Pitanja O Obrazovanju I Putovanjima [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pitanja O Obrazovanju I Putovanjima

Strane : [1] 2 3

Vanesa
14-04-2009, 13:21
Dobro jutro svima )

evo ja se nadam da nisam postavila pitanje na pogresnom mestu ... zelela bi da znam dali cu ove godine ici na odmor negde na more ili nema nista od toga ....
hvala puno posebno Shmishonja )

aaa zaboravila sam da napisem vreme i mesto 14.04.09 u 09 i 39 casova bec

Shmishonja
14-04-2009, 13:47
posmatra se vladar Asc' i Mesec = pitač
posmatra se vladar IX polja = put / inostranstvo
traži se medjusobna aplikacija da bi dobili potvrdan odgovor

Shmishonja
14-04-2009, 13:52
Dobro jutro svima )

evo ja se nadam da nisam postavila pitanje na pogresnom mestu ... zelela bi da znam dali cu ove godine ici na odmor negde na more ili nema nista od toga ....
hvala puno posebno Shmishonja )

aaa zaboravila sam da napisem vreme i mesto 14.04.09 u 09 i 39 casova bec

Tvoje pitanje ide ovde : http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4104-horarna-pitanja-x.html

Vanesa
14-04-2009, 14:19
hvala sto si me ispavila hmmmm nisam sigurna da neprotumacim pogresno u IX imaju dve planete rekla bi da je jedna dobra jedna losa ali da nelupam nemam toliko iskustvo ... pa dali ce odgovor biti pozitivan ili negativan da sebi neumisljam mozda nesto uzaludno
hvala na svemu

jupiter
17-04-2009, 18:51
evo slicnog pitanja,hocu li ove godine ici na neko putovanje(odmor,more,planina sl.) Paracin 18:50 17.4.2009.

carobnica
19-04-2009, 16:51
Da li cu otputovati ove godine kao sto planiram?!
pitanje postavljeno u 16:51 Bg

carobnica
19-04-2009, 17:32
Pocecu sama, nadam se da ce neko priskociti u pomoc!!:)

Uglovi su na 0 stepenu kardinalnih znakova sto bi oznacilo promenu,ali pocetni stepenovi govore da je suvise rano za odgovor!
Vladar asc i 9 kuce je Venera koja je egzaltirana na 29 stepenu tek sto je krenula direktno (znaci jos je spora, stacionirana).

Vladarstva: u svojoj egzaltaciji (sto bi mene opisivalo kako??)
u Jupiterovoj vladavini (dobar znak jer je pitanje vezano za inostranstvo)
u Saturnovom terminu (vladar 4 kuce)
Kako da se tumaci Venera koja je na poslednjem stepenu?!:confused: Pri tom se moze uzeti i konjukcija sa Marsom koju ce imati takodje na istom stepenu?

Mesec kao drugi signifikator za mene je u egzaktnoj konjukciji sa Jupiterom (orbis 1 minut apl) sto je dobar povoljan znak, narocito jer je to u Vodoliji, i plus u Jupiterovom terminu.

Odgovor mi se cini da je pozitivan, ali ne mogu da protumacim Veneru na zadnjem stepenu, da li to znaci da moram jos sacekati, da se trenutno nista ne desava jer se venera sporo krece!?

Any help?!!:cool::confused::)

nina4
19-04-2009, 17:51
Jedno od mojih najvecih zadovoljstava je putovanje na ljeto u Bosnu ,kuci .Ove godine se isprijecilo veoma mnogo nepovoljnih okolnosti koje ce izgleda pobijediti i necu biti u mogucnosti da odem.Ipak negdje duboko u sebi nadam se cudu koje ce omoguciti da ipak otputujem s porodicom.Postoje li bilo kakve sanse ,aspekti ili izgledi za to?Unaprijed se zahvaljujem. 17.50.Landskrona Svedska

kaliopaworld
20-04-2009, 17:12
Tvoje pitanje ide ovde : http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4104-horarna-pitanja-x.html
Ti si predstavljena sa Mo,a tvoje putovanje sa Sa,trazimo povezivanje.Nazalost toga nema,pa bi odgovor trebao da bude ne...medjutim,
sta da radimo kod tumacenja u slucaju da se (kao u ovom primeru)
Ju nalazi u 9k-kuci putovanja i Mo bas pravi aspekt sa tim Ju.
Da li je to onda odgovor "DA" ?;)
Znaci nema povezivanja Sa i Mo ali se Mo povezuje sa JU koji je u 9k?

jupiter u raku
20-04-2009, 17:57
Ti si predstavljena sa Mo,a tvoje putovanje sa Sa,trazimo povezivanje.Nazalost toga nema,pa bi odgovor trebao da bude ne...medjutim,
sta da radimo kod tumacenja u slucaju da se (kao u ovom primeru)
Ju nalazi u 9k-kuci putovanja i Mo bas pravi aspekt sa tim Ju.
Da li je to onda odgovor "DA" ?;)
Znaci nema povezivanja Sa i Mo ali se Mo povezuje sa JU koji je u 9k?

treba videti, da jupiter vlada 10 kućom i umetnut u 6 kuću..pa će simbolika tih kuća sprečiti vanesu da putuje..to može biti, nešto u vezi posla,majke,radnog mesta ,zdravlja,svakodnevnih obaveza...

ako si mislila na jupitera kao benefika,ili prirodnog vladara 9 kuće(i u MA i u TA),on nema uticaja na devetu, jer je u samoj kući na 21 stepenu i tada se smatra ,da je u vlasti te kuće,a da je na vrhu kuće, onda bi imao utacaja na zbivanja u vezi te kuće.. i to samo da je neki od glavnih signifikatora..:)
mada mislim da shmisha ,nije nikad o takvoj mogućnosti govorila..

ovo je pitala jupiter..pa da ubacim odgovor i za nju..
,,evo slicnog pitanja,hocu li ove godine ici na neko putovanje(odmor,more,planina sl.) Paracin 18:50 17.4.2009.,,

asc je u vagi... 9 kuća u blizancima.. mesec na 29 jarca ,u praznom hodu..

da bi dobili odgovor, gledamo da li ima povezivanja ,između venere i merkura --- vidimo da nema..
i da li ima povezivanja, između meseca i merkura -- kad mesec promeni znak i uđe u vodoliju,postoji aplikacioni 90 sa merkurom,ali ga u tome sprečava r. saturn,koji prvo sklapa 120 sa merkurom...tako smo dobili negativan odgovor..
r.saturn vlada 4 kućom i suvladar je 3 kuće...pa će pitanja tih kuća, omesti tvoj odlazak na putovanje..(:

kaliopaworld
20-04-2009, 18:40
treba videti, da jupiter vlada 10 kućom i umetnut u 6 kuću..pa će simbolika tih kuća sprečiti vanesu da putuje..to može biti, nešto u vezi posla,majke,radnog mesta ,zdravlja,svakodnevnih obaveza...

ako si mislila na jupitera kao benefika,ili prirodnog vladara 9 kuće(i u MA i u TA),on nema uticaja na devetu, jer je u samoj kući na 21 stepenu i tada se smatra ,da je u vlasti te kuće,a da je na vrhu kuće, onda bi imao utacaja na zbivanja u vezi te kuće.. i to samo da je neki od glavnih signifikatora..:)
mada mislim da shmisha ,nije nikad o takvoj mogućnosti govorila..

ovo je pitala jupiter..pa da ubacim odgovor i za nju..
,,evo slicnog pitanja,hocu li ove godine ici na neko putovanje(odmor,more,planina sl.) Paracin 18:50 17.4.2009.,,

asc je u vagi... 9 kuća u blizancima.. mesec na 29 jarca ,u praznom hodu..

da bi dobili odgovor, gledamo da li ima povezivanja ,između venere i merkura --- vidimo da nema..
i da li ima povezivanja, između meseca i merkura -- kad mesec promeni znak i uđe u vodoliju,postoji aplikacioni 90 sa merkurom,ali ga u tome sprečava r. saturn,koji prvo sklapa 120 sa merkurom...tako smo dobili negativan odgovor..
r.saturn vlada 4 kućom i suvladar je 3 kuće...pa će pitanja tih kuća, omesti tvoj odlazak na putovanje..(:
Hvala na pomoci;) imala sam dilemu,pa reko bolje da pitam...
Ne, mislila sam bas na to sto je Ju u 9k,a ne na njega kao benefika.
Mozda ce je u tome spreciti i neka promena stanja(10k.),bas to sto si rekla,mozda ce se zaposliti ili naci nekoga pa joj nece biti do putovanja.

mikica
20-04-2009, 18:53
kaliiii...od kad tebe nisam cula,nisam te smarala zapravo...evo jedno
da li cu da zivim u inostranstvu ikada?18.53 20 april 2009 sarajevo...
(za cudo bozije pa ne pitam za ljubav)hahahpusaa

jupiter
20-04-2009, 21:27
jupiter u raku-hvala na odgovoru i izdvojenom vremenu.pozzz

carobnica
20-04-2009, 22:42
Odgovor mi se cini da je pozitivan, ali ne mogu da protumacim Veneru na zadnjem stepenu, da li to znaci da moram jos sacekati, da se trenutno nista ne desava jer se venera sporo krece!?
Any help?!!:cool::confused::)

Moze li meni da neko priskoci u pomoc????!:o

jupiter u raku
20-04-2009, 23:59
Pocecu sama, nadam se da ce neko priskociti u pomoc!!

Uglovi su na 0 stepenu kardinalnih znakova sto bi oznacilo promenu,ali pocetni stepenovi govore da je suvise rano za odgovor!
Vladar asc i 9 kuce je Venera koja je egzaltirana na 29 stepenu tek sto je krenula direktno (znaci jos je spora, stacionirana).

Vladarstva: u svojoj egzaltaciji (sto bi mene opisivalo kako??)
u Jupiterovoj vladavini (dobar znak jer je pitanje vezano za inostranstvo)
u Saturnovom terminu (vladar 4 kuce)
Kako da se tumaci Venera koja je na poslednjem stepenu?!Pri tom se moze uzeti i konjukcija sa Marsom koju ce imati takodje na istom stepenu?

Mesec kao drugi signifikator za mene je u egzaktnoj konjukciji sa Jupiterom (orbis 1 minut apl) sto je dobar povoljan znak, narocito jer je to u Vodoliji, i plus u Jupiterovom terminu.

Any help?!!:cool:

ovako ....venera je pokazatelj puta ,a tebi onda dodeljujemo mesec..
tražimo povezanost meseca i venere..ili, da ih neka druga planeta povezuje..
nema povezanosti ,prvi aspekt je mesec 0 jupiter, koji je vladar 6 kuće..
tebe može nešto vezano za 6 k.omesti da odeš na ovaj put-neke okolnosti na radnom mestu,svakodnevne obaveze, ili nedaj Bože, neka bolest...
dodatno, venera menja znak i iz znaka svoje egzaltacije, prelazii u znak svoga izgona, pa tvoj put postaje prikazan debilitiranom planetom ,a i ti takođe,jer je venera i vladar asc....što je loš pokazatelj, da ćeš ostvariti putovanje.
odgovor je negativan...žao mi je:o

carobnica
21-04-2009, 12:16
Hvala Jupiter u Raku na trudu i vremenu :)
eh ponadala sam se zbog ove egz.konjukcije Jupitera i Meseca, to mi je bas bilo obecavajuce :))) Ali u pravu si za Veneru na zadnjem znaku?!
Jos jedna sitnica posto Venera ipak nije u praznom hodu imace konjukciju sa Marsom, mogu li uzeti da ce nesto predstavljeno tom simbolikom omesti put?!
Hvala,pozz

jenifer
26-04-2009, 08:52
ne ocajavajte previse za inostranstvom ja sam vec u inostranstvu i tu dozivela sve ono najjjgore da ne nabrajam nije ni bitno....
interesuje me hocu li promeniti zemlju boravka (ili dali je trebam menjati????) i kada????

pitanje postavljeno u 08 51 linköping(svedska)

http://[img=http://img412.imageshack.us/img412/5140/regionsfortuna.th.gif] (http://img412.imageshack.us/my.php?image=regionsfortuna.gif)

yoohoo
27-04-2009, 13:06
Da li cu otici da radim na prekookeanskom brodu ove godine? 13.05h Novi Sad

malomace
27-04-2009, 20:17
da li ce moja dobra drugarica otici do decembra ove godine za Australiju?

http://tinypic.com/view.php?pic=2j3jj89&s=5

asc-skorpija(mars)
mesec- VIII polje blizanac(merkur)
IX polje-rak(mesec)
satur mesec kvadar,jupiter merkur kvadar,sunce satur trigon,posto mesec u ovom slucaju predstavlja moju drugaricu,a on je vladar 9 polja,znaci da je odgovor pozitivan,ako neko moze da zaviri i kaze mi nesto vise o ovom horicu bila bi mu jako zahvalana:)pozzz

jupiter u raku
27-04-2009, 20:51
Hvala Jupiter u Raku na trudu i vremenu :)
eh ponadala sam se zbog ove egz.konjukcije Jupitera i Meseca, to mi je bas bilo obecavajuce :))) Ali u pravu si za Veneru na zadnjem znaku?!
Jos jedna sitnica posto Venera ipak nije u praznom hodu imace konjukciju sa Marsom, mogu li uzeti da ce nesto predstavljeno tom simbolikom omesti put?!
Hvala,pozz

može ;)

da li ce moja dobra drugarica otici do decembra ove godine za Australiju?

asc-skorpija(mars)
mesec- VIII polje blizanac(merkur)
IX polje-rak(mesec)
satur mesec kvadar,jupiter merkur kvadar,sunce satur trigon,posto mesec u ovom slucaju predstavlja moju drugaricu,a on je vladar 9 polja,znaci da je odgovor pozitivan,ako neko moze da zaviri i kaze mi nesto vise o ovom horicu bila bi mu jako zahvalana:)pozzz

ovako, da vidimo...
asc scorpija..
tvoja drugarica je merkur u biku-vladar 11 k. i mesec u blizancima, a inostranstvo venera u ovnu-vladar njene 9 k. a horarne 7 k.

tražimo povezivanje između merkura i venere, ili meseca i venere..ili da ih neka druga planeta povezuje..
merkur i venera nemaju aspekt, a mesec ima prvi aspekt 90 r.saturn..
pošto nema povezivanja ,ni između merkura i venere ni između meseca i venere,odgovor je negativan...

marijana85
30-04-2009, 23:45
Da li cu otputovati kod njega?
30. 4. 2009. 23.35 h
http://img111.imageshack.us/img111/2430/astro2gw50japuthr780471.gif

e ovako.. ja sam Asc i Mo, znaci gledam Ju u Vodoliji i Mo u Raku.
9-ta je u Djevici, Me u 5-oj kuci na 29-om step. Bika..joj sto li mu dodje to 29
sto se tice aspekata, Merkur gradi sa Mo sekstil, a sa Ju samo separaciju

cmokic78
01-05-2009, 00:18
Hocu li putovati u inostranstvo sledeceg meseca po planu?

PITANJE POSTAVLJENO 00.03 U BEOGRADU, 1.5.2009.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=bxofile1pJTWu-u1209328568&lang=e&gm=a1&nhor=81&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=30&smon=4&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Vladar AC - Saturn u devici u 8 kuci
Mesec u 7 kuci - u Raku - bice, ali u okviru zemlje, a ne u inostranstvo kako je planirano. I to mozda sa partnerom!

Saturn i Mesec prave aplikacioni aspekt ako sam dobro videla u tabeli - znaci idem!

9 kuca - u vagi vladar skliznuo u 3 - isto putovanja.

Marsovka
01-05-2009, 10:25
Hocu li putovati u inostranstvo sledeceg meseca po planu?

PITANJE POSTAVLJENO 00.03 U BEOGRADU, 1.5.2009.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=bxofile1pJTWu-u1209328568&lang=e&gm=a1&nhor=81&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=30&smon=4&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&ast=

Vladar AC - Saturn u devici u 8 kuci
Mesec u 7 kuci - u Raku - bice, ali u okviru zemlje, a ne u inostranstvo kako je planirano. I to mozda sa partnerom!

Saturn i Mesec prave aplikacioni aspekt ako sam dobro videla u tabeli - znaci idem!

9 kuca - u vagi vladar skliznuo u 3 - isto putovanja.

Cmokic, Mesec i Saturn prave separacioni aspekt, a to ovde predstavlja tvoju odluku da ides na put i ono sto si preduzela da ga realizujes, jer su oba tvoja signifikatora.
Signifikator putovanja je Venera, a Mesec, kad izadje iz praznog hoda i promeni znak prvi aspekt pravi bas s Venerom, tako da ce do putovanja doci, ali verovatno sa zakasnjenjem i ne bas onako kako je planirano.

nina4
02-05-2009, 00:09
Pokusacu da ponovo postavim pitanje ,jer ono prije se nekako izgubilo.Da li cu sa porodicom ove godine otputovati u Bosnu?Sad trenutno izgledi su mali skoro nikakvi,ali zelje su velike.Hvala unaprijed na odogovoru.00.07. Landskrona Svedska

mesecarka
02-05-2009, 16:36
Nedavno sam pitala da li cu dobiti Vizu, i dat mi je potvrdan odgovor (hvala na tome)!

Sada imam strasnu dilemu koju do sutra moram da resim. Naime, moj prvobitni plan je bio da putujem 'preko' krajem maja, medjutim, ne znam koliko je sve to pametno zbog citave ove zdravstvene situacije, a uz to, i ne ide mi se sada.

Zato bi mi mnooogo znacilo da mi neko da savet: da li da trazim da idem u maju ili septembru. (pri zakazivanju razgovora sam rekla da bih isla u maju, pa se bojim da moje predomisljanje ne utice negativno)http://tinypic.com/view.php?pic=2ngbtw7&s=5 :confused:

malomace
04-05-2009, 16:34
hocu li ove godine ici na more preko(upitanju je grcka)?

http://tinypic.com/view.php?pci=2n15r2h&s=5

Asc-vaga(venera)

Mesec -12 polje devica(merkur)

IX polja -blizanac(merkur)
Merkur-8 polje blizanca(merkur)
Venera- 6polje ovna(mars)
merkur venera sekstil,merkur se nalazim u 8 polju i to u blizancu,prirodni vladalac je merkur,povezanost postoji,asc i merkur trigon,posto postoji povezanos odgovor je pozitivan(nadam se da sam upravu,da ce ipak doci do tog putovanja :))!?????
zamolila bih da neko pogleda moj horic,i kaze mi nesto vise,hvala unapred :)

yoohoo
04-05-2009, 19:05
Da li cu otici da radim na prekookeanskom brodu ove godine? Novi Sad 19.04h

devojcica.sa.sibicama
04-05-2009, 22:46
Da li cu otici na more ove godine?

4.5.2009. u 22:35 Novi Sad

mesecarka
05-05-2009, 08:28
Da odgovorim na svoje pitanje, ne na osnovu horara, vec kako je bilo: odbijena sam za vizu :(
Cini mi se da mi ovako vise odgovara, jer mi se poslednjih dana i nije islo, ali me je malo uvredio negativan odgovor :o

btw, trazila sam za maj

malomace
05-05-2009, 11:49
NA OSNOV ovog horica
ovako, da vidimo...
asc scorpija..
tvoja drugarica je merkur u biku-vladar 11 k. i mesec u blizancima, a inostranstvo venera u ovnu-vladar njene 9 k. a horarne 7 k.
tražimo povezivanje između merkura i venere, ili meseca i venere..ili da ih neka druga planeta povezuje..
merkur i venera nemaju aspekt, a mesec ima prvi aspekt 90 r.saturn..
pošto nema povezivanja ,ni između merkura i venere ni između meseca i venere,odgovor je negativan...[/quote]

zasto je doslo do negativnog odgovora,ona je dobila vizu i to iseljenicku,i u australiju mora da udje najkasnije do 20.12.2009.pa je pitanje na ovo tumacenje,zasto nece doci do odlaska?:?:(:confused::confused: hvala unapred
novi horic
http://tinypic.com/view.php?pic=5ankwp&s=5

Shmishonja
05-05-2009, 18:25
Pokusacu da ponovo postavim pitanje ,jer ono prije se nekako izgubilo.Da li cu sa porodicom ove godine otputovati u Bosnu?Sad trenutno izgledi su mali skoro nikakvi,ali zelje su velike.Hvala unaprijed na odogovoru.00.07. 02.05.2009. Landskrona Svedska

Da vidimo ~ da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili vladar I polja i vladar IX polja ili pak Mesec i vladar IX polja.

E, sad, ovde u ovom horarcu imamo sledeće ~ ti si Jupiter u Vodoliji umetnut u II polju i Mesec u Lavu umetnut u VIII polju. Inostranstvo je Merkur tek što je ušao u znak svog sedišta u VI polju.

Jupiterova prva aplikacija je sa Mesecom. Mesečeva prva aplikacija je sa Jupiterom, a posle kad izadje iz praznog hoda sklapa upravo aspekt sa Merkurom.

Ovo nam daje potvrdan odgovor ~ posle dugog čekanja i skoro dizanja ruku od svega, imaćeš priliku da otputuješ u Bosnu :)

http://tinypic.com/view.php?pci=2n15r2h&s=5

Da vidimo ~ hmmm ~ link mi ne daje čart, već [mnogo lepe] slike :) Moraćeš da mi daš datum/vreme/mesto postavljanja horarca.

marijana85
05-05-2009, 18:51
Da li cu otputovati kod njega?
30. 4. 2009. 23.35 h
http://img111.imageshack.us/img111/2430/astro2gw50japuthr780471.gif

e ovako.. ja sam Asc i Mo, znaci gledam Ju u Vodoliji i Mo u Raku.
9-ta je u Djevici, Me u 5-oj kuci na 29-om step. Bika..joj sto li mu dodje to 29
sto se tice aspekata, Merkur gradi sa Mo sekstil, a sa Ju samo separaciju

Da vidimo ~ da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili vladar I polja i vladar IX polja ili pak Mesec i vladar IX polja.

E, sad, ovde u ovom horarcu imamo sledeće ~ ti si Jupiter u Vodoliji umetnut u II polju i Mesec u Lavu umetnut u VIII polju. Inostranstvo je Merkur tek što je ušao u znak svog sedišta u VI polju.

znaci, meni bi trebalo da bude potvrdan odg.?
a Shmisho, ovo sto je Me na samoj granici izmedju Bika i Bliz., kako da ga racunam, help :confused:

Shmishonja
05-05-2009, 18:58
znaci, meni bi trebalo da bude potvrdan odg.?
a Shmisho, ovo sto je Me na samoj granici izmedju Bika i Bliz., kako da ga racunam, help :confused:

Ne razumem šta da računaš u vezi Merkura? On je na 29°Bika u praznom hodu i kad promeni znak i udje u znak Blizanaca sklapa 60° sa Mesecom koji je isto izašao iz praznog hoda i ušao u znak Lava...:confused:

marijana85
05-05-2009, 19:16
mislila sam kako da ga gledam, kao u Bika ili Blizanca :o uh spanska su ovo sela za mene bolje da nista ne pitam :(

malomace
05-05-2009, 20:09
Da vidimo ~ hmmm ~ link mi ne daje čart, već [mnogo lepe] slike :) Moraćeš da mi daš datum/vreme/mesto postavljanja horarca.

http://tinypic.com/view.php?pic=ztxc1k&s=5

za svaki slucaj vreme (Novi Sad,04.05.2009,16:19)HvALA :)

*Invisibleshadow*
05-05-2009, 22:17
ne znam da li ovo ide ovdje (pa premjestie ako nije problem)
zanima me da liu ću se preseliti u narednih godinu dana 22.15,05.05.09 split

Miraceti
21-05-2009, 15:25
Ocu da postavim jedno pitanje: Dali mogu da pomognem Angliani da ode u inostranstvo. Skopje, 15,24 danas. Hvala. ( od srca zelim da joj pomognem, pitam da me usmerite...).

pufnica
21-05-2009, 19:45
Pitanje: Hocu li ikada ziveti u inostranstvu i kada ako je odgovor potvrdan?
Bg, 19.44h, 21.05.2009 god.

Thanks

vikica
21-05-2009, 20:28
Imam i ja slicno pitanje...Hocu li ikada ziveti u svom rodnom gradu (Frankfurt am Main) kada,kako, ako je odgovor potvrdan?
21.5.2009.Beograd,20:28h

Shmishonja
22-05-2009, 10:44
http://tinypic.com/view.php?pic=ztxc1k&s=5

za svaki slucaj vreme (Novi Sad,04.05.2009,16:19)HvALA :)

Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom 04° Ovna u O° sa Desc' i Mesec 19° Device u XII polju. Inostranstvo je IX polje, isto pod vladavinom Venere, jer se vrh nalazi na 28° Bika, pa se nastavlja u Blizance, pa dodatno gledamo i Merkura koji je retrogradan na 01° Blizanaca.

Znači gledamo da li postoji aplikacija izmedju Venere, Meseca i Merkura...

• Mesec deluje kao da je u praznom hodu, ali nije, on ima aplikacionu O° sa Marsom preko antiscije. Kad udje u znak Vage sklapa 120° sa Merkurom, pa zatim 180° sa Venerom.
• Venera ima 180° sa Mesecom, kad ovaj odradi 120° sa Merkurom.

• iz ovoga dobijamo sledeći odgovor ~ s obzirom da prvo Mesec sklapa O° sa Marsom, ovo mi deluje kao da još neko treba da ide sa tobom, pa je u stvari to i glavni razlog što se ti razmišljaš da li ćeš ili ne da ideš za Grčku. Kada se taj aspekt sklopi, onda Mesec će spojiti Merkur i Veneru ~ dogovor je sklopljen i vi idete na put :)

Da vidimo ~ ovde gledamo vl. As', vl. IV polja, vl. IX i Mesec ~ Jupiter u Vna vrhu III polja, Mesec u Vagi na samom vrhu X polja, Mars u Ovnu u IV polju i Sunce u Biku na kraju V polja.

• da bi dobili odgovor treba da se povežu ili :
○ Jupiter / Mesec sa Marsom
○ ili Jupiter / Mesec sa Suncem

• Mesec upravo ima prvu aplikaciju 180° Mars, pa potom 120° Jupiter.
• ostale planete nemaju bližu direktnu apliakciju.

○ samim tim odgovor ~ sačekaćeš još izvesno vreme da se bolje organizuju sve stvari u vezi selidbe, ali ćeš na kraju ipak sve uspešno odraditi i preseliti se :)

Shmishonja
22-05-2009, 13:32
Ocu da postavim jedno pitanje: Da li mogu da pomognem Angliani da ode u inostranstvo. Skopje, 15,24 20.05.2009. Hvala. ( od srca zelim da joj pomognem, pitam da me usmerite...).

Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom u Ovnu u VII polju i Mesec u Ovnu na samom Desc'. Anglianu ćemo posmatrati kao XI polje, tj. Sunce u Biku O° Plejade u VIII polju. Ovde se lepo vidi recepcija po trilicitetu, što je dobro.

• da bi dobili potvrdan odgovor treba da se povežu ili Venera i Sunce, ili Mesec i Sunce ~ Venera i Sunce nemaju povezivanje, pa samim tim ni Mesec i Sunce.

○ e, sad ~ ono što ih povezuje je ~ O° preko antiscije sa Saturnom ~ neko treći će morati da se "umeša" u celu priču kako bi se sve završilo "happy end"-om :)

Pitanje: Hocu li ikada ziveti u inostranstvu i kada ako je odgovor potvrdan?
Bg, 19.44h, 21.05.2009 god.

Da vidimo ~ ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Ovnu u V polju i Meseec u Ovnu u V polju. IX polje je Sunce koje samo što je ušlo u znak Blizanaca i nalazi se u VII polju.

• da bi dobili potvrdan odgovor ~ gledamo da li se Mars ili Mesec povezuju sa Suncem ~ na žalost ~ toga nema.
○ samim tim, za sad je odgovor ~ negativan :(

Imam i ja slicno pitanje...Hocu li ikada ziveti u svom rodnom gradu (Frankfurt am Main) kada,kako, ako je odgovor potvrdan?
21.5.2009.Beograd,20:28h

Da vidimo ~ ovde tražimo povezivanje vladara IV + IX polja i vl. Asc' + Mesec ~ u kombinaciji su Mesec u Ovnu u V polju, Jupiter u Vodoliji u III polju i Sunce u Blizancima na kraju VI polja.

• Jupiter je vladar i I i IV polja, inostranstvo je Sunce u Blizancima i Mesec je u Ovnu. Sunce i Jupiter su imali aspekt, dok Mesec i Jupiter upravo imaju medjusobnu aplikaciju. Odgovor je samim tim potvrdan. Vremenska jedinica -/+ 2 godine :)

dannijella
22-05-2009, 14:32
Planiramo odlazak u CG od 1 juna na sedam dana mozda i duze ako se skockamo sa odmorima.. Ima li od moje zelje i plana nesto?
22.05.09. Bdd 14:29
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_put_hr.45035.28302.gif&res=100&va=&cid=y1xfileUycA20-u1231163027

zorana
23-05-2009, 00:55
Malo da vas sve maltretiram ... :D

Uvod: moja dobra drugarica je pre 5 godina, kao apsolvent, otisla u Nemacku, ne bi li usavrsila znanje jezika. Radila je kao au-pair godinu dana, iza toga dobila ponudu da se prebaci na njihov fakultet i to na magistarske studije (to je moglo, da se magistarske upisu direktno, ali su trajale onda odredjen broj godina) i to je i ucinila, medjutim, treba i ziveti od necega, pa se latila svakakvih poslova i zapustila studije i ovde i tamo, tako da trenutno u tom smislu nema resen status - dosla je ovde da zavrsi faks, tamo je zamrzla godinu, jer nema teoretske sanse da uci, pise tezu i radi kao konj, pa joj je ideja bila da zavrsi jedan fakultet, ostaje tokom leta i sigurna sam da je u Septembru gotova sa svim ispitima. Udata je za coveka koji ima papire, te nema problema sa samim boravkon i dozvolom za rad. Problem je u tome sto ona nije zadovoljna zivotom u Nemackoj; nude joj se samo najnizi poslovi, oseca se diskriminisanom i navodi da joj je sve teze i teze.

Zbog vrste studija koje je upisala, ona je bila prinudjena da najmanje 6 meseci boravi na teritoriji gde se govori engleski jezik, prosek i godine joj nisu dozvolile da ode u UK ili USA i tako je boravila u Kanadi ... malo je reci da se vratil odusevljena, ona bi se najradije preselila, da moze, te mi je postavila sledece horarno pitanje: "da li cu otici za Kanadu? Kakav bi mi zivot bio tamo? Da li bih uspela?" Beograd, 22. April 2009. godine u 15:01h

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_251_sanja_horarnokanda_hr.80774.19047.gif&res=100&va=&cid=jyafilebudSXb-u1122389455

Meni je ova karta nekako dvosmislena, mozda i zato sto sam krajnje subjektivna, a i bune me svi ti kasni stepeni, majku mu! Prvo, potpuno mi je jasna slika da ona, kao vladar ME u Ta u IX i MO u Pi u VII prima vladara IX (VE na 29 Pi!) u sediste i egzaltaciju, ona i jeste odusevljena Kanadom, mada ne znam koliko je ta egzaltacija dobra, vrlo je verovatno da ona negde precenjuje mesto u koje bi otisla. I sama Kanada je vrlo neobicno predstavljena: VE je na 29 Pi i iza toga odlazi u svoj izgon, ne znam kako to da protumacim. Neka bude da je sada toj Kanadi sjajno, a posle ... pa, bice MNOGO manje sjajno.

Interesantno, ja sam se "upecala" na ove kasne stepene i najpre pomislila da je MO VOC, medjutim, cvrc, MO tek treba da napravi 0 sa VE, tako da, sudeci po ovome, ona zaista ide za Kanadu i to VRLO brzo. Cinjenica da je vladara I u IX takodje govori u prilog tome.

Sta mi "bode oci": SA u I (kao vladar V i VI - ona je pralja u jednom veseraju i cisti u jednom lokalu), zatim ME u fiksnom znaku (nema mrdanja) i JU (i muza treba da vodimo, jelte) je takodje u fiksnom, a ME samo sto ne utrci u 90 sa JU. Cini mi se da njen muz i nije odusevljen tom idejom. Drugo, ona Nemacku ne dozivljava kao domovinu iz koje bi otisla, vec kao inostranstvo u kome ona trenutno boravi, tako da mi ti aspekti pre govore da ce se ona vratiti u Nemacku i tamo ostati, povrh svega sto je ona pod uticajem JU, a njen muz ne pokazuje narocitu naklonost prema tom inostranstvu, JU nema veze sa VE, ali je u triplicitetu SA, dakle, on gaji emocije prema svojoj zeni, samo ne znam da li je sporoj planeti u fiksnom znaku dovoljan tek triplicitet, da se pomeri, ili treba mnoooooooogo vise. Vrlo je verovatno, da ce se prikloniti muzevljevom misljenju. A i taj MO posle toga 0 sa VE odmah pravi 0 sa MA ... njih dvoje vec imaju blago poljuljan odnos i bojim se da ovo ne bude okidac za niz svadja i rasprava (MO 0 MA i ME 90 JU).

Ima neko neki predlog? Sam nesto propustila, previdela?

jupiter u raku
23-05-2009, 02:19
Froli kaže da se kod ovakvih pitanja: kako ću se osećati na tom mestu ?uzimaju signifikatori pitača i postavljaju u tu kuću ,da bi se videlo kako se oni tu osećaju..
merkur je već u 9 i nije mu tu baš nešto, on je peregrin ,mada je pod vladarstvom venere..znači voli to mesto..međutim, pošto je on brza planeta, a uskoro će krenuti retro ..šetkaće se tu izvesno vreme, znači biće nekih poteškoća i prilagođavanja,ali drugi znak u 9 su blizanci i kad merkur najzad stigne tu, on će biti svoj na svome..
mesec ako se stavi u 9 on je tu egzaltiran, pa znači da bi ona trebala ipak ,pomoću svojih osećanja ,pozitivnih ,prema tom inostanstvu ,da prebrodi neke eventualne početne nevolje..
naročito je potvrdno, da će i otići ,zbog ovog bliskog kontakta između merkura i venere....

Shmishonja
23-05-2009, 09:33
Malo da vas sve maltretiram ... :D

Uvod: ... malo je reci da se vratil odusevljena, ona bi se najradije preselila, da moze, te mi je postavila sledece horarno pitanje: "da li cu otici za Kanadu? Kakav bi mi zivot bio tamo? Da li bih uspela?" Beograd, 22. April 2009. godine u 15:01h

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_251_sanja_horarnokanda_hr.80774.19047.gif&res=100&va=&cid=jyafilebudSXb-u1122389455

Ima neko neki predlog? Sam nesto propustila, previdela?

Froli kaže da se kod ovakvih pitanja: kako ću se osećati na tom mestu ?uzimaju signifikatori pitača i postavljaju u tu kuću ,da bi se videlo kako se oni tu osećaju..
merkur je već u 9 i nije mu tu baš nešto, on je peregrin ,mada je pod vladarstvom venere..znači voli to mesto..međutim, pošto je on brza planeta, a uskoro će krenuti retro ..šetkaće se tu izvesno vreme, znači biće nekih poteškoća i prilagođavanja,ali drugi znak u 9 su blizanci i kad merkur najzad stigne tu, on će biti svoj na svome..
mesec ako se stavi u 9 on je tu egzaltiran, pa znači da bi ona trebala ipak ,pomoću svojih osećanja ,pozitivnih ,prema tom inostanstvu ,da prebrodi neke eventualne početne nevolje..
naročito je potvrdno, da će i otići ,zbog ovog bliskog kontakta između merkura i venere....

Ne treba da se dodam :cool:

biljanam
23-05-2009, 14:49
e imam i ja pitanje, hocu li ostati da zivim u inostranstvu?
Posto sam se vec selila, iz hrvatske u srbiju (tu su roditelji sada), mislim da mi je inostransvo predstavljeno 12 kucom?

Minhen, nemacka 23. maj 2009 14:30

malomace
28-05-2009, 14:59
[quote=Shmishonja;134947]Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom 04° Ovna u O° sa Desc' i Mesec 19° Device u XII polju. Inostranstvo je IX polje, isto pod vladavinom Venere, jer se vrh nalazi na 28° Bika, pa se nastavlja u Blizance, pa dodatno gledamo i Merkura koji je retrogradan na 01° Blizanaca.

Znači gledamo da li postoji aplikacija izmedju Venere, Meseca i Merkura...

• Mesec deluje kao da je u praznom hodu, ali nije, on ima aplikacionu O° sa Marsom preko antiscije. Kad udje u znak Vage sklapa 120° sa Merkurom, pa zatim 180° sa Venerom.
• Venera ima 180° sa Mesecom, kad ovaj odradi 120° sa Merkurom.

• iz ovoga dobijamo sledeći odgovor ~ s obzirom da prvo Mesec sklapa O° sa Marsom, ovo mi deluje kao da još neko treba da ide sa tobom, pa je u stvari to i glavni razlog što se ti razmišljaš da li ćeš ili ne da ideš za Grčku. Kada se taj aspekt sklopi, onda Mesec će spojiti Merkur i Veneru ~ dogovor je sklopljen i vi idete na put :)

Hvala Shmishonja:),da trebao je jos neko da ide samnom,moj decko,sad vec bivsi...pa mi nije jasno kako ce da dodje do sklapanja,i kako cu na put,kad mi vise nismo zajedno:mad::confused::confused:

Shmishonja
06-06-2009, 11:06
Nisam bila na letovanju od 1990god.

Kad god bi moja porodica i ja isplanirali da odemo negde,
nešto [loše, najčešće] bi se desilo i morali bi da odustanemo od planova.

Palo mi je napamet ovo pitanje pre neki dan u razgovoru sa najboljom drugaricom Zoranom, koja je predložila da nas dve sa :bebadeckic: odemo negde na 10-tak dana.

• datum : 30.05.2009.
• vreme : 18h30
• mesto : Bgd
• sistem kuća : Regiomontanus
• čart : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/letovanje.gif

○ Da vidimo da li će nam se željica ispuniti :

• Ja sam [kao i moja Duda = V polje] Asc' u Škorpionu, sa Marsom na 29° Ovna u O° sa VI poljem.
• Mesec je na 03° Device na samom kraju IX polja, a i vladar je upravo IX polja. U IX polju je umetnut znak Lava...
• Zorana je XI polje, sa Venerom na 23° Ovna na samom kraju V polja O° VI polje.

○ šta imamo od aspekata :

• Mars preko antiscije je imao O° sa Mesecom, a prva mu je aplikacija mu je tek kad predje iz svog sedišta, znaka Bika, u znak svog izgona, u znak Bika, pa još ondak malo sačeka, pa bez da ga spreči i jedna druga planeta u tome, sklapa O° sa Venerom.

• Mesec je preko antiscije poslednji aspekt imao O° sa Marsom -/+ 3°, a prva mu je O° preko antiscije sa Venerom -/+ 3°, a odmah zatim ima 90° sa Suncem -/+ 4°.

○ šta vi mislite, da li će do tog letovanja doći i šta/ko [ne]će pomoći u tome?

Bosnian GirL
06-06-2009, 12:16
Dali cu sa porodicom otputovati odprilike u julu ili augustu u Bosnu? Tako namjeravamo, nadam se i da hocemo. 12:16, 06.06.2009 Postojna, Slovenija. Ciao

ajde
06-06-2009, 12:34
ja jos ne znam pomoc:)

samo da pitam.. ako neko oce vani .. zivit i radit.. gledali se i 6 kuca? jer za to preseljenje gledate i 9 i 4.. a ono ako je bas radi posla svo to preseljenje..?
mislim da to nisam nasla

ovo je za prijatelja..
http://i43.tinypic.com/1498ilu.jpg (http://i43.tinypic.com/1498ilu.jpg) - "ocul se preselit i radit vani?

pitac
vl Asc je merkur u 9 23.57 bika
mjesec u 3 18.59 skorpije

vladar 9 - mars 3.24 bika u 9
vladar 4 - jupiter 26.51 vodolije u 6 .. da li ovo bas upucuje na stanovanje radi posla?

uhh greska 4 pocinje na 29.42 skorpije znaci opet mars...
al da je pocelo npr na 0 strelca bilo bi potvrdno???

(vladar 6 je uran 26.21 riba u 7)

trazim aplikaciju Asc/mjesec sa vl 9 il vl 4

vl 9 nema nijedan potreban aspekt

vl 4 jupiter.. pravi A8 kvadrat s mjesecom greska..
otice da se vrati? u maticnu zemlju?

samim tim odgovor je potvrdan???
uz to vl 6 uran pravi aspekt s mjesecom.. aplikacioni trigon 7A

eto mozel neko samo provjerit?

Shmishonja
06-06-2009, 13:26
Planiramo odlazak u CG od 1 juna na sedam dana mozda i duze ako se skockamo sa odmorima.. Ima li od moje zelje i plana nesto?
22.05.09. Bdd 14:29
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_01_put_hr.45035.28302.gif&res=100&va=&cid=y1xfileUycA20-u1231163027

Da vidimo:

• ti si Asc' na 28° Device sa Merkurom na 25° Bika, retrogradan, u IX polju ~ tebi je već "glava" otišla na put...

• Mesec je na 04° Bika u VIII polju, a IX polje je pod vladavinom Venere na 16° Ovna u VII polju.

• da bi dobili potvrdan odgovor treba nam aplikacija izmedju Merkura/Meseca i Venere ili pak da ih neka druga planeta spaja ~ Mesec prvu aplikaciju ima 120° Saturn, pa O° Merkur, Merkur ima upravo tu O° sa Mesecom kao prvu svoju aplikaciju, dok Venera nema aplikacija, a tek što je završila O° sa Satrunom preko antiscije.

• iz ovoga se vidi da je najverovatnije da će se putovanje odložiti do daljnjeg.

e imam i ja pitanje, hocu li ostati da zivim u inostranstvu?
Posto sam se vec selila, iz hrvatske u srbiju (tu su roditelji sada), mislim da mi je inostransvo predstavljeno 12 kucom?

Minhen, nemacka 23. maj 2009 14:30

Da vidimo :

• ti si Merkur na 24° Bika, retrogradan, u IX polju, Mesec je na 18° Bika isto u IX polju, a inostranstvo je Venera na kritičnom 17° Ovna u VIII polju, dok je tvoje IV polje pod vladavinom Jupitera na 26° Vodolije na kraju V polja.

• tu gde ti SAD živiš uvek će biti predstavljeno horarnim IV poljem ~ u ovom slučaju je to Jupiter.

• Da bi videli da li će do promene mesta boravka i doći, posmatramo aspekte izmedju Merkura i Jupitera, tj. Meseca i Jupitera.

• Mesec ima prvu aplikaciju 180° retro Merkur i posle toga druga aplikacija mu je 90° Jupiter. Vremenska jedinica -/+ 6° - 8° ~ fixni znaci + fixna polja ~ od 6 do 8 godina.

○ samim tim odgovor je potvrdan.:beach:

Marsovka
06-06-2009, 22:40
Nisam bila na letovanju od 1990god.

Kad god bi moja porodica i ja isplanirali da odemo negde,
nešto [loše, najčešće] bi se desilo i morali bi da odustanemo od planova.

Palo mi je napamet ovo pitanje pre neki dan u razgovoru sa najboljom drugaricom Zoranom, koja je predložila da nas dve sa :bebadeckic: odemo negde na 10-tak dana.

• datum : 30.05.2009.
• vreme : 18h30
• mesto : Bgd
• sistem kuća : Regiomontanus
• čart : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/letovanje.gif

○ Da vidimo da li će nam se željica ispuniti :

• Ja sam [kao i moja Duda = V polje] Asc' u Škorpionu, sa Marsom na 29° Ovna u O° sa VI poljem.
• Mesec je na 03° Device na samom kraju IX polja, a i vladar je upravo IX polja. U IX polju je umetnut znak Lava...
• Zorana je XI polje, sa Venerom na 23° Ovna na samom kraju V polja O° VI polje.

○ šta imamo od aspekata :

• Mars preko antiscije je imao O° sa Mesecom, a prva mu je aplikacija mu je tek kad predje iz svog sedišta, znaka Bika, u znak svog izgona, u znak Bika, pa još ondak malo sačeka, pa bez da ga spreči i jedna druga planeta u tome, sklapa O° sa Venerom.

• Mesec je preko antiscije poslednji aspekt imao O° sa Marsom -/+ 3°, a prva mu je O° preko antiscije sa Venerom -/+ 3°, a odmah zatim ima 90° sa Suncem -/+ 4°.

○ šta vi mislite, da li će do tog letovanja doći i šta/ko [ne]će pomoći u tome?

Aspekti pokazuju da ce letovanje biti realizovano :) .Povezivanje signifikatora preko Antiscije verovatno znaci da se plan razradjuje u tajnosti (separacija Meseca i Marsa),moguce da to krijes od tate :D , kao i da ce letovanje biti realizovano na nekom skrovitom mestu :cool:
Mars iz vladarstva prelazi u sopstveni izgon i vladarstvo Venere ( drugarica) i egzaltira Mesec ( putovanje), tako da ces se tek "zapaliti" za tu ideju a drugarica ce verovatno odigrati kljucnu ulogu u organizaciji putovanja, a to govori i aspekt Meseca i Venere, a zatim Sunca koji je vladar umetnutog 9.polja.
Ovde mi se jedino ne svidja sto Venera i Mars ulaze u 6.polje :o
Zelim vam srecan put!!![/SIZE]

zorana
07-06-2009, 14:46
Hehehe,

taj sam! Na more ce se ici. I tacka. Ma sta onaj brundavi Lav tvrdio.

To sto Marsovka vidi 6. polje je verovatno povezano sa tim, da i Shmisha i Duda i ja idemo na more iz, prvenstveno, zdravstvenih razloga: Duda ce taman da prohoda i malko da propliva, da udise svez vazduh i tako da em stane na noge, em da skine visak grama koji se nakupio. Mislim da za dete ne postoji nista zdravije od mora i plivanja, taman i da krenemo da je odvikavamo od pelena i da je navikavamo na nosu. Spojimo lepo i korisno.

Ja bolujem od stitne i trebalo bi na more, ali u Septembru, ne smem na vrucinu nikako, tako da je taj "period za babe i bebe" idealan i za mene i za Dudu. Dotle ce se i cene spustiti, vec ce se znati koje je mesto bilo dobro, a koje ne i nema da pogresimo. Ja sam vec i smislila kuda cemo, prvo na neko Rakovsko mesto, pa na neko Lavovsko (to necemo ni da planiramo, neka nas to umetnuto polje iznenadi), pa na neko Vi mesto ...

Koliko je Shmishi potreban odmor necu ni da komentarisem ... uostalom, ako ona zaista odluci da idemo i Dudin pedijatar da zeleno svetlo, ima da idemo ... zna Shmisha da njen tata popusti kad ja navalim! :D

jagoda4
08-06-2009, 13:56
evo ako moze jedno pitanje pa kada se stigne neka neko pogleda interesuje me da li su povoljni aspekti za putovanje na Maltu-ucenje jezika u julu 13:54 8.6.2009
hvala

Shmishonja
11-06-2009, 18:47
Nadam se da ste pročitali moju molbu ~ počnite da pored vašeg [novog] pitanja ostavljate podatke od vašeg poslednjeg horarca na ovoj temi, da bi lakše pratili razvoj dogadjaja ~ kao dopuna na temi vezana za temu feedback-a :)

Shmishonja
12-06-2009, 11:22
evo ako moze jedno pitanje pa kada se stigne neka neko pogleda interesuje me da li su povoljni aspekti za putovanje na Maltu-ucenje jezika u julu 13:54 8.6.2009
hvala

Da vidimo :

• ti si Venera na 02° Bika u VIII polju.

• Mesec je na 25° Strelca u III polju.

• inostranstvo/studije je ~ prvo Venera u Biku, pa zatim Merkur na 25° Bika na kraju VIII polja.

○ ovde su znači u igri Venera/Mesec i Merkur ~ Merkur naprosto obožava i Veneru i Mesec [Merkur je u triplicitetu i pod vladavinom Venere i egzaltira Mesec] a i Venera je orijentisana na Merkur [nalazi se na njegovom stepenu] dok je Mesec sumnjičav prema Merkuru [sve vezano za Merkur za Mesec je izgon]

◘ iz ovoga svega vidimo da će tvoj razum biti oduševljen tim putovanjem i učenjem, dok će tvoje srce "misiti" o 'nekome posebnom' i nedostajaće mu puno kuća.

jagoda4
12-06-2009, 12:22
Hvala puno Shmishonja, sve si pogodila vec mi daj neko nedostaje:)zato se i dvoumim:)

skribent
15-06-2009, 19:26
Cao Shmisho! Jedno pitanjce u vezi predstojeceg letnjeg odmora:
Da li cu otici u Afriku i da li ce put i boravak dobro proci?
15.06.09, 19.25h, Oslo, Norway
Hvala unapred! :)

Shmishonja
15-06-2009, 20:41
Cao Shmisho! Jedno pitanjce u vezi predstojeceg letnjeg odmora:
Da li cu otici u Afriku i da li ce put i boravak dobro proci?
15.06.09, 19.25h, Oslo, Norway
Hvala unapred! :)

Da vidimo ~ ti si Mars u Biku u VI polju i Mesec u Ribama na samom kraju III polja u O° sa vrhom IV polja. Afrika je IX polje, Sunce u Blizancima u VIII polju.

◘ ono što malo "bode oči" je da Prezepe se nalaze na samom vrhu IX polja ~ fixna zvezda koja se vezuje za sukobe, ratove, visoke temperature, groznice, infekcije, povrede, najviše glave i lica. Vezuje se za zemlje u kojima vlada neka vrsta "sukoba" pa se nadam da ne ideš u neku Afričku zemlju koja ima takav "problem".

○ pošto postoji aplikacija izmedju Meseca i Sunca, pa potvrdjuje tvoj odlazak tamo, sada da vidimo "šta će tamo biti" tj. koliko ove Prezepe će uticati na tvoj boravak i letovanje. Mars nema povezanosti sa Suncem, ali zato Sunce ima povezanost sa Marsom preko termina i stepena ~ put(inostranstvo) će se potruditi da ti bude lepo...

• put se očigledno deli na dva dela [Sunce u Blizancima] početak je putovanje avionom [arapska tačka putovanja avionom je 03° Ovna u IV polju = od kuće krećeš na put] a posle se nastavlja putovanje kopnom [arapska tačka putovanja kopnom je na 05° Jarca u II polju = II polje i tvoje prevozno sredstvo] U IX polju je i Fortuna u Lavu, koja nam upravo ukazuje da trebaš i da ćeš putovati, u IX polju je i Saturn [koji predstavlja granicu] pa nam to dodatno daje sliku prelaska iz jedne države u drugu.

◘ srećan put ◘

skribent
15-06-2009, 21:48
Da vidimo ~ ti si Mars u Biku u VI polju i Mesec u Ribama na samom kraju III polja u O° sa vrhom IV polja. Afrika je IX polje, Sunce u Blizancima u VIII polju.

◘ ono što malo "bode oči" je da Prezepe se nalaze na samom vrhu IX polja ~ fixna zvezda koja se vezuje za sukobe, ratove, visoke temperature, groznice, infekcije, povrede, najviše glave i lica. Vezuje se za zemlje u kojima vlada neka vrsta "sukoba" pa se nadam da ne ideš u neku Afričku zemlju koja ima takav "problem".

○ pošto postoji aplikacija izmedju Meseca i Sunca, pa potvrdjuje tvoj odlazak tamo, sada da vidimo "šta će tamo biti" tj. koliko ove Prezepe će uticati na tvoj boravak i letovanje. Mars nema povezanosti sa Suncem, ali zato Sunce ima povezanost sa Marsom preko termina i stepena ~ put(inostranstvo) će se potruditi da ti bude lepo...

• put se očigledno deli na dva dela [Sunce u Blizancima] početak je putovanje avionom [arapska tačka putovanja avionom je 03° Ovna u IV polju = od kuće krećeš na put] a posle se nastavlja putovanje kopnom [arapska tačka putovanja kopnom je na 05° Jarca u II polju = II polje i tvoje prevozno sredstvo] U IX polju je i Fortuna u Lavu, koja nam upravo ukazuje da trebaš i da ćeš putovati, u IX polju je i Saturn [koji predstavlja granicu] pa nam to dodatno daje sliku prelaska iz jedne države u drugu.

◘ srećan put ◘

Hvala puno! :) Ja sam malo skepticna i zabrinuta jer nikada nisam bila u Africi, ali idem u "mirne krajeve", tako da ce stvari sigurno biti ok! Planiram da budem obazriva sto se infekcija i povreda tice. I sve pohvale za tumacenje, zaista idem prvo avionom pa onda preko granice, kopnenim putem i verovatno preko jos jedne granice! Moram da priznam da sam impresionirana tvojim horarnim umecem! :)
Pozdrav i hvala jos jednom! :)

carobnica
16-06-2009, 23:07
Da li cu otputovati kao sto planiram?

23 07 Beograd

Marsovka
17-06-2009, 10:49

23 07 Beograd

Ti si Saturn na 15*Device u 7.polju i Mesec na 7*Ovna u 2.polju.
Putovanje je Mars na 11*BIka u 3.polju
Aspekt Marsa i Saturna bi dao pozitivan odgovor ali ga preseca Venera, jer pre stize do Marsa, nego sto Mars stigne do Saturna.
Venera vlada tvojim 3.i 8.poljem, a Mars(putovanje) je u njenoj vlasti sto znaci da putovanje na neki nacin zavisi od zenske osobe iz porodice ili komsiluka i da ce zbog iste biti spreceno.
Nadam se da gresim :cool:

Shmishonja
17-06-2009, 11:26

23 07 Beograd

Ti si Saturn na 15*Device u 7.polju i Mesec na 7*Ovna u 2.polju.
Putovanje je Mars na 11*BIka u 3.polju
Aspekt Marsa i Saturna bi dao pozitivan odgovor ali ga preseca Venera, jer pre stize do Marsa, nego sto Mars stigne do Saturna.
Venera vlada tvojim 3.i 8.poljem, a Mars(putovanje) je u njenoj vlasti sto znaci da putovanje na neki nacin zavisi od zenske osobe iz porodice ili komsiluka i da ce zbog iste biti spreceno.
Nadam se da gresim :cool:

Saturn ima povezivanje preko Venere sa Marsom ~ nakon što Venera i Mars se spoje preko O° ~ sve kao što je ♂ rekla ~ ali ja mislim da će do puta doći, uz manje odlaganje termina :)

Marsovka
17-06-2009, 11:38
Saturn ima povezivanje preko Venere sa Marsom ~ nakon što Venera i Mars se spoje preko O° ~ sve kao što je ♂ rekla ~ ali ja mislim da će do puta doći, uz manje odlaganje termina :)

Mislila sam da je to klasican slucaj prohibicije - negativnog odgovora na pitanje :(
Drago mi je ako sam pogresila :)

carobnica
17-06-2009, 14:45
Marsovka gracias puno na odgovoru, Smisonja takodje hvala veliko!

i meni se ucinilo da bi sve trebalo biti po planu zbog apl.trigona marsa i saturna od 4 stepena, sto su 4 nedelje kada je to planirano.. nisam mislila da ce Venera odmoci, jer je ona i dispozitor marsa, odnosno putovanja,
da Marsovka putovanje moze zavisiti od jedne zenske osobe :)

ipak, jeste da ce mars napraviti prvo O sa venerom, pa tek onda trigon sa saturnom (sa mnom) ali kako je u pitanju trigon kao pozitivan aspekt, zar se ne moze reci da ce sve sto je u simbolici venere pomoci da se na lagan nacin(trigon)spojim sa putovanjem?!

prvi aspekt meseca je trigon sa suncem u blizancima (kretanje, putovanje) to je pozitivno takodje, jupiter je u prvoj kuci,

ps.da dodam da se radi o putovanju u africku zemlju, sto i jeste taj vladar 9 mars trigon saturn(crnci).. :))

meni izgleda da ce biti ok kako je planirano, samo uz odlaganje sto je Smisonja rekla, uplitanje venere, ali ne bi trebalo da bude odlozeno :P!

nadam se da ne navlacim pricu zato sto se radi o meni, vi ste objektivniji od mene :)

hvala vam obema, srce ste
puno pozdravcica cure

ajde
19-06-2009, 09:00
evo klasicnog primjera gde pitac nece nigde otic:D
cini mi se
aj pomozite mi .. ovo je bitno toj osobi..:)

postavila je pitanje:
"dal da odem na kratki put s njim?"
18.06 19:44 sarajevo

http://i41.tinypic.com/15d8fnm.jpg

pitac:
jupiter Retro 26.59 vodolije umetnut u 2
mjesec 1.56 bika u 4

put .. 9 .. vladar merkur 5.9 blizanaca u 6 (partnerovoj 12) .. put u ovkiru svakodnevnice, kratak ispadne.. a partner ce prikrit taj put) i pod vlascu je merkura tj partnera u ovom slucaju

uz to u 9 se smjestio saturn :D

vl 3 je jupiter - kraca putovanja? (njena 2 partnerovoj 8)
vl desc je merkur

pitanje: ako je kratak put ne tako dalek .. gledal se 3 kuca.. i ako je partner u pitanju .. gledal se i on tj sunce i desc

trazimo povezivanje mjeseca i merkura ili jupitera merkura

e ovako..

jupiter je skroz okrenut saturnu, koji vlada njegovim 2 poljem, termin marsa, mjesec u licu, sunce u izgonu .. razumom pitac je okrenut samo onom sto mu je 2 kuca.. partnerstvo? finansije?

mjesec pod vladavinom venere, egzaltira sebe (masta puno uopste? o putu mozda) termin venere , lice merkura , mars u izgonu ..
venera vlada 5 i 6 i 10 .. mars vlada 4 11 12.. izgelda da pitac oce na put radi ljubavi a masta i u domu je koji mu je dojadio .. vjerovatno se pokatuju razlozi zelje za odlaskom..

merkur vl 9 .. okrenut merkuru, u svom terminu, saturn u triplicitetu, lice jupitera, jupiter u izgonu
.. znaci .. ovaj put nikako nije naklonjen pitacu.. vise njegovom partneru, i pitacevoj 2 kuci(partnerstvo? finansije,, posao?).... znaci pitacu bi proso losije na putu..
kako put

uz to
ako uvedemo musku figuru .. merkur i sunce
suncu kao muskoj figuri jupiter je u izgonu..a i merkuru isto.. sad mu pitac samo smeta ..

povezivanje..

ako je 3 kuca kraci put, njim vlada pitac tj jupiter.. tad je dovoljan aspekt mjeseca i jupitera?
e ak je 9 .. onda merkur ... pa imamo

Me 90 Ju separacioni
i JU 60 Mo separacioni

znaci proslo sve.. nema??
a posto je JU retro .. jel to daje neki drugi odgovor? ..ne :(
JU .. se krece.. putuje?

a kako je pitanje da li da odem i nema dobrih i uospte aspekata .. pitacu je bolje da sjedi kuci :D
jer bi mu putovanje bilo....

carobnica
19-06-2009, 09:26
samo da se zahvalim Marsovki i Smisi jos jednom i obavestim da je put potvrdjen! :)

ajde
20-06-2009, 12:00
bil mi neko pomogao horarac koji sam prije postavila?
posto mi ovaj trazi odgovor :D

"ocul se preselit i radit vani?

pitac je musko, rekao je da je u vremenu od tad do tad zamislio pitanje .. nekih 11 minuta .. tako da sam dvije krajnje verzije napravila.... jednino sto se pomjeri je stepen 4 koji je bitan.. :) .. pa cu stavit obje verzije...
mozel?

http://i39.tinypic.com/ors8jr.jpg

http://i41.tinypic.com/309ogpk.jpg (http://i41.tinypic.com/309ogpk.jpg)

ak bi ko bio voljan... treba mi te aspekte izredat :( .. ja ne znam to povezivanje..

ako je asc merkur
vl 9 kuce je mars

Me 180 Ma aplikaciono 5.. mozda 5 mjeseci

to znaci da ce osoba otic i? vratit se il sta?

u prvoj karti je vladar 4 u 9
a u drugoj u 6..

Shmishonja
23-06-2009, 16:26
evo klasicnog primjera gde pitac nece nigde otic:D
cini mi se
aj pomozite mi .. ovo je bitno toj osobi..:)

postavila je pitanje:
"dal da odem na kratki put s njim?"
18.06 19:44 sarajevo

http://i41.tinypic.com/15d8fnm.jpg

Bilo koja vrsta puta je predstavljena IX poljem ~ dok III polje predstavlja "put" do pošte, "putovanje" do posla, "put" do supermarketa, "put" do kontejnera da se baci djubre ~ znači III polje "svakodnevno, rutinsko *putovanje* negde" dok je IX polje putovanje van mesta gde se živi, bio blizu, bilo daleko.

Osoba koja je pitala je retro Jupter u Vodoliji umetnuta u II polju i Mesec na početku Bika na samom kraju IV polja. Partner je Merkur u Blizancima u horarnom VI polju. Inostranstvo je IX polje, takodje predstavljeno Merkurom u Blizancima u IX polju.

Ovde vidimo da ona kao Juptiter nema nikakve povezanosti sa Merkurom ~ njen razum ne prihvata ideju ni o samom putu ni o opciji da joj na tom putu partner bude kompanjon za druženje.

S druge strane, vidimo da je Mesec preko lica i stepena vezan za Merkur ~ njeno srce [a i gaće] si i dalje na neki način zainteresovani da idu na taj put baš sa tim čovekom.

Isto tako, on kao Merkur [njegov racio] je povezan sa njom preko lica i izgona ~ njegov racio je zainteresovan da ide na put sa njom ali mu nije previše stalo da insistira na toj ideji. S druge strane, njegove emocije [i gaće] su pod totalnom vladavinom Merkura [racio dominira nad emocijama] a sa Jupiterom je povezan preko izgona ~ njegove emocije i gaće su jako malo zainteresovane da provedu putovanje sa njom, jer dodatno Sunce nema nikakvih povezivanja sa Mesecom ~ njegove gaće nemaju više reakciju na njene gaće... s obzirom da je do nedavno, do pre par meseci bila suprotna situacija...

Ono što nas najviše interesuje je da li postoji planeta koja će spojiti Jupiter/Mesec i Merkur/Sunce ~ nju i njega sa putom ili ne ~ sve ovo ostalo je pregled njigovog trenutnog odnosa koji na neki način će uticati / utiče na dalji razvoj dogadjaja ~ s obzirom da povezanost izmedju Meseca i Jupitera ne postoji, kao što i ne postoji direktna povezanost Merkura i Meseca, do puta [zajedničkog] neće doći...

ajde
23-06-2009, 16:38
Bilo koja vrsta puta je predstavljena IX poljem ~ dok III polje predstavlja "put" do pošte, "putovanje" do posla, "put" do supermarketa, "put" do kontejnera da se baci djubre ~ znači III polje "svakodnevno, rutinsko *putovanje* negde" dok je IX polje putovanje van mesta gde se živi, bio blizu, bilo daleko.

Osoba koja je pitala je retro Jupter u Vodoliji umetnuta u II polju i Mesec na početku Bika na samom kraju IV polja. Partner je Merkur u Blizancima u horarnom VI polju. Inostranstvo je IX polje, takodje predstavljeno Merkurom u Blizancima u IX polju.

Ovde vidimo da ona kao Juptiter nema nikakve povezanosti sa Merkurom ~ njen razum ne prihvata ideju ni o samom putu ni o opciji da joj na tom putu partner bude kompanjon za druženje.

S druge strane, vidimo da je Mesec preko lica i stepena vezan za Merkur ~ njeno srce [a i gaće] si i dalje na neki način zainteresovani da idu na taj put baš sa tim čovekom.

Isto tako, on kao Merkur [njegov racio] je povezan sa njom preko lica i izgona ~ njegov racio je zainteresovan da ide na put sa njom ali mu nije previše stalo da insistira na toj ideji. S druge strane, njegove emocije [i gaće] su pod totalnom vladavinom Merkura [racio dominira nad emocijama] a sa Jupiterom je povezan preko izgona ~ njegove emocije i gaće su jako malo zainteresovane da provedu putovanje sa njom, jer dodatno Sunce nema nikakvih povezivanja sa Mesecom ~ njegove gaće nemaju više reakciju na njene gaće... s obzirom da je do nedavno, do pre par meseci bila suprotna situacija...

Ono što nas najviše interesuje je da li postoji planeta koja će spojiti Jupiter/Mesec i Merkur/Sunce ~ nju i njega sa putom ili ne ~ sve ovo ostalo je pregled njigovog trenutnog odnosa koji na neki način će uticati / utiče na dalji razvoj dogadjaja ~ s obzirom da povezanost izmedju Meseca i Jupitera ne postoji, kao što i ne postoji direktna povezanost Merkura i Meseca, do puta [zajedničkog] neće doći...

tacno :D pitac je odustao na kraju,
imao je vise razloga za to - realnih ..a emocije/gace :D ga jesu vodile i dale zelju za tim putem,
al osjetio je i neku ne bas veliku zainteresovanost merkura za to, i jos neke realne prepreke
i .. vrlo tacno.. :)

i imam pitanje koje sam nekad prije postavila i nisam ga bas znala.. prekopiran je u post 68

ako osoba zeli zivjet i radi vani
gledal se i 6 -rad kuca pored 4 i 9??

i opozicija izmedju vl asc i vl 9 je DA? bez obzira sto je los aspekt?

Shmishonja
23-06-2009, 16:47
bil mi neko pomogao horarac koji sam prije postavila?
posto mi ovaj trazi odgovor :D

"ocul se preselit i radit vani?

pitac je musko, rekao je da je u vremenu od tad do tad zamislio pitanje .. nekih 11 minuta .. tako da sam dvije krajnje verzije napravila.... jednino sto se pomjeri je stepen 4 koji je bitan.. :) .. pa cu stavit obje verzije...
mozel?

http://i39.tinypic.com/ors8jr.jpg

http://i41.tinypic.com/309ogpk.jpg (http://i41.tinypic.com/309ogpk.jpg)

ak bi ko bio voljan... treba mi te aspekte izredat :( .. ja ne znam to povezivanje..

ako je asc merkur
vl 9 kuce je mars

Me 180 Ma aplikaciono 5.. mozda 5 mjeseci

to znaci da ce osoba otic i? vratit se il sta?

u prvoj karti je vladar 4 u 9
a u drugoj u 6..

Nema menjanja i otvaranja novog čarta ~ čart koji je prvo postavljen je validan :)

Da vidimo šta kaže prvi čart : prvi čart kaže ~ ništa ~ nema podataka a čak je Plasidus umesto Regiomontanusa... sad moram da tražim datum i vreme...:cool:

Napiši podatke za prvo postavljeno pitanje ~ ja imam 05.06.2009. u 12h57 ali mi se ne uklapa Asc' ~ jer nemam mesto...

ajde
27-06-2009, 11:02
oclu li i kada zivjet u inostranstvu :D

25 jun 2009, 12:00-podne, sarajevo

e ajmo...

vl asc .. merkur 14.43 blizanaca
mjesec, 10.39 lava
vl 4 jupiter... 26.51 vodolija ... retro
vl 9 venera.. 19.19 bik

trazim povezivanje
il mjesec i jupiter/venera
ili merkur i jupiter/venera

............................

1-Mo60Me
2-Mo90Ma
3-Mo90Ve

mars ce sprijeci Mo90Ve???
il povezat?
odgovor negativan???

mars vlada 3 i 8 a u 9 joj..

da vidim volil me inostrasnstvo..

inostranstvo.. voli sebe, mjesec egzaltira, u jupiterom terminu, lice mjeseca, mars u izgonu
a ja..

merkur voli merkur, saturn u triplicitetu, termin venere, lice marsa, jupiter u izgonu..
eto vidi se da ne volim svoju kucu

a mjesec..

pod vlascu sunca, sunce u triplicitetu, termin merkura, lice jupitera, saturn u izgonu

aj bitno da volim sebe.. cccc

nego sta je mars?

i da.. kad bi imala partnera tano vani.. bio bi mi drag ko i kuca.. :D

kaliopaworld
04-07-2009, 13:56
oclu li i kada zivjet u inostranstvu :D

25 jun 2009, 12:00-podne, sarajevo

:D
Ti si prikazana sa Me i Mo ,a inostranstvo je prikazano sa Ve.
Me se nalazi u u 9k-vidi se da si ti bas zagrejana za inostranstvo i usresredjena na to,a Mo je u lavu....mozda si u trenutnku postavljanja pitanja milsila ili o nekom prijateljstvu ili (sto bi bilo verovatnije povezati sa pitanjem) usresredjena na zelje i planove povodom ovog inostranstva.
Tako da se moze reci da si ti i raciom i srcem bas ,bas za to inostranstvo.
E sad Ve se nalazi u 9k...Ve u svom znaku svoja na svome.
Trazimo povezivanje Mo i Me sa Ve...
Prvi aspekt koji Mo ima je bas sa Me..tvoje samopuozdanje i optimizam...,a sledeci Mo ima sa Ma,a on se nalazi u 9k...mozda ces cuti neku ne bas tako pozitivnu vest u vezi sa inostranstvom...posle toga Mo ima apekt sa Ve.
Znaci moguce je da ces imati neko ometanje u vezi sa inostranstvom u simbolici Ma.
Sta bi to moglo da znaci,Ma dolazi iz 3k i u 9k je.Ono sto mi deluje pozitvno je da je Ma u padu u biku.Mozda ta jacina loseg ne moze da dodje do izrazaja...jer realno Ma ometa aplikaciju Mo i Ve,e sad posto je u biku u izgonu,mozda postoji sansa da se to prevazidje.
Odogovor bi bio da uz veliki trud i napor imas mogucnost za inostranstvo.:D
Naravno ostali ispravite.

ajde
04-07-2009, 14:03
Ti si prikazana sa Me i Mo ,a inostranstvo je prikazano sa Ve.
Me se nalazi u u 9k-vidi se da si ti bas zagrejana za inostranstvo i usresredjena na to,a Mo je u lavu....mozda si u trenutnku postavljanja pitanja milsila ili o nekom prijateljstvu ili ..:D...

prijateljstvo jes :D musko hehe

e hvala kali :)

Vanesa
06-07-2009, 10:51
Htela bi da pitam dali cu da idem na krace putovanje odmor uskoro u neku zemlju koja je okruzena vodom ... 06. 07.09 u 10 i 50h u becu ... hvala unapred na svakom odgovoru

mari
06-07-2009, 13:34
Eh, nisam nikad postavljala ovdje pitanje, jer nisam gugo putovala nigdje! Ali sad planiram na odmor. Hoce li i ON doci za mnom?
Znam da je malo glupo pitanje, ali glupa je cijela situacija, ahhahaha
Pitanje je postavljeno danas, 13: 33, Tuzla, BIH
Pozdrav

Shmishonja
07-07-2009, 13:42
Eh, nisam nikad postavljala ovdje pitanje, jer nisam dugo putovala nigdje! Ali sad planiram na odmor. Hoce li i ON doci za mnom?
Znam da je malo glupo pitanje, ali glupa je cijela situacija, ahhahaha
Pitanje je postavljeno 06.07.09. u 13: 33, Tuzla, BIH
Pozdrav

Da vidimo ~ ovo je preformulisano pitanje ~ da li ćemo zajedno otići na odmor :D

◘ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom u Blizancima u VIII polju.
◘ Mesec je u Jarcu u III polju.
◘ on je Desc' u Ovnu, sa Marsom u Biku u VIII polju.
◘ putovanje / odmor je IX polje, sa Merkurom u Raku u tom polju.

◘ potvrdan odgovor ~ Jupiter je imao aspekt sa Venerom, a imaće ga i sa Marsom ~ znači Jupiter vas sapaja i vodi na put :)

Htela bi da pitam dali cu da idem na krace putovanje odmor uskoro u neku zemlju koja je okruzena vodom ... 06. 07.09 u 10 i 50h u becu ... hvala unapred na svakom odgovoru

Da vidimo :

◘ ti si Merkur u Blizancima u X polju.
◘ Mesec je u Jarcu u IV polju.
◘ IX polje je u Biku, sa Venerom u Blizancima u tom polju.

◘ s obzirom da nema povezivanja ni izmedju Merkura i Venere, niti izmedju Meseca i Venere, moguće je da ti se želja neće ostvariti i da nećeš imati prilike da ideš na odmor na neko ostrvsko letovalište :(

selena
12-07-2009, 19:49
nakon 6 godina prvi se put spremam ostaviti posao i otići na godišnji na 14 dana...hoću li ove godine uspjeti ..jer dosad smo uvijek planirali ali nije uspjelo!
cakovec,12.7.2009 u 19.43...
asc je na 5 jarca ..vladar saturn je na 17 djevice
mjesec je na 19 ribe..
vladar 9 je sunce na 20 raka

šta mogu očekivati..

Vojvotkinja
16-07-2009, 10:17
hoću li uspjeti da dobijem vizu i da li ću otići za Pariz početkom avgusta?

Podgorica, 16.07.2009. u 10h:14min.

cmokic78
16-07-2009, 10:46
Cmokic, Mesec i Saturn prave separacioni aspekt, a to ovde predstavlja tvoju odluku da ides na put i ono sto si preduzela da ga realizujes, jer su oba tvoja signifikatora.
Signifikator putovanja je Venera, a Mesec, kad izadje iz praznog hoda i promeni znak prvi aspekt pravi bas s Venerom, tako da ce do putovanja doci, ali verovatno sa zakasnjenjem i ne bas onako kako je planirano.

Jos jednom Marsovka Bravo!
strucnjak si za horarana pitanja - makar meni sve pogadjas!

Bilo je malo peripetija pred polazak - ali sve se sredilo! :D

Kiss

skorpija_strelac
17-07-2009, 12:52
da li cu ja videti more ove godine?
da li ce se desiti tako neko cudo?
12 :52 Beograd 17.7.2009.

hvala puno svima sto ste mi odgovorili :D
ajde JA cu sama sebi

ja sam DakleM

ac-vaga
Venera na vrhu 9 u blizancima
Mo u biku u 7
vrh 9 u blizancima
Merkur na vrhu Mc-a pravi aplikaciju sa Mo

odgovor je sta?:rolleyes:

ajde
17-07-2009, 13:24
nakon 6 godina prvi se put spremam ostaviti posao i otići na godišnji na 14 dana...hoću li ove godine uspjeti ..jer dosad smo uvijek planirali ali nije uspjelo!
cakovec,12.7.2009 u 19.43...
asc je na 5 jarca ..vladar saturn je na 17 djevice
mjesec je na 19 ribe..
vladar 9 je sunce na 20 raka

šta mogu očekivati..

http://i26.tinypic.com/2dlodmq.jpg (http://i26.tinypic.com/2dlodmq.jpg)

:D
de da probam..
trazi se spajanje vl asc il mjeseca sa vl 9
vl 9 je venera

saturn i mjesec su zaglavljeni u osi 2 8?

i prije nego mjesec napravi aspekt s venerom.. pravi ga sa suncem pa sa marsom..

mislim da vi necete otic radi posla? il neceg sto je takodje vezano za posao.. finansije ..
ti se predomisljas.. mjesec u ribama.. izmedju mora i posla :D a sunce bi na more..
do tebe je
jedino ako sunce-partner ne pomogne oko svakodnevnice pa onda ode ne put.. :D a ti za njim :D

de nek me neko ispravi..

mace
22-07-2009, 12:21
evo posto idem na more sutra http://www.dodaj.rs/f/1A/Df/1YVVPksZ/morehr3707128560.gif

vlada AC venera u 9 polju u blizancima...idem sama i nadam se da ce sl.nedelje doci moj dragi...bivsi ,stariji, tip sa kojim sam bila vec na moru prosle godine i bilo nam je divnoo:)
ali ve ne pravi aspekt sa vladaocem dc...pa me to buni ...VE ima trigon sa JU
ps. pare sam pozajmila ...
kako ce mi biti....ne znam ali posto idem zbog ekcema...nadam se dobro...brine me samo 90 sa Uranom...mada se ta planeta ne gleda po TA ali opet...
kaze Smisonja
pitac VE nema aspekt sa ME valdarem XI kuce...
MO ima konjukciju sa ME aplikacija 5 a...ne znam sta to znaci jer idem boze zdravlja sutra i ostajem do 31og

Shmishonja
22-07-2009, 12:45
evo posto idem na more sutra http://www.dodaj.rs/f/1A/Df/1YVVPksZ/morehr3707128560.gif

vlada AC venera u 9 polju u blizancima...idem sama i nadam se da ce sl.nedelje doci moj dragi...bivsi ,stariji, tip sa kojim sam bila vec na moru prosle godine i bilo nam je divnoo:)
ali ve ne pravi aspekt sa vladaocem dc...pa me to buni ...VE ima trigon sa JU
ps. pare sam pozajmila ...
kako ce mi biti....ne znam ali posto idem zbog ekcema...nadam se dobro...brine me samo 90 sa Uranom...mada se ta planeta ne gleda po TA ali opet...
kaze Smisonja
pitac VE nema aspekt sa ME valdarem XI kuce...
MO ima konjukciju sa ME aplikacija 5 a...ne znam sta to znaci jer idem boze zdravlja sutra i ostajem do 31og

Mesec ima prvo apl.60° sa Marsom [partner] i zatim O° sa Merkurom ~ ideš na more sa njim :)

mace
22-07-2009, 12:53
Mesec ima prvo apl.60° sa Marsom [partner] i zatim O° sa Merkurom ~ ideš na more sa njim :)
hvala :uoblacima: :7: draga moja...CMOK
idem prvo sama i nadam se da ce doci...hm on je u ovom slucaju mars...a i ovo pomracenje sad citam..:bebadeckic:
ma valjda ce doci i bice nadam se sve super:D

jupiter
25-07-2009, 13:43
Selim se u drugi grad i zanima me,hocu li se uklopiti u novu sredinu i sta mogu ocekivati? Paracin 13:43 25.7.2009.

mikica
09-08-2009, 01:26
evo jedno za sljedecu sedmicu.od srijede... da li cu otici na more na 4,5 dana sa prijateljicom,njenim momkom i svojim ovnom..(plus sto moramo izlisliti razne price kako na poslu,mojim roditeljima,naravno ne slazu se da idemo skupa na more itd)
01.25h 9.8.2009. sarajevo

Angliana75
11-08-2009, 19:09
evo ja nisam dugo pitala...pa ako mogu.....
ja bih samo da pitam :
da li cu ove godine uspeti otici u prekookeansko inostranstvo??
pitanje postavljeno 11.09.2009. u 19.08h u Zrenjaninu

ja bih samo da pitam :

ja bih samo da ispravim gresku ...tada sam postavila pitanje za
11.8.2009. a ne kako sam gore datum napisala !!
sorry :o

Shmisho...vidim da si na sva pitanja na drugim horarcima odgovarala...pa ako mozes i na ova?! ;)
vidim da su ostali horarci svi aktivni sa tvojim odogovorima..a ova tema kao da je zamrla.. :(
hvala!

ja sam davno postavila pitanje ...
pitanje postavljeno 11.08.2009. u 19.08h u Zrenjaninu

kosutana
13-09-2009, 20:45
Da li ce moja sestra uskoro putovati u Ameriku. 20.50 RU

AnaCG
13-09-2009, 23:00
Prijavila sam se za obuku u inostranstvu... ima li šanse da je dobijem?

13. septembar 2009. u 22:50, Podgorica

Hvala unaprijed

Shmishonja
17-09-2009, 22:20
Draga Ang, nisam ni blizu da sam odgovorila na sva horarna pitanja, ali ću se potruditi da dodjem i na ovaj pod~topik uskoro :cool:

Hekata
17-09-2009, 22:50
Da li ću skoro dobiti posao u inostranstvu? (http://i25.tinypic.com/2qin5va.gif)

dikosava
18-09-2009, 15:48
Da li cu uskoro otici u instranstvo, ali da zivim tamo?
Beograd, 18.9.2009 u 15.40h?

Hvala unapred!

Hekata
19-09-2009, 15:30
Da li ću skoro dobiti posao u inostranstvu? (http://i25.tinypic.com/2qin5va.gif)
Da naglasim.... :D

Shmishonja
19-09-2009, 16:11
Da naglasim.... :D

3. Za "javni podsetnik" :
◘ "a što ste preskočili moje horarno pitanje"
ili
◘ "zašto niko ne odgovara na moje pitanje" itd...
~ tako nepotrebno duplirate postove i pravite zabunu na topiku i meni ili drugim modetarorima pravite dodatni posao da to uredim[o] umesto da vam odgovorimo na vaše pitanje.

◘ Nema potrebe za nestrpljenjem
~ sem u horarcima vezanim za ZDRAVLJE & BOLESTI
~ sve ostalo : opomena, pa banovanje ~

Rešenje : pošaljite mi "pm" da me podsetite za neodgovoreno pitanje.
Bio dogovor... :(

malomace
22-09-2009, 17:51
da li cu sledece godine otputovati u inostranstvo(Amerika),Krusevac,22.09.2009. ,17:37
asc-riba(jupiter)
mesec-u 8 polju skorpije(mars)
9 polje-skorpija(mars)

horic:

http://de.tinypic.com/r/116ou1t/4

ja sam predstavljena jupiterom u 12 polju vodolije i mesecom u polju skorpije,za put/inostranstvo se vezuje 9 polje,koje pocinje u skorpiji ciji je vladar mars,mars se nalazi u 5 polju raka(mesec),mars mesec trigon:confused::confused:

hvala unapred:)

cvetak
22-09-2009, 22:03
sta kaze horar, hocemo li dobiti vize i otici na poslovni put pocetkom oktobra? i da li ce on doci da me vidi ? ovo su dva u jednom pitanja pa se nadam da ima neko raspolozen da mi odgovori ? :D

Beograd, 22.09.2009. al ja o ovom pitanju razmisljam nedeljama ali sam ga da kazem "naglas" postavila u 20:47

asc na 26 bika , desc sco 26 bika
vladar IX Sa u V na 25 st device
Mo je u Sco u VI kuci

Izmedju Sa i Ve nema pozvezanosti ali ako ima ikakve veze oba su pod vladavinom Me koji je pa umetnut u V i vladar je II
a sto se njega tice on je Ma u padu u raku, pod vladavinom Mo, a mo pod vladavinom Ma , izmedju njih je trigon separacioni , opet corak :)

mo vlada III kucom i on ima aplikaciju sa Me i sa Sa.
Ali ne znam da li ga u ovom slucaju uopste uzimam u obzir...?
Ajde recite mi da cu da odem na taj puut :))

evo i karte http://i38.photobucket.com/albums/e123/dinna81/astro_2gw_30_horar_hr549514074.gif

Shmishonja
30-09-2009, 13:03
Selim se u drugi grad i zanima me,hocu li se uklopiti u novu sredinu i sta mogu ocekivati? Paracin 13:43 25.7.2009.

Da vidimo:

◘ ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Blizancima O° VIII polje.
◘ Mesec je u Devici na kraju X polja.
◘ IV polje : u Vodoliji i nastavlja se u Ribe ~ vladari Saturn u Devici tek sep.O° Mesec na kraju XI polja.

Nov grad ~ Saturn ~ je povezan sa Marsom [ti] i preko stepena u Ptolomejevoj tabeli, a i malo kasnije njih dvoje imaju 90°. S obzirom da je Mesec u terminu, a Mars u triplicitetu Saturna i sam Saturn je na stepenu Marsa i ima aplikaciju sa njim, možemo reći da ćeš se relativno brzo i lako prilagoditi novom gradu {brže od onoga što si očekivala}

Sa srećom i javi kako je :)

Shmishonja
30-09-2009, 13:12
...

hvala puno svima sto ste mi odgovorili :D
ajde JA cu sama sebi

ja sam DakleM

ac-vaga
Venera na vrhu 9 u blizancima
Mo u biku u 7
vrh 9 u blizancima
Merkur na vrhu Mc-a pravi aplikaciju sa Mo

odgovor je sta?:rolleyes:

Da vidimo:

◘ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom u Blizancima na kraju VIII polja.
◘ Mesec je u Biku u VIII polju.
◘ inostranstvo je Merkur u Raku O° X polje.

~ Venera nema konekciju sa Merkurom
~ Mesec ima, ali ga prekida njegova apl. sa Suncem i Jupiterom

◘ iz ovoga dobijamo negativan odgovor :(

I šta bi na kraju :confused:

Shmishonja
30-09-2009, 13:21
evo jedno za sljedecu sedmicu.od srijede... da li cu otici na more na 4,5 dana sa prijateljicom,njenim momkom i svojim ovnom..(plus sto moramo izlisliti razne price kako na poslu,mojim roditeljima,naravno ne slazu se da idemo skupa na more itd)
01.25h 9.8.2009. sarajevo

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Blizancima, sa Merkurom u Devici u IV polju.
◘ Mesec u Ribama u X polju.
◘ put je Saturn u Devici u IV polju.

~ Mesec ima 180° Satrun
~ deluje kao da Merkur ide ka Saturnu, ali na žalost ga prekida u tome Saturn 90° Mars

Iz ovoga dobijamo negativan odgovor :(

Shmishonja
30-09-2009, 13:31
ja bih samo da pitam :

ja bih samo da ispravim gresku ...tada sam postavila pitanje za
11.8.2009. a ne kako sam gore datum napisala !!
sorry :o

Shmisho...vidim da si na sva pitanja na drugim horarcima odgovarala...pa ako mozes i na ova?! ;)
vidim da su ostali horarci svi aktivni sa tvojim odogovorima..a ova tema kao da je zamrla.. :(
hvala!

ja sam davno postavila pitanje ...
pitanje postavljeno 11.08.2009. u 19.08h u Zrenjaninu

Da vidimo :

◘ ti si Saturn u Devici u VII polju.
◘ Mesec je u Ovnu u praznom hodu umetnut u II polju.
◘ inostranstvo je Mars u Blizancima u V polju.

~ Saturn i Mars upravo završili 90°
~ Saturn prva aplikacija O° Merkur
~ Mars prva aplikacija 120° Jupiter
~ Mesečev poslednji aspekt 60° Jupiter, prva aplikacija kad predje u Bika 60° Venera
~ Saturna i Marsa ne povezuje ni jedna planeta
~ Mesec i Mars povezuje Jupiter

Odgovor : postoji 50% šanse za odlaskom na putovanje preko nekog prijatelja koji ti može pomoći oko sredjivanja dokumenata, a možda i pozajmicom para, iako ništa od toga nije sigurno jer je Jupiter koji povezuje Mesec i Mars retrogradan, pa možda "raztegli" vreme čekanja na mnogo duži period od obećanog.

Sa srećom :)

Shmishonja
30-09-2009, 13:46
Da li ce moja sestra uskoro putovati u Ameriku. 20.50 RU 13.09.09

Da vidimo :

◘ tvoja sestra je III polje i Mesec u Raku u tom polju.
◘ njeno IX polje je horarno XII polje ~ Mars u Raku u III polju.

~ izmedju Meseca i Marsa postoji sep.O°
~ ni jedna druga planeta ih ne povezuje, pa samim tim odgovor je na žalost da neće :(

capella
09-10-2009, 19:58
Dobila sam ponudu da idem u Prag, trajno.
Ideja je super samo da li će do toga stvarno doći i da li je to povoljno za mene ?

Sarajevo 09.10. 19:57

tnx

Shmishonja
10-10-2009, 13:06
Dobila sam ponudu da idem u Prag, trajno.
Ideja je super samo da li će do toga stvarno doći i da li je to povoljno za mene ?

Sarajevo 09.10. 19:57

Da vidimo :

♥ Asc' u O° sa Pleadama, sa Venerom u Devici umetnuta u V polju, pa ćemo da vežemo za tebe i Merkur u Devici isto...
♥ Mesec u Blizancima na samom vrhu II polja.
♥ Inostransvo Saturn u Devici isto umetnut u V polju.
♥ dodatno u IX polju je i Severni Čvor koji je uvek pokazatelj nekakvog dobitka.

∞ Mesec spaja prvo Veneru pa Saturn, a i Saturn ima prvu aplikaciju sa Merkurom, pa ondak sa Marsom i na kraju sa Venerom ~ dodatno i sam Mars ima aspekt sa Venerom, a imao je sa Merkurom.

•○• ovde imamo potvrdan odgovor ~ neko će dodatno da ti pomogne da se prebaciš i smestiš u Pragu. Na početku će ti biti izuzetno teško, ali izuzetan boljtak će uslediti posle -/+ 3 nedelje.

Sa srećom :)

Ramona
01-11-2009, 16:52
Hello, jedno pitanjce, ovdje nisam nikad postavljala :)

Trebala bih uskoro na jednodnevni put pa me interesuje kako ce proci, biti tamo to sve i tako.. ukratko kako mi to sve stoji i posto se jos ne zna ko ce sve ici moze li se tu i vidjeti idem li na kraju sama ili ne? :)

1.11.2009 u 16:43 Sarajevo

natasha-77
01-11-2009, 23:07
Planiramo da otputujemo zajedno negde,moj momak i ja(mozda Tunis),10.12...nista nije sigurno,a ja bih bas volela...Kakve su nam sanse???:D
http://img687.imageshack.us/img687/7702/horar.gif

jadrankar
08-11-2009, 14:39
shmishonja da cu sa svojom porodicom otici da zivimo u skotskoj? pitanje postavljeno 08.11.2009 u 14 h i37 min. Beograd.pozdrav!

smish izvini u vezi pitanja za skotsku drugi su mi postavili natal a ja sam odradila kartu za ovo vreme pa ako nesto znaci sun=sco 16.16;mo=lav1,54;merkur=sco 18.14;ve=sco o.41;ma=lav 10.20;ju=vodol.18.18;sa=vaga 1.1. ali naucicu ako ne dobijem odgovor pitacu kad naucim da postavim horar chart .izvini jos jednom.pozdrav!

Shmishonja
08-11-2009, 16:41
smish izvini u vezi pitanja za skotsku drugi su mi postavili natal a ja sam odradila kartu za ovo vreme pa ako nesto znaci sun=sco 16.16;mo=lav1,54;merkur=sco 18.14;ve=sco o.41;ma=lav 10.20;ju=vodol.18.18;sa=vaga 1.1. ali naucicu ako ne dobijem odgovor pitacu kad naucim da postavim horar chart .izvini jos jednom.pozdrav!

http://www.axisdraw.com/astro/forum/images/icons/icon3.gif http://astro.axisdraw.com/forum/134566-post1.html http://www.axisdraw.com/astro/forum/images/icons/icon4.gif

cookie
08-11-2009, 19:38
ne znam jel mogu tu postaviti pitanje, ali da li se dobici iz inostranstva gledaju kao 10.kuća ili kao 9.kuća?
npr.hoću li dobiti paket koji očekujem iz inostranstva, koju kuću da gledam 10. ili 9?
pretpostavljam da je 10. ali ipak da pitam za svaki slučaj :)
hvala :)

i još jedno pitanje:
ako se radi o putovanjima u blizini a ipak druga zemlja je u pitanju, jel se gleda 3.kuća ili 9.?

edit:našla sam odgovor na drugo pitanje.

aplazinic
08-11-2009, 22:04
Da li cu ostati da zivim u inostranstvu?

22:04pm 8.11.2009. Bec

jadrankar
09-11-2009, 16:02
da li cu da zivim u inostranstvu i kada?pitanje postavljeno 09.11.2009.u16h o2min.beograd

mari
11-11-2009, 12:54
Pitanje nije vezano za moje putovanje nego za putovanje jedne meni bliske osobe. Pitam, da li ce ovo putovanje promijeniti nesto u nasem odnosu i kako?

http://img20.imageshack.us/i/astro2gw70putovanjehr42.gif/

Ne znam kako se to gleda. Pretpostavljam da posmtram njega kao 7 kucu, i kakve aspekte pravi sa vladarima 3 i 9????
Ili je on sad prva kuca???
Molim vas da pogledate!
Hvala svima!
Pusa

devojcica.sa.sibicama
19-11-2009, 00:55
Da li cu u skorije vreme ici u Spaniju?

Novi Sad, 19.11.2009 u 00:55

lilita
11-12-2009, 22:20
Mozemo li moja drugarica i ja da znamo postoji li mogucnost da ona ode ili zivi u inostranstvu i kada? To joj je san oduvek i ne oseca se kao da ovde pripada.
Ako je potrebno,njena karta je :http://www.astro.com/tmpd/c107fileU6vhsS-u1257351242_1335583021/astro_w2gw_01_biljana_milosavljevic_hp.75997.3348.gif

Unapred zahvalne...
moj natal : http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/marija.gif
Pitanje postavljeno 11.12.2009. u 22:17h u Kraljevu.

cvetak
11-12-2009, 23:03
Smile a sta znaci kad su vladar Asc i IX isti? Da li to popravlja malo situaciju ako ostalo ne vuce ka pozitivnom odgovru?

Postavila sam sebi pitanje da li cu ponoviti uskoro isti put?
Bgd 11.12.2009. u 22:45

Miraceti
13-12-2009, 08:22
Dali cu uspeti da napravim dobre korake ka duhovnom cilju kome stremim za ovaj zivot?

Skopje, 08,22 casa , 13.12.2009.

Malo cudno pitanje, ali meni najvaznije u zivotu.

Evo karte za moje pitanje:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=hjmfile5zyxtw-u1261421643&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=1&btyp=2&mth=gw&sday=21&smon=12&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&asp=1&fix=1&ast=3811

Probacu bar nesto da rastumacim mada nisam dobraz a horarce. Treba da gledam podznak, mesec i kucu 9 valjda.
Podznak jarac na 10 stepenu jarca, tamo je na ascedentu merkur. Dispozitor je saturn u 8 polju u vagi. Saturn u vagi egzaltiran , valjda ce mi partneri pokazati koji je put ka vrhu duhovnosti ali nece biti lako.
dalje neznam..
Smiso aman pomagaj...

arctiumLappa
14-01-2010, 19:44
Da li se selimo u inostranstvo? 18:07pm Beograd 14/01/2010

Pozadina pitanja: Imamo sunce na istom stepenu, oboma vlada cetvrtom kucom... gledala sam u natalnu razmisljajuci na sta da iskoristimo i SVE upucuje da se selimo.... ali tako smo srecni ovde... ne znam zasto idemo ...
Mozda i samo pitanje nije dobro postavljeno... imam sve kockice ispred sebe i sve kockice se slazu da se mi selimo... ali ZASTO?! Materijalno nam je dobro, volimo zemlju, oboje smo se vratili iz inostranstva, karijere su nam neuklopive...

Jel' bi se neko okusao u interpretaciji?

malibiser
21-01-2010, 15:29
deder, da probam... Hocu li otputovati da ga vidim?
pitanje postavljeno :
21.01.2010.
Novi Sad
11:49

http://i45.tinypic.com/5a3nl1.gif[/IMG]

Sad, ne znam da nisam pogresila , sto sam postovala pitanje ovde al racunam tice se inostranstva....
dakle vladar I VE u X na 3 vodolije a vladar IX SA u V na 4 Vage
Mo na 8 Ovna u XII kuci
Ve i Sa imaju recepciju preko vladara , Ve vlada Sa a Sa vlada Ve.:)
Ve se nalazi u triplicitetu i terminu Sa i licu svom ( sto bi reklo da se meni bas ide)
Sa se nalazi u svom triplicitetu i terminu dok je u licu Mo.
aplikacije:Ve ima aplikacioni 120 sa Sa koji koliko vidim niko ne preseca :p
Sto bi znacilo da je odgovor potvrdan....

da li ima veze to sto je Sa retro ?!, Ve ce svakako napraviti 120 sa njim jer je brza od njega.

EH, sad jel treba da gledam i njega kao vladara VII ( jer kod njega hocu da idem) :confused:
I kako bih sad mogla odrediti vreme , s obzirom da mesec nije ukljucen u aspekte?

Shmishonja
21-01-2010, 16:00
deder, da probam... Hocu li otputovati da ga vidim?
pitanje postavljeno :
21.01.2010.
Novi Sad
11:49

http://i45.tinypic.com/5a3nl1.gif[/IMG]

Sad, ne znam da nisam pogresila , sto sam postovala pitanje ovde al racunam tice se inostranstva....
dakle vladar I VE u X na 3 vodolije a vladar IX SA u V na 4 Vage
Mo na 8 Ovna u XII kuci
Ve i Sa imaju recepciju preko vladara , Ve vlada Sa a Sa vlada Ve.:)
Ve se nalazi u triplicitetu i terminu Sa i licu svom ( sto bi reklo da se meni bas ide)
Sa se nalazi u svom triplicitetu i terminu dok je u licu Mo.
aplikacije:Ve ima aplikacioni 120 sa Sa koji koliko vidim niko ne preseca :p
Sto bi znacilo da je odgovor potvrdan....

da li ima veze to sto je Sa retro ?!, Ve ce svakako napraviti 120 sa njim jer je brza od njega.

EH, sad jel treba da gledam i njega kao vladara VII ( jer kod njega hocu da idem) :confused:
I kako bih sad mogla odrediti vreme , s obzirom da mesec nije ukljucen u aspekte?

Koliko sam shvatila ~ poenta putovanja je da bi ti videla NJEGA ~ to je horarno ljubavno pitanje ~ jer ti u stvari želiš NJEGA da vidiš mnogo više nego što želiš da putuješ ~ pa samim tim ovo treba da ide u taj topik :D

radisa
21-01-2010, 20:58
kako ja liak da udjem u svet astrologije,molim pomoc

Scorpio91
04-02-2010, 01:17
Ovako dva pitanja imam.....prvo je posao preciznije manekenstvo i modeling....vezano je za to....zanima me sta ce biti....i zanima me da li mi stoji da cu da odem za inostranstvo da zivim ili ne....tj sta je povoljnije po mene...ostati kod kuce sa ocem ili otici kod majke i nastaviti zivot sa njom......pleaseeeeeee 30.10.1991. 13h-45 Kragujevac

Shmishonja
07-02-2010, 13:51
Ovako dva pitanja imam.....prvo je posao preciznije manekenstvo i modeling....vezano je za to....zanima me sta ce biti....i zanima me da li mi stoji da cu da odem za inostranstvo da zivim ili ne....tj sta je povoljnije po mene...ostati kod kuce sa ocem ili otici kod majke i nastaviti zivot sa njom......pleaseeeeeee 30.10.1991. 13h-45 Kragujevac

Na topiku Tradicionalne Astrologije nam ne trebaju natalni podaci, već samo datum / vreme / mesto pitanja koje te interesuje. Na topiku u Modernoj Astrologiji vezanim za analizu natalnih karti članova ovog Foruma možeš ostaviti svoje podatke pa će se već neko naći da te posavetuje :cool:

kako ja liak da udjem u svet astrologije,molim pomoc

Prvi savet ~ pogledaj topike na Modernoj Astrologiji, pa počni da proučavaš to, posle se uključi na topike Tradicionalne Astrologije ;)

zvjezdica
07-02-2010, 16:23
Da li postoji mogućnost da se nakon fakulteta odselim u inostranstvo i gdje? dakle za 3 godine.Budući da mi je ovdje negativna okolina i da nemogu nać posao i da ova država ne zadovoljava ama baš nikakve moje ambicije.

7.veljače.2010. 16:22

strelac-lav
07-02-2010, 20:06
Da li cu ove godine putovati na more? 7.2.2010. 20h04min, Beograd
Bio bi mi to odgovor na dva pitanja.
Hvala!

neda
08-02-2010, 09:17
valjda pišem na pravom mjestu, ..Šmišo noćas sam te sanjala.Da sam došla kod tebe na kavu i da sam te pitala oću li se ubrzo seliti, a ti si mi rekla da ću se vratiti doma, ja sam mislila u Split, a ti mi kažeš ne u Split nego u Rijeku, i pitala da li je to moguće..Ja sam bila presretna ali u glavi sam imala još uvijek Split, rekla sam ti da sam samo htjela potvrdu od tebe jer to mi je rekla moja kćer, a ono šta ona kaže inaće se i ostvari(sve je to bia san).
e sad kavu nažalost ne možemo popit jer smo daleko, al pitat ću te ipak pa da provjerimo šta kaže horarac u javi..

Pitanje:
Da li ću se vratit živit u Split ako da kada?
08:44 Udine

Ja bi volila isto pokušat istumačit al šta da gledam s obrirom da je to povratak dobu, promjena prebivališta iz jedne zemlje u drugu?

evo i čart
http://img208.imageshack.us/img208/7821/imagex.gif

Shmishonja
08-02-2010, 10:33
Za sad imam samo toliko vremena da podestim kako se analizira ovakav horarac.

Asc' i vladar I polja poredstavljaju stvari onakve kakve jesu, dok Desc' i vladar VII polja pokazuju stvari kakve bi mogle da budu ako osoba promeni mesto stanovanja. To važi u slučaju da je u pitanju ista država (znači preseljenje iz Beograda u Novi Sad na primer)

A ako je u pitanju preseljenje u drugu državu, gledamo Asc' i nj vladara u odnosu i na IX polje i nj vladara. Naravno u celu priču ubacujemo i Mesec.

Takodje, postoji varijanta kada uzimamo vladar I polja i "smestimo" ga ili u VII ili IX polje ~ pa ga onda tako "novog" posmatramo.

Ovde važi i ona opcija kada je i pitač imigrant, tj. rodjena je u jednom mestu / državi, a živi u drugoj, ali bi želela da se vrati u mesto rodjenja ~ ondak posmatramo I polje kao mesto / grad gde je trenutno (odakle postavlja pitanje) IV polje će ondak da bude "dom" (tj. mesto gde je rodjen, ali isto tako će predstavljati i mesto / zemlju njegovih rodjaka iako on na primer nikada dotle nije bito tamo ~ IV polje su u ovom slučaju "koreni") IV polje se isključivo koristi ako ima apl./sep. aspekt sa vladarom I polja ili Mesecom...

Dakle :

• ako je VII / IX polje bolje od I polja (misli se na nj vladare) : idi gde si krnuo, a ako nije : ostani tu gde jesi.
• ako je vladar VII / IX polja jači od vladara I polja : idi, a ako nije, ostani.
• ako su Mesec ili vladar I polja u separacionom aspektu sa benefikom, a u aplikaciji sa malefikom : ostani tu gde jesi.
• ako su Mesec ili vladar I polja u separacionom aspektu sa malefikom, a u aplikaconom sa benefikom : idi gde si naumio.

○ planeta u izgonu u VII / IX polju a vladar I polja je egzaltiran : ostani
○ planeta u snažnom dostojanstvu u I polju, Mesec u separaciji od planete koje je u snažnom dostojanstvu i u aplikaciji ka peregniranoj planeti : ostani
○ Južni Mesečev Čvor u I polju, Severni Mesečev Čvor u VII polju : idi.

Naravno, u 90% slučajeva u horarcu će biti kontradiktornih podataka. Samim tim, treba obratiti pažnju i na samo kretanje posmatranih planeta ~ da li su retro ili direktne, da li menjaju znak... da li je ta promena znaka dobra ili ne za pitača tj, njegovu planetu ili Mesec...

Chichak
08-02-2010, 11:40
Takodje, postoji varijanta kada uzimamo vladar I polja i "smestimo" ga ili u VII ili IX polje ~ pa ga onda tako "novog" posmatramo.

Bas si lepo sve objasnila ali ovo sam izdvojila,verovatno si u zurbi pogresila,ovo pravilo ubacivanja vl.1. unutar 7. ne vazi(kod pitanja da li da ostanem ili odem),jer je logicno da ce biti u svojoj opoziciji,tj,u padu ili izgonu.;)

Shmishonja
08-02-2010, 11:54
Bas si lepo sve objasnila ali ovo sam izdvojila,verovatno si u zurbi pogresila,ovo pravilo ubacivanja vl.1. unutar 7. ne vazi(kod pitanja da li da ostanem ili odem),jer je logicno da ce biti u svojoj opoziciji,tj,u padu ili izgonu.;)

http://astro.axisdraw.com/forum/images/smilies/misc/blush-anim-cl.gifheh, da, ono VII polje je "višak" http://astro.axisdraw.com/forum/images/smilies/misc/blush-anim-cl.gif

neda
08-02-2010, 12:32

evo pokušt ću, ko zna bolje neka ispravi...

trenutno mjesto - 1 polje -u lavu, SO otišlo na 19° vodenjakana kraj 7. kuće
MO - na 16° strijelca
4. polje- dom gdje sam rođena - u vagi- VE otišla na 26°vodenjaka
7. polje- gdje želim ići(kako bi moglo biti) - u vodenjaku - SA retro na 4° vage
9.polje - u ribama JU - na 4°riba

e sad...
-JU je u svom sjedištu,SA je ekzaltiran ,SO u izgonu - Idi gdje si krenuo jer vladari 7/9 su jači od vladara 1. polja(gdje sam sad), ali ja (SO) sam u izgonu u 7. kući znaći nije mi dobro tamo?zbunila sam samu sebe
- MO je u aplik.aspektu s Fortunom - - Idi gdje si krenuo
- VE je u sep. konj. SO - znači spaljena je ?(znači doma sam izgubljena ?nije dobro ne znam kako bi to tumačila?Help?)

gotovo...to je to od mene..može li se neko ubacit i pomoć?

A kakav sam ja krkljanac u glavi sama sebi napravila, da vi to samo znate!!!!:confused: :eek:
evo sam probala...ako sunce prebacim u 9. polje, onda je SO peregnirana planeta i radi apl. aspekt s MO:Ostani?
jel meni 9. polje ovo gdje sam sad ili Dom kao i četvrta, jer ako je asc grad i država gdje sam sad onda mi je 9 . strana zemlja što bi bila Hrvatska(Split), četvrta kažeš da mi je tamo di su mi rođaci(to je split), jesu li mi onda obe split?

ja iz minute u minutu sebi radim sve veću zbunjozu...Help!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! BIće je i vas glava zabolila od mog lupetanja ka i mene...a šta ću jadna ja tek se učim pokušavam skužit nešto.

Chichak
08-02-2010, 13:21
Nedo,ja sam uradila kartu na astro.comu:
http://yfrog.com/09horarg

Ako je Split tvoje rodno mesto onda cemo gledati vl.4.
Ti si pretst.JU na 4*riba i MO na 16*strelca.
Vl.4.je ME na 27*jarca.

Medju signifikatorima nema aplikacionih aspekata,tako da bi odgovor bio negativan,ali postavka signifikatora 1.kuce,koja prikazuje kako vam tu gde ste sada,u odlicnom je dostojanstvu,tako da vam je tu svakako bolje nego kad biste se vratili u Split.Mada u tako dobrom dostojanstvu ne vidim zelju za promenom;)
Koju zemlju nazivas svojim domom,zemlju u kojoj si sada ili zemlju u koju zelis da odes?

neda
08-02-2010, 13:29
mi smo sada u italiji , šta je zemlja moga muža, u Hrvatskoj smo živjeli zadnjih 4 godine i sad smo u Italiji.svi bi se željeli vratiti u Split (ja ne razmišljam baš previše o tome) ali to je više san mog muža, a se vrati živit u Split.
ono šta ja nazivam domom....nemam pojma. tamo me vuče šporodica s kojom sam jako povezana , pa i moja kćerka, al iskreno u dubini duše smatram da bi me taj grad gušio u neku ruku....neznam...
šta da ja sad gledam?
sad sam vidila da sam stavila placidus sorry. ispravit ću kartu

vilenija
08-02-2010, 13:30

karta je neispravna, Asc je na 25*9' ribe....iskljuci opciju Geodetic houses!

ti si prikazana JU u svom sedistu i XII polju, a MO u strelcu i IX polju...
IV polje pocinje u bliznacima, a ME je u jarcu i XI polju....
JU je u separaciji (sirokoj) sa ME, a MO sa ME nema aspekt....

plasim se da ostajes tu gde jesi, iako se nadas povratku i zivotu u rodnom gradu...
verovatno si ne neki nacin pod uticajem nostalgije i sama sebe mucis...

evo, u medjuvremenu si dobila odgovor....:D (kad sam spora)

Chichak
08-02-2010, 13:43
Onda je tacno onako kako sam ti rekla,da u tebi ne vidim zelju za promenom jer ti je super tu gde si sad..

neda
08-02-2010, 13:44
http://img713.imageshack.us/img713/5356/splitdd.gif
ovo je ispravna karta sve sam bila izbucala ...ajme sad sve ponovno, totalna nebuloza..uuufff

cure hvala vam na odgovoru..
mislim da ćemo se ipak morat svi zajedno pomirit s ostankom u inozemstvu i pozdravit sa Splitom...šmrc
stvarno me puca nostalgija...

Chichak
08-02-2010, 13:47
Nema potrebe ponovo,mi Vilenija i ja samo analizirale ispravnu kartu,eno gore sam postavila link sa astro.coma.

neda
08-02-2010, 13:56
malo kasnim ja zato se to dešava. uvik sam retro kao i sve moje planete. :)

strelac-lav
08-02-2010, 22:35
Ja cu pokusati da analiziram moj horarac po vasim savetima.
Recimo ovako,
Vladar asc Me27 u jarcu u 4.kuci
Mo 10 Strelca u 3.kuci
Vladar 9. Ve 26 u vodoliji u 5.kuci
E, sad, imam u 1.kuci Sa na 4 vage i jedina veza je Sa u sekstilu sa Mo, ali to bi samo bio aspekt medju licnim planetama, nevezano za 9.kucu.
Ali evo, nesto mi je bilo interesantno, mozda gresim, jer nikad do sada nisam analizirala horar, ako pogledam 1.kucu tako da uzmem u obzir oba vladara i 9. na isti nacin, isti su Me, Ve i Ve,Me.
Po tome, a i mozda zato sto je vladar 9.kuce u 5.kuci kuci zadovoljstava mozda nesto i bude od mog puta.
Ako moze neko da vidi da li sam u pravu i gde gresim?

neda
08-02-2010, 23:21
Ja cu pokusati da analiziram moj horarac po vasim savetima.
Recimo ovako,
Vladar asc Me27 u jarcu u 4.kuci
Mo 10 Strelca u 3.kuci
Vladar 9. Ve 26 u vodoliji u 5.kuci
E, sad, imam u 1.kuci Sa na 4 vage i jedina veza je Sa u sekstilu sa Mo, ali to bi samo bio aspekt medju licnim planetama, nevezano za 9.kucu.
Ali evo, nesto mi je bilo interesantno, mozda gresim, jer nikad do sada nisam analizirala horar, ako pogledam 1.kucu tako da uzmem u obzir oba vladara i 9. na isti nacin, isti su Me, Ve i Ve,Me.
Po tome, a i mozda zato sto je vladar 9.kuce u 5.kuci kuci zadovoljstava mozda nesto i bude od mog puta.
Ako moze neko da vidi da li sam u pravu i gde gresim?

koliko ja znam ne gleaju se planete u kućama ver vladari kuća da budu u apl. aspektu da bi dobio potvran odgovor..znači moraš imat aplikaciju između merkura i venere ili mjeseca i venere..
i ja sam početnik pa me nek i mene isprave ako sam falila...
učimo i bubamo , al tako najbolje naučimo..

spomenka
09-02-2010, 15:49
Hoću li određeni dio života provest u inozemstvu?

pitanje postavljeno: 9.2.2010. u 15:49, zagreb

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

neda
09-02-2010, 21:38
Hoću li određeni dio života provest u inozemstvu?

pitanje postavljeno: 9.2.2010. u 15:49, zagreb

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

ti si predstavljena suncem na 20° vodenjaka
i mjesecom na 2° jarca
vladar 9. kuće jupiter na 5° riba

da bi dobili potvrdan odgovor(ako sam ja uspila svatit išta od ovoga) treba nam aplikacija između tebe i jupitera, što imamo MO u sekstilu aplikacijskom sa JU.
Ja bi po tome rekla da je odgovor potvrdan..

?? ispravak???

uranija
22-02-2010, 00:01
da li cu ove godine otici na makar i krace putovanje odmor?
21.02.2010. kikinda,23:29

http://img641.imageshack.us/img641/9381/astro2gw34horarputovanj.gif

ja sam podznak skorpija,vladar mars je u 9.-oj i pravi prvi egzaktan aspekt sa mesecom vladarem 9.-og polja
odgovor je da?dobro gledam?nekako mi cudno,nema orbisa vec je egzaktan,pa necu odmah otici:eek: a jos nesto malo mi cudan taj horarac,ako vidim i ostale okolnosti iz njega dispozitor meseca je merkur u 4.-oj,auto?a nameravali smo da vidimo jedan auto u krusevcu da ga kupimo pa bi i to bilo putovanje al to je bas suvise kratko i nije odmor,e sad ja u firmi imam neke krace odmorcice od par dana koristimo godisnje odm. pa sad da li taj odmor iskoristimo i odemo po auto?

Shmishonja
23-02-2010, 22:21
Cao svima ...moze li neko da pomogne u vezi ovog horarnog pitanja:
Da li cu ugovoriti nov posao sa poslovim partnerom?
Vec smo u pregovorima...al je cupavo ;-)
ovo je natal:
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=ru6filedvlqQF-u1215906487&lang=e&gm=a1&nhor=427827&nho2=2155287&btyp=2&mth=gw&sday=23&smon=2&syr=2010&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&add=12&add=13&add=14&node=-Yn&pfday=-YP+1&ast=

Molim Vas jako, jako... mi je bitno

Kada želite da dobijete "brz" odgovor na neki problem koji vas muči, možete postaviti horarno pitanje.

○ horarni čart je čart odradjen u trenutku kada vam je pitanje "palo napamet" pa je zato potrebno :

• datum postavljanja pitanja
• vreme postavljanja pitanja
• mesto postavljanja pitanja

• dodajte u vašem novom postu datum i vreme vašeg poslednjeg pitanja na tom topiku (ako ste pitali nešto na tu istu temu) da bi se lakše pratio feedback (ako ga je bilo)

• ako je moguće i ako želite ~ razjasnite malo datu situaciju koja vas muči i zbog koje postavljate pitanje

○ link sa čartom znači nije obavezan

Eto, to je horarna astrologija. Samim tim natalni podaci nisu potrebni ;)

aplazinic
24-02-2010, 21:21
da li cu ove godine otici u inostranstvo na usavrsavanje (doktorske studije)?
24.2.2010
9:21 pm, Beograd

dikosava
01-03-2010, 21:00
Da li ću ove godine otići da živim u inostranstvu?

1.3.2010 u 20h 55min u Beogradu.

Hvala!!!!!

Wanjicaa
02-03-2010, 20:10
02.03.2010
20:09 h
Beograd
Da li cu owe godine ici u Inostranstwo?i gde bi to moglo biti?
Unapred zahwalna...

monika21
02-03-2010, 20:39
02.03.2010
20:39 h
Pancevo
Da li cu ove godine ici u inostranstvo? I gde bi to moglo biti?

Scorpio91
02-03-2010, 21:10
Da li cu da pobedim na izboru za kralja mature?????on se odrzava 6.maja....hvala unapred

Lyra
03-03-2010, 11:03
Mene zanima, da li će mi se roditelji ikako preseliti... otiću iz grada u kojem su sada ?

3.3.2010. 11:02 Split

yoohoo
10-03-2010, 14:23
Ja imam jedno pitanjce ali nisam sigurna da li treba da ga postavim ovde ili u skolu jer se tice studiranja u inostranstvu. Naime hocu da konkurisem za stipendiju za skolovanje napolju a pitanje je:

Da li cu otici napolje na studije?
05.03.2010
22.40h Novi Sad

Jos jedna nedoumica... ja sam retro Mars u Lavu u 9 kuci i Mesec u Skorpiji u 1
Ali nisam sigurna kako da gledam fax jer ja imam master diplomu dakle "odradila" sam 9 kucu... sada bih da idem napolje na jos jedan master ili na phd pa nisam sigurna kako se to gleda da li kao 9 ili kao 11 kuca???

zorana
13-03-2010, 21:43
Evo i mene u vezi sa ovim pitanjem.

Mada sam ja resila, koliko toliko, finansijski aspekt odlaska na dalje usavrsavanje u inostranstvu, pre izvesnog vremena sam cula za jednu stipendiju koja se daje nasim studentima i premda nisam imala nameru da konkurisem iz prostog razloga sto sam za bilo kakvo stipendiranje suvise stara, informacija da godine nisu od presudnog znacaja, vec prosek tokom studija, je promenilo moje misljenje i ja cu aplicirati u sledecem krugu. Sto da ne? Na 1200 prijavljenih dodeljeno je oko 100 stipendija, ono sto mene nervira jeste sto i studenti "kaubojskih" univerziteta imaju prava da ucestvuju, no, sta je tu je i nista me ne kosta, pa sam postavila horarno pitanje: "kakve su sanse da ja dobijem tu stipendiju?"

Beograd, 10. Mart 2010. u 14:32

Nije me iznenadilo sto je MO VOC. Bice nategnuto svakako, zato sto je konkurencija ostra, a moj jedini plusevi su visok prosek i vannastavne aktivnosti, kao i bogat CV. Iznenadilo me jeste sto vladar I i vladara XI imaju direktnu aplikaciju, sa razmakom od 4 stepena, promenljiv znak i fiksna kuca, 4 meseca i to je zaista i period kada startuje sledeci ciklus i kada se odobravaju prijave. Brine me sto je ME spaljen i sto je u znaku svog i izgona i pada, dakle, stipendija je losa. Ali sta meni u karti pokazuje kolike su mi sanse? Ko tu mene treba da "voli", pa da mi dodeli tu ubogu stipendiju? Ako su vladar ili IX ili X, onda su moje sanse stogod bolje, zato sto jedan vladar SO prima u sediste, a drugi ga egzaltira.

Any suggestions?

aplazinic
22-03-2010, 22:15
Da li cu do kraja godine dobiti stipendiju za dalje studiranje u inostranstvu?

22.3.2010, 9:14pm Beograd

Dolly
24-03-2010, 00:09
Zdravo svima. Imam jedno pitanje, kupila sam kartu za 14.04 ali Lufthansa
najavljuje strajk. Hocu li putovati tad ili neki drugi put?
Hvala

http://i41.tinypic.com/1z6rr7.jpg

malibiser
24-03-2010, 12:08
[quote=Shmishonja;130561]Da vidimo ~ svaki ispit/diploma/stipendija se uvek gleda kao "vlasništvo" fakulteta koje se daje vama ~ fakultet je IX polje, a njegovo "vlasništvo" je X polje [2 od 9]

Da bi dobili potvrdan odgovor, treba da se povežu ili vladar I i vladar X polja ili Mesec i vladar X polja ili pak da ih neka druga planeta spaja

"kakve su sanse da ja dobijem tu stipendiju?"

Beograd, 10. Mart 2010. u 14:32

Nije me iznenadilo sto je MO VOC. Bice nategnuto svakako, zato sto je konkurencija ostra, a moj jedini plusevi su visok prosek i vannastavne aktivnosti, kao i bogat CV. Iznenadilo me jeste sto vladar I i vladara XI imaju direktnu aplikaciju, sa razmakom od 4 stepena, promenljiv znak i fiksna kuca, 4 meseca i to je zaista i period kada startuje sledeci ciklus i kada se odobravaju prijave. Brine me sto je ME spaljen i sto je u znaku svog i izgona i pada, dakle, stipendija je losa. Ali sta meni u karti pokazuje kolike su mi sanse? Ko tu mene treba da "voli", pa da mi dodeli tu ubogu stipendiju? Ako su vladar ili IX ili X, onda su moje sanse stogod bolje, zato sto jedan vladar SO prima u sediste, a drugi ga egzaltira.

Any suggestions?

Moje znanje je dosta skromnije od tvoga Zorana ali mi nije jasno zasto gledas asc i vladara XI ? a ne X?

aplazinic
24-03-2010, 20:10
Da li cu do kraja godine dobiti stipendiju za dalje studiranje u inostranstvu?

22.3.2010, 9:14pm Beograd

http://i723.photobucket.com/albums/ww237/aplazinic/astro_2gw_02_h_hr615991403.gif

Da probam i ja

ja sam asc skorpiji pluton u 2og na 5st jarca, mars u 9oj u lavu.
stipendija Xpolje u lavu, sunce u V kuci na 2stepenu ovna

povezivanje: mars i sunce trigon, pluton i sunce kvadrat... znaci postoji povezanost planeta.. da li je pozitivan ili negativan odgovor?

zorana
24-03-2010, 20:18
Lili i Al Biruni navode da su stipendije pitanje mundanog XI polja, ne X. Na sajtu Natase Karalic takodje postoji ovaj podatak.

Skorpija
25-03-2010, 19:26
Da li cemo decko i ja ove godine da odemo na more? Sve mi se cini da ce i ove godine nesto da se izjalovi,i zato moram da pitam

25.03 Pancevo
18:24

jupiter
30-03-2010, 14:32
Ima li neke sanse da ove godine otuputujem negde?
Pozarevac 30.3.2010. 14 :17
Asc-lav Mo-vaga ; IX kuca u ovnu,ve u ovnu u IX,
sunce u ovnu u IX,mars u lavu XII.Nekako mi se cini da mog putovanja nece biti?

malibiser
31-03-2010, 11:03
Evo i mene, vreme mi da razmisljam o skitanju :D

Hoću li ići ove godine u Liban i kada?

Pitanje postavljeno 31.03.2010 u novom sadu u 10:07

karta (http://i44.tinypic.com/sc6wid.gif[/IMG])

Ja predstavljena Me na 26 Ovna u XI kuci , I Mo na 27 Vage u V kuci.
IX pocinje u vodoliji Sa je retro na 0 Vage ...

Nakuckacu dostojanstva kasnije....

saandraa
31-03-2010, 18:21
dok sam citala harmonije i uporedjivala sa mojim solarom, palo mi je jedno pitanje na pamet:

da li cu ovog leta odputovati negde na odmor/more i ako da, ondak sa kim? stvarno nemam nista u planu

pitanje je postavljeno danas u 17:26 (bbec)

kaze Smisonja

vladar ASC je Merkur (mesec isto da ne zaboravimo)
Vladar IX polja je Venera
Mesec se nalazi u II polju

Merkur ima prvu aplikaciju upravo sa Venerom (koja menja znak i ulazi u svoje sediste), dok MEsec ima prvu aplikaciju sa Marsom.

recimo da je ogdgovor potvrdan, znaci idem na odmor, kako sada da gledam sa kim? jel gledam ME ili MO sa kojom planetom prvo prave aplikaciju? ili?

Shmishonja
31-03-2010, 18:34
dok sam citala harmonije i uporedjivala sa mojim solarom, palo mi je jedno pitanje na pamet:

da li cu ovog leta odputovati negde na odmor/more i ako da, ondak sa kim? stvarno nemam nista u planu

pitanje je postavljeno danas u 17:26 (bbec)

kaze Smisonja

vladar ASC je Merkur (mesec isto da ne zaboravimo)
Vladar IX polja je Venera
Mesec se nalazi u II polju

Merkur ima prvu aplikaciju upravo sa Venerom (koja menja znak i ulazi u svoje sediste), dok Mesec ima prvu aplikaciju sa Marsom.

recimo da je ogdgovor potvrdan, znaci idem na odmor, kako sada da gledam sa kim? jel gledam ME ili MO sa kojom planetom prvo prave aplikaciju? ili?

Ja ću se samo dodati za aspekte, neću ti tumačiti čart, nema potrebe ~ Merkur nema direktan aspekt sa Venerom, jer mora da promeni znak i predje u Bika da bi imao apl. 90° sa Marsom, koji pre toga ima 90° sa Venerom, dok za Mesec je ok, njegova prva apl. jeste sa Marsom.

Ovde vidimo da će osoba koja će ići sa tobom na more biti predstavljena upravo tim Marsom sa kojim i Mesec i posredno Merkur imaju aspekt :)

dzmuco
31-03-2010, 19:45
Hoce li biti selidbe za mene ove godine?
Zemun 31.03.2010. 19:45

bela
01-04-2010, 21:05
vec tri godine radimo na tome da se preselimo porodicno za svedsku.i taman kad pomislimo da je sve sredjeno i da vise nista ne moze da se desi sto bi to pokvarilo iskrsne problem.:confused: nemam vise snage za to.da li ce nesto biti od tog naseg preseljenja ili mi je pametnije da se ne zamaram vise time::( 1.4.2010.u 21.05h.kraljevo

Majana
24-04-2010, 12:55
Da li ću ići na koncert koji je u Budimpešti?
http://i43.tinypic.com/sg5qnr.gif
Vladar Asc je Sunce na 4 stepenu bika u IX
Mesec je na 9 stepenu devicu u II
Vladar IX je Mars na 9 stepenu Lava u XII
Imamo aplikaciju dva signifikatora S090Ma, i searaciju Mo120So
Nadam se da ništa ne preseca i da je odgovor potvrdan :D

Kora
24-04-2010, 13:22
Tačno je da su So i Ma u aplikacionom aspektu, ali njihovo spajanje preseca retro Me koji pre tog pravi aspekt sa Ma. I So pre toga aspekta sa Ma, pravi aspekt sa Mo i Me.

Mozda da retro Me koji pravi prvi aspekt sa Mo prenosi svetlost ka Ma sa kojim posle sklapa kvadrat i tako da potvrdan odgovor na tvoje pitanje.

zvjezdica
24-04-2010, 13:52
Ovako u letvrtak putujem u drugi grad sa faksom radi nastave terenske. Moram se naći tamo i sa suradnicima sa kojima radim humanitarni projekt koncerata. Zanima me kako će taj put proći i da li se vidi da li će put zapravo donjeti korist ili probleme sa suradnicima?

13:51h pula 24.4.2010.

Hvala puno!

Majana
24-04-2010, 14:32
Tačno je da su So i Ma u aplikacionom aspektu, ali njihovo spajanje preseca retro Me koji pre tog pravi aspekt sa Ma. I So pre toga aspekta sa Ma, pravi aspekt sa Mo i Me.

Mozda da retro Me koji pravi prvi aspekt sa Mo prenosi svetlost ka Ma sa kojim posle sklapa kvadrat i tako da potvrdan odgovor na tvoje pitanje.

Nikada neću naučiti, to je onda odgovor "možda"? :D

Princess77
27-04-2010, 12:58
Da li cu u naredne dvije godine odseliti u Abu Dhabi? Pitanje postavljeno u Banjaluci, 27.04.2010 u 12.57.
Unaprijed hvala svima

Princess77
27-04-2010, 22:18
Citala sam i gledala pa da provjerim jesam li bar nesto shvatila.
Asc je u Lavu ciji je vladar Sunce (ja)
Deveto polje mi je u Ovnu ciji je vladar Mars (inostranstvo)
Mjesec je u Vagi ciji je vladar Venera

Tu stajem jer nisam sigurna da li treba da gledam odnos Sunca i Marsa da bih dobila odgovor ili gledam se tu ukljucuje i Venera i kako?

Princess77
11-05-2010, 13:07
Da li cu u naredne dvije godine odseliti u Abu Dhabi? Pitanje postavljeno u Banjaluci, 27.04.2010 u 12.57.
Unaprijed hvala svima

Ja sam dosla do zakljucka da je odgovor negativan zbog kvadrata koji Sunce pravi sa Marsom. Ne znam sta drugo bih gledala jer je sve ovo jos uvijek prekomplikovano za mene. :confused:

saandraa
11-05-2010, 13:23
u nedelju na ponedeljak bih trebala da idem za rim...e sada posto opet javljaju da je vulkan proradio, postoji mogucnost da se aerodromi opet zatvore, pa rekoh da napravim chartic da li cu otici ili ne

pitanje postavljeno danas u becu u 11 i 22 min. da li idem za rim

Ja sam sunce u biku u X polju i mesec u ovnu u IX polju

Putovanje je Jupiter na samom kraju VIII polja (hi hi ulazi u moje IX polje)

MO i JU nisu povezani
Mo pravi prvi aspekt sa VE

SO i JU prave apl. Sekstil sa 5 vremensik jedinica (ako pratim Mo trebalo bi da budu 5 dana sto bi se I uklopilo u pricu)

Ali Ju ima prvi aspekt 90 sa VE…tako da VE preseca SO I JU

Moje pitanje: jel VE prenosi svetlost tako sto prvo sklapa aspekt sa MO pa sa JU
Ili VE preseca celu pricu tako da je odgovor negativan

Neznam dal bi VE mogla biti bas taj vulkan pa da zbog njega ode mast u propast

saandraa
11-05-2010, 13:36
Ja sam dosla do zakljucka da je odgovor negativan zbog kvadrata koji Sunce pravi sa Marsom. Ne znam sta drugo bih gledala jer je sve ovo jos uvijek prekomplikovano za mene. :confused:

hmmmm....ajd da pokusam, samo da naglasim da neznam bas nesto horarnu ali zelim da je naucim, tako nemoj da uzmes zdravo za gotovo sto pisem

ti si lav sa suncem n akraju IX polja i mesec u vagi u III polju
inostvarnstvo je tvoja IX kuca mars je u lavu u tvojoj 12 kuci

e sada sunce ima prvo konjukciju sa merkurom pa posle kvadrat bas sa marsom a mars ima jedini aplikacioni aspekt sa tvojim SO

MO je u praznom hodu

mozda treba joj jedna osoba (ME) da se umesa u ovoj prici da bi se ti preselila. neznam dal je selidba poslovne prirode al moguce je da ti tamo nece bas biti onako kako si zamislila zbog kvadrata

bilo bi fino kada bi jos neko bacio oko na ovaj horarac

Princess77
11-05-2010, 13:48
hmmmm....ajd da pokusam, samo da naglasim da neznam bas nesto horarnu ali zelim da je naucim, tako nemoj da uzmes zdravo za gotovo sto pisem

e sada sunce ima prvo konjukciju sa merkurom pa posle kvadrat bas sa marsom a mars ima jedini aplikacioni aspekt sa tvojim SO

MO je u praznom hodu

mozda treba joj jedna osoba (ME) da se umesa u ovoj prici da bi se ti preselila. neznam dal je selidba poslovne prirode al moguce je da ti tamo nece bas biti onako kako si zamislila zbog kvadrata

Hvala na pomoci :) Je l' to znaci da odgovor ipak nije negativan? Selidba ne bi bila poslovne vec emotivne prirode i bas zanimljivo da si spomenula jos jednu osobu jer puno toga zavisi upravo od njega.

saandraa
11-05-2010, 13:55
ma pitala sam dal je poslovne prirode zbog X polja, jer SO ulazi uskoro u 10 polje. e sada mozda X poje predstavlja i vizu...nisam sigurna

pa trebalo bi da bude pozitivno ali ipak bi bilo bolje da neko iskusniji pregleda ovo, znas ja sam jos uvek pocetnik

Princess77
11-05-2010, 14:00
Hvala ti u svakom slucaju. I ja bih voljela da neko iskusniji pogleda, nadam se da ce neko naci vremena :-)

Skorpija
11-05-2010, 16:58
Princess77,koristi opciju edit,da ne bi redjala ovako postove.

Princess77
11-05-2010, 17:05
Princess77,koristi opciju edit,da ne bi redjala ovako postove.

Sorry. Nisam sigurna kako ta opcija funkcionise pa je zato ne koristim. :confused:

AnaCG
12-05-2010, 19:14
Da li ću dobiti put u Ameriku? :(

Podgorica

12.05.2010. godine

19:14

kis napraforgo
12-05-2010, 22:51
kada ce se moj dragi vratiti s puta?
22:39h ruma, 12.05.2010.

nemam pojma sta da gledam :confused:

aj nek mi neko pomogne :(

vidim samo da je ME upravo krenuo direktno, a znam da je imao nekih problema na putu, pa pretpostavljam da to znaci da ih je resio?

nanaa
13-05-2010, 11:42
Evo i mene sa večitim pitanjem o inostranstvu. Da li ću ikada ziveti u dalekom inostranstvu? 13.05.10. u 11.40 u Podgorici. Hvala, unapred,nekom ko virne u moj natal!!!!!!!

Princess77
13-05-2010, 11:54

MO je u praznom hodu

Izvinjavam se ako je glupo pitanje, zasto kazes da je mjesec u praznom hodu? Ja sam mislila da je to slucaj kad ne pravi aspekt ni sa jednom drugom planetom a mislim da ovaj moj pravi trigon sa neptunom.

Hvala saandraa, to mi je promaklo.

Princess77
13-05-2010, 15:42
Evo i mene sa večitim pitanjem o inostranstvu. Da li ću ikada ziveti u dalekom inostranstvu? 13.05.10. u 11.40 u Podgorici. Hvala, unapred,nekom ko virne u moj natal!!!!!!!

Ovo je za mene jos uvijek visa matematika ali hajde da probam a neko iskusniji neka potvrdi ili negira.

Asc je u lavu znaci ti si sunce (i mjesec)
9. polje (inostranstvo) ti je u ovnu a vladar je mars

Gledamo da li postoji povezanost sunca i/ili mjeseca sa marsom. Koliko ja vidim i sunce i mjesec prave aspekte sa marsom pa bi po meni odgovor bio pozitivan.

july
13-05-2010, 15:50
moze li mi ko reci,kolike su sanse da sledece godine odem u inostranstvo,povodom postdiplomskih studija???
unapred hvala puno na odgovoru;)!

saandraa
14-05-2010, 09:19
Izvinjavam se ako je glupo pitanje, zasto kazes da je mjesec u praznom hodu? Ja sam mislila da je to slucaj kad ne pravi aspekt ni sa jednom drugom planetom a mislim da ovaj moj pravi trigon sa neptunom.

ma nije glupo pitanje...jeste da MO pravi trigon sa NE ali u TA (tradicionalnoj astrologiji) neptun ne postoji, tako da MO ne pravi ni sa jednoj relevantnoj (s, me, ve, ma, ju, sa)planeti nikakav aspekt

july
14-05-2010, 11:42
moze li mi ko reci,kolike su sanse da sledece godine odem u inostranstvo,povodom postdiplomskih studija???
unapred hvala puno na odgovoru?
14.05.2010 11;40 Bijelo Polje CG

saandraa
14-05-2010, 13:53
unapred hvala puno na odgovoru?
14.05.2010 11;40 Bijelo Polje CG

evo ja cu pokusati ali da naznacim da sam pocetnik i da jos uvek brkam sve zivo, tako da nemoj da se oslonis na moje tumacenje, jos uvek ucim

za postavku pitanja sam uzela jucerasnji datum i jucerasnje vreme u 15:50 jer si tada prvi put pitala.

nepotrebno je ponavlajti isto pitanje jer se tada rezultat kvari, tj. odgovor nemoze biti tacan, vazno je, i samo to je bitno, kada se pitanje rodilo!

vako: ti si AC vaga, vladar je VE u 9om polju u blizancima iMO i 8oj kuci u biku
inostranstvo (a i postiplomatski koliko sam ja ukapirala) je prestavljeno tvoji IX poljem kojim vlada ME

vidi se da je tebi jako stalo do ovog "putovanja"

ali ME je u praznom hodu, tako da nema povezivanja izmedju tebe i IX polja

tako da mislim da je ovde odgovor nazalost negativan

ALI moguce da ja gresim tako da bi bilo fino kada bi neko stucniji bacio pogled na ovo pitanjce ;)

july
14-05-2010, 15:27
evo ja cu pokusati ali da naznacim da sam pocetnik i da jos uvek brkam sve zivo, tako da nemoj da se oslonis na moje tumacenje, jos uvek ucim

za postavku pitanja sam uzela jucerasnji datum i jucerasnje vreme u 15:50 jer si tada prvi put pitala.

nepotrebno je ponavlajti isto pitanje jer se tada rezultat kvari, tj. odgovor nemoze biti tacan, vazno je, i samo to je bitno, kada se pitanje rodilo!

vako: ti si AC vaga, vladar je VE u 9om polju u blizancima iMO i 8oj kuci u biku
inostranstvo (a i postiplomatski koliko sam ja ukapirala) je prestavljeno tvoji IX poljem kojim vlada ME

vidi se da je tebi jako stalo do ovog "putovanja"

ali ME je u praznom hodu, tako da nema povezivanja izmedju tebe i IX polja

tako da mislim da je ovde odgovor nazalost negativan

ALI moguce da ja gresim tako da bi bilo fino kada bi neko stucniji bacio pogled na ovo pitanjce ;)
O.k hvala puno Sandra na odgovoru!

AnaCG
28-05-2010, 23:52
Da li ću dobiti put u Ameriku? :(

Podgorica

12.05.2010. godine

19:14

Ima li šanse da neko odgovori.... ?

Mishollo
29-05-2010, 10:41
Da li ću dobiti put u Ameriku?...

http://i45.tinypic.com/2zjgwoy.jpg Trebalo bi da da. Za oko jednu nedelju ili mesec dana, od danas. Sada, ne znam kada očekuješ vest...

AnaCG
29-05-2010, 10:50
Da, za mjesec dana bi trebalo da dobijem odgovor! Hvalaaaa :)

CARAPICA
30-05-2010, 18:47
Pere me sto na sat da otputujem. 30.05.2010 18:38 Pula
Pitanje je bilo da li bi ubrzo mogla dobiti neku opciju. Nažalost mislim da je odgovor negativan.
Ja sam škorpion s marsom u 9 polju, mars nema nikakvih aspekta, time sam već eliminirana :lol:
Mjesec je vladar 9 koji je ujedno i predstavnik mene,ali svejedno nisu u kombinaciji,tako da izgleda da je moja želja velika... ali sve ostaje samo na želji.
Jesam li u pravu?

tori
30-05-2010, 18:51
Kad cu ja do kraja ove godine otici na godisnji odmor/putovanje?
Ne znam mogu li da pitam i kuda?

20 51, 30.5.2010., Dubai

veca_
07-06-2010, 13:19
Da li cu otici na more ovog leta?
Pitanje postavljeno 28.5.2010. 16:09h u Zajecaru
Hvala........

nanaa
07-06-2010, 14:18
Pitanje:Kada mi je najbolji period za trajno preseljenje u inostranstvo (Australija).Ne znam da li mi ta zemlja dobro leži,ustvari...
07.06.10. u 14.18 u Pg.

donalea
07-06-2010, 17:36
Ajde i ja da pitam:hocu li ici negde na more ovog leta?
07.06.2010.
17:36,beograd?

ochajna domacica
07-07-2010, 00:26
Da li cu do kraja godine izaci iz zemlje(otputovati)? da ne kazem na duze...to valjda i ne mogu da pitam...jel tako?!
7.jul.2010
Beograd
00h 22min.

Karta karta (http://img822.imageshack.us/img822/1297/pitanje.gif)

Nema direktne aplikacije izmedju vladara Asc.Marsa i Mo, kao ni sa vladarem IX Jupiterom, dakle odgovor je odrican. I da skratim sebi muke apliciranja bilo gde.

zvjezdica
07-07-2010, 14:16
da li ću ovaj mjesec odpustovati u drugi grad kao što mi je rekla gatara i zbog kojih razloga..da li je vezano za humanitarne koncerte ili?

14.02h,7.7.2010.pula

ja sam ve u lavu na 26* i Mo u biku na 18*...
Put je ME u raku na 25*...

ako se ne varam ME i MO će imati aplikacioni sekstil za 7* jedinica vremena ili?

http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=nkjfiledNETbd-u1258642746_1136038187&lang=e&gm=a1&nhor=37138226&nho2=37138226&btyp=2&mth=gw&sday=7&smon=7&syr=2010&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&add=18&add=19&add=20&add=22&node=-Yn&topo=1&asp=0&ast=

ganci
07-07-2010, 14:34
Imam li ja kakve sanse za inostranstvo sl. godine?
14:33 7.7.2010 Beograd
hvala :)
http://i49.tinypic.com/k2e33q.gif

cmokic78
07-07-2010, 18:30
Pitanje Da li cemo nas dvoje otputovati zajedno na more?

http://s581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/?action=view&current=Putovanje.gif

Posto gledamo vladara AC Merkura, Mesec koji se obecavajuce smestio u 9 polje koje se uzima u konsideraciju kao i sam njegov vladar u ovom slucaju Venera koja pravi aplikacioni aspekt sa Venerom vladarem 9 polja znaci ima povezivanja izmedju pitaca i putovana; Dalje ~ ovde se vidi da posto je Mesec u vladarstvu Venere vladara 9 kuce i pokazatelja puta da sam ja veoma zainteresovana da idem na to more tj egzaltiram ga ~ vladar 9 je u 12 i u Devici (posto je na zadnjim stepenima znaka) pa se jasno vidi nasa namera da odemo na ostvo (12 kuca) u Hrvatskoj (Devica). Prva meseceva aplikacija je sekstil sa Merkurom pa kvadrat sa Venerom i na taj nacin vrsi prenos svetlosti izmedju vladar 1 i 9 kuce sto bi trebalo dodatno da obezbedi potvrdan odgovor

bizmark
09-07-2010, 14:30
evo da pitam konkretno, da li cu u buducnosti ziveti u inostranstvu ili cu ostati u Srbiji?

14:26h Beograd 09.07.2010

pozz :-)

Skorpija
09-07-2010, 15:45
Posto nisam bila godinama na more,a imam veliku zelju,pitanje je da li cu ove godine otici na more

9.07.2010
15;40 Pancevo

Asc u sco--vladar mars u devici u 10 polju
vladar pitanja je mesec u blizancima na vrhu 8.polja (???)

ovde se sada ne gleda mesec,jer je na prvoj strani Shmisonja rekla da se pored vladara asc i 9.kuce gleda mesec,ali sam mesec je vladar pitanja.
Mars i mesec prave egzaktni kvadrat.
Zajednicki vladar im je merkur koji je na 29*....
*ebes ga,ali ja sada ne znam dalje,pogotovu kada vidim ovaj 29* stepen.

ochajna domacica
12-07-2010, 21:32
Svaki put kad bih postavila sebi pitanje naglas da li cu otici odavde ili da li cu se kfalifikovati da radim u ino, i sl.da li cu uopste izaci iz zemlje, dali cu putovati, da li cu ziveti u inostranstvu? ...ni jednom kroz moja pitanja nije bilo povezivanja vladara Asc i 9 polja, kao ni prenosenje svetlsoti niti povezivanja sa Mo i So.
Sto znaci da je moj natal i ono sto daje 9 polje jedna velika obmana, dakle ipada da ja ili nazovi "to" mene obmanjuje i tera me na razocarenja verujuci da stvarno imam sanse ili nade da odem?
Pa sto onda da saljem i razocaravam se vise i dokle...

Skorpija
13-07-2010, 16:49
Ocajna,ne mora iskljucivo da bude aspekt izmedju vladara I i IX kuce (mada je pozeljno),pogledas i mesec,mozda ih neka treca planeta spaja,a na sve to recepcije uglavnom odrade pricu.

ochajna domacica
13-07-2010, 17:28
Ocajna,ne mora iskljucivo da bude aspekt izmedju vladara I i IX kuce (mada je pozeljno),pogledas i mesec,mozda ih neka treca planeta spaja,a na sve to recepcije uglavnom odrade pricu.Mislis Skorpiiii? Hm. Hajde, da ne gubim "lazne" nade..ona poslednja umire, stoput ponovljeno. :(

vilenija
13-07-2010, 17:58
Posto nisam bila godinama na more,a imam veliku zelju,pitanje je da li cu ove godine otici na more

9.07.2010
15;40 Pancevo

Asc u sco--vladar mars u devici u 10 polju
vladar pitanja je mesec u blizancima na vrhu 8.polja (???)

ovde se sada ne gleda mesec,jer je na prvoj strani Shmisonja rekla da se pored vladara asc i 9.kuce gleda mesec,ali sam mesec je vladar pitanja.
Mars i mesec prave egzaktni kvadrat.
Zajednicki vladar im je merkur koji je na 29*....
*ebes ga,ali ja sada ne znam dalje,pogotovu kada vidim ovaj 29* stepen.

MO i MA su u aplikacionom kvadratu, pa mislim da će ti se prilika za odlazak na more ostvariti.

Ali, kako je u pitanju kvadrat bez recepcije, moraćeš prilično da se potrudiš da toga dođe. Odnosno, ako se ozbiljno ne angažuješ da nađeš smeštaj, kao i da pribaviš novac ili uletiš u neki aranžman koji bi imao povoljnosti, ništa od mora.
Zaključak, niko ti neće ponuditi neko rešenje ako sama ne pojuriš mogućnost

Fensi88
16-07-2010, 19:00
evo da pitam konkretno, da li cu u buducnosti ziveti u inostranstvu ili cu ostati u Srbiji?

14:26h Beograd 09.07.2010

pozz :-)

Ti si Mars, inostranstvo je Mesec, vladar 9 kuce.Srbija je Saturn, vladar 4.kuce. Prvi Mesecev aspekt je kvadrat sa Marsom, to znaci da ces u buducnosti ziveti u inostranstvu ali uz mnogo napora i truda i sve u svemu nece biti prijatno. Nema recepcija, a to znaci da je cena previsoka. Mozda ces se na kraju pitati "ma sta mi je sve ovo trebalo?"

arctiumLappa
18-07-2010, 23:22
Razmisljam o doktoratu u Svajcarskoj trenutno, nasla sam idealno mesto! Da li cu otici tamo na PhD? Beograd, 18ti juli 2010, 00:55am
Nisam nesto ni za ni protiv nesto, samo se pitam, jos ih nisam ni kontaktirala.
Vidim da izmedju mene i vladara nema kontakt, medjutim saturn za koji dan menja znak i egzaltira vladara asc, jel' to menja nesto?

Tnx a lot!

ochajna domacica
19-07-2010, 17:45
Sutra imam razgovor sa inostranom firmom, pa ne znam gde da postavim pitanje, preliminarni je razgovor a do posla tek...ihahaj. ove je tek prvi korak, a vezano je za inostranstvo!

BabyBlack
19-07-2010, 18:13
Da li cu ziveti ili se skolovati u inostranstvu?
Sombor, 19.07.2010. u 18:09
http://img3.imageshack.us/img3/731/babylw.gif

loreley
21-07-2010, 00:28
evo meni opet jedno pitanjce neda mira- oću li zivjeti u dalekom inozemstvu(australiji)ili u europskom inozemstvu?ili ipak kući?
ČK, 0:27, 21.07.

ochajna domacica
24-07-2010, 00:33
Da li cu proci za posao u inostranstvu? Tj.da li ce me primiti, otici? Sve je to isto!!!

http://img227.imageshack.us/img227/5964/astro2gw01forte81105156.gif (http://img693.imageshack.us/img693/4995/astro2gw01fortehr812091.gif)

Mesec ima prvu aplikaciju sa vladarem Asc.Venerom u Devici i to za 7 jedinica. Vladar 9 polja je Sa, na 0`Vage, ali sa Mesecom ima separaciju! Mesec je u padu i pod vladavinom Sa., na 7` Jarca i to na samom izlasku iz 8 polja?
Molim nekog da mi pomogne!!!

nena peric
25-07-2010, 16:09
Da li cu do kraja godine otputovati negde u inostranstvo?
Beograd, 16.07h 25.07.2010

moja natana http://a.imageshack.us/img248/2954/natalnakarta.gif

kis napraforgo
27-07-2010, 17:28
da li cu ziveti u engleskoj, kada i kako ce mi biti tamo?
ruma, 26.07.2010. 22h

asc 18,57 riba, IX polje 3,43 strelca

ja sam JUre na 3,23 ovna, ali i inostranstvo je JUre

jasno mi je samo to da cu tamo biti svoj na svom, vec sad su mi recepcije dobre, ali kad se JU vrati u ribe, bice idealno.

medjutim to sto su isti signifikatori me skroz zbunjuje oko odgovora da ili ne i kada?

da li moze neko da mi pomogne?

nina4
30-07-2010, 01:43
Nakon veoma napornog perioda-otkaz,ekonomski i porodicni problemi pruzila mi se mala sansa da sa svojom prodicom otputujem na odmor u Bosnu ,iz koje sam inace.Medjutim,svakim danom dolaze novi problemi tako da sam zabrinuta da li ce se put uopste ostvariti.Zato moje pitanje glasi da li cu uspjeti sa svojom porodicom bez vecih problema da odem na ovaj put?
Pitanje postavljeno u 01.42. u Landskrona Svedska 30.07.2010.
Unaprijed se od srca zahvaljujem:)

milunka
31-07-2010, 15:46
pliz, odgovorite mi, da li cu otici u Barselonu ovog septembra?
pitanje postavljeno u Padinskoj Skeli (Bg), 15:45, 31.07.2010.
hvala :*

mikica
01-08-2010, 01:19
da li cu otici na more i da li ce to krace putovanje proci u redu s obziromna izazovne aspekte :)
1.8.2010 Sarajevo 01:15

nanaa
01-08-2010, 02:12
Da li ću otići u inostranstvo do kraja ove godine?
01.08.10. u 02.11 min. u Pg. Hvala

Fensi88
28-08-2010, 13:33
Da li ću otići u inostranstvo do kraja ove godine?
01.08.10. u 02.11 min. u Pg. Hvala

ASC=25Ge10
Ne. Ti si Merkur u 4 kuci, kuci tvog sadasnjeg doma i Mesec u 11. kuci, kuci zelja i planova. Saturn je vladar 9 kuce, kuce inostranstva, takodje je smesten u tvoju 4 kucu(tvoj sadasnji dom), znaci ne ides nikuda. Kao sto se vidi nema buducih aspekata medju vladarima, to je Ne odgovor na tvoje pitanje.

nanaa
29-08-2010, 00:50
ASC=25Ge10
Ne. Ti si Merkur u 4 kuci, kuci tvog sadasnjeg doma i Mesec u 11. kuci, kuci zelja i planova. Saturn je vladar 9 kuce, kuce inostranstva, takodje je smesten u tvoju 4 kucu(tvoj sadasnji dom), znaci ne ides nikuda. Kao sto se vidi nema buducih aspekata medju vladarima, to je Ne odgovor na tvoje pitanje.

Hvala,Goco,na odgovoru.Meni je super i ovdje na brdovitom Balkanu.

dzmuco
02-09-2010, 12:09
Hocu li putovati u Englesku ove godine?
Zemun 02.09.2010. vreme 12:07

aziza
02-09-2010, 13:11
Originally Posted by *Invisibleshadow*

Da vidimo ~ ovde gledamo vl. As', vl. IV polja, vl. IX i Mesec ~ Jupiter u Vna vrhu III polja, Mesec u Vagi na samom vrhu X polja, Mars u Ovnu u IV polju i Sunce u Biku na kraju V polja.

• da bi dobili odgovor treba da se povežu ili :
○ Jupiter / Mesec sa Marsom
○ ili Jupiter / Mesec sa Suncem

• Mesec upravo ima prvu aplikaciju 180° Mars, pa potom 120° Jupiter.
• ostale planete nemaju bližu direktnu apliakciju.

○ samim tim odgovor ~ sačekaćeš još izvesno vreme da se bolje organizuju sve stvari u vezi selidbe, ali ćeš na kraju ipak sve uspešno odraditi i preseliti se

Posto sam videla pitanje o preseljenju , a Smisa je odgovorila , onda mogu da postavim isto pitanje ovde .
Dakle , da li cu se preseliti u narednih godinu dana ?
evo karte
http://img706.imageshack.us/img706/6670/astro2gw14preseljenje39.gif
Vladar Asc Mars u Vagi u 11 polju , vladar IV polja Neptun u Vodoliji u 3 polju , Mesec u Blizancima u 7 polju .
Mars pravi Trigon sa Neptunom ,a Mesec i sa Neptunom i sa Marsom.
Ako sam shvatila , potvrdan je odgovor , a vremenska odrednica se gleda po stepenima ??

boxi
02-09-2010, 22:17
Molim vas da mi neko odgovori da li cu pronaci ko mi je ukrao zlato iz kuce, t.j. da li ce mi ono biti vraceno. Pitanje postavljeno 2.09.2010 u 22.17 h

djurafigura
03-09-2010, 12:52
Da li ću ikada živeti u inostranstvu? Hvala :-)
http://a.imageshack.us/img52/7371/horarinostranstvo.gif

Lalica
16-09-2010, 15:44
Identicno pitanje kao u gornjem postu!
Da li cu ziveti i raditi u inostranstvu i gde (ako hocu)?
Vec sam godinu dana bez posla i nema ni naznake da ce ga biti (diplomirani sam inzenjer) i na kraju sam zivaca, pa "kopam" na sve moguce nacine da se domognem posla u inostranstvu.

15.43 Novi Sad
Hvala! :)

kis napraforgo
23-09-2010, 21:17
molim vas da mi neko pomogne oko ovog pitanja jer se odnosi na konkretan slucaj koji u meni budi neku sumnju u dobre namere suprotne strane.
naime, ocajna sam zbog gubitka posla, pa sam u fazi trazenja. tako danas uzmem oglasnik i javim se na oglas za posao cuvanja deteta u inostranstvu. sve placeno pa cak i put! na oglas mi se javio deda deteta, a porodica njegovog sina je u norveskoj. u tri reci smo se dogovorili! sutra cemo se naci da se dogovorimo detaljnije?!
e sad mene zanima: da li cu otici u norvesku i kako ce mi tamo biti?
ruma 23.09.2010. 17:36h

evo sta sam dobila,

ASC 4 riba

ja JUr 28 riba u I kuci

MO 3 ovna u I kuci

IX 28 skorpije, 5 skorpije u VIII kuci

JU jeste retro ali je zato u svom vladarstvu, i u IX polju bice u najboljoj poziciji posto je skoro celo IX polje u strelcu, ono samo pocinje u skorpiji, znaci ulazi u inostranstvo preko muske osobe koja je vrlo stabilna jer se nalazi u skorpiji pa jos u VIII kuci. ta ce se osoba meni svideti, ali ja cu za njega biti kao bilo ko drugi. verovatno cu biti i opcinjena ponudom jer JU egzaltira VE koja je vladar VIII/tudj novac.
medjutim, nema kontakta izmedju JUr i MA.
MA pravi prvu apl MA60SMC, a zatim imamo MO120SMC, pa me zanima dali i SMC moze u ovom spajati putem prenosa svetlosti?

prvi aspekt koji se dogadja pre gore spomenutih je MO180SA, pa da li to znaci da cu morati da savladam neku prepreku jer je SA vl XII polja ili cu saznati nesto sto mi nije poznato a nece mi se bas svideti, jer SA je kod MO u padu ili je XII daaaleko inostranstvo/norveska?

osim toga tu se umesala i antiscija MO180JUr (!), koja je ustvari aspekt pre MO180SA.

sad ne znam kako da to protumacim jer recepcije su dobre
ispada da bi mi tamo bilo super, a aplikacije govore da od toga nema nista :confused:

molim vas da mi pomognete, ne bih bas da odem "grlom u jagode", jer norveska bas nije iza coska, a imam jos dve opcije vezane za inostranstvo, od kojih mi se ova jos cini najbolja, ako je sve tako kao sto covek prica?

Tanja_13
18-10-2010, 17:17
Da li cu sledece godine otici da zivim u inostranstvu? 18.10.2010 17h14min Valjevo
Ja sam Mars u 7 kuci ,vladar 9 je Jupiter u 12 kuci,Jupiter i Mars su u aplikaciji,Znaci li ovo potvrdan odgovo?

skorpija3010
19-10-2010, 11:36
drugari da li neko moze da odgovori, kada mogu da ocekujem put na Kipar povodom promjeen radnog mjesta
podgorica 11.36 am 19.10.2010.

pozzzz

cmokic78
18-11-2010, 22:22
http://i581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/CMOKIC78Novagodina.jpg gde cu cekati novu godinu

virgo84
19-11-2010, 00:09
evo i ja bih postavila pitanje..da li cu otici da zivim u inostranstvu?
http://img684.imageshack.us/img684/4365/astro2gw03iiiii83045797.gif

ako bi neko nesto iskomentarisao... ja samo vidim da nema pokazatelja da cu poci, jer merkur( ja) nema aspekt sa venerom( vladar 9) ali je merkur u strijelcu( vidi se zelja) pa u konjuk sa marsom( strijelac) mjesec, ide ka 9 polju,u ovnu...al dalje bas se ne snalazim...vidim da merkur pravi kvadrat sa jupiterom,aplikacioni, 9 stepeni...pa valjda i to potvrdjuje pricu:(

virgo84
19-11-2010, 18:01
http://i581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/CMOKIC78Novagodina.jpg gde cu cekati novu godinu

cmokic, ajde da probam..ti si sunce u 4 u skorpiji(vladar mars) zelis da ides negdje u inostranstvu( mjesec u 9 u ovnu) a ne mogu se snaci na ovoj tvojoj karti oko aspekata,a dispozitor i mjeseca i sunca je mars,kao vladar 9, koji se nalazi u 4( to mi ukazuje da ce biti kao u tvome gradu) ali taj mars je u strijelcu, i pravi aspekt( cini mi se sa mjesecom) pa ti mozda ipak podjes negdje..e sad gdje... e to vec ne znam,neka zemlja u znaku ovna... valjda:)

cmokic78
19-11-2010, 18:28
cmokic, ajde da probam..ti si sunce u 4 u skorpiji(vladar mars) zelis da ides negdje u inostranstvu( mjesec u 9 u ovnu) a ne mogu se snaci na ovoj tvojoj karti oko aspekata,a dispozitor i mjeseca i sunca je mars,kao vladar 9, koji se nalazi u 4( to mi ukazuje da ce biti kao u tvome gradu) ali taj mars je u strijelcu, i pravi aspekt( cini mi se sa mjesecom) pa ti mozda ipak podjes negdje..e sad gdje... e to vec ne znam,neka zemlja u znaku ovna... valjda:)

ajde ako si raspolozena da se igras reci cu ti i gde posto je danas def da putujem :D

virgo84
19-11-2010, 18:34
ajde ako si raspolozena da se igras reci cu ti i gde posto je danas def na putujem :D

cek,definitivno ne putujes, jesi li to mislila?
eh, ako je tako zao mi je,ali nikad se ne zna...ima jos do 31.12:)

cmokic78
19-11-2010, 19:03
cek,definitivno ne putujes, jesi li to mislila?
eh, ako je tako zao mi je,ali nikad se ne zna...ima jos do 31.12:)

Putujem bre :D

virgo84
19-11-2010, 19:06
Putujem bre :D

a to,super:) e pa interesuje me..gdje:)

virgo84
20-11-2010, 12:58
cmokic, jel mozes da vidis moje pitanje na ovoj strani..hocu li zivjeti u ino... ja sam t onesto istumacila, ali mi treba samo potvrda:(

cmokic78
20-11-2010, 14:56
cmokic, jel mozes da vidis moje pitanje na ovoj strani..hocu li zivjeti u ino... ja sam t onesto istumacila, ali mi treba samo potvrda:(

gde si ti sada trenutno? .... u mestu rodjenja ili ne

virgo84
20-11-2010, 16:26
gde si ti sada trenutno? .... u mestu rodjenja ili ne

sad sam u mjestu rodjenja, tj podgorici

cmokic78
20-11-2010, 16:51
sad sam u mjestu rodjenja, tj podgorici

Onda srecan put neka primorska zemlja ili Rusija za 10 jedinica vremena

virgo84
20-11-2010, 16:58
Onda srecan put neka primorska zemlja ili Rusija za 10 jedinica vremena

ajde da se nadamo da ce biti to ova jedna ponuda za australiju( mada ni kanada nije iskljucena) eh, cmokic ako se to desi, zovem te u goste:)
a to sto kazes 10 jedinica, neka bude mjeseci, samo da nije godina:)

Sirena
05-12-2010, 19:53
Premesten post koji je greskom zavrsio na temi horarne i tajnih neprijetelja. Ovde mu je mesto, pa ako je neko voljan da chekira, a ja cu da probam i sama uzgred! Pitanje je postavljeno 05.12.2010. u 1:54 AM, Beograd

Da li cu ziveti u nekom delu svog zivota u inostranstvu? Prilicno sam zaokupljena mislima da se uputim u preko granice,evropa,amerika... i tamo zapocnem zivot. Ova ideja postoji od kad znam za sebe,stalno sam osecala potrebu da odem,da je moj zivot "tamo negde". Poslednjih par godina je malo utihnula,ali evo je opet,mislim da me nece nikad ostaviti na miru! Zelim da znam jel to stvarno moja sudbina ili samo latentna zelja za boljim zivotom? Hvala dragi forumasi

kristina 88
05-12-2010, 20:34
Gdje cu cekati Novu 2011 i u kakvom drusstvu nesto sad kao planiram ali nista nije sigurno:)

http://img704.imageshack.us/img704/4128/doek2011.gif

daki7
05-12-2010, 21:10
ja sebe vec 100 godina vidim tamo negde napolju.ovog leta sam radila u grckoj pa me zanima da li cu i sledece:D
mada mi je zelja Engleska(malo li je).pa ako je neko voljan ili zeli evo kartica.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=1d3filewVhacO-u1288039112&nhor=432494

kristina 88
09-12-2010, 23:38
Gdje cu cekati Novu 2011 i u kakvom drusstvu nesto sad kao planiram ali nista nije sigurno:)

http://img704.imageshack.us/img704/4128/doek2011.gif

ili cu ipak ostat doma?:D

Fensi88
11-12-2010, 16:31
ili cu ipak ostat doma?:D

Tvoji vladari su Su i Mesec u 5 kuci, siguran znak da je neces docekati kod kuce vec na zabavi. Tu su jos i Ma, vladar 10 kuce, pa ces biti u drustvu ili sefa ili majke, a i Me je tu, vladar 11 i 3 kuce, a to znaci u istom drustvu bice i par tvojih prijatelja ili suseda.

ochajna domacica
17-12-2010, 01:50
Evo imam pitanje, malo na vremesnkoj distanci, ali cisto da vidim kao funkcionise:
Da li cu na leto otputovati u Spaniju(Solo)?

http://img207.imageshack.us/img207/4885/putovanje.gif

Ja sam Venera i Mesec. Za 7 mesecevih jedinica imaju aplikaciju ali radi se o opoziciji. Venera je u svom izgonu i svom terminu(jel to nesto kao prijatelj)..i Mesec je u znaku svoje egzaltacije u terminu Venere.
Putovanje je Merkur retro. U Jarcu, u svom terminu..Mesec ima trigon ali separaciju 1 sa Merkurom. hm.sta bi moglo znaciti? Prepreke oko onog SOLO? Jer ako je Mo u 7 polju,onda mora znaciti neku drugu osobu ili grupu? Mesec prva aplikacija u trigonu sa Marsem, a on je vladar 7 polja i 2, pod njim je Venera?
jel ce to nesto da mi se izjalovi?
idem ili ne idem? :(
ako je odgovor delimicno POTVRDAN, da li to znaci i mogucnost da cu se predomisliti zato sto mi ne odgovara drustvo, ali da cu ipak otici negde(ne Spanija?)xexexe..bolje od toga moze samo da bude Vlasotince :D:4lol: :D

vilenija
17-12-2010, 21:03
Evo imam pitanje, malo na vremesnkoj distanci, ali cisto da vidim kao funkcionise:
Da li cu na leto otputovati u Spaniju(Solo)?
http://img207.imageshack.us/img207/4885/putovanje.gif

Kad se SA nađe na Asc-u to obično ukazuje na određene probleme na koje nilazi pitač prilikom realizacije svojih želja, pa ne isključujem mogućnost da ćeš od putovanja ili odustati ili ga odložiti, posebno što je ME retrogradan i uskoro ulazi u znak svog izgona.

Možda će nalaženje društva za to putovanje predstavljati uzrok odlaganja, iako nije isključeno da ćeš ga naći.

S obzirom da je leto još daleko, možda taj SA na Asc-u poručuje da za sad sačekaš sa konačnim zaključcima pa kada budeš našla to društvo, onda i razmisliš o destinaciji na koju bi ste išli.

ochajna domacica
17-12-2010, 21:15
Kad se SA nađe na Asc-u to obično ukazuje na određene probleme na koje nilazi pitač prilikom realizacije svojih želja, pa ne isključujem mogućnost da ćeš od putovanja ili odustati ili ga odložiti, posebno što je ME retrogradan i uskoro ulazi u znak svog izgona.

Možda će nalaženje društva za to putovanje predstavljati uzrok odlaganja, iako nije isključeno da ćeš ga naći.

S obzirom da je leto još daleko, možda taj SA na Asc-u poručuje da za sad sačekaš sa konačnim zaključcima pa kada budeš našla to društvo, onda i razmisliš o destinaciji na koju bi ste išli.
Da, promena plana svakako da se podrazumeva ukoliko se ne pitam vise samo ja. tj.ako u medjuvremenu kao sto kazes dodje do promene.
Sustina je da mi je zelja da odem sama :)
Hvala. (posebno sto mogu pristati na kompromis, ali se necu vise osecati kao prilikom zamisli SOLO ;) Merkur u izgonu, Venera u izgonu..i naravno ako su prepreke preko kojih ne mogu da predjem, nesto kao principi, da cu odustati)

ochajna domacica
22-12-2010, 03:10
Odlucila sam da sledeci rodjendan ne provedem u rodnom gradu. Jeste daleko ali eto palo mi je na pamet da postavim pitanje: da li cu sledeci svoj rodjendan provesti tamo gde sam zamislila(odnosno utvrdila vec gde)?
Evo karte: http://img153.imageshack.us/img153/9232/astro2gw02aaahr72723336.gif

Fensi88
27-12-2010, 22:09
Odlucila sam da sledeci rodjendan ne provedem u rodnom gradu. Jeste daleko ali eto palo mi je na pamet da postavim pitanje: da li cu sledeci svoj rodjendan provesti tamo gde sam zamislila(odnosno utvrdila vec gde)?
Evo karte: http://img153.imageshack.us/img153/9232/astro2gw02aaahr72723336.gif

Ocigledno je da planiras da ga provedes zaista daleko i ta ce ti se zelja ostvariti, Mesec ima opoziciju sa Ma, tvojim vladarom. Posto je opozicija u pitanju, ili tamo neces ostati dugo, ili ces zazaliti sto si tamo bila.

malomace
05-02-2011, 18:03
da li cu jednog dana otici da zivim u inostranstvo..konkretno Amerika?
17:44.krusevac.05.02.20011 :)
horic: http://tinypic.com/r/2d8i4uw/7

milunka
16-03-2011, 01:58
da li cu otici na apsolventsku ekskurziju ove godine? :)
Beograd, 16.3.2011., 00:57h.