Imena [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Imena

Strane : [1] 2

cmokic78
14-03-2009, 01:53
Pre par meseci procitala sam jedan super tekst koji me je jako zainteresovao a radi se o tekstu Larise Marjanovic koji objasnjava na koji nacin se u nasoj karti vidi analogija sa nasim imenom, pa dalje imenom psa, majke, buduceg muza etc.
Meni je bilo jako interesantno pa sam resila da tekst podelim sa Vama pogotovo sto mi je danas jedna clanica foruma takodje dala link ka toj stranici na pp tako da eto vidite nije zaiteresovalo samo mene.

"Rođena sam 28.10.1973. u Moskvi u 06:10 AM u znaku Škorpije, sa podznakom Vage.

Vladar mog Ascedenta, Venera, nalazi se u mom 3. polju, pa nije nimalo čudno što me bas simbolika trećeg polja posebno zainteresovala u mom astrološkom učenju.

Treće polje, sa svom simbolikom znaka Blizanca, između ostalog, govori o našem imenu, odnosno nadimku koji stičemo.

Moje treće polje počinje u Strelcu, a vladar Jupiter, nalazi se na 3. stepenu Vodolije u četvrtom polju. Moje ime je internacionalno (Strelac, Jupiter), neobično (Vodolija) za ovo podneblje, to je ime (3. stepen ) grada ( 4. polje nosi simboliku znaka Raka, tamo gde žive ljudi – Rak – grad). U trećem polju nalazi se Venera, pa mi svi kažu da imam lepo (Venera) ime. Zovem se Larisa, kao i grad u Grčkoj.

Moj brat je predstavljen mojim trećim poljem, njegovo ime trećim poljem od trećeg, dakle mojim 5. poljem. Peto polje počinje u znaku Riba, a vladar Neptun nalazi se na 5. stepenu znaka Strelca. Ime je rusko (Ribe, Neptun-Rusija), ujedno internacionalno (Neptun je u Strelcu). Peti stepen nosi simboliku znaka Lava - vlast, vladar, vladati. Moj brat se zove Vladimir, Vlada.

Moj prvi (astrološki) muž predstavljen je mojim sedmim poljem, a njegovo ime mojim devetim poljem ( treće od sedmog). Vladar mog devetog polja je Merkur, nalazi se u konjunkciji sa Mesecom (ukazuje na domaće ime). U 9. polju se nalazi konjunkcija Saturna i Južnog čvora u znaku Raku. Saturn i Južni čvor ukazuju na nešto staro, čak arhaično. U znaku Raka, što ponovo ukazuje na domaće, naše ime. Saturn se nalazi na 4. stepenu znaka Raka, ali je retrogradan(retrogradne planete imaju osobine i stepena sa koga dolaze, dakle 5.stepena), pa deluje sa 5. stepena ( stepen Lava- vladar, kralj). Dakle, u pitanju je ime starog ( Saturn, Juzni cvor) srpskog (Saturn u Raku ) kralja ( Saturn deluje sa 5. stepena-stepen Lava-kralj, vladar). Posto 9. polje počinje na 19. stepenu ( stepen Vage, nešto drago, umiljato, milo ), njegovo ime je Milutin.

Larisa Marjanović

Deseto polje od sedmog, moje četvrto polje, predstavlja oca mog prvog muža. O njegovom imenu govori moje šesto polje ( kao treće od četvrtog ). Šesto polje počinje na 1. stepenu Ovna, dakle u pitanju je dupla simbolika znaka Ovna – ratovati, ratnik, rat. Vladar šestog polja, Mars, nalazi se u sedmom polju ( koje nosi svu simboliku znaka Vage – mir ) i to u znaku svog pada, u znaku Biku . Zove se Ratomir.

Šesto polje u svakoj natalnoj karti govori, izmedju ostalog, o kućnim ljubimcima. Predstavlja prvog kućnog ljubimca, a svakog sledećeg posmatramo kroz osmo, deseto, dvanaesto, itd.

Moj drugi pas ( moje osmo polje) dobio je ime (moje deseto polje ) po vođi Irske grupe U2, Bonu Voxu. Kako se to vidi? Moje deseto polje počinje na 29. stepenu ( stepen Lava, vođa) znaka Raka (vladar Mesec- grupa ljudi ), a vladar polja, Mesec nalazi se u mom 2. polju ( simbolika znaka Bika – grlo, glas, pevanje). Mesec je u konjukciji sa Neptunom u znaku Strelca, pa je u pitanju strana (Strelac) ostrvska (Nepun) drzava (5. stepen-Lav-država).

Mog četvrtog psa ( moje 12. polje ) dobila sam na poklon ( 12. polje u Vagi , vladar Venera-poklon). Pluton na 5. stepenu govori o njegovoj izuzetnoj lepoti, ujedno 5. stepen ( ponovo stepen Lava- zlatno, zlato) otkriva da se radi o zlatnom retriveru. Moje drugo polje ukazuje na njegovo ime. U mom drugom polju nalaze se Merkur (kafa), Mesec (mleko) i Neptun ( opet tečnost, piće). Neptun je u Strelcu, pa je to nekakvo strano, internacionalno (Strelac) piće (Neptun). Pas se zove Macchiatto. Za one koji ne znaju, to je vrsta kafe sa mlekom!

Mene posebno interesuje ime mog drugog muža, pošto još ne znam ko bi to mogao biti, samo predpostavljam. Astrološki, on je predstavljen mojim devetim poljem, njegovo ime, odnosno nadimak, mojim jedanaestim poljem. Ovo polje je prazno, pa posmatram vladara. 11. polje koje počinje u znaku Device, a vladar tog polja, Merkur, nalazi se u mom drugom polju u konjukciji sa Mesecom . Ovo može značiti da je njegovo ime često, uobičajeno (konjukcija sa Mesecom – masovno).

Moja druga pretpostavka : pošto je Mesec na 27. stepenu ( stepen Blizanaca, ponovo ukazuje na ime, i to dva – blizanci-dvostruko), njegovo ime bi moglo da bude sastavljeno od 2 ( 27. stepen, blizanački) ženska (Mesec) imena.
Onda sam pogledala, ponovo metodom izvedenih kuća, ime njegove majke. Ona je predstavljena mojim 12. poljem ( četvrto od devetog ), a njeno ime mojim 2. poljem ( treće od dvanaestog ). U mom 2. polju nalaze se Merkur, Mesec i Neptun. Ako povežem značenja planeta, Merkur – ime, Mesec – majka, to je onda ime moje majke. Ali, Neptun se nalazi na 5. stepenu strelca: Neptun – vera u Boga, Bog; Strelac – religija; 5. stepen- stepen Lava, rodjendan, svečanost – sve zajedno, KRŠTENJE.

Znači KRŠTENO IME moje majke. Zaista, kršteno ime moje majke je strano, internacionalno ( Neptun u Strelcu ) i, što je najinteresantnije, ukazuje na “svetlost” ( Neptun je na 5. stepenu – stepen Lava, Sunce-svetlost ).

Ono što me sprečava da napišem koje je ime u pitanju je to što ja, zaista, poznajem čoveka čije ime se sastoji od dva ženska imena! Njegova majka, zaista, nosi kršteno ime moje majke. A meni je još potpuno neverovatno da baš on može da bude moj muž!"

preuzeto sa sajta Astrologija u Srbiji

Mozda nije lose da na nasim natalnim kartama pokusamo da izvucemo analogiju necijeg imena.
Evo jednog lepog primera:

http://s581.photobucket.com/albums/ss260/cmokic78/?action=view&current=astro_2gw_24_ime_vuk8490323776.gif

U 3 kuca u devici - ime je kratko i jasno - na 16 stepenu raka (domace ime), mars(probadanje) u devici (zivotinja sa naseg podneblja).
Decko se zove Vuk

Nale 83
14-03-2009, 02:47
Cmokic ajde pokusaj sa mojim imenom :). Ne mogu da povezem znacenje mog imena sa III poljem :mad:. Zovem se Natasa pa ako budes raspolozena - pokusaj ti.

zvoncica0207
14-03-2009, 03:38
Moje ime jeste vezano za trece polje,jako interesantno...Ono pocinje u Ribama,a vladar Ne je otisao u XI polje,u Strelcu je,sto bi znacilo ime stranog porekla,a ono i jeste rusko-Sonja,a sve to nosi simboliku znaka Riba i Ne kao vladara...ali ne znam sta bi znacio drugi stepen,stepen Bika,na kome se NE nalazi...da li bi to bilo uzivanje u spavanju,sto odista volim,hehehehe...

A da,Sonja na ruskom u bukvalnom prevodu znaci"spavalica",hehehe...

yoohoo
14-03-2009, 07:43
Ja sam lako povezala sa ovim tekstom jer je vec dat primer mog imena. 3. kuca mi pochinje u Ribama, vladar Neptun se nalazi u Strelcu (ne znam na kom stepenu, ne razumem se u to :( ) dakle ime je rusko - Ribe, Neptun - Rusija, interneacionalno zbog Neptuna u strelcu. Fali mi josh taj deo sa stepenom, ako mozhe neko neka mi kazhe na kom stepenu mi je Neptun... A ime pogodite? :)

zujalica
14-03-2009, 11:15
Ja sam lako povezala sa ovim tekstom jer je vec dat primer mog imena. 3. kuca mi pochinje u Ribama, vladar Neptun se nalazi u Strelcu (ne znam na kom stepenu, ne razumem se u to :( ) dakle ime je rusko - Ribe, Neptun - Rusija, interneacionalno zbog Neptuna u strelcu. Fali mi josh taj deo sa stepenom, ako mozhe neko neka mi kazhe na kom stepenu mi je Neptun... A ime pogodite? :)

Neptun ti je na 28 st. - dakle stepen Raka , pa ti je ime mozda dao neko iz kuce, mozda mama ili neka zenska osoba? Jupiter na 19 st. - stepen Vage... hm... ovo vec ne umem povezati, osim da ime zvuci harmonicno... A ime... mozda Natasa.
Meni je isto vladar 3.polja Ne (Ju) , obe planete u 12-tom u Strelcu ali moje ime je dalekooooo... od internacionalnog, cak je i kod nas retko. Znam da potice iz 12.veka , koristila ga je srpska vlastela, izvedeno iz imena kralja... E sad 3. polje mi pocinje na 5 st. - stepen Lava, dakle kraljeva. Kako su Ne i Ju u 12-tom - ime mi je dao kum, Ne na stepenu Ovna - pa ime dolazi sa oceve strane , a i IC mi je u Ovnu , Ju na stepenu Raka - pa ime dolazi iz kuce... baka sa tatine strane se tako zvala.
Jedino ne uspevam povezati znak Strelca sa imenom... :D osim ako znak Strelca gledam kao prirodnog vladara 9.polja , koje se opet vezuje sa daljinama, pa je ime iz davnih vremena... ovo bas lupam! :D

cmokic78
14-03-2009, 12:02
jupiter konjukcija neptun daje neko arhetispsko ime, a ukazuje i na religijske sklonosti pa mozda imas ime nekog sveca ili istorijske licnosti u bliskoj vezi sa religijskim znacenjem.
Konjukcija jupi - neptun ukazuje na egzotiku - pa to ne mora nuzno biti "domaci" svetac ili licnost.

Neptu -28 stepen Raka - domace; pa bi ime tebalo ad ti bude tipicno za ove prostore sada obzirom da je ruskog porekla moguce je da je ovde "ukorenjeno".
Neptun konjukcija merkur - svte knjige, mitovi pa ime moze biti i mitolosko, takodje oznacava i snove pa lako mozes da se zoves - Sanja.

Pozdrav

zujalica
14-03-2009, 12:44
jupiter konjukcija neptun daje neko arhetispsko ime, a ukazuje i na religijske sklonosti pa mozda imas ime nekog sveca ili istorijske licnosti u bliskoj vezi sa religijskim znacenjem.
Konjukcija jupi - neptun ukazuje na egzotiku - pa to ne mora nuzno biti "domaci" svetac ili licnost.

Da... u domca licnost u istoriji.
Cmokic, a sta bi rekla za ime partnera ? :) Moje 9-to, njegovo 3-ce... pocinje na 5 st. Device -st. Lava, vladar otisao u njegovu 4-tu, na st. Riba... , a u 9-toj Pl na 0 st., ali u znaku Vage...

wireless
14-03-2009, 13:40
Cmokic ajde pokusaj sa mojim imenom :). Ne mogu da povezem znacenje mog imena sa III poljem :mad:. Zovem se Natasa pa ako budes raspolozena - pokusaj ti.

Ne može uvek da važi samo jedno pravilo. Ime može da se gleda i po značenju; Nataša je Sa jer znači "rođena na Božić" koji pada u Jarcu i katolički i pravoslavno; zapadna varijanta imena je Natalija, a razne žene će ga imati preko Mo u Co, vladara AS u Aq i Co, Sa u 1. itd itd, skoro uvek se može naći nešto, posebno sa stepenima, ovim, onim u prilog jedne ili druge teorije. Ne treba preterivati sa tim.

Klara
14-03-2009, 13:50
Ja sam primetila neka podudaranja u odnosu imena i Sunčevog znaka.Moja drugarica je Vaga,a njeno ime u prevodu znači mir i spokoj,ako se ne varam,što je jedno od glavnih obeležja njenog znaka.Moje pravo ime u prevodu znači "sunčeva svetlost",a Lav sam u horoskopu.Isto tako,znam za osobu koja je Riba a ime joj znači tiha,bešumna.

wireless
14-03-2009, 13:56
Pa da, ime i jeste nečiji identitet i trebalo bi najčeće da bude predstavljeno So znakom ili vladarom, ili As ili njegovim vladarom, ali na kraju krajeva bitnije je da nekom pogodiš iz horoskopa kakav će biti muž nego njegovo ime ;)

zujalica
14-03-2009, 14:03
na kraju krajeva bitnije je da nekom pogodiš iz horoskopa kakav će biti muž nego njegovo ime ;)
Sa ovim se slazem, samo interesantno je pokusati igrati se simbolikom. :)

yoohoo
14-03-2009, 14:34

Zovem se Vladislava :) Drugi deo imena si skoro pa pogodila, svaka chast. IZ gornjeg primera sam videla kako se tumachi za ime Vladimir pa sam sledila primer medjutim tamo postoji Lav kao vladar, vlada, a kod mene ga nema pa ne znam kako bi se rastumachio taj deo...
Sve u svemu svidja mi se ovo :) Svaka chast za temu!

mikica
14-03-2009, 16:58

draga Zujalice,da li bi meni mogla da pomognes da rastumacim porijeklo imena....ja sam pokusala ali nastaje mi zbrka:5sadyes:

p.s. Mirela ime,a Mikica nadimak

Mlada
14-03-2009, 16:59
ne mogu povezat svoje ime nikak s ovim svime
hmm,3 kuca mi pocinje u blizancima-moji su se premisljali oko 2 imena,vladar je merkur a on je u 9 kuci u strijelcu-jedino sto za to mogu povezat je da moje ime postoji u katolickom kalendaru. 3.kuca mi pocinje na 23.stupnju sto je stupanj vodenjaka-to uopce ne mogu povezat,vodenjakom vlada uran-naglo se rijesila ta dilema koje ime ce biti, suvladar saturn u 7 kuci-baka je sudjelovala u odluci,rekla je da je to ime njoj uzasno ruzno i tada je mama odlucila da cu se definitivno tako zvati... i sta sad,da ne znam kak se zovem,po ovom i dalje nebi znala :)

wireless
14-03-2009, 17:12

ma naravno da je interesantno; mislim i da bi trebalo nakon recimo 10 strana topika da se podvuče crta i izvedu neki zaključci šta drži vodu a šta ne, da se to ne be nastavljalo u nedogled samo tako ;)

Nale 83
14-03-2009, 17:17
Ne može uvek da važi samo jedno pravilo. Ime može da se gleda i po značenju; Nataša je Sa jer znači "rođena na Božić" koji pada u Jarcu i katolički i pravoslavno; zapadna varijanta imena je Natalija, a razne žene će ga imati preko Mo u Co, vladara AS u Aq i Co, Sa u 1. itd itd, skoro uvek se može naći nešto, posebno sa stepenima, ovim, onim u prilog jedne ili druge teorije. Ne treba preterivati sa tim.

Nisam znala da moje ime znaci "Rodjena na Bozic" :) pa ja Bozic obozavam i to mi je najlepsi period u godini! Negde sam procitala da je Bozic oznacen i sa MO u sekstilu sa NE...eto
Hmm tradicionalni vladar mog ASC-a je SA u konjukciji sa MO pa moze biti jedno od objasnjenja mog imena...

mikica
14-03-2009, 17:21
Nisam znala da moje ime znaci "Rodjena na Bozic" :) pa ja Bozic obozavam i to mi je najlepsi period u godini! Negde sam procitala da je Bozic oznacen i sa MO u sekstilu sa NE...eto
Hmm tradicionalni vladar mog ASC-a je SA u konjukciji sa MO pa moze biti jedno od objasnjenja mog imena...

jesi li to gledala po ovome ili?i ja volim bozic,rodjena sam 24.dec hahaha

wireless
14-03-2009, 17:25
@Nale 83
I sem toga, verovatno ćeš imati vezu sa nekim Rm ko ima aspekt Mo-Sa ili Mo u Co, Aq jer vas to spaja, ajde sad da ne ispadnem van teme, neko ko se preziva npr Kostić, Stamenković, Stojanović ili je saturnovskog imena/prezimena ;)

zujalica
14-03-2009, 17:36
E, sad jos i prezimena... :D kako to?
I moja drugarica rodjena 24.12. se zove Natasa.

Nale 83
14-03-2009, 17:59
Ima tu neke logike oko Bozica i imena Natasa :). Ja ranije nisam volela svoje ime :o ali ga zato sada obozavam. Mora da i za to postoji neki pokazatelj u natalu :confused:.

wireless
14-03-2009, 18:11
pa što bi bilo ograničeno samo na ime, sve može da se etiketira planetama, pa tome služi horarna, samo da ne postane hororna astrologija...

zujalica
14-03-2009, 18:15
pa što bi bilo ograničeno samo na ime, sve može da se etiketira planetama, pa tome služi horarna, samo da ne postane hororna astrologija...

To je za mene vec suviseee... komplikovano! Hajde sa kojim prezimenima bih ja trebala imati kontakt , ali objasni kako dolazis do njih...

wireless
14-03-2009, 18:39
ali to sve ubija spontanost, bolje da nisam pominjao,,,

zujalica
14-03-2009, 18:53
ali to sve ubija spontanost, bolje da nisam pominjao,,,

I tu ima istine, a i tako znam koje prezime je u igri... :)

cmokic78
14-03-2009, 19:19
Pa da, ime i jeste nečiji identitet i trebalo bi najčeće da bude predstavljeno So znakom ili vladarom, ili As ili njegovim vladarom, ali na kraju krajeva bitnije je da nekom pogodiš iz horoskopa kakav će biti muž nego njegovo ime ;)

Slazem se wireless ali moras da priznas da je teroija zanimljiva pa ne bi bilo lose da se poigramo sa astrologijom jer kroz igru se najbolje uci. :D

wireless
14-03-2009, 20:14
Da. A jel se meni čini da je ova tema sa imenima već negde započeta na forumu pa je zamrla, ili sam to negde drugde video, hm, nema veze, sad je tu.

zujalica
14-03-2009, 20:27
Ima je, cini mi se na 2 mesta... sve ce to moderatori spojiti. :D

cmokic78
14-03-2009, 21:43
@Nale 83
I sem toga, verovatno ćeš imati vezu sa nekim Rm ko ima aspekt Mo-Sa ili Mo u Co, Aq jer vas to spaja, ajde sad da ne ispadnem van teme, neko ko se preziva npr Kostić, Stamenković, Stojanović ili je saturnovskog imena/prezimena ;)

A ja, a ja?
I moras mi reci kako to vidis!

PS Imala brak sa astro stanovista - znaci gledamo Mr.Second Best!

natasha-77
14-03-2009, 23:09
Wireless,moj momak se zove Hristo,jednom si mi napomenuo da se po asc moze videti simbolika imena,i to vazi za muskarce....on je asc(napokon izracunala),riba sto se povezuje sa Hristom....vladr Neptun je u 10,u strelcu..to vec neznam kako bi povezala sa njegovim imenom...

wireless
14-03-2009, 23:27
Pa zar ti nije dovoljno što je simbolika ostvarena po As, malo li je?

zujalica
15-03-2009, 11:51
Wireless,moj momak se zove Hristo,jednom si mi napomenuo da se po asc moze videti simbolika imena,i to vazi za muskarce....on je asc(napokon izracunala),riba sto se povezuje sa Hristom....vladr Neptun je u 10,u strelcu..to vec neznam kako bi povezala sa njegovim imenom...

Mozda mu je ime dao tata , a mozda i mama... zavisi ko mu je predstavljen 4-tom, a ko 10-tom.
Mozda da pogledas i sta kaze 3.polje po pitanju imena.

natasha-77
15-03-2009, 21:36
Ime je dobio po dedi,tako to ide kod njih....zanimljivo je da smo i on i ja vezani za Hrista...on imenom i za Bozic slavi imendan,a ja rodjenjem i 24.12 slavim rodjendan...

cokolina
15-03-2009, 21:41
Pazi sad moji su se toliko svadjali oko imena jer cale mi je isao i prijavio jedno a keva ni da cuje pa mi je promenila tako da su meni na samom rodjenju dali dva imena oba upisana u maticnu knjigu jedno je ponisteno dal se to vidi u natalu? (http://img5.imageshack.us/my.php?image=astro2gw01nadajovanovicg.gif)
(http://g.imageshack.us/img5/astro2gw01nadajovanovicg.gif/1/)

andreja92
13-04-2009, 18:01
ha moje ime je Andreja(musko sam)kako grozno ime vise vuce na zensko.....

viksi72
13-04-2009, 20:03
E ovo je bas zanimljivo.. Jel ti Venera blizu Asc ili u trecem polju?

andreja92
13-04-2009, 20:30
Mene pitas???Pa ako pitas mene da budem iskren pojma nemam vidi pa mi reci zaintrigiro si me....http://img261.imageshack.us/img261/801/astrow2gw01andrejabatri.gif

viksi72
13-04-2009, 21:43
Nije, ali je vladar trece u konjukciji sa Venerom.. Jel' ti kum dao ime? Pazi, kada procitas ovako tvoje ime, nije strasno, dualno je kao sto je Merkur takva, tako da nije strano! Vise me je isprepadao dupli Ovan, ajme majko. Sva sreca pa postoji ovaj divni vodeni trigon, da ublazi tvoju tvdoglavost..

andreja92
13-04-2009, 21:49
Nije tetka mi je dala ime....A to za tvrdoglavost mene svako moze sa vrlo malo ubedjivanja da natera da promenim misljenje:D

viksi72
13-04-2009, 22:05
I to sa teteom ima logike, treca od cetvrte je mamina sestra, a predstavljena je Venerom. Sasvim kod tebe logicno. Pa rekoh ti, sreca sto imas vodeni trigon, da gasi vatru, odnosno da je smiruje..

andreja92
13-04-2009, 22:20
Sreca moja sto imam vodeni trigon...Dosad bi me izopstili iz svih svera zivota ionako im skroz smetam samo jos da sam tvrdoglav umrli bi:-D......

wireless
13-04-2009, 23:02
Andr(e)ija je ime grčkog porekla, andros, čovek u smislu muškarac, dakle Marsovac kako god da okreneš

sto mu gromova
19-04-2009, 19:57
Moje ime jeste vezano za trece polje,jako interesantno...Ono pocinje u Ribama,a vladar Ne je otisao u XI polje,u Strelcu je,sto bi znacilo ime stranog porekla,a ono i jeste rusko-Sonja,a sve to nosi simboliku znaka Riba i Ne kao vladara...ali ne znam sta bi znacio drugi stepen,stepen Bika,na kome se NE nalazi...da li bi to bilo uzivanje u spavanju,sto odista volim,hehehehe...

I moje ima je SONJA;) ....vladar 3 kuce Me u strelcu-dakle neko interanacionalno ime,0 Sa-neko staro ime

VIDANA
19-04-2009, 20:14
BILJANA-sta bi to moglo biti............

cmokic78
20-04-2009, 14:30
Na pocetku analize treba uvek traziti koren imena, evo interesantnog linka koji moze da pomogne

http://sr.wikipedia.org/sr-el/%D0%A1%D0%BF%D0%B8%D1%81%D0%B0%D0%BA_%D1%81%D1%80%D0%BF%D1%81%D0%BA%D0%B8%D1%85_%D0%B8%D0%BC%D0%B5%D0%BD%D0%B0

tvoje ime znaci u korenu "biljka"

wireless
20-04-2009, 16:45
...dakle Marsovac si...

VIDANA
20-04-2009, 18:41
hm...kako sad i Marsovac?

*Invisibleshadow*
20-04-2009, 18:52
N*e*n*si- ja isto svoje ne mogu povezati baš natalom ,pa probajte vi :)

zanemarite zvijezdice ičitala sam negdje da dolazi od imena ana Ana heb. hana milost, zahvalnost pa sad ...ne znam

vladar 3.polja je lav sunce mi je u 4. ,ime mi je dala mama

wireless
20-04-2009, 18:52
Pa po imenu, biljka kao vrsta potpada pod Marsa, džiklja u proleće u Ovnu, ne može bez vode, podzemni nevidljivi koren, Škorpija, dakle trebalo bi da imaš naglašenog Marsa negde u karti, npr As Ovan, Škorpija, Mo ili Ma u Ar, Sc, jako osmo polje, naravno bez generacijskih planeta tipa Pl u Sc na neprominentnim položajima. Sad ću baš da vidim da li to radi kod tebe u čartu...
Evo ga, to je Sa vl. As u Ovnu; znači bitni su ti prolasci Marsa u tranzitima, direkcijama, predviđanjima, trebalo bi da te obeleži nekako, 32 godina bitna, možda imaš mladež ili ožiljak na bradi ili oko usne sa desne strane...

VIDANA
20-04-2009, 19:55
Pa po imenu, biljka kao vrsta potpada pod Marsa, džiklja u proleće u Ovnu, ne može bez vode, podzemni nevidljivi koren, Škorpija, dakle trebalo bi da imaš naglašenog Marsa negde u karti, npr As Ovan, Škorpija, Mo ili Ma u Ar, Sc, jako osmo polje, naravno bez generacijskih planeta tipa Pl u Sc na neprominentnim položajima. Sad ću baš da vidim da li to radi kod tebe u čartu...
Evo ga, to je Sa vl. As u Ovnu; znači bitni su ti prolasci Marsa u tranzitima, direkcijama, predviđanjima, trebalo bi da te obeleži nekako, 32 godina bitna, možda imaš mladež ili ožiljak na bradi ili oko usne sa desne strane...

da u pravu si potpuno....

cmokic78
20-04-2009, 21:13
Wireless ti si stavrno cudo!
Nadam se da ce malo tvog astro talenta da predje i na mene!!!!!!!

wireless
20-04-2009, 21:18
samo nek te vodi trenutni osećaj a ne nakupljeno znanje, u stvari onog trenutka kada zaboraviš sve što znaš, tada jasnije vidiš ;)

Nale 83
20-04-2009, 22:30
u stvari onog trenutka kada zaboraviš sve što znaš, tada jasnije vidiš ;)

Jeste :offtopic: ali nemogu a da se ne slozim sa gore citiranim!
Bravo Wireless.

mikica
21-04-2009, 01:32
Jeste :offtopic: ali nemogu a da se ne slozim sa gore citiranim!
Bravo Wireless.

upravo tako,samo da je moguce:(

mandrak-21
21-04-2009, 13:55
I to sa teteom ima logike, treca od cetvrte je mamina sestra, a predstavljena je Venerom. Sasvim kod tebe logicno. Pa rekoh ti, sreca sto imas vodeni trigon, da gasi vatru, odnosno da je smiruje..

on nema vodeni trigon mesec mu je u lavu

viksi72
21-04-2009, 15:18
U pravu si, Mandrak, moracu da krenem da nosim naocare.. Hvala, izvini, Andrej, nema gasis!!

Acting_Me
23-04-2009, 22:57
Moze li neko meni da kaze kakvo je moje ime na osnovu horoskopa?
Mogu ga i napisati, pa da cujem objasnjenje, neobicno je :)

wireless
23-04-2009, 23:09
Što, jel neko stranjsko ime? Pošto još nismo položili pismeni iz telepatije, ne bi bilo zgoreg da ga i napišeš! ;)

cmokic78
23-04-2009, 23:15
Ja bih volela da ga malo izanaliziramo Acting Me - zanimljiva je postavka koja bi mogla da ga opise - imam vec neku teoriju u glavi

Acting_Me
23-04-2009, 23:23
Izvinjavam se, nikako da postavim pracenje tema :) Bozica, kazu mi svi da je lijepo ime :)

cmokic78
23-04-2009, 23:37
Ribe predstavljaju sve sto je Bozansko, religiju, crkve, bogorodice, svece ....
Vladari Riba su Neptun po MA i Jupiter po TA.
Tebi je Jupiter u 3 kuci - Bog - Bozica .... predpostavljam da je Bozica izvedenica od Bogorodica.
Vladar tvoje 3 Sunce je u konjukciji sa venerom - pa ti svi kazu da je tvoje ime lepo.

Acting_Me
23-04-2009, 23:56
Jeste, ali ja ga ne volim, majka me tako zove samo kad se naljuti, pa kad me neko zovne po imenu, gledam sta sam skrivila ovaj put :bebacurica: :angel: :smrc: :placljivica: Hvala na tumacenju) (svo vrijeme trazim zeleni smajli sa slomljenim zubom, al ne mogu da nadjem :D )

Alice
24-04-2009, 21:25
Ischitala sam celu temu. Jako je interesantna. Pokushala sam da povezem vasha tumachenja sa mojim natalom... ali ne ide mi...

Moze neko? Inache, ime se moze videti kad se otvori karta ;)

Nale 83
24-04-2009, 22:56
Ischitala sam celu temu. Jako je interesantna. Pokushala sam da povezem vasha tumachenja sa mojim natalom... ali ne ide mi...

Moze neko? Inache, ime se moze videti kad se otvori karta ;)

Ja cu samo reci da je tvoje ime izvedeno od muskog imena Branko i da znaci onaj koji brani, samo toliko znam :o.
Hmm ima li to veze sa MO180*MA? Sad nek preuzme neko ko ima vise znanja od mene :p!

wireless
25-04-2009, 02:43
za Alice
Ok, Branka je slovenska varijanta imena Aleksandra koje pak dolazi od imena Aleksandar, koje je najverovatnije antičko makedonsko ime, pre Aleksandra Makedonskog retko gde se pominje koliko ja znam; priroda imena je, koliko sam proveravao, Me i Ur, ponekad i sa Marsom, ako je uopšte dobro preneseno prvobitno značenje imena. Kod tebe je izgleda vezano za Ur u 1. polju u aspektu sa vl. As Ju. Zanimljivo je da imaš Me u padu u 3. polju, možda si dobila ime slučajno ili nenadano i neplanirano. U svakom slučaju moraš dobro da paziš od sad pa nadalje na dokumenta, pasoše, lk, zabune oko spiskova, lista i sl. gubljenje papira, pogrešno upisani podaci vezani za dan rođenja, ime, možda ti čak i vreme rođenja nije dobro upisano, tj razlikuje se od sećanja majke...Imaš li rođenog brata i sestru?

Alice
25-04-2009, 10:44
Vreme rodjenja mi je upisano u izvod iz matichne knjige... Mama ima original tj onaj prvi izvod i tamo stoji tako. Ime jesam dobila nenadano jer su moji mislili da sam dechak, a za sina nisu planirali ime Branko. Nema ni brata ni sestru, a do sada nisam imala problema sa greshakama vezanim za upis imena...

Nisam nigde pronashla da je Branka slovenska verzija imena Alkesandar. Evo shta sam ja pronashla...

BRANKO
Značenje:
Staro slavenosrpsko ime. Izvodi poreklo od osnove “braniti” u starom značenju “boriti se”. Kao samostalno ime posvedočeno je u najranijem periodu istorije balkanskih Slovena. Biće da je još u slovenskoj prapostojbini izvedeno od imena Branislav. Kroz vekove a i danas jednako je omiljeno u narodu. Od ovog imena izvedena su imena Bane, Brana, Brane, Branka i Brano.

wireless
25-04-2009, 12:09
Ja verujem da je to isto, branilac je značenje u oba slučaja; kod Slovena boriti se znači prevashodno braniti se a ne napadati, kao kod drugih osvajačkih naroda, tu je već karakter naroda u pitanju. Svejedno, pazi na sva dokumenta, saobraćajne znake i saobraćaj uopšte; eventualno taj položaj Me može dati i pogađačke sposobnosti, posebno jer je 120 Mo i Pl i 60 Ne, talenat da recimo prepoznaš laž ili lopova, prijatelje/neprijatelje, opasnosti, partnera, u svakom slučaju vrlo zanimljiva i jaka pozicija.

emily
07-05-2009, 15:26
pročitala sam sve. jako je zanimljivo. ja sam imala nedavno razgovor sa astrologinjom, koja je rekla da ju je iznenadilo moje ime, jer je očekivala nešto više narodskije ili u simbolici saturna. u trečoj kući SA u ca.

tanja-s
08-05-2009, 15:44
Juce sam otkrila ovaj sajt i odusevljena sam sta sve covek moze ovde da nadje i nauci. Ova tema vam je jako interesantna celu sam je iscitala i pokusala da i ja prepoznam svoje ime u natalnoj (mada i nisam bas neki strucnjak za astrologiju )
Pa da pocnem od onog sto sam otkrila
3 polje mi je u lavu, vladar lava je mars koji mi je u 10 polju u ovnu sto znaci borba, vlast, mars oznacava i vatru.
Negde sam pronasla na internetu da je moje ime (Tanja) izvedeno od Ruskog imena (mada neki pominju i Grcku) Tatiana sto znaci Vatrena kraljica ili ona koja označava, određuje, postavlja

Volela bih da cujem i vase tumacenje :)

emily
08-05-2009, 23:20
najznačajnije verzije (tanja):

ruska
prema ovom tumačenju tajana je izvedenica iz ruskog imena tatjana (татьяна), koje je prošireno po svijetu u različitim oblicima. tatjana, a slijedom toga i tajana po ovoj verziji vezanoj uz podrijetlo znači vatrena kraljica.

grčko podrijetlo
po kojemu bi ime tanja/tatjana potjecalo od titania sa značenjem div. **)

kad već nema stručnjaka na ovoj temi, onda ću ja da probam. Vladar treće ti je sunce u ovnu u zagrljaju sa Ma i Ve, pa ovo rusko tumaćenje dođe ko naruceno. Ime je lijepo Ve, vatreno Ma i So-kraljevsko= vatrena kraljica :-))

cokolina
08-05-2009, 23:24
meni je ova tema bas zanimljiva jer mi je prvo dato jedno ima I to Anita a tek posle Nadezda i ponisteno je ono prvo volela bi da mi neko kaze nesto o tome inace povremeno se osecam kao jedna a povremeno kao druga da li to ima vze i sa karmom ja mislim da ima nisam posvojena licnost zbog ovog sto sam gore napisala nego tako neki osecaj evo moja karta pa zakljucite sami.......bas me zanima ponekad mi dodje da vratim ono prvo ime oko kojeg se moji roditelji nisu slozili.....[img=http://img140.imageshack.us/img140/6388/astro2gw01nadajovanovic.th.gif] (http://img140.imageshack.us/my.php?image=astro2gw01nadajovanovic.gif)

emily
09-05-2009, 15:48
So0Mo, Mo je promjenjiv. označavaju također majku i oca. Možda je zbog opozicije sa Ur došlo do promjene

mija
09-05-2009, 16:42
Ko ce da mi pomogne da analiziramo ime mog astroloskog muza,ja cu da pocnem kao sto je cmokic78 opisala a vi nadopunite:

Vladar mog devetog polja je uran(nepredvidivo,zvucno,jako???) u petom polju na 9 stepenu(strijelac-internacionalno)skorpije(misticno?)
Deveto polje pocinje na 4,stepen blizanca(dva imena ili sastavljeno od dva imena) stepenu vodolije(nesvakidasnje ili neobicno)

Nadimak: Jedanaesto polje pocinje na 28 stepenu (stepen lava, kraljevsko) ribe ( bozansko) prazno,vladalac neptun u sestom polju pocinje na 10 stepenu (stepen jarca, hladno,kratko??)
Neptun(vjera u boga) na 13 (stepen bika??? ) u konjukciji sa suncem (svjetlost) 16 (stepen lava,opet kralj, vladar) i marsom (rat) na 12 stepenu (ovan,borba,ponos???)sve u strijelcu (internacionalno-strano)

Sve sam nabacala,sta vi kazete na sve ovo?

cokolina
11-05-2009, 21:11
So0Mo, Mo je promjenjiv. označavaju također majku i oca. Možda je zbog opozicije sa Ur došlo do promjene

moguce ali sad neznam kako bih definisala ovo pitanje koje ime mi zapravo pripada......

aplazinic
13-05-2009, 15:48
evo da probam i ja svoju analizu a ako mozete pomozite sa stepenima.

Trece polje u vagi, venera u 12 u lavu, internacionalnog porekla ali ima ga i kod nas. U trecem polju pluton dolazi i z 4og ime po tati (4 kuca otac), onda tu mesec u skorpiji (sto moze da oznacava majku- ime mi je dala mama). E sad saturn u vagi koji je dosao iz 5og... ne znam kako da protumacim kod imena.
I jos nesto dvoumili su se izmedju dva imena jednog bas srpskog a drugog internacionalnog.

Angliana75
13-05-2009, 19:01
slicno kao aplzinic...kod mene ;)

3.polje u Vagi=lepo ime ,vladar VE u Lavu = veoma rasprostranjeno,internacionalno...moze da se prevede na vise jezika...na vrhu 3.polja PL = pa kaze da je to ime nekad davno bilo veoma aktuelno ,pa je zamrlo (PL)te se ponovo pocelo koristiti ,a dolazi iz 4.polja=majka a tu mi je smesten i MO u skorpiji pa mi je majka dala ime ,nije dozvoljavala da neko utice na njenu odluku ,a MO120SA te sam ime dobila po baki s majcine strane...
a UR u vagi u 3.polju=e to ne znam sta bi znacilo???:D..ma dovoljno je i ovo...;)

cmokic78
14-05-2009, 00:55
a UR u vagi u 3.polju=e to ne znam sta bi znacilo???:D..ma dovoljno je i ovo...;)

URAN U VAGI - kreativnost na originalan nacin, tako je tvoje ime retko i inspirativno. Sigurna sam da ti niko nikada nije rekao da je "ruzno"
URAN U III KUCI - Originalnost, jedinstvenost, nesto retko - pa sam sigurna da se mnogo tvojih poznanica ne zove Angliana!

Angliana75
14-05-2009, 00:58
URAN U VAGI - kreativnost na originalan nacin, tako je tvoje ime retko i inspirativno. Sigurna sam da ti niko nikada nije rekao da je "ruzno"
URAN U III KUCI - Originalnost, jedinstvenost, nesto retko - pa sam sigurna da se mnogo tvojih poznanica ne zove Angliana!

da..nickname ;)...ali ime je naravno drugacije...;) hvala cmokic na pomoci :)

cokolina
14-05-2009, 18:31
Uran u vagi u III mozda jos neka imena imam 3 sestre moguce?

I jos nesto u vezi imena naime zapazila sam negde u mom okruzenju da ljudi koji nose necije ime bake deke,ujaka ili vec nekog nose deo slicne sudbine kao i oni mozda se varam ali ja sam nekada zelela da ako budem dao bog imala sina da on nosi ime mojeg oca negde sada drugacije razmisljam nebih volela da dete nosi niciju karmu nek dobije ime koje mu pripada ime koje ce on nositi a ne da ime nosi njega neznam dal se slazete samnom i dali vi imate slicnih primera......?

Angliana75
14-05-2009, 21:10
nebih volela da dete nosi niciju karmu nek dobije ime koje mu pripada ime koje ce on nositi a ne da ime nosi njega neznam dal se slazete samnom i dali vi imate slicnih primera......?

e bas tako :)..slazem se...ja nosim ime moje bake..pa na neki nacin dozivljavam njenu sudbinu....ne bas istu ali slicnu....nekako se moj zivot ispreplice situacijama slicnim koje je moja baka prozivljavala...:(

cokolina
14-05-2009, 21:52
Totalno isto je i kod mene nesto mnogo slucajnosti bas i neverujem....Mislim da ima veze i sa karmom koju nosi odredjeno ime....to jest osoba pre vas koja je nosila to ime i uvek mi se cinilo da za nekoga jednostavno lezi ili ti pristaje odredjeno ime..kao da mu pripada...

Angliana75
14-05-2009, 22:21
pa u principu meni svi kazu da mi bakino ime bas pristaje...a ja ga s godinama sve vise osecam,...

Majana
10-02-2010, 14:00
Pa da probam i ja, tema je jako zanimljiva, a i mislim da sam uspela da nadjem vezu. 3. kuća u Blizancima, vladar je otišao u 9. kuću(religija, božanske mudrosti) u Strelcu(inostrano) na 14 stepenu(stepen bika-zemlja, tlo). Moje ime je Maja, a potiče od grčke reči (strelac), a u rimskoj mitologiji (9. kuća) bila je boginja (9. kuća) prirode i plodne zemlje (14 stepen). Jedino ne znam da li može da se poveže mitologija i boginja sa 9. kućom?

monika21
10-02-2010, 15:07
3 kuca pocinej u strelcu a zavrsava se u jarcu - ime je inetrnacionalno ali i cisto srpsko patrijarhalno - Jelena je žensko ime grčkog porekla (od Helena). Potiče od grčkih reči „Elene“, „Helene“, izvorno „hele“ u značenju „sjajna, blistava“. Često je u Srbiji, Hrvatskoj i Litvaniji[1], Rusiji[2] i drugim zemljama

vladar 3 je otisao u 12 kucu u vagu, a suvladar takodje u 12 kucu u vagu, posto su oba u vagi to je i lepo i pravo zensko ime

ochajna domacica
10-02-2010, 18:05
MOje trece polje pocinje u Blizancima a vladar Merkur je na 18`Vage u 6-tom polju??? I nista ne povezujem sa svojim imenom..inace domace je proizvodnje i kratko???

Ali bi me vise zanimalo na pr.Ime oca mog prvog muza, pa ako neko moze da mi pomogne. 4polje mi pocinje u Raku a 6 polje na 2`Device, kao sto rekoh Merkur mi je u 6 polju na 18`Vage???
Help:confused:

monika21
10-02-2010, 18:10
u jednoj temi sam procitala da vrh sedme kuce moze dati odgovor kako bi se eventualno zvao barcni partner
moja 7 kuca pocinje u ovnu, vladar mars otisao u blizance, ime mora da je neko ratoborno jer je mars u igri, ali neko koje krace jer je u bliznancima i razumljivo jer je merkur u igri
da li sam u pravU??

ochajna domacica
10-02-2010, 18:23
Moj prvi (astrološki) muž predstavljen je mojim sedmim poljem, a njegovo ime mojim devetim poljem ( treće od sedmog). Vladar mog devetog polja je Merkur, nalazi se u konjunkciji sa Mesecom (ukazuje na domaće ime). U 9. polju se nalazi konjunkcija Saturna i Južnog čvora u znaku Raku. Saturn i Južni čvor ukazuju na nešto staro, čak arhaično. U znaku Raka, što ponovo ukazuje na domaće, naše ime. Saturn se nalazi na 4. stepenu znaka Raka, ali je retrogradan(retrogradne planete imaju osobine i stepena sa koga dolaze, dakle 5.stepena), pa deluje sa 5. stepena ( stepen Lava- vladar, kralj). Dakle, u pitanju je ime starog ( Saturn, Juzni cvor) srpskog (Saturn u Raku ) kralja ( Saturn deluje sa 5. stepena-stepen Lava-kralj, vladar). Posto 9. polje počinje na 19. stepenu ( stepen Vage, nešto drago, umiljato, milo ), njegovo ime je Milutin.

Larisa Marjanović

Ma nema sanse da izvucem!!! Probala sam i ovo lakse..ali ne ide! A kad pogledam ime muza - deveto polje u Strelcu a vladar JU na 23`Vage u 7-mom, pa sa nekoliko planeta u konjukciji, ne znam gde da gledam, glava mi ko suncokret..a jos u 9-oj konjukcija Ve0Ne.!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

spomenka
10-02-2010, 18:29
meni treće polje počinje u biku (vladar je venera koja je u sedmoj kući), a nastavlja se u blizancima(vladar merkur isto u sedmoj kući)... Pa šta bi to reklo za moje ime??

natalna karta- http://i40.tinypic.com/2a9aejr.gif

tinna-bg
10-02-2010, 19:45
Treca mi je u strelcu, jupiter mi na 3* strelca.
Imam kratko i internacionalno ime. Jupiter, vladar trece, nalazi mi se u drugoj. Ja sam se skroz indentifikovala sa svojim imenom, tj. bas mi lezi to ime i volim ga. Jupiter u konjukciji sa neptunom, kum je predlozio moje ime
Ime mi je Tina.

Moj bivsi muz, ima devetu (moja trece po derivatnim) u lavu. Sunce u skorpiji otislo u njegovu 12 (moju sestu). Svoje ime nigde ne nalazim u tome. Niti njegovo kroz moje deveto (njegovo trece).

Moja peta (dete) je u vodoliji, moja sedma (njena treca) je u ovnu. Mars otisao u moju cetvrtu (njenu 12-u). Zove se Dajana, i tu isto ne vidim nikakvu simboliku. I kod je je ista postavka planeta, njena treca je u biku, a venera joj je otisla u 12-u u jarcu. Sem sto bih mogla za dvanestu kucu da kazem da je i kuca dalekog inostranstva, pa je i njeno ime je internacionalno tj. ima ga na svim kontinentima.

Majana
10-02-2010, 22:47
Ja sam jako lako pronašla vezu za svoje ime zato što sam krenula od njegovog korena, tj odakle potiče i koje mu je značenje. Probajte sa tim plus samo malo koncentracije i tu ste :)

ochajna domacica
11-02-2010, 09:26
MOje trece polje pocinje u Blizancima a vladar Merkur je na 18`Vage u 6-tom polju??? I nista ne povezujem sa svojim imenom..inace domace je proizvodnje i kratko???

Ali bi me vise zanimalo na pr.Ime oca mog prvog muza, pa ako neko moze da mi pomogne. 4polje mi pocinje u Raku a 6 polje na 2`Device, kao sto rekoh Merkur mi je u 6 polju na 18`Vage???
Help:confused:

Ako moje trece polje pocinje u Blizancima a vladar Merkur u Vagi na 18`- sto je opet stepen Device, sto naglasava da je kratko, a to sto je u Vagi mozda daje nesto nezno, Merkur mi je u konjukciji sa Saturnom sto mozda nagovestava da je starinsko, a Sa mi je na 15` sto je opet stepen Blizanaca pa mozda pojacava jasnocu da je kratko. Sve u svemu zovem se MiLa..pa sta sad?!

Al' sam nalupala..

tinna-bg
11-02-2010, 15:29
Ako moje trece polje pocinje u Blizancima a vladar Merkur u Vagi na 18`- sto je opet stepen Device, sto naglasava da je kratko, a to sto je u Vagi mozda daje nesto nezno, Merkur mi je u konjukciji sa Saturnom sto mozda nagovestava da je starinsko, a Sa mi je na 15` sto je opet stepen Blizanaca pa mozda pojacava jasnocu da je kratko. Sve u svemu zovem se MiLa..pa sta sad?!

Al' sam nalupala..

Pravo ime za merkura u vagi. Merkur (kratko) Vaga (vladar venera) milo. Mila.

Merkur je i bespolan pa daje zensko ime iz kog moze nastati i musko, i obrnuto. U ovom slucaju Milan.

kosooka
20-02-2010, 19:54
Evo, moje III polje pocinje u Blizancima a vladar Merkur je u Skorpiji(VIIIkuca) na 14.stepenu, u konjukciji sa Plutonom i Venerom...Ime mi nije kratko vec dugacko...:D A MArs kao vladar Sco, je u XI u vodoliji..Zbunjena sam..:/Moze koment.??? HVALA!

uranija
20-02-2010, 20:31
moje je u devici(trece polje),kratko,sta bi znacilo na 8.stepenu,merki je u blizancima,u 11.-oj,neobicno....

aplazinic
14-06-2010, 00:36
Kako moze da se vidi u karti da neko promeni ime?

ochajna domacica
14-06-2010, 00:55
moje je u devici(trece polje),kratko,sta bi znacilo na 8.stepenu,merki je u blizancima,u 11.-oj,neobicno....Hm.a ima li mozda veze sa tim sto je dvojni znak pa je ime sastavljeno iz 2 dela, ili gresim(zamenica + ..). Sta ono znaci? ako pocinje na 8 stepenu, a pod vladavinom Marsa je, neko borbeno..strastveno ili ime koje u sebi nosi hrabrost, spremnost na akciju, jel ima neko u istoriji istaknut sa tim imenom(zenski borac), snaga i energija sklopljene u kratkom, a mozda bas zato sto je vladavina Merkura odnosi se hrabrost kroz govor, intelekt, smeh, kretanje...uf...nabrojah a jel ista od ovih pojmova je u sastavu Tvog imena?

uranija
14-06-2010, 09:37
pa,dolazi poreklom od osvajaca(turska),pa ga je preuzela madjarska,definitivno ima veze sa osvajanjem,al sta znaci ne znam,jer ni turski ne znam,samo mi je receno da odande vodi poreklo,i da,uzeto je iz knjige koju je majka citala kao trudnica,rec je o moreplovcu koji trazi voljenu i pati za njom,zove se kao ja...

Princess77
14-06-2010, 19:02
Ja bas ne mogu da objasnim svoje ime, treca u blizancima vladar Me u VI u jarcu. Eto jedino da je staro ime zbog jarca. Zovem se Dijana (rimska boginja lova, ali ja to ne vidim u svojoj karti). Ali mi je interesantnije ime mog buduceg muza za kojeg sam dosla do zakljucka da ce biti strano/internacionalno jer je vladar moje IX Ne u strijelcu (cak i ako gledam Ju i on je na stepenu strijelca), i sastojace se iz dva imena jer je Ne na stepenu blizanaca a i samo IX pocinje u duplom znaku riba. A muskarac sa kojim sam trenutno u vezi odgovara opisu imena tj strano je i duplo :D

Aral
02-12-2010, 01:17
evo da dignem temu :)

vrh 3. u škorpiji, Mars je na 18. stepenu Lava, u 11. kući
u 3. kući su MO i NE

e sad, ako mi je logika dobra, MO označava često ime, NE ima veze sa nečim božanskim... i odatle je već prilično jasno :)

samo ne nalazim vezu sa onom škorpijom i lavom :)

ochajna domacica
02-12-2010, 01:23
evo da dignem temu :)

vrh 3. u škorpiji, Mars je na 18. stepenu Lava, u 11. kući
u 3. kući su MO i NE

e sad, ako mi je logika dobra, MO označava često ime, NE ima veze sa nečim božanskim... i odatle je već prilično jasno :)

samo ne nalazim vezu sa onom škorpijom i lavom :)Mo ima veze sa Dushom, emocijama, unutarnjim zivotom..Mars na 18` stepenu Merkura ima veze sa kratkim imenom, ako ti je Ma u lavu onda tvoje ime je pod vladavinom Sunca, pa otud mozda i ime koje je svetlo, vladarsko..pa mozda je neko od istorijskih licnosti koje su "obasjale" protekle periode imao to ime, a ako ulogu igra i Neptun - da je stranog porekla. Ali i duhovno i iluzionarsko..ali ak si vec rekla vuce na BOZANA :D

andjelikadepeures
02-12-2010, 01:26
hajde ako neko ima volju da pogodi moje ime :)

Aral
02-12-2010, 01:26
Mo ima veze sa Dushom, emocijama, unutarnjim zivotom..Mars na 18` stepenu Merkura ima veze sa kratkim imenom, ako ti je Ma u lavu onda tvoje ime je pod vladavinom Sunca, pa otud mozda i ime koje je svetlo, vladarsko..pa mozda je neko od istorijskih licnosti koje su "obasjale" protekle periode imao to ime, a ako ulogu igra i Neptun - da je stranog porekla. Ali i duhovno i iluzionarsko..ali ak si vec rekla vuce na BOZANA :D

jeste mars u lavu, i jeste ime koje su mnoge vladarke nosile :)
stranog porekla, mislim da je hebrejskog, ali je ime internacionalno, ima ga u svakoj zemlji :)

ochajna domacica
02-12-2010, 01:28
jeste mars u lavu, i jeste ime koje su mnoge vladarke nosile :)
stranog porekla, mislim da je hebrejskog, ali je ime internacionalno, ima ga u svakoj zemlji :)
Dijana, Dajana, ANA... :D ili maria

Aral
02-12-2010, 01:31

bingo!
bravo :buketzadame:

ochajna domacica
02-12-2010, 01:33
kud se tu uklapa (sa hebrejskim) Elizabeta, a jel mogu tako da te zovem?

andjelka, pa zar se ne zoves Andjelka..ne znam samo kakve veze ima sa Mo :D ?
Jupiter u Strelcu, na 10` Sa, ima tradiciju ali se vezuje i za mudrost, u III polju - kratko, Ana, Vera(Hope) :D

andjelikadepeures
02-12-2010, 01:40
andjelka, pa zar se ne zoves Andjelka..ne znam samo kakve veze ima sa Mo :D ?
Jupiter u Strelcu, na 10` Sa, ima tradiciju ali se vezuje i za mudrost, u III polju - kratko, Ana, Vera(Hope) :D

ne :)
mada mislim da sam se tako zvala u nekom prethodnom zivotu :)
Andjelika De Peures, Francuskinja... istorijska lichnost...
no nebitno, sad se ne zovem tako, mada me vec par godina svi tako zovu :)

nije kratko... bar ne toliko kratko :)

ochajna domacica
02-12-2010, 01:43
ne :)
mada mislim da sam se tako zvala u nekom prethodnom zivotu :)
Andjelika De Peures, Francuskinja... istorijska lichnost...
no nebitno, sad se ne zovem tako, mada me vec par godina svi tako zovu :)

nije kratko... bar ne toliko kratko :)uf.uf.oci me izdaju, podebljaj I/i strasno, izvini. ne znam, stvarno.

andjelikadepeures
02-12-2010, 01:47
uf.uf.oci me izdaju, podebljaj I/i strasno, izvini. ne znam, stvarno.

ma dobro, opushteno :)
mislila sam samo da se malo igramo :)))

ochajna domacica
02-12-2010, 02:05
Aleksandra

andjelikadepeures
02-12-2010, 02:25
nije :)
pomoci cu malo, nije srpsko ime

kako_god
02-12-2010, 11:49
Evo ko hoce da vezba stajem u red :D Meni je tesko da povezem jer je vladar trece u 4 a tamo je zurka :)

virgo84
02-12-2010, 12:44
Evo ko hoce da vezba stajem u red :D Meni je tesko da povezem jer je vladar trece u 4 a tamo je zurka :)

evo ja iscitah sve ove postove, pokusavam da nadjem neku simboliku... meni sam je recmo nasla kroz planetu koja je u trecem polju.. a ti imas marsa koji je u konj sa trecim poljem, pa moze biti izvedeno od muskog imena, stepen lava- mozda neko kraljevsko ime, koje oznacava svetost, ili tako nesto...
a sad ako gledamo preko vladara 3, merkura koji je posao u 4 kuci( pa si dobila ime po ocu ili majci) na stepenu vage, lijepo ime, u konjukciji sa saturnom, jupiterom i plutonom, a sve u znaku vage..neko starinsko ime koje je nekad bilo populano, ima neko znacenje vezano za religiju( pluton i jupi na stepenu riba) a merkur je u sekstilu sa venerom, pa definitivno ti svi kazu da ti je lijepo ime...ako je u simbolici merkura, neko krace, jasno ime ali izvedeno od muskog( zbog onog marsa)...a sad bas da pogodim..tesko, to mi vec ne ide od ruke, vec malo se igram sa simbolikom:)

kako_god
02-12-2010, 13:24
@virgo84 hehe super si povezala, moje ime je ivana :D izvedeno je iz muskog imena ivan, staro je ime, merkur konjukcija saturn, na hebrejskom znaci Bog je blagodetan, pa onda ima veze sa religijom, merkur konjukcija jupiter, inace ime jupiter vlada tim imenom pa mozda i tu neka logika :) merkur da kratko jeste, e sad ono sto je interesantno, od moje mama deda se isto zvao ivan samo to ne znam kako da povezem sem sa ovim marsom, koji je vladar moje 10 kuce sto predstavlja majku :) pa mars jos u kvadratu sa mesecom( majka).

Hmmm ajde da pokusam ja tvoje, i tebi je takodje merkur na pocetku trece kuce na stepenu jarca, znaci neko staro ime i kratko, merkur je u devici u drugoj u konjukciji sa suncem, merkur je na 4* (rak) znaci da je ime domace za ove ovde prostore, zbog sunca moguce da bude nesto sto vlada ili svetlo, merkur je u trigonu sa jupiterom i u kvadratu sa neptunom, ovo bi mozda povezala da se koristi i u inostranstvu, sa religijom i da ima mozda veze sa rusijom zbog neptuna.Hahahah sad bi ja na ovo posto imamo slicne aspekte rekla bih da je mozda i kao moje.Mada i ti imas kvadrat sa marsom pa moze biti da ima veze sa muskom osobom znaci da ima isto veze sa nekim muskim imenom.

djurafigura
02-12-2010, 13:26
A šta kažete za moje ime? :-)
Treća kuća u Vagi, tu So0Pl, So vladar, a Pl vladar 4 u 3....

virgo84
02-12-2010, 13:34
@virgo84 hehe super si povezala, moje ime je ivana :D izvedeno je iz muskog imena ivan, staro je ime, merkur konjukcija saturn, na hebrejskom znaci Bog je blagodetan, pa onda ima veze sa religijom, merkur konjukcija jupiter, inace ime jupiter vlada tim imenom pa mozda i tu neka logika :) merkur da kratko jeste, e sad ono sto je interesantno, od moje mama deda se isto zvao ivan samo to ne znam kako da povezem sem sa ovim marsom, koji je vladar moje 10 kuce sto predstavlja majku :) pa mars jos u kvadratu sa mesecom( majka).

Hmmm ajde da pokusam ja tvoje, i tebi je takodje merkur na pocetku trece kuce na stepenu jarca, znaci neko staro ime i kratko, merkur je u devici u drugoj u konjukciji sa suncem, merkur je na 4* (rak) znaci da je ime domace za ove ovde prostore, zbog sunca moguce da bude nesto sto vlada ili svetlo, merkur je u trigonu sa jupiterom i u kvadratu sa neptunom, ovo bi mozda povezala da se koristi i u inostranstvu, sa religijom i da ima mozda veze sa rusijom zbog neptuna.Hahahah sad bi ja na ovo posto imamo slicne aspekte rekla bih da je mozda i kao moje.Mada i ti imas kvadrat sa marsom pa moze biti da ima veze sa muskom osobom znaci da ima isto veze sa nekim muskim imenom.

hhahahah, pa jeste, ima veze sa muskim imenom jer je iz njega izvedeno, e sad ja se nisam nasla u toj simbolici preko vrha trece, vec kroz veneru kojaje u trecoj kuci, na stepenu blizanca- kao dva imena, ali ona je u padu na tom stepenupa to moze biti da su se dvoumili oko imena, sto i jesu... a ime mi je Dragana:) hahahah, venera je u sektilu sa asc pa kao mi stoji, al ipak ima kvadrat sa jupi i neptunom, tako da to ne povezujem...:)

kako_god
02-12-2010, 13:40
A šta kažete za moje ime? :-)
Treća kuća u Vagi, tu So0Pl, So vladar, a Pl vladar 4 u 3....

Evo ja cu da pokusam :) Venera na vrhu 3 kuce moze biti nesto milo, drago, ili da pocinje na ljub, e sad venera je otisla u merkura i nalazi se na 15*, sto bi moglo da bude i da je ime kratko mada me buni ovaj 15* sto moze da bude iz dva dela ( ajde sad da kazemo djurafigura kao nadimak je iz dva dela haha :D) ee sad venera pravi sekstil sa merkurom, a treca kuca pocinje na 10* sto bi znacilo da je ime staro.Mozda ime nesto vezano za rad ( zbog device) ili mozda nesto vezano za san zbog kvadrata sa neptunom.SUnce u trecoj kuci moze biti nesto sto vlada, sija mozda i preko nekog dede ili babe ili nekog pretka imas ime zbog tog plutona mada bih pre rekla da je muska osoba.

Evo ja cu da lupnem nesto me vuce da je u pitanju Dragana :D

@virgo hahah strava da nisam gledala tu veneru u trecoj :)

djurafigura
02-12-2010, 13:52
Evo ja cu da pokusam :) Venera na vrhu 3 kuce moze biti nesto milo, drago, ili da pocinje na ljub, e sad venera je otisla u merkura i nalazi se na 15*, sto bi moglo da bude i da je ime kratko mada me buni ovaj 15* sto moze da bude iz dva dela ( ajde sad da kazemo djurafigura kao nadimak je iz dva dela haha :D) ee sad venera pravi sekstil sa merkurom, a treca kuca pocinje na 10* sto bi znacilo da je ime staro.Mozda ime nesto vezano za rad ( zbog device) ili mozda nesto vezano za san zbog kvadrata sa neptunom.SUnce u trecoj kuci moze biti nesto sto vlada, sija mozda i preko nekog dede ili babe ili nekog pretka imas ime zbog tog plutona mada bih pre rekla da je muska osoba.

Evo ja cu da lupnem nesto me vuce da je u pitanju Dragana :D

@virgo hahah strava da nisam gledala tu veneru u trecoj :)

Nije kako_god :( Ve je na vrhu druge, a ne treće kuće...Nije baš kratko i nije iz dva dela, jeste staro, i nema veze s mušim imenom...Ovo boldovano je jedina prava smernica...

supernova
02-12-2010, 14:01
hajde ako neko ima volju da pogodi moje ime :)

Ime u simbolici JU u strijelcu, na stepenu jarca, moze dati neko "religiozno", staro ime, koje oznacava vjeru, cistocu, ali je JU retro u konj. sa UR, pa su se vjerovatno mnogo dvoumili izmedju nekog "uranskog" modernog imena i ovog koje sada imas...mada bih rekla da je zbog te konjukcije ovo ime uvijek u trendu...vjerovatno je ime kratko, jer je JU u 3. kuci, a kako egzaltira 10. kucu, sigurno je otac imao presudnu ulogu u izboru imena.

cvetak
02-12-2010, 14:03
jelena ,djuro? :)

a sta mislite o mom imenu? Mo u III, Vladar III i Mo je Ur u skorpiji i Sa u vagi, Mo pravi 120 sa Ju,Me i Sa, 180 sa Ma

virgo84
02-12-2010, 14:03
Nije kako_god :( Ve je na vrhu druge, a ne treće kuće...Nije baš kratko i nije iz dva dela, jeste staro, i nema veze s mušim imenom...Ovo boldovano je jedina prava smernica...

ajde ovako da probamo,tebi susunce i pluton u trecoj, u konjuk u znaku vage a stepeni su strijelac i ribe, pa moze biti nesto vrlo staro, al kako su muske planete, a sa sve suncem koje sija, obasjava, da je nekad to ime bilo nekog vojskovodje, al opet povezano za religiju ili stranog porijekla, al posto je ovo cini mi se neki spaljen put jel od 15 vage do 15 skorp, mozda vezano za nesto iz istorije neki dogadjaj vezan za nosioca imena, al ti kazes nema veze sa muskim..onda neka zenska figura u proslosti koja je imala veliki utica, mozda cak i kraljica:) ali jako jako staro ime..

virgo84
02-12-2010, 14:10

a sta mislite o mom imenu? Mo u III, Vladar III i Mo je Ur u skorpiji i Sa u vagi, Mo pravi 120 sa Ju,Me i Sa, 180 sa Ma

uf, tebi ima bas aspekata, a jos ti rak ukljesten u trecoj:)
ja bih rekla neko pravo zensko ime, mjesec u vodoliji na stepenu bika, mozda da je krace ali mjesec pravi trigon i sa saturnom i jupiterom, pa opet to povezujemo sa starinom ili sa necim stranim religioznim, al se to opet ime vratilo, a vladar trece na vrhu asc i to uran( opet simbolika vodolije) definitivno nesto neobicno, stepen raka da je ipak nase ime ili kod nas ukorijenjeno al bih rekla da ti bas "pase", tj pronalazis se u njegovoj simbolici:)

cvetak
02-12-2010, 14:16
Draga virgo rak mi je ukljesten u VIII a jarac u II :D

A ime je nase, nije religiozno vise je carsko i ne pronalazim se bas u njemu jer delujem suprotno od njega :) sad sam vam sve rekla hehe

kako_god
02-12-2010, 14:16

Za veneru sam napisala za virgo :D

hmmm jedino sto mi pada na pamet posto ima veze sa suncem, neptunom, plutonom to je Anastasija, jedino sto je malo duze, jer sunce pravi aspekt sa plutonom i pravi sesktil sa neptunom.Mada sigurno nije to, ja se predajem :( stvarno ne mogu nista pametno da kazem.

djurafigura
02-12-2010, 14:18

Bravo cvetak! Bingo! :4kiss:

Jelena je žensko ime grčkog porekla (od Helena). Potiče od grčkih reči „Elene“, „Helene“, izvorno „hele“ u značenju „sjajna, blistava“.
Prema grčkoj legendi Lepa Jelena je bila najlepša žena sveta, kćerka vrhovnog boga Zevsa i Lede. Homer u svojoj Ilijadi lepotu ove žene krivi za dugi i krvavi Trojanski rat.
Jelena je ime koje se nalazi u kalendaru pravoslavne crkve, zbog majke rimskog cara Konstantina Velikog. Smatra se da je njena uloga bila ključna u zaustavljanju progona hrišćana i širenju hrišćanstva, pa je proglašena za sveticu. Od najstarijih pisanih izvora do danas, ime Jelena je veoma često kod svih hrišćanskih naroda.
@virgo84 bila si na pravom putu :D

virgo84
02-12-2010, 14:22
Za veneru sam napisala za virgo :D

hmmm jedino sto mi pada na pamet posto ima veze sa suncem, neptunom, plutonom to je Anastasija, jedino sto je malo duze, jer sunce pravi aspekt sa plutonom i pravi sesktil sa neptunom.Mada sigurno nije to, ja se predajem :( stvarno ne mogu nista pametno da kazem.

e pa ako si za mene napisala Dragana- u simbolici venere, ej onda si ti odlican prognozer:)

virgo84
02-12-2010, 14:23
Draga virgo rak mi je ukljesten u VIII a jarac u II :D

A ime je nase, nije religiozno vise je carsko i ne pronalazim se bas u njemu jer delujem suprotno od njega :) sad sam vam sve rekla hehe

pa jeste, u osmoj, ja vidim osma pisem treca:) hahahaha
da nije milica:)

cvetak
02-12-2010, 14:26
Bravo cvetak! Bingo! :4kiss:

Jelena je žensko ime grčkog porekla (od Helena). Potiče od grčkih reči „Elene“, „Helene“, izvorno „hele“ u značenju „sjajna, blistava“.
Prema grčkoj legendi Lepa Jelena je bila najlepša žena sveta, kćerka vrhovnog boga Zevsa i Lede. Homer u svojoj Ilijadi lepotu ove žene krivi za dugi i krvavi Trojanski rat.
Jelena je ime koje se nalazi u kalendaru pravoslavne crkve, zbog majke rimskog cara Konstantina Velikog. Smatra se da je njena uloga bila ključna u zaustavljanju progona hrišćana i širenju hrišćanstva, pa je proglašena za sveticu. Od najstarijih pisanih izvora do danas, ime Jelena je veoma često kod svih hrišćanskih naroda.
@virgo84 bila si na pravom putu :D

ja sam to vise intuitivno jer ne mogu da ti otvorim kartu :D

virgo jeste :) bravo!

virgo84
02-12-2010, 14:35
ja sam to vise intuitivno jer ne mogu da ti otvorim kartu :D

virgo jeste :) bravo!

pa sta ti fali, to je bas lijepo ime, nesto milo, s tim sto si ti mozda ponekad nemila, pa se ne pronalazis u toj simbolici:) ovo se mal salim, al to nekako povezujem sa podznakom skorpije, uffff:)

i definitivno da bi mogli da se bavimo astrologijom, a sad to sebi sve vise potvrdjuje, moramo da budemo svestrani- pocev od praistorije, pa istorija, geografija, biologija, matematika...ma o svemu moramo bar po malo znati:)

ZzZz
02-12-2010, 14:40
mene moje ime asocira na neku placljivicu :D

virgo84
02-12-2010, 14:52
mene moje ime asocira na neku placljivicu :D

pa meni prvo pada na pamet suzana:)
e sad vladar 3 ti je pluton( a moze i mars) pa se nalazi u drugoj, na samom kraju u konj sa trecom, a taj pluton je u konj sa mjesecom..pa mozda ti ga je majka dala, ili imala nekog uticaja na tvoje ime, ili sa njene strane da si to dobila, pluton u svom sjedistu, na stepenu riba..ma sve mi je tu neka voda..pa nesto u toj simbolici, kao sanjar, mastar..bas nisam sigurna:(

ZzZz
02-12-2010, 14:57
pa meni prvo pada na pamet suzana:)
e sad vladar 3 ti je pluton( a moze i mars) pa se nalazi u drugoj, na samom kraju u konj sa trecom, a taj pluton je u konj sa mjesecom..pa mozda ti ga je majka dala, ili imala nekog uticaja na tvoje ime, ili sa njene strane da si to dobila, pluton u svom sjedistu, na stepenu riba..ma sve mi je tu neka voda..pa nesto u toj simbolici, kao sanjar, mastar..bas nisam sigurna:(

Jeste mi mama dala ime, postalo joj drago u bolnici jer je neka zena stalno pricala o svojoj cerki suzy :D ..

cvetak
02-12-2010, 14:58
pa sta ti fali, to je bas lijepo ime, nesto milo, s tim sto si ti mozda ponekad nemila, pa se ne pronalazis u toj simbolici:) ovo se mal salim, al to nekako povezujem sa podznakom skorpije, uffff:)

i definitivno da bi mogli da se bavimo astrologijom, a sad to sebi sve vise potvrdjuje, moramo da budemo svestrani- pocev od praistorije, pa istorija, geografija, biologija, matematika...ma o svemu moramo bar po malo znati:)

salila se ili ne to je istina em ne izgledam milo em,nisam maza em kad progovorim daleko je od milozvucnog , imam bas dubok i jak glas skoro kao muski (ne znam od cega sad to ide ali vec sam off otisla)

Sa drugim delom se poptuno slazem!

virgo84
02-12-2010, 15:00
Jeste mi mama dala ime, postalo joj drago u bolnici jer je neka zena stalno pricala o svojoj cerki suzy :D ..

pa jel ti ime suzana?

ZzZz
02-12-2010, 15:02
Jeste :) ..napisano je i na solaru pa vas nisam htela pitati da pogadjate :)

virgo84
02-12-2010, 15:09
Jeste :) ..napisano je i na solaru pa vas nisam htela pitati da pogadjate :)

eh, pa nisam ni vidjela...nego sam povezala sa tvjim placljivica...mada to je jedina simbolika koju bh pronasla preko znaka skorpije, pa stepen riba...

al sta sam ja do sada zakljucila, al opet to mozda i nije tacno, da ako postoji planeta u trecem polju treba njih gledat vise nego vrh trece, mada moze se i to povezati...kao i za planete na kraju druge( iza ledja 3) one mozda i bolje opisuju kako je do imena doslo, kao da je vec o tome bilo odluceno prije rodjenja, ili da ce po nekome nositi ime...

tanjica
02-12-2010, 15:26
Meni je moje ime ruzno-i u opste ne ide uz mene.3.kuca u devici, a tu se smestio SA i Smc.Ko moze da pogodi???

kanon
02-12-2010, 15:40
Evo i ja ću se priključiti sa svojim primjerom, tj. kako ja to vidim. Ako griješim neka me netko, molim, ispravi. ASC mi je u Biku, a So u Vagi. Dakle vladarica mog horoskopa je Ve. Dispozitor te Ve je otišao u 6-tu kuću koja počinje u Djevici, a, izmedju ostaloga, ta kuća govori i o prehrambenim navikama. Nije teško pogoditi :) . Ve=slatko, šesta kuća=papati. Moje ime je Slađana.

virgo84
02-12-2010, 15:41
Meni je moje ime ruzno-i u opste ne ide uz mene.3.kuca u devici, a tu se smestio SA i Smc.Ko moze da pogodi???

pise ti tanjica, sad ako ti je ime tanja , tatjana, vec su pisali da je to cini mi se ruskog porijekla od tatjana..cmokic je stavila neki link o porijeklu imena..
e sadtebi se to vidi upravo kroz saturna na stepenu skorpije a u devici...a je to nesto starinsko, ali kratko ime zbog device( a i merkur ti je vladar 3 polja) i to u ribama, na stpenu lava u 9 kuci pa to sve se povezuje sa simbolikom neceg religioznog, stranog porijekla, na stepenu koje moze biti kraljevsko, ili vec nesto da ima veze sa sjajem, pa merkur u konj sa marsom-simboliku da je u istoriji ta licnost imala veliki uticaj, kroz neku borbu ili sta vec...a sto je tu scm... jel ti nosis ime po nekome, kao da mozda ima nesto karmicki vezano za to ime kod tebe? al ovo sam bas onako lupila, tako mi je palo na pamet pa ne zamjeri:)

tanjica
02-12-2010, 15:44
pise ti tanjica, sad ako ti je ime tanja , tatjana, vec su pisali da je to cini mi se ruskog porijekla od tatjana..cmokic je stavila neki link o porijeklu imena..
e sadtebi se to vidi upravo kroz saturna na stepenu skorpije a u devici...a je to nesto starinsko, ali kratko ime zbog device( a i merkur ti je vladar 3 polja) i to u ribama, na stpenu lava u 9 kuci pa to sve se povezuje sa simbolikom neceg religioznog, stranog porijekla, na stepenu koje moze biti kraljevsko, ili vec nesto da ima veze sa sjajem, pa merkur u konj sa marsom-simboliku da je u istoriji ta licnost imala veliki uticaj, kroz neku borbu ili sta vec...a sto je tu scm... jel ti nosis ime po nekome, kao da mozda ima nesto karmicki vezano za to ime kod tebe? al ovo sam bas onako lupila, tako mi je palo na pamet pa ne zamjeri:)

:D Moje ime je na rodjenju bilo Tamara,al' se ponosni tata predomislio i skratio na Tanja.Nisam dobila ime ni po kome,ili ja to ne znam.Hvala ti...

virgo84
02-12-2010, 15:45
Evo i ja ću se priključiti sa svojim primjerom, tj. kako ja to vidim. Ako griješim neka me netko, molim, ispravi. ASC mi je u Biku, a So u Vagi. Dakle vladarica mog horoskopa je Ve. Dispozitor te Ve je otišao u 6-tu kuću koja počinje u Djevici, a, izmedju ostaloga, ta kuća govori i o prehrambenim navikama. Nije teško pogoditi :) . Ve=slatko, šesta kuća=papati. Moje ime je Slađana.

hahahahahaa, e super si to povezala mada gledaj ako pratimo vrh trece... ona je u raku, vladar jesec u konjuk sa suncem a sve to u znaku vage, u 6 polju.. ieto opet ista simbolika..al mjesec u sektilu sa marsom i konj sa merurom.. pa mozda bas muski vole tvoje ime ono drago im kad cuju:)

cvetak
02-12-2010, 15:47
pa ako nije tanja :) da li je neko strano ime izvedeno od muskog?

ah kako ja kasnim sa postom haha

ochajna domacica
02-12-2010, 16:16
nije :)
pomoci cu malo, nije srpsko ime
pa znam da nije srpsko :D rekoh pod vladavinom Jupitera, jos Ju kod kuce, samo potvrda, sa stepenom Jarca neko staro bas..ali ja slabo poznajem strana imena. Eventualno mi padaju na pamet: Elizabeta(sto mi je malo bas daleko za ovu kombinaciju, Teodora, Anastas(z)ija, ..ali u 3 polju mora biti krace mislim :rolleyes:

sladjana
02-12-2010, 17:06

Moje ime je isto Sladjana ali ja ne mogu da se povežem...III kuca u Ovnu,tu mi je Kiron a Mars retro u VII u Lavu a ve u I ???

ochajna domacica
02-12-2010, 17:15
Moje ime je isto Sladjana ali ja ne mogu da se povežem...III kuca u Ovnu,tu mi je Kiron a Mars retro u VII u Lavu a ve u I ???Pa vladar III ti je u kuci prirodnoj za Vagu, a 5 polje uzitkaprirodno za Lava: Lavovi vole slatkise, a Venera koja vlada 7-mim poljem vlada imenom Sladjana.

sladjana
02-12-2010, 17:22
Pa vladar III ti je u kuci prirodnoj za Vagu, a 5 polje uzitkaprirodno za Lava: Lavovi vole slatkise, a Venera koja vlada 7-mim poljem vlada imenom Sladjana.

U pravu si , još V polje počinje u Biku, vladar Ve ...:D
Hvala , nekako me zbunjivao taj Ovan ...ne ide mi uz ime :5rotfl:

:025: .

andjelikadepeures
02-12-2010, 19:43
Ime u simbolici JU u strijelcu, na stepenu jarca, moze dati neko "religiozno", staro ime, koje oznacava vjeru, cistocu, ali je JU retro u konj. sa UR, pa su se vjerovatno mnogo dvoumili izmedju nekog "uranskog" modernog imena i ovog koje sada imas...mada bih rekla da je zbog te konjukcije ovo ime uvijek u trendu...vjerovatno je ime kratko, jer je JU u 3. kuci, a kako egzaltira 10. kucu, sigurno je otac imao presudnu ulogu u izboru imena.

evo objashnjenje znachenja mog imena: poštena; sigurna, povjerljiva; časna, vjerna, čestita.

zanimljivo je da pop nije hteo da me krsti pod tim imenom, pa sam na krshtenju dobila jedno drugo,"obichnije"...
ne znam da li i ono moze negde da se vidi...
ide dao kum, sa josh par drugih, a roditelji izabrali ovo.

pa znam da nije srpsko :D rekoh pod vladavinom Jupitera, jos Ju kod kuce, samo potvrda, sa stepenom Jarca neko staro bas..ali ja slabo poznajem strana imena. Eventualno mi padaju na pamet: Elizabeta(sto mi je malo bas daleko za ovu kombinaciju, Teodora, Anastas(z)ija, ..ali u 3 polju mora biti krace mislim :rolleyes:

jeste krace :)

ochajna domacica
02-12-2010, 20:14
evo objashnjenje znachenja mog imena: poštena; sigurna, povjerljiva; časna, vjerna, čestita.

zanimljivo je da pop nije hteo da me krsti pod tim imenom, pa sam na krshtenju dobila jedno drugo,"obichnije"...
ne znam da li i ono moze negde da se vidi...
ide dao kum, sa josh par drugih, a roditelji izabrali ovo.

jeste krace :)
pa to jeste obelezje Jupitera, ali ja zaista ne znam na kom stranom jeziku da to pretvorim, "malo" ih je :D. A ne znam zasto ti je pop dao drugo ime i zasto sad muku da mucimo kad ti pise EMINA na karti :o ali ono sto dokazuje da bi u zivotu promenila ime bi pre trebalo biti Neptun dodir Sunce, ali ovde imamo Neptun dodir Meerkur. znas ono kao Fahreta Jahic/Lepa brena... :D pojavljuju se cesto odredjeni aspekti i ponavljaju kod ovih umetnika. Pa proveri.
Ema, dakle?
Značenje imena dolazi od turskog Emine od arapskog amina - poštena; sigurna, povjerljiva; časna, vjerna, čestita. Emina je relativno često ime, ...

andjelikadepeures
02-12-2010, 20:23
pa to jeste obelezje Jupitera, ali ja zaista ne znam na kom stranom jeziku da to pretvorim, "malo" ih je :D. A ne znam zasto ti je pop dao drugo ime i zasto sad muku da mucimo kad ti pise EMINA na karti :o ali ono sto dokazuje da bi u zivotu promenila ime bi pre trebalo biti Neptun dodir Sunce, ali ovde imamo Neptun dodir Meerkur. znas ono kao Fahreta Jahic/Lepa brena... :D pojavljuju se cesto odredjeni aspekti i ponavljaju kod ovih umetnika. Pa proveri.
Ema, dakle?
Značenje imena dolazi od turskog Emine od arapskog amina - poštena; sigurna, povjerljiva; časna, vjerna, čestita. Emina je relativno često ime, ...

da, Emina :)
mada sam zaboravila da pishe na karti :)
Emina nije srpsko ime, pa pop nije hteo da me krsti, zato me krstio kao Ivanu :)
inache me zovu Emi, Miki, Niki, Andje.... blago meni, odazivam se na sve :)

ochajna domacica
02-12-2010, 20:39
da, Emina :)
mada sam zaboravila da pishe na karti :)
Emina nije srpsko ime, pa pop nije hteo da me krsti, zato me krstio kao Ivanu :)
inache me zovu Emi, Miki, Niki, Andje.... blago meni, odazivam se na sve :)
pa znam da nije, srpsko, mislim arapsko, ali pre muslimansko. Ne znam..koliko znam, to je. nije ti ranije pisalo na karti kada sam otvorila. Ali Ivana...no comment(prema karti :o)

andjelikadepeures
02-12-2010, 20:50
Valjda popu bilo najzgodnije da me krsti kao Ivanu, poshto tada to ime bilo jako chesto...

ochajna domacica
02-12-2010, 21:03
Valjda popu bilo najzgodnije da me krsti kao Ivanu, poshto tada to ime bilo jako chesto...
Pa bzv.je kada se ne dozivljavas kao Ivana, eto i na krati pises..a nije protivzakonito promeniti ga. Samo ne znam, ja da se nadjem u takvoj situaciji kao roditelj, ne bih ni krstila dete. Vera, pa i zapitam se... :rolleyes:

andjelikadepeures
02-12-2010, 21:19
Pa bzv.je kada se ne dozivljavas kao Ivana, eto i na krati pises..a nije protivzakonito promeniti ga. Samo ne znam, ja da se nadjem u takvoj situaciji kao roditelj, ne bih ni krstila dete. Vera, pa i zapitam se... :rolleyes:

pa otac me i ne bi krstio, nego majka i ostali hteli... al' nije bitno, Ivana pishe samo u krshtenici, nigde vishe. :)
a za sada necu da menjam ime...
mozda je ta promena imena koju spominjesh ustvari vezana za spisateljstvo pod pseudonimom?

ochajna domacica
02-12-2010, 23:38
pa otac me i ne bi krstio, nego majka i ostali hteli... al' nije bitno, Ivana pishe samo u krshtenici, nigde vishe. :)
a za sada necu da menjam ime...
mozda je ta promena imena koju spominjesh ustvari vezana za spisateljstvo pod pseudonimom?potrazi aspekt pod kojim se desava promena imena - pseudonim, moze?! ili bar znas neke od umetnika koji su promenili, pa im vidi natale, eto Fredi Merkjuri(sto li je ovaj Merkur u prezimenu stavio, mora da ima neke veze sa Me~Ne, mada ne znam, mrzi me sada da trazim)

andjelikadepeures
03-12-2010, 00:22
potrazi aspekt pod kojim se desava promena imena - pseudonim, moze?! ili bar znas neke od umetnika koji su promenili, pa im vidi natale, eto Fredi Merkjuri(sto li je ovaj Merkur u prezimenu stavio, mora da ima neke veze sa Me~Ne, mada ne znam, mrzi me sada da trazim)

imam taj aspekt u natalu, pa zato i pitam da li si na to mozda mislila :)

lilly.lu
03-12-2010, 02:03
stajem u red za vezbu :)

p.s. ovo je za mene visha nauka :)

virgo84
03-12-2010, 10:35
stajem u red za vezbu :)

p.s. ovo je za mene visha nauka :)

ovako..jel ti ovo treca kuca na pocetku djevice 0-1 stepen?
uglavnom, vladar merkur otisao u 7 kuci, u jarcu na stepenu blizanca..mozda neko starinsko ime, ali moze biti internacionalno posto je saturn na stepenu vage u strijelcu, a kako su i merkur i saturn lijepo aspektovani od venere i sunca..tvoje ime je lijepo, mozda kao iz dva imena, stranog porijekla a ukorijenjeno kod nas..sunce je nesto kao kraljevsko, nesto sto sija a venera nesto lijepo, sladunjavo..mada i mars je u igri pa mozda i moze biti onako energicno ime, ili pak od muskog da je nastalo?
eto, ti reci jel ima veze sa ovim:)
i da posto je u 7 kuci, partnersva, mozda nesto sto spaja, tezi jedinstvu..a merkur kao dvopolna planeta...hmmm, ono kao ime da moze biti i musko i zensko...

kanon
03-12-2010, 12:42
hahahahahaa, e super si to povezala mada gledaj ako pratimo vrh trece... ona je u raku, vladar jesec u konjuk sa suncem a sve to u znaku vage, u 6 polju.. ieto opet ista simbolika..al mjesec u sektilu sa marsom i konj sa merurom.. pa mozda bas muski vole tvoje ime ono drago im kad cuju:)

I to je točno:) . Mada imam godinica, još uvijek je naj češći komentar je "pa kad si slatka". Lice im se razvuče u osmijeh kada mi čuju ime....Nadam se da nisam otišla off, ali ovo je samo potvrda tvoje analize (a malo i moja tašta Ve u Lavu :o ).

lilly.lu
03-12-2010, 13:24
ovako..jel ti ovo treca kuca na pocetku djevice 0-1 stepen?

treca kuca mi je 29*55" lava, tako barem astro.com kaze :) a zet da je devica tako da ne znam ni ja sama

uglavnom, vladar merkur otisao u 7 kuci, u jarcu na stepenu blizanca..mozda neko starinsko ime

jeste staro ime, ali chesto, gugl kaze da je i biblijsko

ali moze biti internacionalno posto je saturn na stepenu vage u strijelcu

pa shta znam karakteristichno je za slovenske zemlje, ali najvishe za ovaj nash region i eventualno rusija, mada oni imaju vishe mushku varijantu imena...mada vidish mushka verzija je internacionalna i cheste su verzije tog imena i kod nemaca i engleza

a kako su i merkur i saturn lijepo aspektovani od venere i sunca tvoje ime je lijepo, mozda kao iz dva imena, stranog porijekla a ukorijenjeno kod nas..sunce je nesto kao kraljevsko, nesto sto sija a venera nesto lijepo, sladunjavo..mada i mars je u igri pa mozda i moze biti onako energicno ime, ili pak od muskog da je nastalo?

e jeste nastalo od mushkog i meni je lepo...ima veze sa bogom (po meni bog moze da se poima kao kralj) i miloshcu

[QUOTE=virgo84;230351]eto, ti reci jel ima veze sa ovim:)
i da posto je u 7 kuci, partnersva, mozda nesto sto spaja, tezi jedinstvu..a merkur kao dvopolna planeta...hmmm, ono kao ime da moze biti i musko i zensko...

e ima ima, svaka chast i hvala :D

nego kad treba da kazem kako se zovem? :blush-anim-cl:

ochajna domacica
03-12-2010, 14:10
Pa ne treba da ga kazes!

lilly.lu
03-12-2010, 14:27
pa ja pitala da se ne bih ispalila :)

ochajna domacica
03-12-2010, 14:42
Kad ga pogode, bilo bi bzv.da nastavis da nas zezas..

Princess77
03-12-2010, 18:46
pa ja pitala da se ne bih ispalila :)

Aleksandra?

ochajna domacica
03-12-2010, 18:55
Aleksandra?to vise vuce na Jupiterovu vladavinu.
Ovde je merkur u jarcu, na stepenu kojim vlada mars.
a ako je Sunce vladar 3, na vrhu trece, opet ima veze sa Merkurom, ali je u Vodoliji. Pa kao i sam stepen na kom je III, zvuci rizicno i tesko...mislis da je dvo-polno? Meni pre pada Dragan-a, ili Danijel-a..ali kako je i komb.s Marsom, Branislav-a... :rolleyes:

Princess77
03-12-2010, 19:08
to vise vuce na Jupiterovu vladavinu.
a ako je Sunce vladar 3, na vrhu trece, opet ima veze sa Merkurom, ali je u Vodoliji. Pa kao i sam stepen na kom je III, zvuci rizicno i tesko...mislis da je dvo-polno? Meni pre pada Dragan-a, ili Danijel-a..ali kako je i komb.s Marsom, Branislav-a... :rolleyes:

Da budem iskrena samo sam procitala par njenih recenica i Aleksandra mi palo na pamet pa rekoh da provjerim intuiciju ;)

lilly.lu
03-12-2010, 19:09
to vise vuce na Jupiterovu vladavinu.

nastalo je od mushkog i nije ni jedno od navedenih

Princess77
03-12-2010, 19:12
nastalo je od mushkog i nije ni jedno od navedenih
Znaci intuicija 0 :D

ochajna domacica
03-12-2010, 19:50
Da budem iskrena samo sam procitala par njenih recenica i Aleksandra mi palo na pamet pa rekoh da provjerim intuiciju ;)moze i tako, ;)

Mina
23-12-2010, 00:17
a ime jadranka,bez karte?

WolfWoman
23-12-2010, 01:57
Moje 3. polje pocinje u znaku Djevice. Vladar Djevice - Merkur se nalazi u 3. polju na 6. stepenu(djevica) Vage. Moje ime je Neda, a ne znam nista povezati :D

virgo84
23-12-2010, 12:14
Moje 3. polje pocinje u znaku Djevice. Vladar Djevice - Merkur se nalazi u 3. polju na 6. stepenu(djevica) Vage. Moje ime je Neda, a ne znam nista povezati :D

pa merkur se vezuje za kratka imena, a kako je u znaku vage, to je lijepo a kratko ime... a meni je simpatican i taj simbol tvog imena sto se sastoji iz NE i DA, pa to kao dodje nekao dvoumljenje ili vaganje, sto je karakteristicno za vage:)

dunja2501
23-12-2010, 12:54
Kako pronalazimo simboliku ''vocnih'' imena? :D ... Moje je Dunja, meni 3 polje pocinje u biku,venera otisla u 1 u ribe...Procitala sam da su ribe i neptun simbol Rusije, moje ime potice sa tog podneblja...venera mi je na stepenu jarca, sto moze biti simbolika nekog starog imena, sto i jeste. Mada, 80-tih godina kada sam se rodila, kod nas, moje ime nije bilo skoro uopste popularno kao sad :) ...A sta je sa na primer Visnjom,Jagodom,Malinom??? :) :) ... Kakava bi bila simbolika ovih imena?

virgo84
23-12-2010, 13:23
Kako pronalazimo simboliku ''vocnih'' imena? :D ... Moje je Dunja, meni 3 polje pocinje u biku,venera otisla u 1 u ribe...Procitala sam da su ribe i neptun simbol Rusije, moje ime potice sa tog podneblja...venera mi je na stepenu jarca, sto moze biti simbolika nekog starog imena, sto i jeste. Mada, 80-tih godina kada sam se rodila, kod nas, moje ime nije bilo skoro uopste popularno kao sad :) ...A sta je sa na primer Visnjom,Jagodom,Malinom??? :) :) ... Kakava bi bila simbolika ovih imena?

ej pa bik ti dodje kao nesto slatko, moze cak i voce, hrana..jer se sa tim poistovjecuje...jer je vladar venera koja vlada time..e sada obrats paznju kako je aspektovan vladar 3, tj venera...a jel ti ime dao neko sa majkine strane, npr njena majka ili otac? jer je vladar u prvom polju, sto bi bilo 4 od 10, a 10 je majka, a 4 od majke njena porodica...

venera je egzaltirana u ribama, pa je to nesto lijepo, slatko...tako povezi:)

Mina
23-12-2010, 13:47
meni je ime dala majka,ona je strelac,po meni treca kuca je u skorpiji,tamo je uran,a mars mi je u drugoj u devici...

virgo84
23-12-2010, 14:00
meni je ime dala majka,ona je strelac,po meni treca kuca je u skorpiji,tamo je uran,a mars mi je u drugoj u devici...

imas natal pa da vidim kako je pluton postavljen?

Mina
23-12-2010, 14:04
nemam,mislim da je pluton u vagi u 2,a mars u 1 device..@virgo 84

dunja2501
23-12-2010, 14:07
@Virgo84: U pravu si skroz to za bika, on i jeste simbolika hrane :)... koliko znam, ime mi je dala mama :)

virgo84
23-12-2010, 14:16
nemam,mislim da je pluton u vagi u 2,a mars u 1 device..@virgo 84

pa jel ne mozes da postavis, ako hoces mogu ti ja postaviti, samo mi daj podatke...

egerija
23-12-2010, 14:37
moje ime je trebalo da bude Sladjana verovatno zbog Ve blizu Asc, ali nije. Ime mi je dala ujna, ima veze sa Uranom zbog duzine, sa Neptunom zbog znacenja i sa Saturnom zato sto je staro...

virgo84
23-12-2010, 14:45
moje ime je trebalo da bude Sladjana verovatno zbog Ve blizu Asc, ali nije. Ime mi je dala ujna, ima veze sa Uranom zbog duzine, sa Neptunom zbog znacenja i sa Saturnom zato sto je staro...

e sad ovako, ne znam kako se gleda ujna, koja to bude derivativna od 10, posto je to zena majkinog brata...brat majkin je 12, a to bi trebalo bit onda 7, al mi nije povezano jer je vladar 3 u 1, i vidi se da je staro, jer je vrh 3 u jarcu, a saturn u strijelcu, pa to moze biti neko staro ime, stranog porijekla al zbog 4 stepena(raka) kod nas ukorijenjeno, e sad pri kraju 2 su ti mars i mjesec, mars muska a mjesec zenska planeta, a to na stepenu lava..pa mozda nekog kraljevskog porijekala ili da je to bio neko poznat u istoriji, opet u jarcu-muska planeta..pa neko jako ime, energicno..izvedeno mozda iz nekog muskog, ili da ima veze sa borbom, pobjedom...eto ne znam:)

o virgo84,da ne mogu.22.08.1976 Niksic,6 ujutro,mada za vrijeme nisam sigurna...

ok, sada cu da ti postavim:) al ovo vec vidim saturn u lavu i venera u devici:)hahaha, znam za 76 godiste, avgust mjesec dobro sam to naucila:)

egerija
23-12-2010, 14:51
e sad ovako, ne znam kako se gleda ujna, koja to bude derivativna od 10, posto je to zena majkinog brata...brat majkin je 12, a to bi trebalo bit onda 7, al mi nije povezano jer je vladar 3 u 1, i vidi se da je staro, jer je vrh 3 u jarcu, a saturn u strijelcu, pa to moze biti neko staro ime, stranog porijekla al zbog 4 stepena(raka) kod nas ukorijenjeno, e sad pri kraju 2 su ti mars i mjesec, mars muska a mjesec zenska planeta, a to na stepenu lava..pa mozda nekog kraljevskog porijekala ili da je to bio neko poznat u istoriji, opet u jarcu-muska planeta..pa neko jako ime, energicno..izvedeno mozda iz nekog muskog, ili da ima veze sa borbom, pobjedom...eto ne znam:)
Tacno je, Mo0Ma pa ovo ime moze da bude i musko, mada redje. Skracenica je stranog kraljevskog imena i ukorenjeno od nas, obzirom da mu Ne daje znacenje pogodices iz prve ;)

virgo84
23-12-2010, 15:14
Tacno je, Mo0Ma pa ovo ime moze da bude i musko, mada redje. Skracenica je stranog kraljevskog imena i ukorenjeno od nas, obzirom da mu Ne daje znacenje pogodices iz prve ;)

e bas me taj sad neptun buni, skracenica stranog kraljevskog imena...od vladimira, ivana ili ...?

egerija
23-12-2010, 15:18
e bas me taj sad neptun buni, skracenica stranog kraljevskog imena...od vladimira, ivana ili ...?
Pa i ja sam lose napisala, mislim da je Sanja nastalo od Aleksandar pa eto i Neptuna, bas se nekako sve super povezalo kod mene sto se imena tice :)

biriboza
23-12-2010, 15:48
Pocetak III kuce u vodoliji na 11st, uran otisao u I kucu na 29 st u skorpiji. U Iii kuci sunce, mjesec, mars i merkur. Pa pogadjajte moje ime. :)

majabl
23-12-2010, 17:38
ej pa ovo je dobro upoznas nekog i ono kao ne moze kako se zoves... aha neces mi biti partner ne moze....ali ne znam koje ime trazim...tamo pise da je ime prvog muza u devetoj..pa deveta mi je u skorpionu , vrh na 28 , mars otisao u trecu u blizanca na 17 stepen, a pluton u skorpiji u osmoj na 8...pa kako nista sad ne kontam..... :):):)

nedda
10-01-2011, 18:50
Astrologija i vaše ime

Treba poznavati značenje imena koje nosimo,kao i kojom planetom je predstavljeno i videti kako je ta planeta postavljena u ličnom horoskopu. U natalnoj karti ime je predstavljeno trećim poljem, planetama u tom polju, vladarem tog polja, aspekte koje pravi vladar i njegovim dispozitorom. Ali, često treba pogledati i ascedent, zato što on često kako sam primetila obeležava vaš nadimak ili onako kako se predstavljate.Kada saznate kojom planetom je obeleženo vaše ime, pa ako je to neka loše postavljena planeta, možete to ublažiti tako što ćete češće koristiti svoj nadimak. Ljudi koji imaju vladara trećeg polja u dvanaestom često koriste više svoj nadimak. Ako imate Jupitera u trećem vrlo verovatno da ćete imati ime koje je stranog porekla. Saturn u trećem često donosi nasleđeno ime od bake,deke ili neko staro tradicionalno ime. Merkur će dati ime koje može biti u skraćeno, da imate više nadimaka kojim vas oslovljavaju ili da vam je ime dao brat ili sestra . Mesec donosi tradicionalno ime, ili se takođe nasleđuje kroz porodicu. Venera donosi lepo ime, a plus ako je lepo postavljena doneće osobi koja ga nosi i neverovatnu lepotu. Mars u trećem daje ime koje nosi snagu,kao i to da su se roditelji raspravljali oko izbora imena. Sunce će pokazati ime koje se često nasleđuje po muškoj liniji, ime po nekoj slavnoj osobi ili vojskovođi. Ako nemate ni jednu planetu u trećem uvek pogledajte vladara tog polja i aspekte koje pravi ta planeta.

Takođe, možete pratiti aspekte koji su na nebu i na primer ako je vaše ime u simbolici planete koja je trenutno teško aspektovana videćete da će se i vama dešavati slične stvari. Na primer, ako je vaše ime Milica – označava nešto milo, samim tim pod vladarstvom je planete Venere. Ako je Venera na nebu u lošem aspektu sa Saturnom, može vam se desiti da budete emotivno nezadovoljni, razočarani ili da ostanete bez para. Ovo je samo primer, treba videti i kako je ta planeta aspektovana u vašoj natalnoj karti. Ako je dobro postavljena i sami negativni uticaji će biti blaži. U emisiji sam i navela primer kada me je kontaktirala devojka koja se zove Dušica, ime koje je pod vladarstvom Meseca. U trenutku kada me je kontaktirala Mesec je na nebu bio u konjukciji sa Saturnom i u opoziciji sa Uranom. Odmah mi je bilo jasno u kakvoj je situaciji, da se nalazi totalnom rascepu, da je emotivno i poslovno u haosu, a da ne spominjem zdravstvenu situaciju koja je bila osnova svih problema (psihička nestabilnost). Ovo su samo neka moja zapažanja, možete ih isprobati, ako se bavite astrologijom ili ste ljubitelj iste.

(http://astroziza.wordpress.com/ )

nedda
10-01-2011, 18:50
Ime je brend. Zato je od izuzetnog značaja ako se bavite privatnim poslom, da svojoj firmi date ime koje će biti pod vladarstvom planete koja je u vašem horoskopu biti dobro postavljena i aspektovana. Ime može da vam donese uspeh, priznanja, novac. Na primer, ako je Jupiter planeta koja vam je dobro postvaljena u dobrom znaku trebalo bi da svojoj firmi date ime koje će biti dugačko, stranog naziva i u simbolici znaka u kojem se nalazi. Ako, je Merkur planeta koja vam je dobro postavljena, a plus se bavite trgovinom ili komunikacijama, papirologijom, ime koje bi davali vasoj firmi bi trebalo da bude kratko ili sastavljeno iz dve reči. Ili na primer ako vam je Mesec dobro aspektovana planeta, pa još ako ima veze sa vašim poljem finansija trebalo bi da date ime koje će biti domaće ili porodično ime.

Evo nekoliko imena koja su najčešća u našem narodu:

Imena koja u osnovi imaju reči: mio, mila, drag, dobro, lepo,ljub su pod vladarstvom planete Venere.

Imena koja u osnovi imaju reči: rad,bor,mar, voj su najčešće pod vladarstvom planete Mars.

-Aleksandar(a)-Grčko: koji brani ljude ili zaštitnik ljudi. Vladavina planeta Jupitera i Marsa.

-Ana-Grčko od jevrejskog:blagodat, Biblijsko ime. Vladavina planete Jupiter.

-Bojan(a)-od osnove reči boj. Vladavina planete Mars.

-Bratislav(a)-Od osnove brat i slava. Vladavina planeta Merkur i Sunce.

-Dragan(a)-od osnove drag. Vladavina planete Venere.

-Đorđe-Grčko –zemljoradnik. Vladavina planete Saturn.

-Konstantin-Latinsko-koji je postojan, čvrst. Vladarstvo planete Saturn.

-Gordana (Goran)- od osnove gora, šuma. Vladavina planeta Sunce i Saturn.

-Ivan(a)-Jevrejsko-Bog je blagodatan. Vladavina planete Jupiter

-Jelena-Grčko-sjaj, blistavost.U našem narodu iz osnove jelen. Vladavina planeta Sunce i Jupiter.

-Lazar-Jevrejsko-pomaže Bog.Vladavina planete Jupiter

-Pavle-Latinsko- znači malen. Vladavina planete Merkur.

-Olga-Rusko od staronordijskog, zdrava. Vladavina planete Sunce.

-Snežana-iz osnove snežiti. Vladavina planete Saturn.

-Sofija-Grčko-Mudrost. Vladavina planete Jupiter.

-Svetlana-od osnove svetla. Vladavina planete Sunce.

-Zorica-iz osnove zora.Vladavina planete Sunce.

-Željko-od osnove želja. Vladavina planete Mesec.

Dodala bih na kraju ove lepe priče, nosite svoje ime sa radošću, kada se predstavljate, kada stavljate svoj potpis, imajte osmeh na licu i veru u dobro, tako će vaše ime biti čarobni ključ kojim ćete otvarati vrata.

http://astroziza.wordpress.com/

virgo84
10-01-2011, 19:05
[QUOTE=nedda;239198]Ime je brend. Zato je od izuzetnog značaja ako se bavite privatnim poslom, da svojoj firmi date ime koje će biti pod vladarstvom planete koja je u vašem horoskopu biti dobro postavljena i aspektovana. Ime može da vam donese uspeh, priznanja, novac. Na primer, ako je Jupiter planeta koja vam je dobro postvaljena u dobrom znaku trebalo bi da svojoj firmi date ime koje će biti dugačko, stranog naziva i u simbolici znaka u kojem se nalazi. Ako, je Merkur planeta koja vam je dobro postavljena, a plus se bavite trgovinom ili komunikacijama, papirologijom, ime koje bi davali vasoj firmi bi trebalo da bude kratko ili sastavljeno iz dve reči. Ili na primer ako vam je Mesec dobro aspektovana planeta, pa još ako ima veze sa vašim poljem finansija trebalo bi da date ime koje će biti domaće ili porodično ime.

Dodala bih na kraju ove lepe priče, nosite svoje ime sa radošću, kada se predstavljate, kada stavljate svoj potpis, imajte osmeh na licu i veru u dobro, tako će vaše ime biti čarobni ključ kojim ćete otvarati vrata.

e neddo,super ti je ovaj tekst...evo ja sad gledam meni je me dragana, pod vladavinom venere a ona je jako lose aspektovana i postavljena u natalu, tako da mi nimalo nije lako sa tim imenom, narocito kad je ljubav u pitanju( jer ima kvadart sa jupitero i uranom, a na stepenu je svog pada postavljena-27 step device).

capella
10-01-2011, 20:13
-Bojan(a)-od osnove reči boj. Vladavina planete Mars.

[/url]

Ja Bojan uvijek nekako povezujem sa boja a ne sa boj. Svi Bojani koje znam su tako divni, nježni, osjećajni i šaroliki, hiljade boja. Tako sam ih doživjela :)

kristina 88
10-01-2011, 20:23
Čaoss,moze li neko meni vidjeti ime bud muzzzaa?? Ja mislim da znam ko je on ali da vidim da li ispunjava simbolikuu :D i jeli sig on?;)

ganci
10-01-2011, 20:25
Sta daje ''cvetna'' imena?
Moja treca pocinje u strelcu i u njoj su uran i neptun. Vladar jupiter je u ribama u sestoj. Ne povezujem sve to sa mojim imenom-Nevenka....
Ja bih na prvi pogled ''cvetna'' imena povezala sa Venerom, a od ovih planeta samo neptun ima trigon sa Venerom...

moj natal http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

capella
10-01-2011, 21:00
Venera u Djevici-ljekovito bilje-Neven, aki kako doći do nje ????

Fiorellino
10-01-2011, 21:11
Venera u Djevici-ljekovito bilje-Neven, aki kako doći do nje ????

Vladar asc- Ve u devici. I po meni se nekako ime vise vezuje za prvu kucu, nikako trecu, bar za ova imena sto sam ja analizirala... :rolleyes:

capella
10-01-2011, 21:21
Meni je lično treća, kombinovano sa stepenom vladara.

Partner deseta (njegova četvrta) ili sa druge strane Mars u sjedištu.

makilli
10-01-2011, 21:25
Meni asc! :D
Neko ko se zove kao ja, ali musko, isto asc, ali sve drugacije nego meni :D
I mom bratu asc.
Jos 3 asc i dve trece....

capella
10-01-2011, 21:31
Pa da napravimo neki dijagram, koliko otpada na AC a koliko na treću.

Nale 83
10-01-2011, 21:44
Mrzi me da trazim po prethodnim stranama :o jesam li kucala vec sta sam zakljucila o mom imenu...
Imenom Natasa vlada MO, on je u VIII ali je dispozitor MO VE koja je u III polju. Ovo objasnjenje mi nekako najlogicnije deluje :confused:
Gledala sam nekoliko chartova i dosla do zakljucka da je odnos 75-25% u "korist" I polja - uglavnom ime odredjuje ASC, planeta u I polju ili dispozitor (ne kazem da je zakljucak tacan ali meni se tako uklopilo). Volela bih da proverite, cisto da potvrdite ili me demantujete :o

djurafigura
10-01-2011, 21:45
I meni vladar Asc u trećoj!

nedda
10-01-2011, 22:26
[QUOTE=nedda;239198]
e neddo,super ti je ovaj tekst...evo ja sad gledam meni je me dragana, pod vladavinom venere a ona je jako lose aspektovana i postavljena u natalu, tako da mi nimalo nije lako sa tim imenom, narocito kad je ljubav u pitanju( jer ima kvadart sa jupitero i uranom, a na stepenu je svog pada postavljena-27 step device).

Ali ti je dispozitor merkur lepo postavljen...trebalo bi da vise volis svoje nadimke, skracenice imena ili tepanja (draga, Draganica, Gaga...to je sve u simbolici merkura) :)

Meni je tvoja venera simpaticna - kvadrat sa jupiterom se vezuje za plodnost kod zena, a sa neptunom za fotogenicnost :)
(mada, tvoj jupiter i ne pravi pravi kvadrat sa venerom- mozda taman kol'ko treba :))

Sta daje ''cvetna'' imena?
Moja treca pocinje u strelcu i u njoj su uran i neptun. Vladar jupiter je u ribama u sestoj. Ne povezujem sve to sa mojim imenom-Nevenka....
Ja bih na prvi pogled ''cvetna'' imena povezala sa Venerom, a od ovih planeta samo neptun ima trigon sa Venerom...

moj natal http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

Evo malo o cvecu i simbolici:

Mesec

Boja: bela ili svetlo žućkasta, svetlo zelena ili srebrna.

Ukus: svež ukus ili bez ikakvih aroma posebno (ukus biljaka u stadijumu pre nego sazre)

Bilje: svo bilje koje korespondira Mesecu ima mekano i debelo, sočno lišće, vodenog ili čak malo slatkastog ukusa, koje raste na zemljištima gde je puno vode, i brzo izrasta, plod sočan, kelj, kupus, dinja, kićanka, tikva, luk (pripada i Marsu), mandragora, glavica salate, mak, repica, pečurke, endivija

Drveće: lipa i svo drveće sa okruglim, senovitim velikim i raširenim listovima sa nešto malo ploda.

Sunce

Boja: žuta, boja zlata, skarletno ili čisto crvena

Ukus: Sunce se odnosi na mešavinu kiselog i slatkog, kao i aromatične začine koji mogu biti malo više gorki i oštri i jaki

Bilje: ovo bilje prijatno miriše, cvetovi su žuti ili crvenkasti, veliki ili veličanstvenog oblika i izgleda, nesvakidašnje lepote. Bilje koje uspeva na otvorenim osunčanim mestima. Njihova glavna vrlina je da osnaže srce, daju životnu snagu, otklone probleme sa vidom, pruže otpor otrovima, ili da otklone dejstvo bilo kakvog magijanja i veštičarenja, kao i zloćudnog planetarnog delovanja na osobu; šafran, mask, djumbir, rutvica, neven, balzam, ruzmarin, suncokret, kinamon, nard, aloja, arsenik

Drveće: Palma, mira, lovorika, tamjan, trska, kedar, heliotrop, drvo narandže i limuna

Merkur:

Boja: mešane i nove boje, siva pomešana sa bojom neba, više boja upleteno, povezano, izmešano u jednu.

Ukus: papazjanija, pomešano više različitih ukusa, tako da niko ne može tačno da ga odredi ili mu da ime.

Bilje: biljke koje su povezane sa Merkurom, karakteristične su po tome što imaju raznobojne cvetove i uspevaju na peščanom zemljištu. Njihovi plodovi su obično mahunasti ili u klipu (kukuruz, npr), miris im je fin i suptilan, posebno se širi na vetru. Pasulj, boranija, grašak (sve mahune), trava, oraščić, gujin jezik, srčenica, medinak (plućnjak), anajsovo seme, marjoram. Svo bilje koje su koristile muze i bogovi, kao što su vrbena, trska, melasa, aloja, amber i musk.

Drveće: orahovo drvo, lešnik, zova

Venera

Boja: povezuje se sa belom bojom, zatim bojom mlečnog neba, zelenom i braon.

Ukus: odobrava samo ono što je ukusno, privlačno i prijatno. Najviše slatko. Od mirisa, prijatne, aromatične koji podstiču na blud i raskalašnost.

Bilje: zelena mirta, svo bilje sa slatkim plodom, prijatnog mirisa i belog cveta; sa lišćem mekanim, a ne oštrim i zupčastim: ljiljan, lokvanj, bela ruža, vilina vlas, ljubičica, beli i žuti narcis

Drveće: slatka jabuka, smokva, bela sikomora, divlji jasen, maslina, slatka narandža, vrbena, orah, badem, proso, odoljen, majčina dušica, ambra, mošus, korijander, francuska pšenica, kajsija, breskva, šljiva, suvo groždje

Mars

Boja: crvena ili žuta – prodorna I jaka, poput boje šafrana

Ukus: oštar, ljut, gorak, jak

Bilje: Biljke koje su povezane sa Marsom su sve crvene boje, sa liš}em koje je šiljato, oštro, koje može da oprlji, ubode, uspeva na suvim mestima, kao što su: kopriva, gladiš, mlečika, kupina, popino prase, ladolež, slačica (senf), djumbir, praziluk, smrdljevak (povezuje se i sa Saturnom), kukuta, sandalovina, indijska urma, rotkva, ricinusovo zrno

Drvece: svo bockavo, čekinjasto, trnovito…

Jupiter

AROMA.On vlada slatkim i naglasenim mirisima,ali tako da za culo mirisa nije ni ekstreman ni uvredljiv.

BOJE.Morsko-zelena ili plava,Ljubicasta,boja pepela,pomijesane zuta i zelena.

BILJE I LJEKOVI.Karnfilici,orascici,mirisni orah,seboj,jagoda,lan,vidovcica,Narandzasti ili divlji mazuran,borazina,psenica,vrba,ljubicice,kopitnjak,nar,nana,trslja,bijela rada,safran,dimnajca,the herb Balsam,Bettony,Centory,ars-smart, lungwort,walwort,rubbarb,self-heale,buglosse,thorough-leafe,laskwort,bazil,pyony,liquorish,feversend.

BILJKE I DRVECA.Tresnja,breza,kupina,koral,turska loza,badem,brsljan,mana,orah,puzavica,smokva,jasen,kruska,ljesnik,bukva,bor,grozdjice,the Oae,Gooseburies,barburies.

Saturn

AROMA.Kiseo,gorak,ostar,u tijelu covjeka uglavnom vlada slezinom.

BILJE.On vlada kukutom,paprati,cemerikom bijelom i crnom,bunikom,cickom,pastrnjakom,mahunarke,mak,mahovina,beladona,anezelika,zalfija,simsir,bilje narndzaste ili zlatne boje,spanac,kim,lepa kata,zmajevac, sporis,mandragora,dimnjaca,
Beirsfoot,woolf-bane, ceterach og fingerfern,bythwind,tutfan,shepards purse,horitaile.

BILJKE I DRVECE.Tamariska,kapare,vrba,tisa,cempres,konoplja,bor,rutvica,Savine,sene,polipody.

(izvor: http://www.zvezdavodilja.com/index.php?topic=21.0 )

Samo sam kopirala, vidim da ima neprevedenih biljaka, pa molim one sa engleskih govornih podrucja da nam prevedu, ako sta prepoznaju :))

majabl
10-01-2011, 22:29
moja treca je u biku ve je u prvoj u ovnu na 11 stepenu ,a u trecoj je ma na 17 stepenu blizanca...a ja sam maja..pa...:)kako to vidim...

Nale 83
10-01-2011, 22:32
moja treca je u biku ve je u prvoj u ovnu na 11 stepenu ,a u trecoj je ma na 17 stepenu blizanca...a ja sam maja..pa...:)kako to vidim...
:cool:
Kaze Imsiragic da je ime Maja kombinacija VE, ME i NE.

nedda
10-01-2011, 22:41
Sto se nevena tice, njegove karakteristike su sledece:

moze rasti na svakom zemljistu (ne sve vrste, ali vecina njih), pa i na pesku. Vise mu smeta vlaga nego suvoca.
Voli sunce, ali podnosi i senku.
Pored toga, poznat je po tome da se lako razmnozava, cesto sam od sebe, i da iako je jednogodisnja biljka, u toku jedne godine moze cvetati nebrojeno puta.

Njegova boja je od zute do narandzaste - u svim prelivima i nijansama, ponekad i iz jednog korena mogu iznici razlicite nijanse ovih boja.

Dakle, sto se boja tice, neven moze biti pod simbolikom sunca, merkura, marsa ili saturna.
Posto je neven zeljasta biljka, i nekako nezna, ne vuce mi bas na saturna, pa ni na marsa.

Ubrzano razmnozavanje i visestruko cvetanje tokom godine - najvise lici na simboliku merkura.
Jednogodisnjost takodje, ali tu moze biti i uticaja sunca (posto su to planete kojima ciklus traje godinu dana)

Tako da, mislim da je u tvojoj karti merkur u lavu taj koji je doneo simboliku, pod uticajem roditelja prikazanog 4. kucom - ili cak po nekoj baki - zbog trigona sa saturnom koji je skoro na vrhu 3. kuce. A merkur, znamo - prirodno vlada trecom kucom.

Saturn je i u kvadratu sa venerom u devici, te postoji i ta veza sa lekovitoscu :)

majabl
10-01-2011, 22:43
Kaze Imsiragic da je ime Maja kombinacija VE, ME i NE.

e pa onda je tacno ne vl asc 90 ve a ve 60 ma ..ma u trcoj , ve u prvoj...

oktobar
10-01-2011, 22:48
nadovezala bih se na pricu o imenima i primjetila da se kod mene ljepo vidi da mi je brat dao ime po svojoj tada djecijoj ljubavi(tu sam zenu poslje i upoznala). Vl. 3. otisao u 7. , bratovu 5. (bas je to fora se ovako igrati). 3. mi pocinje u ovnu na stupnju vage, a vladar na 19. stupnju opet Vage pa ne mogu biti nista drugo nego umiljata, mila i sve slicno tome, ali je 7. kuca u raku i jos je to kuca javnosti pa ja sebi to vezem kao ime iz nekog naroda ,koji je jako pozant. e tu se gubim jer sad imam dva korijena tog imena i dva naroda. jako sam blizu potpunog tumacenja, pa ako neko se zeli isto pridruziti igri , slobodno. jedan je narod luckas i veseliji(spanjolski korijen), a drugi ozbiljniji, pa si ja mislim zbog ASC u jarcu da je od ovog starogrckog korijena.
Posto je MA u padu nikako se nisam s tim imenom proslavila niti sjedinila(SO90MA), pa me prijatelji cesto zovu raznim izvedenicama tog imena.

Doyda
10-01-2011, 23:57
Vecito me zbunjuje moja 3/9 osa - da racunam Veneru kao vladara 3 , ili Merkura? Opet, vladar 9 je Mars/Pluton ili Jupiter?

Ime je internacionalno, stavise, imam dva imena. Moguca analogija Merkura

nedda
11-01-2011, 00:14
Mnogi ljudi imaju tu situaciju da im neki par polja pocinje na 29* stepenu.

Meni je to par 5-11 kuca, i mnogo sam se udubljivala, i pratila aspekte od najranijeg detinjstva da bih dosla do toga ko je tu vladar.
Odgovor je - oba, i pravi vladar i suvladar.
Katkad jedan - katkad drugi.
Posto su u simbolici 5 kuce i predbracne veze, desavalo mi se i naizmenicno - zasitim se jednog...pa u drugom trazim ono drugo.

oktobar
11-01-2011, 00:15
Vecito me zbunjuje moja 3/9 osa - da racunam Veneru kao vladara 3 , ili Merkura? Opet, vladar 9 je Mars/Pluton ili Jupiter?

Ime je internacionalno, stavise, imam dva imena. Moguca analogija Merkura

pa ja bi gledal ME jer ti je cijela kuca u blizancima, a kad kazes da imas dva imena eto ti analogno blizanaca. 1° daje ti oOvna , a ME u skorpiji je onda ime samo. posto je na 29° ja bi rekla da je neka mudrost u znacenju ili znanje , a mozda skroz grijesim. Nadam se da sam pomogla

kristina 88
11-01-2011, 00:25
Ana Marija mozda*? :D

Jelena2012
11-01-2011, 01:07
Mala pomoc: dakle moj muz je oznacen mojim VII poljem u kom mi se nalazi Mars na 21 stepenu Jarca,a ime gledam u IX polju koje je kod mene prazno a pocinje u Vodoliji,vladalac IX kuce je Jupiter koji se kod mene nalazi u 8 stepenu Vage u IV polju..vladalac VII kuce je Venera koja je kod mene u 3 stepenu Strelca...kako bi se on mogao zvati? I jos me zanima kako se gleda prezime i to sam negde procitala da moze da se vidi :D

Doyda
11-01-2011, 08:08
Hvala na tumacenju, jedno od imena je Andrea. Znaci jaka, stabilna, "muzevna" , zapravo i samo ime je u mnogim zemljama musko i vodi poreklo iz Grcke, od muskog imena Andros, a Andros znaci "musko" :) Imajuci sve to u vidu, tesko da mi je u ovom slucaju vladalac 3 Venera (suvise muske simbolike), pogotovo Ve0Me ... ko bi ga znao. Mozda prvim imenom vlada Me, a drugim Ve :)

ganci
11-01-2011, 14:57
Sto se nevena tice, njegove karakteristike su sledece:

moze rasti na svakom zemljistu (ne sve vrste, ali vecina njih), pa i na pesku. Vise mu smeta vlaga nego suvoca.
Voli sunce, ali podnosi i senku.
Pored toga, poznat je po tome da se lako razmnozava, cesto sam od sebe, i da iako je jednogodisnja biljka, u toku jedne godine moze cvetati nebrojeno puta.

Njegova boja je od zute do narandzaste - u svim prelivima i nijansama, ponekad i iz jednog korena mogu iznici razlicite nijanse ovih boja.

Dakle, sto se boja tice, neven moze biti pod simbolikom sunca, merkura, marsa ili saturna.
Posto je neven zeljasta biljka, i nekako nezna, ne vuce mi bas na saturna, pa ni na marsa.

Ubrzano razmnozavanje i visestruko cvetanje tokom godine - najvise lici na simboliku merkura.
Jednogodisnjost takodje, ali tu moze biti i uticaja sunca (posto su to planete kojima ciklus traje godinu dana)

Tako da, mislim da je u tvojoj karti merkur u lavu taj koji je doneo simboliku, pod uticajem roditelja prikazanog 4. kucom - ili cak po nekoj baki - zbog trigona sa saturnom koji je skoro na vrhu 3. kuce. A merkur, znamo - prirodno vlada trecom kucom.

Saturn je i u kvadratu sa venerom u devici, te postoji i ta veza sa lekovitoscu :)

Wooow Neddo:)
Svaka cast i hvala na trudu!
Da, saturn tesko da moze biti, a merkur u lavu podseca na boje nevena, sunce, zuto...
Inace, kum je predlozio vise imena ali je tata (koji je kod mene sigurno predstavljen cetvrtom kucom) insistirao na ovom imenu:)

http://i38.tinypic.com/wkptec.gif

oktobar
11-01-2011, 20:07
Hvala na tumacenju, jedno od imena je Andrea. Znaci jaka, stabilna, "muzevna" , zapravo i samo ime je u mnogim zemljama musko i vodi poreklo iz Grcke, od muskog imena Andros, a Andros znaci "musko" :) Imajuci sve to u vidu, tesko da mi je u ovom slucaju vladalac 3 Venera (suvise muske simbolike), pogotovo Ve0Me ... ko bi ga znao. Mozda prvim imenom vlada Me, a drugim Ve :)

ja sam nasla da Andrea dolazi od Andreios sto znaci hrabar, odvazan , a sto bi drugo skorpion bio nego hrabar i odvazan. mozda ti je drugo ime u simbolici strijelca,zbog granice , pa je internacionalno isto

sladjana
12-01-2011, 17:02
Meni je jako lepo ima Jovana i to sam ime podarila mojoj najlepšoj sestričini ...
Njegovo značanje potiče još iz Grčke i moguće da je zvučala ovako Ioanna , naravno mi smo ga prepisali sebi pa ga često svrstavaju kao Srpsko ime ali i ono je izvučeno iz Bibilije na osnovu muških imena Jovan ...slično je i sa Ivana - potiče od Ivan ....

kristina 88
28-05-2011, 21:53
Kkako bi se mogao zvati moj muzz po ovoj simbolici hm???

ochajna domacica
29-05-2011, 17:56
i ono je izvučeno iz Bibilije na osnovu muških imena Jovan ...slično je i sa Ivana - potiče od Ivan ....

I Petra je izvučeno od Petar :D (Pepuu :o)

AutumnFlower
04-07-2011, 23:33
Koliko god pokusavala nikako da nadjem svoje ime u trecem polju... Pocinje u Strelcu, vladar Ju u 9. u raku, u 3. cak 5 planeta.
Ali povezala sam sa AC, posto je podznak Vaga, vladar je Venera. Zovem se Milena. Ve u Jarcu, vuce na tradicionalno... rekla bih da imam pomalo starinsko ime pored toga sto je milo.

Ako trazim ime buduceg partnera, opet ne znam sta moze biti jer 9. u blizancima, vladar merkur je u strelcu-mozda nesto kratko, u 9. polju imam retro Ju u raku- ju daje strano, ali rak vuce na poreklo.

Nale 83
05-07-2011, 14:54
AutumnFlower, ne predstavlja uvek III polje nase ime. Cesto je ono predstavljeno planetom u III polju, samim ASC-om ili pak planetom u prvoj kuci.

swiss
06-07-2011, 19:16
Ako cu krenuti od sebe.....vladar trece kuce PL je na AC a s´tim i vladar AC je na AC jos u 0 stepeni i to u 12toj 29 stepen Vi...moje ime prestavlja pola finocu i odusevljenje a pola ruznocu i razocarenje....e sad, u 3em polju imam Ju0Ne....kad tad cu izgleda imati nadimak a pored njega ga i menjati. A da, Nadimak vec i imam! I vuce na onu lepsu stranu, prva 4 slova mog imena dok ono zadnje slovo koje ce ga naruziti, odpada, narod ga sam izbio bez mog pitanja :)! Da, nosim ga po Djedu, ocev otac, po njemu ga dobih, a moj Djeeedo (kojeg ne pamtim, umro je pre mog rodjenja) je bio Vaga a to je danas moj Ac, a jos i isti datum rodjenja imamo, samo u Mesec razlike, naravno i u godinama je isto razlika hahahahaha ,ludo :D

E sad, moje ime je SrpskoMadjarskog porekla....

kristina 88
06-07-2011, 21:28
Kkako bi se mogao zvati moj muzz po ovoj simbolici hm???

hajde meni ovo kako da vidim to :) za muzza?:D

ovnica
07-07-2011, 02:52
Moje ime je lako pronaci. Treca kuca u Ribama, NE u jarcu. Ime deo srpskog nasledja. Naravno to je i crkveno ime i ima je medju sveticama. Takodje 3 kuca mi se nastavlja u znak ovna a tu su i ME i VE. Po legendi to je ime najlepse zene sveta (VE) zbog koje se vodio dug i krvav rat (Ovan, MA U bikiu).

Jedino ME ne mogu da ubacim u celu sliku.. ali i ovo je dovoljno :)

jecka986
07-07-2011, 15:26
Me - kratko i cesto :)

caruso
08-07-2011, 11:05
Ako cu krenuti od sebe.....vladar trece kuce PL je na AC a s´tim i vladar AC je na AC jos u 0 stepeni i to u 12toj 29 stepen Vi...moje ime prestavlja pola finocu i odusevljenje a pola ruznocu i razocarenje....e sad, u 3em polju imam Ju0Ne....kad tad cu izgleda imati nadimak a pored njega ga i menjati. A da, Nadimak vec i imam! I vuce na onu lepsu stranu, prva 4 slova mog imena dok ono zadnje slovo koje ce ga naruziti, odpada, narod ga sam izbio bez mog pitanja :)! Da, nosim ga po Djedu, ocev otac, po njemu ga dobih, a moj Djeeedo (kojeg ne pamtim, umro je pre mog rodjenja) je bio Vaga a to je danas moj Ac, a jos i isti datum rodjenja imamo, samo u Mesec razlike, naravno i u godinama je isto razlika hahahahaha ,ludo :D

E sad, moje ime je SrpskoMadjarskog porekla....
Milos?:D
a nadimak mile?hi,hi,hi

ovnica
11-07-2011, 02:53
Evo naisla sam na zanimljivo tumacenje...
Po Imsiragicu -
U mojoj natalnoj osmo polje predstavlja mog polubrata po ocuhu,
a moje 10polje je njegovo 3.
Pa ako gledamo ime, videcemo VE kao vladara i jeste zaista njegovo ime trebalo biti u simbolici VE (trebao se zvati Predrag). Ali ne lezi vraze! VE ima trigon sa Uranom, pa se NENADano ime menja! I na kraju pogledamo planetu u mojoj desetoj odnosno njegovoj trecoj kuci i vidimo Plutona kako se sepuri na 3 stepenu skorpije a taj stepen oznacava N slovo!

Nije li fascinantno :D

On sa naravno zove Nenad <3

Wicca
25-07-2011, 12:10
Moje ime nije srpsko pa ako cmokic hoce da proba... :P

vladar mog treceg saturn u trecem u jarcu, dakle govori o nekom imenu koji ima tradiciju,ne nekog tra la la znacenja,u konj sa marsom u jarcu ( ratnicku ima simboliku) jedino Sa 180 MO....Sa sextil sa Pl, zvuci mocno? lol
ime mi u sustini predstavlja jedan narod,ne znam kako se sad to gleda

ali narod je u simbolici Jarca-tvrdoglavi,nepokolebljivi,tradicionalni

predstavlja takodje i zivotinju

daki7
25-07-2011, 13:43
jel bi meni mogao neko da pokusa za muza??:-)
http://www.astro.com/cgi/showgif.cgi?lang=e&gif=astro_w2gw_01_dragana_b_hp.41751.10062.gif&res=63&va=&cid=1d3filewVhacO-u1288039112

kristina 88
04-08-2011, 20:56
posto moje niko nece pogoditi nikad ajd ne treba:D ali po 19845637888 put ,ma hajd neko nek mi vidi za muža ;)

tatjanaj
04-08-2011, 21:28
Koja imena predstavlja venera, a koja merkur? I otkud meni ime Tatjana?

ochajna domacica
04-08-2011, 21:35
vladar mog treceg saturn u trecem u jarcu, dakle govori o nekom imenu koji ima tradiciju,ne nekog tra la la znacenja

Svako IME ima značenje/simboliku. A kako bi drugačije i došli do odgovora o imenima?..a komentar tra la la, mnogo toga kaže. :rolleyes: (komentar suvišan)

otkud meni ime Tatjana?otud što je Ma vladar 3.polja, koje uzimamo za analizu imena u znaku Jarca, a Sa je vladar imena Tatjana.

tatjanaj
04-08-2011, 21:46
Evo sta sam nasla :)

Sunce:

Adam, Anastazija, Andreja, Avram, Baltazar, Bogdan, Borislav, Bosiljka, Branislav, Bratislav, Budimir, Caslav, Cira, Danijel, Danijela, Danilo, Despot, Dobrosav, Dragoslav, Dragoslava, Dusan, Elena, Ema, Goran, Gordana, Helian, Imela, Istvan, Jakob, Jakov, Jaroslav, Jasenka, Jasna, Jelena, Karlina, Karlo, Karolina, Klara, Kruna, Krunislav, Lea, Lenka, Marta, Mihaela, Mihajlo, Milisav, Milos, Mirela, Miroslav, Momir, Nedeljko, Neven, Nevenka, Ognjen, Olga, Oliver, Olja, Prvoslav, Ranko, Reks, Roksanda, Silvana, Silvija, Slaven, Slavica, Slavisa, Slavko, Stanislav, Stefan, Stevan, Stjepan, Suncica, Svanimir, Sveta, Svetlana, Svetomir, Svetozar, Scepan, Sarlota, Tereza, Tomislav, Toplica, Una, Valerija, Vartolomej, Vasilije, Vekoslav, Venceslav, Veroslav, Vid, Vidoje, Vidan, Vidosav, Vidoslav, Vidoslava, Viseslav, Vitomir, Vlada, Vladimir, Vladislav, Vlajko, Vlasta, Vlastimir, Vojislav, Vukoslav, Vukoslava, Zdravko, Zlatan, Zlatko, Zoe, Zoja, Zoran, Zorica, Zivadin, Zivana, Zivko, Zivojin, Zivorad.

Mesec:

Agata, Analuna, Belka, Blaga, Dijana, Dragoslav, Dragoslava, Dusan, Dusica, Eva, Gabrijela, Ines, Izvorinka, Katica, Margarita, Miomir, Natasa, Natasja, Nikola, Rodoljub, Sanja, Selena, Snezana, Spomenka, Srebrenka, Suzana, Tamara, Tijana, Valentina,Vukomil, Zelimir, Zeljana, Zeljko.

Merkur:

Adam, Aleksandar, Angelina, Bratislav, Dejan, Desanka, Emil, Emilija,, Gligorije, Gorica, Janja, Jovica, Kazimir, Lidija, Maja, Malisa, Melisa, Momcilo, Paola, Pavle, Rada, Rade, Slavisa, Sredoje, Todor, Vukobrat, Zivorad.

Venera:

Alen, Biljana, Bogoljub, Borimir, Bozimir, Budimir, Cveta, Cvijetin, Cedomir, Damir, Danica, Darinka, Darko, David, Dimitrije, Divna, Dmitar, Dragan, Dragana, Draginja, Dragisa, Dragovan, Dragutin, Drazen, Hana, Haris, Irina, Isak, Isidor, Jevrem, Jevrosima, Karolina, Karlina, Kazimir, Krstimir, Ksenija, Lada, Lenka, Lepa, Leposava, Ljiljana, Ljuba, Ljubica, Ljubisa, Ljubivoje,, Maja, Matija,, Mila, Milan, Milanka, Milena, Mileta, Mileva, Milica, Milija, Milisav, Milivoje, Milja, Milovan, Milun, Miomir, Mirko, Miroljub, Miroslav, Mitar, Mladen, Monika, Negomir, Nela, Neven, Nevenka, Obrad, Pamela, Paraskeva, Perko, Petko, Predrag, Radovan, Radovanka, Ratomir, Rodoljub, Ruzica, Sladjan, Sladjana, Slavica, Srbimir, Srboljub, Sreten, Svanimir, Svetomir, Sarlota, Trivun, Ubavka, Vedrana, Veroljub, Veselin, Vesna, Violeta, Visnja, Vitomir, Vladimir, Vlastimir, Vukodrag, Zvonimir, Zelimir.

Mars:

Aleksandar, Anamarija, Andreja, Arsenije, Bojan, Boris, Borislav, Borivoje, Borko, Branislav, Branka, Branko, Dalibor, Davor, Despot, Djordje, Emir, Ervin, Gvozden, Ignjat, Ivica, Jara, Jaroslav, Jelica, Krstivoje, Ljubivoje, Marija, Marijana, Marko, Marta, Martin, Martina, Milivoje, Mirjana, Momcilo, Mrgud, Nebojsa, Ognjen, Oskar, Ostoja, Rade, Ratko, Ratomir, Romana, Rumenka, Serafim, Srdjan, Stana, Stanoje, Stojadin, Stojan, Valerija, Vartolomej, Velibor, Velizar, Veronika, Viktor, Viktorija, Vojin, Vojislav, Zoran, Zorica.

Jupiter:

Aleksandar, Aleksije, Alisa, Ana, Analuna, Anamarija, Andjela, Andjelko, Bogdan, Bogoljub, Bozidar, Dalibor, Dobrica, Dobrila, Dobrinka, Dobrosav, Dubravka, Elizabeta, Ema, Ervin, Filip, Gavrilo, Gojko, Igor, Ilija, Ines, Ivan, Ivana, Ivanka, Jagoda, Jagos, Jan, Jana, Jasmina, Javorka, Jefimija, Jelisaveta, Josip. Jovan, Jovana, Jovica, Jozef, Jugoslav, Katarina, Katica, Lazar, Maksim, Marijana, Matija, Mihaela, Mihajlo, Nada, Nadezda, Najdan, Novica, Oskar, Pantelija, Rastko, Sara, Sava, Sinisa, Sofija, Sonja, Spasen, Spasoje, Srecko, Tadija, Teodora, Todor, Tomislav, Vanja, Vasilije, Velibor, Velika, Velinka, Velja, Vera, Veronika, Veroslav, Viktor, Viseslav, Žana, Žarko.

Saturn:

Amos, Artur, Bosko, Branka, Branko, Damir, Danijel, Danijela, Danilo, Darko, Dmitar, Dusica, Djordje, Djuradj, Djurdja, Časlav, Elizabeta, Emina, Galja, Goran, Gordana, Gorica, Gradimir, Haris, Igor, Irena, Jelisaveta, Julija, Kamenko, Karadjordje, Klaudija, Klaudije, Konstantin, Kornelije,Kosana, Kosara, Kosta, Krstimir, Krstivoje, Melanija, Mitar, Momir, Monika, Nemanja, Nikola, Ostoja, Pera, Perko, Petar, Petra, Piroska, Rados, Sima, Simeon, Snezana, Srba,, Srbimir, Srboljub, Stanisa, Stanislav, Stanko, Strahinja, Tanja, Tatjana, Tihomir, Tijana, Tomislav, Tugomir, Tvrtko, Ugljesa, Vekoslav, Vujadin, Vuk, Vukasin, Vukobrat, Vukodrag, Vukomil, Vukoslav, Vukoslava, Vuksan, Zagorka, Zvonimir.

Uran:

Barbara, Davor, Despot, Ferenc, Franjo, Frenki, Gari, Nenad, Obren, Perun, Relja, Slaven, Slobodan, Velizar.

Neptun:

Anastazija, Andjela, Andjelko, Angelina, Atanasije, Baltazar, Bogoljub, Bozidar, Bozimir, Elizabeta, Emil, Emilija, Ester, Gabrijela, Hristina, Igor, Ilija, Jadranko, Jadranka, Jordan, Lazar, Maja, Marin, Marinko, Marina, Pantelija, Rajka, Rajko, Rista, Sanja, Sava, Simonida, Snezana, Stela, Suzana, Tanja, Tasa, Tatjana, Tea, Vera, Veroljub, Zvezdana.

Pluton:

Anastazija, Gruja, Ognjen, Renata, Ugljesa.

ochajna domacica
04-08-2011, 21:50
Evo sta sam nasla :)

Saturn:

Tatjana,

Mislim da bi morala da staviš Izvor sajta na kome si našla ove infomracije ili naziv knjige!!
A odgovor sam ti ostavila u prethodnom postu, mada vidiš i sama :) Knjiga vladarstava -Aleksandar Imširagić, jedna od onih kooje imaju poglavlje i o Imenima.

tatjanaj
04-08-2011, 21:53
Iskreno, pojma nemam gde sam to nasla, to imam u svom kompu vec nekoliko godina, ali nisam znala gde se nalazi. A vidim da ovde ima dosta nepotpisanih tekstova, pa nisam ni trazila ovo ponovo na netu
Da.. saturn i neptun predstavljaju moje ime, sto i jeste tacno. Jarac u horoskopu, neptun u 3.kuci...

ochajna domacica
04-08-2011, 22:02
Da.. saturn i neptun predstavljaju moje ime, sto i jeste tacno. Jarac u horoskopu, neptun u 3.kuci...

Ne, nego Mars vladar 3, koji je pod vladavinom SA. U praćenju/traganju za imenima, pratimo vladara trećeg. pozz.

tatjanaj
04-08-2011, 22:05
U ovom tekstu gore Tatjana je navedeno pod Saturn i Neptun, a verovatno je i to deo Imsiragiceve ili neke slicne astroloske knjige. Kako mislis mars je pod vladavinom saturna?

Uranus_princes
04-08-2011, 22:17
Meni moje ime bas ide uz moj ASC :D Milana(izvedeno od pridjeva mila -Ve)
ime je staroslovensko,vuce podugacku istoriju(Ve u Cap).

tatjanaj
04-08-2011, 22:20

Nisam znala da je staroslovensko :) A lepo je. Zoves se kao moja sestra. Ali ovo - venera u cap... Da nije slucajno trebalo da se zoves Tatjana ;)

ovnica
04-08-2011, 22:27
Zanimljivo.. po ovom gore moje ime je u simbolici SO medjutim po ASC i 3 kuci nema veze sa So...

ali evo npr. ako gledam bivseg partnera i njegovo ime, vladar njegove trece je ME i stvarno je (po onom textu) u toj simbolici.
Aleksandar

Sledeci partner..videcemo ;) Ugljesa ili Ognjen hahhaha

I jos nesto, u mojoj 5 kuci je MA i do sad svi momci su mi se zvali Aleksandar,Marko, Bojan (samo ta imana vrtim u krug,slucajnost ili nesto drugo ne znam) :D

ochajna domacica
04-08-2011, 22:30

Treće polje ti počinje u Strelcu, JUpiter ti je u Devici, čiji vladar je dvojni, znamo da Merkur označava oba pola. Samim tim ime ti se sastoji iz dva dela/sloga..Mila-NA. Isto tako ukazuje da se u Tvom imenu sastoji i muško ime.

Pozdrav za Tatjanu i njen ironičan komentar. ;)

silver006
04-08-2011, 22:34
eto moje ime je NE, a ne u 2 ali ima istog vladara kao 3. Jel moze tako?

tatjanaj
04-08-2011, 22:34
Zanimljivo.. po ovom gore moje ime je u simbolici SO medjutim po ASC i 3 kuci nema veze sa So...

ali evo npr. ako gledam bivseg partnera i njegovo ime, vladar njegove trece je ME i stvarno je (po onom textu) u toj simbolici.
Aleksandar

Sledeci partner..videcemo ;) Ugljesa ili Ognjen hahhaha

I jos nesto, u mojoj 5 kuci je MA i do sad svi momci su mi se zvali Aleksandar,Marko, Bojan (samo ta imana vrtim u krug,slucajnost ili nesto drugo ne znam) :D

To sam i ja pomislila. Mozda ovo ima vise veze sa sinastrijom, nego sa natalnim kartama?

Ochajna domacice, koji komentar?

ochajna domacica
04-08-2011, 22:41
eto moje ime je NE, a ne u 2 ali ima istog vladara kao 3. Jel moze tako?

Vrh 3 u Strelcu - ...gledaš gde je Jupiter i nekad kada dve planete dominiraju, i sam stepen na kome je planeta, nijansa, može da ukaže ime pod čijom je vladavinom. Mada u većni slučajeva, znak u kome je vladar 3 polja direktno vodi do imena. Svaki znak i ima svoju "tradiciju", simboliku.. :)

silver006
04-08-2011, 22:46
Vrh 3 u Strelcu - ...gledaš gde je Jupiter i nekad kada dve planete dominiraju, i sam stepen na kome je planeta, nijansa, može da ukaže ime pod čijom je vladavinom. Mada u većni slučajeva, znak u kome je vladar 3 polja direktno vodi do imena. Svaki znak i ima svoju "tradiciju", simboliku.. :)

a posto je JU0NE onda tako?

AutumnFlower
04-08-2011, 22:52

Isto kao meni, samo sto sam ja Milena :)
Jesu i tvoje i moje staroslovenska, i to spadaju medju najstarija slovenska imena. Znam da je moje prvi put zapisano na ceskom jeziku.

Uranus_princes
04-08-2011, 22:57
Nisam znala da je staroslovensko :) A lepo je. Zoves se kao moja sestra. Ali ovo - venera u cap... Da nije slucajno trebalo da se zoves Tatjana ;)

Staroslovensko,aha,izvedeno od pridjeva mila,pa nema neko posebno znacenje.Meni nikad nije bilo nesto posebno ,al' dobro,kakvo je da je-moje je :) Hahah kaze mama da je bila dilema izmedju Milana i Dajana :D I Tatjana je komotno moglo da prodje,meni se svidja :D

@Autumn,a obje imamo Ve u Cap,sto bas ukazuje na dugu istoriju imena.Sve to ima svoje ;)

tatjanaj
04-08-2011, 23:02
Znam princezo, to je bila sala :) (merkur u strelcu, sta ces :D) A za ochajnu bi bilo bolje da se bavi vaznijim stvarima, nego glupostima

dunja2501
04-08-2011, 23:07
Ljudi koja je simbolika za musko ime Boban ? ... koja planeta i znak?

kristina 88
05-08-2011, 02:12
Znaci Ovnice hvala i moj muz u znaku Meseca moze biti:Dragoslav, Dusan, , Miomir, , Nikola, Rodoljub, , Vukomil, Zelimir, Zeljko.

Moze ???

ovnica
05-08-2011, 02:20
Kao sto rekoh, tvoja 9 je njegova 3 pa je tu vladar MO :)
Tatjanaj je postavila imena koja su u toj simbolici..i sva ta imena dolaze u obziro onda..
A sad kako bas precizirati koje ime ce od tih biti ne znam.. ali sigurno da i znak u kojem je planeta ima veliki uticaj :)

Uranus_princes
05-08-2011, 02:31
A ako je meni vrh 9. u Blizancima,znaci gleda se Me,a mene interesuje osoba cije ime pripada Sa.Mogu li ja to ovako gledati: Moj Me(vladar 9.kuce) je u Cap,a njegov dispozitor je Sa ? Kako vodu tjeram na svoj mlin hahah :D :D

ovnica
05-08-2011, 02:42
Pa ja mislim da ce ME svakako obojiti Jarac,mozda to bude strano ali tradicionalno,staro ime ;)
Sad da obrazlozim kako sam dosla do toga..
Starno zato sto je u njegovoj 9 a tvojoj trecoj ME.
A tradiconalno,staro zbog znaka Jarac.

Eto moze i tako..
Jel odgovara? ahahahah

virgo84
05-08-2011, 10:09
Pa ja mislim da ce ME svakako obojiti Jarac,mozda to bude strano ali tradicionalno,staro ime ;)
Sad da obrazlozim kako sam dosla do toga..
Starno zato sto je u njegovoj 9 a tvojoj trecoj ME.
A tradiconalno,staro zbog znaka Jarac.

Eto moze i tako..
Jel odgovara? ahahahah

evo i ja cu da ti se nadovezem, odavno nisam ovo gledala....ako hoces da vidis njegovo ime, znaci gledamo trecu od sedme..kod tebe je malo zeznuto da kazem, jer je na 29 blizanca, a uvjek postoji sansa da je bar koji min greska za datum rodjenja, pa cemo gledati i merkura i mjeseca..kod tebe oni imaju kontakt sto je dobro, jer je onda lakse za tumacenje...
merkur daje ili kraca imena ili imena iz dva dijela, posto je u jarcu, to je neko staro ime, al recimo da ga voli narod, zbog sekstila sa mjesecom, i da se vezuje za istoriju naroda...i kad gledas dispozicijom merkura..taj saturn je u konj sa suncem, znaci ime nekog vladara, revolucionara zbog vodolije koji je bio i cijenjen i postovan....a sa druge strane istu ti pricu daje i mjesec koji prema plutonu ima konj u skorpiji, opet neko staro ime, koje se dugo nije koristilo al isto neko ko je bio veliki patriota i borac,to zbog mjeseca....

Uranus_princes
05-08-2011, 11:30
virgo,ovnice,hvala objema na pomoci :D
Hahahah ja se zalijepila za jednog sa imenom koje bas vuce dugu istoriju,prvo potice iz nardijske mitologije(Ingvar-zastitnik mora),pa se onda prenijelo na ruski jezik kao borac za mir i ravnopravnost ,pogadjate u pitanju je ime Igor . Pa kontam ako to ime pripada Sa,a moj Me u Cap :D mozda mozda :D :D

ochajna domacica
05-08-2011, 13:45
Znam princezo, to je bila sala :) (merkur u strelcu, sta ces :D) A za ochajnu bi bilo bolje da se bavi vaznijim stvarima, nego glupostima

Ama za to ne brinem - za gluposti za to su zadužene TATJANE ;)