Inkonjukcija ~ 150° ? [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Inkonjukcija ~ 150° ?

da igual
31-12-2006, 14:02
ja imam Veneru u inkonjunkciji s Mjesecom. Znate li možda kako bi protumačili ovaj aspekt? Venera je vladar 5. a Mjesec 1. kuće.

Jedino što sam ja primjetila da se ne osjećam ugodno kad moram pokazati osjećaje, osjećam se vrlo čudno (i potom normalno bježim od toga - što nije nimalo dobro, a ne znam kako to riješiti - kako uskladiti prirodu lava i ribe - baš kao inkonjunkcija, zaista čudno..)

Krokodokodil
02-02-2007, 14:01
ja imam Veneru u inkonjunkciji s Mjesecom. Znate li možda kako bi protumačili ovaj aspekt? Venera je vladar 5. a Mjesec 1. kuće.

Jedino što sam ja primjetila da se ne osjećam ugodno kad moram pokazati osjećaje, osjećam se vrlo čudno (i potom normalno bježim od toga - što nije nimalo dobro, a ne znam kako to riješiti - kako uskladiti prirodu lava i ribe - baš kao inkonjunkcija, zaista čudno..)
Kad popstanesh majka nimalo necjesh biti venerichna da ne kazhem ljubavna.
Jeb*ga.
Mada sobzirom na kucje, pre cje biti da nikad necjesh postati majka i zbog toga cjesh veoma patiti.

Mene interesuje vashe tumachenje Sunce u osmoj kucji 150 podznak orbis manje od stepena.

moonstruck
02-02-2007, 14:08
A da postavis kartu,xm?

Koliko ja znam, SO u VIII moze biti jako dobro ako je dobro aspektovano...
150...ni malo lak aspekt ...posebno sa Asc-om koji je nase fizicko telo...
SO150...svesno odricanje od necega...svasta mi pada na pamet...

da igual
02-02-2007, 15:04
Kad popstanesh majka nimalo necjesh biti venerichna da ne kazhem ljubavna.
Jeb*ga.
Mada sobzirom na kucje, pre cje biti da nikad necjesh postati majka i zbog toga cjesh veoma patiti.

jel zaista misliš? moguće je, pošto u karti baš i nemam zavidnih predispozicija za djecu.. vladar 5. ugrožen, Uran u 5...
jao jao :(

dobro je moonstruck - samo da se vidi nastavak priče i moguće rješenje tog teškog aspekta, treba pogledati kako je postavljen vladar asc i dispozitor sunca i vladara asc..

Krokodokodil
02-02-2007, 15:14
@ moonstruck: bi ja postavio al' ne znam kako...

@ ancholina: Prilichno sam siguran. Ako i do porodjaj dodje vrlo je mogucje da cje biti traumatichan i onda mozhesh slobodno da obrishesh Veneru iz Natalne.

da igual
02-02-2007, 15:24
a izgledi za posvajanje djeteta?
kako se to gleda?

moonstruck
02-02-2007, 15:24
Kroko, pogledaj ovde i sve ce ti biti vise nego jasno Kako do natalne karte na forumu (http://astro.axisdraw.com/forum/help-faqs-novosti/209-kako-do-natalne-karte-na-forumu.html) ;)

Anchy, ne zaboravi da je UR i sve nove tehnologije...moderni aparati...pa u 120 sa JU0MO...moze da promeni sliku...

Krokodokodil
02-02-2007, 15:51
Kroko, pogledaj ovde i sve ce ti biti vise nego jasno Kako do natalne karte na forumu (http://astro.axisdraw.com/forum/help-faqs-novosti/209-kako-do-natalne-karte-na-forumu.html) ;)

Anchy, ne zaboravi da je UR i sve nove tehnologije...moderni aparati...pa u 120 sa JU0MO...moze da promeni sliku...
Zatim Venera je u osmoj kucji (dakle izgon) a Uran u Shkorpionu dakle lechenje od neplodnosti, mada s druge strane Shkorpion je ukljeshten a njegov dispozitor Mars je na interresantnoj granici. Prva asocijacija. Nishta lichno.

da igual
02-02-2007, 18:39
ispravak: Venera mi je u 9. kući.. ;)

btw. 2003. su mi izvadili jedan jajnik zbog proširene ciste tako da mi je nakon toga plodnost smanjena :(

što misliš o marsu na 29* i 120 JU na 29* raka?
mislim da zanimljivu priču pričaju dispozitori mojih pokazatelja djece.. mada ja ne znam pretjerano kakvu.
mars je dispozitor urana i u trigonu s mjesecom.
dispozitor marsa JU je u konjunkciji s Mjesecom, drugi dispozitor marsa neptun je u trigonu s dispozitorom mjeseca.
JU0MO - Jupiter je egzaltiran i mjesec mu je dispozitor koji je u prirodnom dostojanstvu 2. kući.
dispozitori VE150MO inkonjunkcije su u trigonu..

JU u konjunkciji s mjesecom povećava plodnost, ili?
uklješteni znak 5. kuće, mars je u trigonu s tom konjunkcijom..
uklještene kuće se počinju aktivirat kasnije u životu - e pa kod mene već je kasnije u životu :D

eto tražim nadu :D

Nenita
02-02-2007, 20:22
Anchi, to sto su ti izvadili jedan jajnik nije prepreka da imas dete..Ja ne bih bila tako iskljuciva i rekla da ti neces imati dece..Mesec nije ugrozen, ima dobre apekte i sanse itekako postoje..U karti postoji i veliki vodeni trigon, pa i sama Venera, iako malo ostecena, nalazi se u vodenom znaku..:) Nikad se ne gleda samo vladar 5. kuce...moraju se pogledati i Mesec i dispozitori i njihovi aspekti..Nemoj da gubis nadu i nemoj da budes tuzna :4kiss:
Kroki, svrha astrologije nije da obeshrabri i rastuzi coveka, vec sasvim obrnuto...da mu pomogne i ulije nadu..Ako nade bas i nema mnogo, onda se moraju pronalaziti nacini na koji ce se takva situacija saopstiti..Potrebno je biti i psiholog, bavljenje astrologijom ne znaci samo znati tumaciti kartu...Ipak se radi sa zivim ljudima...uglavnom :cool: Mislim da se ne treba biti tako iskljuciv kada se tumaci karta..
Moje misljenje..nema ljutis :4hug:

da igual
02-02-2007, 22:13
hvala nenitić, dobro zboriš :4kiss:
:wiggle:

a kroki nam je još mlad, mora još učit..

moonstruck
02-02-2007, 22:19
Anchy...o plodnosti najvise govori MO...zatim IV kuca i Rak...
Sad pogledaj tvoju kartu - Asc u Raku...sto samo po sebi govori da si ti majcinski tip...onda MO u Lavu ( a Lavu je analogna V kuca, kuca dece...)...dispozitor mu je SO u Ovnu i u tirgonu su...i sta sad - dispozitor nastavlja pricu o MO...pa bih ja rekla da ces ti svakako kada budes pozelela da postanes majka imati izvesne poteskoce...evo i sad, ti skoro da si odustala od te ideje...ali, SO govori da ce se situacija resiti povoljno, ne na nacin na koji si ti ocekivala - ali savakako povoljno.. Nisam dovoljno strucana, ali meni ovo lici na pricu o vestackoj oplodnji...ako i jeste tako, to ne treba da bude nikakav problem...
Jos par reci o MO..U II je kuci...slucajnoj egzaltaciji...pa mi i to daje za pravo da verujem u povoljan ishod...
Vladar IV kuce ME - on jeste u Ribama u padu, ali je u ovom velikom trigonu...
Meni sve ovo daje povoljnu sliku...
Nego, kad si vec pomenula operaciju - nesto mi pada na pamet da su tebi postavili pogresnu dijagnozu, tacnije dali pogresnu terapiju, pa se ta cista nekontrolisano prosirila...
Sad...na temu ove price o VE150MO..kazacu ti nesto i nadam se da se neces naljutiti - Mo u Lavu svakako govori o tvojoj mami...VE u Ribama - o njenoj "maloj devojcici"...( mislim da se slicna prica nastavlja i u partnerskim odnosima)...moj iskreni savet ti je da prestanes da zivis simboliku Venere...i da sama,svesno udjes u simboliku Meseca...
nadam se da se dobro razumemo :)

Nany
02-02-2007, 23:01
E pa da se pohvalim,kako sam si dobro rastumacila - srecu zvanu dijete:)
Kratko i jasno:vladar 4. Venera u 2. Kupicu si dijete:baby:

da igual
02-02-2007, 23:48
Anchy...o plodnosti najvise govori MO...zatim IV kuca i Rak...
Sad pogledaj tvoju kartu - Asc u Raku...sto samo po sebi govori da si ti majcinski tip...onda MO u Lavu ( a Lavu je analogna V kuca, kuca dece...)...dispozitor mu je SO u Ovnu i u tirgonu su...i sta sad - dispozitor nastavlja pricu o MO...pa bih ja rekla da ces ti svakako kada budes pozelela da postanes majka imati izvesne poteskoce...evo i sad, ti skoro da si odustala od te ideje...ali, SO govori da ce se situacija resiti povoljno, ne na nacin na koji si ti ocekivala - ali savakako povoljno.. Nisam dovoljno strucana, ali meni ovo lici na pricu o vestackoj oplodnji...ako i jeste tako, to ne treba da bude nikakav problem...
Jos par reci o MO..U II je kuci...slucajnoj egzaltaciji...pa mi i to daje za pravo da verujem u povoljan ishod...
Vladar IV kuce ME - on jeste u Ribama u padu, ali je u ovom velikom trigonu...
Meni sve ovo daje povoljnu sliku...
Nego, kad si vec pomenula operaciju - nesto mi pada na pamet da su tebi postavili pogresnu dijagnozu, tacnije dali pogresnu terapiju, pa se ta cista nekontrolisano prosirila...
Sad...na temu ove price o VE150MO..kazacu ti nesto i nadam se da se neces naljutiti - Mo u Lavu svakako govori o tvojoj mami...VE u Ribama - o njenoj "maloj devojcici"...( mislim da se slicna prica nastavlja i u partnerskim odnosima)...moj iskreni savet ti je da prestanes da zivis simboliku Venere...i da sama,svesno udjes u simboliku Meseca...
nadam se da se dobro razumemo :)

tnx moon :)
ne mogu a da ne prokomentiram..
jeste, neptun u 6. i da, u pitanju je bila pogrešna prognoza (prvi ginekolog mi je rekao da pričekam još 3-4 mj da vidimo da li je cista vodena ili krvava), ali sam svejedno otišla k drugom ginekologu tjedan-dva nakon tog u inozemstvo koji kad je vidio o čemu se radi počeo lovit za glavu, gdje sam prije bila??? i odmah me poslao na hitnu operaciju.
nažalost, kad su htjeli napraviti normalan zahvat laporoskopije, morali su me izrezat poprijeko i odstranit sve.. što sam ja saznala tek nakon zahvata 2 dana kasnije, dok sam došla k sebi. naravno bio je šok!

o što veliš za moj odnos s mamom, moguće. vjerojatno je tome sklona jer s drugom sestrom ima katastrofalan odnos. jako brižna, uvijek je tu kad nešto zatreba, ima osjećaj kontrolirat stvari, ali ja nekad pobjegnem u taj mjesec u lavu i ne dam da mi kopa po svemu (nisam baš maza).. prije 8 godina sam otišla i živjela svoj život daleko od doma. tako sam željela kako bih mogla normalno funkcionirati - ali roditelji su to omogućili (financijski).. sad isto strepi kad joj velim da ću ako se ukaže prilika otići u inozemstvo radit - "joj pa zar baš amerika, pa to je daleko. pa mogla bi samo tu preko u austriju" :)))))
ona bi željela da budem njezina Venera (mila, nježna, umiljata, plaha, s potrebom da se stalno brine o njoj), ali ja sam Lav - Mjesec mi je i vladar horoskopa i težim biti samostalna bez da sam pod nečijim patronatom.
a u vezama isto nikad nisam bila baš "njihova curica", jer su me doživljavali kao prehladnu i predivlju (mislim da je opet to mjesec u lavu), a mislim da su upravo priželjkivali ovu ribicu nježnu i cendravu :D

dakle, where's the catch? :D

Infekcija_Injekcije
06-02-2007, 20:44
U karti moje drage osobe odvija se inkonjukcija između vladara ASC [ on u srži ], 6. kuće [ bolest ] i 8. kuće [ smrt ]. Inkonjukcija je i prirodno aspekt smrti jer kad se promatra od ASCa, planeta u 1. kući izvodi taj aspekt sa planetom u 8. kući [ smrt ] i planetom u 6. kući [ bolest ], u biti slično kao s meni dragom osobom.
:mad:
Iako se često naziva aspektom smrti, meni je to značenje prestrašno pa ga više gledam kao aspekt iritacije, neusklađenosti, pokušaj izbjegavanja obaveza.
Ja imam 3, u konfiguraciji Jod [ Mars inkonjukcija Uran i Jupiter inkonjukcija Uran ] te egzaktno Mjesec inkonjukcija ASC.
:rolleyes:

Krokodokodil
08-02-2007, 18:16
Inshiragicj npr.

Iskreno, i mene boli glava od njega, al' on mi prvi pade na pamet.
A to shto je napisao da inkonjukcija povezuje 1. i 8. kucju pa je zato "aspekt smrti" sumnjam da je sam smislio.
Kolko sam ja primetio vecjina autora ga (apekt) smatra izrazito loshimj kad mu je orbis manji od 2 stepena.

Infekcija_Injekcije
09-02-2007, 21:50
Na više foruma sam to pročitala.
Nekako je previše morbidno i previše...hm...okrutno reći da je aspekt smrt, više neusklađenosti. Ja sam se preplašila takvog opisivanja. :mad::o

TrilianSi
10-02-2007, 19:27
Aspekt smrti...Šta bih ja onda trebalo da kažem?!Sunce iz prve 150 na Mesec iz osme ;)

princess
11-04-2007, 15:25
Moze li mi neko pomoci tj.pojasniti kakvo je znacenje Mo150Sa?
Ko ono rece aspekt smrti?Mo mi vlada 8,a Sa 2 i So u 1...:confused:

Shmishonja
11-04-2007, 15:29
150° je aspekt "prilagodjavanja" , promena ... nije loš , a nije ni dobar . Sve zavisno kako mu se pridje ;)

Po meni , on nije aspekt "smrti" , za mene je to aspekt od 135° koji je jako težak i ume da naročito kada je zdravlje u pitanju donese brojne teške probleme .

Aspekt od 150° je više "provokatorski" aspekt koji donosi potrebu da se usklade energije izmedju dve planete koje su se našle povezane sa njim .

Nadjem vam neke primere , pa se javim kasnije ;)

erna
11-04-2007, 16:09
Slažem se sa Shmishom,150 nije aspekat smrti..odnosi se na 1-6 kuću,znak Ovna i Djevice,traži prilagođavanje,iritira,donosi probleme sa zdravljem i financijama,ovisno o planetama i znacima,pokazat će gdje se treba prilagoditi.
Svakako donosi i problem sa autoritetima i napetost.

mandrak-21
11-04-2007, 19:37
Naravno da je to aspekt prilagodjavanja i govori gde natus sa malo truda moze da se prilagodi i da iskoristi planete.
Anchi tvoja VE 150 MO znaci da uz malo truda(lecenje meditacija ili mozda i autosugestija)mozes postati majka i to vrlo zgodnaa i izazovna majka.Jos drugo znacenje kao sto procitah da tesko ispoljavas emocije(mislim da je to samo kad je ljubav u pitanju tj prema momcima) i tu ti treba malo opustanja tj da zanemaris energiju saturna jer je on taj koji koci ovaj aspekt VE-MO

a postoji tacka smrti tj kako dupor kaze križ smrti i to je senzitivna tacka u natalu i treba voditi racuna kad taj stepen aspektuju u tranzitima i direkcijama malefici.on predstavlja udaljenost od asc koliko je i razdaljina od marsa do saturna a sto se aspekata smrti tice to je svaki aspekt koji se moze izvesti iz 90* znaci 45,90,135,180,naravno ako su vezani za 1,4,6,8,i 12.polje

princess
15-05-2007, 10:01
a postoji tacka smrti tj kako dupor kaze križ smrti i to je senzitivna tacka u natalu i treba voditi racuna kad taj stepen aspektuju u tranzitima i direkcijama malefici.on predstavlja udaljenost od asc koliko je i razdaljina od marsa do saturna a sto se aspekata smrti tice to je svaki aspekt koji se moze izvesti iz 90* znaci 45,90,135,180,naravno ako su vezani za 1,4,6,8,i 12.polje

Taj Kriz smrti je meni u 1 polju.....i 90 Saturn

uspavana
15-05-2007, 11:30
Prvo je ''aspekt smrti'' bio 150. Sad prešaltasmo na 135. Da li ima logike bilo kom aspektu dati takav naziv? Btw. postoji li nekakav aspekt koji ćemo nazvati aspektom ''neizmerne sreće'', ''aspekt ljubavi'' možda...?
Ovo je gora generalizacija od bilo koje u astrologiji.

sto se aspekata smrti tice to je svaki aspekt koji se moze izvesti iz 90* znaci 45,90,135,180,naravno ako su vezani za 1,4,6,8,i 12.polje Pretpostavljam da i ovde uključujemo veoma važan detalj-tranzite...
I naravno da je ovo logično. Svaki loš aspekt koji zakači nepovoljan tranzit može doneti i probleme i bolesti pa i smrt.
Ali pogledajte samo koliko tu ima faktora!
Mandrak, ovaj pokušaj ''pojašnjavanja'' naravno da se ne odnosi na tebe.

Prelistah opet malo Dupora...Taj križ smrti on svrstava u sumnjive uplive, a što je najbitnije ova tačka, prema Duporu, je kontra Fortuni...
Križ smrti dobijamo kad, već je objašnjeno, koristimo razdaljinu Sa i Ma.
Za Fortunu koristimo So i Mo.

swoozie
27-06-2007, 15:38

to će prije biti opozicija venere i saturna,
naime, mjesec i venera ne djeluju baš tako ozbiljno grozno:D

viksi72
27-06-2007, 16:24

Majko mila, pa ja bolje da ne ulazim u kola. Ovaj slatkiš od krsta mi se nalazi u 8. kući, u Blizancima:eek:!!

uspavana
27-06-2007, 21:40

Majko mila, pa ja bolje da ne ulazim u kola.
R Me!!!:o
Htela sam da kažem da tu tačku, aj da kažemo ''nesreće'' posmatramo isto kao i Fortunu koja bi trebalo da je tačka sreće! OK, fino mi je da znam, imam na tom i tom stepenu Fortunu(još bolje bi bilo da znam da li mi je u 10. ili u 5. :p) ali pitanje je koliko ja osećam njene blagodeti...:rolleyes: E isto tako je, kako je Dupor objasnio, sa ovom drugom tačkom...
A i sad vidim da nisi dobro pogledala:
Ovaj slatkiš od krsta mi se nalazi u 8. kući, u Blizancima:eek:!!Mandrak:
on predstavlja udaljenost od asc koliko je i razdaljina od marsa do saturna ;)

viksi72
30-06-2007, 13:54
Onda mu dođe još gore.. Pošto je meni udaljnost Marsa i Saturna svega 15 stepeni, onda mi taj morbidni krst pada u 1. kuću/Škorpija.. Još bolje, ubiću samu sebe.. Ili se pak igrati sa onim slatkim škorpijskim repićem..

astronumera
30-06-2007, 20:34
:bebadeckic: moj saturn na 3 stepenu škorpije u 12kući a mars na 27 stepenu strelca, ju pa di je onda moj križić kada ću da otegnem papke a fortuna je na 27 stepenu bika u 7 kući ....:eek:

zoka57
30-06-2007, 20:47
:bebadeckic: moj saturn na 3 stepenu škorpije u 12kući a mars na 27 stepenu strelca, ju pa di je onda moj križić kada ću da otegnem papke a fortuna je na 27 stepenu bika u 7 kući ....:eek:
Fortuna na algolu daje siromastvo po nekim starim tekstovima,pa kako ti je u sedmoj kuci gledaj da te ne iskoriste partneri i da ne ostanes bez novca .

Nevencica
01-07-2007, 12:56
A jel se inkonjunkcija smatra kao pozitivan ili negativan aspekt? Cemu je blizi opoziciji ili trigonu? Posto sam ja nova u tim poluaspektima i ako mozete da mi kazete i koji jos postoje osim onih standardnih koje znamo i sta znace (ili me uputite gde da citam;)
Hvala
Poz
p.s Inace mi nije jasno kako neko moze da kaze NECES imati decu prosto mi je neshvatljivo takvo tumacenje bilo cega.....NECES se udati......ko to u astrologiji tako 100% moze da kaze. I na kraju ko to sme da izgovori onom drugom, a da pritom ne narusi hiljadu i jedan moralni kod. Da ne kazem ljudski;) Ali to je opet moje vidjenje pa ne moraju da se svi sloze. Naravno.....

uspavana
01-07-2007, 13:39
A jel se inkonjunkcija smatra kao pozitivan ili negativan aspekt? Cemu je blizi opoziciji ili trigonu? Posto sam ja nova u tim poluaspektima i ako mozete da mi kazete i koji jos postoje osim onih standardnih koje znamo i sta znace (ili me uputite gde da citam;)
Hvala
Poz

Inkonjukcija je jedan od onih ''napetih'' aspekata, pa najbolje reći da nije blizu trigona ;)
O So 150 sa ostalim planetama klik (http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti-sunca/862-sunce-u-inkonjukciji-sa.html)
Mo150 u ''Aspektim Mo'' itd........
A o ostalim manjim aspektima ovde (http://astro.axisdraw.com/forum/aspekti/620-18-24-30-36-40-45-72-108-135-144-a.html)
pozzz

zujalica
18-04-2009, 19:30
Ja imam egzaktnih 150 izmedju Mo i Ve... i kad procitah ove postove... brrr... Ja ga za sada (ponekad) osecam kao iritaciju tj. tesko uspevam da uskladim emocije i posao...

mimi
18-04-2009, 19:39
Ja imam egzaktnih 150 izmedju Mo i Ve... i kad procitah ove postove... brrr... Ja ga za sada (ponekad) osecam kao iritaciju tj. tesko uspevam da uskladim emocije i posao...
Ovde ne bi trebalo da bude mnogo problema zato sto je mesec u egzaltaciji a venera na svom mestu samo ponekad moze biti nejasna slika sta je to sto bi ti bilo vaznije od ljubavi .Ovo je aspoekt ne gledanja i prilagodjavanja.Sto ne vidim to me i ne pogadja .
Bitno je da negde zapises sta je to sve sto cini zivot i da se ne zaletis u stvaranje karijere a zaboravis da su deca i porodica podjednako bitni.

viksi72
18-04-2009, 19:52
Kako protumaciti Ne (vladar 8-me) 150 Sa (vladar 6-te, 7-me) i Ne 150 Ma (vladar 4-te i 9-te)?

zujalica
18-04-2009, 19:59
Ovde ne bi trebalo da bude mnogo problema zato sto je mesec u egzaltaciji a venera na svom mestu samo ponekad moze biti nejasna slika sta je to sto bi ti bilo vaznije od ljubavi .Ovo je aspoekt ne gledanja i prilagodjavanja.Sto ne vidim to me i ne pogadja .
Bitno je da negde zapises sta je to sve sto cini zivot i da se ne zaletis u stvaranje karijere a zaboravis da su deca i porodica podjednako bitni.

Mimi, hvala za komentar :)
Bilo je zaletanja i karijera je vodila..., a sada u glavi stalno zapisujem da zelim svoju porodicu i decu :) i verujem da ce mi to biti na 1.mestu!

mimi
18-04-2009, 20:03
E hvala i tebi ,
radujem se kad ubodm aspekt i komentar ,tome astrologija i treba da sluzi da vidimo gde treba uloziti vise truda i ne dopustiti da nas neki aspekt zanese i iskljuci nam i druge lepe dozivljaje.

Shmishonja
01-04-2010, 12:02
Kuincunks ili inkonjunkcija je ugao od 150 °, što je pet - dvanaestina (5/12) od 360 ° ekliptike.

Orbis je max. -/+ 2°.

Za inkonjunkciju se kaže da potrebu za umerenošću i prilagodjavanjem, ali je pomalo nepredvidljivog uticaja, pa donosi napetost izmedju palneta koje sklapa.

Takodje, ukazuje na teškoće i stres, zbog nespojivih elementa koji su na neki način prisiljeni da budu "zajedno".

Najviše se ističe u zanemarivanju obaveza u životu osobe (posebno zdravstvenih) ili pak izbegavanje obaveza koje društvo nameće osobi.

Ramona
03-05-2010, 11:31
Za inkonjunkciju se kaže da potrebu za umerenošću i prilagodjavanjem, ali je pomalo nepredvidljivog uticaja, pa donosi napetost izmedju palneta koje sklapa.

Takodje, ukazuje na teškoće i stres, zbog nespojivih elementa koji su na neki način prisiljeni da budu "zajedno".

Dakle, kod mene je to napetost izmedju Sunca ~ osnovne energije i UR iz sedmog polja ~ odnosa s drugima... To je vjerovatno cesto nerazumijevanje, nepovjerenje... Kako prevazici probleme tog aspekta?

Majana
03-05-2010, 11:43
n.gemini dobro pitanje! Ako svaka planeta vuče na svoju stranu, valjda treba naći kompromis ili ispoštovati 'jaču'.

Ramona
03-05-2010, 11:53
n.gemini dobro pitanje! Ako svaka planeta vuče na svoju stranu, valjda treba naći kompromis ili ispoštovati 'jaču'.

vjerovatno naci neki kompromis, samo kakoooo.. mozda ima neki kljuc gdje traziti rjesenje, u smislu prema poljima i planetama.. npr. srednja tacka ili tak nesto?

Majana
03-05-2010, 12:16
Pa i meni je EKV pala na pamet, ali šta kada nema planete, onda je to samo tačka, pa možda pratimo dispozitora, koji je EKV tvog So i Ur, u kom znaku? Jel separacija ili aplikacija?

Ramona
03-05-2010, 12:28
Pa i meni je EKV pala na pamet, ali šta kada nema planete, onda je to samo tačka, pa možda pratimo dispozitora, koji je EKV tvog So i Ur, u kom znaku? Jel separacija ili aplikacija?
EKV? :rolleyes:

aha srednja tacka :) Djevica - Ribe, tj. V-XI kuca

Majana
03-05-2010, 12:34
Ekvidistanci ~ srednja tačka dve planete :)

Ramona
03-05-2010, 12:38
vec sam nadopunila prethodni post.. dok ja ukopcam :o

Majana
03-05-2010, 12:56
Pa onda tražiš kompromis u Merkuru i Neptunu,tj Jupiteru, pa ako je So150Ur, tenzija izmedju tebe i drugih, pa možda ih se rešiš inteligencijom, razgovorom (Me), učenjem (Ju). Sada sam nalupala, sada ću da virnem u kartu :D

Ramona
03-05-2010, 13:03
Hm.. ME je antiscija SO, sto je dobro, ali Ne180So.. Heh i kad hocu naci rjesenje naletim na problem :o

Majana
03-05-2010, 13:15
Meni to više liči na novac. So (samopouzdanje, ambicije) u Blizancima (učenje, spretnost) u II (novac) 150 Ur (lična pobuna, kreativnost) u Sco (tudj novac) u VII (partnerstvo), a So vlada V (stvaralaštvo, hobi), a Uran vl XI (prihodi, primanje, kompanije, organizacija)? A može i igre na sreću ~ II + Sco + Ur + V + XI. :D

Ramona
03-05-2010, 13:22
moze biti i tako, mozda novac iznenada dodje i ode.. Ko zna sta ce biti.. Samo ja nesto ne volim igre na srecu, to mi je dosadno, nemam tu srece, a i znam da su male sanse.. :)

uranija
04-05-2010, 10:20
zene ajd pomozite,na sta se odnosi ovaj moj neptun u inkonjukciji sa asc,gvirnite u kartu,nego,upoznala sam lika,koji je strelac u podznaku a neptun mu na asc,radi sa mnom na poslu,iznenadjujuce nam se poklapaju natali,umalo ne padoh na dupe,venera mu na 28*raka a meni tna 27*asc,mesec mu u vagi kao i meni,asc mu na 6*strelca gde je moj uran,dsc mu u konj sa mojim merkurom
saznala sam da je popio tablete i hteo da izvrsi samoubistvo zbog neke fackalice,nekako mi ne deluje kao da je to jedini razlog,muvao me duze vreme i kad je video da necu i da mu ne verujem,nastavio je dalje do razocaranja sa tom osobom koja je bila i udata i imala dete,ima li veze ta inkonjukcija u mojoj karti sa ovim gore,imala sam neki snazan osecaj u vezi njega,da bi bili dobar par al me razocarao ovim pokusajem samoubistva.ovo mu je karta za orijentaciju

http://img697.imageshack.us/img697/2793/ase14e1.gif

Majana
04-05-2010, 10:34
Nas dve smo nagadjale za 150* ne znam jel se zaista gleda tako. Ja nju nemam pojma da tumačim, pošto uglavnom ispadne da ima pozitivno dejstvo u tranzitima. :)

uranija
04-05-2010, 10:43
ja sam samo naucila da su to neka prilagodjavanja sticajem okolnosti,meni je neptun vladar 9.-e,sva sirenja,mentalna,putovanja,ima opoziciju taj neptun sa vladarem moje 2.(spostvene mogucnosti),muz...
a evo i ovaj sto sam mu postavila kartu ima aspekt sunca u opoziciji sa neptunom koji mu je na asc a sunce mu na dsc

Majana
04-05-2010, 10:50
Kažeš imaš Ne150vl.II? I nisam razumela, kako ti se ispoljava? Orbis 2*?

uranija
04-05-2010, 10:55
neptun ima inkonjukciju sa mojim asc,neka prilagodjavanja na mentalnom planu u svakodnevnici,pa kod mene se ispoljava tako da jako mnogo vremena provodim na internetu,sa astrologijom,pomazuci drugima pa mi to pravi haos u svakodnevnici,fina simbolika neptuna

Majana
04-05-2010, 11:10
Aha, a vodile smo polemiku kako izaći na kraj sa njom, znaš li ti?

uranija
04-05-2010, 11:12
ja se jos nisam izborila,a evo i zdravlje mi kida,rasturaju me kolena od sedeceg polozaja,na poslu je isti polozaj,sedenje,pijem diklofenak sa 27god,lekovi,neptun

zvjezdica
04-05-2010, 12:17
zene ajd pomozite,na sta se odnosi ovaj moj neptun u inkonjukciji sa asc,gvirnite u kartu,nego,upoznala sam lika,koji je strelac u podznaku a neptun mu na asc,radi sa mnom na poslu,iznenadjujuce nam se poklapaju natali,umalo ne padoh na dupe,venera mu na 28*raka a meni tna 27*asc,mesec mu u vagi kao i meni,asc mu na 6*strelca gde je moj uran,dsc mu u konj sa mojim merkurom
saznala sam da je popio tablete i hteo da izvrsi samoubistvo zbog neke fackalice,nekako mi ne deluje kao da je to jedini razlog,muvao me duze vreme i kad je video da necu i da mu ne verujem,nastavio je dalje do razocaranja sa tom osobom koja je bila i udata i imala dete,ima li veze ta inkonjukcija u mojoj karti sa ovim gore,imala sam neki snazan osecaj u vezi njega,da bi bili dobar par al me razocarao ovim pokusajem samoubistva.ovo mu je karta za orijentaciju

http://img697.imageshack.us/img697/2793/ase14e1.gif

Draga moja, nemam pojma što znače inkonjukcije, ali gledam njegovu kartu...to trovanje tabletama je zbog retro neptuna u 1 polju..a pogle odakle dolazi- iz 4 polja! Dakle ja bi rekla da dečko vuče neke traume iz djetinjstva.

Za ljubav - 5 polje u ovnu, mars u 9 na 0*, stepenu ovna, u konjukciji sa SA..u djevici...vidi se da on ima dosta strasti ali ga nešto sputava...ako gledamo derivatno od 5, saturn je vladar onda 10 - tj uspjeha...dakle nema baš uspjeha u ljubavnim vezama na način na koji bi želio...

Venera u raku, on je ipak osjećajan..Mjesečko je u vagi u konj sa SMČ-ja bi rekla da u njemu ima velikih emocija...

Uran retro u 11 daje nestalna prijateljstva pa mu i to jest problem u životu...

Možda su mu roditelji dosta zaokupljeni karijerom ili jedno od roditelja poginulo u nesreći u prjevozu...neznam...ima ta neka porodična karma rekla bih...

Santijen
29-08-2010, 01:23
pa..meni je inkonjukcija vrlo komplikovan aspekt..ja na njega uvek gledam kao na veliku opasnost..i malo mi je smesan opis aspekt prilagodjavanja..sta da se prilagodi kad se planete ne vide..zato mislim da je opasan aspekt..

uranija
29-08-2010, 15:13
pa sve sto uzmem sa simbolikom neptuna da prilagodjavam i ubacim u zivot naidje na veliki otpor,kao i recimo skola jer pokusavam da pomirim privatni zivot,izgradnju doma(ne u bukvalnom smislu) i intelekt i akcije na njoj,bas dosta se onda akcije trazi od mene

Neprilagodjena
29-08-2010, 22:11
Ako je neko raspolozen, nek' baci pogled na moje inkonjukcije i jod. Nekako ne uspevam da povezem ono sto sam citala o ovom aspektu ( i konfiguraciji jod ) sa situacijom u mom natalu...

Santijen
29-08-2010, 23:09
pa sve sto uzmem sa simbolikom neptuna da prilagodjavam i ubacim u zivot naidje na veliki otpor,kao i recimo skola jer pokusavam da pomirim privatni zivot,izgradnju doma(ne u bukvalnom smislu) i intelekt i akcije na njoj,bas dosta se onda akcije trazi od mene

e evo kod tebe npr uranija...vladar riba dolazi kao suvladar 8 kuce i vladar 9 u 6 kucu i pravi inkonjukciju sa ac..dal se to mozda odrazilo na skrivene neprijatelje i opasnosti prema tebi upravo od drugih na poslu ili radi novca...
a saturn u inkonjukciji sa kironom..zar nisi ranjena na drustvenom polju a opasnost dolazila od prijatelja ili drustvenih oraganizacija..i jednim delom sama opasnost se nalazila u domu...ajd ako oces da dodjemo do nekog zakljucka jel inkonjukcija aspekt opasnosti ili fol kamencica u cipeli koji je po meni smesan opis..

uranija
30-08-2010, 17:07
meni je riba u 9.-oj kuci,a samo pocinje u 8.-oj,uglavnom sam imala problema sa institucijama,nikad mi nisu odgovorile u moju korist,nit mi je drzava ikad pomogla,sa asc imam kvadrat saturna i plutona iz 4.-e,nisi dobro videla
zbog stanja u drzavi i posla,uvek mi je onemoguceno putovanje van zemlje,studije itd.

Santijen
30-08-2010, 20:55
meni je riba u 9.-oj kuci,a samo pocinje u 8.-oj,uglavnom sam imala problema sa institucijama,nikad mi nisu odgovorile u moju korist,nit mi je drzava ikad pomogla,sa asc imam kvadrat saturna i plutona iz 4.-e,nisi dobro videla
zbog stanja u drzavi i posla,uvek mi je onemoguceno putovanje van zemlje,studije itd.

videla sam ja to uranija..ja sam u stvari pomenula suvladara 8 kao kucu tudjeg novaca ali i opasnosti, radi lakseg poredjena sa mogucom opasnosti u vezi inkonjukcije a 9 kuca je u ovom slucaju izostavljena ali se verovatno eto tice i moralnih , verskih i zakonskih smetnji u tvom slucaju..ja ne bi rekla da je to kamencic...sto se mene tice saturn pravi inkonjukciju sa kironom ili sam ja nesto pogresila..znaci opet poveznica domovine i drzavnih organizacija..

uranija
31-08-2010, 07:24
po meni potreban je veliki trud i muka pomiriti sve ovo,celog zivota i pored muke mislim na tu srecu koja ce mi biti data na pravom mestu u pravo vreme,i one sitne mogucnosti koristim,koliko god mogu,ipak je venera,mala sreca na asc pa pravi trigone sa zaradom(jupiter u konj sa uranom),od upraznjenih radnih mesta sto predstavlja tog vladara 8.-e u konj sa vladarem 6.-e,san mi je upravo u vezi sa poslom koji opisuje ovo sunce u 12.-oj u konj sa marsom,pa cu doci dotle makar i uz te teske inkonjukcije drzave i njenog pritiska
da dodam,to da je suvladar 8.-e,to su opajani dobici od strane poslodavca,ma majmuni,primili su nas kao invalide,pa nam i to malo plate pokradu i ne daju ni 20 000,zbog ispita nemam vremena da pokrenem bunt ali prasice se oni cim se ovo moje zavrsi,muka mi ih je,ima nemih,koji ne umeju da sastave pismo i ne umeju da se izraze,i oni to naprosto koriste,gusim se u besu,podmetnem se ako mogu al i ja naderem,primili su radnike koji tu ne pripadaju da bi smanjili mogucnost bunta,oni strahuju za posao jer kazu nemaju sve papire iz Bg i NS,taj neptun me naprosto ubija iako imam taj lep aspekt sunce konj sa marsom u 12.-oj(tamo cu pobeci) da prestane da me stize ta inkonjukcija neptuna i opozicija marsa i sunca sa njim,i nije to ni slucajno kamencic u cipeli,kiron jesu organizacije drustvene,ubija me sto ne mogu ja da organizujem i smenim sve te direktore,ni za sta nisu,pa se zale na nas,prime par invalida mladih,njih bicuju sa sefom zajedno,a i ona na nas legla jer vidi odakle dolazi energija,neka,otici cu,za 2 i po godine za 2 i po godine,neka,vazno je da odem,odande ne mogu nista

zvjezdica
05-10-2010, 14:00
Ja sam tek sada primjetila da imam PL150MA, oboje su vladari mog asc, a mars je dodatno i vladar 6 kuće, a nalazi se u 8...

Prepala sam se...pa sam malo promislila i mislim da se odrazio kao nemogućnost stalnog zaposlenja. Ja sam inače radila svakakve poslove, ljetne, ali ni na jednom nisam ostala dugo, uvjek je izbio sukob sa autoritetom, tolko da sam jednog šefa i prijavila za fiziško zlostavljanje.

Imam ja dosta i problema sa zdravljem ako je za to vezano: vid, jajnici tj ciste, astma, alergije...ruka...

Pa ja sam idealno riješenje pronašla od kada ovo ljeto vodim obiteljske apartmane. Jedino su svađe sa majkom, ali mislim da kad bih jednog dana imala svoj neki obrt, da bi riješila ovaj aspekt, što kažete?

makilli
05-10-2010, 14:02
Ja imam Me150Ur. Me mi vlada 5. i 8., a Ur asc-om... Me u 3.kuci Ur u 10...

zvjezdica
05-10-2010, 14:09
Ja imam Me150Ur. Me mi vlada 5. i 8., a Ur asc-om... Me u 3.kuci Ur u 10...

Problemi sa začećem? 5 i 8 - operacijski porođaj, asc tj uran -tehnologija :)

makilli
05-10-2010, 14:13
Problemi sa začećem? 5 i 8 - operacijski porođaj, asc tj uran -tehnologija :)
Meni Mandrak rece nikakvih problema oko dece, jedno da zbog ovog aspekta (pretpostavljam), mozda necu znati da sam u drugom stanju, a bicu... pa bi bilo dobro da obratim paznju, da to neznanje ne bi dovelo do problema....

A pravo da ti kazem i planiram jednog dana carski rez, koliko god neki bili protiv toga...

zvjezdica
05-10-2010, 14:23
Pa eto simbolike, ti priželjkuješ carski rez... 8,5, i 5 kuća...uran jest moderna tehnologija, 8 kuća operacija...5 djete... :)

ma da jedan aspekt ne može dati probleme, nego sam čitala negdje da ljudi po 150 zaključe neku bolest i li problem, pa sam zato rekla...ali kod tebe je to što želiš carski, iako bi mogla roditi i prirodno ;)

makilli
05-10-2010, 14:31
Pa eto simbolike, ti priželjkuješ carski rez... 8,5, i 5 kuća...uran jest moderna tehnologija, 8 kuća operacija...5 djete... :)

ma da jedan aspekt ne može dati probleme, nego sam čitala negdje da ljudi po 150 zaključe neku bolest i li problem, pa sam zato rekla...ali kod tebe je to što želiš carski, iako bi mogla roditi i prirodno ;)

Neka, neka :D bolje da nisam svesna :D Mozda mi se ta inkonjukcija odrazava na predbracne veze... tu je situacija grdno-alarmantna...

Beba977
28-10-2010, 16:21
Jako sam se uplasila,razgledujuci tranzite Plutona,naisla sam da Pluton tranzitira 8 kucom 2012,a cini mi se da pravi i 150st.sa mesecom,a isto mi se poklopilo iste godine tranzicija plutona moga sina je u 4 kuci isto ima 150 stepeni sa suncem u 8 kuci ....
moja solarna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=16&smon=5&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=3&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&asp=0&ast=
solarna moga sina http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=16&smon=5&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=3&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&asp=0&ast=
uhvatila me panika,molim vas protumacite malo bolje jer ja sam bas pocetnik...gde se uhvatih ovog Plutona...
Ako postoji neka greska ja sam rodzena 16.05.1977.u 18h i 15 min,
moj sin 11.05.2001 u 23h.40 min.oboje u Skoplju.

izabrana
28-10-2010, 23:53
Ne znam da li je neko već pisao o orbisima inkonjukcije.Da li se računaju vići od dve stepena(u natalu)Imam egzaktnu inkonjukciju plutona i venere i plutona sa merkurom i mesecom ,orbis oko 3 sepena.Računa li se?

nedda
29-10-2010, 09:00
Konjukcija je egzaktna ako je do 0 stepena orbisa. Ja bih na tu sa mesecom obratila paznju, a za sve tri moras pogledati da li su separacione ili aplikacione.

Jako sam se uplasila,razgledujuci tranzite Plutona,naisla sam da Pluton tranzitira 8 kucom 2012,a cini mi se da pravi i 150st.sa mesecom,a isto mi se poklopilo iste godine tranzicija plutona moga sina je u 4 kuci isto ima 150 stepeni sa suncem u 8 kuci ....
moja solarna http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=16&smon=5&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=3&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&asp=0&ast=
solarna moga sina http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=31&mth=gw&sday=16&smon=5&syr=2012&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=3&node=-Yn&pfday=-YP+1&aspc=1&asp=1&fix=1&topo=1&asp=0&ast=
uhvatila me panika,molim vas protumacite malo bolje jer ja sam bas pocetnik...gde se uhvatih ovog Plutona...
Ako postoji neka greska ja sam rodzena 16.05.1977.u 18h i 15 min,
moj sin 11.05.2001 u 23h.40 min.oboje u Skoplju.

Sa kartama nesto nije u redu...obe su od 'bebe' (po datumu rekla bih - tvoje).
Pluton ti tranzitira 2. natalnom kucom, a u ovom solaru je u 8. solarnoj. Uz to solarni Asc je egz. na jupiteru, vladaru 2. kuce. Gde god pogledas, videces verovatno da se takva kombinacija javlja u godinama kada je pitanje nekog nasledstva i materijalne dobiti aktuelno.
Pri tome, saturn kao vladar trece kuce je na tvom severnom cvoru u 11. kuci, a inace je u devetoj...imas li rodjaka koji je advokat?...on bi ti mogao pomoci u ostvarivanju prava...

Nevezano mozda za tu temu, i ne znam da li si udata...ali sunce je u solarnoj u 12. kuci, inace je na Algolu, a dispozitor je ove godine retro venera u osmoj...ako si udata...vodite malo racuna o zdravlju tvog muza...mozda neke redovnije kontrole...sta vec muskarci treba redovno da rade...

sladjana
18-11-2010, 18:16
:confused:
Što može da znači u natalu sunce150uran , stim što je Sunce u II kuci u Vodoliji a Uran retro U IX kuci u Devici !!!To mi deluje kao osoba koja je sklona brzom delovanju i brzim odlukama, da ne kažem sve rešava naglo kakko mu se ćefne !!!

mandrak-21
18-11-2010, 18:24
:confused:
Što može da znači u natalu sunce150uran , stim što je Sunce u II kuci u Vodoliji a Uran retro U IX kuci u Devici !!!To mi deluje kao osoba koja je sklona brzom delovanju i brzim odlukama, da ne kažem sve rešava naglo kakko mu se ćefne !!!
koliki je orbis? to vise izgleda i lici na osobu koja moze imati srcanih problema i smetnji.cak i udar srcani i mozdani

sladjana
18-11-2010, 18:30
koliki je orbis? to vise izgleda i lici na osobu koja moze imati srcanih problema i smetnji.cak i udar srcani i mozdani

Pa ne znam da li bi to bilo jer se aktivno bavi sportom ...

evo ti natal pa pogledaj baš me zanima.
http://i53.tinypic.com/15dvs7p.gif

kosooka
18-11-2010, 22:31
So u natalu 150 ASC( So vlada VI kucom)???

mandrak-21
18-11-2010, 23:35
aspekt 150 i 135 su cesti pratioci mogucih zdravstvenih problema,i zastupljeni u ''dijagnozama mogucih zdravstvenih problema''
u slucaju so 150 ur je moguc problem sa srcem,ledjima ali ako nema aspekata koji to mogu amortizovati,kada je prisutan dobar aspekt jupitera ili drugih onda je verovatnoca jako mala ili nikakva.Naravno vazan je i ostatak natala
za sladjanu
nije to problematican zdravstveni aspekt i uticace vise na samovolju tog coveka i na brze reakcija ali sa dosta srecnim ishodima iako deluju na prvi pogled ishitreni.
kosooka:
aspekti prema ascendentu su takodje bitni za natusa i zavisno od kojih planeta,iz kojih kuca i znakova kao i aspekta koje prave ka asc.tako ce se i ispoljavati 150 zdravlje,90 napadi 120 60 pomoc i ugodne prilike za natusa itd...ako pitas za svoj natal onda je to sunce jako oslabljeno u vagi i 7.kuci ali samo ono ne moze puno ugroziti tebe posto je jupiter na asc kao i mesec.Eventualni problemi mogu nastati zbog preterivanja i velikog uzivanja i nekontrolisane ishrane..

Chither
18-11-2010, 23:43
Uran na MC-u 150 Mesec u III kuci - moze li da bude uzrok anksioznosti?

mandrak-21
18-11-2010, 23:55
pa treca kuca je ukljucena a kakav je merkur i znak blizanaca blizanaca?

Chither
19-11-2010, 00:00
Mecec i vrh III su u biku.
Merkur u izgonu u strelcu 0 MC, i 0 Uran mada veliki orbis....

mandrak-21
19-11-2010, 00:07
Marijana511 merkur slab,na mc-u koji znaci i svest osobe mesec jeste u znaku egzaltacije ali napadi verovatno duze traju.Pogledaj veneru jupitera,i da li ublazavaju sve to(pa i 12 polje)

lilka
19-11-2010, 00:17
Zar 150 nije aspekat prilagodjavanja? Ako jeste,to bi znacilo da aspekte koje pravi i daje odredjenu situaciju mi mozemo kontorlisati?Nije egzaktan kao dogadjaj...nego daje posledice?

Chither
19-11-2010, 00:19
Da, da, ublazeno je trigonom Jupitera i Meseca. Interesovao me je bas taj aspekt Mo i Ur, asocira na emotivni nemir, slabe zivce...a Mo u biku trpi i cuti, emocije se tesko izbacuju napolje, pa mi deluje kao stalna uznemirenost - zato sam pitala.
Sem toga, pretpostavljam da se tice i zenskih reproduktivnih organa, mozda stomaka...

mandrak-21
19-11-2010, 00:23
Zar 150 nije aspekat prilagodjavanja? Ako jeste,to bi znacilo da aspekte koje pravi i daje odredjenu situaciju mi mozemo kontorlisati?Nije egzaktan kao dogadjaj...nego daje posledice?
donekle i jeste a u medicinskoj astrologiji se tretira kao aspekt protiv zdravlja,ne zaboravi jod koji utice na dogadjaje.a to je aspekt dve planete na trecu od 150.

laramaja
19-11-2010, 00:32
Koliko je ovaj aspekt 150 bitan,jak? Ili oni 30,45,135...?

lilka
19-11-2010, 00:47
Meni licno vrlo jak, ucesnik je u svakom bitnom momentu mog zivota, mislim na 150. Koliko je jak,zavisi od natala i kako osoba reaguje,pa shodno tome i pridavati znacaju.
Izvinjavam se na upadu i razbijanju tematike zdravlja.

marijana vidis kako lepo i govori...ako je treca kuca izvedena tj 8 od 8 i kaze na to je uzrok bolesti pa ukljucena i komunikacija,a isto tako je treca i okruzenje,sestre, braca...prosto se otvoris njima,poradis na komunikaciji i anksioznost ce nestati jer te 150 usmerava na to. Nije ti dao uznemirenost kao osobinu,nego kao uslov da poradis na toj vrsti komunikacije,kako ne bi doslo do posledica.

Chither
19-11-2010, 13:22
Lepo tumacenje Lilka, nisam nikada na taj nacin razmisljala. Verovatno si u pravu. Samo ja sam jedince, i nemam mnogo bliskih rodjaka u Srbiji, ali stoji to da sam zatvorena emotivno, i da bi trebalo da se otvorim ka okruzenju.

Nije ti dao uznemirenost kao osobinu,nego kao uslov da poradis na toj vrsti komunikacije,kako ne bi doslo do posledica.
Ovako bi treablo tumaciti sve aspekte. Ni jedan los aspekt nije tu da nam zagorca zivot nego da nas natera da nesto prevazidjemo samo treba prepoznati sta! Bravo! Stvarno mi se svidja kako analiziras!

sladjana
19-11-2010, 16:28
aspekt 150 i 135 su cesti pratioci mogucih zdravstvenih problema,i zastupljeni u ''dijagnozama mogucih zdravstvenih problema''
u slucaju so 150 ur je moguc problem sa srcem,ledjima ali ako nema aspekata koji to mogu amortizovati,kada je prisutan dobar aspekt jupitera ili drugih onda je verovatnoca jako mala ili nikakva.Naravno vazan je i ostatak natala
za sladjanu
nije to problematican zdravstveni aspekt i uticace vise na samovolju tog coveka i na brze reakcija ali sa dosta srecnim ishodima iako deluju na prvi pogled ishitreni...

Ovo podebljano stoji, više sreće nego pameti...zbog tenisa ima problema pomalo sa leđima, masaže mu prijaju i to često praktikuje, mada je imao problem i sa tetivom na desnoj nozi ...hvala mandrak

Ivamatic
Ovde mogu samo da se ispolje problemi sa srcem...ali ne nuzno srcana ili mozdana kap..Zato sto je SO90UR mozdana,a SO180UR srcana kap..Inokonjukcija ovde moze (a ne mora ) da stvori problem,koji nece bitno ostetiti organ.

Hvala Ivo, ja imam 9l150mo prekid školovanja visokog zbog nedostatka para ...da li se ipak može nastaviti ?!

majabl
14-12-2010, 11:11
ve 150 pl...ve u prvoj pl u osmoj... :):):)

ssssanjaaaa
08-06-2011, 15:33
Sta znaci so 150 pl so u ukljestenoj 1.kuci a pl u 8 kuci...?

kosmopolita
08-06-2011, 15:49
Sta znaci so 150 pl so u ukljestenoj 1.kuci a pl u 8 kuci...?
Ukoliko bi se odlučila na životu u inostranstvu,potrebno bi bilo izboriti se i prilagoditi se određenim okolnostima:)

mini_mimi
08-06-2011, 16:34
Moje Sunce iz 7 kuce pravi inkonjukciju sa Plutonom u 11 i Neotunom u 2 kuci....sta bi to moglo da znaci?

nale777
08-06-2011, 16:58
ASC150 Sou 8oj, i MO na ASC 150 ME u 8oj?Mo mi vlada 2om i 3om kućom,a Me prvom. Kako ovo da tumačim?Jel to znači da moja prava ličnost nije usklađena sa tim kako se predstavljam, opirem se osećanjima?

alea
08-06-2011, 17:25
ASC150 Sou 8oj, i MO na ASC 150 ME u 8oj?Mo mi vlada 2om i 3om kućom,a Me prvom. Kako ovo da tumačim?Jel to znači da moja prava ličnost nije usklađena sa tim kako se predstavljam, opirem se osećanjima?

Inkonjunkcija je aspekt prilagodjavanja, koja se sastoji iz jednog kvadrata i jednog sextila.
Ona sa sobom nosi stres i problem ( 90 ) ali i mogućnost razrešenja ( 60 ).

Kod tebe se vidi da je prvo polje u nekom problemu, neprilagodjeno tvom SO i vladaru ASC.

ASC0MO u Blizancima daju jednu vedru ali emotivnu osobu, jer se tvoje emocije čitaju na tvom licu, i uvek imaš potrebu da ih iskažeš, ali si zbog toga što su ti osećanja kao na dlanu često nesigurna.

S druge strane, ti si pre svega tvoj vladar ASC a to je ME koji je još 0 SO, što znači da si u suštini ozbiljna i stabilna osoba, i težiš ka nekoj ozbiljnosti iako na prvu loptu deluješ neozbiljno, detinjasto i nekako nestabilno, mislim ono, prmenljiva. A u suštini ti to nisi, jer si ti pre svega i najviše opisana vladarem ME.

Zbog te urodjene emotivnosti, pristupačnosti kojom na prvu loptu deluješ, ali i tvoje suštinske ozbiljne i stabilne prirode, nekada zapadneš u problem, tačnije, ovde dolazi do sukoba tvoje optimističke i detinje prirode Blizanca i ozbiljnog, realističnog i pomalo pesimističnog karaktera Jarca.
Pa tvoj razum nije u skladu niti u mogućnosti da razume površnost, emotivnost i vedrinu jednog Blizanca, a kako je ME ono što razmišljamo i govorimo, ti često kažeš ono što u stvari ne misliš, zbog čega se nekad osetiš nekako nezadovljna, ili pomalo razdražljiva. Ili, umeš da se ponašaš nekako arogantno, kao da time praviš gard od svoje blizanačke vedrine, jer to Jarac u tebi ne želi da prihvati.

Rešenje je u sextilu koji jedna od planeta ima sa nekom trećom, a kod tebe je to baš i simbolički opisano kroz egzaltirani UR, vladar 10 p. koji predstavlja tvoj konačni cilj u životu, pa bi to u suštini značilo da treba da prilagodiš tu ozbiljnu prirodu Jarca, i da ga pustiš da malo proširi svoje vidike, jer so SO i ME u aspektu sa UR fantastični, daju otvorenost uma, bića i svesti, a simbolički, ti bi mogla da nadješ izlaz izmedju ove dve tvoje strane ličnosti kroz bavljenje nekim Uranovskim poslom, kao što je astrologija, koja će ti vremenom pomoći da se transformišeš i proširiš vidike, a smekšaće i tvoje rigidno SO. U stvari, ti tu prirodu več nosiš u sebi kroz ovaj aspekt, ali bi trebalo više da joj veruješ i da je ističeš. :)

Tako ja to vidim. :)

kosmopolita
08-06-2011, 17:33
Moje Sunce iz 7 kuce pravi inkonjukciju sa Plutonom u 11 i Neotunom u 2 kuci....sta bi to moglo da znaci?

Formiraju Jod,gde je žižna planeta Su:)

nale777
08-06-2011, 17:44
Inkonjunkcija je aspekt prilagodjavanja, koja se sastoji iz jednog kvadrata i jednog sextila.
Ona sa sobom nosi stres i problem ( 90 ) ali i mogućnost razrešenja ( 60 ).

Kod tebe se vidi da je prvo polje u nekom problemu, neprilagodjeno tvom SO i vladaru ASC.

ASC0MO u Blizancima daju jednu vedru ali emotivnu osobu, jer se tvoje emocije čitaju na tvom licu, i uvek imaš potrebu da ih iskažeš, ali si zbog toga što su ti osećanja kao na dlanu često nesigurna.

S druge strane, ti si pre svega tvoj vladar ASC a to je ME koji je još 0 SO, što znači da si u suštini ozbiljna i stabilna osoba, i težiš ka nekoj ozbiljnosti iako na prvu loptu deluješ neozbiljno, detinjasto i nekako nestabilno, mislim ono, prmenljiva. A u suštini ti to nisi, jer si ti pre svega i najviše opisana vladarem ME.

Zbog te urodjene emotivnosti, pristupačnosti kojom na prvu loptu deluješ, ali i tvoje suštinske ozbiljne i stabilne prirode, nekada zapadneš u problem, tačnije, ovde dolazi do sukoba tvoje optimističke i detinje prirode Blizanca i ozbiljnog, realističnog i pomalo pesimističnog karaktera Jarca.
Pa tvoj razum nije u skladu niti u mogućnosti da razume površnost, emotivnost i vedrinu jednog Blizanca, a kako je ME ono što razmišljamo i govorimo, ti često kažeš ono što u stvari ne misliš, zbog čega se nekad osetiš nekako nezadovljna, ili pomalo razdražljiva. Ili, umeš da se ponašaš nekako arogantno, kao da time praviš gard od svoje blizanačke vedrine, jer to Jarac u tebi ne želi da prihvati.

Rešenje je u sextilu koji jedna od planeta ima sa nekom trećom, a kod tebe je to baš i simbolički opisano kroz egzaltirani UR, vladar 10 p. koji predstavlja tvoj konačni cilj u životu, pa bi to u suštini značilo da treba da prilagodiš tu ozbiljnu prirodu Jarca, i da ga pustiš da malo proširi svoje vidike, jer so SO i ME u aspektu sa UR fantastični, daju otvorenost uma, bića i svesti, a simbolički, ti bi mogla da nadješ izlaz izmedju ove dve tvoje strane ličnosti kroz bavljenje nekim Uranovskim poslom, kao što je astrologija, koja će ti vremenom pomoći da se transformišeš i proširiš vidike, a smekšaće i tvoje rigidno SO. U stvari, ti tu prirodu več nosiš u sebi kroz ovaj aspekt, ali bi trebalo više da joj veruješ i da je ističeš. :)

Tako ja to vidim. :)

Hvala ti Alea.Ima dosta istine u ovome što si napisala.Zaista nekada uradim i kažem stvari kojih se jarac posle stidi i sebi prebacujem , kako si mogla tako nešto da uradiš, kao da me moj SA nakon toga kažnjava.
Zaista mi nije lako da pomirim te dve strane moje ličnosti.U poslednje vreme se zaista lakše i lepše osećam, od kada se, pored mog stalnog posla u školi, bavim i kreiranjem odeće i proučavanjem astrologije.
Osetljiva jesam i previše, ali drugima to nikako ne izgleda tako, jer navučem tvrdu SA masku i delujem vrlo hladno i odbojno.Tako sam sigurnija.Onda kad dozvolim BL da progovori previše se preispitujem.A to preispitivanje je posebno vezano za ljubavne odnose i perfekcionista sam u kreiranju, jer mi ME vlada i 5om kućom.

alea
08-06-2011, 17:52
Pa eto, onda ti je na neki način taj UR verovatno izlaz, jer ti pruža baš velike mogućnosti da se izraziš.

Kažu da osobe sa MO u 1. lako izražavaju osećanja.
Moja ćerka ga ima, i odmah stavi do znanja kako se oseća..a 1 p. je tvoja priroda i ono kako tebe ljudi vide, i tvoja ličnost.

A meni je taj tvoj SO0ME60UR genijalan aspekt. :) što se i vidi...

ssssanjaaaa
08-06-2011, 17:56
Ukoliko bi se odlučila na životu u inostranstvu,potrebno bi bilo izboriti se i prilagoditi se određenim okolnostima:)

Hvala... imam i mo kvadrat ju sto bi znacilo da mi ne stoji sreca u inostranstvu...Jos i taj aspekt samo potvrdjuje to...

mini_mimi
08-06-2011, 18:26
Formiraju Jod,gde je žižna planeta Su

da..da..citala sam ja o tome,samo ne mogu iz svog natala da shvatim sta to kod mene znaci..na sta se odnosi

aries777
12-06-2011, 16:11
U svojoj natalnoj karti imam dve inkonjukcije, i sada me zivo interesuje kako da odreagujem, tj. kako da manifestujem te inkonjukcije u pozitivnom smislu (kako da ih vezbam), to mi malo nije jasno. Odnosno zeleo bih da sto bolje razumem ovaj aspekat (...prakticno i teoretski).

Uran (JARAC) i Mars (BLIZANAC), i jedna tranzitna Pluton(JARAC) Venera(BIZANAC)

P.S. Hvala unapred, drage "kolege" :), i naravno ako nekom treba neki savet ili objasnjenje odredjenih simbolika astrologije neka se javi na PM.
Pozdrav

nale777
12-06-2011, 16:27
U svojoj natalnoj karti imam dve inkonjukcije, i sada me zivo interesuje kako da odreagujem, tj. kako da manifestujem te inkonjukcije u pozitivnom smislu (kako da ih vezbam), to mi malo nije jasno. Odnosno zeleo bih da sto bolje razumem ovaj aspekat (...prakticno i teoretski).

Uran (JARAC) i Mars (BLIZANAC), i jedna tranzitna Pluton(JARAC) Venera(BIZANAC)

P.S. Hvala unapred, drage "kolege" :), i naravno ako nekom treba neki savet ili objasnjenje odredjenih simbolika astrologije neka se javi na PM.
Pozdrav

Kako je meni Alea objasnila, izlaz, iz teškoća koje daje inkonjukcija,se obično nalaz i u sekstilu i planeti koja je vezana i za sekstil i za kvadrat, jer oni zbirno daju konjukciju. Pogledaj koja bi to planeta,tj. planete bile u tvom natalu.Ovaj aspekt zahteva rilagodavanje na polju vezano za kucu, a od aspekata žižne planete iz sekstila zavisi koliko će ići lako.
Nadam se da sam ti bar malo pomogla.

Angliana75
14-06-2011, 19:10
solar.MO u vodoliji na vrhu DSC (egzaktno!!) radi 150 sa natal. SA u raku koji je u 12.polju isto egzaktno!!!...kakva nervoza ,nelagodnost???cega??...meni taj aspekt nije jasan uopste....
moze pomoc @alea? :)

nale777
14-06-2011, 20:51
Pa eto, onda ti je na neki način taj UR verovatno izlaz, jer ti pruža baš velike mogućnosti da se izraziš.

Kažu da osobe sa MO u 1. lako izražavaju osećanja.
Moja ćerka ga ima, i odmah stavi do znanja kako se oseća..a 1 p. je tvoja priroda i ono kako tebe ljudi vide, i tvoja ličnost.

A meni je taj tvoj SO0ME60UR genijalan aspekt. :) što se i vidi...

Hvala,Alea :) Tu moju genijalnost rasplinjava MO u blizancima - nervoza, previše interesovanja.Emocije lako izražavam kad hoću,a uglavnom ih krijem, jer ih mnogi ljudi smatraju slabošću i zloupotrebljavaju kao slabosti.

tanjica
15-06-2011, 10:07
inkonjukcija SO i SA...prilagodjavanje u cemu???U poslu,ugovorima,pregovorima....

kosmopolita
15-06-2011, 10:25
inkonjukcija SO i SA...prilagodjavanje u cemu???U poslu,ugovorima,pregovorima....

Da,ali ti nije problem sve to,jer su Mer 0*Ma,dispozitori planeta u inkonjukciji:)

tanjica
15-06-2011, 20:51
Da,ali ti nije problem sve to,jer su Mer 0*Ma,dispozitori planeta u inkonjukciji:)
:D Ne razumem-smrc,smrc,smrc:confused:

kosmopolita
15-06-2011, 21:18
:D Ne razumem-smrc,smrc,smrc:confused:

Sa u devici dispoz Mer,Su u ovnu dispoz Ma,dalje Mer 0*Ma,znači ova konjukcija je rešenje inkonjucije;)

tatjanaj
15-08-2011, 06:20
Venera 150 Pluton? Da li radi?

majabl
15-08-2011, 09:01
to se i ja pitam...imam i ja ve150 pl..i kod mene radi i nervira me..:) :) :)

tatjanaj
15-08-2011, 09:03
Kako radi Majo? Jesi li sigurna da bas taj aspekt radi ili neki drugi?

majabl
15-08-2011, 09:18
pa ne znam posto je to aspekt prilagodjavanja..tenmzija netrpeljivosti izmedju pl i ve..a kod mene pl iz osme na ve iz prve..pa se ja tako nekako odnosim prema svemu tome i uvijek mi stvara neku vrstu netrpeljivoti i ne vidim sebe u tome..posto ja sebi stalno komplikujem zivot nekim strastima..ocekivala sam ve-pl.aspekt,,a sad nije moralo biti 150..ali ajde..ne znam kako to pretvoriti u pozitivno..a i sama ve je u ovnu ..pa ja ne znam kako s tim..:) :) :)evo sta jos nadjoh... Venera inkonjukcija Pluton je indikacija osobe ostrog jezika i ostrog uma, koja ima izvanredne sposobnosti komunikacije - bilo da je rec o govoru, bilo da je rec o pisanju.

uranija
15-08-2011, 09:33
rade inkonjukcije,evo neptun se kod mene inkonjukcijski odnosi prema asc a vladar je 9.-e,moram stalno zbog drzave i losih stvari,plata da se prilagodjavam finansijski,zdravstveno i sva sirenja bilo koje vrste moram uvek da zesce uklapam,partneri,otac,uvek imam nekom da pomognem pa sebi...uvek nesto iskrsne...pa moj mesec i majcinstvo cekaju u 4.-oj

tatjanaj
15-08-2011, 15:41
Ja sam nasla ovo

Venera inkonjukcija Pluton

Strah od razocarenja i drugih je odbrambeni mehanizam za cuvanje vase emotivne prirode na roler kosteru. Rast zahteva da budete iskreni u pogledu uzroka vasih strahova. Oni imaju svoje korene u nedostatku pravih granica i pozitivnog samopouzdanja. Lako ste povuceni u preopterecujuce uloge u zivotima drugih ljudi, jer smatrate da je i vasa teska. Vasa nesvesna kompulsivnost se prvo ritualizuje, a onda se krije iza samopobeda, cime uskracujete reakcije ka drugima. Morate pazljivo ispitati vasu rutinu i osecanja o sebi, da bi mogli pustiti vasu ljubav da se slobodno razvija. Ovo stvara duboko unutrasnje lecenje.

Jedino ne znam kako da protumacim plutona kao vladara 6. kuce u 5. u inkonjukciji s venerom, kao vladara 12. kuce u 12?

snupy
16-08-2011, 11:53
Ja imam Mo150Sa,Kako Mo vlada mojim ic,a Sa Mc,relacija otac/majka.Mama je uvek imala utisak da je tata ne voli dovoljno,u kuci je uvek bila svadja,jer je ona bila ne zadovoljna i vrv.isfrustrirana zbog toga :(

To je jedino sto mogu da povezem oko ovog aspekta u mom natalu...jel ima neko ideju kako bi jos moglo da se odrazi?

Mia
22-03-2012, 20:11
citam ovu temu i shvatam da imam gomilu inkonjukcija,

2 su sastavni deo joda i to su So150Ju i So150Ur (So vladar ukljestenog lava u VII, Ur vladar I),
ali imam i Ve150Sa i Ve150Ju (Ve vladar IV i IX), Sa (vladar I) Ju(vladar XI i II) Ve je u III, a u Sa i Ju u VIII
imam i Ma150Ur, ali ovde je obris 2*29` aplikacija je , ne znam da li se ovo racuna

kako biste tumacili ove inkonjukcije?

skorpija3010
23-03-2012, 12:08
hello svima :)
imam Inkonj Tr NE sa VE/JU koji su u 6.kuci u konj. VE vl ASC i JU vl 8.i9.
e, sad.NE je u 11. e, sad m,ozda se ja sama trebam prilagoditi necemu u poslu. ili ? sto mislite, kako ste vi reagovali na ovaj aspekt?

coca
23-03-2012, 12:38
KVINKUNKS (ili INKONJUKCIJA): Planete koje stoje jedna naspram druge pod uglom od 150* cesto odaju snazan protok energije izmedju dimenzija zivota koje simbolizuju ali, osoba moze da oseti kako joj je iskustvo tih energija prprisilno i stalno uznemiravajuce. Skoro bez izuzetka se javlja potreba za ostrom razlikom kao nacinom postizanja slobode iz takvih prisila i za nekim oblikom discipline koja bi osobi dala snazan podsticaj za transformaciju na tom polju. Cesto se cini da izrazavanje svakog od ta dva cinioca uzajamno zavisi od jednog i od drugog, pa osoba oseca poteskoce u izrazavanju poriva ili zadovoljavanju potreba jednog od njih, a da se istovremeno ne bavi energijom onog drugog. Stoga, mnostvo razlika treba vise uzeti u obliku blagog podesavanja pristupa tim podrucjima zivota, a ne nastojati izazvati korenite unutrasnje podele i potpuno odvajanje od proslih obrazaca.

Iz "Astrologija, karma i transformacija" - Stven Arojo

NOVICSLAVICA
23-03-2012, 16:28
COCA-Znas da rado citam tvoje postove. Ovaj od Aroja je tako uvijen....Ili ja imam problem ???

Kad vidim Inkonjukciju bilo natalnu ili u tranzitu prvo se najezim pa pogledam sta hoce..???

Ona uglavnom zahteva promenu stava,reorganizaciju, promenu modela navika , to sto kazu ''prilagodjavanje'' najcesce se odnosi na bolest ,smrt [pa se ti prilagodi .... ] Planete se ne gledaju pa se i opasnost i stradanje ne vidi.
Kad ''gledam'' pratim planete i kuce o kojima je rec.[i uglavnom nista ne vidim sem onog Ju ju ju....jadna ja.]

mini_mimi
26-03-2012, 10:29
Ukoliko So pravi 15 sa Pl i Ne,mislim natalno..kakva bi to promena stava mogla da bude?

coca
26-03-2012, 10:54
COCA-Znas da rado citam tvoje postove. Ovaj od Aroja je tako uvijen....Ili ja imam problem ???

Kad vidim Inkonjukciju bilo natalnu ili u tranzitu prvo se najezim pa pogledam sta hoce..???

Ona uglavnom zahteva promenu stava,reorganizaciju, promenu modela navika , to sto kazu ''prilagodjavanje'' najcesce se odnosi na bolest ,smrt [pa se ti prilagodi .... ] Planete se ne gledaju pa se i opasnost i stradanje ne vidi.
Kad ''gledam'' pratim planete i kuce o kojima je rec.[i uglavnom nista ne vidim sem onog Ju ju ju....jadna ja.]

Slavice draga,hvala... i ja uvek sa zanimanjem citam tvoje postove, znas i razumes astro:-)
(Coca je gasimetrija):-)
Obratila sam paznju na aspekt 150..a u vezi sa tranzitima kod mene...

i prosle nedelje sam imala :
tr. merkur,uran i sunce u ovnu u aspektu 150 sa mojim natalnim DC-om i tr.retro marsom (a dispozitor ovna-mars-je u mojoj 7 kuci)..i sta se desilo...
promena (koju donosi taj aspekt)je u vezi sa mojom vezom sa tipom koji je potpuno u simbolici marsa i urana , (ali i merkura i sunca-merkura kao vl. mog DC-a,a sunca kao potencijalnog buduceg mza)..

nastupila je u nasem odnosu..umesto "kompletne veze", mi smo kao raskinuli, medjutim, i dalje se cujemo, u kontaktu smo svakodnevno, i cak se vidjamo...al nema bliskosti(sexa)jer smo kao raskinuli...e sad, emocija jos ima napretek, i ne znam kako ce se sve zavrsiti, treperimo oboje, zeljni jedno drugog, i
gde je izlaz, ili kako ce se sve zavrasiti?Gledam planete na 60 stepeni..a to je jupiter u blizancima, jel tako?

AutumnFlower
26-03-2012, 12:27
Ja imam samo jednu, So150Ju. Valjda je bitna jer mi So nema glavnih aspekata... A Ju je dispozitor So i najgore postavljena planeta u karti.

mandrak-21
26-03-2012, 14:43
Ja imam samo jednu, So150Ju. Valjda je bitna jer mi So nema glavnih aspekata... A Ju je dispozitor So i najgore postavljena planeta u karti.
u cijoj karti :lamsey_woot: je jupiter najgore postavljena planeta ?

coca
26-03-2012, 14:50
da Madrak, kod nje je jupi na MC-u u Raku , gde je u egzaltaciji...
odlicno je postavljen!

tanjica
26-03-2012, 14:53
Ja ranije nisam primecivala uopste ovaj aspekt..ali...imam egzaktni SO150SA.
So vladar 2.polja,a SA 7....ne znam mozda sam se nesvesno prilagodila suprugu,mada smo toliko razliciti???

wanja
26-03-2012, 14:56
Meni je tata poginuo u novem 1995-te Tada je tran Neptun na 22* Jarca stao na nat Merkur i odatle pravio opoziciju na nat.Marsa vladara 10-te kuce [otac] Tr Uran vladar 8-me kuce dosao u 7-mu na 28* jarca i pravio inkonjukciju sa nat Saturnom...

AutumnFlower
26-03-2012, 15:08
u cijoj karti :lamsey_woot: je jupiter najgore postavljena planeta ?

Kod mene mislim. Jedino Jupi ima neke teze aspekte. Ako ne racunamo aspekte planeta s AC i MC.

NOVICSLAVICA
26-03-2012, 17:24
COCA- TR. Venera kad udje u znak blizanaca 4 04 2012-te pravice 120* sa tvojim nat Marsem [ovaj aspekt oznacava musko zenske odnose] Ali ta ce Venera da se svrcka po blizancima tamo vamo sve do 7-mog avgusta kad ce preci u raka.

A ti se cuvaj tr. Marsa jer ce ponovo doci do tvog nat Urana .[do kraja maja ]

Tanjice-Mlada si pa lakse podnosis razlicitost izmedju tebe i supruga . Kako budes starila sve vise ce ti smetati , Tako ces trositi tu 150* .

coca
27-03-2012, 08:15
[QUOTE=NOVICSLAVICA;358889]COCA- TR. Venera kad udje u znak blizanaca 4 04 2012-te pravice 120* sa tvojim nat Marsem [ovaj aspekt oznacava musko zenske odnose] Ali ta ce Venera da se svrcka po blizancima tamo vamo sve do 7-mog avgusta kad ce preci u raka.

A ti se cuvaj tr. Marsa jer ce ponovo doci do tvog nat Urana .[do kraja maja ]

Joj, Slavice sve to znam, hvala ti mnogo na savetima!:-)
Ubi me vise ta "klackalica" sa njim! Sve je u simbolici marsa i urana u vezi njega i nase veze uopste.Od nacina upoznavanja, preko naseg odnosa, do nacina raskida.Nadasve burno.:D
Tnx!:)

mandrak-21
27-03-2012, 16:47
da Madrak, kod nje je jupi na MC-u u Raku , gde je u egzaltaciji...
odlicno je postavljen!
na toj karti u potpisu ...... jeste jupiter dobro postavljen .......:D

AutumnFlower
27-03-2012, 19:50
na toj karti u potpisu ...... jeste jupiter dobro postavljen .......:D

A mislila sam zbog opozicija. Ja bih se usudila sa kazem da mi je Mesec u Jarcu u 4. bolje postavljen nego taj Jupiter. :o

coca
28-03-2012, 11:17
A mislila sam zbog opozicija. Ja bih se usudila sa kazem da mi je Mesec u Jarcu u 4. bolje postavljen nego taj Jupiter. :o

mesec u jarcu je u izgonu...

tanjica
28-03-2012, 11:38
da li ponovljeni aspekt u solaru So150Sa donosi neko prilagodjavanje?da li se gledaju ovi aspekti i u pomocnim kartama kao i u natalu?

AutumnFlower
28-03-2012, 12:13
mesec u jarcu je u izgonu...

Znam. Nego sam ja vise racunala aspekte, a ne samo poziciju kao takvu.

milupino
22-04-2012, 22:36
kad se nadje kod muskarca inkonjukcija Ve i Mo,da li govori o njegovoj devojci, a kasnije o zeni i neuskladjenoj energiji ove dve planete kod nje? ....i takodje dispozitori ove dve planete u inkonjukciji.......

uranija
22-04-2012, 22:40
njegova je karta,dakle to je i njegovo,neka stiska finansijska...za simboliku venere meseca,dakle ne devojku i zenu vec ono cime vlada mesec i venera kod njega...

milupino
23-04-2012, 12:00
hvala....a kako si nasla vezu ovog aspekta i manjka finansija?....:rolleyes:

uranija
23-04-2012, 16:57
pa sam aspekt inkonjukcije to donosi...zbog okolnosti meseca i venere....ne znam ceo natal pa ne znam ni sta da pricam :D

milupino
23-04-2012, 19:04
ne znam ni ja kako izgleda njegova karta jer nemam tacan sat rodjenja,u svakom slucaju da znam rekla bih cime vladaju ove planete...hvala uranija

Scarlet22
09-06-2012, 21:00
Nisam mnogo obraćala pažnju na inkonjukcije. Imam tri u natalu, sve tri obrazuje Merkur u Ovnu u 11. polju: Me 150 UR u 6. u Škorpiji; Me 150 MA u 4. i ME 150 SMČ u 4. kući u Lavu. Pored toga, ME 120 MO, UR 120 MO i UR 90 MA u Lavu.

Kako ovo da protumačim? :confused:

Mia
09-06-2012, 21:52
Nisam mnogo obraćala pažnju na inkonjukcije. Imam tri u natalu, sve tri obrazuje Merkur u Ovnu u 11. polju: Me 150 UR u 6. u Škorpiji; Me 150 MA u 4. i ME 150 SMČ u 4. kući u Lavu. Pored toga, ME 120 MO, UR 120 MO i UR 90 MA u Lavu.

Kako ovo da protumačim? :confused:

ja ti to ne vidim mnogo je sirok orbis da uzimas za inkonjukciju pr4eko 10 st samo do 2 st se racuna

Scarlet22
10-06-2012, 12:08
Ups, sorry, pa ovo uopšte nisu inkonjukcije, već... ne znam ni kako se zovu, ne razumem se u ove 'sporedne' aspekte.
Znači inkonjucije nemam u natalu. Vidi se da nemam pojma...

Mia
10-06-2012, 12:13
Ups, sorry, pa ovo uopšte nisu inkonjukcije, već... ne znam ni kako se zovu, ne razumem se u ove 'sporedne' aspekte.
Znači inkonjucije nemam u natalu. Vidi se da nemam pojma...

inkonjukcija je aspekt od 150 st i uzima se orbis 2 st

nadji temu o minornim aspektima tamo to ima

mina88
06-09-2015, 12:14
Zanimljive su te inkonjukcije..ja eto npr.imam aspekt 150 sa Marsom i Plutonom. Izgleda da se radi o jako mocnoj energiji posto su obe planete u sedistu a i nalaze se na relaciji prva-sedma kuca. Da li se to odnosi na moje prilagodjavanje u odnosu sa drugima, uopsteno na sve ono sto predstavlja sedma kuca ili nesto drugo, stvarno ne znam..mozda ce ovaj aspekt imati veze kasije , sa muzem i brakom u zajednici, posto sam Pluton znaci promenu i tranformaciji, pa je to mozda jedan od pokazatelja prilagodjavanja ?!

Natasarijana
26-05-2018, 15:20
Ima li nekom da tranzitno rade inkonjukcije sada? Da napravimo analizu.

CARAPICA
26-05-2018, 17:08
Ima li nekom da tranzitno rade inkonjukcije sada? Da napravimo analizu.

Meni je saturn 150 mjesec, ali ne znam koliko je vazniji odi saturn na neptunu i aktiviranog joda.
Pa imam poslovne promjene... i stalno nesto
sa zdravljem, slab imunitet totalno...

Kod inkonj. je upravo ptoblem sto se planete ne prepoznaju
Pa tako da vjerojatno djeluju na podsvjesnom nivou... tesko
je otkriti natusu o cemu se tocno radi. Eto, tako nekako
i dozivljavam. Osjecam da nesto ne stima, da nesto izaziva iritaciju
(Mjesec) ali ne znam sto...

Natasarijana
26-05-2018, 19:52
Istina,oprosti, nisam imala pojma da ne rade linkovi. Zato sam i pisala skraćeno, kao vidi se... Evo sa drugog hostinga...
natal — imgbb.com (https://ibb.co/iAWvO8)

Hajde polako da obuhvatimo sve. Ovde je Jod konfiguracija sacinjena od Neptuna, Plutona i Meseca koji predstavlja vrh Joda, koji zapravo treba da pomiri ove dve planete kroz simboliku znaka Strelca koji se nalazi u 3. polju, pa ce se to svakako ticati nekog akademskog znanja koje ce biti usputno, na kracem putu, kroz komunikacije kao slika nuznosti nekog usavrsavanja kako bi se obavljao posao koji vodi profesionalnom nekom usponu koji pre svega treba konsultantske momente u sebi da nosi, neki vid izdavastva, jezika, filozofije....nesto sto menja svakodnevnicu ali i odnos sa rodbinom, cak i pitanje nekih odgovornosti privatno, ozbiljnije shvatanje doma, jednog roditelja, neke zene u porodici ostvarene kao majke. Ovde cak moze tvoja porodica brinuti o nekoj zeni, rodjaka, komsinica, koja ce malo biti u problemu. Zena osetljivije psihe kada nije pod lekovima. Sa je tranzitom vec zakacio tog Ne, tvoja je karta nocna, pa povezuejmo ovde da bi to bila neka baka ali zbilja mladolika zena koja je vece prisustvo nekim institucijama zatvorenog tipa imala. Tradicionalna, komunikativna a koja ti cak moze preneti neki dar, kao da ce ti ona biti vazna poruka ili ce te uciti necemu. I moguce da zena iz porodice ide na neki putm, da je ukucani nece vidjati. Upadoh u guzvu neku.... nastavicu cim stignem.

CARAPICA
28-05-2018, 18:20
Hajde polako da obuhvatimo sve. Ovde je Jod konfiguracija sacinjena od Neptuna, Plutona i Meseca koji predstavlja vrh Joda, koji zapravo treba da pomiri ove dve planete kroz simboliku znaka Strelca koji se nalazi u 3. polju, pa ce se to svakako ticati nekog akademskog znanja koje ce biti usputno, na kracem putu, kroz komunikacije kao slika nuznosti nekog usavrsavanja kako bi se obavljao posao koji vodi profesionalnom nekom usponu koji pre svega treba konsultantske momente u sebi da nosi, neki vid izdavastva, jezika, filozofije....nesto sto menja svakodnevnicu ali i odnos sa rodbinom, cak i pitanje nekih odgovornosti privatno, ozbiljnije shvatanje doma, jednog roditelja, neke zene u porodici ostvarene kao majke. Ovde cak moze tvoja porodica brinuti o nekoj zeni, rodjaka, komsinica, koja ce malo biti u problemu. Zena osetljivije psihe kada nije pod lekovima. Sa je tranzitom vec zakacio tog Ne, tvoja je karta nocna, pa povezuejmo ovde da bi to bila neka baka ali zbilja mladolika zena koja je vece prisustvo nekim institucijama zatvorenog tipa imala. Tradicionalna, komunikativna a koja ti cak moze preneti neki dar, kao da ce ti ona biti vazna poruka ili ce te uciti necemu. I moguce da zena iz porodice ide na neki putm, da je ukucani nece vidjati. Upadoh u guzvu neku.... nastavicu cim stignem.

Hvala ti.

Da, taj mjesec uvijek ce prije opisati moju baku nego majku koja
je rekla bih moderna baka, pricljiva, radisna, s modernim idejama
osobito kada gledam njezine godine., moji baka i djed koriste se
kompjuterima, viberom, skypom kao iz sale... ali baka i djed su i asc desc venera i mars a tu je onda i taj kvadrat venere iz vodenjaka koja je u
4 kuci i kod mene se je tehnologija uvijek kupovala.,mijenjala...
ali da se vratim
na inkonj.
u svakom slucaju bila je veca briga oko bake, jer se djed razbolio...
ali osobno mislim da je ovo i moj imunitet i stalno imam neke upale, pogotovo sada kada se udomacio mars. Svaka bolest je zapravo nezadovoljstvo duse i
upozorenje da nesto radimo krivo, to sto je krivo ne vidim ili ne znam da vidim
s obzirom da neptun zamagljuje ogledalo a to su i previranja oko posla
i pocetak privatnog posla koji se pocinje nadalje i siriti...

rejra
28-05-2018, 18:44
@carapica

Da,inkonjukcija je djevicin aspekt...dakle aspekt koji lako može da ukaže na disfunkcionalnosti...posebno onda kada ne nastojimo da indikatore ovog aspekta prilagodjavamo jedan drugom.

Obzirom da ovde inkonjukciju prave mjesec (bijela krvna zrnca odgovorna za imunitet) i saturn (bolesti)...imamo taj nedostatan,neprilagodjen,neadekvatan (inkonjukcija) odgovor tvojih imunih ćelija na sve one životne zadatke (saturn) koje tvoje tjelo (mjesec) u ovom periodu mora da izdrži,pretrpi,savlada,"pregura".

Inace kako je tebi mjesec u blizancima...tvom imunitetu uvijek dobro dodje setnja na nekom svijezem i cistom vazduhu. :) Obizirom da se saturn (planina) umjesao, carapice pravac na Zlatibor 5 dana :D

ElipsaZ
29-05-2018, 03:14
Ja imam inkonjukciju Marsa i Neptuna. Nisam se nešto preterano bavila tim aspektom, ali rekla bih da je još jedan u nizu aspekata koji mi daju kreativnost, ali i preterano prepuštnje mašti :D

Santijen
04-06-2018, 00:39
Meni je saturn 150 mjesec, ali ne znam koliko je vazniji odi saturn na neptunu i aktiviranog joda.
Pa imam poslovne promjene... i stalno nesto
sa zdravljem, slab imunitet totalno...

Kod inkonj. je upravo ptoblem sto se planete ne prepoznaju
Pa tako da vjerojatno djeluju na podsvjesnom nivou... tesko
je otkriti natusu o cemu se tocno radi. Eto, tako nekako
i dozivljavam. Osjecam da nesto ne stima, da nesto izaziva iritaciju
(Mjesec) ali ne znam sto...

Inkonjukcija je aspekt bolesti i potencijalne smrtne opasnosti jer povezuje Ac i 6 kucu ili Ac i 8 kucu. zovu je i aspekt prilagodjavanja...primer...ako osoba pusi ....vremenom cigarete mogu izazvati bolesti kod nje a bolest jel i smrtnu opasnost...te ne bi bilo lose da osoba smanji br cigareta ili skroz prestane.

Sad ne bi bilo lose da uzmes planete koje su u inkonjukciji tj kojih kuca su vladari i lepo sklopis pricu.... kod tebe se moze odnositi i na genetsku predispoziciju ali i na domen 7 kuce kao i 9...

Nadam se da sam dala hint :D

CARAPICA
05-06-2018, 22:58
@carapica

Da,inkonjukcija je djevicin aspekt...dakle aspekt koji lako može da ukaže na disfunkcionalnosti...posebno onda kada ne nastojimo da indikatore ovog aspekta prilagodjavamo jedan drugom.

Obzirom da ovde inkonjukciju prave mjesec (bijela krvna zrnca odgovorna za imunitet) i saturn (bolesti)...imamo taj nedostatan,neprilagodjen,neadekvatan (inkonjukcija) odgovor tvojih imunih ćelija na sve one životne zadatke (saturn) koje tvoje tjelo (mjesec) u ovom periodu mora da izdrži,pretrpi,savlada,"pregura".

Inace kako je tebi mjesec u blizancima...tvom imunitetu uvijek dobro dodje setnja na nekom svijezem i cistom vazduhu. :) Obizirom da se saturn (planina) umjesao, carapice pravac na Zlatibor 5 dana :D

Ma živa istina, posljednje vrijeme putujem u hladne krajeve, svugdje gdje su planine i baš sam razmišljala o tome na posljednjem putovanju, kako me jednostavno privlači simbolika saturna... a evo sada sam došla k sebi, posljednjih tjedan dana ponovo sam nešto pokupila i temperatura me zdrmala, naravno čim je došao mars u posjetu :D
tako da to je taj mjesec 150 saturn trenutno, ali da ne bi bilo da ga samo kudim... jer stvarno
ima jako pozitvnih situacija i novo otvorenih vrata na kojima mogu biti samo zahvalna.

*santijen hvala na hintu :)