Pitanja o obrazovanju [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Pitanja o obrazovanju

Strane : [1] 2 3

Shmishonja
13-04-2009, 11:06
ZNANJE, PUTOVANJA, SNOVI, FAKULTET [ISPITI]

Pitanja kao :
~ da li ću profitirati od svog znanja?
~ da li ću položiti ispit?
~ da li ovaj san ima neko značenje?
~ koju školu da odaberem?

DA LI MOGU DA PROFITIRAM OD SVOG ZNANJA?

Ovo bi moglo da se veže za pitanje tipa "Da li mogu da zaradim novac baveći se time i time?" IX polje će da nam pokaže da li klijent ima znanja za taj posao o kojem se raspituje, a X polje, kao II polje od IX polja će nam pokazati mogući profit. Obratite pažnju na prirodu znaka u kome se nadje IX polje i njegovog vladara. Onda, obratite pažnju na aplikacije i uzajamne recepcije vladara IX polja i planete sa kojom se aplicira. Profit gledamo kroz X polje i njegovog vladara. Ne moramo da se striktno vezujemo za odnos vladara I polja ili vladara IX polja u odnosu na vladara IX polja ~ profit je tu i sigurno ide klijentu/pitaču, jer inače, pitanje ne bi ni bilo postavljeno. Takodje, moramo obratiti pažnju i na VIII polje i tog vladara ~ tudj novac ~ jako bitna stvar kod klijentovog profitiranja! Negativna stvar u vezi vladara VIII polja je ako je U VIII POLJU ~ tudj novac ostaje tu gde jeste, ne ide kod klijenta i on/ona ne profitira od svog znanja, a ako se još i nalazi u fixnom znaku ~ dupli ćorak za našeg pitača...

DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?

Fakultet/viša škola je predstavljena IX poljem, dok je ispit u stvari "profit" od studiranja ~ X polje.

Aspekt izmedju vladara I polja i vladara X polja je od pomoći, ali ako imamo dovoljno recepcija, možemo se snaći i bez toga.

Kvadrat će označiti polaganje, izuzev ako su recepcije loše.
Opozicija će označiti padanje na ispitu, sem u slučaju IZUZETNO dobrih recepcija, gde može da se položi ispit ali uz minimalnu ocenu.

PODSETITE PITAČA DA BEZ OBZIRA NA POVOLJAN ODGOVOR IPAK MORA I DA SEDNE I DOBRO ZAGREJE STOLICU :D

ODABIRANJE ODGOVOARAJUĆE ŠKOLE :

Vrlo često će doći zabrinuti roditelj i pitati vas koju školu njegovo dete da odabere za više obrazovanje.

1. osovna škola je predstavljena III poljem,
2. sve ostalo spada u IX polje.:D

U ovom slučaju, NEMOJTE KORISTITI DERIVANTNE KUĆE da bi ste locirali školu ~ koristite radikalni III i IX kuću, a ne 3/9 od V polja ~ ta škola nije vlasništvo tog deteta o kome je reč.

Ako roditelj pita : kako će se moje dete snaći u školi ~ gledajte horarno V polje [klijentovo dete] i III/IX polje [škola]. Ako sama osoba se interesuje kako će se snaći u školi, naravno gledamo Asc' i IX polje.

Dobro proučite situaciju sa vladarom IX polja da bi ste videli kakva je to uopšte škola ~ dobra ili loša. Ovde su recepcije IZUZETNO VAŽNE. Na primer : vladar IX polja je u egzaltaciji vladara V polja ~ škola misli da je dete divno i obožava ga, ili vladar IX polja je u padu vladara V polja ~ škola misli da je dete užasno i ne voli ga. Ovo važi i za obrnut slučaj ~ vladar V polja egzaltira vladara IX polja ~ dete je oduševljeno školom i rado ide i ne izostaje sa časova [ovo je zaista RETKOST ;)] ili pak vladar V polja je u padu vladar IX polja ~ dete mrzi školu, ne ide na časove i ne uči [mnogo verovatnija situacija :rolleyes:]

Onda se malo igrajte ~ zamislite vladara V polja da je u IX polju i posmatrajte kako se on oseća tamo. Pogledajte kako je postavljen, egzaltiran, debilitiran, slučajna dostojanstva? Znači, na primer vladar V polja je Jupiter u Jarcu, ali ga sad stavite da je u IX polju koje je u Ribama ~ sad je Jupiter u Ribama. Tu na primer je Jupiter u svom sedištu : znači dete će "plivati ko riba u vodi", ali na primer da je vladar V polja Saturn u Devici u I polju, a IX polje je u Ovnu ~ Saturn u Ovnu je u znaku svog pada ~ dete će jako loše da se snadje, a možda će i "pasti godinu"... itd... Naravno, obratite pažnju na promenu znaka ~ ako je vladar V polja Jupiter na 25° Riba u IX polju, dete će se odlično snaći u početku, a posle, kada Jupiter udje u znak Ovna, biće sve u redu, prirodno će ući u sistem ponašanja i učenja. Ovo važi i za obrnutu situaciju ~ Saturn na 29° je vladar V polja, ako ga stavimo u IX polje koje je u Ovnu ~ on je tu loš, ali uskoro ulazi u znak Bika, a Saturn se tu mnogo bolje snalazi ~ znači početak škole je izuzetno težak za dete, ali kasnije se ono prilagodjava i stabilizuje.

Ako pak je izbor izmedju dve škole, prva opcija pitača se dodeljuje III/IX polju. Zatim se traži signifikator za drugu opciju. NIKAKO NE IDITE KLASIČNIM METODOM 3.polje OD IX! To ovde nije dobro ~ UZMITE DRUGU ŠKOLU KAO "RIVALA" GLAVNOJ OPCIJI ~ ako je škola vezana za IX polje onda je rivalska škola III polje [i obrnuto] Naravno, najbolje je da vam klijent/pitač OPIŠE te škole, jer će te tako da najbolje primenite simboliku u horarcu :)

Kada nadjete signifikatore, uporedite njihove snage i odnos sa vladarem V polja. Ona škola sa najvećim dostojanstvom je "pobednik".

scorpiorising
15-04-2009, 02:55
Da li cu dobiti Erasmus stipendiju za master studije i otici u Svedsku?

15/04/2009, 02:39

http://s131.photobucket.com/albums/p315/cherryice7/?action=view&current=astro_2gw_117_horar_erasmus_hr25372.gif

IX polje - pocetak na 1'7" Skorpije, MA na 24'8" Riba

Obratite pažnju na prirodu znaka u kome se nadje IX polje i njegovog vladara

Ma, vatra u vodenom okruzenju(i pocetak IX polja i dispozitor MA)

Onda, obratite pažnju na aplikacije i uzajamne recepcije vladara IX polja i planete sa kojom se aplicira.

ako ja dobro vidim, prva aplikacija MA je konjunkcija 5°13 sa VE na 29'21" Riba i sve to u II polju(derivatno VI od IX)

uzajamne recepcije:

MA na 24'8" Riba egzlatira VE...

VE na 29'21" Riba u terminu, triplicitetu i licu MA...

ovo bi trebalo da bude povoljno, zar ne?

Ne znam koliko je ovde znacajan vladar X polja, kao profita, ali posto je X ukljesteno polje, vladar X polja je isti kao i kod IX, tj. MA, pa vazi sve isto...

biserna
15-04-2009, 11:15
Nesto mi nije jasno: ti si ovde asc. u jarcu sa saturnom u merkuru i mesecom u strelcu... Zasto insistiras na veneri? Mozda nesto nisam dobro shvatila?

scorpiorising
15-04-2009, 15:09
Nesto mi nije jasno: ti si ovde asc. u jarcu sa saturnom u merkuru i mesecom u strelcu... Zasto insistiras na veneri? Mozda nesto nisam dobro shvatila?

pa zato sto sam pokusala da pratim Shmishina uputstva sa pocetka ovog posta...a VE je planeta sa kojom MA sklapa konjunkciju:D

Angliana75
15-04-2009, 15:19
da li sam polozila ispit juce?..
jedno test pitanje....ako neko zeli da da komentar...
pitanje je postavljeno

OVDE (http://i264.photobucket.com/albums/ii178/Angliana75/ispit.gif)

biserna
15-04-2009, 15:45
Posto ni mesec ni jupiter ne prave nikakve aspekte sa merkurom, ja mislim da nisi... Malo me koleba trigon saturn - merkur, jer je saturn u devici ali mislim da je to druga prica.

mace
15-04-2009, 15:49
pitanje je postavljeno

jesi, a posto je proslo vreme tj vec si ga polagala gledam aspekte mo
ti kazi d ali gresim

mace
15-04-2009, 15:57
"DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?

Fakultet/viša škola je predstavljena IX poljem, dok je ispit u stvari "profit" od studiranja ~ X polje.

Aspekt izmedju vladara I polja i vladara X polja je od pomoći, ali ako imamo dovoljno recepcija, možemo se snaći i bez toga.

Kvadrat će označiti polaganje, izuzev ako su recepcije loše.
Opozicija će označiti padanje na ispitu, sem u slučaju IZUZETNO dobrih recepcija, gde može da se položi ispit ali uz minimalnu ocenu.

PODSETITE PITAČA DA BEZ OBZIRA NA POVOLJAN ODGOVOR IPAK MORA I DA SEDNE I DOBRO ZAGREJE STOLICU :D

Da li se na ovaj nacin tj sistem mogu moze primeniti i na pitanje da li cu zavrsiti godinu?

evo je karta: http://www.dodaj.rs/f/2U/MA/3vZUSHJI/i-god.gif

Me kao pitac se nalazi u 9 polju a vladalac X je takodje merkur ?
Nisam dugo bila jer sam upisala psihologiju a vidim da se ovde napreduje sa lekcijama :)

nego Smiso kako je bebi, ti?

i kako se gleda kad i pitac i vladalac x kuce isti kao ovde?

Angliana75
15-04-2009, 19:24
i ja bih htela da cujem Shmishio misljenje o mom horarcu..

kaliopaworld
15-04-2009, 20:49
pitanje je postavljeno

Ti si predstavljena sa Ju i sa Mo,a ispit sa Ve.Posto si pitala za nesto sto se vec dogodilo trebalo bi da se trazi separacioni aspekt izmedju planeta koje predstavljaju tebe i ispit.
...medjutim...
videla sam da je 13.04 u pitanju.Verovatno si mislila ovde na tadasnju situaciju jer se onda gledaju,tj traze aplikacioni aspekti?(da ne bi bilo zabune)
Povezivanja izmedju Mo,Ju sa Ve nema,sto bi nam ukazalo da je odgovor negativan ALI Ve je retro(mozda ovaj ispit polazes po 2 put) i prelazi iz ovna u ribe( i to ukazuje na mogucu promenu), gde ce biti pod vladarstvom Ju,a to si ti.Plus Mo je u strelcu .Rekla bih da odgovor na osnovu recepcija po Ju moze biti pozitivan ali cekamo Shmishonju da dopuni.
Ovo bi bila (kad gledamo Mo i Ve) recepcija po vladarstvu;)

Angliana75
15-04-2009, 21:00
kaliopaworld...hvala ti puno.. :)
eto ..samo jos da Shmisha da svoj komentar....

Shmishonja
16-04-2009, 10:29
Da li cu dobiti Erasmus stipendiju za master studije i otici u Svedsku?
15/04/2009, 02:39

http://s131.photobucket.com/albums/p315/cherryice7/?action=view&current=astro_2gw_117_horar_erasmus_hr25372.gif

Da vidimo ~ svaki ispit/diploma/stipendija se uvek gleda kao "vlasništvo" fakulteta koje se daje vama ~ fakultet je IX polje, a njegovo "vlasništvo" je X polje [2 od 9]

Da bi dobili potvrdan odgovor, treba da se povežu ili vladar I i vladar X polja ili Mesec i vladar X polja ili pak da ih neka druga planeta spaja ~ kod tebe imamo da si ti Mesec na 27° Strelca i retrogradni Saturn na 15° Device, a fakultet i stipendija su Mars na 24° Riba.

I izmedju Meseca i Marsa je separacioni 90° i izmedju Marsa i Saturna je separaciona 180°. Da li ih neko spaja ~ Saturn i Mars imaju prenos svetla preko Meseca, ali ih u tome sprečava Mesečev aspekt sa Merkurom. Na žalost, za sad nema potvrdnog odgovora :(

"DA LI ĆU POLOŽITI ISPIT?
Da li se na ovaj nacin tj sistem mogu moze primeniti i na pitanje da li cu zavrsiti godinu?

evo je karta: http://www.dodaj.rs/f/2U/MA/3vZUSHJI/i-god.gif

Da vidimo ~ Regiomontanus ne Plasidus ~ svaki ispit/diploma/stipendija/završavanje fakulteta je predstavljeno X horarnim poljem ~ ovde kod tebe, ti si predstavljena Asc' u Devici, sa Merkurom na 11° Bika u IX polju i Mesecom na 04° Jarca u IV polju. Završni ispiti je X polje ~ koje je ovde u Blizancima, pa tako opet gledamo Merkura ~ a da bi dobili potvrdan odgovor ~ treba nam Mesec aplikacija Merkur ili da ih neko treći spaja ~ kod tebe imamo direktnu aplikaciju Meseca i Merkura, što nam daje potvrdan odgovor :)

Shmishonja
16-04-2009, 10:46
pitanje je postavljeno

Ti si predstavljena Jupiterom u Vodoliji i Mesecom u Strelcu, a ispit je Venera u Ribama, retrogradna.

Izmedju Jupitera i Venere nema ni separacije ni aplikacije.

Izmedju Meseca i Venere ima daleka aplikacija 90°...

S obzirom da je Venera retrogradna, mislim da ćeš ponovo polagati ispit...

Reci šta je bilo na kraju :)

Angliana75
16-04-2009, 14:11
bila je recepcija po terminu Venere i Saturna ,a VE je vladar 10.polja =rezultat ispita a recepcija po triplicitetu Meseca i Marsa...a tu je pored VE iako MA nema sada neku osobenost u ovom mom pitanju ali VE je bila i postovana od strane onih teskih planeta...a i MO =ja

tako da je @mace pogodila,ali ne znam je li ofrlje ili stvarno?!
a iako nema nikakvog aspekta izmedju MO i JU i VE medjusobnog ....ali to je ono sto ja mislim da bez obzira na neku daljnju aplikaciju, Shmisho , MO sa JU ipak je MO veoma brza planeta...secas se kao u onom pitanju o kojem smo raspravljali?! ...jer R SA se nasao u 9.polju i ispit je zaista kasnio ,a to je odlika Sa ,pa jos je SA u Devici,pa je naglasio da ce prof. biti starija zena i uz to jos i poprilicno nervozna...ali ja sam ponukana prethodnim iskustvima Retro Saturna sama sebi rekla da nikako ne smem da odgovaram prva i odmah...nego bar druga ili treca..zato je kalipoaworld pomislila da sam polagala drugi put,a nisam!prvi put sam polagal i polozila!i to sa cistom 10!neverovatno jel da?:)
iako vidno nervozna profesorka me je istresla iz gaca :D...pitala me je 15 min. i procesljala celo gradivo od A - Z (po Engleskom alphabetu) a to je sve odlika tog R SA u Devici u 9.polju....i naravno nije imala kud i dobila sam najvisu ocenu!..ali R VE je dobra...a zasto?zato sto je tada bila egzaltirana i u triplicitetu MO i terminu SA...;)

eto koliko sam ja shvatila horarnu..ali nista bez ZET8LIte programa...zaista ne bih mogla napamet da naucim sve te termine ,triplicitete ,lica...itd.itd....

eh da...ispit je bio usmeni...a mozda i zbog toga sto je ME kao vladar R SA u Devici bio aplikacionom aspektu sa SA i to trigonu!i jos je taj isti ME na vrhu 5.polja...

Shmishonja
16-04-2009, 15:05
bila je recepcija po terminu Venere i Saturna ,a VE je vladar 10.polja =rezultat ispita a recepcija po triplicitetu Meseca i Marsa...a tu je pored VE iako MA nema sada neku osobenost u ovom mom pitanju ali VE je bila i postovana od strane onih teskih planeta...a i MO =ja

tako da je @mace pogodila,ali ne znam je li ofrlje ili stvarno?!
a iako nema nikakvog aspekta izmedju MO i JU i VE medjusobnog ....ali to je ono sto ja mislim da bez obzira na neku daljnju aplikaciju, Shmisho , MO sa JU ipak je MO veoma brza planeta...secas se kao u onom pitanju o kojem smo raspravljali?! ...jer R SA se nasao u 9.polju i ispit je zaista kasnio ,a to je odlika Sa ,pa jos je SA u Devici,pa je naglasio da ce prof. biti starija zena i uz to jos i poprilicno nervozna...ali ja sam ponukana prethodnim iskustvima Retro Saturna sama sebi rekla da nikako ne smem da odgovaram prva i odmah...nego bar druga ili treca..zato je kalipoaworld pomislila da sam polagala drugi put,a nisam!prvi put sam polagal i polozila!i to sa cistom 10!neverovatno jel da?:)
iako vidno nervozna profesorka me je istresla iz gaca :D...pitala me je 15 min. i procesljala celo gradivo od A - Z (po Engleskom alphabetu) a to je sve odlika tog R SA u Devici u 9.polju....i naravno nije imala kud i dobila sam najvisu ocenu!..ali R VE je dobra...a zasto?zato sto je tada bila egzaltirana i u triplicitetu MO i terminu SA...;)

eto koliko sam ja shvatila horarnu..ali nista bez ZET8LIte programa...zaista ne bih mogla napamet da naucim sve te termine ,triplicitete ,lica...itd.itd....

eh da...ispit je bio usmeni...a mozda i zbog toga sto je ME kao vladar R SA u Devici bio aplikacionom aspektu sa SA i to trigonu!i jos je taj isti ME na vrhu 5.polja...

Extra je što si položila.

Ali... Venera i Saturn nisu u uzajamnoj recepciji terminu, Saturn je u terminu Jupitera... tvom terminu... iako sam Saturn sem što je u polju fakulteta uopšte nema veze sa tvojim konkretnim pitanjem.

Mesec jeste najbrža planeta, ali ako nema DIREKTAN aspekt sa signifikatorom/ima, ne može da se dobije ni odgovor, a ovde Mesec prvo ima prvo 90° sa Saturnom, pa tek onda 60° sa Jupiterom...

Ja samo radim po pravilima TA :cool:

Nije ni TA apsolutno ispravna, seti se samo koliko horaraca nije dalo tačan rezultat :rolleyes:

Angliana75
16-04-2009, 15:14
Extra je što si položila.

Ali... Venera i Saturn nisu u uzajamnoj recepciji terminu, Saturn je u terminu Jupitera... tvom terminu... iako sam Saturn sem što je u polju fakulteta uopšte nema veze sa tvojim konkretnim pitanjem.

Mesec jeste najbrža planeta, ali ako nema DIREKTAN aspekt sa signifikatorom/ima, ne može da se dobije ni odgovor, a ovde Mesec prvo ima prvo 90° sa Saturnom, pa tek onda 60° sa Jupiterom...

Ja samo radim po pravilima TA

Nije ni TA apsolutno ispravna, seti se samo koliko horaraca nije dalo tačan rezultat :rolleyes:

hmm..moguce da nije TA ispravna...ne samo za ovaj ispit..nego sam skoro pronasla na onoj zakljucanoj temi Horarna pitanja od prosle godine isto je bilo pitanje da li cu poloziti ispit...i isto je bilo receno da cu ga poloziti a ja ga polozila mnogo kasnije :( ...ali onda gresi ZET8LITE program...:( ...ja nema sanse da naucim sva ta dostaojanstva,termine ,triplicitete,lica....:confused: ..to je za mene Spansko selo...ja cu ipak da se drzim po tom programu..

u sustini mislim da je astrologija egzaktna...i zaista mi je zao sto je ne proglase naukom pa da je studiramo ...ja bih prva!;) ...samo je u nama kako je tumacimo....to je neko moje misljenje...ali ti to Shmisho radis dobro..ja bi ti dala titulu Mastera ...

Shmishonja
16-04-2009, 15:22
hmm..moguce da nije TA ispravna...ne samo za ovaj ispit..nego sam skoro pronasla na onoj zakljucanoj temi Horarna pitanja od prosle godine isto je bilo pitanje da li cu poloziti ispit...i isto je bilo receno da cu ga poloziti a ja ga polozila mnogo kasnije ...ali onda gresi ZET8LITE program... ...ja nema sanse da naucim sva ta dostaojanstva,termine ,triplicitete,lica.... ..to je za mene Spansko selo...ja cu ipak da se drzim po tom programu..

u sustini mislim da je astrologija egzaktna...i zaista mi je zao sto je ne proglase naukom pa da je studiramo ...ja bih prva! ...samo je u nama kako je tumacimo....to je neko moje misljenje...ali ti to Shmisho radis dobro..ja bi ti dala titulu Mastera ...

Pa i ja samo koristim Zet 8 Lite astro program. Meni je samo u podešavanjima za triplicitet, termin podešeno na Ptolomeja, za dekanat / lice mi je podešeno na Chaldean, a za vladara stepena mi je opcija Classic, možda je u tome razlika :confused:

Ako ništa drugo, postoji Ptolomejeva tabela ovde na Forumu, pa je najbolje odatle da se gleda planetarno dostojanstvo ;)

Hvala na pohvalama, ja samo učim i pratim po onome kako Froli podučava :o

Angliana75
16-04-2009, 15:38
Pa i ja samo koristim Zet 8 Lite astro program. Meni je samo u podešavanjima za triplicitet, termin podešeno na Ptolomeja, za dekanat / lice mi je podešeno na Chaldean, a za vladara stepena mi je opcija Classic, možda je u tome razlika

Ako ništa drugo, postoji Ptolomejeva tabela ovde na Forumu, pa je najbolje odatle da se gleda planetarno dostojanstvo

Hvala na pohvalama, ja samo učim i pratim po onome kako Froli podučava :o

a ha...sad cu i ja da podesim...ja nemam pojma da ima i to da se podesava :confused: ...samo sto je problem sto ja uopste ne mogu da nadjem LICE :( u tom programu...a znam da postoji ta Ptolmejeva Tabela..samo jos kad bih naucila da je citam...ali nema sanse...stvarno za neke stvari ne mogu da shavtim kako ne razumem..:confused: ..e qq...al' sam Gllllll...pa:D

*Invisibleshadow*
16-04-2009, 15:45
koji faks da odaberem ?split 15.44,16.04.09
(recimo da sam razmišljala o dizajnu ,jezicima ,filozofiji i tako)

hoću li položit ispit koji pišem u u utorak?19.11split,17.04

nina4
17-04-2009, 17:37
Kcerka mi je danas pismeno polagala posljednji ispit na drugoj godini socioloskog fakulteta i ujedno je vezano s tim(radi iskustva) prije 10 dana trazila posao preko ljeta.Jos uvijek nije dobila nikakav odgovor premda su rekli zvati ,a rok je vec prosao ,pa me interesuje da li ce biti povoljno za nju?Od srca hvala. 17.34. Landskrona S vedska

Shmishonja
22-04-2009, 14:40
koji faks da odaberem ?split 15.44,16.04.09
(recimo da sam razmišljala o dizajnu ,jezicima ,filozofiji i tako)

hoću li položit ispit koji pišem u u utorak?19.11split,17.04

Da vidimo ~ ti si ovde predstavljena Merkurom u Biku u IX polju i Mesecom u Jarcu na samom vrhu V polja. Razum ti kaže [Merkur] da treba da se baviš nečim "konkretnim i profitabilnim" a srce [Mesec] te vuče na umetnost. IX polje je u Biku, sa retro Venerom u Ribama u VII polju.

U kombinaciji Merkur u Biku i Mesec u Jarcu i Venere u Ribama svakako bih ti dala odgovor da fakultet treba da bude kreativnog tipa [Mesec u Vp.], dizajn [Bik] nakit [Bik] odeća [Venera].

Za jezik i filozofiju nema puno pokazatelja, sem što je sama Venera u Ribama kao glavni vladar IX polja pod vladavinom Jupitera, ali tebe srce ipak vuče na kreativno izražavanje i slikanje, crtanje, fotografiju, muziku.

A za drugo pitanje ~ da li ćeš položiti ispit : ti si stacionarna Venera u Ribama na 29° a ispit je X polje na 28° Raka [kraj znaka] sa Mesecom na 29° Jarca. Mesec i Venera imaju medjusobnu aplikaciju tako da je odgovor potvrdan, ali samim tim što se 60° odigrava na 29° imam utisak da ćeš uskoro da imaš još nekakvo petljanje sa istim ispitom [drugi deo, usmeni ili šta već]

Kcerka mi je danas pismeno polagala posljednji ispit na drugoj godini socioloskog fakulteta i ujedno je vezano s tim(radi iskustva) prije 10 dana trazila posao preko ljeta.Jos uvijek nije dobila nikakav odgovor premda su rekli zvati ,a rok je vec prosao ,pa me interesuje da li ce biti povoljno za nju?Od srca hvala. 17.34. Landskrona S vedska

Da vidimo ~ ona je predstvaljena retro Saturnom u Devici u horarnom XII polju, a to je njeno VIII polje ~ jako je zabrinuta za celu situaciju, a njen ispit/posao je predstavljen horarnim I poljem [10p od 5 p.] koje je u Vagi, sa retro Venerom na kraju znaka Riba. Venera i Saturn nemaju aplikacija iako su medjusobno povezani preko Ptolomejeve tabele. Samim tim, ispit će proći, ali verovatno od posla neće biti [za sadg ništa. Ali se nadam da sam pogrešila...

dannijella
29-04-2009, 09:50
Nadam se da nisam omanula temu tj da cete je prihvatiti ovde. Naime aznima me da li cu iz treceg puta (za 2-3 nedelje) poloziti vozacki ispit.
Beograd, 09-54 h, 29.04.2009. Hvala puno!!!

Shmishonja
29-04-2009, 13:30
Nadam se da nisam omanula temu tj da cete je prihvatiti ovde. Naime zanima me da li cu iz treceg puta (za 2-3 nedelje) poloziti vozacki ispit.
Beograd, 09-54 h, 29.04.2009. Hvala puno!!!

Nisi omanula ~ i vozački ISPIT je ISPIT i spada pod oblas "obrazovanja" :)

Ti si Mesec u Raku u XII polju ~ ispit je X polje u Ribama sa Jupiterom u Vodoliji u VIII polju.

S obzirom da nema medju njima aplikacionih aspekata, niti ih neka treća planeta spaja, ne bih da baxuziram, ali mislim da nećeš ni ovog puta da položiš ispit ~ obavezno javi šta je bilo :cool:

Acting_Me
29-04-2009, 18:03
Pitala bih za sestru koji bi fakultet bilo najbolje da upise, i gdje?
datum rodjenja 17.10.1990 Niksic 23:25
vrijeme post pitanja 18:03 29.04.2009

astrovila
30-04-2009, 15:59
Da li cu diplomirati do septembra?
Novi sad 15 i 58 30.04.2009.

zabicaa
01-05-2009, 03:16
Kada cu diplomirati?

01.05.2009. 03:16 Novi Sad

Shmishonja
01-05-2009, 10:48
Pitala bih za sestru koji bi fakultet bilo najbolje da upise, i gdje?
datum rodjenja 17.10.1990 Niksic 23:25 ovo ne treba
vrijeme post pitanja 18:03 29.04.2009 ovo treba

Da vidimo ~ ona je predstavljena horarnim III poljem, koje se nalazi u Strelcu, sa Jupiterom na 23° Vodolije u horarnom IV polju, njenom II polju. Njen fakultet će biti predstavljen 9 poljem od horarnog III polja ~ a to je horarno XI polje na 00° Device, sa Merkurom na 29° Bika u horarnom VIII polju, njenom VI polju. Mesec je na 10° Raka u horarnom IX polju.

E, sad, analiza vladara IX polja ~ da vidimo šta ta planeta voli, pa samim tim, koji bi fakultet njoj odgovarao :

• ○ • ovde imamo Merkura na 29° Bika O° Pleiadaes ["zamućen vid"] : upravo ova postavka nam daje do znanja da ona "ne vidi" koji bi fakultet trebala da upiše. S obzirom da su i Mesec i Merkur i u praznom hodu i uskoro menjaju znak, nedoumica je očigledna.

• ○ • Promenom znaka i izlaska iz praznoh hoda, Merkur će biti u svom drugom sedištu ~ u znaku Blizanaca i prvi aspekt koji bude sklopio biće upravo sa Mesecom koji je isto promenio znak i ušao u znak Lava.

• ○ • Sama pozicija Meseca u Raku u horarnom IX polju sugeriše da bi fakultet trebao biti blizu doma gde sestra živi [Rak se vezuje za grad gde je rodjena] Takodje, Merkur u Biku egzaltira taj Mesec, pa opet daje sliku da bi osobi najbolje bilo da ostane blizu kuće.

• ○ • Tip fakulteta : Merkur se obično vezuje za komunikacije, pisanje, govor, s obzirom da iz Bika ulazi u Blizance, to još više naglašava neki fakultet koji se vezuje za ljude, vaspitanje, obrazovanje, ali isto tako i za tehnologiju, Merkur je u njenom VI polju, pa je moguće da bi mogla da upiše i psihologiju, ali i medicinu ako ima sklonosti ka tome.

• ○ • S druge strane, arapska tačka obrazovanja ~ nalazi se 09° Škorpiona u horarnom I polju [tvom polju] pa je moguće da će sestra da sledi tvoje korake.

Da li cu diplomirati do septembra?
Novi Sad 15 i 58 30.04.2009.

Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici i to na 28°, sa Merkurom na 29° Bika u IX polju. Mesec je na 23° Raka u X polju. Tvoj racio je usmeren na sam fakultet, a srce ti treperi da li će ispiti proći kako treba.

• ○ • S obzirom da i Mesec i Merkur menjaju svoj znak i izlaze iz praznog hoda, stagnacija koja je do sad trajala će prestati, a dodatno, Mesec i Merkur imaju medjusobno prvu aplikaciju 60° pa samim tim odgovor je potvrdan, hoćeš, diplomiraćeš u željenom roku.

Kada cu diplomirati?

01.05.2009. 03:16 Novi Sad

Da vidimo ~ ti si Asc' u Ribama sa Jupiterom na 23° Vodolije u XII polju i Mesec na 00° Lava na vrhu samog VI polja. Fakultet je IX polje u Strelcu a diplomski ispit je X polje u Strelcu, pa imaju isti signifikator kao i ti ~ Jupiter.

• ○ • Nama treba povezivanje Meseca i Jupitera da bi dobili potvrdan odgovor ~ Mesec i Jupiter imaju aplikaciju, ali nju prekida čak 2 Mesečeva aspekta ~ Mesečav aspekt sa Venerom i Mesečev aspekt sa Marsom ~ ovo nam ukazuje da ćeš diplomirati ali ne u željenom i planiranom roku, jer će te nedostatak para, ali i polaganje ponovno nekih ispita usporiti u tome.

VIDANA
01-05-2009, 11:05
da li cu ja diplomirati i kada...???
1.05.2009, 11.05h, bgd.

devojcica.sa.sibicama
01-05-2009, 14:43
Da li cu diplomirati do kraja godine?

Novi Sad, 1.05. u 14:44h

Shmishonja
01-05-2009, 15:56
da li cu ja diplomirati i kada...???
1.05.2009, 11.05h, bgd.

Da vidimo ~ ti si Asc' u Lavu, sa Suncem u BIku u X polju i Mesec u Lavu u I polju. Razum ti totalno vlada nad emocijama i emocije ti totalno vladaju nad razumom ~ ovde se vidi velika zbunjenost koja vlada tvojim mislima.

Diplomski ispit je X polje ~ ono se nalazi u Ovnu sa Marsom u Ovnu u IX polju [polju fakulteta kojim vlada Jupiter u Vodoliji]

U razgovoru sa Ptolomejem on nam je rekao za Sunce da :

• Sunce je pod vladavinom Venere i u njenom je triplicitetu
• Sunce egzaltira Mesec i u njegovom je dekanatu
• Sunce je u terminu Merkura
• Sunce se nalazi na stepenu kojim vlada Jupiter
• sve vezano za Mars za Sunce je u izgonu
• Sunce nema pad

○ iz ovoga vidimo da je tebi mnogo bitnije brdo drugih stvari nego samo polaganje diplomskog ispita, jer se Sunce vezalo i za Veneru i za Mesec i za Merkur, a nikako ne voli Marsa iako si orijentisana na sam fax [Jupiterov stepen]

E, sad, da vidimo šta Ptolomej ima da kaže za Mars :
• Mars je u svom sedištu i u svom licu
• egzaltira Sunce i u njegovom je triplicitetu
• u Venerinom je terminu i sve vezano za Veneru za marsa je u izgonu
• na Jupiterovom je stepenu
• sve vezano za Saturn za Mars je pad
○ iz ovoga vidimo da sam ispit je jako zainteresovan da ga ti položiš i ni malo ga ne interesuje ništa od onoga što tebe interesuje ;)
[I]
Na kraju ~ ono najbitnije ~ da li postoji aplikacija izmedju Sunca i Marsa ili Meseca i Marsa [?] Izmedju Sunca i Marsa nema aplikacija, niti ih neka treća planeta spaja, a izmedju Meseca i Marsa ima medjusobna direktna 120° aplikacija. Znači ~ odgovor je potvrdan ~ vremenski -/+ 2 godine.

Da li cu diplomirati do kraja godine?

Novi Sad, 1.05. u 14:44h

○ Da vidimo ~ ti si Asc' u Devici sa Merkurom na 00° Blizanaca u IX polju i Mesec na 09° Lava u XI polju. Ispit je isto predstavljen Merkurom, jer je na vrhu X polja ~ Blizanac. Fakultet je IX polje u Biku, sa Venerom na 02° Ovna u VII polju.

○ Da bi dobili potvrdan odgovor, treba nam aplikacija izmedju Meseca i Merkura, ili da ih neka treća planeta spaja. Mesec i Merkur imaju separacioni 60°. Mesec ima sledeću aplikaciju 120° Venera. Potvrdnog odgovora i ima i nema, jer :

○ Merkur uskoro postaje retrogradan, pa samim tim iz ovog horarca dobijamo sledeći odgovor ~ može da se desi da će sve krenuti svojim pravim tokom, ti ćeš nabaviti sve podatke/udžbenike/informacije koje ti trebaju za polaganje završnih ispita, ali da će u jednom trenutku da jednostavno "staneš" sa svim tim i da se ponovo orijentišeš na ono što si do sad radila, a smetalo ti je da u roku završiš sa ispitima ~ to će verovatno biti simbolika retrogradnog Merkura u Biku.

devojcica.sa.sibicama
01-05-2009, 19:30
Hehe hvala puno najverovatnije da ce biti tako-mislila sam u junu ali po svemu sudeci bice septembar. Ispite sam na svu srecu polozila,aj bar tu muku sam skinula s vrata. Isto posle sto godina, sve si u pravu. A i jos pored toga radim. Hvala puno!!!

nina4
02-05-2009, 00:20
Da vidimo ~ ona je predstvaljena retro Saturnom u Devici u horarnom XII polju, a to je njeno VIII polje ~ jako je zabrinuta za celu situaciju, a njen ispit/posao je predstavljen horarnim I poljem [10p od 5 p.] koje je u Vagi, sa retro Venerom na kraju znaka Riba. Venera i Saturn nemaju aplikacija iako su medjusobno povezani preko Ptolomejeve tabele. Samim tim, ispit će proći, ali verovatno od posla neće biti [za sadg ništa. Ali se nadam da sam pogrešila...

Draga Shmisho,hvala na odgovoru.Bilo je malo greske ....,jer je kcerka prije par dana dobila odgovor da je dobila taj posao,a rezultate za ispit ce saznati tek 8.maja,pa cu javiti.U svakom slucaju puno ti hvala.

Ramona
02-05-2009, 10:30
Da li cu sljedece (akademske) godine upisati zeljeni postdiplomski studij? (ciljam na jedan odredjeni u odredjenom mjestu)

p.s. uh ne stavih vrijeme oooo danas sam smusena.. :o
02.05.2009. u 10:22, Sarajevo

julijasd
05-05-2009, 18:26
Da li cu upisati zeljeni fakultet ove godine?
18:24h
05.05.2009.
Smederevo

*Invisibleshadow*
05-05-2009, 22:13
A za drugo pitanje ~ da li ćeš položiti ispit : ti si stacionarna Venera u Ribama na 29° a ispit je X polje na 28° Raka [kraj znaka] sa Mesecom na 29° Jarca. Mesec i Venera imaju medjusobnu aplikaciju tako da je odgovor potvrdan, ali samim tim što se 60° odigrava na 29° imam utisak da ćeš uskoro da imaš još nekakvo petljanje sa istim ispitom [drugi deo, usmeni ili šta već]

[/FONT][/COLOR]

nažalost nisam prošla,tj. dobila pozitivnu ocjenu ,možda zato jer sam pitala za onaj utorak prije kao ali svejedno ispit bi bio jednak :(
sljedeći tjedan ponovo pišem test nadam se da ću ispravit :)

Ramona
05-05-2009, 22:19

nažalost nisam prošla,tj. dobila pozitivnu ocjenu ,možda zato jer sam pitala za onaj utorak prije kao ali svejedno ispit bi bio jednak :(
sljedeći tjedan ponovo pišem test nadam se da ću ispravit :)

E pa mozda je to to sto kaze "nekakvo petljanje s istim ispitom".. pisat ces ga ponovo pa mozda tek onda poloziti ;)

Hoce neko pogledati moj horarac iz prethodnog posta.. nije da mi se zuri (vidi se po samnom pitanju) ali eto..

*Invisibleshadow*
05-05-2009, 23:41
E pa mozda je to to sto kaze "nekakvo petljanje s istim ispitom".. pisat ces ga ponovo pa mozda tek onda poloziti ;)

iskreno se nadam :)

mikica
06-05-2009, 01:10
moje pitance na ovu temu bi bilo da li cu uspjeti diplomirati,zavrsti fakultet prije jeseni,prije ulaska saturna u 9kucu? 06.05,2009 01:11 sarajevo
hvaja:)))

Shmishonja
06-05-2009, 10:23
Da li cu sljedece (akademske) godine upisati zeljeni postdiplomski studij? (ciljam na jedan odredjeni u odredjenom mjestu)

p.s. uh ne stavih vrijeme oooo danas sam smusena.. :o
02.05.2009. u 10:22, Sarajevo

Da vidimo ~ ti si Mesec na 18° Lava u II polju, fakultet je Jupiter na 24° Vodolije u VIII polju, a ispiti su Mars 07° Ovna O° X polje.

Ovde imamo opciju da ti kao Mesec si povezana sa Jupiterom preko lica ~ dok sa Marsom nemaš konekcije uopšte.

Dodatno, Mesec i Jupiter imaju aplikacionu 180°, što nam daje dve solucije ~ ili će ti se studiranje produžiti, ili ćeš otići u to mesto gde planiraš da daš postdiplomske studije, ali ćeš kasnije zažaliti što si to mesto izabrala.

180° nam daje te dve solucije :
a) "uzimala - davala" ili pak
b)"ostvarila ti se želja ai to nije ono u stvari što si htela, al' nema natrag".

Da li cu upisati zeljeni fakultet ove godine?
18:24h
05.05.2009.
Smederevo

Da vidimo ~ ti si Mars 10° Ovna u VI polju i Mesec 03° Vage na kraju XI polja. Fakultet je Merkur 01° Blizanaca u VIII polju.

Izmedju njih nema povezivanja, a dodatno, sam Merkur uskoro postaje retrogradan, pa je moguće da će doći do promene, jer ne samo što on kreće retrogradno i menja znak [vraća se u Bika] već i sam vrh IX polja je na 28° Blizanaca, pa samim tim će se vladar promeniti i umesto Merkura biće Mesec. Dodatno, nema povezivanja izmedju Marsa i Merkura, ali ima izmedju Marsa i Meseca ~ to nam daje odgovor da će prvo nešto u vezi samog polaganja na fakultetu da se promeni, što će malo da ti poremeti planove, ali da ćeš ipak na kraju upisati ono što želiš. Jedini je problem što se izmedju Marsa i Meseca javlja 180° koji kao i gore što sam navela često može da ti donese kasnije probleme tipa "možda ipak nisam trebala ovaj fax da upisujem" jer se možda nećeš snaći.

Shmishonja
06-05-2009, 10:51
moje pitance na ovu temu bi bilo da li cu uspjeti diplomirati,zavrsti fakultet prije jeseni,prije ulaska saturna u 9kucu? 06.05,2009 01:11 sarajevo
hvaja:)))

Da vidimo ~ ti si Mesec 07° Vage u VIII polju i retrogradni Saturn 15° Device u O° sa vrhom VIII polja. Fakultet je Venera 04° Ovna u II polju, završni ispit je Mars 10° Ovna u II polju.

Saturn nema nikakvu poveznost sa Marsom, dok sve vezano za Veneru je lice i pad.
Mesec s druge strane je pod vladavinom Venere i u njenom terminu, ali sve vezano za Mars je izgon.

Ovde vidimo veliku kontradiktornost ~ ti bi htela da požuriš, ali opet znaš da "sve što je brzo, to je i kuso", ti taj fakultet voliš, ali nisi spremna, ili ne želiš još uvek da se baciš na završno učenje i završiš studije.

E, sad, Saturn nema povezanosti preko aspekata ni sa Marsom, ni sa Venerom, dok ih s druge strane Mesec spaja ~ Mesec je imao separacionu 180° sa Venerom, a ima aplikacionu 180° sa Marsom.

Odgovor bi bio ~ s obzirom da je u igri 180° ~ na žalost nećeš, biće nekoliko prilika ali ćeš ih ti ili propustiti ili nećeš na pravi način da ih iskoristiš.

p.s.
Tr. Satrun u IX može da ti pomogne, ne da ti odmogne ako ga pravilno iskoristiš ;)

Ramona
06-05-2009, 10:58
Da vidimo ~ ti si Mesec na 18° Lava u II polju, fakultet je Jupiter na 24° Vodolije u VIII polju, a ispiti su Mars 07° Ovna O° X polje.

Ovde imamo opciju da ti kao Mesec si povezana sa Jupiterom preko lica ~ dok sa Marsom nemaš konekcije uopšte.

Dodatno, Mesec i Jupiter imaju aplikacionu 180°, što nam daje dve solucije ~ ili će ti se studiranje produžiti, ili ćeš otići u to mesto gde planiraš da daš postdiplomske studije, ali ćeš kasnije zažaliti što si to mesto izabrala.

180° nam daje te dve solucije :
a) "uzimala - davala" ili pak
b)"ostvarila ti se želja ai to nije ono u stvari što si htela, al' nema natrag".

:eek: uh...
a ja se tako radujem svemu tome i nadam najboljem..
hajde polako ako dodje do toga i kad dodje mozda se stvari promjene na bolje. :rolleyes:

Hvala Shmile! :4hug:

mikica
06-05-2009, 13:44
Da vidimo ~ ti si Mesec 07° Vage u VIII polju i retrogradni Saturn 15° Device u O° sa vrhom VIII polja. Fakultet je Venera 04° Ovna u II polju, završni ispit je Mars 10° Ovna u II polju.

Saturn nema nikakvu poveznost sa Marsom, dok sve vezano za Veneru je lice i pad.
Mesec s druge strane je pod vladavinom Venere i u njenom terminu, ali sve vezano za Mars je izgon.

Ovde vidimo veliku kontradiktornost ~ ti bi htela da požuriš, ali opet znaš da "sve što je brzo, to je i kuso", ti taj fakultet voliš, ali nisi spremna, ili ne želiš još uvek da se baciš na završno učenje i završiš studije.

E, sad, Saturn nema povezanosti preko aspekata ni sa Marsom, ni sa Venerom, dok ih s druge strane Mesec spaja ~ Mesec je imao separacionu 180° sa Venerom, a ima aplikacionu 180° sa Marsom.

Odgovor bi bio ~ s obzirom da je u igri 180° ~ na žalost nećeš, biće nekoliko prilika ali ćeš ih ti ili propustiti ili nećeš na pravi način da ih iskoristiš.

p.s.
Tr. Satrun u IX može da ti pomogne, ne da ti odmogne ako ga pravilno iskoristiš ;)

aauuuu Smis...:(bas me krenulo zadnju godinu sve,pa eto i fakultet:eek:
hvala ti...a kako mislis pravilno da ga iskoristim?zar sa u 9 ne znaci da ce da zakoci fakultet?

Marsovka
07-05-2009, 11:36
aauuuu Smis...:(bas me krenulo zadnju godinu sve,pa eto i fakultet:eek:
hvala ti...a kako mislis pravilno da ga iskoristim?zar sa u 9 ne znaci da ce da zakoci fakultet?

Saturn nije uvek "negativac". On daje odgovornost, vredan rad, ucenje...znaci, ako "zagrejes" stolicu - on ce biti od pomoci ;)

Shmishonja
07-05-2009, 15:10
Saturn nije uvek "negativac". On daje odgovornost, vredan rad, ucenje...znaci, ako "zagrejes" stolicu - on ce biti od pomoci ;)

Ne treba da se dodam :D

mija
09-05-2009, 11:09
Da li da upisem fakultet ove godine i koji? Sto se tice mjesta da li u Gracu ili u Becu?
9.5.2009,11.11 Kapfenberg,Austria

*Invisibleshadow*
15-05-2009, 21:30
iskreno se nadam :)

nažalost nisam dobila pozitivnu ocjenu.:( :( :( isad postoji mogućnost da padnem taj predmet

pa evo da postavim pitanje,da li ću proći taj predmet 18.37,15.05.09 -split

Tanja_13
15-05-2009, 23:01
Da li cu ja upisati fakultet i koji?
23h00min 15.05 Valjevo

julijasd
16-05-2009, 00:55
Da li cu upisati umetnicki fakultet ove skolske godine?
00:53h
16.maj 2009.
Smederevo

VIDANA
16-05-2009, 10:25
da li ovaj san ima neko znacenje???
10.25h - Bgd. - 16.05.2009.

Skorpija
17-05-2009, 17:46
Ja imam u utorak jedan bitan kolokvijum,pitanje je da li cu ga poloziti.Postavila sam ga danas u 14:23 Pancevo

Vladar asc i mc-a je merkur,i ne znam sada kako se to posmatra,jos gore to sto je taj merkur blizu algola,a mesec je u praznom hodu i pravi 90* sa merkurm:eek: Mozda vec i sama znam odgovor,ali ne mogu sama bez recepcija da dodjem do odg.

Marsovka
17-05-2009, 23:24
Mislim da ovo pitanje nije za ovu temu:)

Ja imam u utorak jedan bitan kolokvijum,pitanje je da li cu ga poloziti.Postavila sam ga danas u 14:23 Pancevo

Vladar asc i mc-a je merkur,i ne znam sada kako se to posmatra,jos gore to sto je taj merkur blizu algola,a mesec je u praznom hodu i pravi 90* sa merkurm:eek: Mozda vec i sama znam odgovor,ali ne mogu sama bez recepcija da dodjem do odg.

Uh, evo da probam, ali nisam optimista.
Mesec i Merkur su u separaciji, oba u praznom hodu, Merkur je retro...
Separacija ne daje nadu, a ni prazan hod, koji ukazuje da ce biti odlaganja, retro planeta sluti da ce biti ponavljanja ~ verujem da si ovo sve uocila :cool:
Osim toga, vladar 9.polja (tvoje znanje) je Venera u Ovnu,pa jos u vrhu 8.polja, sto definitivno govori da ispit nisi spremila :D ...izgleda da ces jos malo grejati stolicu, a ja zelim da "prevaris" zvezde i javis nam da je ispit polozen :)

Skorpija
17-05-2009, 23:49
Hvala ti puno draga Marsovka,nije ispit,ali je takodje bitno,sve u svemu bih morala da izadjem na ispit,pa mozda taj retro merkur znaci upravo to...

Marsovka
18-05-2009, 00:12
Hvala ti puno draga Marsovka,nije ispit,ali je takodje bitno,sve u svemu bih morala da izadjem na ispit,pa mozda taj retro merkur znaci upravo to...

Za horarac nije bitno da li je kolokvijum ili ispit...pitane je vezano za 10.polje ~ rezultat znanja iliti 2.od 9. :)

Shmishonja
18-05-2009, 09:40
ZNANJE, PUTOVANJA, SNOVI, FAKULTET [ISPITI]

Pitanja kao :
~ da li ću profitirati od svog znanja?
~ da li ću položiti ispit?
~ da li ovaj san ima neko značenje?
~ koju školu da odaberem?

Acting_Me
18-05-2009, 18:57
Ne znam da li je ovo pravo mjesto da postavim pitanje, ali-Planiram da idem kod jednog astrologa, da li da idem? 18:57 Niksic, 18.05.2009 Izvinjavam se moderatorima ako nije.

VIDANA
20-05-2009, 19:49
da u pravu si....!
~ovako je najpametnije odgovoriti ....

Shmishonja
20-05-2009, 21:58
IX polje predstavlja ZNANJE koje osoba koja pita, ili pak za koju se pita poseduje.

Ovo pitanje mi je danas palo na pamet ~ da li da moj šuntavi kompjuter koji već izvesno vreme štuca i odbija saradnju, odnesem kod drugara u firmu da mi ga popravi ili da ga odnesem kod nekog drugog majstora?

Pitanje sam postavila da bi videla ko je od njih dvoje više "naklonjen" svojim znanjem prema popravci mog kompjutera. Pare bih dala i drugu i tom majstoru, tako da je problem ostao u ~ koga od njih dvoje da odaberem...

Datum : 20.05.2009.
Vreme : 16h00
Mesto : Bgd
Sistem kuća : Regiomontanus
Čart : ☼ kompjuter ☼ (http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/horarci/popravkakompjutera.gif)

♥ Ja sam Venera na 15° Ovna na vrhu VII polja.
♦ Moj kompjuter Mars na 21° Ovna u VII polju.
♣ Moj drugar Sunce na 29° Bika u VIII polju ~ njegovo IX polje je horarno VII polje.
♠ Majstor Jupiter na 25° Vodolije u V polju ~ njegovo IX polje je horarno II polje.
◘ Mesec na 07° Ovna na kraju VI polja.

vilenija
20-05-2009, 22:45
~ da li da moj šuntavi kompjuter koji već izvesno vreme štuca i odbija saradnju, odnesem kod drugara u firmu da mi ga popravi ili da ga odnesem kod nekog drugog majstora?
♥ Ja sam Venera na 15° Ovna na vrhu VII polja.
♦ Moj kompjuter Mars na 21° Ovna u VII polju.
♣ Moj drugar Sunce na 29° Bika u VIII polju ~ njegovo IX polje je horarno VII polje.
♠ Majstor Jupiter na 25° Vodolije u V polju ~ njegovo IX polje je horarno II polje.
◘ Mesec na 07° Ovna na kraju VI polja.

sto se tice znanja, izgleda da ga poseduju i jedan i drugi (MA u vladarstvu i VII), ali sunce je u snaznijem dostojanstvu venere pa je to pokazatelj da ce ti on rado izaci u susret u smislu brze i kvalitetnije usluge iz razloga sto ti je privrzeniji u odnosu na majstora koji prema tebi nema nikakvih emocija (logicno)...
sa druge strane, oba tvoja signifikatora su u snaznom dostojanstvu sunca, pa tako da bi ta uzajamna pozitivna recepcija bila u ovom slucaju presudna...
medjutim, zanimljiva mi je ova gotovo egzaktna antiscija venere sa saturnom koji vlada IV i V kucom...ako tvoj drugar ima poslovnog partnera sa kojim saradjuje (V=VII od XI), postaraj se da tvoj komp ne padne u njegove ruke, jer mu znanje nije bas posebno (VE u izgonu)...ako pak ima zaposlenog (IV=VI od XI), onda je on dobar tehnicar (njegovo znanje ME), ali postoji mogucnost da nesto previdi i ne odradio posao kako treba (ME spljen i retrogradan)....

Miraceti
20-05-2009, 22:55
Vilenija duso pa gde se ti izgubi...da nisi se udala :)

Shmishonja
20-05-2009, 23:00
sto se tice znanja, izgleda da ga poseduju i jedan i drugi (MA u vladarstvu i VII), ali sunce je u snaznijem dostojanstvu venere pa je to pokazatelj da ce ti on rado izaci u susret u smislu brze i kvalitetnije usluge iz razloga sto ti je privrzeniji u odnosu na majstora koji prema tebi nema nikakvih emocija (logicno)...
sa druge strane, oba tvoja signifikatora su u snaznom dostojanstvu sunca, pa tako da bi ta uzajamna pozitivna recepcija bila u ovom slucaju presudna...
medjutim, zanimljiva mi je ova gotovo egzaktna antiscija venere sa saturnom koji vlada IV i V kucom...ako tvoj drugar ima poslovnog partnera sa kojim saradjuje (V=VII od XI), postaraj se da tvoj komp ne padne u njegove ruke, jer mu znanje nije bas posebno (VE u izgonu)...ako pak ima zaposlenog (IV=VI od XI), onda je on dobar tehnicar (njegovo znanje ME), ali postoji mogucnost da nesto previdi i ne odradio posao kako treba (ME spljen i retrogradan)....

:D:D to kao da si i prošli put bila samnom kada mi se pokvario kompjuter i videla šta se desilo :D:D

vilenija
20-05-2009, 23:22
to kao da si i prošli put bila samnom kada mi se pokvario kompjuter i videla šta se desilo
:D :D :D

samo sto ja ne bih gledala tvoj komp kroz mars, iako je on valadar II polja (pokretna imovina) vec kroz merkur...retrogradna i spaljena planeta na algolu uz to prirodni signifikator tehnickih stvari, mislim da to mnooogo bolje opisuje tvoj komp od snaznog marsa...
jupiter ima gotovo egzaktni kvadrat sa merkurom...

Shmishonja
21-05-2009, 09:28
:D :D :D

samo sto ja ne bih gledala tvoj komp kroz mars, iako je on valadar II polja (pokretna imovina) vec kroz merkur...retrogradna i spaljena planeta na algolu uz to prirodni signifikator tehnickih stvari, mislim da to mnooogo bolje opisuje tvoj komp od snaznog marsa...
jupiter ima gotovo egzaktni kvadrat sa merkurom...

Da je kompjuter retro Merkur ~ ne bih bila ovde ondak ~ jer bi to značilo da mi je kompjuter totalno otišao u peršun :p

Mars u Ovnu jeste dobra simbolika jer mi kompjuter ipak radi, ali upravo jer se preko pada vezuje za Saturn [koji je osnova bilo čega, pa i osnova kompjutera, baza podataka] pokazuje šta nije u redu sa njim.

... dodatno je preko Venere vezan za lice i izgon ~ to sam ja koja je i napravila tu grešku u kompjuteru ~ a upravo Marsa i Veneru spaja Saturn preko antiscije... nešto sam sama bez saveta i nadzora čačkala i ... naravno pokvarila... ;)

Shmishonja
21-05-2009, 13:25
Planiram da idem kod jednog astrologa, da li da idem? 18:57 Niksic, 18.05.2009

Da vidimo ~ pitanje je u stvari "da li taj astrolog ima dovoljno znanja da mi rastumači kartu?"

Ti si Asc' u Škorpionu, sa Marsom na 20° Ovna na kraju V polja.

Astrolog će biti predstavljen IX poljem i Mesecom na 13° Riba u IV horarnom polju ~ njegovom VIII polju.

Da bi videli da li ti astrolog "paše" analiziraćemo Mesec kroz Ptolomejevu tabelu :

Mesec na 13° Riba :
• njim vlada Jupiter i u njegovom je terminu i licu
• egzaltira Veneru
• u Marsovom je triplicitetu i na njegovom stepenu
• sve vezano za Merkur je i izgon i pad
○ iz ovoga vidimo da je astrolog vezan za tebe preko tripliciteta, a najviše je vezan za tvoje II polje [Jupiter] Dobro će se snaći sa simbolikom tvog VII polja i XI i XII polja [Venera] a nikako se neće snaći u simbolici tvog VIII polja [Merkur]

Dodatno ~ interesuje nas i njegovo IX polje ~ njegovo znanje ~ koje je predstavljeno horarnim V poljem [9 od IX] koje je na 00° Ovna ~ sa Marsom u Ovnu ~ svoj na svome, malo se pravi važan/a, ali u suštini ima dobro znanje i obrazovanje po pitanju astrologije.

Izmedju Meseca i Marsa postoji direktna aplikaciona O° pa samim tim do susreta će doći ~ -/+ nedelju dana :)

Acting_Me
21-05-2009, 23:33
Hvala Sh :)

Dolly
25-05-2009, 17:23
Hoce li moj najstariji sin proci razred.
17.21, 25.05.2009 u Fränkisch Crumbach (49° 44' 31.3'' N,8° 50' 0.0'' O.)
Hvala

aplazinic
25-05-2009, 18:13
kada cu zavrsiti master? 25.5.2009, 18 i 13, Beograd

Shmishonja
25-05-2009, 19:11
Hoce li moj najstariji sin proci razred.
17.21, 25.05.2009 u Fränkisch Crumbach (49° 44' 31.3'' N,8° 50' 0.0'' O.)
Hvala

• Da vidimo ~ ti si Asc' u Vagi, sa Venerom u Ovnu na kraju VI polja, a takodje si i Mesec Blizancima u IX polju.

• Sinak je predstavljen V poljem u Ribama, sa Jupiterom u Vodoliji u horarnom IV polju, njegovom XII polju. Ovo bi moglo da nam ukaže na mogućnost da on baš i nije spreman da polaže završni ispit, tj. da nema dovoljno znanja da prodje godinu.

• polaganje je predstavljeno Marsom u Ovnu u horarnom VII polju, od tvog sina III polje [baš polaganje dosta teškog ispita]

• Jupiter upravo ima direktnu aplikaciju sa Marsom i to 60° što je dobro. Takodje, Jupiter je preko termina vezan za Marsa, pa samim tim ~ ako se još malo potrudi i "zagreje stolicu" sinak bi trebalo da prodje razred :)

kada cu zavrsiti master? 25.5.2009, 18 i 13, Beograd

• Da vidimo ~ ti si Mars u Ovnu u VI polju i Mesec u Blizancima u VIII polju. Master je Sunce u Blizancima na kraju VII polja.

• Mars i Sunce nemaju aplikaciju, niti ih neko spaja, Mesec i Sunce su imali aspekt, a ni njih dalje niko ne spaja. Na žalost, ovo mi ne deluje obećavajuće... :(

julijasd
25-05-2009, 22:10
Da li cu poloziti prijemni ove godine?
22:09h
25.maj 2009. Smederevo

Megara
26-05-2009, 10:25
Da li ću dobiti asistentsko mesto na mom bazičnom fakultetu (medicinskom), a ne na nekom alternativnom ? Ustvari, pitanje je da li ću ga uopšte dobiti? :)

26.05.2009.godina
10.23h
Beograd

*Invisibleshadow*
26-05-2009, 23:10
pa evo da postavim pitanje,da li ću proći taj predmet 18.37,15.05.09 -split

evo samo da podesjetim pošto je bilo u obliku feedbacka:)

preskočite ovo pitanje ,dobila san odgovor

da li ovaj san ima neko značenje, da li će se ostvariti 07.10,03.06.2009 -split

ja sam asc rak -Mjesec u vagi u 5. te venera u ovnu u 11.
san je 9.polje .konjukcija Ju 0 Ne u vodenjaku

Tanja_13
07-06-2009, 23:52
Koje zanimanje bi mom prvom detetu najvise odgovaralo?07.06.2009 23h49min Valjevo
U strasnom smo problemu on nije siguran sta hoce i ocekuje od mene sufliranje a ja sam totalno smusena i preplasena sta da mu savetujem.Svaki komentar je dobro dosao!

Ja sam pogresila temu ,pa molim da se ili izbrise ili prebaci u skolu i obrazovanje,pozdrav!

Shmishonja
11-06-2009, 18:52
Nadam se da ste pročitali moju molbu ~ počnite da pored vašeg [novog] pitanja ostavljate podatke od vašeg poslednjeg horarca na ovoj temi, da bi lakše pratili razvoj dogadjaja ~ kao dopuna na temi vezana za temu feedback-a :)

Tanja_13
18-06-2009, 21:41
Priblizava se prijemni za srednje skole pa ako neko ima vremena ....

zorana
23-06-2009, 11:54
Imam jedno pitanje,

pre izvesnog vremena sam polagala gadan ispit, tacnije pre nedelju dana i juce su stigli rezultati. Cak i ako zanemarimo cinjenicu da je profesorka napravila "pokolj" i oborila preko 70% polagaca, rezultati su katastrofalni: jedna 8, dve 7 i ostalo 6.

E ja sam jedna od tih sestica i juce me umalo nije strefio slog kad sam videla tu smrdljivu ocenu, ja NIKADA u zivotu nisam dobila manje od 8 na ispitu i jos uvek kljucam od besa. Povrh svega smo jedna koleginica i ja posle ispita prosle sva pitanja, bilo ih je ukupno 25. Pitanja su bila vrlo jasno koncipirana, trebalo je davati jasne i precizne odgovore, tako da je mogucnost "profesorka je hteo da vidi nesto drugo" iskljucena i ja sam sigurna da sam tacno odgovorila na 19 pitanja, za 3 nisam sigurna. Gledam rezultat ... ispade da sam tacno odgovorila na 14,5 pitanja, sto je nemoguce, te sam postavila pitanje: "Sta se to desilo? Da li sam, ipak, negde u brzini izgresila i moze li ta ocena da se popravi?"

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_252_ja_hr.34033.4451.gif&res=100&va=&cid=jyafilebudSXb-u1122389455

Gledam vladara Asc, MO i vladara IX polja. Lepo. Sve u svom sedistu, povrh svega je MO jos uvek "pod zracima" SO, jeste, obnevidela sam od besa, ali se odvaja od SO, do cetvrtka - kada je i upis ocena i diskusija o radu - ima da se smirim i priberem. Problem je sto je vladar X polja (ocene) u svom sedistu, dakle, ocena je pravedna. I sam vrh ne menja znak, pa da kazem da ce biti promene. Vladar IX je takodje u svom sedistu, moje znanje je dobro, povrh svega je stabilno, posto je fiksni znak u pitanju. Jedino sto me ... hm ... hrabri je sledece: Ge je dvojni znak, tako da vrlo lako moze da se desi da usmeno odgovaram u cetvrtak i da tako popravim ocenu. Brine me "spaljen" MO u X, MO bi bio vladar "nastavka" X polja, te moze da mi se desi da mi padne mrak na oci, kad vidim ocenu.

Sta mislite? Sta ce se dalje desiti? Ja sam u sedistima, ne egzaltirana, dakle, ne precenjujem sebe i svoje znanje, nego ga realno procenjujem, a ja tvrdim da sam uradila za najmanje 8. Javljam rezultate u cetvrtak.

Marsovka
23-06-2009, 14:53
Imam jedno pitanje,

pre izvesnog vremena sam polagala gadan ispit, tacnije pre nedelju dana i juce su stigli rezultati. Cak i ako zanemarimo cinjenicu da je profesorka napravila "pokolj" i oborila preko 70% polagaca, rezultati su katastrofalni: jedna 8, dve 7 i ostalo 6.

E ja sam jedna od tih sestica i juce me umalo nije strefio slog kad sam videla tu smrdljivu ocenu, ja NIKADA u zivotu nisam dobila manje od 8 na ispitu i jos uvek kljucam od besa. Povrh svega smo jedna koleginica i ja posle ispita prosle sva pitanja, bilo ih je ukupno 25. Pitanja su bila vrlo jasno koncipirana, trebalo je davati jasne i precizne odgovore, tako da je mogucnost "profesorka je hteo da vidi nesto drugo" iskljucena i ja sam sigurna da sam tacno odgovorila na 19 pitanja, za 3 nisam sigurna. Gledam rezultat ... ispade da sam tacno odgovorila na 14,5 pitanja, sto je nemoguce, te sam postavila pitanje: "Sta se to desilo? Da li sam, ipak, negde u brzini izgresila i moze li ta ocena da se popravi?"

http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_2gw_252_ja_hr.34033.4451.gif&res=100&va=&cid=jyafilebudSXb-u1122389455

Gledam vladara Asc, MO i vladara IX polja. Lepo. Sve u svom sedistu, povrh svega je MO jos uvek "pod zracima" SO, jeste, obnevidela sam od besa, ali se odvaja od SO, do cetvrtka - kada je i upis ocena i diskusija o radu - ima da se smirim i priberem. Problem je sto je vladar X polja (ocene) u svom sedistu, dakle, ocena je pravedna. I sam vrh ne menja znak, pa da kazem da ce biti promene. Vladar IX je takodje u svom sedistu, moje znanje je dobro, povrh svega je stabilno, posto je fiksni znak u pitanju. Jedino sto me ... hm ... hrabri je sledece: Ge je dvojni znak, tako da vrlo lako moze da se desi da usmeno odgovaram u cetvrtak i da tako popravim ocenu. Brine me "spaljen" MO u X, MO bi bio vladar "nastavka" X polja, te moze da mi se desi da mi padne mrak na oci, kad vidim ocenu.

Sta mislite? Sta ce se dalje desiti? Ja sam u sedistima, ne egzaltirana, dakle, ne precenjujem sebe i svoje znanje, nego ga realno procenjujem, a ja tvrdim da sam uradila za najmanje 8. Javljam rezultate u cetvrtak.

Ovoliko planeta u sedistu, relevantnih za tumacenje, mislim da ipak treba da daju vise razloga za radovanje.
Ako uzmemo u obzir da je Mesec drugi deo ispita, usmeni deo, kome se nadas, a pri tom je tvoje znanje dobro jer ga predstavlja Venera u sedistu, a i sam Mesec je u sedistu i Mesec se odvaja od Sunca i nije vise pod njegovim uticajem kad Mesec napravi sledecu aplikaciju ~ trebalo bi da budes zadovoljna ishodom :) .
E sad, Mesec, a i Merkur apliciraju ka Saturnu i Merkur je u vlasti Saturna, a Saturn vlada 5. i 6.poljem i postavljen je na samom ASC ~ razmisljam sta bi ovo trebalo da znaci :confused:
Javi sta je bilo :p

zorana
23-06-2009, 16:18
Taj SA na Asc znaci da cu doci namrstena na ispit i da cu da gundjam kako je to nepravda, da su me potkrali za bodove i da ne mrdam iz kabineta dok ne dobijem tu osmicu, ma znam ja sebe, hahaha!

Skorpija
23-06-2009, 16:39
Zorana,ja ne vidim kartu (mada ne znam koliko bih ja bila od pomoci),ali sam na osnovu ovog dosla do zakljucka da ti je asc u devici?

zorana
23-06-2009, 16:50
Jeste, Asc u Vi. Link ne radi (ostavih ga u prethodnom postu)?

Shmishonja
23-06-2009, 18:27
Jeste, Asc u Vi. Link ne radi (ostavih ga u prethodnom postu)?

Zokac ~ link je ispario ~ nema više čarta ~ ostavi podatke, tako je lakše ;)

Shmishonja
23-06-2009, 18:39
Koje zanimanje bi mom prvom detetu najvise odgovaralo?07.06.2009 23h49min Valjevo
U strasnom smo problemu on nije siguran sta hoce i ocekuje od mene sufliranje a ja sam totalno smusena i preplasena sta da mu savetujem.Svaki komentar je dobro dosao!

Da vidimo ~ on je ovde horarno V polje u Blizancima, sa Merkurom u Biku na Algolu ~ vidi se da je u panici i da je "izgubio glavu" ~ dok je njegov fakultet 9 polje od V polja ~ tj. Asc' koji je u Vodoliji, sa Saturnom u Devici umetnut u njegovom IV polju ~ vidi se da je podeljeno mišljenje i da se sve bazira na odluci roditelja [umetnutost u IV polju]

Ono što on ima na umu [a ima, u to nemoj sumnjati, ali je u strahu od reakcije i tebe i tvog supruga ~ da ga nećete podržati u njegovom izboru jer deluje neozbiljno, a na neki način je vezano za srednju školu] a vezano je za izbor fakulteta je DOBAR izbor i jako lepo će se snaći tamo ~ jer njega taj fakultet obožava i može mu pružiti sve ono što tvoj sin želi ~ nema potrebe za brigom ~ [B]sve će biti u redu :)

Javi šta je sinak odlučio i uradio I SA SREĆOM ;)

ajde
23-06-2009, 19:38
da li je moj fakultet dobar izbor?

23.06.09 19:20
sarajevo

(dugo studiram.. dal odustat il nastavit.. tek da vidim astroloski:D
dal cu imat ikakvu korist od svog faxa.. dal mi je bolje da se okrenem necemu drugom i tako to

http://i43.tinypic.com/29zo1lx.jpg (http://i43.tinypic.com/29zo1lx.jpg)

da probam bilo sta..

vl asc .. jupiter - vodolija, 26.54 u 2 u umetnutom polju

vl 9 .. merkur - blizanci 12.4 u 6
vl 10 .. venera - bik 17.32 u 5

vl 8 .. mjesec - rak 15.14 u 7
uz to u 9 kucu se smjestio saturn - djevica -16.06

izmedju vladara 1 i 9 nema aspekata, jedini aspekt koji vidim je ..
Sa 90 Me 4a
Ju 90 Ve 9a

mislim da treba i recepcije pogledat

Ramona
23-06-2009, 21:08

23.06.09 19:20
sarajevo

(dugo studiram.. dal odustat il nastavit.. tek da vidim astroloski:D
dal cu imat ikakvu korist od svog faxa.. dal mi je bolje da se okrenem necemu drugom i tako to

http://i43.tinypic.com/29zo1lx.jpg (http://i43.tinypic.com/29zo1lx.jpg)

Ti si ASC ~ dakle JU u Vodoliji koji je retrogradan i u umetnutom znaku u drugu kucu (fiksni znak i kuca) ~ to ocito pokazuje da si nekako zarobljena tu duze vrijeme i da nikako da dodjes do kraja, sve stagnira ~ u svom si terminu tak da ne znas ni sama, nisi bas na cisto
IX polje je u Djevici a ME u Blizancima u VI
ME je u vladavini ME ali je u izgonu Jupitera ~ skola ne voli tebe ~ nisi uzoran primjer studenta mozda? :rolleyes:

E sad i JU i ME su u triplicitu Saturna koji je u IX kuci a SA je u vladavini ME i ima aplikacije i sa ME i sa MO (tvoj kosignifikator) ~ mislim da SA cini vaznu vezu ovdje i nekakvo rjesenje ~ mozda neka starija osoba koja ce te pogurati da se uhvatis ozbiljnije rada

ajde
23-06-2009, 21:28
a vidi kako mi se mjesec smjestio u 7.. ja bi vezu .. a ne skolu ccc :D

a ko ce mi bit saturn.. :rolleyes:

neko..poseban?:D

Kora
23-06-2009, 21:59
a vidi kako mi se mjesec smjestio u 7.. ja bi vezu .. a ne skolu ccc :D

a ko ce mi bit saturn.. :rolleyes:

neko..poseban?:D

I tata bi sine!!!! Sto me nasmija, ajde... od srca se bas nasmijah

izvinite sto offujem, ali nisam mogla da odolim komentaru;)

vilenija
23-06-2009, 22:34

odgovor na ovo pitanje se lepo namece: taj fakultet je bio los izbor za tebe...
IX polje u devici, znaku izgona Ju, a vladar Me u svom znaku i opet izgonu Ju...

sam Ju retrogradan...

ali, prava aplikacija koju ce Ju da ima jeste sa Me i sa Ve (vladar X = diplomiranje)...obe ove planete su u terminu Ju sto nije nesto, ali bolje nego da nema nikakvog dostojanstva...
koliko god traljavo da ide, mislim da ces dogurati do kraja...

ajde
23-06-2009, 22:40
odgovor na ovo pitanje se lepo namece: taj fakultet je bio los izbor za tebe...
IX polje u devici, znaku izgona Ju, a vladar Me u svom znaku i opet izgonu Ju...

sam Ju retrogradan...

ali, prava aplikacija koju ce Ju da ima jeste sa Me i sa Ve (vladar X = diplomiranje)...obe ove planete su u terminu Ju sto nije nesto, ali bolje nego da nema nikakvog dostojanstva...
koliko god traljavo da ide, mislim da ces dogurati do kraja...

:)

jes traljavo je..

thanx :D

I tata bi sine!!!! Sto me nasmija, ajde... od srca se bas nasmijah

izvinite sto offujem, ali nisam mogla da odolim komentaru;)

evo napravim ti ja ON :D

draguljce
24-06-2009, 08:36
Molila bih Shmishu za hitan odgovor da li ce moja cerka dobro uraditi prijemni na filoloskom i upisati isti 24.06. u8 i 35 ru hvaala

prijemni polaze 26.06.2009 u NS

Shmishonja
24-06-2009, 10:39
Molila bih Shmishu za hitan odgovor da li ce moja cerka dobro uraditi prijemni na filoloskom i upisati isti 24.06. u8 i 35 ru hvaala

prijemni polaze 26.06.2009 u NS

Ona je ovde V polje u Strelcu, sa retrogradnim Jupiterom na 26° Vodolije u njegom III polju. Fakultet je 9 od V polja ~ horarni Asc' ~ Lav, sa Suncem na 02° Raka u njenom VII polju. Samo polaganje je 10 polje od V polja ~ horarno II polje ~ Devica, sa Merkurom na 12° Blizanaca na vrhu njenog VII polja.

Treba nam povezivanje izmedju nje kao Jupitera i prijemnog kao Sunca ili pak nje i fakulteta ~ Jupitera i Merkura ili pak da ih neka treća planeta spaja...

Sunce i Jupiter su već imali 120°, kao što su i Jupiter i Merkur već imali 90°... od aplikacija vezanih za Merkur i Jupter vidimo da ih spaja Saturn ~ prvo Merkur ima 90° sa Saturnom, a kasnije Merkur skapa 120° sa Jupiterom ~ ovde možemo da vidimo da će velika pomoć na neki način doći od drugih učenika koji će polagati test sa njom.

Znači ~ imamo potvrdan odgovor. Držimo palčeve da sve bude dobro http://www.axisdraw.com/astro/forum/images/icons/icon14.gif

Skorpija
24-06-2009, 10:48
Ostavljam podatke za moj ispit.
Ovo je poslednje vreme koje sam upamtila,jer sam nekoliko puta postavljala sebi to pitanje,nisam htela da tumacim kartu,pa ne znam sada koliko je validno.
23.06.2009
15;25 Pancevo

kupusić
24-06-2009, 11:17
Hoću li završiti faks ili ostati večiti apsolvent ? 24.6. 11.17h

Shmishonja
24-06-2009, 12:41
Ostavljam podatke za moj ispit.
Ovo je poslednje vreme koje sam upamtila,jer sam nekoliko puta postavljala sebi to pitanje,nisam htela da tumacim kartu,pa ne znam sada koliko je validno.
23.06.2009
15;25 Pancevo

E, zato je jako bitno da se odmah zapiše vreme i svi ostali podaci kad pitanje "padne napamet" ;)

Da vidimo : ti si Mars u Biku u VII polju i Mesec u Raku u IX polju.

Ispit je Sunce u Raku u na vrhu samog IX polja. Takodje, pokazuje simbolično i profesora koji je glavni za ispitivanje i ocenjivanje...

♠ u suštini nas ovde sad ne zanima previše sama tabela jer znamo da je ovo drugi deo ispita koji si polagala ~ što nam i govori Sunce koje je do nedavno bilo u znaku Blizanaca ~ iz DVA dela. Sada je najbitnije u stvari da li postoje aplikacije koje će povezati tebe kao Marsa ili Meseca sa Suncem i to je to.

♣ po tabeli imamo da ti kao Mars nisi preko tabele povezana sa ispitom ~ tvoj racio na neki način ne smatra podobaveznim da brine o tome, dok je s druge strane apsolutno orijentisan na sam fakultet.

♦ s druge strane ~ ispit je Sunce koje je itekako orijentisano na tebe a i sama profesorka koja te ispituje ti je na neki način naklonjena i ceni tvoj trud ~ drugim rečima ovaj drugi deo ispita profesorka smatra da ćeš ti lako odraditi zbog predjašnjeg dobrog izlaganja.

♥ ono što je najbitnije ovde je ~ aplikacija : da vidimo da li se Mars i Sunce spajaju, ili makar Mesec i Mars ~ ovde vidimo da Mars [ti] je imao separaciju sa Saturnom a i da Mesec ima aplikaciju sa Saturnom pa posle povezuje Marsa i Saturna opet. Nema nigde Sunca... poslednji aspekt Sunce je bila O° sa Mesecom ~ pa u ovom slučaju bi onda Saturn opet bio taj koji spaja Mesec [tebe] i ispit [Sunce] Ovo mi deluje kao "pomoć sa strane" jer Saturn predstavlja i "kolege" od same profesorke ~ 7 polje od X polja ~ koji će na neki način da ti pomognu prilikom polaganja ovog drugog ispita ~ a dodatno, na žalost, mislim da ovog puta ocena neće biti tako visoka kao prošli put ~ upravo zbog ne postojanja direktnog povezivanja izmedju Marsa i Sunca i mešanja samog Saturna.

Hoću li završiti faks ili ostati večiti apsolvent ? 24.6. 11.17h

Da vidimo ~ ti si Merkur u Blizancima na samom vrhu X polja [ispiti] i Mesec u praznom hodu u Raku u XI polju. Kad Mesec izadje iz praznog hoda i udje u znak Lava on prvu aplikaciju ima upravo sa Merkurom i to 60° ~ samim tim još izvesni period će biti stagnacije i posle će sve polako da ide ka boljoj organizaciji i samim tim ćeš uspeti da završiš fakultet :)

Skorpija
24-06-2009, 12:53
Shmile,obozavam te,hvala ti na odgovoru puno.Ne mora da bude visoka ocena uopste,samo da prodjem,jer imam sada gomilu inforimacija u glavi i bojim se da mi se ne pomesa. I jos jednom da kazem da dzabe ja tu gledala i mucila se,nikada ne bih dosla do ovog zakljucka.
A coffee jedva cekamhttp://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_dance.gif

Shmishonja
24-06-2009, 18:50
Da li da upisem fakultet ove godine i koji? Sto se tice mjesta da li u Gracu ili u Becu?
9.5.2009,11.11 Kapfenberg,Austria

Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Lavu, sa Suncem na 18° Bika umetnutim u X polju.

♠ Mesec je na 21° Škorpiona umetnut u V polju.

♣ Fakultet je IX polje u Ribama, sa Jupiterom na 24° Vodolije u VII polju.

♦ Mesec ima prvu aplikaciju 90° sa Jupiterom, a i Sunce ima prvu aplikaciju sa Jupiterom ~ odgovor je potvrdan ~ ova godina ti je dobra za upis na studije.

•○• sam fakultet : predstavljen je Jupiterom u Vodoliji ~ sve vezano za komunikaciju, ljude, psihologiju, arheologiju, pa čak i pravo.

◘ grad : moraćeš da se preseliš u ono mesto koje ti baš i ne odgovara, tj. ti je u drugom planu.

nina4
24-06-2009, 18:58
Da li ce se moja mladja kcerka upisati u Gimnaziju koju je odabrala-vezano za rad sa djecom? 18.56. 24.06.2009 Landskrona Svedska
Odgovor treba da dobije 1 jula.
Predhodno pitanje postavljeno 17.04.2009. u 17.34.Landskrona.

mija
24-06-2009, 19:18
Da vidimo :

♥ ti si Asc' u Lavu, sa Suncem na 18° Bika umetnutim u X polju.

♠ Mesec je na 21° Škorpiona umetnut u V polju.

♣ Fakultet je IX polje u Ribama, sa Jupiterom na 24° Vodolije u VII polju.

♦ Mesec ima prvu aplikaciju 90° sa Jupiterom, a i Sunce ima prvu aplikaciju sa Jupiterom ~ odgovor je potvrdan ~ ova godina ti je dobra za upis na studije.

•○• sam fakultet : predstavljen je Jupiterom u Vodoliji ~ sve vezano za komunikaciju, ljude, psihologiju, arheologiju, pa čak i pravo.

◘ grad : moraćeš da se preseliš u ono mesto koje ti baš i ne odgovara, tj. ti je u drugom planu.

Shmisho nemam rijeci i hvala ti ... da privlaci me i arheologija i psihologija a razmisljala sam i nesto u vezi sa umjetnosti pa povezano sa medijima, teatrom neki menadzment u tom pravcu tako neka kombinacija ... pa kad kombinujem polje - ribe + stepen onda bi to moglo to da znaci ili je sam stepen presudan?

E sad se pojavljuje jos jedno pitanje vezano za horarnu ... na kom principu funkcionise horarno odgovor: Da li je to slika koja se u chartu oslika koja se vec nalazi u nasoj podsvijesti, a mi nismo jos svjesni toga tj. nismo je osvijestili ili je to slika tj neka vrsta predvidjanja sudbine tj. dogadjaja koja moraju uslijedit?

Shmishonja
24-06-2009, 19:22
Da li ce se moja mladja kcerka upisati u Gimnaziju koju je odabrala-vezano za rad sa djecom? 18.56. 24.06.2009 Landskrona Svedska
Odgovor treba da dobije 1 jula.
Predhodno pitanje postavljeno 17.04.2009. u 17.34.Landskrona.

♥ ćerka je horarno V polje u Ovnu, sa Marsom na 17° Bika u njenom II polju ~ njeno samopouzdanje i nije baš na zavidnom nivou.

♠ Mesec se nalazi na 00° Lava u njenom V polju [deca]

♣ i sama gimnazija ~ horarno 1 polje [9 polje od 5 polja] je predstavljena Marsom u Biku ~ on egzaltira Mesec [decu]

♦ prva aplikacija Marsa je upravo 90° sa Mesecom i obrnuto, pa samim tim odgovor je potrvrdan ;)

Shmishonja
24-06-2009, 19:28
Shmisho nemam rijeci i hvala ti ... da privlaci me i arheologija i psihologija a razmisljala sam i nesto u vezi sa umjetnosti pa povezano sa medijima, teatrom neki menadzment u tom pravcu tako neka kombinacija ... pa kad kombinujem polje - ribe + stepen onda bi to moglo to da znaci ili je sam stepen presudan?

E sad se pojavljuje jos jedno pitanje vezano za horarnu ... na kom principu funkcionise horarno odgovor: Da li je to slika koja se u chartu oslika koja se vec nalazi u nasoj podsvijesti, a mi nismo jos svjesni toga tj. nismo je osvijestili ili je to slika tj neka vrsta predvidjanja sudbine tj. dogadjaja koja moraju uslijedit?

Princip je da kao što si ti i rekla ~ na neki način naša psiha u skladu sa postavkom natalnih planeta i godišnjih planeta nam već nešto nagoveštava, a sam horarac nam daje dalju opciju da vidimo šta nam je dalje potrebno da bi ostvarili željeno ~ naravno ako je odgovor ono što smo želeli da pročitamo ;)

Znači ~ odgovor se dobija i u skladu sa njim se "ide dalje", ali ni pod razno horarac ne uslovljava, kao ni neka druga opcija godišnjih prognoza, ako za to nema 100% podrđka iz natalnog čarta, a i zvezde nisu tu da bi nas uslovljavale, već upučivale na potencijalne -/+ dogadjaje :cool:

mija
24-06-2009, 19:32
Neznam vise koliko puta danas da ti se zahvalim :) Sad mi je jasnije.

aplazinic
25-06-2009, 09:54
• Da vidimo ~ ti si Mars u Ovnu u VI polju i Mesec u Blizancima u VIII polju. Master je Sunce u Blizancima na kraju VII polja.

• Mars i Sunce nemaju aplikaciju, niti ih neko spaja, Mesec i Sunce su imali aspekt, a ni njih dalje niko ne spaja. Na žalost, ovo mi ne deluje obećavajuće... :( [/QUOTE]

ej ja samo da kazem da sam zavrsila master juce iako prognoza nije bila obecavajuca, ali posle skoro mesec dana je bilo ok. Pretpostavljam da se to odnosilo kada sam postavila pitanja, jer je tada bilo komplikacija...ali juce 24.6.09 je ocigledno bilo super. Smisho hvala

Acting_Me
27-06-2009, 10:25
Da li cu ponavljati godinu, ili cu nastaviti sledecu normalno i otici u Ameriku? 10:25 27.06.2009 Niksic 29.04.2009 je datum postavljanja poslednjeg pitanja na temi.

*Invisibleshadow*
07-07-2009, 23:04
da li ću upisati faks u svom gradu ili nekom drugom .23.03,07.07.09,split

ajde
11-08-2009, 12:48
da li cu polozit ispite i dat uslov?

04.08.2009 18:50 sarajevo

Ramona
11-08-2009, 13:05
da li cu polozit ispite i dat uslov?

04.08.2009 18:50 sarajevo

Ti si ASC u Jarcu dakle SA na 20* Djevice u VIII kuci. Ti si i MO na 28* Jarca u I kuci pod vladavinom SA, a SA je pod vladavinom ME koji vlada IX kucom sto je fax ~ ok, stalo ti je da zavrsis taj fax.. ;)
Ispiti su X kuca ~ pocinje u Skorpiji, pa je to MA u V na 17* Blizanaca opet u vladavini ME
Izmedju MA i SA je aplikacioni kvadrat ~ to je pozitivan odgovor a i MA i SA su u vladarstvu iste planete koja simbolizuje fax.. tak da mislim da je to ok :)

p.s. prekontrolisite pls!! jer nisam puno vjezbala ove tipe horaraca :o

ajde
11-08-2009, 13:14
Ti si ASC u Jarcu dakle SA na 20* Djevice u VIII kuci. Ti si i MO na 28* Jarca u I kuci pod vladavinom SA, a SA je pod vladavinom ME koji vlada IX kucom sto je fax ~ ok, stalo ti je da zavrsis taj fax.. ;)
Ispiti su X kuca ~ pocinje u Skorpiji, pa je to MA u V na 17* Blizanaca opet u vladavini ME
Izmedju MA i SA je aplikacioni kvadrat ~ to je pozitivan odgovor a i MA i SA su u vladarstvu iste planete koja simbolizuje fax.. tak da mislim da je to ok :)

p.s. prekontrolisite pls!! jer nisam puno vjezbala ove tipe horaraca :o

znaci nista ne presjeca to :D ni sunce ni..

a sta bi moglo bit vl Asc u 8? .. i vl 10 u 5..

fixne kuce.. sve na cekanju?

il ostaje u ovom sad roku do oktobra

Kora
12-08-2009, 00:18
znaci nista ne presjeca to :D ni sunce ni..

a sta bi moglo bit vl Asc u 8? .. i vl 10 u 5..

fixne kuce.. sve na cekanju?

il ostaje u ovom sad roku do oktobra

Slazem se s n.gemini, MA i SA prave kvadrat prije nego sto ce SO da napravi trigon sa MA, nema presecanja. E, sada jeste kvadrat u pitanju, mozda da ces se pomuciti u vezi ovog ispita. mnogo srece ajde;)
vremensku jedinicu mi je bas tesko odrediti, ali se nadam da ce biti u ovom roku do oktobra:)

CARAPICA
24-08-2009, 15:32
čisto mi treba provjera... da li ču upisati 5. godinu...
jupiter u vodnejaku,mjesec u vagi,mjesec radi aplikaciju sa vladarom 9 suncem :-D moguće... ali ili odgoda ili puno muke ili mozda i ne na vrijeme :-/
http://img22.imageshack.us/img22/1297/pitanje.gif

etamin
25-08-2009, 21:16
jupiter u vodnejaku,mjesec u vagi,mjesec radi aplikaciju sa vladarom 9 suncem :-D moguće... ali ili odgoda ili puno muke ili mozda i ne na vrijeme :-/

Ja sam novi clan i htela bih da prokomentarisem ovaj horarac.
Jupiter na ascendentu analogno devetom polju studija daje svemu notu radikalnosti. Jupiter je u Vodoliji i retrogradan je sto na prvu loptu moze ukazati da se obnavlja godina. Takodje Mesec na spaljenom putu. Ja koristim plasidusov sistem pa mi vrh 9 polja pada na 0 Device a ne u Lavu. Medjutim cak ni to ne menja stvar jer da bi upisala godinu vladar ascendenta ili Mesec koji predstavlja tebe treba da ima aplikacioni aspekt sa vladarem 9 polja. Ovde to nije slucaj. Jedini aspekt koji ce Mesec imati pre nego napusti znak Vage je kvadrat sa Venerom i trigon sa Marsom. Ako Venera predstavlja ispite pozicija u 8 polju smrti i na JMC ukazuje na neke gubitke. Ako pogledamo recepcije, Merkur-studije su u znaku izgona vladara ascendenta. Ako treba sve ovo da proverimo preko vladara 4 polja Marsa koji predstavlja konacni ishod necega a ujedno je i vladar 11 kuce koja je cetvrta kuca od devete, on se upravo sprema da udje u znak svog pada, ima aplikacioni trigon sa Mesecom. Ja nemam iskustva u ovome ali sam ucila da ispite u astrologiji predstavlja 12 polje jer je ona cetvrta od 9 jer ispit predstavlja uvek kraj nekog ucenja ili studiranja. Kako je Mars na poslednjem stepenu i sprema se da udje u znak svog pada i pored aplikacionog trigona sa Mesecom nisam sigurna da ce se to lako ostvariti.

CARAPICA
25-08-2009, 22:38
Jupiter na ascendentu analogno devetom polju studija daje svemu notu radikalnosti. Jupiter je u Vodoliji i retrogradan je sto na prvu loptu moze ukazati da se obnavlja godina. Takodje Mesec na spaljenom putu. Ja koristim plasidusov sistem pa mi vrh 9 polja pada na 0 Device a ne u Lavu. Medjutim cak ni to ne menja stvar jer da bi upisala godinu vladar ascendenta ili Mesec koji predstavlja tebe treba da ima aplikacioni aspekt sa vladarem 9 polja. Ovde to nije slucaj. Jedini aspekt koji ce Mesec imati pre nego napusti znak Vage je kvadrat sa Venerom i trigon sa Marsom. Ako Venera predstavlja ispite pozicija u 8 polju smrti i na JMC ukazuje na neke gubitke. Ako pogledamo recepcije, Merkur-studije su u znaku izgona vladara ascendenta. Ako treba sve ovo da proverimo preko vladara 4 polja Marsa koji predstavlja konacni ishod necega a ujedno je i vladar 11 kuce koja je cetvrta kuca od devete, on se upravo sprema da udje u znak svog pada, ima aplikacioni trigon sa Mesecom. Ja nemam iskustva u ovome ali sam ucila da ispite u astrologiji predstavlja 12 polje jer je ona cetvrta od 9 jer ispit predstavlja uvek kraj nekog ucenja ili studiranja. Kako je Mars na poslednjem stepenu i sprema se da udje u znak svog pada i pored aplikacionog trigona sa Mesecom nisam sigurna da ce se to lako ostvariti.

a taman kada imam toliku volju za učenjem :cool: :girl_cray2: ali svejedno ne odustajem, na sreću ne mogu godinu pasti samo pauzirati:rolleyes: hvala ti na uloženom trudu i vremenu :) :5: a javim sto bude do onda...

zora
31-08-2009, 11:16
da li ce smanjiti uslov na fakultetu(odnosno vratiti stari uslov,jer hoce da nas prebace na bolonjski).
30.08.2009 Pancevo 23:35 pm-imam problem da postavim kartu,ali po mom zakljucku odgovor je potvrdan.
Asc blizanci-merkur na 3 stepenu vage,peta kuca u terminu saturna
fax(gledala sam 9 kucu)saturn na 22st device,peta kuca
mesec na 15 st.jarca,osma kuca
imamo povezivanje meseca i saturna-120,saturn u svom terminu,mesec u terminu jupitera.....Smisonja nadam se da ces ovo prekontrolisati....hvala

loreley
31-08-2009, 22:35
hoću li u narednih 5 g upisati doktorat?
čakovec, 22:34

zora
08-09-2009, 14:05
da li ce smanjiti uslov na fakultetu(odnosno vratiti stari uslov,jer hoce da nas prebace na bolonjski).
30.08.2009 Pancevo 23:35 pm-imam problem da postavim kartu,ali po mom zakljucku odgovor je potvrdan.
imamo povezivanje meseca i saturna-120,saturn u svom terminu,mesec u terminu jupitera.....Smisonja nadam se da ces ovo prekontrolisati....hvala

moram da dodam jos i da je moje misljenje da ce to sve da ide sporije jer je povezivanje saturna sa mesecom,a ne merkurom....ali da ce biti dobro....nadam se.

selena
08-09-2009, 20:09
evo jedno pitanje na koje ću na rođendan 21 dobiti odgovor pa da proverimo horarce!!
ja danas neplanski dala papire za upis na višu -konačno na mom teritoriju da se ne smaram ekonomijom...e sad samo čekanje do 21.9.
moje pitanje je hoću li biti primljena?
cakovec,8.9.2009 u 13.33
meni se po horaru čini da baš i neću biti primljena unatoč velikm bodovima jer sunce i retro jupiter nemaju dodira....
molim za pomoć!!!

vezano uz gornji post odgovora još nema jer rezultati će biti 21.9.....a ja ni šansu ne vidim premda nada uvijek postoji....
ima netko ko mi daje šanse za upis?

etamin
08-09-2009, 20:22

I meni se čini da je odgovor pozitivan. Na vrhu 9 polja su kasni stepeni Jarca a Vodolija sa druge strane uvek govori o novom. Kako je Saturn vl.9.polja u 5 polju koje je 9 od 9 (strana pravila) na prvi pogled izgleda da će bolonjski prevagnuti. Saturn je u znaku u kome je Merkur vl.pitača egzaltiran a Merkur-pitač je u znaku gde je Saturn egzaltiran što su pokazatelji u tvoju korist. Mesec koji predstavlja tebe i samo pitanje je na stepenu pada Jupitera (znači nema nikakvog proširenja već je smanjivanje u pitanju) a prvi aspekt gradi upravo sa Saturn vl.9.polja i to mi ukazuje na pozitivan odgovor. Sa druge strane Merkur -što si ti uskoro će da krene retrogradnim hodom, vratiće se u znak Device gde je egzaltiran i gde će imati konjunkciju sa Saturnom pa ćeš ti biti zadovoljna.

zora
08-09-2009, 21:22
I meni se čini da je odgovor pozitivan. Na vrhu 9 polja su kasni stepeni Jarca a Vodolija sa druge strane uvek govori o novom. Kako je Saturn vl.9.polja u 5 polju koje je 9 od 9 (strana pravila) na prvi pogled izgleda da će bolonjski prevagnuti. Saturn je u znaku u kome je Merkur vl.pitača egzaltiran a Merkur-pitač je u znaku gde je Saturn egzaltiran što su pokazatelji u tvoju korist. Mesec koji predstavlja tebe i samo pitanje je na stepenu pada Jupitera (znači nema nikakvog proširenja već je smanjivanje u pitanju) a prvi aspekt gradi upravo sa Saturn vl.9.polja i to mi ukazuje na pozitivan odgovor. Sa druge strane Merkur -što si ti uskoro će da krene retrogradnim hodom, vratiće se u znak Device gde je egzaltiran i gde će imati konjunkciju sa Saturnom pa ćeš ti biti zadovoljna.

jos jednom hvala iako sam to vec rekla u "pohvalama",ja nisam obratila paznju na to brojanje polja i na retrogradni merkur....ali od sada cu pokusati slicno.

vanjag
13-09-2009, 18:11
Dana Vas bombardujem pitanjima. Dali mozete da vidite dali ce mi sin zavrsiti fakultet koji je upisao.Inace sad nu je sade sati period prvi put u zivotu,rodjen je 22.o6.1988 god. u Novom Sadu u 13 i 3o min.

Shmishonja
13-09-2009, 18:48
Danas Vas bombardujem pitanjima. Da li mozete da vidite dali ce mi sin zavrsiti fakultet koji je upisao?
Inace sad nu je sade sati period prvi put u zivotu, rodjen je 22.o6.1988 god. u Novom Sadu u 13 i 3o min.

◘ kada postavljate horarno pitanje

~ tj. da bi dobili odgovor potrebno je :

• datum postavljanja pitanja
• vreme postavljanja pitanja
• mesto postavljanja pitanja
○ link sa čartom znači nije obavezanhttp://twitter.com/favicon.ico (http://search.twitter.com/search?q=da%20kada%20postavljate%20horarno%20pitanje%0D%0A%0D%0Aispo%C5%A1tujete%20slede%C4%87e%20%3A%0D%0A%0D%0A%E2%80%A2%20datum%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20vreme%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20mesto%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20dodajte%20u%20va%C5%A1em%20novom%20postu%0D%0Adatum%20i%20vreme%20va%C5%A1eg%20poslednjeg%20pitanja%20na%20tom%20topiku%0D%0A%0D%0A%E2%97%8B%20link%20sa%20%C4%8Dartom%20zna%C4%8Di%20nije%20obavezan)http://www.google.com/favicon.ico (http://www.google.com/search?q=da%20kada%20postavljate%20horarno%20pitanje%0D%0A%0D%0Aispo%C5%A1tujete%20slede%C4%87e%20%3A%0D%0A%0D%0A%E2%80%A2%20datum%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20vreme%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20mesto%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20dodajte%20u%20va%C5%A1em%20novom%20postu%0D%0Adatum%20i%20vreme%20va%C5%A1eg%20poslednjeg%20pitanja%20na%20tom%20topiku%0D%0A%0D%0A%E2%97%8B%20link%20sa%20%C4%8Dartom%20zna%C4%8Di%20nije%20obavezan)http://static.smarterfox.com/media/popup_bubble/oneriot-favicon.ico (http://www.oneriot.com/search?p=smarterfox&ssrc=smarterfox_popup_bubble&spid=8493c8f1-0b5b-4116-99fd-f0bcb0a3b602&q=da%20kada%20postavljate%20horarno%20pitanje%0D%0A%0D%0Aispo%C5%A1tujete%20slede%C4%87e%20%3A%0D%0A%0D%0A%E2%80%A2%20datum%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20vreme%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20mesto%20postavljanja%20pitanja%0D%0A%E2%80%A2%20dodajte%20u%20va%C5%A1em%20novom%20postu%0D%0Adatum%20i%20vreme%20va%C5%A1eg%20poslednjeg%20pitanja%20na%20tom%20topiku%0D%0A%0D%0A%E2%97%8B%20link%20sa%20%C4%8Dartom%20zna%C4%8Di%20nije%20obavezan)

Analiza horarnog pitanja se sastoji u analizi čarta koji je napravljen u trenutku kada nam se "rodilo" pitanje u glavi, ovde nam ne trebaju natalni podaci ~ njih možemo da pogledamo na MA topiku o analizi natanih karti :)

vanjag
13-09-2009, 19:21
Izvini ja se bas u ovo nerazumem.Oce li ovako biti dobro,postavljeno pitanje u 18 casova i 11 minuta u Temerinu 13.o9.2009 god. jel dobro

Shmishonja
17-09-2009, 19:32
Šta znači ovaj san?

Sanjala sam da sam u staromm stanu sa Dudom i pokojnom mamom. U stanu je bila poplava.
Mama je držala Dudu i hranila je i delovala je vrlo ozbiljno pa čak i malo zabrinuto, dok sam ja sakupljala stvari i jedva hodala kroz vodu jer je nivo bio do mog struka. Jedino Duda je bila suva.
San me ne bi toliko uplašio da inače kad god sanjam vodu, bilo kakva da je, bistra, mutna, ja se razbolim, makar je dodirnula malim prstom leve noge, a ovde sam bila do struka u njoj.
Uvek koliko vode ima u snu, toliko ozbiljno se razbolim ~ a ovde je bila poplava [ i dodatno, retko kad sanjam pokojnu mamu i kad god je sanjam ona me uvek upozori na nešto što mi "ide u susret"]

Datum : 17.09.2009.
Vreme : 08h30am
:sleep_1:[U]čart :cool::zzz: :zzz: (http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/horarci/san.jpg)

Skorpija
18-09-2009, 00:50
Shmile,ja bih zaista volela da mogu da ti pogledam kartu,ali ne umem,znas i sama,a sta mislis da pitamo Mary na topicu snovi,ona snove odlicno tumaci.
A do tada,ako niko ne ume,ja bih volela da cujem kako radis analizu,mozda ne mora da bude lose.

Shmishonja
18-09-2009, 00:58
Shmile,ja bih zaista volela da mogu da ti pogledam kartu,ali ne umem,znas i sama,a sta mislis da pitamo Mary na topicu snovi,ona snove odlicno tumaci.
A do tada,ako niko ne ume,ja bih volela da cujem kako radis analizu,mozda ne mora da bude lose.

Dobro si me setila ~ hvala ~ prebaciću text tamo :)

Shmishonja
21-09-2009, 13:34
Izvini ja se bas u ovo nerazumem.Oce li ovako biti dobro,postavljeno pitanje u 18 casova i 11 minuta u Temerinu 13.o9.2009 god. jel dobro
Da li mozete da vidite da li ce mi sin zavrsiti fakultet koji je upisao?

◘ sinak je horarno V polje u Raku, sa Mesecom u Raku u horarnom IV polju.
◘ fakultet je IX polje ~ posmatramo 9 polje od 5 polja ~ horarno I polje koje je u Ribama, sa retro Jupiterom u Vodoliji umetnut u horarnom XII polju.
~ iz ovoga svega vidimo da on zaista voli taj fakultet [Mesec egzaltira Jupitera] ali je Jupiterko retrogradan, pa sve nekako ide usporeno.

◘ Mesec i Jupiter nemaju povezivanje preko aspekata, niti i ijedna druga planeta povezuje ~ odgovor je ~ na žalost, neće ga još završiti, tj. još dugo će se mučiti sa ispitima [jer njega ometaju neke druge stvari koje ni malo nemaju veze sa fakultetom ~ prvenstveno loše društvo, a i njegov potisnuti strah da on u stvari nema to PRAVO znanje koje mu je potrebno na fakultetu ~ a to vuče još iz srednje štkole ~ strah od neuspeha i ne prihvatanja od strane okoline] :(

nata-pata
22-09-2009, 00:20
Draga Shmisho,šta misliš,da li će se moj mlađi sin "snaći" u gimnaziji? Do sada je bio odličan đak,bez mnogo učenja. Doduše,nije od onih koji imaju sve same petice,ali,on kaže da uči ono što ga interesuje,a ostalo"na silu". Da li će dobro zakoračiti u novoj školi? Trebinje; 22.09.2009. u 00.13 h. Hvala!

vanjag
22-09-2009, 11:12
Puno hvala na odgovoru.99% si tacno rekla,greska je kod dristva, njegovo drustvo je stvarno ok.deca jako dobra,ali zato to njegovo samopouzdanje je jako lose.Puno mi znaci sto si potvrdila ono sto mu ja non stop pricam.Trebo je neko neutralan da to isto potvrdi.Puno hvala jos jednom.

nolita
23-09-2009, 14:09
sto bi moj san mogao znaciti?
danas, zg, 12:47
a o snu se moze vidjet na:

http://astro.axisdraw.com/forum/148670-post1734.html

Shmishonja
23-09-2009, 15:14
Šta znači ovaj san?
Datum : 17.09.2009.
Vreme : 08h30am
:sleep_1:čart :cool::zzz: (http://i421.photobucket.com/albums/pp291/Miss_Van_Hellsing/horarci/san.jpg)

Da vidimo :

◘ ja sam Asc' u Vagi, sa Venerom na 25° Lava u X polju.
◘ Mesec je na 04° Device u XI polju.
◘ san je IX polje, sa retro Merkurom na 00° Vage u XII polju.

~ dal' je san povezan samnom ~ jeste ~ Merkurom vlada Venera ~ dal je san vezan konkretno za majku ~ pa i nije ~ Merkur je u licu Meseca ~ a na koga najviše "gura" san ~ na egzaltaciju, triplicitet, termin i stepen ~ a to je sve Saturn na 24° Device O° XII polje!

~ da pogledamo ondak Saturna ~ vladar IV i V polja ~ znači nešto "škripi" u vezi doma, oca i deteta ~ ok, sanjala sam stari stan [Satrun] a i dete mi je bilo u snu [V polje] njena ne interesuje preterano Venera jer je vezan za nju preko pada, iako je na neki način "podseća" da je tu [jer je u njenom triplicitetu] a na koga najviše deluje taj Saturn ~ vladarstvo / triplicitet / egzatlacija ~ na Merkura ~ ali i na Jupitera preko vladarstva i tripliciteta ~ a Jupiter vlada III i VI poljem ~ što znači ili loše vesti ili pak loše zdravlje, ili oba.

~ ono što je najtragičnije u ovom horarcu je ~ sve planete koje nam trebaju da nam ispričaju šta će dalje da se dešava su u praznom hodu ~ i Merkur i Venera, a Mesec taj ceo dan nema asplikacije! Samim tim, ostaje na činjenici da san na nekom nivou pokazuje moj strah i vezi mog oca i mog deteta ~ što i jeste tako... :(

Tako je i bilo ~ ne samo što sam se ja razbolela, već i tata, čuli smo neke loše vesti od rodjaka, al Duka je na sreću izbegla sve loše :cool:

Shmishonja
26-09-2009, 12:58
sto bi moj san mogao znaciti?
danas, 23.09.2009. zg, 12:47
a o snu se moze vidjet na:

http://astro.axisdraw.com/forum/148670-post1734.html

◘ ti si Asc' u Strelcu, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije na samom vrhu III polja ~ pitaš se da li ovaj san ima neko istinito značenje.
◘ Mesec je na 29° Škorpiona u praznom hodu u XII polju ~ dok si postavljala pitanje bila si uznemirena i uplašena simbolikom sna.
◘ sam san je IX polje u Lavu, sa Suncem na 00° Vage na samom vrhu X polja ~ san ima značenje ali on nije direktno vezan za tebe, jer po tabeli nema povezivanja izmedju Sunca sa Jupiterom, a sa Mesecom je povezan preko lica.
◘ ceo san je orijentisan na potpunom naglašavanju ~ Saturna je je Sunce i u triplicitetu i terminu i na stepenu i egzaltira Saturna, pod vladavinom je Venere, sve vezano za Marsa je izgon, a sam san / Sunca je pad ~ iz ovoga vidimo da vrlo jak akcenat na težini sna je najviše vezan za simboliku II i III polja ~ a sve to će ti se "reći" za jedno -/+ 5 nedelja ~ Mesečeva prva aplikacija je upravo kad izadje iz Škorpiona i udje u Strelca 60° sa tim Suncem / a i taj Saturn "ide" ka vrhu X polja ~ informacija će "izaći na svetlost dana" ~ ali ne mora da znači da će rezultat / dogadjaj biti negativan, baš suprotno :)

capella
26-09-2009, 13:16
Šmišo, da li možeš da mi kažeš da li treba da promijenim zanimanje jer sa ovim ne mogu da nađem posao, ali nikako.
Da li treba da upiše drugi fakultet?
Sarajevo, 26.09. 13:16

hvala, cmoka

endzi
28-09-2009, 00:18
da li cu ikada uspeti da savladam engleski jezik

beograd, 28092009 u 00 i 16

Shmishonja
28-09-2009, 10:50
Šmišo, da li možeš da mi kažeš da li treba da promijenim zanimanje jer sa ovim ne mogu da nađem posao, ali nikako.
Da li treba da upiše drugi fakultet?
Sarajevo, 26.09. 13:16

hvala, cmoka

Da vidimo:

◘ ti si Asc' u Strelcu, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije umetnutu u II polju ~ razmišljaš se i premišljaš se da li treba da popraviš neke svoje "vrednosti".
◘ Mesec je 06° Jarca u I polju ~ emotivno pokušavaš da ostaneš "hladne" glave kako bi se bolje organizovala oko problematike koja te muči.
◘ tvoje "znanje" je predstavljeno IX poljem ~ u Devici sa retreo Merkurom na 22° Device baš u tom polju ~ razmišljaš od "nadogradnji" znanja.
◘ sam posao X polje ~ u Vagi ~ sa Venerom na 07° Device, baš na samom vrhu IX polja ~ to nam ukazuje da posao koji tražiš zahteva više obrazovanje, koje ti imaš jer em je Jupiter u terminu i na stepenu Venere i licu Merkura, em je Mesec u triplicitetu Venere i na stepenu Merkura.

E, sad, da vidimo šta će biti u stvari sa pronalaženjem pravog posla ~ treba nam aplikacija Mesec/Jupiter sa Venerom da bi dobili odgovarajući odgovor ~ Jupiterko i Venerica na žalost neće da se druže preko aplikacija, ali zato Mesečak "trči" u naručije Venerice i to sa 120° aplikacijom! odgovor je ~ za jedno -/+ pola godine trebalo bi da ti se ukaže prilika da nadješ posao koji ćeš sa svojim obrazovanem moći lepo da radiš :)

Shmishonja
28-09-2009, 11:11
da li cu ikada uspeti da savladam engleski jezik

beograd, 28.09.2009. u 00 i 16

Da vidimo:
◘ ti si Asc' u Raku, sa Mesecom na 23° Jarca O° Desc'
◘ IX polje je u Ribama, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije u VIII polju.

◘ ti kao Mesec si povezana sa Jupiterom preko stepena i izgona ~ tebi se jezik dopada, ali u isto vreme ti je i težak.
◘ s druge strane Jupiter nema ama baš nikakva povezivanja sa Mesecom preko tabele...

◘ e, sad aplikacije će nam pokazati šta dalje : Mesec ima još samo 120° sa Saturnom ~ on ovde predstavlja neku koleginicu / kolegu koja[i] zajedno sa tobom uči engleski. Posle toga Mesec ulazi u prazan hod, pa sklapa 120° sa Suncem koje ovde vlada tvojim samopouzdanjem i posle toga tek sklapa O° sa Jupiterom ~ uz pomoć, malo duže od željenog, savladaćeš engleski i sve će biti all right ;)

nata-pata
28-09-2009, 12:51
Da li je pravilo da se odgovara onim koji imaju duži staž ili je došlo do zabune??? Ništa mi nije jasno ili bolje rečeno - sve mi je jasno. Ne, ne, ne... Zar i Vi da me razočarate? Ako griješim,unaprijed se izvinjavam.

Shmishonja
28-09-2009, 13:14
Draga Shmisho,šta misliš,da li će se moj mlađi sin "snaći" u gimnaziji? Do sada je bio odličan đak,bez mnogo učenja. Doduše,nije od onih koji imaju sve same petice,ali,on kaže da uči ono što ga interesuje,a ostalo"na silu". Da li će dobro zakoračiti u novoj školi? Trebinje; 22.09.2009. u 00.13 h. Hvala!

Da li je pravilo da se odgovara onim koji imaju duži staž ili je došlo do zabune??? Ništa mi nije jasno ili bolje rečeno - sve mi je jasno. Ne, ne, ne... Zar i Vi da me razočarate? Ako griješim,unaprijed se izvinjavam.

Za sad nisi uopšte namerno preskočena, niti odgovori se daju onima koji imaju "duži staž", jednostavno nisam videla :( a s obzirom da sam skoro jedina koja se trudim da odradim SVE horarce koji su postavljeni, nadam se da imaš razumevanja da treba da STIGNEM DA VIDIM SVA PITANJA i pored svih ostalih i poslovnih i privatnih obaveza koje imam {i koje zapostavljam upravo zbog ovog foruma} :(

A sad da vidimo odgovor na ovaj horarac :

◘ sin je predstavljen V poljem koje je na 29° Vage, sa Venerom na 01° Device.
◘ Mesec je na 09° Škorpiona umetnut u njegovom I polju.
◘ njegovo više obrazovanje je IX polje ~ horarno I polje, koje je u Raku, upravo sa tim Mesecom.

~ da bi dobili odgovor treba da pogledamo dostojanstva u Ptolomejevoj tabeli da bi videli da li škola njega "voli" ili ne :
•○• Mesec je 09° Škorpiona : za sad je sa Venerom [sin] povezan preko stepena i izgona {dok je sin kao Venera sa Mesecom povezan preko tripliciteta i stepena} Ovo ukazuje na početne poteškoće koje se inače javljaju kod dece u novoj sredini. A s obzirom da je V polje na 29° i da uskoro ulazi u znak Škorpiona, pod čijim je vladarstvom Mesec u njegovo triplicitetu i licu, samim tim možeš očekivati da će se sin za jedno godinu dana odlično snaći i dati čak neočekivano dobre rezultate ~ jer dodatno ~ Mesečev poslednji aspekt je sa Venerom a prvi sledeći aspekt sa Marsom, koji dodatno daje potvrdan odgovor :)

nata-pata
28-09-2009, 13:35
Osjećala sam da ćeš se pojaviti iznenada jer nisi bila na forumu,kad sam ono pisala. Svaka ti čast. Prosto sam ljubomorna,kako uspijevaš sve postići i ostati pri tom čovjek? Hvala na odgovoru i moram priznati da se osjećam pomalo postiđeno. Ipak,vidim da nisam tako dobra osoba kako se predstavljam. Saznajem,upoznavši tebe,da još ima - LJUDI. Hvala i izvini,ako sam bila napast.

Shmishonja
28-09-2009, 13:52
Osjećala sam da ćeš se pojaviti iznenada jer nisi bila na forumu,kad sam ono pisala. Svaka ti čast. Prosto sam ljubomorna,kako uspijevaš sve postići i ostati pri tom čovjek? Hvala na odgovoru i moram priznati da se osjećam pomalo postiđeno. Ipak,vidim da nisam tako dobra osoba kako se predstavljam. Saznajem,upoznavši tebe,da još ima - LJUDI. Hvala i izvini,ako sam bila napast.

Nema potrebe za izvinjavanjem ~ odreagovala si tako jer je dete u pitanju, a ne neki ćef ili trenutni hir ~ svi mi za našu deci ćemo da "kopamo oči" ako treba ~ a na meni je da se uozbiljim i uspem da stignem sve da odradim na vreme [kako ovde na Forumu, tako i privatno] i da me ne :( kad neko ovako odreaguje [iako mislim da nije bilo razloga ni za ovakvu reakciju, jer fala Bogu pa nije ništa problematično ili opasno po zdravlje... neki na žalost me čekaju i po par meseci dok stignem do njihovih horarnih pitanja... :( ] Nadam se da će se sinak snaći i brže od onoga što je horarac rekao ~ sve najbolje :)

capella
28-09-2009, 15:44
Da vidimo:

◘ ti si Asc' u Strelcu, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije umetnutu u II polju ~ razmišljaš se i premišljaš se da li treba da popraviš neke svoje "vrednosti".
◘ Mesec je 06° Jarca u I polju ~ emotivno pokušavaš da ostaneš "hladne" glave kako bi se bolje organizovala oko problematike koja te muči.
◘ tvoje "znanje" je predstavljeno IX poljem ~ u Devici sa retreo Merkurom na 22° Device baš u tom polju ~ razmišljaš od "nadogradnji" znanja.
◘ sam posao X polje ~ u Vagi ~ sa Venerom na 07° Device, baš na samom vrhu IX polja ~ to nam ukazuje da posao koji tražiš zahteva više obrazovanje, koje ti imaš jer em je Jupiter u terminu i na stepenu Venere i licu Merkura, em je Mesec u triplicitetu Venere i na stepenu Merkura.

E, sad, da vidimo šta će biti u stvari sa pronalaženjem pravog posla ~ treba nam aplikacija Mesec/Jupiter sa Venerom da bi dobili odgovarajući odgovor ~ Jupiterko i Venerica na žalost neće da se druže preko aplikacija, ali zato Mesečak "trči" u naručije Venerice i to sa 120° aplikacijom! odgovor je ~ za jedno -/+ pola godine trebalo bi da ti se ukaže prilika da nadješ posao koji ćeš sa svojim obrazovanem moći lepo da radiš :)

Šmišo imaš big hug :friends:

Kina
02-10-2009, 07:52
Hocu li zavrsiti oba fakulteta?

:o Sorry... Evo ispocetka...
Hocu li zavrsiti oba fakulteta? (Pravni i Fakultet za medije i komunikacije)
Datum postavljanja pitanja je 2.10.2009. u 16:00h u Beogradu

Ovo pitanje je postavljeno 2.10.2009. u 7:52h u Beogradu...:o

Ako bih probala sama, ovako, vladar Asc Merkur na 43st Bika u 9. kuci (fax, visa skola) ali je gotovo cela kuca u Blizancima sto znaci da mi leze komunikacije (tacno)... Vrh 10. kuce ("materijalizacija") u Blizancima, dakle, opet Merkur, a sama kuca je ukljestena pa vladar Mesec u 2. kuci na 19st Skorpiona i ne bi trebao da ima neki znacaj ili ce se on ispoljiti kasnije...:confused: Da, tu je hiron u 9.kuci, takav polozaj ukazuje na prepreke, i jos u konjukciji sa Mc-om...:(

Shmishonja
02-10-2009, 08:19

• datum postavljanja pitanja
• vreme postavljanja pitanja
• mesto postavljanja pitanja
• dodajte u vašem novom postu
datum i vreme vašeg poslednjeg pitanja na tom topiku

○ link sa čartom znači nije obavezan

Nepotpune informacije :(

arctiumLappa
02-10-2009, 14:46
Uzas kako me je strah. Molim malo podrske :-) Ovaj ispit se iz najrazlicitijih razloga odgodio vec 3x. Jedina sam koja polaze i sa profesorima od kog jednog BAS ne volim. Sad je zakazan opet i kako je poslednja stvar koja me deli od diplome pitanje je:

"da li cu imati uspeha na ispitu?"

Pitanje postavljeno danas 2.10.2009 u Beogradu u 2:32pm
Nemam strah od padanja nego od ponovnog otkazivanja termina ili bilo cega sto ce me blokirati da uzmem diplomu do kraja meseca. Takodje pitam se da li cu se opet sukobiti sa jednim od profesora.

selena
04-10-2009, 14:06
hoću li uspjeti završiti fakultet koji sam upisala?
cakovec,4.10.2009 u 14.06

arctiumLappa
06-10-2009, 16:06
Nisam dobila odgovor, ali evo sta se desilo, ko hoce da vezba:
Ispit se odigrao, dobila sam 9 -ni najbolje ni najgore.
Strah je bio iz opravdanih razloga, jedan od 2 profesora imao je veoma jasno negativan stav prema meni. Pitanja su mu bila sa ciljem da me ponizi (nikako na nivou kraja fakulteta, kao i bez povezanosti s njegovim ispitom).
Moja prva diploma je bzvz.... jedva cekam drugu :)
Uzas kako me je strah. Molim malo podrske :-) Ovaj ispit se iz najrazlicitijih razloga odgodio vec 3x. Jedina sam koja polaze i sa profesorima od kog jednog BAS ne volim. Sad je zakazan opet i kako je poslednja stvar koja me deli od diplome pitanje je:

Nemam strah od padanja nego od ponovnog otkazivanja termina ili bilo cega sto ce me blokirati da uzmem diplomu do kraja meseca. Takodje pitam se da li cu se opet sukobiti sa jednim od profesora.

CARAPICA
09-10-2009, 22:16

Pa da sada prokomentiram,hm... položila sve ispite,još diplomski i 5 godina je upisana :) bravo za mene :-))) samo ne znam... kako je ovaj horarac toliko pogriješio... ili eto vecina je stvari mozda i u nasim rukama...

Shmishonja
10-10-2009, 11:15

S obzirom da već se sve ispodešavalo, da vidimo šta ovaj horarac kaže :

♥ Asc' u Jarcu i Saturn u Devici umetnut u VIII polju ~ ovde se vidi tvoj strah i želja da se dkažeš sa svojim znanjem.
♥ Mesec 19° Riba umetnut u II polju ~ velika samokritika i želja za perfekcionizmom narušava ravnotešu tvog samopouzdanja.
♥ Ispit Mars u Raku u VII polju ~ ovde vidimo da je ispit težak, ali ne toliko koliko će to profesor da učini da bude [VII polje je X polje od Mc ~ glavna faca na ispitima...]

Da bi dobili odgovor šta će se desiti ~ tražimo aplikacije :

∞ Saturn ima prvu aplikaciju 180° sa Mesecom.
∞ Mars je imao poslednji aspekt sa Mesecom, a prva miu je aplikacija 60° Merkur
∞ Mesec poslednji aspekt 120° Mars, prva aplikacija 180° Saturn.

•○• iz ovoga dobijamo potvrdan odgovor :)

♥ ♫ ♥ Sa srećom za dalje ;)

Shmishonja
10-10-2009, 11:55
Hocu li zavrsiti oba fakulteta? (Pravni i Fakultet za medije i komunikacije)
Datum postavljanja pitanja je 2.10.2009. u 16:00h u Beogradu

Da vidimo :

♥ Asc' u Vodoliji sa Saturnom umetnut na kraju VII polja.
♥ Mesec u Ribama umetnut na kraju I polja.
♥ fakultet[i] Mars u Raku u VI polju O° JMČ.

∞ da bi dibili odgovor treba nam aplikacija izmedju Saturn / Mesec sa Mars / Jupiter :

•○• Saturn ima prvu aplikaciju sa Mesecom i to 180° ~ nešto će da se "radi" iz nekoliko puta. Kasnije ima O° sa Merkurom, pa 60° sa Marsom.
•○• Mars ima prvu aplikaciju 60° sa Merkurom. Kasnije ima 60° sa Saturnom.
•○• Mesec je imao aspekt sa Marsom, a prva mu je aplikacija sa Saturnom.

∞ iz ovoga vidimo da ćeš uspeti da završiš oba fakulteta, ali da će taj napor i da ti naruši zdravlje ~ jer je Mars u VI polju i ima O° sa Južnim Čvorem :(

Shmishonja
10-10-2009, 12:04

Da vidimo :

♥ Asc' u Strelcu, sa retro Jupiterom u Vodoliji na kraju II polja.
♥ Mesec u Vagi u X polju.
♥ Ispit koji će ti omogućiti da upišeš 5 godinu ~ Venera u Raku u VIII polju.
♥ sam fakultet je Sunce u Devici u IX polju.

∞ da bi dobili odgovor tražimo aplikacije izmedju Meseca / Jupitera i prvenstveno Venere, pa onda i Sunca :
•○• Mesec ima direktnu aplikaciju ka Veneri, Venera isto ima direktnu aplikaciju ka Mesecu.
•○• Mesečev poslednji aspekt je upravo sa Jupiterom ~ pa samim tim postoji povezivanje izmedju tebe i ispita ~ odgovor je potvrdan ;)

Shmishonja
10-10-2009, 12:13
hoću li uspjeti završiti fakultet koji sam upisala?
cakovec,4.10.2009 u 14.06

Da vidimo :

♥ Asc' u Jarcu, sa Satrnom u Devici na kraju VIII polja i "ide" ka vrhu IX polja.
♥ Mesec u Ovnu u III polju.
♥ fakultet je Venera u Devici isto na kraju VIII polja.
♥ ispiti koji će ti omogućiti da završiš fakultet Mars u Raku u VII polju.

∞ sad tražimo aplikacije :

•○• Saturn ima prvu aplikaciju sa Merkurom, pa ondak aplikaciju sa Marsom i onda na kraju sa Venerom.
•○• Mesec ima prvu aplikaciju sa Jupiterom, pa sa Marsom.
•○• Mars ima prvu aplikaciju sa Mesecom, pa sa Saturnom i na kraju sa Venerom.

∞ iz cele ove gungule imamo potvrdan odgovor ~ malo će se sve razvući ko žvaka na suncu, ali ćeš na kraju ipak završiti fakultet :)

dadiska
12-10-2009, 16:36
U poslednje vreme, nesto razmisljam da kada zavrsim ovaj fax (oko juna sledece godine) upisem nesto drugo! Jer ne bih da pocnem da radim sa 21, a ne bih ni da upisem bilo sta. Pa kad stignete bacite pogled.....Hvala! :4kiss:

p.s. Nadam se da sam na pravm mestu postavila pitanje. :D

http://i33.tinypic.com/n705sg.jpg

zora
16-10-2009, 15:20
pitanje sam postavila danas (16.10.u 14:16 h)i u vezi je sa ispitom....
Asc-jarac-saturn u VIII na 28 st.device
ispit-skorpija-mars u VII na 29 st.raka
mesec na 1 st.vage u VIII
=separacija(60 ) meseca i marsa ali ono sto mene buni (iz razloga sto je mars brzi od saturna)da li je aspekt izmedju istih(MA\SA)separacioni ili mars ide ka saturnu?!
Shmishonja molim te prekontrolisi......

nocas sam imala nocne more...sta mi donosi ovaj san!?-18.10.2009.11:49h
asc-JU u II na 17st u vodoliji-u terminu VE
san-ME u IX na 13 st. u vagi-u terminu JU
mesec u X spaljen od SO na 27 st. u vagi u terminu MA\so u konjukciji sa SPI-mozda i ovo znaci nesto...
=aplikacija ME i JU 120 st.-san se odnosi na mene....i dalje ne znam ali bez obzira mislim da donosi nesto pozitivno!ha, jer JU je dobra planeta,a spaljenost predstavlja mozda moju paralisanost(strah)koji me koci ovih dana zbog ispita....

Kina
16-10-2009, 18:42
Da vidimo :

♥ Asc' u Vodoliji sa Saturnom umetnut na kraju VII polja.
♥ Mesec u Ribama umetnut na kraju I polja.
♥ fakultet[i] Mars u Raku u VI polju O° JMČ.

∞ da bi dibili odgovor treba nam aplikacija izmedju Saturn / Mesec sa Mars / Jupiter :

•○• Saturn ima prvu aplikaciju sa Mesecom i to 180° ~ nešto će da se "radi" iz nekoliko puta. Kasnije ima O° sa Merkurom, pa 60° sa Marsom.
•○• Mars ima prvu aplikaciju 60° sa Merkurom. Kasnije ima 60° sa Saturnom.
•○• Mesec je imao aspekt sa Marsom, a prva mu je aplikacija sa Saturnom.

∞ iz ovoga vidimo da ćeš uspeti da završiš oba fakulteta, ali da će taj napor i da ti naruši zdravlje ~ jer je Mars u VI polju i ima O° sa Južnim Čvorem :(

:eek: :(... Ja se i "dajem" dosta kroz sve te obaveze, do sada nisam imala nikakvih (zdravstvenih) problema a na kraj pameti mi je da bi ih zbog toga i mogla imati... Hvala puno na odgovoru, imacu to na umu... :4hug:

Shmishonja
18-10-2009, 14:11
U poslednje vreme, nesto razmisljam da kada zavrsim ovaj fax (oko juna sledece godine) upisem nesto drugo! Jer ne bih da pocnem da radim sa 21, a ne bih ni da upisem bilo sta. Pa kad stignete bacite pogled.....Hvala! :4kiss:

p.s. Nadam se da sam na pravm mestu postavila pitanje. :D

http://i33.tinypic.com/n705sg.jpg

Da vidimo : pitanje je da li posle ovog fakulteta da upišeš još jedan i koji bi to fakultet moga da bude?

• ti si Saturn na 28° Devvice u VIII polju.
• Mesec je 04° Lava O° Desc'
• sadašnji fakultet je Mars na 27° Raka u VI polju

• ovde se tačno vidi da se jedan period završava što se tiče studiranja ~ i Saturn i Mars su na kraju znaka ~ dodatno imaju i medjusobnu direktnu aplikaciju. Ovo nam pokazuje da ćeš ovaj fakultet završiti u željenom intervalu vremena.

• Mars menja znak i iz Raka ulazi u znak Lava ~ biće pod vladavinom Sunca. Saturn ulazi u znak Vage, biće egzaltiran a biće pod vladavimom Venere [sa kojom će Saturn isto imati aspekt, kao i Mars] Iz ovoga vidimo da bi sledeći fakultet mogao da ima veze sa simbolikom Venere :)

loreley
18-10-2009, 23:31
hm hoću li ja uspjeti nastaviti školovanje?mislim neki doktorat- sad ili nekad kasnije u životu? čk, 17.10.23.31

Hekata
20-10-2009, 13:30
Da li ću u martu upisati skolu u inostranstvu? (http://i34.tinypic.com/2n8or3b.gif)

malomace
20-10-2009, 15:25
postavila sam pitanje,da li cu sutra ujutru da prodjen na psiho testu za vojnika,14:56,20.10.2009.Krusevac

ja sam predstavljena saturom u 7 polju device i mesecom u 9 polju skorpije,a posto se gleda 10 poje,vladar je jupiter u 1 polju vodolije,aspek izmedju jupiter i satura ne postoji,ali mesec jupiter kvadar,tako da cu da prodjem,a hocu?:confused:,molim malu pomoc,hvala unapred:)

storm
22-10-2009, 18:20
horarna astr.mi se veoma dopada pa cu da pokusam sam da odgovorim, pitanje je-da li ce moju devojku da iskljuce sa fakulteta?22.10.2009.16:26 h Bg
ona je moja sedma kuca(njena prva)pocinje na 26 stepenu u devici vladar merkur u prvoj kuci na 20 stepenu vage,a njen fakultet je blizanac (moja treca kuca njena deveta)merkur.Sada nju gledam kao mesec koji je na 21 stepenu strelca u njenoj trecoj kuci(moja deveta)
mesec i merkur daju 60 separaciju -znaci da nece da je izbace.....nadam se ali me buni to sto je sve nekako pri krajnjim stepenovima,pa ima li to neke veze? hvala

arctiumLappa
26-10-2009, 13:20
da li cu preko njega upisati fakultet?
pitanje je postavljeno 26og oktobra u 10:02am

pozadina je sledeca: on u ovom pitanju je moj bivsi mentor. zavrsila sam svoj fakultet i zelim da upisem master na nekom drugom. jako dugo se preknadamo oko toga da li moze ili ne moze da mi pomogne oko toga, pri cemu je pomoc bazirana na njegovim privatnim vezama zbog kojih ja ne bi' morala da placam skolovanje.
dakle meni su ovde tudje pare i tudji odnosi najbitnija stavka. takodje.... s obzirom koliko mi je puta to obecao i pomenuo... nisam sigurna da li on stvarno pokusava da mi pomogne ili je to samo suplja prica. sve u svemu ja se nadam da necu morati iz svog dzepa da sve placam.... a fax upisujem 100% :-)

hvala... i izvinite na poduzem uvodu

Poppy
27-10-2009, 12:01
Zdravo deco! :)
Imam jedno pitanjce koje me kopka vec neko vrijeme.
Naime, moja koleginica tvrdi da je zavrsila french knjizevnost na prestiznom Parishkom univerzitetu. Ja nesto ne mogu da povjerujem, osim ako nije bio dopisni kurs sa ponudjenim odgovorima a), b), c) :D
Da li je moja koleginica diplomirala na tom univerzitetu?
26. oktobar 2009. i 16:31h u TGD

skorpijica
28-10-2009, 10:26
da li ću zavrsiti fakultet
28.10.2009. 9i26h ujutru banja luka

malomace
30-10-2009, 17:22
postavila sam pitanje,da li cu sutra ujutru da prodjen na psiho testu za vojnika,14:56,20.10.2009.Krusevac

ja sam predstavljena saturom u 7 polju device i mesecom u 9 polju skorpije,a posto se gleda 10 poje,vladar je jupiter u 1 polju vodolije,aspek izmedju jupiter i satura ne postoji,ali mesec jupiter kvadar,tako da cu da prodjem,a hocu?:confused:,molim malu pomoc,hvala unapred:)

polozila sam ga :)
pozzz svima

Tanja_13
02-11-2009, 23:56
Da li cu poloziti kolekvijum 17.11?Pitanje postavila 23h43min Valjevo
Buni me ovaj separacioni aspekt izmedju SO(vladara mog ASC t.j mene) i marsa vladara mog 9 polja t.j ispita.Mars i Sunce su u medjusobnoj recepciji(volimo se medjusobno ja i matematika) ,imam li razloga za brigu?

Uh zaboravila sam da stavim datum 02.11.2009,pozdrav!

nolita
13-11-2009, 22:54
◘ ti si Asc' u Strelcu, sa retro Jupiterom na 17° Vodolije na samom vrhu III polja ~ pitaš se da li ovaj san ima neko istinito značenje.
◘ Mesec je na 29° Škorpiona u praznom hodu u XII polju ~ dok si postavljala pitanje bila si uznemirena i uplašena simbolikom sna.
◘ sam san je IX polje u Lavu, sa Suncem na 00° Vage na samom vrhu X polja ~ san ima značenje ali on nije direktno vezan za tebe, jer po tabeli nema povezivanja izmedju Sunca sa Jupiterom, a sa Mesecom je povezan preko lica.
◘ ceo san je orijentisan na potpunom naglašavanju ~ Saturna je je Sunce i u triplicitetu i terminu i na stepenu i egzaltira Saturna, pod vladavinom je Venere, sve vezano za Marsa je izgon, a sam san / Sunca je pad ~ iz ovoga vidimo da vrlo jak akcenat na težini sna je najviše vezan za simboliku II i III polja ~ a sve to će ti se "reći" za jedno -/+ 5 nedelja ~ Mesečeva prva aplikacija je upravo kad izadje iz Škorpiona i udje u Strelca 60° sa tim Suncem / a i taj Saturn "ide" ka vrhu X polja ~ informacija će "izaći na svetlost dana" ~ ali ne mora da znači da će rezultat / dogadjaj biti negativan, baš suprotno :)

Sad kad se definitivno sve izdogadalo,da dam feedback.ugl tocno nakon 5 tjedana se dogodilo to da su mi brata pozvali na razgovor za jedan dobar posao,feedback bio povoljan.danas nakon vise od dva tjedna,sve palo u vodu.nista od posla,tko jaci taj kaci.eto,donekle si bila u pravu,bili smo super volje,nadali se,vremenski tip top,ali the end i nije neki.hvala shmisho

Hekata
16-11-2009, 13:47
Da li ću položiti u ovom ispitnom roku hemiju? (http://i37.tinypic.com/v3g9sl.gif)

Ispit je početkom decembra... čisto zbog vremenskih jedinica! ;)

Tanja_13
21-11-2009, 22:35
Da li cu poloziti kolekvijum 17.11?Pitanje postavila 23h43min Valjevo
Buni me ovaj separacioni aspekt izmedju SO(vladara mog ASC t.j mene) i marsa vladara mog 9 polja t.j ispita.Mars i Sunce su u medjusobnoj recepciji(volimo se medjusobno ja i matematika) ,imam li razloga za brigu?
E samo da kazem kolukvijum polozila:),e sad samo kad bi mi neko objasnio ovo dejstvo separacionog aspekta....ja sam se doduse uplasila pa sam kroz neke aktivnosti resila status i pre samog ispita(ali sam konacno i definitivno max odradila na samom testu),jer moguce da ta separacija ukazuje i na nesto vec uradjeno?

loreley
30-11-2009, 19:59
hm hoću li ja uspjeti nastaviti školovanje?mislim neki doktorat- sad ili nekad kasnije u životu? čk, 17.10.23.31

ponavljam pitanje od 17.10. u 23:31,hoću li upisati doktorat ili nastaviti skolovanje?
ovako, imam velike zelje za to, dovoljno dobre ocjene i sve potrebne preporuke, i u zadnje mi vrijeme drzavne komisije i zavod preporučuju isto..ali me zanima hoću li naći ustanovu koju ce me zaposliti i preuzeti dio troskova postdiplomskog jer u ciejlosti ja uz najbolju volju ne mogu nakraj...

Anatena
10-12-2009, 13:27
Da li ću uspeti da se upišem fax i položim prijamni koji je u nedelju 13.decembra. ( u pitanju je magistratura...ili ti master ) ???

Beograd,
10.12.2009. u 13.11 h

Unapred zahvalna.

http://i127.photobucket.com/albums/p145/anababy_2007/horar1.gif

Ona29sa
27-12-2009, 13:12
ispit :-( sutra
pa mi naumpalo da vidim sta kaze horarna na to :-)
Pitanje postavljeno u 13,05 u Sarajevu, danas 27.12.
Ako neko bude raspolozen, mnogo bi mi znacilo.
Hvala unaprijed

ispit :-( sutra
pa mi naumpalo da vidim sta kaze horarna na to :-)
Pitanje postavljeno u 13,05 u Sarajevu, danas 27.12.
Ako neko bude raspolozen, mnogo bi mi znacilo.
Hvala unaprijed

evo da probam sama. Ja sam venera na 2 strijelca i mjesec na 8 bika. Ispit je saturn na 4 vage.
Venera i saturn prave aplikaciju i to kvadrat. Po tome bi znacilo da polazem, em kvadrat em aplikacija :-). E sada, ja ne znam, da li ovaj pad nesto smeta posto je aspekt -2aplikacija. I mesec i saturn isto prave aplikaciju bQ A2, i to bi trebalo biti dobro. Po ovom bi se moglo zakljuciti da cu poloziti. Da li treba mozda gledati i dalje od ovog? Ja vidjela aplikacije i radujem se :-). Grijesim, ili? Ako kome ne bude mrsko da pogleda :-).
Hvala :-))

Shmishonja
28-12-2009, 10:53
evo da probam sama. Ja sam venera na 2 strijelca i mjesec na 8 bika. Ispit je saturn na 4 vage.
Venera i saturn prave aplikaciju i to kvadrat. Po tome bi znacilo da polazem, em kvadrat em aplikacija :-). E sada, ja ne znam, da li ovaj pad nesto smeta posto je aspekt -2aplikacija. I mesec i saturn isto prave aplikaciju bQ A2 :confused: i to bi trebalo biti dobro. Po ovom bi se moglo zakljuciti da cu poloziti. Da li treba mozda gledati i dalje od ovog? Ja vidjela aplikacije i radujem se :-). Grijesim, ili? Ako kome ne bude mrsko da pogleda :-).
Hvala :-))

»•« Prvo : u horarcima, kao i u samoj TA, koriste se SAMO Ptolomejevi aspekti : O°, 60°, 120°, 90° i 180° što znači da ne postoje NI JEDNI DRUGI aspekti sem njih :cool:

»•« Drugo : moraš da obratiš pažnju na aplikacije i separacije ~ jer ako je Mesec na 08° Bika a SAturn je na 04° Vage, samim tim medju njima ne postoji aplikacija po TA ( a i po MA pravilima s obzirm da je Mesec BRŽA planeta od Saturna, ovo je aspekt SEPRACIJE ~ da je Mesec na 04°, a Saturn na 08° onda bi to bila po MA aplikaciona 150° ~ jer Mesec kao brža planeta na ranijem stepnu "ide u susret" Saturnu koji je na kasnijem stepenu i za razliku od Meseca je najsporija planeta) :rolleyes:

»•« Treće : da bi dobili odgovor da li ćeš položiti ispit ~ gledamo Asc' i njegovog vladara, Mesec kao suvladara pitača i X polje i nj vladara, jer u horarcima X polje je ispit, a IX polje je fakultet uopšteno :)

Ovde kod tebe imamo da si ti Venera na 02° Jarca na kraju VIII polja, Mesec je na 08° Bika na kraju XII polja i Saturn na 04° Vage. Ovde imamo povezivanje, ali ne kao što smo rekli izmedju Meseca i Saturna, već izmedju Venere i Saturna i dodatno postoji i recepcija po vladarstvu što dodatno daje potvrdan odgovor jer aplikacioni 90° medju njima daje mogućnost "akicje" upravo te recepcije izmedju Venere (tebe) i Saturna (ispita)

♥ Iz ovoga je odgovor potvrdan ~ sa srećom ;)

Ona29sa
28-12-2009, 23:15
♥ Iz ovoga je odgovor potvrdan ~ sa srećom ;)[/SIZE][/FONT][/COLOR][/QUOTE]

Hvala puno :))) Idem sada na feedback za horarce :)))

zvjezdica
11-01-2010, 15:58
Naime, sanjala sam da se nalazim u nekom skladištu neke zgrade, na višim katovim, bilo je mračno i vlažno ali lijepo jer je samnom bio jedan dečko...Nekih mj dana smo mi bili tamo zajedno, ali neznam zašto.
Tokom sna usredotočila sam se na njegovo lice, budući da mi je gatara rekla da će imati neki biljeg ili ožiljak na licu..i zaista, na obrvi je imao rez, kao ožiljak , bio je crne kose i zgodan..simpatičan...
san se nastavlja kada smo mi izašli u dvorište, nakon mj dana..

ono što je zanimljivo jest da je dvorište bilo prepuno komada koji su nalikovali na govna, smećkaste svjetle boje..On je rekao da se ne bojim jer da su to govna..no ja sam mu rekla da je to zmija...To su bili ogromni komadi, nerealni..kada smo ih prošli, zmija se izdigla, bila je ogromna, kapitalka i pokušala nas ugrist, ali nije uspjela..

san se nastavlja: ja hodam cestom, oko mene lijepe niže kućice..ali hod je kao u magli, kao u filmu..ja idem u jednom smjeru...odjednom nailazi dečko na biciklu, ali mu ne vidim jasno lice.. zaziva me imenom i prođe pored mene...ja se okrenem i krenem u smjeru gdje je on išao..
Hodam i dalje tom ulicom, kao da mi je poznata..najednom vidim prekrasnu veliku tamnocrvenu kuću predamnom..punu cvijeća i čujem lijepu glazbu..ulazim na vrata i dočekujeme niska starica, ljubazna,vesela,,grli
me..ona je mama tog dečka..a taj dečko sa kojim sam bila u tom kao skladištu dolazi i poljubi me, nasmješen..u nekom odjelu..i ja iako nisam u vjenčanici, znam da je to naše vjenčanje..i tu se probudim...

Ono što ja mogu da povežem sa svojom natalnom kartom je simobila moje 12 kuće u kojoj se nalazi venera, sunce i merkur...vrh 7 je u biku, vladar bika jest venera koja zapravo opisuje budućeg muža, a venera otišla u 12 kuću..-karmički brak..e sada mnogi su mi rekli da ću muškarca upoznat na nekom skrivenom mjestu, mračnom...mislim da je to moda simbolika tog prošlog života gdje sam ja njega upoznala u skladištu...a stvarni život ,ovaj sada, bi možda bio taj dio sna kada se mi vjenčamo?

san sam sanjala oko 15.12.2009.

PITANJE: što znači ovaj san tj znači li nešto?

vrijeme 15:57,11.sječnja 2010..Pula

Hvala :)

nedda
12-01-2010, 16:22
Hocu li u skorije vreme uspeti da zaradim novac (profitiram) radeci u svojoj struci? Koliko bi jos trebalo da cekam, ili da treba uradim nesto konkretno?(Planiram da upisem doktorske studije) Zavrsila sam psihologiju pre dve godine, i magistarske ove godine, a od pre dve godine radim u samo delimicno strucnom poslu. Do pre 3 meseca solidno sam zaradjivala, ali je u poslednje vreme jako lose.
Pitanje je postavljeno 12.01.2010, u Beogradu, u 16:05.
Pokusala sam sama da odgovorim, ali me bune ove izukrstane recepcije, i ukljestena 9. kuca.

gagilica
12-01-2010, 23:54
Da li cu poloziti ispit koji je 18.1., pitanje postavljeno 12.1. u 23.53 beograd

skorpijica
13-01-2010, 09:06
ti si predstavljena venerom a polaganje ispita mesecom ali ja ovde ne vidim povezivanja izmedju te dve planete...cini mi se da je smile rekla da te dve planete moraju biti u aspektu da bi oznacilo desavanja i to aplikacionom ....po meni odgovor je negativan jer nema desavanja ali neka se jos neko javi da tumaci....a ti javi jesi li izasla na ispit..eto
za gagilicu

Alkmene
13-01-2010, 14:09
Hocu li poloziti ispit koji mi je sad u subotu, 16.jan?? Pitanje postavljeno, u 14:12 na danasnji dan, u Podgorici... Zahvaljujem unaprijed. :)) I izvinjavam se... Nece se vise ponoviti ovakve greskice... Dobila sam malu opomenu ali sam zaboravila da editujem ovaj ovdje post. Hvala.

skribent
15-01-2010, 17:50
Da li je ova godina (jesen), ili naredna, povoljna za nastavak studija? U pitanju su doktorske studije. Ja bih bas volela, i spremam se da krenem u "research". Sam proces prijavljivanja traje poprilicno.
15.01.2010, 17.49h, Oslo, Norway
Hvala unapred :)

skorpijica
15-01-2010, 18:13
Hocu li poloziti ispit koji mi je sad u subotu, 16.jan?? Pitanje postavljeno, u 14:12 na danasnji dan... Zahvaljujem unaprijed. :))

mesto treba navesti

zvjezdica
15-01-2010, 20:55
Ovako...imam za uraditi jedan seminar kod jednog mladog profesora. E sada, nitko nije uradio od ovih koji su predali baš najbolje taj seminar.

Ja s ezaista želim potruditi da to uradim odlično. Budući da je imao male zamjerke na moj esej..ne u smislu da ga nisam dobro uradila, već da sam trebala više napisati konkretnih učenih stvari..

Pitanje: da li ću uspjeti impresionirati profesora svojim seminarskim uratkom?

20:54h, 15.sječnja 2010.Pula

gagilica
18-01-2010, 20:55
@skorpijica

Polozila sam ispit koji je bio danas i to uspesno, mada si ti videla da nema aspekata, mozda ti moze biti od pomoci :)

skorpijica
19-01-2010, 13:56
super onda cu i ja poloziti ovaj sad u subotu ...ma ne znam ti ja ovo tumaciti
ma nek si polozila pa skapiracemo aspekte
lj

gagilica
20-01-2010, 11:22
@ skorpijica

Nek ti je sa srecom, ako si ucila aspekti onda i nisu tako vazni :)

skorpijica
20-01-2010, 12:04
hvala gagilice ..lj.te

Miraceti
20-01-2010, 21:05
Dali bih uspela da savladam tradicionalnu astrologiju ako bih se ozbiljno posvetila tome? Savet?
Skopje, danas, 21.02.

zvjezdica
28-01-2010, 16:22
Sutra pišem ispit iz književnosti, pa me zanima hoću li ga proći?

16:21h
28.sječnja 2010...
pula...

Tanja_13
01-02-2010, 00:11
01.02.2010 00h08min Valjevo
Danas sam sanjala grozan san,da mi je umro prijatelj cak ne mogu ni da pisem o tome ...Sta ovaj san znaci?

skribent
02-02-2010, 19:30
Horarci, gde ste? Ima li nekoga da nam rastumaci ova pitanja vezana za ispite, studije, skole i ucenje? Ne smaram i ne prozivam, samo da pitam...
Hvala unapred i pozdrav!

malomace
24-02-2010, 11:22
Pozdrava,spremam diplomski,tj.zavrsila sam ga...imam samo neke male korekcije da zavsim..i roku od 15 dana treba da polazem,pa na kontu toga postavila bi pitanje:
Da li cu poloziti diplomski?
Krusevac,11:12,24.02.2010.
hvala :)

Shmishonja
24-02-2010, 11:42
Da li bih uspela da savladam tradicionalnu astrologiju ako bih se ozbiljno posvetila tome? Savet?
Skopje, danas, 21.02. 20-01-2010

Da vidimo :

• ti si Merkur na 07° Jarca u IV polju
• Mesec je 00° Riba u VII polju
• učenje TA je IX polje i Venera na 02° Vodolije u V polju

• Merkur preko tabele nema povezivanja sa Venerom, dok Mesec je preko izgona povezan sa Venerom. Venera nema povezivanja sa Mesecom, ali je u triplicitetu Merkura. Merkur i Venera nemaju aplikacije, Meseci Venera nemaju aplikacije.

• Ovde vidimo da postoji odredjena želja za učenjem, ali ne i uslovi da trenutno i počneš sa učenjem TA (tvoj racio je dosta neutralan prema TA, dok tvoje emocije, tj. ono što si naučila do sad iz MA totalno koče dalje učenje vezano za TA) Nije još vreme za TA :cool:

Shmishonja
24-02-2010, 11:48
Sutra pišem ispit iz književnosti, pa me zanima hoću li ga proći?

16:21h
28.sječnja 2010...
pula...

Da vidimo :

• ti si Sunce u Vodoliji u VII polju
• Mesec u Raku u XII polju u praznom hodu
• pismeni ispit je retro Mars u Lavu u I polju

• Sunce je na stepenu Marsa, Mars je i pod vladavinom i u triplicitetu Sunca, ali medju njima nema aplikacije, niti ih neka druga planeta povezuje + Mesec je u praznom hodu. Ti si spremna za taj ispit, ali deluje mi da će neko odlaganje ili ponovno polaganje da bude umesto konačnog razultata (tj. položenog ispita)

○ feedback?

Shmishonja
24-02-2010, 11:56
01.02.2010 00h08min Valjevo
Danas sam sanjala grozan san,da mi je umro prijatelj cak ne mogu ni da pisem o tome ...Sta ovaj san znaci?

Da vidimo :

• ti si retro Mars u Lavu u IX polju
• Mesec je u Devici u X polju
• sam san je upravo taj Mesec...

• san / Mesec / nema povezivanja sa Marsom, pa samim tim nema direktne veze sa tobom. On /san/ Mesec je potpuno orijentisan na Merkura ~ u nj vladavini, egzaltira ga i u nj terminu, u svom je Mesečevom triplicitetu, a preko lica je povezan sa Sunce, preko stepena i pada sa Venerom, a preko izgona sa Jupiterom ~ znači potpuno je orijentisan na simboliku Merkura (vladar VIII i XI polja ~ sanjala si smrt prijatelja) a nikakve veze nema ni sa tobom, ni sa Venerom i Jupiterom.

• sa pogledamo "šta radi" taj Merkur : Merkur je u Jarcu u III polju ~ san se odnosi na neku vest, neki ispit, dokument, izjavu, informaciju, rodjake, ili neki dogadjaj koji će ti se desiti dok budeš obavljala svakodnevno rutinsko "putovanje" na primer od kuće do posla. Sam Merkur egzaltira Marsa pa samim tim ćeš i dobiti odgovor ~ jer dodatno i sam Mesec ima prvu aplikaciju upravo sa Merkurom. Vremenski -/+ 2 nedelje.

○ feedback?

Shmishonja
24-02-2010, 12:08
Pozdrava,spremam diplomski,tj.zavrsila sam ga...imam samo neke male korekcije da zavsim..i roku od 15 dana treba da polazem,pa na kontu toga postavila bi pitanje:
Da li cu poloziti diplomski?
Krusevac,11:12,24.02.2010.
hvala :)

Da vidimo :

• ti si Merkur na 21° Vodolije na samom kraju IX polja (što nam i pokazuje tvoj "još malo pa gotovo" sa fakultetom)

• Mesec 06° Raka u I polju

• diplomski je predstavljen retro Saturnom na 03° Vage umetnutim u V polju

○ ovde vidimo da iako nema aplikacija da spoje Merkur i Saturn, sam Merkur "ide ka" vrhu X polja, dodatno, sam Saturn kako je retrogradan uskoro prelazi u znak Device i tako dolazi pod vladavinu Merkura ~ ovo sve pokazuje da ćeš imati još nekoliko korekcija do krajnjeg polaganja ~ najverovatnije će te profesor vraćati još jednom da ispraviš neke stvari pre konkretnog polaganja.

Sa srećom ;)

Shmishonja
24-02-2010, 12:38
Da li je ova godina (jesen), ili naredna, povoljna za nastavak studija? U pitanju su doktorske studije. Ja bih bas volela, i spremam se da krenem u "research". Sam proces prijavljivanja traje poprilicno.
15.01.2010, 17.49h, Oslo, Norway
Hvala unapred :)

Da vidimo :

• ti si predstavljena Suncem u Jarcu u VI polju
• Mesec je upravo završio O° sa Suncem i nalazi se na 29° Jarca isto u VI polju i u praznom je hodu
• sam fakultet ~ IX polje i Jupiter na 29° Vodolije na samom kraju VII polja
• doktorske studije ~ X polje i retro Mars u Lavu na samom Asc'!

• iz ovoga vidimo da si ti već spremna da praviš "promene" u svom životu i da nastavak studija je ono najbolje što sad možeš da počneš da radiš ~ jer prelaskom u Ribe, Jupiter dolazi u znak svog sedišta, a i samo Sunce pa i Mesec egzaltiraju Marsa i kad budu promenili znak dolaze upravo u 180° sa Marsom ~ samim tim odgovor je potvrdan ~ ova godina je odlična za početak ;)

Sa srećom!

Shmishonja
24-02-2010, 12:42
Hocu li poloziti ispit koji mi je sad u subotu, 16.jan?? Pitanje postavljeno, u 14:12 na danasnji dan, 13-01-2010 u Podgorici... Zahvaljujem unaprijed. :)) I izvinjavam se... Nece se vise ponoviti ovakve greskice... Dobila sam malu opomenu ali sam zaboravila da editujem ovaj ovdje post. Hvala.

Da vidimo :

• ti si retro Merkur u Jarcu u VII polju
• Mesec je isto u Jarcu odmah pored Merkura u VII polju
• ispit je retro Saturn u Vagi u V polju

• i Merkur i Saturn imaju apl. 90° i Mesec i Saturn imaju apl. 90° ~ ovo nam daje potvrdan odgovor ~ ispit ćeš položiti ali ne sa onom ocenom koju si očekivala.

○ feedback?

zvjezdica
24-02-2010, 14:04
Sutra imamdva važna usmena ispita..sociologiju i dramu. Strah me podosta drame. Mislim da je profesorica dosta zahtjevna pri ispitivanju.

Hoću li proći?
14:03h 24.2.1010..

P.S.Shmisho onu književnost 28.1. sam dosta dobro riješila. Bilo je odgađanje što se tiče vremenskog roka tj sati...al je bilo isti dan :)

Zizue
29-03-2010, 18:43
Ajme mene pomagajte.Za nekih 15-ak dana imam jako vazan ispit,pa me zanima hocu li ga poloziti i hocu li izbeci neugodnog profesora(svi begaju od njega)? :D
18:38h
29.03.2010.
Beograd
[izacicu svakako,a javljam rezultat ;) ]

Majana
29-03-2010, 23:04
Ajme mene pomagajte.Za nekih 15-ak dana imam jako vazan ispit,pa me zanima hocu li ga poloziti i hocu li izbeci neugodnog profesora(svi begaju od njega)? :D
18:38h
29.03.2010.
Beograd
[izacicu svakako,a javljam rezultat ;) ]

Ti si Venera na 27 Ovna u VII
Ispit je Mesec na 3 Vage u XII
Fakultet je na stepen udaljen od Algola, što označava nestrpljenje, grešku zbog brzopletosti.
Sve čime vlada Saturn je za tebe pad, a Venera izgon. Ve vlada IX i Asc, a Sa IV i V, dakle nećeš se mnogo potruditi oko svega ovoga.
Dok je ispit u tvom sedištu, i u egzaltaciji, triplicitetu i terminu Saturna. Dakle, ispit ti "leži" ali Saturn je jači.
Venera i Mesec imaju separacionu opoziciju. Mars je u separaciji sa Mesecom i aplikaciji sa Venerom, ali je tu i Saturn koji je u sep.sa Mesecom i apl.sa Venerom, pa mislim da je to prekid, i da daje negativan odgovor.
Venera uskoro menja znak, i prelazi u Bika, gde je u svom sedištu i egzaltaciji Meseca, pa će to biti pravo vreme za polaganje ispita.
Mislim da je ovaj Sa ta strašna profesorka, pošto ona prekinula pozitivan odgovor i obožava, divi se i poštuje ispit.
Joj kakav tekst :D, mogu i filmove da režiram! Draga, ipak ti sačekaj Smisu ;)

Zizue
29-03-2010, 23:16
Ti si Venera na 27 Ovna u VII
Ispit je Mesec na 3 Vage u XII
Fakultet je na stepen udaljen od Algola, što označava nestrpljenje, grešku zbog brzopletosti.
Sve čime vlada Saturn je za tebe pad, a Venera izgon. Ve vlada IX i Asc, a Sa IV i V, dakle nećeš se mnogo potruditi oko svega ovoga.
Dok je ispit u tvom sedištu, i u egzaltaciji, triplicitetu i terminu Saturna. Dakle, ispit ti "leži" ali Saturn je jači.
Venera i Mesec imaju separacionu opoziciju. Mars je u separaciji sa Mesecom i aplikaciji sa Venerom, ali je tu i Saturn koji je u sep.sa Mesecom i apl.sa Venerom, pa mislim da je to prekid, i da daje negativan odgovor.
Venera uskoro menja znak, i prelazi u Bika, gde je u svom sedištu i egzaltaciji Meseca, pa će to biti pravo vreme za polaganje ispita.
Mislim da je ovaj Sa ta strašna profesorka, pošto ona prekinula pozitivan odgovor i obožava, divi se i poštuje ispit.
Joj kakav tekst :D, mogu i filmove da režiram! Draga, ipak ti sačekaj Smisu

E vala Majana stvarno,al' si ga sklopila :D Vodim te u Holivud.Znachi ima da izvuchem Gledica,strah i trepet od profesora,the dark side of moj fakultet. E covek,ne da voli da zeza studente,nego to nije normalno.Znaciiiiiiii,obrala sam bostan. :D Ima da izadjem,bas da vidim hocu li njega izvuci i koliko je tacan ovaj horar.
Shmisho,brate-sestro daj mi malo nade,vish' da sam propali student. :D

VIDANA
31-03-2010, 09:52
19.04.2010. imam polaganje testova iz voznje za B kategoriju,
hocu li ja poloziti toga dana,jer toliko se sve to oduzilo i pocelo da mi pravi problem psiholoske prirode-opterecuje me....a onda i ako polozim imam polaganje voznje za 7.dana....i oko toga mi je ,,haos,,....?
31.03.2010.Bgd., 09.50h

Shmishonja
31-03-2010, 11:47
Za Zizue i Majanu ~ ona je Venera na 27° Ovna, a ispit Mesec 03° Vage ~ daleka 180° ~ da li je to ispit iz dva dela ili ga polažeš ponovo?

Taj nezgodni profan je VII polje i Mars na 01° Lava u X polju... Problem je što nema aplikacije izmedju Venere i Meseca ~ jer nam to daje potvrdan odgovor da će ispit biti položen...

... a i prva Mesečeva je apl. 180° sa Suncem (koje vlada tim Marsom) a koje je vladar XI polja ~ tvoje želje i planovi... neću da budem baxuz, ali mislim da ovog puta nećeš proći onako kako želiš na tom ispitu ili će biti iz nekog razloga odložen za neki drugi dan :(

skribent
31-03-2010, 15:07
Da vidimo :

• ti si predstavljena Suncem u Jarcu u VI polju
• Mesec je upravo završio O° sa Suncem i nalazi se na 29° Jarca isto u VI polju i u praznom je hodu
• sam fakultet ~ IX polje i Jupiter na 29° Vodolije na samom kraju VII polja
• doktorske studije ~ X polje i retro Mars u Lavu na samom Asc'!

• iz ovoga vidimo da si ti već spremna da praviš "promene" u svom životu i da nastavak studija je ono najbolje što sad možeš da počneš da radiš ~ jer prelaskom u Ribe, Jupiter dolazi u znak svog sedišta, a i samo Sunce pa i Mesec egzaltiraju Marsa i kad budu promenili znak dolaze upravo u 180° sa Marsom ~ samim tim odgovor je potvrdan ~ ova godina je odlična za početak ;)

Sa srećom!

Hvala puno, sa zakasnjenjem, promakao mi odgovor nekako... Pa valjalo bi zapoceti sto pre, mada vec kasnim ako bih to da zapocnem na jesen... Moram se malo raspitati! Hvala na pomoci i podrsci! :)

mirab
31-03-2010, 15:46
Molila bih dragu Shmishonju da mi odgovori da li ce moj sin poloziti ispit sada u aprilu( u tom mesecu zeli dati sudsku medicinu), ja jos uvek nisam nasla program gde se otvara HORAR? Pitanje se rodilo danas 31.03.2010 u 15 i 44 minute u Somboru. Bicu zahvalna ako mi odgovori na to.On svakako to uci.

Shmishonja
31-03-2010, 16:09
Sutra imamdva važna usmena ispita..sociologiju i dramu. Strah me podosta drame. Mislim da je profesorica dosta zahtjevna pri ispitivanju.

Hoću li proći?
14:03h 24.2.1010..

P.S.Shmisho onu književnost 28.1. sam dosta dobro riješila. Bilo je odgađanje što se tiče vremenskog roka tj sati...al je bilo isti dan :)

Da vidimo :

• ti si Mesec 22° Raka u XII polju sep.O° sa Asc' u praznom hodu
• ispit je retro Mars na 01° Lava u I polju

○ kad Mesec promeni znak prva apl. O° sa Marsom ~ po ovome treba da bude potvrdan odgovor :)

I šta bi na kraju?

Shmishonja
31-03-2010, 16:17
19.04.2010. imam polaganje testova iz voznje za B kategoriju,
hocu li ja poloziti toga dana,jer toliko se sve to oduzilo i pocelo da mi pravi problem psiholoske prirode-opterecuje me....a onda i ako polozim imam polaganje voznje za 7.dana....i oko toga mi je ,,haos,,....?
31.03.2010.Bgd., 09.50h

Da vidimo :

• ti si Merkur 26° Ovna u XI polju u praznom hodu
• Mesec 27° Vage u V polju u praznom hodu
• vozački ispit je III polje i Sunce na 10° Ovna u XI polju realno u praznom hodu

○ s obzirom da imamo 2, tj. 3 praza hoda, vrlo je verovatno da će se polaganje nastaviti dalje, tj. mogućnost odlaganja i produžetka je skoro sigurna.

Nadam se da horarac greši i da će ipak sve da bude OK ~ držimo palčeve :)

Shmishonja
31-03-2010, 16:36
Molila bih dragu Shmishonju da mi odgovori da li ce moj sin poloziti ispit sada u aprilu (u tom mesecu zeli dati sudsku medicinu) ja jos uvek nisam nasla program gde se otvara HORAR? Pitanje se rodilo danas 31.03.2010 u 15 i 44 minute u Somboru. Bicu zahvalna ako mi odgovori na to.On svakako to uci.

Da vidimo :

• sin je horarno V polje i retro Saturn na 00° Vage u horarnom II polju, tj. njegovom X polju
• Mesec 00° Škopriona u horarnom III polju
• ispit je horarno II polje ~ X polje od V polja ~ sa Merkurom na 26° Bika u horarnom IX polju, tj. od sinka V polje, u praznom hodu

Da bi dobili potvrdan odgovor treba nam povezivanje preko direktne aplikacije izmedju Saturna i Merkura, ili pak da ih neka treća planeta spoji.

U ovom horarcu ~ i Saturn i Merkur menjaju znak, Saturn s obzirom da je retro vraća se u znak Device, a Merkur prelazi u znak Bika ~ svako ide na svoju stranu i dodatno ih ni jedna planeta ne spaja, jer kada se Saturn vrati u Devicu (pa tako dodje pod vladavinu Merkura) njegov prvi aspekt je sa Venerom, dok Merkur kada predje u Bika ima prvu apl. 90° sa Marsom, koju prekida Marsov aspekt sa Venerom... dodatno, sam Mesec ima prvu apl. sa Marsom, pa ni on ne pomaže u celoj priči.

Iz ovoga deluje da će on pokušati da izadje na ispit, ali da će ga neke druge obaveze na fakultetu sprečiti da i položi taj ispit, jer neće biti dovoljno spreman za njega. S obzirom da je Saturn retro i da kasnije prelazi pod vladavinu Merkura, to nam pokazuje da će najverovatnije iz drugog puta taj ispit i položiti :)

Sa srećom u svakom slučaju.

p.s.
Horarni čart kao čart NE POSTOJI ~ to je sasvim običan čart, kao i natalni čart na primer, u kojem je samo zamenjen sistem kuća i umesto Plasidusa se koristi sistem Regiomontanus kuća (i naravno zanemare se Uran, Neptun i Pluton koji u tradicionalnoj astrologiji "ne postoje") :cool:

dzmuco
31-03-2010, 19:44
Da li je ova godina dobra za nastavk studija?
Zemun 31.03.2010. 19:44

VIDANA
01-04-2010, 14:14
Da vidimo :

• vozački ispit je III polje i Sunce na 10° Ovna u XI polju realno u praznom hodu

○ s obzirom da imamo 2, tj. 3 praza hoda, vrlo je verovatno da će se polaganje nastaviti dalje, tj. mogućnost odlaganja i produžetka je skoro sigurna.

~Shmile dzaba me tesis:( ,ja vrlo dobro znam da ce me nesto malerisati,
~evo i sta je prvo sto sam saznala u 11.45h mi je stigla poruka od instruktora da je napustio auto-skolu:eek: ,
~da ce me neki drugi kolega preuzeti,a juce mi je zakazao za danas voznju u 18.00h-Sta da ti kazem sem da ni ti ni horarac ne gresite ama bas ni u kom slucaju:rolleyes: ali mozda mi je to neki predznak...:confused:
~mora biti jos dve stvari da bi se krug od 3 zatvorio...
samo bi te molila jos da mi kazes koji je period-mesec kada cu poloziti voznju i dobiti dozvolu?
znas li koliko sam razocarana???

Buby
07-04-2010, 23:58
Joj cure totalno sam u komi. Planirala sam magistrirati na kraju ljeta da mogu otici kuci jer mi je tata lose ali kako su neki clanovi iz komisije zauzeti po ljeti onda moram magistarski napisati do kraja maja I braniti ga u junu. Sto neznam kako cu stici. Ako to ne uspijem onda moram braniti od septembra nadalje sto znaci da bi morala platiti skolarinu za sto ja nemam para. Pitanje je hocu li magistrirati u junu? Postavljeno 07.04.2010 u 3:58 u Edmontonu! Hvala vam puno!

kosooka
08-04-2010, 00:27
DA li cu poloziti voznju(testove sam polozila) 12.04.2010., to ce biti drugo izlazenje, i molim Boga da me ne obuzme ponovo trema! HVALA! 08.04.2010. 00:25h NIS

mirab
08-04-2010, 08:41
Zahvaljujem se Shmishonji na detaljnom odgovoru.Javljam se , jer upravo danas moj sin polaze taj ispit, odnosno otisao je na polaganje. Nema on nikakve obaveze na fakultetu koje bi ga sprecila u polaganju, jedino ako nije dobro naucio- sto bi bilo logicno za pretpostavku, ali videcemo danas, u svakom slucaju ja cu odmah javiti kako je prosao.Meni taj Retro Saturn govori da ce mozda ponoviti taj ispit jer on ima u natalu Saturn u devetom polju ali nije retro.
Razumem za cart Horara- dakle ne postoji poseban cart. Kako se namesti da bude sistem Regiomontanus?? To mom sinu nije uspelo- a ja mu stalno ponavljam treba staviti na Regiomontanus, smesno, ali...

Kako sam i obecala javljam o polaganju ispita mog sina:
SADA MI JE JAVIO DA JE POLOZIO- bila je to kriminalisticka medicina. VAZNO MI JE DA JE ON TO POLOZIO, ja sam pokusala jutros da gledm HORAR i takodje mi nije delovalo po polazaju planeta da ce poloziti, cak sam muzu rekla da je moguce da nece- ali eto on nas prijatno iznenadi, ostala su mu samo jos 2 ispita i konacno KRAJ.

Shmishonja
08-04-2010, 18:10
Drago mi je da je sin položio ~ svaka čast, čestitam.

A što se tiče Regiomontanus sistem kuća :
http://i577.photobucket.com/albums/ss212/Traditional_Astrologer/regiomontanus.jpg

Nina83
12-04-2010, 08:45
Danas u 3 imam pismeni ispit iz informacionih sistema , pa bih molila nekog od dobrovoljaca da vidi hocu li poloziti taj ispit ...

Bar, 12.04.2010. 8 ;44 h

Hvala.....

Shmishonja
12-04-2010, 09:52
Danas u 3 imam pismeni ispit iz informacionih sistema , pa bih molila nekog od dobrovoljaca da vidi hocu li poloziti taj ispit ...

Bar, 12.04.2010. 8 ;44 h

Hvala.....

Da vidimo :

• ti si Merkur na 10° Bika u XII polju
• Mesec 26° Riba u XI polju
• ispit retro Saturn na 29° Device u V polju

• Merkur uskoro kreće retrogradno. Mesec ima prvu aplikaciju upravo sa retro Saturnom, kojim vlada Merkur. Ovo mi sve deluje ili kao da će da se ispit odloži ili da ćeš imati manjih problema prilikom samog polaganja, jer sam Merkur nema uopšte povezivanja preko tabele sa Saturnom, iako je Saturn potpuno orijentisan na Merkura. Moguće je da ćeš se zbuniti, na početku grešiti, ali ćeš se u "minut do dvanaest" setiti svega, pa tako i završiti ispit. Ako sve prodje kako treba, posotoji šansa da ćeš položiti ali sa mnogo manjom ocenom od očekivane :(

tori
12-04-2010, 15:56
Davno sam zavrsila fakultet..., zelela bih da znam da li cu ove godine upisati postdiplomske ili bar neki kurs, u smislu nadogradnje obrazovanja u inostranstvu gde i zivim trenutno?

Hvala unapred:)

17h 56min, 12.4.2010., Dubai

mirab
12-04-2010, 16:22
Ponovo imam jednu malu molbu; posle prvog maja negde do 8 maja ce biti ispit mog sina, sa pitanjima koja je dobio i po kojima ce ga spremati- da li ce ispit biti uspesno zavrsen-polozen? Ja sam uspela videti ali nisam sigurna da sam objektivna,ipak sam u ovom slucaju pristrasna, pa mi to nije od koristi.Hvala na odgovoru.

Kora
12-04-2010, 21:15
mirab,

morate postaviti datum, vreme i mesto kada ste postavili ovo horarno pitanje, ovako nemamo na osnovu cega da vam damo odgovor. To sto je njemu ispit 8. maja je informacija za tumacenje, ali nama je potrebno vreme, mesto i pitanje kada je horarno pitanje 'rodjeno', tj. postavljeno....imate na na podforumima Osnove horarne astrologije o tome kako se postavlja horarno pitanje.

mirab
13-04-2010, 11:35
Oh da, ja sam se setila jos sinoc da nisam stavila vreme i mesto ali nisam mogla odmah da ga dodam ,moj sin kada zauzme kompjuter ja tesko dobijem termin da ga koristim.Valjda ce uskoro poceti raditi pa cu ja slobodno moci uzivati na ovom forumu.
Pitanje sam postavila juce 12.04.2010 posle podne u 16 i 17 minuta u Somboru.Inace ja znam kako se postavljaju ta pitanja ali u zurbi sam zaboravila,izvinjavam se na gresci! Hvala na trudu da mi odgovorite.

Buby
16-04-2010, 03:25
Joj cure totalno sam u komi. Planirala sam magistrirati na kraju ljeta da mogu otici kuci jer mi je tata lose ali kako su neki clanovi iz komisije zauzeti po ljeti onda moram magistarski napisati do kraja maja I braniti ga u junu. Sto neznam kako cu stici. Ako to ne uspijem onda moram braniti od septembra nadalje sto znaci da bi morala platiti skolarinu za sto ja nemam para. Pitanje je hocu li magistrirati u junu? Postavljeno 07.04.2010 u 3:58 u Edmontonu! Hvala vam puno!

PS-joooooj oprostite sto dupliram post ali sam saznala tocan datum obrane a to je 28.06 pa eto ako moze pomoci za isto pitanje da li cu uspjeti onda magistrirati? :lamsey_woot: Zahvaljuje Miss Panika
Samo da jos dodam da nikoga ovdje ne zelim pozurivati ili ista slicno samo sam htjela dodati jos jednu informaciju ako mi i kada netko bude htio baciti oko. Ljubim vas i stvarno no pressure! ;)

kis napraforgo
16-04-2010, 21:23
U ponedeljak imam ispit iz farmakologije, na koji izlazim po drugi put, pa me zanima hocu li poloziti tj. kako cu proci?
Ruma, 21:22h 16.04.2010.

lilly.lu
17-04-2010, 04:30
cao,

moje pitanje je da li cu diplomirati u junu II?

karta (http://img541.imageshack.us/img541/2644/astro2gw09diploma494421.gif)

skoro sam pochela da se bavim astrologijom, pa mi nekako najlakshe da se za pochetak vezbam na sebi, pa evo i moje procene:

asc mi je u jarcu na 11*53', vladar asc je saturn koji je u 8 kuci (po liliju ovo je losha pozicija saturna), u devici na 29*25'.
mesec je u biku na 13* (egzaltacija ako se ne varam + ima jedan dignitet zbog 13*)
pitanje je predstavljeno 10 kucom koja je u shkorpiji, vladar mars koji je u 7 kuci u lavu

s obzirom da su mi vladar 1 kuce i 10 neprijatelji, rekla bih da je ovo indikator da necu diplomirati u junu...a onda drugi je da su mesec i mars u kvadratu...meni se ovo moje tumachenje ne svidja bash (jedino me kao teshi to shto ima pokazatelja da cu imati "srece" na ispitma i shto se tiche pitanja, a i ocena), pa mi bi znachilo i tudje mishljenje

unapred hvala :)

Mishollo
17-04-2010, 16:35
U ponedeljak imam ispit iz farmakologije, na koji izlazim po drugi put, pa me zanima hocu li poloziti tj. kako cu proci?
Ruma, 21:22h 16.04.2010.

Pitanje sam pročitao u 21:58.

http://i44.tinypic.com/iw64g3.jpg

MA i SO su u pozitivnoj uzajamnoj recepciji, što znači da gradivo iz farmakologije možeš sa lakoćom da savladaš.
SO je u AR, precenjuješ svoje znanje i nadaš se da će profesor da ti progleda kroz prste, ili da se na neki neverovatan način provučeš i položiš. Nerealna očekivanja. Dok će sa druge strane profesor očekivati da sasvim solidno znaš gradivo.
Pitanja su predstavljena 11 poljem (3 od 9). Na vrhu je Li, a VE je u 6 u Ta. Obrati pažnju na pitanja vezana za za rad nadbubrežne žlezde, urinarnog trakta, tiroidne žlezde, nešto u vezi grla, ishrane, probave, creva (ako ima takvih u farmakologiji ). Simbolika Vage, Bika i 6. Uči i srećno.
Glasni šta je bilo ;)

zvjezdica
17-04-2010, 19:26
U petak imam ispit iz psihologije. Izlazim na njega 2. put jer mi prvi puta nije priznala prijavu ispita.
Zanima me da li ću položiti, jer mi je stvarno taj predmet postao tlaka, a inače sam ga obožavala.

Pula, 19:25h,17.4.2010.

Mishollo
17-04-2010, 21:21
U petak imam ispit iz psihologije. Izlazim na njega 2. put jer mi prvi puta nije priznala prijavu ispita.
Zanima me da li ću položiti, jer mi je stvarno taj predmet postao tlaka, a inače sam ga obožavala.
Pula, 19:25h,17.4.2010.

http://i44.tinypic.com/2d9sb2a.jpg

MO u Ge i 8, imaš dovoljno znanja samo se plašiš da nećeš znati da ga izraziš. Tipičan primer panike pred ispit i sumnje u sopstveno znanje. Ali to će proći vrlo brzo, jer je MO apl. 60 MA. Postoji lak protok info. između tebe i tvog znanja. Sa lakoćom ćeš se setiti odgovora. I to baš za 1 jedinicu vremena. Znači, baš na sami dan ispita.
MA u Le, fiksnom znaku kaže da si jako spremna, rešena i uporna da sada pološ ispit i da nećeš od toga odustati.
MA i SO na uglovima i pozitivnoj recepciji po znakovima govore o pozitivnom rezultatu. Uči :)
Srećno i javi se da častiš ;)

zvjezdica
17-04-2010, 21:36
Hvala ti Misho mnogo. A nema veze što su MA i SO u kvadratu?

Skorpija
17-04-2010, 21:39

kvadrat u horarnoj i TA nije isto....naprotiv,kvadrat moze oznacavati potvrdan odgovor.

zvjezdica
17-04-2010, 21:45
Aha, hvala škorpy nisam to znala :)

Mishollo
17-04-2010, 21:54

U TA kvadrat postoji samo između planeta koje se nalaze u znacima istog kvaliteta. Ovde to nije slučaj. MA je u Le a SO u Ar.

...naprotiv,kvadrat moze oznacavati potvrdan odgovor.

Da. Samo što su moguće prereke na putu ostvarenja cilja.

Skorpija
17-04-2010, 22:00
Da. Samo što su moguće prereke na putu ostvarenja cilja.
Tacno,mada je ipak kvadrat u horarnoj bolji od opozicije -koliko sam ja cula,mada ja nisam bas vesta sa horarnom,jako tesko mi idu recepcije....:(

zvjezdica
17-04-2010, 22:04
e sad me to buni..jer u ljubavnom horarcu imam kvadrat MA i ME (koji bi trebao biti potencijalni partner), MA u lavu, ME u biku, dakle različiti kvaliteti...kvadrat je palikacioni od 5*...jel to znači da ta aplikacija ne vrijedi ili?

Sorry malo sam zbunjena sad, stavila sam to pitanje pod objašnjenja.

Mishollo
17-04-2010, 22:20
cao, moje pitanje je da li cu diplomirati u junu II?

Da ne bude zabune pri tumačenju, ja sam gledao ovu kartu.
http://i41.tinypic.com/anmvic.jpg
SA u 9, ti si trenutno fokusirana na studije.
Retrogradan je, malo ti je dosta svega i htela bi da se to što pre završi.
MA je u Lavu u kome je SA u izgonu, celo to angažovanje na radu oko diplomskog te fizički iscrpljuje.
MO je u TA u kome je MA u izgonu, polako počinje da ti se gadi.
Ovde između signifikatora postoje samo separacioni aspekti, pa kao da ništa ne stoji na putu diplomiranja.
Osim što je opšta situacija malo bljak. :D

lilly.lu
18-04-2010, 02:27
Da ne bude zabune pri tumačenju, ja sam gledao ovu kartu.
http://i41.tinypic.com/anmvic.jpg
SA u 9, ti si trenutno fokusirana na studije.
Retrogradan je, malo ti je dosta svega i htela bi da se to što pre završi.
MA je u Lavu u kome je SA u izgonu, celo to angažovanje na radu oko diplomskog te fizički iscrpljuje.
MO je u TA u kome je MA u izgonu, polako počinje da ti se gadi.
Ovde između signifikatora postoje samo separacioni aspekti, pa kao da ništa ne stoji na putu diplomiranja.
Osim što je opšta situacija malo bljak. :D

to shto nisam diplomirala dosta me sputava, pa zelim chim pre da ga zavrshim, jer mi se zgadio, a uvek u toku ispitnog roka, osecam se kao da sam kopala, a ne da sam uchila :)

hvala puno na tumechenju, a u junu javljam kako sam proshla :)

dobri duh
20-04-2010, 11:53
Imam važno mi pitanje, ako je neko raspoložen bila bih mu zahvalna na odgovoru.

26.04. imam kolokvijum iz Menadžmenta, dobiju se pitanja i pišu se odgovori.
Da li ću položiti tj. proći kolokvijum?

Vladar Asc Sunce na 0*15'' Bika
Vlada 9.k. Jupiter 21*35'' Riba - u sedištu
Vladar 10.k. Venera 24*11'' Bika u 0 sa Algolom - u sedištu

Aplikacioni aspekti:
- Jupiter 60 Venera 2* 36''

Vladar Asc Sunce aplikaciono a20 ka R Plutonu na 5*6'' Jarca

Pa ne znam možda položim????

Evo karte - http://yfrog.com/0rmenadzmentij

Još jednom hvala, unapred

Mishollo
20-04-2010, 19:45
...26.04. imam kolokvijum iz Menadžmenta, dobiju se pitanja i pišu se odgovori.
Da li ću položiti tj. proći kolokvijum?

Vladar Asc Sunce na 0*15'' Bika
Vlada 9.k. Jupiter 21*35'' Riba - u sedištu
Vladar 10.k. Venera 24*11'' Bika u 0 sa Algolom - u sedištu
Aplikacioni aspekti:
- Jupiter 60 Venera 2* 36''
Vladar Asc Sunce aplikaciono a20 ka R Plutonu na 5*6'' Jarca
Pa ne znam možda položim????

Tvoje znanje je prikazano JU u Pi, misliš da ga imaš dovoljno, ali kako je VE egzaltirana u Pi, trebalo bi još da učiš a ne samo da se nadaš da će se sve završiti super (krajnji ishod ispita je VE u Ta).
JU u 8, strahuješ nećeš moći da ga ispoljiš.
MO u Cnc aplicira ka 12 kući i trigonu sa JU, što pokazuje da postoji šansa da sa lakoćom prisetiš naučenog.
"Ne gubi glavu".
Više uči, manje provodi vremena ovde na forumu :D i rezultati neće da izostati. I nemoj slučajno da ne izađeš! Poz i sve najbolje.

zvjezdica
24-04-2010, 00:58
http://i44.tinypic.com/2d9sb2a.jpg

MO u Ge i 8, imaš dovoljno znanja samo se plašiš da nećeš znati da ga izraziš. Tipičan primer panike pred ispit i sumnje u sopstveno znanje. Ali to će proći vrlo brzo, jer je MO apl. 60 MA. Postoji lak protok info. između tebe i tvog znanja. Sa lakoćom ćeš se setiti odgovora. I to baš za 1 jedinicu vremena. Znači, baš na sami dan ispita.
MA u Le, fiksnom znaku kaže da si jako spremna, rešena i uporna da sada pološ ispit i da nećeš od toga odustati.
MA i SO na uglovima i pozitivnoj recepciji po znakovima govore o pozitivnom rezultatu. Uči :)
Srećno i javi se da častiš ;)

Hej!!!! Da ti javim da sam prošla! I stvarno svaka čast, jer bilo je kako si rekao. zaista sam se sa lakoćom sjetila odgovora i u samom vrhu sam uspjeha položenog ispita :))Hvala ti od srca!!! :)

Baš sam zadovoljna. No, idući tjedan pišem još dva kolokvija. Zanima me ovaj teži a to je renesansa. Dobila sam neku skriptu koja se čini odlična, i mislim iz nje učiti jer prelistavanje 5 različitih knjiga me neće dovesti nikud. Ovo je jedan od najzahtjevnijh i predmeta pa me zanima: hoću li položiti kolokvij u srijedu?

0:57h, 24.4.2010. Pula

Mishollo
26-04-2010, 20:05
...No, idući tjedan pišem još dva kolokvija. Zanima me ovaj teži a to je renesansa. Dobila sam neku skriptu koja se čini odlična, i mislim iz nje učiti jer prelistavanje 5 različitih knjiga me neće dovesti nikud. Ovo je jedan od najzahtjevnijh i predmeta pa me zanima: hoću li položiti kolokvij u srijedu?...

http://i40.tinypic.com/20uahrn.jpg

Pa hajmo redom.
ASC Cnc, MO 22 01 Vi-pitač,
IX Aqu, SAr.28 52 Vi-znanje,
X Pi, JU 22 37 Pi-završetak ispita,
MO 180 JU.
Hm! Sve mi se čini, da se tvoje znanje smanjuje i opada kako vreme prolazi. MO i SA su u Vi, gde je JU u izgonu. Mislim da ćeš da odustaneš pre nego i počneš sa učenjem. MO 180 JU, i ako položiš to će biti jako nategnuto. Možda se provučeš kroz iglene uši.

uranija
28-04-2010, 17:28
a sta ako neko polaze isppite vanredno ali srednja skola ne fakultet,to je 5.-polje(srednja) a 6.-o polje je dobit od ispita onda?

mirab
04-05-2010, 07:08
Niko mi nije odgovorio na moje pitanje da li ce mi sin poloziti danas ispit? Sada pitam 4.5.2010 u 7 casova i 5 minuta-Sombor Molila bih Misholla ako je voljan da mi odgovori,velika hvala unapred. Jako mi je to vazno jer je jedan od poslednjih ispita pred diplomu.

Mishollo
04-05-2010, 09:58
...da li ce mi sin poloziti danas ispit?...
http://i43.tinypic.com/rk5tfc.jpg
Rekao bih da hoće. Mada neće biti baš lako.

mirab
05-05-2010, 11:38
Mishollo, dobro si video, na srecu moj sin je juce polozio predzadnji ispit, nije bilo ni malo lako.Danas ima poslednji ispit na fakultetu i ako bi ga polozio diplomirao je, tako da bi sutra proslavili slavu DJURDJEVDAN i diplomu.Nece biti nista ako i danas ne polozi jer za nekih 10 dana moze ga ponoviti.Mislim da ce poloziti jer je Merkur retrogradan a on po drugi put izlazi na ovaj ispit.

Buby
05-05-2010, 19:55
Ciao svima! Na prethodnoj strani sam pitala ovo pitanje:
Planirala sam magistrirati na kraju ljeta da mogu otici kuci ali kako su neki clanovi iz komisije zauzeti po ljeti onda moram magistarski napisati do kraja maja I braniti ga u junu. Sto neznam kako cu stici. Ako to ne uspijem onda moram braniti od septembra nadalje sto znaci da bi morala platiti skolarinu za sto ja nemam para. Pitanje je hocu li magistrirati u junu? Postavljeno 07.04.2010 u 3:58 u Edmontonu! Hvala vam puno!
Onda sam dodala i tocan datum obrane a to je 28.06. Navela sam odgovorite mi kada god stignete i hocete ali vidim da ne ide. Ako vam nije tesko jakoooo bi mi puno znacilo ako bi itko bio voljan pogledati. Hvala.

Kora
05-05-2010, 20:13
buby, da li si je vreme postavljanja tvog pitanja 3:58 am ili 15:30 tj, 3:58 pm, edmontonu

Buby
05-05-2010, 20:23
buby, da li si je vreme postavljanja tvog pitanja 3:58 am ili 15:30 tj, 3:58 pm, edmontonu

3:58 pm hvala zlato!

Kora
05-05-2010, 20:55
buby, da pokušam, i ako pogrešim, molim da me isprave ovi stručniji

Merkur u 7* Bika u IX horarnom polju i Mesec na 4* Vodolije u V horarnom polju si ti
Vladar IX polja je fakultet-znanje i to je Mars na 4 * Lava u XI horarnom polju
Diplomski je Vladar X horarnog polja i to je Venera na 8* Bika

Mesec i Mars prave prvi aspekt-opozicija, pa onda Mesec i Merkur, a nakon toga Mesec i Venera prave kvadrat.

To bi trebalo da da pozitivan odgovor. Mislim da ćeš uspeti položiti diplomski, iako se tebi već sada mnogo što šta ne dopada u vezi samog fakulteta i svog znanja, dok ti svoj diplomski rad iskreno voliš i poštuješ...

Zamolila bih i stručnije od mene da pogledaju i daju svoj mišljenje u vezi ovog horarca

mnogo sreće, Buby

Buby
05-05-2010, 21:45
buby, da pokušam, i ako pogrešim, molim da me isprave ovi stručniji

Merkur u 7* Bika u IX horarnom polju i Mesec na 4* Vodolije u V horarnom polju si ti
Vladar IX polja je fakultet-znanje i to je Mars na 4 * Lava u XI horarnom polju
Diplomski je Vladar X horarnog polja i to je Venera na 8* Bika

Mesec i Mars prave prvi aspekt-opozicija, pa onda Mesec i Merkur, a nakon toga Mesec i Venera prave kvadrat.

To bi trebalo da da pozitivan odgovor. Mislim da ćeš uspeti položiti diplomski, iako se tebi već sada mnogo što šta ne dopada u vezi samog fakulteta i svog znanja, dok ti svoj diplomski rad iskreno voliš i poštuješ...

Zamolila bih i stručnije od mene da pogledaju i daju svoj mišljenje u vezi ovog horarca

mnogo sreće, Buby

Draga Kora bas si srce!!!! HVALA ti puno na odgovoru! Nemogu vjerovati ali SVE je tocno:eek: ...mislim sto se tice toga da se meni sistem skolovanja i nacina na koji moj odjed djeluje ne svidaju ni najmanje, ali me moj magistarski spasava jer stvarno vjerujem u ono sto radim i to je razlog zbog cega mi cijelokupna slika ne djeluje toliko crno :)
Daj Boze da magistriram u 6mjesecu. Nekako imam samopouzdanja sto se mog rada tice ali nemam sto se moje komisije tice a vec sam polako umorna od cijele te scene...nekako kao da izvlacim posljednje atome snage...joj zapricala se ja. Kora zlato hvala ti jos jednom! :4kiss:

monika21
17-05-2010, 20:13
Da li cu upisati doktorat ove godine? 17.5.2010. u 20:11h u pancevu
odbranila sam magistraski rad iz oblasti ljudskih prava i planiram da se zadrzim u toj oblasti, pa da vidim sta me ceka od jeseni :) hvala

katica
19-05-2010, 20:29
Pozdrav!
Mislila sam da ove godine upisem magistarske studije...
Sta vi mislite o tome?

Ako neko bude raspolozen..pitanje je postavljeno 19.05.2010 u 20:28 h, Podgorica
Hvala unaprijed.

Moon_1989
19-05-2010, 23:11
Zanima me dal ćemo ja i moja obitelj prodati stan od nasljedstva,jako nam je stalo do toga i ovisimo od to stana

19.05.2010

23:08

Pula

Zahvaljujem

Chi Darling
26-05-2010, 22:59
da li cu zavrsiti fakultet u sl mesec dana?
26.05.2010, 22.58h, beograd

tanjica
31-05-2010, 23:30
Da li cu ikada i kada zavrsiti fax?23:30h Nis

VIDANA
06-06-2010, 09:42
Da vidimo :

~htela sam samo da potvrdim Shmiletov odgovor i da kazem da jos uvek vozim casove obuke a da test imam 14.06.2010.:rolleyes:

~meni je ovo polaganje postalo nocna mora pa bi opet pitala kada cu konacno poloziti i dobiti vozacku dozvolu 06.06.2010. 9.30h Beograd

VIDANA
12-06-2010, 09:15
~meni je ovo polaganje postalo nocna mora pa bi opet pitala
kada cu konacno poloziti i dobiti vozacku dozvolu 06.06.2010. 9.30h Beograd>>>?

Zizue
12-06-2010, 13:02
Lele,pomagajte :eek:
Pitanje:Hocu li poloziti ovaj ispit sada,ili je pametnije da ne izlazim?
Chart:http://img821.imageshack.us/img821/7374/ispit.gif

Ja sam predstavljena Merkurom u Blizancima na 3°49' i Mesecom u Blizancima na 21°22'
Fakultet/znanje predstavljeno Venerom na 27°45' Raka
Xpolje-ishod ispita predstavljeno Merkurom na 3°49 Blizanci.
Sa u prvom polju.
Od medjusobnih aspekata nista.
Nekako mi deluje da je pametnije da se manem corava posla. :cool:

VIDANA
13-06-2010, 13:30
imam polaganje testova utorak,nocas sam sanjala da sam polozila i da mi je laknulo kada sam zavrsila jer sam ocekivala da ce biti mnogo teza pitanja >>>
~jako mi se stalo da polozim ali sam toliko u strahu od neuspeha i treba mi podrska ,molim Shmileta ili nekoga da mi pomogne...? 13.06.2010. Bg., 13.20h

kis napraforgo
15-06-2010, 12:57
evo jednog horarca koji se ispunio unatoc nedostatku aplikacija medju signifikatora:

11.06.2010. 20:27h ruma
da li cu poloziti ispit iz farmakologije?

asc 21 strelca

pitac JU 0 ovna
IX polje ME 2 blizanaca
X polje VE 26 raka

prva apl je MO0SO, a druga VE60 SA
iz cega se daje zakljuciti da od uspeha nema nista

medjutim, VE je u vladarstvu MO a egzaltira JU, pa je niz sretnih okolnosti doveo dotle da pitac polozi ovaj ispit "sretniji nego pametniji".

VIDANA
15-06-2010, 19:44
Polozila Sam :)