...
a to što nam je žao kasnije to njrga nije briga....

ajde
18-07-2009, 10:14
evo bas razmisljam da ako mi ikad iko bude i nudio brak :4lol:
da ne pristanem na ista zvanicno :D

selena
18-07-2009, 10:20
nemoj tako ajde ionako ćeš biti beskompromisna u ime sebe u ljubavi...
lakše malo i aj se udala bez svega samo kod matičara i žao mi...bilo je tako naglo opet uran u svojoj naglosti....

ajde
18-07-2009, 10:32
dobro.. pokusat cu fino :)

Ramona
18-07-2009, 21:31
Uh.. citam ovu temu i sve gore od goreg iskustvo..

Kako gledate na aspekte Urana s Marsom, muski MA 90 UR, i jos mu je SO konjunkcija taj UR, a muski UR 180 zenski MA.. :confused:

selena
18-07-2009, 21:37
Kako gledate na aspekte Urana s Marsom, muski MA 90 UR, i jos mu je SO konjunkcija taj UR, a muski UR 180 zenski MA.. :confused:

ovako muški mars kvadrat tvoj uran-dobro za sex i avanturu,na duge staze može uran dobiti batine od marsa....
u slučaju da je uran muški-nema batina,ali veza je prebrza,prežestoka i puca u oba slučaja!!!

Ramona
18-07-2009, 21:41
ovako muški mars kvadrat tvoj uran-dobro za sex i avanturu,na duge staze može uran dobiti batine od marsa....
u slučaju da je uran muški-nema batina,ali veza je prebrza,prežestoka i puca u oba slučaja!!!

a joj.. :o

pa sta moze prebroditi Uran u sinastriji? pa ne moze Uran biti najjaca planeta i njegovi aspekti neprebrodivi.. gdje izlaz? sta ga moze anulirati?

Kora
18-07-2009, 21:51
a joj.. :o

pa sta moze prebroditi Uran u sinastriji? pa ne moze Uran biti najjaca planeta i njegovi aspekti neprebrodivi.. gdje izlaz? sta ga moze anulirati?

Joj, stvarno. Ima li izlaza za Uran?
I da li ima uticaja ako je aspekt separacijski? ?? i koji orbisi se uzimaju za Uran??? npr. konkretno u pitanju je opozicija separacijska mog rt UR i njegovog SO, kako je prevazici, sem da se opustim onako, pa sta bude?:D

viksi72
18-07-2009, 23:07
realno, po meni, nema prevazilazenja, jedno lek za smirenje pomaze..
kora, vise ti njega napadas svojim uranom, nego on tebe.. treba pogledati cime kod njega vlada sunce, pa ce ti biti jasnije..

tiny78
18-07-2009, 23:11
Evo sinastrije!
Viksi, hvala na pomoci. :D
Zapravo ja jos uvek nisam (ili necu, mozda, ni biti) u vezi sa ovim deckom, u pitanju je samo prepoznavanje i velika privlacnost. Zbog odredjenih okolnosti nesto konkretnije se odlaze i odugovlaci, no moje sesto culo mi sugerise da tu nesto ne stima, zato sam i zatrazila vasu pomoc jer ja nemam toliko iskustva niti astroloskog znanja, a ovoliko urana u sinastriji do sada nisam videla. :)

thalatte
18-07-2009, 23:17
tiny ja ipak mislim da će tu nešto biti između vas...:D planete na važnim točkama Ac-Dc-Mc ...jedino Ve0Ur i Ur0Dc...samo se pomiri da je luđačko i to je to...uživaj dok traje ;)

mandrak-21
18-07-2009, 23:24
evo bas razmisljam da ako mi ikad iko bude i nudio brak :4lol:
da ne pristanem na ista zvanicno :D

natalni mars je krivac 90 na tvoj mesec iz vage a mesec u jarcu ...bas se zato i lepis na muskarce koju imaju uran na tvom marsu to je aspekt lude strasti gde nije vazno ni gde ste ni ko vas gleda ni sa kim si...jednostavno tada mislis da je taj "uran" ono pravo za tebe i sutra(mozda potraje i nekoliko dana) vidis da to nije to.A o tvom razmisljanju nece ti pomoci ni ako je nezvanicno nailazices na ljubomorne i posesivne partnere koji ce biti u stanju i da te povredjuju i fizicki i psihicki zato je najbolje da kad bi moglo..preskocis prvi i odmah udjes u drugi brak koji ti je predstavljen jupiterom 120 na mesec;)

tiny78
18-07-2009, 23:28
Thanks, Pepuuu, na optimizmu! :D

viksi72
18-07-2009, 23:29
u pitanju je samo prepoznavanje i velika privlacnost.

ovo se uvek desava sa uranom.. podrhtavanje tla.. meni su se i poslednji put kada sam se videla sa ex, sa kojim sam imala ovakvu sinastriju, tresle ruke.. i sve je to dzaba, kada nemas mira.. to je ono sto je najstrasnije.. jer ne znas da li ces sutra ti da nestanes ili on.. a imate strasno slicnu sinastriju, kao sto je bila ova.. kako rece moja drugarica :"sedimo na buretu baruta, pusimo cigaru i pitamo se ko ce prvi da je baci, da explodiramo".. i naravno da se onda posle dosta vremena umoris od svega.. a posle.. posle si iscedjeni limun, koji ne znas kada ce se vratiti u normalu.. i sve vreme se pitas da li ce ti se desiti vse ikada ovako nesto, sa zeljom da ne bude toliko turbulento.. a nemas predstavu ustvari da su se ruke i tresle bas zbog urana i da se to nece ponoviti, dok ne dodje neko ko ima slicno postavljene planete.. a onda se pitas i da li ti je bas tako nesto i potrebno..

Ramona
18-07-2009, 23:30

viksiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii aaaaaaaaa http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_18.gif

tiny78
18-07-2009, 23:41
Da, Viksi, to me i odbija bez obzira na podrhtavanje tla! Turbulentnih i nestabilnih prica sam imala podosta i ne znam imam li snage, a pri tom i zelje, za jos jednim razocarenjem. Poslednja veza me je prilicno emotivno istrosila, sada se vise ne secam te sinastrije, znam samo da je njegov saturn bio na mom mesecu, a u kvatratu sa venerom i uran u konjukciji sa venerom = pravo mucenje!

thalatte
18-07-2009, 23:46
tiny....taj saturn je dodao surovost toj vezi o kojoj pričaš...dušu ti je iscjedio...tako izgleda...

Mene muči...Čemu nešto započinjati kad znaš da mora završiti...a to je baš tipično pitanje za Ve180Ur...

Ne ,al ono. zaljubiš se ,pa misliš da je to to...nema života bez njega...onda prekinete...i gle čuda preživiš,odboluješ i ponovo se zaljubiš...meni je to sve bezveze...

.

tiny78
18-07-2009, 23:58
Znam, Pepuuu, saturn je bio taj mucitelj, no prezivelo se! :)
Da li je svaki muskarac koji useta u nas zivot pravi u pravom trenutku ili su svi pogresni do pravog i bez njih pravi ne moze ni doci??? To je filozofsko pitanje!
Meni je svaka nova veza izazov i nesto novo o sebi i drugima uvek naucim i ponesem iz svake. A osecaj zaljubljenosti je 100 dukata vredan, moras priznati! :) I svaki tuzan kraj je i ujedno i novi pocetak i nova sansa za taj neponovljivi uzitak. :)

thalatte
19-07-2009, 00:01
tiny slažem se skroz to je ono što me gura...al mene malo zezaju moja prevelika očćekivanja...ja bi ljubav iz filmova...a ovo sve mi je nekak...pa nije baš to...

...znam da nije realno...al kako su neki zaljubljeni u zaljubljenost tako sam ja zaljubljena u taj svoj film :D

viksi72
19-07-2009, 00:04
Ne ,al ono. zaljubiš se ,pa misliš da je to to...nema života bez njega...onda prekinete...i gle čuda preživiš,odboluješ i ponovo se zaljubiš...meni je to sve bezveze...

u jeeeee, pepu, kakvo je ovo ludilo u tvojoj glavi??? auuuu!!! pazi kada nikada nisam razmisljala na ovaj nacin.. verovatno ve/ma 120 ur..

tiny, ti sinastrije gde je umesan uran privlacis, zbog mo120ur.. jednostavno, tebe to privlaci.. e sada kada bi mogla naci nekoga ko ispunjava urana, mozda bi pomogla.. mada.. nisam sigurna.. i onaj je radio sa kompovima, pa dzaba.. jojjj, ne znam sta da ti kazem i reknem...

tiny78
19-07-2009, 00:10
Pa, da li to znaci da su mi takvi momci negde sudjeni?

viksi72
19-07-2009, 00:14
otprlike, jer ce ti ovi "normalni" biti dosadni :).. dusce, nemoj da se ljutis, i ja sam ti ist slucaj, jednostavno pokusaj da se izboris.. ako vidis da nema vajde, kreni dalje, ma kolko da boli.. moras iziveti svog urana na vrhu sedme.. uf, ala ti ucrne dan, odnosno noc.. aaaaaaa, izvini!!!

tiny78
19-07-2009, 00:20
Ma, ne ljutim se uopste, znam ja svoju boljku! Srecom sam ko Feniks, naucih da se dizem iz pepela :D I potpuno si u pravu da mi normalniji nisu interesantni, ali uopste! Spavacu ja mirno, i te kako, a i sutra odoh na more, pa eto prilike za jos neku uransku pricu! :D

viksi72
19-07-2009, 00:24
ma tako je, draga moja :), bar znas da si ziva ;)!!

tiny78
19-07-2009, 00:36
Hehehehe :)
Jos samo jedno pitanjce, Viksi, vidis li ti u ovom solaru neku znacajnu ljubavnu pricu, sta li obecava ova venera na ASC-u? :)

Kora
19-07-2009, 00:44

kora, vise ti njega napadas svojim uranom, nego on tebe.. treba pogledati cime kod njega vlada sunce, pa ce ti biti jasnije..

Viksi, eeee konacno, da se ja opustim onda i da ga napadam i dalje, a da nisam ni svesna da se to desava:D sa ovim mojim retro Ur u opoziciji sep. sa njegovim SO (SO mu vlada 8.kucom) ~~~nasta ja to napadam, ne na njegovo nasledstvo nikako?

viksi72
19-07-2009, 00:51
tiny, venera ce ti doneti lepotu ove godine,a mesec na neptunu ljubav.. kako pravi sjajan sextil sa svim tvojim planetama iz cetvrte, bice to nesto lepo i puno ocekivanja.. kako dolazi z natalne 12-te, solarne osme, moguce je da na pocetku bude tajna, ali i erotski potpuno zadovoljavajuca, pri cemu stvarno mozes potpuno da se zaljubis.. da, i posto je na vladaru devete, moguce je da to bude na nekom putovanju ili sve sto je u simbolici devetog polja, da ne nabrajam.. o da, vrlo je moguca jedna lepa veza, koja moze poceti nesto pre solara.. bas kako rece, pakuj se i pali na more, jer svasta moze da se desi.. srecan put, lepo se provedi :)..

Viksi, eeee konacno, da se ja opustim onda i da ga napadam i dalje, a da nisam ni svesna da se to desavahttp://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/biggrin.gif sa ovim mojim retro Ur u opoziciji sep. sa njegovim SO (SO mu vlada 8.kucom) ~~~nasta ja to napadam, ne na njegovo nasledstvo nikako?

napadas mu seksualnost, li da ti prevedem moze se osecati manje musko pored tebe, sto je cesta pojava kod zena skorpiona u podznaku.. u jeeee, ala sam veceraske odvratna :)..

tiny78
19-07-2009, 01:12
Hvala, Viksi, i na komentarima i odgovorima ti hvala, pravi si drugar! :D Pozzzzz

ajde
19-07-2009, 08:05
natalni mars je krivac 90 na tvoj mesec iz vage a mesec u jarcu ...bas se zato i lepis na muskarce koju imaju uran na tvom marsu to je aspekt lude strasti gde nije vazno ni gde ste ni ko vas gleda ni sa kim si...jednostavno tada mislis da je taj "uran" ono pravo za tebe i sutra(mozda potraje i nekoliko dana) vidis da to nije to.A o tvom razmisljanju nece ti pomoci ni ako je nezvanicno nailazices na ljubomorne i posesivne partnere koji ce biti u stanju i da te povredjuju i fizicki i psihicki zato je najbolje da kad bi moglo..preskocis prvi i odmah udjes u drugi brak koji ti je predstavljen jupiterom 120 na mesec

imam mogucnost i drugog braka?:D

ama rado bi.. al nikako prvi da odradim.. mozel taj prvi zastarit sa astro stajalista? :D
na ikakav nacin :D npr .. naleces predugo na istu vrstu.. sto je dosta dosta je ..

da.. i uspori mene Ve90*Sa.. jako :D pa djeluje da imam kontrolu nad sobom..
ej .. po prvi put da kocenje Ve90*Sa dobro dodje :)
.. a niko me dosad nije povredio fizicki.. psiha.. pa nema ljubavi .. jedino to..

da i kako dodje do tog ja je Mo120*Ju moj drugi?
vladar 9? al opet jadni, ugrozeni mjesec.. :D

hm a ja kontala da ako mi Sunce pravi samo jedan aspekt i to s Marsom.. to je to .. jedan brak :)

lullybully
19-07-2009, 13:51
Meni je egzaktni Ma0Ur donio luđački seks.Nešto fenomenalno!
Pošto mi je Uran vladar nisam primjetila nikakve negativne stvari kojima nas ovdje plaše...zavisi od čitave karte uvijek kažem;)

Malo ekstra strasti nikad nije na odmet, ježim se veza koje zovem SIJAMSKI BLIZANCI, dakle skoro pa pišat zajedno idu od siillne ljubavi
Treba imati strasti i ludila u vezi hehe

selena
19-07-2009, 16:06
ja u svom natalu imam MA0UR aplikacijska je i orbis je 7 stepeni -možda bi to po nekima bio prevelik ali mars je brza planeta i ja uzimam to odnos budući da nikad nisam hodala ni sa jednim prosječnim običnim dečkom..svi ..su morali biti ko u onom filmu..prebrzi,prežestoki..jednostavno čim je bio divlji to sam ga luđe voljela...naravno u sinastriji također uran radi svoje...
tako da smo mi žene sa jakim uranom jednostavno rođene za loše momke...
jesmo li mi onda loše cure?

mandrak-21
19-07-2009, 17:16
da i kako dodje do tog ja je Mo120*Ju moj drugi?
vladar 9? al opet jadni, ugrozeni mjesec.. :D

hm a ja kontala da ako mi Sunce pravi samo jedan aspekt i to s Marsom.. to je to .. jedan brak :)
[/QUOTE]

Jadni ugrozeni mesec je manje ugrozen kada mu jupiter pravi 120:D
a nisi dobro kontala prvi aspekt tj aplikacija sunca jeste mars ali ono(SUNCE) pravi jos aplikacija dok ne napusti znak.. sa plutonom i sa venerom

ajde
19-07-2009, 19:08
Jadni ugrozeni mesec je manje ugrozen kada mu jupiter pravi 120
a nisi dobro kontala prvi aspekt tj aplikacija sunca jeste mars ali ono(SUNCE) pravi jos aplikacija dok ne napusti znak.. sa plutonom i sa veneroma joj.. meni svi tumace da je to mars.. hm:confused:
znaci uzimam i te ostale Pl, Ve.. kao sta tacno.. prvog muza? .. ne kontam sad koga da uzmem za prvog mozes mi ih poredat :D stvarno sam zbunjena

Ramona
19-07-2009, 19:14
hm.. pa sad po tom racunu Suncevih aplikacija prije napustanja znaka.. ja ih imam tri: SA, JU i ME.. :confused:

ali udaljavamo se od teme Urana u sinastriji..

mandrak-21
19-07-2009, 19:56
a joj.. meni svi tumace da je to mars.. hm:confused:
znaci uzimam i te ostale Pl, Ve.. kao sta tacno.. prvog muza? .. ne kontam sad koga da uzmem za prvog :D
mozes mi ih poredat :D stvarno sam zbunjena
Prvi muz... sunce aplicira mars u vagi znaci muskarac koji ce biti ostriji mozda i dobre sportske gradje ali ne bas sklon ljubavi vise hladan mozda se tvoja majka ili njegova nece sloziti sa tim brakom ili necim ozbiljnijem sve u svemu manjka emocija....i nakon toga neko povredjivanje sa njegove strane ti kao mesec(zena supruga..) ces biti povredjena njegovim stavom hladnocom lenjoscu ili cak i fizicki..to moze ostati samo veza bolna za tebe i da se ne zavrsi brakom.
druga aplikacija je sunce pluton/venera koji su medjusobno u trigonu to je prava ljubav gde ce mozda neko od vas vec imati brak iza sebe ili u tom momentu pa ce teze ici sa emocijama i sa izlazom iz situacije ..to je sto se sunca tice ...
druga teorija je vladari 7,9,11..polja opet imamo mars kao prvi brak i sada je jupiter pokazatelj drugog tako da mars kod tebe po obe teorije nece biti bas dobar ali taj drugi brak jupiter 120 mesec znaci muskarac stariji koji ce se truditi da ti udovolji u svemu... ju 60 merkur opet neka dvojnost mozda je imao brak ili cak decu iza sebe ili cete se preko posla ili bas na poslu upoznati ..........u sustini druga bitna veza je kod tebe pozitivna za razliku od prve ovo sam samo dao primer i objasnjenje kako se moze tumaciti jer ima jos faktora... i planete u 7 polju su vazne kao i sam znak vage i venera.......
u tvom sedmom polju je uran aspektovan od venere i aspektuje cvorove iznenada neka karmicka veza koja te iz neobjasnjivih razloga vuce ka tom coveku ali i nezadovoljstvo monotonija u braku zeljna promena u koje ulazis silom ako sama ne cinis promene.. znaci u samom braku mozes naici na preljubu ili je pociniti........

mija
19-07-2009, 23:43
Ali i kod druge aplikacije joj UR sa 90 na sunce?

mandrak-21
20-07-2009, 00:14
Ali i kod druge aplikacije joj UR sa 90 na sunce?
da kod druge aplikacije sunce pravi trostruki aspekt , nisam spomenuo urana sad vidim, ali sam rekao de ce mozda neko od njih vec imati brak iza sebe sto uran samo moze potvrditi.... izvinjavam se na propustu

lullybully
20-07-2009, 00:40
ja u svom natalu imam MA0UR aplikacijska je i orbis je 7 stepeni -možda bi to po nekima bio prevelik ali mars je brza planeta i ja uzimam to odnos budući da nikad nisam hodala ni sa jednim prosječnim običnim dečkom..svi ..su morali biti ko u onom filmu..prebrzi,prežestoki..jednostavno čim je bio divlji to sam ga luđe voljela...naravno u sinastriji također uran radi svoje...
tako da smo mi žene sa jakim uranom jednostavno rođene za loše momke...
jesmo li mi onda loše cure?

Fala bogu da to uzimaš...meni rade i aspekti po 12 orbisa čovjek ne bi vjerovao...a kamoli ovo...
Ja imam MA0UR 8 aplikacioni u 8 kući i radi!!!

mace
20-07-2009, 09:37
A da li u sinastriji deluju uranovi separativni aspekti? tj losi 90 i 180 su separativni a 120 su aplikativni? kako to sve tumacimo?

thalatte
20-07-2009, 09:59
Točno tako mace,baš i mene to zanima...jer koliko smo raspravljali Separacija bi mogla biti u simbolici-rastavljen...pa što i nije loše ako se ispuni...i što onda? Dal ti aspekti kvare i dalje?

ajde
20-07-2009, 10:12
sorry sto sam offtopic
a kolike su sanse da upoznam obojicu u isto vrijeme??
Ma i Pl .... ili.. Ma i Ju??
jel moguce da se ispreplicu?

mija
20-07-2009, 17:56
da kod druge aplikacije sunce pravi trostruki aspekt , nisam spomenuo urana sad vidim, ali sam rekao de ce mozda neko od njih vec imati brak iza sebe sto uran samo moze potvrditi.... izvinjavam se na propustu

Htjela sam samo da ti skrenem paznju i da cujem tvoje misljenje da li to drasticno mjenja situaciju tvog opisa.

mandrak-21
22-07-2009, 01:20
ja mislim da druga aplikacija ukazuje na jednog istog muskarca ajde ce to najbolje prosuditi kao sto je prvi mars/mesec i to ga objasnjava tako ovog drugog taj trostruki aspekt detaljnije objasnjava njega i okolnosti u vezi njega.obicno kada u aplikacijama postoje losi aspekti to ne ode dalje od veze i sprecava brak.

mace
22-07-2009, 09:56
kako ja da znam koji prvi aspekt pravi moje sunce, jel prva aplikacija sa Sa ili?

ajde
22-07-2009, 10:30
da kod druge aplikacije sunce pravi trostruki aspekt , nisam spomenuo urana sad vidim, ali sam rekao de ce mozda neko od njih vec imati brak iza sebe sto uran samo moze potvrditi.... izvinjavam se na propustuja mislim da druga aplikacija ukazuje na jednog istog muskarca ajde ce to najbolje prosuditi kao sto je prvi mars/mesec i to ga objasnjava tako ovog drugog taj trostruki aspekt detaljnije objasnjava njega i okolnosti u vezi njega.obicno kada u aplikacijama postoje losi aspekti to ne ode dalje od veze i sprecava brak.znaci po ovom .. u trosturkom apsektu.. .. ovaj Uran 90 Sunce.. i ne mora bit tako strasan?? tj razdvajajuci jer oznaci neki dodatak u objasnjenu veze? ..
to bio ozenjen il sta vec..ja i.. sta s ovim So 180 Mo?? koje se desava prije mars 60 sunce :D ako pomjeram kartu..

andjela pizelli
29-07-2009, 17:16
da imala sam iskustvo sa konjukcijom moj Ur partnerova Ve...a sto pricati....
moja prijateljica isti aspekt,nista od trajne veze

e sad imam rodjaku koja zivi sa tipom sa kojim ima konjuciju Ur i Ve,nisu vjencani,a cesto su radi posla razdvojeni
veza traje prilicno dugo,ali ova konjukcija pravi veliki trigon sa njenim ,sa jedne strane i njegovim saturnom,sa druge pa mi se cini da ih saturni drze

selena
29-07-2009, 17:27
po teoriji o aspektima sunca i ja imam dva braka..
prvi je aspekat sa jupiterom...taj jupiter je moj suprug da ga koljete po svim kriterijima astrologije...
a sad ima sunce i onog saturna koji ga guši i gasi-taj je saturn onaj asc vodenjak....
iako velik orbis sunce je napadnuto i uranom koji bi stavila uz saturn i neptunom koji stavljam uz jupiter.... jesam li u pravu?

ibis
30-07-2009, 11:50
obicno kada u aplikacijama postoje losi aspekti to ne ode dalje od veze i sprecava brak.

hoces reci...ako sam prvu aplikaciju sunca, 120 sa Ju, ispucala, a sunce ima samo jos jednu aplikaciju, 90 sa Ur, da cu ostati sama?...ili ce to biti neki razvedeni?...ili...?

ajde
30-07-2009, 16:29
po teoriji o aspektima sunca i ja imam dva braka..
prvi je aspekat sa jupiterom...taj jupiter je moj suprug da ga koljete po svim kriterijima astrologije...
a sad ima sunce i onog saturna koji ga guši i gasi-taj je saturn onaj asc vodenjak....
iako velik orbis sunce je napadnuto i uranom koji bi stavila uz saturn i neptunom koji stavljam uz jupiter.... jesam li u pravu?

a zar se ne uzimaju aplikacije sunca samo?

selena
30-07-2009, 18:18
a zar se ne uzimaju aplikacije sunca samo?

ajde pomozi mi :confused: :confused:
kako to misliš?
sunce mi ide na saturn....
a jupiter na sunce....
ili??:confused:

Angliana75
30-07-2009, 18:30
hoces reci...ako sam prvu aplikaciju sunca, 120 sa Ju, ispucala, a sunce ima samo jos jednu aplikaciju, 90 sa Ur, da cu ostati sama?...ili ce to biti neki razvedeni?...ili...?
gle sad to...:eek: ..vala i ja isto da pitam je li to tako ..po astrologiji...
ibis ..samo sam ti kopirala post da cujem odgovor od mandraka..i ja sam ispucala svoj SO120UR...i ostao mi SO90PL...to znaci da nece otici dalje od veze ,da necu uci u brak nikad vise???????????????????????????:eek: :eek:
ma je li to moguce???
mandrak....je li stvarno??:eek:

ibis
30-07-2009, 19:41
gle sad to...:eek: ..vala i ja isto da pitam je li to tako ..po astrologiji...
ibis ..samo sam ti kopirala post da cujem odgovor od mandraka..i ja sam ispucala svoj SO120UR...i ostao mi SO90PL...to znaci da nece otici dalje od veze ,da necu uci u brak nikad vise???????????????????????????:eek: :eek:
ma je li to moguce???
mandrak....je li stvarno??:eek:

nadajmo se da ce nam carobnjak odgovoriti...ali zmas sta draga...NE MORA biti tako...i ako smo bile curke pa uletele u los prvi brak, dzaba sto su bili trigoni, a samim tim sta smeta sto su kvadrati za drugi ;)

tinna-bg
30-07-2009, 19:54
Moje sunce ima tri aplikacije

Sunce konjukcija merkur
Sunce trigon mars
Sunce kojukcija uran

Da li se te konjukcije racunaju u dobar ili los aspekt, to mi nikako nije jasno, pogotovo ova konjukcija sa uranom.
Jednom sam se udavala, i mog prvog muza bi trebalo da predstavlja ova konukcija sunca i merkura, mada bas ga ne pronalazim u tom merkuru. Ili se to ne gleda tim redosledom. Ako se gleda koja planeta prva pravi aspekt sa suncem, onda je to uran. A mog prvog muza ne pronalazim ni u tom aspektu. On je dupla skorpija, pa mozda ovaj trigon sa marsom. Mada u Vagi mi je i pluton, ali ne pravi konjukciju sa suncem. Ali taj moj pluton u 12-oj kuci najbolje opisuje mog prvog muza.

lullybully
30-07-2009, 20:31
Dajte se više naučite da NEMA DOBROG I LOŠEG ASPEKTA!NEMA!

Svi aspekti su sivi, od čitave kompozicije, prvenstveno od natala, pa ako pričamo o sinastriji od sinastrije zavisi hoće li se koji aspekt manifestirati loš ili dobro
Ali niti postoje LOŠI I DOBRI aspekti, niti postoje DOBRE I LOŠE planete.

Emelin
03-08-2009, 02:36
U velikoj meri se slazem sa lullybully. Konkretno, imam iza sebe vezu u kojoj su i moj i njegov Uran pravili mnostvo aspekata sa licnim planetama. Privlacnost kakve nema. Ma, ono pravo uransko ludilo od privlacnosti. A i prekid zbog naglih odluka/postupaka. Na primer, njegov Uran u opoziciji sa mojom Venerom. Ja htela da izludim... A da sam obuzdala svog Urana (tj. svojeglavost) i prihvatila simboliku njegovog Urana kao njegovu promenljivost, bili bismo i dalje zajedno. Dakle, nema crno-belo. Medjutim, ja zbog nekih drugih aspekata u svom horoskopu nisam bila spremna da se nosim sa ti mi to je... skroz druga prica.

cmokic78
04-08-2009, 12:10
u pitanju je samo prepoznavanje i velika privlacnost.

ovo se uvek desava sa uranom.. podrhtavanje tla.. meni su se i poslednji put kada sam se videla sa ex, sa kojim sam imala ovakvu sinastriju, tresle ruke.. i sve je to dzaba, kada nemas mira.. to je ono sto je najstrasnije.. jer ne znas da li ces sutra ti da nestanes ili on.. a imate strasno slicnu sinastriju, kao sto je bila ova.. kako rece moja drugarica :"sedimo na buretu baruta, pusimo cigaru i pitamo se ko ce prvi da je baci, da explodiramo".. i naravno da se onda posle dosta vremena umoris od svega.. a posle.. posle si iscedjeni limun, koji ne znas kada ce se vratiti u normalu.. i sve vreme se pitas da li ce ti se desiti vse ikada ovako nesto, sa zeljom da ne bude toliko turbulento.. a nemas predstavu ustvari da su se ruke i tresle bas zbog urana i da se to nece ponoviti, dok ne dodje neko ko ima slicno postavljene planete.. a onda se pitas i da li ti je bas tako nesto i potrebno..

I meni je Goca iskoristila ovu krilaticu, ha ha i ja sam imala slicnu sinastriju sa "bivsim" koji nikako nece da sidje sa scene .... Nista od bureta baruta devojke!
Trazite neko drugo bure! .... :D
Kiseo kupus je praktican ... a mozes na njemu i da zapalis

ajde
04-08-2009, 12:47
ajde pomozi mi :confused: :confused:
kako to misliš?
sunce mi ide na saturn....
a jupiter na sunce....
ili??:confused:

pa navodno se gledaju nadolazeci aspekti Sunca u zenskom horoskopu (aplikacioni - ne separacioni) .. sve dok sunce ne promjeni znak ..

normalno moze se desit da se stane na prvom braku.. i ne mogu kod svakog svi aspekti bit novi brakovi..

1. kod tebe ako je prvi muz Jupiter - ti tvrdis :D.. pa to pravilo o aplikaciji onda nije bas tacno.. jer je So0*Ju orb6 separacioni... znaci aspekt koji prolazi.. Sunce se udaljava

a kazu da sepracije ponekad oznacavaju i neuspjelu veze.. znaci veza koja vjerovatno imaju rok trajanja? mozda se nisi ni trebala udat za Jupiter??*.. i mozda se i rastanes od njega

2. a ovo So0*Sa je aplikacija.. al ce se desit cini mi se na zadnjoj sekundi djevice ili prvoj sekundi vage.. i valjda se i to onda pika?? .. znaci samo u slucaju da prvi brak prekines.. (ne znam dal ces ga prekidat)

i sta bi bilo da se egzaktan aspekt Sunce-Satrun desi na 0.01 vage?
jer izgleda da jeste egzaktan tek u vagi.. :( na 0.13*

cmokic78
04-08-2009, 13:06
Moje sunce ima tri aplikacije

Sunce konjukcija merkur
Sunce trigon mars
Sunce kojukcija uran

Da li se te konjukcije racunaju u dobar ili los aspekt, to mi nikako nije jasno, pogotovo ova konjukcija sa uranom.
Jednom sam se udavala, i mog prvog muza bi trebalo da predstavlja ova konukcija sunca i merkura, mada bas ga ne pronalazim u tom merkuru. Ili se to ne gleda tim redosledom. Ako se gleda koja planeta prva pravi aspekt sa suncem, onda je to uran. A mog prvog muza ne pronalazim ni u tom aspektu. On je dupla skorpija, pa mozda ovaj trigon sa marsom. Mada u Vagi mi je i pluton, ali ne pravi konjukciju sa suncem. Ali taj moj pluton u 12-oj kuci najbolje opisuje mog prvog muza.

Ja glasam da je prvi bio Sunce trigon Mars, jer je tvoja 7 u Ovnu - prvi brak, takodje ja bih gledala tvoju 7 kao da pocinje na 15 stepenu pre nego 14 jer mu je bliza a ....
15 Ovna ... Ovde se nalazi fiksan zvezda Alferaciz sazvezdja Andromeda,pa ovde zivi zena koju muskarac izvlaci iz problema,koji je bukvalno ili metaforicki spasava i ona se zaljubljuje u njega...
tako da je moguce da ti se prvi muz nekako "nasao" u momentu kada ste odlucili da osnujete zajednicu. Mozda mozes da se nadjes u toj simbolici?
Takodje kada je mars u vodoliji - on i sama znas da daje nagle brakove ako ne posle kratkog poznanstva i zabavljanja onda iznenadne u svakom slucaju. Ovakva pozicija vladara 7 donosi muza koji je vest sa alatom ili je mozda neki zanatlija. Svakako daje nervozu i impulsivnost.
Ovaj tvoj pokazatelj 1 braka radi jako lepe aspekte sa tvojim licnim planetama lepi trigoni sa Suncem i venerom vladarem tvog AC-a, cak i dispozitor vladara 7 pravi lep trigon sa vladarem 7 jedini los aspekt je kvadrat sa Mesecom pa jedino mogu da predpostavim da se "ljubav ugasila"

E sada kako predpostavljamo koji je sledeci obzirom da imas jos 3 aplikaciona aspekta - to ce morati neko da nam priskoc u pomoc jer to ni meni nije jasno a volela bih ...

mace
04-08-2009, 17:15
ako je tacno ono sto kazete: da suncevi aspekti separacije pokazuju veze ali koje nisu realizovane brakom a aplikacije nesto sto ce se realizovati sem ako nije los aspekt onda ja nemam cemu da se nadam jer moje so pravi jedino kvadrat sa SA...
trebali bi videti karte udatih tj zenjenih ljudi...da naucimo na njima

ajde
04-08-2009, 19:51
ako je tacno ono sto kazete: da suncevi aspekti separacije pokazuju veze ali koje nisu realizovane brakom a aplikacije nesto sto ce se realizovati sem ako nije los aspekt onda ja nemam cemu da se nadam jer moje so pravi jedino kvadrat sa SA...
trebali bi videti karte udatih tj zenjenih ljudi...da naucimo na njima

pa kad je 90 bude brak al..

tinna-bg
04-08-2009, 19:59
Ja glasam da je prvi bio Sunce trigon Mars, jer je tvoja 7 u Ovnu - prvi brak, takodje ja bih gledala tvoju 7 kao da pocinje na 15 stepenu pre nego 14 jer mu je bliza a ....
15 Ovna ... Ovde se nalazi fiksan zvezda Alferaciz sazvezdja Andromeda,pa ovde zivi zena koju muskarac izvlaci iz problema,koji je bukvalno ili metaforicki spasava i ona se zaljubljuje u njega...

tako da je moguce da ti se prvi muz nekako "nasao" u momentu kada ste odlucili da osnujete zajednicu. Mozda mozes da se nadjes u toj simbolici?
Takodje kada je mars u vodoliji - on i sama znas da daje nagle brakove ako ne posle kratkog poznanstva i zabavljanja onda iznenadne u svakom slucaju. Ovakva pozicija vladara 7 donosi muza koji je vest sa alatom ili je mozda neki zanatlija. Svakako daje nervozu i impulsivnost.
Ovaj tvoj pokazatelj 1 braka radi jako lepe aspekte sa tvojim licnim planetama lepi trigoni sa Suncem i venerom vladarem tvog AC-a, cak i dispozitor vladara 7 pravi lep trigon sa vladarem 7 jedini los aspekt je kvadrat sa Mesecom pa jedino mogu da predpostavim da se "ljubav ugasila"

E sada kako predpostavljamo koji je sledeci obzirom da imas jos 3 aplikaciona aspekta - to ce morati neko da nam priskoc u pomoc jer to ni meni nije jasno a volela bih ...

Nisam imala nikakvih problema dok nisam upoznala svog prvog muza, nije me taj resio problema, vec mi ih dao. Ali ta prica je davno zavrsena
Devojka pod nicmom Ajde, mi je radila derivatne kuce i po njim je moj prvi muz bio opisan mojom petom kucom, taj nije ni stigao do 7 kuce :D
Ima istine u tome jer iako je to bio zvanican brak, papiroloski itd. ja se nikad u tom braku nisam osecala ko da sam u braku, jednostavno nisam imala taj osecaj, cak i ako imam dete iz tog braka. Tak brak je bio veoma veoma los i ne znam kako bih mogla da ga posmatram kroz trigon marsa sa suncem, ipak je dobar aspekt u pitanju.
Nemam pojmaaaaa, mene sve to veoma zbunjuje kad gledam samoj sebi, ja nista ne vidim.
Hvala ti puno puno sto dajes odgovore na moje postove, divna si :)

selena
04-08-2009, 20:00
pojma nemam draga ajde..
ja sam uvjerena da je suprug po svimostalim pravilima astrologije predstavljen jupiterom..e sad ove stavke neznam ni ja sasvim jasan odgovor...
a sa saturnom..neznam....

ibis
04-08-2009, 22:16
evo sad pogledah...moja majka je imala dva braka, papiroloski, aspekti SO -prvi 90 sa Ne, drugi ne znam ni da li da racunam, 150 sa Pl...znaci losi aspekti ne negiraju brak...

Angliana75
04-08-2009, 22:27
evo sad pogledah...moja majka je imala dva braka, papiroloski, aspekti SO -prvi 90 sa Ne, drugi ne znam ni da li da racunam, 150 sa Pl...znaci losi aspekti ne negiraju brak...

e hvala ti Boze :D ...kad sam se razvela pre 5 god. po 2x rekla sam da se nikad vise necu udati..ali posle 5 god. ....i kako se priblizavam nekim godinama zrelosti sve vise i vise osecam u dusi da mi treba pravi zivotnu saputnik :(..ne u smislu sexa...( toga mogu da imam kad god pozelim,udvaraca uvek imam,hvala bogu :D da hocu ..ali necu..)..ali pravog partnera koji ce me podrzavati i u dobru i zlu,s kojim cu da pijem jutarnju kaficu u krevetu,s kojim cu da prosetam,s kojim cu da idem na putovanja,s kojim cu da delim koru hleba i casu vode ako nam samo to ostane,s kojim cu zimi da se grejem u cebetu zagrljeni pored vatrice...samo da se vec jednom pojavi u mom zivotu!..ja ga vala nikako da docekam! :(...ibis...ti rece za 3 god... :D.drzim te za rec ! :D

inace..da ne offtopujem...ima jedan..nismo u vezi..ali napr.moj UR 120 njegov JU..a taj moj UR je valdar mog.7.polja...ali elem...taj isti moj UR radi 120 sa njegovim SA !..a to je Mile Dupor rekao da je to aspekt koji veze ruke i noge,zajedno do groba pa i u grobu !..a ja bih bas tako silno zelela to s njim!!orbis je svega 8* a po William Lilly-u je orbis SA cak 9*!
e sad...njegov UR radi sa mojim SA 90! :(...kako sad to??hoce li to pokvariti onog naseg SA120UR sto sam malopre spomenula???ali...ali..taj isti njegov UR radi 120 na moju VE i 60 na moju ME...to je onda valjda OK???...moze li pomoc??

jagoda4
04-08-2009, 22:48
[QUOTE=Angliana75;143109]e hvala ti Boze :D ...kad sam se razvela pre 5 god. po 2x rekla sam da se nikad vise necu udati..ali posle 5 god. ....i kako se priblizavam nekim godinama zrelosti sve vise i vise osecam u dusi da mi treba pravi zivotnu saputnik :(..ne u smislu sexa...( toga mogu da imam kad god pozelim,udvaraca uvek imam,hvala bogu :D da hocu ..ali necu..)..ali pravog partnera koji ce me podrzavati i u dobru i zlu,s kojim cu da pijem jutarnju kaficu u krevetu,s kojim cu da prosetam,s kojim cu da idem na putovanja,s kojim cu da delim koru hleba i casu vode ako nam samo to ostane,s kojim cu zimi da se grejem u cebetu zagrljeni pored vatrice...samo da se vec jednom pojavi u mom zivotu!..ja ga vala nikako da docekam! :(...ibis...ti rece za 3 god... :D.drzim te za rec ! :D

Mozda si i pisala, ali ja nisam procitala, da li se astroloski moze objasniti kod tebe i tvog bivseg muza zbog cega je doslo do razvoda, interesuje me da li se to vidi u obe karte:rolleyes:

Angliana75
04-08-2009, 23:11
[QUOTE=jagoda4;143110
Mozda si i pisala, ali ja nisam procitala, da li se astroloski moze objasniti kod tebe i tvog bivseg muza zbog cega je doslo do razvoda, interesuje me da li se to vidi u obe karte:rolleyes:[/QUOTE]

pisala sam ja to na temi sinastrija..o mom bivsem muzu i meni...moras da pregledas stranice i postove na toj temi ;)
uglavnom...bili su nam Urani ugrozeni..moj UR na njegov SA 0MO :( a njegov UR na moje SO 90 :( ..

tinna-bg
05-08-2009, 13:58
e hvala ti Boze ...kad sam se razvela pre 5 god. po 2x rekla sam da se nikad vise necu udati..ali posle 5 god. ....i kako se priblizavam nekim godinama zrelosti sve vise i vise osecam u dusi da mi treba pravi zivotnu saputnik :(..ne u smislu sexa...( toga mogu da imam kad god pozelim,udvaraca uvek imam,hvala bogu :D da hocu ..ali necu..)..ali pravog partnera koji ce me podrzavati i u dobru i zlu,s kojim cu da pijem jutarnju kaficu u krevetu,s kojim cu da prosetam,s kojim cu da idem na putovanja,s kojim cu da delim koru hleba i casu vode ako nam samo to ostane,s kojim cu zimi da se grejem u cebetu zagrljeni pored vatrice...samo da se vec jednom pojavi u mom zivotu!..ja ga vala nikako da docekam! ...ibis...ti rece za 3 god..?U sinastriji UR120VE po meni nije los, donosi dinamiku u vezi i obnovu romnanticnih osecanja. Npr. veza dugo traje, oni upadnu u kolotecenu, a onda neki tranzit pokrene taj njihov trigon, desi se neki dogadjaj koji prouzrokuje romaniku tj. romanticna osecanja, pa se oni osecaju ko kad su bili na pocetku veze. Po meni je to dobar aspekt u sinastriji. Isto kao merkur sekstil uran, ali taj aspekt se manifestuje kroz ljubav koju osecaju, vec kroz komunikaciju,

ibis
05-08-2009, 14:25
juce sam gledala Seks i grad...i kaze Keri da na kraju i nije bio problem sto ona nije ukrotila Zverku, nego sto on nije mogao da ukroti nju...pa kontam da posto mi je Uran vladalac horoskopa i njegovi aspekti u sinastriji imaju veliki uticaj...da sam sama oterala neke koje nisam zelela da oteram...jednostavno zato sto sam nezavisna i ne podnosim da mi se ogranicava sloboda i da mi se dise za vratom...a jos manje podnosim monotoniju i nedostatak komunikacije,kao i prijateljstva u ljubavnom odnosu...a kad me muskarac tretira kao objekat, e onda jednostavno eksplodiram....eto to je Uran :( ...

mace
05-08-2009, 18:32
pa kad je 90 bude brak al..

ali daje tezinu :) zbog Sa
negde sam citala da SO90SA daje doosta starijeg ali da ce zena sa tim aspektom biti na kratkom lancu u braku :confused: ...

mikica
05-08-2009, 20:26
juce sam gledala Seks i grad...i kaze Keri da na kraju i nije bio problem sto ona nije ukrotila Zverku, nego sto on nije mogao da ukroti nju...pa kontam da posto mi je Uran vladalac horoskopa i njegovi aspekti u sinastriji imaju veliki uticaj...da sam sama oterala neke koje nisam zelela da oteram...jednostavno zato sto sam nezavisna i ne podnosim da mi se ogranicava sloboda i da mi se dise za vratom...a jos manje podnosim monotoniju i nedostatak komunikacije,kao i prijateljstva u ljubavnom odnosu...a kad me muskarac tretira kao objekat, e onda jednostavno eksplodiram....eto to je Uran :( ...

ja sve ovo imam,sve sto si opisala,samo ne znam da li je uran ili ve u vodoliji ali tako je sve...bas bas...i seks i grad serija za 10!!!

tinna-bg
07-08-2009, 14:23
Gledam sada kartu moje bake, koja se tri puta udavala i razvodila isto toliko :)
Ona je 32 godiste, sto za vreme kad je ona bila mlada zena bilo nepojmivo da neko ima toliko brakova (pricam o nasoj sredini) Svi njeni brakovi su bili papiroloski. Muskarac sa kojim je bila u drugom braku je bio i ostao ljubav njenog zivota.
Njeno sunce pravi sledece aspkte

So180Mo (aplikacioni 9*)
So0Me (aplikacioni 4*)
So0Ju (aplikacioni 8*)
So120Ur (aplikacini 1*)

U manjim aspektima ima aplikacuju So polukvadrat Ve 2*

Od prvog muza se razvela zato sto je tukao, inace udala se veoma mlada i bila u braku par godina.
Od drugog se razvela zato sto se svalerisao, i nisu mogli da imaju decu, za sta je on nju krivio. Mnogo ga volela i bila u braku 17 godina.

Od treceg se razvela, zato sto joj je umrla cerka (moja mama) doslo je do nekih mimoilazenja, a zelela je da se posveti meni i da me odgaji.

Sta vi mislite koji je koja aplikacija po onome sto sam sturo rekla o njenim brakovima?

Angliana75
07-08-2009, 15:11
wireless je negde pricao cini mi se na temi 7.kuca..da obicno nosimo genetska nasledja...ja izgleda tacno nosim nasledje od moji baka..i sa oceve i sa majcine strane...obe su imale 2 braka..
pa tako i ti tinna bg...mozda i ti nosis nasledje jedne od baka....vratim film unazad i pogledaj podudara li se tvoj celokupan zivot s njihovim?

tinna-bg
07-08-2009, 16:32
wireless je negde pricao cini mi se na temi 7.kuca..da obicno nosimo genetska nasledja...ja izgleda tacno nosim nasledje od moji baka..i sa oceve i sa majcine strane...obe su imale 2 braka..
pa tako i ti tinna bg...mozda i ti nosis nasledje jedne od baka....vratim film unazad i pogledaj podudara li se tvoj celokupan zivot s njihovim?

Po pitanju razvoda, izgleda da nam je to sudjeno po zenskoj liniji. Baka mi se razvodila tri puta, majka mi je bila razvedena, ja razvedena, moje sestre od ujaka (opet po zenskoj liniji) obadve razvedene.
To nam je familijarno :D

Ali, ipak moj zivot je sreciji od zivota moje bake, a i od zivota moje majke (bar za sada), a nadam se da ce tako i ostati. :)

cmokic78
07-08-2009, 16:59
Joj zene i moja baka na koju azu da strasno licim se udavala vise puta ona me je i cuvala kada sam bila mala.
Ja vec imam jedno razilazenje.A imam i SO0JU kao tvoja baka Tinna Pa vi birajte!

AnaCG
03-09-2009, 01:06
Njegov Uran i moj Mars u konjunkciji, može objašnjenje? Je li baš strašno? :)

Inače su moj Mars i njegova Venera u konjukciji, kao i moj Mjesec i njegovo Sunce...

Rivendell
04-09-2009, 01:23
Ja sad pročitala ovu temu, i pogledam svoju sinastriju s mužem; kad ono, njegov Uran u konjukciji s mojim Marsom, Saturnom i PLutonom, a moj u konjukcji s njegovim Neptunom. Užas; hoćemo li preživiti te aspekte? Rezime onoga što sam osjetila kroz te aspekte - puno energije, strasti, lako zapaljivog kaaraktera - lako se posvađamo, a za sat dva se bacamo jedno na drugo. Ne znam što mogu očekivati od ovih aspekata? Sve najgore? On brzo mijenja mišljenje i ponašanje a mene sve živo izbacuje iz takta.
Nekako sam vječiti optimist pa vjerujem da se ta energija da nadvladati; npr. uranovskim aktivnostima.

thalatte
04-09-2009, 09:41
So180Mo (aplikacioni 9*)
So0Me (aplikacioni 4*)
So0Ju (aplikacioni 8*)
So120Ur (aplikacini 1*)

Sta vi mislite koji je koja aplikacija po onome sto sam sturo rekla o njenim brakovima?

Zanimljivo...po nekoj logici trebalo bi ići od najmanjeg apl orbisa prema većem..

1.muž So 120 Ur
2. So o Me
3.SO 0 Ju
----------------------------------
So 128 Mo je aspekt da ona u braku nije sretna...a nije sretna ni sama....uvijek borba djevojke i majke u samoj osobi...

Inače svi ovi aspekti zajedno ukazuju na više brakova...
...prvo imamo više aplikacija ,a time i više mogućnosti za brak
...So120Ur također može dati rastavu al neku koja će biti prijateljska
...So0Me...Me-više....više muževa
....So0Ju iako i ovaj aspekt jelte Ju-ju širi potencira....mislim da zbog njega je svaki put bio brak-potpisan papirološki...

--->pošto je 1. muž So120Ur -brak dolazi iznenada ,rano ,al je nestalan, dinamičan...a za ostatak (to da je bio loš i tukao) bi gledala kako su planete smještene i kake Uran aspekte pravi

---> 2.muž So0Me ...to je ipak aspekt benefika...no ako ima neki manji lošiji aspekt sa Venerom,ipak smetnje od drugih žena......i sve je u principu u opoziciji sa Mjesecom pa problem tog aspekta isplovljava van...

---> a 3. muž ako je So0Ju ne znam zašto nije ostao...kako je Ju smješten?

tinna-bg
04-09-2009, 09:57
Zanimljivo...po nekoj logici trebalo bi ići od najmanjeg apl orbisa prema većem..

1.muž So 120 Ur
2. So o Me
3.SO 0 Ju
----------------------------------
So 128 Mo je aspekt da ona u braku nije sretna...a nije sretna ni sama....uvijek borba djevojke i majke u samoj osobi...

Inače svi ovi aspekti zajedno ukazuju na više brakova...
...prvo imamo više aplikacija ,a time i više mogućnosti za brak
...So120Ur također može dati rastavu al neku koja će biti prijateljska
...So0Me...Me-više....više muževa
....So0Ju iako i ovaj aspekt jelte Ju-ju širi potencira....mislim da zbog njega je svaki put bio brak-potpisan papirološki...

--->pošto je 1. muž So120Ur -brak dolazi iznenada ,rano ,al je nestalan, dinamičan...a za ostatak (to da je bio loš i tukao) bi gledala kako su planete smještene i kake Uran aspekte pravi

---> 2.muž So0Me ...to je ipak aspekt benefika...no ako ima neki manji lošiji aspekt sa Venerom,ipak smetnje od drugih žena......i sve je u principu u opoziciji sa Mjesecom pa problem tog aspekta isplovljava van...

---> a 3. muž ako je So0Ju ne znam zašto nije ostao...kako je Ju smješten?

Za prvi brak si pogodila, imala je 15 god. kad se prvi put udala, brak je bio dinamican (zapravo pun svadja). Uran pravi trigon sa suncem, merkurom i jupiterom, kvadrat sa plutonom i saturnom.

Za drugi brak, sunce i merkur su u lavu, merkur je spaljen. Venera joj je u konjukciji sa marsom u raku je konjukcija.

Jupiter joj je 0 stepeni device, ima konjukciju sa suncem, merkurom i neptunom i trigon sa uranom.
Ne znam tacan sat rodjenja, pa ne znam kako su joj planete smestene po kucama. Jedino se sa trecim muzem rastala u prijateljskoj atmosferi.

thalatte
04-09-2009, 10:17
Hm...onda za 1.brak bi bili krivi Pluton-Saturn jer je to onako nasilno...moguće da je redosljed skroz drugačiji..ne znam sad već idem u krajnosti:D (Me je najbrža planet, zatim je Jupiter, a zadnji Uran...pa se aspekt prije ispunjava????)

pa bi prema tome 1. bio So0 Spaljen Me (Me kao simbol mladih)
-konjukcija Ve0Ma u raku mi ipak spada pod prvi brak...djevojka i mladić se spajaju...a nakon toga braka ona više nije djevojka,već majka...ako sam dobro polovila... Venera u Raku nježna i majčinski raspoložena ...a Mars u padu je rezucka i povređuje...možda je taj 1. volio i popit?

E sad trebalo bi razmisliti možda je ipak 2.muž So0Ju0Ne ipak ga je najviše voljela...a sa 3. se prijateljski rastala So120Ur ...

Uglanom nisam ništa pametno htjela reći :D već samo malo provježbati na poučnom primjeru...nešto sam i ubola...nešto i ne...

Što ti misliš tina - bg ...kako ti vidiš redosljed muževa?

tinna-bg
04-09-2009, 10:33
Hm...onda za 1.brak bi bili krivi Pluton-Saturn jer je to onako nasilno...moguće da je redosljed skroz drugačiji..ne znam sad već idem u krajnosti:D (Me je najbrža planet, zatim je Jupiter, a zadnji Uran...pa se aspekt prije ispunjava????
Što ti misliš tina - bg ...kako ti vidiš redosljed muževa?
Za prvog si i pogodila da je voleo da pije.
Drugi muz je bio mladji od nje, mada ne nesto mnogo, valjda godinu ili dve.
Ja ne umem da povezam koji je koji, predpostavljam da je treci So0Ju, posto je to bio mnogo dobar covek, zapravo imao je osobine jupitera (bio je direktor osnovne skole i dusa od coveka)
A za prva dva, iskreno nemam pojma koji je koji. Obadvojica su bili vojna lica.

thalatte
04-09-2009, 13:04
Vojno lice mislim da je Sa-Pl simbolika...

Dobro nešto smo pogodili...:) super primjer :)

skribent
04-09-2009, 18:42
@pepuuu: pomenula si u prethodnom postu muza koji je mozda pio. Meni neko rece ovde na forumu da cu naci nekog muza koji pije, pa da malo povedem racuna (da mu brojim casice hehehe :)). Zanima me koji su aspekti/polozaji odgovorni za to? Neptun? Ili nekakav Uran? (ovo je tema o Uranu...) Mozes li mi to malo pojasniti?

thalatte
04-09-2009, 19:00
Skribent...na onom primjeru sam pucala samo zbog jednog pokazatelja a to je Mars u Raku...općenito Mars u vodi voli da popije tako kažu...a i Mars u Biku,al on je više sklon samopopustljivosti u jelu ,piću i iću :D

E sad ne znam toliko za Mars u Sco kao kod tebe jer je on tu ipak u sjedištu...al je možda malo razuzdan zbog konjukcije sa Uranom..

Pošto je skribent tvoj dispozitor 7. Mjesec u Biku,pa u opoziciji sa tim Ma0Ur...možda zbog toga...nisam sigurna

skribent
04-09-2009, 19:16
Hvala Pepuuu :) Zvuci logicno ta opozicija... Gleda li se i 5. kuca pored 7.?

tori
23-12-2009, 18:19
Evo u nasoj sinastiji sto se Ur tice sta je zanimljivo:
Njegov UR konj. moja VE, MA, UR, a moj UR u opoziciji sa njegovim MO, VE i u kvadratu sa njegovim SA.
Da li to znaci da on mene navodi na nagle promene, nemir, brzinu?
Jer mi se sve tako cini, u stilu: on bi stalno vise i vise, brze, dinamicnije, a ja bi da bar za tren zastanem i uzivam u onom sto je ostvareno do datog momenta.
To vam je, dragi moji, bukvalno ovako: sedimo, gledamo film ususkani, uzivamo, sve super, kad odjednom on skoci iz cista mira i dodje na dan sa fenomenalnom idejom da odemo da kratak odmorcic. Sve je to ok, ali to mora sad i odmah!
Uzivaj bre u filmu i ususkavanju, idemo na odmor sutra:)
Pa onda ja ispadoh da nisam ni malo avanturista:(

sinastija:
http://de.tinypic.com/view.php?pic=29qgvmp&s=6

dejanasrb
08-01-2010, 23:25
Venera opozicija Uran i Uran opzicija Jupiter, inace Venera je u 8. kuci naseg uporednog horoskopa. Da li su to losi aspekti za vezu ili...sta to uopste znaci?
Hvala unapred!

interglossa
09-01-2010, 00:58
Da li je separacioni aspekt Venera opozicija Uran pokazatelj necega iz proslosti tipa razvedeni itd. ili se nazalost uvek ostvaruje kao iznenadni raskid. Orbis 2,44. (Kod mene iznenadni raskid pa se pitam da li ovi jadni aplikacioni aspekti daju uopste nesto valjano tipa Saturn trigon Venera, ili Mesec trigon Venera kad ovaj razrusi?)
nasa sinastrija
http://www.astro.com/tmpd/c2uofilevRY8bk-u1240616513/astro_61gw_26_02_ratko_interglossa.86098.27982.pdf

thalatte
09-01-2010, 09:21
Bez da gledam sinastriju ....(rano mi je buljit) :D

Separcija ove opozicije ne bi trebala biti jača od aplicirajućeg trigona Saturna sa Venerom u principu..treba vidjeti ostalo...

Iako taj aspekt može sadržavati da je netko već rastavljen (pošto je separacija)...dalje može obilježit da je veza neobična, nestabilna...često se prekida i miri...jer orbis nije tako baš velik cc 3

Za neke druge prognoze bi trebalo gledati sve ostalo zajedno...

U principu Ve-Mo je prekrasan ljubavni aspekt...ljubavi ima...i to od strane Mjeseca ...Ve-Sa učvrščuje i čuva odnos kroz vrijeme...

I onda krenem ipak otvorit link...a kad ono ...blink...niš nema karte.. :D

interglossa
10-01-2010, 14:50
Draga Pepuu
ja odo' na Pluton hahaha
valjda sam sad uspela da uploadujem a da se ne izbrise
p.s. pogresila konjukcija je moj Mesec njegova Venera, i naravno ja ga volim a on hladno hladno.

Elem takodje sam ukapirala da je antiscij moj Mesec opet njegova Venera, a njegov Saturn moja Venera. Da li to znaci ja ga volim a on me hladi ili ne voli i sta?

thalatte
10-01-2010, 15:48
To da li te on voli gledaš njegov Mjesec i kakve aspekte radi sa tvojim planetama :)

(i dalje nemrem baš otvorit kartu)

Također pogledaj koja planeta mu vlada 5.kućom (to je ljubav koju on daje) i što ta planeta radi sa tvojima...:)

zujalica
10-01-2010, 17:01
Moja Ve je uspela za dlaku pobeci mom Ur, mada mi neko rece da tu ipak ima nekog uticaja jer su u istom znaku, a i u istoj kuci... :D , pa ja izgleda zbog toga imam frku kada se dodje do nekih ozbiljnih razgovora.
A sad ta moja Ve pravi 0 sa njegovim Ur :D i to aplikaciju. Pa jos kad se pogledaju uporedne direkcije, moja Ve je u egzaktnoj 0 sa tim njegovim Ur...
Sticajem okolnosti taj nezgodni uporedni aspekt mi odradismo (a verovatno ce se jos odradjivati, bar mi se cini dok ne dodjemo do cifre 4 god. jer je 4 * orbis) ljubavlju na daljinu, a od skora te daljine nema jer se ja preselih. Mada ja sam i dalje neko ko zivi u dva grada, pa ce se valjda ta simbolika tako ispuniti.
Bilo bi interesantno da se daju ideje kako kroz zamenu energija moze jos prevazici ovaj aspekt...

interglossa
10-01-2010, 19:44
Draga Pepuu
ja sam postavila sinastriju u attached files, post 102, inace njegov Mesec trigon moj merkur oko 6 apl. (vladar mog 7. polja), opozicija moja Venera (3, 58 apl), opozicija 8,33 sep. (sira) moj Mars, trigon moj Neptun oko 7 sep, trigon oko 5 sep. moj Asc.
Posto nisam sigurna u njegov sat rodjenja, ovde sam stavila da je 6 ujutru, onda ne znam sta je vladar njegovog petog polja.

gagilica
11-01-2010, 11:54
Evo i ja da podelim sa vama neka iskustva sto se tice urana u sinastriji. Sto moj sto uran mog muza pravi gomiluuuu aspekata u nasem uporednom horoskopu. Mada uglavnom sekstile i to njegov sa so i mo, a moj sa njegovim ve, ma i uranom. Inace moj uran pravi opoziciju sa njegovim sa. I jos gomila aspekata urana ali nijedan kvadrat. Ono sto vam mlgu reci jeste da je nasa veza od pocetka bila magnetska, vencali smo se posle sest meseci, a u braku smo malo manje od godinu dana. On je dosta strariji od mene i njemu je ovo drugi brak. Imamo svadje i problem u komunikaciji, ali do sada nismo imali neke vece lomove. Ne zelim da verujem da ce mi brak biti mucenje i propast zbog urana. To me uzasno nervira kod astrologije, imas pozitivne aspekte sa losom planetom i opet ce biti lose :(

Da, htela sam jos da dodam da sam sa bivsim deckom imala predivne aspekte u sinastriji, niti jedan los sa uranom i nikada se nismo svadjali ali je ljubavi nestalo i razisli smo se neslavno. Ah sudbo!

micione
22-01-2010, 10:54
ja imam urana u jednoj meni važnoj sinastriji i to u trigonu sa njegovim marsem i saturnem i moj mi je uran samo donio odlučnost da u jednoj večeri napravim glupost i uništim 4 života...a nisam bila u pravu....
moj uran-moja naglost -moja greška i moje poimanje slobode....
reci mi tyni čij je uran?

a, jao! ovo kao da si mene opisala! iako nije tema, pronasla sam se (imam urana na ascedentu) jedino sto ja uvek mislim da sam uradila pravu stvar..
inace, moj dragi ima ur kao vladara 7. kuce u kvadratu sa Sa (koji je njemu na asc) vladarem 6. posto smo par m,eseci razlike, taj njegov Sa kvadrira mog zivcanog Ur. da vam ne pricam koliko svadja i raskida (na moju inicijativu, naravno!) je iza nas! ali tesim se da mu ni sa jednom ne bi bilo bolje, to mu stoji u natalu :D

Mimiza
02-10-2010, 16:36
Vidim da se na aspekte Urana u sinastriji gleda kao na nesto lose, ali zar ne moze sve to da se protumaci i drugacije-s obzirom da Uran predstavlja (i pozitivne) promene,on valjda moze u odnos da unese i pozitivan pomak, napredak,i doprinese trajnosti veze, naravno ukoliko su to dvoje spremni da daju jedno drugom vise slobode i podsticu individualnost kod one druge osobe.
I jedno pitanje: ima li razlike izmedju aspekta koji Uran pravi sa licnim planetama u Dejvisonu i onog koji on pravi u sinastriji i kompozitu? S obzirom da sinastrija vise pokazuje energiju i razmenu emocija, a Davison sustinu veze, njen razvoj i zavrsetak, zar nije bolje imati te lose aspekte u sinastriji
( oni se mozda mogu pobediti konstantnim zalaganjem dvoje ljudi ), nego u Davisonu ( aspekti ce i pored svog truda na kraju dovesti do razlaza)? Ovo mi izgleda logicno...

alea
03-10-2010, 12:40
Mislim da kada UR aspektuje neku ličnu planetu, on unosi nemir u aspekt života koji je predstavljen tom planetom.
Ako aspektuje MO, uneće joj nemir u dušu, ona će se osećati kao da je drma struja uticaće joj na nerve, pa će možda osoba MO osećati stalan nemir i ponekad užasnu potrebu da to prekine, jer će stalno biti rastrzana...

Imala sam jedan primer gde ženski UR pravi 180 MA muški, i on se često žalio kako ne može dugo da izdrži sa njom i posle par dana mu je potreban mir ( doduše, on ima SO 180 UR ), i kako ona počne posle nekog vremena da ga guši i iritira svojim pritiscima i zahtevima.
Njegov MA je u Biku, njen UR u Škorpiji.

Ali, njen SA iz Device pravi opet 60 MA njegov, i na neki način smiruje uticaj njenog UR i veza se održava, a verovatno je ta povremena tenzija koju njen UR izaziva ponekad i potrebna da bi pokrenula lenjog MA u Biku.

ivanapetr
03-10-2010, 13:41
U uporednom Uran u 7.
Sta bi rekli na to?????????????
Inace u licnom horoskopu kada se nadje u 8. kuci bas gradi osobu koja se kocka sa zivotom ili, pak, ima zaista buran zivot...

ivanapetr
03-10-2010, 13:41
usput, sta meni donose aspekti Urana u solaru??

ivanapetr
03-10-2010, 13:45
Mislim da kada UR aspektuje neku ličnu planetu, on unosi nemir u aspekt života koji je predstavljen tom planetom.
Ako aspektuje MO, uneće joj nemir u dušu, ona će se osećati kao da je drma struja uticaće joj na nerve, pa će možda osoba MO osećati stalan nemir i ponekad užasnu potrebu da to prekine, jer će stalno biti rastrzana...

Imala sam jedan primer gde ženski UR pravi 180 MA muški, i on se često žalio kako ne može dugo da izdrži sa njom i posle par dana mu je potreban mir ( doduše, on ima SO 180 UR ), i kako ona počne posle nekog vremena da ga guši i iritira svojim pritiscima i zahtevima.
Njegov MA je u Biku, njen UR u Škorpiji.

Ali, njen SA iz Device pravi opet 60 MA njegov, i na neki način smiruje uticaj njenog UR i veza se održava, a verovatno je ta povremena tenzija koju njen UR izaziva ponekad i potrebna da bi pokrenula lenjog MA u Biku.
Vama je natalna bas teska! Zanimljiva za posmatranje, ali vama...Pitam se da li vi uspete da opstanete u vezi, braku,bas me zanima?'

alea
03-10-2010, 14:04
Vama je natalna bas teska! Zanimljiva za posmatranje, ali vama...Pitam se da li vi uspete da opstanete u vezi, braku,bas me zanima?'

Moja natalna? Pa ne znam koliko je teža od drugih, najteži mi je MO.
Donosi mi svega i svačega...ali ono što je sigurno je, da uvek privlačim pažnju na sebe, htela-ne htela...
Pošto ja verujem da su žene predstavljene kroz svoj MO i VE najviše, tako su moje ženske planete u skladu, jer su povezane sextilom, a VE u jarcu teži trajnosti, a dispozitor joj je SA u 7 polju.

ivanapetr
03-10-2010, 14:07
Moja natalna? Pa ne znam koliko je teža od drugih, najteži mi je MO.
Donosi mi svega i svačega...ali ono što je sigurno je, da uvek privlačim pažnju na sebe, htela-ne htela...
Pošto ja verujem da su žene predstavljene kroz svoj MO i VE najviše, tako su moje ženske planete u skladu, jer su povezane sextilom, a VE u jarcu teži trajnosti, a dispozitor joj je SA u 7 polju.

sta meni donosi u solaru?PROLAZIM KROZ GROZAN PERIOD DVE GODINE?
MOJ NATAL
MOJ SOLAR

Ramona
03-10-2010, 14:07
U uporednom Uran u 7.
Sta bi rekli na to?????????????
Inace u licnom horoskopu kada se nadje u 8. kuci bas gradi osobu koja se kocka sa zivotom ili, pak, ima zaista buran zivot...

Daleka mi to planeta da donese nesto znacajno samo cinjenicom da je u VII.. Evo npr. ja, cisto tehnicki gledano, imam UR u VII pa onda i generacije godinama bliske meni imaju UR u mojoj VII..

ivanapetr
03-10-2010, 14:23
Daleka mi to planeta da donese nesto znacajno samo cinjenicom da je u VII.. Evo npr. ja, cisto tehnicki gledano, imam UR u VII pa onda i generacije godinama bliske meni imaju UR u mojoj VII..

a kakve aspekte meni gradi? I jel mozete da mi pogledate solar?

tori
03-10-2010, 14:34
U sinastiji je njegov retro Ur u konjukciji sa mojom Ve, Ur, ma u Sco i u opoziciji sa mojim MC i u kvadratu je sa mojim AC.

A moj uran je u opoziciji sa njegovom Ve i Mo, a u kvadratu sa njegovim saturnom i MC.
Jel bi mogao neko nesto prokomentarisati?

Ivana Pahulja
08-10-2010, 01:11
Hehe... Eh taj Uran... I ja imam So0Ur, a u podznaku sam vodolija... Sve sam se nadala da taj razvod moze da se izbegne ako se brak ne sklopi prerano i da ce taj muskarac biti jako slican meni... Kakvo je vase misljenje???

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=3&btyp=w2gw&cid=cjjfileYmbxcb-u1203612482&nhor=2161792&go.x=14&go.y=5&go=Go

mandrak-21
08-10-2010, 01:17
Hehe... Eh taj Uran... I ja imam So0Ur, a u podznaku sam vodolija... Sve sam se nadala da taj razvod moze da se izbegne ako se brak ne sklopi prerano i da ce taj muskarac biti jako slican meni... Kakvo je vase misljenje???

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?clang=e&rs=3&btyp=w2gw&cid=cjjfileYmbxcb-u1203612482&nhor=2161792&go.x=14&go.y=5&go=Go

jesi li udata pa se nadas razvodu ili postavljas pitanje kako se taj aspekt moze odraziti na brak?

zvjezdica
08-10-2010, 01:28
Imam ja u sinastriji sa jednim muškarcem da moj UR radi trigon od 1* na njegov SO koji mu je vladar asc...vjerojatno ga malo drmam svojim stavovima koji su slični njemu...ne vjerujem da djelujem na njega loše...možda više neobično...

Ima i moj UR trigon na njegov SA- pa mu vjerojatno malo podižem raspoloženje svakodnevnice...

Nije valjda da me čovjek doživljava napornom i teškom, a da mi to nije rekao?

Evo sinastrija:

http://i52.tinypic.com/fz4siq.gif

Ivana Pahulja
08-10-2010, 01:31
Nisam udata, pitam kako ce se taj aspekt odraziti i da li uopste da se udajem?? :))))))))

sinhro739
08-10-2010, 12:19
Ljudi kakve su veze kada partnerov Uran pada na moj ascedent a samim tim i na moju veneru i stelijum??

mandrak-21
09-10-2010, 20:33
[quote=Ivana Pahulja;216437]Nisam udata, pitam kako ce se taj aspekt odraziti i da li uopste da se udajem?? :))))))))[/quote
potrudi se i stavi natalnu u potpis ,da se ne vracam stalno na pelistanu stranu.
inace,tvoja konjukcija nije nesto opasna.

ochajna domacica
09-10-2010, 20:52
MOj Uran u Skorpiji sa Mesecom muske osobe, aplikacija, orbis 3` ;) ?
8 polje obostrano :D

mandrak-21
09-10-2010, 21:02
MOj Uran u Skorpiji sa Mesecom muske osobe, aplikacija, orbis 3` ;) ?
8 polje obostrano :D
ste reci...:) uznemiri se i kad pricate telefonom a pogotovo kada te vidi.

zvjezdica
09-10-2010, 21:06
Imam ja u sinastriji sa jednim muškarcem da moj UR radi trigon od 1* na njegov SO koji mu je vladar asc...vjerojatno ga malo drmam svojim stavovima koji su slični njemu...ne vjerujem da djelujem na njega loše...možda više neobično...

Ima i moj UR trigon na njegov SA- pa mu vjerojatno malo podižem raspoloženje svakodnevnice...

Nije valjda da me čovjek doživljava napornom i teškom, a da mi to nije rekao?

Evo sinastrija:

http://i52.tinypic.com/fz4siq.gif

Možeš molim te Mandrak reći nešto za ovakve aspekte urana?

ochajna domacica
09-10-2010, 21:08
ste reci...:) uznemiri se i kad pricate telefonom a pogotovo kada te vidi.hm.mandrak21, ipak moram reci, nisam se igrala ja(Ur). Bas smo zavrsili. i naprotiv, ja sam ta koja je bila slabija. :)

thalatte
09-10-2010, 21:26
aha! Tu smo :D

Uran uvijek prekine, a vjerojatno su vas telefoni prekidali i za vreme sekza!ha,ha

ochajna domacica
09-10-2010, 21:29
aha! Tu smo :D

Uran uvijek prekine, a vjerojatno su vas telefoni prekidali i za vreme sekza!ha,ha
pazi kad nisu! telefoni! :D inace, bas se nisam ja osecala u ulozi Urana? e to je cudno! Ali tu su i ostali aspekti. Medjutim ovaj sa Uranom konjukcija je jedina aplikacija konjukcije!

ivanapetr
09-10-2010, 21:58
Uran u kvadratu sa Mesecom u uporednoj????

thalatte
09-10-2010, 22:19
pazi kad nisu! telefoni! :D inace, bas se nisam ja osecala u ulozi Urana? e to je cudno! Ali tu su i ostali aspekti. Medjutim ovaj sa Uranom konjukcija je jedina aplikacija konjukcije!

..cek..nisi se osjecala kao uran?na koji nacin?
Hm, nije uran samo razularenost moze bit i ono drugo, uzdrzavanje :D zbog, sta ja znam..
Ili si se osjecala ko M0?

ochajna domacica
09-10-2010, 22:35
..cek..nisi se osjecala kao uran?na koji nacin?
Hm, nije uran samo razularenost moze bit i ono drugo, uzdrzavanje :D zbog, sta ja znam..
Ili si se osjecala ko M0?da, bas to! kao Mo! Jer Ur u 8-mom, i ono sto sam osecala kroz njega i bila svesna tog osecaja jos jako rano i u svemu smatrala da ga, ne potiskujem, vec svesno da nije za mene, izbegavala, tj.uspevala da smirujem ono sto mi pripada.
A ovde sam se osecala da sam uvucena. 0 je aspekt PRIJATELJSTVA, Ipak 0 sa mojim malefikom je rizično.
Po Duporu - "MO 0 UR već na prvi pogled dirne dušu a zatim ubrzo osjeti promašaj. Situacija propadne ako se odmah ne koristi, MO ostane duže pod impresijom događaja. Nenadan izliv nježnosti, zatim iritiranje. Nesklad pri koitusu. "
:rolleyes:
Ma nisam uopste mogla da kontrolisem, vec osecala se da sam kontrolisana. Da sam naopacka. A znala da nije za mene. Po mojoj karti bu svi rekli perverzija, sodoma i gomora :D mozda? hehe..ali nije tako! Volim stvari na cisto! Taj ti je Ma u Devici takav sta cu. Odnosi se i na moralna nacela, kao i odnos uopste, pocevsi od interakcije.
S nekim ko ima Me u Strelcu(bez obzira na dobre aspekte sa mojim planetama) nikakav stimulans i dobre vibracije dobijala. Kako progovori, to mora biti nesto sto me spusti. Vulgarnost, preterano pricanje, neumece. Neuskadjensot. I naravno, neko preterivanje do neukusa. A ja ko vezana za zemlju: ako kazem uvredicu, ako cutim nastradacu! :D
Ali to je verovatno i dodatno njegov Uran0SA kod moje Ve0Ne.

ochajna domacica
09-10-2010, 22:44
Uran u kvadratu sa Mesecom u uporednoj????
ma nista strasno. Opsta katastrofa :D
salim se. Ja ti mogu opisati nekog ko ga ima natalno! a ujedno i 90` s mojim Uranom, mislim Mo. Kaze da ga iritiram! Ali kako to neko ima iznutra, vec po prirodi..onda bice da ga iritiraju sve osobe sa Uranom na slicnim stepenima, generacije...:D

ivanapetr
10-10-2010, 08:51
Aha :)
A kad je Uran u uporednoj karti u 7. kuci??

mandrak-21
10-10-2010, 17:41
hm.mandrak21, ipak moram reci, nisam se igrala ja(Ur). Bas smo zavrsili. i naprotiv, ja sam ta koja je bila slabija. :)
to sto se ti nisi igrala,(osim tvoje volje da to ne radis..)je vec u ostatku karte i sinastrije ali definitivno on ne moze ostati ravnodusan u tvojoj blizini i nemir je u njemu(mozda vesto sakriva to) moze se desiti da ti i iritiras njegovu majku pa te smatra malo vise slobodnom ili cak cudnom i jos dosta toga znas i sama da se mnogo toga treba pogledati
inace uran i ne daje dugotrajnost i neku stabilnost kada aspektuje licne planete u sinastrijama

ivce
10-10-2010, 18:09
Zna li neko sta bi znacila konjukcija mog juznog cvora sa njegovim Uranom (koji je kod njega u konj sa Vertexom) ?

natasha-77
10-10-2010, 18:21
Meni je Uran vladar 7,a u sinastriji je je u sekstilu sa njegovim saturnom i u opoziciji sa njegovim Suncem,a njegov Uran kvadrira moj Saturn..da li je to lose ili dobro???:D...i kojeg vladara gledam kao vaznijeg,Uran ili Saturn???

ochajna domacica
10-10-2010, 19:14
Zna li neko sta bi znacila konjukcija mog juznog cvora sa njegovim Uranom (koji je kod njega u konj sa Vertexom) ?Kod vas je neka starosna razlika u pitanju od 16-17 god.ako se ne varam.
Uopsteno: Susret prepun incidenata i neresenih odnosa. Pre se moze reci: razvod sledi, ili avantura sa losim krajem. Nesreca.
E sad, Ti znas u kakvoj ste vrsti odnosa, pa preformulisi na nivo interakcije kakva je realna medju vama. pozz

ochajna domacica
10-10-2010, 19:22
to sto se ti nisi igrala,(osim tvoje volje da to ne radis..)je vec u ostatku karte i sinastrije ali definitivno on ne moze ostati ravnodusan u tvojoj blizini i nemir je u njemu(mozda vesto sakriva to) moze se desiti da ti i iritiras njegovu majku pa te smatra malo vise slobodnom ili cak cudnom i jos dosta toga znas i sama da se mnogo toga treba pogledati
inace uran i ne daje dugotrajnost i neku stabilnost kada aspektuje licne planete u sinastrijama
E pa super! :) Nisam ocekivala da ce i trajati. Ali kako i da ne iritiram zenu, kada je to sve igra generacija. Decko je mladji od mene 6 god., a kako kod mene ulogu igra celokupna licnost i odnos prema svemu s cim dodje u kontakt, a ne godine..ovde vidite je njegova majka samo 10god.starija od mene(kad moram da se setim da je moj jedini ideal u zivotu - muski - isto to godiste: Vanja Grbic). :rolleyes: Tu se ono sto sam rekla i za Sa koji je kod moje Ve, ipak radi o nekoj starosnoj ili uopste razlici. ;)
Da, i ja sam se osetila tako u kontaktu s njegovom majkom, tj.njenu ne netrpeljivost ili bar da misli i poredi me uopsteno kao slobodnu devojku Beogradskih manira, sto ne pridajem znacaj zato sto nisam, ali ipak...prosto receno: ona rodila u 16-oj, njen sin ima 23, a ja skoro pa 29god.
;)

ivce
10-10-2010, 20:03
Kod vas je neka starosna razlika u pitanju od 16-17 god.ako se ne varam.
Uopsteno: Susret prepun incidenata i neresenih odnosa. Pre se moze reci: razvod sledi, ili avantura sa losim krajem. Nesreca.
E sad, Ti znas u kakvoj ste vrsti odnosa, pa preformulisi na nivo interakcije kakva je realna medju vama. pozz

Hvala draga. Ti ga vala uvek ubodes u srz.

Luftballon
24-10-2010, 16:22
Kako protumačiti obostranu konjunkciju Urana i Venere egzaktno? Nismo se još sreli, no budemo, a ja već u znoju do koljena.Hihihi

nedda
25-10-2010, 09:34
Jeste li se vi to upoznali preko interneta?
Jer uran upravo i jeste internet...u konjukciji sa venerom...ljubav preko interneta ;)

dragana2010
27-10-2010, 21:25
čitam ovo u vezi sa uranom i bivam očajna i ljuta na sve ove aspekte:mad: :mad:

ja u kompozitnoj karti imam konjukciju sunce, merkur, venera i mars. svi su u trigonu sa saturnom, ALI imam venera 180 uran. imaju li svi ovi dobri aspekti ikakve šanse protiv ove opozicije ili za nas šanse nema :(

nedda
27-10-2010, 21:26
Imate sanse.

dragana2010
27-10-2010, 21:36
Hvala! Jeste bezveze kad neku planetu optuže da samo zlo donosi... Kad sam videla Urana u ovom položaju prema Veneri, pozlilo mi je. Mada, pročitah na nekoj od prethodnih strana da trigon Venere i Saturna doprinosi da odnos postaje stabilniji vremenom. Nije da ova priča nema utemeljenja, mi zasad veoma teško funkcionišemo (ako se to može nazvati funkcionisanjem), ali bolje nego pre. Ipak se oseća (meni veoma dragi) Saturn.

Imala sam još jednom loše postavljenog Urana prema Mesecu (180). Veza je bila fenomenalna (zahvaljujući ostalim aspektima). Ali je Uran uvek uzrokovao prekide, pomirenja... i na kraju ništa od nas :mad:

oktobar
28-11-2010, 22:26
Citam ja ove strane o uranu i skuzim sad :eek: da vecina muskih od kojih sam se tresla je bila 72 godiste:rolleyes: i svi su valjda imali Ur na mom So. Sad mi se tako opet nesto desava i stvarno tresu mi se ruke. Bas je to cudno sto taj uran uraditi moze!:mad:
Valjda kako ja nisam njima bila napeta ,valjda ni ovom necu pa dobro(moj uran nije aspektiran osim mozda otprilike sirim orbisom na njegovo SO?????), ali mi je bas zanimljivo sta ta mala zloca moze!

andjelikadepeures
28-11-2010, 23:31
ako neshto imamo zajednichko to je rad Urana... ovo mnogo objashnjava :)

njegov Uran prema mojim planetama
Ur 120 Me
Ur 120 Ma ( za ovo se ne bunim :) )
Ur 90 Ju
Ur 60 Sa
Ur 90 Ur ( ovo me jako zanima shta moze da znachi )
Ur 120 Ne

sad moj Uran...
Ur 120 So
Ur 120 Me
Ur 90 Ju
Ur 90 Sa ( i ovo me bash zanima shta bi znachilo )
Ur 90 Ur
Ur 90 Pl

e sad... poshto kod nas uvek bilo mnogo svadja i turbulencija, ali smo se vremenom kao i primirili malo, zanima me da li je moguce da recimo Ur 90 Pl, poshto su obe "loshe" rushilachke planete, jedna drugu prosto "akumuliraju", da jedna drugoj ponishte dejstvo, uskovno recheno?

natasha-77
09-12-2010, 23:45
Cisto me zanimalo kako bi izgledala sinastrija sa jednim tipom i iznenadila sam se koliko je Uran prisutan,inace on radi sa kompjuterima...Moj Uran njegov Saturn konjukcija,a njegov Uran konjukcija moj Pluton i S.Cvor...narocito me zanima ovo sa Cvorom

nonshalant
31-01-2011, 13:40
Ne razumijem se bas najbolje u tumacenje sinastrije, uvijek sve naopako protumacim:-) Ali ste me zabrinuli sa ovim uranom.:-)

Moj uran iz sedme pravi konjukciju sa njegovom venerom iz cetvrte, a nismo se upoznali preko interneta. Doduse njemu je racunar sredstvo za rad...
Meni to lici na nagli pocetak i naprasan kraj?!

marla turista
01-02-2011, 01:45
Njegov Uran na mom asc i u opoziciji sa mojojm Venerom :(
Ali posto sam skontala da ne mogu da dignem ruke od njega, što sam 100 puta već htela, uzdam se u obe konjukcije Marseva i Jupitera, koje nisu erotične, ali su prijateljske i u trigon i sekstil Venera i Jupitera (jer ja imam trigon Marsa i Venere, a on sekstil) koji bi trebalo da donese sreću.
Dakle, uzdam se u Jupiter ;)

margolo
09-06-2011, 12:26
ali definitivno on ne moze ostati ravnodusan u tvojoj blizini kod mene je ovo uzajamno, moj mjesec u sco na 23* 0 njegov uran na 27*r, i moj uran na 22*strijelca 90 njegov mjesec na 20*djevice, pride njegov uran 120 moja venera na 21*riba... struja i potres medju nama, samo koga vise trese, Bog ce ga znati... Pravimo se da se nista ne desava, prebacujemo se na prijateljski teren, tj.vise to ja radim, a bojim se da se da ta oluja samo ceka svoj momenat kad ce sve izmaci kontroli, a mene sama pomisao na to uzasava...

mini_mimi
09-06-2011, 17:36
a njegov Uran u konjukciji sa mojim Plutonom?

margolo
09-06-2011, 18:11
Mislim da te njegov Uran drma ne zato sto ima konjukciju sa tvojim Pl, nego zato sto pravi opoziciju na tvoju Ve iz Bika... pa osjecas tenziju i elektricitet kad ti je blizu...

nale777
09-06-2011, 20:16
Njegov UR u 2oj u konjukciji sa mojim SMC u 6oj.Znaci li to svakodnevne razmirice i borbe ega?

ganci
09-06-2011, 23:04
Ima li neko iskustva sa Ur 180 So u sinastriji?
U poslednje skoro pa dve godine imam posla sa blizancima cije So pravi opoziciju sa mojim Ur u strelcu...
Boze moj, toliko neresenih situacija i odnosa sa njima, ali i iznenadnih susreta :dots:
http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

cvetak
10-06-2011, 01:12
Imam ja, vrzino kolo, prekidi i nastavci (mada imali smo i So0Sa pa otud se oplelo na duze) :)

ochajna domacica
12-06-2011, 20:38

ne vidim ni jednu sinastriju:confused: uran bas i nije najbolji kao vladar sedme,vazni su aspekti ka licnim planetama i sto egzaktniji, sam uran ni u trigonu nije zahvalan samo sto ce tada sve biti lepse carobnije i bezbolnije......Ni u trigonu? :confused: EVO JEDNE SINASTRIJE: http://i54.tinypic.com/2ltom7d.gif
Poznajem mušku osobu koja ima Uran na DC, UR 0° Strelca(vladar je 10) i ima natalni trigon sa VE sa 6° Lava (VE, vladar Asc u 4) - ljubav kod kuće i sl.
ma cak i sa trigonima i sextilima nije ni malo prijatno.. uvek se nesto desi kao udar groma, a uopste nismo pripremljeni na tako neocekivane obrte.. ja sam u prosloj sinastriji imala dve konjukcje sa uranom, i to ve i mo, a trigone prema licnim planeta, a moram da priznam da je bilo dosta najblaze receno neugodnih situacija..
tiny, poenta je, opet naglasavam, da ukoliko je tebi lepo, zanemaris ovo i ne opterecujes se, ako je ikako moguce..

............nastavak priče: osoba ima u sinastriji sa devojkom tadašnjom(bivšom, budućom, ne znam... :confused: ) njena VE 0° Lava120UR - samim tim tačan trigon! I ja sam misila kada sam ih videla prvi put zajedno - EVO JEDNO ZA DRUGO. To sam i rekla njemu, i on se izbečio na mene.
Šta je problem? Videh sa s razlikom u godinama 8, SA im prave sve žive 90°, pa opet i njegovi su roditelji s istom razlikom u godinama, pa žive sve ove godine. Jedan jedini pozitivan aspekt je devojčin SA na njegovog ME - vladara 5 u 5-oj, Devici.
Njegova konstatacija je bila "Ona me je davila, brzo mi dosadila, ali izgurao sam 6 meseci s njom".
I opet, kada bih takve postavke videla u svojoj karti, veselila bih se. Mislim verovatno bih uživala u postojećem.

Uranus_princes
13-06-2011, 01:10
Njegov Mo 60 moj Ur : ) Eksplozija osjecanja?

tori
13-06-2011, 08:12
Njegov Mo 60 moj Ur : ) Eksplozija osjecanja?

upravo tako:)

nale777
13-06-2011, 09:26
Tori, sta bi znacio njegov UR iz 2. kuce na moj SMC u 6oj, konjukcija?

tori
13-06-2011, 10:05
Tori, sta bi znacio njegov UR iz 2. kuce na moj SMC u 6oj, konjukcija?

Po meni, svakako ce s tvoje strane biti pozitivnog uticaja na njegovo 2 polje(finansije, dobit), mozda budete kolege na poslu (6 kuca oznacava i radno okruzenje, kolege:))
A sam Uran i sama znas sta uglavnom simbolise-nagle promene, neocekivano nesto, odjendom, munjevito...

nale777
13-06-2011, 10:33
Po meni, svakako ce s tvoje strane biti pozitivnog uticaja na njegovo 2 polje(finansije, dobit), mozda budete kolege na poslu (6 kuca oznacava i radno okruzenje, kolege:))
A sam Uran i sama znas sta uglavnom simbolise-nagle promene, neocekivano nesto, odjendom, munjevito...

Jedino sto u nasem odnosu primecujem da simbolizuje i realizuje ovaj konjuktivni kontakt jesu nagli prekidi kontakta s njegove strane,jer je ipak njegov UR, i moje inicijative za obnavljanje istog.

pirat
16-06-2011, 09:44
a sta znaci moj SA 12*device izmedju ( konjukciji ) njegovog UR r 8* i PL r 13* ,kao i moj UR 17* na njegovom NE 17*skorpije,uh da i JUNO mu je na mom AC

MajaBB
20-06-2011, 08:21
Moje iskustvo sa Uranom u sinastriji je odlicno!
Njegov Mars konjunkcija moj Uran, njegovo Sunce sekstil moj Uran, njegov Uran trigon moj Mesec i njegova Venera sekstil moj Uran. E sad...imamo mi tu i mnogo drugih sjajnih aspekata...ali mi i ovi uranovski aspekti prijaju.

Phoenix
20-06-2011, 12:45
Njegov Uran (u vagi,u 3.k.),kao vladar njegove 7.k. pravi opoziciju sa mojim Suncem i mojom Venerom.
Taj Uran vec doneo jedan prekid,s njegove strane i to onda kada je on hteo vezu,a ja ne.I,covek nije hteo da se niti javi,niti vidi sto godina.Trebalo mi je citava vecnost da opet dodjem do njega.
A,sada ja hocu vezu,a on je u fazonu neke kombinacije,i to pocinje da mi zesce smeta.
Taj njegov Uran je i u konjukciji sa mojim Plutonom.

kanon
20-06-2011, 12:59
Evo mog iskustva sa Uranom, to znam jer sam prošla pa da podjelim sa vama. Moj bivši suprug i ja imali smo u sinastriji Ve0Ur. Kada je tranzitni Uran došao na moj MC, a njemu se desio Uranov povratak, to je bio kraj priče. Naglo u jednom danu. Bez previše objašnjavanja, samo ćao đaci :o .
U sadašnjoj vezi moj Ur120So njegovo, ali egzaktno, u sekundu. Moja peta njegova jedanaesta kuća. Koja je simbolika? I Ur120Me, separacija pet stupnjeva. Dispozitori nisu u nikakvom odnosu.
Njegov Ur60Ju moj, aplikacija 1 stupanj. Njemu je Ur vladalac AC-a, meni Ju DC-a. Dispozitori Mjesec i Venera su u trigonu, separacija 1 stupanj.

Shoshanna
27-11-2011, 17:17
Meni jedan momak prišao prvi dan čim smo se sreli i sav ozaren rekao da to nikad ne čini, ali da mi mora reći da se ludo zaljubio u mene na prvi pogled i da nije bitno ništa da će sve uradit da bude moj. Ostala sam stani pani, pomislila da me zajebava, pa ga kulirala...ali ne daj vraže, nakon par dana prepiranja on i dalje ustrajan u svojim osećanjima...gledala nam sinastriju kad tamo moj uran radi konjunkciju na njegov mesec...jel pravo mislim kad mi se čini da je upravo taj aspekt odgovoran za njegovo ponašanje?što mi možete reći o tome?
inače, on meni radi uranom kvadrat na moj mesec, 1 stepen razlike, ali nisam baš tako odlepila...no, sve više mi se sviđucka, pali me za seks.

Bojana_NS
27-11-2011, 17:33
ja sa svojim dečkom imam moj Ur0Ne,njegov Ur180Ve,njegovo So60Ur-egzaktni aspek
te smo zajedno te nismo,šta vi mislite?

nymeria
27-11-2011, 20:20
Evo mog iskustva:moj Ur0Ve (njegova)...Opcinili smo jedno drugo na prvi pogled (bio je u pitanju jako neobican susret, samo smo odjednom poceli da se gledamo kao u glupom americkom filmu :D iako sam ja coveka vec ranije znala iz vidjenja!) I evo i dan danas u vezi posle 4 godine. Tako da...taj Ur uopste ne mora biti los :) Moram bas videti kakav je bio polozaj planeta tog dana :)

Mimi82
27-11-2011, 21:13
Evo mog iskustva:moj Ur0Ve (njegova)...Opcinili smo jedno drugo na prvi pogled (bio je u pitanju jako neobican susret, samo smo odjednom poceli da se gledamo kao u glupom americkom filmu :D iako sam ja coveka vec ranije znala iz vidjenja!) I evo i dan danas u vezi posle 4 godine. Tako da...taj Ur uopste ne mora biti los :) Moram bas videti kakav je bio polozaj planeta tog dana :)

Sve ovo sto si ti opisala desilo se i meni, i evo nas vec vise od 3 godine guramo zajedno, nije bio ni jedan prekin.....a i sinatsriji ur90ve....

UnaD
05-02-2012, 12:32
Njegova Venera 0 Uran i natalno i njegova Venera konjukcija moj Uran u sinastriji, je donijela neobičan susret, brzu i neobičnu komunikaciju, zanimljivo sve u svakom slučaju. Bio je ubijeđen da nisam odavde, i to ga je fasciniralo, mislio je da sam iz Holandije došla... da, direktno sa Tunderdoma :D

malamaza
06-02-2012, 22:42
malo o mom iskustvu o uranu u sinastriji :)

natalno mi je uran vladar 7.k, u konjunkciji sa mjesecom u vagi - apl.orbis 2.st, te u egzaktnom trigonu sa saturnom u blizancima
moglo bi se reći da me privlače uranovski tipovi, mada ništa pretjerano, uglavnom se ta simbolika vezivala uz kompjutere

muž je imao urana na svom asc, a pravio je sekstil s mojom venerom u 12.k.
moj uran je imao opoziciju na njegovu veneru u 7.k. - sep.orbis 3,5 st.
kad je tranzitni uran došao na njegov desc što znači i u opoziciju na natalni uran desio se skandal ko grom iz vedra neba, godinu dana povuci - potegni i shvatili da nam je uzalud svaki trud, gotovo ...

u drugoj sinastriji, tajna veza koja je počela sa upoznavanjem na netu, tu sam prepoznala ovaj moj natalni aspekt MO0UR jer je njemu mjesec vladar karte, moja venera iz 12.k. u kvadratu s njegovim uranom u 5.k. - sep.orbis 1 st.,
moj uran u kvadratu na njegovu os asc-desc i istovremeno u egzaktnom kvadratu na njegovu opoziciji SA-VE ...(venera vladar 5.k. , saturn 7.k)
prekidali nekoliko puta, izluđivao me hladnoćom, (mislim da je ovo od njegovog natalnog SA180VE) pa prekinem, pa se poslije vraćam ko smrznuto kuče i sve bude kao da nikad prekida nije bilo ... pa onda opet ...
nikad u životu nisam tako izgubila pamet zbog nekoga, znam da nije sve ni do urana, al tamo gdje uranov grom udari trese struja od milijun volti ...:(

DraganaPe
26-03-2012, 02:09
Negde sam pročitala da u sinastijskim aspektima Uran90Venera funkcioniše jedino ako su partneri od početka veze razdvojeni (s razlogom), a to podrazumeva da je jedan od partnera češće odsutan zbog npr. posla, veze tipa domaćica-trgovački putnik, umetnica-vozač kamiona :D, osoba sa stalnim poslom (od 8h-16h) i dežurni lekar, u startu veza na daljinu... Ima li sličnih iskustava sa ovim aspektom a da je veza "preživela"?

nedda
27-03-2012, 10:30
Imam par koji je 25 godina u braku, ziveli 8 godina u jednoj zemlji, poceo rat, preselili se zajedno u drugu, posle dvadeset godina jedno se vratilo u prvu zemlju, i sada vec pet godina zive na relaciji. Jedno dete im u jednoj zemlji, drugo u drugoj, a oni malo tamo-malo vamo (muz radi u jednoj zemlji, zena u drugoj), a vikednima i praznicima su zajedno.

Ali oni imaju pored venere i mesec jako ukljucen i u kontaktu sa uranom, pa je to bas ispalo kao dva doma - imaju nekretninu i tamo i vamo, totalno dvostruki zivot. Zena se puno iscrpljuje i nervira zbog toga (natalno Ur0Mo), ali ne odustaju, i voleeee se :)

majabl
27-03-2012, 10:40
moj ur pravi 180 na njegovo so me i ve i 120 na njegov mo i asc.., a njegov ur pravi 120 na moju ve i ju i 180 na ma i 90 moj asc:) njemu je ur vl sedme, meni dvanaeste..

Lily
19-04-2012, 11:49
Imam puno iskustva s Uranom.
Evo jedno iskustvo:

Upoznali smo se u kancelariji, on je trebao da me zastupa.
Kako me je ugledao sve vreme mi je gledao duboko u oci, to je bilo prepoznavanje na prvi pogled sto bi rekli. Svaki put kad se vidimo tu je neka intenzivna energija. Mi pricamo samo o poslu, nismo bili u nikakvoj intimnoj vezi, ali svaki put kad se vidimo osecamo da je nesto medju nama.

Njegov Uran je u Skorpiji, moj u Strelcu.

Evo aspekti Urana:

Moj UR 0 njegovo SO (2*)
Moj UR 180 njegov MA (1*)
Moj UR 120 njegov JU
Moj UR 45 njegov UR
Moj UR 0 njegov NE (9*)

Njegov UR 60 moj MO
Njegov UR 0 moj ME (8*)
Njegov UR 0 moja VE (0*)
Njegov UR 120 moj MA
Njegov UR 120 moj JU
Njegov UR 60 moj NE
Njegov UR 0 moj PL (2*)
Njegov UR 90 moj AC

Zanimljiva je ta egzaktna konj. njegovog Urana i moje Venere.
Interesantno je to, da i on ima aspekt VE0UR kod sebe u natalu.
Takodje imamo i egzaknu konj. njegove Venere i mog Plutona.
Ja isto imam aspekt VE0PL kod sebe.

siri
19-05-2012, 02:54
A kako rade sekstili i trigoni licnih planeta sa partnerovim Uranom?

I konjukcija Mo i Ur,s tim sto on ima u natalu tu konjukciju i to u Sco u VII. I moj Urancic se smjestio u moje VII pa su nam u oba u konjukciji mada separaciono, ajooj jel da? :)

cookie
28-05-2012, 14:23
moj ur pravi 180 na njegovo so me i ve i 120 na njegov mo i asc.., a njegov ur pravi 120 na moju ve i ju i 180 na ma i 90 moj asc:) njemu je ur vl sedme, meni dvanaeste..

Koliko dugo ste u vezi?
Jel ima kakvih razdvajanja jednog od drugoga? :)

majabl
28-05-2012, 14:26
par mjeseci, pa ima posto...malo je komplikovano..pa...:)a pitam se koliko ce se ovi aspekti odraziti na trajnost, odnosno koliko ce biti moguce odrzati..

cookie
28-05-2012, 14:27
Ima li neko iskustva sa Ur 180 So u sinastriji?
U poslednje skoro pa dve godine imam posla sa blizancima cije So pravi opoziciju sa mojim Ur u strelcu...
Boze moj, toliko neresenih situacija i odnosa sa njima, ali i iznenadnih susreta :dots:
http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

Ista situacija i kod mene, jedino što je kod nas kvadrat u pitanju..

cookie
28-05-2012, 14:28
par mjeseci, pa ima posto...malo je komplikovano..pa...:)

ok, hvala, to me je zanimalo samo, da li u takvim vezama nužno mora biti u pitanju neko razdvajanje. :)

cookie
28-05-2012, 14:31
par mjeseci, pa ima posto...malo je komplikovano..pa...:)a pitam se koliko ce se ovi aspekti odraziti na trajnost, odnosno koliko ce biti moguce odrzati..

i mene isto zanima da li je takve odnose moguće trajno održati ili ne. :)

cookie
28-05-2012, 14:39
koliki orbis uzimate za uranove aspekte u sinastriji (posebno za kvadrat me zanima)?
da li je 6 previše?
jer mislim da i to djeluje, bar u mom slučaju.

cookie
28-05-2012, 14:53

jel ima tu kakve pomoći?
npr.ako se par bavi nekim kreativnim zanimanjima, da li bi se taj aspekat trošio na to pa da ne dođe nužno do prekida?
ili nositi svaki put nešto ljubičasto ili tamno plavo, ili koje su već sve boje urana?
staviš npr.ljubičastu narukvicu i ne skidaš dok god želiš da traje veza? :D
ako npr.i jedno i drugo u vezi imaju natalno naglašeni Uran, da li bi to značilo da taj aspekat djeluje još jače?

skorpija3010
28-05-2012, 23:13
slazem potpuno da UR ne daje ni S od stabilnosti:(
evo sinastrije mene i lika gdje je sve uvijek iznenada,s prekidom i nicim-izazvanim-potezima:
http://tinypic.com/view.php?pic=105tykl&s=5
njeg SA (vl7) kvadrira i njegov i moj UR,
moj UR (spoljni krug) konj njegov Verte (egz konj)zasluzna za fasciniranost kad se vidimo, kad to URani dozvole:)
moj ME iz 7 konj njegov UR iz 5-ja sam ta koja masu prica i cesto ga iznenadi komunikacijom (sms i sl)...
ali nema trajnosti.. (

Jupiter67
29-05-2012, 09:35
Nigde nisam nasla sta donosi konjukcija UR iz VIII i Lilit iz XII u sinastriji, sve u Devici

bocca
30-05-2012, 20:42
zdravo svima, znacilo bi mi ako bi mi neko pomogao u tumacenju ove sinastrije

http://i1053.photobucket.com/albums/s474/bocca36/sinastrija-1.jpg
nista se konkretno nije desilo, ali ja sam kao izgubljena mesecima..kako tumacite onu zbrku moj asc na njegovom ma, moj ur na njegovom MO, MC i ASc u konj, tj, sve zajedno ASC, MC, MO,Ma, UR...jos ne mogu da razlucim koliko je on u svemu tome koliko i ja, mada je sve jos uvek platonski, ali je mene toliko poremetilo, ne secam se kada sam bila ovako opsednuta..
nikako da se vidimo, a ja nikako da iskuliram..:confused: :)

bocca
30-05-2012, 21:06
a, da dodam da je UR kao vladar moje 4. na njegovom MO u 9. inace MO mu je dispozitor SO i ME, vladara 7...u kom kontekstu sve to da posmatram ako uzmemo u obzir da je ozenjen?..nesto se plasim i da razmisljam..:24:

dalli santo
03-06-2012, 01:21
zdravo svima, znacilo bi mi ako bi mi neko pomogao u tumacenju ove sinastrije

http://i1053.photobucket.com/albums/s474/bocca36/sinastrija-1.jpg
nista se konkretno nije desilo, ali ja sam kao izgubljena mesecima..kako tumacite onu zbrku moj asc na njegovom ma, moj ur na njegovom MO, MC i ASc u konj, tj, sve zajedno ASC, MC, MO,Ma, UR...jos ne mogu da razlucim koliko je on u svemu tome koliko i ja, mada je sve jos uvek platonski, ali je mene toliko poremetilo, ne secam se kada sam bila ovako opsednuta..
nikako da se vidimo, a ja nikako da iskuliram..:confused: :)

Ti si njemu kao zica visokog napona.Tvoj UR drma njegov MO koji je vecinski vladar sedme kuce a ujedno predstavlja i njegovu zenu.Ti si sve sto ona nije,a posto tvoj UR kvadrira i njegovo SO,svestan je da bi bila fatalna po njega i njegov brak.Tvoj MA takodje kvadrira njegov MO,sto je izmedju ostalog i destruktivna sexualna energija.Verovatno mu vibriraju kolena kad je u tvojoj blizini pa se mozda nosi mislju da bezi dok je vreme.

milupino
16-08-2012, 14:20
kad bi bila u vezi sa osobom ciji je Ur u konjukciji sa mojim suncem,orbis bi bio 1* i samim tim je njegov uran spaljen.....kako bi se moglo odraziti na njega ,da li bi bila slicna situacija kao i da nema spaljenosti ?:rolleyes:

Sunce konjukcija Uran po ucenjima daje zanimljiv i jedinstven odnos. Iznenadnu, magnetsku privlačnost.Ovo je odnos u kome ima mnogo
iznenađenja i nepredvidivosti. Izražena je snažna seksualna privlačnost. Ovo je aspekt koji svakako opisuje jako
uzbudljiv i avanturistički odnos, te je svaka stabilnost ove veze nepredvidiva i vrlo malo moguća, osim ukoliko ne postoje
drugi pokazatelji stabilnosti.

swana
06-09-2012, 21:48
slazem potpuno da UR ne daje ni S od stabilnosti:(
evo sinastrije mene i lika gdje je sve uvijek iznenada,s prekidom i nicim-izazvanim-potezima:
http://tinypic.com/view.php?pic=105tykl&s=5
njeg SA (vl7) kvadrira i njegov i moj UR,
moj UR (spoljni krug) konj njegov Verte (egz konj)zasluzna za fasciniranost kad se vidimo, kad to URani dozvole:)
moj ME iz 7 konj njegov UR iz 5-ja sam ta koja masu prica i cesto ga iznenadi komunikacijom (sms i sl)...
ali nema trajnosti.. (

Prema onom što sam pročitala, a i prema mom iskustvu, za stabilnost treba postojati aspekt Sa na naše planete u vrijeme kad je započela veza. Dakle, najbolje ti je da provjeriš da je li bilo aspekta Saturna na tvoje ili njegove planete na (približan) datum početka vaše veze.

Ja sam se iznenadila kad sam se vidjela svoje tadašnje tranzite: Sa 180 Mo, Sa 90 Ma, Ur 0 Mo, a njegovi su bili Sa 0 Pl, Sa 120 Mo, Sa 60 Ju... Svašta nešto... :) Uglavnom, veza (na daljinu) nam traje više od 2 godine.

Valjda je simbolizira taj Ve 120 Ur u našoj sinastriji. Imamo još Ur 90 Ma(srećom separacijski), i moj Ur 90 Me, pa njegov Ur 60 Me.

Akarui
07-09-2012, 19:38
А njegov uran konjukcija moj asc?:)

danica_91
07-09-2012, 19:42
Prema onom što sam pročitala, a i prema mom iskustvu, za stabilnost treba postojati aspekt Sa na naše planete u vrijeme kad je započela veza. Dakle, najbolje ti je da provjeriš da je li bilo aspekta Saturna na tvoje ili njegove planete na (približan) datum početka vaše veze.

Ja sam se iznenadila kad sam se vidjela svoje tadašnje tranzite: Sa 180 Mo, Sa 90 Ma, Ur 0 Mo, a njegovi su bili Sa 0 Pl, Sa 120 Mo, Sa 60 Ju... Svašta nešto... :) Uglavnom, veza (na daljinu) nam traje više od 2 godine.

Valjda je simbolizira taj Ve 120 Ur u našoj sinastriji. Imamo još Ur 90 Ma(srećom separacijski), i moj Ur 90 Me, pa njegov Ur 60 Me.

ne mora da znaci...ja sam imala sa jednim likom kod mene Mo180Sa...a njemu Sa na asc...mada sad ne znam da li se i Sa sa asc racuna jer nije planeta? ali je ipak bitniji period u zivotu...i puklo je posle par meseci :)

danica_91
07-09-2012, 19:43
А njegov uran konjukcija moj asc?:)

ja mislim da su to nagle promene sa njegove strane...da mnogo vrda i da moze mozda da te izbaci iz takta nekad, iznervira, da veza bude bas bas promenljiva...a opet s druge strane mozda je mnogo cudno kako ste se uopste vas dvoje nasli :) mozda ne pripadate istim slojevima ljudi ili tako nesto...

Akarui
07-09-2012, 20:05
Hm..vidis nisam uopste razmisljala o tome..u fazonu kako smo se uopste i nasli:eek: Jesmo mi bas razliciti, i ja bih sve to ostavila na drugarstvu i povremenom vidjanju zezanju...A on mi je vec i rekao kroz salu "nemamo dodirnih tacaka"..a dobra nam je komunikacija i sve to...:) hVala na misljenju svakako....:)

lilyrose
30-05-2013, 02:41

Upravo to je i kod mene... i Uran i Pluton su u mojoj 7.kući ( natalu), zajedno sa Jupiterom... i naravno, u sinastriji, pošto je stariji samo 1,5 godinu, opet - njegov Uran i Pluton u mojoj 7.kući.:D
Pri tome su njegovi Uran i Pluton u trigonu sa mojom Venerom.
Istovremeno je moja Venera u trigonu sa njegovim Suncem i kvadratu sa njegovim Plutonom.
U kompozitu su nam Jupiter, Uran i Pluton u 5.kući, a Neptun u 7.
I još nam je u kompozitu DESC u Škorpionu, kojim - naravno - vlada Pluton.

Toliko Plutana i Urana, u kombinaciji sa Venerom moglo je donijeti samo puno bure i oluje, kroz svih 16 godina veze, uključujući i nagle prekide (Uran) , i ponovna pomirenja i obnovu (Pluton - regeneracija).

Meni je - uza sve to - i ASC u Vodenjaku (kojim naravno, vlada Uran).
Njegov ASC je u Raku, a Mjesec mu je u Biku (kao i meni, ali nisu u konjukciji). U konjukciji je njegovo Sunce sa mojim Bikom...

Ma zapravo, kako god "zagrebem" ima neka veza, dobra ili loša...

Tako da i sad ...nakon 3.prekida - uopće nisam sigurna da je i ovaj - konačan...

mrgud78
30-05-2013, 09:43
A u nasoj sinastriji njegov Uran bas aspektuje moje planete.
trigon sa mojim Mo, So, Ju, Me
sextil sa Ma i kvadrat sa Ve...

Tamy
14-04-2015, 18:22
Mene mnogo plasi kvadrat izmedju mog Sunca i njegovog Urana u sinastriji a jos je Double whammy, tacnije aspekt nam se ponavlja, imamo i da moj Uran kvadrira njegovo Sunce, sto navodno dodatno pojacava znacaj ovog aspekta :(
Sad zelim da pitam, da li ovaj aspekt moze da predstavlja to sto smo oboje razvedeni, jednostavno da se tu ispoljila simbolika?

Ja sam iznutra
http://i61.tinypic.com/el6whx.gif

Luftballon
30-04-2015, 08:59
Evo vam jednog primjera iz života vezanog za Veneru i Urana. :cool:

Na faksu smo na nastavi, a dečko je demonstrator ergo stariji student.

Otprve osjetim veliku privlačnost prema njemu, a i on prema meni. Pričamo o gradivu, a njemu ruka malo po malo poleti po meni, pa me pipka, pa me draži po leđima sve ko fol u šali. Završimo s gradivom, ostatak se razbježi, a on kraj mene ostane ponavljat ono što smo prošli. U jednom trenutku posve neobavezno me pita jel se seksam? Ja ni šuc ni muc, odgovorim: pa naravno, s vremena na vrijeme. Nastavi on dalje i tako mi s gradiva pređosmo na seks kao da je to nešto najnormalnije, a da nas nisu prekinuli u ćaskanju, možda bi završili na stolu. Prvi put ga vidjela u životu, a sa venerom u jarcu i nisam baš najotvorenije biće na svijetu.

Dođem doma, cijelo vrijeme mi se vrti što bi to moglo biti, kako, zašto? Jel mjesec mars ili venera mars?

Nađem ga na netu, uspijem iskopat i datum rođenja, otvorim karte, a tamo: njegova venera na mojoj konjunkciji mars-uran u 8, a na mojoj veneri njegov uran.

Eto, tako vam rade ovi aspekti. :p

Luda, luda, naelektrizirana privlačnost.

Lahadima
30-04-2015, 09:28
Kod mene se konjukcije sa uranom u sinastrijama odvijaju ovako:
Nagla privlačnost, osećanje pripadnosti i razumevanja od samog starta, odlično druženje i zezanje od starta i nagli prekid kontakta sa tom osobom, pre ili kasnije.
Pri tom mislim na sve moguće aspekte i muško-ženske i prijateljske i sve redom. Zalepim se za osobu koja je uran i vrlo brzo je izbacim iz sistema kao da ništa nije bilo, kao da nije ni postojala...
(imala konjukcije urana sa mojom Ve i So, konkretno mislim na to)

danica_91
30-04-2015, 13:45
aahaha citam ove opise i koliko su tacni, ne verujem! :D

evo meni jedna veza sa Ve0Ur u jarcu...moj Ur, njegova Ve....diskoteka u nekom gradu, ja sa drustvom, ugledam lika na prvu i osetim ogromnu privlacnost, on me gleda i namiguje mi...pitam sestru ko je to, kaze vlasnik kluba, mafijas, bezi...ja sam se naravno nalozila jos vise xD i ona mi kaze pazi se, niko sa njim nema kontakt i tako to, a svi ga znaju...i onda on meni prilazi i pita me za pice, ja ga odbijam na finjaka, onda on dolazi jos nekoliko puta da me pita, ja odbijam, u jednom trenutku ipak popijemo pice i onda mu ja kazem ajde da se izgubimo odavde i mi odlazimo, naravno da ljudi ne skontaju da idemo zajedno, zavrsilo se mnogo dobrim seksom naravno....sutra ja moram da idem jer ja nisam iz tog grada i odlazim...a onda se posle 2 godine srecemo ponovo u istom klubu, sudaramo se u guzvi, odmah me je prepoznao i poslao turu pica i tako to i onda na kraju zavrsavamo u bazenu u njegovoj kuci, onako pijani, znaci najludje nesto sto sam dozivela ikada, nocno sexi kupanje sto bih ja rekla :D...i onda ja ponovo sutra moram da odem iz grada i od tada nemamo kontakt...sve u svemu, nesto najludje i najlepse sto sam dozivela :D

Ur je zajeban igrac xD

a sad imam u vezi moj Ur0njegov asc...razlike u godinama i drustvenom statusu su ogromne, druge drzave, druge nacije, druge vere...on stalno putuje pa se ne vidjamo cesto, ali smo stalno u kontaktu...i dodatno on se prvi zagrejao za mene, ja sam se malo kasnije upalila...

gbruthbg
30-04-2015, 14:28
Moram i ja da se ukljucim ...
Sa bivsim ,bivsim, negde neprezaljena veza, on je na prvu bio opsednut samnom, iz dva razlicita grada smo i upoznali se na rodjendanu drugaricinom, odem ja kasnije posle pola godine na Exit kod te drugarice ustajem ujutru kod nje u stanu ,celo drustvo inace bilo tu spavalo a mene ceka ruza ,dorucak ..Ja sok ...On sve organizovao, spremio, isterao drustvo a ja onako pospana na oci ne vidim a kamoli da ga se secam sa rodjendana belo gledam...
Popijemo kafu, doruckujemo i od tada se nismo odvajali sve dok sam bila u Srbiji...
Najbolji sex, najbolja hemija i negd esmo se ocima kapirali...
Pre nego sto se ozenio videli smo se na vencanju te iste drugarice , rec nismo progovorili, jer da jesmo mislim da bi se nastavilo ludilo a i on i ja smo bili u vezi ,on sa sadasnjom zenom a ja sa deckom...

E sad Uran st anam je radio
Njegov Ur 0 moje So
Njegov Ur 0 moj Me vladar Ac
Njegov Ur 0 moj Ma
Njegov Ur 0 moj Ur

Moj Ur 60 njegova Ve
Moj Ur 60 njegov Ju
Moj Ur 60 njegov Sa

Svako danas zivi svoj zivot ali nam se zivoti povremeno ukrste i oboma je neprijatno...
Oboje znamo da bismo na prvu ponovili ... Cak je i drugarici mojoj priznao da je kroz zivot patio samo za mnom i da je hteo da me zeni kad smo bili mladji

snupy
30-04-2015, 19:03
Zaista poštujem i tumačenje astrologije iz modernističkog ugla ali ne mogu da ukopčam kako povezujete Ur sa seksualnošću i privlačnošću. O'kle, kako ? :D
Čak i prema metologiji Saturn je svrgnuo Uran sa prestola kastrirajući ga iz tog razloga se Ur(Vodolija ako već idemo prema MA) uzima kao simbol bespolnosti.

Luftballon
01-05-2015, 00:12
Kod mene se konjukcije sa uranom u sinastrijama odvijaju ovako:
Nagla privlačnost, osećanje pripadnosti i razumevanja od samog starta, odlično druženje i zezanje od starta i nagli prekid kontakta sa tom osobom, pre ili kasnije.
Pri tom mislim na sve moguće aspekte i muško-ženske i prijateljske i sve redom. Zalepim se za osobu koja je uran i vrlo brzo je izbacim iz sistema kao da ništa nije bilo, kao da nije ni postojala...
(imala konjukcije urana sa mojom Ve i So, konkretno mislim na to)

Uran zna iscrpiti sa tim svojim naglim on-off ponašanjem. Meni je vladar polja prijateljstva i zaista su mi skoro sva prijateljstva u jednom trenutku se kao na daljinski naprasito prekidala (obično zbog buhe pretvorene u slona), pa bi nastupio period tišine i onda jednog dana, out of the blue kao da se nikada niti nismo posvađali samo ponovno započnemo komunikaciju do novog naprasitog prekida :D

Hoće biti naporno dok se na navikneš ili ne pomiriš s datim postavkama i poklonjenom prirodom. No za sve su potrebne godine i iskustvo.

Kaže stara poslovica da nisi hodao u mojim cokulama da bih znao kako mi je, a baš kao što niti sit gladnom ne vjeruje, tako niti oni koji natalno nemaju izražene postavke Urana u nekom segmentu karte ne mogu znati kako se osjećamo mi koji ga imamo.

thalatte
01-05-2015, 00:24
Meni u principu Uranovci postaju prijatelji :D To je ta valjda viša oktava, iz ničega rodi se strast koja prelazi uprijateljstvo...

Sa ženama je drugačije, tu sam imala nagle prekide prijateljstva...znaci obrnuto, iz prijateljstva u strastvenu svadju :D i rodi se ništa.

Lahadima
01-05-2015, 10:51
Zaista poštujem i tumačenje astrologije iz modernističkog ugla ali ne mogu da ukopčam kako povezujete Ur sa seksualnošću i privlačnošću. O'kle, kako ? :D
Čak i prema metologiji Saturn je svrgnuo Uran sa prestola kastrirajući ga iz tog razloga se Ur(Vodolija ako već idemo prema MA) uzima kao simbol bespolnosti.

Ja ga ne povezujem samo sa tim, ali ga povezujem sa NAGLOŠĆU, i baš sam gore napisala da se kod mene to odnosi i na prijateljstva. Osnos - kakav god, koji počne naglo, nenadano, osoba me privuče ka sebi (ne mora biti osoba koja me fizički privlači, čak ni muška osoba, nego mi se odmah dopadne) i imam osećaj da se znamo oduvek, zezamo se, i to traje 2 nedelje i posle toga kao da ništa nije bilo :D Neko bi ovo povezao sa čvorovima možda, iskreno, nisam ubeđena u to. I suština je da kod mene konjukcije sa Ur deluju "kako došlo - tako i otišlo" (verovatno nije samo do njega).

Ne morate da se složite, nije obavezno ;)

danica_91
01-05-2015, 11:55

ja mogu samo da kazem da kod mene radi sa necijom Ve ili Ma, jer je tu Ve ta koja daje ljubavnu privlacnost, odnosno telesnu Ma, znaci stvara se jaka sexulana energija...vec sa So i Ur nemam iskustva...ali da, lepo rekose da je to naglost, to je kao kad te udari munja i onaj film Meet Joe Black...verovatno vise deluje ako je nekom vladar 5. ili 7. polja, mozda cak i 8. polja...

karma1983
01-05-2015, 14:28
ja mogu samo da kazem da kod mene radi sa necijom Ve ili Ma, jer je tu Ve ta koja daje ljubavnu privlacnost, odnosno telesnu Ma, znaci stvara se jaka sexulana energija...vec sa So i Ur nemam iskustva...ali da, lepo rekose da je to naglost, to je kao kad te udari munja i onaj film Meet Joe Black...verovatno vise deluje ako je nekom vladar 5. ili 7. polja, mozda cak i 8. polja...

Kod mene je Ur vladar 7.polja,i kad god bih dirnula nečiji osobni planet s njim bilo je naelektrizirano,plus što mi je i dispozitor Venere i Marsa :) Naglo bi počelo a isto tako naglo i završilo,to je Uran.

Sad se muvam s likom kojem sam sjela sa Ur egzaktno u minut na njegov Mo. Uz to mu još aspektujem 120So,i 60Ma,i već me strah :rolleyes:

biriboza
01-05-2015, 18:10
Elena, sad gledah tvoju kartu i nikako mi nije jasno kako je njegov Ur mogao biti u 0 sa tolikim tvojim planetama, koje pritom nisu u konjukciji u tvom natalu.
A Ur 0 Ur je generacijski asp, nista specijalno cemu bi trebalo pridavati znacaj.

gbruthbg
01-05-2015, 18:22
Pa mogu da ti pokazem sinastriju u pp ako zelis ...
Ja imam Me0Ur inace natalno

kako da okacim tabelu aspekata u sinastriji ne kartu u tabeli su lepo izlistani ?

biriboza
01-05-2015, 21:41
Nema potrebe, ali kako vidim, Ma i Me ti nisu u konjukciji da bi neciji Ur bio u 0 sa oba.
A So je na 10 st od Me. Nebitno...

gbruthbg
01-05-2015, 21:43
http://www.astro.com/tmpd/ckdafile3hZZ0V-u1418467098/astro_61gw_01_26_e_c.70881.23461.pdf

Evo pogledaj Biriboza ako te interesuje, mislim nema razloga da izmisljam uopste lepo pise u tabeli

Alea hvala tako sam i kopirala ceo link mislila sam samo tabelu ali ovako je i bolje

mary@
02-05-2015, 21:43
Da li uvek aspekt urana mora dati razlaz?? Ja u svom natalu imam kvadrat venere i urana. Uran mi vlada 7-om kucom. Sa sadasnjim deckom imam isti taj aspekt jer smo generacija, mladji je 2 meseca od mene. Naravno, imamo i konjukciju urana. Njemu uran vlada 8-om kucom. Ili moze nevencani brak da bude ok? I da, upoznali smo se preko interneta...

biriboza
03-05-2015, 00:26
Elena, Ma i Me ti nisu u konjukciji. To pokusavam da ti kazem, a za neke druge asp su orbisi i 9,10 sto nisam sigurna da pije vodu u sinastriji.
Ajd' kad si navalila, a meni je svejedno. :D

gbruthbg
03-05-2015, 10:34
Izvini nesto mi je bas muka da mi drugi stavljaju rec u usta , tako da niti sam navalila, niti sta, samo ne volim da me prave budalom, ok?
Nigde nisam ni izlistala aspekt niti imam orbis 9 , 10,?
vec Uran0Uran 8A samo ovaj generacijski je 8
A Uran0Mars aspekt je 0 A taj za koji se cudis dok su ostali svi do 5

Lepo sam htela da normalno da postavim tabelu jer ti nije bilo jasno, eto sad ti je jasno i kraj

Princess77
03-05-2015, 10:58
E sad Uran st anam je radio
Njegov Ur 0 moje So
Njegov Ur 0 moj Me vladar Ac
Njegov Ur 0 moj Ma
Njegov Ur 0 moj Ur

Ako je ovo u potpisu tvoja karta onda ovo iznad prosto nije moguce. Tebi se Ma, Me, Ur i So nalaze u tri razlicita znaka a njegov Ur u konjukciji sa svima. Kako?

Sto se tice gledanja aspekata u tabeli, toplo ti preporucujem da to ne gledas jer cesto u tabeli pisu razne gluposti. Sama gledaj gdje se sta nalazi i vidjeces sta je sa cim u aspektu.

gbruthbg
03-05-2015, 11:02
Evo link ka karti svih aspekata iznad ... Po tome sam gledala lepo ima izlistana cela moja i njegova karta
http://www.astro.com/tmpd/ckdafile3hZZ0V-u1418467098/astro_61gw_01_26_e_c.32611.33565.pdf

Evo link pa pogledaj ... Ja sve gledam po astro.com drugi program nemam

Ne razumem se ja toliko da sama gledam, nazalost , pa uvek gledam tabelu sta cu ,pocetnik sam

Princess77
03-05-2015, 11:10
Pa sad ti kazem, zaboravi tu tabelu. Ako je to tvoja karta onda njegov Ur u skorpiji moze biti samo u konjukciji sa tvojim So. Eventualno i sa Me.
A cak ti i u tabeli na kojoj insistiras pise da sa Ma ima sekstil a ne konjukciju.
Kao sto rekoh, prijateljski savjet, sto prije naucis da ne gledas u tabelu bolje za tebe.

gbruthbg
03-05-2015, 11:15
Pa valjda cu brzo da naucim tako da gledam, do sada sam po tabeli sve gledala , onda verovatno se i zbunim i sama , pa me jos vise komentari drugih iznerviraju , dala sam samo primer vezano za taj Ur mozda nas nije on sinastrijski ni radio toliko ali eto pisale su clanice o Uranu pa sam se i ja nadovezala da bi me Biriboza prozvala bez razloga da joj nesto nije ili jeste jasno ....
Ko zna sta je nas sinastrijski radilo i zasto ,eto ja sam samo napisala tabelarne aspekte i to je to

Princess77
03-05-2015, 11:23
Ne ulazim u to ko je sta pisao, ja licno Ur uopste i ne racunam jer gledam po TA. Samo sam ti htjela pomoci u smislu da sama pocnes posmatrati aspekte a da se ne oslanjas na tabelu. Srecno u ucenju.

gbruthbg
03-05-2015, 11:34
Hvala ti :) meni je astro interesantna ali sad sve mi je lakse da retroaktivno nadjem povezivanje nego nesto da tumacim sebi jer sve moze iovako i onako i na sto nacina

Lahadima
03-05-2015, 11:54
E slažem se za ovu tabelu, nekad stvarno nema smisla. Sad vam se petljam u priču nepozvana :)

Evo vam primera: Drugarici i meni stoji da su nam sunca u kvadratu, a ona je vodolija a ja vaga. Vaga i vodolija ne mogu biti u kvadratu nikako, jer su u prirodnom trigonu, ali matematički, moje So je na kraju vage, a njeno So na početku vodolije i stvarno po tabeli ispade kvadrat...

Naravno, ja sam ovo uzimala u obzir dok mi Alea nije skrenula pažnju da je to totalna nebuloza, ali ok, tad stvarno nisam skoro ništa ni znala... I sad dobro gledam u kom je znaku koja planeta, čak i kad se oslanjam na tabelu...

mary@
03-05-2015, 20:58
Da li uvek aspekt urana mora dati razlaz?? Ja u svom natalu imam kvadrat venere i urana. Uran mi vlada 7-om kucom. Sa sadasnjim deckom imam isti taj aspekt jer smo generacija, mladji je 2 meseca od mene. Naravno, imamo i konjukciju urana. Njemu uran vlada 8-om kucom. Ili moze nevencani brak da bude ok? I da, upoznali smo se preko interneta...

Da li neko moze da mi pomogne :confused:

biriboza
04-05-2015, 20:49
Elena, mislim da nemas razloga da se osjecas prozvanom, a nadalje se pokazalo da ni ostalima nije bas "najjasnije" otkud njegov Ur ima konjukciju sa svim tvojim pobrojanim planetama koje su u 3 razlicita znaka.
Cak i gdje u tabeli (na koju se ti uporno pozivas) pise da Ur ima sekstil sa ne znam ti kojom planetom, ti uporno insistiras da je u 0.
Ne gubi mi se vrijeme na ovakve stvari, vec zelim nesto da naucim.
A to sto mislis da te neko pravi budalom, tvoj problem.
Svako dobro ti zelim.

elza
04-05-2015, 22:17

I ne samo bespolnost, već i perverzije, grupnjake (kojoj teži jedna od strana), nastranosti i nesrećne slučajeve prilikom koitusa. Drugim rečima, kontakt Urana s licnim je eksplozija energije, koja nema veze sa privlacnoscu.
Možda ljudi nisu sposobni da prepoznaju iskrenu privlacnost? A da je jaka energija, jeste.

coca
05-05-2015, 09:06
uran,pluton ,mars-opozicija saturn-kazu:ili je dobar covek, kao andjeo-ili je sam djavo :)

eleni
01-02-2016, 12:13
Sta donose trigoni u sinastriji?

ur120Ve
ur120Ju

Pipa Midlton
15-07-2016, 15:29
Ima li još neko da mi potvrdi da ima ovakvo iskustvo i da je ovo tačno?

Marshmallow86
16-07-2016, 13:18
Po meni je najnapetije kada Uran osobe X, napada Mo osobe Y.
Osoba X najčešće osobi Y veoma intenzivno "udara" na psihu.

Rejhana al Mahmud
16-07-2016, 14:09
Ja sam bila osoba Y i mogu rec...ni malo lagano...

karma1983
16-07-2016, 15:37
Po meni je najnapetije kada Uran osobe X, napada Mo osobe Y.
Osoba X najčešće osobi Y veoma intenzivno "udara" na psihu.

U jednoj sinastriji imam moj Ur u egzaktnoj konjukciji s njegovim Mo, obozavam tog lika al na prijateljskoj bazi, dok je on blago receno lud za mnom. Priznao mi je da mu nikad nijedna nije toliko zavrtila glavom :o

Marshmallow86
16-07-2016, 16:52
U jednoj sinastriji imam moj Ur u egzaktnoj konjukciji s njegovim Mo, obozavam tog lika al na prijateljskoj bazi, dok je on blago receno lud za mnom. Priznao mi je da mu nikad nijedna nije toliko zavrtila glavom :o

Zanimljivo :)

Ja ti imam jednu mixanu situaciju, tj. u sinastriji osobin Mo se odvaja od mog Saturna & aplicira prema mom Uranu, dok u Dejvisonu - gdje sam ja predstavljena Mjesecom, a osoba Saturnom, Sa0Ur kvadriraju Mo.

Imate li još nekih markantnijih aspekata u sinastriji :cool::)

karma1983
16-07-2016, 17:23
Zanimljivo :)

Ja ti imam jednu mixanu situaciju, tj. u sinastriji osobin Mo se odvaja od mog Saturna & aplicira prema mom Uranu, dok u Dejvisonu - gdje sam ja predstavljena Mjesecom, a osoba Saturnom, Sa0Ur kvadriraju Mo.

Imate li još nekih markantnijih aspekata u sinastriji :cool::)

Imamo obostrano Ma120Ve i njegov Pl120Ve, al kod mene nikako ne pale ti trigoni, tj. zracni Ma mi ne leze, uvijek sam padala na tipove sa vodenim Ma, najvise onima u Sco :D
Eh zaboravih, moj Ne pravi egzaktno 180 na njegovu Ve :p

Znaci u sinastriji i Dejvisonu vam je obrnuta situacija? Sto vise osjecas u odnosu?

Marshmallow86
16-07-2016, 17:34
Imamo obostrano Ma120Ve i njegov Pl120Ve, al kod mene nikako ne pale ti trigoni, tj. zracni Ma mi ne leze, uvijek sam padala na tipove sa vodenim Ma, najvise onima u Sco :D
Eh zaboravih, moj Ne pravi egzaktno 180 na njegovu Ve :p

Znaci u sinastriji i Dejvisonu vam je obrnuta situacija? Sto vise osjecas u odnosu?

Pa vidi, oboje smo na svoj nacin nagli & neuroticni :4lol:
Iz svoje perspektive mogu reci, da mi "udara" na psihu, tacno. Mozda ne toliko on sam, koliko to sto ja sama po sebi nemam strpljenja & samokontrole koju sam imala sa 20 :)

Sto se tice njega, smatra me naglom & impulsivnom, i cesto potencira kako sam nepredvidiva i kako ga konstantno iznenadjujem izvjesnim potezima.
E sad, koliko mu "udaram" na psihu to samo on zna, ali izletilo mu je da je poslije nekih nasih svadja malo mahnitao, pa eto :cool:

Tamy
16-07-2016, 20:05
Ja sa nekim imama Ur kvadrat Sunce i obrnuto, znaci duplo i u dejvisonu i kompozitnom u egzaktnoj opoziciji i cas smo zajedno cas odjednom prekid komunikacije sa njegove strane pa posle par meseci eto ga opet moli da smo zajendo pa onda opet i tako u krug. Naravno to je gotovo poslednji put kad je to uradio koliko god je molio nije bilo sanse ali eto ovo je samo da pokazem kako se ovaj aspekt odrazio kod nas.