Jos jedna karta za vjezbanje [Arhiva] - Astrologija za pocetnike - Astrology For Beginners

PDA

View Full Version : Jos jedna karta za vjezbanje

Ramona
25-01-2009, 17:12
Cao,

veliki pozdrav svima :wink_6:

posto je meni tesko tumaciti svoju kartu, a i nisam neki strucnjak, voljela bih da cujem vasa misljenja ;)

Hvala unaprijed! :)

nolita
10-05-2009, 11:58
evo ja cu probat stogod reći, ali bolje da se netko mudriji ukljuci :D

prvo kaj sam vidjela je taj lilith na dsc - cula sam da to znaci mozda zauzete osobe koje ti dolaze u zivot, pa pripazi. e sad, također sam čula da to može biti nešto sa sexom, ali ne mogu se sad sjetiti da li to označava neki netipičan, opičen sex, ili dosta ograničavanja?? :confused:
sunce ti je u drugoj - dakle, trebala bi se dosta trudit oko zarade, obzirom da ti kvadrira jupi i saturn u 6 kući.
e sad, to mene recimo zanima, primjer jupija - tamo gdje se nađe bi mogla biti tvoja sreća, mogli bismo to tako reći, no što ako je u konjunkciji sa saturnom, poništava li saturn taj učinak ili daje samo kasnije rezultate?
ovo je ukratko, ako se sjetim nečeg, bum dodala, sad me već vrućina ubija ;)

Bosnian GirL
10-05-2009, 13:15
Emotivnija si dosta vise nego tvoj suncani znak blizanac, zbog asc. u biku.
Nesto nauceno rijetko to zaboravljas. Karijera ti je dosta bitna. Dali putujes dosta, imas kontakte sa strancima? Posto ti je mjesec u devetoj kuci, do promjene najcesce dolazi u inostranstvu (ali zavisi i od aspekata). Ako inostranstvo ne ukljucuje tebe, onda sigurno imas dosta rodbine koja zivi u inost. Volis putovanja, strane jezike.
Veoma si navezana na porodicu, ona ti je svetinja. Ako vec ne zivis u inostranstvu, imas veliku zelju da bih otisla negdje u inostranstvo. Mozda se bavis takvim poslom ili ces se baviti sto ukljucuje kontakt sa putovanjima, strancima? Jesam li sta pogodila? ;)

Testicka
10-05-2009, 20:15
Kad sam vec pogledala kartu, da se i ja oprobam. :)

Sto se inostranstva tice, slazem se sa postom iznad. Mesec u 9 kazu da je je jedan od najpovoljnijih polozaja meseca. Trebalo bi da poztoje povoljni uslovi za boravak u inostranstvu i kontakt sa strancima.

Partnera ces verovatno upoznati na poslu ili skoli, a moguce je da bas bude stranac... bar jednom ces se zaljubiti u nekoga iz inostranstva ili druge vere.

Pretpostavljam da si pod jakim uticajem neke zenske osobe, sestre ili majke.

Komplikovani porodicni odnosi.

Ljubav prema novcu, koga ces verovatno imati al' neces biti najzadovoljnija sa tim kako ces do njega dolaziti. Moguca zarada kroz umetnicko ispoljavanje ili preko dece.

Imas par T kvadrata, oni komplikuju dosta stvari u zivotu ali i donose pokretacku energiju, tako da si verovatno veliki borac...

Nisam pogledala sve, ali na osnovu onoga sto sam do sada naucila, ovo je sto ja zapazam...

Interesuje me da li ti je ovaj mesec zaista doneo "inostranstvo"? I ja imam mesec u 9 kuci, u mom slucaju jeste... a isto mi je lose aspektovan...

Ramona
10-05-2009, 20:32
Ne zivim u inostranstvu i nisam putovala onoliko koliko bih voljela ali ima vremena.. Istina to jako volim i kao da mi daje novu energiju i postavlja stvari na svoje mjesto :)

Hvala cure :4hug:

jagoda4
18-06-2009, 22:02
hajde da pomognemo nasoj n.gemini koja svima nesebicno odgovara, posebno nama novim clanovima pa da i mi njoj pomognemo...muci je ljubav:)vidi li ko nesto interesantno...ja nisam dovoljno naucila ba ne bih da nagadjam, ali znam da ovde ima divnih ljudi, zasluzila je pomoc:)
veliki kiss

andeo 1
18-06-2009, 22:47
Evo da i ja probam...najprije se jako zaljubis,ali se onda povlacis i analiziras stvar..mozda sam i lupila...pocetnik sam...

Mizar
19-06-2009, 00:12
Od prijateljstva nastaje ljubav i obratno. Ostajes u dobrim odnosima sa bivsim.
Mislim da bas ne volis promjene ni na jednom polju u zivotu.

Billy
19-06-2009, 00:32
Da vidimo...
Sva partnerstva prikazana VII poljem i znakom škorpiona.Vladar MA u I polju,u blizancima. Ovo je ujedno i arhetip tvojih momaka,neka opšta slika.
Sam položaj MA u blizancima nije naročito povoljan.Uglavnom donosi osobe,koje najpre tebe traže (vladar VII u I).Nisu dovoljno energični,rasipaju se,često dvolični,previše "lepršavi" i nisu osobe koje mogu da budu istrajne u nekoj vezi,a kako je MA vladar i tvog ukeljštenog XII polja,verovatno si bila i prevarena.Interesantno je što ovaj MA pokazuje interesovanje za tvoje finansije....
Neko će reći da postoji trigon MA sa JU i SA,ali je ovaj trigon slab,preveliki je orbis i separacioni je.
Ono što predstavlja neki problem,to je način na koji iskazuješ emocije.MO je u jarcu,tu se ne otvara baš najbolje,deluje rezervisano i hladno,naspram VE u raku koja ostavlja utisak emotivne i dobrodušne osobe. Sama ova opozicija je tvoj raskorak sa samom sobom : ako pokažeš previše emocija,ne valja,ako ih zadržiš za sebe,ne valja.
Sam UR u VII polju unosi nestabilnost u veze i odnose sa drugim ljudima. Na vrhu VII polja se nalazi i Lilith,koja je vredna pomena,jer predstavlja sve žene sa kojima dolaziš u kontakt i mnoge od njih mogu biti odgovorne za neuspehe u vezama i odnosima.Dispozitor Lilith jeste MA,što opet nekako potkrepljuje priču o ljubomornim,zavidnim i oholim ženama koje će zavesti tvoje muškarce (što nije teško učiniti),ne da bi one bile zadovoljne,već da ti ne bila srećna sa njima.
Eto,ukratko.

Ramona
19-06-2009, 08:13
Evo da i ja probam...najprije se jako zaljubis,ali se onda povlacis i analiziras stvar..mozda sam i lupila...pocetnik sam...
ja kad se rijetko zaljubim ali kad se to desi onda se bas zaljubim..
Od prijateljstva nastaje ljubav i obratno. Ostajes u dobrim odnosima sa bivsim.
Mislim da bas ne volis promjene ni na jednom polju u zivotu.
Trudim se..
Da vidimo...
Sva partnerstva prikazana VII poljem i znakom škorpiona.Vladar MA u I polju,u blizancima. Ovo je ujedno i arhetip tvojih momaka,neka opšta slika.
Sam položaj MA u blizancima nije naročito povoljan.Uglavnom donosi osobe,koje najpre tebe traže (vladar VII u I).Nisu dovoljno energični,rasipaju se,često dvolični,previše "lepršavi" i nisu osobe koje mogu da budu istrajne u nekoj vezi,a kako je MA vladar i tvog ukeljštenog XII polja,verovatno si bila i prevarena.Interesantno je što ovaj MA pokazuje interesovanje za tvoje finansije....
Neko će reći da postoji trigon MA sa JU i SA,ali je ovaj trigon slab,preveliki je orbis i separacioni je.
Ono što predstavlja neki problem,to je način na koji iskazuješ emocije.MO je u jarcu,tu se ne otvara baš najbolje,deluje rezervisano i hladno,naspram VE u raku koja ostavlja utisak emotivne i dobrodušne osobe. Sama ova opozicija je tvoj raskorak sa samom sobom : ako pokažeš previše emocija,ne valja,ako ih zadržiš za sebe,ne valja.
Sam UR u VII polju unosi nestabilnost u veze i odnose sa drugim ljudima. Na vrhu VII polja se nalazi i Lilith,koja je vredna pomena,jer predstavlja sve žene sa kojima dolaziš u kontakt i mnoge od njih mogu biti odgovorne za neuspehe u vezama i odnosima.Dispozitor Lilith jeste MA,što opet nekako potkrepljuje priču o ljubomornim,zavidnim i oholim ženama koje će zavesti tvoje muškarce (što nije teško učiniti),ne da bi one bile zadovoljne,već da ti ne bila srećna sa njima.
Eto,ukratko.

ne znam sta bih rekla.. pitam se hocu li ikad i imati srece u ljubavi.. :(

Angliana75
19-06-2009, 16:42
n.gemini....pa zasto nisi ostavila komentar-feedback astrobilly-u???kazi da li ti je pogodio ili ne??ima li u tom tekstu istine???
tom recenicom nista nisi rekla...sem da kukas.... :(..

thalatte
19-06-2009, 17:14
osobe,koje najpre tebe traže (vladar VII u I).Nisu dovoljno energični,rasipaju se,često dvolični,previše "lepršavi" i nisu osobe koje mogu da budu istrajne u nekoj vezi,a kako je MA vladar i tvog ukeljštenog XII polja,verovatno si bila i prevarena.

Ja bi malo da dublje zađemo u ovaj dio...jer imam sličnu kombinaciju i baš ovi dana proučavam...

Ono što nalazim u knjigama je da natus upravlja partnerom...a kad se još radi o Marsu (još gore na Asc ko kod mene)...žena je (doslovno piše) muškarača !!!!-blago nama:4lol:

E sad meni to nije jasno....ako je VII u I onda više tumačenja govori da natus sam ide prema partneru...

Ramona
19-06-2009, 19:43
n.gemini....pa zasto nisi ostavila komentar-feedback astrobilly-u???kazi da li ti je pogodio ili ne??ima li u tom tekstu istine???
tom recenicom nista nisi rekla...sem da kukas.... :(..

pa angliana nisam kukala..
nije uopste stvar u tome da nisam zeljela staviti feedback niti mislim da je on to tako shvatio kao ti, momak odlicno tumaci to nije uopste upitno..:cool:
moja reakcija nema veze s njim nego se jednostavno covjek ne osjeca sretan kad procita da ce biti prevaren i da u principu u ljubavi nema srece.. http://www.kolobok.us/smiles/standart/resent.gif
uostalom ako sam rekla da se pitam hocu li ikad i imati srece to je ocito da odobravam sta je rekao, valjda bih demantovala da nije tako..

Billy
19-06-2009, 20:10
Ja bi malo da dublje zađemo u ovaj dio...jer imam sličnu kombinaciju i baš ovi dana proučavam...

Ono što nalazim u knjigama je da natus upravlja partnerom...a kad se još radi o Marsu (još gore na Asc ko kod mene)...žena je (doslovno piše) muškarača !!!!-blago nama:4lol:

E sad meni to nije jasno....ako je VII u I onda više tumačenja govori da natus sam ide prema partneru...

Natus sam ide partneru kada je vladar I u VII.Ti (I) tražiš druge (VII) i naravno obrnut slučaj. Bilo koja planeta u I polju svakako dodaje notu samoj osobi i to je druga priča. Ali u 99% karti koje sam radio,kada je vladar VII u I,to su kontakti drugih prema tebi,a planeta vladar VII će nam lepo reći o kakvim se ljudima radi.

nije uopste stvar u tome da nisam zeljela staviti feedback niti mislim da je on to tako shvatio kao ti, momak odlicno tumaci to nije uopste upitno..:cool:
moja reakcija nema veze s njim nego se jednostavno covjek ne osjeca sretan kad procita da ce biti prevaren i da u principu u ljubavi nema srece.. http://www.kolobok.us/smiles/standart/resent.gif
uostalom ako sam rekla da se pitam hocu li ikad i imati srece to je ocito da odobravam sta je rekao, valjda bih demantovala da nije tako..

Hajde ovako,da postavimo stvari.
Ja sam rekao nešto što je uopšteno u tvojoj karti,no daleko od toga da ti nećeš imati sreće. Najveći problem je ovde MO180VE. U neku ruku čovek je sam kovač svoje sreće i to bi se moglo reći i za tebe. MA120SA su između ostalog i lekcije koje moraš savladati kroz partnerske odnose,dakle moraš nekako savladati i onu gore opoziciju.Svakako ona je najuticajnija u mladosti,a nakon toga njen uticaj slabi. Kakva je VE u raku? Ona bi odmah da se veže,svakog muškarca gleda kao nekog za ceo život.A opet,MO se ne daje previše jer se plaši da ne bude ostavljen ili prevaren,pa emocije daje tek na kašičicu...
Ova osa III-IX je veoma važna,tu su prvi koraci i obično se već u prvim koracima mogu praviti greške koje je kasnije teško ispraviti. Znači,moraš nekako da nađeš balans između želje za vezivanjem i straha od ostavljanja odnosno neuspeha. Balans između rezervisanosti i potpunog prepuštanja.
VE se našla u polju gde je racionalan um,dakle razmišljaš kao VE u raku,ali viši um (IX) polje,gde su i tvoji snovi,su pod jakim uticajem ovog hladnijeg MO u jarcu. I verujem da ti uopšte nije lako i da si sama sebi ponekad teška sa ovako jakim unutrašnjim sukobom,zapravo sukobom između svog nižeg i višeg uma.

Angliana75
19-06-2009, 20:48

eh bre n.gemini....sto si bre tako srcana??! :D:D...sve je to zivot!..pa sta fali ako ti je tako protumaceno...ne mora da znaci da ce biti bas tako..
a feedback je uvek pozeljan,zato smo tu ...da ucimo astrologiju iz iskustva jer je teorija jedno a praksa drugo..to bi valjda trebala da znas iz studija!....ne znam sto si se uvredila...samo sam htela da ti kazem da je normalno svasta cuti i da ce to biti u tvom zivotu ne jednom nego ko zna jos koliko puta...ali ne treba da ti odmah padnu ladje ako si procitala nesto sto nisi zelela da cujes!...ali i to je dobro ..kaze se "ko zna zasto je to tako"...
treba da ocvrsnes! ...to ti je moj dobronamerni savet!:)

jagoda4
19-06-2009, 20:53
n.gemini kao sto ja uvijek svima govorim i to je moje licno misljenje astrologija je tu da ti ukaze na pozitivne i negativne stvari mislim da ne treba da se ubijas u pojam da nemas srece u ljubavi...vec mozda treba da analiziras sebe i vidis prvo sta zelis da bi onda mogla i to da trazis
svaka cas Biliy ne znam za tebe, ali meni je sve pogodio:)

Ramona
19-06-2009, 20:58
Hvala astrobilly ;)
Hajde ovako,da postavimo stvari.
Ja sam rekao nešto što je uopšteno u tvojoj karti,no daleko od toga da ti nećeš imati sreće. :) ma nisam te ni kritikovala sad mi se bezveze nabi zvono zbog toga jer valjda nisam dala dovoljno precizan feedback.. :rolleyes:
Najveći problem je ovde MO180VE. U neku ruku čovek je sam kovač svoje sreće i to bi se moglo reći i za tebe. MA120SA su između ostalog i lekcije koje moraš savladati kroz partnerske odnose,dakle moraš nekako savladati i onu gore opoziciju.Svakako ona je najuticajnija u mladosti,a nakon toga njen uticaj slabi. Kakva je VE u raku? Ona bi odmah da se veže,svakog muškarca gleda kao nekog za ceo život.A opet,MO se ne daje previše jer se plaši da ne bude ostavljen ili prevaren,pa emocije daje tek na kašičicu...
Ova osa III-IX je veoma važna,tu su prvi koraci i obično se već u prvim koracima mogu praviti greške koje je kasnije teško ispraviti. Znači,moraš nekako da nađeš balans između želje za vezivanjem i straha od ostavljanja odnosno neuspeha. Balans između rezervisanosti i potpunog prepuštanja.
VE se našla u polju gde je racionalan um,dakle razmišljaš kao VE u raku,ali viši um (IX) polje,gde su i tvoji snovi,su pod jakim uticajem ovog hladnijeg MO u jarcu. I verujem da ti uopšte nije lako i da si sama sebi ponekad teška sa ovako jakim unutrašnjim sukobom,zapravo sukobom između svog nižeg i višeg uma.

Da taj VE 180 MO je prava klackalica a cini mi se da ja cesto zavrsim na pogresnoj strani, heh http://www.kolobok.us/smiles/big_he_and_she/girl_cray.gif ali trudim se.. :)

Inace za taj MA 120 SA jeste zaista sirok orbis a i ako ga uzmemo u obzir separacioni je tak da bih rekla da nema pretjeran uticaj..

Ramona
20-06-2009, 15:55

muskaraca hahahhahahaahahaha :4lol:

a nema sanse, ni ja ni ti nismo takve.. :)

jupiter
24-06-2009, 20:16
n.gemini evo malo o tvojoj natalnoj.Polozaj sunca pokazuje visok nivo inteligencije,ili daje osobu koja je dobar govornik-kod tebe je u blizancima tako da ces materijala uvek imati,mozda cak i za pisanje nekog dela,koje bi bilo od velike vaznosti.Potrebno je da iskoristis sve prilike kada je rec o novcu i polozaju,da ne dozvolis drugim ljudima,da pokupe tvoje nagrade za rad i tvoj licni trud.Slonost obmanama od strane drugih ljudi,i tesko sagledavs svoju licnost.Obane od strane drugih ljudi kada je rec o novcu,pokretnoj imovini ili mozda nekom nasledstvu.Imas velika ocekivanja po pitanju buduceg muza,mozda ces imati neke probleme oko njegovog zdravlja.Trebalo bi da prilikom stresnih situacija izbegavas lekove,vec da iskoristis energiju marsa iz I kuce.Kada je rec o prijateljima nebitno ti je kog su drustvenog sloja,prijatelji dolaze i odlaze,moguce je i da od prijatelja imas astrologe ili osobe sa naglasenim uranom.
Da nastavim?

Ramona
24-06-2009, 20:48
n.gemini evo malo o tvojoj natalnoj.Polozaj sunca pokazuje visok nivo inteligencije,ili daje osobu koja je dobar govornik-kod tebe je u blizancima tako da ces materijala uvek imati,mozda cak i za pisanje nekog dela,koje bi bilo od velike vaznosti.Potrebno je da iskoristis sve prilike kada je rec o novcu i polozaju,da ne dozvolis drugim ljudima,da pokupe tvoje nagrade za rad i tvoj licni trud.Slonost obmanama od strane drugih ljudi,i tesko sagledavs svoju licnost.Obane od strane drugih ljudi kada je rec o novcu,pokretnoj imovini ili mozda nekom nasledstvu.Imas velika ocekivanja po pitanju buduceg muza,mozda ces imati neke probleme oko njegovog zdravlja.Trebalo bi da prilikom stresnih situacija izbegavas lekove,vec da iskoristis energiju marsa iz I kuce.Kada je rec o prijateljima nebitno ti je kog su drustvenog sloja,prijatelji dolaze i odlaze,moguce je i da od prijatelja imas astrologe ili osobe sa naglasenim uranom.
Da nastavim?

Ineligencija ~ ok je http://www.kolobok.us/smiles/artists/laie/laie_14.gif~ ali i nisam neki govornik, prije bih rekla da me SA tu koci.. http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_44.gif
Ovo za obmane me uopste ne cudi iako mi nije jasno zasto budem trn u oku nekima.. http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_06.gif
I naravno nastavi..http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_smile.gif

jupiter
24-06-2009, 21:28
U kasnijim godinama moze doci do depresije ili gubitka volje,zbog odnosa na poslu.Mogue je da je u tvom zivotu,sestra,ili neka dr.zenska osoba imala jako veliki uticaj na tebe.Dug zivot,a u opasnim situacijama mozes steci moc i polozaj.Osoba si koja poseduje dovoljno harizme;) Postoji mogucnost duge i fatalne ljubavi.Emotivne veze sa uglednim i poznatim osobama.Do upoznavanja moze doci na seminarima,mestima edukacije,kracem putu,a osoba moze biti izskolskih dana,ili je iz tvoje okoline.Sklonost ka umetnosti,dobar ukus,prijatan gglas,naglasena ljubaznost i pristojnost.Mozda ti padne i neki dobitak iz inostranstva,i dobar odnos sa strancima.Porodica je za tebe svetinja i naravno deca.Moguca ljubav sa nekimstrancem,preko posla ili osoba koja radi u inostranoj firmi.

Nadam se da ce daleko strucniji od mene nastaviti analizu tvoje natalne,a i drugih clanova.

Ramona
24-06-2009, 21:54
Hvala svima na tumacenjima http://www.kolobok.us/smiles/he_and_she/curtsey.gif

Znam i sama da mi u karti nisu zapisane bas najljepse stvari ali nadam se da ce biti bolje.. :o

Sta mislite kako ce da mi djeluje Saturnov povratak?

Ja mu se sad nesto radujem.. nemam pojma ni sama zasto.. :o

eh ja pozeljela da opet pokrenem ove moje teme :o pa ako ko ima sta da kaze dobro je dosao, pa cemo dalje zajedno http://im-smiley.com/imgs/girly/girly007.gif (http://im-smiley.com)

uranija
13-02-2010, 20:08
draga blizancice,ti cesto bivas povredjena,svesno od drugih ili nesvesno,lazima obmanama,mesec u jarcu to potvrdjuje,krah emocija,a saturnov povratak zbog pozicije meseca u 9.-oj

Ramona
13-02-2010, 20:18
draga blizancice,ti cesto bivas povredjena,svesno od drugih ili nesvesno,lazima obmanama,mesec u jarcu to potvrdjuje,krah emocija

da, istina, ali mislim da sam u mnogome tu i sama si kriva.. povrijedjen si onoliko koliko to dozvolis, a ja sve prelicno shvatam pa previse toga dozvolim.. i nedostaje mi te jacine (Ve u Raku vjerovatno to), pa stoga Ve180Mo izazove disbalans totalni heh..

a ima i toga, razne lazi drugih.. ako ista ne volim to je laz.. grrr..

skorpijica
13-02-2010, 20:27
mozda zbog ovihaspekata i jeste problematicno u mladosti sto se tice samozavaravanja i povredjivanja od strane drugih .ali u braku mislim da ce sve biti ok .vladar lepo aspektovan a i uran u 7k lepo aspektovan i to oba sa jupiterom ....vladar 7 u 1k ti ces svog paertnera umeti da razumes tj da se poistovetis sa njim jer je u 1k ti .mars u dobrom aspektu sa jupiterom moze da ti donese optimisticnog muza punog snage i zelje za ispunjavanjem svojih ideala
i mars sa saturnom istrajnom u tome

Ramona
13-02-2010, 20:40
mozda zbog ovihaspekata i jeste problematicno u mladosti sto se tice samozavaravanja i povredjivanja od strane drugih .ali u braku mislim da ce sve biti ok .vladar lepo aspektovan a i uran u 7k lepo aspektovan i to oba sa jupiterom ....vladar 7 u 1k ti ces svog paertnera umeti da razumes tj da se poistovetis sa njim jer je u 1k ti .mars u dobrom aspektu sa jupiterom moze da ti donese optimisticnog muza punog snage i zelje za ispunjavanjem svojih ideala
i mars sa saturnom istrajnom u tome

wow evo prvi put da mi neko tako optimisticno pise o ljubavi, skorpijici od sad mi samo ti gledas kartu hahah :4hug:

nego o tim aspektima Ma s JU i Sa smo ranije bas govorili i konstatovali da su veoma slabi obzirom na presirok orbis.. po mojoj nekakvoj procjeni moglo bi se uzeti da je MA neaspektovan.. ne znam jel to dobro ili lose.. :o e sad vladar 7 je jos i Pl, on tu ima nekakvih aspektica.. svakakvih.. :D

skorpijica
13-02-2010, 20:46
ma jok podrzan konjukcijom od saturna zato i jesu u aspektu po nekom mom tumacenju .da je sam jupiter onda bih se dvoumila.pa pobogu imas fortunu u 7k ,lilit koja donosi strast kroz 7k pa ces verovatno kroz muza ili sa njim doziveti tek pravi strastveni kontakt jer imas 120 sa venerom koja je isto u vodi .........a sam polozaj lilita u skorpiji kako znamo najseksualnijefg znaka .ovo sad vodu na svoj mlin malo navodim.........i podrzan od venere

Ramona
13-02-2010, 20:58
ma jok podrzan konjukcijom od saturna zato i jesu u aspektu po nekom mom tumacenju .da je sam jupiter onda bih se dvoumila.pa pobogu imas fortunu u 7k ,lilit koja donosi strast kroz 7k pa ces verovatno kroz muza ili sa njim doziveti tek pravi strastveni kontakt jer imas 120 sa venerom koja je isto u vodi .........a sam polozaj lilita u skorpiji kako znamo najseksualnijefg znaka .ovo sad vodu na svoj mlin malo navodim.........i podrzan od venere

E lijepo lijepo, hvala skorpijice :4kiss: jos samo da se zaista i realizuje..

skorpijica
13-02-2010, 21:05
mozda kad nam saurn dodje u 7k pa te pripremi za brak .i donese ozbiljnost videcemo

Ramona
13-02-2010, 21:13
mozda kad nam saurn dodje u 7k pa te pripremi za brak .i donese ozbiljnost videcemo

nista prije? http://im-smiley.com/imgs/doh/doh026.gif (http://im-smiley.com) to mi je tamo iza 32. godine..http://im-smiley.com/imgs/doh/doh015.gif (http://im-smiley.com) pa eto.. hajde.. sta se moze.. :)

skorpijica
13-02-2010, 21:18
pa mozda kad dodje na tvog vladara 7 plutina ali ne znam jer je kvadriran.to bi bilo krajem ove pocetkom sledece
ma nemam pojma nemoj me za ozbiljno uzimati sto se tice vremenA

Ramona
13-02-2010, 21:30
pa mozda kad dodje na tvog vladara 7 plutina ali ne znam jer je kvadriran.to bi bilo krajem ove pocetkom sledece
ma nemam pojma nemoj me za ozbiljno uzimati sto se tice vremenA

aha, to je krajem sljedece godine.. ma dobro, ionako sad nemam nikoga.. treba prvo to da se desi heh.. :D

skorpijica
13-02-2010, 21:32
saturn na pluton daje otpustanje starog zarad dolazenja novog.pa se tebi mozda i desi taj preokrwet ili promena na tom polju

Ramona
13-02-2010, 21:46
saturn na pluton daje otpustanje starog zarad dolazenja novog.pa se tebi mozda i desi taj preokrwet ili promena na tom polju

nemam nista protiv.. http://www.en.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_pinkglassesf.gif

a sta misite kad SA bude kvadrirao VE (vladatelj ASC), a to je kraj ove godine, to ne djeluje dobro, na sta bi se moglo odraziti?

thalatte
13-02-2010, 22:09
Jesi sigurna da je to krajem ove god??? Da nije 2011.???

Da, ne znam...nisam pametna...3. je seka...a Venera si ti...ha, ne znam...

Ramona
13-02-2010, 22:36
Jesi sigurna da je to krajem ove god??? Da nije 2011.???

Da, ne znam...nisam pametna...3. je seka...a Venera si ti...ha, ne znam...

Kraj 2010. pocetak 2011, ali onda ode retro pa se tu vrati opet nekad u posljednjem kvartalu 2011..

CARAPICA
13-02-2010, 22:46
nemam nista protiv.. http://www.en.kolobok.us/smiles/he_and_she/girl_pinkglassesf.gif

a sta misite kad SA bude kvadrirao VE (vladatelj ASC), a to je kraj ove godine, to ne djeluje dobro, na sta bi se moglo odraziti?

hm, imala sam opoziciju, pa možda da se uz to nekako nadovežem, mada sam laik :D dakle ta venera je vladar tebe ali i obuhvača 6 polje, nekako uvijek sam saturna osjetila kao promjene unutar nas, pa je moguće da i ovdje tako djeluje, venera u 3. drugačiji odnos prema bratu,sestri, možda pripaziti na zdravlje, mada taj saturn je i iz 10 ,nekakva promjena vezana za posao, tko zna možda ova 6 bude djelovala i da promjeniš način ishrane

Ramona
13-02-2010, 22:53
hm, imala sam opoziciju, pa možda da se uz to nekako nadovežem, mada sam laik :D dakle ta venera je vladar tebe ali i obuhvača 6 polje, nekako uvijek sam saturna osjetila kao promjene unutar nas, pa je moguće da i ovdje tako djeluje, venera u 3. drugačiji odnos prema bratu,sestri, možda pripaziti na zdravlje, mada taj saturn je i iz 10 ,nekakva promjena vezana za posao, tko zna možda ova 6 bude djelovala i da promjeniš način ishrane

da, moguce.. kvadrat mozad i napetije djeluje od opoziciji, ali nadam se da nece biti nesto strasno.. vidjet cemo, hvala carapice :)

vilenija
05-03-2010, 15:08
Temperament: flegmaticno-melanholicni
Element: vazdusni
Modalitet: kardinalni
Najznacajnija planeta, opsti almuten: ME, MO
Nezastupljena planeta: SO
Almuten Figuris (Ibn Ezra): JU
Vladar Geniture (Lili): SA
Vladar ponasanja: SA (uz odredjenu participaciju VE i JU)

Temperament je kombinacija flegme i melanholije, posto je naglasak na kvalitetu hladno, dok su suvo i vlazno izjednaceni.
Ono sto karakterise ove tipove jeste intreovertnost u velikoj meri, nepokazivanje osecanja, a ponekad i odsustvo emotivnih reakcija.
Flegmatici imaju promenljivu, meku i pomalo apaticnu prirodu. Nisu skloni energicnom naprezanju volje, pa se u mnogim problematicnim situacijama povlace u sebe, svoj svet maste, u kojem cesto nadoknadjuju ono sto im realnost ne pruza. Posebno su osetljivi na romantiku, sto dovodi i do idealizacije onog sto je predmet njihovog interesovanja, a zatim pustaju svojoj masti na volju. Vole sigurnost u svakom obliku, i emotivnom i materijalnom. Ponekad su skloni fizickoj lenjosti i pasivnosti usled potrebe zadrzavanja osecanja zadovoljstva.
Melanholija daje konzervativan duh, koji tezi sticanju znanja. Znaju biti jako strpljivi, promocurni i odlicni analiticari i detaljisti kada se na nesto usresrede, mada vrlo cesto im je polazna tacka negiranje i oklevanje. Skloni su tzv. intelektualnoj tiraniji u smislu da sve posmatraju kroz prizmu racija, pa tada cesto mogu da odu u neku vrstu fanatizma.

Medjutim, kod tebe su ove dve prirode jako izmesane, pa ces u nekim situacijama delovati tako strogo i poslovno, a u nekim odlaziti u drugu krajnost u smislu stvaranje jedne nerealne mastovite slike. Ta granica se ogleda odnosu na sticanje znanja i karijeru gde od svog cilja ne odustajes i gde je sve podredjeno jasnim pravilima i pravcima, dok u odnosu sa drugim ljudima i svakodnevnoj komunikaciji pokazujes onu svoju drugaciju stranu, meksu i labilniju.

U velikoj meri godisnje doba, i znak u kome je SO, pa i nesto pojacani vazdusni element ublazavaju hladnocu tvoje prirode. Tu je i JU koji je nosilac nekih vrlo vaznih tacaka natala, a predstavnik sangvinisticnog pa tako da sve ono sto sam napisala kao odlike tvog temperamenta u odredjenoj meri treba ublaziti.

Zbog uticaja 3 planete na tvoje ponasanje, ljudi ce te razlicito dozivljavati zavisno u kakvoj situaciji te upoznaju.
Na prvi pogled delujes prilicno strogo i suzdrzano, kao neko ko u svakoj situaciji ima adekvatan odgovor (uticaj egzaltiranog SA). Ali onima kojima dozvolis malo blizi pristup ce te videti kao prilicno osetljivu, mozda i slabu u odredjenoj meri, ali svakako kao prijatno i saljivo stvorenje (uticaj JU i VE). Sve se to prilicno uklapa sa mesavinom tvog temperamenta, ali mora se reci da je SA kao vladar geniture nesto sto ce te vremenom malo vise vuci ka melanholicnom tipu.

Zanimljiva je ujednacenost zastupljenosti planeta, ako racunamo dostojanstva svih 7 tradicionalnih, Asc, MC i Fortunu. Na osnovu toga zakljucujem da ono sto kod sebe licno smatras kao najvecom vrlinom jeste tvoja naglasena intelektualna crta, sposobnost da stvari definises i materalizujes, kao i da si svesna svojih osecanja, odnosno da ne pokusavas da ih pred samom sobom zamaglis. To sto ih ne pokazujes otvoreno uvek je druga prica, ali mislim da ne spadas u one koji su spremni da lazu sami sebe.
Vrlo mala zastupljenost SO je nesto sto ima veze sa tvojim egom, koji mozda nije dovoljno razvijen, odnosno da imas sklonost ka nedostatku samopuzdanja, verujuci da postoje neki drugi koji vise vrede, bolje se snalaze u raznim zivotnim situacijama, pa te to tera na povlacenje. Medjutim, taj ego vremenom jaca razvojom intelektualnog potencijala, postizanjem uspeha u karijeri, kao i sticanjem materijalne sigurnosti.
To bih opisala ko situacuju u kojoj ces jednog dana da se osvrnes oko sebe, procenis sta su drugi postigli, a sta ti, i shvatis da si sebe uspela da izgradis vise nego sto su neki drugi uspeli.
Zapravo, verujem da si malo vise energicnosti i samopouzdanja pocela da pokazujes negde oko 22-23 godine.

Sad, ja znam da tebe prilicno zanima pitanje partnerstva, mada ja verujem da je odsustvo nekih stabilnijih veza u velikoj meri povezan sa tvojim nesostatkom sigurnosti u sebe, svoju zenstvenost i seksuslnost.

Oba signifikatora tvog partnera se nalaze u promeljivim bliznacima, sto cesto daje malo neobavezne i nepouzdane tipove, a to se ne uklapa bas najbolje u tvoju fiksnu osu Asc-Dsc, kao ni polozaj VE u jednom kardinalnom i vodenom znaku. Moguce je da se sa momcima prema kojima osetis nesto ne snalazis bas najbolje, da ti deluju blago sebicni i nesigurni sta osecaju prema tebi.

Medjutim, progresivni Asc za 34 godinu sklapa konjunkciju sa natalnim SO i ulazi u termin MA (vladar VII) sto zaista bi mogao biti period sklapanja braka ili bar osnivanja neke stabilne partnerske veze. U prilog tome ide i cinjenica da je SO u antisciji sa ME koji je vladar tacke braka/partnerstva, a sa SA (vladar X) sklapa vrlo blizak aspekt.
Ono sto bi se jos moglo uzeti u obzir jeste da se cela ta konjunkcija odvija u znaku izgona JU, kao i MA i SO, a ME je u izgonu SA, pa je moguce da ce to pre biti vanbracna zajednica (ne papiroloska), mada to u danasnje vreme nije retka niti cudna pojava.

Ramona
05-03-2010, 17:35
WoW Vilence http://im-smiley.com/imgs/agreement/agreement009.gif (http://im-smiley.com) superiska! Hvala! :4kiss:
moram procitati nekoliko puta http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_110.gif
A kako su najznacajnije planete Me i Mo? I kako se to tumaci kod Mo jer on je ipak u svom izgonu? Mada se ja uvijek nadam da ga vadi ovaj triplicit..http://www.kolobok.us/smiles/artists/viannen/viannen_39.gif

vilenija
05-03-2010, 18:24
A kako su najznacajnije planete Me i Mo?

Froli to naziva Najznacajnija planeta, mada sam naziv moze da zbuni...
Zapravo to je planeta koja nosi najvise dostojanstva na osnovu polozaja drugih planeta, opsti almuten...

Uzmes redom svih 7 planeta, Asc, MC i Fortunu i gledas u cijem se dostojanstvima nalaze, a sa strane sabiras (vladarstvo 5, egzaltacija 4, triplicitet 3, termin 2 i lice 1)

evo konkretno za ME:
SO i MA su njegovom vladarstvu - 2x5=10
SO, MA, JU i SA su u njegovom triplicitetu - 4x3=12
VE u njegovom terminu - 1x2=2
VE i Fortuna u njegovom licu - 2x1=2
ukupno to je 26 "poena"

i za MO:
ME i VE u njegovom vladarstvu - 2x5=10
Asc je u njegovoj egzaltaciji -1x4=4
MO, Asc i MC u triplicitetu - 3x3=9
JU, SA i Asc u njegovom licu - 3x1=3
ukupno opet 26 "poena"

sledeci na listi je JU sa 25 "poena",
pa SA sa 24,
MA sa 19,
VE sa 16,
a na kraju imas SO koje ima samo SO i MC u svom licu (2x1=2)

vec sam napisala da su ti mnoge planete prilicno ujednacene prema zastupljenosti jer posle MA i MO odmah su tu JU i SA, a najzastupljenije planete ukazuju na ono sto je naglaseno kod tebe (ono cega si i sama najvise svesna i sto istices), dok planeta koja nije naglasena predstavlja ono sto potiskujes i kod sebe i u odnosu prema drugima...
posebno mozes da iznaliziras u kakvom je stanju naglasena planeta i kakve aspekte pravi, ali prvobitno se osvrces na ono sto ona primarno predstavlja, sta simbolise prema svojoj prirodi...

To bih jos mogla objasniti kao da druge planete izbacuju odredjenu planetu u prvi plan jer mu predaje dispoziciju prema osnovim dostojanstvima

Ramona
05-03-2010, 19:00
ahaaa mislim da sam to nesto racunala po Froliju, nekad davno, dodjeljivala sam tako neke poene planetama, bit ce da je to to.. nasla sam nekakvu tabelicu sto sam pravila.. i nadjem si tu upitnike za peregrinirane planete, da su Me, Ve, Ma i Ju :o To nije dobro?

spomenka
06-04-2010, 16:22
škorpijon na vrhu sedme kuće pa bih rekla da cijeniš vijernost i odanost. Ali si i jako ljubomorna.
Vladar sedme ti pravi kvadrat sa mjesecom, pa se moraš čuvat da u odnosima ne ispadaš posesivna i ljubomorna..

kvadrat između plutona i venere može donijet strastvene veze, pune turbulencija i može ukazivat kad se veza okonča (većinom tvojom krivicom) ti si ta koja će patit.
ovaj aspekt pokazuje veliku ljubomoru, posesivnost, emocijonalnu
manipulaciju, veliku privlačnost!

nego vidim da imaš plutona u šestoj kući--možda radiš neki opasni posao ili sa oružjem, a ako ne radiš postoji mogućnost takvog posla...ili se može dogoditi da na poslu budeš okružena "opasnim" tipovima i oružjem---recimo zaštitarima i sl.

Neptun u osmoj kući može dati čudnu psihu, snažne i neobične snove, a budući da ti neptun nije najsjajnije postavljen može se desit da patiš od nesanice?!
Zahvaljujući neptunu u osmoj imaš mistreioznu karizmu zbog koje ti drugi ljudi pružaju podršku. Neptun u osmoj kući označava izuzetno senzibilne ljude, vrlo bogatog i maštovitog unutrašnjeg života, a također vrlo erotične.
Prisustvo neptuna u osmoj kući, kući smrti, je veoma neuobičajeno po svom djelovanju. Na prvom mjestu, svjest ti može biti stalno obuzeta razmišljanjem o graničnoj liniji između života i smrti.

Ljudi rođeni sa ovakvim položajem neptuna trebaju da se čuvaju vode, alkohola, droga, a ako joj preporuče operaciju, osoba se mora posavjetovati sa još nekoliko doktora.

evo toliko od mene za sad!;)

Ramona
06-04-2010, 21:13
Emocionalna manipulacija? :eek: Cija? Moja ili njegova? uh.. ne valja ni jedna.. no no..

Mislim da nisam ljubomorna, ali jesam posesivna :o uh.. moram raditi na tome zaista.. :o

Sto se tice posla s oruzjem, sad za sad ne.. sta dalje ko zna.. mozda sto je u Vagi ublazava stvari.. :)

Ovo za NE i da sam stalno obuzeta mislima o zivotu i smrti je stvarno istina.. i kad se udaljim od toga, opet se vratim na to i tako stalno..

Hvala spomenka :4kiss:

Ramona
31-05-2010, 17:04
Ljudi znate sta ~ te price o napetim aspektima, njihovoj energiji, kako je treba iskoristiti, prepreke, pa donesu nagrade, nema dobrih losih aspekata, trlababala ~ to su sve suplje..:mad: To su gadni aspekti!!! I ja ih imam gomilu i muka mi je od njih.. Kad god se nekako aktivira neki od njih onda mi se valjda jos vise pocrtaju sve muke koje nose.. I ne nose nikakve nagrade, to su valjda izmislili da se covjek ne bi crnjacio vec od starta.. :rolleyes: Ja bih rado gomile lijenih trigona i nekakvih bezveznih Venerica, a ne kvadrate Saturna i opozicije Mjeseca i .. :mad: eto..