Pitanja o sudskim sporovima [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pitanja o sudskim sporovima

Shmishonja
13-04-2009, 11:07
SUDSKI SPOROVI :

VII polje se bavi gradjanskim parnicama, koji su češće predmeti pitanja nego kriminalni procesi. O kriminalnim porcesima ćemo da pričamo malo kasnije.

Ovde imamo 4 ključna igrača :
~ piač = Asc' i Mesec
~ neprijatelj = Desc'
~ sudija = Mc'
~ ishod = Ic'

A ako baš želite da nafilujete priču :
~ II polje : advokat pitača
~ VIII polje : advokat neprijatelja

Ista priča kao i do sad ~ najvažnija su dostojanstva i recepcije, posle idu aspekti.

Vrlo je bitno kakav je vladar Mc' ~ sudija, da li je u dobrim dostojanstvima, koga više voli, klijenta ili protivnika, pravdu ili mito.

Ako je vl.VII polja u fixnom znaku ~ neprijatelj je uporan i neće odustati od sudjenja i nije raspoložen za kompromis, ako je u kardinalnom ~ neprijatelj će se brzo odlučiti ili pak odustati od procesa, a ako je u promenljivom ~ neprijatelj će biti spreman za saradnju i kompromis.

Evo primera : da li ćemo pobediti? Pitanje je postavio sam advokat.
datum : 08.06.1998. London 12h22 BST.

~ Asc' je u Vagi sa Venerom na 16° Blizanaca u IX polju.
~ Desc u Ovnu sa Marsom na 01° Raka jako blizu vrha X polja.
~ Mc' je u Raku, sa Mesecom na 01° Jarca na samom vrhu IV polja.
~ Ic' je u Jarcu, sa Saturnom 02° Bika na samom vrhu VIII polja.

Venera je u svom terminu ~ klijentkinja ima odredjenu pravdu na svojoj strani, ali je Venera u IX polju, što baš i nije dobro [nemojte se zbuniti i raći ~ ali IX polje je ZAKON! Ne, IX polje pokriva zakon kao apstraktan pojam ~ više znanje, IX polje NEMA VEZE sa zakonom u akciji, kao što je sudski spor.

Mars s druge strane je u padu ~ neprijatelj klijentkinje je stvarno loš čovek. Ali, istovremeno je postavljen u svom terminu i triplicitetu i nalazi se maltene na samom Mc' ! Ovo se uklapa u priču klijentkinje ~ on je poznati kriminalac koji je vešt da obrne zakon i da pokrene postupak u svoju korist bez obzira na dokaze.

Kakav je sudija? Vladar X polja je u izgonu! A postoji i snažna uzajamna recepcija izmedju vladara VII i vladara X polja, pa još i dodatno oni su u separacionoj 180°! Em loš sudija, em ima veze sa tim čovekom. Ovakva loša recepcija nam ukazuje, zajedno sa separacijom, da su sudija i kriminalac u prošlosti imali poslovni kontakt ~ što bi nam ukazalo na sudiju koji rado prihvata mito! Ono što je najtužnije, ovde imamo prenos svetlosti ~ Mesec [sudija] uzima Marsa [krimos] i prenosi svetlost ka Saturnu [presuda] ALI! Kakva je presuda? Mars mrzi tog istog Saturna koji mu je doneo pobedu ~ presuda itekako šteti njegovom džepu! Sam Saturn je u izgonu Marsa ~ sama presuda jako mrzi krimosa i želi da mu nanese štetu.

Da malo razjasnimo :
~ vladar X polja egzaltira vladara VII polja, ali u ovom slučaju to on može učiniti samo ako je u svom izgonu [Mesec mora biti u Jarcu da bi se to desilo] Sudija može da egzaltira/forsira krimosa samo u slučaju da on bude loš sudija. Vladar X polja je takodje u terminu i triplicitetu Venere, vladara I polja! Sudiji je draga naša klijentkinja, ali na žalost, termin i triplicitet su slabiji u odnosu na egzaltaciju...

Rezime : sudija mora da presudi u korist krimosa jer je to po zakonu. Ali on još uvek vidi pozitivnu stranu klijentkinje, stoga, mada zakon zahteva da se presuda donese u korist krimosa, sudija donosi odluku koja je na strani krimosa, ali itekako šteti džepu tog čoveka.

Miraceti
20-04-2009, 22:43
Molim ko je raspolozen da mi odgovori na sledece pitanje: Kako cu proci na sudu oko podele imovine mog pokojnog oca sa polusestrom i polubratom.
Skopje, 20.4.09 u 22,43 casa.
Hvala.

Shmishonja
22-04-2009, 17:46
Molim ko je raspolozen da mi odgovori na sledece pitanje: Kako cu proci na sudu oko podele imovine mog pokojnog oca sa polusestrom i polubratom?
Skopje, 20.4.09 u 22,43 casa.
Hvala.

Da vidimo ~ ti si Jupiter u Vodoliji i Mesec u Ribama. Suprotna strana je Merkur u Biku. Sudija je Venera u Ribama, a presuda je Mars u Ribama.

Nas, tj. tebe interesuje presuda ~ Mars u Ribama ~ pogledaćemo ko njime vlada, koga on voli i koga ne voli :

Mars 28° Riba :
~ njim vlada Jupiter
~ egzaltira Veneru
~ u svom je triplicitetu i dekanatu
~ u terminu Saturna
~ na stepenu Sunca
~ sve vezano za Merkura je i izgon i pad za Mars
••○•• iz ovoga vidimo da je presuda na pod vladavinom sudije, da će biti snažna [neće moći da se promeni] i da je na ~ tvojoj strani [pod vladavinom je Jupitera i na stepenu je Saturna koji vlada tvojim II poljem ~ tvoje €] i totalno je protiv svega što je predstavljeno Merkurom ~ suprotna strana na sudjenju!

malomace
23-04-2009, 13:44
sudski spor,poslovnog karaktere, koji traje vec duze vreme(vec par godina),sledece sudjenje zakazano je za 19.05.2009.(valja i zadnje)sud na nekom prethodnom sudjenju je odredio i vestak,vestak je izvestacio u korist moje porodice,pa me zanima kako ce da prodje,da li ce sudija da donese odluku i zakljuci sudjenje 19.05.,zanimame ishod,da li ce konacno biti presudjeno u korist moje porodice ?!hvala unapred

http://tinypic.com/view.php?pic=1o826v&s=5

Asc- lav(sunce)
sunce-9 polje(bik)
Mesec-9 polje (ovan)
Desc-(vodolija)satur
satur 2 polje(devica)
Mc-(bik) venera
Ic-(skorpija) mars
mc -satur trigon
asc- mesec trigon
satur je retrogen

http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif

Miraceti
24-04-2009, 12:20
Hvala ti Smiso, uvek mi odgovoris na pitanje. Ova presuda bi mi pomogla da resim neka vazna pitanja.

waitapu
24-04-2009, 22:32
Hej!

Ne znam smijem li postaviti pitanje jer sam prethodno postavila pitanje uz istu stvar ali drugačije nego ovo, a ako smijem onda valjda nisam pogriješila mjesto postavljanja pitanja.

Upravo su se promijenile stvari. Moj dragi je u pritvoru. Već dugo to sve traje. Danas mi je tajnica odvjetnika javila da su dobili obavijest suda da bi ga trebali pustiti pošto ne postoje osnove za zadržavanje i u ponejeljak će se najvjerojatnije odlučivati o tome.

Nije vrijeme za pretjeranu radost jer s druge strane je isto toliko moćan protivnik u odlučivanju koji rijetko odustaje od svojih nauma, drže ljude godinama, a na koncu ih oslobode zbog nedostatka dokaza ili tome slično.

Zato molim pomoć. čemu se mogu nadati? Hoće li ga pustiti ili ne (ne pitam za krajnji ishod)?

Hvala hvala hvala

Pitanje postavljeno u Splitu, 24. 4. 2009. u 19:11

rachica
26-04-2009, 12:47
imala sam udes za Bozic prosle god...interesuje me da li cu imati sudjenje povodom toga?
hvala ;)

12.47h

imala sam udes za Bozic prosle god...interesuje me da li cu imati sudjenje povodom toga?
hvala ;)

12.47h

da li sam dobro postavila pitanje, jedino sto za sad tacno znam jeste da je podnio tuzbu (momak cije je auto bilo) i da treba da se zakaze rociste...

udes je bio 08.01.2008 mislim oko 2h poslije ponoci...
imala sam udes tudjim autom, i sad ocekujem sudjenje...interesuje me da li ce presuda biti u moju korist...ili...?

28.04.2009
11.14h

udes je bio prosle god za Bozic 08.01.2008 u 2h ujutro
momak cije sam auto slupala je podnio tuzbu i interesuje me da li cu izgubiti spor i platiti mu nadoknadu stete???

28.04.2009
20.51h ko

jupiter u raku
26-04-2009, 22:36
sudski spor,poslovnog karaktere, koji traje vec duze vreme(vec par godina),sledece sudjenje zakazano je za 19.05.2009.(valja i zadnje)sud na nekom prethodnom sudjenju je odredio i vestak,vestak je izvestacio u korist moje porodice,pa me zanima kako ce da prodje,da li ce sudija da donese odluku i zakljuci sudjenje 19.05.,zanimame ishod,da li ce konacno biti presudjeno u korist moje porodice ?!hvala unapred

http://tinypic.com/view.php?pic=1o826v&s= (http://tinypic.com/view.php?pic=1o826v&s=5)

http://astro.axisdraw.com/forum/../images/smilies/smile.gif

ti si sunce u biku,i mesec u ovnu,suprotna strana je r.saturn u devici,sudija je venera u ribama,a presuda je mars u ovnu..

tebe interesuje presuda..
pogledaćemo, koga mars voli, a koga ne voli ..to će nam reći Ptolomejeva tabela..
mars je u svom sedištu,egzaltira sunce i u triplicitetu je sunca,terminu jupitera,licu marsa,a u izgonu merkura i padu r.saturna..

prvo, mars je u svom sedištu, ima puno osnovnog dostojanstva i to već govori, da će presuda biti pravedna..
drugo,vidimo da mars voli sunce, a ne voli r.saturna..što nam govori da će presuda biti donesena u tvoju korist...

wireless
27-04-2009, 00:16
Zar druga strana nije predstavljena i Ju u 7. jer je jak budući da je angularan i ima aspekt sa Mo, možda bi to bila neka vrsta novčane nagodbe?
Čitao sam i da u slučaju procesa dobija ona strana čiji vladar zaklapa prvi aspekt sa vladarom 4. polja, da li je to tačno?

jupiter u raku
27-04-2009, 01:04
Zar druga strana nije predstavljena i Ju u 7. jer je jak budući da je angularan i ima aspekt sa Mo, možda bi to bila neka vrsta novčane nagodbe?
Čitao sam i da u slučaju procesa dobija ona strana čiji vladar zaklapa prvi aspekt sa vladarom 4. polja, da li je to tačno?

ne znam zbog čega bi jupiter prikazivao drugu stranu,on je vladar 5 i 8 horarne kuće i ima separativni kvadrat sa mesecom...?
ustvari ima aplikaciju sa mesecom, ali to ništa ne menja...

za ovo drugo sam i ja čitala,ali ne znam da li je tačno...

wireless
27-04-2009, 01:11
pa kažem Ju opisuje snagu suprotne strane jer je u njihovom polju, mora nešto da znači, šta bi to bilo? mesec je aplikaciono 60 sa jupiterom inače, a i 90 bi donelo neko poravnanje valjda...

jupiter u raku
27-04-2009, 21:00
da li sam dobro postavila pitanje, jedino sto za sad tacno znam jeste da je podnio tuzbu (momak cije je auto bilo) i da treba da se zakaze rociste...

molim te stavi tačan datum, vreme i mesto pitanja.
i tačno formuliši pitanje...

rachica
29-04-2009, 18:53
auu... al je ovo moje pitanje ispalo zapetljano...mislila sam da je staro izbrisano al je izgleda moderator svrstao sve u jedno, pa ispade haos :)
hoce li se na ovo moci odgovoriti??? sko ne dobijem odgovor, razumjecu, jer sam stvarno napravila cirkus :)

Shmishonja
30-04-2009, 09:31
auu... al je ovo moje pitanje ispalo zapetljano...mislila sam da je staro izbrisano al je izgleda moderator svrstao sve u jedno, pa ispade haos :)
hoce li se na ovo moci odgovoriti??? sko ne dobijem odgovor, razumjecu, jer sam stvarno napravila cirkus :)

Sve je u redu, vidi se da su dva različita horarna pitanja postovana :cool:

Miraceti
04-05-2009, 16:36
Smiso molim te za odgovor na jedno pitanje moga supruga. On je nasledio pola stana od oca a drugu polovinu majka. On nemoze da koristi svoju polovinu pa je odlucio da podnese sudu predlog da se stan proda i da se novac podeli na dve polovine .
Pitanje ( od mog supruga): Dali ce postupak zavrsiti u njegovu korist ili ce biti problema da se postupak zavrsi i stan sudski proda.

Skoplje, 04.05.2009 godine u 16,35 minuta.
Hvala unapred.

Shmishonja
05-05-2009, 12:51
Smiso molim te za odgovor na jedno pitanje moga supruga. On je nasledio pola stana od oca a drugu polovinu majka. On ne moze da koristi svoju polovinu pa je odlucio da podnese sudu predlog da se stan proda i da se novac podeli na dve polovine .
Pitanje ( od mog supruga): Da li ce postupak zavrsiti u njegovu korist ili ce biti problema da se postupak zavrsi i stan sudski proda.

Skoplje, 04.05.2009 godine u 16,35 minuta.
Hvala unapred.

Da vidimo ~ on je Asc' u Vagi, sa Venerom na 04° Ovna na samom kraju VI polja O° vrh VII polja.

Suprotna strana je Desc' sa Marsom na 09° Ovna na samom Desc'.

Sudija je Mc' u Raku, sa Mesecom na 19° Device u O° sa vrhom XII polja. Mesec je u praznom hodu...

Presuda je Ic' u Jarcu, sa [još samo malo] retrogradnim Saturnom na 15° Device isto O° vrh XII polja.

S obzirom da i Mesec i Saturn preko tabele ~ su pod vladavinom Merkura i egzaltiraju ga, u triplicitetu, licu i padu Venere, Mesec je u terminu Saturna, a saturn je u terminu Jupitera, ovde vidimo da ni sudija ni presuda nisu mnogo zainteresovani za Veneru, a uopšte nisu zainteresovani za Marsa.

Venera ne voli Saturna, a ni Mars ne voli Saturna ~ ni tvoj suprug ni suprotna strana nisu oduševljeni sa izborom sudije...

Presuda će vrlo verovatno na neki način biti u korist tvog supruga, ali je vrlo verovatno da će upravo ova druga tvoja opcija da bude u pitanju ~ biće potvrdno, ali će se sve jako dugo razvlačiti i namučićete se i vi i oni oko tog stana i same prodaje.

Miraceti
05-05-2009, 12:56
Hvala Ti Od Srca Za Odgovor.

Shmishonja
05-05-2009, 18:57
hvala ;)

26.04.2009.
12.47h

udes je bio 08.01.2008 mislim oko 2h poslije ponoci...
imala sam udes tudjim autom, i sad ocekujem sudjenje...interesuje me da li ce presuda biti u moju korist...ili...?

28.04.2009
11.14h

Da vidimo ~ prvo pitanje isto kao i drugo pitanje ~ gledaćemo samo prvo postavljeno horarno pitanje ~ 26.04.2009. u 12h47 :

○ ti si Asc' u Lavu, sa Suncem u Biku na kraju IX polja i Mesec u Biku u X polju.
• suprotna strana je Desc' sa retro Satrunom u Devici u horarnom II polju.
○ Sudija je X polje sa Venerom u Ovnu u VIII polju.
• Presuda je IV polje sa Marsom u Ovnu u VIII polju.
○ II polje je tvoj advokat koji te brani ~ Merkur na Algolu u X polju.
• VIII polje je advokat koji te tuži ~ Jupiter u Vodoliji u O° sa Desc'.

~ ono što nas, tj. tebe najviše interesuje je PRESUDA => Mars u Ovnu u VIII polju [u svom sedištu, duplom, pravedna presuda u skladu sa onim što je tužilac tražio] :(

Shmishonja
11-06-2009, 18:47
Nadam se da ste pročitali moju molbu ~ počnite da pored vašeg [novog] pitanja ostavljate podatke od vašeg poslednjeg horarca na ovoj temi, da bi lakše pratili razvoj dogadjaja ~ kao dopuna na temi vezana za temu feedback-a :)

Nale73
15-06-2009, 21:35
Da li cu dobiti novac od imanja za koji se bori moja rodjaka,koji se deli na nas troje(mene,nju i brata).? hvala
Beograd 15.06.2009. 21.35h

marijana85
02-07-2009, 18:39
5.5. poslednje pitanje

novo pitanje> ukratko: izdali smo stan, stanari su nakon isteka roka otisli, nisu izmirili ugovorene obaveze, neplaceni racuni, ne odgovaraju na pozive, cak su i prijetili... zanima me, kakav ce biti rasplet dogadjaja, sta je najbolje da uradim? da li da se ide na sud?

18.28 h, Podgorica, 2. jul 2009.
Hvala najljepse ;)

Snowhite
06-07-2009, 13:09
Draga Shmi,
Tužiću bivšeg supruga u vezi sa povećanjem alimentacije za dete.Trebalo bi svakako da ga dobijem, ali bih volela tvoje viđenje: DA LI ĆU USPETI DA DOBIJEM POVEĆANJE ALIMENTACIJE ZA DETE? (prvi put postavljam pitanje na ovoj temi).

Vreme pitanja je: 13:07, Dan: 6 jul '09
Beograd

Unapred mnogo hvala

Shmishonja
07-07-2009, 12:17
Da li cu dobiti novac od imanja za koji se bori moja rodjaka,koji se deli na nas troje(mene,nju i brata).? hvala
Beograd 15.06.2009. 21.35h

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Jarcu, tj. Saturn u Devici umetnut u VIII polju.
◘ Mesec je umetnut u Rimama u II polju u praznom hodu.
◘ VIII polje [nasledje] je u Lavu, sa Suncem u Raku [porodica] u VI polju [rodjaci jednog od roditelja]

◘ Saturn je imao 180° sa Mesecom, koji pak ima apl.90° sa Suncem ~ odgovor je POTVRDAN :)

Shmishonja
07-07-2009, 12:27
5.5. poslednje pitanje

novo pitanje> ukratko: izdali smo stan, stanari su nakon isteka roka otisli, nisu izmirili ugovorene obaveze, neplaceni racuni, ne odgovaraju na pozive, cak su i prijetili... zanima me, kakav ce biti rasplet dogadjaja, sta je najbolje da uradim? da li da se ide na sud?

18.28 h, Podgorica, 2. jul 2009.
Hvala najljepse ;)

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Strelcu sa retro Jupiterom u Vodoliji na kraju II polja.
◘ Mesec je u Škorpionu u XI polju.
◘ podstanari su VI polje ~ u Biku ~ sa Venerom na Algolu u tom polju.

◘ Jupiter i Venera imaju sep.90° ~ vaš problem sa njima koji se desio, dok je Mesec imao 180° sa Venerom. Venera je u praznom hodu. Da bi vi došli do njih potrebna bi nam bila aplikacija ili izmedju Jupitera i Venere ili pak izmedju Meseca i Venere ~ ili pak da ih neko drugi od planeta spaja. U ovom horarcu imamo ovo poslednje ~ Mesec je imao sep. sa Venerom, pa kad promeni znak sklapa asp.90°sa Saturnom [vl. II polja ~ advokat] ~ pa u ovom slučaju će ipak sve ići preko advokata i sudjenja :(

Shmishonja
07-07-2009, 12:47
Draga Shmi,
Tužiću bivšeg supruga u vezi sa povećanjem alimentacije za dete.Trebalo bi svakako da ga dobijem, ali bih volela tvoje viđenje: DA LI ĆU USPETI DA DOBIJEM POVEĆANJE ALIMENTACIJE ZA DETE? (prvi put postavljam pitanje na ovoj temi).

Vreme pitanja je: 13:07, Dan: 6 jul '09
Beograd

Unapred mnogo hvala

Da vidimo :

◘ ti si Asc' u Vagi sa Venerom u Blizancima u VIII polju.
◘ Mesec je u Jarcu u III polju.
◘ on je Desc' u Ovnu sa Marsom u Biku u VIII polju.
◘ tvoje € su II polje ~ Mars
◘ njegove € su VIII polje ~ Venera
◘ Veneru i Marsa spaja retro Jupter [koji je inače na vrhu V polja] ~ Venera je imala sep.90° sa Jupiterom, dok Mars ima apl.90° sa Jupiterom ~ odgovor POTVRDAN :)

cokolina
16-07-2009, 01:11
Veceras sam se cula sa svojim advokatom koji je inace bio umesto mene danas na sudjenju kad mi je palo na pamet pitanje bilo je 16.07.2009 u 00.05 prosla ponoc za pet min. a ja razmisljam dal ce mi se vratiti moje stvari ......jedva cekam a to se nesto oteze i oteze ?

LaLuna
29-07-2009, 11:24
U gadnom sam problemu i molim za pomoc....

Da li ce se on mirno povuci ili cemo zavrsiti na sudu, u tom slucaju kakva moze biti presuda? U pitanju je stan koji je po ugovoru na oboje, ali je u realnosti on ulozio svega10-15 %. Ja se sada nadam da ce on prihvatiti neku nagodbu i mirno otici i da do sudjenja ne mora doci.
Beograd, 29.07, 11:19h am

beba74
14-09-2009, 18:48
u velikoj sam dilemi pa bih Vas molila da mi pomognete.naime ne znam da li vise verujem svom advokatu..otac moje dece je poginuo 23.2.2009. godine u Italiji u saobracajnom udesu u kome nije kriv i na osnovu toga moja deca imaju pravo na odstetu od italijanskog osiguravajuceg drustva.Sve papire koje su trazili dostavljene su jos u maju.Advokat koji vodi postupak zivi u Rimu nas je covek, tvrdio je da ce biti gotovo sve do ovog meseca, medjutim sad trazi neke dodatne papire i odugovlaci sa nekim nejasnim objasnjenjima.da ne duzim Da li ja mogu da verujem mom advokatu ? pitanje sam postavila u 17:41 u Sapcu danas

vilenija
14-09-2009, 20:16
u velikoj sam dilemi pa bih Vas molila da mi pomognete.naime ne znam da li vise verujem svom advokatu..otac moje dece je poginuo 23.2.2009. godine u Italiji u saobracajnom udesu u kome nije kriv i na osnovu toga moja deca imaju pravo na odstetu od italijanskog osiguravajuceg drustva.Sve papire koje su trazili dostavljene su jos u maju.Advokat koji vodi postupak zivi u Rimu nas je covek, tvrdio je da ce biti gotovo sve do ovog meseca, medjutim sad trazi neke dodatne papire i odugovlaci sa nekim nejasnim objasnjenjima.da ne duzim Da li ja mogu da verujem mom advokatu ? pitanje sam postavila u 17:41 u Sapcu danas

ti si SA, a osiguravajuce drustvo je SO...krajnji ishod cele situacije je ME...
da ne bih mnogo duzila, moja pretpostavka je da ces na kraju da "izguras" sve to i da ces da dobijes odstetu, mada ona sama nece biti mozda onaolika koliku si ocekivala...

tvoj advokat je prikazan sa MA koji je u svom triplicitetu i padu, sto znaci da nije ni dobar ni los, i moguce da ce zbog njegove nedovoljne sposobnosti ta odsteta biti umanjena u odredjenoj meri...

Shmishonja
14-09-2009, 20:31
tvoj advokat je prikazan sa MA koji je u svom triplicitetu i padu, sto znaci da nije ni dobar ni los, i moguce da ce zbog njegove nedovoljne sposobnosti ta odsteta biti umanjena u odredjenoj meri...

IX polje : učeni ljudi, advokati uopšteno [zanimanje]
II polje : lični advokat pitača

kosutana
15-09-2009, 13:44
da li cu uskoro resiti spor sa drzavom

beba74
15-09-2009, 14:50
Hvala Vam puno na odgovoru...sjajni ste

emmilija
15-09-2009, 14:59
moj otac je podneo tuzbu za 40 razlika penzija koje nisu isplacene od 2001.g.
hoce li dobiti taj novac?
hvala

evo karte (http://i28.tinypic.com/10e3kef.gif)

Shmishonja
24-09-2009, 18:48

Nepotpuni podaci ~ dopuniti ~ drugačije nema odgovora :(

Marlen
30-09-2009, 17:40
Da li cu testamentom dobiti nasledstvo od tetke?

17:39h 30.09.2009. Ruma

malomace
01-10-2009, 11:44
zadnji put na ovu temu pitanje postavljeno 23.04.2009.

sudjenje je zavrseno,zadnje rociste bilo je 16.06.sudija je presudila u nasu korist,izvrsenje jos nije stupilo na snagu,jer cekamo da nam srigne resenje,tj.sudija da ga posalje,pa na kontu toga postavila bi pitanje ,kad ce da stigne resenje:confused:(vremenski period)?hvala unapred:)
01.10.2009. 11:34,Krusevac

nina4
14-10-2009, 15:57
Jedna meni poznata osoba je u naletu psihickog rastrojstva ubila svoju suprugu i pokusala sebe da ubije.Trenutno se nalazi u zatvorskoj psihijatriji ,ali u pripremi je sudski postupak protiv njega.Da li ce biti osudjen na zatvorsku kaznu ili mu predstoji lijecenje ukoliko sprijece da se sam ne ubije.
15.56. 14.10.2009.Landskrona Svedska.
Prije nije bilo postavljanih pitanja na ovu temu.
Unaprijed veliko hvala.

LaLuna
21-10-2009, 12:37
Da li ce pravda (sud) ipak da bude na mojoj strani i osiguranje mi isplati celu odstetu sto mi po zakonu pripada?

21.10.2009. Beograd, 12:26am

Snowhite
28-10-2009, 10:37
Draga Shmi i Vilenija,
Ovde sam već jednom postavila pitanje u vezi sa sudskim sporom-tužila sam ex muža za povećanje izdržavanja za dete,ali to je bilo jako davno (negde u junu) i Shmi mi je odgovorila da ću spor dobiti.Prvo ročište je održano pre par dana,ali se on nije pojavio.Da skratim priču,sinoć me je zvao besan i rekao da, ili ću ja da povučem tužbu - ili on više nikad u životu neće viđati dete.

Moje pitanje je : KAKO ĆE SE OVA SITUACIJA RAZVIJATI,DA LI ĆE DETE DOBITI VEĆU ALIMENTACIJU (DA LI ĆE DOĆI DO KONKRETNIH UPLATA S NJEGOVE STRANE) I DA LI ĆE ON DETE VIĐATI????? (I inače je nije viđao često,pa se u poslednje vreme situacija izmenila, ali sad kao mnogo radi ,pa je opet ne viđa, a sinoć je izneo ovu ucenu).

Draga Vilenija i Shmi, volela bih da mi kažete svoje viđenje ove karte:
http://i37.tinypic.com/25ibwnq.jpg

Vreme pitanja 27.okt 2009 , 09:27h (AM), Beograd

Hvala puno unapred

zvjezdica
14-01-2010, 19:37
Ovako..kada mi je tata umro imovina se razdjelila na sestru, mamu i mene..3 djela..zanima me jedna stvar: tata je tokom života trebao dobiti odštetu za smrt majke i dobio ju je nakon dugog niza godina čekanja i svega i svačega....no dobio je samo pola tj prvi dio...e sada, budući da smo u kreditima i hipoteci, da mama ne radi..taj drugi dio bi nam dobro došao...

dakle pitanje: Hoćemo li dobiti 2 dio odštete za smrt bake i kada otprilike?
vrijeme: 19:37h, pula, 14.sječnja 2010.

Inače, sve je na sudu.

Hvala

Chichak
30-01-2010, 13:51
Da li resenje o sudskom sporu koji pitac ocekuje i za koji pita, pripada 3.kuci,ili 9.(3.od 7.)?

ljilja10
01-02-2010, 10:38
novi sad 01.02.2010. vreme 10.35 minuta
molim za savet dali uopste da angazujem advokata ili da resimo dogovorom
naime slika moje cerke se nalazi na pakovanju jednog brenda vec dve godine,sa njima nije potpisala nikakav ugovor a za slikanje je dobila neku sicu na ruke iskreno mislimo da je tu neko uzeo pare mimo nje,dali da tuzimo ili da pokusamo da se dogovorimo.

Chichak
01-02-2010, 15:42

Uzela sam vreme kada sam procitala pitanje,posto nisi ostavila podatke.

Horarna karta:
http://yfrog.com/j0horarg

Ti si pretst.ASC na 23*raka i MO na 15*device.
Protivnik(drzava) je pretst.7.kucom na 23*jarca i rxSA na 4*vage.
Sudija(pravni proces) je pretst.10.poljem na 2*ovna i rxMA na 8*lava.
Presuda je pretst.4.poljem na 2*vage i VE na 17*vodolije.

Prvo cemo razmotriti uzajamne recepcije.

Vl.7.(protivnicka strana) i vl.4.kuce(krajnji ishod-presuda) su u jakoj uzajamnoj recepciji,sto znaci da su mnogo vece sanse da druga strana dobije spor.
Iako je sudija(MA)u lavu pod vladavinom tvoje 2.kuce,sto se moze odnositi ili na vas novac ili na vaseg advokata,dakle sudija je jako zainteresovan za vl.tvoje 2.kuce.
MA nema nikakvo dostojanstvo,sto bi znacilo da to nije neki sudija za pohvalu.
Medjutim ovde nema aplikacionih aspekata,a MA i SA su retrogradni sto znaci da bi se proces produzio vracajuci se unazad,ili bi se jednostavno ponovio.
Ali ovde postoji izlaz time sto MO(ti) ide u aplikaciju sa SA(protivnickom stranom),pa postoji mogucnost da napravite sporazumni dogovor pre zavrsetka procesa,jer se proces sigurno nece brzo zavrsiti.

Ono sto mene ovde zanima,postoji li mogucnost da odes u pritvor(ili zatvor)?

Shmishonja
01-02-2010, 16:00
Da li resenje o sudskom sporu koji pitac ocekuje i za koji pita, pripada 3.kuci,ili 9.(3.od 7.)?

Da obnovimo gradivo :

■ Asc' je pitač (+ Mesec)
■ Desc' je strana sa kojom se pitač sudi
■ II polje je pitačev lični advokat & kao i svedoci koji su na njegovoj strani
■ VIII polje je advokat suprotne strane & kao i svedoci koji su na njihovoj strani
■ X polje je sudija
■ presuda : IV polje

:cool:

Chichak
01-02-2010, 16:40
Da li cu testamentom dobiti nasledstvo od tetke?

17:39h 30.09.2009. Ruma

Horarna karta:
http://yfrog.com/j8horarg

Ti si pretst.JU na 17*vodolije i MO na 26*vodolije.
Tetkin novac je pretst.7.kucom i ME na 21*device.
Me je u snaznom dostojanstvu i mi vidimo da tetka zaista ima puno para.

Aplikacionih aspekata medju glavnim signifikat.nema,a tetka je vec odlucila kome ce da ostavi taj novac.
MA pravi aplikaciju sa ME preko sekstila.
To je neko iz simbolike njene 3.kuce(braca,sestre,itd.).
Naravno da se svi raduju parama,ali ja zaista u horaru ne vidim neku tvoju opasnu zainteresovanost za taj novac.:cool:

Chichak
01-02-2010, 16:42
Da obnovimo gradivo :

■ Asc' je pitač (+ Mesec)
■ Desc' je strana sa kojom se pitač sudi
■ II polje je pitačev lični advokat & kao i svedoci koji su na njegovoj strani
■ VIII polje je advokat suprotne strane & kao i svedoci koji su na njihovoj strani
■ X polje je sudija
■ presuda : IV polje

:cool:

Naravno,znam to:)
Nego da li se pod resenje podrazumeva sama presuda?
Jer vidim da neki astrolozi koji se bave horarnom resenje pripisuju III polju,jer resenje salje sudija nakon presude(postom) u pismenoj formi,jer presuda je vec donesena..

Froli kaze:

"uzmite vl.3.kuce posaljioca kao signif.pisma te osobe."
Zato sam pitala..
Onda bi po toj tezi presuda pripala 12.radikalnoj kuci(3.od sudije),jel tako?

Shmishonja
01-02-2010, 17:12
Da, rešenje, presuda, konačini ishod sudskog procesa ~ IV polje :)

Chichak
01-02-2010, 17:22
Ja izmenih pitanje,preformulisala sam ga..:cool:

zorana
01-02-2010, 17:38
Resenje ili ishod sudskog procesa je uvek IV polje.

Taman i da jeste samo resenje III polje, zasto bi ono bilo bitno u ovakvim pitanjima? Ti primas vladara IV u pad, koji je sam u izgonu i tebe prima u pad i imas odlicno postavljenog vladara III ... jupi, dobicu resenje koje mi se ne svidja i koje je na moju stetu u rekordnom roku?

III polje bi bilo relevantno da je presuda vec doneta, ali da tvoje resenje (sam papir, dokument) ne stize ili da ti sumnjas da se ono izgubilo, pa postavis pitanje u vezi sa tim.

Chichak
01-02-2010, 17:47
Resenje ili ishod sudskog procesa je uvek IV polje.

Taman i da jeste samo resenje III polje, zasto bi ono bilo bitno u ovakvim pitanjima? Ti primas vladara IV u pad, koji je sam u izgonu i tebe prima u pad i imas odlicno postavljenog vladara III ... jupi, dobicu resenje koje mi se ne svidja i koje je na moju stetu u rekordnom roku?

III polje bi bilo relevantno da je presuda vec doneta, ali da tvoje resenje (sam papir, dokument) ne stize ili da ti sumnjas da se ono izgubilo, pa postavis pitanje u vezi sa tim.

Ja pricam o resenju koje sudija salje u pismenoj formi NAKON donesene presude.
Kad ljudi pitaju "kad ce mi stici resenje(na kucnu adresu)?" ocekuju ga u pismenoj formi,ocekuju papir,a presudu vec znaju.
Vec sam i sama shvatila,kada sam postavila prvi put pitanje to me je bunilo jer nisam znala da se resenje salje u pismenoj formi na kucnu adresu NAKON vec donesene presude.

zorana
01-02-2010, 19:12
To da, tu si u pravu.

Preciznija je, doduse, aplikacija izmedju vladara Asc/MO i vladara IV, to je trenutak kada pitac "dolazi do presude". A cinjenica da vladar Asc-a i Desc-a (kao suparnicke strane) nikada u isto vreme ne dolaze do presude mozda i moze da se uzme kao plastican primer, da ce nekome resenje dospeti jednog dana u ruke, a nekome drugom drugog.

No, mozda neko ima i drugacija iskustva!

Marlen
02-02-2010, 21:44
Horarna karta:
http://yfrog.com/j8horarg

Ti si pretst.JU na 17*vodolije i MO na 26*vodolije.
Tetkin novac je pretst.7.kucom i ME na 21*device.
Me je u snaznom dostojanstvu i mi vidimo da tetka zaista ima puno para.

Aplikacionih aspekata medju glavnim signifikat.nema,a tetka je vec odlucila kome ce da ostavi taj novac.
MA pravi aplikaciju sa ME preko sekstila.
To je neko iz simbolike njene 3.kuce(braca,sestre,itd.).
Naravno da se svi raduju parama,ali ja zaista u horaru ne vidim neku tvoju opasnu zainteresovanost za taj novac.:cool:

Da potvrdim, niti sam bila zainteresovana niti sam dobila, dobili su braca i sestre!
Bravo!
Nego sad mi krivo za horar za moj posao, rekla si NE a bice istina kako dobro tumacis:(

neda
03-02-2010, 20:34
Šmišo , situacija je ovakva. moj muž želi dignit tužbu protiv bivše firme. danas smo saznali da predmet koji je odvjetnica dala na procjenu je pogledan i rečeno je da bi moglli tražiti samo 10-14 000 €(odvjetnica kaže da ćemo sigurno zahtjevat više od toga). mi i odvjetnica smo se nadali punoj većoj cifri , al one najjače stvari su otpale, jer se firma ipak zahvaljujućim nekim cakama zaštitila.tužba još nije pokrenuta.
Mene sad zanima:
- da li se isplati uopće pokrenut tužbu, koliko bi se novaca moglo dobiti, ako bi se pokrenulo?
- 03.02.2010. u 20:30, Udine

može i netko drugi osim Šmiše ko kuži išta o sudskim sporovima, ja sam zbilja nikakva na ovom području.

vilenija
05-02-2010, 23:32
Šmišo , situacija je ovakva. moj muž želi dignit tužbu protiv bivše firme. danas smo saznali da predmet koji je odvjetnica dala na procjenu je pogledan i rečeno je da bi moglli tražiti samo 10-14 000 €(odvjetnica kaže da ćemo sigurno zahtjevat više od toga). mi i odvjetnica smo se nadali punoj većoj cifri , al one najjače stvari su otpale, jer se firma ipak zahvaljujućim nekim cakama zaštitila.tužba još nije pokrenuta.
Mene sad zanima:
- da li se isplati uopće pokrenut tužbu, koliko bi se novaca moglo dobiti, ako bi se pokrenulo?
- 03.02.2010. u 20:30, Udine

može i netko drugi osim Šmiše ko kuži išta o sudskim sporovima, ja sam zbilja nikakva na ovom području.

dok shmisha ne da svoje misljenje, a ja cu da pokusam da postavim stvari kako znam i umem...:D

prvo sto sam videla jeste da je vladar Asc, odnosno vas kao pokretaca spora, peregrin, dok je vladar Dsc - firme koju planirate da tuzite, JU u svom znaku... ovo potvrdjuje cinjenicu koju si navela da se frima prilicno obezbedila i da veruje da lako moze dobiti spor...

medjutim raspored snaga ako gledamo slucajna dostojanstva je nesto drugaciji, jer je JU u kadetnoj i maleficnoj VI kuci, dok je ME u ugaonoj i u konjunkciji sa SMC sto ukazuje da sansa da se spor dobije postoji...

ukoliko se spor pokrene, sudiju bi onda predstavljao MO, a krajnji ishod SA...
SA je primio ME u svoj znak, pa otuda verujem da ima dosta izgleda da ce presuda biti u vasu korist, uz ucesce kvalitetnog advokata (VE koja ima recepciju vladarstva sa SA)...
ipak, sam SA je retrogradan i spor u kretanju sto znaci da ce celo sudjenje prilicno da se otegne i da ta presuda koja bi mogla biti u vasu korist ima odredjene nedostatke
verovatno ce cela prica da vas iscrpi i ko zna koliko dugo ce da traje, a sama suma koju ste hteli da trazite je vec u startu umanjena, uz to verujem da ce troskovi za advokata biti visoki...

da rezimiram: verujem da se spor moze dobiti, ali nisam sigurna koliko ce sve to da se isplati...

ochajna domacica
26-02-2010, 22:34
DA li se ovde moze postaviti pitanje uopste za novac ili samo sudske sporove, posto se u mom slucaju ne radi o sudskom sporu (jos,a ne bih ni volela da dodje do tog..), i gde bih mogla da postavim ako nije problem?

Shmishonja
27-02-2010, 09:21
DA li se ovde moze postaviti pitanje uopste za novac ili samo sudske sporove, posto se u mom slucaju ne radi o sudskom sporu (jos,a ne bih ni volela da dodje do tog..), i gde bih mogla da postavim ako nije problem?

Pa pitanje i može da bude tipa "Da li ću dobiti taj novac ali bez sudskog procesa?" ili nešto slično tome :)

ochajna domacica
27-02-2010, 14:27
Da li postoji sansa da dobijem ovaj novac koji se pojavio iznanada, ali trenutno je samo na papiru, smem li da ocekujem da cu ga naplatiti?

U pitanju je strana valuta, znaci priliv iz inostranstva, za koji su me obavestili da imam prava da podignem, ali ne i u kom roku. Ako postoje neke prepreke preko horarnog charta, ako mozeta da mi ukazete koje bi bile, da bih preduzela mere. Naravno ukoliko postoji sansa da ga zaista i pretvorim u fizicko.

Pitanje se rodilo sinoc, uradila sam chart, ali sam sacekala da vidim gde da ga postavim.

Mesto: Beograd
Datum: 26.02.2010
u 21h 59m

http://img190.imageshack.us/img190/6408/ooops.gif

zorana
27-02-2010, 16:54
Van horarne: a zasto ne bi smela da podignes pare sa rodjenog deviznog racuna? Devizna sredstva ti stoje na racunu dokle ti hoces, ako ih je banka preknjizila kako treba, u cemu bi bio problem?

ochajna domacica
27-02-2010, 18:53
nije racun..

Marlen
27-02-2010, 19:01
Zanima me da li je neko sakrio ili unistio testament od moje pokojne tetke?

19:00h 27.02.2010. BGD

zorana
27-02-2010, 19:06
Nije tvoj racun?

Bez obzira, ja i dalje ne mogu da lociram taj novac u horarnoj karti, niti iko moze, zato sto je novac II polje od nekog ili neceg, a sve dok mi nemamo nekakvu polaznu tacku ko je taj ko bi trebalo da ti isplati sredstva, ne mozemo ni da gledamo kartu (odnosno mozemo ...). Uostalom, taj novac moze biti pravno tvoj, samo da je negde drugde i onda se gleda radikalno II polje i postoji li aspekt izmedju signifikatora/kosignifikatora pitaca i vladara II polja. Promena vladara II bi znacila, primera radi, da ces dobiti ili izgubiti na promeni kursa. Ja znam da su ovakva pitanja vrlo, vrlo pipava i da javno obelodanjivanje neke firme sa sve maticnim brojem i PIB-om ili imena i prezimena nekog fizickog lica moze da vas kosta glave, ali bilo kakva preciznija informacija bi bila od veeelike koristi da sto preciznije nadjemo sve ucesnike i da lepo odredimo kad ces ti nama da se oparis! :D

ochajna domacica
27-02-2010, 22:42
Ok.povlacim pitanje! Hvala u svakom slucaju na pomoci, u pitanju je novac koji sam dobila na kocki ali nisam podigla odmah..pozzzz...

zorana
28-02-2010, 00:07
A zasto bi ga povukla? Nisi uzela dvocevku i opljackala banku pritom ubivsi dvoje i ranivsi petoro. Uostalom, tvoje pitanje je meni bilo krajnje zanimljivo, mislim da ovakvo pitanje do sada nismo imali!

Znas kako, samo kockanje je uvek spadalo pod vladavinu V polja i to se do dana danasnjeg nije promenilo. I mada bi tehnicki morali da gledamo II od neceg, ja to ovde necu raditi, zato sto kockanje samo po sebi nije svrha, vec taj dobitak. Koliko se meni cini, taj dobitak nije mali, zato sto je vladar V JU u Pi, na samom vrhu V polja. Cifra mora da je pozamasna. Ono sto se meni ne svidja jeste cinjenica da je taj JU spaljen, to je u horarnoj jako los znak i znaci da je pitacu nesto skriveno ili nevidljivo. Da li je tebi nepoznata sama cifra ili sta se sa tim novcem tacno desava ja ne znam. Ili je novac zaista fizicki sakriven od tebe?

Da li ces doci do tog novca? Ja bih rekla "ne" iz prostog razloga sto si ti predstavljena MA u LeRx i MO u Le, sve blizu X. MA ne vlada samo tobom, vec i tvojim dzepom i niko nema direktnu aplikaciju sa tim JU. Cak nema ni antiscijskog aspekta. Povrh svega, to SO koje "spaljuje" JU prvo prilazi tom JU i moram ti reci da cinjenica da to SO prima tog JU u sediste znaci da je SO vrlo, vrlo zainteresovano za tog JU. A koja kuca ima na vrhu Le? Sam MC ili X polje koje tradicionalno vlada drzavom (da zivimo u mracnom Srednjem veku, rekla bih ti da ce se sam kralj ovajditi, zbog te SO/Le simbolike). Inace, cinjenica da su oba tvoja signifikatora u Le pokazuje da si ti vrlo svesna KO moze da ti uskrati pravo na taj dobitak. Aplikacija izmedju SO i JU odvija se u promenljivom znaku, pri samom vrhu V polja, dakle, promenljiv znak, fiksno polje, a orbis je ca. 1 stepen, tako da mislim da je u pitanju mesec, mada ni nedelja nije iskljucena. Svakako ces vrlo brzo saznati kod koga je na kraju zavrsio novac.

Cekam ostale sa komentarima!

saandraa
01-03-2010, 14:26
imam jedno malo cudno/komplikovano pitanje, pa isto nisam ni sigurna da li je ovde pravo mesto za to. ja sam pokusala sama da cackam ali mi se sve zamuti jer nije ni jednostavno postovaiti posto su vise "komponente" u pitanju, tako da sam odlucila da ispricam prvo situaciju pa da postavim pitanje. vako:

u oktobru smo sa firmom bili na izlet u inostranstvo (tacnjie nemacka ali posto smo mi u austiriji to je za nas inostranstvo). e kako je vece/noc bilo jako "interesantno" naleteli smo u jednan kafic/lokal (ustanovilo se da je malo "drugaciji"etablisment, znate sta mislim :-) e popili po pice, (bilo je nemoguce jednostavno ustati i pobeci)...racun je izneo jednu ogromnu sumu ali eto morali smo platiti kreditnom karticom za 5 pica 800 EUR!!!! bilo kako bilo....nazad za austirju, kada je dosao racun kreditne kartice skoro nismo pali u nesvest, falsifikovali su nas podpis i napravili racun od 3.000 EUR!!!! sada smo sve to predali advokatu ali advokat kaze da se spor uopste ne isplati jer je jako komplikovano (zbog inostranstva) i jako skupo i kao da se oprostimo od te sume (jer je ustanova za kreditne kartice tu sumu vec skinula sa ziro-racuna).

e sada moje pitanje: da li cemo ipak dobiti taj novac nazad?? bec 01.03.2010 14:11

ustvari samo je jedna kartica i jedan ziro racun u pitanju jer je to sve moj kolega platio sa njegovom karicom, tako da neznam odakle poceti...ja postavljam pitanje za sve nas (6 kolega) jedan od njih nosi trenutno sve te troskove, on je isto taj koji je ukljucio advokata (a ipak saradjujemo svi zajedno..dajemo izjave, informacije i itd.), prevario nas je lokal u inostranstvu....uf uf za mene je ovo preveliki zalogaj!

Ja sam pocela vako:

Ja sam pitac tj ACS, e taj moj kolega bi trabao da bude moje VI polje, moje VII polje je njegov novac a moje 12 polje je njegovo VII tj. sud/advokat. E sada taj lokal ili prevarant…koje polje je to? Rekoh malo pre „erotski etablisment“ nije bas javna kuca ali tu negde

I koju ulogu igra ovde moj mesec?

selena
09-03-2010, 18:59
imam jedno poslovno pitanje
jel moj posao ugrožen na bilo koji način?
cakovec,9.3.2010 u 18.59

monika21
15-03-2010, 18:11
kada ce moj otac dobiti novac od prodaje firme? parnica je presudjena pre mesec dana, sad se ceka isplata 15.03.2010 17.11 popodne u pancevu

malomace
17-03-2010, 15:09
sudski spor je okoncan na trgovinskom sudu,vestak je izvrsio vestacenje,i izvestacio u nasu koris,sto su i dokumenta od pocetka slucaja pokazivala,sudija je presudio u nasu koris,ali slucaj je morao sada da ode i na vrhovni sud,odredjen je sudija,samo se ceka termin zakazivanja ,pa na osnovu toga postavila bi pitanje:

Kada ce da se okonca ovaj spor (nadam se brzo :-) ),i kad cemo moci da naplatimo novcana sredstva od presude(zanimam me vremenski period) i da li cemo uspeti da naplatimo ceo iznos,ako ne ,da li cemo ipak biti zadovoljni iznosom?
hvalaa :))))

13:56,Krusevac,17.03.2010

neda
21-05-2010, 15:03
da li ćemo dobiti slučaj?- muž je danas dao ok odvjetnici da starta s tužbom.
evo čart
http://i48.tinypic.com/2na03e8.gif

ja ću probat- a vi ispravite i nadodaje

pitač - ascu djevici- merkur otišao u 8. u bika u
mjesec u djevici u 12 k.
neprijatelj - u ribama - jupiter u 7. k. u svom sjedištu
sudac - mc u blizancima- merkur u 8. u biku
ishod - ic u strijelcu - jupiter otišao u 7. k u ribe u svom sjedištu

po ovome bih rekla da najbolje stoji neprijatelj jer je u svom sjedištu. i ishod je u njegovu k. otišao
dsc je u promjenjivom znaku - neprijatelj je speman na kompromisi suradnju(čemu se mi i nadamo- da će sve počet i završit nagodbom)

Pommozite dalje..
Kako će završit?

sova
29-05-2010, 17:58
Ima li neko kome bi mogao da postavim jedno pitanje vezano za jedan ozbiljan problem i gde smem da pitam?!

ZANIMA ME ISHOD SUDSKOG SPORA PO MENE,KOJI SE UPRAVO VODI PROTIV MENE?
Moram da napomenem DA NIJE PARNICA! :(:( :(

Hvala unapred.
Last edited by sova : Danas at 17:49. Bela Crkva

Fensi88
29-05-2010, 18:43
imam jedno malo cudno/komplikovano pitanje, pa isto nisam ni sigurna da li je ovde pravo mesto za to. ja sam pokusala sama da cackam ali mi se sve zamuti jer nije ni jednostavno postovaiti posto su vise "komponente" u pitanju, tako da sam odlucila da ispricam prvo situaciju pa da postavim pitanje. vako:

u oktobru smo sa firmom bili na izlet u inostranstvo (tacnjie nemacka ali posto smo mi u austiriji to je za nas inostranstvo). e kako je vece/noc bilo jako "interesantno" naleteli smo u jednan kafic/lokal (ustanovilo se da je malo "drugaciji"etablisment, znate sta mislim :-) e popili po pice, (bilo je nemoguce jednostavno ustati i pobeci)...racun je izneo jednu ogromnu sumu ali eto morali smo platiti kreditnom karticom za 5 pica 800 EUR!!!! bilo kako bilo....nazad za austirju, kada je dosao racun kreditne kartice skoro nismo pali u nesvest, falsifikovali su nas podpis i napravili racun od 3.000 EUR!!!! sada smo sve to predali advokatu ali advokat kaze da se spor uopste ne isplati jer je jako komplikovano (zbog inostranstva) i jako skupo i kao da se oprostimo od te sume (jer je ustanova za kreditne kartice tu sumu vec skinula sa ziro-racuna).

e sada moje pitanje: da li cemo ipak dobiti taj novac nazad?? bec 01.03.2010 14:11

ustvari samo je jedna kartica i jedan ziro racun u pitanju jer je to sve moj kolega platio sa njegovom karicom, tako da neznam odakle poceti...ja postavljam pitanje za sve nas (6 kolega) jedan od njih nosi trenutno sve te troskove, on je isto taj koji je ukljucio advokata (a ipak saradjujemo svi zajedno..dajemo izjave, informacije i itd.), prevario nas je lokal u inostranstvu....uf uf za mene je ovo preveliki zalogaj!

Ja sam pocela vako:

Ja sam pitac tj ACS, e taj moj kolega bi trabao da bude moje VI polje, moje VII polje je njegov novac a moje 12 polje je njegovo VII tj. sud/advokat. E sada taj lokal ili prevarant…koje polje je to? Rekoh malo pre „erotski etablisment“ nije bas javna kuca ali tu negde

I koju ulogu igra ovde moj mesec?

"Mi " je stvar 1.kuce, vladar je Sunce.
Novac koji je kod njih je stvar 8 kuce, vladar je Sa rx. O, ovo nagovestava da ce novac biti vracen!! Mesec opisuje sta ce se desiti. Mesec prenosi svetlost od Sunca, vas, Ve, tvog prijatelja i u orbisu je sa Saturnom, pare, ali prvo mora da promeni znak. To obicno znaci, "da" ali kad izgubis svu nadu. I znaci da prvo mora da se desi neka promena (prelaz Meseca u 2 znak) pa da se to ostvari. Ako ti engleski ne pricinjava neki problem evo sjajnog primera za Mesec koji prelazi u drugi znak: http://www.astrosport07.webs.com/beckla.html i donosi "da" odgovor.

sova
17-06-2010, 13:37
Kakav je ishod mog sudskog spora?
17.06.2010.....13:40h....Beograd

skorpijica
13-08-2010, 10:31
upravo sam bila na sudu za prkrsaje jer sam prosle godine u februaru mesecu na petak 13 napravila udes , danas isla usud a danas petak 13
sat vremena me drzala u sudnici i bilo je jako stresno jedvva sam cekala da izadjem ne ponovilo se
minimalna kazna je 300km plus oduzimanje vozacke dozvole ili pak oduzimanje uslovno

e sad moje pitanje j eako neko zeli da protumaci jer ce presud atj resenje stici za 8 dana na moju kucnu adresu
hocu li dobiti tu minimalnu kaznu ili ce mi odrediti vecu i hoce li mi oduzeti vozacku dozvolu
pitanje postavljeno 13.88.2010. u 10 i 30h banja luka

kanarinac
03-10-2010, 18:54
Zanima me kada će se, i kako završiti suđenje mom momku.
03.10.2010, 18:55h Beograd

Fensi88
06-10-2010, 20:06
Zanima me kada će se, i kako završiti suđenje mom momku.
03.10.2010, 18:55h Beograd

Tvoj momak je predsatvljen Ma u svom sedistu i kuci, dok je njegov protivnik predatvljen Ve peregrine i u detrimentu, a to predstvalja nepostenu osobu. Sudija, Sa je u egzaltaciji, kvalitetan je, ali je istovremeno combust, sto govori da trenutno ne moze jasno da sagleda situaciju. Buduci da je u znaku kojim vlada Ve, sklon je da vise veruje protivniku. Oba vladara su u fiksnom znaku, a to znaci da svako ima svoju pricu od koje ne odustaje, ali buduci da ce Ma i Ve biti u konjukciji vrlo skoro, moguce je da ce se njih dvoje ipak sporazumeti pre sudjenja.

kanarinac
07-10-2010, 01:07
Tvoj momak je predsatvljen Ma u svom sedistu i kuci, dok je njegov protivnik predatvljen Ve peregrine i u detrimentu, a to predstvalja nepostenu osobu. Sudija, Sa je u egzaltaciji, kvalitetan je, ali je istovremeno combust, sto govori da trenutno ne moze jasno da sagleda situaciju. Buduci da je u znaku kojim vlada Ve, sklon je da vise veruje protivniku. Oba vladara su u fiksnom znaku, a to znaci da svako ima svoju pricu od koje ne odustaje, ali buduci da ce Ma i Ve biti u konjukciji vrlo skoro, moguce je da ce se njih dvoje ipak sporazumeti pre sudjenja.

Puno ti hvala na odgovoru, mnogo mi znači s obzirom da je suđenje ubrzo.
Što se tiče njegovog protivnika i sudije potpuno si u pravu.

ajana
15-11-2010, 14:47
SUDSKI SPOROVI :

VII polje se bavi gradjanskim parnicama, koji su češće predmeti pitanja nego kriminalni procesi. O kriminalnim porcesima ćemo da pričamo malo kasnije.

Ovde imamo 4 ključna igrača :
~ piač = Asc' i Mesec
~ neprijatelj = Desc'
~ sudija = Mc'
~ ishod = Ic'

A ako baš želite da nafilujete priču :
~ II polje : advokat pitača
~ VIII polje : advokat neprijatelja

Ista priča kao i do sad ~ najvažnija su dostojanstva i recepcije, posle idu aspekti.

Vrlo je bitno kakav je vladar Mc' ~ sudija, da li je u dobrim dostojanstvima, koga više voli, klijenta ili protivnika, pravdu ili mito.

Ako je vl.VII polja u fixnom znaku ~ neprijatelj je uporan i neće odustati od sudjenja i nije raspoložen za kompromis, ako je u kardinalnom ~ neprijatelj će se brzo odlučiti ili pak odustati od procesa, a ako je u promenljivom ~ neprijatelj će biti spreman za saradnju i kompromis.

Evo primera : da li ćemo pobediti? Pitanje je postavio sam advokat.
datum : 08.06.1998. London 12h22 BST.

~ Asc' je u Vagi sa Venerom na 16° Blizanaca u IX polju.
~ Desc u Ovnu sa Marsom na 01° Raka jako blizu vrha X polja.
~ Mc' je u Raku, sa Mesecom na 01° Jarca na samom vrhu IV polja.
~ Ic' je u Jarcu, sa Saturnom 02° Bika na samom vrhu VIII polja.

Venera je u svom terminu ~ klijentkinja ima odredjenu pravdu na svojoj strani, ali je Venera u IX polju, što baš i nije dobro [nemojte se zbuniti i raći ~ ali IX polje je ZAKON! Ne, IX polje pokriva zakon kao apstraktan pojam ~ više znanje, IX polje NEMA VEZE sa zakonom u akciji, kao što je sudski spor.

Mars s druge strane je u padu ~ neprijatelj klijentkinje je stvarno loš čovek. Ali, istovremeno je postavljen u svom terminu i triplicitetu i nalazi se maltene na samom Mc' ! Ovo se uklapa u priču klijentkinje ~ on je poznati kriminalac koji je vešt da obrne zakon i da pokrene postupak u svoju korist bez obzira na dokaze.

Kakav je sudija? Vladar X polja je u izgonu! A postoji i snažna uzajamna recepcija izmedju vladara VII i vladara X polja, pa još i dodatno oni su u separacionoj 180°! Em loš sudija, em ima veze sa tim čovekom. Ovakva loša recepcija nam ukazuje, zajedno sa separacijom, da su sudija i kriminalac u prošlosti imali poslovni kontakt ~ što bi nam ukazalo na sudiju koji rado prihvata mito! Ono što je najtužnije, ovde imamo prenos svetlosti ~ Mesec [sudija] uzima Marsa [krimos] i prenosi svetlost ka Saturnu [presuda] ALI! Kakva je presuda? Mars mrzi tog istog Saturna koji mu je doneo pobedu ~ presuda itekako šteti njegovom džepu! Sam Saturn je u izgonu Marsa ~ sama presuda jako mrzi krimosa i želi da mu nanese štetu.

Da malo razjasnimo :
~ vladar X polja egzaltira vladara VII polja, ali u ovom slučaju to on može učiniti samo ako je u svom izgonu [Mesec mora biti u Jarcu da bi se to desilo] Sudija može da egzaltira/forsira krimosa samo u slučaju da on bude loš sudija. Vladar X polja je takodje u terminu i triplicitetu Venere, vladara I polja! Sudiji je draga naša klijentkinja, ali na žalost, termin i triplicitet su slabiji u odnosu na egzaltaciju...

Rezime : sudija mora da presudi u korist krimosa jer je to po zakonu. Ali on još uvek vidi pozitivnu stranu klijentkinje, stoga, mada zakon zahteva da se presuda donese u korist krimosa, sudija donosi odluku koja je na strani krimosa, ali itekako šteti džepu tog čoveka.

u srijedu imam sudjenje, kako da uradim kartu za pitanje da li cu proci dobro na sudjenju?

ajana
15-11-2010, 15:03
moze li neko molim vas da mi kaze sta mogu ocekivati na sudjenju 18.11.2010. ja sam strani drzavljanin na kosovu, zakasnila sam sa prijavom boravka 20 dana i sad hoce da me protjeraju i daju mi zabranu ulaska u drzavu. sud me oslobodio optuzbe jer nisam znala koliko dana se moze boraviti. ali policija zeli da me protjera iako je sud dao rjesenje da se kaznim sa novcanom kaznom. sta ce biti samnom ? MOLIM VAS.. pitanje postavljeno u urosevac 15.11.2010 u 14.h 27 min

caruso
08-12-2010, 19:26
Dali postoje sanse da se sudski spor obnovi....da se ispravi 'nepravda"...dali da se uopste ulazi ponovo ,u celu pricu?
nadam se odgovoru,a ne znam ni dali sam jasno postavila pitanje
08.12.2010. 19;13...bg
zahvaljujem:)

Fensi88
08-12-2010, 19:35
Dali postoje sanse da se sudski spor obnovi....da se ispravi 'nepravda"...dali da se uopste ulazi ponovo ,u celu pricu?
nadam se odgovoru,a ne znam ni dali sam jasno postavila pitanje
08.12.2010. 19;13...bg
zahvaljujem:)

ASC=0lava14.
Ti si Su i Mesec, druga strana je egzaltiran Saturn. Su ima separacioni aspekt sa Sa pa je odgoivor na tvoje pitanje Ne uskoro.

caruso
08-12-2010, 19:40
ASC=0lava14.
Ti si Su i Mesec, druga strana je egzaltiran Saturn. Su ima separacioni aspekt sa Sa pa je odgoivor na tvoje pitanje Ne uskoro.
hvala ti fensi Goco....
iako ovo uskoro,mozda uliva nadu,da ce nepravda biti zadoovoljena onda na nekom drugom nivou...;)
hvala puno,sve najbolje:)

sova
08-12-2010, 20:06
14.12.2010 mi je zakazano rociste u 10 H i imam neki los predosecaj da li me vara ili ne pitanje je sad...sta me tamo ceka? 20:09 Bela Crkva

ajana
08-12-2010, 21:01
moze li neko molim vas da mi kaze sta mogu ocekivati na sudjenju 18.11.2010. ja sam strani drzavljanin na kosovu, zakasnila sam sa prijavom boravka 20 dana i sad hoce da me protjeraju i daju mi zabranu ulaska u drzavu. sud me oslobodio optuzbe jer nisam znala koliko dana se moze boraviti. ali policija zeli da me protjera iako je sud dao rjesenje da se kaznim sa novcanom kaznom. sta ce biti samnom ? MOLIM VAS.. pitanje postavljeno u urosevac 15.11.2010 u 14.h 27 min

iako niko nije odgovorio, samo da kazem da jos se nije nista zavrsilo , jos traje, jos cekam sudija da odluci..

cokolina
02-01-2011, 21:21
pliz da mi neko odgovori imam jedan sudski spor koji se otegao bas dugo advokat me ispalio bas bas treba da nedjem novog neznam odakle poceti sta raditi uzas Dali cu istrajati u ovome i uspeti da dobijem spor pitanje postavljeno 02.01.2011 beograd u21.20h e sad rociste zakayzano novo za 28.02.2011 ako nesto znaci plizzz jako mi je bitno a za horarce bas nisam neki strucnjak!!!???

Fensi88
02-01-2011, 21:48
pliz da mi neko odgovori imam jedan sudski spor koji se otegao bas dugo advokat me ispalio bas bas treba da nedjem novog neznam odakle poceti sta raditi uzas Dali cu istrajati u ovome i uspeti da dobijem spor pitanje postavljeno 02.01.2011 beograd u21.20h e sad rociste zakayzano novo za 28.02.2011 ako nesto znaci plizzz jako mi je bitno a za horarce bas nisam neki strucnjak!!!???

Ti si Mesec, protivnik je Ju a sadasnji sudija je Me. Me je u detrimentu - to je znak da je sudija los. Merkur je u vladarstvu i triplicitetu Ju, znaci sudija je na strani protivnika. Me nije ni u jednom dostojanstvu Meseca, znaci sudija je potpuno ravnodusan prema tebi. Ako gledamo slucajna dostojanstva opet Ju ima prednost, pa su svi izgledi da ce presuda biti u korist tvog protivnika.

cokolina
03-01-2011, 12:24
Hvala Goco i meni se cini da je sudija neka njihova veza ma da sam ja 100 posto u pravu i to nekazem subjektivno nego objektivno ali bori cu se do kraja veliki pozdrav!!!!

Jelena2012
19-01-2011, 11:53
Postovani,u februaru ocekujemo konacnu odluku suda povodom spora koji traje gotovo 20 god izmedju nas i stambene zadruge od koje smo kupili stan.
Mene zanima da li ce se ovaj spor okoncati u nasu korist?
Majka mi je psihicki lose od sekiracije povodom ovog spora i svega sto smo doziveli od zadruge tokom ovih godina.

1151h 19.01.2011. Beograd

Fensi88
19-01-2011, 12:28
Postovani,u februaru ocekujemo konacnu odluku suda povodom spora koji traje gotovo 20 god izmedju nas i stambene zadruge od koje smo kupili stan.
Mene zanima da li ce se ovaj spor okoncati u nasu korist?
Majka mi je psihicki lose od sekiracije povodom ovog spora i svega sto smo doziveli od zadruge tokom ovih godina.

1151h 19.01.2011. Beograd

Sudija je odlican, predstavljen egzaltiranim Sa, koji je u vladarstvu Ve, tvog vladara i izgonu Ma, to govori da je sudija na tvojoj strani. Dalje Ma je na istom stepenu kao i cvorovi, pa je za zadrugu na pomolu "katastrofa".
Acc dig je isto na strani Ve, Ve=13, Ma=5, znaci opet prednost za Ve, tebe, pa ocekujem da ce presuda biti u tvoju korist.

Jelena2012
19-01-2011, 12:40
Divno!!! Puno hvala!
Prva presuda i jeste donesena u nasu korist,onda zalba,pa ponovljen proces i sada ocekujemo drugostepenu presudu. Za sudiju svi kazu da je ona jako pravicna i dobra,tako da se nadam da nije korumpirana :D a inace je potpuno jasno da smo mi u pravu,no kako to obicno biva to ne mora da znaci i da cemo dobiti...bas si me ohrabrila!!! Hvala ti puno!
Po logici stvari bi trebalo da nam isplate neki novac jos koji nam duguju.

Fensi88
19-01-2011, 14:16
Divno!!! Puno hvala!
Prva presuda i jeste donesena u nasu korist,onda zalba,pa ponovljen proces i sada ocekujemo drugostepenu presudu. Za sudiju svi kazu da je ona jako pravicna i dobra,tako da se nadam da nije korumpirana :D a inace je potpuno jasno da smo mi u pravu,no kako to obicno biva to ne mora da znaci i da cemo dobiti...bas si me ohrabrila!!! Hvala ti puno!
Po logici stvari bi trebalo da nam isplate neki novac jos koji nam duguju.

Taj novac ces sigurno dobiti, jer ja sam se bas pitala zasto Mesec/presuda ima aspekt sa Ju, vladarom 8 kuce, njihov novac, e sad mi je jasno!:)

Jelena2012
19-01-2011, 14:20
Taj novac ces sigurno dobiti, jer ja sam se bas pitala zasto Mesec/presuda ima aspekt sa Ju, vladarom 8 kuce, njihov novac, e sad mi je jasno!:)

Iz tvojih usta u Bozje usi! 20 god nas zavlace,uz sve veze koje su imali al se nadam da cemo docekati nasih 5min :D
U februaru nam je dan D! To je zapravo proces mojih roditelja odnosno majke i bake kao vlasnica stana sa zadrugom,al svakako se vidi i kod mene.

loreley
20-01-2011, 00:48
Hoće li sudski spor u kom sam indirektno sudjelovala zavrsit pozitivno za moju stranu?Čakovec, 20.1. 00:47

damjus_ns
16-03-2011, 00:00
Da li ce advokat koji vodi moj slucaj odraditi posao kako treba. Novi Sad 23:00,15.03.2011

cokolina
16-03-2011, 00:31
imam novog advokata on mora biti jupiter jer je jedna divna bas onako sjajna osoba nadam se da ce se ovaj put sve zavrsiti u moju korist pa da li ce??Beograd 15.03.2011 u 23.30 inace sledeci datum za raspravu je 25maj u 13 sta kazu zvezde???

nena peric
24-03-2011, 23:46
..................

Chither
22-07-2011, 21:54
A sta je sa krivicnim postupcima? Rekoste "o tome malo kasnije"...ali nista

malomace
16-08-2011, 08:28
spor poslovne prirode godinama traje,i mnogo puta je vracen na ponovna sudjendja,pa me zanima da li ce konacno biti zavrsen ovog puta i to u korist mojih roditelja,hvala 12.08.2011.,20:19.Krusevac
horic:http://tinypic.com/r/wmkk2/7

Shmishonja
14-09-2011, 07:57
Aj' pošto vidim da 95% vas ne ostavlja podatke od horarnog pitanja, već samo link od čarta ~ molba : ostavide DATUM, VREME, MESTO kada ste horarno pitanje postavili, link od čarta je nebitan, mnogi od nas koji će uzeti da odrade horarac i ne gledaju taj čart, jer koriste svoj neki astro-program na koji su navikli (zbog Ptolomejeve tabele i svih ostalih dodataka vezanih za čart i bitnih za dobijanje odgovora na horarno pitanje) :)

A ako već želite da pored podataka (datum, vreme, mesto) ostavite i link od čarta, odnak morate da ga lepo sačuvate u kompu kada ga odradite preko http://www.astro.com/ pa da ga upload preko :

~ ili dodaj.rs
~ ili http://imageshack.us/
~ ili tinypic.com

da bi taj čart i OSTAO u postu posle 24h ;)

Chither
15-09-2011, 22:42
Ok Smishonja, konkretno pitanje i podaci:

Uskoro treba da svedocim u krivicnom postupku, u kom malo moram da "ulepsam istinu". Nikada nisam svedocila niti bila na sudu do sada, pa se pitam kako cu proci, da li cu to da izvedem kako treba?

Pitanje postavljeno 15.09.2011. u 22:34, Kragujevac, koristila sam Regiomontanus.

Onako potpuno povrsno i laicki, rekla bih da ce sve ok da prodje jer je Merkuru svom sedistu a Mesec u egzaltaciji dok je Saturn - vladar MC i VIII polja neaspektovan.
Ako bi jos neko pripomogao bas bi bilo super :)

Chither
19-09-2011, 21:51
Da dodam, dakle osim sto sam ja - Merkur u svom sedistu i Mesec u egzaltaciji i sudija tj. Saturn je u egzaltaciji, a Jupiter vladar VII egzaltira Mesec. Svi zajedno sem Merkura smo pod vladavinom Venere.

Ishod sudjenja - Sunce u devici, pod vladavinom Merkura, u triplicitetu Meseca i izgonu Jupitera.

Znaci li sve ovo da ce ishod biti pozitivan po "moju" stranu?

Znam da sam davez, i da ovo uopste nije lepo sto radim ali "gori mi pod nogama", molim za bilo kakvu pomoc!

Fensi88
21-09-2011, 12:58
Ok Smishonja, konkretno pitanje i podaci:

Uskoro treba da svedocim u krivicnom postupku, u kom malo moram da "ulepsam istinu". Nikada nisam svedocila niti bila na sudu do sada, pa se pitam kako cu proci, da li cu to da izvedem kako treba?

Pitanje postavljeno 15.09.2011. u 22:34, Kragujevac, koristila sam Regiomontanus.

Onako potpuno povrsno i laicki, rekla bih da ce sve ok da prodje jer je Merkuru svom sedistu a Mesec u egzaltaciji dok je Saturn - vladar MC i VIII polja neaspektovan.
Ako bi jos neko pripomogao bas bi bilo super :)

Tvoje pitanje je bilo "pa se pitam kako cu proci, da li cu to da izvedem kako treba?"
I kako si i sama zakljucila, sa oba jaka vladara sigurno je da ces to izvesti kao prava glumica. Obzirom da je Sa u triplicitetu Me a u terminu Ju sudija ce vise verovati tebi.

Chither
21-09-2011, 13:14
Joj Goco da znas samo koliko si mi pomogla, mnogo me je opteretilo ovo.
Hvala ti puuuuunooooo!

leptirica035
23-09-2011, 20:45
Koliko ce kaznu sudaija da mi rebne za saobracajni prekrsaj koji sam danas napravila, i kad mogu da ocekujem ishod? Ovo mi je prvi saobracajni prekrsaj a 10 godina sam vozac. :((((
Jagodina 20:45 23.09.2011.
evo i karte http://www.dodaj.rs/t/t/IG/e1QLMYG/1/1.jpg (http://www.dodaj.rs/?t/IG/e1QLMYG/1/1.gif)

iatlove
30-09-2011, 14:40
Bas volim ovaj sajt! <3
Moje pitanje je turobno i maltretira me psihicki.
Devojke, pitanje sam postavila ovako:
Da li cu se razvesti ove godine?
30.septembar,2011 u 8:28 ujutru, Tampa, USA.
Ovu vrstu horarnog horoskopa jos uvek apsolutno ne znam.
Molim vas, dajte mi odgovor. Hvala.

nale777
30-09-2011, 14:51
30.09.2011. u 14,50 časova,Pozarevac
Da li ce novi advokat koga planiram da angazujem raditi u nasem interesu, posto ovaj prethodni nije?

iatlove
07-10-2011, 14:35
Znam da nije uobicajeno da se isto pitanje postavi dva puta. Obzirom da se ja ,,vucem,, po sudu vec godinu dana oko ovog razvoda i da imam novo rociste uskoro (ponovo imam nesanicu i potpuno sam izludela zbog svega), da li neko moze da baci pogled da na moje pitanje i da mi da odgovor.
Ako je od znacaja za odgovor, parnica se vodi bez advokata, ali ja nameravam da angazujem jednog uskoro. Unapred veoma zahvalna.....

milic360
08-01-2012, 14:13
Imam zakazano saslusanje kod istraznog sudije kao osumnjicen za 30.01.2012 godine.Pitanje je >Kakav ishod mogu ocekivati i da li ce mi biti odredjen pritvor tada?
Napomonjem da u osnovi nisam kriv za to zasta sam osumnjicen ali nazalost nasao sam se u pogresno vreme na mestu gde se to dogodilo tako da me je osteceni naveo kao moguceg pocinioca.
Ako moze neko da protumaci horarni za taj datum 30.01.2012 i kasnije molim vas.Hvala.
Beograd,08.01.2012 u 14:12

Ne znam da li treba da postavim i nat.kartu?

malamaza
15-02-2012, 06:08
molim nekog da mi pogleda kad će se i službeno završiti moj brak tj. na sudu i hoće li to dobro završiti za mene i djecu ?
(još živimo u istom stanu, parnica još nije počela, ali bi trebala uskoro)
vidi li se iz karte kad će se on odseliti ?

zadar, 15.02.2012. u 05:43

leptirica035
04-04-2012, 23:46
Koliko ce kaznu sudaija da mi rebne za saobracajni prekrsaj koji sam danas napravila, i kad mogu da ocekujem ishod? Ovo mi je prvi saobracajni prekrsaj a 10 godina sam vozac. :((((
Jagodina 20:45 23.09.2011.
evo i karte http://www.dodaj.rs/t/t/IG/e1QLMYG/1/1.jpg (http://www.dodaj.rs/?t/IG/e1QLMYG/1/1.gif)

evo da dam feed mack, rebnuli me novcanom kaznom i oduzimanje dozvole

Lily
30-12-2012, 22:58
Postavljam pitanje za moju mamu, 22.1. ide na rociste. Pitanje je postavljeno u Beogradu u 22.57, 30.12.2012. Da li bi neko bio ljubazan da pogleda? Hvala!

noddy
08-05-2013, 18:24
Pitao sam kada ce biti rociste za jedan postupak,sto sam predao tuzbu?Pa ako moze neko da pomogne?http://http://www.astro.com/cgi/chart.cgi?cid=ps0fileLmwjVm-u1345313509&lang=e&gm=a1&nhor=81&nho2=1&btyp=2&mth=gw&sday=8&smon=5&syr=2013&hsy=-1&zod=&orbp=&rs=0&sevenpl=1&ast=

noddy
08-05-2013, 18:26
08.05.2013.
18:16 h
Podgorica

redrose
13-05-2013, 16:55
Zamolila bih nekoga da mi pogleda da li cemo dobiti na sudu?

Evo horarne karte http://www.dodaj.rs/f/1f/kl/1oZMEhr2/da-li-cemo-dobiti-na-sud.gif

Hvala unapred

Vladarka
29-07-2014, 22:58
redrose, valjalo bi da napises feed.
ovde je izgleda sve u rukama suparnickog advokata, koji ima istog vladara kao i ti VE (ne znam je l to nesto znaci?)
s obzirom da je vladar IV u I polju - kod tebe to bi trebalo da da presudu u tvoju korist, retrogradno je tako da verovatno mora da se potvrdjuje i na apelaciji.
sudija je MO jos u raku - osoba na svom mestu, skroz ispravna a i pitaca tj tebe rpedstavlja bas taj isti MO koji je u trigonu sa SA (presudom)
trebalo bi da bude ok.
pitanje za znalce : da li vladar IV u i znaci uvek presudu u korist pitaca?

Imam maltene istu situaciju u svojoj karti, pitanje je koji je ishod sudjenja?
20.07.2014. u 14:43, beograd

Lalica
25-12-2015, 21:13
Da li da se žalim na presudu?
Malo je neverovatno, ali izgubila sam sud u kome sam tužila firmu koja mi duguje oko 1500eura. Imam dokaze, imam i fakture i ....ni sama ne mogu da verujem da je sudija ovako presudila (još nisam videla rešenje, ali mi je moj advokat rekao da ju je zvao i da je rekla da je moja tužba odbijena)
Da krenem od početka! Dve fakture mi je taj klijen uredno platio. Onda mi je rekao da mu fakturišem na drugu firmu i..... tu je nastalo SR***. Sad on tvrdi da sa ovom , drugom , firmom nikada nije sarađivao samnom i da neće da mi plati! A on mi je rekao da fakturišem na drugu!!!!!! Nisam ni znala da iam dve firme - ali, to se u državi Srbiji TAKO RADI! Tako se vara narod!
Upozorili su me da je on JAK IGRAČ i da je sud u maloj sredini (iz koje je on) da je bolje da prežalim 1500eura, nisam poslušala, verovala sam u naše sudove!
21.11h Novi Sad

Hvala!

kaiserin
13-06-2016, 21:43
Moje pitanje je sledece...
Terapeut kod kog sam isla na vezbe je rekao da ce me tuziti jer sam mu napisala poruku da sam nezadovoljna tretmanom i da mi je pokazao pogresne vezbe. veoma tesko za razresiti jer je u pitanju za nasu drzavu jos uvek alternativna medicina. fiskalne racune nisam dobila i ubedjena sam da nece nista pokretati jer bi i sam sebe srusio jer radi na crno. medjutim, moji roditelji veruju da ce to ipak uraditi. moje pitanje je : da li ce me tuziti terapeut?
View image: astro 2gw 3 sin s 69653 6894 (http://postimg.org/image/63d8xsfaf/)