Izvinite... [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Izvinite...

aura
22-04-2009, 07:48
Ovo je moja nova natalna, nemojte da se smejete ili ljutite što vas maltretiram ponovo, ali juče sem (bzv) tražila neke Izvode i naletim na moj Izvod iz Matične knjige, pa se šlognem. Moja mama je omašila "samo" sat i nešto kad mi je rekla sat rođenja. Ja je, naravno, nisam proveravala:( . A i mnogo što-šta mi se nije uklapalo po prethodnoj, ali...Prvo ona Ve u 1, a nisam neka lepotica...:D , šalim se.
I tako, evo je druga, samo me opet buni ASC na 29* Škorpije, šta ako je i to vreme pogrešno pa bude da sam u podznaku Strelac? Da li postoji način da proverim makar to?

carobnica
22-04-2009, 10:41
Mozes da uradis rektifikaciju! Moguce da na forumu imaju neka uputstva za istu, mada treba vremena i puno znanja!!
Da li ti se u prvoj godini desilo nesto vazno tebi ili tvojoj porodici, jel bi na to ukazivala promena znaka!?
I sama proceni da li se vise uklapas u prirodu Skorpije ili Strelca iz nekih osnovnih tumacenja i naravno vidi Marsa i JUpitera i vidi sta te bolje opisuje!

wireless
22-04-2009, 12:43
po sedmoj kući, veze, muž, i desetoj vrsta i promene posla

aura
22-04-2009, 13:30
Ako gledam po 7 ona počinje u Biku, vladar je otišao u 12 (MM i ja smo imali tajnu vezu na početku, ako mu to dođe to). Ali kako sad da gledam i blizanca (ME u 1 u Strelcu, da li ima veze sa tima da mi je muž komercijalista) i Raka (ME u 5 u Ovnu-brak iz ljubavi, strast i svađe)?
A posao stvarno ne znak da tumačim. 9 u Lavu sa SA u Devici...i Fortuna...sve mi se pobrkalo...
Više ne znam ni dal sam ASC u Strelcu ili Škorpiji....

wireless
22-04-2009, 13:38
uzmi primarne direkciije za godinu u kojoj si imala bitne događaje, posebno konjunkcije, i vidi odakle dolaze vladari, ako si npr u godini braka imala ve 0 ju onda je verovatno jedan od ta dva vladara došao iz 7. kuće npr

aura
22-04-2009, 14:02
Proveri me, molim te: VE na 28*56' Škorpije, ME na 26*01' Strelca (uzmimo ga kao vladara 7. ukoliko je ACS pomeren ka Strelcu). Do konjukcije je došlo kad sam imala 27 god. i 9 mes, jel ok računica?

wireless
22-04-2009, 15:36
pa oko 27 godina i 11 meseci recimo, 10 lučnih minuta daje dva meseca

aura
23-04-2009, 07:47
pa oko 27 godina i 11 meseci recimo, 10 lučnih minuta daje dva meseca

Ti si genije! U novembru 2006 sam ostala u drugom stanju, verovatno je onda to-to. A kako da znam na kom stepenu je ASC(ili bar u kom znaku), u direkcijama se ne pomera, a nemam ni jednu planetu za koju bih proverila primarne kada bi npr. ona došla na ASC?

wireless
23-04-2009, 11:48
U TA se As pomera u direkcijama, ali zar ne možeš po planetama u 1. npr. da proceniš; ako si viša od proseka, Ur je u 1., Ve daje mekše i oblije crte lica, As Sa jače butine i krupniju građu, jel imaš nešto upečatljivo vezano za izgled? Onda posao kojim se baviš, tok karijere, dali više odgovara lavu devici ili vagi... Od kada do kada ti je dijapazon vremena,mod podznaka Sc do Sa ili od Sa do Co?

aura
23-04-2009, 12:11
Nisam nešto visoka- prosek, onda je UR u 12, imam okruglasto lice, obraščiće (slika na avataru sam ja, možeš da vidiš kako izgledam). Sklona sam tajnim vezama, pa venera može da bude u 12, ali pošto je blizu ASC utiče i na 1. A podznak mi se vrti oko škorpija/strelac-od škorpije imam ljubomoru, ali nisam osvetoljubiva, zlopamtilo, od strelca- optimizam...Sva se pogubi više.

carobnica
23-04-2009, 12:49
A kako da znam na kom stepenu je ASC(ili bar u kom znaku), u direkcijama se ne pomera, a nemam ni jednu planetu za koju bih proverila primarne kada bi npr. ona došla na ASC?

Gledaj kada ti je Dir asc pravio aspekt sa nekom natalnom planetom.
Primer: ukoliko je Asc na 0 stepenu, onda je u 19 god dosao na Neptuna pa si mozda imala neku promenu mesta boravka(vl.4)ili si imala neki dogadjaj u njegovoj simbolici?!
Pa u 26 dolazi na Merkura, nesto vezano za posao, uozbiljavanje i sl?!
;)
To je naravno ako je asc na nula, ako nisi imala nesto vezano za te godine, onda pomeri asc dok ti se ne poklopi dogadjaj sa stepenom Asc

poz

aura
23-04-2009, 13:09
Gledaj kada ti je Dir asc pravio aspekt sa nekom natalnom planetom.
Primer: ukoliko je Asc na 0 stepenu, onda je u 19 god dosao na Neptuna pa si mozda imala neku promenu mesta boravka(vl.4)ili si imala neki dogadjaj u njegovoj simbolici?!

Pa u 26 dolazi na Merkura, nesto vezano za posao, uozbiljavanje i sl?!
;)
To je naravno ako je asc na nula, ako nisi imala nesto vezano za te godine, onda pomeri asc dok ti se ne poklopi dogadjaj sa stepenom Asc

poz

U 26 sam raskinula veridbu sa momkom sa kojim sam živela godinu dana
U 19 baš ništa, ajde upisala sam faks!
Ali ajde ovako u 24 sam se zaposlila, sa 17 opet ništa bitno- jel mogu onda da vratim ASC za 2*?

wireless
24-04-2009, 00:52
Predložio bih Ne u 1. za početak, zbog konfuzije oko vremena rođenja, a to nekako odgovara i tvom imenu aura ;) negde npr. oko 16 stepeni...