Izazovni aspekti [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Izazovni aspekti

Rivendell
20-04-2009, 09:54
Ispričavam se ako ovakva tema postoji, no mislila sam da bi možda bilo zgodno kada bi ovdje pisali o aspektima, bilo u natalnoj karti,sinastriji, ili prediktivnoj astrologiji, koji se osjećaju ili smo osjetili kao izazovne, (koji su najviše utjecali na život, karakter, određene događaje i sl.) također, bilo da se radi o negativnim ili pozitivnim.

wireless
20-04-2009, 17:04
Odlična ideja, ali ko će sad da se seti datuma iz pred-astrološke faze....
prvo što mi pada, sa oko 8 godina u 2-3 ujutru puca mi slepo crevo, odmah me voze u bolnicu i srećom stižemo na vreme da me operišu, inače je moglo biti gusto. dan/dva pre toga bio sam na pregledu ali su lekari rekli da foliram i da samo tražim pažnju. Elem za to je krivac Ma, prvo 90 Ur, pucanje, pa 90 Pl, vađenje organa, da ne kažem amputacija. Devica slepo crevo, noćna polja, noću se dešava.
Od tada se doktorima ništa više ne veruje, i to s pravom.

Rivendell
20-04-2009, 17:33
Interesantno; pogledaj si direkcije za taj dan pa pogledaj da li se štogod poklapa.

Kad sam ja u pitanju onda definitivno vidim da osjećam kvadrat Sunca i Neptuna u natalnoj karti. Mnogi bi rekli da to nije težak aspekt i da se ne bi trebao jako osjetiti, ali meni definitivno unosi pomutnju u rasuđivanju, prijateljstvu, utječe na psihu ponekad. Također kvadrat Venere i Mjeseca, o njemu bih mogla duže, no nije važno, svi ionako znamo kako to djeluje, te konjukcije Saturna, PLutona, Marsa.

Općenito, mislim da su najizazovniji u negativnom kontekstu konjukcije i kvadrati, a vjerojatno i opozicije, Plutona, Saturna, Urana i Marsa s planetama, a pogotovo kada se međusobno aspektiraju.

Ovo što si i sam naveo u svom primjeru to potrđuje.

Inače, kada je sinastrija u pitanju, mislim da su najteži aspekti kvadrati, konjukcije i opozicije malefika sa svjetlima.

wireless
20-04-2009, 17:50
Ma kad u knjigama i člancima napišu za kvadrat, "...bolje je imati i njega nego nijedan aspekt između ove dve planete", e pa malo sutra, šta je bolje, imati npr. saobraćajnu nesreću ili je uopšte nemati, izgubiti posao ili ga ne izgubiti, i još kao "daje borbenost kojom se dolazi do cilja, on predstavlja izazov", pa ko to piše, političari, Eu, Pentagon?? Ili u sinastriji ve 90 ma to je ono, slomila si mi srce a ja tebi vilicu, ali to je u stvari potvrda ljubavi, jedinstvo suprotnosti...

mandrak-21
20-04-2009, 18:22
Ako nekome ispricas o negativnim aspektima i opasnostima koje nose u 90% slucajeva ti kazu da ides u p...m... da nemas pojma da prejudiciras stvari da slutis itd...ljudi ne vole da cuju negativne stvari vole samo hvalospeve i ode o sebi i taj astrolog koji se uhvati za jedan ili dva dobra aspekta i isprica ti bajke on je dobar i toplo ga preporucis prijateljima ali onaj ko je hteo da ti zaista pomogne i upozori na neke negativnosti je seronja i njega odbacujes,naravno kada se desi nesto lose(a misljenja sam da se moze izbeci ili ublaziti) onda ponovo dolaze po pricu ali tada trezvenije razmisljaju,isti je slucaj i sa sinastrijama naravno, niko ne voli da mu u pocetku veze kada je u zanosnoj ljubavi ukazes na lose aspekte i desavalo sa i podrugljivo komentarisanje ali opet ali kada se otvore karte i partner se pokaze u pravom svetlu onda se trazi misljenje" bez rukavica"

Nesto iz moje proslosti :moja osma kuca i u njoj uran i pluton u konjukciji pricali su mi o toj konjukciji kao o strastvenoj osobi jer boze moj uran u slucajnoj egzaltaciji a pluton u slucajnom sedistu i ok ali 8.polje je i polje smrti a moze se desiti iznenada.....u mojoj 10 godini leta gospodnjeg 1976 sam se davio i umalo da se sve strasti koje "obecavaju" moje natalne planete(mars.venera.mesec i ur.pl...) ne ostvare nikada.Tog dana sam imao tranzitnog urana na marsu a merkur i mars na pl i ur orbisi su bili 1 stepen.
primarne direkcije:
me 0 sa,ma 0 jmc a osa cvorova na osi IC MC......a asc je 90 natalni mars

samo da jos dodam da je tranzitni JU pravio 60 na natalni saturn a direktovani mesec je bio egzaktno na DSC

thalatte
20-04-2009, 19:40
Evo ja imam jedan primjer za kojeg su mi drugi rekli..tako da ne mogu tvrditi..

Uglavnom na drugom forumu mi je netko usput spomenuo da moj Ve180Ur (Ve na Algol) kod mene daje da ću vidjeti smrt susjeda...

E sad onda je drugi član rekao negdje oko 14 godine (direkcije mislim)...a te godine je moja susjeda (sa kojom sa išla i u razred) nakon škole počinila samoubojstvo...uglavnom...mi smo ne znajući još o kome se radi to gledali...(mučno mi je o tome)...ali sad dal je to-to..

Od tranzita primječujem da je Pluton prelazio stupnjeve na kojima mi je Uran

lav na kvadrat
20-04-2009, 20:55
U natalu je vazno odrediti koji se aspekt odnosi na tebe a koji na druge ,to je umetnost tumacenja i za to su bitne ugaone kuce i njihovi vladari i licne planete.
Mislim da je problematicna i neaspektovana planeta u horoskopu posebno licna i u ugaonoj kuci.Moze ostati potpuno neostvarena.

viktory
24-05-2009, 14:00
pozdrav svima, početnik sam u atrologiji. za početak želim saznati kako putem astrologije upoznati sebe.koji je najbolji naćin za to......

wireless
24-05-2009, 14:48
prosto stavi na papir svoje glavne osobine i pokušaj da ih povežeš sa natalnom kartom, tj planetama, poljima, znakovima; zatim isto to sa bitnim događajima iz života

Angliana75
24-05-2009, 15:34
nesto nikako ne mogu da nadjem koji su to aspekti doneli 1979. septembra meseca operaciju krajnika....operisala sam cak i treci krajnik...
jedino sto je tada tranz. UR prelazio preko nat.MO..po direkcijama nista znacajno da bi rekla e taj aspekt je uticao pa je doneo operaciju....progr. JU se nije pomerio...a progr. MA i direk. MA i direk. JU su bili na 25 step. ovna
jedino je tranz. SA prelazio preko device...i to je to....
e da..te godine na vrhu solar. MC je seo direk. Chiron koji dolazi iz 9.polja i nasao se taj solar. MC u 9.polju...pa sam ja imala operaciju u Bosni a rodjena sam u Vojvodini..mozda je to to!?

a kad sam se porodila lunar. DSC je pao tacno na JU na 20 step=skorpija u 9.polju=realizacija trudnoce :D a 8.polje lunara upalo u 10.polje natala..
a solar. za 1995/1996. je lepo pokazao trudnocu i porodjaj :
solar. MO u solar. 10.polju upalo u 8.polje.natala :)

wireless
24-05-2009, 15:56
8.polje ima prirodu škorpije i može da donese samo prevremeni porođaj, inače znači operacije; porođaj je 5. polje, aspekti so i mo, biće da ti je Mo na Mc-u doneo sina, Mc zenit, ispoljavanje, javnost, ostvarenje

Angliana75
24-05-2009, 16:04
8.polje ima prirodu škorpije i može da donese samo prevremeni porođaj, inače znači operacije; porođaj je 5. polje, aspekti so i mo, biće da ti je Mo na Mc-u doneo sina, Mc zenit, ispoljavanje, javnost, ostvarenje

mozda da mi donese ove godine???:D ..jer se solar. MO u ovom solaru za 2009/2010. smestio u solar.7.polje pri vrhu MC natalnog a pri vrhu i solar. 8.polja jer se nalazi na 13 step zajedno sa solar. MA I VE a posto do 5* uticu planete na sledece polje,jer mi solar. 8.polje pocinje na 17 step.,tako da je to opet 8.polje solara=trudnoca :D
mozda mi ovaj solar donese sina....imam cak i direk. MO koji je zasao u 5.polje natala...pa progr. MO mi krajem godine prelazi preko tacke braka i progres. Vertexa a preko svih njih ce preci tranz. JU.....
ma sta da kazem???
ako ne bude trudnoca pa udaja....onda astrologija definitivno ne valja..:( ..mngo se sve vrti oko Meseca,sto progres. sto direk. sto solarnog.....:rolleyes:
a solar. 5.polje je u konjukciji sa tackom braka ...znaci trudnocom u brak :D

eh da wireless....nemam sina...imam samo jednu cerku...ne znam gde si ti video moj MO na MC???

wireless
24-05-2009, 19:38
po meni su stepeni, verteksi i slične tačke dosta spekulativni, verujem da se krupne stvari vide u Rxu, Solaru i direkcijama.
nešto sam loše izračunao da ti je u Solaru kada ti se rodilo dete Mo bio u na Mc-u u Ovnu, doduše odokativno sam računao, pa rekoh Ovan muško dete.... moja greška.

Angliana75
24-05-2009, 20:56
po meni su stepeni, verteksi i slične tačke dosta spekulativni, verujem da se krupne stvari vide u Rxu, Solaru i direkcijama.
nešto sam loše izračunao da ti je u Solaru kada ti se rodilo dete Mo bio u na Mc-u u Ovnu, doduše odokativno sam računao, pa rekoh Ovan muško dete.... moja greška.

eto....suprotnih misljenja na tone...:confused:
neko kaze imaju efekta te tacke,vertexi..i ostali ...neko kaze nemaju...doduse ja sam mislim negde na nekoj temi napisala...ne znam sad kojoj ..mozda na temi sedma kuca da je meni bas odradio cini mi se lunarni horoskop na tacku braka pa sam se tog meseca i udala ..davne 1995. ;)
e sad...ja cu pisati da li se ove godine odigralo isto!;) ...jer ove godine mi je u solaru sto nije bio slucaj kad sam se udavala prvi put ...
inace direk. JU mi je bio na vrhu MC pa je to mozda oznacilo " prelazak u drugu kucu" a i direk. MA je bio u konjukciji sa vrhom MC...;)

P.S.sad proverila...jeste lunarni IC na tacki braka tog meseca avgusta 1995. kad sam se udala ;)..a i ovo : lunarni Vertex u konjukciji sa mojim natal. SO i Junom tog meseca....direkt. Vertex promenio znak ,progres. VE promenila znak,progres. MO prelazio preko natal. VE ,a progres. i direk. SO selo na natal. SA kao vladara moje natal. 7.kuce=brak,a direk.UR = iznenada,promena na natal. MO u 4.polju=mesto boravka...

wireless
24-05-2009, 21:16
ako Rx vuče i usmerava događaje iz Solara i direkcija, onda bi trebalo da je jači i od geometrijskih tačaka, zašto bi neka neastronomska statična matematički izračunata tačka više delovala? pa pitanje tačnih položaja polja i preciznog minuta rođenja, pa različiti sistemi kuća...

Angliana75
24-05-2009, 21:36
pa ne znam...samo pratim razlicita misljenja kako i sta se tumaci za neke bitne stvari u zivotu poput trudnoce ,udaje ,itd....
a vala...svako drugacije govori...hoce li se usaglasiti misljenja vec jednom????

neko kaze gledaj Vertex i tacku braka...a ti sad tvrdis da one nemaju efekta???..stvarno mi nisu jasni astrolozi....kao i sto Lea Imsiragic pis za stepene...koji po meni pola nisu tacni...:(

wireless
24-05-2009, 21:54
pa da, mora u se i u svoje kljuse ;)
ja samo ne volim opravdavanja, kada nešto ne proradi ili se omaši, tipa "...tačka braka pala je na antiverteks crne rupe u sazvežđu malog princa što je poslalo negativnu energiju karmičke veze iz prethodnog života", pa kuda to vodi, vraćamo se u Srednji vek

Angliana75
24-05-2009, 22:23
pa da, mora u se i u svoje kljuse ;)
ja samo ne volim opravdavanja, kada nešto ne proradi ili se omaši, tipa "...tačka braka pala je na antiverteks crne rupe u sazvežđu malog princa što je poslalo negativnu energiju karmičke veze iz prethodnog života", pa kuda to vodi, vraćamo se u Srednji vek

e svaka ti cast!:D
slazem se !!!!potpuno si u pravu :)

katarina
30-05-2009, 21:27

Kroz sijaset primera - prakticnih sam utvrdila neke stvari...izmedju ostalog peto polje je zivo tj rodjeno dete a porodjaj se desava na kraju 8.polja tako da zaista...... MO na MC-u nema veze sa dobitkom sina....tako da...moram skroz da demantujem ove vrloooo samouverene,kratke iskaze. :rolleyes: Zbog ljudi koji ih citaju...

jamburu
31-05-2009, 11:03
[FONT=Comic Sans MS][B]K .izmedju ostalog peto polje je zivo tj rodjeno dete a porodjaj se desava na kraju 8.polja tako da zaista......

8 polje ima veze sa začećem a ne porođajem

Angliana75
31-05-2009, 17:19
kakva je pometnja nastala???
ne dirajte mi wireless-a :D:D...
idemo...back to topic...;)

8 polje ima veze sa začećem a ne porođajem

ja kad god sam bila trudna desavalo se da je u lunarnom ili solarnom MO odigrao veliku ulogu..ili je bio u 8.polju ili u 5.polju bilo da je to lunarni bilo solarni...da sad ne pisem detaljno kad...;)
ali katarina je verovatno u pravu kad je rekla da porodjaj ima veze za zavrsetkom 8.polja...pa kao i drugi brak...neko tvrdi da je segleda zavrsetak 7.polja a neko -da se gleda 9.polje...ni do dan danas nije jasno sta konacno???
tako da....;)

pa ja ne mislim tako...samo mislim da wireless tumaci astrologiju na konkretan nacin...a meni vise pashe konkretnost nego da mi neko izokola i nasiroko i nadugacko prica a na kraju nista ne kaze...
a ujedno neke stvari iz astrologije sam po prvi put cula bas iz wirelessovog tumacenja...
elem ...ajde ti meni kazi da li je direk. UR na samom mom natal SMC izazovan aspekt???? :D:D...da te cujem...eto sta ti kazes.. s obzirom da je taj sti UR vladar mog 7.polja a smesten je u trenutku rodjenja u vagi u moje natalno 3.polje

jamburu
31-05-2009, 18:59
elem ...ajde ti meni kazi da li je direk. UR na samom mom natal SMC izazovan aspekt???? :D:D...da te cujem...eto sta ti kazes.. s obzirom da je taj sti UR vladar mog 7.polja a smesten je u trenutku rodjenja u vagi u moje natalno 3.polje

Nije, tebi će izazovi doći sa SA na 0 vage, kraj oktobra, početak novembra, a trenutno ti dosta zavisi od tranzita JU u 7

Angliana75
31-05-2009, 19:55
Nije, tebi će izazovi doći sa SA na 0 vage, kraj oktobra, početak novembra, a trenutno ti dosta zavisi od tranzita JU u 7

dobro...hvala :)
videcemo...pa cu pisati...;)

Beba977
11-11-2010, 16:12
Rodzenje moga sina aspektovi su tranzitna venera nad petom polju,iznad venere i marsa koi su u natalnoj u konjukciji.Zbog velike kilaze i malo drugih komplikacija zavrsila sam sa carskim rezom pod totalnom anesezijom,tranzitni NE 5 kuci u sekstilu opet sa konjukcijom venere i marsa(sve se dobro zavrsilo).U devetoj tranzitnoj je bio Ju praveci sekstil sa VeOMa.
Isto u 9 tranzitnoj mi je bilo sunce,(to tumacim rodzenjem sina),saturn (sin mi je jarac u horoskop,jarcu vladar saturn).
Taj period je ujedno i najsrecniji u mom zivotu :)

moja natalna-http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?lang=e&cid=t8bfileqCfr31-u1283426516&btyp=w2gw&stx2=s=outs=24