Pitanja u vezi trudnoće i dece [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pitanja u vezi trudnoće i dece

Strane : [1] 2 3 4 5

Shmishonja
13-04-2009, 11:11
:bebadeckic:

Najglavnije pitanje ~ da li sam trudna? Ostalo su sve varijacije : da li je ona trudna? Da li ću u skorije vreme ostati trudna? Da li ću ikada ostati trudna? Broj i pol nerodjenog deteta? Usvajanje dece.

Ali, takodje, ovo polje se vezuje i za dete koje je već rodjeno ~ da li će moja ćerka/sin uspešno završiti fakultet? Da li će moja ćerka/sin naći dobar posao?

Najjasniji i najsnažniji pokazatelji potvrdnog odgovora ~ vl.I u V polju i obrnuto, kao i Mesec u V polju ili je usko povezan sa vl. I ili vl. V polja. Takodje, gledamo i X polje ~ društveni status, ako je na neki nači vezan sa ove tri planete ~ vl. Ip. vl. Vp. ili Mesecom ~ takodje je odgovor potvrdan.

Malefik vezan za vl.Ip. vl.Vp. ili Mesec daje negativan odgovor. Loše postavljen vl.V polja takodje može da da negativan odgovor. Antiscija pomaže, ali se ne sme bazirati sud samo na osnovu nje.

Napomena ~ ako se ove tri planete čak nadju u neplodnim znacima, odgovor ne mora biti negativan, a i obrnuto, ako su u plodnim znacima, ne mora odgovor 100% da bude potvrdan.

Ako se vl.V polja nadje u VIII polju ~ ne treba paničiti ~ s jedne strane bitno je koliko je klijentkinja trudna ~ ako je na početku trudnoće ~ moguć je pobačaj [ali tu malefici su JAKO bitni] ~ a ako je pred sam porodjaj može ukazati na "izlazak" bebe ~ VIII polje je karlica, donji deo stomaka.

Takodje, malefici i Južni Čvor u V polju ili su vezani za vl.V polja mogu ukazati na probleme u trudnoći ili čak pobačaj.

DA LI ĆU U SKORIJE VREME OSTATI TRUDNA ?

~ uobičajena analiza ~ traži se povezanost vl.I i vl.V polja i Meseca. Ako se neko od njih nadje u Raku, Škorpionu ili Ribama, odgovor automatski naginje ka "da". Ako se nadju u neplodnim znacima Blizancima, Lavu ili Devici ne mora automatski da odgovor bude negativan, onda tražimo recepcije. Sem u slučaju da je Sunce vldar Asc', bilo koja planeta koja je blizu njega je spaljena i time daje negativan odgovor.

~ imajte na umu da Venera i Jupiter nisu jedini signifikatori za plodnost pored Meseca, naravno. Venera je prirodni vladar ženske plodnosti, dok je Jupiter prirodni vladar muške plodnosti pa se na tom nivou posmatraju te dve planete. I opet, sve zavisno gde su i u kojim dostojanstvima.

Na šta treba obratiti pažnju :
~ vl. Asc' : pitač
~ vl. V polja : njeno polje dece / plodnosti
~ vl. VII polja : partner
~ vl. XI polja : njenogo polje dece / plodnosti
~ Mesec i njegov dispozitor.

DA LI ĆU IKADA OSTATI TRUDNA ?

~ ovde je VRLO bitna stvar ~ koliko klijentkinja ima godina ~ ako je mlada, a horar je na pola sa "da" i "ne" i treba potražiti par opcija, ako je klijentkinja u 50im godinama onda će nam trebati svaki potvrdan odgvor da bi je obradovali.
~ naravno, opet se gleda isto : vl.Asc', vl. Vp. vl.Desc', vl.XIp. Mesec i njegov dispozitor.

BROJ I POL ?

~ tradicionalna astrologija ma kolik precizna, ne može nam baš uvek dati egzaltno tačan broj dece ili besprekorno odrediti pol. Ali, može nam dati : biće jedno, dvoje, nekoliko, mnogo, nijedno.

~ opet ista procedura sa ovih 5 pokazatelja. Kada ustanovimo potvrdan odgovor što se tiče plodnosti klijentkinje, onda se bacamo na analizu koji znaci dominiraju ~ ženski ili muški, da li su jednotelesni ili dvotelesni znaci. I to je cela mudrost...

Primer :

Pitanje postavljeno 30.01.2007. u 22h48 Bgd

"Da li ću u toku ove godine ostati u drugom stanju?"

Odgovor je bio potvrdan.

Vl. Asc' je Venera na 03° Riba na samom vrhu V polja, dok je Mesec na 12° Raka na kraju IX polja [apl.0° sa vrhom X polja od -/+ 8°] Vl. V polja je Jupiter u Strelcu, vl.Desc' je Mars u Jarcu, a vl. XI polja je Merkur u Vodoliji na smom kraju IV polja.

Trudnoća se desila posle osam ipo meseci 27.09.2007.

aura
13-04-2009, 11:45
Pitanje je: Da li sam trudna?

ASC u Raku, vladar Mesec otišao u 5 polje (signigfikator pitanja) u Škoriji. Vladar 5. Mars je u 9. polju u Ribama i ne pravi aspekt sa Mesecom. Ribe i Rak su plodni znakovi, Škorpija nije, ali trebao bi odgovor biti potvrdan ili grešim?

Horar-http://img7.imageshack.us/img7/7766/horar.png

Shmishonja
13-04-2009, 12:10
Pitanje je: Da li sam trudna?

ASC u Raku, vladar Mesec otišao u 5 polje (signigfikator pitanja) u Škoriji. Vladar 5. Mars je u 9. polju u Ribama i ne pravi aspekt sa Mesecom. Ribe i Rak su plodni znakovi, Škorpija nije, ali trebao bi odgovor biti potvrdan ili grešim?

Horar-http://img7.imageshack.us/img7/7766/horar.png

Regiomontanus, ne Plasidu :)

Da vidimo ~ naravno ti si predstavljena Asc' u Raku, sa Mesecom na 07° Strelca.
V polje je u Škorpionu sa Marsom na 22° Riba na samom kraju IX polja.

Da bi dobili odgovor da li si VEĆ trudna trebalo bi da imamo separaciju izmedju Meseca i Marsa. Ovde je imamo, ali ju je presekao Mesečev aspekt sa Venerom.

Od aplikacija, Mesecu ide 90° sa retro Saturnom ~ rešavanje pitanja u vezi partnera, a Marsu ide apl.O° sa Venerom.

Po meni, tebi TEK predstoji trudnoća ~ Mars kao vladar V polja ide ka vrhu X polja ~ promena "društvenog statusa" pa samim tim za jedno -/+ 6 meseci bi mogla da ako već želiš ~ planiraš :bebadeckic:

aura
13-04-2009, 12:15
Može, može, tako sam i ja planirala. Hvala ti puno.

LaLuna
13-04-2009, 12:43
Evo i mene i naravno bas ovde:)

Da li sam trudna?;)
13.04.2009. 8:56am Beograd,
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=IXSHBGuaR9bFhzoLCWE7Og%3D%3D

Shmishonja
13-04-2009, 12:52
Evo i mene i naravno bas ovde:)

Da li sam trudna?;)
13.04.2009. 8:56am Beograd,
http://tinypic.com/usermedia.php?uo=IXSHBGuaR9bFhzoLCWE7Og%3D%3D

Da vidimo ~ti si Merkur na 07° Bika na kraju XI polja i Mesec na 06° Strelca na kraju VI polja.

V polje je u Devici pa samim tim imamo zajedničkog signifikatora i za tebe i za trudnoću ~ Merkur u Biku.

Ovde vidimo da ti egzaltiraš ideju o trudnoći i da si još malo pa digla ruke od nadanja da će ti se ta želja ostvariti.

Mesec i Merkur na žalost nemaju direktnu aplikaciju, pa za sad nema ni potvrdnog odgovora :(

Tebi predstoji kao i kao Merkuru i kao Mesecu aplikacija sa retro Saturnom, pa po svemu sudeći ćeš još morati da čekaš na povoljan trenutak za :bebadeckic:

Shmishonja
13-04-2009, 13:17
Datum : 13.04.2009.
Vreme : 13h10min06sec
Mesto : Bgd
Sistem kuća : Regiomontanus
Pitanje : da li ću imati još dece?
Čart : http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/horarac.jpg

Pitač : Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna u IX polju. Mesec 08° Strelca na kraju IV polja. V polje u Strelcu sa Jupiterom na 21° Vodolije O° Desc'... dalje vi... :)

duska
13-04-2009, 17:56
Dobar dan.Nova sam na forumu,nadam se da imam pravo da postavim pitanje.Ako bi mi neko izasao u susret to bi bilo divno.Rodjena sam u beogradu,sada zivim u podgorici.pitanje postavljam danas u 17.25 da li cu ove godine ostati trudna,hvala unaped.

duska
13-04-2009, 18:13

Pitač : Asc' u Lavu sa Suncem na 23° Ovna u IX polju. Mesec 08° Strelca na kraju IV polja. V polje u Strelcu sa Jupiterom na 21° Vodolije O° Desc'... dalje vi... :)

ja cu da probam.ac-lav daje mali broj dece.sunce u ovnu u trojstvu,mecec-majka u strelcu,sa nekom osobom visokog drustvenog statusa,mesec u dekantu ,ti nisi sad bas zainteresovana za dete.on-jupiter je u 7.sunca i meseca je inkonjukcija na 0` definitivno odg je DA.

Shmishonja
13-04-2009, 18:41
Dobar dan. Nova sam na forumu, nadam se da imam pravo da postavim pitanje. Ako bi mi neko izasao u susret to bi bilo divno. Rodjena sam u beogradu, sada zivim u podgorici. A pitanje postavljam danas u 17.25 ~ da li cu ove godine ostati trudna, hvala unaped.

Prvo ~ dobrodošla :)
Drugo ~ naravno da možeš da postaviš pitanje ;)
Treće ~ da vidimo šta kaže horarac :

Ti si predstavljena Asc' u Vagi na samom početku, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u separacionoj O° sa vrhom VII polja. Takodje si predstavljena i Mesecom na 10° Strelca koji je umetnut u III polju.

Vladar Asc' nam pokazuje šta tvoj racio "misli" o tematici pitanja ~ ovde vidimo da si ti vrrrlo zainteresovana za ljubav, partnerstvo i započinjanje zajednice [u kojoj se podrazumeva da bude dece]

S druge strane Mesec nam pokazuje da ti to relativno kriješ da planiraš da imaš dete, jer je Mesec umetnut, tj. sakriven u III polju.

:bebadeckic: je predstavljen V poljem, koje je ovde u Vodoliji, sa retro Saturnom na 15° Device u XII polju.

Da bi dobili potvrdan odgovor ~ trebalo bi da se povežu ili Venera i Saturn ili Mesec i Saturn. Venera i Saturn nemaju direktnu aplikaciju, ali zato Mesec ima aplikaciju sa retrogradnim Saturnom i još dodatno mu je poslednji aspekt upravo 120° !

Samim tim, odgovor je potvrdan!

duska
13-04-2009, 18:46
hvala ti sto si se potrudila.a da li je to kraj godine?

Shmishonja
13-04-2009, 18:48
hvala ti sto si se potrudila.a da li je to kraj godine?

Nema na čemu ;)
Orijentaciono vreme -/+ 5 meseci :)

duska
13-04-2009, 18:50
ok,a da li je odg potvrdan na tvoje pitanje?:)

Shmishonja
13-04-2009, 19:01
ok,a da li je odg potvrdan na tvoje pitanje?:)

Nisam ga ja postavila, to je samo domaći zadatak, pitanje je od jedne moje klijentkinje ~ ja već imam ćerku Dušku [i za sad mi je jedno dete sasvim dovoljno :D] A odgovor još neću dati ~ neka se i drugi uključe u analizu, kasnije ću se ja ubaciti ;)

LaLuna
14-04-2009, 08:33

Sunce je u znaku svoje egzaltacije, a pod vladarstvom MA i u svom triplicitetu. MO je pod vladarstvom JU,i opet u triplicitetu Sunca. Dakle, trebao bi da si generalno zainteresovana za samu sebe (vladar 1.) vise nego za decu.
E sad JU na Desc, on je pod vladarstvom SA koji skuplja i ogranicava i u njegovom triplicitetu, tek je u svom terminu, sigurno da sada uopste ne postoji mogucnost za to, vec mozda samo ideja ili misao. A to sto je JU na Desc, to znaci da vrlo zavisi od Desc. (Negde sam procitala da JU oznacava muskost kod zaceca dece:o ) ...
E sad aspekti....Sunce ima separaciju od JU oko 2*, e sad ne znam koliko ti cerka ima godinica, ali ovo bi moglo da bude ona, a sledeci aspekt jeste MO koji nailazi je na 60 sa JU, ali prethodno ima 90 sa SA koji je vladar Desc. Sto ja mislim da bi prvo trebalo da se resi problem po pitanju Desc, pa onda ide :bebadeckic: .

Shmishonja
14-04-2009, 08:56

Prvo ~ nisam ja postavila pitanje, već moja klijentkinja, ona ima dvoje dece i razvedena je [naravno trenutno je i sama] ali je prava domaćica ~ voli dom i decu, zapostavila je svoju karijeru da bi se posvetila odgajanju svoje dečice. Na sreću, pa je € osigurana, tako da i ne mora da se brine za € budućnost.

E, sad : ona je Sunce u Ovnu i Mesec u Strelcu. Potencijalni bebac je Jupiter u Vodoliji. Ovde se vidi da njen racio još uvek nije zainteresovan za još jednog bebca, ali da njeno srce zaista želi još jedno dete. Sunce nema aplikacija, dok Mesec ima prvu aplikaciju sa retro Saturnom, pa onda sa Jupiterom ~ iz ovoga vidimo da će se u njenom privatnom životu pojaviti neko "bivši" i da će sa njim imati bebca ~ u ovom horarcu imamo SAKUPLJANJE svetlosti - sporija planeta ~ Saturn ~ spaja Mesec [nju] sa Jupiterom [bebac]

viksi72
15-04-2009, 22:23
Da li cu ja postati mama i kada? Bgd, 22.15

Asc 29 stepen Skorpije, Mars na 24.47 Riba, pod vladavinom Jupitera.
Mo je na 7 stepeni Jarca, nema aplikaciju sa Ma, vladarem 5-te.
Ma ima prvu aplikaciju sa Ve.. Joj, ja ne znam dalje..

sahadow452
15-04-2009, 22:39
hajde i ja da pitam...:bebadeckic:.uskoro ili malo da se saceka...necu vise da cekam...dosta je bilo...

http://img151.imageshack.us/img151/8100/horarac.th.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/%5BURL=http://img151.imageshack.us/my.php?image=horarac.gif%5D%5BIMG%5Dhttp://img151.imageshack.us/img151/8100/horarac.th.gif%5B/IMG%5D%5B/URL%5D)

jupiter u raku
16-04-2009, 01:13
Da li cu ja postati mama i kada? Bgd, 22.15

mesec egzaltira marsa..ti si opsednuta bebom..razmišljaš o mogućnosti da je dobiješ..
mars egzaltira veneru...bebica će obožavati tatu...a i ti kao asc mars takođe ćeš obožavati njenog tatu

ovde imamo separacioni aspekt mesec 90 r.venera,a imamo aplikacioni aspekt r.venera 0 mars..
r.venera sakuplja i vrši prenos svetlosti između meseca-tebe i marsa-potencijalne bebe i tako ih spaja..i daje potvrdan odgovor-da ćeš postati mama..
.r.venera je vladar 7 kuće, dobićeš bebicu sa nekim bivšim sa kojim si bila u vezi,a koji ti se vraća..

vreme--venera i mars se nalaze u ribama-promenjivom znaku i u kardinalnoj 4 kući....a orbis je oko 5-6 stepeni....rekla bih da daje kraće vremenske jedinice oko 5-6 meseci....da dođe do začeća...

hajde i ja da pitam...:bebadeckic:.uskoro ili malo da se saceka...necu vise da cekam...dosta je bilo...

http://img151.imageshack.us/img151/8100/horarac.th.gif (http://img151.imageshack.us/my.php?image=horarac.gif)

pošto je pitanje postavljeno u približno vreme kao i za viksi i u bliskim mestima,asc i signifikatori su isto -mesec za tebe i mars za potencijalnu bebu..
odgovor je kao u gornjem postu za viksi....imaćeš bebicu.....

viksi72
16-04-2009, 16:44
Jupi, bas veceras idem na "pregovore".. E obozavam te, YES, YES, YES :banana::banana::banana:

sahadow452
16-04-2009, 20:08
Jupi, bas veceras idem na "pregovore".. E obozavam te, YES, YES, YES :banana::banana::banana:

Viksi sta sam rekla...Jupiter u raku...hvala od srca...jes,jes,jes...:bebadeckic:

Shmishonja
17-04-2009, 09:52
Da li cu ja postati mama i kada? Bgd, 22.15 15.04.2009.

Da vidimo ~ ti si i Mesec u Jarcu i Mars u Ribama. Bebac je V polje isto Mars u Ribama. Treba nam medjusobna aplikacija da bi dobili potvrdan dogovor. Mesec ima prvu aplikaciju sa Merkurom, dok Mars ima prvu aplikaciju sa Venerom. Ovde imamo samo opciju da ćeš ti uskoro da nadješ "tatu" za bebca, ali nećeš još uskoro imati prilike i da bebca dobiješ.

http://img151.imageshack.us/img151/8100/horarac.th.gif (http://img151.imageshack.us/my.php?image=horarac.gif)

Da vidimo ~ ista situacija kao i kod Viksi...

goga73
17-04-2009, 10:19
Hoću li cu ikada postati mama? Vec sam izgubila svaku nadu da ću naći srodnu dušu i roditi.
17.4.2009. 10,17 sati Zagreb

Hvala

Shmishonja
17-04-2009, 10:45
Hoću li cu ikada postati mama? Vec sam izgubila svaku nadu da ću naći srodnu dušu i roditi.
17.4.2009. 10,17 sati Zagreb

Hvala

Da vidimo ~ ti si ovde asc' u Raku, sa Mesecom u Jarcu u VII polju ~ vidi se da si na kraj srca i što se tiče pronalaženja partnera [Mesec u VII polju] i što se tiče :bebadeckic:[Mesec u znaku svog izgona]

E, sad, V polje je u Vagi, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u X polju. Vidi se da već duže vreme želiš da dobiješ bebca [retrogradnost, 29°] i da na taj način promeniš svoj društveni status [X polje]

E, da bi dobili potvrdan odgovor, treba da imamo aplikaciju izmedju Meseca i Venere ili pak da ih neka treća planeta spoji.

Ovde imamo ~ Mesečev prvi aspekt je 60° Mars, pa 90° Sunce, pa tek onda 60° sa Venerom, dok je i Venerin prvi aspekt O° sa Marsom [ne računajući da i sama uskoro ima taj aspekt sa Mesecom]

Ovde vidimo da ćeš prvo upoznati bebicinog tatu i da trudnoće neće doći dok se brak ne sklopi. Moguće je da će te se i preseliti u nov stan, ili drugo mesto, pa će te tek onda imati :bebadeckic:

goga73
17-04-2009, 10:52
Da vidimo ~ ti si ovde asc' u Raku, sa Mesecom u Jarcu u VII polju ~ vidi se da si na kraj srca i što se tiče pronalaženja partnera [Mesec u VII polju] i što se tiče :bebadeckic:[Mesec u znaku svog izgona]

E, sad, V polje je u Vagi, sa retrogradnom Venerom na 29° Riba u X polju. Vidi se da već duže vreme želiš da dobiješ bebca [retrogradnost, 29°] i da na taj način promeniš svoj društveni status [X polje]

E, da bi dobili potvrdan odgovor, treba da imamo aplikaciju izmedju Meseca i Venere ili pak da ih neka treća planeta spoji.

Ovde imamo ~ Mesečev prvi aspekt je 60° Mars, pa 90° Sunce, pa tek onda 60° sa Venerom, dok je i Venerin prvi aspekt O° sa Marsom [ne računajući da i sama uskoro ima taj aspekt sa Mesecom]

Ovde vidimo da ćeš prvo upoznati bebicinog tatu i da trudnoće neće doći dok se brak ne sklopi. Moguće je da će te se i preseliti u nov stan, ili drugo mesto, pa će te tek onda imati :bebadeckic:

Super si Shmishonja, puno hvala :lips:

Hoće li do toga doći uskoro, odnosno u kojem vremenskom periodu će se to događati (ove godine, iduće godine?)?

Mogu li pitati za prijateljicu, hoće li roditi još jedno dijete, koje žarko želi? Zagreb 17.4.2009. 10,52

Miraceti
17-04-2009, 10:56
Smiso duso moja jedno cudno pitanje: Sta ce mi doneti tranzir saturna niz 12 kucu u sledecem periodu?
Skopje 10,56 casa.

Hvala

Shmishonja
17-04-2009, 11:17
Super si Shmishonja, puno hvala :lips:

Hoće li do toga doći uskoro, odnosno u kojem vremenskom periodu će se to događati (ove godine, iduće godine?)?

Mogu li pitati za prijateljicu, hoće li roditi još jedno dijete, koje žarko želi? Zagreb 17.4.2009. 10,52

Za tebe dodatni odgovor za vreme ~ s obzirom da nema konkretno/direktnih aplikacija izmedju tebe i signifikatora za :bebadeckic:, ne mogu odrediti vreme, što znači da verovatno do toga neće doći u toku ove godine. A za budućeg supruga vremenski bi moglo da bude -/+ 6 meseci.

Za drugaricu ~ posalh ti pm, jer mi nije jasno da li si ti pitala za nju, ili je ona preko tebe postavila horarno pitanje :confused:

Shmishonja
17-04-2009, 11:43
Smiso duso moja jedno cudno pitanje: Sta ce mi doneti tranzir saturna niz 12 kucu u sledecem periodu?
Skopje 10,56 casa.

Hvala

Draga, ja mogu na ovom topiku da ti samo ukažem šta može da ti se desi u narednom periodu, ali za tr. Saturn kroz natalno XII polje ćemo morati da se prebacimo u TA tumačenje natalne karte :)

Da vidimo ~ ti si Mesec na 25° Jarca u VII polju. Osećaš se slabo i izmučeno, jer je Mesec u znaku svog izgona ~ osećaš se da te je ceo svet izbacio iz šina. Prvi Mesečev aspekt je 60° sa Marsom ~ vladarom V i X polja ~ bavićeš se decom, njihovim zdravljem, ali i odlukom šta ćeš dalje sa poslom. Posle tog aspekta, Mesec ima 90° sa Suncem ~ vladarom II polja ~ rešavanja finansijske situacije, kako tvoje, tako i od tvog supruga, a možda ćeš imati posla i oko školovanja / zaposlenja za jednog od tvojih sinova. Sledeći aspekt koji Mesec ima je 60° retrogradna Venera ~ vladarka IV i XI polja + stacionarna, večeras u 21h25 kreće direktno + 29° ~ ovde vidimo da ćeš rešavati pitanje stambene situacije, kao i realizaciju nekih davnih planova i želja, a takodje, moguće je da ćeš se pozabaviti i suprugovim poslom. U suštini, odgovor bi bio ~ IMAĆEŠ JAKO PUNO OBAVEZA I JAKO PUNO POSLA ~ trebaš da povedeš računa da samo istraješ tih par meseci, jer će nakon toga da usledi poboljšanje sveukupne situacije [Mesec će izaći iz znaka Jarca, znaka svog izgona] :)

Rivendell
17-04-2009, 14:12
Mene zenima hoću li imati još djece (imam jedno), i ako da hoće li to biit uskoro ili ne?

17.4. '09 14:12 knin

jupiter u raku
17-04-2009, 16:54
ovde imamo separacioni aspekt mesec 90 r.venera,a imamo aplikacioni aspekt r.venera 0 mars..
r.venera vrši prenos svetlosti između meseca-tebe i marsa-potencijalne bebe i tako ih spaja..i daje potvrdan odgovor-da ćeš postati mama..
.r.venera je vladar 7 kuće, dobićeš bebicu sa nekim bivšim sa kojim si bila u vezi,a koji ti se vraća..

Prenos svetlosti 3 :

Definicija : treća verzija se dešava kada izmedju dva glavna signifikatora ne postoji ni jedan glavni aspekt . Oni se tadaa mogu povezati dejstvom neke treće planete , obično Meseca , kao planete koja se najbrže kreće ( 1° = 2h ) , koja je u nekom glavnom separacionom aspektu sa prvim signifikatorom i u glavnom aplikacionom aspetku sa drugim signifikatorom .
primer : Venera je na 26° Ovna . Jupiter je na 07° Bika . Mesec je na 27° Lava . On ima sep.120° sa Venerom , a kada udje u znak Device , sklapa 120° sa Jupiterom . Ovo donosi potvrdan odgovor uz odredjene komplikacije ili odlaganja , ali ipak donosi pozitivan ishod .

Shmisho ,opet ja sa pitanjem.

da li se ovaj primer prenosa svetlosti može primeniti na analizu gornjeg horaraca?

u ovoj horararnoj karti, nema glavnog aspekta, između glavnih signifikatora- meseca i marsa ..
ali, mesec ima separaciju sa venerom, a venera ima aplikaciju sa marsom

da li venera može vršiti prenos svetlosti između meseca i marsa ,
iako nije brža od meseca?

znam da je ovde,prvi mesečev aplikacioni aspekt sa merkurom,ali mesec je već predao svoju svetlost veneri, koja je prenosi marsu...da li su ova moja zaključivanja tačna ili nisu?
to pitam, zato što si ti dala drugačiji odgovor, pa me interesuje ,da mi objasniš u čemu sam pogrešila,a sve radi daljeg učenja i uklanjanja nedoumica...
unapred hvala, draga Shmisho:)

kaliopaworld
17-04-2009, 19:17
Prenos svetlosti 3 :

Definicija : treća verzija se dešava kada izmedju dva glavna signifikatora ne postoji ni jedan glavni aspekt . Oni se tadaa mogu povezati dejstvom neke treće planete , obično Meseca , kao planete koja se najbrže kreće ( 1° = 2h ) , koja je u nekom glavnom separacionom aspektu sa prvim signifikatorom i u glavnom aplikacionom aspetku sa drugim signifikatorom .
primer : Venera je na 26° Ovna . Jupiter je na 07° Bika . Mesec je na 27° Lava . On ima sep.120° sa Venerom , a kada udje u znak Device , sklapa 120° sa Jupiterom . Ovo donosi potvrdan odgovor uz odredjene komplikacije ili odlaganja , ali ipak donosi pozitivan ishod .

Shmisho ,opet ja sa pitanjem.

da li se ovaj primer prenosa svetlosti može primeniti na analizu gornjeg horaraca?

u ovoj horararnoj karti, nema glavnog aspekta, između glavnih signifikatora- meseca i marsa ..
ali, mesec ima separaciju sa venerom, a venera ima aplikaciju sa marsom

da li venera može vršiti prenos svetlosti između meseca i marsa ,
iako nije brža od meseca?

znam da je ovde,prvi mesečev aplikacioni aspekt sa merkurom,ali mesec je već predao svoju svetlost veneri, koja je prenosi marsu...da li su ova moja zaključivanja tačna ili nisu?
to pitam, zato što si ti dala drugačiji odgovor, pa me interesuje ,da mi objasniš u čemu sam pogrešila,a sve radi daljeg učenja i uklanjanja nedoumica...
unapred hvala, draga Shmisho:)
Mislim da je gledanje astro kalendara presudno,jer pre nego sto Ve bude imala taj aspekt ,Mo vec (pre toga )pravi sa Me aspekt.Fakticki taj aspekt sa Mo i Me je brzi.
Ali neka Shmisha lepo objasni.:)

jupiter u raku
17-04-2009, 19:44
Mislim da je gledanje astro kalendara presudno,jer pre nego sto Ve bude imala taj aspekt ,Mo vec (pre toga )pravi sa Me aspekt.Fakticki taj aspekt sa Mo i Me je brzi.
Ali neka Shmisha lepo objasni.:)

znam da je brži, gledala sam astro kalendar....ali to bi značilo da aspekt mesec- merkur prohibira aspekt venera-mars,što mislim da ne može, jer su to aspekti različitih planeta..
moja razmišljanja idu ovako - mesec je napravio aspekt sa venerom i predao joj svetlost ... venera sad ide prema marsu, noseći tu svetlost, koju će mu predati i na taj način spojiti mesec i mars..
a ovaj aspekt mesec- merkur, ne može to sprečiti..

ah,kaliopa,draga,glava me zabole od razmišljanja,ali i to je dobro ,jer se razmišljanjem i učenjem vežbaju sive ćelije....

videćemo šta će Shmisha da kaže,jer to je najvažnije,ona najbolje zna da poveže...

emmilija
17-04-2009, 20:01
Da li cu i ja postati mama? 19,55h bgd:)

asc u skorpiji, MA u ribama u V, MO u jarcu u III...

kaliopaworld
17-04-2009, 20:05
znam da je brži, gledala sam astro kalendar....ali to bi značilo da aspekt mesec- merkur prohibira aspekt venera-mars,što mislim da ne može, jer su to aspekti različitih planeta..
moja razmišljanja idu ovako - mesec je napravio aspekt sa venerom i predao joj svetlost ... venera sad ide prema marsu, noseći tu svetlost, koju će mu predati i na taj način spojiti mesec i mars..
a ovaj aspekt mesec- merkur, ne može to sprečiti..

ah,kaliopa,draga,glava me zabole od razmišljanja,ali i to je dobro ,jer se razmišljanjem i učenjem vežbaju sive ćelije....

videćemo šta će Shmisha da kaže,jer to je najvažnije,ona najbolje zna da poveže...
Bas tako:D
Dobro je da razmisljamo sto vise jer se tako najbolje uci.

jupiter u raku
18-04-2009, 00:05
Bas tako:D
Dobro je da razmisljamo sto vise jer se tako najbolje uci.

u pravu si..
mada, ja sam uverena da je tumačenje, koje je dala Shmisha tačno..
ne znam, šta me je uhvatilo, da ovoliko razmišljam i analiziram ono što sam ja napisala u tumačenju i da se pitam zašto sam tako povezala....i dala takav odgovor..
kad sam analizirala te horarce, prosto mi se nametnulo ,negde iznutra, da tako protumačim....zato valjda sad i razmišljam toliko o tome...

Shmishonja
22-04-2009, 17:14
Mene zenima hoću li imati još djece (imam jedno), i ako da hoće li to biit uskoro ili ne?

17.4. '09 14:12 knin

Da vidimo ~ ti si Sunce u Ovnu i Mesec u Jarcu, a V polje je u Strelcu sa Jupiterom u Vodoliji. Da bi dobili potvrdan odgovor, treba da se povežu ili Sunce i Jupiter ili pak Mesec i Jupiter. Ovde toga nema, pa je odgovor ~ u skorije vreme nećeš imati prilike da ostaneš u drugom stanju. Prilike za začeće će biti -/+ 3 godine.

Da li cu i ja postati mama? 17.04.2009 u 19,55h bgd:)

asc u skorpiji, MA u ribama u V, MO u jarcu u III...

Da vidimo ~ ti si Mesec u Jarcu u praznom hodu i Mars u Ribama, a V polje je u Ribama sa Jupiterom u Vodoliji. Da bi dobili potvrdan odgovor treba da postoji povezvanje ili izmedju Marsa i Jupitera ili pak izmedju Meseca i Jupitera. oga za sad nema, pa je odgovor za sad negativan. U skorije vreme nećeš imati prilike da ostaneš u drugom stanju.

rachica
26-04-2009, 12:33
hocu li do kraja ljeta ostati trudna? :) intuicija mi kaze da hocu, da vidim sta vi kazete ;)

12.33h

jupiter u raku
27-04-2009, 00:57
hocu li do kraja ljeta ostati trudna? :) intuicija mi kaze da hocu, da vidim sta vi kazete ;)

12.33h

asc je u lavu, a sunce na 6 bika...
mesec na 23,41 bika..
5 kuća u strelcu ,a jupiter na 23,18 vodolije..

da bi dobili potvrdan odgovor ,tražimo povezivanje sunca i jupitera, ili meseca i jupitera..
između sunca i jupitera nema povezivanja ,a mesec i jupiter imaju separcioni kvadrat..
tako da nema povezivanja ni između njih, pa je odgovor negativan..

rachica
27-04-2009, 09:33
mesec na 23,41 bika..

da bi dobili potvrdan odgovor ,tražimo povezivanje sunca i jupitera, ili meseca i jupitera..
između sunca i jupitera nema povezivanja ,a mesec i jupiter imaju separcioni kvadrat..

planirali smo vjencanje krajem ljeta, a prijatelj koji mi je gledao natal, potvrdio je, ali je rekao da cu ostati trudna i da onda slijedi svadba, cak postoji mogucnost da rodim blizance....hmmm??

Marsovka
28-04-2009, 15:16
planirali smo vjencanje krajem ljeta, a prijatelj koji mi je gledao natal, potvrdio je, ali je rekao da cu ostati trudna i da onda slijedi svadba, cak postoji mogucnost da rodim blizance....hmmm??

Postoji li mogucnost da vec jesi trudna?
Ovaj separacioni kvadrat Meseca i Jupitera tek sto je prosao...:p

rachica
28-04-2009, 15:23

:)
i ja se pitam, odradit cu test pa ti javljam ;)

marry
28-04-2009, 21:36
Molim moderatora da izbrise prethodni post, jer sam ubacija pogresni link, Ispricavam se.

Moje pitanje je:

Hoce li se moj zivot promjeniti,konacno?Cekaju li me bolji dani u pogledu majcinstva?http://i43.tinypic.com/9tin9w.gif
Hvala jos jednom.

Shmishonja
29-04-2009, 10:46
Molim moderatora da izbrise prethodni post, jer sam ubacija pogresni link, Ispricavam se.

Moje pitanje je:

Hoce li se moj zivot promjeniti,konacno?Cekaju li me bolji dani u pogledu majcinstva?http://i43.tinypic.com/9tin9w.gif
Hvala jos jednom.

Da vidimo ~ ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom 04° Ovna u V polju i Mesec na 27° Blizanaca u VIII polju. V polje je u Ovnu, kao i vladar I polja. partner je Desc' sa Venerom na 01° Ovna na samom vrhu horarnog V polja. Vidi se da oboje ZAISTA mislite o :bebadeckic:

Trenutno je Mesec u praznom hodu ~ ali kada bude izašao iz znaka svog peregrina i ušao u znak svog sedišta ~ u znak Raka ~ prva aplikacija mu je 90° sa Venerom i odmah zatim 90° sa Marsom :) Ovo više nego dovoljno nam pokazuje zasigurno dobijanje :bebadeckic:

Vremenski interval je nemoguće utvrditi zbog Meseca u praznom hodu, ali s obzirom da si pisala za operaciju, imam utisak da će se to vrlo przo posle oporavka od hirurške intervencije i desiti ~ i mislim da će biti zdav i lep DEČAK ♥

rachica
29-04-2009, 11:11

a sta ako je negativan???
kad da ocekujem :(

marry
29-04-2009, 11:25
Shmile, ljubim te, ulepsala si mi dan..
HVALA iz sveg srca...
.. rasplakala si me...

Shmishonja
29-04-2009, 12:48
hocu li do kraja ljeta ostati trudna? intuicija mi kaze da hocu, da vidim sta vi kazete
12.33h

mesec na 23,41 bika..

Ovaj separacioni kvadrat Meseca i Jupitera tek sto je prosao...

i ja se pitam, odradit cu test pa ti javljam

a sta ako je negativan???
kad da ocekujem

Da vidimo ~ kao što je Marsovka i rekla, a i ja se slažem sa tim, jer dodatno antiscijsko Sunce se nalazi na 23°41' Lava i ima 180° sa Jupiterom koji je na 23°18' Vodolije, da nisi možda već trudna, a da to ne znaš?

A ako nisi ~ prioni na posao, sledeća dobra šansa za to je -/+ 3 nedelje ;)

rachica
29-04-2009, 12:53
Da vidimo ~ kao što je Marsovka i rekla, a i ja se slažem sa tim, jer dodatno antiscijsko Sunce se nalazi na 23°41' Lava i ima 180° sa Jupiterom koji je na 23°18' Vodolije, da nisi možda već trudna, a da to ne znaš?

A ako nisi ~ prioni na posao, sledeća dobra šansa za to je -/+ 3 nedelje ;)

:) ako jesam test je pokazao pogresan rezultat, mada nije 3e mnogo uraditi ga jos jednom ;)
u suprotnom, ove prvomajske praznike cu provesti veoma aktivno :)
tnx ;)

Miky
02-05-2009, 21:31
Koji je problem sa mojom cerkom? odn. koji je problem u odnosu izmedju mene i nje, jer me odbija a zeli samo kod oca ...
2. Maj, 21.27, Sant Ilario d Enza, Italy
Osecam da gubimn kontrolu nad njom.. i da ne mogud auspostavim zdrav odnos...

Shmishonja
03-05-2009, 11:05
Koji je problem sa mojom cerkom? odn. koji je problem u odnosu izmedju mene i nje, jer me odbija a zeli samo kod oca ...
2. Maj, 21.27, Sant Ilario d Enza, Italy
Osecam da gubim kontrolu nad njom.. i da ne mogu da uspostavim zdrav odnos...

Da vidimo ~ oba dve ste predstavljene Marsom na 07° Ovna na kraju IV polja + ti si takodje predstavljena i Mesecom na 24° Lava u praznom hodu. Njen otac je predstavljen Venerom na 03° Ovna.

Iz ovoga se vidi da ako tebe posmatramo kao Mesec, nju kao Marsa, a njega kao Veneru, po tabeli, Mars nema povezanosti sa Mesecom, koliko ima sa Venerom, jer se nalazi u njenom terminu, ali i sve vezano za Veneru za Marsa je u izgonu ~ ona njega voli [što je normalno za svako dete] ali isto tako nije to ljubav da bi sad ti trebala da paničiš da te u odnosu na njega, ćerka voli manje ili te ne voli uopšte. Da ne zaboravimo da iako si ti Mesec, opet, ti si i Mars, a Mars je u svom sedištu, nalazi se u svom licu i na svom stepenu ~ ti imaš itekakav uticaj na nju, ali je trenutno ona u fazi "teram inat".

Za jedno -/+5 nedelja će se situacija poboljšati, jer će se Asc' iz Škorpiona pomerti u Strelca, pa ćeš ti biti Jupiter sa kojim je Mars jako povezan preko tabele vladarstava, pa će se sve vratiti u normalu.

LaLuna
04-05-2009, 08:49
Jako sam tuzna sto jos nema http://www.topsmileys.net/smilies/char1/character0099.gif (http://www.topsmileys.net)....Da li cu ovog meseca uspeti da ostanem trudna? (ako ne onda kada?:( )

http://img14.imageshack.us/img14/6544/pitanjetrudnoca.gif

ASC rak i MO na 14* device, (neplodan znak), V kuca - vaga i VE na 8* ovna.

MO je u triplicitetu VE, - eto to je moja zelja za detetom, a VE pod vladarstvom MA, egzaltacija SO, triplicitet SO, nigde nema povratne informacije vezane za MO, jos je MO u konjukciji sa SA, znaci da trazi da se jos ceka...ali koliko jos:( ?

Shmishonja
05-05-2009, 13:16
Jako sam tuzna sto jos nema http://www.topsmileys.net/smilies/char1/character0099.gif (http://www.topsmileys.net)....Da li cu ovog meseca uspeti da ostanem trudna? (ako ne onda kada?:( )

http://img14.imageshack.us/img14/6544/pitanjetrudnoca.gif

ASC rak i MO na 14* device, (neplodan znak), V kuca - vaga i VE na 8* ovna.

MO je u triplicitetu VE, - eto to je moja zelja za detetom, a VE pod vladarstvom MA, egzaltacija SO, triplicitet SO, nigde nema povratne informacije vezane za MO, jos je MO u konjukciji sa SA, znaci da trazi da se jos ceka...ali koliko jos:( ?

Da vidimo ~ pored toga što se gledaju vl. I polja, vl. V polja i Mesec, treba pogledati i vl. VII polja i vl. XI polja [partnerovo I polje i partnerovo V polje ~ da bi utvrdili da li je on plodan ili ne] i naravno pogledamo šta radi Jupiter, jer je on dodatni signifikator za plodnost.

E, sad :
♥ ti si Asc' u Raku, sa Mesecom na 14° Device O° IVp.
♦ V polje je u Vagi, sa Venerom na 03° Ovna u X polju.
♣ partner je Desc' u Jarcu, sa retro Saturnom na 15° Device O° IVp.
♠ njegovo V polje u Ovnu, sa Marsom na 08° Ovna u X polju.
• Jupiter na 24° Vodolije u VIII polju.

Iz svega ovoga imamo sledeće ~ vidi se da tvoje telo nije još spremno za :bebadeckic: ~ Mesec je u Devici, slab je jer ne voli Veneru, a sama Venera je u izgonu. Aplikacija Meseca i Saturna nam "kaže" da još mora da bude kontakta sa partnerom, -/+ 1° [kombinacija kardinalnog polja i promenljivog znaka] = 1 mesec . A s obzirom da Mesec posle tog aspekta ulazi u prazan hod, daje nam odgovor da mora da se čeka.

Miky
06-05-2009, 11:56
Hvala Shmileeee na odgovoru!!!! Jeste.. i tacno je faza .. teram inat..:)))). Velika pusa tebi i Dudi!

cokolina
06-05-2009, 23:00
meni su rekli da moj uran u 9 kuci donosi los aspekt za decu prvu trunocu sam izgubila i prvog sudjenog muskarca tako da sad sam u statusu kvo .Obozavam klince nemogu ni da zamislim da ih necu imati pliz da mi neko kaze nesto o mojim aspektima vezanim za decu inace V kuca prazna u blizancima.......

Shmishonja
07-05-2009, 15:17
meni su rekli da moj uran u 9 kuci donosi los aspekt za decu prvu trunocu sam izgubila i prvog sudjenog muskarca tako da sad sam u statusu kvo .Obozavam klince nemogu ni da zamislim da ih necu imati pliz da mi neko kaze nesto o mojim aspektima vezanim za decu inace V kuca prazna u blizancima.......

Draga, s obzirom da se ovde bavimo tradicionalnim metodama, Uran [a i Neptun i Pluton] ne koristimo prilikom analize :) Urana zamenjuje Saturn, Neptuna zamenjuje Jupiter i Plutona zamenjuje Mars :cool:

cokolina
09-05-2009, 00:10
nerazumem bas najbolje neznam vidi ako mozes moje aspekte za trudnocu ....hvala

Marsovka
10-05-2009, 14:54
nerazumem bas najbolje neznam vidi ako mozes moje aspekte za trudnocu ....hvala

Cokolina, ovde se ne tumace natalne karte nego horarna pitanja. Formulisi konkretno pitanje, npr. "da li cu zatrudneti ove godine" ili "da li cu ikada roditi dete" ili nesto slicno...
Kad smislis pitanje pogledaj na sat i zapisi vreme, datum i mesto gde zivis. Tako mozes da ocekujes odgovor ;)

cokolina
10-05-2009, 23:34
dali cu zatrudneti ove godine 10.maj.2009 u23.44Hvala svima na pomoci pozdrav svim buducim mamama i bebama

Shmishonja
11-05-2009, 10:26
da li cu zatrudneti ove godine 10.maj.2009 u23.44Hvala svima na pomoci pozdrav svim buducim mamama i bebama

Da vidimo ~ ti si Asc' u Jarcu, sa retrogradnim Saturnom na 14° Device umetnut u VIII polju ~ ovde se iz ove postavke vladara I polja vidi da tebe ovo pitanje već jako dugo muči i tišti i da si jako nesrećna zbog toga.

Takodje, si i Mesec na 10° Strelca u XI polju ~ optimistički se držiš davne želje za majčinstvom.

V polje ~ 27° Bika O° Algol, sa Venerom 07° Ovna O° horarno III polje ~ tebi ne izbija iz glave ideja o trudnoći i bebi.

••• iz ovoga vidimo da tvoje telo još uvek i nije u potpunosti spremno za trudnoću ~ Saturn kao vladar tela je retrogradan i u VIII polju, a Venera je u znaku svog izgona i preko tabele "ne voli" Satruna...

○○○ Takodje, moramo da posmatramo i tvog partnera da bi videli koliko je on "plodan" ~ on je Desc' u Raku, sa upravo tim Mesecom u Strelcu u njegovom V polju. Njenogo V polje je u Škorpionu sa Marsom u Ovnu ~ ovde se vidi da je on OK što se tiče "plodnosti" i orijentisanosti na začetak bebice sa tobom.

••• E, sad, da bi dobili potvrdni odgovor ~ treba da se ili Saturn poveže sa Venerom, ili pak Mesec da se poveže sa Venerom. Dodatno, trebalo bi da se povežu ili Saturn sa Marsom, ili pak Mesec sa Marsom.

○○○ Saturn preko antiscije ima O° sa Venerom, ali pre toga će da sklopi preko antiscije O° sa Marsom. Dodatno, Mesec spaja Marsa i Saturna.

•○• iz ovoga imamo potvrdan odgovor :)

Marsovka
11-05-2009, 13:59
Dugo imam dilemu kako da "smirim" svoju hiperaktivnu 5.-godisnju kcerku, pa resih da je usmerim na neki sport, ali ne znam koji :confused:
Znaci pitanje je: "Koji sport bi odgovarao mojoj kcerki?"
10.05. 15:52 Pozarevac

Shmishonja
11-05-2009, 19:37
Dugo imam dilemu kako da "smirim" svoju hiperaktivnu 5.-godisnju kcerku, pa resih da je usmerim na neki sport, ali ne znam koji :confused:
Znaci pitanje je: "Koji sport bi odgovarao mojoj kcerki?"
10.05. 15:52 Pozarevac

Tvoj devojčurak je V polje u Vodoliji sa retro Saturnom na 14° Device u XII polju. Ona je trenutno upola hiperaktivna koliko će tek da bude kada Saturn krene direktno za par dana :D Dodatno, s obzirom da se Saturn trenutno nalazi na stepenu egzaltacije Merkura, treba obratiti pažnju da joj se uporedo sa fizičkim sposobonstima razvijaju i verbalno/kreativne ;)

Njeno V polje ~ horarno IX polje ~ će nam pokazati koji hobi bi mogao da joj godi ~ IX polje je na 29° Bika, sa Venerom u Ovnu. Ovo mi deluje kao da nije vreme za biranje pogodnog hobija. Venera ne voli Saturna, a ni Saturn ne voli Veneru.

Uskoro ne samo što Saturn menja pravac, već i vrh IX polja ulazi u znak Blizanaca. Situacija se opet menja. A dodatno ~ Merkur s obzirom da je em retro em u praznom hodu, ponovo se vraća u znak Bika i ostaće tu izvesno vreme. On takodje neće voleti Saturna ~ iako će Saturn da ga obožava! Ovo deluje kao da će ona odabrati nešto što joj neće baš odgovarati... naročito na fizičkom nivou...

Evo ovako ~ treba sačekati još malo. Dok Saturn i Merkur se ne stabilizuju. Dodatno, treba izanalizirati i njen natalni čart da bi se uporedili rezultati. Iz ovog horarca [kada se "smiri situacija" sa promenom znakova i kretanja] najviše govori o atletici, a moglo bi i da pomogne neki hobi koji će joj razviti i kreativnost [da se zainteresuje za detalje, s obzirom da ima pronicljiv um već sad]

cokolina
11-05-2009, 20:52
Da vidimo ~ ti si Asc' u Jarcu, sa retrogradnim Saturnom na 14° Device umetnut u VIII polju ~ ovde se iz ove postavke vladara I polja vidi da tebe ovo pitanje već jako dugo muči i tišti i da si jako nesrećna zbog toga.

Takodje, si i Mesec na 10° Strelca u XI polju ~ optimistički se držiš davne želje za majčinstvom.

V polje ~ 27° Bika O° Algol, sa Venerom 07° Ovna O° horarno III polje ~ tebi ne izbija iz glave ideja o trudnoći i bebi.

••• iz ovoga vidimo da tvoje telo još uvek i nije u potpunosti spremno za trudnoću ~ Saturn kao vladar tela je retrogradan i u VIII polju, a Venera je u znaku svog izgona i preko tabele "ne voli" Satruna...

○○○ Takodje, moramo da posmatramo i tvog partnera da bi videli koliko je on "plodan" ~ on je Desc' u Raku, sa upravo tim Mesecom u Strelcu u njegovom V polju. Njenogo V polje je u Škorpionu sa Marsom u Ovnu ~ ovde se vidi da je on OK što se tiče "plodnosti" i orijentisanosti na začetak bebice sa tobom.

••• E, sad, da bi dobili potvrdni odgovor ~ treba da se ili Saturn poveže sa Venerom, ili pak Mesec da se poveže sa Venerom. Dodatno, trebalo bi da se povežu ili Saturn sa Marsom, ili pak Mesec sa Marsom.

○○○ Saturn preko antiscije ima O° sa Venerom, ali pre toga će da sklopi preko antiscije O° sa Marsom. Dodatno, Mesec spaja Marsa i Saturna.

•○• iz ovoga imamo potvrdan odgovor :)

Hvala puno na odgovoru skroz istina stvarno me dugo muci ovo pitanje obozavam klince i milim da je svaki covek prazan dok ih nedobije hvala.....

Marsovka
12-05-2009, 00:48
Tvoj devojčurak je V polje u Vodoliji sa retro Saturnom na 14° Device u XII polju. Ona je trenutno upola hiperaktivna koliko će tek da bude kada Saturn krene direktno za par dana :D jao tesko meni :o Dodatno, s obzirom da se Saturn trenutno nalazi na stepenu egzaltacije Merkura, treba obratiti pažnju da joj se uporedo sa fizičkim sposobonstima razvijaju i verbalno/kreativne ;) verbalno me odavno sisa, a ni ja bas nemam problem s retorikom, onda mo's misliti :D

Njeno V polje ~ horarno IX polje ~ će nam pokazati koji hobi bi mogao da joj godi ~ IX polje je na 29° Bika, sa Venerom u Ovnu. Ovo mi deluje kao da nije vreme za biranje pogodnog hobija.I za ovo si verovatno u pravu, kao i uvek Venera ne voli Saturna, a ni Saturn ne voli Veneru.

Uskoro ne samo što Saturn menja pravac, već i vrh IX polja ulazi u znak Blizanaca. Situacija se opet menja. A dodatno ~ Merkur s obzirom da je em retro em u praznom hodu, ponovo se vraća u znak Bika i ostaće tu izvesno vreme. On takodje neće voleti Saturna ~ iako će Saturn da ga obožava! Ovo deluje kao da će ona odabrati nešto što joj neće baš odgovarati... naročito na fizičkom nivou... vodila sam je da gleda male karatiste i sad je uporna da je upisem, a meni se cini da ipak nije za nju :rolleyes:

Evo ovako ~ treba sačekati još malo. Dok Saturn i Merkur se ne stabilizuju. Dodatno, treba izanalizirati i njen natalni čart da bi se uporedili rezultati. Koliko se ja razumem u natal, sport bi joj mogao biti zanimanje jer je Mars u Skorpiji na samom MC-u, a meni je Mars u Ovnu u 5.polju i vlada njime. Iz ovog horarca [kada se "smiri situacija" sa promenom znakova i kretanja] najviše govori o atletici, a moglo bi i da pomogne neki hobi koji će joj razviti i kreativnost [da se zainteresuje za detalje, s obzirom da ima pronicljiv um već sad]

Draga, hvala puno, zaista si mi pomogla.Sacekacemo do jeseni sa odlukom o fizickim aktivnnostima.Do tada ce biti od koristi brckanje u bazenu, preskakanje konopca i slicne aktivnosti u roditeljskoj reziji.
A i za razvijanje kreativnosti cemo se vec nekako snaci...

Shmishonja
12-05-2009, 08:46
Draga, hvala puno, zaista si mi pomogla.Sacekacemo do jeseni sa odlukom o fizickim aktivnnostima.Do tada ce biti od koristi brckanje u bazenu, preskakanje konopca i slicne aktivnosti u roditeljskoj reziji.
A i za razvijanje kreativnosti cemo se vec nekako snaci...

Kao što rekoh [i uvek ću da posavetujem prilikom davanja odgovora na horarce] obavezno treba pogledati i natalni čart da bi se detaljnije videlo "šta i kako" ;)

Vanesa
12-05-2009, 10:16
Zdravo svima,

htela bi da pitam dali cu ikada ostati trudna posto do sada nista od toga godine prolaze ja stojim na pragu 34 god .. pa eto ako neko moze nesto da mi kaze na osnovu toga .. bec 10 i 20 min, 12 mai 2009
hvala unapred i pozdrav

Shmishonja
12-05-2009, 12:50
Zdravo svima,

htela bi da pitam dali cu ikada ostati trudna posto do sada nista od toga godine prolaze ja stojim na pragu 34 god .. pa eto ako neko moze nesto da mi kaze na osnovu toga .. bec 10 i 20 min, 12 maj 2009
hvala unapred i pozdrav

Draga moja vršnjakinjo, ne treba da te brinu godine ~ ja sam se u 33g porodila, a imam drugaricu koja se porodila skoro na pragu 40-te godine ;)

Elem, da vidimo šta kaže horarac : ti si Asc' u Lavu sa Suncem na 21° Bika na kraju X polja i Mesec na 27° Strelca u praznom hodu na kraju V polja. Ovde se vidi baš tvoje emotivno stanje koje "dižem ruke od svega"... Potencijalni partner je Saturn u Devici, a njegovo V polje je pod vladavinom Venere u Ovnu ~ on je pomalo nesiguran i ne želi još uvek dete [Saturn se vezuje za kondome, a i Venera je u izgonu]

V polje je u Škorpionu sa Marsom na 15° Ovna na samom vrhu X polja. Ovde vidimo da je tebi trenutno "zenit ciljeva" da ostaneš trudna.

Prvo ~ Sunce "ne voli" Marsa, što nam ukazuje na činjenicu da tvoje telo još uvek nije spremno za bebu. S druge strane, Mesec je u terminu Marsa, što nam pokazuje da tvoj repr.sistem funkcioniše dobro i da tu nije problem.

Da bi dobili potvrdu ~ treba da se povežu ili Sunce i Mars, ili pak Mesec i Mars. Za sada toga nema. Sunčev prvi aspekt je 90° Jupiter ~ ovo nam upravo ukazuje na promenu u tvom organizmu, hormoni će krenuti da "rade" [Jupiter se vezuje inače za plodnost] Mesec kad izadje iz Strelca ulazi u Jarca i kreće da egzaltira Marsa, a dodatno će imati i 90°sa Venerom ~ Venera je vladar V polja tvog partnera, pa samim tim će se "hemija" uskladiti bolje nego ranije. Dodatno, Saturn uskoro kreće direktno, pa će se sam stav potencijalnog tate promeniti.

Za sad u narednih par meseci neće biti trudnoće, ali zasigurno tvrdim da ćeš imati :bebadeckic:

dannijella
12-05-2009, 13:21
da li sam ja trudna tj da li mogu da ocekujem trudnocu u skorije vreme? bgd 13.05h
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=y1xfileUycA20-u1231163027&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=12&smon=5&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&ast=

I da probam malo ja. Asc u devici, merkur u 10 kuci (kuca statusa) u blizancima(neplodan znak) na nultom stepenu i jos retrogradan.
Vladar petog- saturn retro u prvom polju, u devici.
Vladar sedmog- jupiter u sestom u vodoliji..
Vladar jedanaestog tj njegovog petog mesec u strelcu (moja 4 njegova 10)..

Znaci li ovo da on stvrno zeli decu (cesto prica o tome inace)..

tia13
12-05-2009, 18:06
hm pozdrav i mene zanima dali ču još ove godine zatrudneti ili u nekih narednih par godina ?????????pitanje postavljeno 12/05/09 18:05 ljubljana
hvala i pozdrav svima :)

dannijella
18-05-2009, 14:55
da li sam ja trudna tj da li mogu da ocekujem trudnocu u skorije vreme? bgd 13.05h
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=y1xfileUycA20-u1231163027&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=12&smon=5&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&ast=

I da probam malo ja. Asc u devici, merkur u 10 kuci (kuca statusa) u blizancima(neplodan znak) na nultom stepenu i jos retrogradan.

Imam dodatak a tice se datuma.. sorry smile, slucajno mi omaklo..
12.maj
13:05 h
Beograd

12.maj
Beograd

Ili da ja ipak odem u apoteku? :D

Nale 83
18-05-2009, 15:37
Ne znam gde da postavim ovo pitanje :o, a kako je rec o detetu - pitacu ovde:

Da li on ima dete?
15. Maj
09:37
St. Pazova

Sorry unapred, ako sam na pogresnom mestu pitala :o!

Samo da dodam i link, posto sam izostavila u prethodnom postu:
[img=http://img190.imageshack.us/img190/9849/93337447.th.png] (http://img190.imageshack.us/my.php?image=93337447.png)

Sto se polja tice, nemam pojma sta treba posmatrati. On je predstavljen VII poljem, jel?

PS ~ nisam mogla da koristim opciju "edit" pa sam ponovila post :rolleyes:

Shmishonja
18-05-2009, 20:51
Ne znam gde da postavim ovo pitanje :o, a kako je rec o detetu - pitacu ovde:

Da li on ima dete?
15. Maj
09:37
St. Pazova

Sorry unapred, ako sam na pogresnom mestu pitala :o!

Samo da dodam i link, posto sam izostavila u prethodnom postu:
[img=http://img190.imageshack.us/img190/9849/93337447.th.png] (http://img190.imageshack.us/my.php?image=93337447.png)

Sto se polja tice, nemam pojma sta treba posmatrati. On je predstavljen VII poljem, jel?

PS ~ nisam mogla da koristim opciju "edit" pa sam ponovila post :rolleyes:

Da vidimo ~ da bi videli šta se desilo ~ gledamo separacije izmedju vladara VII polja ~ dotični ~ i vladara XI polja ~ njegovo [možda] dete.

Prvo što primećujem je da se datumi ne poklapaju ~ kao ni vreme ~ jedan datum je u postu, drugi je u linku ~ spaljeni retro Merkur na delu :p

Držaću se linka i tih podataka :

• on je Merkur na 29° Bika, retrogradan, u praznom hodu na vrhu njegovog XII polja.
• to dete je Mars na 17° Ovna na samom vrhu njegovog X polja.
~ ne postoji separacioni aspekt izemdju njih, samim tim, odgovor je negativan.

bubi73
19-05-2009, 09:39
Da li postoji šansa da ove godine ostanem trudna.Radi se o drugom detetu.Ako postoji kada se može očekivati.
09:34 19.05.2009
Hvala

Shmishonja
19-05-2009, 10:37
Da li postoji šansa da ove godine ostanem trudna.Radi se o drugom detetu.Ako postoji kada se može očekivati.
09:34 19.05.2009
Hvala

Da vidimo ~ ti si Asc' u Lavu sa Suncem na 28° Bika u XI polju i Mesec na 21° Riba u IX polju. Tvoje V polje je u Škorpionu, sa Marsom na 19° Ovna u X polju.

Tvoj partner je Desc' u Vodoliji sa Saturnom na 14° Device u III polju. Njegovo V polje je horarno XI polje, sa Venerom na 13° Ovna na samom vrhu horarnog X polja.

Da bi bilo druge bebice, treba da se preko apliakcija povežu Sunce/Mesec sa Saturnom/Marsom.

• Sunce ima prvu aplikaciju 60° sa Mesecom, ali taj aspekt prekida Mesečev aspekt sa Merkurom [dok je samo Sunce isto imalo separacionu O° sa Merkurom]

○ Mesec ima prvu aplikaciju 60° sa Merkurom, pa tek onda sa Suncem [a takodje je imao separacionu 180° sa Saturnom, ali i separacionu O° preko antiscije sa Venerom i Marsom]

• Saturn ima prvu aplikaciju preko antiscije O° sa Venerom [a imao je separacionu O° preko antiscije i sa Venerom i sa Marsom, a i poslednji aspekt mu je 180° sa Mesecom]

○ Mars ima prvu aplikaciju 60° Jupiter [a imao je i preko antiscije O° separacionu i sa Saturnom]

◘ iz cele ove zbrke separacionih i aplikacijonih aspekata imamo sledeće ~ ovde za sad nema direktnih povezivanja Sunca i Saturna, ali zato imamo preko antiscije Saturnovo povezivanje Venere i Marsa ~ bebice će biti, ali ne u skorije vreme. Najverovatnije tek polovinom sledeće godine http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/give_heart.gif

bubi73
19-05-2009, 11:28
Hvala na odgovoru,mada sam zaboravila da napomenem da ja imam dete iz prvog braka,a da bi nam ovo bilo prvo zajedničko dete,Neznam dal to nešto utiče.Hvala.

Shmishonja
19-05-2009, 11:41
Hvala na odgovoru,mada sam zaboravila da napomenem da ja imam dete iz prvog braka,a da bi nam ovo bilo prvo zajedničko dete,Neznam dal to nešto utiče.Hvala.

Pa naravno ~ to nam ondak antiscija i govori!
Sjajno :D Sa srećom ;)

Shmishonja
26-05-2009, 12:16
Quote:
Originally Posted by dannijella http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4095-horarna-pitanja-v-post134013.html)
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?c...rbp=&rs=0&ast= (http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=y1xfileUycA20-u1231163027&lang=e&gm=a1&nhor=1&nho2=2&btyp=2&mth=gw&sday=12&smon=5&syr=2009&hsy=5&zod=&orbp=&rs=0&ast=)

12.maj
Beograd

Quote:
Originally Posted by dannijella http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4095-horarna-pitanja-v-post134575.html)
12.maj
Beograd

Ili da ja ipak odem u apoteku? :D

Da vidimo šta kažu zvezde :

• ti si Asc' u Devici sa retro Merkurom u Blizancima na samom vrhu X polja.
• takodje si i Mesec u Strelcu u praznom hodu na kraju IV polja.
• V polje je u Jarcu, sa retro Saturnom u Devici u I polju i ide ka sklapanju O° sa Asc'.

○ ovde imamo dve opcije koje nam mogu dati potvrdan odgovor :
a) Mesec "ide ka" vrhu V polja i
b) vladar V polja "ide ka" vrhu I polja.

○ dodatno, poslednji aspekt Meseca je sa Jupiterom koji je prirodni vladar plodnosti pa nam i to daje sliku "plodnog tla"...

○ Mesec je u praznom hodu pa se ne može sa tačnošću odrediti ne samo potvrdan odgovor, već i činjenica da iako i jesi trudna, kada si ostala trudna.

p.s.
Idi do apoteke, moje mišljenje je da JESI ;)

thalatte
27-05-2009, 10:11
Joj...vidim da smišku već glava boli od naših pitanja,al ja moram postaviti novo...jer eto baš mi je potrebno:o

9:55 h Zagreb
Da li bi mogla ostat trudna?(hm,došlo je do nezgode):o

http://i40.tinypic.com/6qvc06.gif

Asc Lav...Sunce u Blizancima
5.kuća....Stijelac ,vladar Jupiter u Vodenjaku
Mjesec u Raku (naravno noćas je taman prelazio mog natalnog:eek:)

(da ne kažem da astrološki Fertility kalendar mi je crven ovih dana:eek:)

Od aspekata So90Ju 9 separacija....Da li to znači NE???

Mjesec 90 Venera 5 aplikacija....Da li ovaj aspekt može utjecat na odgovor???

Ako će koja od cura htjeti-vidjeti da mi danas odgovori dok se još može intervenirati...(grozno,ponašam se ko tineđerka:()

Hvala,hvala,hvala

Shmishonja
27-05-2009, 12:05
27.05.2009. u 9:55 h Zagreb
Da li bi mogla ostat trudna?(hm,došlo je do nezgode):o

http://i40.tinypic.com/6qvc06.gif

Da vidimo :

• ti si Sunce u Blizancima u O° sa vrhom XI polja.
• Mesec je u Raku u O° sa vrhom XII polja.
• V polje je u Strelcom sa Jupiterom u Vodoliji u VII polju.

○ da bi videli "šta se desilo" ~ gledamo separacije ~ ovde imamo separaciju izmedju Sunca i Jupitera i to nam može dati potvrdan odgovor, a i Mesec ima separaciju sa Saturnom [tvoje "gaće" su u separaciji sa partnerom]
○ odgovor je vrlo verovatno potvrdan, ali ti ipak odmah to proveri ;)

pufnica
27-05-2009, 13:09
Obozavam decu i pitam: Kada bih mogla da ostanem u drugom stanju - ubrzo ili ne i koliko je sve to dobro sa sadasnjim partnerom?
Beograd, 27.05.2009 u 13.10:)

Hvala unapred na odgovoru!

Ljubac

Little Warrior
28-05-2009, 00:14
Pozdrav Smisho!! :)

Pitanje je, naravno, da li sam trudna? :D

http://www.imagebam.com/image/67b9e637118855
(http://i43.tinypic.com/2rcby2f.jpg)

Kora
28-05-2009, 01:15
Pozdrav Smisho!! :)

Ja cu pokusati, ali molim Shmishu da ispravi ako pogrijesim. Sistem kuca regiomonatnus.
Da vidimo:
~Ti si Asc na 3* Vodolije-Saturn na 15* Djevice u VII polju
~Mjesec na 24* Raka u VI polju
~V polje u Blizancima a vl. je Retro Merkur na 23* Bika u III polju

Gledamo separacije, i vidimo da su MO i ME u separacionom sekstilu~~~~sto bih onda moglo da da potvrdan odgovor, ali bi bilo najbolje da ti to provjeris. Mene zbunjuje ovaj retro ME. I jos nesto, da nije ovjde u pitanja neka tvoja nemarnost/greskica rezultirala trudnocom?

Little Warrior
28-05-2009, 01:21
prvi put nemarnost, drugi put hir :D
pa sta mi bog da :D

Hvala Kora!
Cekamo jos Smishinu potvrdu :)

Ja ne smem da tumacim, glupa sam za horarac, dobicu samare od Smishe!!

cancro
28-05-2009, 17:15
Hoću li ovaj mjesec zatrudniti (tj. ovaj ciklus :) )

http://i42.tinypic.com/2nvbdoh.gif

beogradjanka85
29-05-2009, 01:56
DA LI CU U OVOJ GODINI OSTATI TRUDNA? sada je 1;56 BEOGRAD
:)))))) HVALA

Shmishonja
29-05-2009, 11:04
Obozavam decu i pitam: Kada bih mogla da ostanem u drugom stanju - ubrzo ili ne i koliko je sve to dobro sa sadasnjim partnerom?
Beograd, 27.05.2009 u 13.10:)

Da vidimo ~ ti si Merkur u Biku i Mesec u Raku ~ V polje je Saturn u Devici na samom Asc'. Partner je Jupiter u Vodoliji [kao i Sunce u Blizancima] Njegovo V polje je Mesec u Raku.

• iz ovoga se vidi da si ti ZAISTA orijentisana na decu, a s obzirom da je Merkur retrogradan, tvoje telo još uvek do sad nije bilo spremno na takav "poduhvat", ali s obzirom da Merkur uskoro kreće direktno situacija će se promeniti.

• e, sad... za trenutnog partnera ~ Jupiter je pod vladavinom Saturna i u njegovom triplicitetu, a vezan je i za Mesec preko stepena i lica, tako da on ni malo nije protiv da imate bebicu. Dodatno, Jupiter ima aplikaciju sa Merkurom kad ovaj krene direktno, tako da vas dvoje i dalje ćete biti zajedno.

• što se tiče Meseca i Merkura : Mesec ima prvo aplikaciju sa Venerom, pa ondak sa Merkurom, ondak Merkur kreće direktno i sklapa aspekt sa Jupiterom. Dodatno i Mesec i Jupiter imaju prvu aplikaciju sa Venerom, tako da ih ona povezuje pre nego što se direktno sami povežu.

○ iz ovog donosimo zaključak da će pre trudnoće biti venčanje, pa tek onda planiranje porodice [Venera je vladar arapske tačke ceremonija]

Da vidimo ~ ti si Mesec u Raku i Saturn u Devici, a V polje je Merkur u Biku. I Saturn i Merkur su imali aspekt sa Mesecom. Ali Mesec ima naredni aspekt sa Marsom, tako da je moguće da ipak nisi ~ ali ipak proveri [Mars je vladar IX polja ~ lekar specijalista]

Shmishonja
29-05-2009, 11:39
Hoću li ovaj mjesec zatrudniti (tj. ovaj ciklus :) )

http://i42.tinypic.com/2nvbdoh.gif

Da vidimo ~ ti si Mars u Ovnu i Mesec u Lavu, a V polje je Jupiter u Vodoliji. Izmedju Marsa i Jupitera je separacioni 60°, dok izmedju Meseca i Jupitera je aplikaciona 180°, ali ih prekida u tome Mesečevi aspekti sa Suncem, Merkurom i Venerom. Samim tim, odgovor je negativan. U narednih mesec dana nećeš ostati u drugom stanju.

kad bi ja mogla da zatrudnim i da li sam jos plodna ?
http://www.dodaj.rs/f/3b/Wk/4mT7N9Tk/kad-bi-ja-mogla-da-zatru.gif

Da vidimo ~ti si Venera u Ovnu i Mesec u Lavu, V polje je Saturn u Devici ~ Saturn ne voli Veneru a ni Venera ne voli Saturna jer su preko tabele povezani preko pada. Ni Mesec ne voli Saturna a Saturn je samo donekle zainteresovan za Mesec.

Iz ovoga možemo da zaključimo da za sad tvoje telo nije spremno za trudnoću, ali da će biti promene [jer Venera uskoro menja znak i iz izgona ulazi u znak svog sedišta]

mace
29-05-2009, 14:20
http://www.dodaj.rs/f/3b/Wk/4mT7N9Tk/kad-bi-ja-mogla-da-zatru.gif
Na šta treba obratiti pažnju :
~ vl. Asc' : pitač- venera
~ vl. V polja : njeno polje dece / plodnosti- Saturn
~ vl. VII polja : partner- Mars
~ vl. XI polja : njenogo polje dece / plodnosti - So
~ Mesec i njegov dispozitor Sunce u blizancima
vladar MC - Mesec

:raspica: :uzdisem:

Little Warrior
29-05-2009, 19:16
Da vidimo ~ ti si Mesec u Raku i Saturn u Devici, a V polje je Merkur u Biku. I Saturn i Merkur su imali aspekt sa Mesecom. Ali Mesec ima naredni aspekt sa Marsom, tako da je moguće da ipak nisi ~ ali ipak proveri [Mars je vladar IX polja ~ lekar specijalista]hvala puno na odgovoru :)
i sve pohvale za tvoje strpljenje i sto nam izlazis u susret:wink_6:

selena
30-05-2009, 14:50
jedno pitanje ovaj sam mjesec izvadila spiralu jer mi nije odgovarala,moje je pitanje hoću li uspjeti izbjeći trudnoću u idućih par tjedana dok mi se tjelo ne privikne na tablete koje mogu početi piti tek sa prvom menstruacijom?(suprug želi bebu-ja ne!)
cakovec,30.5.2009,u 14.39

asc je u vagi-venera je na 23 ovna u 7 kući...
vladar 5 je saturn-koji nasreću nema s venerom ništa...
mjesec je na 1 stupnju djevice..koja je streilna i ne želi djecu!!!...iako ima separaciju sa venerom (izlaze iz 120)

ja mislim da ću uspjeti..iako mi je sumnjiv ovaj mjesec sa venerom...

Shmishonja
30-05-2009, 18:13
jedno pitanje ovaj sam mjesec izvadila spiralu jer mi nije odgovarala,moje je pitanje hoću li uspjeti izbjeći trudnoću u idućih par tjedana dok mi se tjelo ne privikne na tablete koje mogu početi piti tek sa prvom menstruacijom?(suprug želi bebu-ja ne!)
cakovec,30.5.2009,u 14.39

asc je u vagi-venera je na 23 ovna u 7 kući...
vladar 5 je saturn-koji nasreću nema s venerom ništa...
mjesec je na 1 stupnju djevice..koja je streilna i ne želi djecu!!!...iako ima separaciju sa venerom (izlaze iz 120)

ja mislim da ću uspjeti..iako mi je sumnjiv ovaj mjesec sa venerom...

• ti si Asc' u Vagi sa Venerom na 23° Ovna u VII polju.
• Mesec je na 01° Device u XI polju.
• V polje je u Jarcu sa Saturnom na 15° Device na vrhu XII polja.

○ sama Venera u Ovnu pokazuje da tvoje telo ni malo nije spremno za trudnoću ~ Venera je u izgonu.
○ Mesec u Devici, kao i Saturn u Devici sve vezano za Veneru smatraju padom.
○ izmedju Venere i Saturna ne postoji aplikacija, niti izmedju Meseca i Saturna postoji direktna aplikacija jer ih preseca u tome Mesečeva aplikacija sa Suncem.

• ne treba da ti bude sumnjiva aspektura izmedju Meseca i Venere s obzirom da je u pitanju SEPARACIJA, ali treba da te brinu sledeće dve stvari :

1. Venera uskoro ulazi u znak Bika ~ u znmak svog sedišta i tako pokazuje revitalizaciju tvog tela a pošto Venera egzaltira Mesec, samitm tim će tvoje telo biti spremno za trudnoću.
2. Sunce [kao V polje tvog partnera ~ njegova "plodnost"] spaja Mesec i Saturn.

○○•○○ iako se Saturn smatra "kontracepcijom" bilo koje vrste [pilula, kondom...] on je IMAO O° sa Venerom ~ ti si imala spiralu... pa tako da i to što će Sunce "spojiti" Mesec i Saturn koji će kasnije sklopiti O° ~ meni ovo više deluje na partnerove pokušaje da dobijete bebu, a tvoje pokušaje da kontracepcijom sprečiš isto.

selena
30-05-2009, 18:18
○○•○○ iako se Saturn smatra "kontracepcijom" bilo koje vrste [pilula, kondom...] on je IMAO O° sa Venerom ~ ti si imala spiralu... pa tako da i to što će Sunce "spojiti" Mesec i Saturn koji će kasnije sklopiti O° ~ meni ovo više deluje na partnerove pokušaje da dobijete bebu, a tvoje pokušaje da kontracepcijom sprečiš isto.

ovo je potpuno točno iako se nadam da ipak neću zatrudniti..i da će kontracepcija ipak pomoći..
puno hvala!!!

Little Warrior
30-05-2009, 20:34
I Saturn i Merkur su imali aspekt sa Mesecom.

To me i plasi, a separacija je ono sto je bilo, tj ono sto se vec dogodilo.
Merkur je vladar 5. polja-sto su deca, a mesec-plodnost i prirodni vladar 4. polja ima separaciju sa 5 i sa saturnom-tj samnom. Merkur je takodje vladar osmog polja (zacece u modernoj astrologiji, ne znam kako je u horarnoj)

E sada, ono sto mene interesuje, zasto je mars presudan u ovom slucaju za negativan odgovor?:)

Shmishonja
30-05-2009, 21:11
To me i plasi, a separacija je ono sto je bilo, tj ono sto se vec dogodilo.
Merkur je vladar 5. polja-sto su deca, a mesec-plodnost i prirodni vladar 4. polja ima separaciju sa 5 i sa saturnom-tj samnom. Merkur je takodje vladar osmog polja (zacece u modernoj astrologiji, ne znam kako je u horarnoj)

E sada, ono sto mene interesuje, zasto je mars presudan u ovom slucaju za negativan odgovor?:)

Mars je u TA malefik i vezuje se za krvarenje...
Začeće je u TA vezano za V polje i vladara V + Mesec, dok Jupiter pokazuje "plodnost"...

Little Warrior
30-05-2009, 21:28
Hvala na odgovoru!!!

mace
01-06-2009, 09:28
Quote:
Originally Posted by mace http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4095-horarna-pitanja-v-post135827.html)
http://www.dodaj.rs/f/3b/Wk/4mT7N9Tk...a-da-zatru.gif (http://www.dodaj.rs/f/3b/Wk/4mT7N9Tk/kad-bi-ja-mogla-da-zatru.gif)

Da vidimo ~ti si Venera u Ovnu i Mesec u Lavu, V polje je Saturn u Devici ~ Saturn ne voli Veneru a ni Venera ne voli Saturna jer su preko tabele povezani preko pada. Ni Mesec ne voli Saturna a Saturn je samo donekle zainteresovan za Mesec.

Iz ovoga možemo da zaključimo da za sad tvoje telo nije spremno za trudnoću, ali da će biti promene [jer Venera uskoro menja znak i iz izgona ulazi u znak svog sedišta]

hvala puno Smile !
Smisle samo sam htela da pitam, da li se ulaskom Ve u bika dobija "veca svest" o tome sta zelimo ili veća sansa da zatrudnimo...
jadna sam...meni vise nije vazno kako nego samo da ostanem u drugom stanju ...:bebadeckic:

Shmishonja
01-06-2009, 10:24
hvala puno Smile !
Smisle samo sam htela da pitam, da li se ulaskom Ve u bika dobija "veca svest" o tome sta zelimo ili veća sansa da zatrudnimo...
jadna sam...meni vise nije vazno kako nego samo da ostanem u drugom stanju ...:bebadeckic:

Ulaskom Venere u znak svog sedišta prvenstveno će tvoje telo biti jače i spremnije za trudnoću ~ jer je Venera vladar I polja = fizičko telo [sam Bik egzaltira Mesec = majčinstvo] i samim tim daje priliku za spontanim i prirodnim razvojem cele situacije :)

katarina
03-06-2009, 15:15
Elem, stojim iza toga da su horarne karte ponekad kao suvi tarot....http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_11_23.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000) Hocu da kazem da se nekako otvaraju SAMO za nas...kao da se sami prilagodjavaju osobi koja ih otvara.....Mozda sad ovo deluje skroz suludo ALI bas sam skoro sa prijateljicom razgovarala o tome...i tu smo negde dosle do ovog zakljucka....Nije sve ni u suvoparnoj teoriji. Kako - ako smo nas dve dva astrologa, negde ipak ih drugacije posmatramo.... i tumacimo....Postujem SVA pravila ko kod da ih primenjuje medjutim moram da kazem da mi je davno radjen jedan - ajoj ljudi koliko je komplicirano bilo objasnjenjooooooooooooooo kuku!!!! sa toliko terminologije a verujte mi to je kao pijaca na kojoj prodajete prskani paradajz,sustinski - mnogo toga nije ni receno niti se desilo,prosto ja sam nekoliko puta procitala i shvatila da nikakav odgovor nisam dobila - .......http://smileys.smileycentral.com/cat/3/3_4_102.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000) I tako....elem,ja dosta drzim do samih natalnih karti, do solara,progresija svih vrsta i sinastrija i ma ne znam,svega..sto se da primeniti na natalni chart.....http://smileys.smileycentral.com/cat/36/36_13_3.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000) Ipak mislim da su horarci dobri! Dobra dopuna kad imamo nesto sto nije bas...tako jasno....
Evo mene uzasno zanima i treba mi pomoc oko ovog pitanja....koje cu postaviti.
Bacicu link, nadam se da ce moci da se otvori ako ne,onda cu ostaviti vreme kad je postavljeno pitanje,ispod za svaki slucaj....
Interesuje me *odmah da napomenem bez astrologije ovo pitanje sa razlogom postavljeno - jer postoji i stvarnost....koja je sugerisala ovo ozbiljno - da li je devojka jednog decka koji me interesuje ostala namerno *doduse to se i zna ovako,al nadam se da ce i horar da potvrdi..* trudna i to SA DRUGIM a ne njim..... - e to me vise interesuje....Mislim stvar nije nimalo bezazlena....i prica je inace dosta komplikovana,losa je bila veza ta - medju njima, vise merkurovskog tipa - i nastala je u nekom..hm besvesnom stanju....i bila je na relaciji Bg-Ns...i poznato je eto da je bilo problema....Devojka je starija od njega pet godina mozda i vise nisam sigurna....u svakom slucaju je jako ...pa nemoralna je i jako napadna tako da onoliko koliko znam o celoj prici iz stvarnosti....bez astrologije i kojecega,tarota....mislim da je trudnoca ne samo namerna da bi se on nahvatao za brak vec i da dete nije njegovo. Sto on naravno NE ZNA niti sluti.....eh.....elem on je skroz sad izgubljen i nesrecan a ona je happy do bola....sto bi reklo imamo stvar sa nekom '.....' = to je zaista tako,pricam namerno te objektivne stvari koje znam prosto da bi onaj ko bude gledao horar znao kako sta da tumaci....
Nadam se da ce neko dobro razmotriti...Mislim volela bih prosto i sama da vidim kako drugi ljudi razmisljaju kad je tumacenje horara u pitanju i kako povezuju stvari,prosto i da naucim nesto.....http://smileys.smileycentral.com/cat/8/8_8_62.gif (http://www.smileycentral.com/?partner=ZSzeb001_ZNfox000) Cekam

http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMI...4525.gif?24589 (http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMIdTa0-u1209240689/astro_2gw_219_namerno_sa_drugim.55268.24525.gif?24589)

2.jun 2009. Valjevo
16.41 h

p.s 1. a ovo je inace bilo pitanje da li ista ima ili ce biti medju nama - doticnim ocem nepoznate bebe hahaha i mene - http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMI....55602.363.gif (http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMIdTa0-u1209240689/astro_2gw_207_ljubav.55602.363.gif)

LelaBik
05-06-2009, 23:25
Mogu li ja da pitam za brata, da li ce imati dece sa zenom sa kojom je vec 16 god? mozda nekom drugom? ?
bg 05.06.2009. 23.25h

ajde
08-06-2009, 16:53
aj da i ja probam ovo.. :D

ocul i kad cu ostat trudna?
8 jun 15:13 sarajevo

http://i39.tinypic.com/2ai1sso.jpg (http://i39.tinypic.com/2ai1sso.jpg)

....... ovako..malo cu pocet ko i uvjek :)

vl asc.. venera 2.6 bika u 7
mjesec 26.37 strelca u 3.. i vladar mjeseca u 5
vl 7 .. mars 5.42 bik u 7

vl 5(vodolija) .. saturn 15.20 djevice u 11 - ovo je lose???? - negativan odgovor??
vl 10 mjesec
vl 11 sunce 17.53 blizanaca u 9

vl jupitera je saturn..:(

vener 120 mjesec A5
mars i venera konjukcija 4A
jupiter 60 mjesec(Ju je vladar mjeseca)

cak su i mars(partner) i vl 5 u trigonu
e..
nastavicu ja al.. mozel neko zraknut.. djeluje mi ocito..
samo sto ne znam odredit vrjeme

zorana
08-06-2009, 23:23
Imam pitanje,

dobila sam putem sms-a pitanje od drugarice, zanima je kada ce postati majka. Koliko znam, nije imala ginekoloskih/zdravstvenih problema koji bi mogli da budu povod postavljanja takvog pitanja, verujem da je "samo onako" zanima. Nije u vezi/braku, tj. trenutno ne pokusava da ostane u drugom stanju.

Pitanje je postavljeno danas, u 20:03h u Beogradu. Ono sto mene buni jeste sledece: vladar V je VE u Ta na samom vrhu tog V polja (to mu dodje dobro, VE je plodna i Ta je lepo plodan), vladar Asc je JU u Aq (vazdusni bejahu sterilni znaci?), Asc je u plodnom delu Sag. MO je bukvalno na poslednjem stepenu Sag, samo sto ne predje u Co. Sta mene muci - MO ima aplikaciju sa tom VE, prvi aspekt jeste sa tom VE cim predje u znak CO, ali kako da protumacim taj 29 stepen? "Nema od ovog nista" mi je, blago reci, malo verovatno. Treba nesto bitno da se promeni u njenom zivotu? Nesto drugo? MO treba da promeni znak i ca. 2 stepena da stigne VE, posto je VE u fiksnoj kuci i fiksnom znaku, 2 godine mi se cine kao logican odgovor ... kako tumaciti ovakve karte?

tori
09-06-2009, 08:41
ajde da i ja pitam ponesto:)
kad ce moja trudnoca i koliko bebandera ce biti? krecemo na vestacku pa zato pitam...valjda ce sve proci kako treba:)

veliki ljubac i mislite pozitivno!!!

http://tinypic.com/view.php?pic=b861xk&s=5

ajde
09-06-2009, 10:32
na ono moje pitanje..
ocul i kad ostat trudna..8.juni 15:13 sarajevo

mislim da sam nasla odgovor u jednom od prijasnjih postova..
#10 shmisha

pa da preformulisem :D
"ti si asc u vagi. sa venerom u 7 polju, mjesec u strelcu u 3 polju,
Vladar Asc' nam pokazuje šta tvoj racio "misli" o tematici pitanja ~ ovde vidimo da si ti vrrrlo zainteresovana za ljubav, partnerstvo i započinjanje zajednice
beba je predstavljen V poljem, koje je ovde u Vodoliji, sa Saturnom na 15°20 Device u 11 polju"

Da bi dobili potvrdan odgovor ~ trebalo bi da se povežu ili Venera i Saturn ili Mesec i Saturn.

elem... meni se vezu necim saturn i venera "necim" neki polu aspekt.. separacioni .. :(

znaci negativan odgovor? - uskoro [U]ide venera 120 saturn - al ne znam dal ce ih sta preprecit..

iako se vezu
mjesec i vladar asc
i mjesec i vladar desc????
i vladar njegovog 5 i mog 5 imaju istog dispozitora - merkur

elem meni djeluje da ce ovde bit zelje za bebom na prijateljskoj osnovi :D
dogovorno .. oboje ce tezit tome.. a musku mozda nesto nece bit po volji..

i ovaj jupiter apektuje veneru i mjesec 60 aplikaciono

jedino nema direktne povezanosti vladar 5 i mene
al ima vladar 5 i vl. desc

mozel iko pogledat?? .... makar da mi kaze kad ce bit ako je i nekad tamo kasnije
i.. vidil se npr prvo ulazak u brak pa onda .. trudnoca .. il veza pa trudnoca .. il tek onako.. desila se?

uvjek su mi komplikovani chartovi

vl 5 je saturn 15.20 djevice.. jupiter u izgonu
vl njegove 5 je sunce 17.53 blizanaca.. i ovdje je jupiter u izgonu
dispozitor je isti merkur biku 25.32

nema zaceca ima sexa? jer asc desc i mjesec pokazuju sve naklonosti jednog prema drugom?

jel se vidi.. ako bi bilo kad bi bilo.. godina dvije 3..??

Shmishonja
09-06-2009, 11:23
Mogu li ja da pitam za brata, da li ce imati dece sa zenom sa kojom je vec 16 god? mozda nekom drugom? ?
bg 05.06.2009. 23.25h

Da vidimo :

• tvoj brat je predstavljen III poljem u Biku, sa Venerom na 29° Ovna u njegovom XII polju.

• njegovo V polje je horarno VII polje u Lavu, sa Suncem na 15° Blizanaca u njegovom II polju.

• njegova supruga je horarno IX polje u Škorpionu, sa Marsom na 03° Bika u njenom VI polju.

• njeno V polje je horarno I polje u Vodoliji, sa Saturnom na 15° Device umetnuto u njegovom V polju.

• Mesec je na 24° Škorpiona u njenom I polju [njegovom VII polju]

○ iz svega ovoga vidimo da su njih oboje fizički dosta slabi što se tiče uopštenog imuno sistema [oba vladara njiovih I polja su u znaku svog izgona] a i sam Mesec je u znaku svog pada.

• da bi dobili potvrdan odgovor treba nam medjusobno direktno povezivanje Venere / Sunca sa Marsom / Saturnom i Mesecom ~ ovde imamo da Sunce ima prvu aplikaciju 90° sa Saturnom, Venera će sa Marsom imati O° ali tek kad promeni znak. Dodatno, Mesec, kao simbol majčinstva i trudnoće je u znaku svog pada, oslabljen, loš, a i dodatno ima aplikacioni 90° sa Jupiterom [koji je prirodni signifikator plodnosti]... iz svega ovoga na žalost, nema potvrdnog odgovora :(:(:(

Interesuje me *odmah da napomenem bez astrologije ovo pitanje sa razlogom postavljeno - jer postoji i stvarnost....koja je sugerisala ovo ozbiljno - da li je devojka jednog decka koji me interesuje ostala namerno *doduse to se i zna ovako,al nadam se da ce i horar da potvrdi..* trudna i to SA DRUGIM a ne njim.

http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMI...4525.gif?24589 (http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMIdTa0-u1209240689/astro_2gw_219_namerno_sa_drugim.55268.24525.gif?24589)

2.jun 2009. Valjevo
16.41 h

p.s 1. a ovo je inace bilo pitanje da li ista ima ili ce biti medju nama - doticnim ocem nepoznate bebe hahaha i mene - http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMI....55602.363.gif (http://www.astro.com/tmpd/cynqfileMIdTa0-u1209240689/astro_2gw_207_ljubav.55602.363.gif)

Kaća ~ linkovi za čartove su "isparili", ali ću preko datuma koji si postavila pogledati horarac ~ baj d vej, horarac ne može da nam ukaže da li je ona ostala namerno u drugom stanju sa njim, već nam može samo pokazati da li je on zaista otac ili nije...

Da vidimo :

• ona je VII polje na samom početku Bika, sa Venerom na 26° Ovna na samom kraju horarnog VI polja.

• njeno V polje je horarno XI polje, koje je u Devici, sa Merkurom na 23° Bika u I polju [iz ovoga se može videti da ona jeste trudna + Mesec u njenom VI polju]

• on, kao njen partner je onda predstavljen Asc' sa Marsom na samom Desc na 01° Bika.

• njegovo V polje je u Ribama, sa Jupiterom na 26° Vodolije u horarnom IV polju.

• Mesec je 12° Vage u XII polju. Poslednji aspekt mu je 120° Sunce, a prva aplikacija mu je 120° Jupiter.

○ da bi videli da li je on otac prvo pogledamo dostojanstva izmedju Marsa/Jupitera i Merkura ~ vladarstvo, triplicitet, egzaltacija ili termin će nam dati potvrdan odgovor, dok će stepen, licem izgon ili pad nam dati negativan odgovor :

• Merkur 23° Bika:
~ on nema uopšte povezanost sa Jupiterom, a sa Marsom je povezan preko izgona.

• Mars je na 01° Bika :
~ on je povezan preko lica i stepena sa Merkurom.

○ oboje su pod vladavinom i Venere i Meseca ~ što nam ukazuje da je do sex.odnosa dolazilo, ali ne i začeća.

◘ separacija izmedju Venere [nje] i Merkura [njena beba] i Marsa [on] i Jupitera [njegovi "momci"] će nam pokazati šta se desilo izmedju njih na tom polju :

○ Venerin poslednji aspekt je ~ nema ga, dok joj je prva aplikacija 60° Jupiter.
○ Merkurov poslednji aspekt je još dok je bio retrogradan O° sa Suncem.
○ Mars je imao poslednji aspekt još dok je bio u Ovnu i to 60° Jupiter, a prva mu je aplikacija O° Venera.
○ Jupiter je imao isto poslednji aspekt sa Marsom, dok je prva aplikacija 120° Mesec.

◘ iz svega ovoga meni lično deluje da on nije otac tog detea...

Shmishonja
09-06-2009, 12:46
ocul i kad cu ostat trudna?
8 jun 15:13 sarajevo

Da vidimo ~ REGIOMONTANUS ne PLASIDUS:

• tvoje telo je Venera na 02° Bika u VII polju, a tvoje [srce] je Mesec na 26° Strelca u III polju. Ovde vidimo da je tvoje telo više nego spremno za trudnoću, jer Venera egzaltira Mesec, dok je Mesec pod vladavinom Jupitera koji se vezuje za plodnost!

• S druge strane, tvoj racio [upravo taj vladar I polja] je više zainteresovan za dete od tvog srca ~ Mesec nema naklonost ka Veneri, a i preko lica je povezan sa Saturnom.

• tvoje V polje je na kraju Vodolije, sa Saturnom na 15° Device u XI polju i uskoro menja znak i ulazi u znak Riba pa će vladar biti Jupiter na 26° Vodolije baš u V polju.

• potencijalni otac tog deteta je Desc' sa Marsom na 05° Bika u VII polju ~ totalno orijetisan i na tebe, kao Veneru i na Mesec [trudnoću uopšteno] a njegovo V polje je na kraju Lava, sa Suncem na 17° Blizanaca na vrhu horarnog IX polja, a i ono je orijentisano i na Saturn, sa kojim je imao 90° i na Veneru.

• ovde imamo sledeće : Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom [koji se inače vezuje za plodnost] i onda ulazi u prazan hod, pa u znak Jarca, gde je slab [ne zainteresovan previše za majčinstvo] i onda upravo sklapa 120° sa Venerom! Odmah zatim Mesec spaja Veneru sa Marsom, koji posle toga, malo kasnije imaju i medjusobnu direktnu O° koju niko ne prekida ~ iz ovoga svega imamo POTVRDAN odgovor.

ajde da i ja pitam ponesto:)
kad ce moja trudnoca i koliko bebandera ce biti? krecemo na vestacku pa zato pitam...valjda ce sve proci kako treba:)

veliki ljubac i mislite pozitivno!!!

Ovako ~ ovo je tvoj natalni čart. Mi ovde ne radimo analizu natalnog, već horarnog čarta. Postavi prave podatke i naravno ~ dobićeš odmah odgovor. Ovde ima sve što ti treba : http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4189-obavestenje-o-nacinu-postavljanja-horarnog-pitanja.html

Shmishonja
09-06-2009, 12:52
Imam pitanje,

dobila sam putem sms-a pitanje od drugarice, zanima je kada ce postati majka. Koliko znam, nije imala ginekoloskih/zdravstvenih problema koji bi mogli da budu povod postavljanja takvog pitanja, verujem da je "samo onako" zanima. Nije u vezi/braku, tj. trenutno ne pokusava da ostane u drugom stanju.

Pitanje je postavljeno danas, u 20:03h u Beogradu. Ono sto mene buni jeste sledece: vladar V je VE u Ta na samom vrhu tog V polja (to mu dodje dobro, VE je plodna i Ta je lepo plodan), vladar Asc je JU u Aq (vazdusni bejahu sterilni znaci?), Asc je u plodnom delu Sag. MO je bukvalno na poslednjem stepenu Sag, samo sto ne predje u Co. Sta mene muci - MO ima aplikaciju sa tom VE, prvi aspekt jeste sa tom VE cim predje u znak CO, ali kako da protumacim taj 29 stepen? "Nema od ovog nista" mi je, blago reci, malo verovatno. Treba nesto bitno da se promeni u njenom zivotu? Nesto drugo? MO treba da promeni znak i ca. 2 stepena da stigne VE, posto je VE u fiksnoj kuci i fiksnom znaku, 2 godine mi se cine kao logican odgovor ... kako tumaciti ovakve karte?

Da vidimo ~ meni ovo liči "kad bude digla ruke i sama zaključila da od bebe neće biti ništa [Mesec u Jarcu u izgonu] desiće se da će ostati u drugom stanju [Mesec 120° Venera] Vremenska jedinica je OK :)

Ona prvo kao Merkru treba da sklopi 90° sa Jupiterom [da nadje potencijalnog muža i oca deteta] pa tek onda će se i "odraditi" ovaj Mesec 120° Venera, jer odmah posle toga, Mesec spaja Veneru sa Marsom [vladarom 5 polja tog potencijalnog oca] ;)

neda
09-06-2009, 12:52
evo i ja bi volila da mi neko pogleda ako može...već neko vrijeme pokušavam zatrudnjeti(to bi mi bila druga trudnoća) , ali ništa još uvijek..pa bi moje pitanje glasilo:
Da li ću ostati trudna i kada?
09.06.2009 u Rijeci, Hrvatska , 12:52h

ajde
09-06-2009, 13:01
• ovde imamo sledeće : Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom [koji se inače vezuje za plodnost] i onda ulazi u prazan hod, pa u znak Jarca, gde je slab [ne zainteresovan previše za majčinstvo] i onda upravo sklapa 120° sa Venerom! Odmah zatim Mesec spaja Veneru sa Marsom, koji posle toga, malo kasnije imaju i medjusobnu direktnu O° koju niko ne prekida ~ iz ovoga svega imamo POTVRDAN odgovor.

ooooooo:)

hvaaaaala :4kiss:

samo jos ovo venera-mars bi moglo znacit kraj godine npr?

Shmishonja
09-06-2009, 13:09
evo i ja bi volila da mi neko pogleda ako može...već neko vrijeme pokušavam zatrudnjeti(to bi mi bila druga trudnoća) , ali ništa još uvijek..pa bi moje pitanje glasilo:

Da vidimo :

• ti si Asc' u Devici, sa Merkurom koji je do nedavno bio retrogradan [eto tvojih pokušaja] koji se nalazi na 26° Bika u IX polju i O° Algol ~ vidi se da si "izgubila glavu" od zabrinutosti. Merkur egzaltira Mesec ~ ti na sve moguće načine pokušavaš da ostaneš u drugom stanju jer obožavaš decu [a i takodje pokazuje da si već bila trudna]

• Mesec je na 07° Jarca u IV polju ~ ovde vidimo da tvoj organizam je na neki način iscrpljen i da nema snage za sad da ti ostvari želju.

• V polje je u Jarcu, sa Saturnom na 15° Device koji se nakačio na sam Asc' ima separacionu O° sa njim i krenuo je putem XII polja ~ sama postavka vladara V polja u XII polju [iako je Saturn u pitanju] pokazuje da nije još kasno i za još jednu bebicu.

• partner je Jupiter u Vodoliji, a njegovo V polje je upravo pod vladarstvom tog Meseca u Jarcu. Ovde se vidi da je partner zainteresovan za još jedno dete, ali da njegovi "momci" trenutno nisu dovoljno snažni za akciju.

• e, sad, da bi dobili potvrdan odgovor moramo da imamo aplikacije ili izemedju Merkura i Saturna, ili pak izmedju Meseca i Saturna [uz dodatak i povezivanja sa Jupiterom]

○ Mesec upravo prvu aplikaciju ima sa Saturnom, a posle i sa Merkurom, pa ulazi u prazan hod. Merkur ima i apl. 90° sa Jupiterom. A i dodatno je u V polju Severni Čvor koji uvek daje pozitivne vibracije :)

◘ iz svega ovoga imamo : biće trudnoće i to kad se najmanje budeš nadala. Najverovatnije će biti dečak ;)

Shmishonja
09-06-2009, 13:14
ooooooo:)

hvaaaaala :4kiss:

samo jos ovo venera-mars bi moglo znacit kraj godine npr?

Što se tiče same Venera O° Mars ~ to su u pitanju meseci ~ jer su oboje u fixnom znaku u kardinalnom polju, a i sam Mesec koji se najčešće uzima kao signifikator vremena je u kardinalnom znaku ali u promenljivom polju ~ obe kombinacije ukazuju na vremenski interval od 3 pa čak i do skoro 12 meseci [tj. godinu dana]

ajde
09-06-2009, 13:19
uhh:D
castim kad bude :4kiss:

tori
09-06-2009, 14:25
draga shmishonja, sorry za gresku...
jel moze ovako:

kad ce moja trudnoca i koliko bebandera ce biti? krecemo na vestacku pa zato pitam...valjda ce sve proci kako treba...
hvala!!!

09.06.2009, Dubai, 16;18h

Shmishonja
10-06-2009, 19:28
draga shmishonja, sorry za gresku...
jel moze ovako:

kad ce moja trudnoca i koliko bebandera ce biti? krecemo na vestacku pa zato pitam...valjda ce sve proci kako treba...
hvala!!!

09.06.2009, Dubai, 16;18h

• ti si Mars na 06° Bika na kraju VI polja.
○ partner je Venera na 03° Bika isto na kraju VI polja.

◘ Mesec je na 08° Jarca na kraju II polja.

• tvoje V polje je Jupiter na 26° Vodolije u IV polju.
○ partnerovo V polje je Merkur na 26° Bika u VII polju.

◘ lek [veštačka oplodnja] je X polje i Sunce na 18° Blizanaca u VIII polju
◘ lekar specijalista je IX polje i malo pre pomenuti Mesec

♦ iz ovoga imamo sledeće : Merkur ima apl. 90° sa Jupiterom

♣ pa imamo da i Venera ima prvu apl. O° Mars [a spojio ih je Mesec a njegov prvi aspekt je 120° Saturn, pa 120° Merkur]

♠ Jupiter ima i 120° sa Suncem, ali tek kad krene retrogradno

♥ iz ovoga dobijamo opciju da će oplodnja uspeti tek posle 2 neuspela pokušaja [a nadam se da grešim i da će sve odmah biti ok ;)] a moguć pol deteta je muško [a možda budu i blizanci]

neda
10-06-2009, 23:16
Shmishonja hvala ti puno...samo se nadan da će bit jako brzo jer se bojim da su ovo zadnji ˝trzaji˝ za njegove ˝momke˝

Iman jedno pitanje...zašto je partnera označava jupiter (koji je u VI. kući)u vodenjaku?
Al partnera nebismo trebali gledati kroz 7. kuću?
nije mi baš jasno...:confused:

zorana
10-06-2009, 23:55
Nedo,

pitanje: vladar I u V ili V u I vrlo cesto oznacava zenu koja je VEC u drugom stanju, narocito vladar V (dete) u I polju (zenino telo). Da li je moguce da si u drugom stanju, a da to ne znas?

JU je vladar VII polja cim je Asc u Vi (VII polje je onda u Pi i pod vladavinom JU).

Shmishonja
11-06-2009, 08:30
Iman jedno pitanje...zašto je partnera označava jupiter (koji je u VI. kući)u vodenjaku?
Al partnera nebismo trebali gledati kroz 7. kuću?
nije mi baš jasno...:confused:

Pa koja je planeta vladar VII polja u tvom horarcu? VII polje je u Ribama, a po TA ~ Jupiter vlada Ribama ~ zato je tvoj partner predstavljen Jupiterom :)

Njegovo V polje ~ njegova "plodnost" je horarno XI polje [5 od Desc'] koje je u znaku Raka ~ sa Mesecom u Jarcu [takodje kao nekakvu orijentaciju posmatramo i Sunce koje je u Blizancima i koje je orijentisano i na Merkura ~ tebe i na Saturna ~ tvoje V polje]

Shmishonja
11-06-2009, 08:32
Nedo,

pitanje: vladar I u V ili V u I vrlo cesto oznacava zenu koja je VEC u drugom stanju, narocito vladar V (dete) u I polju (zenino telo). Da li je moguce da si u drugom stanju, a da to ne znas?

JU je vladar VII polja cim je Asc u Vi (VII polje je onda u Pi i pod vladavinom JU).

Da, Zoko, dobro si skrenula pažnju na to ~ a dodatno ~ i sam Saturn [vl. 5] ima separaciju sa Merkurom [vl. 1] i preko Meseca se spaja ponovo sa njim :)

neda
11-06-2009, 10:13
Ženske moje, ja se iskreno nadam da jesam...neki čudan osječaj mi je da bi moglo bit da baš jesam nešto napravila ovaj mjesec...nadajmo se...cure javljam vam čim saznam. do 20.06. bi trebali znati odgovor , a do tada :coffee:
držite mi fige... :4kiss: svima

tori
11-06-2009, 12:34
Draga Shmishonja, hvala na odgovoru, ti se uvek tako lepo potrudis da svima izadjes u susret! Postaracu se i sama jednog dana da i ja budem takva!:)
Evo ga jos jedno pitanje: pisala si o opciji o trecem uspesnom pokusaju vestacke oplodnje...samo mi molim te reci da ce stomak poceti da mi raste vec do kraja ove godine...:) i da ce sama trudnoca proteci do kraja ok, bez komplikacija.
( o tome sam pisala 09.06.2009., Dubai, 16:18h)

Hvala puno jos jednom, srce si!!!!

11.06.2009, Dubai, 14:27h

neda
11-06-2009, 14:00
cure hvala za objašnjenje o partneru...sad je sve jasno

Shmishonja
11-06-2009, 18:45
Nadam se da ste pročitali moju molbu ~ počnite da pored vašeg [novog] pitanja ostavljate podatke od vašeg poslednjeg horarca na ovoj temi, da bi lakše pratili razvoj dogadjaja ~ kao dopuna na temi vezana za temu feedback-a :)

neda
22-06-2009, 10:27
Originally Posted by neda

Da vidimo :

• ti si Asc' u Devici, sa Merkurom koji je do nedavno bio retrogradan [eto tvojih pokušaja] koji se nalazi na 26° Bika u IX polju i O° Algol ~ vidi se da si "izgubila glavu" od zabrinutosti. Merkur egzaltira Mesec ~ ti na sve moguće načine pokušavaš da ostaneš u drugom stanju jer obožavaš decu [a i takodje pokazuje da si već bila trudna]

• Mesec je na 07° Jarca u IV polju ~ ovde vidimo da tvoj organizam je na neki način iscrpljen i da nema snage za sad da ti ostvari želju.

• V polje je u Jarcu, sa Saturnom na 15° Device koji se nakačio na sam Asc' ima separacionu O° sa njim i krenuo je putem XII polja ~ sama postavka vladara V polja u XII polju [iako je Saturn u pitanju] pokazuje da nije još kasno i za još jednu bebicu.

• partner je Jupiter u Vodoliji, a njegovo V polje je upravo pod vladarstvom tog Meseca u Jarcu. Ovde se vidi da je partner zainteresovan za još jedno dete, ali da njegovi "momci" trenutno nisu dovoljno snažni za akciju.

• e, sad, da bi dobili potvrdan odgovor moramo da imamo aplikacije ili izemedju Merkura i Saturna, ili pak izmedju Meseca i Saturna [uz dodatak i povezivanja sa Jupiterom]

○ Mesec upravo prvu aplikaciju ima sa Saturnom, a posle i sa Merkurom, pa ulazi u prazan hod. Merkur ima i apl. 90° sa Jupiterom. A i dodatno je u V polju Severni Čvor koji uvek daje pozitivne vibracije

◘ iz svega ovoga imamo : biće trudnoće i to kad se najmanje budeš nadala. Najverovatnije će biti dečak

Zoki je čak rekla da misli da sam već trudna a da možda ni ne znam...

E pa kako me stvarno svi to pitaju..jesam li trudna jer sam dobila malo stomačića , prava trudnička forma(˝stvari˝ imam redovito), ja sam postavila horarac za pitanje da li sam trudna? i pokušala sama doći do odgovora .. evo kako sam ja to pokušala, a vi mi molim vas potvrdite ili me ispravite...Bar sam pokušala...nadam se uspješno..

http://i44.tinypic.com/20zqz5k.gif

vladar asc-a venera(u 8. polju u biku)
Vl. 5. polja saturn(u 11.polju u djevici)
mjesec u 9. polju u blizancu koji je isto tako i vladoc 10.polja

e sad... ako sam dobro shvatila , za potvrdan odgovor moram imati aplikacijski aspekt izmedu venere ili mjeseca sa saturnom ...
venera 90 saturnom aplikacijski aspekt
mjesec 120 saturn aplikacijski aspekt
mjesec 0 merkur separacijski aspekt (neznam koliko je bitan ovaj , mislim da nije bitan s obzirom da venera i mjesec oba rade aplikacijski aspekt s vladarom 5. polja)
ja bi onda rekla da je odgovor potvrdan - da trudna sam....
pomozite, ispravite me ako griješim...tek učim još nisam dovoljno naučila za malo dublju analizu...;)

Marsovka
22-06-2009, 12:15
Originally Posted by neda

Da vidimo :

○ Mesec upravo prvu aplikaciju ima sa Saturnom, a posle i sa Merkurom, pa ulazi u prazan hod. Merkur ima i apl. 90° sa Jupiterom. A i dodatno je u V polju Severni Čvor koji uvek daje pozitivne vibracije

◘ iz svega ovoga imamo : biće trudnoće i to kad se najmanje budeš nadala. Najverovatnije će biti dečak

Zoki je čak rekla da misli da sam već trudna a da možda ni ne znam...

E pa kako me stvarno svi to pitaju..jesam li trudna jer sam dobila malo stomačića , prava trudnička forma(˝stvari˝ imam redovito), ja sam postavila horarac za pitanje da li sam trudna? i pokušala sama doći do odgovora .. evo kako sam ja to pokušala, a vi mi molim vas potvrdite ili me ispravite...Bar sam pokušala...nadam se uspješno..

http://i44.tinypic.com/20zqz5k.gif

vladar asc-a venera(u 8. polju u biku)
Vl. 5. polja saturn(u 11.polju u djevici)
mjesec u 9. polju u blizancu koji je isto tako i vladoc 10.polja

e sad... ako sam dobro shvatila , za potvrdan odgovor moram imati aplikacijski aspekt izmedu venere ili mjeseca sa saturnom ...
venera 90 saturnom aplikacijski aspekt
mjesec 120 saturn aplikacijski aspekt
mjesec 0 merkur separacijski aspekt (neznam koliko je bitan ovaj , mislim da nije bitan s obzirom da venera i mjesec oba rade aplikacijski aspekt s vladarom 5. polja)
ja bi onda rekla da je odgovor potvrdan - da trudna sam....
pomozite, ispravite me ako griješim...tek učim još nisam dovoljno naučila za malo dublju analizu...;)

Nova karta koju si postavila i tumacila se ne vidi dobro, ali sudeci po tome da su aspekti Meseca i Venere sa Saturnom aplikacioni, odgovor bi bio da jos nisi trudna ( separacioni aspekti daju odgovor da se nesto vec desilo ), ali da ti trudnoca predstoji :)
A to je Shmishonja vec predvidela.
Nedo, malo strpljenja, sve u svoje vreme ;)
:bebadeckic: samo sto nije...

neda
22-06-2009, 12:40
e sad kužim....ok fala na objašnjenju,...bolje pokušat pa pogriješit nego ne pokušat uopće....:cool:

zorana
22-06-2009, 18:28
Nedo,

ova druga karta ti ne vazi. Nije bilo bitnih promena, koje bi dale opravdanja da se ponovo postavi slicno/isto pitanje. Gledamo samo prvu kartu :)

kineskinja
24-06-2009, 16:35
Tri godine pokusavam dobiti dijete, ali ne ide. Zanima me kada cu ostati trudna?!
Bila bih vam zahvalna na odgovoru.

Pitanje je postavljeno 24.06.09., 16:00, Zagreb

Thanks

P.S. Ne mogu nikako attachirati svoj chart. Pojavljuje mi se citavo vrijeme error, a ima samo 27kb :confused:

Shmishonja
24-06-2009, 19:14
Tri godine pokusavam dobiti dijete, ali ne ide. Zanima me kada cu ostati trudna?!
Bila bih vam zahvalna na odgovoru.

Pitanje je postavljeno 24.06.09., 16:00, Zagreb

Thanks

P.S. Ne mogu nikako attachirati svoj chart. Pojavljuje mi se citavo vrijeme error, a ima samo 27kb :confused:

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Škorpionu, sa Marsom na 17° Bika u VII polju ~ iz ovoga vidimo da tvoja okrenutost partneru i ulaganje ogromne energije oko začeća ti je iscrpela sve moguće "baterije" u organizmu i da ti je imunitet skoro ravan nuli. A tvoj partner je predstavljen Desc' sa Venerom na 18° Bika u VII polju ~ ovde se vidi da je on orijentisan isto tako na bebicu ~ Venera egzaltira Mesec i u njegovom je licu, a i dodatno, kao i sam Mars je u triplicitetu i na stepenu Jupiteria [prirodnog vladara plodnosti a i samog V horarnog polja]

♠ Mesec je na 28° Raka u praznom hodu u IX polju ~ iz ovoga vidimo da tvoji repr.organi su "na svom mestu" i da im ništa ne fali, ali usled "praznog hoda" [premora, iscrpljenosti] nemaju snagu da odrade svoj zadatak.

♣ V polje je u Ribama, sa Jupiterom koji je retrogradan na 26° Vodolije u IV polju. Partnerovo V polje je horarno XI polje u Devici, sa Markurom na 13° Blizanaca u horarnom VIII polju. V polje je trudnoća, ali i [ne]plodnost...

◘ da bi dobili potvrdan odgovor ~ trebaju nam aplikacije izmedju Marsa i Jupitera, ili pak Meseca i Jupitera, ili da ih neka treća planeta spoji.

○ Mars ima aplikaciju sa Mesecom, ali pre toga Mesec ima aspekt sa Merkurom, pa odmah po sklapanju aspekta sa Marsom, Mesec ga spaja sa Venerom i zatim se spaja sa Jupiterom.

• iz ovog vrzinog kola imamo potvrdan pdgovor, ali predstoji ti još izvestan period čekanja [pokušaja] jer upravo sam taj Mesec je u "praznom hodu" ~ potrebno je još jedno -/+ 16 nedelja da bi se organizam u potpunosti revitalizovao i bio spreman za :bebadeckic:

zorana
25-06-2009, 00:39
:D

Asc u Sc, plodan znak. MA u Ta u plodnom znaku, V polje u Ribama, trebalo bi ostajati u blagoslovenom stanju kao zec, ali vladar u vazdusnom i Rx, to pokazuje pokusaje, ali nije lose, ipak je Aq ljudski znak. MO u Ca, materica na svom mestu, najveci znak plodnosti. VE u Ta, jajovodi i jajnici rade kako treba, jedino bih proverila da nije bilo neke upalice, zbog skorasnje 0 sa MA. Kao i MO 0 SO, opet upala. Ali jake zenske planete, svi u dobrom znaku.

MA u Ta ... MA vlada spermom i ovde je MA u izgonu, u lenjom Biku. Plus, MO (materica), prima MA (spermatozoide) u pad, ne znam da li materica moze da se ponasa "neprijateljski" prema nekim spermatozoidima. I da nije bilo neke upale, nedavno?

Muz neka proveri pokretljivost spermatozoida. Mislim da je zbog njega, ali nisam sigurna, Shmisha i Vilenija ce me ispraviti.

Marsovka
25-06-2009, 00:47

Asc u Sc, plodan znak. MA u Ta u plodnom znaku, V polje u Ribama, trebalo bi ostajati u blagoslovenom stanju kao zec, ali vladar u vazdusnom i Rx, to pokazuje pokusaje, ali nije lose, ipak je Aq ljudski znak. MO u Ca, materica na svom mestu, najveci znak plodnosti. VE u Ta, jajovodi i jajnici rade kako treba, jedino bih proverila da nije bilo neke upalice, zbog skorasnje 0 sa MA. Kao i MO 0 SO, opet upala. Ali jake zenske planete, svi u dobrom znaku.

MA u Ta ... MA vlada spermom i ovde je MA u izgonu, u lenjom Biku. Plus, MO (materica), prima MA (spermatozoide) u pad, ne znam da li materica moze da se ponasa "neprijateljski" prema nekim spermatozoidima. I da nije bilo neke upale, nedavno?

Muz neka proveri pokretljivost spermatozoida. Mislim da je zbog njega, ali nisam sigurna, Shmisha i Vilenija ce me ispraviti.

Zanimljivo tumacenje...samo zar Mars ovde nije ona?

zorana
25-06-2009, 01:05
To mi prvo proletelo kroz glavu: MO, VE dobri, nema ona problem. Asc i V polje dobri. Vladar V nema aspekt sa SA. MO ili VE nemaju aflikaciju od SA. I gde nam je MA? U Ta. A MA tradicionalno vlada spermom.

Ono sto mi je jos proletelo kroz glavu, sigurno neopravdano, jeste da su i VE i MA nedavno imali separaciju od SA, a SA vlada infekcijama, bakterijama i virusima.

Mislim da ce ovde dece biti, samo treba proveriti gde je problem, deluje mi da je nesto banalno ...

Azaziel
25-06-2009, 10:41
Evo ako moze i za mene jedno pitanjce :o

Da li cu ikada ostati trudna? :rolleyes:

Split, 25.06.2009 10:40h

Hvala..:p

jagoda4
25-06-2009, 10:45
Da li cu ostati trudna sa njim, ako je odgovor potvrdan, da li beba donosi brak?....1:49,25.06.2009, Banja Luka ako Shmishonja moze da odgovori:)hvala kiss

Shmishonja
25-06-2009, 10:55

To mi prvo proletelo kroz glavu: MO, VE dobri, nema ona problem. Asc i V polje dobri. Vladar V nema aspekt sa SA. MO ili VE nemaju aflikaciju od SA. I gde nam je MA? U Ta. A MA tradicionalno vlada spermom.

Ono sto mi je jos proletelo kroz glavu, sigurno neopravdano, jeste da su i VE i MA nedavno imali separaciju od SA, a SA vlada infekcijama, bakterijama i virusima.

Mislim da ce ovde dece biti, samo treba proveriti gde je problem, deluje mi da je nesto banalno ...

Ne može da ostane tako lako u drugom stanju iz tri razloga koja sam već navela :
1. njeno telo je predstavljeno upravo vladarem Asc' koji je u izgonu i slab
2. Mesec u praznom hodu
3. Jupiter je u vazdušnom znaku i dodatno retrogradan

Prilikom analize natala, tumačili bi ovako kako je Zoka to istumačila, ali pošto radimo analizu horarca, njen partner i njegova "plodnost" su predstavljeni V poljem od VII polja ~ XI poljem koje je pod vladavinom Merkura u Blizancima. On nema veze sa Marsom, jer je predstavljen Venerom u Biku ~ em je Venera u svom sedištu, em je Merkur u svom sedištu.

Ovde je samo u pitanju kod nje umor organizma, iscrpljenost, jer to nam upravo pokazuju i Mars u izgonu i Mesec u praznom hodu ~ treba napraviti pauzu i "napuniti baterije". Venerina i Marsova nedavna aspektura sa Saturnom nam ukazuje na upravo opciju "stani malo i udahni vazduh" ~ Saturn je blokator. A takodje vlada i kiselinama ~ a i dodatno upravo taj Saturn vlada Jupiterom ~ koji je vladar njene plodnosti tj. njenog V polja ~ moguće je da je usled svog stresa zbog prevelike želje da se ostane u drugom stanju kod nje u organizmu, tj. u materici stvorila kiselina koja pogubno deluje na njegove spermatozoide, ništa više...

Al' biće :bebadeckic: u to nema sumnje ;):D

kineskinja
26-06-2009, 12:17
Draga Shmishonja i Zorana,

hvala vam na odgovoru. :) U pravu ste, jako sam iscrpljena (psihicki i fizicki), a i nedavno sam imala operaciju polipa na maternici.
Muz mi je imao slabo pokretljive spermije, ali se opearcijom varikokele to pozitivno rijesilo.

I ja mislim da trebam malo stati na loptu i opustiti se.;)

Shmishonja
27-06-2009, 09:31
Evo ako moze i za mene jedno pitanjce :o
Da li cu ikada ostati trudna? :rolleyes:
Split, 25.06.2009 10:40h

Da vidimo :
• ti si Asc' u Devici sa Merkurom na 14° Device u X polju.
○ Mesec je na 09° Lava na samom kraju XI polja i ide ka O° sa vrhom XII polja -/+ 3°.
• V polje je u Jarcu sa Saturnom na 16° Device u I polju i ide ka vrhu Asc' -/+ 10°.
○ ovde imamo dve opcije za dobijanje potvrdnog odgovora ~ vladar V polja u I polju i Mesec ide ka XII polju.
• dodatno vladar V polja je pod vladavinom vladara I polja ~ preko vladarstva i egzaltacije što je jako dobro, a i sam vladar I polja je u triplicitetu vladara V polja.
◘ aplikacije : Mesec i Saturn nemaju medjusobnu aplikaciju, ali zato Merkur i Saturn imaju direktnu aplikaciju. Takodje Mesec i Merkur imaju aplikaciju. Iz ovoga imamo potvrdan odgovor ~ vremenski interval : prva mogućnost ostajanja u drugom stanju se već može pojaviti za -/+ 3 meseca, dok je zasigurna opcija za jedno godinu dana :)

Da li cu ostati trudna sa njim, ako je odgovor potvrdan, da li beba donosi brak?....1:49,25.06.2009, Banja Luka ako Shmishonja moze da odgovori:)hvala kiss

Da vidimo :
○ ti si Asc' u Biku, sa Venerom na 18° Bika u I polju.
• Mesec je na 04° Lava u O° sa vrhom V polja! A V polje je u Lavu, sa Suncem na 03° Raka u III polju.
○ on je Desc' u Škorpionu, sa Marsom na 17° Bika u I polju.
• njegovo V polje je u Vodoliji, sa Saturnom na 16° Device u VI polju.

◘ ovde vidimo da je Sartun spajao Veneru i Marsa, a s druge strane vidimo da će Mesec spojiti Veneru i Marsa kad sklopi 60° sa Merkurom, koji dodatno ima 90° sa Saturnom. Dodatno, malo kasnije i Sunce i Saturn imaju apl. 60°. Iz svega ovoga imamo da je partner sa kojim si potencijalni budući otac tvog deteta, ali pre toga ćete oboje morati da razčistite materijalne i zdravstvene probleme koji vas i ometaju da osnujete miran i skladan porodični odnos.

Azaziel
27-06-2009, 11:06
Hvala ti puno na odgovoru :) :112:

jagoda4
27-06-2009, 11:11
Da vidimo :
○ ti si Asc' u Biku, sa Venerom na 18° Bika u I polju.
• Mesec je na 04° Lava u O° sa vrhom V polja! A V polje je u Lavu, sa Suncem na 03° Raka u III polju.
○ on je Desc' u Škorpionu, sa Marsom na 17° Bika u I polju.
• njegovo V polje je u Vodoliji, sa Saturnom na 16° Device u VI polju.

◘ ovde vidimo da je Sartun spajao Veneru i Marsa, a s druge strane vidimo da će Mesec spojiti Veneru i Marsa kad sklopi 60° sa Merkurom, koji dodatno ima 90° sa Saturnom. Dodatno, malo kasnije i Sunce i Saturn imaju apl. 60°. Iz svega ovoga imamo da je partner sa kojim si potencijalni budući otac tvog deteta, ali pre toga ćete oboje morati da razčistite materijalne i zdravstvene probleme koji vas i ometaju da osnujete miran i skladan porodični odnos.

hvala:D :bebadeckic:

mala_m
05-07-2009, 11:41
Posljednje pitanje sam postavila na IX, 11.6.
da li ću / kada ću da zatrudnim? I ako se slučajno vidi i karakterni opis partnera s kojim ću imati dijete, bila bih zahvalna na bar par detalja opisa (da pokušam shvatiti da li je to sa sadašnjim ili s nekim budućim).

Pitanje postavljeno: 5. 7. 2009, 11.32, Zagreb.

hvala:bebadeckic:

Shmishonja
06-07-2009, 11:35
Posljednje pitanje sam postavila na IX, 11.6.
da li ću / kada ću da zatrudnim? I ako se slučajno vidi i karakterni opis partnera s kojim ću imati dijete, bila bih zahvalna na bar par detalja opisa (da pokušam shvatiti da li je to sa sadašnjim ili s nekim budućim).

Pitanje postavljeno: 5. 7. 2009, 11.32, Zagreb.

hvala:bebadeckic:

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Devici, sa Merkurom u Raku umetnutim u X polju.
◘ Mesec je u Strelcu na vrhu IV polja.
◘ V polje je u Vodoliji, sa Saturnom u Devici u XII polju, tek što je završio O° sa Asc'.
◘ partner je Desc' u Ribama, sa rtero Jupiterom u Vodoliji na kraju V polja.
◘ Sunce je u Raku umetnut u X polju.
◘ njegovo V polje je u Lavu ~ upravo sa tim Suncem.

◘ Merkur i Sunce kao i Sunce i Saturn imaju prvu medjusobnu aplikaciju.
◘ Mesec i Jupiter imaju aplikaciju.
◘ biće :bebadeckic: sa ovim sadašnjim partnerom ~ vremenski rok : moguće do kraja godine.

mala_m
06-07-2009, 16:11
Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Devici, sa Merkurom u Raku umetnutim u X polju.
◘ Mesec je u Strelcu na vrhu IV polja.
◘ V polje je u Vodoliji, sa Saturnom u Devici u XII polju, tek što je završio O° sa Asc'.
◘ partner je Desc' u Ribama, sa rtero Jupiterom u Vodoliji na kraju V polja.
◘ Sunce je u Raku umetnut u X polju.
◘ njegovo V polje je u Lavu ~ upravo sa tim Suncem.

◘ Merkur i Sunce kao i Sunce i Saturn imaju prvu medjusobnu aplikaciju.
◘ Mesec i Jupiter imaju aplikaciju.
◘ biće :bebadeckic: sa ovim sadašnjim partnerom ~ vremenski rok : moguće do kraja godine.

ajme super :-) baš su me počeli majčinski instinkti lupati potpuno, želim si već bebača. i samo potpitanje (ako smijem; ako ne- ok, hvala na ovome Shmisho:D ): to ćemo baš zajednički planirati on i ja ili će se hm dogoditi spontano?

Shmishonja
07-07-2009, 11:00
ajme super :-) baš su me počeli majčinski instinkti lupati potpuno, želim si već bebača. i samo potpitanje (ako smijem; ako ne- ok, hvala na ovome Shmisho:D ): to ćemo baš zajednički planirati on i ja ili će se hm dogoditi spontano?

Da, zajednički ćete planirati, ali će se ipak sve desiti iznenadno :)

mala_m
07-07-2009, 21:28
Da, zajednički ćete planirati, ali će se ipak sve desiti iznenadno :)
jupi jupi jupi jupi :-):eaea:
hvala Shmisho!:4kiss:
nadam se da će biti tako (mislim, nismo u braku,ali to je jedini čovjek s kojim sam ikada u životu istinski željela dijete)
javim!

Shmishonja
10-07-2009, 09:46
Capella ~ prebacila sam tvoje pitanje na Horarna pitanja IX jer je pitanje u skladu sa tematikom tog topika :)

acad
10-07-2009, 10:00
Dali cu imati djece? 10.07.2009 09.56

kad god pitam dali ću iamti djece nikad ne dobijem odgovor,a tako to želim da znam...

capella
10-07-2009, 10:06
Capella ~ prebacila sam tvoje pitanje na Horarna pitanja IX jer je pitanje u skladu sa tematikom tog topika :)

Hvala i izvinjenje ako sam puno ubrljala :D

Shmishonja
10-07-2009, 11:13
Hvala i izvinjenje ako sam puno ubrljala :D

Nije problem ~ tamo će već neko da ti da ogovor na tvoje pitanje :) a ovde ćemo i dalje da se bavimo analizama horaraca vezanih za :bebadeckic:

Miraceti
11-07-2009, 22:28
Proslo je mesec dana od mog poslednjeg pitanja. Sad bih zamolila da mi pomognete oko sledeceg:
Moj mladji sin ima problem i to tezak. Dali ce prevazici taj problem ili ce ziveti snjim do kraja zivota? Ako moze pomoc gde je resenje problema?
skoplje, 22,27 casa 11.7.09.
Hvala unapred.

duska
16-07-2009, 15:15
cao,evo ja da pitam nesto posle par meseci...
pomislila sam da li cu ostati u drugom stanju do kraja godine.
i ako mi je asc u skorpiji,5 u ribama i osma u raku,drustv status u lavu,moze li odgovor ipak biti zbunjujuce negativan zbog losih aspekata mjeseca sa glavnim planetama?
16.07.
14.30h pg

marijaI
03-08-2009, 14:23
Imam pitanje: kada cu ostati trudna i hoce li to biti sa covekom u koga sam trenutno zaljubljena, nismo jos formalno u vezi ali.... da napomenem da ce mi ovo biti drugo dete posto sam prvo sa bivsim suprugom izgubila na porodjaju. Hvala!
p.s. obradovala me malo ova fortunica u 5 kuci pa se sve nadam :bebadeckic: uskoro :(
Beograd, 03.08.2009 14:11 h

[img=http://img30.imageshack.us/img30/1365/astro2gw14babyhr4396110.th.gif] (http://img30.imageshack.us/i/astro2gw14babyhr4396110.gif/)

Mirkab
04-08-2009, 13:43
da li cu uskoro ostati trudna?
Podgorica 13:42h

Snowhite
17-08-2009, 22:21
Ćao Shmi i svi,
Ne znam da li ovo pitanje spada pod ovu tematiku,ali ne znam gde bi inače pošto i jeste dete u pitanju.Dakle pitanje je : DA LI CE MOJ BIVSI MUZ U SKOROJ KAO I U KASNIJOJ BUDUCNOSTI VIDJATI NASE DETE_I DA LI MU JE UOPSTE DO TOGA STALO_Dakle,s obzirom da se stalno izgovara mojim i njegovim losim odnosom*sto je i logicno jer bismo inace idalje bili u braku :)*, mada licno mislim da je razlog to sto ima dete iz drugog braka i da je prilicno izgubio interesovanje spram prvog *naseg zajednickog deteta*
HVALA

Vreme: 22:20 ,17 avg. 2009 / BGD

Shmishonja
17-09-2009, 11:10
rachica http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/982-potomstvo-post147819.html)
pitanje je vezano za mog prijatelja...
u braku su par godina i ne mogu da imaju djece, pokusavali su vjestackim putem ali je bilo komplikacija...pokusace ponovo u skorije vrijeme...da li mogu ocekivati uspjeh, da li ce ipak imati djece???

10.55h
17.09.2009 pg

rachica
17-09-2009, 11:16
hvala smisho...brzopleta sam ponekad :) pa smjestih pitanje na pogresno mjesto...

sto se tice njihovog natala ne mogu ga postaviti jer ne znam tacne podatke...ako neko moze bez toga bicu zahvalna....pozdrav !!

Shmishonja
17-09-2009, 11:36
hvala smisho...brzopleta sam ponekad :) pa smjestih pitanje na pogresno mjesto...

sto se tice njihovog natala ne mogu ga postaviti jer ne znam tacne podatke...ako neko moze bez toga bicu zahvalna....pozdrav !!

U redu, onda ćemo morati da se oslonimo samo na horarni čart :cool:

carobnica.ns
17-09-2009, 12:46
pozdravcic znalcima :) , od kad znam za sebe imam problema sa hormonima pa otuda i briga na temu :bebadeckic: :( , kada neko nadje vremena neka zaviri u chart - ja jos uvek nisam na tim nivoima tumacenja :o .
pitanje: hocu li imati dece i kada?
Novi Sad, 17.09.2009., 12.42h

Hvala unapred! :tender:

Shmishonja
17-09-2009, 14:38
Proslo je mesec dana od mog poslednjeg pitanja. Sad bih zamolila da mi pomognete oko sledeceg:
Moj mladji sin ima problem i to tezak. Dali ce prevazici taj problem ili ce ziveti snjim do kraja zivota? Ako moze pomoc gde je resenje problema?
skoplje, 22,27 casa 11.7.09.
Hvala unapred.

Da vidimo {s obzirom da si mi na pm objasnila u čemu je problem, ovde ću samo da odgovorim sa "biće bolje" / "neće biti bolje"}

◘ ti si Asc' u Ribama, sa retro Jupiterom u Vodoliji umetnutim u XII polju.

◘ on je V polje u Raku, sa Mesecom u Ribama na samom Asc'.

•○• ovde vidimo da je on pod vladavinom i u terminu Jupitera, što znači ma koliko on to ne pokazivao, njemu je jako stalo do tvog mišljenja i pažnje, koja mu je na neki način uskraćena, jer je Jupiter em retro em u XII polju.

○•○ egzaltira Veneru i na njenom je stepenu što nas i dovodi do pm-pomenutog problema... naročito zato što sam Mesec ima poslednji aspekt upravo 90° sa njom... Venera je vladar IV i XI polja i nalazi se na samom vrhu XII polja ~ problem koji je nastao zbog disharmonije u kući i pod nagovorom prijatelja i lošeg društva.

•○• u triplicitetu je Marsa, u licu Saturna i sve vezano za Merkur je za njega i izgon i pad ~ iz ovoga vidimo da je trenutno u stadijumu teranja inata, verbalnog "obračunavanja", ali i da je jako negativno orijentisan na ono što je tebi najbitnije [Mesec ne voli Saturna, a ti si pod njegovim vladarstvom] pa se javlja ljubomora, a tvog supruga i ostalu braću / sestre doživljava kao ogromnu konkurenciju u odnosu na vaš sam odnos i prema njima je jako negativno nastrojen.

○•○ aplikacije će nam reći šta će biti dalje :

~ Mesec ima prvu apl. 180° sa Saturnom, pa 120° sa Merkurom, pa 120° sa Suncem i onda ulazi u prazan hod.

~ ovo sve nam ukazuje da će njegovo teranje inata i dalje trajati, što će direktno i dalje uticati i isticati njegov zdravstveni "problem", ali će se ipak na kraju "dozvati pameti" i situacija će se razjasniti i smiriti :)

Shmishonja
17-09-2009, 17:27
cao,evo ja da pitam nesto posle par meseci...
pomislila sam da li cu ostati u drugom stanju do kraja godine.
i ako mi je asc u skorpiji,5 u ribama i osma u raku,drustveni status u lavu,moze li odgovor ipak biti zbunjujuce negativan zbog losih aspekata mjeseca sa glavnim planetama?
16.07.
14.30h pg

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Škorpionu sa Marsom u Blizancima na vrhu VIII polja
◘ Mesec je u Biku na vrhu VII polja
◘ V polje je u Ribama sa retro Jupiterom u Vodoliji u IV polju

Aplikacije će nam pokazati šta će dalje da se desi :

~ Mesec ima prvu apl. 120° Saturn
~ Mars ima prvu apl. 60° Merkur
~ Jupiter ima prvu apl. 180° Merkur

◘ iz ovoga vidimo da Marsa i Jupitera spaja Merkur, dok sam Mesec ima apl. sa Saturnom. Postoji opcija da ostaneš u drugom stanju, ali je moguće i da će neko kontraceptivno sredstvo [Saturn] imati udela u odlaganju začeća, jer em je Jupiter retrogradan {usporen} em je pod vladavinom samog Saturna {ograničenje}.

Shmishonja
21-09-2009, 13:15
Imam pitanje: kada cu ostati trudna i hoce li to biti sa covekom u koga sam trenutno zaljubljena, nismo jos formalno u vezi ali.... da napomenem da ce mi ovo biti drugo dete posto sam prvo sa bivsim suprugom izgubila na porodjaju. Hvala!
p.s. obradovala me malo ova fortunica u 5 kuci pa se sve nadam :bebadeckic: uskoro :(
Beograd, 03.08.2009 14:11 h

[img=http://img30.imageshack.us/img30/1365/astro2gw14babyhr4396110.th.gif] (http://img30.imageshack.us/i/astro2gw14babyhr4396110.gif/)

Baš mi je žao za prvu :bebadeckic:

Da vidimo :

◘ ti si Mars u Blizancima na vrhu VIII polja i Mesec u Jarcu u IV polju.
◘ tvoje V polje je u Ovnu, sa tim Marsom kao vladarom.
◘ partner je Venera u Raku u VIII polju i Sunce u Lavu u IX polju.
◘ njegovo V polje je u Vagi, isto sa tom Venerom kao vladarom.
◘ Jupiter kao planeta plodnosti je retro u Vodoliji na kraju III polja.
◘ arapska tačka dece je egz. O° Mars O° vrh VIII polja, a dispozitor je Merkur koji tek što je ušao u znak svog [jačeg] sedišta ~ u znak Device i dodatno je na samom vrhu X polja ~ lek!

~ treba nam prvenstveno povezivanje Meseca i Marsa, da li direktno, da li preko neke treće planete, da bi dobili odgovor : na žalost njih dvoje nemaju direktan aspekt, Mesec ima prvu apl. 120° sa Saturnom, pa ulazi u prazan hod... Mars ima prvu apl. 90° sa Saturnom... ovde vidimo da će Saturn da poveže tebe i majčinstvo ~ to u suštini i nije baš dobro, jer je Satrun malefik i blokira stvari, on je prepreka koja treba da se prevazidje.
~ ali, s obzirom da kad Mesec udje u Vodoliju, prestaje da bude slab [kao što je u Jarcu, jer je tu u izgonu i eto taj aspekt sa Saturnom ~ do začeća ne može da dodje jer je organizam slab i još uvek pod stresom od prošlog dogadjaja] i prva mu je apl. sa Suncem a zatim sa Marsom i na kraju sa Jupiterom ~ što je odlično jer spaja tebe i tvog partnera.
~ samim tim, ovo sve ukazuje da još moraš da imaš strpljenja i da se pravilno hraniš i vodiš računa o svom psihofizičkom zdravlju koje je još uvek u "minusu" ~ a lek je upravo taj Merkur na 00° Device ~ snažno postavljen, jak i pozitivan, ali, ne brini, biće :bebadeckic: i to najverovatnije ♂

Shmishonja
23-09-2009, 16:58
Da li cu imati djece? 10.07.2009 09.56

kad god pitam da li ću imati djece nikad ne dobijem odgovor, a tako to želim da znam...

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Devici sa Merkurom u Raku na kraju X polja.
◘ Mesec je u Vodoliji u O° sa vrhom VI polja.
◘ V polje je u Jarcu, sa Saturnom u Devici O° sa Asc'.
◘ Jupiter kao planeta plodnosti je u Vodoliji O° VI polje.

•○• da bi dobili odgovor
posmatraćemo aplikacije koje imaju ove 4 planete :
~ Merkur 60° Saturn
~ Mesec O° Jupiter
~ Saturn 60° Merkur
~ Jupiter O° Mesec
◘ školski primer potvrdnog odgovora!

○•○ odgovor ~ duplo potvrdan :D ~ vremenski interval -/+ 3 godine i najverovatnije će prvo dete biti dečak :) samim tim nemaš razloga da brineš ~ sa srećom ;)

thalatte
23-09-2009, 17:27
Pošto vreme trudnoća u mom okruženju...iskreno i mene je počelo zanimati ...pa evo...

Da li ću imati djete ? http://i34.tinypic.com/o767hu.gif

Jedina aplikacija je Mjesec-Venera i radi se o kvadratu...

Shmishonja
23-09-2009, 17:28
da li cu uskoro ostati trudna?04-08-2009
Podgorica 13:42h

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Škorpionu, sa Marsom u Blizancima u VIII polju.
◘ Mesec je u Jarcu u praznom hodu u III polju.
◘ V polje je u Ribama, sa retro Jupiterom u Vodoliji na samom vrhu IV polja.

Da bi dobili odgovor treba nam aplikacije izmedju Marsa / Meseca / Jupitera :

~ Mesec je u praznom hodu, pa kad udje u znak Vodolije prva aplikacija je 180° sa Suncem [posle ima 120° Mars, pa O° Jupiter]
~ Mars 90° Saturn
~ Jupiter 120° Mars

◘ iz ovoga možemo da vidimo da ćeš ti i dalje tražiti potencijalno pogodnog oca i da se začetak deteta neće desiti do kraja ove godine, ali, u toku naredne 2 godine postoji velika verovatnoća za trudnoću i dobijanje ♀

Shmishonja
23-09-2009, 21:30
DA LI CE MOJ BIVSI MUZ U SKOROJ KAO I U KASNIJOJ BUDUCNOSTI VIDJATI NASE DETE_I DA LI MU JE UOPSTE DO TOGA STALO? Vreme: 22:20 ,17 avg. 2009 / BGD

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom 19° Raka O° Mesec O° vrh IV polja.
◘ detence je V polje u Lavu, sa Suncem na 25° Lava u V polju.
◘ bivši suprug je Desc' u Ovnu, sa Marsom na 24° Blizanaca u II polju.

•○• da bi dobili odgovor ~ posmatramo kako se Mars odnosi prema Suncu :

~ Mars je samo preko lica povezan sa Suncem i imao je sep. 60° sa njim i dodatno Sunce i Mars su po licu u recepciji ~ sve ovo nam pokazuje da medjusobnog interesovanja izmedju tvog deteta i tvog bivšeg supruga je minimalna i s obzirom da je separacija u pitanju i da ih ni jedna druga planeta ne spaja ~ na žalost biće ovo što si ti i napisala ~ sve manje i manje kontakta izmedju njih dvoje, iako nije da mu nije stalo, ali ono što Marsa više interesuje je Merkur [koji je u O° sa Saturnom ~ vladarom XI polja u horarcu, tj. njegovog V polja pa sve to u XII polju ~ to drugo dete] :(

Shmishonja
24-09-2009, 09:46
rachica http://astro.axisdraw.com/forum/enlighten/buttons/viewpost.gif (http://astro.axisdraw.com/forum/sve-sto-je-potrebno-astrologu/982-potomstvo-post147819.html)
pitanje je vezano za mog prijatelja...
u braku su par godina i ne mogu da imaju djece, pokusavali su vjestackim putem ali je bilo komplikacija...pokusace ponovo u skorije vrijeme...da li mogu ocekivati uspjeh, da li ce ipak imati djece???

10.55h
17.09.2009 pg

Da vidimo :

◘ tvoj prijatelj je XI polje na 29° Device, sa retro Merkurom na 00° Vage baš na samom vrhu.
◘ njegova supruga je V polje na 29° Riba, sa retro Jupiterom na 18° Vodolije na vrhu njenog XII polja.

◘ Mesec je 05° Device u horarnom X polju [njegovo XII polje, njeno VI polje]
~ ove se baš vidi koliko si ti emotivno vezana za njih i koliko se brineš za njih.

◘ njegovo V polje je u Jarcu, sa Saturnom na 24° Device O° njegovo I polje [iz XII polja]
◘ njeno V polje je u Raku, sa Mesecom na 05° Device u njenom VI polju.

~ ovde se vidi da baš iz zdravstvenih razloga postoje problemi oko plodnosti oba partnera, jer arapska tačka bolesti je baš u egz. O° sa tim Mesecom.

◘ da bi dobili odgovor šta će dalje biti ~ gledamo aplikacije koje imaju Mesec, Saturn, Merkur, Jupiter :

~ Mesec ima prvu aplikaciju 60° Mars, pa O° Saturn, pa O° Sunce, pa O° Merkur
~ Saturn ima em tu O° sa Mesecom [koja ga spaja sa Marsom] em ima prvo i O° sa Suncem
~ Merkur ima O° sa Mesecom, ali tek kad iz Vage udje u Devicu, pa posle ima O° sa Suncem, a malo kasnije i O° sa Saturnom
~ Jupiter jedini nema skorije aplikacije...

•○• rezime •○•
~ biće još dosta "povuci potegni" jer zdravstveno stanje i jednog i drugog je slabo, naročito njeno, umor, premor, stres, pad imuniteta, a moguće je i da se jave alergijske reakcije na lekove. Al' s obzirom da ipak postoji [po malo čudna i haotična] povezanost svih planeta, mislim da je ipak ovo potvrdan odgovor, ali da će se sama uspešna realizacija svega odigrati barem tek za godinu dana i da mogu očekivati ako ne jednu, onda dve ♀

Shmishonja
24-09-2009, 10:06
pozdravcic znalcima :) , od kad znam za sebe imam problema sa hormonima pa otuda i briga na temu :bebadeckic: :( , kada neko nadje vremena neka zaviri u chart - ja jos uvek nisam na tim nivoima tumacenja :o .
pitanje: hocu li imati dece i kada?
Novi Sad, 17.09.2009., 12.42h

Hvala unapred! :tender:

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Strelcu sa retro Jupiterom na 18° u III polju.
◘ Mesec je 06° Device u IX polju.
◘ V polje ~ bebac ~ je u Ovnu, sa Marsom na 13° Raka u VIII polju.

Da bi dobili odgovor ~ tražimo aplikacije izmedju Jupitera / Meseca i Marsa, ili pak da ih neka od ostalih planeta spoji :

~ Mesec ima prvu aplikaciju 60° Mars
~ Mars ima prvu aplikaciju sa Mesecom
~ Jupiter za sad kulira i ne sklapa ni jednu skoriju aplikaciju.

◘ ovde imamo potvrdan odgovor jer se Mesec [ti] spaja sa Marsom a vremenski interval ~ max. za 5god.

[B]p.s.
Ne treba da te brinu hormoni jer evo i ja sam od svoje 10god kuburila sa njima, pa sad već 15meseci nina~nanam ćerku [koja je isto Rak/Vaga kao i ti :)] a i iz tvog natala se i vidi da ćeš imati dece, ali malo kasnije od željenog, pa eto opet ~ dupla potvrda da ne treba da brineš, već da tražiš potencijalnog tatu za tu :bebadeckic:

Shmishonja
24-09-2009, 10:35
Pošto vreme trudnoća u mom okruženju...iskreno i mene je počelo zanimati ...pa evo...

Da li ću imati djete ? 23.09.2009. 17h17 Zg http://i34.tinypic.com/o767hu.gif

Jedina aplikacija je Mjesec-Venera i radi se o kvadratu...

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Vodoliji, sa Saturnom na 25° Device umetnut u VIII polju.
◘ Mesec je 01° Strelca u IX polju.
◘ V polje je u Blizancima sa retro Merkurom na 24° Device isto umetnut u VIII polju.
◘ Jupiter, kao planeta koja simbolizuje plodnost, je na 17° Vodolije, retrogradan u O° sa Asc'.

Da bi dobili odgovor ~ gledamo aplikacije :
~ Saturn ima prvu apl. O° sa Merkurom kad ovaj krene direktno da se kreće.
~ Mesec ima prvu apl. 60° sa Suncem
~ Jupiter kulira i čeka da Mesec sklopi aspekt i sa Suncem i sa Venerom da bi sa njim sklopio 60°

◘ odgovor : nadji prvo potencijalnog tatu za :bebadeckic: i ne brini... a možeš očekivati da ćeš imati sa njim dve ♀

dikosava
24-09-2009, 16:53
Pitanje za Shmishu, kad stigne...:)....ovo je svakako najbitnije pitanje za mene:

da li ću postati uskoro mama?

Dana 24.9.2009g. u 16.42h BGD.

Shmishonja
24-09-2009, 18:35
Pitanje za Shmishu, kad stigne...:)....ovo je svakako najbitnije pitanje za mene:

da li ću postati uskoro mama?

Dana 24.9.2009g. u 16.42h BGD.

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Vodoliji, sa Saturnom na 25° Device umetnut u VIII polju.
◘ Mesec je 14° Strelca u X polju O° Mc'
◘ V polje je u Blizancima, sa retro Merkurom na 23° Device sep. O° sa Saturnom u VIII polju.
◘ retro Jupiter je na 17° Vodolije O° Asc'.
◘ arapska tačka dece 23° Device :rolleyes:

Da bi dobili odgovor ~ gledamo aplikacije Meseca, Jupitera, Merkura i Saturna :
~ Mesec ima prvo apl. 60° Jupiter, pa 90° Merkur, pa 90° Saturn
~ dodatno Merkur kao osnovni i glavni glumac celog horarca uskoro kreće direktnim pravcem

◘ sve u svemu ~ delimično potvrdan odgovor ~ nije baš uskoro ~ jer vremenski interval je -/+ 2-3 god.

dikosava
24-09-2009, 18:42
Hvala puno na brzom odgovoru!
Cmok, cmok, cmok:bebadeckic:

jupiter
27-09-2009, 21:40
Hocu li zatrudneti,i kada?Mada imam osecaj,da moj partner jos uvek ne zeli dece.Pozarevac 21:39 27.9.2009.

bubi73
28-09-2009, 11:06
Da li ću uskoro postati mama po drugi put.
Herceg Novi 28.09.2009 11:05

Shmishonja
28-09-2009, 15:12
Hocu li zatrudneti,i kada?Mada imam osecaj,da moj partner jos uvek ne zeli dece.Pozarevac 21:39 27.9.2009.

Da vidimo:

◘ ti si Asc' u Blizancima, sa retro Merkurom na 21° Device u O° sa vrhom V polja.
◘ Mesec je 22° Jarca u VIII polju.
◘ V polje je u Devici sa istim tim Merkurom.
◘ partner je Desc' u Strelcu, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije na kraju IX polja.
◘ njegovo V polje je u Ribama, isto sa tim Jupiterom.
◘ arapska tačka dece : 09° Škorpiona, sa Marsom na 19° Raka u II polju.

~ ovde se vidi da si ti zaista potpuno okrenuta majčinstvu, ali isto tako ni partner nije previže protiv te ideje, iako zbog retrogradnosti oboje [i ti i on ~ tj, i Merkur i Jupiter] situacija je nejasna i nedorečena ~ najverovatnije se ne priča puno o tome...

~ aplikacije će nam reći šta će dalje da se dešava :
•○• Merkur uskoro kreće direktno, samim tim ukazujući na vidnu promenu na bolje, a prva [dupla] aplikacija mu je 60° sa Marsom [vladarom tačke dece] što je jako dobro ~ s druge strane, Jupiter u skorijoj budućnosti nema aplikacija... ali i on uskoro kreće direktno, pa će to promeniti i tok razmišljanja kod partnera. Mesečev prvi aspekt je pak 120° sa Saturnom.

○•○ sve ovo ukazuje na sledeće : biće :bebadeckic: ali će još dosta vremena morati da se čeka i planira i "radi na tome" ;) ... vremenski interval -/+ 1 godina.

Shmishonja
28-09-2009, 15:44
Da li ću uskoro postati mama po drugi put.
Herceg Novi 28.09.2009 11:05

Da vidimo:

◘ i ti kao Asc' i vrh V polja ste pod vladavinom Marsa na 20° Raka u VIII polju.
◘ Mesec je u praznom hodu na 29° Jarca na kraju II polja.
◘ Jupiter kao planeta plodnosti je na 17° Vodolije retrogradan u III polju.
◘ a.t. dece je : 04° Raka, sa maloprepomenutim Mesecom...
◘ partner je Venera na 09° Device, kao i njegovo V polje

~ aplikacije će nam reći šta će dalje biti :

•○• s obzirom da je Mesec u prazonom hodu, kad predje u Vodoliju prvi aspekt mu je 120° Sunce ~ revitalizacija celog organizma i možda poseta lekaru specijalisti [Sunce vladar IX polja] a posle toga ima O° upravo sa Jupiterom!
•○• sama Venera za sad nema bližih aplikacija, a i s obziorm da je slaba i nije prijateljski usmerena preko tabele prema Jupiteru, imam utisak da je i kod partnera, kao i kod tebe došlo do malo "zastoja" usled iscrpljenosti i da treba da se poradi na tome kako bi se nj "momci" vratili u fit formu...
•○• s druge strane, Mars ima samo duplu apl. 60° sa Merkurom kad on krene direktno...

~ iz ovoga imamo potvrdan odgovor, ali vrmenski je teško odrediti kada, jer je Mesec u praznom hodu, ali orijentaciono -/+ 2god :)

LaLuna
21-10-2009, 13:13
Hoce li biti trudnoce kod mene u narednom periodu?

21.10.09, Beograd, 13:11am

arctiumLappa
22-10-2009, 00:43
da li cu mu roditi dete? 22oktobar 2009 12:33am Beograd

pitanje zvuci kao da cu biti surogat majka, ali....htela sam da usvajam samo, imam ginekoloske probleme i to se samo namece.... uopste ne znam kako/zasto mi je ovo palo na pamet

Shmishonja
22-10-2009, 14:14
Kad postavljate pitanje u vezi potencijalne trudnoće ~ samo mi navedite da li je to uopšteno pitanje ili pak trenutno planirate bebca sa partnerom ~ jer se razlikuje tumačenje horarca ~ u prvom gledamo samo vl. Asc' + Mesec + vl. 5p. ~ dok u drugom tome dodajemo i vl. Desc' + Sunce + vl. 11p. :cool:

Shmishonja
22-10-2009, 14:29
Hoce li biti trudnoce kod mene u narednom periodu?

21.10.09, Beograd, 13:11am

Da vidimo :

• Asc' u Jarcu, sa Saturnom na 29° Device umetnut u VIII polju.
• Mesec 07° Strelca u XI polju.
• V polje u Blizancima sa Merkurom na 18° Vage u IX polju.
• Desc' u Raku, sa pomenutim Mesecom
• Sunce na 28° Vage u IX polju.
• XI polje u Strelcu sa Jupiterom na 17° Vodolije u I polju.

∞ vl. Asc' na kraju znaka nam pokazuje da tvoje telo trenutno je na kraju "lošeg" perioda što se tiče imuniteta. Kad bude prešao u znak svoje egzaltacije situacija će se vidno popraviti.

∞ Mesec jeste trenutno pod vladavinom Jupitera koji je glavni signifikator plodnosti, a i pod uticajem je Sunca [partner] što uz činjenicu da Sunce egzaltira Saturna i u njegovom je triplicitetu nam "kaže" da je hemija medju vama OK.

∞ Merkur je takodje pod uticajem Saturna i Juptitera što je isto dobro.

∞ aplikacije će nam reći šta će dalje da bude :
~ Mesec ima prvu apl. 60° Jupiter, a posle 60° Merkur, a posle 90° Saturn i na kraju 60° Sunce!
~ druge planete nema potrebe ni gledati jer se medjusobno spajaju preko Meseca!

₧ odgovor je : potvrdan ~ biće :bebadeckic: ali ne baš tako uskoro
Φ a vremenski interval ~ -/+ od 6 do 9 meseci :)

Shmishonja
22-10-2009, 14:46
da li cu mu roditi dete? 22oktobar 2009 u 00h33 Beograd

pitanje zvuci kao da cu biti surogat majka, ali....htela sam da usvajam samo, imam ginekoloske probleme i to se samo namece.... uopste ne znam kako/zasto mi je ovo palo na pamet

Da vidimo :

• ti si Sunce na 29° Vage u IV polju
• Mesec na 13° Strelca O° vrh V polja
• tvoje V polje je u Strelcu, sa Jupiterom na 17° Vodolije O° Desc
• partner je Saturn na 29° Device u O° sa vrhom III polja
• njegovo V polje je u Blizanaca, sa Merkurom na 19° Vage u IV polju

∞ ovde se vidi da je tvoje buduće dete povezano sa tvojim sadašnjim partnerom ~ vl. V polja O° vrh VII polja ~ dodatno Jupiter kao vladar V polja je pod vladavinom Saturna ~ partnera.

∞ aplikacije će nam reći šta će dalje biti :
~ Mesec ima prvu apl. 60° Jupiter, pa 60° Merkur, pa 90° Saturn, pa 60° Sunce ~ a to je sve dobro jer Mesec povezuje sve planete koje nam trebaju i tako dobijamo potvrdan odgovor.

₧ vremenski interval : -/+ 15 meseci

ana marija
22-10-2009, 14:58
Da li cu uskoro postati mama? :bebadeckic:
22.10.2009, NS 14.57

ingo
22-10-2009, 18:39
Da li ću uz pomoć vantjelesne oplodnje stati trudna u narednih par mjeseci!
25.09.1977.godine Novska, Hrvatska!

JOJ ZABORAVIH SAT ROĐENJA 22.40 h!

Eto ja sam nemoguće zbunjena sory 22.10.2009.godine 18.41 h!
Oprostite!

Shmishonja
22-10-2009, 18:50
Da li ću uz pomoć vantjelesne oplodnje stati trudna u narednih par mjeseci!
25.09.1977.godine Novska, Hrvatska!

JOJ ZABORAVIH SAT ROĐENJA 22.40 h!

Eto ja sam nemoguće zbunjena sory 22.10.2009.godine 18.41 h!
Oprostite!

Pre nego što postavite pitanje MOLIM VAS pročitajte : http://astro.axisdraw.com/forum/osnove-horarna-astrologija/4189-obavestenje-o-nacinu-postavljanja-horarnog-pitanja.html ~ prvenstveno pod rednim brojem 1

ingo
22-10-2009, 21:10
Još jednom se izvinjavam!
Evo ponavljam pitanje: da li ću uz pomoć vantjelesne oplodnje ostati trudna u narednih par mjeseci!
22.10.2009. 18.41 h, Zagreb!

Shmishonja
23-10-2009, 12:04
Nema problema ~ ko radi taj i greši...

Chither
25-10-2009, 19:49
Molim te Shmishonja reci mi da nisam trudna!!!! Pitanje je bilo da li sam trudna? Postavljeno u 18:40 25.oktobra u Kragujevcu

Vladar Asc-a i V kuce je Merkur u V kuci u vagi. Aplikaciona konjukcija sa Suncem i apl. kvadrat sa Marsom. Postoji i separacioni kvadrat sa Mesecom.

Shmishonja
26-10-2009, 10:54
Još jednom se izvinjavam!
Evo ponavljam pitanje: da li ću uz pomoć vantjelesne oplodnje ostati trudna u narednih par mjeseci!
22.10.2009. 18.41 h, Zagreb!

Da vidimo :

♥ ti si predstavljena Asc' u Biku, sa Venerom na 09° Vage umetnuta u VI polju.
♥ Mesec je na 22° Strelca O° VIII polje.
♥ V polje je u Lavu sa Suncem na 29° Vage isto sa Venerom umetnuto u VI polju.

♥ partner je Desc' u Škorpionu, sa Marsom na 02° Lava u IV polju.
♥ Sunce je na 29° Vage.
♥ njegovo V polje u Vodoliji, sa Saturnom na 29° Device u O° VI poljem.

♥ lekar specijalista koji je zadužen za oplodnju je IX polje i Saturn na 29° Device O° tvoje VI polje.
♥ X polje ~ lečenje ~ je isto tako taj Saturn... na samom vrhu je i Severni Čvor što je dobro!
♥ Jupiter kao glavna planeta koja simbolizuje plodnost je na 17° Vodolije O° partnerovo V polje.

∞ Da bi dobili odgovor ~ treba nam povezivanje Venere/Meseca/Sunca sa Marsom/Saturnom ~ Sunce ima apl. sa Mesecom, a kasnije Mesec ima sa Saturnom. Dodatno, Venera ima i apl. sa Jupiterom. Iz ovoga dobijano potvrdan odgovor. Zbog naglašenih 29° moguće je da i prve nećete uspeti, ali da će biti :bebadeckic: biće ~ i to najverovatnije ♂

Shmishonja
26-10-2009, 11:19
Molim te Shmishonja reci mi da nisam trudna!!!! Pitanje je bilo da li sam trudna? Postavljeno u 18:40 25.oktobra u Kragujevcu

Vladar Asc-a i V kuce je Merkur u V kuci u vagi. Aplikaciona konjukcija sa Suncem i apl. kvadrat sa Marsom. Postoji i separacioni kvadrat sa Mesecom.

Da vidimo :

♥ ti si Merkur na 25° Vage umetnut u V polju.
♥ Mesec 29° Jarca u O° sa vrhom IX polju.
♥ V polje je isto Merkur...

♥ separacija će nam dati odgovor ~ jer separacija nam pokazuje šta se DESILO [dok nam aplikacije govore šta će se DESITI] :
~ Mesec je imao poslednji aspekt sa Merkurom, a ima i apl. sa Saturnom.
~ sam Saturn je vladar Meseca, Mesec je u izgonu, a Saturn se vezuje za kontracepciju tj. pod ovakvim aspektima teško da si trudna, jer Saturn blokira, sprečava, a Mesec ide ka njemu.

Iako je moguće da i jesi trudna, ali da se to neće održati, tj. samo će da "ode" jer je Mesec u VIII polju ~ polje koje izbacuje sve iz našeg organizma, Mesec ~ mesečni ciklus... koji inače jeste u znaku svog izgona, pa može da ti "kasni"...

p.s.
Ti za svaki slučaj proveri ;)

ingo
26-10-2009, 14:11
Hvala na odgovoru, puno mi to znači! Veliki pozdrav iz Zagreba!

kalistar
26-10-2009, 22:48
Evo i mene, ako može....
26.10.2009. 21:45 Beograd....
da li imam trudnoću u budućnosti (za sada uopšteno pitanje, nije u planu tj mogućnosti za sada, iako je velika želja)?

hvala unapred :)

Tora26
28-10-2009, 01:46
Pol moje :baby: ,i da li cu uspeti bar ovu bebu da rodim zdravu i citavu? :o Nisam ja pesimista,samo mi do sada bas i nije polazilo za rukom...
28.10.2009. 00:34 h Zajecar
Hvala unapred :)

Rito Samo
28-10-2009, 17:42
Zdravo!
Mene interesuje da li cemo u skorijoj buducnosti dobiti bebu. Cekamo jako dugo... Vise od deset godina. Hvala!

Ovo je moje prvo pitanje.
28/10/2009
16.41, Beograd

a evo i kartice:
http://img4.imageshack.us/img4/9208/horarac.jpg

Ja ću početi sa analizom mog horarca, pa molim Shmishonju da interveniše ako vidi da grešim.

Sunce u Škorpiji. Vladar mog ascendenta je Venera koja se nalazi u VI kući.
Vladar V kuće je Sunce koje je takođe u VI kući i u znaku Škorpije, a takođe pravi trigon sa Mesecom.
Mesec je u XI kući u Ribama (što bi trebalo da je dobro, jer su Ribe plodan znak)
Vladar VII kuće je Mars koji se nalazi u IV kući i u znaku Lava (uhhh, ne svidja mi se ovaj Lav!)
Vladar IX polja je Saturn, a i on je u VI kući, u znaku Device (ne svidja mi se ni ovo...:( )
Venera i Sunce nisu u aspektu. Dalje ne znam, pa molim za pomoć.

forgotten
03-11-2009, 23:47
nova trudnoca , hoce li biti uskoro nakon sto je 1. bila spontani 5 maja 2008.
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=5zafile4oWnQY-u1242455853&nho2=2

puno hvala svima

pitanje postavljeno 3.11.2009. u 23.49

evo i mene ako biste bile ljubazne
http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?rs=3&btyp=w2gw&&cid=5zafile4oWnQY-u1242455853&nho2=2

hocu li ove godine ostati trudna?
puno puno hvala

pitanje postavljeno u 11.14am 4.11.

sandra3831
04-11-2009, 11:41
Kako će proteći slijedeća trudnoća? Gs, HR, 11:40

Shmishonja
04-11-2009, 11:49
Evo i mene, ako može....
26.10.2009. 21:45 Beograd....
da li imam trudnoću u budućnosti (za sada uopšteno pitanje, nije u planu tj mogućnosti za sada, iako je velika želja)?

hvala unapred :)

Da vidimo :
♥ ti si Asc' u Raku sa Mesecom na 12° Vodolije na samom kraju VII polja.
♥ V polje je u Škorpionu sa Marsom na 04° Lava u I polju.
♥ Jupiter na 17° Vodolije O° vrh VIII polja {Jupiter je glavni signifikator za plodnost}

♥ aplikacije izmedju Meseca i Marsa nema, ali zato ima izmedju Meseca i Jupitera i to O° i dodatno ~ sam Asc' je na krajnjim stepenima, pa je promena zasigurna, jer kad Asc' "predje" u Lava i tako postaneš Sunce ~ Mars koji je pod vladavinom Sunca dodatno i dodatno kao vladar V polja {deca} i X polja {promena društvenog statusa} sklapa O° sa njim.
Vremenski -/+ 5 godina :)

♥ najverovatnije će biti http://s17.rimg.info/b6f33380b457a839fe2d5e107c6052c0.gif

Shmishonja
04-11-2009, 13:21
Pol moje :baby: ,i da li cu uspeti bar ovu bebu da rodim zdravu i citavu? :o Nisam ja pesimista,samo mi do sada bas i nije polazilo za rukom...
28.10.2009. 00:34 h Zajecar
Hvala unapred :)

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Devici sa Merkurom na 29° Vage u III polju {vidi se da si "na kraj srca" i da si vrlo uplašena}
♥ Mesec je 25° Vodolije na samom kraju VI polja
♥ V polje je u Jarcu sa Saturnom na 29° Device u II polju.

∞ koliko sam razumela ti si već trudna, ondak ćemo da pogledamo šta se dešava sa :bebadeckic: koja je predstavljena Saturnom na 29° Device ~ ovde vidimo da je Saturn pod vladavinom Merkura, da ga egzaltira i da je u njegovom licu. To pokazuje čvrstu vezanost tebe i bebe. Dodatno ~ sam Saturn uskoro prelazi u znak svoje egzaltacije ~ u znak Vagu ~ pa samim tim trudnoća koja je krenula pomalo traljavo i zabrinjavajuće, u toku razvoja i rasta ploda će da se reguliše i sve bi trebalo da bude odlično. Dodatno, u V polju je i Severni Mesečev Ćvor koji je benefik i donosi dobro, pa bi već negde od 20 nedelje trebalo sve što uznemirava da se smiri.

♥∞♥ pol bebca ~ http://s12.rimg.info/17cf4c75a7617f6dc9951553ed8d0d2a.gif ... sa srećom!

Shmishonja
04-11-2009, 15:56
Zdravo!
Mene interesuje da li cemo u skorijoj buducnosti dobiti bebu. Cekamo jako dugo... Vise od deset godina. Hvala!

Ovo je moje prvo pitanje.
28/10/2009
16.41, Beograd

a evo i kartice:
http://img4.imageshack.us/img4/9208/horarac.jpg

Ja ću početi sa analizom mog horarca, pa molim Shmishonju da interveniše ako vidi da grešim.

Sunce u Škorpiji. Vladar mog ascendenta je Venera koja se nalazi u VI kući.
Vladar V kuće je Sunce koje je takođe u VI kući i u znaku Škorpije, a takođe pravi trigon sa Mesecom.
Mesec je u XI kući u Ribama (što bi trebalo da je dobro, jer su Ribe plodan znak)
Vladar VII kuće je Mars koji se nalazi u IV kući i u znaku Lava (uhhh, ne svidja mi se ovaj Lav!)
Vladar IX polja je Saturn, a i on je u VI kući, u znaku Device (ne svidja mi se ni ovo...:( )
Venera i Sunce nisu u aspektu. Dalje ne znam, pa molim za pomoć.

da vidimo :

♥ ti si Asc' u Biku, sa Venerom 17° Vage umetnua u VI polju.
♥ Mesec je 03° Riba u XI polju.
♥ V polje je u Lavu, sa Suncem na 05° Škorpiona na skoro samom kraju VI polja O° VII polje.
♥ partner je Desc' u Škorpionu, sa Marsom 05° Lava na samom kraju IV polja O° vrh V polja.
♥ njegovo V polje je u Vodoliji sa Saturnom na 29° Device u O° sa vrhom VI polja.
♥ Jupiter kao glavna planeta za plodnost je na 17° Vodolije u XI polju.
♥ arapska tačka Dece je na 27° Ovna, pod vladavinom Marsa.

∞ znači kad gledamo ovakav horarac bitno je posmatrati i tvoje i njegovo V polje ~ jer nam to pokazuje sliku "plodnosti", pa ondak Mesec i Sunce, pa ondak Veneru i Marsa i na kraju gledamo šta radi Jupter.

∞ aplikacije će nam pokazati šta će biti dalje :

• u igri su : Mesec, Saturn, Venera, Mars, Sunce i Mesec + Jupiter ~ kratko rečeno ~ sve planete :
~ Mesec ima prvu aplikaciju sa Suncem, posle menja znak i ulazi u znak Ovna i dolazi pod uticaj Marsa i egzaltira Sunce
~ Venera ima prvu aplikaciju sa Jupiterom, malo kasnije prelazi u znak Škorpiona i dolazi pod uticaj Marsa
~ Sunce i Mars imaju medjusobnu aplikaciju
~ Saturn prelazi u znak Vage i dolazi pod uticaj Venere i egzaltira sam sebe

∞♥∞ iz ovoga imamo sledeće : do sada jednostavno vaša medjusobna telesna hemija nije "delovala" [najviše zahvaljujući slabom Saturnu, ali i činjenici da sama Venera nije "volela" Marsa. Dodatno, lekarska pomoć do sad nije bila delotvorna ~ naročito za tebe ~ vl, IX polja kao predstavnik lekara specijaliste je isto Saturn na 29° Device ~ al s obzirom da se to uskro menja, dodatno gledajući tvoj natal, mislim da će biti za jedno -/+ 2 godine.

Biće najverovatnije http://s17.rimg.info/ca478fc61bab81f033cd9834f430ec50.gif

rachica
04-11-2009, 16:27
da li cu imati dijete s njim? Da li i on to zeli?
16.27h
04.11.2009 pg

tinna-bg
04-11-2009, 17:08
16.27h
04.11.2009 pg

Ja samo malo vezbam, a tacan odgovor nek ti da Shimshonja :)

Asc na 12*05 bika, dc na 12* skorpije. Peta kuca u lavu, vladar pete sunce na 12* skorpije.
Venera u vagi na 25* u svom sedistu, triplicitu saturna, terminu marsa i licu jupitera. To nam govori da je tvoje telo spremno za trudnocu, a i dosta razmisljas o braku i porodici.
Mars je na 8*lava i pravi pozitivnu recepciju po dostojanstvu (sedistu) sa suncem, koji je vladar V kuce. Tako da mislim da on zeli decu sa tobom.
Mars pravi apikacioni kvadrat sa suncem, pa mislim da ce krenuti u realizovanje te zelje.
Mesec u blizancima, u prvoj kuci, dosta razmisljas o majcinstvu. Mesec je pod vladavinom merkura, triplicitu saturna, terminu merkura i licu jupitera. Mesec voli ono sto je predstavlja merkura, a izmedju ostalog to su i deca.
Mesec je u aplikacionom sekstilu sa marsom (vladarem dc-a) i ja mislim da to govori da ces ti sa ovim partnerom imati dete, prvi sledeci aplikacioni aspekt koji mesec pravi je trigon sa jupiterom (plodnost). Jupiter je prenosnik svetla, pravi aplikacionu opoziciju sa marsom, a separacioni trigon sa venerom.
Ali pre nego sto mars napravi egzaktnu opoziciju sa jupiterom, to ce preseci mesec koji ce prvi napraviti ezgaktni trigon sa jupiterom, to me malo buni.
Vladar njegovog petog saturn na 0* vage, u svojoj egzaltaciji, pod vladarstvom venere, on voli sve sto predstavlja veneru, u ovom slucaju on zeli/voleo bi da ima decu sa tobom.

Kao sto sam vec rekla konacan odgovor neka ti da Shimshonja, ali ja bih rekla da je odgovor na tvoje pitanje pozitivan, on zeli decu sa tobom, ali da li ce se zelja ostvariti ne znam, buni me onaj mesec koji preseca aplikaciju izmedju jupitera i marsa.

rachica
04-11-2009, 17:28
tinna,draga,hvala sto si izdvojila vremena,znaci mi puno ovo sto si napisala,vidjet cemo sta i kako ce biti...ljubim! :)

Shmishonja
04-11-2009, 18:00

puno puno hvala

Da vidimo {natalni čart nam u suštini ovde ne treba ;) }

♥ ti si Asc' u Jarcu, sa Saturnom na 00° Vage
♥ Mesec je 03° Blizanca i dodatno vladar partnera
♥ tvoje V polje je na 29° Bika sa Venerom na 25° Vage
♥ partnerovo V polje je 29° Škorpiona sa Marsom na 08° Lava
♥ Jupiter je 17° Vodolije
♥ a.t. Dece 26° Strelca pod vladavinom Jupitera

∞♥∞ aplikacije će nam reći šta će dalje biti :
~ Saturn u skorije vreme nema aplikacija
~ Mesec ima prvu aplikaciju sa Marsom, pa sa Jupiterom
~ Venera je već imala aspekt sa Jupiterom, a prva aplikacija joj je tek kad predje u znak Škorpije i to sa Marsom
~ Mars prvu aplikaciju ima sa Mesecom
~ Jupiter se spaja preko Meseca sa Marsom

∞♥∞ iz ovoga vidimo da postoji šansa trudnoće, ali ne do kraja godine. Znači, biće :bebadeckic: al tek za jedno pola godine do godinu dana :)

♥ najverovatnije će biti http://s14.rimg.info/7161161f2a19da09275eeca0d7462ec3.gif

Shmishonja
04-11-2009, 18:37
16.27h
04.11.2009 pg

Ja samo malo vezbam, a tacan odgovor nek ti da Shimshonja :)

Asc na 12*05 bika, dc na 12* skorpije. Peta kuca u lavu, vladar pete sunce na 12* skorpije.
Venera u vagi na 25* u svom sedistu, triplicitu saturna, terminu marsa i licu jupitera. To nam govori da je tvoje telo spremno za trudnocu, a i dosta razmisljas o braku i porodici.
Mars je na 8*lava i pravi pozitivnu recepciju po dostojanstvu (sedistu) sa suncem, koji je vladar V kuce. Tako da mislim da on zeli decu sa tobom.
Mars pravi apikacioni kvadrat sa suncem, pa mislim da ce krenuti u realizovanje te zelje.
Mesec u blizancima, u prvoj kuci, dosta razmisljas o majcinstvu. Mesec je pod vladavinom merkura, triplicitu saturna, terminu merkura i licu jupitera. Mesec voli ono sto je predstavlja merkura, a izmedju ostalog to su i deca.
Mesec je u aplikacionom sekstilu sa marsom (vladarem dc-a) i ja mislim da to govori da ces ti sa ovim partnerom imati dete, prvi sledeci aplikacioni aspekt koji mesec pravi je trigon sa jupiterom (plodnost). Jupiter je prenosnik svetla, pravi aplikacionu opoziciju sa marsom, a separacioni trigon sa venerom.
Ali pre nego sto mars napravi egzaktnu opoziciju sa jupiterom, to ce preseci mesec koji ce prvi napraviti ezgaktni trigon sa jupiterom, to me malo buni.
Vladar njegovog petog saturn na 0* vage, u svojoj egzaltaciji, pod vladarstvom venere, on voli sve sto predstavlja veneru, u ovom slucaju on zeli/voleo bi da ima decu sa tobom.

Kao sto sam vec rekla konacan odgovor neka ti da Shimshonja, ali ja bih rekla da je odgovor na tvoje pitanje pozitivan, on zeli decu sa tobom, ali da li ce se zelja ostvariti ne znam, buni me onaj mesec koji preseca aplikaciju izmedju jupitera i marsa.

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Biku, sa Venerom na 25° Vage
♥ Mesec je 06° Blizanaca
♥ V polje u Lavu sa Suncem na 12° Škorpiona
♥ partner je Desc' u Škorpionu, sa Marsom na 08° Lava
♥ Sunce je 12° Škorpiona
♥ njegovo V polje u Vodoliji sa Satrunom na 00° Vage

∞♥∞ aplikacije će nam reći da li on želi decu sa tobom :
~ za to posmatramo prvo Marsa ~ on je pod vladavinom Sunca, vladar tvog V polja i u njegovom je triplicitetu a nalazi se i na stepenu Venere.
~ posle pogledamo i Saturna ~ pod vladavinom je Venere i na njenom stepenu, ali ne voli ni Sunce ni Mars...

∞♥∞ iz ovoga vidimo {ne trebaju nam za sad aplikacije jer je pitanje bilo "da li on želi njenu decu" a ne "kada će biti dece"} da on jeste zainteresovan da ima decu sa njom, ali na neki nečin njegova "plodnost" trenutno nije u stanju da to "odradi" kako treba. Kasnije, kad Sunce predje iz Škorpiona u Strelca i samim tim dodje pod uticaj Jupitera, tada će Saturn da sklopi aspekt sa njim i tako "ojačati" njegove "momke" pa će i biti :bebadeckic:

rachica
04-11-2009, 21:04
shmisho,hvala :) to sto sada nije u stanju da odradi, gledacemo kao:on je sad "tamo daleko" ;)

Shmishonja
06-11-2009, 17:27
nova trudnoca , hoce li biti uskoro nakon sto je 1. bila spontani 5 maja 2008.

puno hvala svima

pitanje postavljeno 3.11.2009. u 23.49

puno puno hvala

Tek sad sam videla da je ovo pitanje postavljano 2 puta ~ na drugom topiku i ovde ~ ja sam odradila horarac za pitanje postavljeno 04.11. Obratite pažnju oko postavljanja horarnog pitanja ~ jer realno, trebala sam da odradim horar postavljen 03.11. a ne ovaj drugi... :cool:

forgotten
09-11-2009, 15:41
pa jel se moze odraditi za ovo drugo- jako mi je vazno kao sto mozete i zamisliti. ako ne, ok, i hvala u svakom slucaju.

nevena34
10-11-2009, 00:38
Draga Shmisho, da li cu ponovo ostati trudna sa ovim covekom? Jako zelim. Izgubila bebu pre 7 meseci. Uvek smo na korak ali jos nam se ne da...njegov natal http://tinypic.com/r/153xpy0/4
pitanje postavljeno 10.11.2009. 00:37
hvala, ljubim.

nena1
10-11-2009, 04:25
Draga moja da li mozes da pogledas da li ce moj muz ove 2010 pristati konacno da imamo bebu. Posto bezi od toga, kaze nema se para, vremena ili sta vec on nema....Znaci da li cu ostati trudna sledece godine? Jer tako je obecao:(

22:20 h , Novembar 09. 2009 Jacksonville, Florida

Shmishonja
10-11-2009, 10:09
pa jel se moze odraditi za ovo drugo- jako mi je vazno kao sto mozete i zamisliti. ako ne, ok, i hvala u svakom slucaju.

Prvo pitanje je uvek validnije od svih narednih. Jer i ako se nastavi sa postavljanjem istog pitanja, odgovor će u 90% slučajeva biti isti. Horarno pitanje je odradjeno i odgovor je potvrdan. Ako nadjem vremena, pogledaću i ovaj drugi čart [radi dodatne potvrde] ;)

Shmishonja
10-11-2009, 13:11
Draga Shmisho, da li cu ponovo ostati trudna sa ovim covekom? Jako zelim. Izgubila bebu pre 7 meseci. Uvek smo na korak ali jos nam se ne da...njegov natal http://tinypic.com/r/153xpy0/4
pitanje postavljeno 10.11.2009. 00:37
hvala, ljubim.

Da vidimo horarni odgovor za moju imenjakinju :

♥ ti si Asc' u Devici sa Merkurom na 20° Škorpiona u III polju.
♥ Mesec je 21° Lava u XII polju.
♥ V polje je u Jarcu sa Saturnom na 01° Vage na vrhu II polja.
♥ partner je Desc' u Ribama sa Jupiterom na 18° Vodolije na vrhu VI polja.
♥ Sunce je na 17° Škorpiona u IV polju.
♥ partnerovo V polje je u Raku, sa Mesecom u XII polju.
♥ arapska tačka Dece 22° Lava, dispozitor Sunce na 17° Škorpiona.

♥ trebaju nam aplikacije koje će povezati Merkur/Saturn/Mesec/Jupiter/Sunce :
• Merkur ima prvu apl. sa Mesecom, ali pre toga Mesec ima i O° sa Marsom i 90° sa Suncem i 180° sa Jupiterom {što je u ovom našem slučaju dobro}
• Saturn ima prvu aplikaciju sa Merkurom {ali tek kad Merkur promeni znak i udje u znak Strelca ~ i samim tim dodje pod vladavinu Jupitera}
• Mesec kao što smo rekli maltene povezuje sve ove planete...

∞ dodatno nas interesuje šta tvoj partner misli o zajedničkom detetu ~ Jupiter je pod vladavinom Saturna što nam je najbitniji pokazatelj da on ŽELI decu sa tobom :)

∞ vremenski interval ~ malo manje od godinu dana.

nevena34
10-11-2009, 14:21
hvala dušo, ti si fenomenalna!!!! baš me zanimalo tvoje mišljenje jer mi je više astrologa reklo da ću sigurno dobiti drugo dete u 2010.(po TA) po tebi bi trebalo doći do začeća krajem iste, no videćemo....HVALA!!!!

kole
10-11-2009, 14:43
Mene takodjer interesuje da li cu i kada ostati trudna? Pitanje postavljeno u 14.42h, 10.11.2009, Sarajevo.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Shmishonja
10-11-2009, 18:02
Draga moja da li mozes da pogledas da li ce moj muz ove 2010 pristati konacno da imamo bebu. Posto bezi od toga, kaze nema se para, vremena ili sta vec on nema....Znaci da li cu ostati trudna sledece godine? Jer tako je obecao:(

22:20 h , Novembar 09. 2009 Jacksonville, Florida

Da vidimo horarni odgovor i za moju drugu imenjakinju :

♥ ti si Asc' u Ovnu, sa Marsom na 10° Lava na vrhu V polja.
♥ Mesec 20° Lava isto u V polju.
♥ vl. V polja Sunce 17° Škorpiona u VII polju.
♥ partner je Desc' u Vagi, sa Venerom na 02° Škorpiona u VII polju.
♥ njegovo V polje je u Vodoliji sa Saturnom na 01° Vage u VI polju.
♥ arapska tačka dece 07° Ovna, sa Marsom kao vladarem.
♥ Jupiter kao dodatni signifikator plodnosti je na 18° Vodolije u partnerovom V polju.

♥ da bi videli da li on hoće decu tj. da li će održati obećanje ~ gledamo odnos vladara VII polja i Sunca u onosu na vladara tvog V polja ~ Sunce je već vladar tvog V polja, dok Venera nema po tabeli povezanost sa Suncem... s jedne strane [emotivne] on želi decu, ali njegova racionalna strana to ne želi.

∞ rezime : postoji velika šansa da vrluda i dalje, ali zbog Mesečeve aplikacije sa Venerom [kad on promeni znak] i kasnije sa Suncem, moguće je da će promeniti mišljenje, jer ipak su i Venera i Sunce[on] pod vladavinom Marsa [tebe] ;)

Shmishonja
10-11-2009, 18:26
Mene takodjer interesuje da li cu i kada ostati trudna? Pitanje postavljeno u 14.42h, 10.11.2009, Sarajevo.
Unaprijed hvala na odgovoru.

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Ovnu sa Marsom na 11° Vodolije skoro na kraju V polja.
♥ Mesec 00° Device umetnut u VI polju.
♥ V polje u Raku, sa tim Mesecom.
♥ arapska tačka dece 23° Riba, sa Jupiterom na 18° Vodolije.

∞ s obzirom da je pitanje uopšteno ~ potrebno nam je povezivanje izmedju Marsa i Meseca da bi dobili odgovor. Ovde toga nema. Sada tražimo povezivanje izmedju Marsa i Jupitera, toga ima. Oboje su u fixnom znaku, u fixnim poljima ~ -/+ 5 godina :)

snecka
10-11-2009, 20:06
Kada cu ostati trudna?Da li cu imati dete sa njim?

10.11.2009 20.05h Vrbas

Hvala unapred!

nena1
11-11-2009, 01:16
Da vidimo horarni odgovor i za moju drugu imenjakinju :

♥ ti si Asc' u Ovnu, sa Marsom na 10° Lava na vrhu V polja.
♥ Mesec 20° Lava isto u V polju.
♥ vl. V polja Sunce 17° Škorpiona u VII polju.
♥ partner je Desc' u Vagi, sa Venerom na 02° Škorpiona u VII polju.
♥ njegovo V polje je u Vodoliji sa Saturnom na 01° Vage u VI polju.
♥ arapska tačka dece 07° Ovna, sa Marsom kao vladarem.
♥ Jupiter kao dodatni signifikator plodnosti je na 18° Vodolije u partnerovom V polju.

♥ da bi videli da li on hoće decu tj. da li će održati obećanje ~ gledamo odnos vladara VII polja i Sunca u onosu na vladara tvog V polja ~ Sunce je već vladar tvog V polja, dok Venera nema po tabeli povezanost sa Suncem... s jedne strane [emotivne] on želi decu, ali njegova racionalna strana to ne želi.

∞ rezime : postoji velika šansa da vrluda i dalje, ali zbog Mesečeve aplikacije sa Venerom [kad on promeni znak] i kasnije sa Suncem, moguće je da će promeniti mišljenje, jer ipak su i Venera i Sunce[on] pod vladavinom Marsa [tebe] ;)

Draga moja hvala na ekspresnom odgovoru:) A sto se muza tice, vrluda on stalno, ali zapretila sam mu. Nismo ni ja ni on u cvetu mladosti. Njemu je 41 godina, bice jos malo pa deda deci ako bude stalno odlagao. Precutni dogovor je jesen sledece godine. Dace Bog.
Moja je zelja uvek bila da imam najmanje 2-3 deteta, a izgleda da ne mogu ni jedno( zbog njega) Cega li se plasi da mi je da znam.

kole
11-11-2009, 01:22
Hvala do neba na ovako brzom odgovoru.

Pitanje je uopsteno jer sam se puno dvoumila da li da ga postavim, stidljivo pitanje. Dvije godine cekam te dvije crtice al nek bude zivo, zdravo i pametno pa i za +/-5 godina.

Shmishonja
11-11-2009, 09:27
Kada cu ostati trudna?Da li cu imati dete sa njim?

10.11.2009 20.05h Vrbas

Hvala unapred!

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Raku sa Mesecom na 03° Device u III polju.
♥ V polje je u Škorpionu sa Marsom na 11° Lava u II polju.
♥ partner je Saturn na 01° Vage umetnut u IV polju.
♥ Sunce je 18° Škorpiona u V polju.
♥ njegovo V polje je u Biku sa Venerom na 03° Škorpiona na samom vrhu V polja.
♥ arapska tačka Dece 00° Raka... na Asc'...

♥ ovde se odmah vidi da je on zainteresovan da ima decu sa tobom, jer em je Sunce u tvom V polju, em je vladar njegovog V polja ~ Venera ~ u tvom V polju, a on sam kao Saturn je pod vladavinom te Venere.

♥ e sad ~ aplikacije :
∞ Mesec ima prvi aspekt sa Venerom, posle ima aspekt sa Suncem.
∞ Mars ima prvu aplikaciju sa Venerom.
∞ Saturn za sad nema bližih aplikacija, malo kasnije sklapa aspekt sa Suncem.
∞ Sunce ima aplikaciju sa Mesecom, pa malo kasnije s Saturnom.
∞ Venera prvo sklapa aspekt sa Mesecom, pa sa Marsom i na kraju s Jupiterom.

• iz svega ovoga ~ odgovor je potrvrdan :)

forgotten
11-11-2009, 15:43
Prvo pitanje je uvek validnije od svih narednih. Jer i ako se nastavi sa postavljanjem istog pitanja, odgovor će u 90% slučajeva biti isti. Horarno pitanje je odradjeno i odgovor je potvrdan. Ako nadjem vremena, pogledaću i ovaj drugi čart [radi dodatne potvrde] ;)

puno ti hvala na trudu i vremenu. ako ovo ranije vrijeme postavljanja pitanja mijenja ista, pozitivno, bilo bi dobro znati.

snecka
11-11-2009, 17:53
Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Raku sa Mesecom na 03° Device u III polju.
♥ V polje je u Škorpionu sa Marsom na 11° Lava u II polju.
♥ partner je Saturn na 01° Vage umetnut u IV polju.
♥ Sunce je 18° Škorpiona u V polju.
♥ njegovo V polje je u Biku sa Venerom na 03° Škorpiona na samom vrhu V polja.
♥ arapska tačka Dece 00° Raka... na Asc'...

♥ ovde se odmah vidi da je on zainteresovan da ima decu sa tobom, jer em je Sunce u tvom V polju, em je vladar njegovog V polja ~ Venera ~ u tvom V polju, a on sam kao Saturn je pod vladavinom te Venere.

♥ e sad ~ aplikacije :
∞ Mesec ima prvi aspekt sa Venerom, posle ima aspekt sa Suncem.
∞ Mars ima prvu aplikaciju sa Venerom.
∞ Saturn za sad nema bližih aplikacija, malo kasnije sklapa aspekt sa Suncem.
∞ Sunce ima aplikaciju sa Mesecom, pa malo kasnije s Saturnom.
∞ Venera prvo sklapa aspekt sa Mesecom, pa sa Marsom i na kraju s Jupiterom.

• iz svega ovoga ~ odgovor je potrvrdan :)

Hvala Shmisho,hvala ti puno na odvojenom vremenu.
Ako moze dodatno u vezi sa mojim pitanjem je vremenski period:)...

Shmishonja
12-11-2009, 10:18
puno ti hvala na trudu i vremenu. ako ovo ranije vrijeme postavljanja pitanja mijenja ista, pozitivno, bilo bi dobro znati.

Pogledala ~ sve ok ~ i dalje potrvrdan odgovor ;)

Hvala Shmisho,hvala ti puno na odvojenom vremenu.
Ako moze dodatno u vezi sa mojim pitanjem je vremenski period:)...

Vremenski interval ~ -/+ 3 godine i najverovatnije će biti http://s18.rimg.info/738eed97286b4330e01581dd637b33ce.gif

snecka
12-11-2009, 14:06
Hvala Shmisho!

leticija
15-12-2009, 22:20
radila sam inseminaciju 13 i 14 mozete li mi reci dali ce biti uspjesna hvala

cancro
23-12-2009, 13:17
Ima li šanse da ovaj mjesec zatrudnim,(taman prošla menstruacija,pa.....)

Sarajevo,23.12., 12 i 47

Shmishonja
24-12-2009, 14:36
Ima li šanse da ovaj mjesec zatrudnim,(taman prošla menstruacija,pa.....)

Sarajevo,23.12., 12 i 47

Da vidimo :

♥ ti si Venera 27° Strelca O° vrh IX polja (trenutno kada si postavljala pitanje um ti je bio okrenut Višim Kosmičkim Silama i molbi da ti One usliše želju)

♥ Mesec je 17° Riba u XII polju (sanjarenje o majčinstvu, ali i strah da li će sve biti ok)

♥ V polje je Sunce 01° Jarca u IX polju

♥ partner je retro Mars 19° Lava u V polju i polako ide ka vrhu tog polja

♥ partnerovo V polje je Saturn 04° Vage umetnut u VI polju

♥ arapska tačka dece (vreme) je 10° Strelca u VIII polju

♥ da bi videli da li će postojati šansa ~ gledamo aplikacije koje imaju Venera / Mesec / Mars / Sunce i Saturn :

» Venera ima prvu aplikaciju sa Mesecom, pa ondak oboje ulaze u prazan hod, zatim Sunce i Saturn imaju aplikaciju, pa Venera koja je sad prešla u Jarca ima isto aplikaciju sa Saturnom, a i Mesec ima sad kad je prešao u Ovna i aplikaciju sa Suncem i aplikaciju sa Saturnom!

■ iz ovoga svega ~ odgovor je potvrdan, ali neće biti baš u toku ovog meseca, najverovatnije za jedno -/+ 2 meseca i biće najverovatnijehttp://s10.rimg.info/a86a1732ed86a7c605f1ed92bf9488fd.gif

cancro
25-12-2009, 07:02
Hvala Shmishonja punoooo

Ona29sa
26-12-2009, 11:30
evo imam jedno pitanje
Da li ću ikada ostati trudna?
Pitanje postavljeno danas u 11,28, Sarajevo.
Mislim nekako da jedino sto sigurno zelim na ovom svijetu je imati djecu. Pa eto, naumpalo mi da vidim sta kaze horar na to :)
Unaprijed hvala

Shmishonja
26-12-2009, 12:02
evo imam jedno pitanje
Da li ću ikada ostati trudna?
Pitanje postavljeno danas u 11,28, Sarajevo.
Mislim nekako da jedino sto sigurno zelim na ovom svijetu je imati djecu. Pa eto, naumpalo mi da vidim sta kaze horar na to :)
Unaprijed hvala

Da vidimo :

» ti si retro Mars na 19° Lava u VI polju
» Mesec 24° Ovna u I polju
» V polje upravo taj Mesec
» arapska tačka Dece je na 09° Škorpiona, sa Marsom kao vladarom
» Jupiter kao glavni signifikator plodnosti je na 24° Vodolije

» da bi dobili odgovor, trebalo bi da postoji povezivanje izmedju Meseca i Marsa preko aplikacionog aspekata (jer ovde imamo samo povezivanje preko tabela) a ovde imamo separacioni 120° izmedju njih. Ali, s obzirom da Mesečev sledeći (aplikacioni) aspekt je upravo sa Jupiterom, možemo reći da postoji šansa za potvrdnim odgovorom. Da vidimo dalje...

» dodatno ~ ovde sam Mesec posle sklapanja aspekta sa Jupiterom, prelazi u prazan hod i posle ulazi u znak svoje egzaltacije, pa time ojačava tvoj organizam i mogućnost začeća. Posle toga dolazi u aspekt sa Venerom, koja vlada VII poljem ~ tvoj partner, pa posle toga sa Suncem (koje isto predstavlja tvog partnera) i na kraju sklapa aspekt sa Marsom. Iz ovoga vidimo da treba da prvo pronadješ budućeg tatu, pa se udaš za njega (sve nam to govore aspekti Meseca sa em vladarem VII polja = brak, em sa Suncem = partner, suprug) pa tek onda će da bude i :bebadeckic: jer kod tebe ne ide prvo beba, pa brak, već "po redu" ;)

» vremenski : za -/+ dve ipo godine :) i najverovatnije će biti http://s.rimg.info/59eee1f10a44b302c274cd53be7c1203.gif

nolita
26-12-2009, 12:06
12:06,zagreb, koliko cu imat djece?

Ona29sa
26-12-2009, 12:09
Da vidimo :

» ti si retro Mars na 19° Lava u VI polju
» Mesec 24° Ovna u I polju
» V polje upravo taj Mesec
» arapska tačka Dece je na 09° Škorpiona, sa Marsom kao vladarom
» Jupiter kao glavni signifikator plodnosti je na 24° Vodolije

» da bi dobili odgovor, trebalo bi da postoji povezivanje izmedju Meseca i Marsa preko aplikacionog aspekata (jer ovde imamo samo povezivanje preko tabela) a ovde imamo separacioni 120° izmedju njih. Ali, s obzirom da Mesečev sledeći (aplikacioni) aspekt je upravo sa Jupiterom, možemo reći da postoji šansa za potvrdnim odgovorom. Da vidimo dalje...

» dodatno ~ ovde sam Mesec posle sklapanja aspekta sa Jupiterom, prelazi u prazan hod i posle ulazi u znak svoje egzaltacije, pa time ojačava tvoj organizam i mogućnost začeća. Posle toga dolazi u aspekt sa Venerom, koja vlada VII poljem ~ tvoj partner, pa posle toga sa Suncem (koje isto predstavlja tvog partnera) i na kraju sklapa aspekt sa Marsom. Iz ovoga vidimo da treba da prvo pronadješ budućeg tatu, pa se udaš za njega (sve nam to govore aspekti Meseca sa em vladarem VII polja = brak, em sa Suncem = partner, suprug) pa tek onda će da bude i :bebadeckic: jer kod tebe ne ide prvo beba, pa brak, već "po redu" ;)

» vremenski : za -/+ dve ipo godine :) i najverovatnije će biti http://s.rimg.info/59eee1f10a44b302c274cd53be7c1203.gif

wow, hvala puno, ovo je bas bilo ekspeditivno... Sjajni ste :))) Znaci prvo tata, pa beba :-) Smijem li samo jos da pitam, je li tata za dvije i po godine, ili ce tata ranije, a beba tada :)) Ja jedva cekam bebu, ja bi sutra :-))) Bas ste me obradovali, samo je vazno da ce biti, a cekacu je (ili njega) koliko god treba :-)))

Shmishonja
26-12-2009, 12:13
wow, hvala puno, ovo je bas bilo ekspeditivno... Sjajni ste :))) Znaci prvo tata, pa beba :-) Smijem li samo jos da pitam, je li tata za dvije i po godine, ili ce tata ranije, a beba tada :)) Ja jedva cekam bebu, ja bi sutra :-))) Bas ste me obradovali, samo je vazno da ce biti, a cekacu je (ili njega) koliko god treba :-)))

Sve će se desiti dosta brzo i biće usko povezano ~ i susret sa budućim tatom i venčanje i začeće... ali možeš i očekivati nekoga ko je već bio u braku, pa čak i da će sa sobom dovesti svoje dete.

Ona29sa
26-12-2009, 12:18
Ih, superrr, jos ako je tata jarac :) onda znam i ko bi mogao da bude :). Hahaha... vi ste zmaj, sve vi vidite u ovim crtezima... a ja iscitavam sve sto ste napisali na bilo kojem forumu i dosta ucim od vas :))) Hvala vam sto postojite za sve nas ovdje.

Shmishonja
26-12-2009, 12:22
12:06,zagreb, koliko cu imat djece?

Da vidimo :

■ ti si retro Mars u Lavu na samom vrhu VI polja
■ V polje je u Raku sa Mesecom na 24° Ovna dosta blizu Asc'
■ arapska tačka Dece u Škorpionu pod vladavinom Marsa

» ovde analiziramo samo a.t. Dece i nj dispozitora retro Marsa na 19° Lava : s obzirom da sam vrh V polja je u Raku, sa Mesecom u Ovnu kojim upravo vlada taj Mars, a ni jedan od njih nije u dvojnom znaku, možemo da zaključimo da će biti jedno dete i to http://s17.rimg.info/b87e5a8e06313a14dc9705b3c84bed38.gif

kis napraforgo
26-12-2009, 15:10
Evo prvo mog tumacenja, a posle pomagajte svojim komentarima. Pitanje je: da li cu sledece godine ostati (ili postati :D ) trudna? Ruma, 24.12.2009. 17:32h. ASC 22 raka, V 8 skorpije, VII 22 jarca, XI 8 bika, znaci JA sam MO u X kuci na 2 ovna, ON je SA u IV kuci na 4 vage, vl V MA re na 19 lava u mojoj V, a vl XI VE na 28 strelca u njegovoj III. Prema ovome JA i ON pravimo apl 180, jedno drugom smo u VII kuci, znaci u vezi smo, ali vl nasih petih kuca nemaju nikakvu apl iako njegova VE ide ka dispoztoru mog MA, a i po recepciji njemu se bas momontalno ne svidja ideja o jos jednom detetu. U vladarstvu je VE pa njegova plodnost nije u pitanju, ali egz, tripl i terminu svom pa je on sebi najvazniji. U licu je MO pa mu nije vazno da li cu ja ostati trudna ili ne (jer ionako imamo svako svoju decu). Ja sam u vladarstvu MA, pa sto se tice sposobnosti za zacece u istoj smo poziciji, osim toga i moj MA re je u vladarstvu SO koje je i njegov dispozitor. Prva apl je kao sto rekoh, MO180SA, zatim MO90SO, pa tek onda MO120MA re. Ja bih ovo tumacila kao potvrdan odgovor, ali naravno, molim komentar i ocenu strucnijih, jer se iz aviona vidi koliko ja to ustvari zelim. I jos nesto, zasto postavljam uopste ovo pitanje? Naravno imam problem, a to je samo jedan jajovod koji je najverovatnije zacepljen:( .

Shmishonja
31-12-2009, 09:38
Evo prvo mog tumacenja, a posle pomagajte svojim komentarima. Pitanje je: da li cu sledece godine ostati (ili postati :D ) trudna? Ruma, 24.12.2009. 17:32h.
...Ja bih ovo tumacila kao potvrdan odgovor, ali naravno, molim komentar i ocenu strucnijih, jer se iz aviona vidi koliko ja to ustvari zelim. I jos nesto, zasto postavljam uopste ovo pitanje? Naravno imam problem, a to je samo jedan jajovod koji je najverovatnije zacepljen:( .

Da vidimo :

» ti si Asc' u Raku sa Mesecom 02° Ovna u X polju
« V polje u Škorpionu sa retro Marsom na 19° Lava u II polju
» partner je Saturn na 04° Vage u IV polju
« njegovo V polje je Venera na 28° Strelca u njegovom XII polju
» Sunce na 03° Jarca u VI polju

« Jupiter je 24° Vodolije u VIII polju
» arapska tačka dece 13° Strelca, upravo sa tim Jupiterom kao dispozitorom

■ da bi dobili potvrdan odgovor ove planete treba dase spoje preko aplikacije, prvenstveno vladar Asc' i vladar V polja ~ ovde pak imamo prvo da se ti kao Mesec spajaš sa Saturnom ~ to je ok ~ jer i morađ da se "spojiš" sa partnerom da bi i bilo bebe, jel... posle toga Mesec ima 120° sa retro Marsom, pa samim tim ti "spajaš" partnera i bebu.

■ dodatno, sam retro Mars (bebac) svojim kretanjem ulazi uskoro i u I polje ~ postaje deo tebe ;)

■ odgovor je definitivno potvrdan, vremenska jedinica (kombinacija kardinalno & fixno = meseci) je -/+ 17 meseci.

p.s.
Tvoje zdravlje ~ tj. VI polje ~ je upravo pod vladavinom Jupitera ~ on jeste u VIII polju ~ al sobzirom da na kraju svih krajeva taj Mesec ima sa njim 60° ne treba da te brine to što imaš problema sa jajnikom (Jupiter je preko lica povezan sa Mesecom)

○•○ Ono što treba da obratiš pažnju je da ~ tvoj partner nije mentlano & racionalno spreman za dete (Saturn u licu Meseca i izgonu) dok s druge emotivne strane jeste (Sunce egzaltira Marsa i na njegovom je stepenu)

♥ najverovatnije će biti http://img34.glitterfy.com/365/glitterfy9023448921D30.gif

♥ sa srećom ;)

kis napraforgo
31-12-2009, 11:52
:4hug: :party2:

karolinacc
01-01-2010, 18:42
Da li cu ove godine ostati trudna?
http://img8.imageshack.us/img8/5245/astro2gw04hocemoli.gif
ja- ASC u raku na samom kraju sa Mesecom u svom sedistu u 12. kuci. Neka prepreka ili tajna ili neplanirana trudnoca?
5.kuca u skorpiji, suvladar strelac ( jupiter )- to je valjda dobro
7. kuca jarac, partner saturn u trecoj kuci u vagi u egzaltaciji.
Venera i merkur u 6. kuci u jarcu, lose dostojanstvo :P u kvadratu sa partnerom. Moje zdravlje... :(
Jupiter u 8. kuci u padu.
Mesec trigon uran?
Arapska tacka dece ovan na 14 stepeni u 10 kuci.
mars retro u drugoj na pocetku.
Ne znam dalje.

Shmishonja
03-01-2010, 13:06
Da li cu ove godine ostati trudna?
http://img8.imageshack.us/img8/5245/astro2gw04hocemoli.gif

ja- ASC u raku na samom kraju sa Mesecom u svom sedistu u 12. kuci. Neka prepreka ili tajna ili neplanirana trudnoca?
5.kuca u skorpiji, suvladar strelac ( jupiter )- to je valjda dobro
7. kuca jarac, partner saturn u trecoj kuci u vagi u egzaltaciji.
Venera i merkur u 6. kuci u jarcu, lose dostojanstvo :P u kvadratu sa partnerom. Moje zdravlje... :(
Jupiter u 8. kuci u padu.
Mesec trigon uran?
Arapska tacka dece ovan na 14 stepeni u 10 kuci.
mars retro u drugoj na pocetku.
Ne znam dalje.

Da vidimo (ne Plasidus, već Regiomontanus sistem kuća! I dodatno ~ u TA ne postoje Uran & Neptun & Pluton!!! ... pročitajte u uputstvima i objašnjenjima o vladarstvima planeta, biće jasnije ;) )

■ ti si Asc' na 28° Raka (inače to je stepen pada Marsa) sa Mesecom 23° Raka u praznom hodu na kraju XII polja.

■ V polje je u Škropionu, sa retrogradnim Marsom na 18° Lava na vrhu II polja.

■ partner je Saturn na 04° Vage na kraju III polja (a Saturn uskoro kreće retrogradno) kao i Sunce na 11° Jarca u VI polju.

■ njegovo V polje je u Biku, sa Venerom 08° Jarca u VI polju.

♥ arapska tačka Dece je u Strelcu, sa Jupiterom na 26° Vodolije u VIII polju.

► kad tražimo odgovor na ovakvo pitanje ~ trebaju nam aplikacije izmedju vladara I i V polja, Meseca i vladara V polja, uz dodatno povezivanje izmedju vladara VII i XI polja (moramo i partnera da uključimo u "pravljenje" dece, zar ne?) tj. asko već nema povezivanja sa vl. Asc' i vl. V polja, ili Mesecom i vl. V polja, da ih makar partnerovi signifikatori spoje.

◄ ovde nemamo povezivanje izmedju Meseca i Marsa, ali Mesečev prvi aspekt kad izadje iz praznog hoda i udje u znak Lava će biti 60° sa Saturnom, pa ondak O° sa retro Marsom i zatim ima i aspekt sa Jupiterom. Ovde vidimo da postoji povezivanje ~ ti kao Mesec povezuješ partnera i bebu (vrlo logično zar ne ;)] tako da je odgovor potvrdan :)

♥ vremenski interval je zbog praznog hoda Meseca teže odrediti, ali s obzirom da je pitanje bilo ~ da li ćeš u toku 2010 ostati u drugom stanju ~ ondak imamo i potvrdjeno orijentaciono vreme. Biće najverovatnije http://a1.rimg.info/b774d761f73240b03fee3a936bd5b6b8.gif

karolinacc
03-01-2010, 18:11
♥ vremenski interval je zbog praznog hoda Meseca teže odrediti, ali s obzirom da je pitanje bilo ~ da li ćeš u toku 2010 ostati u drugom stanju ~ ondak imamo i potvrdjeno orijentaciono vreme. Biće najverovatnije http://a1.rimg.info/b774d761f73240b03fee3a936bd5b6b8.gif

Hvala na odgovoru! Moram ovo prouciti... :D
Mene malo bunila i sapljena venera u 6 kuci :confused:
Jos jednom: hvala!

Shmishonja
03-01-2010, 18:22
Hvala na odgovoru! Moram ovo prouciti... :D
Mene malo bunila i sapljena venera u 6 kuci :confused:
Jos jednom: hvala!

Sve imaš u pravilima analize horarnoh pitanja i u pravilima i objašnjenjima u vezi tumačenja pitanja oko trudnoće. Vrlo je bitno da se skoncentrišeš prilikom tumačenja na SAMO one planete koje su glavni "igrači" u čartu, a ne na sve planete u čartu ;)

Vanesa
04-01-2010, 12:14
draga shmisho imala bi jedno pitanje a to je dali mogu ove godine 2010 da ocekujem da ostanem u drugome stanju ? bec 04.01.2010 u 12i13 min ..hvala ti puno unapred

neda
04-01-2010, 15:40
Šmišo pomagaj :please:
Pitanje:kad ću ostat trudna?
Mjesto: Udine, italia
Datum:04.01.2010
Vrijeme 15:34
jer još uvik ništa...više od 2 god pokušavamo.
Thanks

Shmishonja
05-01-2010, 12:39
draga shmisho imala bi jedno pitanje a to je dali mogu ove godine 2010 da ocekujem da ostanem u drugome stanju ? bec 04.01.2010 u 12i13 min ..hvala ti puno unapred

Da vidimo :

♥ evo školskog primera potvrdnog odgovora ♥

► ti si Venera na 12° Jarca

◄ V polje je Sunce na 13° Jarca

► Mesec 05° Device skoro na vrhu VI polja

► partner Mars retro na 18° Lava u V polju

◄ Sunce isto kao i vladar tvog V polja

⌂ arapska tačka dece pod vladavinom Jupitera u XI polju

♥ aplikacija Venere i Sunca i to preko O° + Mesec spaja i Veneru i Sunce (i to preko Merkura ~ koji je vladar VI ~ zdravlje ~ najverovatnije ćeš se malo slabije osećati, jer je Merkur retro) Odgovor je potvrdan ;)

♥ najverovatnije će biti http://a1.rimg.info/8a5257f5b3411b46c087922b2cc7b569.gif

Shmishonja
05-01-2010, 13:03
Šmišo pomagaj :please:
Pitanje:kad ću ostat trudna?
Mjesto: Udine, italia
Datum:04.01.2010
Vrijeme 15:34
jer još uvik ništa...više od 2 god pokušavamo.
Thanks

Moja sestra je živela u Udinama sa svojim suprugom skoro 10 godina dok se nisu vratili kući za Novi Sad ~ malog li sveta :D al eto kad sam kod nje, ona je tek posle 7 godina braka dobila sina a tada je imala 42 godine (?!?) tako da ne moraš puno da brineš, nikad nije kasno ;)

♥ da vidimo šta kaže horarac :

♥ ti si Mesec na 07° Device na samom vrhu IV polja
♥ V polje Venera na 12° Jarca u VII polju
♥ partner retro Mars 18° Lava u III polju
♥ Sunce 14° Jarca u VII polju

♥ arapska tačka dece u Vodoliji, sa Saturnom na 04° Vage skoro na vrhu V polja

♥ ovde Mesec povezuje (Venera O° Sunce) samim tim ~ odgovor je potvrdan ~ u toku ove godine trebalo bi da ostaneš u drugom stanju ... samo moram da napomenem da glavni razlog što se "ništa ne dešava" ~ je možda situacija u stanu gde živite, naročito ako ne živite sami, ili pak ako na neki način uslovi nisu pogodni za podizanje deteta [malo prostora, stari stan...]

♥ najverovatnije će biti dečak http://a1.rimg.info/52facbe8eb791d26d01bbb1fbdd3253e.gif

jupiter 66
08-01-2010, 01:30
:) Pozdrav svima,Draga Shmishonja :)

zamolila bih te da pogledas moje zbivanje u vezi trudnoca?Ja sam malo tezi slucaj, zbog godina i nemam ni jedno dete.:o

U braku smo 5 lepih godina i prosli smo kroz dosta vetacnkh oplodnja, dijagnoza i slicno.Veoma sam tuzna jer do sada nisam uspela da rodim ni jedno.Bilo je dosta suza za nas oboje...Ostajala sam dosta puta u drugom stanju u glavnom prirodno, neke duze trudnoce sam izgubila kasne 2007.Od tada nista...:(
Sa kiretazom od zadnje trudnoce su mi napravili oziljak koji je korigovan, samo neznam koliko dobro...

I ako sam zrelijih godina nekoliko doktora mi je reklo da se boje da mogu da zatrudnim sa trojkama zbog mog zdravstvenog stanja, u cemu sam krajnje skepticna, i kad su radili tretmane predlagali su mi uglavnom 1 -2(morala sam da ih zamolim) embriona.

Lagano mi se gasi nada iza svih ovih 5 godina prolazaka kroz doktorske ruke.Ovo mi je treca veza- brak i tu sam jako srecna.

Da li je svemu tome kraj u vezu pokusavanja da dobijemo bebu??:bebadeckic:

draga jupiter,
moras reci mjesto i vrijeme kad si postavila pitanje :)

Draga Nolita,:) danas 8/1/2010, neznam tacno vreme, bila sam satima no kompjuteru inace sam rodjena u julu pa mi solar jos valjda vazi do jula 2010?!Inace sam u Australiji, Sunshine Coast.

nolita
08-01-2010, 10:45
draga jupiter,

Shmishonja
08-01-2010, 11:01
draga jupiter,

Da, tako je ~ hvala Nolita ~ potrebno je i vreme i mesto i datum kada je pitanje postavljeno ~ i baj d vej Jupi ~ natal i godišnji ne koristimo prilikom analize horarnog čarta :)

jupiter 66
08-01-2010, 11:41
Da, tako je ~ hvala Nolita ~ potrebno je i vreme i mesto i datum kada je pitanje postavljeno ~ i baj d vej Jupi ~ natal i godišnji ne koristimo prilikom analize horarnog čarta :)

Hvala Shmishonja:)

Mesto Australia Sunshine Coast
Datum 8/1/2010
Vreme:confused: nisam sigurna koje ovde je bilo 13.30 popodne (BG 4.30 ujutru) a sad je 20.44 uvece( BG je 11.44 prepodne)

Dali treba jos nesto???:confused: :o

jupiter 66
08-01-2010, 12:37
Nema potrebe za prebacivanjem s "tvog" na "naše" vreme ;)
Ti si postavila pitanje i gledamo tj. koristimo TVOJE podatke (datum, vreme i mesto) :)

Nema potrebe za prebacivanjem s "tvog" na "naše" vreme ;)
Ti si postavila pitanje i gledamo tj. koristimo TVOJE podatke (datum, vreme i mesto) :)

:) :) Hvala Shmishocini mi se da sam pojma nemam zasto izbacila 2 iste poruke!?:o :confused:
Mislila sam da se gledaju natal i solar, nisam znala za ovu tehniku koju ti koristis.:cool:

:) :) Hvala Shmishocini mi se da sam pojma nemam zasto izbacila 2 iste poruke?
Mislila sam da se gledaju natal i solar, nisam znala za ovu tehniku koju ti koristis.:cool:

Ok, polako ~ malo pročitaj ovde na Tradicionalnoj Astrologiji šta je i o čemu se radi u horarcima, lako je pa neće biti više zabune :)

Tradicionalna Astrologija se razlikuje od Moderne Astrologije, naročito u sistemu predikcija ~ al videćeš kad budeš prozujala kroz forum :cool:

A što se tiče duplih poruka, najverovatnije je opet opterećen server, jer ovo nije privi put da se to dešava.

Da ne idem(o) previše u off topik, sad da završim dva zdravstvena horarca pa se "bacam" na ovaj tvoj horarac da nadjem(o) odgovor ;)

Ok, polako ~ malo pročitaj ovde na Tradicionalnoj Astrologiji šta je i o čemu se radi u horarcima, lako je pa neće biti više zabune :)

Tradicionalna Astrologija se razlikuje od Moderne Astrologije, naročito u sistemu predikcija ~ al videćeš kad budeš prozujala kroz forum :cool:

A što se tiče duplih poruka, najverovatnije je opet opterećen server, jer ovo nije privi put da se to dešava.

Da ne idem(o) previše u off topik, sad da završim dva zdravstvena horarca pa se "bacam" na ovaj tvoj horarac da nadjem(o) odgovor ;)

Hvala Smisho, procitacu i naucicu nesto vise, sve je interesantno i cudnovato, nekako perfektno... a mene oci zabolese od gledanja i citanja, ucenja i tumacenja, sve tajni kodovi...nadam se da necu zaspati sada je skoro 11 uvece...Hvala puno unapred!:)

Shmishonja
08-01-2010, 15:43
Da li je svemu tome kraj u vezu pokusavanja da dobijemo bebu??:bebadeckic:

danas 8/1/2010 13h30 u Australiji, Sunshine Coast.

Da vidimo :

◘ ti si predstavljena retrogradnim Marsom na 17° Lava na kraju IV polja

◘ Mesec je na 25° Vage u praznom hodu u VII polju

◘ V polje je Sunce 17° Jarca O° vrh X polja

◘ da bi dobili potvrdan odgovor trebalo bi da postoji aplikacija izmedju vladara I polja (tebe) Marsa i vladara V polja (dete) Sunca ili pak izmedju Meseca (tebe) i vladara V polja ~ ali ovde toga nema, sve je separacija.

◘ ovde vidimo glavni problem (ne računam aspekte) je što tvoj reproduktivni sistem je predstavljen upravo tim Mesecom u praznom hodu, koji preko Ptolomejeve tabele je povezan preko termina i izgona sa Marsom ~ što i pokazuje nemogućnost održavanja trudnoće (kao i samog začeća)

◘ prelaskom Meseca iz znaka Vage u znak Škorpiona nam ukazuje na mogućnost da se tvoj organizam bolje prilagodi novom pokušaju oplodnje, iako će biti jako slab (jer Mesec u Škorpionu je u znaku svog pada, možda ćeš morati da ležiš, miruješ) Al dodatno, opet će biti prepreka u vidu Mesečevih aplikacija i sa Merkurom i sa Venerom, pa tek onda posle svega toga aspekt sa Marsom i na kraju sa Suncem...

◘ mislim da još i u narednih par pokušaja nećeš uspeti da ostaneš u drugom stanju jer ti je organizam i suviše oslabljen :(

◘ vremenski kada organizam može ponovo da povrati snagu je tek u drugoj polovini ovde godine.

jupiter 66
08-01-2010, 22:50
Da vidimo :

◘ ti si predstavljena retrogradnim Marsom na 17° Lava na kraju IV polja

◘ Mesec je na 25° Vage u praznom hodu u VII polju

◘ V polje je Sunce 17° Jarca O° vrh X polja

◘ da bi dobili potvrdan odgovor trebalo bi da postoji aplikacija izmedju vladara I polja (tebe) Marsa i vladara V polja (dete) Sunca ili pak izmedju Meseca (tebe) i vladara V polja ~ ali ovde toga nema, sve je separacija.

◘ ovde vidimo glavni problem (ne računam aspekte) je što tvoj reproduktivni sistem je predstavljen upravo tim Mesecom u praznom hodu, koji preko Ptolomejeve tabele je povezan preko termina i izgona sa Marsom ~ što i pokazuje nemogućnost održavanja trudnoće (kao i samog začeća)

◘ prelaskom Meseca iz znaka Vage u znak Škorpiona nam ukazuje na mogućnost da se tvoj organizam bolje prilagodi novom pokušaju oplodnje, iako će biti jako slab (jer Mesec u Škorpionu je u znaku svog pada, možda ćeš morati da ležiš, miruješ) Al dodatno, opet će biti prepreka u vidu Mesečevih aplikacija i sa Merkurom i sa Venerom, pa tek onda posle svega toga aspekt sa Marsom i na kraju sa Suncem...

◘ mislim da još i u narednih par pokušaja nećeš uspeti da ostaneš u drugom stanju jer ti je organizam i suviše oslabljen :(

◘ vremenski kada organizam može ponovo da povrati snagu je tek u drugoj polovini ovde godine.

Hvala Shmisho, vec sam se izgubila od svih tih pokusaja i lagano prihvatan ono'neces imati decu'...:(
Cak se i osecam'umorno'od svega toga...
Bas nisam nikakve srece.Doktor mi je rekao da imam samo 2% sanse sa mojim jajnim celijama...
U svakom slucaju Veliko Hvala na ukazanoj paznji:)

Izvini Shmisho,

zaboravila sam da pitam dali taj mars u IV kuci ima veze sa tim gde i u kojim uslovima zivi idali je to povezano sa trudnocom?

I dali ovaj nov metod astroloskog racunanja moze da predvidi hocu li ikada imati dete ili je to kasno i samo pusti san???Sta da radim sa zivotom bez dece kao zena rak???

Shmishonja
14-01-2010, 17:25
Hvala Shmisho, vec sam se izgubila od svih tih pokusaja i lagano prihvatan ono'neces imati decu'...:(
Cak se i osecam'umorno'od svega toga...
Bas nisam nikakve srece.Doktor mi je rekao da imam samo 2% sanse sa mojim jajnim celijama...
U svakom slucaju Veliko Hvala na ukazanoj paznji:)

Izvini Shmisho,

zaboravila sam da pitam dali taj mars u IV kuci ima veze sa tim gde i u kojim uslovima zivi idali je to povezano sa trudnocom?

I dali ovaj nov metod astroloskog racunanja moze da predvidi hocu li ikada imati dete ili je to kasno i samo pusti san???Sta da radim sa zivotom bez dece kao zena rak???

Znaš kako ~ trebalo bi dobro proanalizirati tvoj natal, tu leži odgovor ~ a trenutno na žalost nemam vremena da se ZAISTA posvetim tome, iako me malkice brine ovaj tvoj Saturn na 29° Riba kao vladar V polja što je u praznom hodu (nema aplikacija dok je u znaku Riba) a kad izadje iz praznog hoda ulazi u znak svog pada (jako slabi) iako ima upravo onda 60° sa Mesecom (kao prirodnim signifikatorom majčinstva, iako je i sam taj Mesec peregniran) a opet ~ Mesec je u IX polju (majčinstvo u inostranstvu) na samom kraju tog polja, pa možda označava da kad odlučiš da se možda vratiš u mesto rodjenja upravo u tom trenutku ostaneš trudna! A možda će ti ulaskom u Ribe tranzitni Jupiter pomoći u tome (s obzirom da se Jupiter vezuje za plodnos i u svom je sedištu) :)

jupiter 66
15-01-2010, 04:38
Znaš kako ~ trebalo bi dobro proanalizirati tvoj natal, tu leži odgovor ~ a trenutno na žalost nemam vremena da se ZAISTA posvetim tome, iako me malkice brine ovaj tvoj Saturn na 29° Riba kao vladar V polja što je u praznom hodu (nema aplikacija dok je u znaku Riba) a kad izadje iz praznog hoda ulazi u znak svog pada (jako slabi) iako ima upravo onda 60° sa Mesecom (kao prirodnim signifikatorom majčinstva, iako je i sam taj Mesec peregniran) a opet ~ Mesec je u IX polju (majčinstvo u inostranstvu) na samom kraju tog polja, pa možda označava da kad odlučiš da se možda vratiš u mesto rodjenja upravo u tom trenutku ostaneš trudna! A možda će ti ulaskom u Ribe tranzitni Jupiter pomoći u tome (s obzirom da se Jupiter vezuje za plodnos i u svom je sedištu) :)

Hvala Shmisho:) na paznji koju si mi posvetila, znam da si zatrpana pitanjima.Da, mozda taj jupi pomogne iz riba:) ili kako kazes vracanje u stari kraj:)

VIDANA
15-01-2010, 20:57
~imam problema sa cerkom koja je u pubertetu i totalno je pod uticajem tog perioda zivota...agresivna je ,stalno je ,,naburena,, ima KOMENTAR-odgovore na sve moguce i nemoguce sto je pitas i ne pitas, ja ne znam da li gresim u vaspitavanju,da li sam prestroga kao majka,da li sam pogresila vec u necemu i do kada ce ovo da traje - 20.45h, Bgd., 15.01.2010.god.

Shmishonja
16-01-2010, 10:28
~imam problema sa cerkom koja je u pubertetu i totalno je pod uticajem tog perioda zivota...agresivna je ,stalno je ,,naburena,, ima KOMENTAR-odgovore na sve moguce i nemoguce sto je pitas i ne pitas, ja ne znam da li gresim u vaspitavanju,da li sam prestroga kao majka,da li sam pogresila vec u necemu i do kada ce ovo da traje - 20.45h, Bgd., 15.01.2010.god.

Uh... kad samo pomislim da mene tek to sve isto čeka :o

Da vidimo šta je sa Andjelom i tobom :

♥ ti si retro Mars na 15° Lava na kraju V polja
♥ Mesec 07° Vodolije u XI polju
♥ Andjela je upravo taj Mesec

♥ ovde vidimo da postoje dijametralno različiti stavovi ~ ti si Mars u Lavu, ona Mesec u Vodoliji ~ 180° ~ ti si orijentisana na nju (vl. I u V polju) dok je ona orijentisana na sve drugo samo ne na ono što bi trebalo da bude aktuelno : Mesec je pod vladavinom Saturna i u njegovom je triplicitetu ~ a on je vladar VII polja + je sam Mesec u VII polju ~ zaljubiška najverovatnije... Mesec nema ni egzaltiaciju ni pad, što je dobro, u terminu je Merkura koji je vladar njenog XI polja ~ prijatelji imaju jak ali i negativan uticaj na nju (Merkur do nedavno retro + sa Mesecom povezan preko izgona ~ nisu to loša deca, već kao i ona su u "pubertetskim razmišljanjima") Mesec je u licu Venere, a Venera je vladar njenog III i X polja ~ III polje = učenje, X polje = ti. Mesec je na stepenu Jupitera, koji kod nje vlada V poljem ~ opet potenciranje zaljubiška situacije... Sve vezano za Sunce (koje ti kao Mars voliš jer si pod njegovom vladavinom, u triplicitetu i na stepenu Sunca) je za Mesec, nju, u izgonu ~ zato se i ne nalazite na "istim talasnim dužinama".

♥ aplikacija izmedju Meseca i Marsa ukazuje da će nesporazumi i verbalni sukobi (verbalni su jer je u pitanju 180°) trajati još dosta dugo, a s obzirom da su obe planete u fixnim znacima i u fixnim poljima ~ u pitanju je "najduži" vremenski period ~ godine ~ što u ovom slučaju iznosi -/+ 8 godina... a to bi bilo tek znači negde kad ona završi srednju školu :(
A na žalost to je i ovako bez horarca opšte poznato da se tada donekle strasti tinejdžera smiruju... a roditeljski nervi ostaju u delovima razbacani okolo naokolo :(

Chichak
07-02-2010, 13:26
Shmisho...moje pitanje je da li cu ikada ostati trudna i broj dece?
07.02.2010....03:06h...Sabac..?

Horarna karta:
http://yfrog.com/j1horarg

Nama je ovde bitno da vidimo potencijal..
ti si pretst.JU na 4*riba-JU u plodnom dvotelesnom znaku.
MO je na 1*strelca-dvotelesni znak.
Mesecev dispozitor je JU-u plodnom dvotelesnom znaku.
Vl.5.polja je VE na 24*vodolije spaljena od SO.
Vl.7.kuce je ME na 25*jarca-peregr.
Vl.11.kuce je MA na 6*lava-neplodan znak.

Kako je vl.5.kuce VE spaljena od SO ukazuje na postojeci problem,ali kad VE bude promenila znak uci ce u znak svoje egzaltacije,plodan dvotelesni znak.
Na osnovu postavke vl.7.i 11.moze biti da je i do partnera.

Pokazatelji ukazuju na mogucnost bar dvoje dece,ali kroz neko vreme,trenutno postoji neki problem,mozda je do partnera kako sam vec rekla,pa ne bi bilo lose da nam das neku povretnu informaciju..