strahovi [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : strahovi

ajde
29-06-2009, 11:48
gdje se u natalu vidi cega se bojimo..
strah kao najveci neprijatelj..
da nam sam razlog straha uopste nece naudit..
a.. koci nas..
i kako ga savladat..
cega se ustvari.. uistinu trebamo bojat?

ja nemam pojma.. al znam da ima apuno onih koji vole podjelit znanje sa nama... :D

jamburu
29-06-2009, 17:07
Mesec i saturn su zaduženi za strahove.

capella
29-06-2009, 19:00
I XII kuca.
Tu su smjesteni.

selena
29-06-2009, 21:01
evo -
moj najveći strah je gubitak kontrole a za to je zaslužan saturn koji mi gasi moje sunčeko u 1 ....
opet s druge strane strah od vezanja i ovisnosti o nekome je mjesec u vodenjaku pa kad ljubavi nemam samo to želim ..a kad dobijem bježim odnosno dostojanstveno se povlačim(VE u lavu)tako da nebudem povrijeđena... i tako to već 29 godina....

Billy
29-06-2009, 21:52
Verovali ili ne,ja sam rak koji ima strah od vode,zapravo od plivanja :p. Dva puta sam se davio kao klinac i nikada nisam naučio da plivam.U vodu uđem do ramena i čim malo zatalasa,trk na obalu hahahah.
Strah od vode je donekle racionalan,jer ME antiscijom dolazi u konjukciju sa VE i SO koje je vladar ASC,a sve se to dešava u XII polju,u raku.

Što se tiče SA,on može ukazati na strahove,ali dosta često ukazuje i na brige,na nesigurnost prema polju u kome se nalazi ili koje aspektuje (možemo dodati i istaknut znak device ili riba).A između brige i straha ipak postoji tanka linija razdvajanja.

Tora26
29-06-2009, 22:07
Verovali ili ne,ja sam rak koji ima strah od vode,zapravo od plivanja :p. Dva puta sam se davio kao klinac i nikada nisam naučio da plivam.U vodu uđem do ramena i čim malo zatalasa,trk na obalu hahahah.
Strah od vode je donekle racionalan,jer ME antiscijom dolazi u konjukciju sa VE i SO koje je vladar ASC,a sve se to dešava u XII polju,u raku.

Što se tiče SA,on može ukazati na strahove,ali dosta često ukazuje i na brige,na nesigurnost prema polju u kome se nalazi ili koje aspektuje (možemo dodati i istaknut znak device ili riba).A između brige i straha ipak postoji tanka linija razdvajanja.

Ja generalno nemam pojma o astrologiji :D ali imam malo vise o psihologiji i srodnim naukama.Verujem da ti to znas 10 000 000 puta bolje,ali po meni natal ti daje predispoziciju,a mnoge stvari zavise i od tzv spoljnih cinilaca.Npr. moje zanimanje niko ne pogodi iz natala ;)
Konkretno,htela sam da kazem da je tvoj strah od vode (btw mene je kao klinku brat od strica pokusao da udavi u bazencicu na naduvavanje pa nikada nisam naucila da plivam,a od svih vodenih povrsina bezim sto dalje :) )cisto emocionalna reakcija,emocionalno uslovljavanje nastalo kao posledica traume. Doduse,mozda i gresim,zavisi kako ko gleda na stvari ;)
Inace,osim vode koja je posledica traume u detinjstvu,ja imam klasicnu fobiju od miseva,ne mogu cak ni na tv-u da ih vidim :p

skorpija_strelac
29-06-2009, 22:19
ja imam fobiju od pasa

i to bas jaku

ja to povezujem sa Mo90Pl.....mozda gresim
ne znam preko cega se gleda?

ali ne mogu da vam objasnim zasto .....jedino se ne plasim zlatnog retrivera...to mi cudno...:D

ja kad vidim psa...idem drugom ulicom

Nale 83
29-06-2009, 22:33
Strah je SA
Psi: JU, MA, Devica i VI polje...
Sad ti povezi, ja logiku ne vidim :D

Ja se plasim svega i svacega, pocev od paukova pa do straha od gubitka najblizih :rolleyes:. Mislim daje za to zaduzen SA, vladar XII u VIII pa jos u konjukciji sa MO u Vagi

kupusić
29-06-2009, 23:24
Poslednjih 6 godina sam imala ogroman strah da će mi otac umreti. Svako jutro sam ulazila u sobu da vidim da li diše , kljukala ga sa gomilom vitamina ............Čak sam se vretila iz Bg. za Kg. da bi bila uz njega i promenila mu način života.
Svi koji me znaju pa čak i moja porodica su mislili da sam poprilično odlepila jer mom ocu nije ništa falilo, bar ne u toj meri da bi se ja tako čudno ponašala .
Otac mi je preminuo u januaru posle 9 meseci borbe sa tumorom na mozgu.
Da li se moje ponašanje , strah i intuicija vide iz mog natala?

Billy
29-06-2009, 23:25
Ja generalno nemam pojma o astrologiji :D ali imam malo vise o psihologiji i srodnim naukama.Verujem da ti to znas 10 000 000 puta bolje,ali po meni natal ti daje predispoziciju,a mnoge stvari zavise i od tzv spoljnih cinilaca.Npr. moje zanimanje niko ne pogodi iz natala ;)
Konkretno,htela sam da kazem da je tvoj strah od vode (btw mene je kao klinku brat od strica pokusao da udavi u bazencicu na naduvavanje pa nikada nisam naucila da plivam,a od svih vodenih povrsina bezim sto dalje :) )cisto emocionalna reakcija,emocionalno uslovljavanje nastalo kao posledica traume. Doduse,mozda i gresim,zavisi kako ko gleda na stvari ;)
Inace,osim vode koja je posledica traume u detinjstvu,ja imam klasicnu fobiju od miseva,ne mogu cak ni na tv-u da ih vidim :p

Apsolutno se slažem sa svim što si rekla!
Možda sam se pogrešno izrazio kad sam rekao "racionalno",misleći ipak na opravdani strah,nešto sam iskusio pa se zbog toga bojim. Za razliku recimo od totalno iracionalnog straha koji sam imao kao manji, od paukova. Držao sam zmiju u ruci bez problema,a pauka kad bih video,padao bih u nesvest :D

Inače,neke od sledećih fiksnih zvezda,takođe mogu ukazati na strahove,ako se na nekoj od njih nađe lična planeta
ADHIL (http://www.constellationsofwords.com/stars/Adhil.html)
07TAU52

ALMACH (http://www.constellationsofwords.com/stars/Almach.html)
14TAU14

ALPHERATZ (http://www.constellationsofwords.com/stars/Alpheratz.html)
14ARI18

MIRACH (http://www.constellationsofwords.com/stars/Mirach.html)
00TAU24

VERTEX (http://www.constellationsofwords.com/stars/Vertex.html)
27ARI51

jagoda4
29-06-2009, 23:29
Ako neko vjeruje u reinkarnaciju onda strah moze da ima i veze sa tim, meni su rekli da sam u nekom od proslih zvota nastradala tako sto sam pala sa visine, pa se sada bojim aviona, mislim da je tesko u astroloji naci neku vezu sa strahom, ko uspije svaka mu cast:)

Billy
29-06-2009, 23:50
Ako neko vjeruje u reinkarnaciju onda strah moze da ima i veze sa tim, meni su rekli da sam u nekom od proslih zvota nastradala tako sto sam pala sa visine, pa se sada bojim aviona, mislim da je tesko u astroloji naci neku vezu sa strahom, ko uspije svaka mu cast:)

Uh,to je posao za nekog ko se bavi karmičkom astrologijom. Mnoge stvari,neke obrasce ponašanja,neka znanja i veštine,strahove itd. dobijamo kroz nasleđe duše,kroz XII polje,odnosno prethodnu inkarnaciju.
Interesantna astrološka grana...

Bosnian GirL
03-07-2009, 19:59
ja imam fobiju od pasa

i to bas jaku

ja to povezujem sa Mo90Pl.....mozda gresim
ne znam preko cega se gleda?

ali ne mogu da vam objasnim zasto .....jedino se ne plasim zlatnog retrivera...to mi cudno...:D

ja kad vidim psa...idem drugom ulicom

e tu si me nasla
mene strah skoro svake zivotinje a pogotovo pasa..onih malih mozda i ne toliko..a vecih, da ne spominjem
primjetila sam...da skorpije se vecinom boje :D

ne bi znala reci zbog kojeg aspekta

tia13
03-07-2009, 20:07
hm dobra tema...:)
kod mene ti je puna XII kuča sunce,merkur,venera,kiron tako da mislim da bar otprilike svoje strahove pripisujem mojoj XII kuči,a saturn mi je u petoj u vagi,a mesec u MC-ju u ribama....i ja mislim da se to može videti u natalnoj,ali narvno osoba stručna tome ja nisam baš:) tek se učim...pozzz

tori
19-08-2009, 15:37
e ja se jako bojim zmija, klaustrofobicna sam i strah me je kad sam u moru a daleko od obale pa jos ako ne mogu dotaci dno-eto ti panicara:)

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

Little Warrior
22-08-2009, 03:29
Jel se jos neko osim mene boji mraka?
Do duse, ja se plasim mraka samo kada sam u zatvorenom prostoru, ne na ulici...i pri tom mislim na totalni mrak, a ne na fazon kad mi svetlo sa ulicnih svetiljki ulazi kroz prozor u sobu...

Marlen
22-08-2009, 14:25
Negde sam procitala da JMC na Asc govori o strahu od neuspeha.

Jel ima neko neki predlog za takve strahove, psiholoske prirode, ja imam Mo, Sa i Ma u 7, imam zelju da se isticem a dok sam bila mladja u isto vreme strah od javnosti:rolleyes:

Sad ga nemam vise i bolje mi je:D

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=p60filel6PvDj-u1232452080&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=22&smon=8&syr=2009&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=22&node=-Yn&ast=

skribent
22-08-2009, 15:02
e ja se jako bojim zmija, klaustrofobicna sam i strah me je kad sam u moru a daleko od obale pa jos ako ne mogu dotaci dno-eto ti panicara:)

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

Tori, ako vec nismo "astroloski blizanci", onda definitivni imamo puno toga zajednickog (secas se da smo gledale karte), tvoji strahovi su i moji, posebno zmije! Imala sam dugo strah od vode, i jos uvek ga imam, ali sam ga donekle i savladala, plivam daleko i duboko i ne moram da dotaknem dno :)

ibis
22-08-2009, 16:01
bio je u Astrologosu jedan fantastican clanak o strahovima...autor navodi da je strah osecanje suprotno od vere, tako da od straha najvise stradaju osobe koje su najcvrsce vezane za "ovozemljsko"...naglaseni zemljani znakovi...slazem se i da Sa redovno odradi svoje...dok Jupiter i narocito znak ribe daju sklonost ka sagledavanju sirih aspekata stvarnosti, a time umanjuju strahove...vera i nada ubijaju strah...

capella
23-08-2009, 11:44
[COLOR="Blue"]bio je u Astrologosu jedan fantastican clanak o strahovima...autor navodi da je strah osecanje suprotno od vere, tako da od straha najvise stradaju osobe koje su najcvrsce vezane za "ovozemljsko"...naglaseni zemljani znakovi...slazem se i da Sa redovno odradi svoje...dok Jupiter i narocito znak ribe daju sklonost ka sagledavanju sirih aspekata stvarnosti, a time umanjuju strahove...vera i nada ubijaju strah...

Ja nemam ni jednu planetu u zemljanim znacima, pa opet imam jake strahove.

Strah je emocija i nelogicno mi je da ima veze sa zemljanim.
Prije sa vodenim, to vec ima logike.
Moj SA u 12.-skolski primjer straha od samoce.
UR u u 4.- od liftova,letenja i visine-bukvalno gubim dah u liftu

ibis
23-08-2009, 13:04
Ja nemam ni jednu planetu u zemljanim znacima, pa opet imam jake strahove.

Strah je emocija i nelogicno mi je da ima veze sa zemljanim.
Prije sa vodenim, to vec ima logike.
Moj SA u 12.-skolski primjer straha od samoce.
UR u u 4.- od liftova,letenja i visine-bukvalno gubim dah u liftu

okaci kartu...
clanak je uopsten, a u astrologiji uvek ima sto nijansi...
(btw ne mogu da ga nadjem)
pa i ja se slazem da Sa ima mnogo uticaja...a mislim da aspekti Mo takodje puno govore...ali mi nije jasno ovo za Ur u 4...samo po sebi to ne daje strahove, kakvi su aspekti?

capella
23-08-2009, 17:39
Sam URAN u 4. ne daje strahove ali on objasnjava strah od lifta (uran), letenja (uran) itd.
U aspektu je 90 VE i 30 PL i ovi sa svjetlima a vladar je VIII.
A sto se XII tice, taj sSA tu je bas gadan.

http://i133.photobucket.com/albums/q43/melien06/th_astro_ack_01_mela_s_hp4786425064.gif (http://s133.photobucket.com/albums/q43/melien06/?action=view&current=astro_ack_01_mela_s_hp4786425064.gif)

cokolina
24-08-2009, 01:09
moj drug kaze da se ja plasim samo dve stvari svega i svacega mozda je u pravu ali ja zaista mrzim iglu uopste se u bolnici ili takoj nekoj ustanovi zubar recimo osecam grozno evo sad me podilazi jeza stalno se bojim za moje bliznje za vreme bombardovanja nisam spavala uopste kao cuvala ih dok su oni spavali kao topovi izgleda da sam se samo ja plasila inace se nebojim smrti inemam strah od smrti.

mandrak-21
24-08-2009, 01:34
Do duse, ja se plasim mraka samo kada sam u zatvorenom prostoru, ne na ulici...i pri tom mislim na totalni mrak, a ne na fazon kad mi svetlo sa ulicnih svetiljki ulazi kroz prozor u sobu...
nekada davno sam se plasio mraka,pasa i vampira toliko sam se plasio da nisam smeo ugasiti svetlo pa po mraku da odem do kreveta a na ulici sam cekao nekog prolaznika i isao polako za njim ili ispred samo da ne budem sam>a psa kako vidim pocnem trcati zato su me i zvali gonzales..........

cokolina
24-08-2009, 01:48
mandrak sto stah od vampira to me cudi aj kao neki ovozemaljskih sila npr duhova ili tako mozda tvoj r pl u Viii

mandrak-21
24-08-2009, 01:56
mandrak sto stah od vampira to me cudi aj kao neki ovozemaljskih sila npr duhova ili tako mozda tvoj r pl u Viii
ha ha! gledao sam film leptiricu i kad sam video one zube pitam brata sta je to on odgovori :,,to je vampir i on ljudima sisa krv......." a otac uvidevsi da sam se poceo plasiti kaze ma nije to nista sine obican pas....i otud strah i od psa i od vampira:eek:.i plavusa kad mi se popnu na grbacu;)
sada je druga prica nemam nikakvih strahova jos od svoje 12-te godine

Zivkovic
24-08-2009, 03:26
Ova tema kao da je stvorena za mene,imam Saturn u VIII i jak kvadrat Sunce u biku a Venera na samom vrhu XII...Podznak sam rak,a JMC i Hiron tacno na asc...i jos mi sad Saturn tranzitira Mesecom u devici..sta ja svakodnevno prozivljavam...nedao bog nikom.

Rivendell
24-08-2009, 23:22
Ja sam se oduvijek bojala natprirodnog, paranormalnih pojava i sl. plašim se i zmija te morskih pasa. To je to u stvari. Ja sam mišljenja da baš ljudi u čijim natalnim kartama prevladavaju vodeni znaci imaju više strahova jer su osjetljiviji, a i mašta je često bujnija. Kod mene je zaslužan Mjesec u Škorpionu u konjukciji s Plutonom i konjukciji s Jupiterom, Sunce u Ribama u kvadratu s Neptunom.

arctiumLappa
25-08-2009, 14:41
Strah je SA
Nikako.
Saturn je poteskoca, teret, ucitelj, pravda koju je tesko izneti na plecima, svasta jos nesto, ali nije strah.
Strah je emocija, te je logicno da bi je mesec predstavio. Ali i strahovi su razliciti dal' je fobija, trauma, iracionalan...
Medjutim kako sve nije tako jednoznacno vazno je i u kom znaku ima mnogo planeta, i od koga trpe aflikcije i jos mnogo nekih stvari. Ali cak i u tim manjim segmentima saturn ne moze da bude strah.

Ribe su intuitivne i osoba sa znakom/podznakom i mnogo planeta u ribama ce cesto imati iracionalne strahove. Nije vazno da li od vanzemaljaca ili od gladi i nestanka novca iako to nikad nije osetila. Device ce imati prizemljenije strahove, hipohondarske, ali opet racionalnije, na osnovu nekog iskustva... makar ne licnog.
Oni sa jakom dvanaestom kucom ce imati dugove ili secanja na prethodne zivote.

Zivkovic
25-08-2009, 14:47
Nikako.
Saturn je poteskoca, teret, ucitelj, pravda koju je tesko izneti na plecima, svasta jos nesto, ali nije strah.
Strah je emocija, te je logicno da bi je mesec predstavio. Ali i strahovi su razliciti dal' je fobija, trauma, iracionalan...
Medjutim kako sve nije tako jednoznacno vazno je i u kom znaku ima mnogo planeta, i od koga trpe aflikcije i jos mnogo nekih stvari. Ali cak i u tim manjim segmentima saturn ne moze da bude strah.

Ribe su intuitivne i osoba sa znakom/podznakom i mnogo planeta u ribama ce cesto imati iracionalne strahove. Nije vazno da li od vanzemaljaca ili od gladi i nestanka novca iako to nikad nije osetila. Device ce imati prizemljenije strahove, hipohondarske, ali opet racionalnije, na osnovu nekog iskustva... makar ne licnog.
Oni sa jakom dvanaestom kucom ce imati dugove ili secanja na prethodne zivote.

Meni je sad Saturn egzaktno na Mesecu u devici...to su strahovi? jer imam jako problema sa snom...a mozda je i u pitanju opozicija Urana:confused:

CARAPICA
25-08-2009, 14:52
ne možeš vjerovati... jučer sam baš razmišljala o ovoj temi... i eto je :-D
strahovi... moja malena borba, ali ipak uspjesno se miču sloj po sloj...:)
hm od čega nemam strah? :D vladar 12 merkur u ribama, a zapravo najveći strah je bio od govora-merkur :D jos u kvadratu sa mjesecom,eto ga na... ali zanimljivo,ajde govor odrađujem kolko-tolko ali strah od pauka:eek: e to je posebna priča,a trudim se gledati ga pa nek on živi... samo ne mogu ga vidjeti kada se mrda sa tim svojim nožicama fuj,fuj... :mad:

*Invisibleshadow*
25-08-2009, 16:38
pauci :eek: :eek: :eek: sve šta imam reć :D mrzim ih

Ramona
25-08-2009, 18:03
uh bube svih vrsta i dezena..

mandrak-21
25-08-2009, 23:57
Meni je sad Saturn egzaktno na Mesecu u devici...to su strahovi? jer imam jako problema sa snom...a mozda je i u pitanju opozicija Urana:confused:

u pitanju su oba tranzita....uran za san a saturn malo bi mogao na zdravlje uticati ali vise strahovi zbog dusevne napetosti moze se ispoljiti i na probleme sa majkom zavisi u kojim su poljima i kojim poljima vladaju itd.......

Zivkovic
26-08-2009, 03:55
u pitanju su oba tranzita....uran za san a saturn malo bi mogao na zdravlje uticati ali vise strahovi zbog dusevne napetosti moze se ispoljiti i na probleme sa majkom zavisi u kojim su poljima i kojim poljima vladaju itd.......

A od tog urana cu da izvinete popi... stvarno,ponekad se bojim da cu zaostati u razvoju od nedostatka sna:( :( :(

tinna-bg
27-08-2009, 16:56
Koji su to aspekti i polozaji planeta koji mogu dovesti do anksioznosti?

Bez namere da icije strahove banalizujem, ali mislim da su strahovi od buba, zmija itd. beningni u odnosu na unutrasnje (psihicke) strahove. To su strahovi sa kojima se neko bori svakodnevno i nije retko da osoba podlegne tim strahovima i napravi sebi pakao od zivota, strahovi je sputavaju, koce, oduzimaju energiju..itd

Logika mi govori da mora biti veza izmedju 12-og i 8-polja, vladari tih polja u padu u losim aspektima (mada ne mora bas tako skolski da bude)
Sta vi mislite?

Zivkovic
27-08-2009, 17:07
Koji su to aspekti i polozaji planeta koji mogu dovesti do anksioznosti?

Bez namere da icije strahove banalizujem, ali mislim da su strahovi od buba, zmija itd. beningni u odnosu na unutrasnje (psihicke) strahove. To su strahovi sa kojima se neko bori svakodnevno i nije retko da osoba podlegne tim strahovima i napravi sebi pakao od zivota, strahovi je sputavaju, koce, oduzimaju energiju..itd

Logika mi govori da mora biti veza izmedju 12-og i 8-polja, vladari tih polja u padu u losim aspektima (mada ne mora bas tako skolski da bude)
Sta vi mislite?

Hvala bogu,kakve bube i gluposti...pa ja samo mozu reci da otkad Saturn dolazi iz 8. na Mesecu,i Uran vladar Saturna opozicionira mesec...zivot mi se okrenuo za 360 st. x2....

Po mojoj logici upravo kontakt Saturn i Meseca,a o prirodi straha govori znak,kuca....a za anksioznost Uran Mesec.

tinna-bg
27-08-2009, 17:31
Hvala bogu,kakve bube i gluposti...pa ja samo mozu reci da otkad Saturn dolazi iz 8. na Mesecu,i Uran vladar Saturna opozicionira mesec...zivot mi se okrenuo za 360 st. x2....

Po mojoj logici upravo kontakt Saturn i Meseca,a o prirodi straha govori znak,kuca....a za anksioznost Uran Mesec.

Kojom ti kucom vladaju saturn i mesec? posto govoris o periodu neispavanosti, da li je umesana 12-a kuca?

uranija
18-11-2009, 23:43

ovo i ja imam al eto meni su strahovi-saturn u 4.-oj eto bas kuca,dom,u konj sa plutonom-mrak,oba su u kvadratu sa asc,sve iz moje glave,saturn je i samoca,plasim se i toga,u toj meri da moram da se okupiram max da ne bih primecivala samocu,u suprotnom begam od kuce

nata-pata
19-11-2009, 20:54
Moj najveći strah je strah od struje. Naime,bojim se svih modernih uređaja,koji funkcionišu na struju,a kako bi drugačije. Bojim se i ovog kompa ispred sebe. Ipak-najviše se užasavam mašine za pranje rublja,čak toliko da je ne smijem upaliti ako sam sama u kući. U čemu je problem???? Zna li ko razlog?

Nov@
20-11-2009, 19:05
vladar 12 merkur u ribama, a zapravo najveći strah je bio od govora-merkur :D jos u kvadratu sa mjesecom,eto ga na...

meni je vladar 12 merkur u 10 polju u raku...i mjesec u raku u konjukciji sa merkurom....trema u govoru pred vise ljudi.... ali to sam uspjela savladati...
saturn je taman izlazio iz 10 kuce kada sam radila takav posao gdje sam morala da pricam u javnosti pred vecim brojem ljudi...
Suocila sam se sa svojim strahom, i nastao je savrsen osecaj...
Saturn nas suocava sa problemom koji imamo, nije on predstavnik straha, vec ucitelja, kako su neki ovdje vec napisali, mene je naucio pobjediti moj strah koji sam imala kako si i ti rekla kroz merkur... :)

lilita
20-11-2009, 20:22
Strah od prevara (Ma90Ne),od vode ( Mo u Sc), od visine (Sa0Ur Valjda)...

http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/marija.gif

Chither
23-11-2009, 01:01
Strah od javnih nastupa, voznje...Ur 150 Mo - X i III

vagica
25-02-2010, 10:35
Meni je j.holcl.odmah rekla strahovi po majcinoj liniji-mesec u 12.-mama panicar nevidjen, zatim strah od raskrsnica -saturn u 3-zatim strah od teskih vozila -pluton konj saturn takodje u 3-strah,strah,strah...Zna zena procitala me za sekund a zvala je i piatala samo kako stojim u saobracaju dal da vozim kola jer kako polozih i dobih kola a ja umreh od straha noga mi se trese na kvacilu.

Buby
27-02-2010, 03:19
Ja imam stasno puno strahova...to je ta veza izmedu 8 i 12 kuce gdje mi Sa u 8 kuci u Skorpiji i Pl u 8 kuci u Vagi prave kvadrat sa Ma u 12 kuci u Jarcu. Ne bih banalizirala strah od buba jer je moja fobija prestrasna ...rekli su mi da je to nesto doneseno sa sobom...jak karmicki aspekt koji nosim i koji je duboko usaden u mom nesvjesnom. To je toliki strah da osim sto se strahovito preznojim kada vidim bube ja postanem neuracunljiva...jednom sam bukvalno iskocila iz auta u voznji jer je buba skocila na staklo izvana...ne sjecam se kako sam otvorila vrata od auta...samo se sjecam straha i bola kada sam ispala na cestu i pocela se tumbati.

Toliko se bojim mrtvaca, grobova i sahrana da sam nakon prve i jedine sahrane na kojoj sam bila pocela dobijati panicne napade. Reki su mi da je to pamcenje na tijelo kako se raspada i mogu vam reci da je to zivi uzas te bube i mrtvaci mi unistavaju psihu i zivce. Ja se moram suociti ali ja se sva ukocim i svaki put je strah sve veci...`ko se bori sa slicnim znat ce o cemu pricam. Ako tko ima kakav savjet...bilo kakav vezan za ovakve strahove bila bi mu zahvalna

Marlen
28-02-2010, 22:02
Meni je vladar Asc Sa, koji je u VII, a i Mo je na desc...
dakle, imam strah od povredjivanja.

Drugo, kako je Saturn, Satanil, odbaceni andjeo, zamerio Bogu da svet nije savrsen, sanjam djavole i plasim ih se... mozda i ja nesvesno zameram Bogu, Boze oprosti, sto svet nije savrsen, i stalno nalazim neku nepravdu...

gasimetrija
15-03-2010, 12:59

Da se nadovezem...
bojim se vode ,a inace sam Rak/Riba:D
Kad sam imala 5 godina ,davila sam se nocu u poplavi,kod babe i dede na selu...sama,nasli me onesvescenu...jedva ostala ziva.
Imam utisak da sam tako i skoncala prosli zivot.Plivam ali samo u vodi gde mogu da dodirnem dno.
Saturn u Ribama u prvoj kuci?

Rabiosa
28-09-2012, 18:52
Imam iracionalan strah od insekata. Da li se to vidi u mojoj karti?

Little Warrior
28-09-2012, 19:28
ha ha! gledao sam film leptiricu i kad sam video one zube pitam brata sta je to on odgovori :,,to je vampir i on ljudima sisa krv......." a otac uvidevsi da sam se poceo plasiti kaze ma nije to nista sine obican pas....i otud strah i od psa i od vampira:eek:.i plavusa kad mi se popnu na grbacu;)
sada je druga prica nemam nikakvih strahova jos od svoje 12-te godine

Hahahahh ovo sam tek sad videla, gonzales :4lol:

I ja sam moj prevazisla, evo liste mojih nekadasnjih strahova:

1. Od mraka
2. Od zubara (klao se dugo sa strahom od mraka, blagoslovite anesteziju)
3. Od otrova, tj otrovnih materija

Zlih ljudi se vise ne bojim mnogo, "govorim tiho i nosim sebe sa sobom" :D I ujedam po potrebi :4lol:

Uglavnom imam iracionalne strahove (moje 12. polje)

Ne tresem se i ne znojim kada ih prozivljavam, vec me tiste(saturn u 12). A najvise me tisti mogucnost da nemam slobodu (izbora, kretanja i da stvari uzmem u svoje ruke) Mada u kakvoj drzavi zivim, ja sam cool :cool:

Kao neko sa vladarima asc u 12 i saturnom u 12, previse su mi puta bile vezane ruke za delanje, pa je to kod mene i strepnja da necu moci da delam u vreme (saturn) kada se treba delati.

I zamalo da zaboravim. Prelazim ulicu kao baba. (opet vladar 3 u 12)

Rabiosa
28-09-2012, 19:35
Ja fizički reagujem na insekta, naježim se, skupim ruke, ponekad oznojim. Ne volim kod njih njihov izgled i zujanje, kod onih koji zuje. Što je najgore počela sam da se u zadnjih par godina bojim muva. Znate li još nekog ko se boji muva? :07:

andjela
28-09-2012, 19:53
Nema cega se ja ne plasim...To je uzas,kada malo bolje razmislim...Strah me je od siromastva,od zivota bez ljubavi,bez braka,potomstva...Ja ne smem ni da pomislim na to...a sa druge strane me je strah i od vezivanja,gubitka svoje slobode,smrti svojih bliznjih...Strah me je propasti ljudi koje volim,strah i od totalne propasti drzave...

Strah da mi zivot ne bude uzaludan,ztrah da mi zivot ne prodje a da ne napisem ni jednu knjigu-strah od prosecnosti...

Veliki strah od intimnosti na 1.mestu...:confused:

Slucaj sam za posmatranje,ili je to samo Mo u raku...

Lahadima
28-09-2012, 20:20
Inače,neke od sledećih fiksnih zvezda,takođe mogu ukazati na strahove,ako se na nekoj od njih nađe lična planeta
ADHIL (http://www.constellationsofwords.com/stars/Adhil.html)
07TAU52

ALMACH (http://www.constellationsofwords.com/stars/Almach.html)
14TAU14

ALPHERATZ (http://www.constellationsofwords.com/stars/Alpheratz.html)
14ARI18

MIRACH (http://www.constellationsofwords.com/stars/Mirach.html)
00TAU24

VERTEX (http://www.constellationsofwords.com/stars/Vertex.html)
27ARI51

Ja sad nađoh ovo, i skontam da ja imam tačno na podznaku fiksnu zvezdu Adhil! :confused: Međutim, meni to ništa ne znači, jer ne znam kako da tumačim...

A čega se bojim, pa poduži je spisak :)

visnja
28-09-2012, 23:25
ja imam fobiju od macke, ne moram je vidjeti dovoljno da je cujem, zapravo mi zvuk koji pusta najvise smeta, (da laje npr mislim da se ne bi toliko bojala) a osjetim je na kilometar, i na samu pomisao pocinju mi fobicni simptomi

kao malo sam se oslobodila jer mogu par sekundi gledati samo sliku mace

nemam pojma da li se to vidi u karti (ja licno ne vidim)

MIRACH 00TAU24 fixna zvezda mi pravi 180 na mo, ne znam dal to ima neke veze

CARAPICA
28-09-2012, 23:28
Zar ne spadaju mačke pod hor. znak lava?
Kako bi bilo dobro pronaći simboliku životinja kroz znake, gdje da se to nađe?

Little Warrior
28-09-2012, 23:30
ja imam fobiju od macke, ne moram je vidjeti dovoljno da je cujem, zapravo mi zvuk koji pusta najvise smeta, (da laje npr mislim da se ne bi toliko bojala) a osjetim je na kilometar, i na samu pomisao pocinju mi fobicni simptomi

kao malo sam se oslobodila jer mogu par sekundi gledati samo sliku mace

nemam pojma da li se to vidi u karti (ja licno ne vidim)

MIRACH 00TAU24 fixna zvezda mi pravi 180 na mo, ne znam dal to ima neke veze

Vladar 12. kvadrat vladar osmog, a vladar osmog je dispozitor urana (tj mars), a taj mars je u lavu :) Macka :) mada, da nisi rekla ne bih mogla da pretpostavim...

visnja
28-09-2012, 23:41
Vladar 12. kvadrat vladar osmog, a vladar osmog je dispozitor urana (tj mars), a taj mars je u lavu :) Macka :) mada, da nisi rekla ne bih mogla da pretpostavim...

i meni je jasno kad ti ovako objasnis :)

da li se gledaju dispoziitori te 2 planete koje su kvadratu? one prave trigon ma120so

po tome bi mogla da se izlecim

mandrak-21
28-09-2012, 23:43
Zar ne spadaju mačke pod hor. znak lava?
Kako bi bilo dobro pronaći simboliku životinja kroz znake, gdje da se to nađe?

Vladarstva u astrologiji.tu mislim da ima nesto o tome.

Little Warrior
28-09-2012, 23:52
i meni je jasno kad ti ovako objasnis :)

da li se gledaju dispoziitori te 2 planete koje su kvadratu? one prave trigon ma120so

po tome bi mogla da se izlecim

Pa nadjem ja povezanost kad mi ti kazes sta je problem, al nije to fora :D
Nego jednostavno ne bih rekla da se plasis maca :)

E sada uran je u kvadratu sa dispozitorom i to je glavni problem :) Dakle sam pocetak resavanja je tezi jer su to fiksni znaci i kvadratura sa dispozitorom.

Kada se u proces resavanja udje, lako ce se resiti upravo zbog dispozicije o kojoj govoris. Mars odlazi u strelca, a uran dolazi u lava i sve super :)

Ovo se samo od sebe nece resiti i zbog fiksnih znakova i zbog fiksnih polja (8 i 5) zato treba aktivno raditi na tome :p

andjela
28-09-2012, 23:57
Ljudi,kako ja da se resim strahova?

Gde se oni vide u mojoj natalnoj karti?Puna 8.kuca?:confused:

visnja
29-09-2012, 00:15
Pa nadjem ja povezanost kad mi ti kazes sta je problem, al nije to fora :D
Nego jednostavno ne bih rekla da se plasis maca :)

E sada uran je u kvadratu sa dispozitorom i to je glavni problem :) Dakle sam pocetak resavanja je tezi jer su to fiksni znaci i kvadratura sa dispozitorom.

Kada se u proces resavanja udje, lako ce se resiti upravo zbog dispozicije o kojoj govoris. Mars odlazi u strelca, a uran dolazi u lava i sve super :)

Ovo se samo od sebe nece resiti i zbog fiksnih znakova i zbog fiksnih polja (8 i 5) zato treba aktivno raditi na tome :p

jeste cor svjesna sam tih poteskoca, al bice super ako bar i u 50toj ne budem skakala na luster kad negde uleti macka :o

hvala na objasnjenju :D

Little Warrior
29-09-2012, 01:36
jeste cor svjesna sam tih poteskoca, al bice super ako bar i u 50toj ne budem skakala na luster kad negde uleti macka :o

Pogresila sam malo pre kada sam ti napisala da je kvadrat kroz fiksna polja (mars je u 6. polju i skroz sam to previdela)...al sestica su i kucni ljubimci pa eto dalje simbolike...

REsivo je to kod tebe ;) Jel si imala neku traumu iz detinjstva ili? :)

mini_mimi
29-09-2012, 01:40
Kako se gledaju strahovi?
Ja ih nemam...

Che1
29-09-2012, 02:01
Moji strahovi su svi vezani z aporodicu i mrak a i zanima me keko se gledaju?

i Agenu.

More
29-09-2012, 08:10
Uopste mi nije jasno kako se mogu vidjeti odredjeni strahovi u karti..mislim na konkretan strah.
Kad pomislim na lift panika me hvata, preznojavam se na samu pomisao,jer sam ostala 2 sata zaglavljena poslednji put. Nocna mora !

visnja
29-09-2012, 18:05
Pogresila sam malo pre kada sam ti napisala da je kvadrat kroz fiksna polja (mars je u 6. polju i skroz sam to previdela)...al sestica su i kucni ljubimci pa eto dalje simbolike...

REsivo je to kod tebe ;) Jel si imala neku traumu iz detinjstva ili? :)

ne, cak sam se u periodu osnovne skole igrala s njima . koliko sam uspjela iskopati po sebi mislim da je vezano za odredjenu zivotnu situaciju.

meni treba dobar strucnjak, trenutno nemam mogucnosti za to :rolleyes:

direktno suocavanje sa predmetom i situacijom koja izaziva strah ne preporucujem nikad nikom

imala sam priliku i to dozvjeti, posljedice su porazavajuce i ,,za bolesnog i za zdravog koji je to priredio,,

alea
30-09-2012, 09:20

Strahovi su domen SA, on prirodno vlada 8 p. kod tebe, SA je vladar 12. nasao se u 6 p. koje se odnosi na kucne ljubimce u Devici, pravi 90VE. koja je tebi vladar 8 znaka, a MO ti je na samom kraju Vage, najvecim delom svog tela je vec u Skorpiji, samim tim, u 8. znaku a vec i skoro na vrhu 8. kuce, i ima partilni, egzaktni sekstil sa SA. :)
Uz to, i vladar ASC ti je JU u Raku, egzaltiran ali retrogradan i ima aspekt sa tim istim SA a gledaju se medjusobno iz znakova izgona ( JU je u izgonu SA, a SA u Devici u izgonu JU ), sto samim tim daje medjusobno negativna osecanja.
Ako ti je za utehu, ne vole ni macke tebe :D

andjela
30-09-2012, 09:30
Alea,a otkud meni toliki strahovi?...Puna 8.kuca,i vladari 12.u 8.?

alea
30-09-2012, 10:24
Alea,a otkud meni toliki strahovi?...Puna 8.kuca,i vladari 12.u 8.?

Pa pre svega, ti si VE u Vagi, tvoj vladar je u 6 p. i 6 znaku, sto znaci da je u averziji ka svom domicilu, a cim planeta ne vidi vrh kuce kojom vlada ( a to znaci da nema ka njoj ni jedan Ptolomejski aspekt 0, 60, 90, 120, 180 ) ona samim tim nije u stanju direktno da upravlja samom sobom i svojim zivotom, reklo bi se malo je izgubljena.
Tvoja VE se nalazi u znaku u kom se sama oseca dobro, ali joj ne odgovara kuca, koja joj doprinosi osecaju inferiornosti.
JU te u ovoj poziciji mnogo stiti, jer je u svom domicilu, i ako bi ga uzela kao vladara 12. onda bi to bilo ok, ali ipak je vladar maleficnih kuca i nalazi se u njoj, 8. i 12. i ima sekstil ka tvom vladaru ASC, i svi aspekti su preko losih kuca ( 6. 8. 12. ) Uz to, ME u padu u Strelcu u aspektu ka JU vladaru 12. i 8. ne doprinosi zdravorazumskoj logici od cega taj strah zapravo potice.

A, problem je i sto je vladar 12 znaka MA u Vagi, jer ako uzmes da su Ribe, kojima JU vlada u prirodnom sekstilu ka Biku na tvom ASC, onda vidis da je to 11. znak od ASC, samim tim, u odredjenoj su harmoniji.

Ali se Bik i Ovan kojim vlada MA, ne vide, tako da je MA vladar 12. znaka, mundanog polja, nalazi se u izgonu u Vagi i ima gotovo egzaktni sekstil ka SO u 8. znaku, a MA, em sto se odnosi na hrabrost, em sto je tebi u padu, em gleda SO iz znaka njegovog pada jer je SO u Vagi u padu, pa mu ovaj aspekt ne prija, ne daje mu recepciju, vec ga cini jos slabijim. :)

Kod ovih dobrih aspekata je rec o tome da te predmet straha ipak ne moze povrediti, sto je sustina dobrih aspekata, ali kada uzmes da je tvoj MA prilicno ugrozen i po znaku i polozaju u kuci, onda je jasno da ti ne daje puno hrabrosti i snage.

andjela
30-09-2012, 10:31
Hvala Alea:)...Nadam se da ce se to prevazici s godinama...Ne znam,ali je moguce i to sto sam zivela sa poprilicno nervoznim osobama,a deda mi je dugo god bio bolestan,i to nervno,pa je nekako i to uticalo da mi se pojave neki strahovi,koje drzim pod kontrolom,samo sto su uvek nekako tu...Ne bih bas rekla da nemam hrabrosti za neke stvari,vise je u pitaanju prevelika analiticnost...a bas je to moguce od vladara Asc u 6.kuci-kuci device...

alea
30-09-2012, 10:40
Hvala Alea:)...Nadam se da ce se to prevazici s godinama...Ne znam,ali je moguce i to sto sam zivela sa poprilicno nervoznim osobama,a deda mi je dugo god bio bolestan,i to nervno,pa je nekako i to uticalo da mi se pojave neki strahovi,koje drzim pod kontrolom,samo sto su uvek nekako tu...Ne bih bas rekla da nemam hrabrosti za neke stvari,vise je u pitaanju prevelika analiticnost...a bas je to moguce od vladara Asc u 6.kuci-kuci device...

Pa u sustini, ti si VE u Vagi, ovo je planeta u svom sedistu, prepuna je vrlina.
Inace, 12. kuca predstavlja nase neprijatelje, a ti kao da stalno imas osecaj da su ti za vratom, jer je MA iza tvoje VE, on ne ide iz Vage cak ni dispozicijom.
Zanimljivo je to sto kazes jer inace, MA i SO predstavljaju muskarce u nasoj karti, pa bi se to mozda pre moglo odnositi na njih.
Inace, SO kao prirodni vladar 4 p. ti je u 8. a to su koreni, porodica, muskarci...

Analiticnost bi mogao da ti da ME60VE. :)

VE u 6 p. je inace nekako povezana sa ceznjivom prirodom, sanjalackom, kao i VE u 12....

Che1
30-09-2012, 10:41
Hmmm

Znaci bitan je sa i 6, 8 i 12 kuca....
Ok sa je u prvoj na asc a sunce u 12, da li je sunce zapravo meni uzrok strahova?
Ne razumem....

alea
30-09-2012, 10:50
Hmmm

Znaci bitan je sa i 6, 8 i 12 kuca....
Ok sa je u prvoj na asc a sunce u 12, da li je sunce zapravo meni uzrok strahova?
Ne razumem....

Pa pre svega, ako krenes redom, vidis da ti je vladar ASC ME, u svom je domicilu ali je daleko iza ASC, tako da je aspekt odavno otisao od njega. ME je inace jos pod zracima SO, oslobadja se njegovog uticaja, sto je dobro, i simbolicno mozes gledati kao bolesnika koji se oporavlja nakon bolesti, bolje mu je ali nije jos skroz u punoj snazi.

MO je u 8. kuci, ovde polozen, on donosi dusevne patnje i nemire, strahove, narocito jer je u Jarcu, gde se ne oseca dobro, i cesto je prepun melanholije i pesimizma. Dobra stvar je aspekt trigona MO120ME, jer doprinosi racionalizaciji emocija i razuma ( za MO je jako dobro kada ima dobar aspekt od ME ili SO ).
Ali, vladar 8 p. i dispozitor MO, od koga on direktno zavisi je SA kome aplicira tvoj ASC, i to u znaku izgona u Raku, a kako je u prvom polju, direktno utice na tvoju licnost, i daje joj takodje melanholican i pesimistican karakter, cak, ovo je aspekt koji donosi suze i osecaj tuge, ali zbog medjusobne recepcije koju imaju SA i MO ( SA u Raku je u sedistu MO a i obratno ) rekla bih da umes da se iskontrolises, ali i MA je u 1 p. u padu u Raku, pa i on utice na tvoj karakter, ali ti ponekad daje i svadljivost verovatno :)

andjela
30-09-2012, 10:51
Cekaj...So je meni u 7.kuci...:confused:

Nadam se da ce to sa godinama proci,jer imam utisak da...sto sam starija-to se bolje snalazim,i cvrsce -stojim-na zemlji...Kao dete sam zivela u jako stresnoj situaciji,morala sam od dede stalno da se sklanjam,jer je ipak nervno labilna osoba...Moji su takodje poprilicno nervozni,a meni sve to smeta,jer sam kao sundjer...i sve upijam...

E sada,ja sam cvrsto resila da cu svih tih strahova da se oslobodim,i nema druge:),a mozda mi i podje za rukom,jer je dispozitor Ma Venera u sedistu,pa onda dispozitor So Jupiter u sedistu...Generalno,imam poprilicno planeta koje su svoj na svome...Ve jeste ukljestena,ali s godinama ce se valjda pokazati u punom sjaju...

To za neprijatelje si u pravu...Nepoverljiva sam i verujem samo sebi...Ni za koju osobu koju znam ne mogu da kazem da imam u nju poverenja...Stalno mislim da ljudi imaju neki drugi interes ako su ok samnom.Naravno,postoje izuzeci...

alea
30-09-2012, 10:54
Cekaj...So je meni u 7.kuci...

Jeste u 7. zodijackoj kuci, ali Strelac je od Bika 8. znak. :)

Inace,taj MA ti vlada i 7 p. a uz to, SA u Skorpiji na vrhu 7 p. pa mozda imas osecaj da ti mnogi ljudi ne zele bas dobro.

Nisam sada sigurna u ovo sto cu napisati, ne znam da li SA moze da se posmatra i kroz te porodicne odnose, obzirom da vlada starinama, a uz SO u 8. znaku aspektovano od tog MA, moguce da je to doprinelo toj atmosferi u domu.

Che1
30-09-2012, 11:00
Pa pre svega, ako krenes redom, vidis da ti je vladar ASC ME, u svom je domicilu ali je daleko iza ASC, tako da je aspekt odavno otisao od njega. ME je inace jos pod zracima SO, oslobadja se njegovog uticaja, sto je dobro, i simbolicno mozes gledati kao bolesnika koji se oporavlja nakon bolesti, bolje mu je ali nije jos skroz u punoj snazi.

MO je u 8. kuci, ovde polozen, on donosi dusevne patnje i nemire, strahove, narocito jer je u Jarcu, gde se ne oseca dobro, i cesto je prepun melanholije i pesimizma. Dobra stvar je aspekt trigona MO120ME, jer doprinosi racionalizaciji emocija i razuma ( za MO je jako dobro kada ima dobar aspekt od ME ili SO ).
Ali, vladar 8 p. i dispozitor MO, od koga on direktno zavisi je SA kome aplicira tvoj ASC, i to u znaku izgona u Raku, a kako je u prvom polju, direktno utice na tvoju licnost, i daje joj takodje melanholican i pesimistican karakter, cak, ovo je aspekt koji donosi suze i osecaj tuge, ali zbog medjusobne recepcije koju imaju SA i MO ( SA u Raku je u sedistu MO a i obratno ) rekla bih da umes da se iskontrolises, ali i MA je u 1 p. u padu u Raku, pa i on utice na tvoj karakter, ali ti ponekad daje i svadljivost verovatno :)

Hvala puno

Da , najvise sa samim sobom se svadjam:) Nemir jednostavno ne da mi mira isuvise komplikovano a sa druge strane prihvatljivo, to je zivot.
Sad suze ostalo ne znam koliko je moguce to da se vidi na mom licu ali u dubini je upravo tako kako si opisala.... Bravo:)

alea
30-09-2012, 11:06
Sad suze ostalo ne znam koliko je moguce to da se vidi na mom licu ali u dubini je upravo tako kako si opisala.... Bravo

To je gotovo skolski opis SA u Raku, jer los SA donosi osecaj tuge, melanholije, potapanja, depresivnosti, bespomocnosti, patnje, 8 p. je njegova vladavina, on prirodno vlada 8 p. tako da cim se neka planeta nadje pod njegovom sapom, on je povlaci za sobom, pa coveku treba puno snage da se iskobelja iz te dubine. Ali, ti i tvoj karakter ipak je predstavljen ME u svom domicilu, ne vidi se na tebi jer ti je vladar iza ASC, i sto ti, kao sto sam rekla daje da racionalizujes svoja osecanja i stanja iz ovog MO120ME aspekta... :)

andjela
30-09-2012, 11:18
Sada je pitanje,mogu li se toga resiti?...Mislim-strahova...Ja mislim da mogu...E da,samo jos ovo da pitam...Ja se nikako u svojoj kuci ne osecam dobro...Odakle je sada to...Vidi li se to negde u natalnoj karti?

Che1
30-09-2012, 13:31
To je gotovo skolski opis SA u Raku, jer los SA donosi osecaj tuge, melanholije, potapanja, depresivnosti, bespomocnosti, patnje, 8 p. je njegova vladavina, on prirodno vlada 8 p. tako da cim se neka planeta nadje pod njegovom sapom, on je povlaci za sobom, pa coveku treba puno snage da se iskobelja iz te dubine. Ali, ti i tvoj karakter ipak je predstavljen ME u svom domicilu, ne vidi se na tebi jer ti je vladar iza ASC, i sto ti, kao sto sam rekla daje da racionalizujes svoja osecanja i stanja iz ovog MO120ME aspekta... :)

Hvala ti:)

visnja
30-09-2012, 14:54
Strahovi su domen SA, on prirodno vlada 8 p. kod tebe, SA je vladar 12. nasao se u 6 p. koje se odnosi na kucne ljubimce u Devici, pravi 90VE. koja je tebi vladar 8 znaka, a MO ti je na samom kraju Vage, najvecim delom svog tela je vec u Skorpiji, samim tim, u 8. znaku a vec i skoro na vrhu 8. kuce, i ima partilni, egzaktni sekstil sa SA. :)
Uz to, i vladar ASC ti je JU u Raku, egzaltiran ali retrogradan i ima aspekt sa tim istim SA a gledaju se medjusobno iz znakova izgona ( JU je u izgonu SA, a SA u Devici u izgonu JU ), sto samim tim daje medjusobno negativna osecanja.
Ako ti je za utehu, ne vole ni macke tebe :D

nisam posmatrala svoju kartu iz ovog ugla :)

ovo je analiza po TA, na koju se nikad nisam fokusirala, narocito mi je zanimljiv dio kako se gledaju ju i sa . posto se 6 kuca odnosi na kucne ljubimce, ( gdje se nasao vladar 12) po ovome ne vidim odgovor zasto bas macke?

8 kuca mi pocinje na 7 st sco, daleko je to da tamo guram mjesec

p.s.

nije mi to utjeha, naci cemo vec nacin da se zavolimo :D

alea
30-09-2012, 15:39
8 kuca mi pocinje na 7 st sco, daleko je to da tamo guram mjesec

Tebi je MO u 8. znaku od ASC, a gotovo je vec zasao u Skorpiju.
Iako je u 7. polju, puno ga boji cinjenica da je u 8. znaku.

A ja ti ne znam te vladavine planeta, pa nemam pojma zasto bas macke. :confused:

Mia
01-10-2012, 23:25
gde se kod mene u natalu vidi da se bojim visine? Sa0Ju?

mile kontraš
03-10-2012, 09:11
jok more, zbog mesec u škorpiju, u mesec su ti svi strahovi, a u škorpiju de debilisan

Mia
03-10-2012, 13:52
jok more, zbog mesec u škorpiju, u mesec su ti svi strahovi, a u škorpiju de debilisan

hvala mile, a zasto bas visine? ok da je Mo u sco u padu, ali to onda misilis kao da imam fobije uopsteno, zasto bas visina?

milupino
03-10-2012, 16:17
misljenja sam da svi imamo strahove........nametnutih vaspitavanjem i drustvenim uticajima ....nemam neke male strahove tipa da se bojim pasa,buba, i td. ali me plasi moje neznanje i cesto se blokiram i u najobicnijoj situaciji,krenem da ih komplikujem i zaobilazim .....ni vreme me nije menjalo,ni ljudi :p ....imam to ishitreno i uplaseno reagovanje....postanem ocajna usled toga....mars/saturn u kvadratu kao nervoza bez razloga i manjak samopouzdanja,mesec/pluton u kvadratu -jedna vrsta emotivno burnog uplitanja u bezazlene situacije.....

Little Warrior
03-10-2012, 16:23
hvala mile, a zasto bas visine? ok da je Mo u sco u padu, ali to onda misilis kao da imam fobije uopsteno, zasto bas visina?

Zato sto je jupiter visina, a jupiter konj. satrun, a saturn vladar 12. polja (strah), pa sve to u 8. polju.

Necu sad da vodim pricu o Mo u sco, ali nece se svaki mo u sco bojati visine, mora postojati aspekt koji sve dalje definise.

Nego mani ti visinu, pripazi se laznih prijatelja ;) (jupiter vladar 11. polja)

mile kontraš
03-10-2012, 16:33
nije bitno čega ćese plaši Mo u Sc, neće ni svaki JU da se plaši visinu kad je vladar 12, ili kad je 0 sa Saturna

Little Warrior
03-10-2012, 16:35
nije bitno čega ćese plaši Mo u Sc, neće ni svaki JU da se plaši visinu kad je vladar 12, ili kad je 0 sa Saturna

Nece svaki, al se njen plasi ocigledno.

mile kontraš
03-10-2012, 16:43
nije zbog jupiter

Mia
03-10-2012, 20:38
Mile, Cor ja sam mislila da je Sa0Ju simbol za strah od visine, kao sto je Mo u sco taj strah

hvala vam puno, verovatno je sve zajedno ukljuceno

More
03-10-2012, 20:44
Evo i ja imam strah od visine, i isto imam Ju0Sa....mozda zbog Mo u djevici,taj se svega plasi...:D

alea
04-10-2012, 18:40

Ja nemam nekih velikih fobija, imam samo ogromne strahove od bola i emotivne patnje zato sto mi MO nije dao emotivnu cvrstinu, racionalnost ni stabilnost.
Moj MO je bespomocan, balsamovan, vladar 8. u 12. i dispozitor SA u Raku u 8. znaku.